Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
No jó régen nem jártam errefele.
Csilla!
Hogy van kislányod? Szegényke hogy viselte a dolgot? Ott lehettél végig vele? Nem lehetett semmi, amin keresztülmentetek. Nálunk csak a szokásos nyavalyák szoktak lenni, de még így is halálra izgulom magam. Mielőbbi gyógyulást nektek!
A doki bácsiról akartam még, hogy az nálam kimondottan pozitívum volt, hogy képes volt a legutolsó cigány családhoz is elmenni beadni a gyerekeknek a gyógyszert, mert az anyjuk nem volt hajlandó. Ami a várást illeti, háááát igen. Én bejelentkeztem időpontra, úgyhogy nekünk nem kellett. De akik meg nem, azok morrogtak és tényleg volt aki órák óta ott ücsörgött. Kép
Brigi!
5-ön vagytok testvérek? Ez szuper. Õk is itt vannak, vagy most el vagytok szakadva egymástól? Mi csak ketten vagyunk de én is mindig nagy családról álmodoztam. Nagymamámnál volt olyan hogy egyszerre 11 unoka volt. Imádtam. Valószínű innen a vágy, hogy minél több apróság legyen körülöttem.
Mielőtt anyukásdit Kép kezdtem játszani, programozó voltam. Ha a férjed is szoftveres, lehet hallott a Baan-ról. Egy ügyviteli rendszer, azt szabtuk a felhasználók testére. Kép
Betörők: Elképzeltem amint kifigyelik a házunkat egy zűrösebb éjszakán:
11-kor eloltódnak a lámpák.
f12-kor egyik szobában fel.
1-kor le.
1,15-kor ismét fel. aztán a fürdőben is. Porszívózúgás. Fürdőben le.
1,30-kor szobában le.
3-kor másik szobában fel
4-kor le.
"na neeeeee. ezek megőrültek. ide fölösleges jönni!!!"
Elkapták már őket? Nagyon remélem. Végigfut a hátamon a hideg, hogy képesek éjszaka betörni, mikor a háziak otthon vannak.
Holnap találkozom Cilivel. Nem tom mit mondjak neki. Érdekel vajon annyi embert Szilasligeten a zenebölcsi, hogy érdemes legyen indítani? Félek, hogy buzdítom, oszt végül nem megy el senki.
Jó éjt mindenkinek
Ribiszke.
 


Sziasztok!
Röviden magamról... Két jány apája vagyok, Tamara 7.5 éves, elsős Gödöllőn az Erkelben, Klaudia 2.5 éves és jelenleg otthon bontogatja a szárnyait , meg a falat, meg az anyja idegeit ... elképesztően nagy csibész!!!
A betörőt sajna még nem fogtuk meg...
Mára ennyi,
apaKép
apa
 
 


Sziasztok!


Ribiszke!

Az időpont kérés a Vaszil dr-nál van ugye? Én is gondolkoztam a betörővel kapcs. Hogy nálunk is folyamatos mászkálás van éjszaka, de mi van ha nem figyelgeti olyan nagyon a házat megnézi 3-kor sötét van és jön. Én ezért féltem. A műtét gyenge horror volt, de már jól vagyunk köszönöm. A te manókáid, hogy vannak? A zenebölcsi engem nagyon érdekel, januártól remélem már a kicsi lány is jobban bírja a gyűrődést. Megkérdeztem a Kistarcsán lakó barátnőmet ő is jönne, de meg kéne kérdezni főleg a baba-mama klubosokat, de én ott még nem voltam. Megyek jövő héten a védőnénihez rákérdezzek? Jól olvastam, hogy a XIII. kerületben laktatok? Én is oda születtem a Róbert K. krt. (Árpád híd), utána a párommal a III-ban laktunk (a híd túloldalán), onnan költöztünk ide kb. 1 éve.

Orsi!
Már értem.

Sziasztok

Csilla
 

 
 

Sziasztok!
Zenebölcsiügyben úgy döntöttünk(szóval Cili), hogy megvárjuk a gödöllői fejleményeket, (volt ott egy kis zűr a terembérlés kapcsánm), ha az rendeződik akkor januárban visszatérünk rá. Ami nem lényegtelen, hogy hétfőn f9(!)-től lenne a foglalkozás. Nem tudom ez a korai időpont mennyire riasztja el az embereket. Csilla én megköszönném ha érdeklődnél teremügyben, mi nem járunk a baba-mamába, védőnéni meg nem tudom mikor jön legközelebb.
Igen mi is az Árpád híd mellett laktunk, a Dagály utcában, a barátnőmék meg a túloldalon a III-ker-ben a Harrer Pálban.
Jányokról már nem merek semmit mondani, mert ahogy kimondom, vagy leírom, vagy neadj Isten csak rágondolok, már kezdődik egy újabb betegség. Ma voltak először kb egy hónap után oviba. A nagyobbiknál a lányok közül csak 3-an maradtak ebédre, a többieket csak a Télapó-ünnepségre vitték be, mind betegek. Kép
No menyek, hazajött a ház ura. Kép
Üdv. mindenkinek
Ribiszke.
 


Sziasztok!

Ribiszke!
Nincs időm nagyon csak röviden, engem is meg a Brigit, és a barátnőmet is nagyon érdekel a zeneb, nekem jó az időpont, mert kölkök 6-6.30 között ébrednek (Brühühü). A Dagály u-ban laktál? Mikor születtél (nem kötelező megmondani, én 74-es vagyok)? Én a Karikás F-be jártam isibe, rengeteg osztálytársam lakott a Dagály u-ban. A MEDOSZ-ba jártam atletizálni, és a fél gyerekkoromat a Dagály strandon töltöttem. De szép is volt....

Pusz mindenkinek, remélem mindenkinél sikeres volt a Mikulás a manók boldogok (azért a hó eshetett volna), és egészségesek!

Csilla

Csilla
 


Szia Csilla!
Mi a Dagályba csak nagyon rövid ideig(kb másfél év, 2001-ben költöztünk ide ki) laktunk, a strandot mi is imádtuk, ott kezdtük el Bogival a babaúszást. Szerettük azt a helyet csak kinnebb vágytunk. Amúgy '71-es. És az időpontkérés Vaszilnál, igen.
Üdv. Ribiszke
 


Sziasztok!

Én már voltam a védőnőnél, valaki aki babaklubos és tud kérdezzen már a terem után. Köszi

Csilla
 


Sziasztok!

Nagyon régen nem volt időm írni, bár mindig elolvastam az írásaitokat. Most végre itt vagyok! Kép
Örülök, hogy ilyen termékeny lett ez a fórum! Kép

Sajnálom a betegségeket, most már biztosan egészségesek lesznek a gyerkőcök! Kép

Nagyon sokat dolgoztam az elmúlt hetekben, hosszú lenne leírni, hogy mi minden történt, nem is untatlak benneteket ezzel.

Ma voltunk a klubban, ott volt a (Karcsi) Télapó is , Orsikám mondd meg a férjednek, hogy SZUPPPPEEEERRRRR volt, gratulálunk Neki, nagyon aranyos Télapó volt. Balázs még este is emlegtte, hogy ült az ölében, és símogatta a szakállát, meg , hogy " küjönös dojgokat beszéjgettem a Téjapóval!". Kép
Én is nagyon jól érezem maga, nagyon finomak voltak a sütik is!
Sajnálom, hogy nem jöttetek Kép

Az Operában szombaton jön a Télapó, szerintem az is nagy élmény lesz !

Csilla: ez az imádkozó sáska nálunk is járt! Kép Kép Kép
Kép
Kép

Sziasztok, megpróbálok most már többször jönni, és visszakapcsolódni a beszélgetésekbe! Kép

Docika
 
 


Sziasztok!

Még gyorsan : minket is érdekel a zenebölcsi, megpróbálunk felkelni korábban, bár a Balkót nagyon nehéz lesz felébreszteni, párszor próbáltam már, és teljes kómában van addig, amíg magától fel nem ébred. Ez reggel nála 8 körül következik be. Orsikám: te nem tudsz érdeklődni a terem felől?

Orsikám : tudnál küldeni nekem a klubos képekből, amin Balázs rajta van?

Nálunk ma nagyon jól telt a nap, nem kellett főznöm, és egész délelőtt kint voltunk. Utána bevásároltam az Auchanban, délután meg kis házimunka, meg főzés holnapra, de olyan jó kedvem volt! Kép talán a karácsonyi készülődés miatt, vagy nem is tudom, de mostanában ez ritka Kép

megyek, mert megjött Apa a munkából,

Docika
 
 


és egy kis jókedv:

A globális felmelegedés bizonyítéka:
Kép
 
 


Dórikám
Ma este megpróbálok képet küldeni!
PoénKép

PusziKép

Orsi

 
 


Sziasztok!

Végre ide is eljutokKépAz elmúlt időszak nagyon zsúfolt volt, mert a Tamás kicsikét megbetegedett és mire kigyógyult a megfázásból arra jött nekem a suli...dolgozat és egyebek! Most igyekszem összeszedett lenni egy kicsitKép

Ribiszke: igen, öten vagyunk testvérek és ők sajna mind odahaza vannak és nem is tervezik, hogy átjönnek! Mi sem akartunk itt maradni, de szegény férjemnek otthon nem lett volna számítógépes munkája, amiből élhetnénk gyesen is hárman-négyen, így hát most ez van. Õ jelenleg a Microsoft-nál dolgozik és nagyon szereti. SzoftveresKép Nem sokat mondott neki a BaanKép

Orsi: annyira sajnálom, hogy a múltkor nem tudtunk a baba klubba menni, reményeim szerint most szerdán megyünk, persze ha van egyáltalán.Még mindig érdekel ez a portugál szőnyegesdiKép
Jó volt a Mikulás úgy olvasom....Gergő nem jött rá, hogy a papája? Vagy nem vitted direkt?

Csilla: nekünk teljesen jó a fél 9-es zenebölcsi, ha Szilason van. Gödöllőn az már kicsikét korai! 8-kor ébred a Tamás és nem ébreszteném, ha nem muszáj...
Na puszi nektek és szép hétvégétKép
Brigi
 


Sziasztok!

Gyors bejelentkezés:
Brigi: hogy állsz a sulival? tamás teljesen meggyógyult? Sajnálom, hogy mi még nem találkoztunk, és sajnos szerdán nem tudunk menni a klubba, mert én dolgozom délelőtt. Lehet, hogy már csak jövőre? Azt hiszem 21.-én nem lesz.

Csak egy képet küldök, aztán megyek is készülődni, nemsokára indulunk a Télapóhoz az Operába! Kép

Orsikám: nagyon várom a képeket! A Jutka nővérétől el tudtad kérni, amit csinált?

..és akkor a kép:

Kép
 
 


Sziasztok!

Sáskás, és egyéb jópofa képeknek örültem, de kérnék manókás képeket is, mert igazán a kölkös képeknek szoktam örülni. Annak, hogy úgy néz ki lassan minden gyerek meggyógyult, szintén nagyon örülök, mi is jól vagyunk végre. Nem mintha lenne időm rá, de azért megkérdezem, van itt valahol a közelben torna-aerobic lehetőség? Bár szerintem már a bemelegítőt sem bírnám a plusz kilók meg a régenvolt mozgás miatt, de azért sokat gondolok rá, hátha az is formál. Szóval várjuk a karácsonyt én is, a fiam is, jó lenne egy kis hó is, hogy szép hóembert tudjunk építeni. Valaki szokott sétálgatni a környéken, vagy csak a kertben szoktatok levegőzni, mert mi sokat szoktunk motorozni, rendezhetnénk egy motoros találkozót is valahol. Holnap megyünk a szemészetre kontrollra, ha engedélyezik lehet, hogy lemennénk baba klubba is, ha egyáltalán van még. VAN MÉG?

Sziasztok

Csilla
 


próba
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Jó erre járniKép
Ribiszke: gyönyörű ez a három kislány...Tiszta anyja mind a három, heheheKép
Tényleg, kire hasonlítanak?Apuci honnét való? Õ is otthoni?

Docika: ez a kép jellemzi a társadalmat általábanKép Mindenkinek van egy szép neve, de innentől kezdve dolgozni már nem akar! Nagyon tetszett nekem, jót röhögtem rajta tegnap!

Orsi: holnap reggel megyünk mi baba klubba, remélem nem jön semmi közbe...ti jöttök??Docika írta, hogy ő dolgozik!

Csilla: úgy értesültem, hogy holnap még van baba klub, de 21-én már nincsen...
Mit mondtak a kontrollon? rendben van a kis Csilla?Ezt használjátok?

Na puszi és hátha holnap némelyikőtökkel találkozunk...
Brigi
 


SziasztokKép

Sajna mi lebetegedtünk, így ma nem megyünk a klubba.Kép Jövő héten meg már nincs, így csak jövőre találkozunk.Kép

Brigi
Majd megmutatom a párnát, amit hímeztem. Csak az a baj, hogy itthon nincs hozzá anyag, így én sem tudom folytatni.

Ribiszke
Édesek a lánykáid!

Dórikám
Még nem sikerült megszereznem a képeket. De azért amiket mi csináltunk átküldöm.

PusziKép

Orsi

 
 


Sziasztok!

Ribiszke csuda szépek a lányok (remélem, az enyém is ilyen csajszis lesz majd).

Brigi!

Adriennt használjuk de inkább Hugikának hívjuk. És elkeserítettek a kórházban, hogy nem lökődött ki a varrat (nem is értem nem lehetett volna felszívódót), és lehet, hogy újra altatás szóval időnként úgy érzem, hogy sosem lesz vége a szívatásnak. Na panasznak elég ennyi is. Amúgy jól vagyunk.

Orsi!

Mi a bajotok? Jobban van már a legkisebb?

Leánykám nyavalyog, megyek

Pusz

Csill
 


Sziasztok!

Szeretnék nektek nagyon békés, boldog Karácsonyt kívánni,nagy türelmet és nyugalmat a legnagyobb készülődésben isKép
A gyerkőcöknek szép ajándékokat a fa alá és nagyon sok finomságot az ünnepi asztalra!

Szeretettel: Brigi, a legújabb fórumos
 


Sziasztok!

Hogy vagytok? Balázs alszik, a mézes kalács sül a sütőben, gyorsan írok pár sort!

Bibiszke: GYÖNYÖRÛEK a lányok, és miután nekem fiacskám van, olyan jó lánykákat nézni! Kép Gratulálok hozzájuk!

Orsikám: meggyógyultatok? Karcsit elvittem a múltkor kocsival a suliba, mondta, hogy ő is beteg egy kicsit, remélem már jobban vagytok!
Képzeld, Szilveszterkor mindketten játszunk az Operában a gálán, szóval nem is lesz semmi a buliból ami nálunk lett volna, de hát kell a pénz.Kép

Hogy álltok a karácsonyi bevásárlással? Nálunk minden kész, csak csomagolnom kell, de haladok azzal is.

Mindenkinek én is nagyon Boldog Ünnepeket kívánok, ha addig nem jönnétek! Kép

tegnap Balázzsal szánkóztunk , meg hóembert építettünk, annyira élvezte, csak úgy sikongatott. tavaly még nem teszett neki ennyire a szánkózás, olyan jó volt hallani azt a felszabadult nevetést, amit csak egy gyerek tud! Kép


Docika
 
 


ez itt egy kép tegnap készült hóemberről:
Kép
 
 


Sziasztok!

Na csak gyorsan, mert az alsó szint még szalad!

Brigi!

Kicsit irigykedtem, de azért remélem a férjeddel töltött születésnap még jobban sikerült, mint a mh-i buli.
Én a Gábor Dénes Műszaki Főiskolára járok, most végzem a negyedik évet, de gondolom a diploma el fog húzódni, de legalább már látom a végét. (Amilyen hülye vagyok, már azon gondolkozom, hogy hova iratkozzak be utána.)
Szegény pici lányommal az a helyzet, hogy 3-án röpke altatásban kiszedik a varratot, remélem karácsonykor nem szed össze semmit, mert akkor fogalmam nincs, hogy kerül ki a varrat.

Docika!

Remek ez a hóember, azt hiszem le van fütyülve az alsó szint, megyünk és mi is építünk gyorsan egyet.

Szeretnék mindenkinek nagyon Békés, Boldog Ünnepeket Kívánni!!!

Csilla
 


Mindenkinek kívánok Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Istentől megáldott Boldog Új Esztendőt, egészségben, békességben, bőségben!
Kép
ui. majd valamikor jövök még, csak barátnőmnél nagyon szomorú ez a Karácsony és nekem sincs erőm meg kedvem sem íráshoz, sem olvasáshoz.
 


SziasztokKép

Túl vagyunk a nagy karácsonyozáson és fantasztikusan sikerült, Gergő teljesen le volt nyűgözve a karácsonyfától, nem is érdekelték egy jó darabig az ajándékok! Aztán meg azoktól volt oda, teljesen felpörgött, szóval nekünk meg e miatt volt fantasztikus ez az este! Látni Õt!Kép

Így mi utólag kívánunk mindenkinek nagyon Boldog Ünnepeket!

Kép

Puszi mindenkinek!Kép

Orsi

 
 


Sziasztok csajok,
először is BÚÉK!

Olvasgatlak Benneteket, figyelem a híreket, csak kissé lemaradtam. Van valakinek infója a teremről, a zenebölcsivel kapcsolatban? Mert én jönnék hozzátok, áll a hétfő fél 9, csak terem kéne.
Orsi, mi valamikor "üzleteltünk" CD-ügyben, ugye?

Cili


Szia Cili!

Te tartanád a zenebölcsi órát? Úgy örülnék ha lenne itt, mert mi is szívesen járnánk.
Nem tudja valaki, holnap lesz baba-mama klub?

BUÉK mindenkinek!!
zitti
Kerepes
 
 


Én tartanám, csak nem tudom, hol tart a szervezés. Ribiszke-Csilla kezdeményezte, és valahol elakadt a dolog. Nekem az is jó, ha valaki megmondja, hogy hol érdeklődjek, és megszervezem.

C.


Én a másik Csilla vagyok, és érdekelne a zeneb. Úgy tudom, hogy a baba-klubban próbálnak szervezkedni, csak én ott még nem voltam. Az én védőnénimet Lénárd Jánosnénak hívják, és úgy tudom ő tartja a baba klubot (06-20-9-210-930), remélem más is reagál, aki többet tud, mert én csak találgatok.

Ez tetszik akkor én meg:
Cs
 


Sziasztok!

BÚÉK még egyszer mindenkinek!
Mi is jönnénk zenebölcsibe, mondtam már a lányoknak, hogy rám lehet számítanKép Tamás ugyan még 8 és fél hónapos, de minden nagyon érdekli...biztos ezt is élvezni fogja. A szervezésről én sajna nem sokat tudok, csak amiket itt olvasgattam!

Várom a fejleményeket: Brigi
 


SziasztokKép

Boldog Új Évet mindenkinek!Kép

Cili
Szerintem a Kerepesi Faluházban érdeklődj terem iránt, mi is ott kaptuk meg a termet a tornára. Õk meg tudják mondani, hogy mikor szabad és azt is, hogy ha pénzt kérsz a foglalkozásokért, akkor mennyibe kerül a terem.
Cd: nem emlékszem. Viszont a keresztszemes oldalon szoktunk beszélgetni, én is nagy fun vagyok.Kép

Most csak ennyire volt időm.

PusziKép

Orsi

 
 


Sziasztok!

Beszéltem a faluház igazgatójával, hétfőn megyek egyeztetni vele a részleteket. Az időpont hétfő fél 9 lesz, a többi részletről majd akkor, ha lefixáltuk.

Egy szó mint száz: talán mégis lesz zenebölcsi Kép

C.


Cili!

Juhééééé!!!!

Csilla
 


Csilla! Melyik állat neve a legvidámabb?

Hát a juhéééé!

C.


C!

Köszi ma még úgysem nevetgéltem!

Csilla
 


Hali!!!!Kép

Jaj de jó, hogy lesz zenebölcsiKép
Várom a fejleményeket...akkor már a következő hétfőn lehet számítani rá?????
Szép vasárnapot nektek:
Brigi
 


SziasztokKép

Látom végre alakulóban a zenebölcsi!Kép Remélem mi is eljutunk!

Cili
Leírnád a foglalkozásokkal kapcsolatos dolgokat?
Pl. ár/foglalkozás/fő, kell-e vinni valamit, ilyenek.

Orsi

 
 


Sziasztok! Voltam Szilason, megbeszéltük a zenebölcsit.

Az első foglalkozás február 6-án hétfőn lesz, fél 9-kor (8.30). Sajnos tudom, hogy ez korai időpont, de 10-kor már Gödöllőn kell lennem.

Szóval fél 9-kor, és egy 30 perces foglalkozásra számítsatok, ahol (a kezdeti feszengés után) sokat fogunk énekelni, mondókázni, bábozni, mozogni, körbejárunk, leülünk, lovagoltatjuk a csemetéket, tapsolunk, szaladgálunk, stb. stb. stb. Olyan verseket, dalokat, mondókákat fogok tanítani nektek, amiket nagy valószínűséggel nem ismertek, tehát komoly agymunkára lesz szükség a részetekről Kép
A foglalkozás kb. úgy néz ki, hogy 20 perc közös, irányított játék, amelyben 8-10 féle játék kerül sorra. Utána "szabad a vásár" egy nagy bőröndben, ami tele van hangszerekkel és bábokkal, itt mindenki kolomolhat kedvére.

Kell-e hozni valamit: VÁLTÓCIPÕT nektek és a kicsinek is!!! Legalább, amíg sáros-vacakos az idő. Lesz padlószőnyeg, tehát erre is tekintettel kell lenni.

ÁR: mivel a a faluház támogatását fogjuk élvezni, nektek mindössze 200 forintos részvételi díjat kell fizetnetek. Azt sem nekem, hanem a faluháznak.

Ha valakinek még kérdése volna, jelentkezni akar (amúgy csak oda kell jönni), akkor vagy írjon nekem mélt, vagy fel is hívhat: 20 398 1931.
Ha nem veszem fel, akkor vagy vezetek, vagy zenebölcsit tartok, dél körül a legvalószínűbb, vagy este, hogy felveszem. fél10-11 között pl. biztos hogy nem.

Majd lesz plakát is.

Cili


Ja, és minden hétfőn fél 9-kor!!!
Kép

C.


Cili
Ez csúcsszuper!Kép
Nekünk a fél 9 annyira nem gond, mert Gergő szinte mindig fent van fél 8 előtt, van hogy már fél 7-kor.Kép
Eddig is tudtam, hogy nagyon klassz a faluház vezetése, hisz minket is támogatnak a tornán és ingyen adják a termet, de ez megintcsak meggyőzött róla! Hogy a zenebölcsit is támogatják! Tök jó!Kép
És a pénzt hogy kell fizetnünk nekik? Te beszeded és ők megkapják? Gondolom mindenkinek ez az egyszerűbb.
Még azt akartam kérdezni, hogy már kicsikkel is lehet menni? Gergő 16,5 hónapos, tehát Õ még csak a saját kis nyelvén énekelget és nem mindig csinálja azt, amit mondjuk mi, tehát lehet, hogy bizonyos dolgoknál nem lesz aktív résztvevő. Nem tudom, mert ilyenen még sosem voltunk! Viszont nagyon szeretnénk menni, lévén zenész család.Kép

Annak meg kifejezetten örülök, hogy Te tartod, majd viszek 1-2 keresztszemes munkámat.Kép

PusziKép

Orsi

 
 


Hali!

Úgy lesz, hogy én a faluháztól fix fizetést kapok, a létszámtól függetlenül. Ez a 200 forint is jelképes, nyilván nem fogja fedezni még az én pénzemet sem, csak az "ami ingyen van, az gyanús" elv alapján döntöttünk így. Kép
Konkrétan ez nem került szóba, de szerintem lesz valaki ott, aki szedi a pénzt.

Gyakorlatilag nincs alsó, sem felső korhatár. Mindenki maga dönti el, hogy érett-e erre a dologra. Jár hozzám Gödön egy kisfiú, most töltötte a hármat, a napokban lesz ovis. Õ 8 hónapos kora óta jár az anyukájával. És a mai napig érdekli a dolog. Ebből kiderül az is, hogy van akkora repertoár a fejemben, hogy akár három évig is kitart. Persze rengeteget ismétlünk.
Amit tudni kell, hogy nektek, anyukáknak kell aktívnak lennetek, ti tanuljátok meg a mondókákat, dalokat, és a még beszélni-énekelni nem tudó csemetétek "csak" hallgat. Az legalább olyan fontos!!! Tapsolni azért ő is tud. Neki nem kell aktívnak lennie, sőt én arra bíztatom a szülőket, hogy szabad "csak" ülni is. Soha senkit nem erőszakolok, hogy jöjjön játszani. Egy csomó olyan gyerek van, aki nagyon élvezi magát a látványt is. És mivel működik a szeme és a füle, nem is marad ki tulajdonképpen semmiből.

Az egy teljesen általános dolog, hogy az első -(második-harmadik) alkalommal tartózkodóak, megnézik magunknak a terepet. És a felnőttek is. Ezért pl. eleinte "csak" ülni fogunk, vagyis ilyen játékokat fogunk játszani, ahhoz kell egy kis összeszokás is, hogy körbejárós játékokat lehessen játszani.


Cili
Na, befejezem, mielőtt szakdolgozat lesz belőle.:-)


Sziasztok!

Még olvasni is kellemes volt ezt az egész zenebölcsi dolgot... már nagyon várom, hogy mehessünk!
Tamásunk még 10 hónapos lesz, mire kezdődik, de ő mindenen lelkesedik már most is, ezért szeretném vinni.
A kistarcsai topicon is lelkesítem a lányokat, szerintem lesznek, akik fognak jönniKép
A fél kilenc meg pont bele fér!Még ugyan nem tudom hol van ez a faluház, de térképen megnézzük addigKép

Cili: nagyon örülünk neked így ismeretlenül is,köszi, hogy elintézted a helységet! Jó volt a beszámoló, szakdolgozat nagyságban is szívesen olvastam volnaKép Akkor február 6!!!

Orsi: örülök, hogy jöttök ti is, a baba-mama klubban jó régen voltunk, szerintem jövő szerdán már megyünk, mert nem lesz suliKép
Dóriékról van valami hír? Szoktak ők lejárni a klubba? Még nem sikerült vele találkozni, pedig nagyon vidám és humorérzékkel megáldott a sorai alapján!Nem csodálom, hogy barátnők vagytok...

Csilla: veletek mi van? Nem nagyon látlak a napokban seholKép

Na üdv nektek:
Brigi
 


SziasztokKép

Brigi
A zenebölcsi szilason lesz, ott ahol a baba-mama klubb is. Akkor ott találkozunk!Kép

Orsi

 
 


Sziasztok!

Brigi!
Megvagyunk csak nem történik semmi izgi velünk mostanság (VÉGRE!!!!)
 


Sziasztok!

Apa (Ha olvasnád)!

Van valami fejlemény betörésekkel, betörők elkapásával kapcsolatban?

Csilla
 


Sziasztok!

Orsi: köszi, hogy mondod a helységet...Én valahogy kicsit máshogyan értettem múltkor és kerepesi faluház maradt az agyambanKép Akkor nem kell térképeznem.Kösz mégegyszer!

Csilla: örülök, hogy végre nem volt semmi felforgató élményben részetek....Ez is kell néha, különben kifogynak a tartalékok is idegi szinten!

Üdv nektek:
Brigi
 


Kép
A Tamásról egy hónappal korábbi képKép Csak, hogy ti is lássátok-kiknek eddig még nem mutattam!
Brigi
 


Sziasztok!

Brigi!
Tündéri a kisfiad, annyira édes ezen a képenKép
zitti
Kerepes
 
 


Sziasztok!

Brigi!

Nagyon helyes, és mennyire fiús már most is!

Csilla
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Először is : Brigittab, Csilla74: nagyon örülök, hogy megismerkedtünk, remélemtöbbször is találkozunk majd. Kép
Zita: neked meg kitartást így a végére!

Képzeljétek, nálunk meg sajnos Balázsnak tüdőgyulladása van. Kép Szerdán kezdett el köhögni, és péntekre már nagyon csúnyán köhögött, és estére be is lázasodott. Ma délelőtt bevittük a kórházba, ahol röntgen és vérvétel alapján tödőgyulladást állapítottak meg.Kép Azt mondták, hogy kezdődő, vagy csak enyhe, ezért hazaengedtek, de csak szigorú kontroll mellet, és ha rosszabbodik az állapota, vagy felmegy a láza, azonnal vissza kell vinni. Kép

Hát ez történt velünk.

Remélem Ti jól vagytok,
mindenkinek betegségmentes telet kívánok.

Docika
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: