Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Van valaki a IX. kerületből? Gondoltam, ismerkedjünk és cseréljünk tapasztalatot!
 


Szia!
Én itt vagyok. Kép
 
 


Szia Dóri!
Akkorhát ösmerkedjünk: Látom, Te már régóta itt vagy! Én még csak kedd óta, de élvezem. A Szt. Imrében fogok szülni, így azon a fórumon vagyok gyakorta, de gondoltam, hogy egy ilyen is jó lenne ..., meg még nem is volt IX. ker.-es.
Én 37 hetesen várom a kisfiam megszületését, Veled/Veletek mi a helyzet? Én a "Bokréta-házak" egyikében lakom (Mester-ből nyílik), Te?
F.
 

 
 

Szia Ficánka!
Á, nem vagyok itt régen, ez lesz talán a 16. hozzászólásom az egész fórumon. Már lassan egy éve regisztráltam, de nem is írogattam.
Mi a József Attila lakótelepen lakunk. Már van egy féléves nagyfiam. Kép
De irigyellek a 37. hétért. Nemsokára lesz egy icipici babád, nekem meg már olyan nagy fiam van. Kép Bocs, a szokásos kérdéseket fel kell tennem? Fiú lesz? Lány lesz? Hánytál az elején? Hogy fogják hívni? Kép
A Nagyvárad téren a Szent István van, igaz, de az Imrében fogsz szülni? Az Istvánt meg az Imrét mindig összekeverem. Kép
Itt a lakótelepen az a baj, hogy nem lehet ismerkedni sem a pocakosokkal, sem a kb. hasonló korú babásokkal. Én ilyet még nem láttam komolyan. Lehet, hogy én vagyok túl aktív és ismerkedős fajta, de elég fura, hogy itt mi van. Nem is köszönnek a mellettünk elmenő babakocsisok. Ez még OK, miért köszönnének, bár azért tudnék indokot mondani rá. De amikor közeledik szemből és rámosolygok, jelezvén, hogy mi lenne, ha megállna, beszélgetnénk, megnéznénk egymás babáját, de nem. Fapofával továbbmennek, nem is tudom mit gondolnak amúgy. Valamikor átmennek a túloldalra vagy elkanyarodnak. Volt olyan, hogy elég lassan jöttek (apuka, anyuka, babakocsiban a gyerek), gondoltam "lecsapok" rájuk. Kép Megkérdeztem, hogy meg szabad-e nézni a babát. Erre a válasz: Meg. Aztán azzal a lendülettel mentek is tovább. Én meg ott álltam hülyén. Azóta max. csak reménykedek, meg ha hozzámszólnak, akkor szívesen beszélgetek, de elegem volt a próbálkozásokból. Másokat nem érdekel, hogy mondjuk megbeszélhetnénk a kb. egykorú gyerekek etetését vagy nem depisen rónánk a köröket a lakótelepen, hanem mondjuk beszélgetnénk? Na, most jól kipanaszkodtam magam. Kép

Jaj, mesélj még. Apás szülés lesz vagy mi lesz? Ez olyan izgi. Én már megint akarok egy babát, hogy olyan icipicit foghassak. Kép Bár elég nagy meló ez a szülés, de megéri. Első babád lesz?
szia
Doryy
 
 


Kedves Dóri!
Örülök, hogy írtál, nagyon!
Épp tegnap láttam egy 5 hónapos kiskrapekot, nagyon jó élmény volt. Szinte hihetetlen, hogy mennyit nőnek és fejlődnek néhány hónap alatt. Biztos a te fiad is tök helyes! Ha van képed róla, szívesen megnézném, tedd fel!
Nem gond a kérdésekért, fiú és egyáltalán nem hánytam, tök jó terhességem van. Ma pont többször nyilallik odalent, szerintem középre tolja a fejét éppen, és amiatt van ez. Vincének fogják hívni (meg Andrásnak is az apukája után). És a Te fiad? A SztImrében fogok szülni. Apás szülés lesz, hacsak András meg nem hátrál a nagy pillanatban, és én az alternatív szobába szeretnék (igazából AKAROK!!!!) menni. Első babám lesz, furcsa, de még a szülést is várom. Biztos vagyok benne, hogy nagyon nagy élmény lesz. Persze tudom, hogy fájni fog (nagyon is), meg hogy nagyon kell majd dolgoznom, hogy segítsek a babácskának. De nagyon várom már, hogy végre a bőrömön érezzem a kis nyákos testét, és lássam az arcát, meg halljam a hangját ...
Amit írsz a telepi helyzetről nagyon fura, errefelé meg tök barátságosak a gyerekesek, mindig mosolyognak, meg kérdeznek, meg persze én is szoktam, itt tök jó! Merre is van a ltp? Mindjárt megnézem térképen. Szerintem ez a normális, ami itt van, tényleg nem is értem, hogy arra miért van úgy.

Majd még mesélek szívesen, csak most Andrást is ide kéne engednem kicsit netezni!

Szia,
Ficánka (aki egyébként Zsuzska)
 


Szia!
Majd csak kedden fogok tudni írni, addig tarts ki. Kép
Jaj, de így bármikor eltűnhetsz szülni... (bár remélem még nem)és akkor mi lesz velem itt egyedül? Kép
szia
Dóri
 
 


Dóri,
ígérem, hogy nem fogok eltűnni! Még nem szülünk, legkorábban 2 hét múlva ... ezt megbeszéltük Magzatommal. :D
Úgyhogy ne félj, amúgy sem hagynálak egyedül, ha már itt taliztunk! Akkor most én sem írok többet, majd kedden!
Addig is nagyon jó 7végét!
Zs.
 


Sziasztok Dori es ZsuzskaKép

Annyira orulok, hogy vegre valaki nyitott egy ilyen topikot isKépKép
En mar regi motoros vagyok itt,tobb mint 3 eve babanetezem,amikor babas lettem.
Nekem is kisfiam van,Alex, O mar 2.5 eves is elmultKép
4 eve lakunk a keruletben,eloszor a Tompa utcaban,most meg 1 eve koltoztunk egy uj epitesube kozelebb a DunahozKépA Tinodi jatszoter kozelebe(gondolom Dori neked ez mond valamit: )Ugyhogy kozel lakunk nagyon.Es kepzeld mi is a Bokretaban neztunk lakast amikor kerestunk,aztan megsem ott lett.
En is azon a velemenyem vagyok mohgy itt mindeni olyan baratsagos ,sok a fiatal par kicsi gyerekkel,nekunk nagyon sok baratunk lett a kozelbol,a regi hazbol is,mostm eg innen,sot a jatszoterrol isKépEn nagyon szeretek itt lakni,persze el kell emg telni idonek, hogy minden haz uj vagy felujotott legyen,de szepen fejlodik ez a reszKép

Irigyellek hogy a szules elott vagy kicsi gyerkoccel vagytok otthon,elvezzetek minden percet,mert gyorsan szalad az ido.
En mar megyek is vissza dolgozni,Alex mar fel napos bolcsis fel eve,most mar egesz napos lesz.
Nagyon nyitott,jokedvu,kiegyensulyozott gyerkoc,mar 3 honapja szobatiszta es mindent beszel mar,igy vidamak a napjainkKép

Na ennyit elsore rolunkKép

Kataa

Kép
Kép
 
 


Szia Zsuzska és Ficánka! Kép
Tegnap voltunk piknikezni. Balu (Balázs) nagyon élvezte. Heverészett a napernyő alatt, nézegette a mintáját, közben meg nyalogatta az ujjait. Még pulcsiban indultunk el, aztán lett nagy vetkőzés, egy szál bodyban rúgkapált a pokrócon. Aztán mikor hazaértünk, akkor még 6 előtt elaludt és fürdésre sem kelt fel, csak este 10 után enni, aztán alvás. Így reggel bepótoltuk a fürdést. Biztos elfáradt a jó levegőn.

Kataa, nem tudom melyik játszóteret mondod. Mi a József Attila lakótelepen lakunk, Te meg azt írod, hogy a Dunához közel laktok, akkor annyira nem lakunk közel egymáshoz, nem? Nagyon szép kispasid van, az enyém is csini, mindjárt rakok is fel képet róla. Itt van két nagyon klassz játszótér is. Legalábbis nekem még ez a kettő tűnt csak fel, de van még több is, csak azokon "csak" hinta meg néhány mászóka van. Hétvégén hintáztunk is, van olyan hinta, amibe ilyen csöppséget is bele lehet tenni, de még abban is rendesen lötyögött. Kép

Én remélem, hogy még sokáig itthon leszek. Elvileg úgy tervezzük, hogy egymás után jöjjön a két gyerkőc, de ez azért még odébb van.
Ficánka, annyira klassz neked. Kép Én azt vettem észre amúgy,hogy hiába mondtak nekem mindenféléket, hogy így csináljam, meg úgy csináljam, valahogy mégis inkább a saját elképzeléseimet próbáltam megvalósítani a szoptatásban, altatásnál meg úgy egyáltalán. Szerintem az első gyereknél úgyis megy mindenki a feje után - persze mindent összeolvasva és mindenki tanácsát meghallgatva - aztán a második gyereknél már biztos egyszerűbb minden. Balu még alig múlt fél éves, de ha kezdhetném elölről, akkor hát nem azt mondom, hogy mindent máshogy csinálnék, de egyes helyzetekben nem aggódnék annyira. Pl. még amikor hazajöttünk a kórházból, akkor iszonyatos nagy hisztiket vágott le este. Azt sem tudtuk mi baja van, üvöltött, de nem tudtam mi baja van, éhes, álmos, fáj valamije? Nagyon kivoltam. Ez úgy egy hétig ment, esténként 1 órás műsor volt. Persze próbáltam nyugtatgatni, de kb 2 percre elhallgatott, aztán kész, semmi nem segített, csak valahogy egyszer abbahagyta, nem is tudom mitől. Ha ezt akkor tudom, hogy csak eddig tart és nem volt semmi baj, hanem csak még szokatlan környezet, minden más és ezzel vezeti le a feszültségeit - akkor nem stresszelek annyira.
Szóval Ficánka, ha valami nyomja a bögyöd akár most, akár szülés után, akkor kérdezz csak minket, hátha sikerül néhány fölös aggódást megúsznod így. Kép
 
 


Jaj, most órákkal később vettem észre, hogy hogy köszöntem. Kép
Szóval: szia Zsuzska és szia Kataa! Kép Kép
 
 


Sziasztok Csajok!
De jó, hogy már hárman vagyunk!
Mindkettőtöknek nagyon klassz kiskrapekja van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Én most voltam UH-on, nagyon nagy élmény volt, kb. 2700 g és még mindig fiú. Az összes értéke, amit mértek teljesen rendben van, így a megkezdett 37. héten. Igazán nem bánom, hogy valszleg nem lesz óriási, mint az apukája, aki több, mint 4 kg-mal született. Tudjátok, az elején sokan riogattak azzal, hogy mivel ELEVIT-et szedek, óriási lesz a bébi, de én nem hallgattam ám rájuk! És nekem lesz igazam, úgyisis! :D

Dóri!
Igazatok van, élvezzétek is a jó időt! Balu szuperédes, mit eszik, valamilyen gyümölcsöt (a képen)? Tök helyes azokkal a nagy csodálkozó szemeivel. A frizu is klassz, én nagyon bízom benne, hogy lesz hajunk, mert akkor rögtön punk-ba fogom neki fésülni. Direkt vettem kefét meg fésűt is neki erre a célra.
Nagyon köszi előre is a segítséget, biztosan fárasztani foglak majd a kérdéseimmel, hogy ilyet kakilt, akkor most ez baj? ...

Persze Ti is kérdezzetek, ha bármiben nem vagytok biztosak, mármint nem kifejezetten baba témában ugye, hanem bármi másban. Pl. anyukám profi munkaügyes, úgyhogy ellátás-ügyben, vagy bármi, hátha tudok segíteni!

Kata!
Alex már igazi nagyfiú, hogy bírja a bölcsit? A leírásod alapján biztosan inkább hozzánk lakhatsz közel. Melyik utca?
Ti nem szeretnétek másodikat?

Ne haragudjatok, most csak ennyire futotta, mert nagyon fáradt vagyok. Reggel ugyanis intézkedtem ezt-azt, aztán mentem kismama-tornára, aztán be a munkahelyemre dolgozni (remélem, már utoljára), aztán UH ... szóval megyek vízszintesbe.
De azért Ti csak írjatok, jövök majd én is!
 


Sziasztok lanyok,
Bocs osszekevertem a neveket,szoval Zsuzskaval lakunk kozelKépAz utcat itt nem szivesen irom meg,de priviben barmikorKép

Dori
Nagyon edes a kisfiadKépKépJo is lesz majd most nyilik meg szamukra a vilagKépes minden ilyen kirandulastol kifardnak es jot alszanakKép
Alex imadta a babyhintat,otthon is volt meg a jatszon is nagyon birtaKép
Gondolom hogy meg elvezed az otthon letet,en is dolgoztam majdnem a varandossag vegeig,igy jo volt az elso 2,5 ev otthon nagyonKépMarcius ota part time vagyok es juniustol teljes idoben.
Igazabol nagyon bolcsi ellenes voltam,mondtam is hogy nekem sosem fog odajarni a gyermekem.Mi sokat jartukn mindig is baba-mama klubba,jatszohazba,es sok gyerekes baratnomhoz,vagy ok jottek.Alex nagyon nyitott kiskrapek lett, es az elmult osszel ahogy jott a rossz ido,nem mindig tudtam neki progit csinalni.A nap vegere mar nagyon unta velem,pedig sokat jatszottunk egyutt.O ilyen koran erdeklodo tipusKépMegprobaltuk a bolcsit ajanlasra,de nagyon nem akartam.Gondoltam ha sir,kiveszem.Hat az elso 2 hetben nem sirt sosemKépUtana 3 reggel 5 percet es kesz, ennyi volt.Sot azota ha haza kell jonni azert van az elegedetlensegKépHa nem erzne jol magat nem mennek vissza dolgozni de igy mar untam itthon a hazimunkat.
Persze mi is szeretnenk majd tesotKépMost pont azert megyek vissza hogy dolgozzak egy kicsit aztan megint jo juttatassal maradjak itthon.
Egyebkent Balu azert sirhatott mert vagy a hasa fajt estere vagy pedig minden gyerek este nyugosebb,nem szeretik a sotetet,szurkuletet.Nalunk is vplt ez par hetig,de tudtam hogy azert sir ,ugyhogy ezen legalaabb nem aggodtam.Na volt mas egyeb elegKép

Zsuzska
En is szedtem Elevitet es nem hittem a riogatasban,Alex 3.10 kg volt megisKép
Igaza van Dorinak sok az okoskodo tanacs az elso gyereknel.En is sokat panikoltam, a kovetkezonel mar rutinosabb leszekKép
Az eleje kicsit huzos lesz ,de belejossz hamarKép
Engem is kerdezhetsz majd nyugodtanKép
Szoval akkor megalakitottuk a fius mamik klubjatKép

Kataa

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Balu ma végre megette az almapépet. Illetve alma-körtét. Olyan izgi, annyiféle kaja van, amit adhatok neki. Kép
Én szeretek itthon lenni, de a munka is nagyon hiányzik, hogy intézkedhessek, telefonáljak, magyarázzak. Kép Csak ha visszamegyek, akkor kirúgnak, mert 4 hónapja dolgoztam ott, amikor megtudtam, hogy ketten vagyok. Úgyhogy eleinte nagyon örültek, de aztán meggondolták magukat. Szóval azt meg nem akarom, hogy visszamegyek, kirúgnak, kisgyerekkel nem találok munkát, aztán ha mégis, akkor meg onnan is pár hónap múlva elmenni szülni az elég gáz. Úgyhogy ezt a szempontot is figyelembe véve, meg hogy amúgy is "sorozatgyártást" tervezünk, nem megyek vissza dolgozni, hanem jön majd a tesó.

Én jártam bölcsibe és emlékszem is rá egy kicsit, nekem tetszett.

Az Elevitet én is szedtem egész végig. A Maternáról hallottam, hogy az hízlalja a gyereket, de a dokim mondta, hogy ez sem igaz a statisztikák szerint. Mindegy, én nem azt szedtem, de az Elevittől - illetve a páromtól Kép - egy 3000g-os gyerkőcöm lett, szóval nem egy óriásbébi, pont jó. Kép

Kataa, de jó, hogy ilyen nagy fiad van. Akkor már meg is kérdezem gyorsan, hogy neki a kukijával csináltak már valamit? Mármint a bőrrel? Én úgy hallottam, hogy egy éves kor után lehet, de úgy rémlik ,hogy inkább mégkésőbb, de az 1 évben biztos vagyok. Az egyik fórumon egy anyukának szintén 6 hónapos a kisfia és a háziorvos fel akarja húzni neki a bőrt már most. Szerintem azt nem szabad. Neked nem volt fura, hogy egy kukit kell pelenkáznod? Kép Én azt hittem, hogy majd fura lesz, de nem volt az végül.

Zsuzska és hogy vagy amúgy? Nagyon mocorog? Gyomron rúg? Mit csinál a kis fickó? Ilyekor még mindig dolgozol? Ja, és képzeljétek el, hogy én már félidő óta nem is dolgozom, mert ugye a cégnél látni sem akartak, úgyhogy táppénzre kellett mennem. Úgyhogy én már lassan egy éve itthon vagyok, pedig még csak fél éves a fiam.


Doryy
 
 


Dori
En a 32.hetig dolgoztam,aztan a 38.heten jott Alex igz a 6 hetet vegig nyaraltuk,gondolva hogy ilyenre az elkovetkezo 20 evben ugysem elsz lehetosegKép
En mar 10 eve dolgozom ennl a cegnel es orlutek a babanakKépSzerettem volnam ar menni hamarabb mivel Alex bolcsis lett,de csak most volt helym,sot a regit kaptam vissza,aminek nagyon orulokKépTe mit dolgoztal?En kulkeres vagyok.
Most is csak ugy vallaltam a melot hogy mondtam lesz kisteso majd persze azt azert nem hogy a kozel jovobenKépEn fair voltam,es ezert is meg mert remelem megbecsulnek,visszavettek addig amig jonak latom.Ritka mint a feher hollo az ilyen munkahley ezert szeretemKépHa Alex nem birna bolcsit es itthon lennenk mi is sorozta gyartasba mentunk volna atKép
Sajnos nekem nincs segitsegem igy egy gyerekkel sem egyszeru.Egy nenink van heti 1 delutanra,de az is jol jott a bolcsi elott nagyon.Hetvegen sokat vagyunk anyueknal videken,persze akkor vigyaznak ra,de nekem meg most sincs szivem ott hagyni,pedig jo helyen van meg imadjak Kép
Nalunk jol menta kajcsi bevezetes,bar en uvegest csak elutazaskor adtam neki,apukam hobbi bio kertesz es meg pocakosan sokmindent elreaktam a melybe meg nyaron a frisset ette.Minden foztem neki,tudom hogy a masodiknal mar nem fogok sajnos,de meg elveztem is.Persze akinek nincs ilyen lehetosege annak marad az uveges.Kajcsi temaban egyebkent is fura vagyok mert 1 eves koraig nem cukroztam,soztam semmit.Csokit csak iden husvetkor evett eloszores azota is csak ritkan kap es nem is keriKép

Kuki temaban en nem vagyok kompetens,na nem azert mert nincsKépcsak mi pici babakent megelozve ezt korulmeteltettuk.A doki szerint fel kellett volna kesobb metszeni.
A noverem kulfoldon el ott alapbol csinaljak,es a ferjem csaladja is igy nekunk ez a termeszetesKépNem bantam meg,mert megoszlanak a velemenyek hogy huzogassuk vagy ne.Van aki hiaba huzogatja akkoris fel kell neki rantani kesobb,es van aki nem megsem lesz semmi kovetkzemenye,ez is adottsaga pasiknalKép
Az en ismeretsegi korombe kisfiammal egykorau fiuknak tobbnek rantotta orvos fel mint nemKépNa en enneka traumanak nem tennem ki a gyerekt igy egy ambulans dologgal megoldottuk meg akkor amikor ez nem hagy nyomot benne.

Zsuzska
Sok a kisgyerekes a hazatokban??Van jatszoter is az udvarban?
Pihenj sokat meg most mert aztan jon a kispasi es megvaltozik az eletedKépIrigyellek en imadtam babas lenni,remelem a kovi varandossagom is olyan jo lesz mint az elsoKép

Akarta meg irni, hogy van ket elado kengurunk amit sosem hasznaltuk (nem azert mert nem jok csak sosem kellett )csak megvettunk Amerikaban.Az egyik fekvo a masik ulo,nagyon olcson (3000)adom ha esetleg erdekel titeket vagy ismeroseiteket kuldhetek kepet vagy a keres -kinalba is feltettem a Kenguru rovatba.
Na jo ejtKép
kataa

Kép
Kép
 
 


Kataa
Én is fair voltam, még próbaidő alatt megmondtam, hogy babát várok és akkor még kirúghattak volna. Ráadásul a volt főnököm felesége dolgozik még annál a cégnél és nem akartam kényelmetlen helyzetbe hozni, hogy a cég nyakára hozott egy terhes csajt. De akkor a nagyfőnök is azt mondta, hogy nem baj, örülnek neki és maradjak nyugodtan, nem is érti, hogy miért gondoltam, hogy kiteszi a szűröm a baba hallatán (merthogy ezt terjesztette róla mindenki). Csak néztem, hogy ilyen rendes volna? Úgy volt, hogy augusztus végéig biztosan maradok, addig befejezem a franchise kézikönyvet és utána lassan szerzünk a helyemre valakit, akit betanítok, aztán az állapotomtól függően majd meglátjuk, hogy mikor megyek táppénzre. Na, eltelt úgy 2 hét, reggeli szédülés a metrón, tisztára leizzadtam, kint fújt a szél, klassz arcüreggyuszit kaptam, nem mentem dolgozni 1 hétig. Mire visszamentem, az utódom már ott csücsült a helyemen és ott kerülgettük egymást. Neki kínos volt, hogy így odarakták, mindig átadta a helyet, hogy üjjek csak le a géphez, neki ez így elég ciki, én meg mondtam, hogy maradjon csak, mert ezt már ők eldöntötték, hogy ő marad, dolgozzon csak, azért vették fel. Úgyhogy két napig ott ültünk egymás mellett és beszélgettünk meg magyaráztam neki a dolgokat. Első nap nem is tudtam beszélni a főnökkel, hogy most mi van. Másnap mondta, hogy ez van. Aztán van egy unszimpi pénzügyi vezetőnek nevezett (excelt távolról sem ismerő) munkatársa, aki a kínos ügyeket (pl kirúgás, felvételi beszélgetésen sarokba szorítás) intézi, őt rámszabadította és szépen megkértek (ez már próbaidő utánra esett), hogy mondjak fel, merthogy ők nem rúghatnak ki. Én meg totál hülye vagyok ezekhez, hogy akkor nekem hogy járna pénz meg ezek. Úgyhogy mondtam neki, hogy majd holnapra válaszolok, de nem tetszik ez nekem. Aztán még "jótanácsot" is adott, hogy elmehetek passzív táppénzre a szülésig. Aha, csak kiderült, hogy azt közben asszem 4 hónapra csökkentették és nekem több lett volna hátra a szülésig. Meg gondolom a 3 év otthon azért beleszámít a munkaviszonyba, ha meg munkanélkülin vagyok, akkor meg nem. Úgyhogy beszéltem párom munkaügyesével, aki mondta, hogy semmiképpen se menjek bele. Másnap mondtam, hogy én nem megyek sehová. Aztán addig húztuk vontuk, hogy kénytelen voltam elmenni táppénzre és hiába járna a teljes fizu, még ha munkaképtelen is lettem volna - mentem haza gubbasztani. Eleinte elég rossz volt, de aztán rájöttem hogy lehet elütni az időt. Meg legalább tök nyugisan szépen fel tudtam készülni, jártam tornára, sokat aludtam, főzőcskéztem meg ilyenek.
Úgy két hete voltam bent papírokat intézni, akkor vittem be Balut először, a főnök nem is köszönt. Amúgy ők gyereket nem is akarnak a barátnőjével, úgyhogy innen is fújhat a szél. Ja, meg a főnök olyan, hogy ha kirúg valakit, akkor ez a pénzügyes végzi a piszkos melót és a főnök csak akkor megy be, ha az illető már elhúzta a csíkot. Szóval innen már nem is kell mondanom semmit azt hiszem....

Na, most volt mit olvasnotok. Kép


Hát, akkor más kukist kell keresnem, hogy mi legyen. Kép Egyelőre nem leselkedik rá háziorvosi veszély.

Zsuzska
Bizony, pihenjél. Csak az a kár, hogy nem lehet a pihenést gyűjtögetni és elrakni a szülés utáni 2 hónapra. Bár 1 hónapnyi is elég lett volna, az elég húzós volt. El sem tudom képzelni hogy csináltam végig, amikor most is kivagyok, ha egyszer fel kell kelnem éjszaka. Kép Bár mostanában megint felkel kétszer is, úgyhogy mégiscsak képes vagyok rá. Kép

Nekünk a kenguru nem vált be. Illetve kaptunk egyet, az nagy volt rám, így nem tudtam használni. Aztán áprilisban a virágkiállításon kipróbáltuk, párom vitte, de nem volt oda érte. Elég nehezen aludt el, megszokta, hogy szépen fekve kényelmesen aludt eddig. Meg a szemébe sütött a nap, de a fejét meg jobb szerette arra fordítani. Aztán valahogy azért elaludt, de nekem nem annyira jött be. Meg most már egyre nehezebb, most meg azért nem.

Ja, amúgy ide termékmenedzsernek voltam felvéve, aztán közben kiderült, hogy franchise kézikönyvet akarnak, én meg már írtam olyat, úgyhogy franchise menedzser is lettem. Illetve most már voltam...

Doryy
 
 


Sziasztok Csajok, újra itt vagyok! Éljen a IX. ker.-i fiús mamák topikunk! Persze jöhetnek a lányok is, nyitottak vagyunk mindenkire, igaz?
Dóri, amit írtál a munkahelyedről, az elég csúnya sztori. Bár a főnöködről, mint "emberről" is megvan a véleményem. Én szerencsés vagyok, csak pozitív tapasztalatom van. Annyi a gond, h mostanában is hívogatnak még, és kedden is voltam bent néhány órara, és nagyon lefárasztottak. Szóval már nem szívesen megyek be.
Ja, tettem fel képet a profilomba, nézzetek rá!
Kata, a címet csak azért kérdeztem, mert biztos tényleg itt van a közelben, de nem olyan fontos. Gondoltam, hogy alkalomadtán összehozhatnánk egy személyes talit is, játszótéren gyerekekkel v. ilyesmi. Persze Dórival és Baluval együtt! Itt a házakban sok a kisgyerek, vannak pici játszóterek is, tök jó csöndes és tiszta. Kenguru ügyben én érdeklődnék, ha tudsz, küldj képet és infót, h mikortól lehet abban a bébi, meg milyen pozícióban, meg milyen méretű mamára/papára jó!

Jól vagyunk, sokat mocorog a kismuki, a gyomromat nem, inkább a tüdőmet meg a hólyagomat nyomogatja néha, de alapvetően jól viselkedik. Azt nem nagyon hagyja, hogy nappal lazuljak, pl. kozmetikusnál masszázs alatt v. pedikűrösnél nem nagyon hagyja békén a mamáját. Voltam szerdán CTG-n a szülőszobán - mert választott szülésznőm van -, nagy élmény volt, de azért örültem, hogy még nem szülni jöttem. Még kell nekem az a kb. 3 hét, olyan jó, hogy még bent van. Még szeretném egy kicsit ezt az érzést élvezni, meg persze neki is kell még egy kicsit növögetni. Most egy kicsit pihizek, lefáraszt ez az idő, de még jövök!
Zsuzska
 


ja, Dóri, kuki témában benézhetsz a Szent Imre kh topicjára, én még ott vagyok, és nagyon segítőkész mamik vannak!
 


Dori'
Hat nem semmi a storyd,sajnos ferfi fonoknel ritak az aki tisztalia kismamikat.Az enyemnek 3 gyereke van tehat csaladilag igy van kodolvaKépKép
Bar O az ugyvez,akozvetlen fonokom egy no akinek 1 gyereke van.Hat az elsonel kicsit meglepodott,bar nem tudom miert mert majdnem 1 eve hazasok voltunk mar,nem gondolhatta hogy nem elsz babanakKépDe aztan par ora utan mar orult,csak nehezen talaltuk meg az utodot.Bar ugy kivalasztotta hogy aztan nem jott ki vele,igy jovok most ujra en a kepbeKépKép
Bar szerintem azt hiszi tobb evre megyek vissza,de en nem igy tervezemKépKép
Kuki temaban kerdezda gyerekdokit O mit javasol,bar mindegyik mast mondKép


Zsuzska
A fekvo kenguru sokaig hasznalhato szuletestol,az ulo csak 3 hos kortol 1 eves korig.Allithato csattal mindketto igy minden alakra joKépAhogylatom te is vekony vagy,ugyohgyjo lesz mert ram is jo volt,sot a ferjemre is.Bar nem hasznaltuk csak otthon felprobaltuk.
Azert is adom el(mbar sokaig tarogattamKép mert bar nagyon szepek de tudom hogy nem hasznalnank oket/Van aki nagyon szereti a kenguruzast,annak szerintem bevalik.Plane hosszu setakonKépHa komlyoan erdekel barmelyik akkor neked extra kedvezmeny jarKép
Felteszem ide a kepet mert nincs emilcimed a profilodban.
Hat igen ilyankor mar tudnak nyomni mindenhol ezek a babokKépKép
Hat igen en is azert seretek uj hazban lakni mert tiszta es az udvari jatszo is kutya mentesKép
En is babasan kezdtem a pedikuroshoz jarast ,nem ertem el a labamKép
Na szep estet nektekKép

kataa


kataa

Kép
Kép
 
 


Kép
Kép

Kép
Kép
 
 


Ugye milyen csúnya munkahelyem van? Pedig maga a feladat nagyon bejönne nekem. Valahogy eléggé marketinges beállítottságú vagyok, aztán most tessék, a főnök a hülye. Az a probléma, hogy ott egy nagyfőnök van és mindenki alátartozik közvetlenül. Najó, kivéve a raktárosokat. Szóval itt ő volt a szempont, nincs más, aki ebben dönthetett volna, hogy mi legyen velem.

A gyerekdoki most nem foglalkozik velünk, mert most sajna egy sebész foglalkozik velünk helyette. Lesz egy műtétünk júniusban (a honlapunkon van róla több infó, hogy miért - a profilban van a cím), úgyhogy mondta a háziorvos, hogy addig ne menjünk, amíg ezen nem vagyunk túl. Drága,nem?
A múltkor felhívtam, hogy ehetünk már bébikaját, mivel kezdjem, hogy csináljam és tök hülyeségeket mondott. A védőnő meg már akkor jött, amikor elkezdtük és csak bólogatott, amikor mondtam, hogy mit adok Balunak, de nem javasolt semmit meg ha kérdeztem se kaptam rá normális választ.

Hány kilóig jó egy ilyen kenguru amúgy? Vagy amíg belefér meg nem szakadunk meg a súlytól? Kép

Na, megyünk sétálni, megjött apa. Kép
Szép napsütéses délutánt nektek.
Doryy
 
 


Sziasztok Csajok!
Úgy örülök, hogy ilyen jó idő lett! És marad 7végén, meg hétfőn is, legalábbis a met.hu szerint. HURRÁ! Kép

Kata,
én olyan buta vagyok, hogy nem tudom elképzelni, hogy ezt hogy is kell felvenni magamra. Azt gondoltam, hogy benézek a Brumimaciba, és ott jól megnézem magamnak! Az a fekvő, amiről a képet feltetted? Nem túl meleg az nyáron a babócának? Ide jársz a környékre pedikűröshöz? A mailem: zsuzsanna.roman@freemail.hu, hogy meglegyen! (Persze ez DÓRINAK is szól!) A munkahelyedről írt dolgok szimpik, de amiatt ne fájjon a fejed, hogy most csak egy időre mész vissza, nem kell mindenről tudniuk! Kép

Dóri,
igen, tök csúnya a munkahelyed, meg a gyerekdokid is elég csúnya, meg a védőnőd is! Szegény kicsi Balu! Nem lehet váltani? Itt nagyon rendes a védőnéni, remélem az lesz szülés után is, gyerekdoki ügyben még körül kell szimatolnom! Szerintem el kéne onnan költöznötök, olyan sok csúnyaság van arrafelé! Na persze ez csak hülye vicc volt! De jó, hogy apa már ilyen korán hazaért, és mehettetek hármasban sétálni! Kép Biztosan élveztétek, én is a napon csacsogtam az egyik barátnőmmel. Nekem-apa csak most jött haza, úgyhogy megyek is szeretgetni!

7végi progijavaslat: pincefesztival.hu (Etyeki Borfesztivál), gyerekkel is nagyon ígéretes, én már kétszer voltam és nagyon jól éreztem magam!

Puszi nektek, és nagyon jó hétvégét kívánok! Kép
Zsuzska
 


Dori
Szerintem a kenguruk,mar az ulo fajta ugy 9 kb-ig jo,konnyebb is cipelni igy a gyereket ha valaki sokat setafikal veleKépCsomo anyukat latok hordozokendovel,biztos az is joKép
Nem birom megnyitni az oldalatokat,mi van Baluval?Gondolom valami serv lehet ha sebesz van a dologba.Nagyon sok drukk hogy minden jo legyenKép
Hat igen en a regi egyerekdokimra es vedoneninmre kb igy szamithattam mint Te, de lecsereltem oket,reszben a koltozes reszben meg mert kerestem egy homeopatiasat.A Vorosmarty utcaban talaltam egyet ajanlasra es nagyon orulok hogy valottunk.Bar Alex ritka madarKépA bolcsiben meg csak 1* hinyzott egesz telen betegseg miattKépIgy ritakn jarunk a gyerekorvoshoz.

Zsuzska
Na mi pont a Brumimacihoz lakunk nagyon kozelKépKép
A felso kepen az egy fekvo kenguru,de a cimdre kuldok meg kepet hogy jobbanel tudd kepzelniKép
Azt csak a nyakadba kell akasztani es kesz,de a mereten hogy mennyire legyen fent vagy lent a baba az ovon lehet allitani.
A szines ,ulo kenguru is tok egyszeru csak bele kell bujni mintegy hatizsak csak forditvaKépKépCsattal lehet allitani hogy ki mennyire karcsuKép
Pedikuroshoz a Tompaba jarok,es az eddi osszes kiprobal kozul Rozika a nyeroKépTok ciki de miota itthon papucsban voltam sokat(pedig Scholl)benott a kormom sok helyen es csak akkor szep ha o csinalja meg ,meg persze szepen ki is lakkozza.
Te hova jarsz?
Es melyik rendelohoz tartozol?Gondolom a Lonyaiba.
Nekunk hetvegi programunk mar adott,de koszi az ajanlatotKép
Noverem kulfoldon el es evente egyszer jonnek haza a 3 kiskrapekkal egy hosszu idore.Es tegnap ertek ide,most anyueknal vannak videken ugyhogy a hetveget veluk toltjuk.Kivancsi vagyok mit fog csinalni a 4 fiu egyutt,vagyis 5 mert a batyameke is jonKépTavaly meg Alex is kisebb volt meg az ikrek is,de iden mar jol egyutt tudnak jatszaniKépAnyunak 5 fiu unokaja vanKépKépKépHat ennyit roviden a tagabb csaladomrolKép

Pusz jo hetveget!!
Kataa

Kép
Kép
 
 


Szerintem a szolgáltatóval van a bibi, azért nem jelenik meg a honlap. Remélem a sok érdeklődő nem szid, hogy biztos átverés az egész. Kép
Most csak ennyire futja, majd igyekszem még írni, de már hulla vagyok, holnap meg megyünk Kecskemétre.
puszi
Doryy
 
 


Na, megjöttünk Kecskemétről. Illetve Hetényegyházán voltunk, az onnan pár km. Áprilisban a virágkiállításon vettünk egy fa virágtartót és ugyanolyan stílusú könyvespolcot rendeltünk. Hú, nagyon klassz lesz. Igazi fa, igazi bügykökkel meg minden. Kép

Szóltunk ma a honlapos szolgáltatónak, nem tudják mi a baj, majd hétfőn lesznek bent okosabb kollégák, azok majd kitalálják. Klassz.
Hirschsprung betegsége van Balunak. A vastagbél egy részében nincsenek idegvégződések és nem megy tovább onnan a kaki. Ki kell vágni a rossz részt. Kép Júniusban műtik majd, nagyon izgulok. Sajna már volt egy műtét emiatt, végülis szépen összeszedte magát, ahogy képen is látszik, kutya baja.
Mit csináltok a hétvégén?
puszi
Doryy
 
 


Dori
Tenyleg nem ugy nez ki Balu mintaki beteg lenne.Nagyon jo hogy erre van megoldas.Bar gondolom felted,de csak gondolj arra hoy utana teljesen egeszseges leszKép

A mi hetvegenk nagyon mozgalmas volt.A noverem csaladjaval tolottuk.A fiuk minden varakozason felul eljatszottak egymassal es jo nagy hangzavar volt,de elveztuk nagyonKép
Holnap az Allatkertbe megyunk csapatpsol.Alex mar nagyon varjaKép

Na mennem kell,mert ma is farszto napunk volt,
kataa

Kép
Kép
 
 


Zsuzska, merre jársz? Azt ígérted, hogy szólsz, ha szülsz. Kép Nem ám csak úgy elmenni. Kép
Mi nemrég voltunk az állatkertben, de Balu még nem fogta fel, hogy hol van. Talán a zebra gyanús volt, hogy ilyet még nem látott, de a szürke elefánt szürke háttérrel még nem jött be neki. Amúgy meg majdnem végig aludt. Kép)

Doryy
 
 


Sziasztok Csajok!
Bocs, hogy így eltűntem, de semmi gond, minden OK, egyben vagyunk még!
Szombaton vásárolgattunk, este kertipartiztunk egészen fél 2-ig, másnap persze igen nagy passzivitásban voltunk, de jól esett összebújni a kanapén. Kép
Hétfőn volt a másik topicos mamákkal, babáikkal és a pocakosokkal tali, volt kb. 20 anyuka, ebből 5 pocakos, sok-sok baba, és néhány kisgyerek (a legnagyobb is csak most kezdi az ovit), nagyon jó volt! Eddig az volt bennem, hogy milyen jó, hogy még belül van a kiskrapek, most nagy kedvet kaptam a babázáshoz. Persze nem akarom siettetni az időt, mert még van 1-2 dolgom addig, meg szeretnék teljesen felkészülni. Voltak használt amcsi rucik, teljesen újszerűek, márkásak, gyönyörűek, jól bevásároltam Vincusnak. És persze volt sok finomság, mindenki hozott valamit.
Kedden kissé túlhajtottam magam, reggel NST - minden OK -, aztán torna, majd egy barátosnémmal ebéd, séta, dumcsi 5-ig, már fél 4 körül erősen nyilallgatott a hasimban alul (szeméremcsont területén) úgy hátrafelé derékvonalba, be is görnyedtem, meg eléggé megijedtem. De ez csak a fáradtság volt, persze este zuttyantam az ágyba.
Ígyaztán ma pihiztem itthon, csak vasalgattam, hadrendbe állítottam a fürdőszobai rabszolgámat, meg leugrottam délután a Coop-ba (Kata - Ferenc tér) leginkább ásványvízért meg JÉGKRÉMÉRT, nyami Kép
Kata,
pont a vasárnap délutáni rövid sétánknál jöttem rá, hogy melyik az a Tinódi játszó, úgyhogy sejtettem, hogy arrafelé laktok! Alex - és a többi kiskrapek - biztosan nagyon élvezte az állatkertet! Akkor most szabin vagy?

Dóri,
szegény Balu-baba, elhiszem, hogy aggódsz érte! De tényleg nagyon egészséges babóca formája van, úgyhogy most újra megnéztem a képet róla, és így megnyugodtam. Biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz vele!

Ezek a fájások normálisak, ugye? Meg néha fáj az is, ha mozdul. Gondolom, szegénynek már kevés a helye, neki sem lehet valami nagyon jó. No, nem baj, ha megunja, biztosan elindul kifelé Kép

Puszkó!
Zsuzska
 


Kata,
én a Brumimacival szemben lévő pedisnél voltam kétszer, szépen megcsinálja, de nem találom eléggé alaposnak. A Tiédet ajánlgatnád nekem? Mert akkor légyszi küldd el mélben a telószámát!
Köszi,
Zsuzska
 


Na, most meg Ti tűntetek el, sebaj Kép

Helyzetjelentés: minden OK, néha picit fájdogálok, de tök jól vagyok, jó a kedvem. Nézem a TV2-n a hülye vígjátékot, jókat röhögcsélünk.

cupp,
Zsuzska
 


Ficanka
En is itt vagyokKépEz a vilagos betesz nekunk mert a mi bubaj 8-kor alvo gyerekunk,kijelenti hogy nincs este mert nincs meg sotetKépHat igaza van sajnosKépIgy mindig fel 10-kor esik agyba.
Utana meg en esem nem sokkal)
Pedikurost szivbol ajanlom,mert nagyon alapos,1 honapig supi utanam a labamKép tobbet probaltam de o jott beKépRozika a neve es Tompa u 13-ban van egy fodraszat-kozmetika,ott dolgzoik.Telcsi szama:218-9021.
Hat en mar szabin vagyok majus 1-tol,de az a heti 3 napot meg dolgoztam az idegilenes melomban,azt ma fejeztem be.Nagyon rossz erzes volt memrt ez nagyon bejott nekem,de hat a munkaviszony meg a jo fiztes meg kell a kovi babahozKép
Hat az Allatkert bejott nekik tenyelf,de 5 gyerekt iranyitani sem volt konnyuKép
Hat afajasok elhetnek joslok isKépBar nekem semmi lyen nem volt.A szules elott 1 nappal vasaltam ki mindent ,es estere fajt a derekem nagyon,gondoltam ez mar igy lesz az elkovetkezo 1 hetben.De nem azok mar a fajasok volt kes masnap mar babaztukKépRemelem azert neked meg kihuzza egy kicsit,hogy anyukaja kiszorakozza magat ,mert utana jon a jo vilagKépKép
En meg megelegeltem atakaritast itthon,igy jovo hettol lesz taki nenim,persze csak a mukna miatt,mert nem akarok meg munka utan neki allni,a hetvegeket meg ezzel elrontaniKép A ket furdoszobat utalom a legjobban...Amugy rendmanias vagyok,tehat hamar fog vegezni a csaj,csak inakbb Alexxal jatszok delutanonkent,es az egeszben az a jo hgy apa otlete volt hogy kimeljen engem.Kép

Na jo ejt nektekKép
kataa

Kép
Kép
 
 


Kata,
köszi a pedist, ki fogom próbálni, nekem az is tök közel van! Kérdezted, hogy melyik rendelőbe járunk, a Ferenc térre a Serbán dr.-hoz családorvosilag, a védőnénihez meg a Vaskapu u.-ba, ott van a gyerekrendelő is. Még nem tudom, hogy kihez fogom vinni a kicsit, a védőnő ajánlott egy dr.nőt, de még informálódnom kell róla itt a környéken a mamáktól.
Szóval nektek két fürdőszobátok van? Akkor Ti nagyon gazdagok vagytok! Kép Meg takinéni? Akkor még annálissokkalgazdagabbakvagytok! Kép Különben én is biztos vagyok benne, hogy ha nem fogom bírni, akkor segítséget kérek, és tök igazad van, hogy inkább Alexszal játszol taki helyett!!!!! Majd számolj be, h milyen a csaj, hátha én is megbízom!

Most mennem kell készülődni, aztán nyomás Solymárra kerti partizni. Meg előtte még be kell szereznem a gátizom masszázshoz az olajat - mindent bevetek!

Cupp Nektek és persze Dóriéknak is!
 


Zsuzska
Dehogy vagyunk gazdagok,de a bok jolesettKépKépInkabb csak hitelesekKépKépEs mivel ez egy nagyobb lakas,mert mi mar nme akarunk innen kolotozniKépKépAzert van hozza ket furdo,amolyan ketgeneracios megoldas,de azert nem laknek meg akkoraban sem masokkalKép
Vedono nekunk is Vaskapu utcai,de en nem akarlak elkeseriteni de egyik doktornorol sem hallottam jokat itt.Ezert jarunk mi egy homeos specialistahoz aki egyebkent egy oregebb tapasztalt gyerekorvos a Vorosmarty utcaba.
Egyebkent Taki nenim meg sosem volt,sot segitsegem sem sosem,kezdettol mindent egyedul csinaltam,pici kora ota fozok minden nap,a lakas mindig ragyog,sosincs vasalatlanKép.Ha nem mennek ennyit dolgozni akkor most is megoldanam.Szerintem egy gyerekkel ez nem megeroltetoKépSzervezes kerdeseKépKép
Remelem hogy alapos a csaj,es ha bevalik akkor ajanlom majdKépKép

Na megyek a kiskraperkert a bolcsibe>.Ma volt az utolso ilyen takaritos,vasalos,fozos napomKépKépHurraKépKép

Neked jo kertypartyzast meg jo hetvegetKép
Kataa

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Végre vége a kániKULÁnak, ma egészen jól vagyok végre. Sokat fájt meg keményedett a hasim az elmúlt napokban, kíváncsi vagyok, holnap mint mond dokibácsi. Azt találtuk ki, hogy 5/6/7 jegyében jún.7-én fogok szülni Kép
Kata azért egy kicsit elkeserítettél dokinéni ügyben, nincs túl messze a Vörösmarty u.? Én azt hallottam vmelyik dokinéniről, hogy ő is homeós, de azért kíváncsi vagyok a véleményedre ... mert a kisded az első! Kép
Ügyes vagy, hogy ilyen szuperül megoldottad a házimunkát! Kép Úgy látszik, akkor velem van a baj, lehet, hogy lustadisznó vagyok? Kép Meg én nagyon imádom a kedvesemet, de ő nagyon tud koszolni. Lehet, h a Tiéd nagyon rendes? Kép Vaaaaagy nem jól szervezek ... az igazat megvallva nem is nagyon szervezek. Kben nálunk is tixtaság van, tök ügyin megoldottam ezt mindig, csak mióta nagyon nagy a pocim, azóta nehézkesebb kicsit, de most meg sok-sok időm van rá. Épp ma csináltam, gyönyi lett! Már csak a vasalás várat magára, megyek is!
Dóri, dóri hol vagy ... ? Kép
Szasztok!
fic.
 


Zsuzska
Hat en sem banom hogz vege ennek a melegnek.Alex jol birja sot be sem lehet cipelni kintrol,de en feltem mert hiaba kenjuk be napvedo kremmel...Gondolom nagy pocival nem elhetett egzszeru ez a meleg.
Rmeelem osszejon a kivansagod es akkor erkezik a pici amikor szretnedKép
IGen van itt egz doktorno aki ad homeos szereket is,de csak alternativanak,az ab-t ez is felirja rogton.Akihez tartozunk Dr.Csavas Anna,O allitolag meg eleg rendes a tobbihez kepestKépDe en is csak hallomasbol tudom ,mert jart mar szomszedoknal.A Vorosmartz u 5-10 pec kocsival,es ha nagyon beteg lenne ugyis kihivnam inakbb hozza.
Ja hat igen az en ferjecskem is rendmanias,nem csoda hogy Alex is elpakolja a jatekait szo nelkul,persze nem mindig ,de ez is haladasKép
Hat igen nagy pocisan nekem is csak az ido jott be mert minden dupla annyit tartott mint egyebkentKép
Pihizzel meg a hatraelov 1 hetben sokatKép

Dori
Tenyelg hol vagy??Jol eltuntetekKép

Kataa

Kép
Kép
 
 


Halihó Csajok!

Dóri kedves, nagyon eltűntél, remélem minden oké, csak sokat játszotok a kisprücsökkel! Kép

Kata, tényleg nehéz volt a meleg, főleg azért, mert összejött azzal az időszakkal, amikor behelyezkedik kismuki a fejével és tágítja a helyét, szóval nehéz volt, de túl vagyunk rajta. Most nagyon jó minden, csak ritkán fáj, mondta a szülésznő, hogy ez így szokott lenni, hogy szülés előtt van rossz, és aztán JÓ hét. Összeraktuk a babaágyat, készen vannak a polcok, itt van a füriben a kiskád és a pelenkázó, megvettem mindent a brumiban, kivasaltam a ruckókat ... szóval minden kész! Kép Szerdán NST rendben volt, dokibá megvizsgált (nem volt most valami fini), zárt vagyok, fej teljesen a helyén. Azt mondta, hogy reális a jún.10., amit az elején kiszámoltunk, persze lehet előbb és utóbb is néhány nappal ... tehát mostmár tényleg várjuk a NAGY NAPOT KépKépKépKépKép
Gyerekdoki ügyben az elején, amikor vinni kell oltásra, jobb, ha közel van, később meglátjuk, lehetséges, hogy változtatunk a Tiétekre, köszi az infót! Kép
Szerencsés vagy, hogy rendmániás a férjecskéd, sajna az én kedvesem nem Kép, de azért nagyon imádom őt! A mostani Nők Lapjában olvastam az ikrek jegyű gyermekről, ők sem kifejezetten rendszeretőek eredendően, meg hímnemű is lesz az én kisVincém, de azt gondolom, hogy ez is nevelés kérdése, és én igyekezni fogok rendes férfiembert faragni belőle! Kép

Jó hétvégét kívánok Mindnyájatoknak!

fic.
 


Sziasztok!
Megint benéztem, de látom, hogy pangás van! Na sebaj, élvezzétek a 7végét, gyerkőccel, férjecskével, nyárral együtt, fagyizzatok, nevessetek sokat KépKépKépKépKépKépKépKép!

Cupp,
Fic.
 


Zsuzska
latom tele vagy energiavalKépEz mar ilyen esemyn elotti izgalom latomKépKép
En amikor megszuletett Alex es a Tompaban laktunk,direkot olyan orvost kertem aki kijon es beadja az oltasokat,es az akkori meg is tette,(Lonyai utcai rendelohoz tartoztunk)Igy nem vittem alexet jo sokaig a rendelobe,osz-tel voltmminekk apjon elbarmit is.Mereckedni meg otthon volt merleg,a vedono meg soxor jott.
Kerdezz ra hogy kijon-e a doki oltani,lehet hogy megoldhato.
Nekunk ez a Vorosmarti utcai kijon ha a gyerek lazas(szerencsre nem voot meg ra peldaKép )en addig nem is valtottam amig ezt nem tisztaztuk.Van kocsija igy megoldhato neki.Kép

NA megyek mert kezdokikaz elmenydus hetvegeKép
Minden jot nektek,remelem Dori is valahol nyaralKép
Kataa

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Hát, nem játszottunk, kórházban voltunk. Kép Majd jövőhéten írok, csak most nincs időm, tegnap jöttünk haza.
sziasztok
Doryy
 
 


Juj, DÓRI, sajnálom, remélem minden rendben van már, most ne is foglalkozz velünk, de persze nagyon várjuk, hogy újra beszélgethessünk! Én látatlanba is küldöm a gyógycuppokat, használjátok fel bátran, mert mindig szoktak segíteni! Kép

Kata,
én is érzem, hogy izgulok, már nagyon várom az eseményt, tudod, már csak pár nap, és megcsocsózhatom a kisfiamat, ez NAGYON NAGY DOLOG!!!! Kép OKÉ, rá fogok kérdezni a védőnéninél, mert én is szeretném, ha kijönnének, és nem kéne odavinni a bacihegyek közé az apróságot! És a Vörösmarti utcai szerinted oltani is kijön? És simán elvállalna szted minket?
Remélem, jó volt a 7vége, még majd jövök, csak most kicsit megyek vízszintbe!
 


Dori
Most volta mutet???Nagyon gyors goygyulast a pici fiadnakKép

Zsuzska
Hat a mi drnonk is azert lett amienk,mert nekem fontos volt hogy kijarjon ha lazas a gyerek.Meg kerdeztem hogy megodhato -e. Az utcanev hallatan, mondta hogy igen mert az meg nincs messze,ugyhogy szerintem a tietek sem lenneKépNagyon kedves 60-as drno,tehat tapasztalt is elegge,de megis nyitott arra hogy ne ab-vel tomjuk a gyereket rogton.
Szerintem egy jo gyerekorvos nagyon fontos,aki a szopiban is partner.En beleestem abba a hibaba hogy a vedono ajanlatat elfogadtam....Es nem kerdezem meg anyukakat a rendeloben.Szerintem menj be egyszer es a varoban interjuzz emg parat,mert ezek e a merado velemyek nem a vedonoje...
A hetvege tok szupi volt,a nagyinal voltunk,most hogy a noveremek itt vannak par hetre minden lehetoseg ki kell haszalni hogy az unokatesok egyutt jatszanakKép

kataa

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Jól eltűntem, mi? Azt hittem, hogy mire visszajövök, addigra Zsuzska eltűnik. Mikorra vagy kiírva? Izgulsz? Ne felejtsd el jól venni majd a levegőt, mert nagyon fárasztó lesz. Lassan be, lassan ki és ne szorongasd a párod kezét, mert elég hihetetlen, de sok erőt vesz el.
Nekem azt mondták, hogy egy számolásnyival több legyen a kifújt levegő, mint a beszívott. Eleinte nehéz volt, meg elküldtem volna a fenébe, de tényleg jó volt. Ha úgy érzed, hogy elaludnál közben, akkor nyugodtan tedd azt, a szervezeted direkt csinálja, hogy ne fájjon annyira. Olvastam már olyat is, hogy vkinek orgazmusa volt szülés közben, de ez elég ritka..ott mindenki előtt... Kép

Most nagy izgulás van, mert jövőhéten lesz a műtét csütörtökön, de már hétfőtől be kell menni minden nap, lesznek vizsgálatok, vérvétel meg megmondják, hogy miket ehet-ihat. Az utolsó nap, azaz jövőhét szerdán már csak vizet meg limonádét ihat. Na, aznap nagyon drukkoljatok, mert biztos totál kileszek, hogy Balu éhes és nem adhatok neki enni, ő meg hisztizik majd. Szegénykém, már túllehetnénk rajta.

Nekünk nem vmi jó a háziorvosunk, de most nem is baj, nincs rá szükség, oltást beadni meg jó lesz, de szerintem majd keresünk egy másikat. Igazság szerint homeopátiásat szeretnék, és ne legyen messze. Tudtok ilyet? A háziorvos amúgy az első alkalommal mindenképp házhoz megy, akkor meg lehet vele beszélni, rákérdezni, hogy kijönne-e oltásnál. Amúgy nem a betegrendelésre kell menni oltásnál (legalábbis nálunk), hanem tanácsadásra, ott nincs beteg gyerek, hiszen úgy be sem lehetne oltani. Nálatok nem így van?

puszi
Dóri
 
 


Sziasztok!
Még mindig nem tűntem el, még mindig "túinván", úgyhogy úgy néz ki, csaknem jön össze ez a mai szülés ... esetleg egy nagyon gyors. Kép Mindenesetre, most elmegyek tornázni, úgyhogy csak röviden bekuksiztam, aztán majd délután bővebben!
Dóri! Örülök, hogy nincs nagy baj, persze drukkolok majd a műtétkor, de addig is élvezzétek az életet, nehogymá ez beárnyékolja a napjaitokat! Oksi? Kép
Kata! A dokinéni adatait szeretném mélben!

Puszi Nektek!
Zsuzska
 


Dori,
Akkor en ezt most nem ertem,miert voltatok korhazban a mult heten ,mar elozetes vizsgaltoka jovo heti mutetre???
Hu ez nem hangzik jol hogy elotte mar ne egyen 1 napig,sok erot nekedKép
Nekunk a korulmetelesnel volt az hogy reggel 5-tol nem ehetett 10-ig a mutetig,nagyon feltem hogy mi lesz mert meg pici volt,de kibirta simanKép
Igen oltasra a tanacsasadasra kell vinni a babot nalunk is,de idegen kornyezetbe barmit elkaphat egy pici,nekem meg a tel is kozbe jatszott...
Homeopatiast en tudok meg a VIII.keruletben,meg ezt a VII.-ben sajnos khozzatok kozelit nem igazanKépTalan a neten talalsz a homeopatia.lap.hu-n

Zsuzska
Hat otletem lenne gy termeszetes szulesinditasra,de ahhoz apa is keneKépKép
Dokineni adatait kuldom otthonrol esteKép
Erdekel valamelyik kenguru???Ha szeretned esetleg megnezni akkor osszefuthatunk.

kataa

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Nagyot tornáztam, aztán délután hatalmasat (3 órát) aludtam, de most tök jól vagyok. Néha-néha fájdogál, biztosan nem tetszik neki a vasalás! Kép Úgyhogy úgy tűnik, nem jön össze ez az 5/6/7 szülés, de nem gond, csak jöjjön a maga idejében ... mondjuk akkor holnap! Kép Na jó, Csajok, nem akarom én sürgetni a dolgot, de azért már nagyon várom, hogy beinduljon!

Kata!
Köszi, ha elküldöd a dokinéni adatait! A természetes szülésindításnak "apás" módját mostanában gyakrabban gyakoroljuk Kép, aminek én nagyon örülök. Volt, amikor ritkább volt, mint ahogy én óhajtottam volna, mert voltak kböző gátlások, de úgy néz ki, sikerült szétrobbantani őket teljesen. Nem velem volt gondja, hanem hogy a babának nehogy ő ártson, meg hogy engem nem akar "terhelni". De sikerült mindent megbeszélni, hurrrrrráááá! Mostanában aztán tényleg nem panaszkodhatok! De ugye nincs semmiféle különleges "fogás" v. pozíció, csak a lényeg, hogy csináljuk? Kép
Kenguru-ügyben most azt gondolom, hogy inkább kendőzni fogok. Nem haragszol, ugye?

Dóra!
Péntekre vagyok kiírva. Izgulni nem izgulok, vagyis egy picit igen, de semmiképp sem szorongás ez, csak tudod, ha fáj, akkor már elkezdem figyelni, hogy hány percenként, meg ilyesmi, mert mindig azt gondolom, hogy na akkor most ... Meg igyekszem mindent elvégezni ittho, nem annyira hagyom másnapra, mint eddig, szóval készülök. És nagyon várom a NAGY ESEMÉNYT!!!! Tudod, nem szeretném, hogy esetleg csússzunk és oxizzanak, akkor inkább megiszok bármilyen löttyöt, vagy bármiféle módszert bevetek, csak azt NEEEEEE! Kép

Szóval várom a jó ötleteket, meg persze köszönöm a tanácsokat, mert Ti már végigcsináltátok azt, amire én most annyira készülök!

Azért is mentem ma el tornázni, hogy átvegyük a kétféle légzést, a vajúdós-lazítós az igen jól megy, a kitolós-nyomós ügyben meg bizakodom, hogy ott és akkor ügyes leszek!

Balunak és Alexnek cupp-cupp!
Jövök még, de azért legyetek jóságosal!

Zsuzska (39+4,5)
 


Sziasztok!
Most nézegetem itt a topikokat, és látom, hogy van egy IX. kerületi is. Úgy örülök!! Mi is a József Attila lakótelepen lakunk, már 8 hónapos a kislányunk, Bogi. Így első "látásra" nagyon aranyosak vagytok :-). Zsuzskának sok sikert a szüléshez, én is drukkolok nagyon! Doriék, nektek pedig kitartást addig is és ne izguljátok agyon magatokat a műtét miatt!!! (Egyébként én is azt tapasztalom, hogy itt a telepen elég nehéz ismerkedni a kismamákkal).Katáéknak is üdvözlet!
Andi
 
 


Szia Andi!
Üdv a csapatban, örülök, hogy itt vagy! Biztosan Dóri is nagyon fog örülni, ha látja, hogy itt vagy, majd tudtok együtt játszózni! Kép Gratulálok Bogihoz, már tök nagy csajszi lehet! Kérek szépen képet!!!!!! Kép
És köszi a drukkot is!

Lányok!
Voltam ma NST-n, minden rendben persze. Teljesen zárt vagyok még mindig, dokibá szerint csak jövő héten szülünk. Úgyhogy úgy döntöttem, hogy nem izgatom magam, Vince elindul, amikor akar, én meg addig ÉLVEZEM AZ ÉLETET EZERREL. Rábírom a hétvégén a kedvesemet, hogy ruccanjunk ki, persze nem túl messze, csak Szentendre vagy ilyesmi - várom az 5leteket! -, és csak kettőnkre fogok koncentrálni, hogy végre ne a babáról szóljon minden. Ugye megértitek?
Cupp,
Zsuzska (39+5)
 


Zsuzska!
Képeket a Babanet-es fotóalbumok között találsz, a Boglárka képei I-VI. címek alatt. Ugyan nem a legfrissebbek, de majd még rakunk fel. Szerintem is használd még ki az időt a pihenésre és legyél minél többet együtt a pároddal, mert utána szegénynek egy darabik nem sok fog jutni belőled. Szentendre szerintem is jó úticél, kitűnő fagyizók vannak ott :-))).

Andi
 
 


Már mondtam neki, Szentendre nem hozta lázba, ezért hajókázás a Dunán volt a következő 5letem, és erre felcsillant a szeme. De még gondolkodom, biztosan eszembe jut még valami.
Feküdtünk a kanapén, és egyszer csak azt mondta a Pocaklakónak, hogy mostmár kijöhetnél! Kép Olyan kedves volt, ilyet még sosem mondott! Igazából nem nagyon beszélt még hozzá, csak simizte meg tapogatta meg hallgatózott. Imádom ezt a pasit, megyek is szeretgetni! Kép
 


Sziasztok

Latom gyarapodunkKépAndi udv itt,es vegre egy kislanyos anyukaKépKépMost mar feles az aray a Jozsef Attila es a belvaros kozottKépKép
Meselj magatokrol tobbetKép

Zsuzska
Persze hogy nem ,miert is haragudnek,ha kendozol majd az is joKép
Ja akkor termeszetes modot ha gyakorlojatok,jo lesz elore is ,mert utana 6 hetig nem lehetKépKépAmugy meg lehet hogy ez a hideg front fog bejonni neked,nekem is arra indult be AlexKépKép...Erdekes nalunk nem voltak ilyen visszaesesek hazastarsi koteleseeg terenKép,sot apa orult hogy extra etvagyam van raKépKépInkabb utana jottem bele nehezebben,pedig nem is normal utan szultem.
Programnak nagyon jooo a hajozas es kozben esetleg egy kelemes ebed vagy vacsi a hajonKépIndulnak ilyenek a rakpartrol surun.
Vagy esetleg egy Tropicariumi seta,az nem tul hosszu neked sem es utana egy jo kis kajcsi a LeroybanKép

Dori
Mi ujsi??

Ma jo dolgom volt ,mert anyukam nalunk aludt ,igy este kiruccantunkKépKépes O vitte bolcsibe Alexet helyettem,ebben az idoben jol is jott hogy melygarazsbol melygarazsig jottemKép
Kataa

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit akkor mesélek magunkról. Először egy kis szüléstőrténet: Bogica 2004 szeptember végén született a 36. héten, normál szülés volt a Schöpfiben. Éjszaka 11-kor elfojt a magzatvíz, úgyhogy irány a kórház, ahol azt mondták, hogy mivel még nincsenek fájások, pihenjek le a háromágyas szülőszobában, két alvó, megfigyelés alatt álló kismama mellett (akik úgy horkoltak, hogy a pici szívhangját alig hallottam a CTG készüléken). Szóval mondanom sem kell, hogy egy szemernyit sem aludtam, kb. hajnali 2-kor már kezdtek lenni fájások és 3-ra elég erősek voltak már és másfél ujjnyira voltam kitágulva. Közben néhányszor kijött belőlem a vacsi... 4-5 óra körül megérkezett a szülésznőm, ő is megvizsgált, mondta, hogy szépen tágulok, nem is gondolta volna, hogy ilyen szépen haladunk. Beöntést nem kaptam, csak borotválás volt. Szerencsére ekkor már birtokba vehettük az egy ágyas szülőszobát. Zuhanyozás stb., kapaszkodás apuciba (mert ugye apás szülés volt). Ja, őt is hazaküldték, hogy nyugodtan aludhat, majd értesítik, ha jöhet. De én fél négykor riadóztattam a mobilon (még jó, hogy nálam lehetett), mert szinte mindenki aludt a szülőszobán és láttam, hogy reménytelen, hogy őt értesítsék időben. Aztán 5-6 körül megérkezett a dokim is, és vártuk, hogy erősödjenek a fájások. Sajnos egy idő után gyengülni kezdtek, ezért oxitocint kaptam, de nem egyből jöttek az erős fájások. Közben oxigént is szívhattam. Elvileg 7-re meg kellett volna születnie, de 9:15-kor pottyant csak ki. Sajnos egyből elvitték és csak kb. másfél óra után hozták vissza pólyában, akkor szopizott egy picit. Fizetős szobára jelentkeztünk, de sajna nem volt hely, úgyhogy nem túl jók voltak a körülmények és a nővérkék sem foglalkoztak velünk. Bogocát is tápszerezték és 2-3 óránként hozták szopizni. De sokszor előtte teletömték és csak aludt, semmivel nem lehetett felébreszteni. Egyelőre ennyi, de majd még írok, csak a pici lányt ölbe kellett venni és ő is vadul számítógépezni akar :-))).
Andi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron