Új privát üzeneted érkezett!

Szia!

Remélem már helyre állt Dini alváspróblémája.Szerintem ezt a hülye meleget érezték a picik és azért nem aludtak.

Anyu szabizott a héten és minden nap mentünk valahova.Elkoboztuk aputól a kocsit és mentünk csavarogni.Jól is esett a vezetés mostanában nem nagyon tudok vezetni,mert férjemnek kell a kocsi.Vásárolgattunk már karácsonyra egy két dolgot,de még sok van hátra...
Nálatok hogy lesz a karácsony?
Mi 23-án feldiszitjük este a fát,és reggelre meglepi lezs a kiscsajnak.Ebédre drága anyóshoz megyünk :( ,utánna meg nayuékhoz :D ,és este lesz nálunk az ajándékbontás.Jövőre már jobb lesz mert akkor már jobban értékeli a dolgokat.Nem tom hogy fogom megtanítani neki hogy a fát ne piszkálja.

Hétvégén voltunk anyósnál,képzld Dorka az ajtón bement ,de ahogy meglátta anyósom nem mert bemenni.Elkezdett sírni.Végig meg sem foghatta anyósom a picit.Próbálta a játékaival csalogatni,de nem ment oda hozzá :? Ez kicsit elgondolkdtató,nem?Miért fél,tart a z anyósomtól?El kéne már gondolkodnia hogy a gyerek érzi hogy nem szívleljük egymást és így a pici sem szereti őt.Persze ez a mi hibánk,mert nem megyünk hozzá eleget,és ezért nem ismeri őt a gyerek.Hetente egyszer sajan kell menni,és egyre jobban fél a Dorka anyóstól.Szülinapi bulin volt olyan aki csak max 2*látta és tök jól elvolt vele a leány...no comment...

Képzeld Dorkának kibújt mégegy rágófoga a másik oldalt,már 9 foga van :lol: .És próbálkozik egyedül megállni,olyan mintha szörfözne :lol: Neked a Dini mikor indult el egyedül?

Jó éjszakát,Ági

Kép

Kép
 
 


Szia Ági!

Nehéz ügy lesz ez az anyósoddal! :( Persze ha nem szereti a gyerek, az is a ti hibátok lesz...:( Mellesleg Dénes nagyszülei nagyon messze laknak tőlünk, az én szüleim Baranyában, a párom szülei Fejér megyében. Havonta 1-2-szer látják Dénest, hol ők utaznak, hol mi megyünk, Dini a kevés találkozás ellenére imádja őket, alig lehet leszedni a mamákról, mikor találkoznak. Szóval nem a kevés találkozás a baj, az tuti!!! :!:

Visszaállt az alvás, szerencsére, már kezdtem beleőszülni! :):):)

Gratulálok Dorkának a fogakhoz! :) Dénes 9 hónaposan és 1 hetesen tette meg az első lépéseit, utána kb. 2 hét alatt tanult meg járni! Ez állítólag a legtöbb babánál így van, 2 hét a különbség az első lépések és a séta között.

Mi 24-én este itthon leszünk, talán 25-én is, utána indul a nagy dunántúli utazgatás! Muszáj nekünk utazni, a Dini dédszülei már nem tudják megtenni az utat, és őket is látni szeretnénk! Meg ők is minket! :):) Ennek ellenére nagyon fárasztó lesz, nem nagyon hiányzik, mert 1-2 éjszakát alszunk csak mindenhol, Dénest meg fogja viselni, hogy cipeljük jobbra-balra... :(

Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Szia!

Nem pontosan értem.Az első önnáló lépés vagy segítséggel való lépsre gondoltál.Dorka már nagyon prófin közlekedik de csak arra ahol meg tud kapaszkodni.Mindig nyúl a kezemért,hogy menjünk.Ha séta közben elengedem az egyik kezét megáll,és nem megy tovább amígg meg nem fogom a másik kezét is.Beszéltem más anyukákkal is és náluk általában 2-3 hónap volt mire egyedül megindultak.Azért nem értem most nálaok 2 hét?Ha igen nagyon ügyi Dini :lol:

Megtudom érteni hogy kicsit aggódsz a karácsony miatt.Én nagyon szeretem a karácsonyt,de most hogy már külön lakunk már nem olyan jó,így.Jövőre kell nagyon összekapnom magam,mert már 2 éves lesz a kiscsaj és azt akarom hogy ő is örömmel várja a karácsonyt.Múlt héten szabin volt anyú,és mentünk minden felé,hát szegény Dorka még mindig piheni ki a fáradalmakat.Reggel 9-kor kel és napközben még 2*alszik 2,2-és fél órákat.Már mindig lesem hogy mi van vele nehogy valami baja legyen.

Jó éjszakát,Ági

Kép

Kép
 
 

 
 

Helló!

Önálló lépésre gondoltam. Dénes 6 és fél hónapos kora óta közlekedik a bútorok mentén, és azóta szerette, ha mind a két kezét fogva sétáltattuk. Mikor 9 hónaposan elindult, utána két hét alatt nagyon szépen megtanult járni. Én erre a 2 hétre gondoltam, mert nekem minden anyuka azt mondta, ha megteszi az első önálló lépést, figyeljem meg, már csak 2-3 hét és szalad. Aztán tényleg így lett. :)
Mondjuk Dénes jó korán kezdte, általában 1 éves kor körül kezdik az önálló mászkálást.

Egyébként Dini megint beteg. Ha meggyógyult elküldik kivizsgálásra, túl sok ez a megfázás. Sajnos a mi családunkban sok az asztmás, lehet, hogy örökölte a hajlamot, talán állandó gyógyszerezésre kell fogni, hogy kevesebbet legyen beteg, akkor talán elkerülhető, hogy 3 éves koráig valódi asztma alakuljon ki nála.

Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Értem már hogy mire hogy írtad :lol: Dorka megtanulhatna már önnálóan menni,mert már állandóan keresi a kezem és menni kell vele.Remélem az lesz neki a karácsonyi ajándéka hogy elindul :lol:

Szegény Dini,jobbulást neki :cry: Hogy van már?Nehogy valamit találjanak neki!Mikor viszitek és hova?Asztmát néziktek meg nehogy az legyen?

Azt olvastam valahol hogy 1 éves koráig kb 6*beteg a baba.Nektek meg volt a hat?

Nekünk lekopogom...Dorka még csak egyszer volt beteg,de az sem megfázás,hanem vesemedence gyulladás.Ne is leygen megfázva.Marha rossz lehet porszivózni pici orrát.Éjjel meg gondolom nem tud jól aludni,és nappal is eléggé nyafik.Ami persze érthető,de hát akkor is...

Anyós megint haragszik ránk.Férjem szombston hazaugrott,és pont akkor van az apukája halálának évfordulója.És tök lecseszte a férjemet,hogy hogy lehet ilyen hohy ezt is elfelejti.De nem flejtette el csak épp a temetőbe nem volt idelye kimenni.
Férjem jól összeveszett vele,hogy ne irányítsa már,meg ne cseszegesse álandóan,és ne szóljon bele mindenbe.Nem úgy van minden ahogy ő akarja!
Szerintünk máshogy is lehet az elhunytakra elmékezni hogy nem megyünk ki a temetőbe.
Időzités nem volt a férjem részéről a legjobb,de szerintem igaza volt.

Megyek karácsonyra csinálok egy -képt díszt még,
jó éjt,Ági

Kép

Kép
 
 


Hogy lehet ilyenSzia!

Képzeld tegnap elött voltam uh-on,és sajna van egy 3cm-es epekövem :cry: .
Olyan bunkó volt a dokinő,hogy még mondtam neki hogy nézze meg a gyomrom is ,mert sokat fáj,erre ő az nincs a papírra írva,és nem nézi meg.Meg amúgy is ide időpontra jönnek a betegek,és nem lehet csúszni :twisted: :evil: :x
Hogy lehet ilyen?
A végén meg megkaptam a pipírt,és kérdem akkor mi van velem?Erre ő odaadtam a paírt olvassa el.Nem akartam vele kötekedni hogy de latinul van írva és nem éretk úgy!!!!
Még jó hogy a keresztanyám főnövér a gyrekosztályon,és ő forditotta le nekem.
Hát teljesen kiakadtam.

Ti jól vagytok?Dini nem beteg ugye?Mi volt a dokinőnél?Elküldött vizsgálatokkra?

Teszek fel pár képetl milyen kópé lett a Dorka :lol:
Kép
Kép
Kép
tv-t bámulja ezerrel :lol:

Ági

Kép

Kép
 
 


Helló!

Bocsi, hogy nem írok, de a férjem éjjel-nappal stoppolja a gépet, szokásos évvégi hajrá van, bejött neki 2-3 sürgős meló! Ha leszáll róla :):), jövő hét elején kb., akkor írok sokat! :) Dorka nagyon édes, :):) az epekövet nagyon sajnálom! :( De legalább megvan a probléma!
Dénes meggyógyult, jan.8-án megyünk a tüdőgyógyászhoz!
Pussz jövő hétig: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Örülök hogy Dénes meggyógyult.

Én ma voltam a dokinál és sajna nem jó híreket mondott.Mondjuk tudtam ezeket ,de azt nem hogy 3 napig kórházban kell lennem.Nem bírom ki,ennyi ideig még nem voltunk távol egymástól.A varratszedésre úgy kell majd visszamennem.
Minél elöbb meg kell csinálni,mert nagyon nagy és akár mikor elzárhatja az epevezetékem és akkor nekem kampec...

Szted lehet hogy Dorkának szinte mindenhol be van durranva az inye?Nagyon nyügi egész nap és a szájában turkál és sír :cry: Kenegetem neki zsibbasztóval,de nem elég.Benyúltam a szájába megnézni mi a helyzet és úgy ráharapott a körmömre hogy még minig sajog.Kinnt van neki már 10 fogacskája,de sztem készülődik még egy csomó.

Megyek is aludni,ki tudja mi várr rám,
Puszi,Ági

Kép

Kép
 
 


Helló!

Párom végre ideengedett, próbálok gyorsan gépelni! :)

Mikor akarnak befektetni? És hogy műtenek? Vágnak vagy laparoszkópiával csinálják? A 3 nap hosszú a gyerkőc nélkül, de talán úgy 3, mint egy ismerősömnek volt, 1 nap befektetteék, másnap műtét, harmadnap már mehetett haza! :) Azért ez nem kerek 3 nap, kicsit kibírhatóbb! Fel a fejjel, gyorsan eltelik, majd meglátod! :)

Elképzelhető, hogy nagyon bedagadt Dorka ínye! Dénesnek megnézte múlt héten a doki, azt mondta 4 foga jön egyszerre, a felső rész teljesen dagadt! :( Volt két iszonyatos éjszakánk, alig aludt, óránként szopott, nagyon fájhatott neki, azóta 3 nap különbséggel 2 foga is kibújt, 2 még várat magára. Dénes is sokat rág olyankor, és bizony engem is megharapott már, mikor kenni akartam neki! :)
Dorka hogy alszik? Ő is sokat kel, mikor jön a foga?

Dini most jól van, nem beteg, a múlt heti mérések szerint 75 cm, 9630 g és 8 foga van. Január 8-ra kaptunk időpontot a tüdőgyógyászhoz, még nem tudjuk milyen vizsgálatokat kér majd, allergia teszteket biztos!

Hogy álltok a karácsonyi készülődéssel? Nálunk totál káosz van, a férjemnek most nagyon húzós a munka, pedig neki kéne vásárolgatni, mert Dénest nem vihetem be az üzletekbe, és nincs aki vigyázzon rá, így énnem mehetek, Szóval lassan haladunk, még sok mindent el kell intézni a héten.

Szenteste és karácsony első napján itthon leszünk, másnapján kezdünk utazni a rokonokhoz, muszáj, mert Dini dédszülei már nem tudnak utazni hozzánk. Szilveszterre jövünk csak vissza.

Ha esetleg nem tudnék már ideülni a géphez a héten :) (azért megpróbálom),

Nagyon boldog karácsonyt és boldog új évet kívánok nektek!!!!

Kép

Puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Örülök,hogy hallok felöletek is.Az is jó hogy Dini nem beteg,ne is legyen.
Dini jól lehagyta Dorkát,súlyban :lol:
13 hónaposan Dorka 80cm,és 9150g.Szép magas kiscsaj lesz,szép hosszú lábakkal.Remélem ebben az apjára üt,ő ugyanis 194cm.Na ekkora ne legyen :lol: 180cm-el beérem bőven.Olyan kis vékony törékeny lett a picilány,pedig kicsinek nem volt az.
Dorak tök ügyin ivott már pohárból,amíg rá nem jött hogy ha a levegőt vissza felé fújja akkor tök jó buborékok jönnek ki :lol: .Enni is úgy eszik,hogy megfogja a kanalat én meg a kezét és úgy irányítom be a kaját a szájába.Így legalább nem lesz tiszta kosz.

Kórházba majd akkor fekszem be ha férjem el tud szabadulni a melóhelyéről.Ez olyan jan-febr-nál elöbb nem lesz.Még nem tudok semmit hogyan fogják csinálni,elötte a sebésszel kell beszélnem és ő mond el mindent.

kiváncsi vagyok miekt mondanak Dininek a vizsgálatoknál.Remélem semmi rosszat.

Na megyek még kicsit kell takarítanom.Ajándékok már becsomagolva,sütni majd szombaton fogok.

Ha már nem beszélnénk,AKKOR NAGYON -NAGYON BOLDOG BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK,DORKA ,ÁGI,BALÁZS.

Kép

Kép
 
 


sziasztok!


B.Ú.É.K!!!! Kép


DORKA,BALÁZS,ÁGI![/i]

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK MI IS NEKTEK! :lol: :lol:

Próbálok hamar írni, most még belerázódunk a hétköznapokba!
Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Helló Ági!

Hogy vagytok? Te jól vagy? Van már időpont, mikor mész a kórházba?
Velünk minden oké, Dénesnek ma volt a szülinapja, ma csak mi köszöntöttük fel (a tortától megijedt, elsírta magát :)), az ajándék nagyon tetszett neki, majd teszek fel képeket, de mozgalmas hétvégénk lesz, szombaton jönnek a nagyszülők, unokatesók bulizni. Szóval képek majd vasárnap vagy hétfőn lesznek! Addig is pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Először is NAGYON-NAGYON BOLDOG SZÜLINPAOT DÉNESNEK!!!

Képeket várom,ne feledd!Szegényke megilyedt a tortától?
Na mejd jövőre már jobban élvezik ők is.Ajándékoknak örült?
Mi volt a vizsgálatokon?

Mi jól vagyunk,bár nem tom mi van Dorka úgy döntött hétfő óta hogy hülyeség az alvás :cry: Pedig olyan nagyon jó alvó volt nekem,napi 16 órákat simán aludt.Naponta már csak 1*alszik,és éjjel is csomószor felkel.Mondjuk fogzik is,már 10foga kinnt van ebből 3 rágófog,na ezekkel szenvedünk épp.

Én cska márciusban fogom műtetni magam,addig húzom.Férjem csak akkorra tud elszabadulni a melóhelyéről.De igazándiból nem is bánom,diétáznom kéne,de nem mindig jön össze.

N amost lépek,mert álmos vagyok,ki tudja mikor ébreszt ma is :cry:
Nektek jó hétvégét,s jó bulizást,Dininek meg adj egy puszit a mi nevünkben is,
puszi Ági Kép Kép

Kép

Kép
 
 


Kedves Fórumosok! Anyukák és Apukák! Tartsátok nálunk, a Szülők Házában fórum találkozótokat és egyéb családi rendezvényeiteket (szülinapi buli, stb). Kétszáz négyzetméteren, óriási játéktéren, sok-sok játékkal, beszélgetős és kávézós sarokkal, óriás csúszdával várunk titeket! Címünk: XI. kerület Eleven Center, Rétköz utca 7. Előzetes bejelentkezés alapján árainkból 10% csoportos kedvezményt adunk. Állandó programjainkat a http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_programok.html honlapunkon olvashatod. Amennyiben csak Ti szeretnétek aznap játszani, az egész játszóházat is kibérelhetitek, sőt, még szakértői, illetve egyéb programokat is szervezünk nektek.
 


helló Ági!

Bocs, hogy nem írtam, de a szülinapos hétvége után néhány napos takarítás és rendrakás következett :), utána anyukámékhoz utaztunk, mosz meg kissé lerobbantam, nagyon fáj a gerincem, pár napja rosszul emeltem Dinit, azóta csak vonszolom magam. :( Régebben is voltak gerincproblémáim, a héten elmegyek gyógytornászhoz, mert alig tudom tartani a törpét. Persze annak is köszönhető, hogy már több, mint 10 kiló, nagyon fárasztó tartani... :roll:
Közben ma újra megjött a mensim is, hát nem hiányzott, szédelgek tőle rendesen :).
Gyorsan dobok pár képet, ez még 11-én készült, mi ezt a házikót vettük neki, nagyon tetszett Dininek! A szombati buliról majd később, egyelőre pihengetek! :)
Remélem ti jól vagytok, Dorka tündéri a képen! :):):)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

zSUZSI:
Mindenek elött gyógyulj meg.Marha rossz lehet így derékjájósan a Dinivel lenni,na meg amúgy is.Remélem hazsnál a gyógytorna.
Nagyon édi a képeken ,látszik,hogy tetszik neki.Mi is gondolkodtuk hogy veszünk,csak eléggé nagy helyet foglal el.
Most babi taxit keresek névnapjára Doresznak,meg olyan játékot amit kalapálni kell bele a golyókat.Voltunk babataliban és Dorka meg volt veszve érte.Állítólag a Tescóba vették,de nincs most sajna.
Mi jól vagyunk,csak szórakozik velem a kiscsaj.Tud már egyedül menni,de nem akar.Múltkor elment a hálóból a szobájába a nappalin keresztül,meg vissza egyedül.Egy új dolog volt a ezében és nem vette észre hogy nem fogom a kezét.Ahogy feltünt neki hogy egyedül megy egyből lecsüccsent.Tehát tud,de nem akar.
És elkezdett darabos kajákat is enni.Már szinte mindent megeszik amit mi.Sőt nagyon kunyizós lett.Végre.

Írj,ha tudsz hogy veled mi van,meg oerzse Dinivel is.
Puszi,Ági

Kép

Kép
 
 


Farsang 2007 február 24-én szombaton!
Farsang, jelmezvásár, jelmezbemutató jelmezbál!

http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html

Helyszín:

Szülők Háza Családi Központ és Játszóház
Budapest XI. Gazdagrét, Eleven Center
1118 Bp., Rétköz utca 7. I. emelet (P2 szint)

Program:

10:00 - 11:00 Kreatív játékok, kalandfal, alkotó
foglalkozás (kézműves)
11:00 - 12:00 Varázserdő: zenés drámajáték a
gyerekek részvételével
12:00 - 13:00 Jelmezvásár, könyvvásár,
arcfestés, farsangi köröm az anyukáknak
- szünet -
16:00 - 17:00 Kreatív játékok, kézművesség,
kalandfal
17:00 - 18:00 Bábelőadások
Hol lakik az idő?
Manómese
18:00 - Zenés jelmezbemutató: mutasd meg
magad, és ha kedved van, mondj verset, énekelj,
táncolj az otthon készített, vagy a délelőtt itt
vásárolt jelmezedben; ajándékok a résztvevőknek.

Árak:

Gyerek jegy:
1.500,- Ft / gyerek (1-14 év)
Kísérő jegy:
500,- Ft (14 év fölött)
Családi jegy:
3.000,- Ft / család
 


Helló!

Drukkolunk Dorkának, csak megszereti az egyedül mászkálást! :):)
Nagyon jó, hogy ő is elkezdett darabosat enni! Dénes is kinézi a szánkból a falatot, mindig az kéne neki, amit mi eszünk! :):) Sajnos kezd válogatós lenni, eddig mindent megevett, most ha nem a kedvenceit főzöm neki, alig akar enni. Persze a husi az csúszik, enné minden mennyiségben, egy tál krumplival pedig bárki el tudná itthonról csalogatni! :)

A szülinapi ajándékoknak egyébként nagyon örült, tényleg teszek majd fel képeket a buliról, de ma már nincs erőm.

A vizsgálatokon az volt, hogy a tüdőgyógyász nem talált semmi különöset, inkább egy kis immungyengeségre gyanakszik, de mivel olyan sok a családban az asztmás, kapott egy sprayt, naponta kell vele inhalálnia tavaszig, hogy megelőzzük a sok betegséget, ami előhozhatná az asztmát nála, ha örökölte a prücsök. Így talán sosem jön ki rajta és jövőre nem lesz ennyit beteg.

Dorka hogy áll az alvással? Még mindig ébred? Fogaival mi van, van újabb?

Mi 8 fognál megálltunk, nem akarnak neki kibújni a rágófogai... :roll:
Bár most annyit nem szenved vele, pedig a doki szerint nagyon duzzadt az ínye.

Képzeld, végre jó lett Dini vérképe, nem kell tovább szednie a vasat! Már nagyon reménykedtem benne! :)

Az én derekam közben megjavult, nem teljesen ugyan, de már klasszisokkal jobb! Te hogy érzed magad, minden rendben?

Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Örülök,hogy jó lett Dini vérképe,és nem kell tovább szednie a vasat :D
Csak használ a spray,hog yne legyen annyit beteg szegényke.
Lekopogom Dorka még nem volt megfázva egyszer sem.Eddigi betegsége a veséjéből kifolyólag volt egy vesemedence gyulladása azt ennyi,kopp.kopp kopp.Kicsit várom,hogy túl legyünk az első megfázáson már ,bár most bizti azt mondod magadba ,hogy ne várjam.
Te szeretnéd Dénest bölcsibe beadni majd?

Dorka mostanában megint jól alszik,de már csak egy nap 1*.De hát már nagy ahoz hog y2*aludjon,szerintem.
Úgy láttam,hogy kijött a 11.fogacska is.
A rágófogakkal Dorka már akkor szenvedett amikor még nyomát sem lehetett látni hogy jönne.Nem evett ,nem ivott 3 napoig.El is vittem vesegondiban nehogy baj legyen,és ott néztek be a szájába és mondták,hogy fennt mindkét oldalon kinnt 1-1 rágófog.

Jaj azt írtam,hogy Dorka is eszik már darabos kajákat?Jön és kunyizik mindig az enyémből.Azt adom neki,amit én eszek,csak az ő tányérjába onnan nem jó,csak az én tányéromból,és villámról :lol: ,de nem érdekel főleg fogy eszik már darabosat is.Mondjuk ennyi foggal már illene :lol:

Te hányszor és hogy mosod Dini fogait?És mennyi ideig tart nektek?

Ági

Kép

Kép
 
 


Szia!

Bizony azt mondom, jobb ha nem beteg a gyerek! :):):) Szerintem minnél kisebb a baba, annál nehezebb a dolog, bár egy beteg gyerekkel sosem könnyű, nézni ahogy küzd a levegőért és nem érti mi van... :( Dorkának is jobb, ha később esik át rajta. :)

Mi naponta 1x mossuk Dini fogait, az esti fürdéskor. Nem tart túl sokáig, mivel nem nagyon hagyja, elveszi a fogkefét (egyenlőre gumisörtés babafogkefe) és rágja. :) Nem baj, a fő, hogy szokja a fogmosást. Fogkrémet még nem használunk, egy fogorvos ismerős szerint még nem is kell.

Örülök, hogy Dorka újra jól alszik! Biztos a foga bántotta. Dénes is már csak 1x alszik naponta, teljesen változó a hossza, néha fél órát, néha másfelet. A másfélnek jobban örülök! :):)

Sikerült babataxit szerezni Dorkának? Mikor van a névnapja?

Puszi:Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Szia!

Én Dorkának minden kajálás után átmosom a fogait,kivéve a délutáninál,azt általában el szoktam felejteni :oops:
Úgy csinálom,hog yhívom ,hog yjöjjön be a fürdőbe,felültetem a wc űlőkére,és adok a kezébe mindig mást(most a hajas gumis tartó a sráger)azzal eljátszik amíg átmosom a fogit.Fogkrémet még én sem használok,csak vízzel szoktam átmosni.Van amikor ő mossa magának,de hát az ugye eléggé felületes.
Én már a sörtés fogkefét hazsnálom.
Csak azért kérdem,mert Dorkának kicsit sárgák a felső fogai,és nem tudom miért :?

Babitaxit nem vettünk végülis,mert a Tescóban volt tök jó ,de még jó hogy belenéztem és képzeld hiányzott a fő alkatrész belőle :evil: Ez olyan volt ami még körbe is védi,nehogy lecsúson róla.

Látom Dininek van tanuló széke.Az mire jó?Szereti használni?

Ja Dorkának február 6-án van a névnapja.

Mentem takarítani,sajna,meg vasalni,Ági

Kép

Kép
 
 


Helló!
Dorka felső fogainak a színe nagyon elüt a többitől? Lehet, hogy csak egyszerűen ilyen a színe, elvileg az emberi fog nem hófehér, hanem alapból sárgás, kinek kevésbé, kinek nagyon. Bár a fogkrém reklámok azt sugallják, hogy csak a hófehér fog egészséges, szerencsére ez nem igaz! :):)

Dénes nagyon szereti a tanuló széket. Olyasmi, mint a tanuló kutya, van rajta játszó és tanuló funkció. A játszó énekel, a tanuló meg ilyesmiket csinál:
-a kislámpa az asztalka részen ki-be kapcsolható, 3 színnel felváltva világít és ilyeneket mond: "a sárga lámpa világít; felkapcsoltad a lámpát; lekapcsoltad a lámpát" stb.
-a lámpa mellett van egy lapozható kiskönyv, állatképek vannak benne, és ezeket mondja: "A cica azt mondja: miau; a kacsák azt mondják: háp-háp" stb., az éneklésnél minden állathoz tartozik egy dallam.
-az óra mutatóit forgatni lehet, akkor elkezd énekelni a számokról
-a szék is beszél :): "felálltál a székről; ülsz a széken" stb.
Az ABC dal ugyanaz, mint a kutyánál, egyébként ugyanaz a lány a hangja. :):)
Dénes egy csomót ül benne, szerencsére hosszú időre leköti. :)

Tescó, ne is mondd! :evil: :evil: Annyira meg kell nézni, mit vesz meg ott az ember!

Na megyek, Dénest levitte az apja sétálni, nekem meg fel kell mosnom! :roll:

Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Szia!

Nem üt el igazándiból nagyon,csak én látom se a férjem se az anyu nem látja,de azért kicsit más színű.Nem vészes,de én látom.Fogok majd lassan venni neki fogkrémet,hátha használ.Jövőhéten megyünk a 15 hós oltásra,és ott megkérdem a dokinőt hogy nézze meg a fogait.Meg azt is hog yvegyek,vag yne vegyek még fogkrémet.

Gondolkodtam én is a tanulószéken,lehet hogy beruházunk rá.Bár névnapra akartam venni neki,de az holnpa lesz és kifutottunk az időböl.Bár ő még nem tudja mikor mi van.
Tegnap volt itt anyós pajtárs.Bébitaxit vett a Dorkának.
Tök jó mi is azt vettünk neki,úgyhogy most kettő van.
Még én vigasztalatam anyóst hogy nem baj ha ő is azt vett neki,egyiket bennt a másikat kinnt hazsnálja majd.
Bár szerintem nem nekem kelett volna egyeztetnem mit veszek a lányomnak,hanem neki...

Képzeld kinnt van a 12.fogacska is,és még jön ahogy látom kettő.Nagyon belehúzott a kiscsaj,de ezek szerencsére nem fájnak neki,csak nyáladzik.Eddig ezt sem tette.Már nagyon ügyin eszik mindent,de tényleg mindent.Amivel megkínálom megeszi.

Dini mostmár csak szilárd ételeket eszik?Ha igen hogy szoktattad rá?
Dorka eszik szépen,de csak pár falatot,az meg nem elég neki.

Na mentem,ebéd után sétizünk,mert itt tiszta tavasz van.
puszi Ági

Kép

Kép
 
 


Boldog névnapot kívánunk Dorkának! :):):)
Puszi a nagylánynak: Zsuzsi és Dénes

Kép

Kép

Kép
 


Boldog névnapot kívánunk Dorkának! :):):)
Puszi a nagylánynak: Zsuzsi és Dénes

Kép

Kép

Kép
 


Szaisztok!

Köszöni szépen átadtam neki!!! :lol:

Ági

Kép

Kép
 
 


Szia!

Gratulálunk a 12. foghoz! :):) Dénes még mindig nem növesztett újabb fogat. Van egy kis barátnőnk, akivel Dini egy napon született, már neki is 12 foga van, szóval a lányok jól lehagytak minket fogügyben! :):):)

Anyósod megint bealakított, :roll:, bár már az is haladás, hogy egyáltalán vett ajándékot, nem ?:D:D:D

Dénes a főzelékeket leszámítva szilárd ételt eszik. Mióta van foga, én szoktatom a rágásra, pl. csak két foga volt, mikor adtam neki jó érett barackot, ő meg elcsócsálta, ahogy tudta. :) Később kapott almát, banánt stb., de Dinit mindig nagyon érdekelte a szilárd étel, szeret rágcsálni. A leturmixolt főzelékei mellé mindig hagytam neki egy-két darabot a főtt zöldségből, elrágta, én meg mellette etettem kanállal. Most már csak villával megtöröm neki egy kicsit, vagy pl. főtt krumplit egészben elmajszolja, mint egy almát. A hússal úgy csináltam, hogy leturmixoltam ugyan, de már nem kevertem a főzelékbe, mint régebben, hanem odaadtam neki külön, megnéztem szereti-e egyáltalán? Kb. 1-2 hétig így kapta, azóta csak kisebb darabokra szedem, ő meg elrágcsálja. Egyébként Dénes a minnél nagyobb, annál jobb híve :), pl. nem engedi, hogy katonákra vágjam neki a vajas kenyeret, kikapja az egész szeletet a kezemből és megeszi. A sajtot is reszelve kezdtem neki adni, ahogy ajánlják, de úgy csak turkálta, szeletben viszont azonnal behamizza. :):):)
Gondolom ez minden gyereknél más és más, ha Dorka elfogad pár falatot az nagyon jó szerintem, nyugodtan adj neki mellette pépeset, szépen lassan egyre többet eszik majd falatban. :lol: :lol:

Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Aha értem ,mármint a kajákat.Uzsira mit adsz Dininek?
Én túrórudit,krémtúrót,vagy van gyümölcsös tejpép,vagy kenyeret.Gépsonkával pl.
Vettem fogkrémet is.Szereti bírom a mikor bekenem a fogát habzik a szája.Alsókat tök jól hagyja megmosni,csak a felsőket félti valamiért.

Jaaaj Dorka hétvégén úg ydöntött hog yfeláll és elindul egyedül :lol: Bár még csak olyan 10-15 lépést meg y,de már ez is tök nagy haladás,végre vége lesz annak az időszaknak,hogy megfogja a kezem és menni kell vle minden hová. :roll:
Sztem 2-3 hét és profi lesz.
Kép

Ági

Kép

Kép
 
 


[color=red][/color]
Sziasztok!

Nagyon boldog névnapot kívánunk!!!!!!!

Kép


Ma volt kinnt a védőnő,és minden okésnak talált,egyedül azt jegyezte meg hog ymilyen hosszú baba.15 hósan 10kg,és 85cm Kép .Azt ilyenkor mindig mondom,hog yhát az apukája 194cm...Na akkor nem mondott rá semmit.
A fogára is azt mondta,mint te,hogy a tejfogak nem egyformák,és nem kell vele igazán foglalkozni,esti lefekvésnél,ha nem engedi megmosni akkor azért vizzel öblitesm ki a száját.
Jaaaa és kinnt a 13.fogacska is Kép .

Ti hogy vagytok???Dini nem kapta el ezt a hülye influenzát?

Anyós megint bealakított.Balázs öccsét dobta a csaja,és szegény nagyon ki volt miatta,már eljegyzés lett volna meg minden,azt szegény gyerek nem tudott enni 9 napig semmit.Anyós teljesen odavolt,és a hülye már bocs,de nem tudok rá mit írni nem evett ő sem és csak sajnálta szegényt.Hát ettől azt nem fogja hamarabb összeszedni magát.Átmentünk hétvégén köszönteni(ő is Zsuzsa),először nem akarta hogy menjünk ,mivel megint"más programja van".Okés mondom akkor egy gondal kevesebb.Erre felhív vas.reggel 8-kor még kivételesen hagyott a dorka aludni,de ő nem,és közli hogy rendeződtek a dolgok és mehetünk :twisted: .Ja és kérdi a Balázs és most mi van az öcsémmel?Mert fojt a titkolózás nagyon.Anyós mondja ,hogy hát ezt most nem mondja el,meg ha átmegyünk akkor sem ,mert nem akarja ezt a nagy publikum elött megbeszélni,majd ha kettesben leszünk kisfiam,akkor majd elmondom Kép HUUUUUUUUU nagyon felhúztam magam ezen.
Azt átmentünk és nem tudtam jó pofát vágni hozzá.
Balázs megkérdi tőle na akkor mi volt az öcsémmel?
Anyós nem válaszol neki,mert ugye ott voltam .Erre én na gyerek Dorka elmegyünk,mert nem tartozik ez ránk.Anyós agya eldurrant erre,és na most mi van megvagy sértődve????Vannak olyan dolgok amit csak mi beszélünk meg.Mondom neki,okés legyen én nem is tartozok ehez a családhoz,ja és amúgy az Isti velem beszélte meg a csajával kapcs.bajait,tehát én többet utdtam erről ,mint ő.Amikor ezt közölte velem ,akor egyből tudta mondani mi hogy volt.Amikor mentünk el akkor utánnam jött és ott naylizott,hogy ugye most nincs harag :twisted:
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ elegem van ebből a nőböl.
Bocs,hogy megint panaszkodtam :oops: :oops: :oops:
Te szerencsés vagy,nem is tudod milyen egy hülye anyós,de jó neked.

NA MÉGEGYSZER BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK,DORKA ,ÁGI

Kép

Kép
 
 


Nagyon szépen köszönöm a névnapi köszöntést! :):):)
Bocs, hogy nem írtam eddig, nagyszülőknél voltunk 1 hetet, a napokban írok hosszabban, de most megyek Dénest vacsiztatni!
Gratulálunk Dorkának a 13. foghoz és az önálló sétához! :):):)
Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Helló!

Még egy kicsit késik az iromány, Dini beteg! Majd jelentkezem, pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Még egy kicsit kések az írással, most már én is beteg vagyok. :( Ha rendben a család, jelentkezem!
Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Gyógyuljatok meg minnél elöbb,ezek energiák++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++,minnél hamarabb rendbe jöjjetek.
Várom a hoszabb leveled!

Puszi
Ági

Kép

Kép
 
 


Újabb halasztás :), már én is beteg vagyok. :( Egyszer csak vége lesz...
Puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Helló!

Meggyógyultunk! :lol: :lol: Végre-valahára, beteg volt az egész család, Dini kezdte, torokgyulladás és hörghurut, utána én, torokgyull., hörghurut és arcüreggyulladás (teljesen készen voltam), végül az apja, ő megúszta egy nagyobb torokgyulladással.
Közben még Dénessel volt egy kis plusz gond is. Már írtam, hogy a tüdőgyógyász felírt egy gyógyszert Dininek, amit naponta 2x fújunk be neki. Ha beteg, kap egy másikat is mellette naponta 3x. Nem vettük meg gyógyszertári inhalátort, mindkét doki azt mondta, felesleges, gyártsunk házilag egy fél literes palackból (le kell vágni az alját, ez kerül az arcára, a palack száján kell befújni a gyógyszert), a szélét béleljük ki valamilyen puha anyaggal, hogy ne vágja az arcát. Megcsináltuk úgy, ahogy a pulmonológus mutatta, vattával béleltük ki és leukoplaszttal ragasztottuk le. A betegség alatt naponta 5x raktuk az arcára. Egyik nap elkezdtek a pofiján vörös kiütések kijönni. Először csak az orra és a szája mellett, azt hittem, a nátha miatt van. Estére több lett, reggelre az arca nagyrésze összefüggően vörös lett, és körülötte ronda kiütések voltak még a szemhéján is! :( :? Felhívtam a gyerekorvost, azt mondta, ez tuti leukoplaszt allergia, ő nem is szokta javasolni, hogy ezzel ragasszák le az inhalátort, szedjük le, béleljük ki valami puha anyaggal és csak az üveg belsejében ragasszuk oda, hogy ne érjen az arcához ragasztóanyag. Megcsináltuk, másnapra a nagy vörösség el is múlt, a kiütések még megvoltak. Következő nap néztem, hogy múlnak a kiütések is, de mintha a helyükön a bőr alatt véres lenne. Elvittük orvoshoz, kiderült, hogy jól láttam, tele a pofija bevérzésekkel. :shock: Szerinte az erőlködéstől alakult ki (a napi 5 befújáshoz még jött napi 2 orrszívás, plusz 3 gyógyszer beadás, mindhez le kellett fogni, ő persze sírva próbált menekülni :(), 1 hét alatt fel kell szívódnia, de azért elég furcsa, nagyon kell figyelni, mert ha több helyen lesz a testén vagy rosszabbodik az arcán, azonnal kórházba kell vinni, mert véralvadási probléma is lehet! Na gondolhatod, teljesen beparáztunk! Szerencsére nem rosszabbodott, szépen felszívódott neki 4-5 nap alatt, de azért ez nem hiányzott még a betegség mellett...
Na ennyit rólunk.
Remélem ti jól vagytok, nálunk már nagyon tavasz van, pólóban lehetett ma mászkálni.
Anyósod már meg se döbbent. :roll: Iszonyat idegesítő lehet! :!: Hogy ennyire nem vesz családtagnak!

A szerdától szombatig vendégeink lesznek, utána tudok valószínűleg csak jelentkezni!

Puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Szia Zsuzsi!

Örülök,hogy meggyógyult az egész család,nem semmi lehetett...
Végre vége és remékjük sokáig nem lesz hasonló.
Hát nálunk történt jó meg rossz is.
A rosz ,hogy voltunk hó elején Pesten a fél éves kontrolon,és sajna roszabbodott Dorka műtött veséje :cry: Múltkor fél éve volt a tágulata 28mm,és most sajna 36mm lett,és a norma 10mm :cry: ,hát ehez képest majdnem a 4*-se.Fél év múlva újra megnézik és ha még akkor is tovább romlik ,akkor lesz eg yizotópos vizsgálat és ha az rosz eredményt ad ki,akkor sajna mégegy műtét lesz :cry: :cry:
Bár én pozitívan állok hozzá,mert először a nőcike 31mm-t mért és utánna márte a 36-ot.Kérdem,akkor most melyik a mérvadó?Hát nem lehet pontosan mérni,mert nem mindig ugyanott tud lenyomni beleket,és a gyerek is mozog(hozzáteszem mjeg sem mozdult)Erre beírta a nagyobbat... :? Meg olyan sokat pisil Dorka ,és van amikor úgy kilöveli,mint egy kisfiú :wink: ,ha nagy baj lenne,szerintem nem pisilne ilyen sokat,és nem ilyen nagy sugárban,meg akkor fájdalmai lennének,és semmi(kopp-kopp).
Doki szerint vihetjük nyáron strandra is,hát azt még meggondolom.Mondtam a férjemnek,hogy Dorkának a tengerpart kéne ,mert a sós víz fertőtlenít,és nem kap fertőzést :lol: :wink:

A jó hír hogy már kinnt a 15. fogacska is és még jön 1 szemfog,aztán már csak a fránya rágók jönnek :)
Már szinte tök azt eszi amit mi,csak reggel eszik tápszert és este meg tejbegrízt,de arról is kezd leállni.
Te miket adsz Dininek?

Na rólunk röviden ennyi,ja és Dorka már szalad szó szerint :lol: .

Ti hogy vagytok?Mit csináltok ebben a jó időben?Nyárom nemtek valahova?

Ági

Kép

Kép
 
 


Szia!

Sajnálom, hogy rosszabbodott Dorka veséje, :( , de ahogy te is írtad, ha nincsenek fájdalmai és pisil rendesen, csak nem lesz baj! :):) Az értéknél meg szerintem nem baj, hogy most a nagyobbat írták, újabb mérés nélkül semmiképp nem műtenek, tehát ellenőrzik. Általában a nagyobb értéket írják, mert az nagyobb gond lenne, ha a kicsit írja és tényleg a nagyobb a jó, mert azt gondolhatná az orvos, hogy minden oké, közben meg sürgős beavatkozásra lenne szükség. Szorítok, hogy fél év múlva rendben legyen minden! :lol:

Gratulálunk a 15. foghoz! :):) Képzeld, Dininek még mindig nem bújt ki újabb foga dec. eleje óta! Annyira közel vannak a szemfogai és az őrlők az áttöréshez, hogy már simán látni őket az íny alatt, de csak nem bújnak ki! :( Szenvedünk is vele rendesen, mostanában újra sokat fájnak neki. :?

Nálunk is már nagyjából azt eszi Dini, amit mi (leszámítva a chilis babot és hasonló finomságokat :lol: :lol: ), ő egyáltalán nem eszik tápszert, megpróbáltam, mert párszor elfogadta vele a tejbegrízt, de 2-3 alkalom után egy falatot sem evett belőle. Viszont Dini még mindig szopizik, neki a reggelije így néz ki: szopizás, fél óra-óra múlva eszik velem együtt kiflit, sajtot, uborkát. Más nyers zöldséget nem eszik meg, csak a kígyóuborkát. :) Anyja fia, én is azt szeretem. :) Ebédre párolt zöldség vagy főzelék, rizs vagy főtt/sült krumpli hússal, ez attól is függ mi mit eszünk. Uzsira túró gyümölccsel, kölespép gyümölccsel, vagy csak gyümölcs, esetleg megint kifli (a kifli is nagy kedvenc), vacsorára megint hús valamilyen főzivel stb. Alvás előtt szopizik, de már elég keveset. És szopizik a déli alvása előtt is. Napközben akkor szopizik még, ha pl. nem vele foglalkozom, sokáig nem tudok vele játszani, mert csinálom pl. a házimunkát. Ilyenkor gondolom úgy érzi, már régen volt anya közelben, ezért mikor végre felveszem akkor mindig akar először egy kicsit szopizni. :):) De ha pl. a városban vagyunk egész délután játszótéren, meg sétálunk, az esti szopiig nem kér cicit. :)

Mióta ilyen szép az idő, állandóan a játszótéren vagyunk, vagy a házunk udvarán játszik a házbeli gyerekekkel. Nagyon szeret Dénes kint lenni, ha menni akar sétálni, hozza nekem a cipőjét meg a kabátját, kiabál és döngeti az ajtót. :):)

A tenger szerintem jó ötlet, Dorkának biztos tetszene! Mi idén biztos megyünk Grazba, mert a húgomék most ott élnek 8 hónapig, a férje dolgozik az ottani egyetemen. Megyünk valahová belföldön is, de még nem döntöttünk. Április végén megyünk Dobogómajorba (Hévíz mellett egy üdülő), ott leszünk egy hétig. Uszoda-szauna ilyesmik, szóval a szokásos wellness, vannak állatok is, nyuszik, lovarda, szóval Dininek is tetszeni fog.

Na befejezem, mert Dini nemsokára felébred!

Puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

most sajna Dorka lett beteg,vag ynem is tom mi a baja.
Voltunk vesegondin múlthéten és ott mondta a dokinő hogy hurutos a torka ,és vérbővebb is szegénynek.Orra nem folyik ,lázasnak nem lázas,csak hörög sokszor,és a száján veszi a levegőt.Ha kiporszívózom neki,akkor olyan folyékony izé jön ki ,de úgy felhergeli magát,hogy sztem utánna mégtöbb összejön :cry:
Szerinted van értelme nyúzni így is?
Orrcsepp nem használ igazán,pedig vettem ilyen homeóst is.
Te levinnéd a háziorvoshoz is?Én még várok vele,mert tuti ott összekapna még mást is...

Bocsi most csak ennyi telt tőlem,eléggé fárasztó napjaink vannak.Ráadásul bennem is bujkál valami hülye nátha féle már napok óta.. :cry:

Ha már nem jönnék,Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánunk,és sok piros tojást,meg locsolót :lol:

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Kellemes Húsvéti ünnepeket,kívánunk!!!

Kép
Kép

Ági,Dorka

Kép

Kép
 
 


Helló!

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk az egész családnak!

Bocs, hogy nem írtam, mert mi már csütörtökön elkezdtük az utazgatást (most anyósoméktól írok), remélem Dorka meggyógyult azóta! Ha mégsem, sztem érdemes időnként leszívni az orrát, mert nem tudja még kifújni, és a meggyűlt váladéktól begyulladhat az arcürege és a füle is. Szóval nem szabad hagyni!
Pussz, majd jövök ha haza utaztunk: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Szia!

Most én kérek időt egy kicsit,elkaptam a Dorkától ezt a hülye nyavaját,úhogy mot kúrálom magam ezerrel.

Jövök ha jobban leszünk,

Ági

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Jobbulást kívánok mindkettőtöknek, remélem hamar meggyógyultok! :) Egyébként Dini is beteg egy kicsit :roll: , szerencsére semmi extra (eddig), folyik az orra, nehezen kap levegőt.
Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Szia!

Sajna még mindig betegeskedik Dorka,sőt sajna olyannyira hogy ma már levittem dokinénihez.Edddig csak hörgött és ennyi,nem folyt az orra,de ma reggelre már tök csúnyán köhögött és nem kapott levegőt sem :cry:
Azt vírusos torokgyuszi :cry: .Orrcsepp meg még két fajta gyógyszer...szerencsére megeszi eddig...
Ráadásul a férjemnek is fáj a torka,én sem jöttem még teljesen rendbe,és már anyunak is fáj a torka :cry:
Szombaton anyuéknál a ludt a kiscsaj,(elementünk vacsizni) másnap meg Pestre csavarogni,vásárolgatni.
A vacsi tök jó volt,de a másnap....
Felmentünk ugye Pestre,kb:2 órára hagytuk el a kocsinkat.Megyünk vissza és várom hogy nyissa a férjem a kocsit,erre látom hogy már nyitva van.Gondolom magamba huu nem zárta be és nem lopták el??,de szerencsénk van.Balázs viszont egyből tudta hogy mi a helyzet.Hát feltörték a kocsit és kivették a frankó pionerr cd-s magnót :cry: Szerencsére semmi mást nem vittek el pedig bennt hagyta a bőrkabátját,a agyereknek a reccaro gyerekülés(80e ft volt),na meg a téli gumikészlet,tehát volt benne még érték,de nekik "csak "a magnó kelett :twisted: Azt úgy elcseszték a zárat hogy nem lehet bezárni a kocsit :twisted: Ja és régebben volt a kocsiban mélynyomó is ugye bennt van a csatlakozó,de már a mélynyomót eladtuk,és a csomagtartóban is turkáltak keresték a mélynyomót,úgyhogy nagyon profik lehettek. :x

Úgyhogy mostanság sajna összejön minden...
Ti hogy vagytok????
Dini meggyógyult már,folyik még a nózija?

Puszi Ági

Kép

Kép
 
 


helló!

Sajnálom, hogy Dorka még beteg! Gyors gyógyulást kívánunk! :):)
És sajnálom az autót is! :( Ez így szokott lenni, ha gáz van, minden összejön!:(

Dénes is beteg még, sajnos. Remélem hétvégre meggyógyul, mert megyünk "nyaralni" Dobogómajorba. Hévíz mellett van, apóséknak van ott üdülési joga. 8) Pihenünk 1 hetet, ránkfér egy kis wellness. :lol: Dénesnek is tetszeni fog, a lovarda mellett vannak nyuszik, pipik, szóval lesz mit csinálni.

Bocs, hogy ritkán írok, de mióta ilyen jó az idő, szinte állandóan kinn vagyunk. Dénes reggel felkel, hozza a cipőjét és veri az ajtót, hogy ki akar menni. :) Nehezen tudom megértetni vele, hogy anyának még van némi dolga a lakásban előtte. :)

Ha hétvégéig nem jönnék, akkor pussz, mikor megérkeztünk jelentkezem!

Kép

Kép

Kép
 


Szia!

Végre meggyógyultnak mondható Dorka:Bár még nem az igazi,de már nem kell gyógyszert kapnia,és az orrát sem porszívózom.Kicsit még hörög,de remélem az már csak a foga miatt van.Közben kibújt a 16.fogacskája is.Ja és proóbáljuk a bilizést,de eddig még csak félig sikerült belepipilnie.Azzal szórakozik hogy oda kell adni neki a wc papírt és tépkedi és teszi be a bilibe maga alá amíg rajta ül :lol: Ha megunja feláll megnézi a bilit és széttárja a kezeit hogy semmi.Majd nyáron jobban rákapcsolok a bilitémára,most még csak ismerkedünk vele.
Ti hogy álltok e témával?
Milyen volt a wellnesezés?
Dininek hogy tetszett?
Meggyógyult már?
Mi hétfőn megyünk az állatkertbe,fel kell világosítnai a kiscsajt hogy nem minden állat vauvau. :wink:
Mi is egy nap kétszer megyünk ki a játszóra vagy csak a ház elé motorozni,hát ebben a jóidőben kár is bennt maradni.Akkor van időm nekem is írni amikor a Dorka alszik és nincs más dolgom.
Dini miket mond már?
Ha van időd meg kedved tehetnél fel képet Diniről olyan rég láttam már :D

Szép napot pusz Ági

Kép

Kép
 
 


Helló!

Nemsokára írok, de ahogy hazaértünk, a család összeszedett egy hányós-hasmenéses vírust, mindenki nagyon rosszul volt, Dini épphogy elkerülte az infúziót annyira kiszáradt. Már javulgatunk, majd írok!
pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
 


Helló!

Meggyógyultunk! :) Végül én voltam legtovább beteg, 4-5 nap múlva én is talpra álltam, de most meg ínhüvelygyulladásom van, letört egy fogam...no comment...nem az én hetem volt.

A nyaralás szuper volt! Végig jó időnk volt, Dénes imádta, az üdülő egy domboldalon volt, hatalmas zöld területek voltak, volt lovarda, mentünk pacit simogatni, voltak nyuszik, pipik, kacsák, kutyák, játszótér, medence és sok hasonló korú baba, szóval Dini szerintem ott is maradt volna! :D Hévíztől 1 km-re voltunk, Kehidakustánytól 10 km-re, át is mentünk a kehidai fürdőbe 2x, nagyon tuti volt, abszolút bababarát, csak ajánlani tudom! Dénesnek nagyon tetszett a baba-vízicsúszda, alig bírtuk elhozni onnan a végén.

Ti jól vagytok? Milyen volt az állatkert? Bilizéssel hogy álltok? Én azt hallottam, hogy 2 éves kor előtt nem érett rá a gyerek, főleg nem a fiúk, ők később szoknak át, szóval Dinivel csak jövőre próbálkozunk. Bár Dini ígéretesnek tűnik, beszélni még nem igazán tud, de már jelzi, hogy bekakilt, odajön hozzám, hümmög és csapkodja a pelusát. Ha nem akarom megérteni, odatol a tiszta pelusokhoz, ő meg felfekszik az ágyra, ahol pelenkázni szoktam. Azt jósolták, hogy hamarabb szobatiszta lesz, mint általában a kisfiúk. A leírtakból úgy látom, Dorkát se kell majd 3 éves koráig pelenkázni! :):):)

Egyébként Dini mondja a cicára hogy má-má (ez a miau akar lenni), a pacira utánozza a galoppolást, de az összes többi állatra azt mondja, hogy vau-vau! Megértenék egymást Dorkával! :)

Dini alszik az autóban úszás után, egyik kezében zsemle, a másik benn a kölesgolyós zacsiban:
Kép

Dénes lecsúszott a babacsúszdán:
Kép

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Örülök,hogy megyógyultatok :D Remélem egy darabig elkerül titeket is ez a nyavaja.
Dorkával múlthét szerdán voltam vesegondiban,és szerencsére a pisije teljesen negatív,de a tokra még piros és hurutos nagyon :cry: Azt mondta a dokinő,hogy ebből nagyon lassan jönnek ki a gyerekek(hát veszem észre),de semmit nem kell rá szednie.Sokat hörög meg horkol,vszínű nagy az orrmandulája :?
Állatkertben nagyon jó,volt ,de sajna nagyon sokna is voltak.Alig lehetett odaférni az állatokhoz.A kispingvinek nagyon tetszettek neki,meg a fókák.Azt hittem hamar megunja és nem érdeklik az állatok,de szerencsére végi lelkes volt,az apjával együtt :lol: Ja és minden állatnak ugatott :roll: Tényleg jól eltudnánka beszélgetni a gyerkőcök egymnással :lol: .Sajna elromlot a fényképezőgépünk,és csak kb 10fotót tudtam csinálni,és rámásolni sem tudom a gépre,nem lehet bekapcsolni :cry:

A kehidakustányi fürdőröl énis csak jót halottam,de sajna mi nem mehetünk Dorkával a veséje miatt oda sem :cry: ,pedig tuti nagyon élvezné,imád fürdeni.Ő még a kiskádjában fürödhet csak,de szerencsére jól elvan benne,jó nagyot vettünk neki annó :)

Képzeld nekem meg 2 hete volt inhüvelygyulladásom,úgyhogy átérzem teljesen a bajod.Be is gipszelték?Én fastumgéllel kenegettem és fásliztam ,szerecsére pár nap alatt helyrejött.

Bili ügyben most leálltunk,nem akarja a dolgot igazán,úgyhogy nem eröltetem,nehogy megutálja.Ráül eléggé sokszor,de pár pillanatra csak,és az ugyebár kevés még neki a pisihez.A nagyvécé érdekli jobban,lehet hogy veszünk wc szűkitőt és és azzal próbálkozunk majd.Igazán majd nyíáron szeretném teljesen rászolatatni a bilire,vag ya wc-re.Neki az lenne a legjobb ha minnél elöbb szobatiszta lenne,a veséje miatt,akkor kevesebb az esélye a fertőzésekre.Dini nagyon ügyi ahogy jelez már.Aranyos lehet. :lol:

Szopizik még?Ha nem akkor tápszert adsz neki,vagy már tejet?H atejet akkor felforralod elötte?Bocs a asok kérdésért,de Dorka már nem szereti a tápot(szerencsére)és tejet akarok adni neki,de azt sem akarja meginni.Viszont ha kakaót csinálok magamnak akkor azt mindig megissza előlem :? Mondjuk én magamnak teszek bele a kakaó mellé még cukrot is :wink: ,és azt meg nem akarok neki adni,mármint cukrot.
Van esetleg valami ötleted,hogy próbáljam adni neki?

Jó hosszúra sikerültem,bocsi :oops: ,ha nem gond rakok fel képet én is a picilányomról :lol:
Dini nagyon sokat változott,persze a jó irányba.Olyan helyes kisfius pofija van :lol: 8)

Íme Dorkababa
Kép
apával pancsi után
Kép
Kép
erkélyen jó meleg van
Kép

Puszi ,Ági

Kép

Kép
 
 


Kép

remélem ez már nem olyan pici 8)

Kép

Kép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: