Új privát üzeneted érkezett!

Csillike! Nagyon szoritunk! Konnyu szulest neked! Puszi, vigyazz magadra!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Nem tudom emlékszik e még rám valaki, mert sokakkal együtt én is nagyon eltűntem. Írni sajnos nem nagyon volt időm és energiám, de hamarosan több lesz... Holnap lépünk a 34. hétbe és izgalommal várom Csilli beszámolóját... gondolom azóta már megszületett a picur.
Már nekem is csak másfél hetet kell kihúznom melóval... aztán jöhet a pihi, felkészülés.
Hétvégén kimostam, bevasaltam az első adag babaruhát. Valami fantasztikus élmény! Elképzeltem, hogy hamarosan egy akkora babát tarthatok a kezemben, amelyikre ezek a csöpp ruhák jók! És jót mosolyogtam magamon, hogy ez most mekkora élmény... de amikor nap mint nap moshatom, vasalhatom majd ezeket a ruhákat... lehet hogy nem lesz ennyire felüdítő :lol:
Igazából lenne is még pár kérdésem...
Az első az anyakönyveztetéssel kapcsolatban. Régebben olvastam, hogy valaki (bocsánat, de más nem emlékszem) anélkül intézte az anyakönyvezést, állampolgárságot, utlevelet, hogy be kellett volna mennie Londonba a követségre. Mivel mi eléggé északon.. a skót határtól kb 50 mi-re lakunk borzasztó messze van London... és egy kisbabával nem szívesen autókázgatnék annyit. Ill. a nevek. Mi szeretnénk egy magyar és egy nemzetközi nevet is. Álítólag itt nincs semmiféle szabály a keresztnevekkel kapcsolatban, nem úgy mint otthon. Szerintetek el fogják fogadni Magyarországon a külföldi nevet is? Van valakinek erröl tapasztalata?
Más... közületek próbálta már valaki a vízben szülést?
Most elköszönök, még ezer dolgom van és már most is alig állok a lábamon.
Üdv Mariann
 


Sziasztok!
Egy hétre a szülés után már itt vagyok!
Beillesztek ide nektek egy kis leírást a szülésről:

2011.04.01:
22.00 : Elkezdődtek a fájások.Már alvásidőt fújtunk , de olyan 20 percenként mindig fel-felébredtem és figyeltem , hogy mozog-e a kicsi Kíra , mert a napokban csak annyit éreztem , hogy egyre kevesebbet mozgolódik.De most rendesen jelezte" Anya itt vagyok!"-de nem tudtam milyen fájásoknak tudjam be a görcsöket , mert éjfélig volt , hogy csak 40 percenként ébredtem fel , hogy besúrt a pociba.
2011.04.02:

Kora hajnali órák: A fájások 10 és 7 percesek lettek és minden fájással a wc-re kellett rohannom , mert folyamatosan pisilési ingerem volt.
Hajnali 3 óra: Picur mozgolódik folyamatosan és 5 percesre váltottak a fájások.A tusolást gondoltam valamelyik irányba kimozdítja az eseményeket a pocakban és így kb. egy órán át tusoltam forró vízzel, de a fájások maradtak és se nem erősödtek se nem gyengültek.
Hajnali 5 óra:Ekkor már apit is felkeltettem illetve apum és anyum is velünk virrasztott várva , hogy haszna lesz a rétegesen ágymatrac fölé bekészített nedvszívó rétegnek , de a fájások érkezésével én a wc-re rohantam.Az egyik ilyen rohanás következménye , hogy kicsi véres vonalat találtam a papíron.
Na ekkor döntöttünk úgy , hogy felhívom a kórházat jelezve nekik *mert itt ez a dolgok menet , hogy előbb betelefonál az ember , hogy sürgősen meg és készüljenek rá*, hogy bemegyünk.
A kórházzal olyan 15 perces beszélgetés után megbeszéltük , hogy Ők is és én is akkor leszünk nyugodtak , ha a védőnőm kijön és megnézi mi a helyzet.
Hozzátenném semmi de semmi félelem nem volt bennem , csak izgatottság és türelmetlenség , hogy legyen már valami!
Reggel 6.10: Megérkezett a védőnő és kikérdezett illetve a vizeletből megállapította , hogy vér és fehérje is túlteng .
Felfektetett az ágyra és közölte , hogy akkor most Ő megvizsgál és megnézi mi újság Babóval.
Már kezdtem magam úgy érezni mint akinek otthoni szülés van elrendelve és inkább az járt a fejembe , hogy az ágy végéhez fektetett le és a rétegeim a magzatvíz ellen sokkal fentebb vannak elhelyezve az ágyban.
Ő kérdezgette ugye nem fáj ,de én csak arra tudtam gondolni , hogy mondjon valamit a babáról vagy hagyja abba , mert ha most folyik el a magzatvíz akkor a matrac elázik és még reflexes felugrásom közepette véletlenül megrúgom.
Vérnyomás mérés következett aminél úgy kikerekedett a szeme , de én nem tudom mennyi volt , mert ősrégi eszközzel csinálta és a saját órája alapján számolta a pulzust.
a végeredmény úgy hangzott csak két ujjnyi a tágulás , de jobb lenne ha most bemennénk , mert szeretné megnézni a babát a műszeren.
Így riasztva a keresztapát bementünk csomagostól a kórházba.
7.10:Megérkezve a kórházba kaptunk egy saját szobát és apival ott beszélgettünk miközben jöttek a fájások melyeket teljesen jól viseltem .Pocakon a készülékkel figyeltük , hogy dobod a kicsink szíve .
A védőnő ellátott bennünket kajcsival, vízzel ,üdítővel , kávéval , teával..terülj asztalkám volt- de a jeges vizet azt nyomatták belém .
Közben vért vettek és folyamatosan kérdezgették kérünk-e valami.
Mi meg csak füleltünk , hogy milyen ordítások és érdekes hangok jönnek a másik helyiségekből.
Néha nevettünk a farkashangokon a másik pillanatokban pedig befordultam és azt mondtam , hogy olyan gonosz vagyok kinevetem más kínját *na majd meg sínylem én ezt gondoltam magamban a másik pillanatban.
Volt egy állandó hang ami valami nevetséges volt -de szegény nőci 3 órán át szenvedett.
11.05: Közölték velünk , hogy minden eredmény még jó és a vérnyomásom is lentebb ment és mivel két ujjnyira vagyok kitágulva így még várnunk kell.
Ekkor már annyira befordultam a kínt átélt hangoktól , hogy kértük ha lehet elmegyünk haza még nem folyik el a magzatvíz vagy nem jönnek a fájások jobban , mert csak 10 percesek voltak és elviselhetőek.
a nap további része: Fájások voltak de elviselhetőek és jókat ettem egészen késő délutánig.
Kora esti órák: Megnéztük a híradót és a szokásos barátok közti filmnézés volt , de ekkor már a második résznél csak a wc-ről hallgatóztam , mert ha lefeküdtem már ugrani is kellett a wc-re.
21.00: Már nagyon keményen jöttek a fájások és telefon után irány a kórház , remélve már a kicsivel jövök haza.
A kórházba érve kaptam egy fürdőkádas szülőszobát , de én csak néztem ki a fejemből és kijelentettem , hogy nem fogok a saját vérembe fürödni!!
Aztán mondták , hogy nem kell ha nem akarom!
22.00: Azt hiszem nekem ez az időpont a kritikus fordulópont lehet.Ekkor már a kórházban voltunk és elment a dugó:) , de ekkor már kínlódtam a wc-n és szégyelltem magam , hogy jön a vér belőlem víz semmi és nekem most ki kell mennem a wc-ről , felfeküdni egy hófehér ágyra.Már az járt az eszembe , hogy kérem az injekciót a gerincembe , mert ez a fájdalom elviselhetetlen
22:30 Megkaptam az oxigént, melyet végig Api tartott nekem és semmi injekciót meg sem említettek , pedig én a szülési tervet leadtam és ott az injekciót is megjelöltem a gáz után , mert a gázban nem hittem.Megkértek kezdjek nyomni ha érzem , hogy jönnek a fájások.
Én tettem amit kértek ,de közben éreztem azt , hogy mintha hipnózisba esnék.
22:50: Gáztúladagolásom volt :) Vigyorogtam mint a makimajom és kijelentettem , hogy majd kicsúszik én most alszok , mert nagyon berúgtam :)
Ezután visszább vették az összetételét a gáznak így visszatért a kommunikáció köztem api és a védőnő között.
Visszanyerve a tudatom irányítását felfogtam ha védekezek a toló fájások ellen és erőszakosan nyom ok csak és nem használom ki a fájások löketét nem fogok haladni semmire. Ekkor kikapcsolta a fájdalomküszöböm és csak nyomtam mikor kellett védőnő pedig minden második mondata , hogy ügyes lány -de közben sétálgatott és jegyzetelte az eseményeket mint pl. hogy megkérdeztem :
*Nem akarja kihúzni belőlem ?
*miért nem nyomja ki a hasamból?
*Miért nem fogja fel , hogy lecsúszott addig ameddig lehetett és innen már én ki nem nyomom , mert nem bírom és odaragasztotta magát a picur?
*Nem érti meg , hogy olyan jó dolga van ott bent , hogy ki nem jön az tuti.
.
.
.
Nem hagytam szó nélkül az eseményeket ...
Elkezdte mondani , hogy pozíciót váltunk na ez megtörtént 5-ször-kámaszutra tanfolyam gyorstalpaló-de babó bizony ki nem dugta a fejét!
23:30 láthatóan semmi erőm nem volt és minden kitolás utá sírás jött rám a következő nyomásig így dzsemmel kezdett etetni Api.
Újbóli sokszori nekifutás de semmi haladás.
03.04.2011
00.05 Megérkezett az orvos kire a megmentőként néztünk.Elmondta mit fog csinálni , hogy egy kis vágást ejt majd segít a pici kijövetelében.
00.11Kikötöztek
00.27 3 nyomás után megérkezett Ujj Kiara Netti 2670g-mal
Ránéztem Apira aki könnyekben tört ki és én kérdeztem Api jól vagy mi a baj?
Kislány ? Jól van ? Megcsináltuk ?
Api csak bólogatott és annyit mondott Szeretlek és nagyon ügyes vagy!
Ő sokkal jobban kimerült mint én láttam és próbáltam mondani neki , hogy mindjárt otthon leszünk együtt!
Ekkor a fáradságtól kidőltem és a gázzal a számban , mert még jött pár toló fájás , mely közben a doki összevarrt és mondta Apinak , hogy vegye el a gázt , mert annyira túlszívtam magam , hogy már arra sem volt erőm , hogy eltolja a gázt magamtól.
Egyből mikor egy kicsit magamhoz tértem pár perc után megkaptuk a karjainkba a picilányt és már szopizott is a kis Drágánk!
03.40 Lefürödhetem-de a tusolóba már saját lábamon mentem ki de Api segített sokat végig.
04.00-kor Apit hazaküldték pihenni és engem egy közös szobába vittek a többi babás mamával ahol hétfő délutánig voltunk a kicsilánnyal megfigyelésen.

Fájdalmak és a szenvedések ellenére gyönyörű 41 hetet töltöttünk együtt Kirával és most jön a csodálatok időszaka a mi kis UJJ családocskánknak :)
Imádjuk a tündéri csöppet és Api minden percben azt mondja gyönyörűséges pici lányom !- ez nekem mindennél többet ér azzal a ténnyel együtt , hogy van egy kicsi lányunk !
csilli26
Külföld
 
 

 
 

Jo reggelt!

Csillike! Millio gratula neked! Nagyon ugyes voltal! Nagyon jo egeszseget es nagyon boldog perceket kivanok nektek!
Mar nagyon izgultam ertetek. Tegnap este 7-kor is beneztem es mondtam a ferjemnek, hogy mar biztos babazol! :)
Ha van idod, tegyel fel legyszi 1-2 kepet!

Mariann! Postan lehet intezni, ha nem akartok bemenni Londonba, de eleg maceras! Belinkelem a kovetseg honlapjat, olvasd at!

http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/UK/ ... vezese.htm

http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/UK/ ... ottnek.htm

Jaaaj! Rohannom kell, suli szunet van es olik egymast! Probalok jelentkezni, jo volt a hetvegenk, kicsi Lara 3 eves lett, majd meselek!
Puszi mindenkinek! Dorka

Kép
Kép
 
 


Csilli! Szívből gratulálok Nektek a pici lányhoz! Így pár héttel a nagy nap előtt nagyon érdekes volt a beszámolód, és igazán megható a vége! :)

Dorka, köszönöm a segítséget... közben nekem is eszembe jutott megnézni a követség weblapját. ...nagykorú lesz a gyerkőc, mire minden papírt megírunk, beszerzünk, hitelesítünk stb. :(

Üdv. Mariann
 


Sziasztok!
Hivatalosan is befejeztem a melót végre! :)
Ma voltunk védőnőnél, aki a babánál mindent rendben talált. Ami számomra egy kicsit "aggasztó" az a babóca mérete. A 35. hétben járunk és a pocakom mérete alapján már 3200gr-os. Nektek mennyire volt a pocakméret mérvadó?
Nekem egy kicsit magas volt most a vérnyomásom... 140/82. Szigorú pihenésre lettem felszólítva és pénteken kijön a midwife-om megmérni a vérnyomásom. Bár szerintem ez csak egy átmeneti emelkedés (így ébredtem... teljesen fel voltam pörögve), de jó, hogy ennyire odafigyelnek ránk!
Amúgy elég nagy a pangás... mindenki a húsvétra készül? Nekünk nagyon hiányzik a jó kis sonka az asztalról! :(
Na menek... és vasalás közben jól kipihenem magam :D
Üdv. M
 


marinna- nincs sok időm most de a baba papírjait otthon is egy meghatalmazott személy segítségével gyorsabban és olcsóbban el lehet intézni!!!!!!csak érdeklődjetek rá az otthoni polg.mesteri hiv.ban!
Nekem a babómat 3800ra saccolták és 2670g mal születtünk, szóval annak ne higgy ha a terheskönyvbeli grafikonra írták rá!
Mennem kell!
A baba születése után pedig ha magyar állampolgár lesz akkor otthon adnak BCG nevű oltást amit itt nem de te kérheted a GPnél!
De 4 hetes korig be kel adatni , mert két oltás között el kell telnie 4 hétnek és itt 8 hetesen van az első oltás!
Mi egész hajnalig üvöltöttünk de délelőtt meg bealszik mindig így most megyek és kidőlök egy kicsit én is.
csilli26
Külföld
 
 


kicsit kicsi a kép bocsika de csak így engedte feltenni[/img]
csilli26
Külföld
 
 


Csilli! Köszönöm az infót! Ráállítjuk a nagyszülőket az ügyre. :)
Ezek szerint elég csalóka ez a pocakméret. És ha nálad ilyen nagy volt a különbség... akkor még örülök is hogy jó nagynak mérik! Bár én és a párom is 3500 gr-al születtünk... ezért úgy gondolom a babánk is ekörül lesz. :) De hamarosan kiderül! Csilli ha lesz majd energiád egy picit többet írni, szívesen olvasnék az első pár napról... Mivel nálunk is ez az első baba... és ráadásul nincs rokonunk, ismerősünk az országban.... így eléggé magunkra vagyunk utalva... kicsit tartok az első napoktól és kiváncsi lennék ti hogy boldogultatok!
 


mariann hol laktok?Mire lennél kíváncsi konkrétan? első két hét után lesz pár nehéz éjszaka de csodálatos minden perc
csilli26
Külföld
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok, csak beragtam, mert 2 napja kesz litaniat irtam, es toltottem fel vagy 20 kepet, es valamiert minden elveszett amikor rakattintottam az elkuld-re.

Mariann! Szoval a becsult meretre nincs mit adni. Nekem a 34. heten a midwife tapintassal 3200 g-ra becsulte, aztan mivel ugy erezte, hogy farfekveses, elkuldott a 36. heten uh-ra, ahol akkor 3600 g-ra mertek. Ehhez kepest pont 38+0 hetesen megszuletett 2800 g-mal.
Mi probaltuk meghatalmazassal megcsinaltatni a kisfiu papirjait, de semmit nem csinaltak meg, azt mondtak anyukamnak, hogy csak valamelyik szulo szemelyesen csinalhatja meg, igy aztan kovetsegen keresztul csinaltuk meg.
A kezdeti idokhoz jo tanacs! A ferjed, ha lehetseges, vegyen ki a 2 het szulesi szabi utan meg 1-2 hetet. Nagy segitseg lenne, ha nem szakadna hirtelen minden a te nyakadba. Foleg, ha nincs mas segitseged.
Igaz, hogy nekunk Kevi a harmadik baba, de nagyon jo volt, hogy ameg en a picivel foglalkoztam, addig apa kimosott, vagy csinalt valami kajat. Raadasul a papirokat is O intezte, es cetlivel ment minden nap bevasarolni.
Amit szerintem jo meg betartani az elso par hetben, hogy ne akarj hos lenni, foleg ha a baba osszekeveri az ejszakat a nappallal, akkor fekudj le nyugodtan nappal a babaval pihenni, ossze kell szokjatok, de nem art, ha nem dolsz ki ido elott. En pl. minden du. ebed utan vele mentem aludni, osszebujtunk a nagyagyban, es egyutt aludtunk deltol 3 - fel 4-ig, kb 4 hetes koraig.

Csilli! Tunderi baba! Varok meg kepeket, ha lesz idod!

Bocsi, ennyi fert bele az idombe, Lara mar nagyon faradt es menne furdeni, aludni, itt nyafog!

Pusza mindenkinek! Nem tudom lesz-e idom irni, de bekukkantok!
Kellemes husveti unnepeket kivanok mindenkinek!
Dorka

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Utálom a magyar bürokráciát!!!! :( Szóval mégsem lesz ez olyan egyszerű... de azért megkérdeztetjük... apósom eléggé "erőszakos", ha papirmunkáról van szó. Nem hagyja magát könnyen... eddig mindent sikerült elintéznie, amire más azt mondta, hogy elzavarták... :D
Szerencsére a párom itt lesz velünk az első 2 hétben, de szabit nem tudott pluszban kivenni....és a szülei is csak juliusban jönnek....
Igazándiból nekem a legnagyobb félelmem a gyakorlati részével kapcsolatban van, főleg a fürdetéstől félek. :(
Nektek hogy ment ez elsőre? Mennyi segítséget kaptatok?

Csilli, én Kirkby Thore-ban lakom. Ez egy igen picike falucska, a legközelebbi "nagyobb" város Penrith. De gondolom ez sem mond semmit... :D A Lake District talán ismertebb. Ti merre laktok?
Mindenhol azt olvasom, hogy stokizzunk be kész kajákat, konzerveket... valóban kell?
A vérnyomásom rendben van... de a védőnő még hétfőn is kijön... :D
Lassan hazaér a párom a munkából... kár hogy délután mehet vissza, pedig olyan szép idő van :( Megyek előkészítem az ebédet.
 


mi torquay-ban lakunk.
nekem volt segítségem , mert a szülők és az anyósék is itt voltak és anyu megcsinált mindent két hétig .
babagondozást tanultam így a gyakorlati része könnyebben ment, de most mindig kézben lenne vagy cicizne kezemben alszik utánna ha leteszem felébred és ordít.
az nem baj ha bekészülsz kész kajákból , mert nekem reggelente mikor még az éjszakai álom van a babán döntetnem kell házimunkát csinálom meg gyorsan vagy alszok még egy kicsit.
Nekem nagy segítség volt , hogy miután a szülők hazamentek utánna a férjem még egy hetet itthon volt.
nem sok van már hátra-izgulok érted remélem nem fogsz sokáig vajúdni.Bár egy csöppséggel a kezemben mondhatom minden szenvedést megért.
megírtad már a szülési tervet?
Nekem a szülő-vajúdó szobámban volt kád , de mikor megláttam én mondtam nem fogok a saját vérembe szenvedni, így arról nem tudok véleményt írni.
javasolni tudom , hogy a gáz fájdalomcsillapításnak elég csak ha jönnek a tolófájások ne állj ellen próbáld inkább még tolással rásegíteni agyilag is és könnyebb lesz.
csilli26
Külföld
 
 


Sziasztok!
Csilli, igazán szerencsés vagy, hogy ennyi segítséged volt! Gyakorlati tapasztalatom csak pár hónapos kortól van... és az is elég régről. 14 ill. 18 év különbség van köztem és a két legkisebb tesóm között... imádtam velük foglalkozni, így mindent megtanultam akkor... még a régi, hagyományos textil pelenkát is meg tudom hajtogatni :D :P
de a fürdetésben csak késöbb vettem részt...ezért attól tartok egy kicsit.
Párom kicsit hitetlenkedik az anyaság fárasztóságával kapcsolatban... kiváncsi leszek hogy fojuk bírni :)
Kezdek kicsit izgulni a szüléssel kapcsolatban... ma már összepakolom a korházi batyut...
Tegnap megint kint volt a védőnőm, és nagyon meg volt elégedve, a vérnyomásom tökéletes volt... és a kis vizesedésem is elmúlt :)

Még mindig csak ölben alszik a pici lányotok? Hogy rohan az idő... lassan egy hónaposak lesztek! :)
Köszönöm a tanácsokat, a BCG-t mindenképp be akarom adatni, azt viszont nem tudtam, hogy meddig kell, mert otthon egyből születés után beadják... ha jól tudom.
Szerencsére a tesóim gyerekorvosa (aki annó engem is kezelt) nagyon jó fej és segítőkész, megadta az emil címét, így majd kérdezhetek tőle. Amúgy az itteni oltás-rendszerről mi a véleményetek? Ja és a nagy kedvencem a D vitamin. A védőnőm azt mondta felesleges... nem is értette, hogy minek... otthon meg már én is kaptam... pedig ott többet süt a nap... Vélemények?
Na megyek mostmár csinálok valamit.
Üdv, Mariann
 


Mariann már nem sok van hátra! Nagyon izgulok ám érted!
BCG oltáshoz ragaszkodj és már is beszélj a védőnővel , hogy a születés után bent a kórházban adják be a picurnak , mert mi is most járunk csak utána és már ott lehetett volna kérni és most így elég macerás!
És ha ott kötözködnek akkor mond , hogy magyar állampolgár lesz a gyerek és jogod van kérni neki , hogy a kórházban a K vitaminnal együtt megkapja!!
D vitamint én a minden reggel adom egy cseppben a lánynak!és K vitamint is pedig a kórházban kapott injekciót de de attól függetlenül nekem az otthoni doki azt mondta adjam neki havonta míg szopizik.
Nagyon javaslom , hogy a szopizás utáni büfiztetésre nagyon figyel oda és adj időt a babónak a büfizésre , mert később meghálálja magát a dolog az alvás szempontjából is és a sírás is kevesebb sokkal!!!!!!!!
Mi holnap leszünk 4 hetesek :) és tényleg rohan az idő!
Facebookon milyen néven talállak meg benneteket?
Nekem is ott vannak fent képek és én is szívesen nézném a ti gyerkőceiteket illetve mariann pocakját:)
Szép napot és vigyázz magatokra mariann!
csilli26
Külföld
 
 


Sziasztok!

Ismet nagyon eltuntem. Sok volt a szunet es olyankor nem jutok a babanet kozelebe. Foleg, hogy jo ido volt, csak vacsorara jartunk haza.

Csilli26, hihetetlen, hogy mar 4 hetes a lanykad! Nagy-nagy gratula nektek es sok-sok boldogsagot kivanok!
Az egyik baratnom meg Paignton-ban lakik, ugyhogy szinte szomszedok vagytok. En mar 2 eve nem jartam arrafele, mivel vagy otthon taliztunk vagy ok jottek hozzank. Most mar ideje lenne arrafele vetodnunk. Most idealis is lett volna a hosszu hetvegen, de mara car boot sale-en arulas volt betervezve, mert mar nagyon osszegyult a lom nalunk. Sikerult is egy csomo mindentol megszabadulnunk, ugyhogy nem banom, hogy nem kirandultunk.
Ha tudsz, tegyel majd fel tobb kepet, mert nagyon kivancsiak vagyunk!

Mariann86, en a meret miatt nem aggodnek. Nekem 3600g sulyu babat josoltak, aztan lett 2600g-os. Szoval, nagyon felre tudnak saccolni.

Dorka, jol vagytok? Sutottel-foztel husvetkor? En maskor nagyon sokat szoktam keszulodni, de most mi mentunk mindenkihez vendegsegbe, ugyhogy nem nagyon volt alkalmam sutni. Illetve azert husvet vasarnapra csak oszedobtam egy repatortat, hetfon meg cupcake-eket vittem a vendegsegbe. A szokasos foszlos, fonott kalacsom es a sonka az iden kimaradt. Egyszeruen nem fert bele az idombe. Mondjuk a sonka amugy is kimaradt volna, mivel egeszsegugyi okok miatt nagyon minimalis disznohust eszunk. Itthonra mar nem is veszunk egyaltalan, csak vendegsegben esszuk, mivel ott nem akarunk udvariatlanok lenni.

Most elkoszonok, mert faraszto napunk volt ma. Delelott car boot sale, aztan du. beallitott anyos. Na, ez mar pont nem hianyzott, de o mindig a legjobbkor tud megjelenni. :roll:

Olive

KépKép
 
 


Ja, most jut eszembe, hogy kerdeztetek a D-vitamint. En fontosnak tartom, a mai napig adok Lollinak es mi is szedjuk a ferjemmel. Nem csak az egeszseges csontokhoz kell, hanem immunrendszer erosito is. Nem tudom, hogy itt hogy megy, mert en hazamentem szulni es nekunk otthonrol volt Vigantol csepp. A csak anyatejes babaknal meg a K-vitamin is fontos.

KépKép
 
 


Sziasztok!
Nálunk minden rendben, és bár a babóca határozottan elindult lefelé... még egyben :)
Köszönöm a válaszokat! Már meg is beszéltem az otthoni dokinövel a D vitamin ügyet. Beszéltem a midwife-ommal is a BCG-röl... azt mondta, ha lesz a korházban vakcina egyböl beadják, de lehet, hogy vissza kell majd menni. De biztos ami tutiziher... beírtam a szülési tervembe is.
Csilli, hogy vagytok? Mi újság veletek?
 


sziasztok
Vigantolt adom neki és a k vit. is-köszi olive a választ.
vannak hisztisebb napjaink , de jó kislányok vagyunk :)
te hogy vagy mariann?
bcg-t kérdezz majd meg ha már bent leszel legyél rajta az ügyön!
mennem is kell mert kicsit fel lett kapatva a lány :)
csilli26
Külföld
 
 


Sziasztok! Elérkezett a hivatalos nagy nap... de babó nem szándékozik még csak jelét sem adni, hogy itt lenne az idő :D
Remélem, azért a hétvégén kibújik... jó lenne már magamhoz ölelni! Apa is nagyon várja már a nagy találkozást! :)
 


Sziasztok!

Mi Nemetorszagban voltunk a mult heten, de latom, nem volt nagy nyuzsges itt, amig nem voltam.

Mariann86, nagyon elszaladt az ido, most mar te is hamarosan babazol! :D Szoritunk, hogy ne varakoztasson meg nagyon a babocad.

A tobbiek nagyon eltuntek. :(

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Idom semmi, gondolom latszik!
Kevike szalad, szo szerint! Nem gyozok odafigyelni ra. Imad kukazni! :) Raadasul 2 napja fel tud maszni az agyra, kanapera, (rogton 2 is van a nappaliba) de lefele nem mindig seggel indulna! Remalom. Eddig meg nem sikerult fejre esnie, mert Lara rogton kiabal, hogy "anya! Kevi felmaszott az agyra!" Akkor aztan mindent eldobok a kezembol a konyhaba es futas a nappali! :) Ha ez mind nem lenne eleg, rajott, hogy hogy kell kinyitni a konyhaszekrenyt, metereket vetodok, hogy nehogy osszetorje valamelyik labosnak a fedojet, mert mindegyik uveg! :( Nem a tetot feltem, de szanaszejjel vagna magat! Most hirtelen ennyi a legujjabb tudomanyarol! :) Holnap lesz az elso szulinapi partyja! Nagyon keszulunk.

Dzsenkam, mint ahogy latjatok a kepeken, kicsit duci, isszuk is a levet. A het elejen rosszul lett, felment a vernyomasa, verzett az orra. :( Szigoru dietaba es tornaba kezdtunk. Megszakad a szivem erte, de muszaj, az egeszsege mindennel fontosabb. Eddig nagyon jol birja, es kitart. Annyira buszke vagyok ra! Tudom mennyire nehez neki. Napok ota semmi edesseg, semmi kenyerfeleseg es raadasul meg mennyisegileg is kevesebbet eszik. A kis hosom! Imadom Ot! Megbolondulnek ha valami baja tortenne. :( Van azert jo hir is, a heten befizettuk a veget is a 349£ kirandulas penznek, ugyhogy jun. 13-an indul a kis dragam Franciaorszagba. Megnezik a normandiai partraszallas helyet es nyelvet gyakorolnak. 18-an hajnalban ernek haza. Szet fogom aggodni az agyam! :roll:

Laramnak egyre nagyobb a szaja, sokszor fonokoskodik :) Valamelyik nap mar megkerdeztem tole, hogy el tudjuk-e donteni, hogy ki kinek az anyja, mert aki ezt a megtisztelo cimet megnyeri, az a fonok! Jot nevetett rajta, de tovabbra is dirigal Kevinek is, Dzseninek is es neha nekem is! :)

A fogyokuramtol szetvet az ideg, eleg gyorsan lement 21 kg, de tobb, mint 1 honapja el sem mozdul a 72-rol, pedig ugyanugy eszek es tornazok! :( Nem tudom, mi lehet a gond. A ferjem pedig nap, mint nap cseszeget, hogy pont jo vagyok igy, ne akarjak tovabb fogyni, csinos vagyok, stb, stb, pedig az alom sulyhoz meg le kellene adnom 7 kg-ot.

Olive! Nem meseltel, hogy hogy sikerult Lolli szulinapi partyja, es a kepeket is varom meg mindig!!!!
Van valami jo kis recepted? Kezd kicsit uncsi lenni a dietam, mar nem tudom, mit hogy varialjak! Elore is koszi!
Milyen volt Nemetorszagban?

Csilli! Hogy vagytok? Mizu veletek? Te se tettel fel meg mindig kepet a babarol, pedig toled is varjuk nagyon!

Mariann! Nagyon szoritunk! Azert 1-2 naponta irhatnal, hogy mizu veled! Jo egeszseget es konnyu szulest kivanok!

JAAAAAAAAAAAAAAA! Majdnem elfelejtettem! A Hugicamnak vegre sikerult, szerdan pozitiv lett a terhestesztje!!!!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAA! Annyira boldog vagyok!

Na mennem kell! Meg millio dolgom van, mielott az agyba zuhannek!
Puszi mindenkinek! Szep estet! Dorka

Kép
Kép
 
 


SZiasztok ujra!

NAgyon jo latni hogy ilyen elenk a topik. en meg nem gyozok pironkodni, hogy mar vagy fel eve nem irtam. Gratulalok az ujdonsult anyukaknak es mariann86nak gyors szulest kivanok.

gyorsan egy par info rolunk, mert haogy hallom Matt mindjart ebred. Nalunk is utban van a kisteso!! tegnap voltamaz elso UH-n, mely szerint 11het+4 napos vagyok, mindent rendben talaltak. Bar nem vagyok szonografus, de a no pont mutatott egy olyan pelenkazos pozt, ket lab az egek fele, popsi pont az arcodnak, es mintha lett ovlan ott gye kis feher folt.. szoval elvileg kisocsire szamithatunk.

HUlla vagyok, mert aprilis ota dolgozk egy ilyen oregek hazi apolasat biztosiro cegnel. minden nap 5:30 kor kelek meg hetvegen is!! csak minden 2. hetvege szabad. De szemetek, mert hiaba mondtam nekik, hogy a gyerek 13:30 ig van childmindernel, adjanak tobb melot, tesznek ra ezek magasrol, bezzeg a hetvegeket jol megpakoljak, akko rmeg ejszakai muszakot is adnak. gondolhatjatok mlyen terhesen 5:30 kor kelni es este 11kor kerulsz agyba... de osszeszoritaom a fogam, emrt muszaj, csak igy lesz gyesem, igaz minimalis, es azs csak maternity allowance, mert nem fogom tudni ledolgozni a 26 hetet amit kell, hogy a rendes gyest kapjam. na es hagy ne mondjam, hogy csaljak a perceimet, mert ugy van kiadva, hogy 15, 30, 45 vagy 60 perces latogatasok. Most beadtam meg masik ket reszmunkaidos palyazatot is, kiszmaoltam, hogy meg egy minimalberes 20 oras munkaval is tobbet keresnek mint most, es pl nem kene hajnalok hajnalan felkelni... Na majd meglatjuk.

Meti imadja a childmindert, szerencsere nagyon jo gyerkoc. Mindent megeszik minosegileg is es mennyisegileg is. Mondta is a babbysitterunk, hogy a sajat 3 evs kislanya nm eszik ennyit mint a fiam. Ennek ellenere nem vagyunk koverek, mert rengeteget mozog. Imadja a tologathatos jatekokat es imad a kertben lenni kerteszkedni.

majd alkalomadtan toltok fel kepet, de alig van idom barmire is.

Nem emlekszem pontosan kicsoda, de valaki kerdezte a phd-t. En Magyarorszagon csinaltam meg. Fel ev probalkozas es 3-4 interju van mogottem, de gyanitom nekem az angolommal van problema. szoval szerintem mindenkepp jobb ha itt probalsz meg elkezdeni valamit, mert sokkal tobb eselyed lesz a kesobbiekben, nem beszelva arrol hogy mar lesz itteni kinti referenciad! En mindenkepp megprobalnam a helyedben.

Most mennem kell mert felkeltunk! majd meg jelentkezem
addig is udv mindenkinek!

es nem utlsosorban KEVINNEK nagyon sok boldog szuletesnapot!!! :))

KépKép


Sziasztok!
Húúú, micsoda forgalom :)
Mi még mindig egyben vagyunk... de mintha kezdödne valami... eddig nem tapasztalt tompa és enyhe fájdalom jelentkezik a derekamban idönként. Reméljük a hétvégén megmutatja magát a bébi.

Mivel mostmár nagyon közel vagyunk a végkifejlethez, lehet hogy nem is kapok választ "idöben".
Hogy megy itt az anyakönyvezés, meg a névválasztási mizzéria? Azt tudom hogy 40 napon belül be kell regisztrálni a születést, de a korházban állítják ki az anyakonyvi kivonatot? Ott és akkor kell megadni a nevet vagy csak a regisztrálásnál? Ill. ami még fontosabb lenne az a név választás. Mi szeretnénk egy ösi magyar és egy nemzetközi nevet a babócának. Pl ha lány lesz, akkor nemzetközinek a Dorothy lenne aminek mondjuk van magyar megfelelöje is, de mi így szeretnénk. Amikor a magyar anyakönyvet kell intézni, akkor használhatjuk ebben a formában, vagy mindenképp "magyarosítani" kell? ... és ha az utobbi, akkor nem gond, ha különbözik az angol és a magyar anyakönyvben lévö név?

Mariann gratula a kistesóhoz, és boldog szülinapot Kevinnek!
Csilli, hogy vagytok?!?
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Sziasztok
Mariann -gratulálok a kicsihez!!!
Lenne egy kérdésem , hogy akkor a két gyerek között mennyinek kell eltelnie , hogy rendesen ugyanúgy kapd a fizód 90% -át elsőbb ?
26 hét az amit le kell dolgozni mielőtt megkezded a kövi gyerekkel a szabit vagy 26 hetet kell ledolgozni és csak utána lehetsz terhes megint ha meg akarod kapni ugyanúgy mindent rendesen?
Remélem azóta megszületett már az új fórum babánk!!!
Töltöttem fel képeket az én lassan 8 hetes picúromról remélem láthatóak lesznek , mert nekem csak szöveget mutat most:(
Nálunk folyataban van az anyakönyveztetés ha jutunk egyről a kettőre akkor majd leírom a lépéseit , mert mi otthon indítottuk el.
Mennem kell , mert a kispicúrom elkezdett sírni,de pótolom a lemaradást mihelyst lehet!
Vigyázzatok magatokra!
csilli26
Külföld
 
 


Sziasztok!

Csilli gyönyörű a leányzótok! :)

Nálunk még mindig semmi... :(
Holnap jön a védőnő "söprögetni", mert már egy hetet késünk.
Szerencsére Babó nagyon aktív... de nagyon jó lenne ha már idekint tenné ugyanezt :D

Most csak ennyi... remélem legközelebb már én is "bemutathatom" a legújabb családtagunkat.

Mariann
 


Úgy tünik, a mi gyermekünk túl jól érzi magát odabent... :(
Nem nagyon akar körülnézni idekint... már 10 napja késik!
Kezdek aggódni, mert ha ez így megy tovább lassan meg kell indítani a szülést :( amire nem igazán vágyom. Bár álítólag én egy hónapot késtem... párom szerint babó is követi példám... tehát lány lesz.
Jó lenne már megtudni! Ráadásul mostmár mindenki aggódik, naponta jönnek a hívások, sms-ek, emilek... néha már nagyon zavar.
Amúgy csütörtökön volt kint a védönöm, megvizsgált és már 1-2 cm volt a tágulás, babóca pedig már be volt illeszkedve... a matatás után pár órával távozott a dugó... de azóta semmi :(

Szóval, itt még nincs semmi izgalom.
Csilli mi újság nálatok? Éjszakai alvás, hasfájás?

üdv. M.
 


Mariann-remélem hamarosan jössz a jó hírrel már!!
Hasfájás most szerencsére ritka , mert nagyon odafigyelek mit eszek és iszok.
Hétfőtől beindul a fitt mami akarok lenni programom ,de már félek előre:)
Kezdünk felvenni egy napi ritmust így már mosolygósabbak a napok :)
és én sem vagyok hullafáradt.
ayles hatalmas gratula!!! mennyi idő lesz a két gyerkőc között?
Csajok most hülye kérdés lesz és inkább a több gyerekes mamiknak szól.
Olvastam , hogy mennyit kell várni azaz érdemes két gyerkőc között.
Szerintetek???? Egy évet kivárni teljesen és utána próbálkozni vagy a két szülés időpont között kell egy évnek eltelni?
Kyra születése iszonyatosan fájt és péntek estétől vasárnap hajnalig szenvedtetett akkor de így utólag csodálatos és nem akarom , hogy sok korkülönbség legyen a két kicsim között max két év.
Másik meg , hogy itt még kint vagyunk-nem tudni meddig -szeretném megszülni , mert bár a vizsgálatok nem alaposak és .....
de a szülésnél a gáz hatalmas segítség volt nekem és otthon ha jól tudom már nincsen.
Itt tudja valaki , hogy van a rendszer , hogy vissza kell menni valamennyit dolgozni *azt a 26 hetet*, hogy újra szépen kapjon mindent az ember-anyagilag.
Olive ti is jókor voltatok németbe!Ugye semmi bajotok nem lett -se hasmenés semmi!
dorka gratula a hugodnak a babóhoz :)
Képzeljétek a 8 hetes oltáson a lánykám olyan sokkot kapott , hogy vagy fél percig meg sem mozdult és úgy rázták meg , hogy vegyen levegőt.
Napközben mondjuk van olyan , hogy úgy belefeledkezik az ágy feletti forgóba , hogy nem nyeli a nyálát egy darabig utána meg félre és úgy kell hasra fordítva segíteni neki , hogy ne fulladozzon.
Cumit utálja a cumisüveget is és csak kanállal eszi mega felhígítós gyógyszert -a természetes cumi a mindene a cici
:oops:
Imádnivaló kis csöppség este jól alszik-na most kiabáltam el:)
Nagyon el van havazva itt mindenki így a nyár jövetelével:)
csilli26
Külföld
 
 


Sziasztok!

Tisztelettel jelentem június 2-án hajnali 1,27-kor egy könnyű (végül spontán megindult) vízben szülés után megérkezett kisfiúnk, Szilas Christopher 3515 gr-al.
Mindketten jól vagyunk, még aznap haza jöhettünk. Christopher egy csodálatos, nyugis baba, bár azért volt pár nehéz pillanatunk... de ez is bele tartozik a tanulási folyamatba. Kép kép

Üdv. Mariann
 


Sziasztok,

szégyellem magam az eltűnésért, de nagyon kusza volt az életünk az elmúlt fél évben. (nem részletezem, hosszú és bonyolult, de már alakul) Még szerencse hogy Botikám ebből még nem sokat ért.

Mariann86 és Csilli, gratulálok nektek a csöppségekhez. Gyönyörűségesek. :lol: :lol:

Csilli, a szüléstörténeted nem semmi, huhh, ügyes csaj vagy.

Mariann, nem tudom aktuális e még a kérdés, de akár milyen és akármennyi nevet adhatsz a babádnak, itt. Azt nem tudom, hogy amikor a magyar anyakönyveztetést csináltatod, akkor maradhat e így a neve hogy Christopher. Most akkor sikerül otthonról intézni a papírokat?
Az tuti,hogy ha itt csináltatod, akkor nem muszáj Londonba elmenni, vedd fel a kapcsolatot a nagykövetséggel, kérjél egy mintalevelet, amit közjegyző előtt aláírtok. Mi így csináltuk. Persze a közjegyző is plusz pénz, asszem 50 font volt, de Londonba elmenni is kb annyi lett volna nekünk.

Jó, hogy Ti tudtok a K és D vitaminról, nagyon fontos mindkettő. Botikám 4 hónapig csaj anyatejet kapott és D vitamint adtam neki, de K-t nem, mert azt mondta a védőnő hogy a születéskor beadott mennyiség elegendő. Na,ehhez képest 3 hónapos korában, szerencsére pont otthon voltunk, véres-nyálkás hasmenése volt, semmi más tünettel, 2 napig kórházban voltunk megfigyelésen, de semmi gond nem lett, "csak" a K vit. hiány egyik tünete, a vérzékenység jött ki. :( :( Bele se merek gondolni, mi lett volna, ha itt vagyunk, gondolom a szokásos paracetamol... :twisted:

Dorka, gratulálok a fogyáshoz, nem semmi, :shock: :shock: 21 kg, kitartás a többihez is. (nekem ahelyett hogy lemenne, csak hízok, több vagyok, mint szülés után.)
Így utólag boldog 1. szülinapot Kevinnek!


Mariann, gratulálok a kistesóhoz! És kitartást a munkához.

Botikám egy tündéri kis ördögfióka. Iszonyat energiával. Mászik, feláll mindenhol, lépeget, ahol tud kapaszkodni. Pakol mindent, egyetlen percre sem lehet egyedül hagyni. Van már 5 foga, nagyon megszenvedjük mindegyiket. Kis haspók, állandóan enne ill eszik is, mert kiharcolja magának. Pontosan nem tudom, hogy mekkora, mert nem voltunk védőnőnél már egy ideje, de biztos hogy több mint 10 kg és 74 cm.

Teszek fel egy két képet a törpémről, aztán megyek aludni.


na, itt egy percre elfordultam
Kép

Próbálkozunk a kanállal
Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
 


Sziasztok!

Mariann86! Gratulalok, gyonyoru pici fiu! Sok boldogsagot es egeszseget nektek! Varjuk majd a szulestortenetet is, ha lesz egy kis idod!

Hello Klari! Azt hittem mar vegleg eltuntel! :) Hihetetlenul megnott mar Boti! Gyonyoruseges O is.
Koszi a biztatast, mar 24 kg-nal tartok, mar csak 4-5 kg-tol kell megszabadulnom es abbahagyom. Bar megtartani se lesz konnyebb.

Csilli! Nekem a ket kicsi kozott 25 honap van, Lara es Dzseni kozott pedig 8 ev. Mind a kettonek megvan a maga szepsege es hatranya is. Az biztos, hogy ha ujra szulnek, akkor is kivarnam, hogy minimum 2 ev legyen koztuk, mert egy 1 eves gyerek iszonyu sok torodest, foglalkozast igenyel, amit szerintem en nem tudnek maradektalanul teljesiteni, ha van egy ujszulott is. De ez a maganvelemenyem.

Aylesburymariann! De jo, hogy elokerultel! Gratula a tesohoz!
Varom a kepeket!

Nalunk semmi kulonos. 12-en lesz Dzsena 11 eves! Olyan nagylany mar! 13-an indul Franciaorszagba osztalykirandulasra!
Kevi szalad es rosszalkodik, kijott a 7. foga.
Laramnak pedig egyre nayobb a szaja!

Mennem kell, legkozelebb probalok tobbet irni! Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok, veletlenul tevedtem erre a topikra, de nagyon megtetszett. Angliaban elo anyuka vagyok, aprilis 9-en szuletett meg az elso babank, Petra. Vizben szules volt betervezve, szulootthonban, de korhazi normal szules lett belole, mert a magzatviz zoldes szinu volt, amikor elfolyt, igy a szulootthon korhazba iranyitott.
Imadok anyanak lenni, pedig nagyon faraszto. Na, de ezt mondanom se kell, mindenki tapasztalja a sajat boren.
Jelenleg a baba hazai anyakonyvezesevel bajlodunk. Borzalmas, hogy milyen hosszu folyamat. A nagykovetseg honlapjan 8-10 het van irva, hogy elkeszul, aztan amikor folhivtam oket, akkor kozoltek, hogy az teves, mert annal sokkal tobb.., de nem tudja megmondani, hogy mennyi ido pontosan. Es kulonben is miert nem otthon inteztetem valamelyik rokonnal, akinek felhatalmazast adok. Ezen felbuzdulva felhivtam a magyarorszagi hivatalt, hogy mi is a menete ennek, ott a holgy azt mondta, hogy hat ezt az itteni konzulatuson intezzem. Mondtam neki, hat onnan kuldtek ide :-) Vegulis itt adjuk be a kerelmet es kivarjuk a sorunkat, egyszer majdcsak kesz lesz... Van valakinek tapasztalata ezugyben? Megis kb mennyi ido, mire megerkezik a magyar anyakonyvi kivonat?
Mindenkinek kellemes babazast.
zapfamily
Cegléd
 
 


Szia Zapfamily, gratulalok a kislanyodhoz, hat igen, nagyon klassz anyanak lenni. :lol: Fenykepet kerunk szepen majd fel Petrarol.
Az anyakonyveztetes sajnos tenyleg nagyon hosszadalmas. Mi ugy csinaltuk, hogy igenyeltem egy ideiglenes utlevelet, (mert surgosen haza kellett utaznunk) ez kb 4-5 nap alatt megjott. Ezzel egy hazautra vagy jogosult, majd otthonrol inteztem szemelyesen az anyakonyveztetest. Igy "elvileg" gyorsabb es nem kerult semmibe. Csak a forditasert fizettem. Nekem tobb mint 2 honap volt!!! Ugy, hogy a 2.honapban hetente telefonalgattam nekik hogy mi van mar... Elvileg 22 munkanapot igernek. :twisted: :twisted:
Baratnomek itt inteztek mindent, nekik 2 es fel honap alatt megvolt az utlevellel egyutt.

Dorka, majd ha lesz egy kis idod, irsz nekem a fogyodrol, hogy csinaltad, privibe is jo. Koszi

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
 


Szia Klari, koszi az anyakoveztetesi tajekoztatot :-) Most adjuk be ide a papirokat anyakonyv ugyben, de otthonra kerjuk postazni. Hazamegyunk ideiglenes utlevellel es otthon csinaltatunk szemlyit vagy utlevelet Petranak. Remelem megerkezik szeptember kozepere az anyakonyv, mert akkor megyunk haza 2 hetre. Remelem 2 het elegendo lesz szemelyigazolvany keszitesere. Tele vagyok remenyekkel :-)
Mariann, gratulalok Christopher-hez, nagyon aranyos.
Legkozelebb teszek fel en is kepet.
Agi
zapfamily
Cegléd
 
 


Sziasztok! Jo reggelt!

Hajnali fel 3-kor keltunk, mert Dzsenam indult Franciaorszagba es mar 4-re a suliban kellett lenni. Tok faradt vagyok, de nem tudok aludni. :(

Zapfamily! Udv a korunkben! Es gratulalok a babadhoz!
Az en Kevi babam mar 1 eves, de tavaly ilyenkor amikor csinaltattuk neki az anyakonyvit es az utlevelet, nekunk is 8-10 hetet mondtak, de napra pontosan 6 het mulva megerkeztek a papirok.

Klari! Leirni konnyebb a fogyimat, mint megcsinalni! :( Januar 9-en kezdtem es kb havonta 4-5 kg ment le. Nem koplaltam, de eleg maceras a mai napig 2 felet fozni.
Szoval! Minden nap!!! ez fontos, min. 30 perc torna! Ennyivel kezdtem, de most mar 60 percet tornazok es elofordul, hogy 1-1 napot kihagyok hetente, de az elejen soha. 93 kg-rol indultam, ami brutalis volt, nehezen csinaltam meg a gyakorlatokat. Rubint Reka napi 20 perc onmagadert dvd-je volt nekem a legkonnyebb. Probaltam futni is, de az nem ment. Ugy ereztem, megfulladok kb 2 perc utan, azota se probalkoztam vele. Mar gyerekkoromban sem voltam egy futobajnok. :)
A kajam: SEMMI CUKOR, SEMMI LISZT, SEMMI KRUMPLI ES SEMMI RIZS. Ugyanis ezek mind szenhidratot tartalmaznak es a szervezet abbol epiti fel a zsirt. Amennyiben ezt megvonod, azt fogja lebontani es visszaalakitani szenhidratta . Ezen kivul figyeltem ill. figyelek ra, hogy napi 1000-1200 kalorianal ne vigyek be tobbet. A hulye sablonszoveg, hogy sok zoldseg, csirkemell, maj, hal es gyumolcsok-ez valt be. Az elso 2 het kegyetlen volt. Ehen akartam halni. De kozben folyamatosan kitapasztaltam, hogy mik azok a kajak, amiknek nagyon kicsi a cal tartalmuk igy sokat lehetett, lehet belole enni. (pl. nasinak paradicsom, kaposzta, sonka szelet, jegcsap retek, zold alma, malna, afonya, eper, light mozzarella, natur joghurt)
Ami meg nagyon fontos, a min. 2 l folyadek! Lehetoleg asvanyviz es edesitovel es citrommal keszult zold tea. A zold tea elosegiti es gyorsitja az emesztest. Ezen kivul minden nap beveszek 1 a-z-ig multivitamint.
Hat ennyi! Nagyon sokfele fogyokurat probaltam mar, de nekem egyik se jott be. Vagy 4-5 kg utan nem ment le tobb, vagy pl a 90 napos szetvalaszto dietanal, majd leszakadt a fejem annyira fajt. Ha ugy dontesz, hogy belevagsz es tudok segiteni (ha mashogy nem, tamogatassal es biztatassal) csak sikits, nagyon szivesen!!! :D
Az az igazsag, hogy nincs a lakasban egesz alakos tukor. Amikor januarban elmentem kabatot venni es meglattam magam a tukorben...istenem! azt hittem ott kapok szivinfarktust! Raadasul masnap mentem a noverhez a fogamzasgatlo injekciora, amikor is a merleg 93 kg-ot mutatott es azt mondtam, hogy na nem! Ilyen kinezettel keptelen vagyok elni. Es masnap belevagtam a fogyiba.
1 honapja Dzsenam is fogyizik, ugyanigy, mert 56,6 kg volt, magas volt a vernyomasa es ma reggel 52,1 kg-val indult Franciaorszagba. :) Olyan buszke vagyok ra! Iszonyu nehez lehet neki, hihetetlen akaratero kell egy ilyen kisgyereknek, hogy az osszes kedvenc kajajat mellozze.

Nem untatlak tovabb benneteket, megyek ledontok meg 1 kavet.
Szep napot mindenkinek! Dorka

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,
csak gyorsan, mert fiam szetszedi a lakast.

Agi, annyi ido alatt tuti hogy megjon az anyakonyv, ne izgulj! Othhon meg az utlevel/szemelyi meg mar viszonylag gyors. :) Mivel mentek haza oktoberben? Repulovel?

Dorka,
hat ez az, a kitartas. :( sajnos nekem nemigen van, ha fogyokurarol van szo. eddig meg csak ugy tudtam fogyni, ha reggeltol estig dolgoztam, nem volt idom,kedvem enni . De fogyoval sose. En nyolcvan valahany kg vagyok... 170 cmhez... :( es jon a nyar. Na, de abbahagyom a sopankodast, tudom hogy nekem kell valamit tenni.
Amit leirtal, meg igy, olvasva se konnyu, foleg ha valaki olyan edesszaju mint en. :lol: :wink:
Dzsenanak is gratulalok, ugyes kislany, akarom mondani nagylany. Biztos jol fogja magat erezni Franciaordszagban.


Valamelyik nap reggel kipakolta a ruhasszekrenye also fiokjat felig es belemaszott...

Kép

VEGRE JO IDO VAN!!!!! :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
 


Sziasztok,

SUT A NAP!!!

Dorka, gratulalok a fogyokuradhoz, en nem tudnek ilyen kitarto lenni, Dzseninek pedig megnagyobb elismeresem.
Koszi a biztato szavakat anyakonyv ugyben, nagyon bizom benne, hogy nekunk is megerkezik 6-8 het alatt.

Klari,
Nagyon aranyos Boti, jol mutat a fiokban :-)
Repulovel megyunk, szeptember kozepen. Szerettem volna kocsival menni, hogy jo sok mindent tudjunk vinni-hozni, de aztan letettem errol a tervemrol, mert Petra meg csak 5 honapos lesz es nem hiszem, hogy jol viselne a hosszu utat.

Nem tudjatok, hogy a babanak lehet-e kezipogyassza a repulon?

Szep napot mindenkinek
Agi
zapfamily
Cegléd
 
 


Sziasztok,

Agi, melyik tarsasaggal mentek? A ryanairen nem lehet. Viszont lehetet vinni ingyert babakocsit vagy hordozot, amit a gep lepcsojenel elvesznek. Felengedtek tobb mint egy deci vizet a cumisuvegben, de meg kellett kostolnom. :? Botikam 2 es fel honapos volt, amikor hazarepultunk es 5 amikor vissza. Majd, hogy szegenykem ne unatkozzon 7 honaposan hazamentunk kocsival. (muszaj volt) Egyik uton se volt kulonosebb problema. Mig ilyen picik jol birjak a kocsikazast. :D

NA, ennyi volt a joido, legalabbis felenk. :( De mondjuk nem panaszkodom, mert pont aznap volt szep ido, amikor kellett, tegnap a Royal Ascoton voltunk, loversenyen, megneztuk Overdoset. :D 4.lett a kis magyar paci.
Micsoda hangulat van egy ilyen loversenyen, en teljesen le voltam dobbenve. :shock: A csajok bali ruhaba, pasik oltonybe, na nem mindenki, de nagy reszuk, piknikeznek, pezsgoznek... :lol:

Dorka, meg azt elfelejtettem kerdezni, hogy miota hasznalod a fog.injekciot? Neked nem volt semmi mellelkhatas? En marciusban beadattam, bar nem szivesen, de gyogyszert nem szedhetek, spiralom mar volt, nem jott be. Ezt ajanlotta a Gp. Szoval beadattam, aztan iszonyat fejfajasaim voltak, rendszeresen, nehanyszor meg szikrazott a szemem, azt hittem, hogy a vernyomasom, de megmerettem, normalis volt, ja, elkezdtem hizni... ami ugye nagyon nem hianyzott, mensim nem volt 2 honapig, aztan meg 1 honapig folyamatosan. :shock: Jovoheten kene mennem a kovetkezo dozisra, de nem akarom. csak akkor meg mi lesz, kisteso?! :( esetleg abban remenykedek, hogy csak az elso adag ilyen durva a szervezetnek. Mit gondolsz?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
 


Sziasztok!

Hogy felpezsdült itt az élet! :)
Mi jól vagyunk, túl vagyunk pár apró megpróbáltatáson... amik így utólag banális hibák voltak. Pl. az elmúlt napokban elég sok narancslét ittam, és emiatt megváltozhatott a tejem íze, mert Christopher farkas éhes volt... de nem akart szopizni. Ez eléggé kiboritott, mert el sem tudtam képzelni, mi lehet a baj... vajon rosszul tartom, nincs tejem stb...Tegnap óta nem ittam narancslét, és végre megint béke honol minálunk. Az éjszakák (mostmár) egész jók. Ugyan még 3 óránként eszik, de közben tudunk durmolni. :)
Bemásolok egy korábban írt szülés történetet:
Május 19-re voltam kiírva. Elérkezett végre a várva várt nap, de nem történt semmi. Telt múlt az idő és még mindig semmi jel nem utalt arra, hogy babóca ki szeretne bújni. Június 2-ára kaptam időpontot a szülés megindítására. Ez volt az amire a legkevésbé vágytam. Kipróbáltunk minden házi praktikát, hogy kicsit megsürgessük a dolgok folyását, de minden hatástalannak bizonyult. Június elsején még kijött a védőnőm, hogy megnézze, minden rendben van velünk. Kicsit magasnak találta a vérnyomásom, és fehérje volt a vizeletemben is, ezért beküldött a kórházba azzal, hogy valószínűleg megindítják a szülést azonnal. Délután egyre értünk a kórházba. Mondta az ottani védőnő, hogy kb. 2 óra amíg megvizsgálják a vérem, ezalatt kb. 20 percig megfigyelik a baba szívműködését és mozgását. A 20 percből 1 óra lett, mert a gyerkőc olyan aktív volt, hogy értékelhetetlen volt az eredmény. :D A védőnő nem akart hinni a szemének és meg is jegyezte, hogy nem is aktív, hanem hiperaktív. Végül is mindent rendben találtak, így elengedtek a másnapi viszont látással. A gép, amivel megfigyelték a babát mutatta a méhösszehúzódásokat is, és így tudatosult bennem, hogy a nagyon enyhe derékfájdalmam már „valami”. Elindultunk haza. Útba vettük a Tescot, egy kis vacsora beszerzésére. Amikor kiszálltam a kocsiból jött az első valódi fájás. Ez délután 4 óra körül volt. Innen már rendszeres 10 perces fájásaim voltak. 8-kor betelefonáltunk a kórházba, hogy 5 perces elég erős fájásaim vannak, és hogy indulnánk. Rábólintottak, úgyhogy 9-re bent is voltunk a kórházban. Ekkor már 5 centire nyitva voltam. Kb 1- 1,5 órán keresztül vajúdtam egy szobában, de mivel vízben szerettem volna szülni, és szerencsére ekkorra fel is szabadult a medence, hamarosan átköltöztünk.
A vízben sokat enyhült a fájások intenzitása. Fájások jöttek-mentek, egyre gyakrabban és tovább tartottak. Aztán eljött az egyik legrosszabb pillanat, számomra az egyik legfájdalmasabb, az első tolófájások. Ekkor izzítottuk be a gázt. Ez sokat segített, még akkor is, ha csak a fájások legelején használtam. A párom nagyon sokat segített, bár ő eléggé feleslegesnek érezte magát. Pedig azok az apró dolgok (törölgette az arcom, fogta a kezem – ill. én szorítottam az övét :D, tartotta a gázt, mondta, hogy lassabban lélegezzek)nagyon nagy erőt adtak nekem. Már jó ideje lehettek toló fájásaim (pontosan nem tudom, mert az időérzékem teljesen csődöt mondott), amikor végre elment a magzatvíz. Ez azért nagyon megkönnyítette a folyamatot. Innentől már volt is értelme annak, amit csináltam. A szünetekben teljesen kikapcsolva relaxáltam, gyűjtöttem az erőt, vagy figyeltem a védőnőt, ahogy nézi a pici szívhangját. Amúgy hozzám sem nyúltak, a védőnő azt mondta, hallgassak a testemre. Azt tettem. Hamarosan már éreztem a pici fejét- ezt közvetítettem a védőnőnek is, mert ő nem látott semmit a négy kézlábas pozícióm miatt. Számomra nagyon nagy pillanat volt, amikor először tapintottam meg az apró fejecskét. A két fájás közti szünetben vigyorogva mondtam Apucinak, hogy mindjárt megszületik… Aztán tanácsolta a védőnő, hogy próbáljak meg hangtalanul nyomni, mert az is erőt ad, ill. hogy forduljak meg. Megfogadtam a tanácsait. Ezek valóban sokat segítettek. Megkértem a párom, hogy tartsa meg a fejem, mert közben rájöttem, hogy a legtöbb erőt akkor tudom kifejteni, ha összegömbölyödök. Így is lett. Amint megtaláltam a megfelelő pozíciót 5-6 nyomás után már kint is volt a baba. Apa hihetetlen volt. Még a vérvételtől is rosszul van, de most nem volt semmi baja, sőt… a végén közvetítette az eseményeket (már félig kint van a feje, visszament, már majdnem kint van… hajas baba, már kint van a feje… az egész). Végül június 2-án hajnali 1.27kor 3515 gr-al megszületett a mi kisfiúnk Szilas Christopher. Ami nagy meglepi volt nekünk, mert nem kérdeztük meg a nemét és azt hittük kislány lesz. A hosszát itt nem mérik a babáknak, így azt mi mértük másnap kb. 55cm volt akkor. Nálam minden rendben volt szülés után, még varrni sem kellett, és fél óra múlva már letusolva mentünk megnézni Christophert. Sajnos őt elvitték tőlünk megfigyelni, mert miután elvágták a köldökzsinórt szép rózsaszín volt, de 5 perc múlva sápadt fehér lett. Ugyan a szája, körmei ugyanúgy rózsásak voltak, jobbnak látták így. Mindent rendben találtak nála, jó volt a szívverése, a légzése, csak a színe nem volt tökéletes. Apának haza kellett mennie, de nem sokkal később már hozták is a picurt enni. Még aznap délután 3-kor haza mehettünk. Ha nem kellett volna megfigyelni, akkor már akár 9-kor. Szóval így zajlott a szülés.

Csilli, ha lesz idöd leírnád hogy inditottad el innen az anyakönyveztetést Mo-on?

Üdv mindenkinek
Mariann
Kép
 


Sziasztok!

Ezt mar szeretem, hogy nem csak magammal kell dumalni! :lol:

Mariann! Gyonyoru kissrac! Ahogy olvasom, eleg "gyors" szulesed volt! Mazlista! :)
Szep lassan majdcsak osszerazodtok. Az elso 6 het errol szol, hogy megismeritek egymas macerait. :)

Agi! Amikor mi kijottunk a lanyokkal, Lara 5 honapos volt, wizzair-ral jottunk, es neki beletartozott a foglalasba 1 db 10 kg-os kezipoggyasz, + mi fizettunk neki egy 20 kg-os poggyaszt is (az nincs benne a jegyfoglalasba. ) Ja! Es felengedtek egy pelenkazotaskat is plusszba, amibe volt elkeszitett tapszer, fozelek es tea, tehat 3 cumisuveg. (ezt elore megkerdeztem telefonon a reptertol!)

Klari! Amikor megszuletett Kevi, eloszor Cerezette-tet kaptam, ami nem jott be, iszonyu fejfajasaim voltak nap, mint nap, nem allt ki semmitol, raadasul ossze-vissza vereztem. (2-3 hetig vereztem, aztan ugyanennyi szunet) Eloszor a nover mondta, hogy tartsak ki, mert mast nem lehet szedni szoptatas alatt, mert elapadhat a tejem, igy aztan kitartottam, mert amugy se volt tul sok. Aztan december 27-en mentem vissza hozza (Kevi 7 honapos volt), hogy akkor mostmar csereljuk le valamire, mert elapadt a tejem es nem birom mar, raadasul 13 kg-t hiztam a szules ota, pedig addig se voltam sovany. Igy ajanlotta az injekciot. Haat! Mit ne mondjak, ez sem almaim netovabbja, de jobb, mint a Cerezete. 3 havonta adjak be, ezalatt 1x van- nem is tudom minek nevezzem, pecsetelgetes, de eltart 2-2,5 hetig, ezalatt minden nap faj a fejem, pont tegnapra erte el a "leszakad a fejem" szintet. Rajottem, hogy agynyomasfokozodast okoz, ugyhogy amikor mar ennyire faj, akkor veszek be 1 vizhajtot, es onnantol kezdve 2-3 honapig mintha elvagtak volna vagy legalabb is a kovetkezo pecsetelesig. Nem tudom, hogy itt miert akarjak folyamatosan megszuntetni a nok menstruaciojat, amikor az az elet rendje. Szerintem ez okozza a fejfajasokat. Haaat! Nem tudom, hogy mit csinalj! Probald meg a kovetkezot is, lehet hogy mar jobb lesz, mert megszokta a szervezeted! legalabb is en megprobalnam.

Befejezem mara! Szep napot mindenkinek! Dorka

Kép
Kép
 
 


Dobok fel egy par kepet!

Kép



Kép Dzsena indult Franciaorszagba hetfon hajnali 1/2 4-kor

Kép Nagyfiu - szombaton meg volt az elso hajvagas

Kép Gyonyorusegem - a 3 kozul O a legrosszabb :) Szepseg es a szornyeteg egyben

Kép

Kép
Kép
 
 


Sziasztok lanyok,

Klari,
easyjet-el megyunk, majd felhivom oket, hogy hogy is keszuljek a csomagokkal. Naluk £20-ot kell fizetni 2 ev alatti gyerkocnek. Feladott poggyasz dij £28, kezipoggyasz meg egyenlore ingyenes. Ezert lenne jo 3 kezipoggyaszt vinni :-)

Otthon inteztetek babaknak TAJ szamot?

Agi
zapfamily
Cegléd
 
 


Sziasztok ujra :-)

Mariann, mi most adtuk be a kerelmet az otthoni anyakonyvezesre. Elotte lefutottam a koroket, korbetelefonaltam otthon a hivatalokat, hogy lehetne-e esetleg valakit meghatalmazni otthon, hogy intezze el nekunk, de mindenutt nem volt a valasz. Pedig sokkal olcsobb lett volna.
Igy hat maradt a nagykovetsegen keresztul valo intezkedes. Postan adtuk be a papirokat. Eloszor is leforditattuk a nagykovetseg altal ajanlott forditoval a birt certificate-et. Ez £20-ba kerult. Letoltottuk, kitoltotuk a nyomtatvanyokat, hitelesitettuk egy kozjegyzovel az alairasunkat ( £50). A nagykovetsegnek £99-et kellett fizetni mindennel egyutt. Ideiglenes utlevelet kertunk Petranak es majd otthon intezzuk neki a szemelyit. Az ingyenes otthon, ugy tudom.
Mennem kell, Petra sir.

Udv, Agi
zapfamily
Cegléd
 
 


Ági, köszönöm a tanácsokat! Tegnap megjött a születési anyakönyvi kivonat, és bár kértünk másolatot, azt sajnos nem kaptunk :( sebaj, majd visszaküldetjük a követséggel. Ma elküldtem a benefites papirt, ha onnan visszajött az "anyakönyv" kezdhetjük intézni a "magyarítást". Párom nem akar a fordítóra költeni, maga szertné lefordítani a certificate-et. Majd megnézem mire jut vele, aztán lehet, hogy megy a hivatásoshoz... :D
Mikor látunk képet Petráról?

Na megyek, Apa mindjárt kész a vacsival... sajnos hétfön már mennie kell vissza melózni :( olyan jó volt így 3-asban.

Üdv Mariann
 


Sziasztok,

Agi, igen taj es adoszamot otthon inteztunk.
Ja, es meg amit akartam mondani, en utazas elott megigenyeltem Botinak European health insurance card-ot, ingyenes es nem baj ha van. Elvileg Magyarorszagon a csecsemot az anyukaja tajszamaval ellatjak, de az en tajszamom le van mondva, nem akartam hogy ez miatt esetleg valahol problema legyen.

Mariann, az egyik ismerosomek is maguk forditottak le az anyakonyvet. A lenyeg hogy minden egyes szot le kell forditani! Es utana hitelesittetni.
A szulestorteneted tok jo. Ugyesek voltatok. Christopher pedig nagyon edes baba. :D (batyjam is jun.2an szuletett)

Dorka, nagyon aranyosak a gyerekek, hat, biztos nem unatkozol mellettuk. :lol: Hogy vagtatok le Kevin hajat? :lol:
Nem tom mit csinaljak ezzel az injekcio ugyben, meg van egy hetem hogy eldontsem. :? :? koszi hogy leirtad a tapasztalatodat.

Magunkrol...semmi erdekes nem tortent, Botinak jon a 6. foga, igy aztan az eddig is vacak ejszakaink meg rosszabbak lettek. Kb ugy nezek ki mint egy kicsavart mosogatorongy. De hat ez van. :cry:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
 


Sziasztok,

Mariann, valahol egy forumon olvastam ( nem tudom mar, hogy hol) hogy nagykovetseg szereti visszadobni a nem az altaluk alanlott forditoval keszitett forditast. Biztosra akartam menni, mert szoritott az ido.
Egyebkent kedden adtam be az osszes kerelmet es az ideiglenes utlevelet ma kaptuk meg. Par nap alatt kesz lett. :-) Tehat hazamenni mar hazatudunk, csak a visszajovetel ketseges.

Klari, epp ezen gondolkodtam, hogy nekem is levan mondva otthon a Taj szamom, nem tudom hogy lesz igy Petranak Taj szam. Na, majd utanajarok. European card-ot en is csinaltatok, mielott megyunk haza.

Itt vannak a kepek vegre, azert tartott ilyen sokaig, mert apai segitseg kellett hozza, hogy letudjam kicsinyiteni oket :-)

Kép Kép

Udv, Agi
zapfamily
Cegléd
 
 


AGi, szepsegesen gyonyoru Petra. :D Jaj, Botikam meg csak 10 honapos, de mar most nosztalgiazva gondolok vissza ezekre az elso hetekre. :oops:
Megcsinaljak a kicsinek taj szamot, nem gond hogy a szuloknek nincsen. Mondjuk arra is vartam min 1 honapot.
Az EU carddal pedig ellatjak, ha ugy alakulna. Persze ne alakuljon ugy, de jobb ha van.
Megyek, altatas van. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
 


Jo reggelt!

Csak egy szora ugrottam be!

Mariann! Amikor csinaltattuk Kevinek a kovetsegen a papirjait, en is a sajat forditasomban adtam le az anyakonyvit. 13£-ert ott Ok hitelesitettek es ennyi. Semmi kotozkodes nem volt. Ugyhogy szerintem nyugodtan csinalhatja a ferjed.

Agi! Csodaszep, bajos kiscsaj Petra! :) Klarival ertek egyet! Annyira hianyzik az az ido, amikor meg Kevi is ilyen kisbaba volt :(

Klari! Haaat! Kevi hajat nem volt egyszeru levagni! Eloszor beultettuk a babaszekbe, elorol-hatulrol a nyakaba akasztottam 1-1 muanyag eloket es apa geppel elkezdte vagni. Hagyta is kb 20 mp-ig, aztan elkezdett tekeredni, nyafogni, majd nem egeszen 1 perc mulva torka szakadtabol orditani! :roll: Ekkor dontottem ugy, hogy inkabb kiveszem olbe, mert ilyen osszeszabdalt feje megsem maradhat! De ugy se volt jobb. A lenyeg, hogy nem mostanaban lesz ujra vagva a haja, mert uvoltott, mar azt hittem rosszul lesz, meg soha nem hallottam igy sirni.
Sirasrol jut eszembe! Majus elejen kertunk az egesz csaladnak idopontot a fogorvoshoz, a szokasos evi ellenorzesre, rogton kaptunk is jun. 17-re. Kezdtuk azzal, hogy a Dzseni idopontjat toroltettuk, mert Franciaorszagba volt. Penteken delelott elmentunk bevasarolni, es amikor jottunk haza, Kevi elkezdett sirni a kocsiba. Ahogy hazaertunk, fogtam az olemben, probaltam megvigasztalni, de egyre jobban sirt, ha a hasa hozzam ert, orditott, tolt el magatol. Szuletese ota vannak gondok a kakival, mivel aznap meg nem volt szeklete, adtam neki egy glicerol kupot, hogy ne szenvedjen. Kb 10 perc mulva volt is eredmeny, de az orditast nem hagyta abba, tovabbra is fajt a hasa. Felhivtam a dokit 11-kor, hogy meg tudja-e nezni, mivel mar 1 oraja ordit es sose szokott, tuti nincs jol, faj a hasa, erre mondja, hogy adjak neki paracetamolt es vigyem at 3:40-re! :x Azt hittem megut a guta! Az meg 4 es fel ora!
Ahogy adtam neki a paracetamolt, kb fel perc mulva kihanyta. Talaltam meg baba korabol infacol-t, rogton lenyelettem vele egy dupla adagot, amitol aztan fel ora mulva abbahagyta az orditast es elaludt. Mosolyogva ebredt, de nem sokaig, mert ujra orditani kezdett es fajt a hasa. Mar nem tudtam mit kitalalni, probalkoztam ujra a kuppal is es az infacollal is, mert meg fel ora volt a dokiig. A vegen szegenykem ujra kakalt es pukizott akkorakat, hogy zengett a haz. Egyebkent a doki is hashajtot irt fel neki. Ilyen borzalmakon mentunk keresztul.
Es a doki meg azt mondja nekem, hogy nagyon ideges voltal a telefonba! AAA Hogy a fenebe ne lettem volna? Mondtam is neki, hogy te is az lettel volna a helyemben, amikor az orokke boldog, mosolygos babad egesz nap fajdalmasan sirna!
Szoval a fogorvost is le kellett mondani, majd uj idopontot kell keri, gondolom megint 2 honap mulva lesz is belole valami.

Na mennem kell, ebredezik Kevike!
Szep napot mindenkinek!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

Koszonjuk a bokokat :-)

Dorka, melyen aterzem a hasfajos problemadat. Penteken mi ugyeletre mentunk Petraval, mert vigasztalhatatlanul orditott, mar lila volt a sirastol, ha elaludt akkor 10-15 perc mulva sirva ebredt. Mivel egy nap es egy ejjel ezt csinalta, en is hivtam az orvost penteken, de azt a valaszt kaptam, hogy adjak infacolt es itassak vele vizet, ha nem javul par nap alatt akkor jelentkezzek. Hat, nem tudtam varni par napot, nem voltam benne biztos, hogy csak hasfajasrol van szo, mert meg soha nem viselkedett igy. Ha fajt is a hasa, akkor sirdogalt kicsit, de elmult fel ora alatt. Korhazban megvizsgaltak, nem talaltak semmi bajt, igy hazainditottak bennunket, hogy ha ejjel baj lenne, akkor menjunk vissza nyugodtan. Hala Istennek pentek ejjel mar tudott aludni 2-3 orat folyamatosan. Adtunk neki Mecsek teat is, talan az is segitett.
Most bekesen szunyokal :-)

szep napot
Agi
zapfamily
Cegléd
 
 


Sziasztok!
Óh ti szegények! Remélem nálunk nem lesznek ilyen problémák! Nálatok mikor kezdödött a hasfájósság? Nálunk néha vannak kisebb nehézségek a szopinál... de általában csak 1-1 etetésnél. Mondjuk ma elég nehéz éjszakánk volt... 2 óránként etettem... és a vissza alvás sem ment simán... most hulla vagyok. Ráadásul ez az első napom egyedül. Ma volt kint másodszor a Health Visitor mert multkor nem sikerült a hallás vizsgálat... és ma sem. Azt mondja lehet hogy a kütyü nem jó... ugyhogy majd jön valaki más egy másikkal megnézni Christopher hallását. Én biztos vagyok benne, hogy semmi baja... olyan füle van, mint a sasnak!
Mivel nekünk nem annyira sürgős a dolog (ha esetleg visszadobnák) lefordítjuk mi a papirt. Csak jövő ilyenkor megyünk majd haza.
Petra nagyon szép leányzó! :)

Na megyek ledőlők (mielött kidőlnék :D ), amig Christopher is szundít.
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: