Új privát üzeneted érkezett!

Petit is Ő műtötte.
Arra készülj, hogy Ábel lesz az utolsók egyike, kor szerint mennek sorba. Peti jól elvolt, őt nem viselte meg, hogy a kórteremben egy-két kisebb gyerek hisztizett.

Ági és
KépKép
 
 


Zsuzsi! Norbinak a pneumo fertözés után javasolták, Orsinak meg hogy rossz volt a hallása (túl nagy volt az orrmandula). Norbinak meg sem kottyant, ahogy ébredt szoptattam, 15 hós volt, Orsival volt kicsit nehezebb mert neki erös hányingere volt és mivel inni nem birt, hiába probáltuk éjjel is, folyton kihányta is kiszáradt. Ugy volt reggel sem engednek haza, maradunk hétvégére de végül aztán csak elkezdett inni és benne maradt. De nagy fájdalma egyiknek sem volt.

Iskola. Mi sem akartunk a körzetesbe járni. Annyi hogy a körzetesek valamelyike (mert van ahol 1, van ahol 2be is tartozik valaki, attól függ hol lakik) fel kell vegye a gyereket. Egyéb iskola nem kötelezett erre. De attól mert nem körzetes még nem biztos hogy az iskola felvételit ir elő. Én azt csináltam hogy előző évben elmentem a sulikba jan-márc. a nyilt napokra, és a nyilt órákra, összeirtam hol milyen tapasztalatokat és infokat láttam. Igy megvolt hol mik az elönyök, hátrányok. Kb. 6-7 suli volt igy.
Ha olyan sulit akartok ami elitiskolának számit, oda már összel be kell menni az igazgatóhoz, nem lesz elég ha csak beiratkozáskor tüntök fel.
Én neten először végignéztem az összes ált. isk. holnapját, (volt fent olyan oldal ahol minden iskola sorban fent volt adatokkal) és ami érdekelt azokat kigyüjtöttem majd igy szükitgettem. Volt ami tetszett de odautazni minden nap, lehetetlen lett volna, szoval egyéb szempontok is voltak mint hogy milyen a suli.
Mivel nekünk is volt felvételi, és nem tudtam hogy Orsit tuti felveszik-e igy mi tarcsinak megtartottuk a Béke isk. oda ugyanis késöbb kellett volna jelentkezni és az meg akkor körzetes lett volna.
Erre is érdemes gondolni ha olyat választasz ahol elöbb eldöl mint ahogy az önk. sulikban lesz.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Bea!
Sakktáborba tutira fog menni Kitti is,mert csupa jót hallottam róla. Az ingyenesről nem tudtam,de azt is igénybevesszük majd. Meg egy hét tábor még valahol...A maradék időt meg Robival beosztjuk szerintem. Vagy bejön "dolgozni" bár az pár nap után unalmas lesz neki.

na de addig van még időnk :P

Képzeld el,Kitti mond verset az évnyitón :lol: Önként jelentkezett rá. Mondta hogy biztosan izgulni fog,de szeretne verset mondani.

További szép nyarat mindenkinek!!

Daisypath Happy Birthday tickers
 

 
 

Sziasztok!

Valaki tudna-e segíteni abban, hogy Bella Zsoltnál maszekban vajon mennyi lehet a vizit díja?

Köszi

Muki
KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Kinga: Ügyes és bátor Kitti :) Én idén már nem megyek az évnyitóra (majd csak 2 vagy 3 év múlva :) persze csak ha felveszik Levit ebben a nagy káoszban :( ) Szülői volt már, hogy is hívják a tanító néniteket?
Sakktábor nem igazán a sakkozásról szólt, sok minden egyebet sportoltak/játszottak inkább. 1 nap volt, amikor volt kötelező sakkverseny (olyan mint a tiszapartis péntekeken). Ettől függetlenül vagy éppen ezért, Gréti nagyon élvezte :) A nyári napköziben meg megtanult horgolni a nagyoktól meg rengeteget kézműveskedtek, ezzel őt le lehet venni a lábáról :)

Bea
KépKépKépKép
 


Bea!

Tóth-Dobó Zsuzsanna lesz a tanítónénije Kittinek. Korábban napközistanár volt. Csupa jót hallottam róla és a többszöri találkozásunk is megerősített abban hogy nagyon jó lesz Kittinek!

Évnyitó után a gyerekek maradnak az iskolában,ugye? Kb délig vagy valami hasonló?

Már számolja vissza a napokat :P Nagyon lelkesek vagyunk mindannyian.

További jó nyarat!!!
Kép

Egyik este mellénk költözött a földre Kitti aludni...az Olimpiát akarta ő is hajnalig nézni...

Daisypath Happy Birthday tickers
 


Kinga: igen, maradnak utána....kezdődik a munka :D
nem emlékszem már rá, hogy napközi volt e, de szerintem tutira volt már első nap is
gréti sem emlékszik
azt tudom, hogy első nap csak beszélgettek, ismerkedtek egymással, az iskolával, a házirenddel, játszottak, korábban lementek ebédelni, hogy megmutogassák nekik mit kell meg hogy intézni
hol lesz a termük?

Bea
KépKépKépKép
 


Bea!
Gondolom első nap még nem is kell cipelni a sulitáskát..
A termük a 2. emeleten lesz,vagyis a tanári szobák szintjénél még egy emelettel tovább kell menni és a wc-k utáni első terem. Vagyis egy emelettel feljebb lesznek mint a többi elsős-másodikos.

Levinek NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!!!!!

Daisypath Happy Birthday tickers
 


Sziasztok!

Görkorit hol és milyet érdemes venni a gyerkőcnek?
Érdekelnének a tapasztalatok.
Nem szeretnék túl drágát, mert nem sportoláshoz kell.

Előre is köszi!

További szép nyarat Mindenkinek!

Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Kinga, nálunk az első nap javasolták már az iskolatáskát. Nem azért mert feltétlen kell, hanem állítólag ők arra nagyon büszkék...

Ági és
KépKép
 
 


Kinga: Levinek március 29-én van a szülinapja, csak a lusta anyja nem frissíti ezt a miszmaszt :)

Táska: Mi vittük a telepakolt táskát, kérte is a tanító néni, akkor mondta meg, hogy mik azok a könyvek, amiket haza is vihetünk, mert nem lesz rá szükség még hónapokig, a közösbe vett dolgokat beadtuk a közösbe (krepp papír, ilyen olyan barkácscuccok, stb.), rajz és technika dobozt kellett vinni saját névvel, felszereléssel, mindenki rendezte a dolgait, és maradtak is a cuccok a padban. Onnantól mindig csak azt hozta haza Gréti amiből aznap tanultak vagy amiben dolgoztak. Szóval pár szem könyvvel mászkált, egyáltalán nem volt nehéz a táskája. Ez nekem nagyon pozitív, hogy nem málhás szamárként járnak-kelnek.

Szilde: Görkori...teszvesz? Meg a Gedói ovi meg a Csongrádi sgt. közt van Endre bácsinak kis üzlete, ott is árulnak görkorit. Szerintem érdemes megnézni. Meg is találtam ( http://www.kdeszeged.hu/ )
KDE KORISULI 6723 Szeged Ág u.2-3 nyitva: h-p 14-18h

-ingyenes szaktanácsadás-

Bea
KépKépKépKép
 


Bea, igen, nálunk is így lesz, hogy az első nap be kell vinni minden könyvet, és ami nem fog kellene, az bent marad.
Mondjuk a füzetek, cipősdobozba készített technika+rajz felszerelés és az egyebek (szinte már minden megvan) nálunk már egy nagyobb fajta kartondobozt foglal el. :)

Ági és
KépKép
 
 


Bea!
Látom frissítetted Levit :lol:

Igen,ez nekem is nagyon tetszik hogy nem kell hazacipelniük mindent!!
Mi most elég kicsi iskolatáskát vettünk Kittinek..lehet hogy bele sem fog férni első nap az összes cucc.. :oops: De hát ott vannak a szülők akik majd cipelik ami kimaradt.
Szerencsére már megvettünk mindent Kittinek, csak a tankönyvek hiányoznak,de az is hamarosan meglesz :-) Tök szép,masszív,csajos technikadobozt vettem neki a printkerben és tök olcsó volt.
De izgi :P

Tegnap vettem váltószandit is. A Feketesas utcában a Márkó cipőboltban 30 % leértékelés van ha valaki esetleg most akar szandit venni a gyereknek!!

Szilde!
Szerintem arra a kis időre amíg nem növi ki,meg mondjuk hetente átlag 2x felvesz,tökéletesen megfelel a tecsóban kapható is!!

Kinga

Daisypath Happy Birthday tickers
 


Kinga, Edit! Én is néztem Orsinak nemrég korit, végül Hervisben vettünk akciósat. A Tesco nagy rakás sz...r volt, a 4 kerékböl a 2 középsö le sem ért a földre és amugy sem tudtam a kerekeket megpörgetni, szorultak. Intersport horror árakon árult, amugy ott tetszettek nagyon.

Orsinak a matek tábor lehetett hasonló, volt mindenféle logikai dolog, sakkoztak ök is többet, meg volt malom, sudoku stb. nagyon élvezte.

Nálunk hétfőn viszi a cuccokat, aztán pénteken meg hozza haza. Olyankor marha nehéz a táska, mert a tornacucc is még log a táskára kötve.
Bár már elmondtam neki ha nem használ valamit ne cipelje haza, pl. a tartalék polot, v pulcsit stb. nem kérem, felesleges terhet ne pakoljon. A kézmüves és logikai kis dobozok meg a suliban vannak leadva, azokat nem hozzák sosem haza. Hát én nagyon nem várom még a sulit:) volt nekem annyi idegeskedés a magatartás miatt, hogy még tutira nem készültem fel a következő évre :lol:

Táska. Én vettem 2 használtat, egy Hervist ami merevfalu és egy Budmilt. Na a Hervis nagyon szép meg gerincbarát, csak éppen a hétfő, pénteki cucc már nem fér bele v gyürödtek a füzetek, könyvek. A Budmilba pedig belemegy minden. Végül én vettem a tk-nek egy nagy dossziét/mappát, a füzeteknek meg egy kisebbet, az megvédi öket. De még mellette (előtte) ott van a táskában egy uzsisdoboz és egy tolltartó, amugy ha azok nem lennének belepakolva akkor még a Hervisbe is beleférnénk. Igy a vége az lett, hogy igazából szinte mindig csak a B. használja mert sokat alszik O. mamánál és akkor meg ott nem vacakolok a táskacserével, akkor eleve a B. viszi a következö napokon is.

Én még semmit nem vettem meg, mert tapasztalat hogy júl. drágábban az irószerek a Printkerben mint majd az aug. leértékeléskor. Ja a neten van fent a honlapon nyomtatható kupon, hátha valaki még szintén nem vásárolt be:)

Kép

Kép

Karmen
 
 


Bea! Ja tényleg Endre bácsi :):)

Karmen! Kinga!

Köszi.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Halihó!

Ti hol veszitek meg az iskolához a tanszereket? Hol érdemes?


Üdv.:Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Akkor válaszolnék is a saját kérdésemre, hátha valaki még hasznát veszi az infónak.

Bella Zsolt, a Noé Egészségközpontban 8000.- Ft-ot kért egy vizsgálatért.

Üdv

Muki
KépKép
KépKép
 
 


Mukika, legalább hasznos volt a vizsgálat?

Szilde, én a Pátria bolt internetes oldalán rendeltem meg a sulicuccokat. Igaz, a weboldalon nincs minden fent. De így csak át kellett venni. Az ottani árakból most lejön 15%. (Hacsak nem írták már ki, és csökkentették le alapból az árakat.)
De most néztem a Lidl-ben, Aldi-ban is lesznek füzetek, festékek, stb.

Ági és
KépKép
 
 


Szilde!
Én a Printkerben vásároltam be.
Mindent meg tudtam venni és egy nagyon kedves eladó segített is. Én csak olvastam neki a listát,Ő meg belerakta a kocsba a cuccot :)
Így tök gyors,kényelmes és egyszerű volt. Egyedül a tolltartóknál időztünk :lol:

Kinga

Daisypath Happy Birthday tickers
 


Mi épp ma voltunk bent a Printkerben, jó hely, de ilyenkor már tömeg van...

Ági és
KépKép
 
 


Kinga! Exi !
Köszi.

Patriának mi az internetes címe?

Printker a Maros utcai meg a Nagyá-s üzlet is. Inkább az utóbbiban fordulok meg többször. Jobban útba esik.
Auchan-on filózok még, bár árakat nem tudok. Igaz messze van, de régen a Corában sok mindent olcsóbban szereztünk be.

Feketesas?? Tescó?
Pár éve még összehasonlító táblázatot csináltam mi hol éri meg jobban. Most nem vitték túlzásba az infókat..nincs táblázat...

Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


http://irodaszer.patria.hu/

Szilde, ez a webáruház címe. Tegnap megnéztem, az itteni árakból jön le a 15%. Csak figyelni kell, mert nálam először lehagyták, habár nem szándékos volt, csak mi voltunk azok, akik elsőnek használták a webáruházat szegedi átvétellel. :D
Ez a Feketesas utca.

Most volt Tescos írószeres katalógus. Ha gondolod, a korsönt is érdemes megnézni, mert az Auchan alapból olcsóbb, mint a Cora.

Ági és
KépKép
 
 


Exi!
Mi is voltunk Kittivel tegnap megint a Printkerben. Beáldoztam neki a vízfestéket amit a suliba vettünk,így el kellett menni egy újért,meg eszembe jutott h füzetcimke is kellene...meg egy kis ez-egy kis az...olyan jó dolgok vannak ott :D
Én a Maros utcait szeretem,mert ott nem kell parkolódíjat fizetni ha az udvarra állok be meg tágasabb is. Tényleg voltak,de amikor mi voltunk 4 óra magasságában,nem volt tömeg.
Kitti még egy labdát is kapott a pénztáros nénitől :lol:

Én azért nem rendeltem netről,mert hagytam h Kitti válogassa ki azokat a cuccokat,amit rá lehetett bízni..Na persze volt hogy a leggagyibb tetszett neki,de akkor elmagyaráztam neki h az miért nem jó. Nagyon élvezte a bevásárlást.

Peti ovizik még? Vagy nagyszülőkre rá tudtátok bízni nyárra?

Kinga

Daisypath Happy Birthday tickers
 


Mi fél öt után voltunk, akkor a parkolóban is tömeg volt és bent is...

Nálunk nincs válogatás. Ami "menő" cucc az a tolltartó, azt ő választotta, a táskát a neten vettem, de mivel autós, azzal sem lehetett túlságosan mellé lőni. :D
Más extra nincs.

Ovizni megy még, de a jövő héten még nem, mert akkor még viszi anyósom úszni, Feri meg megy az ebédjéért, hogy ne vesszen kárba.
De utána 21-től 29-ig még menni fog. Neki sem fog ártani. :)

Nálatok mi a helyzet?

Ági és
KépKép
 
 


Sziasztok!
Látom, az iskola lett a központi téma :)
Mi ma vettünk iskolatáskát, nagyszülői ajándék lesz, tehát szigorúan új és gyönyörű :)
Papírboltba holnap készülünk. Én nem viszem Marcsit, mert nincs kedvem vitázni, hogy lovas cuccot vegyünk a sima füzet helyett stb :) Plusz ha ott a két lány, egyszerűen nem lehet vásárolni, néha égedelem, amit művelnek :(

Egy kérdés: aki kap iskolakezdési támogatást a munkahelyétől, mikor kapja kézhez? Nekünk jár, de szeptemberben adják ide, talán az első hetében, vagy később :( Egyszerűen nem értem, könyörgöm, szept. 2-re mindent meg kell venni, mit csináljak vele azután?! :evil: És csak 60 napig lesz érvényes. Ma is ilyennel fizette ki előttem az anyuka a boltban iskolatáskát...

Nóra
KépKép KépKép
 
 


Norus, én ugyan nem kapok, de szerintem az iskolakezdési támogatás levásárolható pl. ruhára, cipőre. Ha más nem téli cuccra jó lesz.
Mondjuk az tényleg gáz, hogy a kezdési már nem kezdési támogatás...

Ági és
KépKép
 
 


Nóri! nekem most mivel felmondás alatt voltam nem járt már a támogatás, de akik kértek azok aug. közepéig megkapják. Tavaly is akkor kaptuk meg.

Én is mindig a Printkerben vásárolok be. De tavaly utólag jöttem rá hogy a vizfestés (és a Tempera is) sokkal olcsóbb lett volna a Tescoban. Igy idén Temperát ott vettem (10db a P-ben 2200ft, igaz akciosan a 12set is annyiért adják, T-ban viszont a 10-es csak 1200ft volt). Vizfesték jó a tavalyi, de a T-ban az is jóval olcsóbb. Füzeteket idén szintén T-ban vettem, most 29ft az A5 füzeket, nagyo szép belül a vonalazása, a P-ben 89ft a sünis, kb. 60 ft (ugy rémlik mert végül nem vettem) az olcsóbb, a hajós.
De minden egyéb cuccot a P-ben szoktunk venni.

Ja és mi is a Marosba járunk, mert ott ingyen lehet parkolni. Viszont mi kedden voltunk olyan 5 körül, nem volt tömeg és nagyon sok kislány (szerintem diákok) voltak ott akiknek csak ugy lesték a vásárlókat és segitettek, elkérték a listát, mindent megkerestek helyettem, szoval nagyon gyorsan végeztünk.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Exi!
Én Kittit még ezen a héten csütörtökig viszem oviba,utána elutazunk és utána otthon maradok vele. Állítólag nem árt ha pár napot otthon van és ráhangolódik a sulira. Bár Kittinek a ráhangolódás már annyira megtörtént h ma reggel sírt amikor az oviban hagytam,annyira nem akar már menni. Ő legszívesebben már hónapok óta suliba járna.. :roll: Remélem nem unja meg egyhamar...

Nóra!
Mi is kaptunk támogatást és még Júliusban ideadták. Ebből fogom megvenni a tankönyveket is. És Exi jól mondja,ruhára,cipőre is el lehet vásárolni!!!
Az baromira bosszantó hogy csak szeptemberben adják oda a tieteket! OK hogy ruhára is le lehet vásárolni,de sokkal nagyobb szükség van az írószerekre ...
De tulajdonképpen örüljünk neki hogy kaptunk!
:lol:

Üdv
KInga

Daisypath Happy Birthday tickers
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jártam már itt, de most ismét kérdezni szeretnék Tőletek.

Nem tudtok véletlenül jó és megbízható bőrgyógyászt ajánlani Szegeden? (Esetleg elérhetőség és tarifa is jöhet, ha van ilyen infótok.)

Köszönöm:

Mónika

 
 


Na ez az, ezért bosszant nagyon, szept. 2-án kell átvennünk a tankönyveket, addig biztos nem kapjuk meg :(
A cipő-ruha azért nem oké, mert amit boltban fogok megvenni a sulihoz (tornacipő, ilyesmi) azt szintén meg kell vennem aug-ban. Az összes egyéb ruhát, cipőt a neten veszem :( A téliek nagy része már meg is van, ha nem az összes.

majd valahogy elvásároltatom valakivel, csak a macera helyett mennyivel egyszerűbb lenne most elkölteni...

Marcsi se fog menni oviba az utolsó héten aug-ban, de már most is necces, mert senki se jár a csoportjából, Dorka meg lebetegedett tegnap, így nem megy a héten. :( Lázas, fáj a torka, és be van gyulladva a jobb szeme.

Tényleg, tudtok olyan gyulladáscsökkentő szemcseppet, ami recept nélkül kapható (nem antibiotikumos)?

és tudtok -e arról valamit, hogy a beiskolázás rendje megváltozik -e?
http://mno.hu/csaladhalo/atalakulnak-az ... ni-1051234

Nóra
KépKép KépKép
 
 


Kinga, lesz két napja, 30-án és 31-én nem megy már, ill. utána a hétvége. :D

Norus, erről már korábban is lehetett hallani, de most lesz (lett) belőle törvény. De az már most látszik, hogy óvoda kevés van...

Ági és
KépKép
 
 


Nóra!
Marcsi melyik suliba megy? Lehet hogy már írtad korábban ,de elkerülte a figyelmemet :oops:

Daisypath Happy Birthday tickers
 


Nóri! Öszintén én ruhát csak a tornacipőt veszek Orsinak, azt nötte ki. Egyéb ruhákat mi sem használunk ujat, kapok eleget kölcsöbe tesomtól, de ha mégis szükséges akkor meg neten veszek, használtan. Szerintem sem segítség már szept. adni egy utalványt!! Amúgy meddig érvényes?

A törvényt már fél éve is lehetett hallani, olvasni, igazából engem is ijesztgetett mindenki mert én Norbit is vissza fogom tartani, de végül amikor megjelent az volt benne, hogy eddig is 6 évesen lett tanköteles de max. abban az évben, amikor a 8. évet betöltötte, na most ezt levitték 7. évre, igy na bumm, ugyanugy ragaszkodhatok hozzá hogy nem megy iskolába 3 év ovi után. Ezért nem értem, hogy miért volt már 2 éve is hogy több ovi nem engedte 4. évre maradni a gyerekeket (nekünk is el kellett jönni a régi oviból a 4. évre Orsival), mi megoldottuk igy, de több gyereket ismerek akit igy muszájból irattak be suliba 6 évesen. Én mindenesetre igen sürün jelzem az oviban hogy tartsák számon a kérésemet. :lol:

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen: hát én se tudom, mi a frászra fogjuk költeni. Gondoltam, elteszem jövő ilyenkorra, vagy második félévre, de 60 napig érvényes :( Tornacipőt hol veszel? Azt nem találtam a neten. Severben van esetleg? oda most kaptam egy 1000 Ft-os utalványt... Ovi: ahová mi járunk, ott az az alap hozzáállás, hogy maradjanak 4 évig, és mindent megtesznek ezért az óvónők, kivéve persze, ha a szülők vinni akarják a gyereket. Viszont ha vinni kell, akkor ez ne márciusban derüljön ki (azt mondták, már előfordult ilyen is), mert akkor már nem tudjuk felíratni...

Kinga: Ságvári, nem írtam még :wink:

Nóra
KépKép KépKép
 
 


Nóra! Szükségetek van még szemcseppre? Nekem van egy bontatlan doboz Brulamicyn-em, nyaralás előtt írattam Lalinak, de nem volt rá szükség. Igaz, ez antibiotikumos, de oda tudom adni, ha kéritek. Én nem tudok másfajta szemcseppről, csak AB-osról. Ha kell és apukád jön be dolgozni valamelyik nap, odaadom neki.

Kép
 
 


Ilcsi, nagyon kedves vagy, szerencsére nincs szükség már semmilyenre. 3 féle AB-os szemcseppen és kenőcsön túl egy doki kitalálta, amit előtte is gyanítottam, hogy vírusos (herpesz talán) a nyavalya (még le is fotózta). Azért ő is adott egy AB-ost, a felülfertőzés elkerülésére. Amióta SEMMIVEL nem kenjük, azóta javult látványosan, addig jó randa volt.
Elköltöttünk 4ezer Ft-ot gyógyszerre feleslegesen :(

Gyerekorvosra kiakadtam: 1. beutalt oda, ahol febr. óta nincs szemészet (nincs orvos), 2. felírt egy kenőcsöt, amit szemre nem szabad kenni (szerencsére anyukám elolvasta a tájékoztatót, mielőtt rákente volna a gyerek szemére)

Nóra
KépKép KépKép
 
 


Norus, hát nem volt topon a doki...

Ági és
KépKép
 
 


Nóra, örülök, hogy jobban van Dorka! :D Nem semmi kálváriát jártatok végig szegénnyel. Ez meg már milyen kókler doki volt??? :roll:

Lali 8 hét szabadság után jövő héten kezdi az ovit, kíváncsi vagyok, mit fog szólni hozzá, hogy fogja viselni. Hosszú volt a szünet, de én akartam így, hogy minél tovább élvezhesse a nyarat, de jövőre nem csinálok ilyen hosszú nyári szünetet neki, mert már irtóra kínlódik otthon, teljesen kiidegel néha. :oops:

Megjártuk Horvátországot, nagyon élvezte a tengert, pedig féltem a hosszú úttól, mert előtte vettünk egy új ülést neki, sajna nem dönthető, így aludni nem tudott benne fél óránál többet, de így is jól bírta. Annyira bosszantó, hogy a nagyobb kategóriás üléseknél már nincs dönthető, csak a MaxiCosinak 50e ft-ért, pedig Lali sokat alszik a kocsiban, mamáéktól visszafelé mindig pl.

Kép
 
 


Nóri! Hát ezen a dokin rendesen kiakadtam most!! Igen közben kaptunk a cégnél mi is munkaügyi tájékoztatót erről is (munkaügyön dolgozok) most valóban 60 napig érvényes, jövöre szerencsére változni fog ez is.
Tornacipőt én mindig Mórahalmon veszek az ABC-ben, itt ugyanis azt a hagyományosat árulják ami az én gyerekkoromban is volt. Nekem akkor nagyon bevált és nem hiszem hogy egy edzőcipő jobb lenne, futásra talán, de egyébre...?? Nekem a drága futócipőmben pl fájt a talpam Zumba edzésen, szóval jó nekünk a vászon tornacipő. Amugy a Napfényben láttam Deichmann v. Reno előtt kitéve 2e ft körül hasonló tornacipőt pár napja.

Szilcsi! Nálunk egyik gyereknek sem okoz gondot a nagyobb ülésben sem elaludni:) Van benne fejszükitö és akkor nem billeg a feje alváskor, igy tök kényelmes lehet nekik.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok,
a helyi ovi a 2. helyen áll, és nagy értékben lehetne nyerni bútort, légyszi hadd kérjem hogy lájkolja aki tudja:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =3&theater

Köszönöm a nevükben is!!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen, Ilcsi: doki a szokásos gyerekorvosunk. Én már nem akadok ki, egyszerűen erre számítok, nemcsak az ő részéről. Nem lebecsülni akarom az orvostudományt egészében, mert tényleg sok olyan munkájuk van, amitől fenékre vagyok esve. Csak ez az alap hozzáállásom feléjük, és ha jobbat tapasztalok, annak örülök :)

Ilcsi: nyakpárnát próbáltátok kocsiban alváshoz?

Nyári ovi: Marcsi járt volna múlt hétig, de senki nem járt a nagycsoportosok közül, Dóri meg a betegség miatt nem ment, nem volt játszópajtása, így maradt itthon. De ők is nagyon tudnak kínlódni… Kissé tartok a jövő nyártól… Illetve arra számítok, hogy ha megtanulnak olvasni, itt a rengeteg könyv :)

Karmen: hogyan fog változni jövőre, tovább lesz érvényes? Én még mindig nem kaptam meg :( Like ment! ;)

Nóra
KépKép KépKép
 
 


Hamarosan kezdődik az új tanév; az ezzel járó anyagi terheket a munkáltató is enyhítheti az iskolakezdési támogatással. Az RSM DTM blogbejegyzése sorra vesz minden fontos szabályt és újdonságot.
Hamarosan kezdetét veszi a 2012/2013-as tanév. Az iskolakezdés sok szülő és család számára komoly anyagi terhekkel is jár. A jó hír: a terhek csökkenthetők, amennyiben a szülők munkaadójuktól iskolakezdési támogatásban részesülnek. Fontos azonban tudni, hogy év közben több ponton változott a szabályozás a támogatás összege és annak adóterhe tekintetében is, továbbá 2013. január 1-től további módosítások lesznek.

A főbb költségek az iskolakezdés kapcsán:
Tankönyvcsomag: alsó tagozatban 10-15.000 forint, felső tagozatban pedig akár 25.000 forint is lehet. A speciális tankönyveket az összeg nem tartalmazza.
Iskolatáska: 8 -12.000 forint.
Tornafelszerelés (zsák, nadrág, dressz, tornacipő, stb.): 10- 15.000 forint.
Irodaszerek (tolltartó, tollak, rajzkészlet, technikai készlet, dossziék, füzetek, stb.): 15-20.000 forint.
Első havi ebédpénz: 5.000 forint.
Osztálypénz első fél évre 3- 5.000 forint.
Cipő, ruházat (igaz, ez az iskolától függetlenül is szükséges): 5- 10.000 forint.
Speciális tankönyvek, amelyekről az első szülői értekezleten szerzünk tudomást: 5-10.000 forint.
Különórák: matek, nyelv, sport, zene, stb.

Hogyan segíthet a munkaadó?
A munkaadó saját döntése alapján iskolakezdési támogatásban részesítheti munkavállalóját. A juttatás 2012-ben történhet még a tavalyi rendszer szerint, ennek megfelelően:
a munkaadó részére történő számla ellenében,
utalvány formájában, vagy innovatív elektronikus fizetési kártyával, amelyet akár webáruházban is használhatunk,
természetben (terméket ad át a munkaadó a munkavállaló, illetőleg jogosult gyermeke részére).
A munkaadó 2013. január 1-től viszont már csak utalvány formájában, vagy innovatív elektronikus fizetési kártyával (e-utalvány) nyújthatja a támogatást. Ezzel szemben a mostani tanévkezdés vonatkozásában a régi szabályok szerint a juttatás adható természetben, vagy a munkavállaló számla ellenében is el tud még számolni a munkáltatójával. Ezek a juttatási formák jövőre megszűnnek, erre érdemes figyelni és felkészülni, hiszen az utalványokat jövőre időben kell majd beszerezni.
A változás hátrányosan érintheti azokat a szülőket, akik a tankönyveket jövőre az iskolától szerzik be, amennyiben az iskolák nem tudják majd az utalványokat elfogadni. Érdemes lesz tehát az iskoláknak is felkészülni az új szabályozásra. Az iskolák mellett a kisebb vállalkozásokat érintheti még kedvezőtlenül a jövő évi változás, akik eddig jellemzően a munkavállaló által benyújtott számlák alapján nyújtották a támogatást.
Mikor és hányszor adható az iskolakezdési támogatás?
Az iskolakezdési támogatást az iskolakezdést megelőző, valamint az azt követő 60 napos időintervallumban lehet igénybe venni. Ez tehát a 2012. szeptember 3-án kezdődő oktatás esetében a 2012. július 4. és november 2. napja közötti időszakot jelenti. Az iskolakezdési támogatást évente egyszer lehet igénybe venni. Kedvező változás 2013. január 1-től, hogy az iskolakezdési támogatás az iskolakezdést megelőző 60. naptól egészen év végéig juttatható lesz, azonban ez a kedvező rendelkezés idén még nem él!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Köszi a lájkot, úgy hallottam talán már első helyen áll az ovi:)

Norbinak nincs a gyerekülésben szükitö, neki én is nyakpárnát adok alváshoz. Orsié már direkt ugy lett véve a következő hogy tartsa a fejét amig alszik:) igy abban van és nagyon bevált a szükítő.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Kármen!

BOLDOG NÉVNAPOT!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Karmen: köszi!

Nóra
KépKép KépKép
 
 


Zsuzsi! Nagyon köszönöm!!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Az jutott eszembe, hogy amikor elkezdtem babanetezni, és írtak olyanok, akiknek 6-7 éves gyerek szerepelt a vonalzóján, az mindig úgy tűnt nekem, hogy "de nagy gyerekei vannak már" És tessék :)

Nóra
KépKép KépKép
 
 


Nóri! Nekem Orsinál volt ütős felfogni amikor 8 éves lett. Addig valahogy a "kislányomként" gondoltam rá, de akkor döbbentem le hogy most már nem kislány. Valahogy onnantól olyan nehéz szokni hogy már ekkora.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Nyilván gyerek-anya párosa válogatja, hogy mikor jön el ez az időpont :) És a kisebb gyerek meg ugye mindig a kicsi, mindig eszembe jut az is, hogy amikor Marcsi volt akkora, mint most Dóri, akkor már milyen "nagynak" láttuk, és Dórit nyilván nem látjuk ugyanúgy, mert ott van a nővére, és őt látjuk nagynak :)

Nóra
KépKép KépKép
 
 


És nem csak mi látjuk "nagynak" a lányunkat,hanem Ők is úgy érzik :lol:
Kitti ezalatt a 4 nap alatt amit a suliban eltöltött,baromira nagylány lett..
Egyedül szeretne a boltba menni,látszik hogy büszke magára ,mert sulis és nagylányosabban is viselkedik. OLYAN CUKI!!!

Nóra! Kerestem hogy hol tudom like-olni az előző postodat :lol:
Facebúk fertőzés.

Daisypath Happy Birthday tickers
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron