Új privát üzeneted érkezett!

SZIASZTOK!
Ha csak kisfaluba vagy községbe laktok a környéken és akinek van kedve és ideje barátkozni, irjon ide. Sajna kevesen vagyunk itt akik ismerjük egymást, és jó lenne ha kitárulna a világ.
Márti
 


Szia Sünmama!
Lehet, hogy kicsit elkéstem, de hátha még megnézed?!
Tavaly költöztünk Aszódra és kissé egyedül vagyok.Ha pedig sáros idő van, ki se tudom tenni a lábam a házból.
3 gyerkőcünk van Anna 5, Dorka 3 és Marci 1 éves. mi is ismerkednénk.
Remélem válaszolsz!
Zsuzsi


 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 

 
 

Sziasztok!

Talán még ne, késő!

Bagon lakom, másfél éve költöztünk ide és 9 hetes kismama vagyok. Kevés embert ismerek a környéken, így ha van kedvetek társalogni ismerkedni, írjatok!

Andiso
 
 


Szia Andi!

Micsoda meglepetés! Időnként benézek és tessék, végre csoda történt. Mi Aszódon lakunk, tavaly hasonló cipőben jártunk,mert frissen ideköltözve nem ismertem senkit. A gyerekek révén már azóta sok ismeretséget szereztem, de az első idők nagyon magányosan teltek. Nálunk 3 csemete van: két lány (4 és 6 évesek) és egy fiú, ő 2 éves, jelenleg vele vagyok itthon,de nem unatkozunk,mert mindig zajlik az élet. Válaszolj mielőbb!


Zsuzsi
 
 


Szisztok!

De jó hogy vagytok!!! :D
Már tegnap este is próbáltam írni, de nem engedett be a babanet ! :(

Zsuzsi, de szupi, három kicsi lúrkó! Merrefelé laksz Aszódon?
Mi az lakótelepen!

Andiso, gratula a maócskához! Akkor még nagyon az elején jársz! Künnyű terhességed van? Van már másik manócskád is, vag yő lesz az első?

Sünmama! Megkaptam a leveled, de mint írtam is, alig tudok ide feljönni :( Nektek nincs ilyen problémátok?

Várom a jelentkezéseket!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
 


Szisztok!

remélem azért ma is benéztek! :wink:

Bár olyan gyönyörű az idő, hogy irány a szabadba! :D

Üdv Nektek :D :D :D
 
 


Elaludt a kisfiam, úgyhogy benéztem vagytok-e, de sehol senki!
:(
 
 


Sziasztok!

Tegnap délután nem voltunk itthon, a délelőtt meg a házimunkával telt. de vasárnap reggelenként mindig lopok egy kis időt magamnak. :D

Monka, mi az Evangélikus gimnázium mögötti részen lakunk, a nyakig saras részen (már ha esik). Van egy jó nagy kertünk, bár elég üres és ha esik, akkor oda sem tudunk kimenni, mert beleragadunk. Sajnos a környéken normális játszótér sincs, így elég nehéz ismerkedni és beszélgetni, pedig most, hogy a két nagyobb ott is alszik az óvodában Marcival több időnk lenne kimozdulni.
Mennyi idős a kisfiad? Hogy hívják? :?: Mivel szokott játszani?
Marci kedvenc játékai a babaetetés, főzőcskézés és néha elfog az aggodalom, :? :? :? persze csak viccesen, hisz mivel játsszon, ha a nővéreitől ezt látja egész nap, de érdekelne más hogy van ezzel.

Mennem kell, mert Marci - a nővére szavaival élve - fölindult a lépcsőn. Olyan jópofákat tudnak mondani a gyerekek!

Szép vasárnapot mindenkinek!

Zsuzsi :wink:
 
 


Sziasztok!

Szuper csajok vagytok!
Örülök, hogy itt vagytok, legalább valakivel megoszthatom a bánatomat.
Pénteken voltam kontrollon és kiderült, hogy megállt a baba szíve, kedden fekszem be a kórházba, hogy kivegyék.
Ez lett volna az első kisbabánk, így most nagyon el vagyunk szontyolodva, mert már nagyon vártuk!

Most nem tudom mi lesz, jövő héten még itthom maradok, de utána vissza kell mennem dolgozni!
Eddig táppénzen voltam, mint veszélyeztetett terhes.
Tegnap este párommal elmentünk Pilisvörösvárra, ott léptek fel a zenekarral (bluegrasst játszanak), találkoztam sok régi ismerőssel is, meghallgattuk a kükönböző zenekarokat. De valahogy nem tudtam elengedni magam és állandóan az orvosom arca volt előttem, amint hosszan nézi a monitort és sűrű csönd után közli, hogy "ez így nem lesz jó"!
Valahogy úgy érzem most bűnhődök valami miatt, amit a múltban elkövettem. Na, de nem panaszkodom többet, ezért is bocsi.


Zsuzsi!
Köszi a privát üzenetet, ha nem írsz oda talán többet meg sem nézem a fórumot!

Monka!

Neked mennyi idős a kisfiad?

Sziasztok!

Andi
 
 


Sziasztok lányok!

Hűűű, van jó is rossz is, látom...
Zsuzsi, akkor lehet, hogy látjuka házatokat is, mert a mi ablakunk pedig pont a gimi felé néz. Mi a viztorony melletti épületben vagyunk rögtön, a negyediken! Majd fényjelzek neked este :D :D :D :D :D :D
Igazából erre sincs rendes játszótér, úgy hogy leginkább csak sétálgatunk. Viszont a vasútállomás felé láttam egy nagyon szupi fajátékost, de az elég messze van mindkettőnknek! Persze azért majd elmehetünk oda!
Az én kisfiam 13 hónapos, és Péter Dávid a neve, de mi csak Petyának szólítjuk. A kedvenc játéka pedig a porszívó, mert azt látja tőlem :D :D :D Tudsz képeket csatolni a gyerkőcökről?
Te mivel foglalkoztál a gyerekek előtt? És honnan jöttetek ide?

Andi, húúúú, borzasztóan sajnálom ami veled/veletek trötént! Azt hiszem ennél kegyetlenebb dolog nem történhet egy anyával!!! :cry: :cry: :cry: :cry: De ne butáskodj, olyat még véletlenül se gondolj, hogy ez egy büntetés neked! Mert ilyen nincs!!! Viszont biztos vagyok benne, hogy már van is egy másik kis angyalka a felhőn csücsülve, aki kinézett titeket magának szüleinek, csak ne adjátok fel!!!!
Biztos könnyű ezt mondani... De tényleg nagyon szorítok értetek, hogy mihamarabb újabb kis jövevény költözzön a pocidba!
Nagyon sok erőt a keddi naphoz is!
Írj, és nyugodtan panaszkodj! Azért vagyunk itt, hogy meghallgassuk egymás örömét és baját!

Üdv Neketek
Monka
 
 


Sziasztok!
Most jutottam oda, hogy itt is megkeresselek benneteket. Köszike az invitálást, élek akkor vele.
Andiso! Nagyon sajnálom ami veled történt, de ne okold magad.
Hidd el nem te tettél valamit, amiért igy bünhődsz! Nem igy kell főlfogni! Valami miatt nem volt érett a magzat a túlélésre! Tudom csekély vigasz amit irok, de nekem is volt benne részem nem is 1x. Valami miatt nem volt neki megfelelő a környezet, vagy valami genetika beleszólt. Hidd el nem te vagy a bűnös! Úgy gondold, hogy ez igy még jó is, mint hogy netalántán amikor már 5-6 hónapos terhesen érzed a mozgását, akkor mondják meg hogy valami nem stimm. Most megoldotta a természet. Hidd el, biztos majd a másodikkal már nem lesz gond. Lehet hogy semmi más oka nincs, csak még erősödni kell a méhednek. Nem szabad főladni!!! De nem is szabad görcsösen akarni. A természet tudja mit csinál.
Izsuzsi! Melyik oviba jártok? Lehet hogy már taliztunk is. Mi a napsugárba járunk a pillangó csoportba. Fruzsi 4 éves lesz Az nem messze van a gimitől. Gondolom ide hordod a csajokat oviba.
A vasut melletti játszótér valóban nagyon szuper. Mi sokat voltunk már ott, pedig nekünk is van sok minden az udvarba játéknak, ((mászóka, csúszda, homokozó)) de kijártunk oda amig jó idő volt, hátha találunk társaságot. Hát nem igen volt szerencsénk. Talán vagy 2x-3x voltak ott de azok is nagyon voltak már. Pedig nagyon jó lenne ha a csajos a saját korosztályából tudna barátokat találni, és nem csak az ovodai közeg lenne neki. Mert be kell vallani hogy kevesek vagyunk már nekik. De hát ez van. Pedig nálunk körülötte forog a világ, mert ő van nekünk már csak.
Na megyek is kellteni, mert már 4 óra és déltől alszik. Félő hogy este kukorékolhatnékja lesz.
Na további szép vasárnapot mindenkinek.
Márti
 


Sziasztok!
akkor megint én írok :D :D :D mert kicsi fiam alszik, pedig lenne mit csinálnom :) pl.vasalni....
sünmama, tehetnél fel képet a picurkádról!
Akkor én is egy pár sort magunkról:
Férjemmel és kisfiammal kb. másfél éve lakunk Aszódon, előtte albiban laktunk egy évet Gödöllőn. Sajnos a szülők, család nagyon messze laknak, így eleinte nagyon nehéz volt a beilleszekedés, barátokat találni meg pláne! Mióta itthon is van net sokkal könnyebb :D
Mi is sokat játszótereztünk, ismerkedés céljából, de valahogy mindig olyankor sikerült lemennünk, amikor senki más :) Pedig lassan a kisfiamnak is jó lenne egy kis gyerektársaság, annak ellenére hogy még csak 13hós.

A tali majd tényleg klassz lenne...

Nézzetek be gyakrabban!
Üdv Mindenkinek és szép vasárnap estét!
 
 


Szisztok!

van msn-etek?

ott is dumcsizhatnánk! :wink:

csak eszembe jutott!!!! (még mindig nem mentem el vasalni :o :o :o )

Üdv
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy így vigasztaltok!
Persze én is tudom, hogy jobb ez így...
Csak sajnos 4 év próbálkozás, 5 inszemináció és 3 lombik után, mikor végre nagy nehezen sikerül teherbe esni immáron 35 évesen, ez a kudarc valahogy a padlóra küldött.
Nem tudom képes vagyok-e folytani a harcot, ráadásul a mostani egészségügyi körülmények között valószínüleg semmi esélyünk nincs további lombik próbálkozásra.

Asszem, most már csak a csoda segíthet! :(

Nem vagyok hívő, de lehet, hogy az leszek. :)

Na, befejezem mielőtt mindenit lehangolnék.

Kedd után jelentkezem!

Ciao
Andi
 
 


Sziasztok!
Még egy késő esti levél.
Andiso! tudom csekély vigasz de én Fruzsit 39 évesen szültem. Még akármi is lehet!! A hugomnak 1 gyereke van az is lombikból. Azt mondták neki ne is akarjon többet úgy sem lesz. De mégis segitség nélkül terhes lett, akkor amikor már nem is várták.
Izsuzsi--van msn-em. A cimem az emilcimem, ha akarsz ott megtalálsz. Rajtam nem múlik a randi. Képeket én is kérnék mindenkitől. Majd küldök én is, csak nincs még fönt az ajc.
Jó éjt mindenkinek
Sünmama

UI. az oktober 18.ai szines mai lapba benne is volt a kiskincsem.
 


Szia Sünmama!

Ém kérdztem az men-t, nem izsuzsi :wink: :D :D :D ,
egyébként szerintem sosem késő babát vállalni!!! :wink:
Én is nagyon drukkolok érted andiso!!! Nem szabad feladni! Soha!

Izsuzsi, nagyon eltüntél, merre vagy? Privit is írtam!

Képet majd én is töltök fel....

üdv Mindenkinek
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy fent van valaki, mert már kezdtem kétségbe esni. Mi július végén jöttünk Aszódra a Városréti útra. Augusztus 12-én született kisfiam Árpád, szóval még frissek vagyunk, de már nagyon szeretném, ha a hintába tehetném, de majd tavasszal. Jó, hogy mondjátok, hogy merre van játszótér, ,mert én ssem túl sokat találtam.

Andiso!

Fel a fejjel! Mi is mesterségesek vagyunk, és egy kismamatársam végigjárta a kálváriát, az összes lombikot, és utána spontán lett egy kisfia! A remény hal meg utoljára.

Én is elveszettnek érzem magam, főleg, hogy a három óra, amit kibír tejcsi nélkül arra sem elég, hogy felöltözzünk és lemenjünk a városba, mert a kapuból gyakorlatilag vissza is fordulhatok. Mikor lesz ez jobb?

Van Aszódon babamama klub? Valami játszóház féle? Nincs kedvetek szervezni együtt valahol? Más helyeken a művházat használják ilyen célra, az van, azt már láttam, igaz csak kívülről.

Praktikus kérdés? Melyik a megbízható húsbolt? :oops:

Jó éjt Mindenkinek

Kép
 


Szia Manó!

Üdv közöttünk! :D
Gratula a kis manócskádhoz! Nagyon édes!
Honnan jöttetek? Írj egy kicsit magadról, hogy jobban megismerjünk!
Merre van az a Városréti út? A gimi környékén?

babamama klub: már szerveződik! Az első valószínű, hogy január magasságában lesz! Mindenkinek küldünk majd értesítést, a védőnőknél is ki lesz plakátolva, stb... Jó tudni, hogy téged is érdekel!

A húsbolt engem is érdekelne :wink:

Remélem gyakran benézel majd! Már amennyire a babócák mellett lehet, igaz? :wink: :D

Üdv és jó éjt
 
 


Manó most látom, csak nem a Schöppfiben szültél???
Én is ott! :D :D :D
 
 


Sziasztok!

Igen schöpfis vagyok, kihez jársz?

Mi budapestiek voltunk, illetve ott laktunk. A párom nagyecsedi, én tatai vagyok, budapest a megismerkedésünk helyszíne. Ő dolgozott én tanultam, egy helyre kerültünk gyakorlatra, azóta immár 8 éve élünk együtt. Már pár hónap után szerettünk volna közös családot, de hamar kiderült, hogy a jóisten kifelejtett belőlem egy hormont, ezért volt szükség orvosi segítségre, de hála a schöpfisek szakértelmének két év kezelés után összejött.

Már három éve vettünk itt telket, de szép lassan építkeztünk, ahogy az önerő engedte, aztán jött a baba, a hitel, és most már itt vagyunk.

A Városréti út a piac utcája, nincs messze a gimitől, lent a völgyben. Fura utca, mert nem Városrétinek indul, hanem másnak, de a hídtól átkeresztelték.

Örülök a babamamaklubnak!!! :P
Nagyon várom a januárt. Ki szervezi? Mire gondoltatok, mert ma mikor jöttünk haza kocsival, meséltem a páromnak, hogy találtam ezt a fórumot, és milyen jó lenne összejárni...és kitaláltam, hogy csinálnék egy óriási játszószőnyeget, jó nagyot, színeset, érdekeset. Nem tudom, hogy mire gondoltatok, de jó lenne valami játszóházasra tervezni a dolgot, hogy a kicsik élvezzék. Én már annyira várom, hogy mindnfélét játszhassak vele...még sok idő?

De sebaj addig készül a szőnyeg, és csak egyre nagyobb lesz!
A helyszínről már gondolkodtatok?
Kérdeztem az új zöldségest a főúton a húsboltról, de azt modta ő sem idevalósi, és csak nemrég nyitott.
Most mennem kell.

Kép
 


Sziasztok!

Andiso-val ugyanahhoz a dokihoz járunk, ő is schöpfis...most láttam a fórumon! Milyen kicsi a világ! Sajnálom, hogy nem sikerült, Kósa doki nagyon jó lombikos, de a természet... :cry:

Jó éjt mindenkinek!

Kép
 


Sziasztok!

Én a főigazgatóhoz jártam! De abba maradt, valószínű a másodikat, - aki remélem hamarosan megfogan :D ,- már Tarcsán fogom.
A babaklub még elég képlékeny, de aki szervezi is ott lakik a piac körül! Lehet már találkoztatok is! :)

Majd illetékesebbek, biztos nyilatkoznak a klubbról! :wink: :D

Üdv Mindenkinek

Jó éjt
 
 


Sziasztok!

De sokan lettünk! :D :D :D :D :D Isten hozott !Manó

Monka, nem tüntem el,csak nem jutottam a géphez.Beteg az óvónénink, a férjem délutános, a fiam nem aludt szinte semmit, a lányok egyfolytában veszekedtek...
Sajnos a köd miatt nem láttam a fényjeleket, pedig lestem ám! :?
A hálószobánk ablaka pont arra néz.

Marci most is itt ordít, de ha az ölembe ül, nem tudok írni.

A babaklub minket is érdekelne, főleg, hogy hol lenne. Én már tavaly is gondoltam rá, hogy szervezni kellene, akár nálam is, de ha esik hozzánk nehéz eljutni, ha meg betegek vagyunk akkor az a baj. Itt Aszódon nem igazán tudok olyan helyet, ahol pici gyerekekkel össze lehetne jönni.
Amúgy óvónő vagyok,mindig is gyerekekkel foglalkoztam és bár nagyon jó dolog itthon lenni a picikéinkkel, kicsit hiányzik a kimozdulás, hogy másokkal is foglalkozhassak. Nem lenne kedvetek valamilyen karácsony előtti közös készülődéshez? Mézeskalácssütésre, egyszerű dolgokra gondoltam. Bár pici babákkal nem olyan egyszerű, de hátha?!

Manó! Nem is laktok messze tőlünk. A Coopba menet ezek szerint mindig elsuhanok előttetek. Húsbolt témában: leginkább a Profi hentesrészlegében szoktam vásárolni, ott elég jól látszik milyen az áru. (Vagy a gödöllői piacon a hentesboltban, ha hozzájutok :D :D )

Este megpróbálok még benézni, hátha itt lesztek.

Ma legalább már a köd fölszállt egy kicsit. Tegnap a szomszéd házig is alig láttunk el.Vidám napot nektek!

zsuzsi
 
 


Sziasztok!

De sokan lettünk! :D :D :D :D :D Isten hozott !Manó

Monka, nem tüntem el,csak nem jutottam a géphez.Beteg az óvónénink, a férjem délutános, a fiam nem aludt szinte semmit, a lányok egyfolytában veszekedtek...
Sajnos a köd miatt nem láttam a fényjeleket, pedig lestem ám! :?
A hálószobánk ablaka pont arra néz.

Marci most is itt ordít, de ha az ölembe ül, nem tudok írni.

A babaklub minket is érdekelne, főleg, hogy hol lenne. Én már tavaly is gondoltam rá, hogy szervezni kellene, akár nálam is, de ha esik hozzánk nehéz eljutni, ha meg betegek vagyunk akkor az a baj. Itt Aszódon nem igazán tudok olyan helyet, ahol pici gyerekekkel össze lehetne jönni.
Amúgy óvónő vagyok,mindig is gyerekekkel foglalkoztam és bár nagyon jó dolog itthon lenni a picikéinkkel, kicsit hiányzik a kimozdulás, hogy másokkal is foglalkozhassak. Nem lenne kedvetek valamilyen karácsony előtti közös készülődéshez? Mézeskalácssütésre, egyszerű dolgokra gondoltam. Bár pici babákkal nem olyan egyszerű, de hátha?!

Manó! Nem is laktok messze tőlünk. A Coopba menet ezek szerint mindig elsuhanok előttetek. Húsbolt témában: leginkább a Profi hentesrészlegében szoktam vásárolni, ott elég jól látszik milyen az áru. (Vagy a gödöllői piacon a hentesboltban, ha hozzájutok :D :D )

Este megpróbálok még benézni, hátha itt lesztek.

Ma legalább már a köd fölszállt egy kicsit. Tegnap a szomszéd házig is alig láttunk el.Vidám napot nektek!

zsuzsi
 
 


Sziasztok!

De sokan lettünk! :D :D :D :D :D Isten hozott Manó !

Monka, nem tüntem el,csak nem jutottam a géphez.Beteg az óvónénink, a férjem délutános, a fiam nem aludt szinte semmit, a lányok egyfolytában veszekedtek...
Sajnos a köd miatt nem láttam a fényjeleket, pedig lestem ám! :?
A hálószobánk ablaka pont arra néz.

Marci most is itt ordít, de ha az ölembe ül, nem tudok írni.

A babaklub minket is érdekelne, főleg, hogy hol lenne. Én már tavaly is gondoltam rá, hogy szervezni kellene, akár nálam is, de ha esik hozzánk nehéz eljutni, ha meg betegek vagyunk akkor az a baj. Itt Aszódon nem igazán tudok olyan helyet, ahol pici gyerekekkel össze lehetne jönni.
Amúgy óvónő vagyok,mindig is gyerekekkel foglalkoztam és bár nagyon jó dolog itthon lenni a picikéinkkel, kicsit hiányzik a kimozdulás, hogy másokkal is foglalkozhassak. Nem lenne kedvetek valamilyen karácsony előtti közös készülődéshez? Mézeskalácssütésre, egyszerű dolgokra gondoltam. Bár pici babákkal nem olyan egyszerű, de hátha?!

Manó! Nem is laktok messze tőlünk. A Coopba menet ezek szerint mindig elsuhanok előttetek. Húsbolt témában: leginkább a Profi hentesrészlegében szoktam vásárolni, ott elég jól látszik milyen az áru. (Vagy a gödöllői piacon a hentesboltban, ha hozzájutok :D :D )

Este megpróbálok még benézni, hátha itt lesztek.

Ma legalább már a köd fölszállt egy kicsit. Tegnap a szomszéd házig is alig láttunk el.Vidám napot nektek!

zsuzsi
 
 


Bocsi lányok, most látom, hogy háromszor is elküldtem az üzenetet,
velem lesz tele az oldal.
Az előbb egyszer sem akarta a gép elküldeni, nem tudom mi van vele.Na mindegy, inkább háromszor, mint egyszer sem.
Hú de kétbalkezes vagyok! :oops:

Sziasztok, megyek pelenkázni,aztán főzni!

Zsuzsi
 
 


Sziasztok!

Ez a legviccesebb dolog! Mintha egy milliós városban laknánk, ahol az egyetlen mód a dróton való beszélgetés. A Karácsony előtti süti-főzi nekem is nagyon tetszene! Nem volt már valaki a művházban? Nincs benne egy kisterem, amit ki lehetne bérelni?
A valakinél való összeröffenés, csak a valakinek nagyon tud fárasztó lenni! Én benne is lennék, sőt a szomszédunkban is laknak kicsi lányok, pocaklakók is, ők is jönnének biztosan...sajnos nálunk a férjem egy kicsit remete típus. Még alig jöttünk ide, a ház is készülőfélben...itt ott betonacél, szöges deszka...hát talán a nyárra alkalmas lesz kertipartira, de most még reménytelen.
A manó leszkeresztanyja is óvónéni, ő is biztos szívesen jönne, imádja a gyerektársaságot, nekem meg jól jön majd a segítség.
Még megpróbálom meggyőzni a férjemet, hátha egy karácsonyi sütigyurmázás összejön, persze csak egészségesen. Jó lenne ha a napocska elvinné a ködöt, mert így csak a bacik szaporodnak , mi meg beszürkülünk!
A völgy hátránya ez az idő!
Nem bánnám, ha hideg van, csak ne lenne ilyen lucskos.
Zsuzsi szerintem a múltkor tőletek jött a védőnéni hozzánk, bár nem tudom, de onnan fentről érkezett! Nem mertem még egyedül arra járni, mert nem tudom, hogy vannak-e kutyusok. Én is tartok tőlük, de nem szeretném, ha manó érezné, hogy félek.
Később benézekl van-e valaki, most üdv mentem.

Kép
 


Sziasztok Lányok! Szomszédom szólt valamelyik nap, hogy Aszód környéki kismamák vannak a babaneten, ha tudom, nézzem meg. Hát itt vagyok! sünmama volt az illető, most látom!

Szóval Zsanett vagyok, Aszódon lakunk anyóséknál a Berkes utcában. Egy 5 éves nagylány és egy másfél éves kisördög fiam van. Bogi lányom az oviban délig, Petykó fiam meg nonstop itthon.
Eü főiskolát végeztem, de most még GYESen vagyok, örülnék, ha én is az írogatós kismamák sorába állhatnék.

Különösképp Andisonak lenne üzenetem, meg azoknak a kismamáknak, akiknek a gyermekáldás nem jön össze pikk-pakk. Hál 'Istennek nem tapasztalatból mondom, de látogassatok el a www.gynevac.hu oldalara, létezik ugyanis egy magyar találmány, injekció formájában beadandó hatóanyag, a dolog lényege az, hogy a meddőnek vélt nők nagy hányada túlesett több-kevesebb nőgyógyászati gyulladásos betegségen, bizonyítottan vagy úgy is akár, hogy fogalma sincs róla, esetleg "'csak úgy" évek óta fennálló folyással küszködik, és ezek a folyamatok idézhetik elő a nem visszafordíthatatlan "meddőséget". Nagyon ajánlom mindenkinek az oldalt megtekintésre, nem csak terhességre vágyóknak!!!

Egyenlőre ennyi. Üdv mindenkinek!
ZSANETT
 


Szia Zsanett!

Csak csatlakozni tudok hozzád! A társkismamánk, Árpád fiam pocaktestvére Zsombor szintén a gynevacnak köszönheti létét. 6sikertelen inszem, és 6 sikertelen lombik után spontán született. Már két hónapos elmúlt, gyönyörű, és anyukája hiszi, hogy a gynevac segített. Azt tudni kell, hogy 6 hónap után fejti ki hatását, szóval nem árt időben nekiállni beadatni az 5db injekciót. Már azt is megtudtam, hogy gyógyszertárban kaphatóm kb 4500 ft.
Üdv a

Kép
 


Sziasztok Lányok!

Üdv közöttünk Zsanett! :D
Nagyon szupi, hogy egyre többen vagyunk! :D :D :D
Zsanett, nekem is van egy Petyám :D , ő most lesz 14 hónapos!

Zsuzsi, a karácsonyi készülődés tényleg nagyon szupi ötlet!!!

Szóltam, még két kismamának, hogy jöjjenek és csatlakozzanak, remélem ők is hamarosan "megérkeznek"!

Nagyon klassz, hogy ennyi területről vagyunk, van óvónénink, eü-sünk...

Este még benézek, hátha akkor többen is fent lesznek.

Üdv Mindenkinek :D
 
 


Sziasztok!

Monka szólt, hogy fellendült a topic! Szuper! Én is csatlakoznék, ha nem bánjátok!
A kisfiam éppen ma 1 éves, Csanádnak hívják. Mi is a lakótelepen lakunk. Igen, elég vicces, hogy így tudunk "dróton" ismerkedni, Monkával is így sikerült egy másik fórumon. :D
A kis ördögfiókám épp most találta meg a kölesgolyót és elkezdte falatozni, amíg nem figyeltem oda. :D :D :D

Andiso, remélem, nagyon gyorsan találtok megoldást a problémátokra!

ZSANETT!!!! Mi ismerjük egymást! :D :D :D Osztálytársak voltunk a Törökben :-D 1,5 éves már a kisfiad? Bár mit csodálkozom, az enyém is 1!!! :D

Jó ötlet ez a karácsony előtti készülődés!

A baba-mama klubot a brátnőm szervezi egyelőre, de majd besegítek neki. Már kezd kialakulni, helyszín is lenne 2, ami közül választhatunk. Elég sok ötlet van és segítség, de természetesen minden ötletet szívesen fogadunk és várunk! A színes szőnyeg nagyon szupi ötlet! Amint többet tudok, természetesen írni fogok. Januárban kezdődne.

Milyen gyakran szeretnétek? Ez is kérdés. Meg azt is meg kellene tudnunk, kb. hányan lennénk. Ebben a védőnők fognak segíteni.

Gondoltunk foglalkozásokra, mondóka, ének, stb. Óvónő, logopédus, gyerekorvos, stb. is jöhetne néha, hogy hasznos is legyen, ne csak szórakoztató.

Szóval lányok, készüljetek, mert nemsokára összehozzuk! :D

Most mennem kell, fürcsiztetem Csanómanót! :D

Puszi Mindenkinek!

Éva


Miért nem jelenik meg a vonalzóm????

Kép


Ááááááááááááááááááááááá! Megvaaaaaaaaaaaan!!!!!! :D :D :D

Kép


Üdv közöttünk Éva! :D

Csaninak nagyon boldog szülinapot! :D :D :D

Kép
 
 


Óóóóó! a vonalzóm!!!???
:( :( :(

Hűűű, ezt elbénáztam :oops: :oops: :oops:

Kép
 
 


szia monka látom vagy

Kép
 


Jó ötlet a hasznos is, nem csak szórakoztató, de gondoljatok ránk is....kicsik vagyunk, még nagyon kicsik...hüpp
Nekünk hasznos tanácsokra lesz szükségünk, bár így is folyamatos a tapasztalatszerzés, de egy két dolgot megelőzni biztos nem árt.
Én elkezdem varrni az óriási szőnyeget...januárra csak készen lesz.
Sajnos az én foglalkozásomnak semmi köze a manókhoz...egy picit irigykedek azokra, akik gyerekekkel foglalkoznak, biztos tapasztaltabbak. Én építészmérnök vagyok...max egy jó kis fa játszóházat tudnék tervezni :lol:
A férjem kivitelező, talán meg is csinálná...csak lenne hová!
Töröm az agyam, hogy még milyen ötlet lenne jó.
Próbálok gondolkodni, hogy van-e valaki hasznos az ismerettségi körömben.
Na megyek megúsztatom a család apraját nagyját.
Szerencse, hogy imádunk fürdeni, kész élvezet lubickolni!

Üdv jó éjt mindenkinek

Kép
 


Szia Manó, vagyogatok, amennyire a picurkám ideenged!
:D
Mikor szoktad letenni a kisfiad? Szopiztok?

Az nagyon szupi, hogy szereti a pancsit, Petyusnak nagyon hosszú időbe telt mire megszokta a vizet. Addig minden pancsi csak ordítás volt! Mára persze minden megváltozott, imádja ő is! :D

Egyébként már a tied is biztos érdeklődéssel figyelné a többi nagyobb babát, szóval nem lesz gond, az tuti. :wink:

Remélem, a többiek is benéznek, ha letették a család apraját aludni!
Szép estét Mindenkinek!

Kép
 
 


Kép Kincseim

Sziasztok! Bocs a nagy képért, de egyrészt büszke vagyok rájuk, másrészt meg nem sikerült jobban lekicsinyíteni.

Éva! Gratulálok Picurkádhoz! És örülök, hogy "összefutottunk"! Gondolom nem a Seres Éva vagy! Így csak Te maradsz Turáról a Törökös osztálytársaim közül...

Írta valamelyikőtök, hogy óvónő is van itt közöttünk. Lemaradtam, bocs, melyikőtök az?

Képzeljétek bárányhimlő van az ovinkban! Már egy csoporttárs is pöttyösen lábadozik otthon, nem tudom mi összeszedjük-e. A Napsugárba járunk, a Katica csoportba.

Majd később még idenézek, jó pihenést mindnekinek!
ZSANETT
 


Nagyon szép vonalzókat lehet itt babafalván gyártani, tetszik ez a dolog! :D Jó pihenést! ZSANETT

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Manó, januárra nagyobbacskák lesztek és akkor már szívesen fogja nézegetni a többieket, + a vidám dalocskák, mondókák tuti biztosan tetszeni fognak Neki is! Szép neve van a kiskrapekodnak, mi már arról lemaradtunk, mert van egy R. Árpi a családban, Csani unokabratyója, februárban lesz 4 éves. :)

Zsanett, hát eltaláltad, Turáról, de szerintem találkoztunk már azóta, hogy Aszódon lakunk, neeeem??? Nagyon szépek a gyerkőceid, Bogi tiszta Te! :D

Kép


Éva, szerintem az osztálytalálkozó óta, ami Gödöllőn olt az Arany étteremben szerintem nem futottunk össze, de lehet, hogy rossz a memóm. :roll:
Még nem is írtam, az ELOnál csinálok egy logisztikai ügyintéző tanfolyamot, messze van az eü-től első ránézésre, de szerintem össze lehet hozni, meg nem gubózok be itthon a 4 fal között, ha másnem, hát legalább erre jó. Ti babák mellett csináltok valami hasonlót? :?:
Hali;
ZSANETT
 


Sziasztok!

Bocsi csanómanó, tegnap nem kívántam Boldog Szülinapot a nagyfiúnak! Még benne vagyok a 8 napban, most pótolom! BOLDOG SZÜLINAP! :lol:
Arra gondoltam, hogy csinálok szórólapot rólunk, mármint a fórumról, és a jövő szerdán megyek a védőnénikhez, mert elfogyott remek italunk a konakion...kirakom, és hátha csatlakoznak még többen. Oltódni csk három hét múlva fogunk, de ott is szólok majd azoknak akik jönnek.

Kép
 


Szia Monka!

Eleinte azt terveztük, hogy 7-kor fürcsi, kajcsi alvás...a párom mindig elkésett, ezért áttettük 8-ra. Azóta néha felborul, ,mert Árpi úgy dönt, hogy az egésznapos nemakarokelaludni után fél hétkor bevágja a szunyát...és hrrrkkk...néha nincs szívem felkelteni. De a múltkor az apukája is elaludt, én meg malmoztam...hmmm. Azóta 8-9 között úszunk, nincs vita...eszünk és alszunk reggelig. Mire én megetetek este már nem szoktam visszajönni a géphez. Az elején még nagylegény voltam, társalogtam hajanalig, aztán reggel, mint a mosottrongy, szóval azóta én is úszok a fiúk után és alszok, amennyit tudok. Általában reggel 5-6 között kell, szinte már 6 hetes korától átalussza az éjszakát...komolyan ő egy istenáldása.
Hány óvi van Aszódon? Tudom korai, de kíváncsi vagyok? Melyik milyen vélemény-ellenvélemény?

üdv a

Kép
 


Sziasztok!

Manó, szupi, hogy ilyen kisfiad van! :D Eleinte én is minden időt kihasználtam alvásra, hogy bírjam, ha éjszakázni kell! Szerencsére Petya is hamar elkezdete átaludni az éjszakákat! :wink:

Lenne egy kérdésem lányok! Már minden követ megmozgattam, égen-földön kerestem, de nem találok egy könyvet, amit nagyon-nagyon szeretnék! :cry: Steve Biddulph. hogyan neveljük a fiúkat!
Nem tudtok nekem ebben segíteni?
Nagyon hálás lennék, ha csak elolvashatnám is!
Bocsi, hogy ilyet kérek itt, de már nem tudom hol keressem!
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Remélem este többen benéztek!
Addig is szép estét Mindenkinek!

Kép
 
 


Szia Monka! Írd be a Google keresőbe a Biddulph szót, és egy csomó könyvkereskedés honlapját kiadta nekem, ahol meg utdod szerezni, ár is van írva. Vagy megvenni nem szeretnéd, csak olvasásra elkérni valakitől? Bocsi, de ebben nem tudok segíteni.Üdv; ZSANETT
 


Szia Monka!

Este, már este van, mégis sehol senki!
Én a bookline-t ajánlanám, házhoz is hozza, ha kéred, szerintem ott is van.

Kép
 


Köszi Lányok, de ezeket már mind megpróbáltam! :( Nem lehet beszerezni!
Zsanett, megvenni szeretném elsősorban, de ha az nem megy, akkor csak elolvasni! Majd könyvtárakban utánanézek!

Méghogy sehol senki! Mi itt vagyunk! :wink:

A szórólapozás egyébként nagyon klassz ötlet!!! Te mondtad, ugye manó, hogy megcsinálod!
Minél többen vagyunk annál jobb!
Szerintem később, mikor a gyerekek kezdik az bölcsit (aki kezdi)-ovit -sulit, biztos nagyon szupi lesz, hogy már ismerik egymást! :D

Nálunk lassan Petyának alvásidő jön...
Azért remélem, mások is benéznek, nem mindig én leszek az egyik leggyakoribb vendég! :wink: :D :D :D

Kép
 
 


Sziasztok!
Végre én is idejutottam. Gratulálok minden szüli és névnaposnak. Zsani! Örülök hogy te is itt vagy.
Gyönyörűek a manók, sajnálom hogy én már nem babázhatok, pedig szívesen tenném.
Figyitek csajok. Olvasom hogy játszóházat szerveztek. Ehhez azt fűzném hozzá, hogy a bölcsibe minden kedden és csütörtökön van játszóház. Reggel 8 tól lehet manókkal menni 11-ig. Sőőt még mikulás ünnnepséget is csináltak eddig még a belátógató gyerekeknek. Csekély összeget kérnek a szoba fentartásáért. Ott van szoba csúszda, és minden ami tényleg haszos. Próbáljátok ki, szerintem nagyon szuper. Annó 3 éve 150 ft volt Mi 1 éves korunktól jártunk. Van egy szoba, ami csak a bejáros gyerekeké és szüleiké. Nagyon aranyos a vezetőnő, a dajkák nem külömben.
MSN: akit érdekel nekünk is van, ahhoz könnyebben tudok ülni, mert az állandóan be van kapcsolva. A behívó címem: bogdan.zoltan@vnet.hu
Most indulnunk kell az oviba,. További szép napot mindenkinek.
Márti
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: