Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Kép

Tegnap esti fürcsi közben lőtte a nagypapa:)

Kép
vargabori82
Csomád
 
 


Bori: jaj, de édiii:))) Kis vidám baba:) Husi-musi aranyos baba Berci!

Kérdés: vannak Veresen jól felszerelt, elkerített játszóterek? Pesten nagyon jó helyen voltunk. Bizti errefelé is van ilyen, csak meg kéne találnunk.
Vendég
 


Bori: Mi volt oltás után? MInden okés?
Vendég
 

 
 

Szia!
persze, minden okés, éjszaka kicsit belázasodott, de lekúpoltam, reggel már mosolyogva ébredt egy kis hőemelkedéssel. Talán többet aludt másnap, de nem volt vészes:)

épp vendégsereg van nálunk, később írok mailt is:)

Kép
vargabori82
Csomád
 
 


Sziasztok Lánykák!

Nagyon Kellemes húsvétot mindenkinek így utólag is!!!

Végre ideértem! :D Már annyira szerettem volna jönni,de valahogy nem jött össze. Most próbálok majd kicsit mesélni, hisz eltelt már 1 hónap!!! Hétvégén volt Blani 1 hónapos! Hihetetlen!

Rettenetesen élvezem a 2 gyerekes létet! Blanka nagyon jó kislány, nagyon türelmes, ügyes, ERŐS baba. Lehet már írtam (akkor bocsesz), már a kórházban 2 naposan átforgatta a fejét, nagyon szépen emelte, emeli azóta is, sőt mondthatni tartja. Ha fürdetjük, akkor mikor hason van, megtartja magát egy ideig kitámasztva a karjával! Nekem ez új, erősnek túnik nagyon, Andor nem csinált ilyet ilyenkor még.
És ami még hihetetlen volt,hogy 1 hetes kora óta mosolyog ránk! NEM álmában, hanem pl. egy jóllakott pocakkal. ANnyira drága.
Szépen szopizik, sokat, sokszor levegősen sajna (mint Andorkám is anno), ezért estefelé kicsit többet van kézben a hascsikarás miatt, de nem vészes. Nem sír, csak ficereg, ezért fürdés után nem lehet pikk-pakk letenni, hanem van eltelik egy 1.5-2órás időszak is, ahol többször cicire kerül, mert a ficergés miatt nem tud rendesen enni. De 9-10körül elnyugszik és utána már csak hajnali 3.30-4.30között szokott kelni egyszer (LEKOPOGOM) és utána meg van,hogy 3 ,mostanság meg 4 óra múlva csak reggel 8-9között. Jó lenne ha ez már így maradna, illetve nemsoká átaludná az iccakát. (persze van,hogy 11 körül tesszük le végleg 1-1 ficergősebb este után és van,hogy 2-3körül kel, de mostanság inkább már a másik verzió volt)

Andorom nagyon tündéri vele, szeretgeti, mutogatja mindekinek ha jönnek hozzánk. Szereti nagyon. Édes!

Múlt csütörtökön voltunk 1 hós státuszon és Blanka 5160g!!! és 58cm volt!!! Szép súlyban van, nem akar lemaradni Andortól :lol:

A jó időnek köszönhetően rengeteget voltunk kint,szóval ezért sem tudtam gép elé ülni nagyon.
Az első héten a Drágám volt itthon segíteni, utána 1 hétre volt anyum. Majd 2 hét után magam maradtam a hétköznapokra, de addigra már eléggé erőre kaptam. Mondjuk akkor még minden nap aludtam d.u.-n míg a kölkök is.Múlt héten már nem éreztem úgy szükségét, meg próbáltam magam már utolérni a házimunkában. Mert azért így nehéz volt, de fő volt a pihenés.
Tej van, de nem igazán fejek, remélem nem lesz gyulladás. Meghagyom Blankának,hogy ő szabályozza majd a tej mennyiségét. Egyszerűen nincs időm,kedvem fejni. Azt annyira utáltam. De most olvastam szülés után róla egy cikket, ahol más megvilágításba került az egész,hogy mikor és hogy is kéne, szóval ezért is gondoltam,hogy nem szükséges, ha van. Egy szó,mint száz, csak akkor fejek, ha érzem,hogy még igen sok maradt bent-vagy majd akkor ha szaporítani szeretném, de még szerencsére ez nem kellett.

Mit mesélhetnék még.... :) biztos akartam még mondani ezt-azt,de most hirtelen nem is tudom. Annyi idő eltelt.... igyekeszem már majd visszakapcsolódni. Visszaolvasni nem tudtam még, be haragudjatok.

Plusz még azért is várattam a belépéssel, mert annyira szerettem volna új képeket hozni, de csak nemrégiben készült ismét. Elg nehezen hoztuk össze. De majd remélem ezentúl több kép készül is akis hercegnőről.
Szabolcsom amúgy nagyon sokat segétdkezik Andornál, persze pont úgy gondoltuk,hogy majd amint tudok én Andorozok,hogy ne érezze hiányomat, de szerencsére így sincs egyelőre gond. nagyo egymásra találtak, meg Andorral ettől függetlenül én is foglalkozom, agyon ajnározzuk,szóval remélem rendben van a lelke

Panna,
Én még nem is gratuláltam Mira babához!!! Hatalmas gratula!!! Nagyon szép kiscsajszika! :) Neked hogy tetszik a 2 gyerekes lét? :)
És akkor a képek:
Az elsők még 2 hetesen, majd a későbbikek (ahol látszik is,hogy dundibb,azok tegnap készültek:
2 hetesek:
Kép Kép Kép

Hétvége:
Kép Kép Kép Kép

Pár Andorkás a végére:
(Ildi! Esőtáncos! :D-vagy már mutattam???Akkor bocsesz!!!)
Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
 


Vargabori,
Annyira gyönyörűűű kisfiú Berci!!! :)

Anna,
Szépségesek a csajszikáid!!! :) Örülök,hogy látok felőletek képeket! :)

Idli,
Csodálatos ez a tesós kép!!! Nekünk még sajnos nincs, de igyekszünk :) Andor sokszor kéri,hogy hadd fogja meg a kistesót! :) Olyan cukor. Ilyenkor mellém ül és az ölébe teszem,úgy persze,hogy még én is fogom.

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Gab: Nagyon ééédes Blanka!!!! Ügyesek vagytok!!!

Én sem fejtem,csak egyszer ,attól kaptam az egyik mellgyulladást többek között,felesleges és ronthat az egészen,ha amúgy minden oké.

Nagyon drága lehet Andor is Blankával!!!
Éss BOLDOG ELSŐ HÓNAPFORDULÓT Neki igy 4 nap késéssel :)
Esőtánc nagyon vagány,mi is nyomjuk változatlanul ;)

Bori: Nagyon édes baba Berci !

Mi is megvagyunk,Gabónak kibújt a két felső foga, mászik nagyon gyorsan és feláll minden 2. bútornál :)
Tegnap megvolt az első fél túrórudi is, de evett már gulyást is anyósnál :)
Az üveges babakajáktól viszont egyszerűen öklendezik ,pedig nem finnyás,már felette a fél játszóteret mászás közben :)

Ma viszem mázsálni a védőnőhöz :)

Fanni nagy ovis,ma lesz anyák napi előadás,már nagyon várom :)

Apa viszont reggel 6-kor megy este 6-7-kor jön úgyhogy én viszem reggel Gabóval Fannit,aztán megyünk érte, utána 2 óra játszó ,és még a kávém is elfogyott (ami capuccinó volt csak de akkor is!!!)

Húsvéti szombaton voltunk Szentendrén Föld Napi rendezvényen, Gabó visszakiabált a szinpadon beszélőhöz, Fanni meg szokás szerint a szinpadon vagy a legelső sorban pogózott :)

Színjátszókörben agyon dicsérik,az énekhangját különösen.

Ovi szünet Júni 6-szept 1-ig lesz, azaz van összevont csoport de nyilván azoknak akik dolgoznak.

Megy majd valami táborba azért Fanni, balett vagy angol vagy ilyesmi.
Úszósba nem, a füle miatt azt most hanyagoljuk.

Várjuk a Gyerekszigetet!






Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Gabolino, egyszerűen gyönyörű a kislánykád.)) És egyre szebb:) Én sem fejtem, csak amikor éjjel kemény volt már a mellem és majd szétdurrant, úgy fájt, amikor már muszáj volt. De csak kézi fejőm volt és ezzel nagyon fárasztó volt.

Ildi: szépek a tesók! Nagyon szép fogai vannak Fannikának, ügyik vagytok, tuti nem kell majd fogszabi. :-)

Gyerekek, ma nagyon nagy baleset volt Fótnál és ezért nem tudtunk bejutni Pestre. Megállt a forgalom és sem előre, sem hátra, annyi. Megfordultunk, de a 2/a-n is beállt, arra sem tudtunk menni, végül visszaszálltunk a vonatra.
Tegnap pedig hazafelé 2 óra alatt jutottunk el a Nyugatiból Erdőkertesre, valami tűzeset volt a vonat útvonalán, azt mondták be és emiatt nagyon lassan haladtunk, sokat álltunk. Kész csoda, hogy a kiscsaj kibírta, szerencsére 2 nagy szatyornyi játék volt nálam, kaja, pia a babának, így túléltük:)
Remélem, hogy du. már nem lesz semmi közlekedési káosz, ami miatt nem jutunk haza időben.
Vendég
 


MIndenki!
Imádom a fényképeket, tündériek a gyerekek, és nagyon megy az idő...
Fannigabi: imádom Gabó pasis piros póló, nacis képét. Rakok fel Berci vagányról...
Gabó: írtam már, imádom a képeket, nagyon édes kislány, azaz kis sózsák :wink:
Nemsokára nagykorúak lesznek :D

Nemsokára jelentkezem bővebb összefoglalóval, hogy van Berci, de egy makacs ínhüvelykgyulladás visszavetett a számítógéptől....

jaj, tegnap vigyáztam nővérem 1 éves gyerekére, és ugye itt volt Berci, képzeljétek, amikor evett Berci, Anna odajött, és olyan óvatosan és édesen simizte Bercimet, hogy nagyon elsírtam magam a meghatódottságtól (amióta szültem, azóta mindenen képes vagyok bömbölni, pedig előtte én nagyon ritkán sírtam)... mondtam is Annának, hogy ügyes vagy, és láttam rajta, hogy büszke magára, és magyarázott 1000rel:)...
Kérdeztem is a tesómat, hogy gyakran van -e Anna kisebbek társaságában, de azt mondta, hogy nem, úgyhogy valahogy ösztönből jött neki... Imádtam őket együtt... Úgyhogy jöhet majd a kistesó Bercinek (na nem most, egy kicsit később)

Kép
Kép

és ez most egy új kedvenc kép...
Kép

Kép
vargabori82
Csomád
 
 


Ó de gyönyörű babafotók!!!

Gabó! Szép kis manócska a te kis lánykád is. Nekem továbbra is kedvencek az anya vállán tátott szájjal alvósok. Azok annyira babások!
Ügyesen alszik akkor ő is ezek szerint. Pocakra vmi cseppet vagy Grip Water-t nem próbáltátok? Hátha segít...

Fannigabi! Édesek a gyerekeid együtt!! Gabó nagyon ügyi lehet, akkor most már rohangálsz ezerrel!

Bori! Nagyon formás a kiskrapekod! ÉS persze dinnye vagyok, mert tényleg nem lesz még oltás Mirának, csak státuszvizsgálat. Rékát viszont oltják kullancs ellen.
(Nem tudjátok, mennyire durva a kullancsos oltás a gyerkőknek?)

Dokaanyu! Játszótérrel nem nagyon vagyok képben. RÉka a bölcsiben vagy a szomszédban letudja :-))
Dugó miatt részvét...

Mi rendben, csak zajlik az élet...
Mira továbbra is jó gyerkőc, jó sokat eszik, és alszik is rendesen. Van, hogy már csak 5x eszik egy nap, de rendes adagot becuppog (180ml is volt már). Ő is nyel sok levegőt, ezért evés közben kb 2x büfiztetem, na meg a végén. Sajna viszont előfordul, hogy egy nagyobb 6-7 órás evésszünet után annyira mohó, hogy utána jó adagot visszabukik így is. Este 9-10 között fekszik, és változó, hogy mikor kel, f3-f5 között vmikor. Sajna RÉka megint átvándorlós lett a mi ágyunkba, úgyhogy megszűnt a kényelmes alvás... Csak kéne már egy nagyobb ágy...
Pocakfájás szerencsére csak ritkán van, nem úgy mint RÉkánál volt anno. Nála minden nap este 6-9-ig ment a nyüglődés, sírás. Miránál nagyon evésfüggö, tehát attól függ mennyire zabál be, és mi maradt előtte a pociban. Kb egy nap egyszer azért nyüszizik ő is (mármint egyszer egy periódust), de RÉkával ellentétben ő nem igazán sír, inkább csak nyög, meg ha valami nem jó, akkor kiabál. Sírás csak ha nagyon éhes, vagy ha nagyon fáj a pocak kaki előtt. Szóval jó gyerek. Mosolygás is megy már ezerrel, amikor jó kipihent, és a pocak is tele, de nem durván, mert akkor már inkább beájul, vagy épp kínlódik. Édes kis Mazsola nnna.

Elég sokat megyünk, most RÉka visszaállt a heti 2 nap bölcsire (megszűnt a hétfői hely), úgyhogy kevesebb az időm, meg hogy hétvégén csavargunk, több minden marad hétközbenre. Apa sajna továbbra is sokat van oda, meg ha itthon van, akkor is dolgozik általában. Néha meg RÉka undok vele, megint visszatért a csak anya jó időszak.
Amúgy meg nagyon édes, továbbra is imádja a Hugit. Este amikor etetek, ő is cumiztatja, vagy "szopiztatja" a babáját, és persze büfizteti is
:D Ha Mirus sír, szalad tömi be a szájába a cumit (persze akkor is ha Mirának nem nagyon kell). RÉka dumája továbbra is fenomenális, sokszor megfekszünk rajta, amiket mond. Na meg ahogy.... Imádnivaló. És a kis gonosz, amikor pipa vagyok rá vmiért jogosan, akkor benyögi, hogy "Anya szeretlek, nagyon!"

Igazából élvezem a kétgyerekességet, annyi, hogy ha fáradt vagyok nagyon, akkor Rékával is türelmetlenebb vagyok, többször csattanunk össze, de azért nem vészes. És persze mindig alszok a csajokkal délután, hogy ne legyek gonosz házisárkány :wink:

Na most gyorsban ennyit, jövő hétre jó sok minden van, de azért a bölcsis napon biztos jövök vonalzót szerkeszteni, képet felrakni. Egyenlőre a picasa-n megvan a frissítés, ott lehet addig megnézni a gyerkőket (múlt héten jó sokat töltögettem).

Remélem mindenkinek jól telt ez az esős majális, na meg kapott mindenki szép virágot a gyerkőcöktől (vagy a nevükben apukától)

Mennem kell aludni, mert lassan kelni kell megint, pedig még bírnék írni....

Pusz mindenkinek!

 
 


Panna: Jó kis dolgos hézköznapjaitok vannak. Édes és két gyerkőc, szépen megoldod a dolgokat te is.) Mintha világ életedben kétgyermekes anyuci lettél volna.
Pihenj sokat, amennyit csak lehet. Van, hogy mindkét baba alszik?
És te is tudsz pihenni?

Borka: olyan édes a nagy szemeivel Berci! Ez az ún. Csizmás Kandúr nézés (Shrek-ben van, amikor hatalmas szemekkel néz).

Dorkám most motorozik ezerrel, nagyon bátran száguldozik vele. Le sem száll róla, itthon sem:))
Vendég
 


Szia Panna!
jó téged újra "látni"... meglestem a netes albumotokat, láttam Miráról új képeket, tündéri gyerek, és Réka is nagyon lelkes nagytestvér...

Vigyázz, nehogy kinőjön a 7. fejed:) tényleg pihenj sokat
Mi van a babyszitterrel, jár hozzátok? mintha múltkor írtad volna, hogy kerestél egyet, de csak péntekenként ér rá...
Ha meg néha fáradtabb vagy, Réka biztos megérti... okos kislány... (múltkor volt időm,és az egész albumotokat végignézeetm)...
Mostmár tényleg kérünk új vonalzót, hogy lássuk pontosan mekkora Mira... Jó kis evőkéje van ám... Bercim a 150 milivel elbújhat ám mellette... Súlya mennyi a gyereknek? nem baj az, ha bukik, a lényeg, hogy szépen fejlődjön, nem???

Mi most küzdünk ismét a székrekedéssel (egy időre beállt, aztán megint történt valami, amit kapott széklethigító, azt mostanában kihányja, kapott tegnap új tápot, de nemigazán ízlik, szóval kapufa minden irányból egyenlőre.... most a kamialltea jön... ami azért "szuper", mert a sima vizet sem hajlandó meginni, meg a mecsekes babyteát)

legyetek jók anyukák, és utólagosan mindenkinek boldog anyáknapját

Kép
vargabori82
Csomád
 
 


Panna:Én is meglestem a képeket: Mira egy az egyben Te vagy csak miniben!!!Nagyon édesek! :)
Ugyan ilyen játszószőnyegünk volt Fannival!
Vendég
 


Sziasztok!
Ezer éve nem jártam erre. Csak ámuldoztam a gyönyörű babafotókon.
Mindenki nagyon gyönyörű. Nálunk is nagy újság van: jön a kistesó :D
Ma voltam először dokinál, 18 mm és nagyon eleven, alig tudta lemérni a doki :lol: Remélem azért Esztinél kicsit nyugisabb lesz. December elejére várjuk, de elég bizonytalan az időpont, most a doki 8-9 heteset írt a papírra, én számolni nem nagyon tudom, mert elég összevissza volt még a ciklusom a szoptatás miatt.Most megyek, mert bejött Eszti és azt mondja hammhamm :lol:

Piri

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


Mérnökasszony!
Gratulálunk:) nagyon izgis időszak lesz akkor:):)
Vigyázz magadra, és minél többször kérünk helyzetjelentést ám :D

Kép
vargabori82
Csomád
 
 


Mérnökasszony: na végre valóra vált, amit megálmodtam:))) Gratula a kistesóhoz ezúton is!
15 hónapos oltást megkaptátok már? MIlyen hatása volt? Dorka még nem kapta meg, mert piros torokkal, náthásan nem lehet beadni és azóta sem gyógyult meg. Ez már komolyabb oltás és vigyázni kell. Túleshetnénk már rajta....

Bori: tudtok sétálni ilyen szeles időben?
Vendég
 


Szia Dorkaanyu!
tegnap volt az első nap a héten, hogy nem volt Berci levegőn... előtte mindig:)
anyuéknál volt sokat a héten, ott jó kis föld út van, azon simán el lehetett riszálni a popsiját... Még jó, hogy túrababakocsit örököltünk :lol:

Más: 9 kg feletti gyereküléssel kapcsolatban segítsetek... Kéne lassan majd, és nem tudom milyen legyen, tapasztalatok? nem túl drága, de jó kellene...

Kép
vargabori82
Csomád
 
 


Mérnökasszony: GRATULAAA!!! Nagyon örülök Nektek!!!


Bori: Nekünk Concord Ultimax van már 5 hós korától, Fanninál is Concordozunk,nagyon jó ülések,mindent tudnak.

Mi a Babyoutletben szoktuk venni , a kifutó szinek potom 20 ezerrel olcsóbbak...

9 kilótól a Trimax is jó!
Vendég
 


köszönjük a gratulációkat

Dorkaanyu: mia héten kaptuk meg a 15 hós oltásokat, nekünk nem volt semmi komoly, bár aznap napközben 2x aludt 1,5 órát, pedig max 1 órát szokott napközben. De nagyon ügyes volt, csak egy pici nyöszi volt, semmi komoly, mindkét oltás után pikkpakk megnyugodott Eszti
+ most irattam fel a bárányhimló ellenit és a kullancs elleni oltást is, nekünk még azt is be kell adatni majd

Bori: nekünk Pierre Cardin ülésünk van most, az is 9 kilótól használható, bár tiszta szégyen, Eszti a 15 hós méreckedésen volt 8480 gramm, tehát még mindig nincs 9 kiló, :oops: de mi kb 10 hós kora óta azt használjuk. Ennek az ülésnek az egyetlen baja, hogy a vállpántok csavarodnak, sokat kell igazgatni + az hogy a huzata plüss szerű, nagyon klassz puha, de ahol a pánt kioldógomb van ott már elkezdett picit kopni
Itt vettük: http://www.babadiszkont.hu/
Nagyon jó áraik vannak, de a honlapjuk elég gagyi, ezért inkább személyesen érdemes bemenni. Ha jól emlékszem 14e körül volt

Piri

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


Én itt, a fórumon vettem valakitől egy Concord Ultimax gyerekülést és nagyon elégedett vagyok vele. Először az üléssel szemben kellett bekötni, most pedig már előrefelé néz Dorka. Nagyon erős, nehéz és biztonságos ülés, szeretjük. Állítható a fejtámlája stb. És aszem 4 éves korig jó.
Dorci sajnos nagyon köhög szegénykém, kapott gyógyszert tegnap. A bölcsi hátránya, hogy sajnos elkaphat ezt-azt. Jövő hét elején oltatjuk, még beleférünk a 15 hónapos korba :wink:

Borka: Tápszer ügyileg megtaláltátok már az igazit?
Vendég
 


Sziasztok!
Igen, Dorkaanyu, megvan a tökéletes tápszer. Nestlés, és minden nap van kaki, és olcsóbb is, mint a korábbi.

Június 5-én megkereszteljük Bercit a veresi kat. templomban... Voltunk a héten elbeszélgetésen, és volt ott egy baba, egy kislány...
4,5 hónapos, 6,5 kiló és 65 centi.... majdnem leestem a székről. Berci is ilyen paraméterekkel rendelkezik, csak 2,5 hónapos. És szimpatikus a diakónus, aki kereszteli majd... szóval szuper lesz:)

köszönöm a tippeket autósülés ügyben, úgyhogy keresek is olyat, amit írtatok, hogy kb. mennyi és hol lehet szerezni... mondjuk használtan:) aztán jöhet a babakocsi, olyan kell, ami nem foglalja el az egész csomagtartót... Pedig a picassónak nagy a csomagtere, de babakocsi is batár:)

rohanok tovább, holnap megint buli lesz nálunk... jóéjszakát

Kép
vargabori82
Csomád
 
 


Sziasztok!

Mérnökasszony! Nagy gratula az újabb pocaklakóhoz!

Bori!
Nekünk is Concorde Ultimax-ünk van. Legalábbis ezt használta eddig RÉka kb 6 hós kora óta. Azért jó, mert fontos, hogy menetiránynak háttal tudod bekötni. Az ilyen piciknél még nem elég erősek a nyaki tartóizmok, egy ütközés során ha szemben ül a gyerkőc, nagy gáz lehet emiatt. Én RÉkát ameddig lehetett így kötöttem be. Ráadásul így az anyósülésen utazhatott, ami ha kettesben voltunk, elég hasznos volt.
Babakocsi: Mi örököltünk még régen egy Peg perego Venezia-t. Elvileg az egyik legkisebb lapra csukható babakocsi. Egy normál méretű autóban be tudod tenni az első ülés mögé is (nálunk Nissan almerában befért). Az én FIat cinquecentomban is sztem ez az egyetlen amit a picurka csomagtartóba be tudok tenni. De érdemes körülnézni, lehet, hogy már az újabbak között vannak jobbak is.
Jó, hogy a tápi ügy rendeződött!!


Aranyosak vagytok, hogy mindannyian kiruccantatok a képcsarnokunkba :wink:
A kicsinyítésig, meg az ide felrakásig nem jutottam. Mondjuk a héten jó sok intéznivaló volt, el is fáradtam rendesen. Vettünk RÉkának gyerekülést, apa szülinapja volt, kozmetikusnál voltam, Kikát caplattuk végig ágy után kutatva... Szóval minden nap valami.
Most meg RÉka beteg, megint náthás és emiatt durván köhög, ráadásul ma (holnap délig) apa nélkül vagyunk. az este elég gáz volt így köhögősen, ráadásul Mira is nyafizott többet a poci miatt. Szerencsénkre egy barátnőm itt volt, így azért volt segítségem. Máskor nem volt ennyire gáz a gyerekfektetés eddig.

Ma vettem sok muskátlit, holnap ültetünk.

NA a vonalzót még javítom, aztán megyek pihizni, rám fér...

 
 


Bori!

Babaméretek:

Fanni születési : 3950 gramm 53 cm 36 cm fejkör

3 hósan : 7500 gramm 65 cm

1 évesen : 12 kg 82 cm

Gabó születési: 4200 gramm 60 cm 37 cm fejkör

3 hósan : 7300 gramm 68 cm

8 hósan : 9300 gramm 76 cm

:)

Keresztelő nálunk jövőhét vasárnap lesz ! Pont a 9. hós hónapforduló napján-mint anno Fanninak :)

Babakocsi: Nekünk 15 db. babakocsink volt eddig , ebből emlitésre méltó a Buzz, a Loola, a a Peg Perego és a Chicco kocsik-de kérdezz bátran :D

Indulunk a Rendőr és Tűzoltó napra a Városligetbe!!!
Vendég
 


Bori: hú, nekünk is már sokféle babakocsink volt. Múlt héten megint venni kellett egyet, mert olyat eddig még nem találtunk, amelyik az én csomagtartómba is belefér. Olyan kicsi, hogy amikor belepróbáltuk a legújabb babakosit, akkor az eladó nem bírta magában tartani, hogy megjegyezze: ez nem is csomagtartó. Na, hát ilyenbe kellett ... És végre találtunk egyet, egy Chicco babakocsit és az is csak bizonyos pózba forgatva fér bele, de végre megvan az igazi, hurrá!:) Nem kell többé lehajtott hátsóüléssel járni úgy, hogy hátulra már nem fér be senki az autóba.

Szép méretei vannak Berci babának!

Panna: Jobbulást Rékának! Hát nálatok is köhögés van? Annyira rossz, nekünk is ez megy állandóan. Egyikből ki, másik betegségbe be... Csütörtökön kaptunk gyógyszert és végre jobban van Dorka, legalább éjjel nem köhög szegényke.
Vendég
 


Sziasztok!
Fannigabi: megnyugtattál, hogy nemcsak az én fiam imádja a pocakját. Gondolom, ha majd elkezd mozogni, akkor majd szép kis vékony baba válik belőle:) de inkább egyen, mintsem éhes legyen...

Köszi a tippeket tényleg, meg is keresem majd az ülést, ha ennyiötöknek bevált, gondolom akkor majd nekünk is, és tényleg jó, hogy menetiránnyal háttal is be lehet rakni, szerintem sem erős annyira egy 9 kg gyerek nyaka, hogy bírja, mert ugye különböző korban érik el a súlyt, és ugye egy 8-9 hós babának fejlettebbek az izmai, mint egy 6 hósnak... Ma mázsáljuk Bercit, kíváncsi vagyok mennyit nőtt, mert holnap érkezik a védőnő...

Babakocsi szerintem később, mert a batárnak fel lehet emelni egészen jól a háttámláját... Azt majd szerintem majd nyár végén, az ülést meg hamarabb... de majd meglássuk... tudjátok, mindig van valami nagyon alkalmi, jó vétel:)
A héten megyünk pesti nagyturiba turkászni, és tegnap vettük egy pici pancsolót Bercinek, mert imádja a vizet.... Láttam, hogy van veresen babaúszás, lehet, hogy kipróbáljuk, ha már ennyire élvezi... Kis kétéltű:)

Ma itt volt unokatesó, íme egy kedves kis kép róluk. Legyetek jók:)


Kép

Kép
vargabori82
Csomád
 
 


Berci milyen nagy már!:)
Én is felteszek egy jól sikerült fotót Dorkáról, ha nem baj, ez most nagyon tetszik:
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Közérdekű: a Babaneten már van lehetőség zárt - mások által nem olvasható és nem is hozzászólható - topikok létrehozására! Ha szeretnétek ilyen topikot nyitni, küldjetek levelet a szerkeszto@babanet.hu címre. A Tárgy sorba írjátok be: ZÁRT TOPIK.

Aki pedig nem rest kommentelni a Babanet cikkeihez, az ezen a héten három ruhát választhat a gyereknek a Mumoo's-tól. Részletek itt!

Kép

Szép napot!

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Milyen gyönyörű nagylány lett Dorka! És micsoda haja van! Esztinek alig akar nőni, és ami véletlenül megnőtt azt is le kellett vágatnom, mert eltöredezett a vége :? Amúgy nagyon jó kislány, ha szép az idő egész nap kinn van a kertben, ő a csigák réme. Én pontosan nem tudom mit tesz velük, de nem hiszem, hogy élvezik.. Mikor először jött be csigás kézzel azt se tudtam mivel kente össze magát. Aki nem látott még ilyet: mikor megszárad a kezén, akkor kicsit halpikkelyes jelleget kap, mintha ragasztóval kente volna össze magát. És ha megpróbálom lemosni, akkor elkezd nyálkásodni. Gusztustalan és ráadásul min negyed óra, mire le tudom róla sikálni..
Én egyébként jól vagyok, puffadáson kívül semmi tünet.

Piri

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


Mérnökasszony, köszi:) Gratula a betöltött 10. héthez, további problémamentes terhességet kívánok++++
Ezek szerint tudsz gyerekfodrászt Veresen? Légyszi majd írd meg priviben az elérhetőségét, mert már gondolkoztam, hogy elviszem Dorkát, legalább a frufru szakszerű levágása miatt. És az alját is egyenesre kéne vágni. És mennyibe kerül egy ilyesmi?

A csigák legalább nem szaladnak el:-)) El lehet kapni őket. És a csiganyál pakolás most a legújabb bőrfiatalító pakolás, bár nem tudom, milyen típusú csigákat kérnek fel a megtisztelő feladatra. Volt a tévében.

Berci, Mira, Blanka hogy vannak?

Tegnap akkorát babakocsiztunk, hogy az csak na!:) 1 órán át toltam Dorkát, aki nagyon jól elvolt (nem úgy mint régen, amikor ki kellett venni kenguruba). Pesten nagy hosszú sétákat tudunk tenni, ez hiányzott nekem. Így fogyózom :wink:

Azt írták a Metropol újságban, hogy Melanoma (anyajegy) szűrések lesznek a kistelepüléseken országosan hétfőn. Erről tudtok valamit?
Vendég
 


Sziasztok!

Dorkaanyu!Csiganyálpakolás talán még nem kell Esztónak, majd 50 év múlva :wink:
Fodrász: sztem bármelyik jó fodrász levágja a gyerkőc haját is jól. Legalábbis RÉkáét mindig az vágta aki az enyémet is... De lehet, hogy van szakszerűbb is?? Nagyon édes a fotón Dorkád!

Bori! Babaúszásra mi is akarjuk vinni Mirát, mert ő is vízimádó. Sokkal jobban mint Réka volt anno. A fürdésnél teljes az áhítat és nihil, már a vetkőzésnél megnyugszik, előtte akármennyire is sírt Mira. Komolyan, én ilyet még nem láttam. Irtóra élvezi a fürdéseket. És olyan áhítattal tudja bámulni közben apát, hogy szinte irigykedek :D
Babauszi ugye 3 hónapos kortól van Veresen? Mi is oda vinnénk Mirát.
Berci is milyen kis husi! Édes kis manóka! Mira is gombölyödik lassan :)

Réka lassan kilábal a bacikból, ma már bölcsizik (kedden nem volt). A rossz a z, hogy Mira is csak elkapta, úgyhogy tegnap meg ma orrszívogatunk, de már sztem jobb a helyzet, csak 1-2x kellett eddig szívni, főként éjjel.

Réka hisztisedik... Sajnos. Gondolom most kezd kijönni a tesó hatása. Ha kérünk valamit tuti, nem azt csinálja, ha valamit tiltunk, csakazértis, és iszonyatosan akaratos lett (mondjuk eddig se volt piskóta). Na és rendkívül anyás. Úgyhogy több az összeveszés, hiszti emiatt most, főként estefelé, amikor már nekem sincs türelmem, mert fáradt vagyok. Remélem 1-2 hónap és lecsendesednek a kedélyek. Mirával továbbra is aranyos, szeretgeti.
Mira továbbra is édes kisbaba, eszik, alszik nagyokat, 2 napja 5200gr-nak mértük. Ha ébren van , és a pocak is rendben, akkor édesen gagyarászik és vigyorog ránk. Éjjel 9-10-től kb 4-ig alszik, aztán 8 körül kel legközelebb. RÉka megint átvándorol hozzánk sajna, és továbbra is csak velem hajlandó pisilni éjszaka, különben hiszti van. Így azért relatív sokat vagyok éjjel is fent...

Virágokat elültettük RÉkával hétfőn, de még megint van egy adag, úgyhogy holnapra is lesz tennivaló.

MEgyek mert még sok minden van, és lassan indulhatok RÉkáért.

 
 


A gyerekorvosnál láttam, hogy már ki van téve a gyereknapi program:

http://www.veresegyhazi-hirhatar.hu/hir ... teren-2011

Panna: mindig szoktalak nézni titeket, amikor hazafelé jövök autóval, hogy hátha sétáltok Erdőkertesen. Sok kétgyerekes, hasonló korú gyerekekkel sétáló anyuka van. Biztosan csodálkoznak, miért esek ki majdnem a kocsiból, úgy próbálom beazonosítani őket:))) De még titeket nem láttalak.

Hú, gyönyörűen fejlődik Mira baba, szépek a méretei:)
Hogy tudod megoldani, hogy kint virágot ültessetek Rékával? A párod vigyáz a picikére? Megy a privi, mert van néhány kérdésem! Oks?:)))
Vendég
 


Kriszta!

Nna Erdőkertesen tuti nem látsz minket sétálni. Az utcánk egy horror, babakocsival fel-lejutni nem túl egyszerű. Viszont a kert miatt egész nap kint tudunk lenni. RÉka általában bandázik a szomszéd gyerkőkkel, Mirának meg még tök mindegy, úgyis alsziik a babakocsiban, fekve.

Mira nagyon nyugis baba Legalábbis pár nappal ezelőttig így volt. Mondtam is a páromnak, hogy ha garanciát kapnánk, hogy ilyen lesz a harmadik is, akkor bevállalnám. De így azért nem biztos...

Amíg ültetünk, Mira kint alszik babakocsiban.
Most annyi a gáz, hogy a nátha vírusa valószínűleg kicsit kikészítette a bélflóráját, és megy a hasa, csikarja is a pocit, mert délutánonként nagyon nyűgös, feszíti magát, láhatóan fáj a pocak, sokat sír. Elkezdtem protexint adni ma neki, remélem holnap már érezzük a jótékony hatását. Este 6-tól kb lefekvésig irtó keservesen tud sírni ha letesszük. Vagyis van, hogy fél órára beájul, de megint keserves sírással kel akkor. Szerencsére éjjel alvás van, (sztem nagyon elfrad délután), úgyhogy azért kibírható. Párom ki is van akadva, nagyon zokon veszi ezt Mirától, a kis nyugibabánktól...

Sétálni bölcsi után, vagy ha elintéznivalónk van és lemegyünk, Veresen szoktunk, a szökőkutak körül. Nagyon jó, hoyg így megcsinálták a központi részt.
TÖbbiek ha ti is szoktatok arra járni, talizhatnánk valamikor!!!

Na pusz, ma hajmosás vár még rám, úgyhogy megyek is...

 
 


Sziasztok!

Panna! kedden megyek oltásra, és felírom a babauszis számát, és fel is hívom, mert Berci is amolyan kétéltű ( még amikor hazahoztuk, és a köldökcsonk miatt nem lehett nagyon pancsolni, addig volt üvöltés, hol van ez már, jövő héten 3 hónapos :D ). Mostmár a csecsemő kádat ki is nőtte, úgyhogy lassan jöhet a nagykád, az gondolom megint egy új élmény lesz neki... Most is csapkod a lábával, kezével, dirkt elmerül a vízben, úgyhogy a fürdőszoba minden este úszik Berci után, és az sem zavarja, ha az arcába csapja a vizet, röhög rajta, kifejezetten tetszik neki... Ez a jelek arra késztetnek, hogy mindenképpen menjünk usziba... Nyárra vettünk is neki egy pici, csecsemő medencét, ha már nagyon meleg lesz, akkor uccu, fürödni benne:)
De jó neked, hogy Mira elvan a kocsiban, és alszik, Berci max addig, amíg tolják alatta a kocsit, ha megáll egyből fészkelődik, felkel... Gondolom azért is, mert csak hason hajlandó aludni, és a babakocsiban az annyira nem kényelmes. Oldalra szoktam fordítani, úgy elvan egy ideig...
Bár amúgy is akaratos gyerek, ha nem úgy csinálsz, ahogy neki jó, akkor jön a hiszti. VALÓDI KROKODIL KÖNNYEKKEL :D
Egyik nap úgy nevettem már rajta, hogy ő is elkezdett nevetni...

És Panna, szerencséd van, hogy jó alvó Mira. Berci 1 hónapos kora óta max 12-ig alszik rendesen, délután egy-egy órát (a fürdetés előttit rendszeresen az ölemben, ez a mi kis Berci-anya időnk, ilyenkor senkinek sem adom a gyereket). Minden érdekli, van, hogy a fejét nem tudja már tartani, már be is pihen a karomban, aztán lehet rajta látni, hogy jön egy gondolat, hogy most akkor megnézni a macit, a függönyt, az ágytakarót, befeszít, és les...
Sebaj, estére viszont annyira fáradt, hogy 9kor elalszik és reggel 6-7 között ébred fel...

Úgyhogy én reggel szoktam kertészkedni, vagy este ha a férjem hazaér, és ráruházom a gyermekét. Valamelyik nap elmentem du. bevásárolni, otthon hagytam őket, mikor hazaértem, bent feküdtek a hálóban, kávésbögre az éjjeli szekrényen, és ment a vadászós csatorna... Tiszta pasis félórát csináltak (ja Berci is bambulta a tévét, ugyan neki inkább csak a mozgolódás, mint a téma tetszett, de apja nagyon büszke volt a fiára).

Valamikor majd Veresen összefuthatunk, hátha Berci is jobban élvezi egy kiscsaj társaságában a dolgot:) Réka meg hamar újra kiegyensúlyozott lesz, és nem lesz hisztis, elmúlik ez a féltékenykedés.

Bercivel holnap megyünk reggel védőnénihez, státusz miatt, múlt héten 6850 volt a súlya, és elkezdte kinőni a 62-es cuccokat

Remélem már jobban van Mira, és rendbe jött a nátha is és a bélflórák is. Berci, amikor náthás volt, normaflort kapott, hamar rendbe is rántotta a pocakját. :roll: Meddig lesz bolondgomba????

Piri, hogy vagy? puffadás elmúlt már?szerencséd van, hogy nincs más bajod, és Berivel lakodalmas kutyát játszottam kb. 9. héttől a 11.-ig...

Na megyek, ismerkedem a porszívóval, mert a lakást bevette a homok, és a kosz... Hiába, ahol kutya van...

Kép
vargabori82
Csomád
 
 


Sziasztok!

Jövök ide is kunyizni :)

SPAR-ban kapható Dzsungelmánia matricákat gyűjt a Csaj,errefelé viszont nincs se SPAR se Kaisers közel,ha esetleg Ti kaptok és nem kell...

NAGYON köszi előre is!!!

(Akár csere akár átvétel akár megvétel akármi érdekelhet)
Vendég
 


Bori!
Privi ment!

Mira pocak még mindig nem jó sajna, ma voltunk dokinál is (vittem kakis pelust mutatóba). Szerinte csak túl sokat eszik egyszerre, és nem bírja megemészteni a laktózt rendesen (ja, zöld a kakija és sztem nem is olyan szagú, mint az igazi aranysárga anyatejes).
írt fel neki laktózemésztést segítő ráágótabit, azt töröm össze, oldom fel tejcsiben, hátha segíteni fog. Persze a protexin kúrát azért befejezem neki. Tegnap az éjjel is vacak volt, többször kelt Mirus és hajnalban nagyon nyügi volt. Nem aludam sztem 2 óránál többet.

Réka talán javulni látszik (kop-kop, nem akarom elkiabálni), 2 napja nincs hiszti, édes kezelhető kislány lett belőle. Remélem így is marad!

Fannigabi!
Nekem itt pihen a konyhapulton egy 5db-os matrica (már gondolkodtam, hogy kidobom), szívesen odaadom! Mondd, hogy hogy juttassam el, beugrotok érte, esetleg csatlakoztok egy körre a szökőkutaknál vmelyik nap?

 
 


Panna : Pocakhoz jobbulást-Gabó is iszonyat szinű és szagű dolgokat prezentált 4-5 hós koráig, akkor láttam először rendes,anyatejes kakit kb.
Mi dokink nem adott semmit,nem ihattam tejet ,ez volt az ötlet,igaz ettől még ugyan ilyen volt...
Mindegy is :D

Matricát köszi előre is, Gabó tegnap óta 39 lázas ami nem megy le igazán semmitől 38 alá,taknyos,köhög, hétvégén is dolgozik apa,úgyhogy nem tudom mikor járunk arra..
Vendég
 


Keresztelői kép :)

Kép

A mi gépünk egy baromhoz került (egyik keresztanya pasija) ,aki nem a keresztelőt fényképezte,,igy nálunk ennyi kép van (ezt én csináltam) az egészről, most reménykedünk,h a rokonok,ismerősök készitettek a videón kivül képet is...
Vendég
 


Ildi!

Akkor elrakom a matricákat, de el is postázhatom, ha mondod, hogy hova.
Gabónak jobbulást! Remélem már lement a láza és csak a nátha miatt volt.
Keresztelős fotózást sajnálom. GOndolom nem kicsi voltatok mérgesek.

Mira-pocak fejlemény:
dokinéni által adott rágótabit lelkesen oldogattam felfelé, és adtam is Mirának, aminek az lett az eredménye,, hogy két napig nem kakilt, de este ugyanúgy nyűgi volt (igaz első éjjel meg aludt egy 8 órásat :shock: ). Ma sikerült kakilnia, szerencsére itthon voltunk: lefosizta a bokáját, még a kis lábujjai is tocsogtak a kakiban. És persze a háta is. Mehetett a csap alá. Viszont ugyanúgy hasmenéses, tejdarabkás (fehér kis pöttyös) volt a kaki, ezúttal sárga, normál színben.
Viszont sikerült ma begyűjtenem a Gripe Watert, és úgy tűnik használ. Vagyis az esti nyűgi ezúttal elmaradt szerencsére(egyedül vagyok a két csajjal), kakira majd kíváncsi leszek..

Bori! Voltunk mi ma is, de úgyis csak este olvastam a leveledet. Kedden ha jó idő van sztem megint megyünk fagyizós-szökőkutazásra. Illetve ma borsót is majszoltunk az egyik padon. Lehetett már kapni a zöldségesnél és RÉka nagyon belelkesedett...

Na megyek pakolni, holnap megyünk NYíregyre anyumékhoz, valszeg csak hétfőn jövünk...

Jó hétvégét mindenkinek!

 
 


Panna: Milyen fagyit szoktatok enni? Az Afrika-koktél hogy ízlik? Nagyon fini szerintem.
A szökőkútnál szoktunk mi is baba-motorozgatni. Most már két szökőkút is van, jó nagy tér van rohangálásra, tök jó lett!

A két csajjal való egyedülléthez drukk, hogy kibírd. Én néha egy gyerekkel sem bírom, semmi pihenésem sincs.
Vendég
 


Panna: Láz már nincs de folyik az orra és köhög...Szerintem ez már a foga miatt, kettő jön egyszerre.

Gabolino ???
Vendég
 


Dorkaanyu!
Mi a csuda az az afrika-koktél? Nem is hallottam még róla.
Ott a szökőkút melletti fagyizóban (Sulyán) szoktunk venni fagyit.
Ma is megyünk ám, bölcsi után (kb 5-6ig). Na tali? ;-)
Bori! Te nem csatlakozol?
nyíregyi kiruccanás tök jó volt, igaz nem sikerült túl sokat pihennem. Majd egyszer.

Tegnap Szegedre rohantunk le apósomhoz, mert kórházban van (cukros, és a lábával van probléma). Szó szerint lerohantunk, reggel 6-kor keltünk, és este f8-kor indultunk haza. 2x mentünk be a kórházba, a gyerkőkre egyszer sógornőm, egyszer anyósom vigyázott. (anyósom megint kiakasztott: az amúgy is kicsit szörcsi Mirát, du f7-kor árnéykos szeles részen sapi nélkül babakocsiztatta, betakarva is alig volt. Nem igaz egyszerűen, hogy nem tud benyúlni a babakocsiba, és megfogni a pici kezét, lábát, arcát, hogy tök hideg! Mondhatja nekem, hogy a napsütötte teraszon hátul 26 fokot mutat a hőmérő! Ennek köszönhettően, a napi egy orrszívás helyett visszaállhattunk a napi 5-re. :evil: Na köszi!

Este f10-re értünk haza, RÉkát még muszáj volt lefürdetni, mert koszos, izzadt volt. Igaz az úton aludt, de szegényt reggel alig bírtuk felébreszteni. Kis kómásom! Majd ma bepótolja...

Mira-kaki: hétfőn letelefonáltam a dokival, hogy adjon bautalót kaki-vizsgálatra, mert továbbra is zöld-nyálkás, büdi a kaki. És szenved is a pocak miatt Mirus rendesen. Eléggé kelletlenül, de adott. péntekre lesz is eredmény, kíváncsi vagyok, hogy mutat-e valamit a tenyésztés. Megint protexinezem a kiscsajt, hátha jobb lesz a pocak. De a dokinő persze semmit nem mond (még ezt se javasolta magától, amikor mondtam, hogy adom, azt mondta, hogy az jó lehet). GOndolkodok hogy orvost váltunk, mert szerintem ez vicc ahogy a dolgokhoz áll.
Van valakinek jó gyerekorvosa, akit tud javasolni, jó szakember, alapos, és még esetleg kedves is? Persze jó lenne a közelben, tehát Veres vagy Szada esetleg... JAvaslat?

 
 


Szia Panna!
bocsi, de a hét nagyon zűrös és zsufi, de nem felejtettelek ám el :lol:

Doki téren: engem Dorkaanyu irányított Rónaszéki dokihoz a praxisházban, van is honlapjuk, ha rákeresel a www.praxishaz.hu, és itt a szolgáltatásoknál... jó doki, nekünk bevállt, 7 saját gyereke van, úgyhogy már csak innen is, de van rutin:) és az aszisztens néni is aranyos. Ő már ismer, mert telefonon szoktam kérni a recepteket, és a praxisház patikájába szokták leadni, ami 8-20ig van nyitva hétfőtől péntekig. Én a patikára is rászoktam, mert nagyon kedvesek a patikusok... Sőt, van, hogy telefonon rendelek tőlük (pl. a koszmó elleni babé-s sampont úgy rendeltem, jó sampon, első hajmosásra leszedte a koszmot Berci buksijáról, úgyan nem olcsó, 2300 ft körül van, de nem kellett az olajjal szenvedni, meg a cérnasapival... Azóta is ezzel mosom a buksiját, nincs is bajunk:))
Szóval nézd meg ezt a dokit, a honlapon elég sokmindent írnak róla, év orvosának is ajánlották. Ő hozta létre a kerepesi kórházban a gyerekrészleget, és szerintem még mindig ő a fődoki:)

Remélem Mira azért ismét hamar rendbe jön szörcsi ügyben. Kakival mi a helyzet???? mit mutatott a labor? Szegény Mira...

Kép
vargabori82
Csomád
 
 


Sziasztok:)
Na, lemaradtunk a tegnapi sétáról, mert csak ma jöttem fel a netre.

Mi lett Mira baba kaksi tenyésztési eredménye?

Borka: jó, hogy leírtad, hogy a patikából lehet rendelni telefonon stb. Ez hasznos nekem is:)
Tényleg rendes a csapat és szakmailag is nagyon ott vannak, nem véletlenül nem cserélném el őket semmiért :wink:

Én örömmel tudatom, hogy túlélte Dorka a 15 hónapos oltást, ami a leghúzósabb az oltások közül. Azt mondták, hogy általában 7-10 nap múlva lehet lázas, kiütések stb. Ehhez képest azonnal lázas lett és több napon át tartott. Viszont 7-10 nap után már semmi láz sem jött elő. Szóval, megúsztuk, hurrá:)
Vendég
 


Sziasztok!

Kaki tenyésztés eredménye szerencsére negatív, szóval nem találtak nála semmit szerencsére. Most annyi, hogy kapja minden nap a protexint, kicsit javul a kaksi is. Persze az is lehet, hogy azért is jobb már, mert múlik végre a nátha. De még mindig nem az igazi..

Viszont Rékán is kijött a szegedi kiruccanás eredménye, vagyis csúnyán köhög, és kicsit csorog a nózija is. :cry: Holnap nem is megy bölcsibe. Hétvége is tök rosszul alakult, nem vagyok túl jó passzban. Úgy volt, hogy sógornőmék (férjem nővére) a 2 gyerekkel itt alszanak pénteken, szombaton Dunakeszin unokatesójuknál parti, és ott alszanak, onnan mennek haza. VÉgül szombat éjjelre is visszajöttek aludni, és csak vasárnap délután mentek haza, úgyhogy barátainkkal a gyermeknapi tali sajnos ugrott. Délelőtt a medveparkban voltunk, de iszonyat sokan voltak.
Két srác kb szétszedte a házat, és elég rendesen lefárasztottak, sok volt a civódás náluk. Réka is többet hisztizett, amit a betegség számlájára írok. SZóval kész vagyok. Remélem hét másik fele jobb lesz, az eleje biztos nem még a nátha miatt. Kedden jönnek a beépített szekrényeket beszerelni. Remélem RÉka tud már menni majd bölcsibe, egyrészt mert gyereknapi programok lesznek náluk, másrészt két gyerekkel nem lesz egyszerű a beszerelés mellett...

Holnap meg nincs áram. Na jó, nem negatívkodok itt tovább,
megyek bedőlök az ágyba.
Sétáról küldök sms-t Bori, ha kedden mégis megyünk.. Dorkaanyu! Írj te is telószámot, akkor neked is tudok sms-ezni.

Üdv:Panna

 
 


Sziasztok
Hú egy baba taliban én is benne lennék. Dorkát sem láttuk már ezer éve. Tök klassz, hogy motorozik, Esztit nem nagyon érdekli, inkább kézben viszi a motort :?
Szegény Eszti is lábadozik éppen, némi orrfolyás, pici köhi és fogzás jött össze egyszerre. Így 3-4 napja elég zaklatottak az éjszakáink meg a nappalaink is. Közben bevállaltam 3 tanítványt is, matekot, fizikát és villamosságtant korrepetálok. Nem sok pénz, de azért kiegészítésnek jó. Közben ráadásul anyukám is kórházba került, majd holnap megyek Jászberénybe, hogy meglátogassam. A legrosszabb, hogy a dokik nem tudják ég, hogy mi a baj és eléggé szarnak is a fejére :evil:
NA jó, nem panaszkodok tovább..
Kellemesebb téma: pénteken voltam 12 hetes UHn, CRL 57 mm, és a tarkóredőt is nézték, minden rendben. És csajok lehet, hogy hülye vagyok, de tegnap tutira éreztem egy "jó nagyot" rúgni. Tényleg meg vagyok győződve, hogy már azt éreztem, pedig Eszti először a 16. héten. Hát nem tudom, lehetséges-e

Piri

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


Gratu Mérnökasszony a jó eredményekhez. Sztem ha vékonyabb alkat vagy, simán érezheted hamarabb is. Második gyereket egyébként is hamarabb érezzük elvileg. Eszti a 16. héten is jó korai volt...

Anyudnak jobbulást! Nagyon gáz ez a magyear egészségügy: apósom a lábával volt bent a kórházban (cukros, és fekély,gyulladás volt a lábfelyén), 3 napig kb rá se néztek, (úgy hoyg előtte már 2 hétig majdnem minden nap bejárt), csak azután kezdtek rá odafigyelni, hogy kapott egy 20-ast az orvos... Onnantól volt minden, antibiotikum intravénásan napi2x. Az elején úgy is indultak neki, hogy le kell vágni (legalábbis a lábfejéből egy darabot), most meg hazaengedik, két ép lábbal... Erről ennyit... SZomorú, hogy iylen a helyzet, ettől bármi más fizetős-biztosítós megoldás is csak jobb lehet... Na jó befejezem, nem politizálok...

Esztinek is jobbulást!

Ma nálunk APa hozza RÉkát a bölcsiből, úgyhogy nem szökőkutazunk, pláne, hoyg itt vannak végre berakni a beépített szekrényeket, úgyhoyg nem tudok szabadulni. Jövő héten viszont biztos megyünk majd. Úgyis szólok!

Mira tegnap kapott oltást, 6 kiló és 57 cm. Ma éjjel 10-8.30-ig aludt egy mukk nélkül... GOndolom kicsit ki lett ütve. Egy pici hőemelkedése volt csak este. AMúgy meg egyre nagyobbakat alszik éjjel, utóbbi időben az este 9-10-től f7-ig rendszeressé vált... Hipp-hipp hurrá. :D Rékával ilyenről csak álmodtam...

Réka a reggelt hisztivel indította, úgyhogy üvöltött 7-3/4-8-ig kisebb-nagyobb megszakításokkal... Ő nem kapott oltást tegnap (kullancs2.), mert még mindig köhög egy kicsit, és folyik a nózi. Nem is viszem máskor bölcsibe iylenkor, de most az itthoni helyzet miatt mégis vittük, hogy ne legyen láb alatt.

HOlnap mi Szegedre megyünk megint, majd csak vasárnap vagy hétfőn jövünk.

Annaemma! Valamikor jövő héten visszavinném az övlehúzót. A telefonszámod még azt hiszem megvan, csörögk majd, hogy mikor vagy otthon.
Mindenkinek jó hétvégét!

Pusz: Panna

 
 


Sziasztok! Hogy telik a Pünkösd? Bele sem gondoltam, hogy vasárnap is ünnep van és nincs nyitva semmi. Aztán lepattantam a gyógyszertárról:(

Mérnökasszony: szupi, hogy vannak tanítványaid és tudod pótolni a pénzt, csak így tovább!:)
És bizti érezheted a kicsi rúgását, a második babát hamarabb érezni, azt olvastam. És hamarabb is nő az ember pocakja.
Vendég
 


Csajok!

Ma jó idő van, ha délután nem esik, amikor megyek Rékáért, akkor kicsit megállunk a szökőkútnál, a szokásos 5-6 ig kb. Van kedve/ideje valakinek csatlakozni?

Pusz: Panna

 
 


Sziasztok!

Mi is szökőkutaztunk Veresen hétfőn :)

Kép

Remélem mindenki jól van!

Nálunk már ovi szünet van 3 hónapig,úgyhogy alig vagyunk itthon :)

Gabó nől,már 10 hónapos lesz holnap :)

Kép

Remélem lesz egy nagyobb babatali egyszer hétvégén , nagyon szivesen mennénk!

Kellemes nyarat Nektek!!!
Vendég
 


Na végül is mi nem mentünk, mert f5-kor, amikor mentünk RÉkáért, megint szakadt az eső.

Fildi! Marha jó ez a kép, látom Fanni élvezte a szökőkutazást!!!
:wink: Hihetetlen hoyg már Gabó is 10hós. Igazi nagyfiú már!

Mi most hétvégén itt vagyunk kivételesen,csak szombat délután megyünk ismerőshöz kerti partira. Ha vmit lebeszélünk előre, talizhatunk. Ugyan jönnek hozzánk melózni férjem emberei, mert kertet egyengetnek (talán végre megszűnik az udvarunkon a humuszhegy ), lomolnak, ilyesmi. De sztem én el bírok szabadulni a gyerkőkkel.

Holnap ha nem esik megint bepróbáljuk a szökőkutazást... De ha megyünk, tutti írok smst 4 körül.

Ma egyedül fektettem a csajokat megint. És pechemre ma próbáltam ki Miránál a Gripe Water mentes napot. Nem kellett volna. Szegény annyira üvöltött este amolyan igazi visítósan ha leraktam, utána alig sikerült megvigasztalnom. Pedig hát csak le kellett fürdetnem RÉkit is. Szopi után durván beájult. És ami nagyon durva, hogy jönnek elöl a fogai alul. Már látszik az íny alatt a fogacskák felső éle. GOndolom hamarosan át is töri az ínyt. Na majd látjuk milyen napok jönnek....

Réka is kivolt estére, még mindid köhög, és nem is aludt ma délután. Mikor már aludt volna megjöttek a gépészek, kicsit fúrtak-véstek is, úgyhogy ébren maradt. Cserébe ismét működik a kerti csap (volt nagy tocsizás a teraszon), illetve felszerelték a mosó helyiségembe a modsókagylót+csapot. Király....

Na még egy kör teregetnivaló, és mehetek is aludni...

 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron