Új privát üzeneted érkezett!

Enikő, sokat gondoltam rátok, remélem, mihamarabb lesz eredmény és akkor okosabbak lesztek! :wink: Zaza már mondatokban beszél? Mikor talizunk? :D

Karmen??? Csak nincs valami baj? Te minden nap be szoktál nézni...

Anett, ilyen kis visszaesések nálunk is voltak bölcsikezdéskor. Lali a 2. napon már karmolt a játszótéren. :? Azóta ez megszűnt, most speciel köpköd, így hülyéskedik. Hétfőn hazafelé a buszon telibeköpte a szembeülő srácot viccből, a srác susogós melegítőjén szuperjól virítottak a nyálpacák. :oops: De nem vette a lelkére, nevetett rajta, én meg égtem... :oops: :D
Hja eleinte etetni kellett, pedig a bölcsiben tökegyedül kajált, itthon meg nem volt hajlandó, de ez is elmúlt, most már újra egyedül próbálkozik.
Hidd el, később, ha beszokott Málna, ezek el fognak múlni és látni fogod rajta a jó hatásokat is, a + változásokat is. :D Csak kitartás és türelem!!!
Hja a régi kiskori cumiját nem rejtettem el, benne van a játékosdobozában és napok óta időnként előveszi és cumizik, ő, aki pár hetes kora óta nem cumizott már. :shock: Egyik este szabályosan berejtette a kiságyba a cumit, nem vettük észre, apája arra ment be, hogy a gyerek cumizik. :shock: Elvettük tőle, nem kereste. Ezt is a bölcsiben látta ugye, hogy sokan cumiznak.

Csajok, nehogy már összemarakodjunk egy ilyen témán! Én elfogadom, hogy valaki másként gondolja, elmondom, ha nem értek vele egyet, de mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy neki jólesik.

Haragosi, ez a Milka tehenes hasonlat nagyon ott van. :lol: Értem már, mire gondoltál. Tény, hogy te sok mindent nagyon másképp gondolsz, mint a nagy átlag, és becsülöm benned, hogy végig is viszed ezeket, és nem hagyod magad eltéríteni. Azt majd a lányaidon látod, mennyire jó ez nekik avagy nem, neked kell eldöntened, hiszen te tartozol értük felelősséggel.

Kérdés: mákot mikortól lehet adni? Ez is olajosmag-kategória, mint a dió, mogyoró? Majd meghalok egy jó mákosgubáért/tésztáért, viszont lusta vagyok külön főzni. :oops:

Kép
 
 


Haragosi!
Nem akartam kötekedni, dehogy! :lol:
Csak csodálkoztam, de tényleg!
Nálunk is ki vannak rakva a munkák a falra, és őszintén meglepődnék, ha télen valaki a karácsonyfát nem zöldre, hanem kékre vagy lilára festené. :wink:
De mint irtam nem vagyunk egyformák, és részemről a téma befejezve. :wink:

Zita

Kép
Kép


Csajok!

Litániát írtam, itt pötyögtem már egy órája, és egy gombnyomással kitöröltem!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Nem írom be újra, nem érzem magam képesnek rá. :roll:

A lényeg, hogy mindenki álláspontját megértem, kár ezen összeveszni, és vitázni.

Enyém gyerekek már teljesen megszokták, hogy ősztől tavaszig valamit be kell venni (gyógyszer, vitamin stb...) és hogy orrot kell szívni.
Noémi már odakészíti magának az orrszívót, sterimare-t és kéri az orrcseppet, meg kiabál, hogy porszííí!
Szerintem az a nagy gond, hogy sok szülőnek ez macera, meg drága az orrcsepp, tengervíz, homeo stb, meg ne kínozzuk a gyereket orrszívással, pedig ezek a bacik elég jól kordában tarthatók egy kis odafigyeléssel szerény véleményem szerint.
Később az AB se lesz olcsóbb, nem beszélve a szenvedésről, amit okoz egy lázas betegség egy gyereknek. Ahhoz képest az orrszívás semmiség. :(

Haragosi :)
Sztem óvodája válogatja, hogy mennyire erőltetnek bizonyos dolgokat, ill. mennyire hagyják szabadon kibontakozni a gyerkőcöt.
Én ilyet nem tapasztaltam, amit írtál, ennek én sem örülnék.
Persze, a téma meg van adva, hogí mit rajzolnak - pl. őszi kosár, de azon kívül, hogy az óvónők előre megrajzolják, vagy ráragasztják egy lapra az egyforma kosárkákat Nekik, mind különböző alkotás, mindegyiken más van! :D
Ráadásul Boti nem igazán szeret/tud rajzolni, de senki nem erölteti Neki, mondván kötelező!! Mindig az övé a legfirkásabb, vagy legüresebb rajza a falon. :oops:
Viszont rengeteg lehetősége van a mozgásra, amit Ő imád - úszás, jóga , gimnasztika, néptánc, és még bővülni fog a választék később, ezek most kiscsoportban vannak. Nyílván nem jár mindre, de tud miből választani.Nekem ez nagy könnyebbség, hogy nem ovi után kell még különórákra járni. Lehet, hogy így is fogunk majd, de nem mindegy mennyire. Én egyedül képtelen lennék odaérni mindenhova két gyerekkel, Apánk reggeltől későestig dolgozik, ilyenben sajnos nem tud segíteni.

Ilcsi :)
Nagyon örülök, hogy ilyen jól megy a bölcsizes Lalinak, és hogy ilyen jó hatással van rá! :D
Gyors jobbulást Nektek!!!
Noémi most nem bölcsizik, mert sokan vannak most a bölcsiben a gyerekek, Noémi meg úgymond "létszám feletti", mivel mi pusziért járunk, ezért csak akkor viszem, ha nincs meg a max létszám.
Ott aludni nem is fog ezután se, mivel házon belül van a bölcsi, így jobb, ha a saját helyén alszik, nyugisabb Neki.
Anno Botival is így volt, az oviban aludt/alszik csak ott.

Na, dobok egy képet gyorsan! :D

Kép

Meg mégegyet :lol:

Kép

Kép
Kép
 

 
 

Sziasztok!

mielőtt elfelejtem:


A coraban 30.-áig a normál fényképeket 12ft/db áron hívják elő.!!! Én 44db-t töltöttem fel, 10 perc alatt kész volt, másnap már jött az emil, h kész van, mehetünk érte. 12ft/db az ár, 199ft a transzferköltség, de így is megéri. Ja és az a jó, h nincs limit, akárhány db-t előhivathatsz.

https://asp.photoprintit.de/microsite/15285/

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Sziasztok!

A.T.Zita!
Nagyon köszönjük a meglepit!!!!!!! :wink: :)

Kármen!
Orsinak boldog névnapot!

Enikő!
Drukkolok Viusnak!!!
(Ábel is elmesélte, h megfésülte a Nárcisz. :lol: :lol: kb. így hangzott: " Ábel apa, N anya, ajam és mutatta...kérdeztem,megfésülte: iden! fájt: nem....és mutatta, h puszit adott. kérdeztem kinek adtál puszit: N volt a válasz....azt persze nem tudom, h nálunk anyuka mikor fésülgeti apukát, de a szerepjáték az szerepjáték. :lol: :lol: :lol: )

Mindenkinek: örülök, h felpezsdült az élet, noha nem volt ilyen célom. "A vélemény szabad....." Mindenki a saját családja érdekeit nézi minden kérdésben és ez így helyes.

Nálunk a szülőiértekezleten mondta az óvónő, h náthásan mehet a gyerek, lázasan nem. Ők nem küldik haza, csak ha lázas, vagy ha nagyon bágyadt, levert....
Én voltam aki hónapokat szenvedett végig, h menjen-e vagy sem. Nagyon tartottam a betegségektől, de nincs az a vitamin ami megvédené. Én is adom mindkettőnek a vitamint, sokat vannak levegőn, falun lakunk, mégis náthásak. Ha teljesen tünetmentes, 1 nap ovizás után újra jön valami. Vagy vizes orrfolyás, vagy köhécselés. Hiába fújja az orrát, a porszívós orrszívás napi rendszerességgel megy.

A mi esetünk kicsit speciális. Van akinek gyógyszert ír fel az orvos, nekünk az óvoda szerepel terápiaként.
Hatása van, nagyon lassan, de kezd beszélni. Főleg annak örülök, h gondolkodik, kérdezés nélkül kommentál, beszél. Szavakat, keveset, de valami alakul végre. Nem állítom, h ehhez az ovi kell, de az ellenkezőjében sem vagyok biztos. Megtehetném, h itthon tartom, de mérlegeltünk és ezt tartjuk helyesnek. Természetesen lázasan, nem viszem és vagyunk annyira normális kapcsolatban az óvónővel, h szólnak, ha úgy látják, h jobb lenne itthon a gyermeknek. Ebből nincs sértődés.

Beadtuk az optikushoz Ábel szemüvegreceptjét. 10-14 nap mire kész a lencse, a mínusz 2,75-ös kb. 18 ezer FT :twisted: :twisted: a plusz 1,5-es csak 4ezer...... :shock: :o és még a keret ára hozzájön na meg a munkadíj....

kicsit büszkélkedek: Konsti 1,5métert lépeget most már önállóan és egyre bátrabb. Érik a szülinapi ajándékom :lol: :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Zsuzsu, azta, kész vagyon ez a szemüveg...
Fénykép: én is hívattam elő, kaptam is mélt, de nekem, szerencsétlennek, tegnapra nem ért oda, így mehetek ma is...betegen fantasztikus élmény lesz. :shock:

Ági és
KépKép
 
 


Exi!
JOBBULÁST!!!!!!!

Én este töltöttem fel a képeket, másnap este jött a mail, így ma megy érte Bence.

A szemüveg árán én is lehidaltam ..... :shock:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Zsuzsu!

Igen,sajnos ennyi lett nekünk is a szemüveg Hannának...
és ettől már csak drágább lehetett volna....:(

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem írtam én sem, de az ovi témához hozzászólnék. Szóval Haragosi én megértem a te szempontodat, de szerintem az a baj, hogy mindenki annyira félti a munkahelyét, hogy nem meri kiíratni magát táppénzre, ha csak "egy kicsit" beteg a gyerek. Szerencsére most még megtehetem, hogy ha egy kicsit is beteg Kristóf, itthon tartom (mert nem akarom, hogy pluszban még vmit összeszedjen), de ha egyszer visszamegyek dolgozni, valószínűleg nekem sem lesz más választásom. Egyébként, hogy mennyire igazat írtál - Kristóf múltkor kicsit náthás lett, ami azt jelentette, hogy 1 napig fújta az orrát és utána 2-3 napig reggel és este köhögött. Na ezt természetesen Flóra is elkapta, neki 1 hétig szívtam az orrát. Pedig anyatejes....
Másrészről én is azt vallom, hogy kell a gyerektársaság a gyereknek, hiába viszem/vittem minden egyes nap Kristófot játszóterezni, a gyerekek jelentik neki az igazi társaságot. Most pedig, hogy szeptember óta elkezdődött a bölcsi, ovi, suli időszak, a játszótér kong az ürességtől, tehát halálra unná magát. Jövő héten nálunk szünet lesz az oviban, kíváncsi vagyok, hogy fogja bírni. És Kristófra is igaz, hogy önállóbb, mióta oviba jár.
Kreativitás: nem minden ovi egyforma, tudod.... Nálunk pl. még ilyen sem elképzelhető, mint Zituskáékéban, hogy az óvónéni mindenkinek sablonra elkészít vmit. Annyi van, hogy hétfőn lehet méhviaszkrétával rajzolni, ha van kedve a gyereknek, ki van téve 3 szín (kék, sárga, piros) kis kosárkákba, és ha akar, leül és rajzol amit szeretne. Nincs semmilyen téma megadva. És Marcsi tuti, hogy nem fog semmit hozzáfűzni, nincs ilyen beszólás, hogy pl. Kristóf, a nap az sárga, nem kék :wink: Persze K. még csak nonfiguratív rajzokat csinál egyébként is :lol: Kedden ugyanez méhviaszgyurmával. Csütörtökön pl. búzát csépelnek, cipót gyúrnak és sütnek, amit utána megesznek. Itt nincsenek különfoglalkozások sem, egyedül euritmia lesz szerdánként.
Hülyeséget meg mindenhol tanul, pl. a játszótéren is sajnos :( Hermetikusan meg nem zárhatom el a világtól, meg nem is tennék jót vele, lássa csak meg, hogy van ilyen is, de nem kell, hogy feltétlenül utánozza.

Exi :) Az a baj, hogy szerintem a szabadságot sokan összekeverik a szabadossággal, a 2 pedig nagyon nem ugyanaz. És hogy a szülőknek nincs idejük a gyerekükkel foglalkozni, mert többségük egész nap gürizik, estére pedig holt fáradt és türelmetlen. Vagy hogy kisgyerekkortól kezdve ki vannak téve idióta, értelmetlen rajzfilmek tömkelegének (tisztelet a kivételnek)...

Zsuzsu :) Szemüveg, uff.... :evil: Anyukám is nemrégen csináltatott, 60e lett a vége....

Zituska :) Édesek a gyerekek együtt :)

Enikő :) Remélem beválik az újabb gyógyszer.... Csomag ügyben kereslek majd, ha eljutok odáig, hogy átmenjek a másik lakásba...

Szilcsi :) Jobbulást nektek!

Anett :) Drukk a zökkenőmentes beszokáshoz!

Ja, csajok, még vmit akartam írni, ami szerintem fontos. Nekünk azt mondták, és baromi nehéz, de egyetértek vele, hogy NE KÉRDEZZÜNK SEMMIT A GYEREKTŐL AZ OVIVAL KAPCSOLATBAN. Azt sem, hogy jól érezted magad / mi volt az oviban? - tipikus kérdések. Egyrészt a gyerekek a jelenben, a mostban élnek, nem kell őket folyamatosan a múltba visszavinni. Túlélik persze, csak nem tesz jót nekik :) Ha magától elmesél vmit, az természetesen más tészta. Másrészt lehet, hogy pont az elementele előtt összeveszett mondjuk egy kispajtással és az fog megmaradni benne, tehát azt mondja, nem érezte jól magát. Harmadrészt mivel mi nem vagyunk ott, nem látjuk át az óvodai viszonyokat, ezért ha bármi van, amit nem értünk, vagy tudni szeretnénk, nem a gyerektől kérdezzük meg, hanem az óvónőtől.

Hú, mennem kell, ma nagyon nyűgös Flóra. Bocsi a kisregényért. Szép napot!

KépKép

KépKép
 
 


Karmen!
Orsit Isten éltesse nevenapján!
Olvastad a privit?

Enikő!
Neked is ment privi.:)
Örülök a fejleményeknek!Vius nagyon ügyi!!
Sok helyre kell még mennetek?
Fizetős vagy Tb?

Nekem a Sztiha profot ajánlották az ODU-ban..
Mit tudtok róla..
Tudom volt róla szó...csak halványan rémlik..
Helyette kit ajánlotok esetleg neurológust?

Toncsi!
Merre vagy?Hédibébivel miújság?

Matteo!
Úgy eltüntél?Mi van veletek?

Mucska!
Jártok úszni?Mikorra?

Üdv.:Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Zituska!Norus!
Végre képek!:)
Szépek a gyerkőcök nagyon!!

Szilcsi!
Lali ügyesen eszik.Fő,hogy próbálkozik. :wink:
Gyógyuljatok gyorsan!

Bocs akinek nem írtam,most csak ennyire futotta..
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde, tegnap összefutottam Enikővel, ő azt mondta, hogy Szegeden minden gyereket Sztriha profhoz irányítanak. Talán fizetősen van más is, de nem tudok tutit. Mi voltunk a profnál anno, hát a stílusa igen érdekes, engem meg is ríkatott, pedig nem vagyok egy mimóza típusú ember, de a maga módján biztosan nagy szaktekintély.

Timi, érdekes, amit az óviról mondtál, hát akkor én semmit nem tudnék meg, hogy mi volt, mert ugye én csak viszem... Mondjuk én csak annyit szoktam kérdezni, hogy jó volt-e az óvoda, aztán ebből vagy kerekedik valami vagy nem. :)

Ági és
KépKép
 
 


Sziasztok!

Szilde!

Mindennap felnézek, de csak olvasómódban. Járunk úszni 3x egy héten, de általában 13 és 14 között, mert csak akkor lehet a mélyvizbe beférni.
Ti hogy álltok? Kinél vagytok most?

Jó kis téma kerekedett:) csak, ne sértődjön meg senki.
Szerintem minden szülő más és más , kinek mi a fontos. Szerintem is mindenkinek igaza van. Az a legfontoabb, szerintem, hogy azt adjuk a gyereknek, ami szerintünk a legjobb. Nekünk kell vele elszámolni. Én megértem Haragosi álláspontját, ha nekik az a jó, kár lenne feladni elvárt sémák miatt az elveit.

Én azért kicsit a másik véglet vagyok, én is azt gondolom, kell a gyereknek a közösség minden szempontból. Azt gondolom, pont azért kell óvónőt választani, és nem óvodát, hogy a gyerek tudjon gyerek maradni, alkothasson a saját gondolatai szerint és ne az óvónő gondolta szerint.De ehhez pedagógus is kell.
Betegség:
Néha engem is ver a viz, milyen gyereket visznek be az oviba. Itt az élő példa most, egy gyerek nagyon erős hasfájással két napig benn volt, hiába szólt az óvónő , akkor is behozták. Erre egy másik gyerek elkapta, 5 üveg infúziót kapott mert nála ez hányós fosós virussal párosult és majdnem kiszáradt. Azóta többen kidőltek, szidva azt szülőt , aki felelőtlen volt. Én Annát inkább itthon tartottam, bizva, hogy nem kapta el. Eddig úgy néz ki sikerült megelőzni a bajt.
De én könnyen megtehetem, mert magamura vagyok, viszont ha az alkalmazott ezt csinálná, nem biztos, hogy haláli boldog lennék.....

Én gyerekem se szószátyár azzal kapcsolatban,hogy mi van az oviban . Esti fürdésnél nyugiban talán előjön, vagy ha csinálunk ketten csajos bulit és együtt alszunk péntekenként akkor mesél.

Enikő!

Remélem hamarabb lesz eredményed, el tudom képzelni milyen lelkiállapotban lehetsz:( kitartás!
Szép napot!
Andi

Andi
Kép
 
 


Akkor teszek fel én is képeket Nektek!
Kép
Kép


Szilde: Megyünk még Pécsre genetikára november végén Rett és Angelman szindrómát néznek, de a dokink szerint nem az, mert az egész tünetegyüttes összeségében nem olyan, de azért legyen papírunk róla, és zárjuk ki!
Nem fizetős TB, csak az útiköltség, ottlét azért elég húzós :(
A múltkori bentfekvés egy 20-as volt, és nem dőzsöltünk, csak a legszükségesebbeket vettem meg!!!!! És persze gyógyszereket,pelenkát...stb mind mi vittünk, egyedül Vius kajája volt amit adtak, enyémért már fizetni kellett, de hát ez Szegeden is így van, csak mondjuk itt anyukám vagy a párom be tudna hozni minden nap ebédet, ott meg nem....
Köszi a drukkokat drága vagy!!
Neurológus: Kóbor Jenő van még akihez bátran lehet fordulni ő a gyerekkórházban dolgozik! Mostani eszemmel én Őt választanám :wink:

Mucska: Dejó hogy írtál :) Rég hallottunk felőletek! Én is vinném Bogit úszni, de megszakadok :( Jó lenne, ha a suliba megszerveznék a heti legalább 1x úszást a gyerekeknek (persze fuvarral együtt)!

Timi: Köszike édes vagy! :) Az első szülőin pedig, pont azt mondta a tanítónénink, hogy kérdezzük, meséltessük el a gyerekkel mi volt aznap a suliban, hogy érezze hogy fontos nekünk, hogy érezze, hogy érdekel bennünket mi történt vele és hogy fontos nekünk a véleménye. És nálunk ez pl nagyon bevált, Bogi egy zárkózott gyerek alapjáraton, az esti beszélgetésekkor egy csomó számomra fontos dolgot elmond, mi bántja a kis lelkét, ha nem tudod esetlegesen nem tudsz rajta segíteni, nem tudsz önbizalmat adni neki azzal, hogy dícséred, hogykin segített, ki bántotta....stb Szal én ezzel a "ne kérdezzünk semmit"-tel eszméletlenül nem értek egyet, nemtom ki mondta, de én ilyenről még nem is hallottam! :shock: :roll:
De minden elméletben van valami ami jó és ami rossz! Abban is van igazság amit neked mondtak, de én nem alkalmaznám :D Nekem pl sokkal szorosabb a kapcsolatom Bogival, amióta ezek az esti nagy beszélgetések megvannak és ha nem kérdezek magától nem nyílik meg........


Zituska: Gyönyörűek még mindig :D :lol:


ILcsi: Bizony bizony Zaza mondatokban beszél, de még milyen választékosan :D Pl ebéd után felkel, és mondja. "Anya, odaadom neked az előkét, légyszives mosd el, köszönöm szépen az ebédet nagyon finom volt! Megyek kezetmosni, a fürdőszobába, segít valaki????" :lol: így nyomja! Elájulok tőle, annyira édes megzabálom :D Mikor talizzunk, jó lenne egy játszózás ott Annáéknál!!!! Hmmmmmmm???????
Sztem mák kb 2 éves kortól mehet! Őrült sok vas van benne, szal ártani nem árt (sztem)

Zsuzsu: Konstinak gratula, nagyonügyi :) No akkor csak jót tett az ovi Ábel beszédének :D Örülök, nekünk is ez kellene, normál ovi, beszélő gyerekekkel...de sajna nem veszik át Viust :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Szemüveg ár: no comment :shock:


SzNAnna: Mi van veletek? Toncsi????

Pusza szép napot!

Talit mikorra gondoltátok?? Én benne vagyok!! Ha szép az idő akkor a szabadban (pl Retek u jáccó, ha esik akkor dzsungel?????)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Anett: Időközben tettél fel képeket, nagyon cukker ez a csaj :D Az alsó képen különösen cukiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :D És titta apája 8) :D

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Hahó!

Enikő, hát én a talival arra gondoltam, hogy este, gyerekek nélkül. :oops: Nekem a délutánba már nem fér bele, 5 órára érek haza a gyerekkel munka-bölcsi után, akkor meg már hova menjünk? :(
Igaz, megigértem, soha többet nem szervezek, de akkor álljon itt a kérdés: jövő hét pénteken este tali? Az október 30-a. Lehetne a Classicban, a szokásos helyen. :wink:

Anett, mi volt ma a bölcsiben? Mennyi időre mentél el? Málna hogy viselte? Evett már? Figyu mi sem voltunk nagy főzelékesek itthon, néhanap főztem csak, most meg ezerrel tömi a gyerek a főzelékeket a bölcsiben. Adj időt neki, meg kell szoknia! Ha éhes lesz, úgyis enni fog. :wink: Málna már rendes ágyban alszik?
Hja szerintem is tiszta apája a csajod, bár én láttam élőben is nemrég Málnát. :D Hihetetlenül nagylányos!

Timi, jó hogy benéztél, tehetnél képeket a csemetékről. :wink:

Zsuzsu, aztaaa ennyibe kerül egy szemcsi? :shock: Akkor még jó, hogy a lencse mellett döntöttem, igaz az 20e, de hat hónapra annyi. :roll: Örülök, hogy fejlődtök beszédügyileg!

Zitus, köszönöm a bébiszitter-segítséget! Találkoztunk Anettel, sajna akkor lettünk betegek, mikor jött volna ismerkedni Lalival, de jövő héten el akarom hívni, neki kell állnom lassan a vizsgákra való felkészülésnek. :? :roll:
Véleményem nem változott: Noémi tiszta anyja, Boti meg kicsiRobi. :D És úgy nőnek!!!

Rég látott többiek? Toncsi? Kriszta? Zsuzsi? Karmen?

Kép
 
 


Hja majd elfelejtettem. Mai éjszakánk valami döbbenetes kemény volt. Már napok óta szarul alszunk, Lali állandóan felébred és követel engem, ki kell venni, összebújni vele, megnyugtatni, úgy visszatenni a helyére és ott kell maradni, amíg elalszik. Ugye a betegség miatt amúgy sem aludtam jól mostanában, nade amit most művelt... :shock:
Éjjel 2.20-kor arra ébredtem, hogy hív, anyaanyaanya... Na mondom, reggel van, hajrá induljon a nap. Átmegyek hozzá, közli velem, hogy kijössz (nyújtja a kezét, vegyem ki), felöltöz és nyaminyami. Hótt kómásan kiveszem, kapcsolok villanyt, dúrom a szekrényt, keresem a ruháit, ő hangosan röhög, dumál a kezemben, hát még jó, hogy véletlenül ránéztem az órára a falon, akkor láttam, hogy éjszaka van. Na azt a balhét, ami kitört! :shock: Mint aki egyáltalán nem álmos, játszott, dumált, röhögött. :roll:
Végül valamikor visszaaludt, én elaludtam a szobájában és reggel 5.50-kor ébresztőt fújt. :roll:
Mostanában ez a szokása. Eddig éjszaka 10-11 órát aludt végig, nappal még 3-at délután, most meg összesen ha alszik 8-9 órát egész nap. :shock: A hajnali kelésektől kezdek bekattanni, pláne hogy jön a vizsgaidőszak és ez a félévem baromi húzós lett, csak este tudok tanulni, így éjfél-egy óra előtt nem fekszem le, 6-kor meg kelés... :roll:
Volt valakinél ilyen? Egyik napról a másikra kezdett el hajnalban kelni, régebben 8-9 óráig aludt reggel. :roll:

Kép
 
 


Sziasztok!

Enikő!

Elképedve olvasom, hogy mibe kerül, hogy egyszer egyszer kórházba vagytok..... Nem elég a bajotok? Hát nem semmi amit lelkileg ki kell birnotok, erre még jön az anyagi dolgok is..... Sokat "köszönhetsz" annak az orvosnak akinél Viust szülted :twisted: :( Én spec nem tudom, hogy birnám, minden tiszteletem a Tiétek!
Úszás: szerintem sok suliba szerveznek már.

Rólunk csak annyit, Anna 5 és fél éves és viszem suliba, az eredményei azt mutatják mehet simán. Úszni jár, meg angolra ez a két dolog a nagy szerelem.

Szeretnék fedobni, ha nem bánjátok egy újabb vitaindító témát.

Ki milyen szempontok alapján választott/választana általános iskolát? Kinek mi volt/ lesz a fontos, iskola "neve", tanító néni, vagy az induló tagozat, a megközelithetőség?

Kiváncsi lennék mindenki véleményére, ugyanis az én gondoltaimban ez ügyben végképp káosz lett, most hogy következik a döntés időszaka. Az álom, hogy minden együtt legyen a fentiekből....

Amit látok az az, hogy a nyilt napon minden szép és jó, mindenki tüneményes, mindent lehet a suliban amit a gyerek szeretne, minden pedagógus a legkiválóbb.........
Az hogy véleményeket gyüjtsek a suliról az már kútba esett, mert ezt kipróbáltam, na pont mintha nőgyógyászt keresnék.... egyik szidja, a másik imádja.
Ha valaki megtisztel és ir a témában, azt nagyon megköszönném.

Andi

Andi
Kép
 
 


Sziasztok!

Timika: Jó, hogy jelentkeztél, képeket kérünk szépen :)

Enikő: Sokat gondolok rátok! Drukkok mennek ezerrel!

Zituska: Gyönyörűek! És Noémi hogy figyeli a nagy és okos testvérét! :) Édes :)

Szilcsi: Jobbulást nektek! Jövő pénteki tali nekem nem jó sajna :(

Érdekeseket írtok ezzel kapcsolatban hogy faggasuk a gyereket vagy sem. Olvastam valahol én is amit Timika írt, de én megőrülök hogy ha nem kérdezek akkor nem tudok meg semmit a kis életéről :( Nálunk ez úgy szokott lenni, hogy amikor kijövünk az oviból megkérdezem hogy érezte magát, jó volt e az oviban (bár elvileg azt olvastam ezt se lenne szabad), amire azt mondja igen és ezzel el van intézve. Aztán vagy mesél magától vagy nem, de nálunk is az este, a vacsora és az altatás az az idő amikor megnyílik és elkezd mesélni és dolgozza fel a nap eseményeit.
Az engem is rettentő zavar, amikor ki van téve a faliújságra az oviban 30 db. tök egyforma dolog. De aztán annyira nem idegesítem magam rajta, mert azokat nem is a gyerekek csinálják, hanem az óvónők sokszor, a gyerek max. ül mellette és nézi hogyan készül.
Egyszer-egyszer volt olyan hogy valóban saját alkotások kerültek ki, akkor egyszer saját magukat rajzolták le, egyszer meg egy mesét rajzoltak le.
De Gréti elég kreatív, vannak jó ötletei és rengeteget rajzol az oviban is (legalább 5 rajzot hoz haza minden nap, amit teljesen egyedül készített saját ötlet alapján), itthon is, úgyhogy emelett nem aggasztanak a "kötelező" dolgok. Pláne hogy az emberek mindig mindenféle színűek. :) Ha valakit érdekel teszek fel pár rajzot amit Gréti készített :)

Betegségek: Nehéz ügy. Tavaly megtettem azt hogy minden csöpp orrfolyással itthon tartottam Grétit, ha felet köhintett már nem vittem. Megtehettem, így láttam jónak. No de! A gyerek nem illeszkedett be igazából a közösségbe, kimaradt egy csomó mindenből, nem nyílt meg sem az óvónők sem a gyerekek előtt igazán, valahogy nem volt jó, nem volt az igazi. Az oviban elkönyvelték "betegesnek" :shock: pedighát szerintem egyáltalán nem beteges fajta.
Az egy másik dolog, hogy persze Levi is októbertől áprilisig non stop taknyos volt. Mert hiába volt itthon Gréti a fél taknyával 1 hétig ha újra ment, első nap hazahozott valamit. Minden gyereknek lógott a cucc az orrából, köhögött, nem tudtuk kivédeni. Engem rettentő zavart ez!
Idén még nem hiányzott Gréti, de el is határoztam, hogy nem fogom egy laza orrfolyással itthon tartani. Pláne mert utána el kellett menni dokihoz igazolásért hogy meggyógyult, miközben annyival simán nem szoktam orvoshoz vinni.
Belenyugodtam. Ezzel jár a közösségi élet, előbb vagy utóbb el fogja kapni ezeket a fránya vírusos betegségeket, valahogy meg kell hogy edződjön ő is és Gréti is. No meg mi is. Mert ha a gyerekek 1 hét alatt meggyógyultak, mi apával tuti legalább 2 hétig krohácsoltunk :(
De az lehetetlen állapot, be kell látnom, hogy mindenki otthon tartsa a gyerekét ha nem 100%-os az egészsége :(
De azért lázasan és valóban komolyan betegen NE vigyék közösségbe őket!

Anett: Nagyon csaj ez a Málna és nagyon ügyes is!

Jövő héten játszóház nekünk jöhet! Csak pénteken nem jó nekünk már.

Akartam még csomó mindent írni, de most rohanok a lányért :)

Szép napot!

Bea
KépKépKépKép
 


Andi, mi még nagyon messze vagyunk, de én rossz anyuka lévén a megközelíthetőséget veszem alapul, ha itt maradunk, két suli jöhet szóba, egyik rosszabb, mint a másik, de ha jobban belegondolsz, mindegyik iskoláról lehet rosszat hallani innen-onnan. A tanárnőt választunk nekem azért nem szimpi, mert először lehet ímes-ámos, aztán meg kiderül, hogy nem minden arany, ami fénylik. :(

Ági és
KépKép
 
 


Anett!

Persze, megy Réka jövőre oviba.

Timika!

Tudod, az álmom a ti ovitok :wink: Ha lenne rá pénzünk/energiánk/időnk, egy percig se haboznék, hogy járjanak-e vagy sem. De az itteninél még mindig jobb, ha itthon vannak.

Enikő!

Gratula a beszédes Zazának! :D Nem semmi ennyi idősen!

Szilcsi!

Nálunk is volt ilyen Hajnánál átmenetileg, de megmagyaráztam neki, hogy ilyenkor szolgálja ki magát játékkal, és engem hagyjon aludni. (Mondjuk mi egy szobában aludtunk, tehát ha fel is ébresztett, integettem neki, és húztam tovább a lóbőrt)
Vendég
 


Andi!
Én suli ügyben nem sokat tudok még segíteni, de mikortól mennétek? Jövő szeptember? És melyik oviba jár Anna?
Az angolt hol tanulja a Csajszid, mert engem is az érdekelne Málna számára ,hogy olyan oviba menjen, ahol van angol! Jó sokat kérdeztem! :oops:


Szilcsi!
Ma 1 óra kellett kijönnöm,hááát sírt nagyin,mikor elmentem nem, de utána igen, mire visszaértem már csupára ki voltak sírva a kis szemei. Remélem belejövünk,ti nagyon gyorsan belerázódtatok ugye? Pedig azt mondtad, Lali nem csípi a gondozóját, így bízom benne, hogy mi is belejövünk,mert Málna nagyon szereti Tündit meg Ibit, de van másik kisgyerek,akinek nagyon nehezen megy és főleg vele kell Tündinek foglalkozni, le sem bírja tenni. :(
Ma leves volt ,azt megette, repetázott is, evett szépen egyedül. Kedden kell ott aludnia!


A Waldorf ovi fizetős? Mennyi annyi/hó?

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Exi!

Tökfej vagy, miért lennél Te rossz anya? Hidd el sokaknak ez nagyon fontos szempont, hogy közel legyen, mert nincs segitség aki elmenjen a város másik végére a gyerekért.
Szerintem a két általad rossznak nevezett suli közül (nem emlékszem pontosan merre is laktok, csak arra, mintha itt a környéken. (Csongrádin lakunk)) az egyik minket is érint.

Anett!

Azért szerintem nagyjából van elgondolásod, hogy mi alapján fogsz majd sulit nézni :)
Temető utcai oviba járunk.

Angolt a Kids Clubba tanulunk, Anna imádja. Raktam fel linket szeptemberben amikor indult. Ez ovis angol, Anna imádja, eléggé szemléletesen tanitják, a múltkor amikor a tejet és a reggelit tanulták, volt benn az órán tej meg egyebek, úgy tanulták meg a nevét, illetve kérni. A csaj csak angolul beszél, de hozzászoktak a gyerekek, és tök jó, mert csak 6n vagyunk. Kaptunk cdt amit naponta jó ha meghallgat a gyerek, de annyira fülbemászó dalok vannak rajta, hogy van is kedve hozzá.

Azt hiszem 4 vagy 5 óránk volt eddig, ez alatt Anna tud számolni 10-ig,ismeri a szineket, be tud mutatkozni rendesen, megkérdezi hogy hivnak, hogy vagy, válaszolni is tud rá. Ismer egy csomó állatot, a reggeliből a kenyeret, tejet , kávét, forró csokit, teát, vajat, sajtot.
Természetesen köszönni is megtanitották, illetve szépen kérni és még sorolhatnám, a csomó éneket amiket megtanult. Szóval nekünk bejött nagyon, Anna alig várja , hogy menjünk órára.
Kaptunk egy angol oldalra regisztrációt is, ahol játékok vannak, sajnos sok belőle nagyobbaknak való, de van sok memória játék, ami közben mondja a látott dolog nevét, igy megragad a fejében. Máskor nem szokott gépezni, csak ha ezt akarja nézegetni.
Őszintén szólva nem vagyok/ voltam hive a korai nyelvtanulásnak, de ősszel még úgy volt, hogy angol kéttannyelvűbe megy a gyerek és kiváncsi voltam, hogy tetszene e neki a nyelv.
Andi

Andi
Kép
 
 


Enikő!

15.000/hó/gyerek +kaja + nekünk még ott van a bejárás, ami kb annyi, mint 2 gyerek havidíjja. Ennyi ovira meg egy kicsit sokkkkk :shock: (Aztán meg ha 4 gyerekem lesz, mint ahogy tervezem, akkor meg nem megfizethető :evil: )
Ha most ki is tudnánk fizetni, mi a garancia, hogy még 20 évig tudjuk majd perkálni ezt a pénzt? Mert kilépni már igen nehéz, és megterhelő a gyereknek ha vissza akarod vinni a jó kis állami rendszerbe. Úgyhogy marad az ímmel-ámmal állami rendszer :)
Vendég
 


Andi!
Köszi! És árat is írsz?
Sulit én a gyerek képességei szempontjából választanék talán, nem a közelség miatt! Meg hogy mit ad a suli, ismerősök véleményei. én Szegeden a Madách, Deák és Juhász Gyulát hallottam a legjobbnak! Na most ha gyerekem nem bírja aggyal ezeket,akkor mást választok!


Anett!

30000 ft / 30 alkalom, heti egyszer járunk szombat délelőtt és a Százszorszépben van. De van azt hiszem a Pulcz utcai játszóba is.
http://www.szeged.kidsclubs.hu/

Suliról eddig én is igy gondolkodtam, csak szembesülni kell a protekció előnyeivel is pl, vagyis a hátrányával ha nincs. Ezekbe akkor menj, ha van...... Pl az egyik suliba ezek közül akkor menj ha tud a gyerek olvasni.....meg van ismerősöd.... Azt mondják a gyerekek 90 %a úgy ment fel, hogy tudott olvasni, aki nem tudott az meg szenvedett, hogy utolérje őket.
Na ekkor kezdtem gondolkodni, hogy mi lehet jó a gyereknek, mikor is teszek jót.... Pont ezért vagyok tanácstalan.....
Magánsuli: Waldorf illetve Táltosról pontosan azt gondolom amit Haragosi, most tudom fizetni, de mi van ha 5 év múlva nem?

Haragosi!
Bátor vagy, hogy ilyen szép nagy családot mertek vállalni a mai világban. Tiszteletem érte.
Andi

Andi
Kép
 
 


Sziasztok!

Egy 1 hónapos kislány, Lilla anyukája vagyok.
Július végéig még Pesten dolgoztam/laktam (a férjem nem is nagyon örült ennek), csak a babavárás utolsó másfél hónapját töltöttem Szegeden, az pedig a folyamatos vizsgálatokkal gyorsan eltelt, így nem igazán találtam magamnak társaságot ezidáig.
Szívesen megismerkednék hasonló korú babák -és persze nagyobbak- anyukáival, akikkel beszélgethetek, és alkalmasint el is igazítanak a gyereknevelés útvesztőjében. :)
Kérdésem: hogy éltétek túl az első hónapokat? :D
Mennyi idő alatt alakul ki valamilyen napirend a babáknál vagy hogy és mikortól lehet kialakítani?

Köszönöm a válaszokat! :)
Monka
 
 


Bocsi, csak egy pillanatra vagyok... Haragosi, nem 15e, ezt honnan veszed??? :shock: Mi konkrétan 13500-at fizetünk havonta + vmennyit a tízóraira, októberre ez 1200ft volt. Ebédet nem fizetünk, mivel K. nem ebédel ott. Ez a havidíj családonként változik, azt hiszem mi fizetjük az egyik legnagyobb összeget. Minden év végén van egy költségvetési fórum, ahol ismertetik, hogy mennyi pénz kell az ovi működéséhez, ebből mennyit kapnak az államtól és a hiányzó összeget kell összedobni a családoknak. De ezt a családok határozzák meg, hogy mennyit tudnak vállalni. Az meg egy másik dolog, hogy az állam most jól megszivatott minket :evil: :evil: :evil:

Többire még később igyekszem reagálni...

Karmen :) Orsinak boldog névnapot kívánunk! :D

Monka :) Üdv itt! Szerintem erősen gyerekfüggő a dolog, nehéz konkrét időt mondani - az első hónapok tényleg nagyon embert próbálóak.....

KépKép

KépKép
 
 


Ufff az télleg sok :( És tényleg mi van, ha pl 4 év waldorf ovi és 4 év alsó tagozat waldorf iskola után már nem lesz a szülőknek pénzük fizetni és átkerül egy erős állami általánosba, 5.-be? Be tud majd illeszkedni? Meg tud majd felelni az állami tanodák társadalmi elvárásainak?
Én azt gondolom van olyan típusú gyerek akiknek kimondottan jót tesz ez a típusú "nevelés".....meg olyan is akinek szüksége van a kemény határokra! Még jó, hogy van választási lehetőség :D
Én pl az egészséges gyerekeimet nem adnám Waldorfba, de Viuson már agyaltam.... :wink:

A sulija is fizetős (gondolom) azt nemtod mennyi?? Viust oda szeretném íratni majd, de nyilván ez függeni fog az állapotától, nem tudom előre, hogy milyen lesz. Ha csak enyhe elmaradás lesz, akkor inkább oda adnám, de ha komolyabb, akkor sajna a fogyiba fog menni :( :cry:

Hja és még valami a Waldorf általánosban megszerzett tudás, az elég erős alap egy állami középiskolához majd fősulihoz/egyetemhez?????

Mucska: Elég komoly lehet a kiscsajod, ha 5,5 évesen már iskolába szánod :D Én már leírtam neked a véleményem az iskolaválasztásról priviben :wink:
Pusza

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Mucska, nekem nem a hazahozatal a gond, hanem az odavitel. Illetve egyik sem gond, de tény, hogy az egyik suli gyalog kényelmesen tíz perc (se), a másik meg 4 buszmegálló, tehát önállóan is megtehető bizonyos idő után. (Jó, ha ott fogok dolgozni, ahol most, akkor beül a kocsiba és elviszem.) De hazafele már jöhet önállóan.
Mi is Csongrádi egyébként.

Ági és
KépKép
 
 


Enikő!

Egyetértek azzal amit irtál.

Nem 5 és fél évesen, hanem 6 és fél éves lesz és szerintem az pont jó. Régebben irtam itt is, hogy én a 6 évesen kezdjük az iskolát párti vagyok. De ez persze gyerekfüggő is. Anna nyugodtam bir ülni 45 percet, itthon sokat számol, betűket tudja, sőt egyszerűbb szavakat össze is olvas. Kezétől féltem, hogy érett lesz e irni, de most már nincs kétségem, venni fogja az akadályokat.
Másik oldala a dolognak, tőlünk minden 6 éves elmegy a csopiból, utána kicsiket kapunk tuti, mert 10 korban odaillő gyereket nem fognak találni. Akkor pedig ebből nem lesz sulielőkészítés normálisan....

Sulik amik közül választhatok:
1:erősebb iskola 4 első osztállyal és etnikum által is lakott terület is beiskolázási körzet. Amúgy jókat hallok róla.
2: egy kis iskola 2 induló elsőosztállyal, ebből az egyik emeltszintű angol, tüneményes tanitó nénivel. Ahogy hallom, erősödő suli, 20 gyerek ment gimnáziumba 43 ból. Ide lehet, hogy a csoportunkból többen mennek. Itt el is indul 2 osztály.
3. nagyobb iskola matek, francia tagozattal. utóbbi egyáltalán nem érdekel. Egy kedves tanitó néni, és egy kemény, akit kevésbé tudok elképzelni kis iskolások között. Viszont tavaly már csak 1 osztályt tudtak inditani, mert nem jelentkeztek, csak 31n és igy nem indulhat 2 osztály. De a tervezet 2 első osztály.
Jelenleg azt érzem, nem fogok tudni jól dönteni:(
Andi

Andi
Kép
 
 


Timi!

Nekem ezt a w. oviban mondták a nyílt napon. Ott egy sznob anyuka még azt is firtatta, hogy ugye van minimum összeg, amit mindenkinek kötelező kifizetni, mert nehogymár ő fizessen mindenki helyett :evil: :evil: :evil: Ez már nem az az elmélet amit Steiner bácsi megálmodott. Azt mondták, a legszegényebbtől is elkérik a 8000-et. Ezt akkor ott a saját fülemmel hallottam.

Enikő!
Különbözeti vizsgát kell tennie annak aki visszamegy állami suliba. Az pedig - ahogy ismerem a két rendszert, és annak különbségét - elég gatyábarázó élmény lehet a gyereknek :(
Vendég
 


Szilcsi! Összejöttek a programok, folyton késö este értem haza, meloban meg nem merek Babanetet még olvasni sem :o igy napokig most elmaradtam, de köszi, semmi baj nem volt.

Köszönjük Orsi köszöntését!

Én megvallom bizony küldöm öket oviba, bölcsibe ha taknyos de nem sürü, letapadt. Egyrészt a melohelyen sem szivesen türnék sokáig hogy Norbi 2-3 hetente 1 hétre kiiratna engem, söt talán másfél hétre is, na meg nekem is anyagilag azért sokat számitana hogy annyit hiányzok. Lázasan nálunk is tilos, de megmondom ha nem igy lenne akkor sem vinném, a gyereknek is tök szar lehet olyankor ott, mi sem érezzük jol magunkat lázasan!
A másik, én sem örülök hogy mások is taknyosan járatják a gyereküket, nyilván igy mi is sürübben elkapjuk mintha nem járna, de akkor majd mi lesz, nem adom iskolába sem? Mert oda is menni fog a taknyos gyerek, én legalábbis oda még inkább küldeni fogom, oda már akkor is ha nagyon taknyos, de amugy jol van, nem lázas, fujni egyedül most is tudja, hát még akkor.

Sok hozzászólást nem volt még idöm átolvasni, majd pótolom:)

Haragosi! jol értem, akkor Réka nem jár oviba? nem is járt még v. kivetted? én is ugy tudom, abban az évben kötelezö neki járni amikor iskola elökészitöre szüksége van már, betöltött 5 év után

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen!

Tavaly járt oviba szept-től februárig. Most nem jár. Jövő szeptembertől kötelező.
Vendég
 


Hát nálunk 4 gyerekből 3 különböző helyekre jár iskolába/oviba, (Vius a város másik végébe). Mondhatom, hogy egy rémálom reggelente hurcibálni őket, tehát én abszolút megértem azt a szülőt, akinek első szempont a közelség!!!!!!!!!!!!!! És igazából olyan bazi nagy különbség sztem nincs a sulik között, hisz mindenhonnan továbbtanulnak, kb ugyanolyan arányban, vagy nem????
A sztársuli, meg olyan mint a sztárszülész-nőgyógyász igaza van Mucskának :D

Én úgy választanék, hogy közel legyen és az induló évfolyamok tanító nénijei közül kiválasztanám a szerintem legjobbat :) Ennyi! A sok agyalásnak, idegesség és bizonytalanság a vége, vajon jól döntöttem-e!?

ui. nálunk is van kisebbség, és én nem szoktam olyan túlzottan szeretni őket (általánosítok és előítéletes vagyok a soksok negatív tapasztalat miatt :oops: :cry: -ez van-), de speciel ezzel a 2-3 kislánnyal akik B osztálytársai, semmi de semmi gond nem volt még eddig, ha mind ilyen lenne, egyáltalán nem lenne probléma velük...asszem.... :roll: 8)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Zsuzsu,Exi!
Hogy a fenébe rendeltek ti 12 forint / képért, nekem 45 forintba számolja el, mit csinálok rosszul???Segítséget kérek légyszi!!!


Árat kell frissíteni a főlapon! Nekem is 45 Ft-ot számolt először egyébként.
Vagy ha jól rémlik, ha elküldöd a megrendelést, ott már 12 Ft-tal számol...
 
 


Voltunk tegnap hallásszürésen Mórán és Orsinak még mindig rossz az eredménye :cry: . Kedden megyünk ortopédiára, onnan átvinném Bellához. Azt mondta ma az orvos itt, hogy elötte szerinte csörögjünk oda hogy ott lesz-e az orvos egyáltalán. Igy mindenképpen hivni kell majd hétfön, hát remélem hogy nincs elöjegyzés mert keddre akkor tuti nem férünk már be

(megjegyzem a mütét óta nem csináltak neki hallásvizsgálatot, csak timpanométer volt, de hallás nem, pedig én akartam de a dokinö elintézte azzal hogy nem lesz gond, meg már kicsit javul, elég ez ennyire stb) Igy a nöhöz vissza többet nem viszem!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen, örülök, hogy minden rendben, illetve sajnálom, hogy rosszabb lett Orsi eredménye. Norbinak jó a füle a tubus óta? Azt mikor veszik ki onnan? Azóta volt a fülével beteg?

Sulitéma: még nagyon nem aktuális, de nekem nem mindegy, hogy "sztársuli"-e avagy nem. Nem vagyok sznob, nem azért, csak szerintem igenis van alapja, ha valamelyik suli (bölcsi, ovi stb...) rossz hírnévvel bír, és Enikő, szerintem nagyon nagy különbség van a sulik között tanulmányi előmenetelben is és a továbbtanulás arányában is, illetve az sem mindegy, milyen arányban tanulnak tovább gimiben vagy szakmunkásképzőben!
Az én volt általános sulimból a többség egyetemet/főiskolát végzett, nagyon jó alapokat kaptunk onnan, az öcsém sulija meg egy rakás sz@r volt, jó, ha a szakmunkásképzőt el tudták onnan végezni (persze kivételek mindenhol vannak, de lehet általánosítani).
Pl ami itt van nálunk lila iskola, na oda semmi pénzért nem vinném a gyereket, pedig kb 500 méterre van tőlünk, de reggelente-délutánonként látjuk a sok etnikumot, ordítva, köpködve, cigizve, borzasztóan viselkedve vonulni a suli felé. :?
Nem mondom, a gyakorló suli meg a másik véglet, az meg már nekem túl sznob, túl elit. (most voltam megint ott gyakorlaton...) :roll:
Nekünk eddig az Arany János került szóba, tanítottam is ott, Lali keresztszüleinek a kisfia odajár és a tapasztalataim és a hírük is jó. Més tészta, hogy baromi messze van, ebből a szempontból nekünk a gyakorló jönne be, ott dolgozunk mellette mindketten.
Nálunk a bölcsiválasztásnál nagyon fontos volt a közelség, úgyhogy Exi, én is rossz anya vagyok, de egy ekkorka gyerekkel nehézkes lenne reggel hárman háromfelé mennünk. Nem mellesleg meg jó hírű bölcsi, meg vagyok elégedve.
A Waldorf nekem túl liberális, túl szabados, én ennél vaskalaposabb vagyok. :oops:

Lalinak bezöldült a takony, sűrű is, tököm televan már, így nem tudom vinni hétfőn sem, nem mellesleg én sem gyógyulok rohamléptekkel... :roll: :x Pedig egész héten itthon voltunk, sokat szívom neki, kap bele Stérimart, Nasivint is... :roll:
Éjszaka megint műsor volt, lövésem sincs, mi baja volt, de rettentően sírt, vagy 15 percen át. :roll: De legalább reggel aludt fél 8-ig. Most apával kimentek a Sárgára leveleket söprögetni meg hoznak ebédet a halászcsárdából, nem kell főznöm. :D

Mucska, nagyon ügyes lányod van, büszke lehetsz rá! :D Bár nem tudom a konkrét iskolákat, de így pár mondat alapján én a másodikat választanám.

Szia Monka! Amikor hazajöttünk a kórházból és Ceniko meglátogatt, azzal búcsúzott, hogy ha már ki akarok ugrani az ablakon, előtte hívjam fel és lebeszél. :D Azt hittem, viccel. Nagyon hamar eljött az idő, amikor azon agyaltam: na most kéne hívni Enikőt. :) Kemény volt, Lali a mai napig rossz alvó, a fáradtság nagy úr volt, sokszor kiborultam. Nekünk kb 8 hét alatt alakult ki valamiféle napirend, ami aztán később tovább szilárdult, onnantól lett könnyebb. Kitartás!!! Raksz fel képet magatokról?

Lali indul "dógozókába", csak éppen apa cipőjében: :lol:
Kép

Kép
 
 


Szilcsi!
Melyik a gyakorló suli? Én nem vagyok képben,mert nem ide jártam. Lacival beszélgettünk ma ,és Ő azt mondta, hogy a Ságvári meg a juhász Gyula a legjobbak, és Málna majd oda megy. Nekünk mondjuk ez mindkettő közel is van. Mi az hogy sznob a suli?Ez miben nyilvánul meg? A diákok azok?

Málna 2 hetet aludt a saját ágyában, a kiságyát át lehet alakítani kis heverővé, utána visszajött hozzánk, így édes hármas marad még pár évig gondolom :D Sajnálom az éjszakáitokat, hú nem lehet könnyű!


Exi!
Megrendeltem a képeket, és frissítettem is, de így is 35 forintba számolta el, így a 20 kép 900 ft lesz. Na mindegy!


Üdv.

Kármen, sajnálom, hogy Orsi nem javul. Szerencsére mi viszonylag ritka vendégek vagyunk a gyerek fülészeten egyelőre, eddig egy kivétellel sikerült egy szerintem jó orvost kifognunk.
Egyébként boldog névnapot neki, így utólag.

Szilcsi, talán nem az iskola a mérvadó, hogy ki és hogyan tanul tovább, hanem maga a gyerek. Ha nem szorgalmas, kerülhet akár elit suliba is, mégis szakmunkás lesz belőle. És pl. én jelen körülmények között inkább adnék egy szakmát Petinek, mintsem egy diplomát.
Én anno pl. egy szerényebb általánosba jártam, és az osztálytársaim többségének diplomája van, egy-két rosszabb képességűnek lett "csak" szakmája.
Sajnálom, hogy az éjszaka ilyen kálvária nálatok. Nekünk most jó éjszakánk volt, Peti is aludhatott, ameddig jól esett neki, aztán apával elmentek a Búvár-tóhoz kacsát etetni, én meg összedobtam az ebédet és felporszívóztam.

Anett, hm, nem értem...mondjuk egyébként is haragszom rájuk, mármint a Corára, tegnap be is írtam a vásárlók könyvébe finomabb szavakkal, hogy szívassák más agyát.
Még egy kérdés: normál képet rendeltél? Mert az a 12 Ft, a prémium, lehet drágább...

Ági és
KépKép
 
 


Nekem S.-a jár ismerösöm, és azt mondja, nagyon sznob. Én biztosan nem viszem oda Orsit.

Szilcsi! azt hiszem Te kérdezted, Norbinak nem sokáig volt tubusa, még az utolsó mütét alkalmával kivették, másfél hónap után. Azóta nincs baja. Igazából elötte sem volt, akkor meg a pneumo fertözés volt a hibás, azota kapott védöoltást, nem szokott fülével már gond lenni.

Mucska! konkrétan melyik iskolákban gondolkoztok?

Nobinak odaadtuk a nagy ágyat, egy alkalommal volt hajlandó aludni benne, aztán visszakérte a rácsos kiságyat.:) Orsi is imádta annak idején, ö is kinötte végül.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Karmen!

Irtam privit a nevekkel.
Nem titok, csak azért nem irom ki, mert nem iskola dicsőités illetve sárbatiprás a célom, csak egyszerűen látni szeretném , hogy Ti hogy gondolkodtok erről, mik a szempontok. :)

Orsi :( : ti is jó sokat szenvedtek ilyen-olyan betegségekkel, vagy inkább a dokikkal.

Exi!

Lehet én is rossz anya vagyok :D, mert sok mindenben egyezik a gondolatunk, pl abban is amit arról irtál, hogy gyerek is kell a tanuláshoz.... de sajna a normális suli is....
Én anno Zalkás voltam, úgy vélem, hogy harmatgyenge volt, de ha visszagondolok csak a mi osztályunkból 4-n mentünk Radnótiba tagozatra és megálltuk a helyünket tisztességgel.

Enikő!
Te vélemenyédet ismerem ,az első suli a tiétek :D , gondoltam ráismersz :D, csak próbáltam finoman fogalmazni.

Szilcsi!
Köszi a dicséretet Anna nevében.

Irtam neked, ha tudsz válaszolj majd:)
Éjszakák:(
Mindenkinek köszönöm aki írt és ír még a témában:)

Andi

Andi
Kép
 
 


igen normál képet rendeltem, de most már mindegy is,nem horror ez az összeg sem, Média Markt-hoz képest, ott 55 ft/kép :?


Anett! A Juhász Gyula Gyakorló Ált. Iskolára gondoltam, a többiről írok privit.
Hú én már azt hittem, Málna saját ágyban alszik, de kár, hogy visszaestetek. :( Azért kérdeztem, mert lassan Lalinak is át kell alakítani az ágyát, mert már nagyon ki akar mászni. :? És marhára félek attól, hogy az eddigi rossz éjszakák után most még ötvenszer vihetem is vissza a szobájába, mert át fog lógni hozzánk. :roll:

Egyébként helyesbítek, ma délután felhívták a figyelmemet egy félreérthető mondatomra. :) Szóval Lali sosem volt jó alvó, viszont mostanában nagyon sokat aludt, nyáron nagyon jó alvókája volt, aminek rettentően örültem, de most megint elromlott, délután úgy tűnt, nem is fog ma aludni egyáltalán, délben tettem le és majdnem 2 volt, mire elaludt. :shock: 3-kor viszont ébresztőt fújtam. :oops: Most este már "csak" 40 percbe került, hogy elaludjon és "csak" 3x kellett hozzá bemenni közben. :roll:

Karmen, nem is emlékeztem, hogy Norbinak kivették a tubust, azt gondoltam, az ilyen "örök élet és egy nap"ig ottmaradó valami. :oops: Akkor most jártok úszni megint vagy már egyáltalán nem? Orsi sem úszhat, hogy ilyen rossz a hallása, vagy az nincs összefüggésben a vízzel?

Exi, igen persze a suli mellett a gyereken is múlik, hogyan fog tanulni, de azért a környezet nagyban befolyásoló tényező. Miért adnál szakmát Petinek? Honnan tudod már most, hogy nem lesz belőle pl agysebész? :) Gondolod, jobban meg fog tudni élni egy szakmából, mint egy diplomából (persze nem mindegy, milyenből)?

Hú csajok! Nekem júliusban kellett volan visszavinnem Lalit a drnőhöz szemészetre, féléves kontrollra, de nem mentünk azóta sem. :oops: El is felejtettem, meg annyi programunk volt a nyáron, hogy július-augusztusban nem is nagyon voltunk itthon. Szerintetek ez nagy gáz? Akkor, januárban az egyéves státuszon -0.5-nek mérte mindkét szemét egy kb félperces arcbabámulással, se tágítás, se semmi, csak úgy rámondta. Én nem tartottam ezt annyira fontosnak... Pláne, hogy az egész vizsgálat olyan komolytalannak tűnt.

Kép
 
 


Hallé :)
Ilcsi: ".....és Enikő, szerintem nagyon nagy különbség van a sulik között tanulmányi előmenetelben is és a továbbtanulás arányában is, illetve az sem mindegy, milyen arányban tanulnak tovább gimiben vagy szakmunkásképzőben!..."
Igen abszolút igazad van, de én a Mucska által felsorolt sulikra gondoltam :oops:
Én viszont az Aranyba nem adnám a gyerekemet, Marci oda jár...hát nem vagyok elragadtatva... Pl tanulni alig kell, én nemtom hogy csinálja, de leckét lezavarja 2 perc alatt, olvasni pl nem is szokott (ami nagyon gáz, nekünk általánosba 5.-6.-ba már évközben is csomó könyvet kellett elolvasni) és 4-5-ös jegyei vannak.... :shock: Az emelt szintű angollal egy baj van, hogy ha beszélnie kell nem tud :roll: , tanulnak szavakat, írnak hetente 1x szódogát (20szóból) azt ennyi, pedig heti 5 angolja van. A szavakat nem tudja használni, alap dolgokat nem tud :( Rettentő hiányos a tudása, sztem úgy szar ahogy van, pedig Marcinak jó a nyelvérzéke szlovákot is tanul...

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: