Új privát üzeneted érkezett!

Helló! Most vagyok itt a társalgóban először, ismerkedni szeretnék! Szegedi kismama vagyok, a 22. hetet töltöm be pénteken.

Kép

Kép

Kép
 


Remélem, nem kell magammal beszélgetnem! Kép Előbb-utóbb csak ír valaki... Kép

Kép

Kép

Kép
 


Hm, senki... Kép Nem baj, majd holnap. Reggel 9 körül benézek ide, aztán majd meglátjuk! Ha valakinek van kedve beszélgetni, hagyjon üzenetet aztán egyeztetünk! Kép

Kép

Kép

Kép
 

 
 

Szia !!


Csak nézegettem a topikokat ,és nem tudtam hogy ez miről szólKép


Hogy ne unatkozz én irok neked ;)
 
 


köszi Aanita!

Már feladtam... Gondoltam nyitok egy új topikot, mert belenéztem a szegediek beszélgetésébe, de már pelenka márkákról és hasonló babás dolgokról volt szó, én meg még nem vagyok benne otthon! KépKép És a topiknak adhattam volna jobb címet is... Kép

Kép

Kép

Kép
 


Szia klzsuzsi


mariann vagyok a komáromi topikról!
Nehéz dolog ez a topik dolog.nem is gondolná az ember hogy a mai világba ilyen kevesen interneteznek.Én is ilyen cibőbe járok.A komáromiak se irnak valami sokan,te miről akarsz beszélgetni.Mennyi idős a gyereked?

ha akarsz irj és dumálunk:

ÜDV:Mariann
 


Szia Klzsuzsi!

Én egy szegedi anyuka vagyok, most várom a 2. kislányomat, holnap töltjük a 22. hetet. A nagylányom 3 éves múlt augusztusban.
Szerintem gyere át a szegedi topikba, jó a társaság, bármiről lehet beszélgetni. Várunk!!

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
 


Sziasztok Mariann és Melinda!

Mariann: az első babámat várom, most töltjük be a 23. hetet. 3 hete tudjuk, hogy kisfiú! Szívesen beszélgetek bármiről, bár kisgyerekes dolgokban egyenlőre nem vagyok nagy szakértő! Kép
Melinda: egyszer-kétszer benéztem már a szegedi topikba, sajnos eddig olyan társalgásokat kaptam el, amihez nem nagyon tudtam volna hozzászólni, de majd jelentkezem nálatok!
Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Szia Klzsuzsi!
Én egy 28 éves anyuka vagyok,a kislányom most volt 2 éves.Szívesen beszélgetek veled bármiről.Ha valamire kiváncsi vagy akár a babavárással kapcsolatban,akár a szüléssel,ha tudok szivesen mesélek.
Szia:ERIKA
 


Szia Erika!

Én is 28 éves vagyok, de még csak most jön az első baba! Kép) Közben be-be néztem már a szegedi topikba, de szívesen beszélgetnék veled is. Éppen a szülésznő választás problémájánál tartok, vajon kell fogadott szülésznő vagy nem? Neked volt? Többen ajánlották, hogy nem árt ha van, mert ha nincs sajátom, akkor könnyen kifogahatok egy hárpiát. A pénzügyi vonzata miatt kicsit még gondolkozom rajta...

Kép

Kép

Kép
 


Egyébként hogy hívják a kislányodat? És milyen volt a terhességed? Én egy -két általános problémát leszámítva jól vagyok, bár néha kicsit "túlaggódom" a dolgokat. Kép
Szia: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Szia!

Nekem volt fogadott szülésznöm,és nekem nagyon sokat segített.Szülés elött,2x találkoztunk,és gyakorlatilag mindent megmutatott,a szülöszöbán,és azt is elmondta öszíntén,hogy normál esetben hogy fog lezajlani a szülés.Szóval én nem bántam meg.De nekem a vajúdás alatt is végig velem volt masszírozta a derekamat stb.Én 20000 e forintot adtam neki és nagyon hálás volt.A kislányomat Lilinek hívják.A terhességem amilyen rosszul kezdődött,mert állandoan hánytam,és nem híztam hanem fogytam,utánna teljesen sima ügy volt,szóval panaszmentes.Nyugi,én is hajlamos voltam és a férjem szerint vagyok is a túlaggódásra.Na eggyenlőre ennyi:Szia

ERIKA
 


Helló!

A Lili nagyon aranyos név! Mi is gondoltunk rá, ha esetleg lányunk lenne hívhatnánk Lilinek, de hát fiúnk lesz! Kép) Egyébként az elején én is fogytam, mert keveset hánytam ugyan, de sokat volt hányingerem és nem nagyon volt étvágyam, most kezdtem el végre hízni a 24. héten. Köszi az infókat a szülésznőről, azt hiszem én is fogadok majd. Megkérdezem a dokimat, hogy ő kivel szeret dolgozni. A dokim egyébként egy fiatal nő és nagyon aranyos, gondolom nem valami vén sárkánnyal akar dolgozni! Kép)
Szia: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Szia!

És a kisfiút hogy fogják hívni?Na én meg a női dokitól zárkoztam el,de teljesen.Pedig többen is azt ajánlottak.Egyébként,te mivel foglalkoztál?Hol fogsz szülni?Most mennem kel,de még írok ma.
Szia:ERIKA
 


Szia!

Dénes lesz a neve, pontosabban Dénes Árpád. Én
régész vagyok, jelenleg táppénzen. A Női Klinikán fogok szülni Szegeden. A dokinőm nagyon rendes, szerintem megértőbb, mint egy férfi. A férfi nőgyógyászoktól akkor ment el a kedvem, mikor a régi dokim egy rosszabb napján szinte kikérte magának, hogy én 3 havonta manuális mellszűrést kérjek tőle (18 éves koromban már műtöttek cisztával), mivel azt szerinte én is meg tudom otthon csinálni, és micsoda ötlet, hogy időnként ultrahangra akarok menni (!). Kb. csak azt nem mondta, hogy mit idegesítem ilyen hülyeségekkel. Az ultrahangon utána egyébként csak női dolgozók voltak, akik azt mondták, ha már volt ilyen problémám nyugodtan kérjek 3 havonta uh beutalót is. Hát én ezért kerestem dokinőt.
És te mivel foglalkozol? Otthon vagy még a kislányoddal?
Sz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Szia!

Szép név.Az jó érdekes munka.Hát vannak bunkók,az biztos.Én még itthon vagyok,meg persze amúgy is.Mert egy saját irodatechnikai cégünk van,6 alkalmazott én és a férjem.Az én dolgom,a számlázas,anyag megrendelések,átutalások,stb.Most is csinálom,csak minden addigra tolódik,mire a gyerkőc este elalszik,vagy napközben már többet van a mamánál.Az elején nehéz volt megoldani,egy barátnőm állt be és két szopizás közben mondtam hogy mit csináljon.A férjemmel megbeszéltük még a baba előtt,hogy idegent nem engedünk a cégbe.Főleg a pénzügyi részbe.Szóval nem volt egyszerű.De mára már megvan a napi rendem.Na mára ennyi,majd jelenkezem.
Szia:ERIKA
 


Helló!

Nem lehet rossz a saját cégetekben dolgozni, tulajdonképpen ha nehéz is, a magad ura vagy! Én most nem is bánom, hogy táppénzen vagyok, jó kicsit kiszállni a mókuskerékből. Igaz az ásatás mindig nagyon érdekes, de nem egészen úgy néz ki, mint a tvben, hogy a régész egész nap egy kis ecsettel a kezében porolgat KépKép, a nagy része könnyebb-nehezebb fizikai munka, nem engedte már a dokim csinálni. Az ásatási szezonon kívül meg uncsi a meló, leletek beleltározása, számozása stb., nem is baj, hogy idén kihagyom!
Szia: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Szia!

Hát igen,biztos mindenki ugy képzeli mint a filmekben.Hogy vagy?A pocakod már mekkora?Pontosan mikorra vagy kiirva?
 


Sziasztok lányok!

Én tök véletlenül találtam erre az oldalra,de örülök hogy ilyen is van,mert sok helyen már kisbabás anyukák dumcsiznak.Áginak hívnak,és pénteken leszek 33 hetes kismama.Nekem kislányom lesz és a Dorka névre fog hallgatni.

Zsuzsi:Te most hány hetes vagy?Mennyit híztál eddeig?Szülésznő fogadásárol még nem is hallottam.Hol kell jelezni ha szeretnék?Hallottam elég durva dolgokat,hogy nem törődnek veled,meg hogy tök bunkón beszélnek.

ErikaKéplvastam hogy Te már anyuka vagy.Először is gratulálok nektek.A Lili név nekem is tetszik,csak a férjem nevéhez a Dorka jobban megy.Azt akarom töled kérdezni,hogy tényleg reggel és este 1-1 órán kersztül kell a pici mozgását figyelni?és 10-10-szer kell éreznem?Én úgy olvastam ,hogy 33.hét után napi 10,és nem 1 órában tíz.
Sziasztok Ági

Kép

Kép
 
 


Sziasztok.

Üdv Ági.Kitartás már neked sincs sok hátra!!Nemsokára kezedben tarthatod,a babucid.Tudomásom szerint,meg ahogy én is néztem,napi 10.Te hová valósi vagy?A szülésznőröl az orvosoddal beszélj hogy ő kit ajánl.Fogadott orvosod van?

Sziasztok:ERIKA
 


Lányok mi van veletek?Remélem mindenki jól van!!
 


Szia Erika.

Velünk minden oké.Én tatabányai vagyok.És te?Van fogadott dokim,és mondta ,hogy csácsáros leszek.Akkor is van szülésznő?

Szia

Kép

Kép
 
 


Szia!

Én Dunaharasztin lakom.Császáros esetben,nem tudom.Lassan sajna beköszönt a tél.Pedig nekem Lili szinte egész nap kint lenne.Ez a tél nem lesz egy könnyű eset nekem.Persze,lehet hogy nem lesz az a vad hideg.Na majd meglátjuk.A császár már biztos?

Zsuzsi,veled mi van?

Sziasztok:ERIKA
 


sziasztok!!


Eddig nem tudtam irni mert nem találtam meg hogy milyen cimen van ez a topik:-/


Látom köbe beindult grat ,hozzáKép)
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem írtam, de 4 napot Ausztriában töltöttünk, utolsó utazás szülés előtt. Jobban bírtam az utat, mint gondoltam, Déneske pedig nagyon rendesen viselkedett.
Én most a 26. hétben vagyok, jan. 22-re vagyok kiírva. Nagyon nagy pocim van, ráadásul elég hamar elkezdett látszani, de mivel eddig csak 3 kilót híztam (a 20. hétig semmit), és a pici normál méretű, a doki azt mondta vsz, genetikailag így vagyok kódolva. Kép)
Ági: Ha császáros vagy, szerintem felesleges a szülésznő. A fogadott szülésznő azért jó, hogy valaki foglalkozzon veled a vajúdás alatt, főleg ha sokáig tart, masszírozza a hátad stb., vele előre meg lehet beszélni olyanokat, hogy alternatív szülőszobában akarsz szülni, gátvédelmet akarsz stb. és ő figyel az előre megbeszélt dolgokra. És persze nem mindegy, hogy kedves vagy sem. Kép) De a császárnál nem sok dolga van.
Egyébként ti hogy vagytok?
Sziasztok, majd még írok! Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

A lánykám megvan fázva,lázas,ugyhogy ha eltünök kicsit,az azért van.Ilyenkor ő nagyon anyás.Várom a dokit,2 körül ígérte hogy jön.Reméllem nem jön addig mig a gyerek alszik.
Sziasztok:E
 


Szia!

Erika: Először is jobbulást a pici lányodnak,remélem nem komoly.Mit mondott a doki?Sajnos a császár már tuti, mivel a picinek vesemedence tágulata van,és a dokim döntött úgy hoy császáros leszek.Hetente járok uh-ra,kontrollra,és ha úgy látja, hogy tovább nincs akkor idő elött megszületik a pici.Most vagyok a 34. hétben,jó lenne, ha még legalább 2 hetet bentmaradhatna.Pénteken megyek újra,és akkor már okosabb leszek.

Kép

Kép
 
 


Szia Zsuzsi!

Én dec. 2-re vagyok kiírva,de valószínű előbb meglesz a pici.Erikának már leírtam ,hogy miért.Szerencsére a Dorka nagy babának számít,mivel 29 hetesen már 1490g-t nyomott.Most pénteken megyek újra és a 34. hétben vagyok azt mondta a dokim, hogy ahogy nézi a pocim, meg a méhem nagyságát már akár 2500g is lehet.Én sajnos 14kg-nál tatok.Kép Te már vásárolgattál a Dénesnek holmikat?
Szia Ági

Kép

Kép
 
 


Sziasztok lányok! Kép

Erika: Jobbulást a kislányodnak, remélem hamar meggyógyul! KépKép
Ági: Dorka ügyes baba Kép, tényleg szépen növekszik. A 14 kiló miatt meg nem aggódnék. a sógornőm is 15 kilót hízott, aztán 9 lement neki a szülés után, a maradék 6 meg 1-1fél hónap alatt eltűnt. Persze gondolom alkatfüggő is a dolog. Déneskének mi most kezdünk el vásárolgatni, egyenlőre kisebb dolgokat, a nagyobbakat meg most nézegetjük. Kicsit hülye helyzetben vagyunk pakolás szempontjából, mert most sikerült lakást vennünk, pontosabban egy olyan új lakást vettünk, amibe márc.30-án fogunk beköltözni. Dénes akkor már 2 hónapos lesz. Kép Ez nem is baj, de most a 4-en lakunk albérletben, ráadásul nem panel hanem régi bérház, tehát nincs lift és hosszabb a lépcsőház. A barátnőim rejtett 6.nak hívják. Kép Már most is gondot okoz néha a feljövetel ha fáradt vagyok, gondolom babával és babakocsival se lenne könnyebb, tehát márciusig új albérletbe költözünk, max. a 2. emeletig. Szóval ameddig nem költözünk nincs nagy vásárlás, ebben az albiban nem is nagyon férünk el. Ti hogy álltok? Kész a babaszoba? Kép
Üdv mindenkinek!

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok lányok!

Erika: Jobban van már a kislányod?

Zsuzsi:Megnyugtattál a + kilókkal kapcsolatban. Remélem hamar le fog menni.Szerintem 1-2 hónap és leadom.60 kg-al keztem és 170cm vagyok.A másik meg ha megszületik a pici úgyis agyon fogom magam idegeskedni,és így hamar lemennek a kilók.Azt olvastam ,hogy olyan élénk lesz a pici a kinti világban ,mint az anya hasában.Nem tudom te hogy vagy vele, de az én Dorkám szinte állandóan rugdos.Sajna most már hogy ilyen nagy egyik-másik rugása igen fájdalmas.Hétvégén megyünk mi is és megveszünk mindent a picinek, mivel lehet hogy jövőhéten már meg is születik,és nem akarok azon idegeskedni,hogy vajon a férjecském miket venne magátolKépMi is újépítésű lakást vásároltunk,átadás ideje 2005.03.15.Na mi azóta várjuk hogy beköltözhessünkKépSzerencsére mi addig anyuéknál lakunk családi házban, és nem kell albit fizetnünk(csak a lakástörlesztést), amibe még be sem költöztünk.Remélem ti nem jártok ígyKépA 6. emelet tényleg nagyon gáz,mi most ugye emletes családi házban lakunk,és fent vagyunk ez emeleten,de sokszor lihegek mire ide felérek.Na meg a sok lépcsőzéstől be is idulhat a szülés.Ezt hallottad?Volt neked hányós időszakod?Te hogy bírod a terhességet?
Üdv. lányok!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Ha Déneske olyan élénk lesz mint a pociban, nem lesz egy perc nyugtunk sem! KépKépKép Állandóan mocorog! És már ő is bokszol néha olyanokat, hogy csak nézek mi lesz itt akkor később! Kép
Reméljük a lakással nem lesz probléma. Az egész lakópark ahol a lakásunk lesz új építésű, a park teljes területét egy cég vette meg, és folyamatosan húzza fel az épületeket pár éve. Eddig nem késtek az átadásokkal, lakik már kint több ismerősünk, nagyon meg vannak elégedve. A villanyszerelési munkálatokat a lakóparkban egy barátunk cége csinálja, ő is nyugodt szívvel ajánlotta a helyet, így egyenlőre mi is nyugodtak vagyunk. Kép Tudom, hogy a lépcsőzéssel gondok lehetnek, eddig szerencsére nem volt baj, de ezért is akarunk gyorsan elköltözni innen. A hányós időszakom elég rövid volt, és inkább émelygős volt. A 6. héttől a 9-ig tartott, állandóan hányingerem volt, de csak 4-5ször hánytam. Ezt leszámítva eddig elég jól bírtam a terhességet, bár egy ideig húzódott és keményedett a pocim, erre most nagy adag magnéziumot szedek, így rendbe jött. Persze most már kezd komoly súlya lenni a hasamnak, csak lassikán tudok sétálgatni és fáj a derekam, de a férjem hősiesen masszírozza minden este. Egy kicsit fáj a szeméremcsontom környéke is, bár úgy tudom ezzel majdnem mindenki így van. Hát így vagyunk mi mostanában. Te hogy bírod? Mikor döntik el a dokik, hogy mikor szülessen meg Dorka?
Pá: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Helló lányok!!

Õrülök,hogy mindenki jól van.Mi is már szépen gyógyulunk,már csak egy kis orrfolyás van.Mondjuk én szinte hulla vagyok.Ági!:Valaki feltétlenül értesítsen minket,ha megvan a baba.Én csak a nagyon fontos dolgokat vettem meg,a szülés előtt,mert utánna derült ki,hogy egy csomó minden felesleges,és mi lett volna fontosabb.Na megyek leteszem a törpit szunyókálni
Sziasztok:E
 


Sziasztok lányok!

Képzeljétek ma voltam uh-n.Én úgy meglepődtem amikor mondta a dokim ,hogy milyen súlyban van a Dorka.34.hétben vagyok,2700g,és 47-48 cm.Szép nagy baba.Ezt ugye azért nem bánom, mert korababa lesz és kell neki ez a kis plusz kiló.Mondta a doki, hogy sok baba a 40. hétre rá sem születik ilyen súllyal.Lehet hogy a vitamintól lett ilyen szép nagy.A pici veséje is kissebb lett, mint a múltkor.Jövőhéten felküld Pestre, hogy mondjanak véleményt, hogy megszülessen a pici vagy még növögessen :-)

Erika:
Örülök,hogy jobban van a Lili.Vigyázz rá nehogy visszaessen ez a hülye időjárás végett.Valaki, majd feltétlenül tájékoztatni fog a pici érkezéséről.:-) Mik voltak azok a fontos dolgok?Nekünk eddig van kiságyunk,kádunk meg egy zenélős játék.Hétvégén akarjuk megvenni a babaápolási dolgokat,meg mózeskosarat,hogy valamibe haza tudjuk hozni.Ruhákat az unokatesóm fogja varrni,de azt majd csak akkor ha meglesz a pici,és tudjuk a pontos méreteit.Lilinek nem terveztek kistesót mostanság?

Zsuzsi:
Jó nagy a Dorkababa mi? Te Déneskéd mekkora már?Te milyen gyógyszereket szedsz?Képzeld a mai vizsgálat alatt végig csuklott a pici.Doki meg is jegyezte,hogy milyen mohón eszi a magzatvizet a lánya.Vagy fázik,és azért csuklik.
Dénes szokott csuklani?Szerencsés vagy hogy csak 4-5ször hánytál.Én az első 4 hónapban végig(reggeltől-estig)5-6.hónap nyugis volt,de a 7.-től újra kezdődött.8. hónaptól meg tökre ég a gyomrom.Nekem nem fáj a szeméremcsontom,nekem sajna kijött egy kicsit az aranyerem :-( A lakóparkkal kapcs.-ban ti szerencsésebbek vagytok ,mint mi.Pont ma voltam megnézni a munkálatokat,hát nyüzsögtek ott a munkások, csak a muna nem akar előre haladni.Pedig csak a wc- meg a mosdot kell berakni és késsz.Víz,villany,fűtés már mind megvan.Tök bosszantó,erre várunk már kb 2 hónapja.Ha megkérdezhetem ti mekkora lakást vettetek,és hány négyzetméteres áron?
Puszi nektek Ági

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Erika: Jobbulást Lilinek! A kis orrfolyás már biztos gyorsan elmúlik Kép A kistesóra már én is rá akartam kérdezni!
Ági: Én csak magzatvédő vitamint és magnéziumot szedek. Másra szerencsére nincs szükség. Déneskéről nem tudok méreteket mondani neked, mert mivel én nem vagyok veszélyeztetett terhes és Déneske is rendben van, ezért nekünk csak a kötelező ultrahangokra kell járni. Voltunk a szokásos 12. héten, 20. héten, és jövő héten fogok időpontot kapni 28-30. hét közöttire. És elmentünk egy 4D ultrahangra magánszorgalomból, ott tudtuk meg, hogy Déneske kisfiú és azt hogy vsz. teljesen egészséges. Ezek között csak manuálisan vizsgál a dokim, és ő állapítja meg, hogy rendesen növekszik-e a méhem és a baba. Egyébként nem akarlak megijeszteni, de mivel méhen belül a baba súlyát a körméretekből és a combcsont hosszából becsülik meg, ezért a hibahatár +/- 15-20%. A sógornőm veszélyeztetett terhes volt, ezért 2 hetenként járt uhra, a végén pedig hetente. A picit mondig elég nagy babának saccolták, azt mondták vsz. 3600-3650 gr lesz a születési súlya. A baba a 40. héten kerek 3 kilóval született meg. 53 cm volt, vsz. emiatt becsülték állandóan nehezebbre. De tévedhetnek lefelé is vagy lehetnek pontosak, reméljük Dorkára is ez igaz, és szép nagy bébi lesz mikor megszületik! KépKép
A lakásunk 67.5 nm (nagy nappali, 2 kisebb hálószoba), 175.000/nm vettük. Nem tudom nálatok mennyi a lakás, Szegeden ez nagyon jó árnak számít. Azért ilyen kedvező, mert a lakópark viszonylag a város szélén van (legalább erdőt látok a házak mögöttKép), mert a lakás a 2. emeleten van (az összes lakás kétszintes, lejjebb drágábbak) és mert tudják olcsóbban adni, mert sok házat húznak fel és mind elkel. Az a jó benne, hogy felettünk még van egy padlásrész, amit később megvehetünk és beépíthetjük, itt még két kisebb szoba kialakítható lesz.
A tietek mekkora lesz? A wc meg a mosdó berakása tényleg nem nagy meló, reméljük hamar megcsinálják és átvehetitek végre! KépKép
Sziasztok!

Kép

Kép

Kép
 


Kicsit még dicsekszem is Kép, tegnap töltöttük be a 26. hetet, és tegnap tettem le a vizsgát vezetésből, pár héten belül megkapom a jogsit. Nagyon örülök, mert mostanában már nagyon fárasztó volt órára járni, de így jár aki a tanfolyam közben esik teherbe.Kép

Kép

Kép

Kép
 


Hello lányok!!

Hát mindenkinek gratula a babucikhoz.Zsuzsi,neked a jogsihoz is.Én is nagy pocival vezettem.Lilinek,egyenlőre nem lesz tesója,mert apuci elzárkózik előle.Õ még Lili születése előtt is mondta hogy ő csak egy bébit szeretne,és ha lehet,akkor lányt.Hát a csajszika megvan és azt mondja így jó.De majd meglátjuk.Ági,neked van jogsid?Mi építkeztünk,és a Lili születése előtt 2 héttel költöztünk,be.Persze voltak még hiányosságok,de már legalább a sajátunkban voltunk.Nekünk 2X100négyzetméteres.Nem emeletes,mert az egész felső szint alatt szerviz van.Mi egy irodatechnikai cég vagyunk,és az alsó rész most a munkahely.Szóval van mit takarítani.Nálunk,ma gyönyörü idő van felkel a csaj megyünk is a játszótérre.Mindenkinek további szép napot.
ERIKA
 


Sziasztok lányok!

Erika:

Szép nagy házatok lehet.Férjecskéd csak meggondolja madát idővel:-). Mi 2 gyereket terveztünk 1 fiút és 1 lányt.Először ugye én fiút szerettem volna, uána lányt, de már teljesen mindegy, csak minden rendben legyen a picivel.A másik dolog, hogy mi igénybe vettük a lakásvásárlásnál a szocpolt 2 gyerekre.Ugyhogy itt nincs mese kell egy kistesó.Van jogsim.1-resikerült,csak a forgalom nem.Kifogtam egy olyan vizsganapot, amikor ki voltak kapcsolva a lámpák.Én úgy soha nem vezettem még.Főútról akartam jobbra kanyarodni,és jött szemben 1 autó.Szépen megvártam,és a hülye mögöttem lévő autós rámdudált.Bekenyarodtam,és már félre is állított.Mivel feltatottam a forgalmat ezért kaptam egy új esélyt a vizsgázásra.Ma is nagyon szép nap van ,biztos elmentek sétálni a Lilivel.Ti milyen babakocsit vettetek?Téli v. nyári baba a Lli?Kicsit tanácstalan vagyok, hogy mi milyet vegyünk.


Zsuzsi:

Gratulálok a jogsidhoz,ügyes vagy.Fogsz ilyen nagy hassal is vezetni?Én azt tanácsolom, hogy amíg ki tudsz szállni a kocsiból addig vezess, nehogy úgy járj mint én aki megszerezte a jogsit és nem mert vezetni.Anyu erőszakoskodott, hogy igenis vezessek.Ma már belátom milyen igaza volt.Eléggé nagy gondban lennék,most hogy hogyan járnék dokikhoz.Hetente megyek uh-rajárkálokPestre...Bár mostanában már egyre nehezebben szállok ki-be a kocsiból.Ráadásul le van ültetve az autónk és így még nehezebb.Mi egy 56nm-s lakást vettünk.Miénk bent van a központban és elég húzós áron vannak itt a lakások.Mi az első ütemben vagyunk benne,miénk 185000/nm,a mai árak 220000/nm.Olyan, hogy 2 szoba van benne,konyha nappali egyben van,van terasz,és a fürdő wc is egy térben van.2.emeleti.Ezek a lakóparkok 4,illetve3 szintesek.Ma voltam az utólsó 34 hetes vérvételen :-). Ti milyen babakocsit vesztek a Dénesnek?

Sziasztok

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Erika: Tényleg szép nagy lakás! Bár a takarításba belegondoltam, és kicsit elborzadtam... Kép A férjed szerintem is meggondolhatja még magát! Majd ha Lili nagyobb lesz, óvodás vagy iskolás, talán eszébe jut, hogy jó lenne egy pici akit babusgatni lehet! Kép Az én férjem sok gyereket szeretne, azt mondta lehetőleg 4-6 lurkót, de azért megnézném mit mond mikor már a 3 lóg a nyakában egyszerre! Különben a 3 az igazán reális, mivel 28 éves vagyok és most jön az első, de még kettő belefér 35-36 éves koromig!
Ági: Fogok nagy hassal vezetni, de hosszú utakat nem vállalok (a férjem is és én is a Dunántúlról kerültünk Szegedre, az egyetem miatt ragadtunk itt, szóval sokat utazunk), csak itt a városon belül autókázok. Én kifejezetten azért kezdtem el a tanfolyamot, ha jön a gyerek egyedül is tudjam orvoshoz vinni ha sürgős stb. A lakásárak Szegeden is hasonlóak egyébként, mint nálatok. Általában 180-220 ezer között vannak, a belvárosban láttam 300ezr/nm-ért is. Nem véletlenül veszik meg a lakóparkban az összeset a kedvezőbb árért! A szocpolt egyébként mi is 2 gyerekre vesszük fel. A babakocsit nálunk a párom szülei veszik, ragaszkodnak hozzá. Õk vették az első unokának is, a sógórnőmék kisfiának. Persze mi választjuk ki milyen legyen, de azt hiszem mi is olyat kérünk, mint az unokaöcsinek van. Jane márkájú, nagyon könnyű, jól téliesíthető, és le lehet szedni a vázról a felső részét, ami hordozóként és autóülésként funkcionál 18 kilóig. Pár hónapja nézegetem használat közben, nagyon profi! Igaz nagyon drága, azt hiszem a legfelső kategória, de ha a nagyszülők ezt favorizálják és jó is, nekem jó lesz! Bár a kisördög már megszólalt bennem, hogy vehetnének fele annyiért is, akkor többi pénzt felhasználhatnánk pelenkázóra meg kiságyra (szégyellem is magam Kép), de nem akarok beleszólni, hogy mit adjanak ajándékba. Így is nagy terhet vesznek le a vállunkról, a babakocsi a legdrágább része a szükséges dolgoknak, ahogy néztem! Van már valami hír a szülés időpontjáról?
Na sziasztok: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Helló csajok.

Irtam tegnap egy csomot,erre most nézem,hogy eltünt.Most nincs sok időm,mert megyek bevásárolni,de délután jelenkezem és újból leirom,a tegnapi gondolataimat.
 


Szisztok lányok!

Zsuzsi:
Szép szám a 3,de tudod hogy van a mondás?3 a magyar igazság egy a ráadás...MI csak kettőt vállalunk be.Ti mennyi korkülömbséget akartok köztük?Sógornőm is 3 gyereket szeretne.Most kint vannak Amerikában,és ha hazajönnek utána szeretnék beinditani a projektet:-)Én a pierre cardin nevű babakocsit nézegetem.Kicsit tanácstalan vagyok,hogy olyant vegyünk amiben van autóba csatlakoztaható hordozó, v. mózeskosár.Lakásunkal képzeld még semmi változás.Ma is megyek megnézni,de szerintem megint semmi:-(Az jó hogy fogsz vezetni nagy pocival is.Képzeld tegnap nem tudom mi volt a sofőrökkel,de ketten is belém akartak jönni.(nem adták meg az elsőbbséget)...Szerintem ne szégyeld magad a babakocsi miatt,gondolom anyósodéknak mindegy, hogy milyen kocsit vesztek.Õk adják a pénzt ti meg gazdálkodtok vele.Bárcsak nekem is ilyen anyósom lenne.A mi babakocsinkat már nem ő veszi,mivel úgy akarta,hogy majd kiválasztja egyedül mi meg örüljünk neki.Õ ilyen 20e ft-t nézett ki.Mondtam neki amit ő szán azt adja oda és a többit mi kipótoljuk,majd eggyütt kipótoljuk.Hát nem tetszett neki az ötlet.Erre vett nekünk egy mosógépet azt hiszem elektrolux-ot.De ezt is egyedül...Szülésről, majd jövőhéten döntenek a pesti dokik.remélem kapok időpontot.

Erika:
Marha bosszantó az amikor írsz egy csomót és a végén meg eltünik.Én pont 2 napja jártam így.Írtam a tesóméknak és mire már csak az elköszönés maradt hátra ,áramszünet lett,és kitörölt mindent.Várom a tegnapi gondolataidat.

Na megyek ,mert mindjárt mennem kell a nődokimhoz.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok lányok!

Ez csak egy rövid nyugtázás, hogy bekukkantottam és elolvastam mindent, de majd csak holnap írok hosszan, mert nagyon fáradt vagyok! Kép Szép napot mindenkinek!

Kép

Kép

Kép
 


Lányok.

Nállunk bolondokháza van,csináltatjuk a fürdőszobát,és már most kész vagyok,pedig pár napig még biztos ilyen kupi lesz.Azt tudni kell,hogy a fürdő a ház közepén van,szóval a por mindenhová eljut.Talán este,még írok.Ha lesz energiám.Azért remélem mindenki jól van.
E.
 


Sziasztok!

Zsuzsi:Neked jó pihenést.Ha megkérdezhetem,miben fáradtál el?
Erika:Ismerős a dolog.Nálunk már 2 hete felfordulás van,ugyanis anyu új konyhabútort csináltat.Olyan a ház elrendezése,hogy egy légtérben van a konyha,nappali,étkező,előszoba.Gyakorlatilag az egész alsó szint.Csempeleverés,kábelek behúzása,falbontás,tehát miden van.És még másfél hétig ez lesz.Neked is azt mondom ,mint az anyunak.Ki kell várni a végét,mert megéri.

Tegnap voltam nődokinál.Holnap kell Pestre telefonálnom időpontot kérni,hogy ők mondják ki a végeredményt.Remélem jövőhétre kapok.Dokim azt mondta legyek eréjes,ha le akarnak rázni.Ha Pesten azt mondják ,hogy meg kell születnie a picinek,akkor felhívom a dokim,és másnap becsoszogok a kórházba és megindítja a szülést.Azt is Pesten döntik el ,hogy császáros vagy természetes úton fogok szülni.Kicsit felgyorsultak az események.Kezdek nagyon aggódni és félni.Erkia,neked volt a Lilinél légzésfigyelőd?
Sziasztok

Kép

Kép
 
 


Sziasztok lányok.

Zsuzsi,ne erőltesd túl magad.
Ági,De mikor lesz vége???Minden iparos dög lassú.És én ettől kivagyok.Nagyon drukkolok neked,az időpont miatt.Írd meg majd mit mondtak,mert nagyon izgulok értetek.Igen volt légzésfigyelőnk,de csak azért,mert nekem kezdettől fogva,külön szobába aludt,mint mi.És így voltam nyugodt.De nem vettem,hanem 1 éves koráig béreltük.
 


Sziasztok!

Zsuzsi:Minden oké veled?

Erika:
Igazad van ,hogy minden iparos lassú.Bár nem igazán értem miért,mert neki az a cél ,hogy minnél gyorsabban befejezze,és mehessen máshova melózni.Nem?Nálunk nov7-n hozzák a konyhabútort,és 1-2 nap alatt be is szerelik.Utána jön a nagyja, a bepakolás...Nálatok mikor lesz vége?Gondolom már alig várod:-)
Ma telefonáltam Pestre,hogy ugye jövőhétre kérek időpontot.Egyből azzal inditott,hogy biztos nincs hely.Mondom én,hogy már hétfőn is telefonáltam,és akkor elhajtottak,hogy majd ma.Mondtam ,hogy nagyon sűrgős lenne,mert a doki véleménye fogja eldönteni,hogy megszülessen a pici vagy ne.Hallottam,hogy megkérdezett valakit,és a válasz az volt hogy nov.7. 10-30.Az még több mint 1 hét?A vége az volt, hogy majdnemcsak lecseszett a nővérke, hogy ő ezt jobban tudja ,mint én.Annyira nincsenek tekintettel a kismamákra.Pedig oda tényleg csak azok mennek,akiknek komoly bajuk van.Most aggódom, hogy nehogy addig romoljon a pici veséje.(rémálmaimban leáll a veseműkődés)Lili jól van,nem beteg?Ha béreled a légzésfigyelőt úgy olcsóbb?Már nézegettem ,hát elég húzós árban vannak.

Szép napot mindenkinek.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Bocsi, nem volt időm írni! Elfáradva 2 dolog miatt voltam, egyrészt a cipőboltokat jártuk, olyan cipőt kerestünk, ami kényelmes, stabilan tudok benne állni és fel tudom egyedül is venni. Kép A nagy pocak akadály a cipő felhúzásában (gondolom ezt ti is tudjátok)! Mint kiderült, a kritériumoknak megfelelő cipő roppant kevés van, ezért elég sokáig tartott a dolog. Másrészt orvosos-védőnős napunk volt, az mindig eléggé elhúzódik. A dokimtól kicsit kikaptam, többet kell feküdnöm, mert romlott a méhszájam állapota. Még nem nyílt ki, de ha nem pihizek eleget baj lesz. Kép Déneske szerencsére jól van, jövő héten megyünk a 28 hetes uhra.
Erika: Hogy álltok a fürdőszobával? Vége már a felfordulásnak? Kép Lili meggyógyult?
Ági: Hogy vagytok? Nov.7. a végleges időpont?

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Ági:Hát most ugye közbejött a 4 napos munkaszünet,ugyhogy talán jövő hét végére kész lesz a fürdő.
Sokszor tényleg tök bunkók az emberek.Pedig a nővér is gondolhatja,hogy az ember nem kedvtelésből telefonál nekik.Te meg ne álmodj ilyen butaságokat,minden rendben lesz!!Hát nem volt olcsóbb a bérlés,mert kb.ugyan annyit fizettem,mintha megvettem volna.De mi úgy voltunk vele,hogy nem lesz másik baba,akkor nem veszem meg.De a barátnőmék kb 3 hónapja szült,Õk a Tescóba vettek akkor lett ez új temék,az a neve,hogy Angel-call,vagy valami ilyesmi,ha érdekel,utánna érdeklődöm.Ár:19999.És neki azóta bevált.

Zsuzsi.
Hát igen,a cipő dolog nem egyszerű.Na akkor én is letollak:Tessék többet PIHENNI!!!!!!!!!!!
Déneskének,még egy darabig jó lenne a pociban.
Lili már szerencsére újra a régi rosszcsont.Kapott,a tesomtól egy rollert,és most éjjel-nappal az a sláger.Szegény roller még csak 3 napos,de én már nagyon útálom.

Mi lehet,hogy a hétvégén csavizunk,egyet,ha nem akkor jelenkezem.
Mindenkinek jó hosszú-hétvégét.
Lányok,tényleg minnél több pihenést.
Puszi:ERIKA
 


Sziasztok!

Erika: Igyekszem jó sokat feküdni, nem te vagy az első aki a dokin kívül letolt... A férjem azonnal ott van ha felkelek, és érdeklődik, hogy már megint mi a fenét akarok csinálni és miért nem maradok nyugodtan a fenekemen! Kép
A rollert mi is imádtuk mikor kicsik voltunk, főleg mert az udvarban is lehetett vele játszani, de befért a lakásba is (édesanyám legnagyobb örömére Kép).

Mi hétvégén vendégeket várunk, a sógornőmék jönnek az unokaöcsivel (most lesz 4 hónapos a drága), persze csak 1 napot maradnak a babával. A maradék 3 napban pihizni fogunk, leszámítva a keddi uh vizsgálatot. A dokim az ünnep alatt ügyeletes, és azt mondta megcsinálja akkor.
Mindenki vigyázzon magára és kellemes hétvégét! Kép

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok csajok.

Jó hét közepét kivánok mindenkinek.
Reméllem,anyukák és babucik jól vannak.
Reméllem volt jó sok pihenés e pár nap alatt.
Zsuzsi,mi volt a vizsgálaton?
Ági,van már végleges időpont?
Mi jó sokat jöttünk mentünk,a hétvége alatt.Lili,nagyon élvezte.Volt,játszóhát,rokonlátogatás stb.
Jelentkezzetek minnél hamarabb hogy kivel mi újság.
E.
 


Sziasztok!

Megcsinálták tegnap az uht, Déneske jól van, korának megfelelőek a méretei, szokás szerint nagy terpeszben feküdt, hogy mindenki jól lássa, hogy ő kisfiú. KépKép Még mindig nem szereti ha vizsgálják, folyton bokszolgatott az uh fej felé és hadonászott az arca előtt (elől van megtapadva a méhlepény, ezért Déneske kifelé néz a pociból és a vizsgálófej ilyenkor az arca felé nyomódik), a doki nem is értette miért csinálja. Én mondtam neki, hogy minden vizsgálatnál ez van, ha a pofijához érnek. Kép Már nagyon szépen látszott az arca, az apja szerint igen jóképű kiskölök, mintha magát látná! KépKép Nekem még több fekvés lett előírva, tulajdonképpen nem is nagyon kelhetek már fel, mert a legkisebb megterhelésre is fáj az alhasam. Kép A párom nagy szigorral ellenőriz, a géphez is csak 10 percre ülhettem ide.
Erika: Örülök, hogy jól sikerült a hétvégétek! Gondolom a rokonságban Lili a nagy kedvenc! Kép
Ági: Mi van veletek? Jól vagytok? Nov. 7. nagyon közel van! KépKép

Kép

Kép

Kép
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: