Új privát üzeneted érkezett!

Jó szándékból írom le nektek, nehogy ti is így járjatok, mint én. 2004-ben szültem Nagykanizsán. A kórházban, hogy átvehessem a csomagot (ami termékmintákból, 1-2 pelusból, és újságokból állt), ki kellett töltenem egy szelvényt. Pár nap múlva hazamentünk a babával, aki 2 óránként szopott éjjel-nappal. Hulla fáradt voltam, mikor egyik nap csöngetnek az ajtón. Egy fotós jött (kb. 45-50 év körüli férfi), hogy készítene fotót a babáról 6 hónapos, 1 éves, stb. (amikor csak kérem) háznál. Hogy egy mennyivel kényelmesebb számomra, stb-stb. (Nem vette persze észre, hogy alig látok a fáradtságtól)Annyit beszélt, és csak mutogatta a képeket, amiket eddig csinált, hogy aláírtam a papírt, amin szerepelt, hogy 6 ezer vhányszáz Forint lesz az összes kép, és kért 2000 Ft előleget. Odaadtam, és végre elment. Fél éves volt a baba, mikor tényleg jött (Pomázi pasi), és csinált jópár képet, ekkor megint kért előleget (ha minden igaz, 2 vagy 4 ezret). 1 hónap múlva meghozta a képeket (1 nagyítás, 1 album 20 képpel, és kb. még 20 sima kép) nem is volt mind szép és jó, és benyögte, hogy adjak még 10.000 Ft-ot. Egyszóval 16.000 Ft volt a fotózás. Találkoztam ismerős anyukákkal, és ők is így jártak. De szegények megrendelték 1, és 1,5 éves korra is (természetesen még a baba pár hetes korában leelőlegezték az egészet)
Szerintem pofátlanság szülés után így zaklatni egy szegény anyát, aki szinte élő halott a baba mellett még az eleján. Arról nem is beszélve, hogy ez az egész egy nagy lehúzás. Úgyhogy ha megy szülés után otthonotokba a fotós, legjobb elzavarni.
 
 


köszi nálunk is járt, mi elküldtük akkor.
Mikor szültél pontosan?: Én 2004 március 25.-én

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Bár már nem vagyok újonc a témában - gyermekeim 7, 4 és 2 évesek - szívesen becsatlakozom hozzátok. Végre megengedhetjük magunknak az internetet, s most próbálgatok ilyen virtuális társaságokba belépni.
Fotóst, biztosítóst be sem engedtünk. Van az embernek akkor épp elég gondja.
gya
 
 

 
 

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Én most terhes vagyok, és a baba születése után Nagykanizsára fogunk költözni. A várost csak kicsit ismerem, nem nagyon tudom, hogy hol vannak bababoltok. Tudnátok küldeni nekem pár címet?
Előre is köszi!

Holdviola
Vendég
 


Szia Holdviola!

Üdvözöllek Nagykanizsán. De egyszerre szörnyülködök is, hogy kinek van kedve idejönni,ahol szinte semmi jó dolgo nincs, főleg kisgyermekes családoknak. Bár gondolom nálad nem kedv kérdése.
Bababolt van az Erzsébet térről nyíló udvarban, a Külkereskedelmi Bank mellet; továbbá a központban a Célpont áruházban. Használt holmikat árudító bababolt pedig van a Hevesi úton az egyik tízemeletes ház alatt. Továbbá egy hölgy foglalkozik használt dolgokkal az Olaj u.8. szám alatt (30/948-4276), én is neki adtam el a babakocsimat. De éppen van egy ismerősöm is, aki már eladná modern, megkímélt babakocsiját.
Mindenesetre ne számíts nagy választékra, mert Kanizsán nem túl magas a fizetőképes kereslet, s ehez igazodva jobbára csak kínai boltok vannak.
Ha lehetőséged van rá, más nagyobb városokban vásárolj be.
Anikó
gya
 
 


Szia Gya!

Köszönöm szépen az infókat!

Holdviola
Vendég
 


sziasztok!
Holdviola gyanak igaza van, sokmindnenre ne számíts. Van még jó használtruhás bolt a gyerekkuckó Platán soron, ha klell helybeigazítás is hogyan jutsz el szólj. ja nekekm azóta megszületett fiam Csongor holnapo lesz 8 hetes.

Kép
Kép
Kép
 


Szia Domincsenge!

Csak véletlenül néztem be, mert kihalt a topic, de látom, hogy Te itt voltál. Beszélgessünk néha, amennyire a gyerekek engedik.
Habár a héten nem nagyon érek rá, mert lesz egy rendezvényünk (Nagycsaládosok Nagykanizsai Egyesülete). A könyvtárban lesz egy "Családi délután" november 12-én szombaton 14.30-18.00 óráig. A gyerekeknek a Mikkamakka játszóház lesz, a felnőtteknek pedig előadások. Szeretettel várok minden kanizsai családot!
E-mail címem: gya@freemail.hu. Ha elküldöd a címet, küldök programot.
gya
 
 


mmm
 
 


Sziasztok!
Nagyon örültem, hogy Rátok találtam. Remélem, hogy lesz lehetőségünk beszélgetni. Én egy 2,5 éves kislány és egy 7 hónapos kisfiú anyukája vagyok. Kedvenc helyünk hétfő délelőttönként a
Mikkamakka játszóházban a Babusgató csoport. Nagyon jó hangulatú hely barátságos, jófej anyukákkal, na és persze gyerkőcökkel. Babaruhákat rendszeresen az Eötvös téri turiból szerzek be, és én is onnan öltözködöm. Jó minőségű, divatos holmikat lehet találni, és nagyon jó érzéssel tölt el, ha valami jó cuccot találtam. Napokig boldog vagyok tőle. Írjatok!!!!
 
 


sziasztok!
üdv mindenkinek, tök jó hogy ennyien lettünk.
én egy 20 hós és egy 2 hós gyerkőc anyukája vagyok.
Gya küldöm emait nem ígérem, hogy el tudok menni de megpróbálom.

Kép
Kép
Kép
 


Szia Pmelka!

Eddig nem volt élet ebben a topicban, most már vagyunk hárman. Téged is várlak a Könyvtárban szombaton 14.30-18 óráig, ahol lesz játszóház.
Ha már bemutatkozunk, az én gyermekeim 7, 4 és 2,5 éves.
Én is szoktam turikba járni, csak erre kevés alkalommal van lehetőségem, mert hát gyerekkel oda problémás menni. De én is mindig örülök, ha találok nekik valamit. Vasárnaponként a bolhapiac a programunk.
A Mikkamakkába sajnos ritkán jutunk el, mert ezt immár 5. éve tanulok. Nektek is ajánlom a továbbtanulást, ha megtudjátok oldani a babák mellett, mert a gyes mellett ingyenes.
Végezetül sok örömet kívánok a babák mellett, használjátok ki, mert olyan gyorsan megnőnek.
Üdv:
Anikó
<!--attachment: M_solat_-_NANE_megh_v__2-291765.doc*mime_msword.gif*application/msword*67.6**M%e1solat+%2d+NANE+megh%edv%f3+2%2edoc --><center><pre>
Kép
Másolat - NANE meghívó 2.doc (67.6 k)</pre></center><!--/attachment-->
Sikerült feltöltenem a programot.
gya
 
 


Szia Gya!

Ügyes vagy, hogy tudsz tovább tanulni a gyerekek mellett. Én sajnos nem érzem képesnek magam rá.

Én a turkálóba reggel fél hétkor járok, és negyed nyolcra, amikor a férjem munkába indul, már ált.ban haza is érek.

A Bolhára nem szoktunk kijárni. Érdemes?
 
 


Sziasztok!

Érdemes a bolhára is kimenni. Ott is vannak ruhák 200Ft/db áron. CSak ott több időt igényela keresgélés.De más dolgokat, pl. játékokat, könyveket szoktunk a gyerekekkel venni száz, vagy pár száz forintért. Új, csomagolt dolgokat is ki lehet fogni. Nemrég pl. egy vadi új vasalódeszkát vettem 1500 Ft-ért.
Persze az én gyermekeim már nagyobbak, s önmagában is élvezik a vasárnap délelőtti sétát, meg hát itt lakunk a közelbe, így könnyebb.
gya
 
 


sziasztok!
bocsi gya, hogy tegnap nem mentünk de a kórházban voltunk megfigyelésen Csopngival és tegnap jöttünk haza.

Kép
Kép
Kép
 


Nagyon sajnálom, hogy nem tudtatok eljönni.
Hát elég kevesen voltunk, az egyesületből is csak 10 család jött el, ezért szervezői szemmel nem mondthatom igazán sikeresnek a rendezvényt.
De a gyerekek biztos jól érzték magukat, volt torta is kis tüzijátékkal.
De visszatérve rátok, mi volt a baj?
gya
 
 


Sziasztok!

Láttátok, az "Év kórháza" versenyben a kanizsai kórház jelenleg a 2. helyen áll (előlről, és nem hátulról!).
No comment.
Vendég
 


Az elismerés inkább a felújításnak köszönhető, hiszen valóban szép, tiszta a környezet. Nekem végül is csak a katonás előírások nem tetszenek, hogy nincs önrendelkezési jogom. Nem dönthetek a kezelést illetően. Gondolok itt a szülés körüli hercehurcákra. Meg hogy rendszeresen ijesztegetik a kismamákat, hogy 1-2 napra befektethessék.
Csütörtökön a kisfiammal voltunk benn a fül-orr-gégészeten, mert azt mondták, hogy baj van a hallásával. Bementünk 7-re, a vizsgálat 9-kor megvolt, a 12.30-as viziten azt mondta a vizitelő orvosunk, hogy majd jön a mi orvosunk, s akkor hazamehetünk. Ez 15.30-kor történt meg, de akkor sem kaptam részletes tájékoztatást, majd hétfőn kell bemenni a zárójelentésért. Ez szerintem nem etikus magatartás, s csak azt erősíti bennem, hogy ha nincs fogadott orvosod, egyszerűen nem törődnek veled.
gya
 
 


Sziasztok!
Én is nagyon furcsának találtam a helyezést. Az urulógiáról és a kardiológiáról írtak véleményt többen is. Az urulógia tényeg jó! De azért a 2 hely nagy túlzás. A kislányomat Kanizsán, a kisfiamat Zeg.-en szűltem. Minőségi különbséget tapasztaltam!
 
 


Szia Pmelka!

Végre valaki megerősít engem. Persze a különbséget csak az látja, akinek van összehasonlítási lehetősége. Ha először Kanizsán szültem volna, nekem is minden mindegy lenne. De mivel voltak tapasztalataim a MÁV kórház kapcsán, elmondhatom hogy ég és föld a különbség, és itt nem a felszerelésre és környezetre gondolok, hanem a hozzáállásra, a beteg és jogainak tiszteletére. Sokkal személyesebb, családiasabb volt a légkör, nem olyan autokrata, mint Kanizsán. Végül is a szülés egy természetes folyamat, amihez a kórháznak csak segítséget kell nyújtani, főleg akkor ha komplikáció lép fel.
gya
 
 


sziasztok!
hát nekem nincs összehasonlítási alapom, de az biztos a légkör sokkal porszosabb. Én mindenkivel meg voltam elégedve a szülészeten, gyerekosztályon viszont nem tetszett, hogy nem mehettem be a gyerekkel a vizsgálatra hátha rosszul leszek. Ez egy hülyeség.
De tény ha nincs fogadott dokid akkor nem mindig olyan egyszerűek a dolgok.

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

A napokban derült ki, hogy a 2,5 éves kisfiam jobb oldalon enyhén, bal oldalon közepesen hallássérült. Nem kaptam részletes tájékoztatást, csak a zárójelentét. Úgyhogy még fogalmam sincs, mi áll előttünk. Elkeseredésemben bementem egy hallókészülék boltba, ahol egy kedves hölgy azt mondta, hogy Õ a helyemben Budapestre vinné, s le is tárgyalta nekem az időpontot. Így kedden már mehetünk is.
gya
 
 


sziasztok!
gya nagyon sajnálom de remélem hogy Pesten tudnakl segíteni rajta. kérlek majd írd meg mi volt. Nagyon szorítok nektek.

Kép
Kép
Kép
 


Természetesen Kanizsán is tudnak rajta segíteni, de valahogy úgy éreztem, mintha elvesznénk a rendszerben. Mondta az orvos, hogy menjek be, s akkor majd felkísér a gyerekosztályra a közgyógy-igazolvány miatt. Persze az orvos nem volt benn. Én kezdtem el kutatni a főorvosnőt, aki azt mondta, neki ehhez semmi köze. Visszamentem az osztályra, ahol nem volt orvos, így bejelentkeztem az ambulanciára, kivártam a soromat délig, így kaptam némi tájékoztatást.
Végül is Pesten jóváhagyták az itteni diagnózist, azonban az ottani doktornő még finomítana a vizsgálati eredményeken, mert úgy tűnik, a mélyebb hangokat jobban hallja, mint a magasakat. Persze ott is volt negatív tapasztalatom, mert megkérdezte a doktornő, hogy "Milyen pedagógus leszek, ha a saját gyerekemen sem vettem észre ennyi ideig?" Aztán némi magyarázkodás után már átérezte a problémámat, mert először nem értette mi a gondom, "hiszen sok gyerek hord szemüveget is, a Peti meg hallókészüléket fog hordani". Hát azt hiszem, azért van egy kis különbség.
gya
 
 


kedves Gya!
ettől még szerintem jó pedagógus leszel. De én is így vagyok, ha valami van, azon gondolkodom, hogy jó pedagógus vagyok-e hogy nem vettem észre vagy nem tudom megoldani a problémát. Én imost testvérféltékenységgel küzdök, és őszintén fogalmam sincs mit csináljak. Mert már nincsenek ötleteim semmi.
Reméelm fiadnál azonban minden rendben lesz majd mégha sajnos ilyen formában is. Kérlek mindneképp írd meg mi volt pesten.

Kép
Kép
Kép
 


Kedves Domincsenge!

Amit előzőleg írtam, az Pesten történt. Az 5. sortól kezdtem írni.
A testvérféltékenységgel kapcsolatban csak azt tudom mondani, hogy minél kisebb a korkülönbség, annál nehezebben dolgozzák fel. Nálunk az első két gyerek között 3 év van, és először az én lányom sem örült a tesónak, de amikor hazavittük, akkor már elfogadta. A 2. és a 3. gyerek közt 15 hónap van. Hát itt már problémásabb, de azért nem vészes. Gondolom a középső már megszokta, hogy van egy nővére, ezért könnyebb. De azért még veszekednek, ha az egyik az ölemben ül, és a másik is oda szeretne ülni.
Azt szokták mondani, hogy nem szabad elhanyagolni a nagyobbat, és be kell vonni a kicsi körüli teendőkbe. De gondolom már Te is mindent megpróbáltál. Majd idővel azért megoldódik, ha már tudnak együtt játszani.
gya
 
 


Sziasztok!
Most figyeletem föl,hogy ti is vagytok.Én egy 6és fél hónapos babunak vagyok az anyukája és a Domicsenge sógornője.

Gya!Hát baromi jó fejek itt is az orvosok meg Pesten is.Birom amikor az orvos kioktatja a szülőket.de azért remélem minden oké lesz már amennyire lehet.A Mikkamakka csak hétfőként van?

ahogy itt olvasgatok vissza látom te tudsz ilyen babás összejöveteleket.Nem lenne rossz egy kicsit kimozdulni közösségbe.Ha a közeljövőbe tudsz szólsz?Előre is köszi.

Most mennem kell,mert megyünk el.

Majd még benézek.

Sziasztok Gabó,Levi
Vendég
 


Szia Gabócacica!

Üdvözlünk és gratulálok a babához. Kívánom, hogy legyen benne sok örömed, és minél inkább használd ki ezt az időt, mert ez soha nem jön vissza. Hát én már kifele megyek ebből, persze a Peti beszédfejlődésétől függ, hogy mikor mehetek vissza dolgozni. Mert 7 év után már vágyok mást is csinálni, de ugyanakkor félek is, hogy hogyan tudom összeegyeztetni a munkát és a családot.
A Mikkamakka nyitvatartása:
kedd, csütörtök 10-12 óráig és 15-18 óráig
szombaton 9-13 óráig.
Sajnos én sem tudok több babás összejövetelt, mert valójában nincs is. Ezért szerveztem én egyet november 12-én a Nagycsaládosok Nagykanizsai Egyesületének keretében. Én is úgy gondoltam, hogy nagy szükség lenne ilyen rendezvényekre, és nagy csalódást okozott, hogy kevesen jöttek el.
Persze tudom, hogy a marketinggel volt a baj, mert inkább az intézményeken keresztül próbáltuk a célközönséget elérni, ami nem vállt be.
Pl. a Zrínyi ikolába, ahová a lányom jár, még ki sem rakták a meghívót.
Úgyhogy még egy kicsit várni kell az értékes családi programokra, talán ha a Fidesz nyer Kanizsán, elindul valami ebbe az irányba.
Én minden tőlem telhetőt megteszek. A "Milyennek álmodom Nagykanizsát 2020-ra? című pályázaton 2. lettem, és abban is a kisgyermekes családokat állítottam a középpontba.
A demokrácia lényege éppen az, hogy nekünk, érdekelteknek alulról kell kezdeményezésekkel kikövetelnünk a jogainkat.
gya
 
 


Sziasztok!

Gya!Hát hogyha tudtam volna erről az összejövetelről talán még mi is elmentünk volna meg tudtam volna magammal hozni még két kismamát.De talán majd lesz még ilyen én csípném nagyon.Nekem is egy kis kikapcsolódás meg a babának is jó ha kicsit közösségben van.Gratulálok a helyezésért.A Mikkamakkában pontosan milyen események vannak?Bár ha bejön ez a rossz idő úgysem nagyon fogunk itthonról kimozdulni.Babaúszásra is akartuk vinni a picurt,mert nagyon imádja a vizet egy igazi vizipocok,de persze itt Kanizsán az sincsen.Én meg nem tudok vele egyedül elmenni Karosba,mert apa reggeltől estig dolgozik.Pedig Levi biztos nagyon élvezné és nem is drága.
A munkával kapcsolatba én már most azon gondolkozom hova fogok majd elmenni pedig akarunk mégegy babát.De már most az ember elkezd ilyenen agyalni,mert itt jóformán semmi lehetőség nincsen.Meg ugye meghallják,hogy gyerek van aztán viszontlátásra.

Most csak röviden ennyi,mert nemsokára megyünk be a városba egyet bandázni a rokonokkal.

Gabi
Vendég
 


A Mikkamakka egy játszóház, ahol a gyerek és a szülő együtt játszik. Nem nagyon vannak külön programjaik, ha meg vannak is, teltházasak, s nagyon a körben kell lenni, hogy bekerülhess.
Hát a rossz időre nekem sincs tippem. Mi közel lakunk a Plazahoz, s néha beszoktam adni a gyerekeket a játszóházba, én meg egy kicsit körülnézhetek. De mondjuk a Plázában sincs sok néznivaló. Azért figyeld az újságokat, mert így az ünnepek közeledtével azért van egy-két gyerekprogram, de általában inkább nagyobb gyerekeknek.
gya
 
 


szioasztok!
Békés Boldog Karácsonyt kívánunk mindenkinek!
Orsi Domi Csongi Péter

Kép
Kép
Kép
 


Szia Domicsenge!

Neked meg boldog új évet kívánok, így utólag.
Olyan ritkán jön valaki, hogy én is csak ritkán jöttem erre az oldalra.
A NÕk Lapja Cafén van Nagykanizsa topic. Ott gyakrabban megfordulunk.
Anikó
gya
 
 


Sziasztok!
Nagyon örülök, h. rátok találtam! Én egy 9hónapos kisfiú anyukája vagyok. Gya! Az én fiam is hallássérült, méghozzá súlyos. Én már elég korán észrevettem, de itt csak nem jutottak eredményre. Azt hiszem 8x próbálták. Akkor bedühödtem, m. hát ennyi idős korban már a beszédtanulással kell foglalkozni. Leleveleztem, majd elvittem Pestre. A Heim Pálban másfél percet szántak ránk a folyosón (Te hová vitted?). Borzasztó és kegyetlen volt az egész. Azonban itt Kanizsán (hiszen itt került gondozásba) nagyon kedvesen fogadtak minket - nem féltékenykedtek a meglévő eredményre. Mindenki abszolút segítőkész volt (és most is az), mindent elmagyaráznak. A szurdopedagógus meg visz minket Kaposvárra, mert az országban csak ott végeznek bizonyos vizsgálatokat. Az én fiamnak amúgy ezer baja van (szív és vesebeteg, lassabb a mozgásfejlődése, lassan gyarapszik, szinte mindig meg van fázva...), de az egészségügy negatív oldalával csak ritkán szembesültünk. A Heim Pál kórházat leszámítva mindenhol jó tapasztalataink vannak. A gyermekorvosunk és a védőnőnk is zseniális.
A Mikkamakkába mennyi idős gyerekekkel szoktak járni?
 
 


Szia Zsofonc!

Üdv közöttünk!
Hogy hívják a kisfiadat? Tudsz róla képet feltenni? Írj magatokról!

Ildikó
Vendég
 


&#8222;Muzsikával az újszülöttekért!&#8221;


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek&#8230;

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért&#8230;
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

&#8222;A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!&#8221;


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 


Kanizsai kismamák!
Teljesen kihalt ez a topik???????
 


Szia!

Én benézek néha, de nem nagyon ír senki, magamban meg nem akarok beszélgetni... Kép
Ha van kedved, írj, én válaszolok!!!
Vendég
 


Szia!
Én ugyan Pesten élek már egy ideje,de Nagykanizsán születtem és nőttem fel. A jobb munkalehetőség miatt költöztem, és hát itt ismertem meg a nagy Õ-t. :-)
A kisfiam most már 3hónapos,nagyon jó baba.
Rólad mit lehet tudni?
 


Szia!
Én Pécsen élek, de én is kanizsai származású vagyok. Az egyetem miatt kerültem Pécsre, aztán egy állás miatt itt is maradtam. De ha Kanizsán adódik valami állás, akkor minden bizonnyal visszaköltözünk.
Kisfiadat hogy hívják? Mi áprilisra várjuk első babánkat.

Ildikó
Vendég
 


Szia!
A kisfiamat Marcinak hívják. Tudjátok már, hogy kisfiú lesz, vagy kislány? Hogy viseled a terhességet?

Aliz
 


Szia!

Igen, tudjuk, kisfiúnk lesz (Márk). A terhességet szerencsére nagyon jól viselem, eddig semmi problémám nem volt. Mondjuk már néha kezd kényelmetlen lenni a nagy pocak... Kép Pedig még van hátra 10 hét!
Hova jártál suliba? Hol dolgoztál?

Ildikó
Vendég
 


Szia!

Én a Mező gimibe jártam, és a Kanizsa Plazaban dolgoztam üzletvezetőként a T-Mobile irodában.Itt Pesten is maradtam a T-Mobilenál, csak mint vállalati ügyfélmenedzser. Kicsit izgalmasabb volt a munkám, mint Kanizsán.:-)
A fizetésről meg ne is beszéljünk...
Nekem az utolsó két hónap kínszenvedés volt. :-))) Csak szuszogtam, és alig bírtam magam cipelni. :-)) Aludni csak félig ülve tudtam, úgy fájt mindenem. :-) De megérte!
Az is igaz, hogy nem keveset sikerült híznom,kb. 26 kg-t sikerült magamra rántani. :-) Kicsit megijedtem, de aztán így három hónap után már csak 8kg plusz van rajtam, minden megerőltetés nélkül lement. :-)
Jövő héten kell mennem Kanizsára anyukámékhoz, kíváncsi leszek, hogy viseli majd a fiam a környezet változást. (ottalvás, stb.)

A 10 hét már nem olyan sok, addig is kitartás!!
Természetes úton tervezed a szülést?

Aliz
 


Sziasztok!Ide kukkantottam és látom azért vagytok!ha van kedvetek az nlc többen vagyunk gyertek.Nagykanizsai kismamák címszó alatt.
Vendég
 


:) Sziasztok Kanizsaiak!

Régóta nem kukkantottam be az oldalra, de örömmel fedeztem fel, hogy azért szép számmal vagyunk már!
Senki sem fürdött be azóta a fotóssal? (1. számú hozzászólás) Különben én 2004. 01.25-én szültem, azóta a kisfiam már egy igazi kis ördöggé alakult át, aki a napi 8 ledolgozott órám után "haláli" dolgokat tud kitalálni. Egyik este egy óvatlan pillanatomban az előtte 2 nappal vett (mellesleg "dizájnos" 1600 Ft-os micimackós) cumisüveget a wc csésze vizzel telt aljában akarta kiöblíteni:-)
Imádom, de néha a hajam égnek áll a fantáziájától.
Nektek is vannak aranyos történeteitek?
Hála az égnek ő egészséges, igazából teljesen fel sem tudom fogni, hogy milyen nehéz lehet egy beteg babával. Mármint mit kell kiállnia egy szülőnek, és hányszor kell befognia a száját egy gonosz orvossal, ápolóval szemben a gyermeke érdekében (mivel sajnos vele tudnak a legjobban kiszúrni)
Lassan megyek fürdetni, szép éjszakát mindenkinek!
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: