Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Szeretnék olyanokkal megismerkedni, akik Pátyon vagy környékén élnek és kisgyermeke(ke)t nevelnek. Ha minden jól megy, jövőre oda fogunk költözni a Móricz Zs. utcába, egy uj lakóövezetbe. Két kicsink van 3 és 1 éves lányok, és minden érdekel, ami a környékkel kapcsolatos és fiatal családnak fontos lehet. eddig Budán laktunk, de nagyon elég volt ennyi is. Várom a válaszotokat
Móni
Moncsi
 


Hát szervusz kedves szomszéd!

Bár nem tudom, nézed-e még a válaszokat - föleg hogy én vagyok az elsö hozzászóló tavaly szeptember óta - mindenesetre mi tavaly november végén költöztünk be Páty, Móricz Zsigmond u. 67. szám alá. Igaz, hogy egyenlöre még csak kettesben vagyunk párommal - de remélem nem sokáig.

Biztosan találkozni fogunk hamarosan!
-rita-
Névtelen
 


Szia RitaKép
Ez a Móricz Zsigmond u. Páty újonnan kiépülõ részén található ahol most sok összközmûves telket árulnak ill. sok szép új ház épül? Csak azért kérdem mert mi is ott vettünk telket néhány hónapjaKép Sajnos az építkezéstõl távol állunk még (anyagi okok miatt), de örülnék, ha "helybéliekkel" cseveghetnékKép

Puszi: Doris
 
 

 
 

Szia Doris!

Igen, pontosan ott van. Melyik részén lesztek?? Mi egészen a telekcsoport végén vagyunk (fúj is a szél rendesen...) Majd alkalomadtán regiszráltatom magam, de most sajnos dolgoznom kell.

Egyébként éppen nemrég estem teherbe, most 5-6 hetes vagyok. Épp most 'kardoskodtam' a Jónás-féle módszer mellett egy másik topic-ban.
szia,
-rita-
Névtelen
 


Szia RitaKép
Nagy gratula a pocaklakódhoz és szép 8-9 hónapot kívánok NektekKép
Mi is a Móricz Zs. u-ban vásároltunk telket (59 szám talán), de nem tudom neked behatárolni pontosan. Abban a sorban ahol a telkünk van épült egy könnyûszerkezetes ház. Ennél jobban nem tudom még körülírniKépTi már kint laktok ezek szerint? De jó Nektek! Van a környéken közért, orvosi rendelõ, óvoda, iskola, posta...stb.?
Rólam többet a ..."ma megint megjött"... topicban olvashatszKép

Puszi: Doris
 
 


Szia Doris,
köszi a gratulációkat. A házatok ezek szerint a mi oldalunkon van (csak nem ti tartottatok telekbulit??? - nagyon tetszett az a társaság!), és abban a házban lakunk amelyikre gondolsz. Szegényke nagyon rondácska kívülrõl, dehát senkit nem okolhatunk érte, csak saját magunkat. Merthogy mi terveztük. És sajnos beleestünk abba a hibába,hogy mindig a belsejét tervezgettük, milyen legyen az elrendezése, maximális helykihasználás, tájolás, meg ilyesmi, és a küllemet teljesen elhanyagoltuk azzal a felkiáltással, hogy mindegy az, ház formája legyen és kész. Semmi hivalkodó, semmi figyelemfelkelö, ne akarjon senki betörni...Aztán túl késõn vettük észre, hogy ronda, de átterveztetni már nem tudtuk, mert magasabb lett volna az ár. Ez hosszú történet, lényeg, hogy nem tudunk kimászni belõle. De az igazi meglepetés csak akkor ért bennünket, mikor megláttuk elõször a ház tömegét úgy életnagyságban - hát a párommal majdnem elsírtuk magunkat és teljesen le voltunk sújtva napokig, sõt hetekig....

Azóta már megbékéltünk vele (egyébként sincs más lehetõségünk) - viszont a ház belseje szerencsére nagyon jó lett, pont olyan mint amilyet szerettünk volna.

Közintézmények ügyében nem néztünk még szét. A posta csak olyan idõben van nyitva, amikor minden normális ember dolgozik, tehát ha bármit fel kell venni a postáról a 2 óra késés a munkahelyrõl (hétvégén nincs nyitva). A háziorvosom megmarad a pesti, mert nagyon szeretem. Közért ügyben sem kell sajnos semmi jóra számítani, van egy abc a fõtéren, de nagyon silány az áruválaszték. Mi hypermarketes hétvégi nagybevásárlók vagyunk, ami friss kell, azt is munka után Pesten vesszük meg.
Nem találom azt a "ma megint megjött" topicot!
szép hétvégét!
-rita-
Névtelen
 


Ja és Doris, ha kinn jártok a telken és van kedvetek, nyugodtan kopogtassatok be hozzánk bármikor!
-r-
Névtelen
 


Ja és Doris, ha kinn jártok a telken és van kedvetek, nyugodtan kopogtassatok be hozzánk bármikor!
-r-
Névtelen
 


RitaKép
Milyen kicsi a világKépKép A sütögetést nem mi, hanem a szomszéd telektulajdonosék szerveztékKép Csak gondolom, mert mi már csak a tûzrakás nyomait láttuk. Viszont nyáron találkoztunk a Férjeddel és nagyon kedves meg segítõkész volt. Úgy gondoltuk, hogy mivel anyagilag még távol állunk az építkezéstõl ezért bekeríttetnénk a telket és Õt kérdeztük meg, hogy tudnátok-e vizet/áramot biztosítani - persze nem ingyen - a betonozáshoz. Õ azonnal igent mondott de szerinte várhatunk még a dologgalKép A Férjem névjegykártyát is cserélt VeleKép Aztán úgy döntöttünk, hogy tényleg várunk... Ha megkérdezed Õt biztosan emlékszik ránkKép
Miért mondod, hogy csúnya az a ház??? Én nagyon boldog lennék ha már ott tartanánk mint Ti! Ha jól emlékszem kívülrõl még nincs vakolva vagy már igen? Mesélte a Párod, hogy egy-két dolgot elszúrtak a kivitelezõk... Nekem tetszik az a házKép Gyerkõcök még nincsenek? Ha gondolod írj magánban (a nevemre kattintva láthatod az e-mail címemet) és akkor írok részletesebben is, csak nem szeretném ezt a topic-ot terhelni. Egyébként a mi telkünket könnyen megismerhetitek, mert zacskóval beborítottuk a kábeleketKép A ..."ma megint megjött"... topicot az Anyaság címszó alatt találodKép
Köszi a meghívást, a találkozót majd mindenképp meg kéne ejteniKép

Puszi: Doris
 
 


Bocsi RitaKép
Most olvastam vissza, hogy épp babát várszKép
Jó babavárást NektekKép

Puszi: Doris
 
 


Hát ez óriási!
Egyetértek, ne terheljük a topic-ot. Nemsokára jelentekezem mailben.
szia,
-rita-
Névtelen
 


RitaKép
Ezek szerint a Párocskád emlékszik RánkKép HurrrááááááKépKép Kicsi a világKép Várom a leveledKép

Puszi: Doris
 
 


Sziasztok!

Nekünk is Pátyon van telkünk és szeretnénk építkezni is. Sajnos nem tudom melyik a Móricz Zs. u., mi a telki felé nemõ uttól vagyunk fent a jobb oldali domboldalon (telki felé nézve). Sajnos még mi sem építkezünk mert nincs meg a csatorna és a víz, viszont mi is a közeljövõben szeretnénk gyereket.
Edina
Névtelen
 


Szia EdinaKép
Légy üdvözölveKép Úgy látom azonos cipõben járunk. Nem tudom Neked körbeírni, hogy melyik a Móricz Zsigmond u. de talán Reninek sikerül ha benéz ide. Egy biztos, ha a balos irányba nézünk a telkünktõl, akkor Telkit lehet látniKép A Ti telketek is Páty újonnan felparcellázott részére esik ahol most új házak épülgetnek szépen sorban? Babán már mi is "dolgozunk" és remélem, hogy hamarosan összejönKép Ti merre felé laktok most?

Puszi: Doris
 
 


Szia Doris!
Mi most Zugligetben a XII. kerületben lakunk.
Most hétvégén megyünk ki Pátyra, mert az elmult évben ültettünk néhány kis fát és meg kell õket permetezni.
Ez is Páty újonnan belterületbe vont és felparcellázott része, emit nyáron lesz két éve, hogy megvettünk, közmüvek nélkül. A gázt már behozták, a villany folyamatban, a vízzel és a csatornával van baj, mert az önko nagyon lassan teszi a dolgát.
Ha mész Telki felé, és a falu végén a Páty vége táblánál balra a domboldalon lehet látni friss "turásokat", ott az emelkedõ tetejénél van a mi telkünk ha így pontosabb. De majd otthon megnézem, hogy Ti merre vagytok.
Van valami tapasztalatotok Pátyról?
És Ti most merre laktok? Ti hogy álltok az építkezéssel?
Szió: Edina
Névtelen
 


Szia EdinaKép
Bocsi, de nagyon rosszúl tájékozódom. Szégyenlem de én csak úgy tudom, hogy ezek a telkek már teljesen a falu szélén vannak egy viszonlag nagy ívû jobbos kanyar utánkezdõdnek és jobb kéz felé helyezkednek el. Na, ha ebbõl nem értesz túl sokat akkor az nem a Te bajodKép Mi most Budafokon Rózsavölgyben lakunk. Építkezni még nem tudom mikor fogunk majd, mert a telekvásárlás minden pénzünket elvitte. Kb 2-3 év múlva talán belevághatunkKép Tapasztalatunk nincs még Pátyról ezért is érdeklõdtem ezen a fórumon hátha valaki bõvebb felvilágosítást tudna adni. Ti mikor kezditek az építkezést? A tervek már elkészültek?
Ha gondolod írhatsz magánban, a címem a nevemre kattintva láthatodKép

Puszi: Doris
 
 


EdinaKép
Választ elküldtem magánbanKép
RitaKép
Mi hír Rólatok?

Puszi: Doris
 
 


Szia Doris,
bocs hogy nem jelentkeztem még, nem felejtettem el, csak nagyon sok a munkám mostanában és nem tudtam írni. Otthon nincs gépünk, tehát csak a munkahelyrõl tudok néha jelentkezni - ha éppen nem bámul valaki illetéktelen a képernyõmbe, ugyebár...Jól le is buknék a fõnökség elött a terhességem miatt, ha meglátnák, hogy babanet oldalt nézegetek, mindjárt kitörne pánik Kép

pusszant,
-rita-
 


RitaKép
Örülök, hogy jelentkeztélKép Vigyázz Magatokra és ha idõd lesz írj magánban isKép

Puszi: Doris
 
 


Szia mindenki!

Ide pasik is ír6nak? :-)

Zsolti vagyok (FLZs). Mi a Tulipán utca 44-ben leszünk Pátyon és most intézzük az engedélyt, hogy nekiláthassunk az építkezésnek. Hárman vagyuk összesen, ebbõl a legifjabb vasárnap volt 3 éves.

FLZs
Névtelen
 


Szia Zsolti(FLZS)Kép
Persze, hogy pasik is írogathatnakKép A Tulipán utca merre esik? Az újonnan épülõ részen van? Mikor vágtok bele a nagy munkába? Gratulálok a gyerkõchözKép Gondolom a jó levegõ is csábított Titeket PátyraKép

Puszi: Doris
 
 


A Tulipán utca is az új részen van. A Móricz-cal párhuzamos a Május 1. u. és az mellett az "újtelep" másik oldala a Tulipán utca. A ronda zöld ház környékén vagyunk illetve leszünk. Ha minden jól megy kb. 2 hónap múlva kezdünk.

Részen a levegõ és a látvány. Bár egy kissé szemetes Páty, mert mindenfelé eldobált papírok, mûanyag poharak meg ilyemik vannak a fõút mentén - ez nem tetszik. Viszont olcsó volt a telek és jó helyen van. Meg a teljes közû is nagyon pozitív. Ja, és a csend is nagyon jó. Az már csak "hab a tortán", hogy Pátyról hamarabb beérek dolgozni (Bp. II. kerület), mint a szüleimtõl (Bp. XVII. kerület). A nagyon jó tömegközlekedés is pozitív. Szóval sokminden szólt Páty mellett. Bár eredetileg Budajenõt nézegettük, csak oda építettek egy "gazdag telepet", ami felnyomta az árakat és részben tönkre tette a települést.

FLZs
Névtelen
 


Szia ZsolatKép
Akkor jól beindul majd nálatok a nyári "nagyüzem". Hasonló okok vezettek minket is Pátyra. Most Budafokon lakunk, tehát közel is van a jelenlegi lakhelyünkhöz. A tervek már elkészültek? Emeletes vagy fsz.-es házat szeretnétek? Elfogadta már az Önkormányzat?

Puszi: Doris
 
 


Ezen a héten adja be a tervezõ a terveken a hivatalba. Az emeletes nem lenne túl jó a fûtési nehézségek miatt, így maradtunk abban, hogy a földszintre próbáluk bezsúfolni mindent. Na meg pince a lomoknak, gépészetnek és egyéb dolgoknak.
Addig, amig várni kell, apróságokat csinálgatunk. Most kezdtem a vízaknát. Rá is faragtam egy kicsit, mert nem ott volt a bekötõ csõ, ahol ki volt karózva, így duplán kellett kiásni. Már elszoktam az ilyen munkától. :-) Ráadásul tegnap tudtam meg (véletlenül), hogy téglából nem is fogadják el, csak betonból, esetleg zsalukõ+beton-ból. Ez egy kicsit felborította az ütemtervemet, de így is van legalább 1 hónapom, mert annyi biztos kell az engedélyhez. Utánna meg a bankhoz kell rohangálni, ami szintén lesz 1 hónap.

FLZs
Névtelen
 


Szia Doris és Zsolt!

Örülök, hogy újabb szomszédok kerülnek a topic-ba. Jót vigyorogtam a "ronda zöld ház" megjegyzésen, azonnal tudtam melyikrõl van szó...Mi a párommal inkább sajnáljuk szegényeket, mert egyszerûen nem tudjuk elképzelni, hogy tényleg ilyenre akarták vakoltatni azt házat! Csak arra tudunk gondolni, hogy nagyon másmilyennek tûnt a színkártyán az a szín (velünk is megesett ez színválasztásnál), és hogy késõn vették észre és most nem tudják - mondjuk anyagi okokból - átvakoltatni...Na persze, ki tudja? Az ember mindig magából indul ki. Van akinek teccik a bugyirózsaszín ház kovácsoltvas cicomás teraszkorláttal és kertkapuval, no meg aranyszínû foganyúkkal...Kép

Doris, elnézést, tudom, hogy még mindig nem írtam, de élek még azért! Most nem is jelentkeztem egy ideje, sok volt itt "gyárban" a munka Kép
pusszantás
-rita-
 


Ráadásul valami professzorék laknak benne...
:-o

FLZs
Névtelen
 


SziasztokKép
Most a heten nem dolgozom mert beteg vagyok ezert en is eltuntem de ha tudok benezek Hozzatok. Komolyan nem emlekszem arra a hazra de majd megnezem legkozelebb.
ZsoltKép Sajna a dolgok sosem mennek ugy ahogy azt elore eltervezzuk....de azert kitartasKép
RitaKép Azert irj ha idod lesz. Jol vagytok es a baba is?

Puszi: Doris
 
 


Rita!

A párod véletlenül [ vagy szándékosan :-) ] nem Tamás?
Ha igen, írj mail-t, ha tudsz: felazso@otpbank.hu

FLZs
Névtelen
 


Kedves Rita, Doris,Edina és Zsolt!

Kicsit szégyenlem magam, amiért én indítottam a topicot, aztán eltûntem. De éppen egy sikeres lakáseladás áll mögöttünk, ami sok energiát kivett, és hát leginkább az ingatlanhirdetési oldalakkal foglalkoztam. Most újra ide tévedtem, és nagyon örülök, hogy már találtam hozzászólásokat.
Rita!Gratulálok, hogy babát vártok, mi a Móricz Zsigmond 63-ba fogunk költözni, remélhetõleg ez év végén. Így a Doriséknak is és Nektek is második szoszédja leszünk, ha jól számolom. Sok embernek hihetetlen, hogy 8 hónap alatt elkészüljön a házunk,mert csak a jövõ hét végén lesz az alapkõletétel, de a kivitelezõnk nagyon bíztat minket. (kötbért is vállalt)
Mi már a gyerekekkel költözünk, 4 és másfél éves gyönyörûszép kislányok. Ezt különösen Zsolt fiának üzenem :-)
Én már rengeteget nézegettem a pátyi oldalakat, Zsolttal is onnan "ismerjük " egymást, és jó, hogy egy csomó dologban tudtunk segíteni egymásnak. Legalábbis én így érzem.
Az építkezés elõkészületeiben már nagy a rutinunk, ha valakinek kérdése van, szívesen segítek, ha tudok.
A címem: gp-soft@ahol.com, vagy kulcsarmoni@freemail.hu
sziasztok, és remélem, egyre többen leszünk leendõ pátyiak (vagy már olyan szerencsés pátyiak, mint Ritáék)ezen az oldalon.
Móni
Moncsi
 


MóniKép
Szia itt isKép Bocsi, de csak most jutott idõm ide nézelõdni. Gratulálok a gyerkõcökhöz és az alapkõ letételhez isKép
Nekünk sajna még várnunk kell az építkezéssel de biztosan millió kérdésünk lesz majd, ha sikerül belevágnunk...

Addig is minden jót kívánok és megkuksizzuk majd, hogy hogyan haldnak a dolgaitokKép

Puszi Mindenkinek: Doris
 
 


MoncsiKép
A Ti telketeken láthattunk a hétvégén egy két földkupacot? Csak azért kérdem, mert tegnap elgurultunk arrafelé és láttuk a "nyomokat"Kép Ha a Tietek akkor gratulálok a kezdéshez és sok-sok erõt kívánok a folytatáshozKép
RitaKép
Láttam, hogy bevakolták a házatokatKép Nagyon szép lettKépKép Biztos nagy öröm ez NektekKép Hogy vagytok a babácskával?
Nincs véletlenül tippetek arra vonatkozóan, hogy ha felépítjük a házunkat 4 éven belül (most már csak 3...) akkor vissza lehet igényelni azt a 10 százalékot amit befizettünk illeték gyanánt?

Puszi: Doris
 
 


Szia Doris!

De igen, a mi telkünkön láthattátok a földkupacot, alapot ástak, mára már a betonozás is meg van, írtam neked e-mailt, azt biztosan elõbb megkapod.
Puszi
Móni
Moncsi
 


MóniKép
Megkaptam a leveledet és ígérem válaszolok is amint több idõm leszKép Gratulálok a gyermekekhez, mindannyian nagyon szépek vagytok a képekenKép A szõke fürtjei csodaszépek a nagylánynakKép

Puszi: Doris
 
 


MóniKép
Szombaton voltunk a telken és láttuk a Ti építkezéseteketKép Nagyon drukkolok, hogy most már simán menjenek a dolgokKép
ZsoltiKép
Ti hogy álltok most? Próbáltam kuksizni a "zöld" ház környékén de fogalmam sincs melyikek vagytok Ti...Kép

Puszi: Doris
 
 


Szióka!

Mi sajna most állunk. Remélem, már csak pár napig. A zöld ház körül ott vagyunk, ahol az út (Tulipán u.) mellett két ház épül (sarok és szomszédja) és mindkettõ hasonló állapotban van: a fõfalak készen vannak. A szomszédunk a sarok (a Forrási tér-Tulipán u. sarok) neki már a födémet csinálják. Mi vagyunk a sarok melletti, nálunk most fogják kezdeni a födémet.

FLZs
Névtelen
 


ZsoltKép
De jó, akkor azért szépen haldtok felfeléKép Valami gond van? Azért kell állnotok vagy csak az emberek nem értek rá? Egyébként a tervek szerint haladtok? Mikor költöztök?

Puszi: Doris
 
 


Sziasztok!

ELõször mi is Pátyon szerettünk volna telket venni, de aztán Herceghalmon sikerült. Most ott építkezünk. ...hogy mikor költözünk ne kérdezzétek... fogalmam sincs

Van valaki aki szintén Herceghalomon építkezik?

brokkoli
 


Kedves BrokkoliKép
Sajna itt nincs senki, aki ott építkezne, mert mindannyian Pátyon vettünk telket. Ha gondolod és nincs még ilyen, akkor nyithatnál egy Herceghalmi topikot, hátha úgy nagyobb sikerrel járszKép Sok sikert és kitartást az építkezéshezKép

Puszi: Doris
 
 


Sziasztok Pátyiak!

Remélem még van, aki megnézi ezt az oldalt is!!!!!!!!

Sajnálom, hogy csak most fedeztem fel ezt a topikot, pedig elég sokat olvasgattam a babanatet.
Mi is Pátyon élünk immár 2 éve. Nekünk a Dobogón, (Pátyon így hívják ezt részt) a Tölgyfa utcában van házunk.
Két lányom van, az egyik 8 éves és Telkibe jár iskolába, a másik 1,5 éves, vele itthon vagyok.
Mivel nem sok mindenkit ismerek itt Pátyon szívesen találkoznék más babás anyukákkal.

Sziasztok.
Judit

Kép
Kép
Kép
 


Szia Pepa!
Nem annyira aktuális a hozzászólásom, mert pátyon éltem 21 éves koromig, de most már Budafokon lakom. Véletlenül bukkantam erre a topicra.
Nekem nagyon szép gyerekkorom volt Pátyon, ha a férjem nem lenne ennyire Bp.-párti, még most is pátyi lennék.

Ha esetleg felmerül valamilyen kérdés, amiben tudok segíteni, nagyon szívesen.

Mackoo
 
 


Sziasztok,

Két hónap múlva költözünk Pátyra. Van egy 3,5 éves és egy 2 éves fiam. Nem tudtok valami infót az környékbeli óvodákról, bölcsődékről? (Budakeszi, Biatorbágy is jó lenne) Van egy magánovi is tudomásom szerint, de nem tudom hol.
Most a 2. kerületben jár Bendu egy nagyon szép, kedves óvodába és nem akarom, hogy nagyon nagy különbség legyen az új és a régi ovi között.
Előre is köszi.
Persze barátkozni is szeretnénk pátyi gyerekekkel..
Mia
mia
 
 


Szia Mia!

Páty melyik részére fogtok költözni?

Óvoda:
Bár nekem a lányom nem ide járt oviba, mert nagy csoportos korára nem akartunk váltani, meg körülményesebb is lett volna megoldani a munkánk miatt, azért van némi információm.
Itt a faluban egy ovi van, ami két épületből áll. A színvonala olyan átlagosnak mondható. Viszont totális túljelentkezés van. Ha jól tudom évente két csoportot indítanak, amire mindig sokkal több a jelentkező, mint amennyit fel tudnak venni.
Telkiben van egy három éve működő óvoda. Kivülről jól néz ki, új épület, a színvonalról azt mondják óvónő függő. Viszont a budajenői óvodáról jót hallottam.
Budakeszin van több óvoda is, sőt ha jól tudom van egy magánovi is. Ennek a nevét nem tudom, de ha arra járok és megtalálom majd megírom.
Telkin pedig van egy játszóház. Ezt még nem ismerem, mert a picivel mi is most akarjuk felfedezni.

Egyébként szerintem mindegyik óvodát meg kell nézni és óvónénit kell választani, úgyis rajta múlik a dolgok 95%-a.

Most ennyi infom van, ha bármi érdekel írj.

Judit

Kép
Kép
Kép
 


Végigjártuk az ovikat, bár Telkiben csak a Waldorf oviban voltunk.
Mindenütt túljelentkezés van.
A pátyi ovi, ahová tartoznánk szörnyen néz ki.
Budajenő szimpatikus, de kérdés felveszik-e.
Budakeszin esélyünk sincs, Biatorbágyon úgyszintén.
Waldorfba csak jövőre jöhetünk szóba. Itt van hetente egyszer játszóház is délután, de az ugye nem ovi.
Bölcsi esélytelen.
Budakeszi magánoviról nem tudok, pedig jó lenne.

Egyébként a pincesor felőli részre költözünk.

Kösz az infókat.
mia
 
 


Szia Mia!
(Szia-mia.)
Mi 2 éve lakunk Pátyon, és van egy lányom, aki aug-ban lesz 3 éves, tehát aktuális az ovi-választás.
Megmondom őszintén, a pátyi oviról eddig csak rosszat hallottam, (higiénai hiánya, túlterheltség, őskori módszerek), ide meg sem próbálom beadni a lányt. Egyetlen előnye az lehetne, hogy azokkal a gyerekekkel járhatna oviba, akikkel egyébként délután is játszik. Budajenőt nem ismerem, A Waldorfról azt hallottam, csak 4 éves kortól veszik fel a gyerekeket, akkor is csak délelőttre, és a módszereik hatásosságáról sem vagyok meggyőződve. Egyébként meg hatalmas a túljelentkezés. A Telki oviról viszont én eddig csak jót hallottam, egyetlen negatívum, hogy rengetegen vannak (28). És persze a túljelentkezés. Budakeszire tényleg elég esélytelen, a magánovinak nevezett családi napközinek nevezett gyermekmegőrzőről inkább ne beszéljünk. Van még egy családi napközi Biatorbágyon, akik elég szimpik, és van egy Telkiben is, aki most indult, dehát ugye családi napközibe nem járhat a gyerek végig, 7 éves koráig.
Utolsó lehetőség még szerintem Budaörs, ahol elég sok az ovi, így a férőhely is. Szerintem a színvonal is messze túlszárnyal néhány említett helyet. Ha valaki esetleg ott dolgozik, még nagyobb az esély, hogy felvegyenek, és én azt mondom, ha már egyszer úgyis autóba kell ülni kistesóval együtt, mindegy, hogy Telkibe megyek érte, vagy Budaörsre.
Bocs a kicsit távirati stílusért, de mindjárt ébred a pici.
Nekem ennyi infót sikerült összegyűjtenem.
Te hogy állsz most at témában?

 


Sziasztok, mi augusztus óta lakunk Pátyon, és szinte senkit sem ismerünk. A Hegyalja sztríten van a házunk - azaz mi is a Dobogón lakunk! Ma 6 hónapos a kisfiam, így főleg vele rovom a köröket itt a hegyoldalban. Tegnap volt itt a védőnő (Polgár Anna), és kérdeztem tőle, hogy nem terveznek-e baba-mama klubot, de én ehhez kevés vagyok... (régen volt az ideköltözőknek elsősorban, csak nagyok lettek a gyerekek). Én is szívesen találkoznék hasonló cipőben járókkal!!!
 


Szia Vaximaxi!
ha jól emlékszem 2002-ben életrehivtam egy baba-mama klubbot Pátyon. Hasonló okok vezéreltek mint
amiröl Te írsz. Bár én sok embert ismertem ott de a gyerekeim mivel nem jártak oviba nem olyan sok gyereket ismertek.
Minden második hét keddjén de. 10 órakor találkoztunk a müv. házba. Nem tul szép hely de nem volt más.
Minden második alkatomra terveztünk témát ami minket érdekelt.
Ugy kezdtem hogy kitettem papirt ide-oda (Simi-pék, ABC, Kukli-hentes, Posta, Csuzdi stb.) hogy ekkor lesz az első és aztán kéthetente mindig ha van érdeklödö. Sokan jöttek. 10-12 mama és gyerekeik.
Ezekszerint már nem müködik a dolog. Kár.
Ha van kedved irjál milyen az élet most Pátyon.
ildiko
 
 


Szia Ildikó,
Ezek szerint Te már nem laksz itt? Hát sajnos, már nincs ilyen klub, illetve a zsámbéki kanyarban van valami önszerveződő dolog, de én pont Páty túlsó végén lakom... Én is azért ismerek pár embert, de mindenki dolgozik vagy teljesen más korosztály. Egyébként köszi a tippet; az nem jutott eszembe, hogy így kirakjak cetlit. Van egyébként baba-mama torna, majd ott is felteszem a költői kérdést (akikkel járok már rég ismerik egymást, szóval ott is kilógok a sorból).
Vaximaxi
 


Szia Vaximaxi!

Én is nagyon örülnék, ha lenne valamilyen baba-mama klub itt a faluban, de úgy tudom, hogy a faluvezetés részéről ennek nincs támogatottsága. Valamikor márciusban volt egy összejövetel kismamáknak, mi sajna nem voltunk akkor itthon, így nem tudom mekkora sikerrel járt. Állítólag van a suliban egy tanárnő vagy tanítónő, aki szintén felkarolná a dolgot. de én azt is jónak tartanám, ha a védőnőktől indulna ilyen kezdeményezés, és szerintem Annát talán rá is lehetne beszélni a szervezésre. Csak valamilyen helyszínt kell találni. És mint tudjuk Pátyon kevés kultúrált hely akad.
Ha bármiben tudok segítek, csak írj.
Telefonszámomat mail-ben megírtam.
Judit

Kép
Kép
Kép
 


OFF

Szia Vaximaxi! Megtaláltam...
Kép

Bocs, kivonulok..

ON
 
 


Cipolla, tessék viselkedni vagy tippeket adni elárvult pátyi anyukáknak!!!
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron