Új privát üzeneted érkezett!

Szia Réka!

Én Káposztáson lakom, üdv. az újpestiek körében. Ahogy nézem, nem túl aktív ez a topic (én is most járok itt először), ha szeretnél beszélgetni, akkor szerintem csámborogj át máshova. Kép DE, azért háziorvost tudok ajánlani. Én Dr. Diós Erzsébethez járok. Asszem a Deák F. utcában van (ez a Rózsa utca környéke) ő nagyon jó doki. Szülész, nőgyógyász...háát, az SZTK-ba ne menj, mert ott mind tök gáz. Én is akkor hagytam el őket, amikor áprilisban kiderült, hogy babát várok. Én a Margit kórházban fogok szülni, szóval az nem éppen a környéketek, de ha onnan kell dokit ajánlani, akkor tudok. Ill. a barátnőm ide jár a szülőotthonba (tudod, itt a 14-es vonalán), és ő Lőrinczhez jár (talán István, de ebben nem vagyok biztos). Asszem ő a főorvos. Ő róla jókat hallottam, de maga a szülőotthon nem túl szimpi.
Remélem, hogy segíthettem, és sok sikert a babához!

Zsófi
 
 


Szia Réka!

Én szívesen ajánlanám neked az én orvosomat, de nem találtam emilcímet a profilodban. Ha adsz egyet, megírom az elérhetőségét, meg ami érdekel. Háziorvosban nem tudok segíteni, mert nálunk meg éppen az a helyzet, hogy nem is lakunk Újpesten, csak a doktor miatt szültem a szülőotthonban. Ami egyébként Zsófival ellentétben nekem szimpi volt, családias, kedves kis hely. De tény, hogy ami az egyiknek tetszik, a másiknak nem biztos, és ez így van jól.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Köszönöm Zsófi és Szirom jótanácsait. Azt hiszem, azért akartam közeli kórházat, mert egy teljesen alaptalan félelmem van, hogy majd a meghibásodott metrón, dugóban az autóban vagy egy liftben fogok szülni (túl sok filmnézés eredménye valószinűleg). Azóta kicsit elgondolkoztam a dolgon, és azt hiszem, a nyerő stratégia az lesz, hogy végiglátogatok egypár szülészetet, megnézem melyik a szimpatikus, és aztán az ott dolgozó orvosok közül választok valakit. Nem tudom, miért, de úgy érzem, a környezet fontosabb mint az orvos személye. A másik (lehet alaptalan) elképzelésem hogy az orvosom úgyis biztos pont akkor megy szabadságra vagy nem lesz elérhető mikor én szülök, tehát felesleges rá számitani. Akkor már inkább egy szimpatikus helyen lennék.

(Egy idős primipara téveszméi Kép
Réka

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 

 
 

Réka!

Mindkettő nagyon fontos, az is, hogy az orvos szimpatikus legyen, és az is, hogy a kórházban ne érezd magad rosszul. Az én orvosom különben a terhesség megállapításakor felsorolta nekem, hogy mikor megy szabadságra, tehát biztos lehettem abban, hogy számíthatok rá. Amikor szültem, kéznél voltKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Szia Szirom és Mindenki!

Nagyon örülök, hogy Rátok találtam.
A kérdésem/gondom azonos a Rékáéval: nemrég költöztünk Újpestre, és kéne egy jó nőgyógyász, mert közeleg a baba-project "elindítása", de a dokim (akihez eddig max. egy évben kétszer jártam, így nem is ismerem igazán) a város másik végén rendel, ráadásul bőven túl a hatvanon...
Két megállóra van tőlünk a Szülőotthon, nagyon célszerűnek tűnne ott szülni majd... Csakhát nem szeretnék dokit név alapján választani.
Én is biztonság-párti vagyok, mint Réka, már pusztán a tudat is megnyugtatna, hogy bármi van, felhívhatom, vagy átugorhatok a rendelésére, nem kell órákat utazgatni fölöslegesen, különösen úgy, hogy nincs autónk. Úgyhogy ha tudnál dokit ajánlani, kérlek, írj, lehet magánrendelés is. Az is érdekelne, hogy kb. mennyi idővel előtte érdemes egy időpontra bejelentkezni, hogy biztosan tudjon fogadni.

Rékának:

A háziorvosunk neve: Dr. Konarik Júlia, rendel: István út 24/b. fsz/1. (a postával szemben lévő 4 emeletes panelház utolsó lépcsőháza), őt ajánlották nekünk (eü-ben dolgozó ismerősök), nagyon kedves, elég rugalmasnak tűnik,de eddig csak bejelentkezni voltunk nála, de tapasztalat híján mást nem tudok róla. Tel: 370-6604
Rendelési idő: H, Sz: 16-20, K, Cs: 8-12, P: 9-13

Előre is nagyon köszönöm a segítséget:Berni
 
 


Sziasztok!

Szerintem nagyon fontos a jó orvos. Megkockáztatom, hogy fontosabb, mint a kórház. Persze mindenki más. Nekem elég rossz tapasztalataim voltak az Újpesti SZTK-ban lévő nőgyogyikkal, így direkt felemelő érzés a jelenlegi orvosomhoz járni. Nagyon bízom benne, és megnyugtatott, ha Karácsonykor szülök (hivatalosan dec. 24-re vagyok kiírva) Kép, ő akkor is ott lesz. Persze azért nevetve hozzátette, hogy ne merjem megtenni. De én 100%-osan megbízom benne, meg a szülésznőmben is. Szóval szerintem orvost válasszatok, és ott szüljetek, ahol ő dolgozik. Persze, azért a kórház híre sem mindegy. Én pl. semmi pénzért sem szülnék a MÁV-ban.
Jók legyetek, és jó doki választást mindenkinek.

Zsófi
 
 


Sziasztok!

Berna, ha adsz egy emilcímet, akkor elküldöm a doktor elérhetőségeit. Én a magánrendelőjébe jártam, tényleg nyugodt szívvvel merem őt ajánlani.

Réka! Akkor most nem tudom, hogy te is kéred-e?Kép

Zsófi! Neked meg hajráKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Szirom!

Mail ment.

Berni
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a javaslatokat... most úgy tűnik, időszerű, mert sikerült kicsit korábban összehozni a dolgot mint terveztük!!!

Most az a nagy kérdésem, hogy én januártól kezdek egy új munkahelyen, ahol három hónap a próbaidőm... a próbaidő beleszámit abba a 180 vagy mennyi napba, amennyi munkaviszonynak meg kell lenni a segélyhez??

Köszi,
Réka

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


Sziasztok!Kérlek segítsetek ha tudtok. Én egy Újpest kertvárosi (Klapka György u.)anyuka vagyok. A kisfiam 2év 4hónapos, a lányom 5 és fél hónapos.Olyan családot keresek itt a közelben,ahol hasonló korú gyermekek vannak és össze tudnánk jönni napközben,mert a fiamnak nagy szüksége lenne egy hasonló korú kis barátra akivel játszhatna, nekem pedig jól jönne egy hasonló problémákkal küzködő anyuka, akivel elbeszélgethetek.Ha többen jelentkeznének az sem lenne baj. Arra gondoltam, hogy egyik nap egyikünknél, másnap másikunknál találkoznánk,így tudnánk segíteni egymást abban is, hogy amíg egyikünk a gyerekekre figyel, másikunk pl. berakja a mosógépet, vagy felteszi főni az ebédet. Ha esetleg nem lenne senki aki erre jelentkezne, akkor kérlek írjatok ha tudtok olyan baba-mama klubot, vagy foglalkozást itt a környéken, ahova eljárhatnék a gyerekeimmel, mert a nagyobbik rettentöen igényelné a gyerekek társaságát, de csak ezért nem akarom bölcsibe adni, egyéb lehetőséget pedig nem találtam itt a közelben.A védőnő is csak annyit tudott mondani, hogy kéthetente pénteken van náluk babaklub, de ez az én kisfiamnak kevés. Segítségeteket előre is köszönöm. Elérhetőségem:
e-mail:mamahuhu@vipmail.hu
tel.:06-30-99-12-129 Fábiánné Vivien
 
 


Sziasztok!

A védőnőt hol kell keresni? A dokim elküldött a védőnőhöz, hogy a lakóhely szerinti kell. Egyrészt nem vagyok bejelentve Újpestre, ez azt jelenti hogy oda kell menni, ahova be vagyok jelentve? Vagy mehetek azért az újpestihez? És hol találom meg a védőnőt? Köszi!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


Rokica,


A védőnőt és gyerekorvost (meg a felnőtt háziorvost is a hozzád leközelebbit) a Király utcában találod. Ha elindulsz a Match felé a Király utcában, akkor a Károlyi Mihály Gimnázium és Ált iskolávals zemben lévő épületek, a gyógyszertár mellett.

Hanzika

Kép
 
 


Hanzika köszi!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


Sziasztok!

Újpesten az UGYIH-ban (István útt 11-17) keddenként 17 órától van ovis torna. A nagy létszám és a nagy életkori szórás miatt január 25-től 16.30-as kezdettel beindul egy "majdnem ovis"-csoport is, ahol kb. 2,5 éves kortól várom a mozogni vágyó gyerekeket. Ez egy 30 perces torna lesz, sok-sok játékkal, eszközökkel, és a végén egy kis mezítlábas tornával.
A részvételi díj alkalmanként 450 forint, amit érkezéskor a földszinti pénztárban kell fizetni, majd a második emeletre kell feljönni.
A tornára azokat a gyerekeket várom, akik már el tudnak jönni anyától (anya bent ülhet a teremben), és egyszerűbb utasításokat (guggolj le, hasalj le, futás, stb) végre tud hajtani.

Tehát várom a kicsiket kedden fél 5 től, utána az ovisokat 5-től egy jó kiadós mozgásra!!!

Cili


Ujpesti anyukák és kismamák!!
Figyelmetekbe ajánlom a kismama és baby ruha kollekciómat.!!
Nálam mindent megtaláltok, ami a babának és a mamának szükséges felsőruhából.
Most még tart az akciós kismama ruha vásár, modellváltás miatt kiárusitunk néhány terméket.
Nadrág : 2500.-ing kabát 1500.- kötényruhák: 2000.-pólók felsők: 2 db vásárlása esetén :
1000.- /db.szabadidő overáll:_ 3000.-
csecsemő és kisgyermek ruhák: 56 -92 méretig,
Kislány ünnepi ruhák is kaphatók vagy megrendelhetők méretre!
Azonfelül kapható még takaróvá alakitható pólya, kispaplan, fejvédő, kocsitakaró, overállok, polár kétrészesek, kapucnis kabátkák, nadrágok,
/himzett is/pólók, sapkák, cipőcskék, előkék.
Készitői árak, sokféle modell!!
Szeretettel várok mindenkit:
Hivjátok Irénkét:30-501-45-27.
A műhely Vácon van,közel Ujpesthez!
 
 


halihó
 
 


Na végre! Sziasztok!
Ne lepődjetek meg ezen a bejelentkezésen, de nehezen jöttem rá, hogyan is tudnék írni nektek. 31 hetes vagyok, és mivel jelen pillanatban Újpesten lakom, a szülőotthonban szeretnék szülni. De mintha nem lennének elragadtatva az ismerőseim az ötlettől. Mi a gond vele? Igazándiból senki nem mond semmi felhasználható információt.Ha tud valaki segíteni,azt megköszönném.
Sziasztok.
 
 


Szia Delinke! Van egy újpesti szülőotthonos topik, olvass vissza, elég sok mindent leírtunk ott. Én nem beszélnélek le rólaKép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Ovodai vagy bölcsis gyakorlattal rendelkező bébisittert keresek 7 hónapos iker kisbabáimhoz, heti 2x 4 órában. Ha tudtok ilyet, légyszíves segítsetek már nekem.

A válaszokat ide vagy a következő e-mail címre is küldhetitek:
cvali@freemail.hu

CILI:
Működik még a zene bölcsid? Mennyi idős kortól lehet oda vinni a gyerekeket?

Köszönöm ha segítettek:

Cvali
 
 


Köszi a bizatatást, most már nyugodtab vagyok. Elmentem szembe nézni Marcival a Praxisban, és minden rendben. Azt levonva,hogy nem volt kedve nézelődni.Bebújt a két ökle mögé, egyszer kimosolygott, és attól kezde el is köszönhettem tőle. A lényeg, hogy minden rendben. Nagyon nincs időm a topikban olvasgatni, mert még dolgozom, és hulla fáradt vagyok amire hazaérek. (Budafokon dolgozom).De a hétvégén szakítok rá időt.
 
 


Sziasztok újpesti anyukák!

Mi Karácsony előtt költöztünk Újpestre párommal és akkor 2 hónapos kisfiammal, Andrással.

Örülnék, ha találnék néhány anyukát a babájával, akikkel "élőben" is tudnánk tartani a kapcsolatot.

Macsek! Jársz még erre néha? Mi van veletek? A baba fiú, vagy leány lett? Jól vagytok?

Delinke! Én a Margitban szültem. Csak jót tudok róla mesélni. Nem biztos, hogy az a legfontosabb, hogy közel legyen. Sajnos a szülőotthonról nincs infóm.

Sziasztok: Edit
 
 


Sziasztok!

Delinke
Én kétszer szültem a szülőotthonba szülésnél is agyerekekkel is minden rendbe volt semmi rosszat nem tudok mondani pont ma olvastam hogy csináltak megint újitásokat már mint a felszeretségre értem kinél fosz szülni az már megvan.

Cedit
üdv Újpesten merre laktok egyébként milyen baba a kicsi fiad?

Zsuzsi
 


Szia Zsuzsi!

A Virág u.-ban lakunk. András szerencsére nagyon nyugodt baba. Este 9-től alszik reggel 7-8-ig. 4 kg-al született, mára már 7 kg. Nagy zabás és jókat röhögcsél.
Neked fiad, vagy lányod van? Mennyi idős?
Ti merre laktok?
Edit
 
 


Szia Edit!

Mi Káposztásiak vagyunk de laktunk a Virág utcában 29-ben is nekem van egy 7,5éves fiam és egy 15hónapos lányom András baba nagyon aranyos az én lányom soha nem alszik ilyen szépen.

Zsuzsi
 


Szia Zsuzsi!

Igen, mondják, hogy milyen szerencsés vagyok, hogy Andris ilyen jó alvó. Remélem így is marad!
Most lehet, hogy hülyének nézel, de mikor még a pocakomban volt, mondogattam neki, hogy anyát lehet ám majd strapálni, de aludni hagyni kell majd... :-) Nem valószínű, hogy ezért ilyen jó alvó, de az a lényeg, hogy az.

Te lánykád felkel ezek szerint még éjjel? Enni? Inni? Vagy még szopizik?
Hogy hívják a csöppöket? Illetve bocsánat, a nagyfiút és a csöpilányt?
Gondolom lánykád már ezerrel rohangál, tudtok menni sokfele. Jó lesz, ha már mi is játszóterezünk, meg ilyesmi. Ezek a séták így meglehetősen unalmasak. Andris alszik, én meg nézelődök, de már minden bokrot ismerek. :-((

Halihó:
Edit
 
 


Cedit,

Gyere át az Újpesti Szülészet topikba, mert ott vagyunk egy páran, akik a környéken lakunk, esetleg találkozhatnánk.

Hanzik

Kép
 
 


Cedit!

Most jártam csak erre. Ha olvasod, akkor írj nekem mail-t az afonya11@hotmail.com címre és felvesszük a kapcsolatot. Amúgy kisfiam született, most 5 hónapos.

Üdv: MAcsek

Kép

Kép
 


Sziasztok!

A Pozsonyi lakótelepen lakom, és teljesen fel vagyok háborodva!

Tavaly egész nyáron a kutyaürüléket pucoltam a gyerek cipőjéből, pedig nem is engedtem a fűben szaladgálni. Itt ez a szép zöld terület, és a gyerekek nem futkározhatnak. A nyáron a nagyobbik lányomra és a férjemre rárontott egy kutya, ősszel pedig egy vizsla döntötte fel a sárba a mellettem álló kislányt.

Idén, amikor leesett az első nagyobb hó, kivittem a ház elé a 14 hónapos és a 2,5 éves kislányaimat. Mellettem csoszogtak a hóban, amikor a nagyobbik lányom felé szaladt egy kutya. Gyorsan felkaptam, de akkor a kicsi felé vette az irányt. Ekkor letettem a nagyot, felkaptam a kicsit, mire a kutya újra a nagy felé fordult. Végre visszahívta a kutyát a gazdája, de amikor megkérdeztem, hogy miért nem pórázon sétáltatja a kutyáját, akkor nevetve azt felelte, hogy arra nem telik.

De a legfelháborítóbb eset tegnap történt. Anyukám tolta a babakocsiban alvó kicsit és kézen fogva vezette a nagyobbik kislányt. A házunkban lakó hölgy póráz nélkül sétáltatta a kutyáját. Ez valami dog vagy tudomisén mi féle, de a mellemig ér a feje. A kutya bedugta a fejét a babakocsiba, majd a sétáló kislány fejét akarta megszaglászni. Anyukám egyik kezében a babakocsi, másikban a kislány keze, ezért a lányom előtt keresztbe felemelte a lábát, hogy elválassza a kutyától. Nem a kutya felé, hanem keresztbe emelte. Nem rúgott, lábat emelt. Erre a kutya gazdája odament anyukámhoz és bokán rúgta. Amikor anyukám odaszólt, hogy nem rúgta meg a kutyát, akkor a nő egy -ja nem láttam-mal elment. Én ez után értem a ház elé, amikor meghallottam, hogy mi történt a nő után szaladtam és üvöltöttem vele.
Még abban az esetben, ha tényleg a kutya felé rúgott volna az anyukám, akkor is miért nem gondol arra a gazdája, hogy az idős nő megrémült a hatalmas állattól, és talán nem kellett volna az unokák előtt belerúgni, megbüntetni azért, mert fél?!
Mellékesen jegyzem meg, hogy a nagyobbik kislányomat ha valamilyen stressz éri, akkor belázasodik. Az eset után egész éjjel lázas volt és hányt, majd reggelre semmi probléma nem volt.

A Dugonics utcában lévő játszótér mellett állandóan póráz nélkül szaladgálnak a kutyák, hiába a lekerített játszótér, de a gyerekek és anyukák is arra felé közlekednek.
Elegem van, hogy minden séta alatt legalább egy kutya beleszagol a babakocsiba vagy nekimegy a totyogó gyereknek, a gazdája pedig mosolyogva mondja, hogy 'szereti a kicsiket'. N E M É R D E K E L!!!!!! Nem ismerem a kutyáját, nem tudom, hogy tisztán tartja-e, megkapta-e a szükséges védőoltásokat, és azt sem tudom, hogy hogyan reagál egy sikoltozó, hadonászó kisgyerekre. Ilyenkor, ha az anyuka elhúzza a gyereket, akkor persze a gazdik megsértődnek és rásütik az emberre hogy nem szereti az állatokat. SZERETEM A KUTYÁKAT, de majd ÉN eldöntöm, hogy melyikkel óhajtok barátkozni. Én sem kötelezek senkit arra, hogy az én gyerekemet szépnek és aranyosnak lássa, nem kell vele jópofizni, ha valaki nem akar!

Felhívtam az önkormányzatot, a közterületesek megígérték, hogy gyakrabban járnak erre, hát kíváncsian várom. Megadtak egy telefonszámot és ügyintézőt, aki állítólag az önkormányzatnál az ilyen jellegű panaszokkal foglalkozik: Horváth Jenő 231-3218, István út 15 (az új épület).
A jövő héten mindenképpen felkeresem, de akinek hasonló jellegű panasza van, kérem jelezze, ha minél többen vagyunk, talán történik is valami a gyermekeink védelmében!
 
 


Nézek ki ma reggel az ablakon és mit látok? A körbekerített, zárt játszótéren egy nő kutyát sétáltat. Kiüvöltöttem, hogy vigye onnan a kutyát, mert kihívom a rendőrséget. Visszaszólt, még ő volt megsértve. Felhívtam a rendőrséget.
112-t hívni ingyen van, mától kezdve ha nagy testű kutyát látok póráz nélkül, akkor azonnal telefonálok. Ha sok bejelentést kapnak, talán jobban odafigyelnek. Mi ez itt, lakótelep vagy vadaspark?
 
 


Jaj, a legjobbat elfelejtettem. tavaly az egyik anyuka mellett totyogott a kisfia. Rászólt egy férfi, hogy fogja meg a gyereket, mert a kutya harap. A kutyán se póráz, se szájkosár.
 
 


Kedves mamák!

Baba-mama jóga és kismama jóga indul 2005. márciusában az Újpalotai Közösségi Házban. Ugyanitt hétköznap délelőttönként (hétfőtől péntekig, naponta 9 - 13 óráig) baba-mam klub működik. Hétfői napokon a Zenekuckó (muzsikaklub 1-4 éves gyerekeknek) várja az érdeklődőket. Bővebb információ: 410-0836 (Simon Patrícia) www.ujpalotainfo.hu
 


Kedves Káposztásmegyeri Anyukák!

Figyelmetekbe ajánlanék egy kifejezetten Káposztásmegyernek készült (most induló) oldalt, ahol remélhetően sok hasznos info-t találtok. Szeretettel várunk benneteket!

http://www.kaposztasmegyer-info.hu
 
 


GBetty
Már ne haragudj, de te egy kicsit idegbeteg vagy!
Nekem is van kutyám, (2 is) és a környékemen még egy csomó embernek, mivel ez egy lakótelep. Van egy 4 hónapos kisbabám, és még semmi atrocitás nem ért minket. Az olyanoktól, mint te, meg egyenesen égnek áll a hajam. Mit hívogatod te a rendőröket, nincs jobb dolgod? Jobban tennéd, ha vennél egy kutyát, és szépen hozzá szoktatnád a gyerekeidet, mint, hogy beparáztadod őket! Sokkal többet ártasz nekik, mint használsz. Ki nem állhatom, amikor valaki rángatja el a gyerekét. Annál már csak az gázabb, amikor egy kis gyerek közli, hogy ő utálja a kutyákat. Rossz lehet neki, pedig Pesten fog egy párral találkozni.

Zsófi
 
 


Miután a gyereket belökte a sárba a kutya, hazáig zokogott, utána legalább egy hónapig visítozott, ha kutyát látott 50 méternél közelebb. Nem én ijesztgetem a gyereket a kutyától, hanem ők ijesztették meg őt. Ősszel kihoztak a ház elé a fűre néhány kiskutyát. Nagyon aranyosak voltak, ezért megkérdeztem a gazdáját, hogy megsimogathatjuk-e őket. Megengedte, a gyerek meg élvezte. Szeretném, ha szeretné és tisztelné az állatokat, de ezt nem lehet úgy elérni, hogy vadidegen kutya ráugrik a gyerekre. Ettől nem fogja szeretni őket.

Az igaz, hogy amikor a rendőrséget hívtam, egy kissé zaklatott voltam az események miatt, de a zárt játszótérre miért kell bevinni a kutyát? Van kijelölt kutyafuttató. Tartsuk egymást tiszteletben.

Kutyát azért sem vehetek, mert két közeli családtagom is allergiás a kutya és macskaszőrre, a kisfiúnak asztmás rohamai vannak tőle. Gondolsz erre, amikor a kutyád odafut valakihez?

Képzeld el, hogy sétálsz az utcán, odaugrik eléd egy vadidegen, nagydarab szakállas idegen, szájon csókol, megfogdos és megölelget. Csak barátkozni akar. Engeded? Ha nekimegy a gyereknek a kutya, miért kellene hagynom, hogy arconnyalja? Nem tudom, hogy be van-e oltva, tiszta-e stb. De az is lehet, hogy nem szimpatikus az a kutya. Úgy mint az embereknél, van amelyik tetszik, van amelyik nem.
Ha látok egy aranyos kutyát és a gyereknek tetszik akkor meg szoktam kérdezni a gazdáját, hogy megsimogathatjuk-e. Volt olyan, hogy a gazdája azt mondta, hogy inkább ne, mert ha hirtelen mozdulatot tesz a gyerek vagy visít, akkor lehet, hogy odakap. Megmondtam a lányomnak, hogy a kutyusnak most nincs kedve barátkozni veled, harag nélkül elköszöntünk és messziről néztük.

Szerinted egy kisgyerek miért mondhatja, hogy utálja a kutyákat? Lehet, hogy azért mert akarata ellenére végignyalta már a kerület összes kutyája. Érdekes, hogy az én lányom ezt még nem mondta, pedig sokszor sírt már miattuk.

Ha pedig még egy okot akarsz miért tartok az idegen kutyáktól: gyere el hozzánk, a férjem majd letolja neked a nadrágját, na nem tiszteletlenségből, hanem megnézheted a combján a hatalmas hegeket. Kedves emlék a szomszéd kutyájátol, aki egyébként szerette a gyerekeket.
 
 


Bocs, hogy beleszólok, de miért mindig a nagytestű kutyákat szapulják egyesek???? Elmondanám, hogy egy kistestű szobacirkáló sokkal harapósabb, mint egy nagytestű. Pl. a tacskó egy kifejezetten harapós kutya, mivel pici azonnal védi magát és támad. Ezzel szemben egy nagytestű kutya sokkal jámborabb. Ez is a médiának köszönhető, hogy a nagy kutyáktól félnek az emberek. Ha egy nagytestű kutya maflán végigcsoszog az úton, egyesek visítozni kezdenek. Szegény kutyának esze ágában sem volt rosszat tenni, de az idétlen sipítozással felhívják a figyelmet, a kutyát is megijesztve.
Nézzünk egy pici kutyát: ugyanez az idétlen ember hogy reagálna? - "jaj, de édes..." - hopp, már rajta is van a bokáján a "kutyuli".

A lényeg, nekem is nagytestű kutyám van a 11 hónapos gyerekem mellett. Semmi gondom nincs belőle. Sőt!

Gbetty, nálatok látszik, hogy mivel apukát is harapta meg már kutya, eleve úgy álltok az állathoz, hogy az rossz és harap. Ez nagyon rossz, szegény gyerek!
Ez olyan, hogy ha nem szereted a spenótot nem adsz a gyereknek se,nehogy megtapasztalja milyen is és esetleg még szeretni is fogja?

Di
 
 


Sajnálom, hogy ez az oldal így leragadt a kutyáknál. Én sorry, de nevetségesnek tartom azokat a szülőket akik visitoznak, ha egy kutya odamegy a gyerekhez, beszagol a kocsiba.
Egy ápolt, gazdás kutya meggyőyődésem, hogy sokkal tisztább mint jónéhány ember a metron.

Nekünk van kutyánk, macskáink, és vadászgörényünk is, és ahogy akkor lesz a gyerek egyből küldöm is le falura haverokhoz, hogy háziállatot se csak az állatkertben lásson.

Újpest pedig gyerek szempontjából isteni, percek alatt nyugalmas, autómentes területeket lehet elérni, tele van bringa sávval, és a közbiztonság is jobb mint a belső kerültekben.

Virnya és Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
 
 


Sziasztok!

Meg tudná nekem valaki mondani, mennyi most Újpesten az egyszeri anyasági segély szülés után?

Köszi!
rokica

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


Virnya:
"Én sorry, de nevetségesnek tartom azokat a szülőket akik visitoznak, ha egy kutya odamegy a gyerekhez, beszagol a kocsiba.
Egy ápolt, gazdás kutya meggyőyődésem, hogy sokkal tisztább mint jónéhány ember a metron."
Ez igaz, csak én nem ismerem. Ez nincs a homlokára tetoválva. Én egyébként nem szoktam visítozni, csak nem engedem. De a gyereknek sem, hogy egy kutyához odarohanjon és engedély nélkül (a gazdától!) megsimogassa.
Még régebben egy nő felszállt a metróra egy kislánnyal ahová leült, a mellette ülő bácsi magához húzta (hogy anyuka is leülhessen és legyen hely) és jópofizott vele. Anyuka udvariasan de határozottan visszahúzta a gyereket, hogy nem, köszönjük. Én sem engedném egy vadidegennek, hogy ölelgesse a kislányomat, még ha nem is gyanítom, hogy pedofil. Gondolom ti sem barátkoztok mindenkivel. Ugyanígy vagyok a kutyákkal.
Ahogy én is tiszteletben tartom a kutya igényeit, pl. útálja, ha hadonászó, sikítózó kiskrapek a szőrébe csimpaszkodik, úgy tiszteljék a gyerekem igényeit is, hogy akar-e kutyát simogatni. Mert van, amikor akar, van amikor nem. Vagy az egyik tetszik neki, másik nem. pl egyik nap a Ligetben jött egy nő két nagytestű kutyával és egy 3 éves kislánnyal. A kutyák nem rontottak a babakocsiba, nem lökték fel a nagyot, csak ott szaglásztak. A vége az lett, hogy a gyerekek felváltva simogatták a kutyákat, nagyon jó hangulatú, kellemes élményük lett. Azért én is jobban bízok olyanban, ami mellett ott totyog egy kisgyerek, mint a nyugdíjas bácsika tacskójában.

Mondi:
"Gbetty, nálatok látszik, hogy mivel apukát is harapta meg már kutya, eleve úgy álltok az állathoz, hogy az rossz és harap. Ez nagyon rossz, szegény gyerek!"
A férjemnek volt kutyája, amikor Budapestre költözött, hiányolta is. Csak lakótelepi lakásban nincs rá lehetőségünk. Gyerekkoromban még nekem is volt, egymás után kettő is.

"Sajnálom, hogy ez az oldal így leragadt a kutyáknál."
Senki nem írt semmit. Pedig engem is érdekelne vannak-e jó kis programok, pl. van-e valakinek tapasztalata az UGYIH-ban a zenebölcsivel? Úgy hallottam külön vannak a kisebbek és a nagyobbak, de nekem pont egy 1,5 és egy 3 éves gyerekem van, jó lenne, ha egyszerre mehetnék, mert a másikat addig nem rakhatom be a ruhatárba.
 
 


Ja és ovis, vagy gyerektorna, ahová szintén lehetne a két gyerekkel menni? Még ha a kicsi nem is venne részt a gyakorlatokban, de addig elugrálgatna az egyik sarokban.
 
 


Gbetty!
Mi jártunk a zenebölcsibe a kisfiammal. Nagyon-nagyon szerette és most is akárhányszor elmegyünk az épület előtt emlegeti, hogy ide szoktunk jönni. Szerintem a gyerekek korkülönbsége miatti problémát meg tudod beszélni Cilivel, aki a foglalkozásokat tartja. Õ tart tornát is ugyanott. Én is szeretnék majd járni szeptembertől a kisebbik fiammal (a nagy most megy oviba).
 
 


Sziasztok!
Most nézegettem csak a fórumokat, és látom, hogy van "Újpesti" fórum Kép
Mi is itt lakunk, és van egy 3 hónapos kislányom Lili. Még nem ismerlek titeket (nem olvasgattam még az írásokat), de ha befogadtok magatok közé szívesen írogatnék én is Kép
 
 


Sziasztok!
Katusszal együtt én is most írok először ebbe a fórumba. Én a Vécsey Károlyba lakom. Lakik valaki a környéken? Van egy 2,5 éves kislányom,akivel a Deák utcai lakótelepre a homokozóhoz szoktunk járni,ott van egy kisebb társaságunk,gyerekek-anyukák.Ha nektek is van kedvetek, szívesen leveleznék én is veletek! A nyírő kórházas topikba már írtam! Szült valaki a nyírőbe a Csepegőnél?

Szia Katusz,ti pontosabban hol laktok, és hány éves vagy?

Sziasztok:
Hajni
 
 


Sziasztok!
Katusszal egyetemben én is most írok először ebbe a fórumba!
Nekem van egy 2,5 éves kislányom, Laurának hívják. Vécsey Károly utcában lakunk,de a Deák Ferenc utcai lakótelep homokozójához járunk.
Ha gondoljátok én is szívesen leveleznék veletek!

Szia Katusz!
ti pontosan hol laktok és hány éves vagy?
 
 


Hajni: 25 éves vagyok és az Erzsébet utcában lakunk, a Tél utcához közel eső részén.
Ti akartok még babát Laurán kívül?
 
 


Szia Katusz!
Én jobban szeretnék még egyet,mint a párom! De szerintem lesz még egy,de nem most,csak pár év múlva! Neki már van egy lánya a miénken kívűl (13 éves)
 
 


Fagyi!
Akkor szeptembertől lehet, hogy én is betársulok!
 
 


Gbetty!

A zenebölcsi vszleg szept első hetétől kezdődik, a torna is. (mindkettőt én tartom) Aug közepe táján tudom pontosan az időpontot, most úgy néz ki, hogy a torna szerdán (a "manóknak" 2,5 évestől fél 5, az ovisoknak 5-től) - a zenebölcsi csütörtökön 10-től, illetve létszámtól függően indulhat egy fél 11-es csoport is. De a zenebölcsis csoportok nincsenek életkorra bontva, hanem ki mikor tud/akar jönni.Vagy mikorra ér oda.
A profilomban a címem, ha érdekel, szívesen mesélek bővebben is mindkettőről.

Andi!

Nem is tudtam a kismanóról! Gratula!

Cili


Szia Cili!

Köszönöm szépen a gratulációt! Nem is tudhattál róla, mert részben miatta is hagytuk abba a zenebölcsibe járást. Elég kalandos sorsa volt a pocakomban és az elején hetekig feküdnöm kellett vele, utána is kímélni magam, nem emelni, stb. De szerencsére egészségesen megszületett és ez a lényeg!
Bánk szeptemberben még csak 8 hónapos lesz. Érdemes már elvinni zenebölcsibe?
 
 


Az ING Biztosító Rt-t képviselve egy pénzügyi szolgáltatást szeretnék az Ön szíves figyelmébe ajánlani. Ezt a konstrukciót az ING azok számára hozta létre, akik szeretteik, hozzátartozóik anyagi biztonságát mindennél fontosabbnak tartják.

A Patrónus életbiztosítás elsősorban a gyermek életútjának kiemelkedő szakaszaiban nyújt segítséget. Életbiztosításunk szolgáltatása fedezheti a magas tandíjakat, hozzájárulhat az első saját otthon megteremtéséhez, akár az esküvő költségeit is enyhítheti. Segítségével megteremtheti az önálló életkezdés anyagi hátterét.

Amennyiben bővebb információhoz szeretne jutni, kérem írjon nekem a csipkay.peter@ing.hu címre, vagy hívjon a 20/982-3467 telefonon.

Csipkay Péter


Sziasztok!
Most vettem észre ezt a rovatot.
Én az Izzó lakótelepen lakom.Van egy 9 éves lánykám, 6 éves nagyfiam és most várok egy másik kisfiút. Szívesen leveleznék és találkoznék környékbeli mamákkal.
Írjatok

Kép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: