Új privát üzeneted érkezett!

Kép [img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1164361890.jpg[/img
 


Sziasztok!

A két lányomról tettem fel nektek képet. A nagy a Barbusunk, és a kicsi kizárásos alapon Fruzsina.
Szép napot nektek
Kép
 


Sziasztok!
Pár napja már szeretnék írni, de vagy a gép nem engedte, vagy lányaim egyike ébredt fel...
Magunkról: Lilla és Regina fél évesek (ikrek). Lombikbabák. A lakótelepen lakunk, de jövőre, ha sikerül befejezni az építkezést, mi is fesztivál tériek leszünk.
Sajnos :oops: a csajok felébredtek, így mennem kell. ha lesz időm, jövök. Ági
 
 

 
 

Sziasztok!

A Fesztivál téren nem terveznek játszóteret? Annyian laktok ott, egyszer már mi is felgurulunk körülnézni, de mire felkaptatok a hegyen, mint a kecske, ki is purcantam.

Merre van a bölcsi Aszódon?

Kép
 


Szia Ági!

Üdv közöttünk, jó hogy megérkeztél! :D
Nézz be minél gyakrabban, már amennyire a kislányok engednek :wink:
Ha jól tudom a bölcsihez az OTP mögött vezető úton kell felmenni, de lehet rosszul emlékszem!

Van közületek valaki, aki szívesen eljönne egy ilyen bölcsis napra?
Csanómanóval mi már tervezzük, lehet jövőhéten elnézünk!
Ott lehetne egy tali! :D

Most itthonról (anyuméktól) írok nektek, mert végre hazajutottunk! (Dunaújváros) Így van egy kis szabadidőm, mert a nagyik kötik le a manómat! :wink:

Jó éjt Lányok!

Üdv

Kép
 
 


Szia Monka!

Én szívesen mennék, melyik nap gondolod? Időfüggő is, mert szakadó hóban, esőben nem. Bár jön a hideg, mert pötti egész nap eszik alszik, mint a medve.

Küldök rémhírt!

Ha tudjátok terjesszétek, hogy ilyen se forduljon elő!

Középiskolai osztálytársam a forrás!

" Keresztanyukám (kozmetikus) egyik vendége mesélte, hogy mi
történt:

Tesco hipermarketben volt a lánya vásárolni a 2,5-3 éves kislányával.
Bevásárló kocsiban ült a kislány, anyukája a sor végén hagyta a lányát és
visszaszaladt egy csomag valamiért. Visszanézett és már nem volt
sehol a gyermeke, tudta, hogy ilyen gyorsan nem mászik ki és tűnik így el.
Lélekjelenlétének köszönhetően szólt a biztonsági őröknek, akik
lezárták az egész áruházat. A gyereket elkábítva, átöltöztetve és levágott hajjal találták meg a személyzeti vécében. Az eltűnés és a megtalálás között 8-10 perc telt el, és már ez történt! Az áruház (?) tudja, hogy szervkereskedelem van, az is valószínű, hogy nem először fordult elő. A család a nyilvánosságra akarta hozni, de megfenyegették őket, mert ez nagyon negatív reklám lenne. Szóval a család azt kérte, hogy szájhagyomány útján terjesszük - főleg családosoknak, hogy hiperekben /akárhol ne hagyjuk 2 lépésnél távolabb a gyerekünket, mert örökre eltűnhet!"

Szebb estét


Várunk Ági!

Kép
 


Sziasztok! Ági amit küldött sztorit tegnap kaptam meg én is, de az én levelemben a TESCO nem szerepelt, csak hipermarket. De totál ugyanaz a szöveg!
Más. A bölcsibe amolyan játszóházba tervezitek beugrani? Mikor Bogim kicsi volt mi is voltunk párszor, keddi és csütörtöki napokon lehetett 300Ft fejében a játszóházban meg jó időben az udvaron is persze játszogatni, erre gondoltatok? A pénzt egyébként nem úgy szedték, mint a díjbeszedők, így igazából mindenki lelkiismerete szerint kereste a vezetőnőt vagy gondozó nénit, hogy fizessen.
Sünmama mondta nekem a minap, hogy Mikulás ünnepség is szokott lenni és nem kizárólag azoknak, akik járnak rendszeresen játszóházba, hanem úgymond abszolút külsős érdeklődők is mehetnek, pár éve legalábbis így volt. Jó lenne ezt megérdeklődni, majd írok, ha tudok valami biztosat.
Jó pihenést!
ZSANETT :wink:
 


Sziasztok!
Ismét Zsanett vagyok, eszembe jutott valami. Igaz, hogy legtöbben közületek lakótelep környékiek vagytok, és ha jól tudom, arrafelé nem Adrienn a védőnő, de lehet, hogy nem jól tudom. :?: Ha akad közületek, akinek már volt szerencséje a csajszihoz, írjátok már meg légy szíves, hogy nektek mi a véleményetek róla, mert én itt a mi környékünkön ha 10 anyukát megkérdeztem, 9-en legalább totál ki vannak akadva rajta, illetve tőle! :roll: Érdekelne a ti tapasztalatotok!
Köszi és jó éjt!
Zsanett
 


Szia Zsanett írtan priviben!

üdv Anett

Kép
 


Sziasztok!

Igen, a bölcsiben az a játszóházas dolog érdekelne! Hogy melyik nap, azt még nem tudom, de mivel csak kedden és csütörtökön van, valamelyiken... :D
Bár Petyus kilenc körül kel mostanában, szóval így elég necces az a 8-11-ig időszak...
Ki mikor szokott kelni? Mármint a babócák?
A mikulás is érdekelne, mert a cégesről lecsúsztunk, pedig már biztos élvezné. Arra előre kell jelentekzni? Zsanett, akkor mi várjuk a visszajelzésed! :D
A lakótelepen Andi a védőnő - szerencsénkre -, mert szerintem ő nagyon szupi! :D Szopi párti, ami nem utolsó szempont!!!

Többiek hol vagytok??? Pár sort írhatnátok, mi van veletek!!!
Msn kinek van otthon? Sünmama már megadta! Többiek?

Megyek, boldogítom egy kicsit a családom! :wink: :D :D :D

Szép estét Mindenkinek!

Kép
 
 


Szia Monka!

Ó 8-11-ig, akkor tuti nem jó, mert mi 5-kor kelünk enni, aztán 8-9 között, mikor hogy, aztán 11-kor, szóval a reggel nálunk kicsit falánk. Azt hittem délután van, nem is figyeltem ezek szerint a hírt! Szomorú vagyok, bár a nagyoknak még nem én vagyok a játszópartner.
Andit már én is kezdem megszokni, az elején gy éreztem, hogy nem számíthatok rá. Ez azért lehetett, mert a terhességemet a pesti védőnő kísérte, aki jóval idősebb, két gyerek anyja, és rengeteg tapasztalattal rendelkezik. Ezt hiányoltam Andiból. Most annyi változott, hogy magam bőrén tapasztalok, így van rendjén, majd a másodiknál már okosabb leszek. Azért lenne pár olyan kérdésem, amit nem szeretnék a gyerek bőrén tapasztalni, de egyelőre jegeltem őket. Titeket nem zavar az oltásnál, hogy olyan futószalagon megy minden. Én úgy szeretném, ha néha utólérném magamat, eszembe jutna, amit itthon még tudtam, de mire levetkőztetem a gyereket, böknek...öltözünk és már kint is találom magam az ajtón!!!Így maradnak ki a receptek, és örömömre mehetek megint!
Csak nekem van igényem egy kis kommunikációra? Úgy gondolom a manó is jobban megkedvelné a doktornőt is, ha hallaná néha a kedves hangját, nemcsak a tűt látná a kezében.
Hurrogjatok le, ha hülyeségeket beszélek, de ez számomra olyan kiábrándító! :cry:

Szép estét

Kép
 


Sziasztok!
Anett kösz a privit, én mondjuk vállalom amit írok, mert Adriennek a szemébe is megmondom a magamét, azért küldök majd neked válasz privit! Nem tudom, Adrienn tudja-e, hogy szakambeli vagyok, bár diplomás ápoló és nem védőnő, de a fősulin 2 egymás melletti szak a miénk, Ildikó aki előtte volt, nagyon más volt. Nem volt tapasztalata, csak könyvből tudott segíteni, akkor is mindig segített, bár sok dologhoz fogalma sem volt, szopi párti volt ő is, és ha nem tudott válaszolni valamire, ami ritka volt, utánajárt és képes volt telefonálni, ha megtudott valamit. Lehet, hogy csak a közös suli miatt voltunk szinte barátnők, de nem hiszem, hogy csak ez az egy oka volt, hogy olyan könnyen megtaláltuk a közös hangot. Most babázik, úgyhogy ha visszajön dolgozni, Adrienn húzhat melegebb éghajlatra, mert nem tudom őket elképzelni együtt dolgozni.
Adrienn már 2 éves korában bölcsizett a kislányával, szopi nem volt túl sokáig, a múltkor egy gödöllői hipermarket előtt találkoztunk, akkora cumi lógott a nagylány szájából, hogy alig láttam az arcát. Amikor egyszer nálunk járt, 8 hónapos volt Petykóm, hiába szajkóztam neki, hogy én bizony nem adok a gyereknek tejterméket még, mert egyrészt szopizik rendesen, másrészt meg én is allergiás vagyok nagyon sok mindenre, a hajlam meg van, ne fordítsuk magunk ellen a sorsot, nem adok még. De adjak, nyugodtan, túrót, pici sajtot, Danoninot!!! Legyek kicsit bátrabb! Mondtam, hogy elhiszem hogy mások adnak, meg ő is adott, de engem ez nem érdekel, én akkor sem fogok!!! Így váltunk el, azóta sem láttuk egymást.
Egyébként vigyázzatok! Egy ovis csoporttársunk tejallergiás, 8 hónapos korában is volt már vizsgálaton és nem mutatták ki neki, a gyereke kapta tovább a tejtermékeket, majd a tejcit, és most 4 éves kora előtt már refluxos, asztmás a gyerek, és most már kimutatták ugyanott ugyanazzal a módszerrel a tejallergiát, azóta szigorú diétán van a gyerkőc, javultak a betegségei, de nem valószínű, hogy valaha is abbahagyhatja a diétát anélkül, hogy ne térnének vissza a komoly tünetei, betegségei!
Szóval óvatosan a tejtermékekkel, a tejpépekkel, a tejcivel!!!
Még annyit lányok, hogy a bölcsis játszóház nem úgy működik, hogy reggel 8-kor kezdődik és 11-kor húzás haza, hanem akkor mentek a fenti időben amikor tudtok, mi csak 10 felé értünk mindig oda, és bizony volt, hogy csak 1/2 12-kor indultunk haza!
Még nem tudok többet, mint a múltkori bejelentkezésemkor, hisz hétvége van, de szólok, amint tudok konkrétumot!
Puszi mindenkinek! Jó pihenést!
Zsanett
(MSN: rajtazsanett@hotmail.com)
 


Anett! Elvárásod nem elvárás, hanem teljesen természetes érzés egy normálisan működő kórházban, faluban, városban... Futószalag ami itt Aszódon folyik, igaz. Mi Vass dr nőhöz járunk, rosszat velünk még nem tett, de rossz ránézni, annyi szent, de úgy vagyok vele, hogy nem járnánk jobban, ha Horváth dr nőhöz átmennénk, mert csöbörből-vödörbe lenne a helyzetünk! Mindkettőjükről mondanak jót is rosszat is, öregek, sok más dolguk is akad orvosi hivatásuk mellett, egyértelmű, hogy le kellene már őket fiatalabb, strapás, gyermek és szülőcentrikus dokikra, cserélni csak az a kérdés, hogy hol találnánk ilyet, és ha akadna is jópár, ki jönne ide Aszódra nekünk? Nagyon gyenge a helyzetünk sajnos, legalább a védőnők javítanának ezen, de jelen pillanatban ez távoli reménynek tűnik csupán. Nem tudom, tudjátok-e, de hogy mi Vass dr nőhöz járunk, ott nincs kiértesítés oltásra, éves státusz vizsgálatokra, ha itt az idő az oltásra, én jelentkezem, hogy mikor mehetünk! És ha nem mennék? Mikor és ki szólna, hogy hol vagyunk? A védőnők elvileg a Vass dr nős betegeket is nyilvántartják, csak azt nem tudom, hogy akkor mi miért nem kapunk oltásra hívást, miért nincs ez összehangolva??? Szomorú, de gyerekeink 99%-ban ránk vannak utalva! Főleg első gyerekes anyukának, akinek nem sok gőze vsn egy picur egészséges fejlődéséhez, illetve a betegségekhez, tudom milyen kétségbeejtő e helyzet, hogy nem segítenek, nem nyugtatnak meg, nem kezelik gyerekként a gyerekeinket, csak egy darabnak a szalagon...
Nagyon boldog lennék és nagyon várom már ebből a helyzetből vezető kiutat!
Bocs, hogy már megint ilyen hosszasan írtam és raboltam az időtöket, de most ráérek.
Minden jót nektek!
Zsanett
 


Szia ZSanett!

Örülök, hogy ilyen bátor szókimondó vagy, alapból nekem is a számon, ami a szívemen, csak most nem rólam van szó, hanem a gyerekmről, és nem tudom, hogy ki, mivel, mennyit, mikor árthat. Ezért a privi.
Ezek szerint Horváth drnő még jobb parti! Én is nagyon várom a cserét, de ki tudja jobb lesz-e? Már nem lehet olyan messze.

MEgyünk úszni!

jó éjt

Kép
 


Sziasztok! Szép jó estét mindenkinek!

Az jutott eszembe, miközben a télapós dekorokat rakosgattuk nyagylányommal az ablakokba, ugyanis már belebetegedett, hogy nincsenek még fönt, szóval az ovinkban, bár nem a mi csoportunkban, hanem sünmamáék Pillangó csoportjában leeht 170Ft-ért ablakmatricákat vásárolni. Nagyok, szépek, vízzel lehet felragasztani, van amelyik nekünk már 3 éve megvan! Megkérdezzem, hogy külsősök is vásárolhatnak-e, érdekelne benneteket?

Pá;
Zsanett
 


Sziasztok!
Doktornéni ügyben jó szívvel tudom ajánlani a kartali gyerekorvost. Mi őt választottuk, és nagyon aranyos. Igaz ő sem fiatal... Ha valami nyűgünk van telefonálok, és ő jön hozzánk vagy telefonon ad tanácsot. Nekem ez nagyon jó, mert a két gyerkőccel elég nehéz kimozdulni. Receptekért is csak telefonálok és ő bedobja a postaládába.
Bár volt már olyan tanácsa, amit nem fogadtunk meg, de nem kell mindent tudnia.
 
 


Sziasztok!
Dr néni ügyben kösz Ági a tanácsot, mi is jártunk már a kartali dr nőnél, és tényleg hasonló a korosztály az aszódiakkal, de legalább más a hozzáállása. Engem az bosszant az egészben, hogy Aszódon ez a helyzet, mondjuk jó, hogy ha eljön hozzátok, ha hívod, meg a recepteket hogy bedobja ez nagyon klassz dolog, abszolút partnerként kezel, úgy tűnik. Gratulálok, hogy ilyen orvosotok van, és tökéletesen igazad van abban, hogy nem kell mindent tudniuk! Ha azt mondaná, hogy ugorja a kútba, nem ugranék bele...
De mivel én gödöllői vagyok és ott vannak inkább ismerőseim, Petykó már elég nagy lesz jövőre, úgy döntöttem, hogy oda fogom őket hordani, Aszódon sajna ez van, aki tud, lépjen, ne törődjön bele!!!
Más kérdés, hogy mennyit kell majd fizetnünk, ha nem a legközelebbi orvoshoz megyünk, ennyit a szabad orvos-választásról.
Jó éjt mindenkinek!
Zsanett
 


Sziasztok!

A schöpfis fórumon írták a lányok, hogy a babafalva.hu oldalon, rögtön az elején lehet aláírást gyűjtögetni, pont a szabad orvos, és szülészválasztással kapcsolatban. Nézzétek meg ti is mi ez, állítólag eljuttatják a "szeretett" Molnár úr?hoz.
Üdv Anett

Kép
 


Sziasztok Lányok!

Elkészült a szórólap, holnap viszem le. Van egy jó hírem, van helyszínünk!
Én marha rájöttem, hogy a házunk alsó szintjén van egy 40 m2-es szoba, ahol későbbiekben irodát terveztünk. Külön bejárattal, mosdóval...stb.
A párom megígérte, hogy év elejére kialakítjuk úgy, hogy ott aztán hancúrozhatunk.
A falakat egyelőre durván meszeljük, hogy firkálni is lehessen, és valami színes szőnyegpadló lesz a burkolat.
A függönyöket is vállalom.
Ha nektek jó lenne, akkor itt összejöhetnénk hetenként.
A ti részetekről annyit kérnék, hogy játékokat, és egyéb olyan dolgokat, amiket hasznosnak gondoltok hozzatok be, és amikor úgy gondoljátok, hogy többet nem jöttök, hazaviszitek. Igyekszem én is gyűjtögetni innen onnan, otthonról, de mivel picik vagyunk, még nincs sok.
A hasznos részének a szervezésében is elkel majd a segítség, remélem a védőnőket is be tudjuk avatni, és a doktornő is segíthetne.
Ha valaki most annyira lelkes lett, mint én, akkor nagyon boldog vagyok, mert én kibújtam a bőrömből, és már mennék, hogy csinálhassam... :D
Azért a játszószőnyeg készül!
Gondolkodjatok, írjunk egy listát, hogy mire lenne szükségünk, és ki mit tud vállalni, aztán szép lassan majd kialakul.

Várom a reakciókat!!!


szép estét mindenkinek


üdv anett

Kép
 


Szia Anett!

Hűűűűűű, ez aztán a nagyon szupi hír!!! :D :D :D
Igen, én is nagyon belelkesedtem! :wink:
Párom mondta, hogy szívesen segít akár a meszelésben is!
Szórólapot fénymásolni nem kell? Azt is tudunk! Szívesen szétszórom a lakótelepen, ha gondolod!
Játék ügyben, mi is körülnézünk majd!
Húú, de klassz lenne! :D
Remélem mindenki benéz ma és látja ezt a fejleményt!
Írok az msn-eseknek!
Neked nincs? Az enyém szarkam@hotmail.com
Esetleg varrásban is tudok segíteni - bár annak kicsit hosszabb az átfutási ideje! :oops:
Akkor szólj, ha bármiben tudunk segíteni!
Üdv,
Jó éjt Mindenkinek :D :D :D
Azért később még benézek!
Móni

Kép
 
 


Hali Lányok!
Ennek a történetnek az elejéről sajna lemaradtam, bocs, megkérhetem valamelyikőtöket, hogy röviden tömören avasson be?
Játszóház, babaklub? Mi szerveződik? Mikor lesz és a szórólapot jó lenne, ha emilben vagy priviben vagy hogyan kell ezt mondani, elküldenétek nekem is, mert az oviban tudnám "szórni" Sok a kistesós anyuka! Bár nem tudom pontosan miről van szó.
Várom a tájékoztatást!
Köszi!
Üdv mindenkinek;
Zsanett
 


Sziasztok!

Köszi a köszöntéseket! :D
Szerveződik már egy baba-mama klub, egyesület lenne, támogatásokkal, rengeteg segitséggel. Még ötleteket is vártam volna, arra nem reagált senki, de látom már egy másik összeállt. Akkor azt most hagyjuk abba??? :cry:

Andi aranyos, persze ha lesz saját gyereke, jobb lesz ő is. Adriennel 2x találkoztam, igazából nem tudom véleményezni. Mi is Vass dr.nőhöz járunk, hozzánk kijön ha kell, oltani is, nincs vele gondom. Pedig volt már egy csúnya betgségünk, rögtön szakszerűen küldött tovább vizsgálatokra, és nem lett nagyobb gond. Persze nem ártana a fiatalitás, Kistarcsán csupa lelkes fiatal doki van a gyerekosztályon, sajnos volt hozzájuk szerencsénk. :cry: Ha tehetném, oda járnék Csanival.

Na megyek, csapágyas lesz a jobb kezem, drága kicsifiam tönkrevágta a billzetet, kirántotta a zsinórt, és a dugója tönkrement, igy egérrel pötyögök a képernyőn. Nincs is hosszú i-m.

Jó éjt!

Éva

Kép


Sziasztok!

Csanómanó privijében leírta, hogy már szerveződnek. Nyilván sokkal jobb helyszín a bölcsi, a támogatás, se jön rosszul, és innen még sok minden hiányozna. Írtam neki, hogy avassanak be minket, hol tartanak, mert ha tudtam volna én sem kezdek el újban gondolkodni.
Ha minden kötél szakad, mi itt leszünk, felújítunk, és januárban meglátjuk mi alakult.
Igazatok van a szórólap ügyben, mert én hülye csak annyit csináltam, hogy a védőnőkhöz, a doktornőkhöz legyen, hiszen oda előbb utóbb mindenki megy. Hagyok ott a védőnőnél plussz példányokat, és aki megy a héten, vagy a jövő héten, és el tudja vinni jó helyre az légyszi tegye meg.
A lelkesedésem nem hagyott el!


Üdv anett

Kép
 


Sziasztok!

Én is várom a konkrétumokat a baba-mama klubról!
Remélem, hamarosan minket is beavatnak :wink:

Anett írtam privit!

Többiek merre vagytok?

izsuzsi, ezer éve nem jelentkeztél be!!!! :cry: Baj van???

Sünmama, te is írhatnál, mi a véleményed a klubról?
Ági, andiso???? Merre vagytok?

Na majd később még benézek, hátha lesztek :wink: :D :D :D
Addig is megyek főzni... (Petyusom alszik)
Szép napot Mindenkinek
Remélem felszáll ez a fránya köd...
Üdv

Kép
 
 


Este sem néz be senki??? :cry: :cry: :cry:

Kép
 
 


Szia Monka írtam priviben!

Kép
 


Sziasztok!

Bevittem ma a szórólapot, de sajna a cellux itthon maradt, lehet, hogy le fog esni a falról. Odaadtam az Andreának, azzal, hogy a doktornő is tegyen ki a rendelőben, meg hagyja ott a többit, mennek érte, de akkora volt a káosz, lehet, hogy a szemétbe került.
Otthagytam a petíciós papírt is, de akik ma ott voltak rögtön rám is förmedtek, hogy én hiszek ebben? Hát, ha nem is történik semmi, de legaább a tudat, hog ymegpróbáltuk.
Remélem észreveszi valaki!
December 13-ig lesz ott, akkor én hozom el, mert 15-ig kell visszaküldeni, és mi úgyis megyünk oltódni 13-án.
Ha benéztek írjátok alá, légyszi!

Ti sem akarhattok az éppen aktuális ügyeletes, részeges, túlkoros orvosnál szülni!!! :?

Nem nagyon érdekelte őket a kitett lap, de remélem csak rossz csapatot fogtam ki.

Azt gondoltam beszélek a védőnőkkel is, de 45 percig tartott, míg megkaptam a kétszer kért receptet...szóval tényleg nagy volt a káosz.

Ha megy valaki arra, avassa be őket helyettem is..köszi

üdv Anett

Kép
 


Jaj hadd újságoljam el nektek, hogy MA VAGYUNK 1 ÉVESEK!

TAVALY EZEN A NAPON KÉSZÜLTÜNK!

ÖRÖK HÁLÁM AZ ORVOSOMNAK, HOGY A 2% ESÉLYBŐL GYÖNYÖRŰ KISFIÚVAL AJÁNDÉKOZOTT MEG!

DR. KÓSA ZSOLTNAK HÍVJÁK, ÉS NAGYON NAGYON SOKKAL TARTOZOM NEKI, KI SEM LEHET KELLŐEN FEJEZNI!

SZÉP ESTÉT MINDENKINEK

Kép
 


Sziasztok! Szép jó estét!
Nagy kérés lenne, hogy priviben küldjetek nekem egy példányt abból a bizonyos szórólapból? Ugyanis mi sem Horváth Anna dr nőnél, sem Andrea védőnőnél nem fordulunk meg, így abszolút biztos, hogy csak ezen a 2 csatornán nem jut el hozzánk!
prozsa@freemail.hu a címem
Köszi lányok!
Most mennem kell!
Jó éjt!
Zsanett
 


Sziasztok!

Voltam ma a barátnőmnél, beszámolok a fejleményekről. Szóval kitaláltuk, hogy szórólapot fogunk gyártani, amiben nagyjából leírjuk, mit szeretnénk, és kérdéseket is teszünk fel rajta, pl. ki szeretne jönni, hánygyerkőccel, melyik helyszín lenne jobb szerinte, a bölcsi játszóháza, vagy az általános iskola egyik terme, szerintem a bölcsi lenne a legjobb, de ez is a várható létszámtól függ, hogy mehetünk-e, milyen rendszerességgel jönne (hetente, kéthetente, havonta), illetve mikor lenne jobb délelőtt, vagy délután. Aztán többség dönt! December 31-ig kellene legkésőbb visszajuttatni a papírokat, a védőnőkhöz, vagy esetleg valamelyikünkhöz. :D

Az egész úgy fog kinézni, hogy legyártjuk a papírokat, kérünk a védőnőktől címlistát, és egy-egy délutáni séta alkalmával szétszórjuk. Meg természetesen hagyunk a védőnőknél, a bölcsiben, doktornőknél, stb. Esetleg szétoszthatnánk a területeket, ha van kedvetek segíteni a kiszórásban. Monka, vállalod velem a lakótelepet meg az Újtelepet?

Ha ez meglesz, akkor fogunk tudni továbblépni. Eldöntjük a helyszínt, időpontot, és így már lehet csinálni a konkrét szórólapot, meghívót.

Természetesen még mindig várunk ötleteket, és nem akarunk senkit kirekeszteni a szervezésből, csak szóljatok! Sz.V.Sz. magánháznál ilyesmit azért nem szerencsés csinálni, mert ha egy idő után a család megunja, vagy mást akar a helyiségből csinálni, akkor lehet új helyszínt keresni, elég kellemetlen helyzeteket teremthet, stb-stb. De nagyon kedves Tőled, Anett, hogy felajánlottad! Baráti összejöveteleknél, topictaliknál persze más a helyzet, csak ez nyilvános klub lenne.

Na, mit szóltok????

Kép


Sziasztok!

Nagyon gratula az egy évvel ezelőtti sikeres beültetéshez!!!! :D Vagyis a gyönyörű kisfiadhoz!!!!!!
A petíciós lapot mi is nyomtattuk, de akkor az már nem kell! Én egyetértek, még akkor is ha a kisfiammal én választottam, többször is rosszul és megfogadtam, hogy a másodiknál nem fogok, de... Én szeretném ezt eldönteni, ne más mondja meg, hogy hol és kivel szüljek!!!

Igen, csanómanó, segítek széthordani :)
Ami pedig az anett ajánlatát illeti, szerintem nagyon önzetlen dolog volt a részéről, és támogatom is, ha kezedni szeretne még ott valamit!
Persze az "összeolvadást" is meg kell fontolni! :wink:

Ja, és köszönjük, hogy szívesen veszítek a segítséget ti is csanómanó, és hogy nem szeretnétek kirekeszteni senkit! :)
Akkor ezek szerint a következő megbeszélésre mi is hivatalosak vagyunk??? :wink: :lol:

Na befejezem, hagyok másokat is szóhoz jutni! :wink:

jó éjt Mindenkinek!
Várom az újabb fejleményeket :D

Kép
 
 


Akartam még írni, az előzőnél nem hagyott a kicsi fiam.

Anett, gratulálok az "1 éves" gyönyörű fiadhoz! A petíciót természetesen aláírom, biztosan járok még arra addig.

Most húzok, már nem is tudom, mit akartam ezen kívül. Tiszta káosz az agyam...

Jó éjt, ha téved még erre valaki! :D

Kép


Sziasztok!

Hallottátok a jó hírt???
Nem kell a petíciót aláírni, mert mégsem hozzák meg ezt a korlátozást!!! Remélem, tényleg igaz is!!! :wink:

Merre vagytok többiek???
Ennyi volt ez a topik??? :cry:
Vagy ennyire nem értek rá? :cry:

Azért remélem, majd benéztek...

Csanómanó, hogy áll a klub?

Ma mentem volna megnézni, milyen a bölcsis játszóház, de Petyusom későn kelt, aztán meg annyira nyügös volt egész nap! Nem tudom mi volt ma a levegőben, de én is rossz passzban voltm...
Na, remélem, holnap jobb lesz :wink: :)
Holnpa már péntek!!!! :D :D :D

Szép estét Mindenkinek!
Üdv

Kép
 
 


Sziasztok!

Monka: Igen, láttam én is a híradóban. Szerintem belegondoltak abba, h nekik se lenne jó plussz pénzt fizetni. :? Amilyen sz..rágók... :roll: :wink:

Klub: mindjárt csinálom a szórólapot. :roll: Végre van pár percem... Jövő héten szét kellene szórni! Most tettem le Csanit.

Hová tűnt mindenki??? :roll:

Jó éjt!
Éva

Kép


Sziasztok!

De szépen szaporodunk, két hete mikor utoljára fenn voltam, még alig egy-két emberke volt itt a topikon!
Tök szuper! :)

Bocsi lányok, hogy így eltüntem, de a műtét után leutaztam a szüleimhez Mórra, egy kicsit kikapcsolódni, sebeimet nyalogatni...
Összetalálkoztam néhány régi barátnőmmel is és jólesett velük mindenféléről beszélgetni!
Aztán a héten (két hónap után!) visszamentem dolgozni és szerencsésnek mondhatom magam, mert a főnökeim a cégnél nagyon pozitívan álltak a dologhoz! Nem fogjátok elhinni, de az egyik azt mondta, hogy "első a család és utána a cég". A helyemet persze már betöltötték, de felajánlottak helyette egy jobb pozíciót, aminek tényleg nagyon örültem. Szerencsém is volt, mert éppen most ürült meg ez a pozíció és nekik is kellett sűrgősen valaki, így mindenki jól járt! :)

Nahát, nem is gondoltam volna, hogy ennyien járnak/tak a Schöpfi-be! Igen, én is oda járok a Kósa doktorhoz immár 2 és fél éve!
Vannak hibái, nem tagadom, állandóan elfoglalt, nehezen lehet elérni és gyakran túlhajszolt, de ami tőle telik, azt megteszi minden esetben, a rossz kórházi körélmenyek ellenére is! Persze lombik ide-oda, ő sem tud csodát tenni!

Zsanett, Ági!

Elolvastam a GYNEVAC honlapját és nagyon ígéretesnek hangzik, el is határoztam magam, hogy kipróbáljuk a férjemmel, azt hiszem ártani nem árthat! Már csak őt kell meggyőznöm róla. :D

Jól hangzik a babamama klub terv is, ennyi lelkes Anyuka láttán biztos hamarosan összejön a buli! Sajnos én még nem csatlakozhatok, de néha föllátogatok azért a topikra, hátha egyszer hasznosíthatom az itt elhangzottakat! :)

Na, üdv és sok sikert a babamama projekthez!

Andi
 
 


Szia Andi!

Örülök, hogy újra köztünk vagy!!! A Kósa nem hisz a gynevacban, de nekem van ismerős aki neki köszönheti a babát...az összes lombikot végigcsinálta de semmi...szóval hajrá!!!!

JAjj de jó, hogy valaki elér a híradóig!!! Én már ezer éve nem néztem, hallagattam! Akkor nem is kell petíció!!!

A kedd jó csanómanó, hány órára mentek?

Monka, képzeld, akivel tegnap beszéltem mind azt modta, hogy zizi a gyerek, beleértve minket is! Szerintem jön valami front, bár ezt a meteorológia még nem tudja.

Én is remélem, hogy ma jobb lesz a helyzet, mert tegnap egy katasztrófa volt, már hat hetes kora óta nem kelt fel éjszaka enni, de tegnap 2:45-től nem volt hajlandó elaludni, egészen fürdésig!!!
Már átlendült a holtponton, mikor fáradtabb, mint éhes, és nyűgös és üvölt...ajaja...katasztrófa volt. Most sem alszik, de ma még nem nyűgizett ennyire.

Hol vesztek olcsón babaruhát! Mármint itt Aszódon. Nem tud valaki bundás kötős kis mamuszt, nem láttatok valahol?

Szép napot! Anett

Kép
 


Sziasztok!

Jó, hogy ismét köztünk vagy Andi!!!!

Nálunk ma kicsit jobb volt a helyzet "hangulatügyileg", de azért nyügösködtünk... Délben alig akart elaludni, végül csak úgy aludtunk másfél órát, hogy összebújtunk.

Látom a klub beindult! :D Akkor kedden mentek védőnős megbeszélésre?

Többiek? iszuzsi, már nagyon régen néztél be!

Remélem, ma este azért bekukkantotok :wink:

Addig is szép estét Mindenkinek!!!

Hip-hip hurrá, péntek van!!!! :D :D :D

Kép
 
 


Szia Monka!

Kedden gyere te is, ha ráérsz! Légyszi! :roll:
Még nem tudom mikorra, de csanómanó csak fellép és megírja.

Szia Szép estét!

Kép
 


Sziasztok!

Na most olvastam a cikket a neten, hogy a petíciót, jobb ha még nem dojuk sutba, mert bár most levették a napirendről a kötelező kórház témát, jövőre tuti aktuális lesz!
Nagyon remélem, hogy addig sok víz lefolyik a Dunán, és kihalnak az agyament emberek a "nagyházban".

Csanómanó!

Jó lenne tudni milyen foglakozású kismamák vannak közöttünk, mert a logopédusos ötlet nagyon jó volt, amit még előrébb írtál, és ugyanígy lehetne találni gyógytornászt fogorvost...sőt a leszkeresztanyu ovónéni, és ha jön megkérdezem, hogy milyen problémákat lát a gyerekeknél, amire esetleg már most oda kellene figyelni, hogy kiküszöböljük!


Hozzánk ma már megérkezett a Messzi Mama-Papa mikulás...holnap anya kipucolja a nemlétező piros kiscipőmet és kiteszi az ablakba, mert a Mikulás csak úgy tesz bele ajándékot.
Vajon apa is kap valamit? Neki sincs kiscsizmája!

Kép
 


Jaj még elfelejtettem, a babamasszázst, állítólag nagyon jó! Tud erről valaki valamit?

Kép
 


Sziasztok!

Nem vesztem el, csak egyszerűen nem volt időm napközben, este pedig, szégyen-gyalázat, de volt úgy, hogy előbb aludtam el , mint a gyerekeim. :oops: :oops: :oops:

Plusz a Babanet elég sokáig nem akart beengedni, így csak olvastam, de írni nem tudtam.

Anett! Mi jártunk babamasszázsra a kistarcsai kórházba, nagyon élveztük és egyáltalán nem bonyolult dolog, de érdemes profitól leckéket venni.Sajnos a könyvecskémet kölcsönadtam és nem kaptam vissza, de megpróbálok utánanézni van-e valahol valami.

Babamama klubra visszatérve: mi Gödöllőn jártunk egy nagyon jó klubba, ott minden találkozón volt egy téma, amiről beszélgettünk és gyakran hívtak meg a témához kapcsolódó szakértőt is, akitől lehetett kérdezni. Azt is mindig megbeszéltük, milyem témakor, probléma lenne jó a következő hónapra, szóval elég testreszabott volt.
Kérek én is szórólapot vagy több információt!
:idea: Talán már említettem, "otthon unatkozó" óvónő vagyok és énekes, mondókás, játékos, kézműves foglalkozásokat tudnék tartani, ha van rá igényetek.

Ötlet: Gödöllőn a művházban péntek de. 10 órától táncház van kisgyerekeknek. A már totyogósokkal táncolni lehet, a kisebbeket is szokták vinni, élőzene van és nagyon jó. Aki ismeri a Kolompos együttest, hát ilyenfajta zene van. Sajna fizetős, de nem vészes: egy gyerkőccel 500 ft, kettővel 800.

Monka, Anett, tervezitek a bölcsis játszóházat a héten? Már nem köhögünk és mi is kipróbálnánk. Meg státuszvizsgálatra is kellene mennünk szerdán.

Ha valakinek még lenne kedve és ideje a karácsonyi készülődésre, szívesen látom mézeskalácssütésre és dekorációkészítésre :D

Tegnap sütit sütöttünk és a lányok lelkesen szaggatták, még Marcit is oda kellett engedni, mert ő is részt akart venni.Harsányan ordította: én i hagga! (én is szaggatok) eközben pedig félig lelógott a székről én meg nyakig lisztesen ugráltam mögötte, nehogy lepotyogjon.Küldök egy kis finom sütiillatot.

Nem tud valaki szerezni egy kis napsütést?Már nagyon unom a ködöt. :?
Szerencsére ma nem kell főznöm, mert tegnap mindent megcsináltam, igy megvarrhatom a függönyeimet.

Szép vasárnapot mindenkinek
Zsuzsi

Ui.: tudja valaki hogyan kell föltenni képet?
 
 


Szia Zsuzsi!

De jó, hogy megint itt vagy!
A bölcsis játszóval nekem egy bajom van, az időpont. Mi reggel ki sem látszunk a nyűgiből, délután annyival jobb a helyzet, hogy már nyűgizni is fáradt. :?
Nem tudom, lehet, hogy neki is a nap hiányzik. A nagyszülők itt voltak tegnap, és anyukám közölte, hogy milyen fehér a gyerek...hát szoliba nem vihetem, se nem naposcsibe, hogy infra alá tegyem, a napocska meg bújdokol!

Már alig várom én is a karácsonyi sütikészítést, akkko r olyan jó illat van a házban... :o

Képet ugyanitt tudsz feltenni, ahol a szöveget írod, alul ott van egy kék felirat, hogy Upload image...aztán ugyanaz, mint bárhol ...tallózás...stb. Annyi, hogy 600*600-as felbontás a max, amit lehet.

Függönyt nekem is kellene varrni, mert sosem lesz az ablakon...ilyen a friss költözés!

Szebb vasárnapot![/img]

Kép
 


Sziasztok!

Anett! Délelőtt mennénk a védőnőkhöz, konkrét időpont még nincs. Az a helyzet, hogy a gyerkőcökhöz kell igazodni, de valószínűleg 9 körül ott leszünk (mondjuk ez nálunk elég gáz, mert sokszor akkor kelünk, de majd ébresztőt állítok be, Betti Márkja meg 10-kor már alszik). Esetleg még délben mehetnénk, Andi 1-ig szokott lenni kedden. Nektek hogy néz ki a délelőtt? Írj priviben egy telefonszámot, mert 2 nap után most engedett be a babanet. Jó ötlet amiket felsoroltál, majd szépen sorban meghívjuk őket :wink: .

Zsuzsi, Neked lenne kedved lejönni kedden? Hasonlót terveztünk mi is, mint amit leírtál. Szuper, hogy óvónő vagy, ha van kedved, bevállalhatod a "nótafa" szerepet. Olyan gáz, sokszor szeretnék énekelni Csaninak, de nem tudom a szövegeket befejezni pl. Azért is jó lesz már összehozni, gondolom, ezzel nem vagyok egyedül. :roll:

Zsanett, tudom, nem csíped a védőnőket, akkor Veled majd utána talizunk, majd hívlak. Persze ha van kedved, Te is jöhetsz! :wink:

Monkát még rábeszélem a keddre! :D

Andisó, jó, hogy ki tudsz kapcsolódni, Rád is fér, gondolom. Szuper, hogy így állnak hozzád a munkahelyeden. Remélem, gyorsan megoldódik a problémád, és Neked is lesz ilyen kis rosszcsontod, mint nekünk.

Leírom egy barátnőm történetét. Kb. 6 évig próbálkoztak, volt 3 sikertelen inszeme Debrecenben. Ezeket inkább nem is részletezem. Aztán tavasszal kitalálták, hogy elég volt debrecenből, elmennek a Forgáchba. Bejelentkeztek, megvolt a konzultáció, várták hogy megjöjjön és kezdődhessenek a vizsgálatok, stimu a 4. inszemhez, stb. És nem jött meg... A héten szerdán gyönyörű kislánya született, Eszter, 2980 gramm és 52 cm. Ezt a történetet azért írtam most le, mert ebből is látszik, hogy igenis vannak csodák, és nem szabad elkeseredni, sikerülni fog! Lehet, hogy többet kell érte szenvednetek, mint az átlagnak, de nem szabad feladni. Nagyon drukkolok Nektek, hogy sikerüljön a babóca.

Most mennem kell, a kisfiam kipakolta a szekrényt. :lol:

További szép napot mindenkinek!

Éva

Kép


A szekrény megvár! :D Tudom, mit akartam még!

Zsuzsi! Most néztem vissza, hogy fel is ajánlottad, szuper lenne, természetesen igényt tartunk rá! :wink: Sajnos, mire odajutok, hogy írjak is, felét mindig elfelejtem... Lányok, meddig tart még ez a "szita agy"??? :? :roll:

Kép


Pár kép a szülinapról! :)


Kép Nyami-nyami Kép Legszebb öröm a söröm! :lol: Kép Mi hárman :-)

Kép


Sziasztok!

Hol vagytok? Így elég nehéz lesz megbeszélni a holnapot. :(

Kép


Sziasztok!

Zsuzsi, szupi lenne a karácsonyi készülődés!

Bölcsis játszóház akkor kit érdekel? Csütörtöki tali ott kinek felel meg??

Többiek jelentkezzetek!!!!

Szép estét Mindenkinek!!!

üdv,
Monka

Kép
 
 


Szia Éva!

9 körül lent leszünk. Mi 10 körül szoktunk enni, de ez változó, szóval igyekszünk, aztán max ott megetetem, ha nagyon hisztizne!

A holnapi viszlát!

Szép estét

Anett

Kép
 


Sziasztok!

Nemrég beszéltem Bettivel, végülis 10 órát sikerült megbeszélnünk. Mi 9 körül szoktunk kelni, így legalább nem kell ébresztenem Csanit.

Anett, remélem, még olvasol!!! De éppen ezért akartam elkérni a számod, hogy ha bármi van, tudjak szólni, de nem kaptam meg... :(

Szóval, aki le akar jönni, 10 körül jöjjön!

Éva

Kép


Sziasztok Lányok!

Voltatok a védőnőknél? Mi volt? Sikerült valamit haladni?

Hogy telt a napotok? Annyira nyomasztó volt ma az idő! Kimozdulni sem volt kedvem. Olyan jól esne egy kis napsütés!!!!

Holnap jön a Mikulás! :D Kipucoltátok már a kiscsizmákat? :wink:

Remélem, este benéztek! Jó lenne, ha egyszer Mindenki fent lenne egyidőben, és akkor dumcsizhatnánk :)

Szép délutánt! Este még benézek!

Kép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: