Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Zsuzska, a vödröt a doki néni ajánlotta, mert Jack még 6 hetes korában is utálta a fürdést. A vödörben fel tudják venni az un. magzat pózt, és a meleg vízben való lebegés az anyaméhre emlékezteti őket. Mármint ezt mondják az okosok. Először én is idegenkedtem tőle, de amióta használjuk, nagyon élvezi a fürcsit, nagyokat csapkod a mancsaival, rugózik a lábaival és vigyorog mint a vadalma.

A karácsony Dublinban egész jól sikerült, Jack jól bírta a repülést és a zajt (az ikerunokatesói). Minden 10 hónapos gyerek visítozik?

Rengeteg játékot, ruhát kapott, nem is tudtuk mindet hazahozni. A ruháknak kb. harmada különben sem volt jó rá, sokan nem számoltak azzal, hogy 3hónaposan már 68cm.

Ja még annyit, hogy az elején azt hittem, hogy meg fogunk fagyni, mivel az ikrek anyukája, nagyon komolyan vette a tanácsolt 18-21C hőmérsékletet, és 18C volt minden szobában, kivéve a nappaliban és a konyhában, ott 21C volt. Nálunk 23C van a szobákban, éjszaka pedig 21. Alig bírtam kikönyörögni tőle, hogy csak 1-2 fokkal csináljunk melegebbet. Megmutatta a hőmérőjüket, és a fokok mellé oda voltak írva a teendők (kapcsolja le a fűtést, kapcsolja fel a fűtést) és hogy milyen betegségekek léphetnek fel, ha nem 18-21 fok van. Elég ijesztő volt.

Ügyesek a totyogó babák, bár gondolom Andi neked nem lehet könnyű pocakkal szaladgálni a Bogi után. Tudod, hogy fiú lesz vagy lány?

Üdv.:

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Andi
Jöttök holnap délután babamasszázsra? Bogi most nem beteg? Mert Balu beteg és nem szeretnénk összefertőzni. Mondjuk ma voltunk a dokinál, nem vírusos, csak sima megfázás, de egyikőtöknek se hiányozna. Csak már karácsony előtt kezdődött nála és azóta sem múlt el.
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eddig nem írtam, de egyszerűen annyira összejöttek a dolgok, hogy egy perc időm sem volt leülni a gép elé.
Dóri, mi voltunk babamasszázson, most 11-re kellett mennünk és jövő héten is (ami az utolsó alkalom lesz) 11-re kell majd menni. Persze én már csak a műbabán gyakorolok, mert Bogi olyan kis örökmozgó lenne, hogy 5 perc után megunná (ez a tapasztalat sajna). Sajnálom, hogy nem tudtatok jönni, remélem Balu már jobban van. Tényleg egész karácsonykor betegeskedett? Szegényke, biztosan nagyon megviseli ez őt is és titeket is. Ja, a védőnéni azt mondta, hogy a babamama klubban is lesz változás, mert külön szeretné venni a totyogókat és a csecsemőket. Így valószínűleg csak kéthetente lesz totyi klub, a másik két héten pedig a piciknek lesz. De gondolom erről majd bővebben holnap fog beszélni.

Manka, nekünk a 20 hetes ultrahangon mondták, hogy talán kislány, de azóta a dokim nem tudott egyértelműen választ adni, úgyhogy még nem biztos. Szerdán akarok megint menni hozzá, remélem többet tud majd mondani Kép. Elég furi lehetett Dublinban, hogy ott ennyire betartják a hőmérsékleti ajánlásokat. Lehet, hogy ott már megszokták az emberek a 18-20 fokot, de mi a 22-ben is néha fázunk. Hát, a 10 hónapos gyerekek már tényleg tudnak visítozni, hát még a mi 15 hónapos kislányunk Kép. De jó, hogy Jack ilyen korán megtapasztalta a repülés örömeit, legalább hozzá lesz szokva és nem fog félni később.

Most már mennem kell sajna, mert a párom tanul és nagyon idegesíti az én klimpírozásom a billentyűzeten Kép.

Puszi
Andi
 
 

 
 

Sziasztok,

Zsuzska, mintha korábban olvastam volna, hogy ti jártok baba-mama tornára. Hová, és hány hónapos kortól lehet kezdeni? A Vince szereti?

Üdv.:

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

A Schöfibe járok terhesgondozásra. Valaki tud nekem infot mondani a kórházról, ill. dr. Oláh Kingáról?
előre is köszönöm.
 
 


Sziasztok!
Boci, szerintem a Schöpfis topikon sok mindent megtudhatsz a kórházról és a doktornőről, érdemes benézned. De egyébként én is ott szültem 2004-ben és most is ott fogok ha minden igaz, márciusban. Sajnos én nem ismerem a doktornőt, így ebben nem tudok segíteni, hogy mit hogyan csinálhat. A kórház szerintem nem olyan rossz, bár lehetne mit felújítani és modernizálni. Két dolgot tanácsolnék: feltétlenül válassz szülésznőt és ha lehet, akkor fizetős szobába menjél, mert az első emelet nekem nem igazán jött be, a fizetősök a 3.-on vannak. Ha van még kérdésed, írjál nyugodtan.

Andi
 
 


Sziasztok!
Élünk, virulunk! Az ünnepek elteltek, nagyon szépen sikerült az első közös karácsonyunk, és a szilveszter is jó volt Zalakaroson. Kép

Most sajna Vince elkapott valamit, péntek este és tegnap lázas volt, szombaton reggel hányt egyet, attól nagyon megijedtem, de szerencsére azóta sem volt, néha köhécsel, levert kissé, és eléggé erőltetnem kellett ma a szopit, úgyhogy gondolom, hogy a torka fájhat. Ügyelettel beszéltem, de holnap kihívom a dokinénit. Ma már nem volt láz, csak nagyon sokat alszik napközben, most is, pedig lassan fürdetési idő van, de nincs szívem felébreszteni, olyan szépen alszik.

Remélem, Balu már jobban van!
Andi, örülök, hogy növöget a pocid, és hogy Bogika ilyen ügyes nagylány már.

Meséljetek, mi újság Veletek!

Manka, Vince nagyon szereti a tornát, meg én is, keddenként van 10-től a Haller u-i műv.házban, és babától függ, ha nyugodt, már 3 hónaposan is eljátszik a szőnyegen, amíg Te tornázol, vagy vele is "súlyzózhatsz"!

Cuppantás,
Zsuzska
 


Liginé, Andi!


Köszönöm szépen a jótanácsokat, már be is jelentkeztem a Schöpfi topikba.

Boci
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 


Hello Csajok!

Álünk, virulunk, babám már tók jól mocorog. Most éppen Red Hot Chili Peppers koncertfelvételt hallgat, be is van indulva tőle. Kép Az eddigi komolyzenéhez képest nagy változás. Kép
Végül a 20. héttől kellett kismamacuccot hordani, azóta már jócskán kidagadtam a fazékból. Kép
Tud vki némettanárt ajánlani?

Ági
22+4
 


Ficánka,
Vince szép nagy emberke. Kép Remélem már meggyógyult. Kép
 


Sziasztok!
Ági, örülök, hogy jól vagytok és már szépen gömbölyödik a te hasad is Kép. Hidd el, olyan hamar el fog telni az idő a szülésig, hogy csak kettőt pillantasz és már itt van. Én is már a 34. hétben leszek holnap, úgyhogy már nincs sok hátra! Bogi is a 36. héten született...
A kórházi csomagot már összekészítettem, csak a köntöst kell még kivasalnom és elrakni. Most már külön szatyorba tettem azt, ami a szülőszobában fog kelleni. Beszéltem a szülésznővel is, beírt a kiskönyvembe, úgyhogy már ez is le van rendezve. Ugyanaz lesz a szülésznőm, aki múltkor is volt.

Dóri, Zsuzska, meséljetek Ti is magatokról, hogy mi újság veletek!

Puszi
Andi
 
 


Sziasztok!

Tudom, régen voltam, de ami késik, nem múlik ... nomeg rossz pénz nem vész el Kép

Vince már teljesen jól van, újra lehet menni emberek közé, meg hozzánk is jönnek, úgyhogy mozgalmasak a napjaink. Én igyekszem visszanyerni a formámat, és kihasználni a babázás minden percét. Kb. ezzel telnek a napok, és nagyon kellemesek, nagyon élvezem! Kép Persze a tavaszt várom, mert akkor majd lehet nagyokat sétázni! Kép Most azt tervezgetjük a kedvesemmel, h elmegyünk márciusban egy kicsit tengerezni, Egyiptomban Sharm al Sheiket (remélem, jól írom) ajánlgatták, úgyhogy most ezt kéne megszerveznem. Olyan gyorsan eltelnek a napok, h az elképesztő! Kisfiam már elmúlt 7 hónapos, és olyan, mintha tegnap jöttünk volna haza a kórházból. Kép

Most rendbe kell szednem a lakást, délután megyünk dokinénihez, sajna újra kell oltani a BCG-t Kép de utána majd jövök, teszek fel képet, nomeg leírom a súly- és hosszmérés eredményeit. Annyit előre, h most a 86-os ruckók szoktak jók lenni. Kép

Ági,
örülök, h szépen nő a pockód, lassan összehozhatnánk azt a sétát! vagy inkább majd tavasszal? Vince metallicára szokott bulizni, de a red hot is szuper!!!! azt is nagyon szeressük!!!! Kép

Andi,
de furi, már 34???? tényleg repül az idő! akkor elkezdek drukkolni, oké?

Dóri,
?????????????

cupp,
Zsuzska
 


Vincsenzó 7 hónaposan 11,57 kg, a hosszát már megint elfelejtettük lemérni Kép olyan 77-80 cm között van. majd legközelebb! Kép csak anyatejcit nyom, némi almát hajlandó elfogyasztani desszertként, de a többi próbálkozás kudarcba fulladt, vagy kibukta vagy kiütések jelentkeztek.

A bcg-t újraoltották, egy igazi HÕÕÕÕÕÕÕÕÕÕÕÕS volt az én kiskrampóm, csak egy egészen incifincit sírt, inkább csak azt mondta, h áááááááÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, jaj, megszúrt a doktornéniiiiiiiiiii! Kép

Éjszaka egy picit nyügibb volt, de reggelre semmi gond, biztosan fájt neki a helye.

cupp,
Zsuzska
 


Szia Zsuzska!
Tényleg nem kis teljesítmény a 11,57kg, Bogi most olyan 10 kiló körül mozoghat, nem egy nagyevő sajnos. Most elkezdtem neki adni Vitacolan nevű multivitamin szirupot, remélem, hogy attól megjön majd az étvágya. Ha belegondolok, hogy Bogi is 86-os ruhákat hord, akkor Vincikéből 16 hónaposan majd tényleg egy óriás lehet. Jó, hogy még nem fél az oltástól és jól viselte a szurit. Bogi január elején kettőt is kapott plusz szabincseppet, de ő már a doktornéni sztetoszkópja láttán is megrémült. De nem baj, ő már csak 3 évesen kap újra oltást.

Mi szerdán voltunk a dokinál megint, szerencsére minden rendben van. Ultrahangra majd 8-án megyek, remélem, addig kihúzza a pici Kép

Puszi
Andi
 
 


Remélem az én babám nem siet, mert a 35. héten még nyelvvizsgázni akarok. Kép A szóbelin csak nem buktatnak meg egy kismamát. Kép
Láttátok az Éretleneket? Szülhetnék az írásbelin, aztán a szóbelin már a baba popsijára írhatnám a puskát. Kép
Védőnőm ideadta, hogy miket kell beszerezni, a fülem is kettéállt, 80 dolog van felsorolva. Na, azért sikerült megkurtítanom a felére., de még szerintem lehet nyesni belőle.
A Brumi Maci (asszem az a neve, ami itt van a Mester u-ban) milyen? Jó egyszerű lenne itt beszerezni a dolgokat.

Ficánka,
sétálás nekem oké...de nem fagytok le? Mostanában veszett hideg van. Az emilem hp76bp@lycos.com , ott telszámot is cserélhetünk, hogy mikor séta. Szoktam a kismamikat nézni, hátha ti vagytok, de nem láttam akkora babót még, mint Vince. Kép
Asszem kinőttem a szövetkabim, ma lepattant a hasáról a gomb. Kép

5 kilónál tartok plusszban, 2 kilót az utóbbi 2 hétben híztam. Ez már így fog folytatódni?

Andi,
nagyon izgalmas. Kép

A babák fejlődéséről van egy tuti film a Spektrumon. "Miből lesz a cserebogár?" a címe, szombat este 20:50-kor lesz, hétfő és csüt reggel ismétlik.

Ti mennyi idő alatt jöttetek bele a bébigondozásba? Már kezdek izgulni, milyen lesz.

Kiságyat kaptunk, de pelenkázót szerintetek hol érdemes venni? Abból színeset szeretnék, ami alúl komódszerű. Nálunk minden fa vagy bútorlap és faszínű, de nem akarom a gyerekszobát túl minimálra, de sziruposra sem. A falak így is fehérek maradnak, és a kiságy is az.
Jajjj, még annyit kéne fejlődnöm, mert egyelőre lusta vagyok, rendetlen, stb, ami nem "szuperanyai" tulajdonság. Szerintetek fogok még fejlődni a bébi kedvéért, vagy már megrekedtem? Kép

Na, eldugulok.
Ági
23+4
 


Sziasztok Lányok!

a Sote I-es topikból érdeklődnénk,hogy mi van Kataával???Olyan régóta nem hallunk róla semmit!Már komolyan aggódunk!

Köszi:Dóri
 


Sziasztok!
Dóri, sajnos mi sem hallottunk mostanában semmit Katáékról, reméljük, hogy nincs valami baj náluk!

Ági, hát, a 35. heti nyelvvizsga az tényleg elég rázósnak tűnik, de Te egy bevállalós kismama vagy Kép! Ha meg tényleg akkor mész szülni, majd viszel igazolást és mész legközelebb (két szoptatás között Kép). Szerintem a Brumi Maci nagyon jó bolt, én sok mindent vettem ott és apszolúte nem drága üzlet. Sajna nagyon sok mindent kell megvenni az első babának, ha nem vagy olyan szerencsés, hogy rokonoktól kölcsönkapjál egy-két dolgot. Mi is csak néhány használt rucit kaptunk anyósom munkatársnőjétől (ez is nagy mázli igazából). Jó minél hamarabb utánajárni a dolgoknak, hogy mi hol mennyibe kerül és az akciós dolgokra lecsapni, így nagyon sokat spórolhattok! Vannak például a Brendonban és a MegaToys-ban havonta kuponakciók ezt minden hónapban érdemes figyelni, mert márkás dolgok vannak szinte féláron. Ne aggódj, szerintem a lusti el fog szállni, amint megérkezik a babóca, mivel teljesen rád lesz szorulva és olyankor a felelősség annyira elönti az embert, hogy szinte feláldozza magát a piciért. Én is hulla voltam az első két hónapban, de az anyai kitartás mindenre képes!

Na jó, nem leszek nagy bölcselkedő tovább, de tényleg nem kell izgulni, most használd ki a szabadidőt és pihenj sokat!

Puszi
Andi
 
 


Sziasztok!
Megvagyunk még. Igyekszem majd írni. Járunk zenebölcsibe, Balu nagyon élvezi.
Most megyünk aludi.

puszi
Dóri
 
 


Sziasztok!
Dóri, hova jártok zenebölcsibe? Ide a közelbe?
Mi még szerencsére egyben vagyunk, most hétvégén csempéztük újra a konyhát a párommal, tegnap fugáztunk, szóval jó kis rumli van itthon. Bogi ki van zárva az előszobából és a konyhából, nem igazán tűri jól most ezt a kaotikus helyzetet. De remélem, hogy gyorsan meg tudjuk csinálni a konyhabútort és újra helyre áll a rend.

Puszi
Andi
 
 


Sziasztok!
Az Örsre "járunk", de most lemondtam egy időre, mert Balu nátha-gyanús. Meg most sokan betegek, nem akarom, hogy elkapjon valamit. Ja, meg mindig akkor jön rá az alhatnék is. Kép
 
 


Sziasztok!

Jól vagyunk, minden okés. Tegnapelőtt Vincsenzó elkezdett rosszalkodni is. Kép Lekúszik a habtapiról, és felfedez. Olyan édes, imádom!

Andi,
Vitacolan jó, és még az étvágya is megnőhet tőle. Kép Vince nagy súlyához persze tekintélyes hossz is párosul, és ez genetika, az apcija volt épp ilyen. Várhatóan ő is veri majd a két métert. Én azt szeretném, ha vizilabdás lenne, a csodaszép alakjuk miatt. Kép Egyébként mostanában inkább nyúlik, és ahogy egyre többet mozog, úgy csökkennek majd szépen a hurkák. Persze én is kíváncsi vagyok, milyen lesz 16 hósan. Majd meglátjuk! Kép Drukkolok, hogy minden legyen úgy, ahogy szeretnéd! Izgalmas és mozgalmas időszak következik nálatok, nagyon kíváncsi vagyok, Bogica mit fog szólni a tesókához. Most bújik a pocidhoz? ad puszit rá? tudja, érti, hogy mi a helyzet?

Ági,
okés, dobok mélt és telószámot. Most épp nincs olyan nagy hideg, de állítólag megint jön a hidegfront. De már február van, úgyhogy mindjárt itt a tavasz!!!!! Kép A brumimaci egészen jó, csak minden picit drágább, mint a megatoys-ban (soroksári úton van egy), és a választék is sokkal nagyobb ott. Szóval, ha megoldható kocsival, inkább oda menjetek! Ott aztán minden van. Babakocsitok, hordozótok van? A mérleg- és a légzésfigyelő-kölcsönzést viszont itt a brumiban érdemes megoldani. Ruhákkal hogy álltok? Egy csomó kérdésem van, és szívesen ontanám is a tanácsokat, ezért is lenne jobb sétázni! Kép A babóhoz majd alakulsz persze, de én pl. még mindig tök lusta vagyok, ez az alaptermészetem. Kép Nem kell ám mintaanyának lenni, erre nem szabad törekedni, mert abba belereccsensz! És ne izgulj, minden menni fog, majd hallgatsz az ösztöneidre, és persze kérdezel minket! Kép

Most olvastam, hogy mit írt a brumiról és a lustaságról Andi, hát ezért jó a topic, mert különbözőek vagyunk. Kép

Dóri,
remélem, a nátha gyorsan elmúlik! próbáltad már a homeót?

Na, most L született feleségeket nézni. Aztán aludni.

cupp,
Zsuzska
 


Sziasztok!

Mi a Mester utcában lakunk egy lassan 2 hónapos kislánnyal (Flóra). Ti merre laktok a IX. kerületben? Össze szoktatok futni élőben is?
Hatos
 
 


Sziasztok!

Zsuzska
Mégsem náthás végül, csak néha van egy hapci, de itt megáll. Viszont átálltunk a mosható textilpelusra és sokkkal jobb a bőrének tényleg, mint az eldobható...meg ugye környezetkímélőbb is. Ott vettük a Brumi maciban, Monapel pelenka. Csak ajánlani tudom mindenkinek.
Balunak tegnap kijött a 9. foga, ma meg a 10. és már mintha látnám a 11.-et is. Mindjárt kibújik az egész fogsora, ha egy kicsit nem figyelek oda. Kép
 
 


Sziasztok!
Először is NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT kívánok Dórinak és utólag Balunak is! Sok szerencsét és minden szépet, minden jót az ünnepelteknek!
Dóri, nem semmi, hogy belehúzott Balu a fognövesztésbe Kép. Bár Boginak is már nagyon dudorodnak az új alsó rágó fogak, de még nem szakították át az ínyét. De egyfolytában megy az ujjrágás és nyáladzás. Érdekelne engem is ez a mosható pelus. Írnál még róla, hogy milyen (annyi ideig nem ázik-e át, mint az eldobható, mennyibe került és mennyit vettetek). Mostanában nem voltunk a baba-mama klubban, mert a konyha még mindig nincs kész és annyi dolog van vele. Meg most nem is akarom, hogy Bogi összeszedjen valamit, hogy ne fertőzze meg az új bébit. Jaj, egyre rosszabbul alszom, sokszor elfekszem a jobb oldalamat és akkor begörcsöl a hasam, így néha egy-egy magne B6-ot be kell vennem. Persze, most már minden nap a szüléssel álmodok, kíváncsi vagy már, hogy mikor lesz a nagy nap. Tényleg izgalmas már így a végén.

Zsuzska, Bogika még nem nagyon fogja fel, hogy kistestvére lesz. Mutogatom neki a pocimat, hogy ott van benne a pici baba és megsimogatom, de ő még szerintem nem tudja hova tenni. Szerintem kb. 2 évesen már felfogná, de most még korai. Vettünk neki egy babát, amit majd az új bébi fog hozni neki ajándékba, hogy ő is tudjon babázni, amíg én a picivel foglalkozom. Van hozzá pótruhácska is, úgyhogy majd öltöztetheti ő is a sajátját Kép.

Puszi Nektek, majd írok, hogy mi újság van, elvileg szerdán megyek az orvoshoz meg ultrhangra és CTG-re is.

Andi
 
 


Sziasztok!
Köszönjük a névnapi köszöntést. Kép

Monapel a neve a pelusnak. A Brumi maciban is lehet kapni, Monapel a neve. www.bababolt.com oldalon van róla sok infó. Amúgy nyilván azért más, mint az eldobható, máshogy működik. Elsősorban otthoni használatra jó, de hát elvileg azért a nap nagyrészét (legalábbis a peluscseréket) otthon szoktuk végezni. Mivel a pelusokat le kell öblíteni, azt meg egy bevásárlóközpontban nem igazán lehet kivitelezni. Szóval itthonra textilt használunk, ha meg elmegyünk olyan helyre, ahol nem lehet átöblíteni, akkor eldobhatót használunk, de hát lényegesen kevesebbet kell otthon tartani abból.

Úgy van, hogy van egy belső és egy külső (gumibugyiszerű) rész. A belsőben még van egy betét is alaptartozékként, de külön is lehet kapni még hozzá. Ez az egész gépben mosható. Vasalni, klórozni nem is szabad, úgyhogy nem sok dolog van vele. Popsikrémet nem is használok bele, pedig Balunak aztán iszonyatosan ronda volt a feneke, de ettől egyrészt meggyógyult, másrészt továbbra is szép a bőre, nem is kenem semmivel.
Azt nem mondom, hogy olcsó, mert egy belső 1390Ft, egy külső meg 1900Ft. Eddigi tapasztalatom szerint jó, ha van 15db belső és 3 külső. De ha belegondolsz, akkor most egyszer kell kiadnod rá ennyit és utána nem kell venned többet. Arról nem is beszélve, hogy tök jó érzés, hogy nincs tele a kuka émelygős szagú pelusokkal, nem kell kenőcsözni, nem kell popsitörlőt sem használnom (bár azért van kéznél, mert néha kell), mert a belsőnek a betétjével még le tudom törölni a fenekét. Szóval popsibarát, anyabarát és környezetbarát. J

Ha van kedvetek átjönni és persze erőd, akkor szívesen megmutatom, hogy milyen.

Puszi
Dóri
 
 


Lányok,
akkor még vagy fejlődöm, vagy nem. Kép
 


Sziasztok!

Dóri, szívesen megnézném majd a pelust, valamikor jövő héten napközben átszaladnánk, majd írd meg, hogy nektek mikor lenne jó.
Szerdán voltam az ultrahangon, most is kislányt mondtak, úgyhogy szerintem ez már biztos Kép! Az a furcsa, hogy csak 33 hetesnek mondták, pedig már a 36. hétben vagyok. A két falcsont között (BPD) 7,8 cm-t mért az ottani doki. Aztán még aznap lementem a saját dokimhoz és ő pedig 8,4 cm-t mért, ami 35 hetesnek felel meg. Szóval tök jó, hogy nem lehet tudni, most akkor mekkora is pontosan a baba. Ugyanaznap fél centivel mást mér két orvos? Na mindegy, abban reménykedem, hogy még vagy két hétig bent marad, hogy ha tényleg kisebb, akkor is legyen elég ideje a fejlődésre.
A konyha már kezd nagyjából alakulni, tegnap sikerült először beindítanunk a mosogatógépet és nem hittem a szememnek, hogy mindent teljesen tökéletesen elmosott! Beraktam a 2 napos beszáradt bébiételes üveget is próbaképpen és full tisztán szedtem ki. Hallottam sok panaszt, hogy nem mindig mos el mindent tisztán, de ezek után már nem hiszek ebben.

Puszi Nektek!
Andi
 
 


Sziasztok!

Andi
Hú, dejó neked. Mosogatógép...Kép
Nekem 4 héttel nézték el egyszer. A dokim szabin volt, a másik doki meg a 28 hét helyett 32 hetet mondott. Azt hittem elájulok. Kép De aztán már nem is emlékszem - jaj, hogy felejt az ember... - de valahogy összehoztuk, hogy végül hány hetes is. Kép

Nekünk a délután, ebéd utáni időpont lenne jó, elvileg bármelyik nap. Nektek jó akkor?


Tegnap voltunk az egyik kisfiúnál, akivel szoktunk sétálni. 5 baba volt, egész jól eljátszottak már egymással is néha. Ebéd után mentünk és úgy 5 körül értünk haza. Balu már fél 6-kor aludt és egy peluscsere kivételével végülis akkor kezdte az esti alvását. Kép
 
 


Sziasztok!
Mióta megvettük ezt a mosható pelenkát, azóta rámjött (mégjobban Kép) a környezetvédő-láz. Kép Kicsit már jojózik a szemem a netet nézve, de elég sokat olvastam arról, hogy a mosódió mennyire jól használható mosószer helyett. Állítólag valami szappanféle oldódik ki a dió héjából (mosózsákban kell a gépbe tenni), és végülis az tisztít. Állítólag a bőrproblémásoknak nagyon jó, de legalább ennyivel kevesebb alkalommal találkozunk vegyszerrel, meg környezetbarát is.
Ti mit gondoltok erről? Hallottatok már róla akár rosszat, akár jót?
Nem írok le mindent róla, a neten van egy csomó minden itt:
http://mosodio.hu/inhaltwaschnuss.htm?/
http://hunza.hu/indiai.php

Szerintetek nem diliztem be? Nem kamu ez? Bár elég igaznak tűnik, meg sokan dícsérik.

puszi
Dóri
 
 


Találtam még egy érdekességet:
http://www.sanoll.hu/
Ezen az oldalon, ha rákerestek valamelyik termékre, ott rá lehet kattintani, hogy milyen összetevőkből áll. Le van írva szabvány szerint, hogy Aqua, Citric Acid (meg ami a samponok hátulján van), a mellette levő oszlopban meg le van írva magyarul, hogy ezek micsodák. Érdekes. Majd megnézem, hogy amit most használok, abban mik vannak. Kép Remélem van benne valami természetes anyag is. Kép

Najó, most már leállok. Kép

Dóri
 
 


Sziasztok!
Dóri, szerintem nem viszed túlzásba a dolgot, elvégre úgyis ebből írtad a szakdogát is és még élénken él benned az egész. Majd megnézem a linkeket, amit küldtél, biztosan lesznek benne érdekes dolgok.
Arra gondoltam, hogy holnap beugranánk ebéd után (olyan fél 3 körül), ha nektek ez jó. Ha nem, akkor a szerda is jó.

Puszi
Andi
 
 


Sziasztok!

Új vagyok ebben a topikban, és szeretnék segítséget kérni gyerekorvos ügyben.
Mi (férjem,és 3 hetes kisfiunk, Máté) a VIII. kerületben lakunk, de nem szimpi sem az orvosi rendelő, sem az orvosunk.
Tudna nekünk valaki ajánlani kulturált kinézetű rendelőt és megbízható gyerekorvost a IX. kerületben?
Előre is köszönöm az infót!

Üdv:
oladanyi
 


Szia Oladanyi!
Itt a lakótelepen szerintem teljesen kulturált a rendelő (a felnőtt wc is tiszta) és amúgy is jó meleg van és tiszta. Mi a Kolos dokinőhöz járunk és meg vagyunk vele elégedve. Előtte egy másikhoz jártunk és utána átiratkoztunk a Koloshoz. Szerintem normális, alapos, és odafigyel a gyerekekre.
szia
Dóri
 
 


Ja, persze azt elfelejtettem írni, hogy a Csengettyű utcában van a József Attila lakótelepen a Kolos dokinéni.
 
 


Lányok,
aki meg van elégedve a babakocsijával leírná a márkáját, típusát? Lassan meg kéne vennem.
Babahordozót kaptunk külön, így az nem szükséges.
Már a 7. hónapból lepergettük az 1. hetet! Kép Növök ezerrel. Kép

Doryy,
néha én is rákattanok egy témára, szerintem ez okés. Kép
 


Nekünk Avanti babakocsink van. Azóta néztem már másokét is, de még mindig nem cserélném el senkivel. Még mindig nincs olyan funkció, ami hiányzott volna róla. Ez a nagy babakocsi. Van esernyőre csukható is, de az még nem fog kelleni egyelőre, az Bebe Go.
 
 


Sziasztok!
Ági, nekünk Brevi Explorer babakocsink van, ahhoz adtak kemény aljú mózeskosarat és hordozót is. Nagyon jó, mert újszülött kortól egészen a babakocsis korszak végéig kényelmes és praktikus, emellett majdnem olyan kicsire összecsukható a váza, mint egy esernyő kocsi (ez ugye az autóban furikázás miatt nagy előny) és könnyű. Ezt a MegaToys-ban lehetett kapni.Most az új bébi miatt vettünk egy testvérkocsit is, ha jól emlékszem MARK a neve és Vácon árulják egy bababoltban. Az internetről néztem ki, van egy személyes babakocsijuk is és nem drága, de jó kidolgozású, német típus. Ha kell, előkeresem a pontos nevét. Jó pocakosodást Kép!

Dóri, kipróbáltam a mosódiót, tényleg bejött. Bogika sáros kinti overállját és kesztyűjét mostam ki fél mosásban és egy zokniba tettem bele a 7 1/2 mosódiót. Semmi mást nem raktam hozzá és teljesen tiszta lett Kép. Nincs kedvetek esetleg csütörtökön átruccanni? Amíg még egyben vagyok. Igaz, hogy még egy-két dolog elöl van a konyhaszekrény mizéria miatt, de addig megpróbálok valamilyen rendet tenni.

Puszi
Andi
 
 


Doryy!

Köszönöm szépen az infót!
Akkor már csak azt szeretném megkérdezni, hogy mi a menete az orvosváltásnak?
Oda megy az ember személyesen, felkéri az új orost, aztán átkéri a papírokat a régi helyről?

Üdv:
Oladanyi
 


Sziasztok!

Andi
De, nagyon szívesen. Mikor menjünk kb? Bár Balu mostanában jól össze van zavarodva alvásügyileg, de úgy próbáljunk belőni valami időpontot? Nektek milyen időszakok jók? Megpróbálunk igazodni hozzátok.

Oladanyi
Nálunk úgy volt, hogy a párom felhívta az új dokinőt, bement hozzá és megbeszélték. De mi rendelőn belül váltottunk és az úgy egy kicsit kínos volt, ezért mentünk be személyesen. Amúgy úgy kell csinálni, hogy odamész az új helyre, bemész a dokinőhöz a gyerkőccel és megmondod, hogy hozzá szeretnél járni. Csinálnak egy kartont neki és ők majd lerendezik a régi rendelővel, hogy átkérjék a kartont. Én felnőttdokit váltottam most a költözés miatt és ott is így kellett.

sziasztok
Dóri
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok újra! Kép
Jól vagyunk, minden rendben, örülünk a tavasznak.

Vince ma 8 hós, 12 kg és 76 cm, és ma reggelre kitört az első fogacskája. Kép Már szépen ül, fordul vissza a hasáról a hátára, kúszik, és ha el akar érni valamit, gördül hasra, majd hanyatt, majd újra hasra egész a célig, mint a fókák. Kép

Én is jól vagyok, de ezt a tavaszt már tényleg nagyon vártam! Keddenként tornára járunk, szerdánként pedig egy tanfolyamra, amit egy Kozma Emese nevű hölgy tart, és én leszek tőle nagyon kreatív szülő. Kép Érdekes és hasznos is.

Most visszaolvasok.

Hatos!
Hétfőn (tegnap) a tanácsadáson is volt egy Flóra nevű kis tündér az anyukájával, nem Ti voltatok?

Andi!
Igen, értem, Bogica még kicsi ehhez. De ügyesek vagytok ezzel a baba-ötlettel nagyon! Kép Hú, Te már tényleg a végefelé jársz nagyon! De izgalmas! Én is imádom a mosogatógépet, gyönyörűen mosogat, és a babakonyhában nagyon ajánlják, mert csíramentesít is. Én mindent beleteszek, egyszerűen nagyszerűűűűűűűű! Kép

Ez a fogzás nem semmi, szegény Balu és Bogica! Küldöm a drukkokat! Kép

Dóri és Andi, de jó Nektek, hogy taliztok! Kép

Ági!
Nekünk chicco 3kerekű és imádom, de ez a babakocsi-dolog nagyon speckó. Először is azt kell eldönteni, hogy kb. mennyit szánsz rá. Aztán azt, hogy mennyit és mire akarod használni. Ja, és azt is érdemes számításba venni, hogy Te és apafej mekkora babák voltatok. Ugyanis nálunk Vince egyszerűen kinőtte a kocsiját, amire lehetett volna számítani, hisz apukája is hatalmas volt. Szerencsére nagy választékban rengetegféle kocsit lehet már kapni, ajánlom a MegaToysot. Tényleg jó lenne valamikor sétálni egy jót, biztos lenne miről beszélgetnünk! Jövő hét? Ha van kedved, dobj egy mailt!

cupp,
Zsuzska
 


Sziasztok!

Dóri, nekünk inkább a délután lenne jó, olyan negyed három és négy óra között. Remélem, akkor nem fog Balu alcsizni. Ha igen, akkor a péntek délelőtt is jó 9-től 11-ig. Tényleg, milyen volt hajmosás a dióval?

Zsuzska, örülök, hogy jól vagytok és szépen növögettek! Vincike már túl is szárnyalta Bogit súlyilag Kép! Most már nagyon be fog indulni a mozgása, jön a négykézlábazás, kúszás és már meg sem tudod állítani! A tavasz tényleg jól jött már, bár a hétvégére ismét hűvösebbet mondanak. Bogika mindig úgy várja, hogy hazajöjjön apa és elmenjünk egy kicsit sétálni gyalog. Múltkor majdnem az Europarkig elgyalogoltunk Bogival, az már majdnem 1km. Csak nagyon kell ügyelni, hogy szorosan fogjuk a kezét, mert egy pillanat alatt képes kimorzsolnia magát a tenyerünkből. Zsuzska, te belerakod a cumisüveget is a mosogatógépbe? Én még nem mertem, de lehet, hogy túl óvatos vagyok.

Hát, most már tényleg bármikor mehetek szülni, elvileg már betöltöttem a 38. hetet. A védőnéni is azt mondta tegnap, hogy nagyon lent van már a hasam. Ma megyek a dokibácsihoz, kíváncsi vagyok mit mond, mennyi lehet még hátra. Ha meglesz a baba, Dórinak feltétlenül küldök SMS-t és ő majd értesít itt benneteket, oksi?

Puszi
Andi
 
 


Sziasztok!
Andi
Megpróbáljuk a holnap délutánt. Majd hívlak, hogy Balu kb hogy alszik és mire számítsatok. Kép

Én is csak csodálkozok, hogy Vince milyen súlyos egyéniség. Kép Baluval ma voltunk a 15 hós oltáson, ő most 9300g, viszont 10 foga van. Kép

Jaj, Andi úgy izgulok, hogy mikor szülsz. Kép

puszi
Dóri
 
 


Sziasztok Lányok!
Igen, Vince így belehúzott. Én is husi voltam, az apukája meg két méter magas. Genetika, nomeg ő is nagyon jól hasznosítja az anyatejet, ami szerencsére van még mindig bőven. Kép

Kedves Andi, nagyon drukkolok Neked, kívánom, hogy szép szülésed legyen! Kép És igen, én beleteszem a cumisüveget is, valamelyik Kismama újságban olvastam, hogy ez teljesen jó. Mondjuk túl sokszor nem mostam, mert Vince nem nagyon használja. Én mindent beleteszek, persze előtte a nagyját leöblítem. Miért, mi gond lehet belőle szerinted?

pusszancs,
Zsuzska
 


Sziasztok!

Meglátogattuk tegnap Andiékat. Tényleg van mosogatógépe. Kép És tök jól belefér minden. Én is akarohohohoook! Kép Csak nekünk sajna nem férne már el a konyhában. Majd ha nagy leszek és lesz kertes házam meg nagy konyhám, akkor nekem is lesz. Kép

Most mostam hajat a mosódióval. Még nem szárítottam meg, remélem nem fog kihullani tőle. Kép

puszi
Dóri
 
 


Sziasztok!

Hú, király lett a hajam. Kép Ki is dobom a samponokat. Bevizeztem, ráöntöttem a levet a hajamra, beledörzsöltem, lemostam, megszárítottam és hú... Tök jó puha lett és tartása is lett. Valahogy így képzelem el, hogy ilyen a természetesen tiszta haj. Balzsamot nem is tettem rá és ennek ellenére nem lett fakó meg gubancos meg ilyenek. Meg valahogy dúsabbnak is néz ki szerintem.
Most már tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek. A József krt 25-ben lehet kapni a Biocsemegében. Fél kiló 2400Ft, ez kb 70 mosógépi mosásra elég. Ha másra is használod, pl samponnak, akkor meg a csoda tudja meddig elég. Kép Mondjuk én már egy csomót elosztogattam belőle bízván abban, hogy másnak is tetszik és átáll erre, de úgy néz ki, hogy sikerülni fog ez is. Kép A végén még kérek jutalékot a mosódió forgalmazójától. Kép

Dóri
 
 


Sziasztok!

Én már úúúúúúúúgy izgulok, hogy mi van Andival! Kép

Dóri, tök jó, hogy ilyen lelkes vagy, ez ragadós! Én is ki fogom próbálni asszem. Kép A jutalékot pedig tényleg megérdemled!

cupp,
Zsuzska
 


Sziasztok!

Andi, 2 in 1 vagy még? Tényleg, a kiságyat mikor szerelitek össze, meg mikor rendezitek át a szobát? Azt nem kellene már megcsinálni? Kép

puszi
Dóri
 
 


Sziasztok!
Még szerencsére egyben vagyunk, ha holnapig nem történik semmi, akkor lemegyünk a klubba is egy kicsit. A kiságyat ma nem valószínű, hogy össze tudjuk szerelni, mert ma vendégségbe megyünk Géza nap alkalmából. De szerintem akkor is ráér, amikor én a kórházban leszek, a Balázsnak úgyis kiadtam az instrukciókat, hogy mit hova tegyen Kép.
Dóri, örülök, hogy jól hasznosítható hajmosásra is a mosódió, majd Balázzsal vetetek egy csomagot a körúton. Láttad, nekünk sincs nagy konyhabútorunk, de a régit kidobtuk és csináltunk újat, így már be is fér a konyhába a mosogatógép. Lehet, hogy Gábor is szívesen csinálna egy újat Kép. De egyébként nem muszáj a konyhába tenni, akár az előszobába is lehet, ha közel van a víz és a lefolyó. Vagy akár a spájzba.

Köszönöm a drukkokat a szüléshez, most már minden nap úgy fekszem le, hogy lehet, hogy éjszaka megyünk is szülni. De inkább minél tovább marad bent, annál husibb lesz, ami szerintem nem ártana neki.

Puszi
Andi
 
 


Sziasztok!

Andi!
Izgalmas ez a finis, nagyon drukkolok ám! Lehet, hogy én jobban izgulok, mint Te? Kép Igazad van, apafej simán össze tud mindent készíteni, mire jöttök haza majd a H-ból, így a kiságyat is. Kép Õ gondolom úgyis otthon lesz akkor Bogicával. A takarítást és a főzést is bevállalta? Tényleg, lesz segítséged az első néhány hétben? És tényleg jó, ha egyre husibb lesz a babád, most amúgy is olyan hideg van, megértem, ha még nem akar jönni. Lehet, hogy megvárja a tavaszt! Kép

Dóri!
Igaza van Andinak, ha nagyon szeretnél mosogatógépet, még egy új konyhabútor csinálni is megéri, mert annyira jóóóóóóóó, hogy azt nem lehet szavakba önteni! Kép Balu hogy van? Ha van friss kép, tegyél fel a nagyfiúról!

Ági!
Úgy eltűntél, de ugye minden rendben?! Kép

Hatos!
Most akkor Ti voltatok, vagy nem Ti voltatok? Kép

cupp,
Zsuzska
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: