Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azért nyitottam ezt a topicot, mert felmerült egy olyan lehetõség, hogy a helyi Mûvelõdési Házban megszervezzünk bizonyos idõközönként egy-egy babaruhabörzét. Most az érdekelne, lenne-e rá érdeklõdés, igény. Írjatok, ha igen.

Puszi mindenkinek:

Dia
Dia
 


Szia Dia!

Én szívesen elmennék egy ilyenre, igaz, hogy júlisuban szülök és Kistarcsán lakunk de nagyon közel van Mogyoród és a dédnagyi is ott lakik KépXY vagy XX
XY vagy XX
 


Szia Dia!
Az ötlet jó, mi Kerepesen lakunk, de szívesen átugrunk!
Andi

Andi
 
 

 
 

Sziasztok!
Nem tudom, él-e még ez a dolog, mindenesetre mi meg csömöriek vagyunk, és szintén szívesen átugranánk.
Vera
 
 


Sziasztok lányok!Jó régen járt erre valaki, de talán kicsit megpróbálhatnánk frissiteni. Én inkább ismerkedni szeretnék,még nem vagyok Mogyoródi lakos,de talán ha az égiek ugy akarják jövőre azok leszünk.Épitkezni szeretnénk tavasszal,és jó lenne ha csak igy az éteren keresztül is de barátokat szerezhetnék.Kicsit félek a változástól, és ez talán segitene ha lenne egy pici társaság akivel addig akár össze is barátkozhatok. Hát ennyi örömmel venném a vissza jelzéseket.sziasztok
evetke
 
 


Evetke!

Mogyoródra költöztetek már?

Szöszke

Kép
 


Szia!!!!!-Jajj de jó!! Már nem is szoktam nézni ir e ide valaki olyan régen semmi visszajelzés((( e most örülök neked nagyon!!Sajnos még nem lakunk ottKép Végre most juniusban elkezdtünk épitkezni,de a hitel átfutásának lassúsága miatt csak tavasszal folytatjuk.Nem hajt minket a tatár KépHa beköszönt a rossz idő akkor pedig már nem akarunk ott bohóckodni.Igy jövőre folytatjuk és ha minden sikerül ahogy terveztük szeptemberben a gyerekek is ott kezdhetik a sulit és az ovit tiszta lappalKép Mesélj magadrólKépelolvastam a profilod ugyan!! Remélem irsz még! Üdv Ildikó
 
 


Evetke!
Én 2001 nyarán költöztem ide - a pesti zsúfoltságból és levegőből lett elegem - és nagyon jól döntöttem. Ugyan bejárok dolgozni, de még így is elviselhetőbb a dolog. Még nincs gyermekem, családalapítás előtt állok (októberben megyek férjhez).
Melyik részen építkeztek?
A Hungaroring előtti téboly fog kezdődni a hét közepétől, kíváncsian várom, hányan jönnek a futamra. Tavaly elég kevesen voltak.
Szia: Szöszke

Kép
 


Szia!!! Nem tudom miért de ugy érzem én is szivesen fogok ott lakniKépMi még eddig elkerültük a Hungaroringes hétvégéketKép Ahogy felmegyünk azon a nagy emelkedőn..... jobbra van egy Coop bolt a tetejénKép Ott kell balra fordulni és menni lefelé. Az Ág utcában épitkezünkKép ami mint már emlitettem sajna felfüggesztve lettKép De szeretek kinn lenni amikor éppen dolgunk van kinn,és a szomszédok is tök arikKép Ott még valahogy figyelnek egymásra az emberekKép. Sok sikert a család alapitáshoz!!! Remélem néha azért irogatsz majd szivesen "beszélgetek" Veled!! Puszi Ildikó
 
 


Sziasztok!

Én öt éve lakok Mogyoródon és nagyon jól érzem itt magam. Szöszke Te merre laksz? Láttam a profilodban, hogy van egy félszemű kutyád. Nekem is!!! Én most főállású anyuka vagyok, ma négyhetes a kislányom.

Bea
Vendég
 


Evetke!

A levegő nagyon jó, és nincs nagy nyüzsi, ez a legjobb Mogyoródon.
Az Ág utca nagyon jó hely, lakik ott rokonom.
A Coop már kevésbé jó, legalábbis ami ott van, egy kicsit elavult. Jobb a Mázsa téri. Bár az meg valamiben drága. Mi inkább időnként Auchanba járunk (Dunakeszi), vagy éjjel a Tescoba (Újpest).

Fifianyu!

Gratulálok a babódhoz! :-)
Amúgy a Templom úton lakunk egy régi, tornácos parasztházban. Megvan a felújítási terv, de pénz híján még nem mertünk belevágni.

Az én kutyusom úgy született, hogy az egyik szeme nem fejlődött ki rendesen, és a Rex kutyaalapítvány gazdikereső rendezvényéről hoztuk el Pestről, mert ő már senkinek sem kellett. Mit mondjak, szuper házörző lett.
A másik kutyust pedig Mogyoródon, a patak híd alatt találtam 2-3 hetes korában. Kidobták oda. Még 2 hétig szopiztatni kellett cumisüvegből. Ő örökre hálás nekünk, és ez mindig látható a pofiján. A két kutyus vegyes tartásban van, tehát ha otthon vagyunk, bent vannak velünk a házban, ha nem, akkor kint posztolnak.

Sziasztok: Szöszke

Kép
 


Sziasztok!!! Gratulálok én is a kislányodhoz fifianyuKépNagyon helyes a profilodban a képKépJó baba?? Aludtok éjjel vele??-és milyen friss anyukának lenni?? Mesélj hagy nosztalgiázzakKép Nekem Niki most megy elsőbe,Gergő pedig kettő félKép
Szöszke pedig hátha kedvet kap!! Ugyis férjhez megy maholnap,legalább jönni fog a baba isKép
Nekünk is van egy német dogunk,a gyerekek szinte lovagolnak rajta!!
legyetek jók evetke
 
 


Evetke!

Igen, a dogok szeretik a gyerekeket. A nagy, busa fejét nem szokták cibálni? :-)

szia: Szöszke

Kép
 


KépEz a kép mindent elmondKép
Tényleng milyen kapcsolattal tudtok netezni?? MAtávos?? Üdv Ildikó
 
 


Sziasztok

Szöszke
Az én kutyám félszeműsége egy baleset következménye. A férjem véletlenül belerúgott(nem nehéz, az egész kutya 70dkg) és a stressztől bevérzett a szeme. Rohantunk vele az orvoshoz, kapott szemcseppet meg borogatni kellett neki de sajnos nem segített. Nem aludtunk egész éjjel, borogattuk, csepegtettünk másnap mégis ki kellett operálni az egyik szemét. Ez két éve történt és azóta nagyon vigyázunk a maradék egy szemünkre.

Evetke
Nagyon szépek a gyerkőceid!!! Zsófi eddig nagyon jó baba(ezt most lekopogtam). Éjjel egyszer kel fel enni úgyhogy még aludni is tudok! Tegnap pedig kaptam tőle egy hatalmas mosolyt!!!

Szöszke
Hajrá, mármint ami a babát illeti!!!

Bea
Vendég
 


Sziasztok!

Én is mogyoródi vagyok egy 14 hónapos kisfiúval és apukájával, alias férjemmel együtt. Mi a Fóti út elején lakunk immáron 3. éve. És nagyon szeretem. Amiben segít, hogy nagyon a központban lakunk, és innen hamar ott vagyok akárhol.

Egyébként jobb ha tudtok róla, hogy van faluban 2 baba-mama klub. Az egyiket a nővérek tartják minden szerdán a katolikus templommal szemben (Önkormányzat környékén, Dózsa Gyórgy úton, az Oratóriumban), a másikat a védőnők tartják minden 2. csütörtökön a gyerekorvosi rendelőnél, ill. műv házban.

Az előbbi közkedveltebb, nagyobb a "tömeg", és nem kell megijedni tőle, nem kell hozzá vallásosnak lenni. Igaz imádkozunk, meg van szó vallásos témákról, de nem-vallásos emberek is jól érzik magukat (pl. én)


Ja mindkettő szeptembertől kezdődik elvileg újra


Remélem segítettem a beilleszkedéshez

Panni (Misi 14 hó)
 
 


Sziasztok!!! Üdv Panni még a végén felhozzuk ezt a topikot is lányokKép. Köszi az infót kitudja még jól jöhet!!Mit tanitassz ha nem vagy főállású anyukaKép?? Fifianyu köszi a dicséretet.igérem ide nem rakok fel képeket,mert ha modemosok vagytok gondolom nehezebben tölt be.Csak nem birtam a sábuci miatt kihagyniKép
Az jó ha alszik a picilány.Niki nekem is 1 hónapos kora óta átaalussza az éjszakátKép Gergő már nem volt ilyen egyszerűKép de azon is túl lettünk egyszer!-igaz volt vagy 2 évesKép
Hát további kellemes hétvégét mindannyiótoknak!! pusz Ildikó
 
 


Evetke!

Itt az Invitel (régen Vivendi) cég a távközlési "mester". Idén volt egy akciója (mi januárban ugrottunk bele), hogy 2 éves szerződéssel havi 9.900 Ft-ért korlátlan szélessávú (ADSL) hozzáférést nyújt. Mi nagyon elégedettek vagyunk, mert tényleg gyors, csak a gép ne legyen rossz, és akkor minden rendben!
Sokan éltek ezzel a lehetőséggel, mégsem tudom, hogy miért állt ez a topik. Az igaz, hogy én is csak augusztusban írtam ide először.

Uran!

A baba-mama klubokba hány éves gyerekekkel járnak? Mindkettőbe szoktatok menni? Az egyháziban milyen vallásos témákról van szó?

Fifianyu!

Az ilyen pici kutyák néha nagyon láb alatt vannak, és nem tudnak olyan gyorsan elugrani. Mellesleg melyik orvoshoz vittétek, a mogyoródihoz? :-(
A kutyusok elég hamar alkalmazkodnak az új körülményekhez, megtanulnak egy szemmel élni. a miénk mondjuk eredendően egy szemmel él, kiskorában még sokszor lefejelte az ajtót, meg ami kiesett a látószögéból, de annyira korrigálta a térlátás hiányát, hogy kitűnően labdázik, és az odavetett falatokat is professzionálisan elkapja.

Sziasztok: Szöszke

Kép
 


Halihó!! Csak bekukk!!Kép Kellemes hétvégét mindenkinek!! Milyen a hétvége Mogyoródon??? Gondolom mozdulni nem lehet?? Ilyenkor tényleng feje tetejére áll minden??Kép Az invitel az jó!! Akkor már nem maradok net nélkül megnyugodtamKép
puszi Ildikó
 
 


Evetke!

Az utóbbi években egyre kevesebben jönnek a Forma-1-re. Pangás van. Már nem olyan, mint régen (5-6 éve). /Azért tudom, mert a nagymamámtól örökölt házban lakom, úgyhogy gyerekkorom óta szemmel tudtam követni az eseményeket/.
Persze van olyan hely, ahol mozdulni sem lehet, pl. a pálya környéke, a Campingek, de ez is inkább a szombatra vonatkozik. 1 órája jöttünk vissza a párommal egy hosszú sétáról és már a Campingekből is szinte teljesen eltűntek az emberek. Állítom, a Szent László héten több embert láttam az iskolaudvaron, mint most a Kerek tó környékén.

Sziasztok: Szöszke

Kép
 


Sziasztok!

Evetke!
Ha nem vagyok főállású anyuka, akkor matematikát, és informatikát tanítok az Örs vezér téri Neumann János Számítástechnikai SZKI-ban. Mindezt tehetném németül is, de ott nincs ilyen oktatás. Sajna. De így is jó.

Baba-mama klub: A korosztály egyelőre 6 hó-4 év közöttinek mondható kb. Tehát vannak még csak mászni tudó babócák, és óvodás korúak, akik otthon vannakl anyukájukkal, mert van kis tesójuk.

Az egyházi klubban pl. olyan témák voltak (bnem feltétlenül egyházinak mondanám, inkább a család összetartását megcélzó, elősegítő téma), hogy

1, Ti mikor , milyen körülmények között szoktatok beszélgetni a férjetekkel?
2, Tudj nevetni, minden nap, Figyeljünk arra, hogy nap mint nap keressünk valamit, hogy mi vol tjó abban a napban.

A vallásosság igazándiból abban nyílvánul meg, hogy elmondunk egy imát az összejövetel elején, néha a kápolnába is bemegyünk. Kb ennyi, amit kifejezetten vallásosnak mondanék. Ezen kívül talán annyi hogy normális hangnem uralkodik az anyukák és a szervezők között, mert hogy ilyenek is vannak. És jó a hangulat.

Ami nekem még nagyon tetszik, hogy minden alkalommal van mondókázás, énekelgetés. Jó idő eseté kinn vagyunk az ovisok játszókertjében, rossz idő esetén egy pincei teremben, ahol jobban fel kell öltözni. Vannak játékok, és JÁTSZÓTÁRSAK!!!

GYertek, mindenkit szívsen látunk!

Panni
 
 


Uran!

Nekem még ugyan még nem aktuális a dolog, de az ember nem kezdheti elég korán az információgyűjtést.

Szöszke

Kép
 


Halihó!! Uran teccik amit irszKépUgyan most még kiesik a program az életünkből,lévén hogy körülményes lenne odamenni.De ha tényleng ilyen szuperül működik,akkor szerintem vigyázzatok rá,és jövőre biztos meglátogatunk titeket!!Szöszke-
Halottam hogy tényleng már nincs akkora zsúfoltság!!-csak régen azt mesélték hogy ilyenkor"gazdagodik"meg mindenki még "zimmer feri"isKép Hát ki tudjaKép
Fifianyu veletek mi ujság?? Hogy birjátok ezt a meleget a babócával??
Mi reggel dokinál kezdtünk: Niki összeszedett valami virusos nyavajátKép2-3 nap átfutás. Kicsit le van engedve kedvileg,de a lázon kivül nincs más tünetKépAz a baj hogy mire ő kimászik belőle,Gergő tuti elkapjaKépKép Hát ilyen hét elé nézek!
Nektek azért ennél kellemesebbet kivánok!! Üdv Ildikó
 
 


Evetke!

A Hungaroring idején való meggazdagodás vágyálom, bár aki jó sok vendéget tud fogadni (mi még soha nem fogadtunk vendéget), annak jól "beüthet" a dolog. Néhány tarifát megérdeklődtünk innen-onnan:

1.Egy éjszaka kulturált szobában reggelivel:
kb. 30 Euro/fő/éjszaka (ez most kb.7.400 Ft);

2.Nem túl kulturált (pl. campingágy), de még mindig szobában reggeli nélkül:
kb. 25 Euro/fő/éjszaka (kb.6.100 Ft)

3.Campingben (a ház udvarán), reggelivel:
kb. 20 Euro/fő/éjszaka (kb.4.900 Ft)

4.Campingben (a ház udvarán), reggeli nélkül:
kb. 15 Euro/fő/éjszaka (kb.3.700 Ft)

Átlagban 3 éjszakára jönnek (csütörtöktől vasárnapig), úgyhogy könnyen kiszámolható, hogy egy ember mennyi bevételt hoz:

3 éjszaka/5 fő/15 fő:

1. kb. 22.200 Ft/111.000 Ft/333.000 Ft
2. kb. 18.300 Ft/91.500 Ft/274.000 Ft
3. kb. 14.700 Ft/73.500 Ft/220.500 Ft
4. kb. 11.100 Ft/55.500 Ft/166.500 Ft

Régebben 5-7 éjszakára jöttek, ma nemigen maradnak 3-4 napnál többet. Valaki csak szombaton jön, és vasárnap már megy is.
Ezek persze csak irányárak, van ennél drágább is, lehet, hogy még olcsóbb is.
Aki reggelit is ad, annak sem kis kiadás ezeket a jó húsban lévő megtermett embereket (mármint a vendégeket) jóllakatni, tehát az sem két fillérbe kerül. Nem beszélve a nyűgről, hogy az autóikra vigyázni kell, és ha nem visszajáró vendégekről van szó, résen kell lenni, nehogy fizetés nélkül "lépjenek le". Mert bizony ilyen is előfordul. Tehát nagyon sok energiaráfordítással jár, de valakinek tényleg ez jelenti az egyetlen mellékes jövedelmet: egész évben erre a pár napra készülnek, csinosítják a házukat, persze amikor közeleg a Ring, teljesen kitakarítanak, új ágynemű, stb.

Szia: Szöszke

Kép
 


Sziasztok!

Rossz volt a gépem egy pár napig, volt is hiányérzetem szépen!!!

Szöszke

Nekünk is Inviteles előfizetésünk van. Én nem is mertem remélni, hogy létezik mogyoródi topik, a férjem meg egyenesen kiröhögött amikor meglátta, hogy hová írok. Szerinte időnként vissza kellene írnom magamnak mert csak úgy van értelme a dolognak. Egy picit kishitű a drágám... Szerinte Mogyoród még ehhez nagyon vidék. Mutassuk meg neki!!!
A kutyámat az itteni dokihoz vittük, mert a miénk nyaralni volt. Hát... Ezt hívják pontrendszernek.

Ildikó
Jobbulást a lányodnak!!! Vagy már Gergő is elkapta? Nekünk eddig szerencsénk van a meleget illetőleg. Zsófi pont olyan nagyon bírja a kánikulát mint az anyukája. Egyébként már nagyon ügyes nagylány! Tegnap többször átfordult hasrol hátra.

Panni
Mi majdnem szomszédok vagyunk. Én a Csíkvölgyiben lakok.

A gyerekorvosrol mi a véleményetek, illetve miket hallottatok róla?

Bea
Vendég
 


Szia Bea!

Akko rtényleg majdnem szomszédok vagyunk. Mekkora a babád? Lehet, hogy találkozni is szoktunk, sőt elég biztos.Mi elég sokat lébecolunk a virágos és az autósbolt között, ill. a fagyizó és az autósbolt között Kép

A gyerekorvosról:

Jót nem sokat hallottam róla, és az én véleményem sem valami felelemelő.
A jó benne: Nem ad a gyereknek egyből antibiotikumot, ha tüsszent egyet, nem szívbajoskodik ha a gyerek kicsit vékonyabb az átlagnál, de eleven,...

De:
De ez a lazaság nem biztos, hogy jó pont akkor, amikor tényleg baj van.Hallottam róla rossz történeteket, de kiről nem. A rossz hír jobban terjed, mint a jó.
Amiért mi nála vagyunk. Mert arra jó, hogy felírja a popsi kenőcsöt, meg a lázcsillapító kúpot, ha meg baj van, akko razt mi is látjuk, és akkor van kihez vinnünk (ismerős a Heim Pál-ban, ill. mi még nem jelentkeztünk át,így igazándiból a Bethesda-hoz tartozunk, ha baj van, mindkettő hamar elérhető, és jó kórház.),

Hát ennyi

Pusz
Panni (Misi 14 hónap)
 
 


Lányok!

Én nem messze lakom Mogyoródtól. Fel szeretném hívni a figyelmet egy mogyoródi "nőre"
A patikával szemben lakik Györgyinek hívják a férjét Gyurik Csabának. Ez a nő egy cafka. A nős férfiak vonzzák. Az én férjemet is elcsábította Mert ahogy ő mondja unja a férjét és tetszik neki ha más családokat szétválaszthat. Mert ha neki nem jó akkor másnak miért legyen jó. Vigyázzatok vele mert egy álnok kígyó. Mindegy neki hol fektetik le csak meglegyen az aznapi adag.
 
 


Sziasztok!

Kedves Bogi!

Ez a topik nem erre való. Azt hiszem a többiek nevében is mondhatom, hogy az ilyen megnyilvánulásokra nem vagyunk kiváncsiak!!! Ez nem a megcsalt feleségek klubja, és nem korrekt valakit a hátamögött támadni. Egyébként nem ismerem a hölgyet ezért nem szándékozom véleményt alkotni róla.

Panni

Lehet, hogy találkoztunk már, bár én nem vagyok valami nagy gyaloglós, úgyhogy sétálni nem szoktunk. Zsófi kedden volt 5 hetes. Köszi amit a gyerekorvossal kapcsolatban írtál, kicsit okosabb lettem.

Többiek hol vagytok???

Puszi

Bea
Vendég
 


Szia Bea!

Én azt javasolnám, hogy igenis tessék gyalogolni.
Két ember miatt.
Az egyik ZSÓFI! Neki kell társaság, idegenek hangja, képe, bacijai, vírusai,.... Ezek mind kellenek neki. Kellenek neki az új ingerek, bizony már öt hetesen is.
A másik ember TE MAGAD vagy. Merthogy a babával való együtt lét engem legalábbis nem elégített ki, akármennyire szégyenleni való is ez. Nekem kellett, hogy felnőttekkel beszélgessek, ismerkedjek.

Nekünk a hatalmas kirándulásokat az jelentette, hogy nem a sarki kis közértbe mentünk vásáarolni, hanem a Coop-ba. Ezen az úton rengeteg emberrel lehet találkozni, többek közt kismamákkal, babákokkal,.... Aztán a közértben rengeteg nagyon kedves eladó van, akik imádják a gyerekeket.

Tehát, én mindentől függetlenül azt ajánlanám, hogyhagyd időnként Zsófival együtt magad mögött a kertkaput. Sétálj egyet. Ha más nem veszel 3 szem őszibarackot. A lényeg a séta, ami energiával tölt fel, az egyéb emberek megsmerése.

Na a többiek lehet, hogy majd jól lehurrognak.

Pusz
Panni
 
 


Sziasztok lányok!!!
Na már tudjuk hogy rossz nők is vannakKépDe engem sem érdekel ámKép-Tényleng rossz helyre irtál Bogi!!Kép
Csajok ki vagyok totálisanKép A lakás meszelés utáni lelakott állapotában,és csinálni alig tudok valamit mert mint ahogy megjósoltam tegnap estére Gergő belázasodottKép,.Iszik eszik,de ahogy felmegy a láza totális leeresztésKépRemélem holnapra túl lesz rajta mint Nikike volt!!
Tudtam ám hogy én is gyerekorvosilag akartalak kérdezni titeket!!!-Akkor maradunk a réginél majd max,és buszozunkKépEgyébként idős??-vagy fiatal??És a védőnő??-az se segitség??Na léptem csicsizni. Vigyázzatok magatokra és kellemes hosszú hétvégét!!
Fifianyu a férjednek meg csakazérisKépmegmutassukKép puszika Ildikó
 
 


Sziasztok

Panni
Megyünk mi rengeteget, csak nem gyalog. Zsófi már kétszer volt velem a Cora-ban is, szinte minden nap meglátogatjuk a nagypapáját(Szadán), és boltba is járunk. Szerintem nagyon nehéz változtatni a hosszú évek alatt berögződött szokásokon. Én kb. 10 éve nem járok gyalog és ameddig dolgoztam állandó időhiányban szenvedtem. Megszoktam, hogy kocsival minden tizedannyi ideig tart, tehát fel sem merült a gyaloglás. Most időm lett bőven, de sajna én még mindig bele vagyok gyógyulva az autómba... Tudom, rossz szokás. Bár a multkor lementünk babakocsival dinnyét venni a sarokra.

Ildikó
Jobbulást Gergőnek!!! Neked pedig kitartást!!! A festés tényleg kegyetlen tud lenni, én legalábbis nagyon utálom.
A gyerekorvosrol nem sokat tudok mondani, csak amit másoktol hallottam. Mi eddig kétszer találkoztunk vele, problémánk nem volt, csak megnézte Zsófit. A védőnőmmel viszont teljesen meg vagyok elégedve.

Puszi

Bea
Vendég
 


Szia Bea!

Én mindig is gyaloglós voltam. Van igaz jogsim, de nem igazán használom. Meg egyébként is egy nagyon társasági ember vagyok. Én meghallnék, ha egy napig nem látnék más embereket. Kép

A védőnőről:
Mi a Pető Jolán nevezetű védőnéninél vagyunk. Nem mondanék rosszat róla, bár sokan támadják, de én sosem értem miért.
Támogatja a minél hosszabb szoptatást, és a homeopátiát. Ezzel nálam nyerő helye van. Kép

Mára ennyi
Pusz
Panni
 
 


Halihó!!
nekem nincs jogsimKépEz az egyetlen dolog ami még rávehetne a tanulásraKépViszont sokat bringázunk családostól igyKépNekünk a mostani doki nénink egy tündér és homeopátiás is!! A gyerkőceim is fogégonyak rá ugyhogy ez külön öröm))
Tüzijáték ??-vursli?? ki merre járt??
puszi Ildikó
 
 


Sziasztok!

Szerintetek Mogyoródon miért nincs játszótér?

Evetke: a jogsiszerzés nem ördöngősség, még fiatal vagy, 2 hónap alatt megcsinálhatod, persze jó sok pénz. Nálunk a leendő férjemnek nincs még jogsija, és néha teljesen meg vagyunk lőve emiatt. Ő ősszel akarja megcsinálni, amikor az esküvőnkön bejön egy kis pénz. Sajnos így kell taktikáznunk.

Lányok! Két héten belül négy egér környékezte meg a házunkat. Annyira elegem volt belőlük. Szerencsére a kutyusaink kiszagolták őket. Aztán kénytelenek voltunk drasztikusan véget vetni az inváziónak: egérfogóval. Nálatok volt már?
Képzeljétek, tavaly télen, amikor -20 fok volt, egy óriási döglött patkányt hoztak elő a kutyák valahonnan. Sajnos ez falun előfordul. Főleg olyan hely közelében, ahol haszonállatokat is tartanak. Mi nem tartunk, de a közelünkben igen. Nem szeretjük sem a patkányt, sem az egeret... sün, gyík, harkály, és gerle jöhet, de a többi nem. :-)))))))

Sziasztok: Szöszke

Kép
 


Sziasztok!! Szöszke drága nekünk az egész életünk egy "anyagi taktika" ugyhogy tudom miről beszélszKép Előbb utóbb le teszem mert egyszerűen igy ésszerű,csak gyüjteni kell ráKép
Az egereket én is rühellem és még minden éven sajna beszökött 1Kép aztán jött az egérfogóKép. Most lett egy cicánk majd meglássuk!!
Vasárnap voltunk kinn gazolniKép Rendesen elfáradtamKép de muszály volt,nem szeretjük ha elhanyagoltnak látszik a telek. Majd aztán megyünk takargatni a falakatKép Most megyek dolgomra puszi nektek Ildikó
 
 


Sziasztok Kismamik!

Lenne egy kérdésem, nemsokára kiköltözünk Mogyoródra és jelenleg 8 hetes várandós vagyok. Még nem mentem védőnőhöz (orvosom Pesten van), azt szeretném megkérdezni, hogy hová tartozik egy terhes kismama körzetileg Mogyoródon. Nem tudom, hogy ahová járok dokihoz, oda menjek a védőnőhöz, vagy mikor kiköltözünk, akkor menjek az ahhoz a körzetileg illetékeshez. Hol lehet elérni? Sajnos még tapasztalt vagyok az ügyben ezért kérem tanácsotokat. Nagyon köszönöm.
Üdv:Sueda
 
 


Szia Sueda!

Én azt mondanám, hogy attól függően, hogy hol dolgozol válassz. A védőnő nem függ az orvostól, tőle teljesen független.
Én pl. Pesten dolgoztam, ezért oda jártam védőnőhöz, mert ő volt közel napközben, amikor menni kellett hozzá, aztán amikor kiírtak táppénzre a terhesség végén, akkor már itthon voltam, és ezért átjelenteztem a mogyoródi védőnőhöz, mert ő volt közel, meg ugyebár a kismanómmal ő foglalkozik, tehát jó volt előtte műár megismerkednünk.

Tehát választhatsz. Azért lassan fel kellene venned a kapcsolatot, mert akkor ezek szerint még kiskönyved sincs,maz pedig kellene. Úgyhogy vagy a mostano lakóhelyedhez tartozó védőnőhöz menj, vagy ide.

Az itteni telefonszáma:
(28)440154 Az enyémnek a neve Pető Jolán. Attól függően, hogy hol fogtoklakni vagy hozzá, vagy a másik védőnőhöz fogsz tartozni. Kedden 10-11 közt bizti ott vannak. De azért sokszor megtalálhatóak telefonon.

Sok sikert, jó babvárást! Írj magadról még, ha tudsz. Hol fogsz szülni, ki az orvosod, van-e már, hol fogtok lakni Mogyoródon? stb., stb.

Panni
 
 


Szia Szöszke!

Egeret mi megúsztuk eddig, legalábbis a lakásban még nem volt.. Apukámnak annak idején a boltba gyakran beszöktek. Hát reménykedünk.

Macskánt volt már vagy három, de nincs velük szerencsénk, mindig elpusztulnak valami miatt.

Játszótér: Hát valami kezdetleges van. Fenn a sportpályánál, de azt még jóhiszeműen sem nagyon lehet játszótérnek nevezni.
Aztán ha valaki jár a baba-mama klubba az oratóriumba, akkor játszhat az ovisok játszókertjében az egy nagyon jó kis játszótér.
Ezen kívül (ha megérjük) akkor a Pipacsárda környékére terveznek egy piacot és játszóteret is. Ha megérjük lehet, hogy a gyerekeink már játzhatnak majd ott. Ha nem, akko rmajd az unokáink. Kép

De egyébként Nem Tudom. Valszeg úgy vannak vele, hogy minden gyereknek van a saját kertben játszótér. Kép

Remélem elég kimerítő voltam.

Panni
 
 


Sziasztok lányok !

Egérkénk már nekünk is volt... Pedig az összes szomszédunk nagy macskabarát, van ahol 4-5 is van. Egyik nap pedig egy gyík napozott a teraszunkon. Nagyon édes volt, néztem vagy tíz percig aztán berohantam a fényképezőgépért, de mire kiértem eltünt... Pár éve pedig sünink volt.
A játszóteret szerintem nem érjük meg, amilyen ütemben mennek itt a dolgok. Abban sem vagyok biztos, hogy elkészül az új ovi mire Zsófi odajut. Már csak röpke három év... Pedig jó lenne mert 100 méterre lesz tőlünk. Ha lesz.
Az én védőnőmet Molnár Gabriellának hívják, és semmi rosszat nem tudok róla mondani, de a Jolikával is csak jó tapasztalatom van. Tényleg, mi alapján döntenek, hogy ki hova kerül?

Panni!
Nem voltál mult héten kedden védőnőnél(orvosnál)? Találkoztam ott egy anyukával, egy kb. annyi idős kisfiúval volt mint a tiéd és ha jól hallottam a Jolika Misikének szólította. Lehet, hogy ti voltatok?

Pusz

Bea
Vendég
 


Szia Bea!

Az hogy ki hova kerül az alapján dől el, hogy ki hol lakik, merthogy ugye házhoz járnak néha, és akkor ne kelljen az egls zfalut bejérniuk.
De mi lehettünk azok, mert voltunk bennt. Sőt többször is. Mert visszamnetünk. Mert meghallottuk, hogy ott van az egyik barátnőnk.

Téged honnan ismerlek meg? Beszéltünk is esetleg?

Panni
 
 


Sziasztok lányok!! Na tessék lehet hogy "elmentetek"egymás mellettKép csuda dolog ez az internetKép
Képzeljétek ma osztályt voltam nagytakaritani.A jövőhéten ilyenkor a lányom túl van az első iskolai napján)))) Hu szerintem jobban izgulok mint őKép
sziasztok Ildikó
 
 


Szia Panni!

Igen, beszéltünk is. Kérdezted, hogy mennyi idős a picurkám, csak azután pont mi kerültünk sorra. De szerintem tegnap délelőtt is találkoztunk. Nem sétáltatok felénk(Csíkvölgyi)? Szerintem együtt mentünk egy darabon a Veresegyházi út felé.

Bea
Vendég
 


Szia Bea!

Akkot jól sejtettem. CSak nem tudtam hogy kérdezzek rá, meg olyan gyorsan elhagytad az utat. Kép

majd biztosan találkozunk máskor is. Kép

Puszi
Panni
 
 


Szia Panni!

Én sem akartalak letámadni mert ciki lett volna, ha tévedek. Mentünk a barátnőmhöz. Az ő lánya a te fiaddal egyidős, csak sajna ők sem az a sétálós fajták... Bár mi(a te hatásodra) már kétszer voltunk túrázni: Mező Imre- Veresegyházi-Gödöllői- Csíkvölgyi. Nem valami hosszú, de nekem kezdésnek pont elég volt.
Én nem sok embert ismerek Mogyoródon, csak a férjem baráti körét(már az enyém is), ugyhogy tök jó már a megszokott 20-30 emberen kívül mással is beszélgetni.

Puszi

Bea
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Kihaltunk? :-(
Vendég
 


Na neeeee!!!
Én igazoltan voltam távol(((( Két hete amikor volt a nagy vihar,a villám tönkretette a gépünketKép mindez a modemen keresztülKép Mostanra ugy ahogy rendeződtünk gépileg,de ha megint eltünnékKép akkor az csak a gép miatt van. Mindent ujra kellett telepiteni,és még elég érdekes dolgokat csinál néha!!
Mi ujsi??-hová tűntetek?? Csajok csináljatok már nekem egy kis közvéleménykutatást Képmilyen az alsó tagozat Mogyoródon??Biztos hallani ezt -aztKép??A lányom iskolás lett!!!-Hihetetlen,eddig imádja.....aztán....Na léptem,de most már leszekKép Kellemes hétvégét mindannyiótoknak! puszi Ildikó
 
 


Sziasztok!
Nem voltam Mogyoródon, és gépközelben sem. Sajnos ezen a héten az ötödik egerünket is megfogtuk. :-(( Nem tudom, mi van idén. Lehet, hogy a közelben felcseperedett egy szaporulat.

Evetke!
Az alsó tagozatról eddig csak jót hallottam (ez persze semmit sem jelent). Tanító-függő minden. Ki kell fogni az olyan pedagógust, aki engedi, hogy a saját tempójukban haladjanak a gyerkőcök, aki sokat levegőzteti őket (erre szerencsére nagyon jó adottságai vannak Mogyoródnak). Biztos szokott nyílt nap lenni, azt is meg lehet nézni, bár az nem mindig a valóságot tükrözi.

Sziasztok: Szöszke

Kép
 


Sziasztok!

De jó! Már azt hittem, a férjemnek lesz igaza és tényleg írhatok vissza magamnak.Kép

Evetke!
Az ember lelkivilágával mit tud tenni, ha a gyereke iskolás lesz??? Nekünk ez még eléggé távoli, de biztos nagyon öregnek fogom érezni magam.Kép Lehet, hogy azért mert tényleg öreg leszek?Kép Iskola ügyben csak azt tudom mondani amit Szöszke. A szomszéd lányok oda járnak és nagyon szeretik! GépedKép Itt Mogyoródon volt egy év amikor szinte mindennaposak voltak az áramkimaradások, pár másodperc de utána kicsit nagyobb a feszültség. Ez pont elég volt a TV-nek... Egyik este pedig egy barátunk ül nálunk és meséli, hogy előző nap áram el, rögtön vissza, gép felöl durranás, füst, égett szag... elszállt a táp. Vitt neki mindent.Kép Ahogy ezt kimondta, áram el, vissza, durranás, égett szag!!! Nem fogod kitalálni, elszállt a táp. Nem tudtam sírjak vagy nevessek. RöhögtünkKép Persze egy darabig nem örültem, ha átjött...

Szöszke!
EgérkeKép
Készültök már az esküvőre? Mogyoródon lesz?

Panni!
Hova tüntél?

Sziasztok

Bea
Vendég
 


Fifianyu!

Igen, készülünk a lagzira, Gödöllőn lesz október 09-én, alig 5 hetünk van hátra addig. A ruhát varrják (így sokkal olcsóbb). Még nem igazán izgulunk, de annak is eljön az ideje...

Szia: Szöszke

Kép
 


Sziasztok!
Megvagyok, csak nyaraltunk. Meg egyébként sincs semmi újdonság.
A nyaralás nagyon jó volt. Kép

Panni
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: