Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Ebbe a fórumba a kistarcsai kismamákat várjuk.

Üdv
Brigi
 


Sziasztok!

Nagyon örülnék, ha jelentkeznének olyan kismamák, anyukák, akikkel jókat lehet dumálni és néha a játszótérre levinni a piciket.

Köszi:
Brigi, egy hathónapos kismanó anyukája
 


Sziasztok!

Én ugyan Kerepesen lakom, és nem is tudok mostanság játszótérre menni, mert betegek a manóim, de örülök, hogy indult ilyen topik gondoltam írjon valaki ide is. Van barátnőm Kistarcsán (de még nincs internet náluk) de játszótéren még nem voltunk, nálunk meg a közelben nincs is játszó. Nekem van egy 2,5 éves fiam, meg egy 6 hónapos lányom. Tervezem, hogy elmegyek a csigaházba ha lesz valami nekünk való program. Majd egyszer….


Csilla
 

 
 

sziasztok
marcsi vagyok,van egy aranyos 13 hónapos kisfiam. Még sajnos nem vagyunk kistarcsai lakósok de reméljük már jövőre azok leszünk. ha nem veszitek tolakodásnak én is szivesen beszálnék a dumcsizásba, meg néha jót tesz egy kis tapasztalat csere is.
Vendég
 


SziasztokKép
Mi is 2 hónapja lakunk Kistarcsán,de nagyon jól érezzük magunkat itt!!!
Csilla,nem tudod honnan lehet megtudni a csigaház programjait?Én is gondolkoztam már,hogy elmegyek...
A kisfiam nagyon szereti a gyerekeket és szeretnék babaklubba menni veleKépDe nem tudom honnan induljak el!!!Ha van ötleted én örülök és megköszönöm!A te gyerekeidet hogy hívják?

Marcsa,ti hová fogtok költözni,lakóparkba?Pestről jöttök ki?Ha igen imádni fogjátok ezt a csendet....Mi két hónapja minden nap úgy ébredünk,hogy "de jó itt lakni!"Mivel foglalkozol?
Várom,hogy írjatok és örülök,hogy csatlakoztatok...

Brigi
 


Szia Brigi
Igen, Pestről fogunk kiköltözni, de már nagyon nagyon várjuk azt a pillanatot, olyan kellemes és nyugodt kis település, hogy első pillanatra bele szerettünk és még az sem mellékes, hogy nincs messze a fővárostól és jó a tömegközlekedés is, hiszen az ember hosszú távra tervez és mint tudjuk a fiatalság leggyakrabban a fővárosba szeret lenni és hát a mi kis csöppségeink is egyszer felnőnek, így náluk ez is fontos szempont volt a döntésbe.
Építkezni szeretnénk, így jövőben ha minden igaz akkor időnk nagy részét már Kistarcsán töltjük, igaz egy kicsit félek az egésztől mert rengeteg munkával meg felelőséggel jár az egész de ha végre itt hagyhatjuk ezt a zajos várost akkor minden áldozatott megér.
Most jelenleg a foglakozásom „gyed”, meg a tanulás, jelenleg 5-öd éves egyetemi hallgató vagyok, így már kezdődnek a vizsgák és hát az egyre aktívabb gyerkőcöm mellett egyre nehezebb az időt beosztani.
Te mivel foglakozol, ti is pestről települtetek ki, hogy hívják a kisfiadat, terveztek második babát…? Mi igen, persze nem most a közeljövőbe de nagyon szeretnénk ha lenne egy kistestvére.
Mi mindent csinál a kismanód? gondolom most kezd aktívabb lenni, kezdi felfedezni a világot, olyan édesek tudnak lenni , ezután minden nap valami újat tudnak produkálni, az ember nem tud velük betelni. Még szopizik?

Várom az írásotokat
Marcsi a kis Márk anyukája
Vendég
 


Szia Marcsi!

Ma itthon van a férjem így a "kapcsolatteremtésre"van időm...Kép
A kisfiam,Tamás,3 napja kezdett kúszni, így hát a hosszú hétvége azzal telt, hogy kicsikét átalakítottuk a lakást,ami még amúgy is kezdetleges állapotban van a költözés óta!De nagyon édesen fedezi fel a környezetet, mindennek örül és már utánunk is tud jönniKép Gondolom nagy élmény lehet neki!!!Látni rajta!!

Hogy csinálod a sulit a kis Márk mellett?Gondolom van segítséged.Meg hát ő már nagy fiúKép
Én is befejeztem egy egyetemet 2 éve és szeptember óta elkezdtem egy posztgraduális képzést, de hát nem tudom mi lesz a vizsgaidőszakban?! Szüleink jó messze vannak és csak a férjem, meg a barátok segítenek-de egyelőre müködik a dolog.
Tamás még szopizik és nagyon jó gyerek,egy rossz szavunk sem lehet-vidám,étvágya van,alszik rendesen és minden érdekli- most az őszi falevelek teljesen elbűvölik...Meditál rajtuk sokáigKép

Örülök, hogy ti is lelkesen várjátok a költözést,de nem értem igazán:itt építkeztek?
Mi Székelyföldről vagyunk,egyelőre letelepedettek,de Pesten voltunk albérletben egyetemi évek alatt-és hát vágytunk a csendre!!
Tervezünk még gyerekeket,de egyelőre még regenerálódok Kép

még nem nagyon ismerem itt a környéket,ezért keresgélem az anyukákat,akik útbaigazítást adnak erről-arról:de barátságos embereket tapasztalok,remélem idővel kialakul minden velejárója a költözésnek!!
Örülök, hogy írtál!!!További kellemes napot nektek!

Brigi
 


Brigi!!
Nahát ezt a meglepetést! Én is Erdélyből származom, pontosabban Harghita megyéből, ti melyik részről származtok. Mi már elég rég kijöttünk, és képzeld most 3 hete kaptuk meg a magyar állampolgárságot, na képzelheted milyen nagy volt a boldogság. Nem adjátok be a kérelmet, vagy már beadtátok? Főleg most mintha egy kicsit könnyebb lenne, mert max másfél év alatt már adnak is választ a kérelemre és hát persze pozitív választ, hiszen magyar nemzetiségieknek most nem gördítenek nagy akadályokat. Gondolom, hogy ti is már itt képzelitek el a jövőt, egyetemi évek után. Milyen szakra jártál, most mit végzel? Nekem hála istennek pár hétig édesanyám tud segíteni amíg megy a kemény tanulás és hát persze az éjszakázások sem ismeretlenek.
Már vettünk telket Kistarcsán, így ezért írtam az építkezést, hogy ez vár ránk jövőben.
Hát minden elismerésem neked is, hogy a kis Tamás mellett csinálod a posztgraduális képzést, biztos nem lehet könnyű.
Szoktatok haza járni Erdélybe, mi most a karácsony is ott szeretnénk tölteni de már a tavaly is ott voltunk és az utat a pici nagyon jól bírta. Habár most már nem nagyon szeret egy helyben ülni ezért nem lesz könnyű az út, de majd meglátjuk, ez a jövő zenéje.
A kis manód az éjszakát átalussza? nálunk most megy a balhé, mert rendszeresen hajnal 2,3 óra körül föléébred, és nagyon szeretne a mellettünk lenni, ez persze ment egy kétszer de nem szeretnék rendszert csinálni belőle így néha a párommal váltjuk egymást és a kiságy mellé fekszünk a földre és fogjuk a kezét, simogatjuk míg ismét állomba merül, persze ez nem megy olyan könnyen mert folyamatosan ki kéredzik az ágyból.
Használtok bébikompot ? mi nem nagyon kúsztunk ez nálunk kimaradt, így féltem is egy kicsit de megnyugtattak, hogy nem minden baba kúszik, utána ment a bébikompal majd azt szépen 1 éves kora előtt eltettük, mert a szomszédunkban egy gyerekasszisztens nő lakik és mondta, hogy nem ajánlja mert elkényelmesedik és később kezd járni és bevallom, igaza volt.
Én 3 hete hagytam abba a szoptatást és nem nagyon akar elmenni a tejem, fejni meg nem akarom mert akkor serkentem a tejtermelést, Márk meg nem nagyon akarja elfogadni, de hát szerinte ez így is van rendjén mert már mindent eszik és nincs szüksége a szopizásra. Már raktam hideg borogatást is de semmi, így valószínű el kell mennem a védőnénihez, hogy mit tanácsol.
A Regenerálódásoddal kapcsolatban, nehéz szülésed volt? Mennyivel született a kis Tamás, és hol szültél?


Szép napot és kellemes sétát kívánok, most olyan szép idő van, hogy lemegyünk egyet sétálni.
Üdv Marcsi
Vendég
 


Sziasztok!

Brigi!
A Szilasi lapon (látom megtaláltad) kérdezd meg, hogy honnan tudják a csigaház programot, mert én is ott szoktam mindenfélét kérdezni a lányoktól. Mi 1 éve költöztünk ki a III. kerületből, és még én is ismerkedem egy csomó mindennel, de azért már tudok sok mindent. Fiam: 2003.05.12. Imre Kristóf, lányom: 2005.04.12. Adrienn Csilla. Van Gödöllőn zenebölcsi én kacérkodom vele, de még nem voltam. Bio cuccot pénteken hoznak Kerepesre ez a honlapjuk: http://beltane.holdon.hu/. Kerepesen van baba-mama klub, de még ott sem voltam. Ki a gyerekorvosotok? Jó?

Marcsi!
Hol van a telketek, a barátnőméké a Kórház mögött. Esetleg a tiétek is? Vigyázz a tejcivel, mert az én lányom még szopik, és így is begyulladt a benne maradt tejtől. Próbáld meg fokozatosan apasztani, ne hírtelen, és beszélj gyorsan a védőnővel, mert a gyulladás nagyon fáj. (hát még utána a fejése, én inkább szültem volna még egyet csak ne kínozzanak.)

Sziasztok

Csilla
 


Sziasztok
Csilla teljesen igazad van, hogy vigyázni kell, nehogy begyulladjanak, meg a fokozatosságért is tettem, mert a kis fiam nem hirtelen hagyta abba a szopizást hanem folyamatosan egyre kevesebbet szopizott (végén már csak 1-2 perc ) és végül miután esténkét bekanalaztuk a tejpép adagját, csak kis folyadékot fogadott el és kész, tele volt a poci. Csak hát a tej nem akar elapadni. Olyan édes volt a férjem, mert látja, hogy a fia nem szopizik de még van tej, így azt mondta „mi lenne ha leadnám, mert egyszer a gyerekrendelőbe látta, hogy anyatejet keresnek az olyan csöppségeknek akiknek sajna nem jut elég, így segítünk nekik”. Jót nevettem ezen meg elmagyaráztam neki, hogy már nem lehet, de meghatódtam, mert nem is gondolná az ember, hogy egy férfi ilyenekre is fölfigyel, nem csak a sport híreket olvassa.
A korházzal szemben van a telek (Auchan mellett, most kezdődik ott az építkezés), szerintem amiről beszélsz azok a Borókai telkek, ott már nagyon szépen kezd kiépülni.
Kerepesen van egy ismerősünk, pontosabban a férjem ismerőse, és ha jól tudom most virágüzletük van és valamikor foglalkoztak szépségszalonnal is de, hogy most melyik maradt meg azt nem tudom.
A kisfiad jár bölcsibe, gondolom nem könnyű két kis gyerekkel. Ott a környéken van jó bölcsi? Habár még ez nálunk nem aktuális (csak 2 éves kor utánn), de úgy gondoltam, hogy ha áttelepültünk, akkor fél napra beadnám, mert szerintem már egy idő után a felnőttek számára unalmasak és hiába „gyereknek gyerek a barátja”, meg hát a mozgás igénye is egyre több.
Az éjszakai alvásokkal, hogy álltok, nálunk néha áll a bál, de te már gondolom tapasztalt vagy e téren

Marcsi
Vendég
 


Sziasztok!

Marcsi!

Nem adtam be bölcsibe, az egyik oka, hogy úgyis itthon vagyok, a másik, hogy mivel a kisebbik nagyon pici még nem hagyhatom, hogy mindenféle nyavalyát hazahozzon a bölcsiből és állandóan betegek legyenek. Úgyhogy bölcsit nem tudok, de én jövő ősztől szeretném oviba vinni, és azt már megnéztem szimpatikus, és közel van. Kistarcsán állítólag jó az ovi, és az iskola is, gondolom akkor jó bölcsi is van. Az elsővel nekem is rengeteg tejem volt, az én párom is le akarta adni, de ő nem olyan rendes mint a férjed, állandóan azzal poénkodott, hogy majd pult alól árulja a tejemet (de csak viccelt). Éjszaka: Viszonylag szerencsém van, mert a pici lány 4 hónapos korától reggel 5-8 között ébredt, viszont cserében nappal alig aludt. Azért vannak rossz éjszakák, amikor vagy a fiam nyüszög a cumijáért, hol pedig a picinek fáj a hasa, de most pont szívás volt betegek voltak a lány 2-3 óránként kelt mint újszülöttként, nem aludt vissza, a fiam is többször felébredt, mert nem kapott levegőt plusz az óraállítás miatt van hogy 6-kor már keltek. De most már megint tudok pár órát egyben aludni.
Nekünk is ajánlottak telket Kórház mögött és előtt is, de nem mertem építkezni, úgyhogy vettünk egy 10 éveset, kicsit nagyra sikerült, de a végén már örültünk, hogy összejön valami. Szeretünk itt lakni, csend van és nyugalom, bár a tél talán túl nyugodt itt a hegy tetején.

Jóccakát

Csilla
 


Ja és bocs az okoskodásért a mellgyulladással kapcsolatosan, csak nekem már többször volt és nagyooon fáááájt, gondoltam másnak ha lehet ne fájjjjon.

Csilla
 


Sziasztok!
Csilla:nagyon köszi az infókat,remélem lassan sikerül mindent felfedezni ebben a kis városban...egyelőre a baba-mama klubot kutatom ezerrelKépMúltkor a Héven megismertem egy anyukát,Mogyoródi volt,ő mondta, hogy szerdánként van náluk,mehetek oda is,de kérdezzek rá a védőnőre,hátha tud közelebb!!!
Szép neveket adtatok a gyerekeknek,gondolom a fiad büszke a kishugára.Később meg majd viheti bulizi-mondván,hogy ő majd vigyáz ráKép

Marcsi:őszinte leszek...egy hetedik megérzésem volt,hogy te is székely vagy,de rögtön ki is nevettem magam-és tessékKép
Én Székelyudvarhelyen születtem,a férjem meg Gyergyóban.A Pázmányon végeztem teológiát,jelenleg a Semmelweisen mentálhigiénén tanulok,de csak havonta két napot kell bent lenni...akkor viszont reggeltől estig.Ilyenkor a férjem bent van végig és szünetekben szopizunk,órák alatt meg játszanak az egyik terembenKépTeljesen jól működött eddig.
Te milyen szakos vagy?És pontosan honnan vagy?
Állampolgárságot is fogunk kérni,de egyelőre a lakással voltunk elfoglalva,most meg ennek örülünk!
Haza május elején voltunk útlevélért,de idén már nem tudunk többet menni-nektek biztos menni fog az utazás,ha a Márk alszik,akkor meg pláne.
Tamás 5 hónapos koráig átaludta az éjszakát,este 8-tól reggel 8-ig aludt,de mostanában 4-5körül ismét ébred és 5 percet szopizik,majd alszik tovább.Semmi baj nincs az alvással egyelőre,de kezdett jönni a foga...nem tudom hogyan alakul ezután?Nektek volt a fogzással álmatlan éccccaka?KépMi számítunk rá!
Bébikompot nem használunk,nem is tervezzük,mert nem sok jót hallottunk mi sem róla.A Tamás nagyon ügyesen kúszik a lakásban,mindent felfedez,biztos mindene időben fejlődikKépTi már jártok lassan,nem?
A szülésem császár volt mert nem fordult meg és nem vállalják már a farosat normálisan levezetni;kicsit nehezen barátkoztam meg,de nem volt vészes,csak lelkileg-nem jöhetett be a férjem és kint könnyezett,én meg kiszolgáltatottan ott feküdtem egy asztalon..ez volt nehéz,de 20perc volt az egész szerencsére!Azután minden rendben voltKépÉs azóta is hála Istennek!
Neked minden simán ment?Hol szültél?

Örülök,hogy jelentkeztetek,jó éjt:
Brigi
 


Sziasztok anyukák!!!
Hogy vannak a kis csöppségeitek, ma sajnos elég szomorkás az idő, de szerencsére nincs nagyon hideg, de azért hiányzik a nap  , habár én már nagyon várom az első havazást mert olyan kíváncsi vagyok milyen élményt nyújt majd Márknak. Persze a tavaly is volt hó de hát még olyan pici volt, hogy nem sokat értett az egészből.
Csilla, gondolom nagy élmény lesz majd nálatok a hóember építés, hiszen a saját kis kertben már biztosan nagyokat fognak játszani a csöppségeid, és a kislányodnak nagy segítséget nyújt majd a bátya aki beavatja az igazi csíntevésekbe.
Csilla
Gondolom akkor még egy ideig otthon babázol, és hát igaz, hogyha otthon vagy a pici lánnyal akkor nincs értelme bölcsibe vinni a kis fiút, főleg most a téli időszakban amikor minden nyavalyát haza hoznak és átadják a kistestvérnek. Egy ismerősöm nagyon szenved, mert van egy nagy lánya aki oviba jár és a kisebbik lány aki most 15 hónapos, folyamatosan meg van fázva, mert alig, hogy átesik az egyik betegségen, a másik héten a nővére ismét haza hozz valami vírust. Már azon a szinten vannak, hogy egy hónapban max 1 hétig jár a nagylány oviba, a többi heteket a felépüléssel töltik, sajnos már egy „bűvös körbe” estek bele.

Brigita
Jók a megérzéseid, és képzel én is Gyergyóremetéről származom, és amikor haza járunk akkor Gyergyóban vagyunk mindig mert most ott lakik a család.
A Pázmányra járok :-) csak annyi a különbség, hogy más szakra, pontosabban a jog és államtudományira. Még a kezdetekkor kellett tanulnunk egyházjogot és tanitoot minket a Lefkánits György, meg a Fülöp atya (ha jól tudom ő már kilépett ), hát hihetetlenül jó fejek voltak, ismerősök neked?
A fogzással mi még eddig nem szenvedtünk, habár most jönnek a rágófogak amit valószínű nehezebben fig viselni a manó. Én használtam a dentinox gélt ami bevált, persze azért módjával mert azt mondták, hogyha sokat használom a fogzásnál ezeket a kenceficéket akkor az árt a fogaknak. De szerintem nem kell nagyon felkészülni az éjszakázásra mert mondtad, hogy nagyon bátor és ügyes kisfiad van , így lehet, hogy hősiesen fogja viselni és pillanatok alatt túl lesztek az egészen. Tényleg, az oltásokat jól viselte?
Gratulálok nektek a kúszáshoz, nagyon ügyesek vagytok és hát persze, hogy jól fejlődik, soha föl se merüljön benned ez a kérdés, de csak egy jó tanács (remélem nem haragszol meg) , biztosan találkozol te is majd később olyan problémával, hogy mondják majd, hogy „amikor már ennyi idős volt az én gyerekem, már tudott……..”, na ilyenkor szerintem „csukd be a füledet” gondolj valami szépre. Csak azért mondom mert én már jártam így, és fölöslegesen aggódta, meg most már amikor hasonlókat mondanak nekem akkor figyelembe sem veszem. Most engem már egy- két jó indulatú ember azzal nyaggat, hogy mikor szeretném szobatisztaságra tanítani? És miért nem mondja ki szépen, hogy apa, anya, enni, inni, stb. Kérdem én , 13 hónapos korában esetleg József Attila verseket szavaljon? Lehet, hogy valamit elrontok ezzel de még nem fogom ráerőltetni a bilire és nem fogom szidni azért, hogy miért nem beszél. Szerintem minden gyerek egy kis egyéniség, és ha a jó Isten majd megsegít és eljön az idő, hogy kistestvére legyen, biztosan teljesen más lesz mint a Márk.
Na eszembe jutott egy történet , még amikor a tavaly otthon voltunk karácsonykor, egy aranyos kis rokon meg akarta etetni töltött káposztával a Márkot (3 hónapos), mondván, hogy mi nagyon el vagyunk finnyásodva és elkényeztetjük a gyereket, bezzeg én amikor 4 hónapos voltam nagyon jó ízüleg megettem. Na ilyenkor azt sem tuja az ember, hogyan mondjam meg a „bölcs” embernek (hogy ne sértődjön meg), hogy lehet, hogy pár hónapot téved, meg azért ezzel várnunk kellene egy kicsit, na de szerencsére a kislegény megoldotta , mert gyorsan szopizott egyet, és a sértődés el volt kerülve. biztos már kerültetek ti is ilyen hasonló helyzetbe
A szüléssel nem volt probléma, minden simán ment, a férjem végig bent volt, és hát féltem, hogy hogyan fog reagálni a történtekre, de szerencsére nem volt probléma és azt mondta, hogy az élete legszebb percét élhette át amikor meglátta a kisfiát és a karjaiba vehette. A Margit korházba szültem, és oda szeretnék majd visszamenni később is, nagyon meg voltunk elégedve az ellátással, és képzeld, miután lezajlott minden és a lábaim is vízszintes helyzetbe kerültek, pihengetett a család együtt, mielőtt átvittek volna a korterembe, és akkor szép kis porcelán készletbe teát hoztak be nekünk, ami hihetetlenül jól esett. A szülőszobák (egyágyas) meg nagyon szépek és felszereltek. A Manó meg elég nagy baba volt, 3900 és 56 cm –rel jött a világra, ezért egy kicsit megszenvedtem, de nem panaszkodom mert lehetett volna rosszabb is.

Írjatok még
Mindenkinek szép napot, én meg most beleásom magam a könyvekbe, mert pár nap múlva vizsga
üdv Marcsi
Vendég
 


Szia Marcsi!
Gyors leszek,mert ma nem sok időm van,sajna...
férjem kérdezi, hogy hol jártál középiskolában,mert ő ismer Gyergyóremetén egy Marika nevezetű lányt..testvérosztályból!!
Bocsi,de jót röhögnék,ha ismeritek egymástKép
Na szép estét és írj,ha ráérsz két sort,kíváncsi vagyok nagyon..
Brigi
 


Sziasztok!

Brigi!

Hát nagyon nem várom, hogy bulizni járjanak, ebből a szempontból nagyon megvénültem féltem őket előre. A fiamnak 6 hónaposan kezdtek kinőni sorban a fogai, de nekünk nem volt különösebb baj vele, max. állandóan vizesek voltak a ruhái a nyálcsorgástól. Kaptunk kompot nem használtuk mi sem, mert rosszakat hallottunk róla, de most hogy a fiam 2 éves elmúlt az a kedvenc játéka. Már ezerszer eldugtam, mert rossz nézni, de mindig megtalálja és követeli.

Marcsi!

Döbbenet, a fiammal tavaly már építettünk hóember, meg szánkóztunk, és idén amikor mondtam neki, hogy esni fog a hó csillogó szemmel kérdezte, hogy megyünk szánkózni? Honnan van egy ekkora törpének ilyen agya? Ilyenkor olyan büszke vagyok! A Margitban szültem én én én is. Ja és fel vagyok háborodva mind a két kölköt ott szültem és egyszer sem kaptam utána teát (Hát ilyet). Lehet, hogy találkoztunk, bár te előbb szültél de én sokat voltam kórházban a terhességem alatt.

Sziasztok

Csilla
 


Szia Csilla!

Nehogy azt hidd,hogy én már most arra várok, hogy mikor kezd a Tamás bulizni járniKépDe ha bele gondolok,hogy úgyis előbb-utóbb sor kerül rá, akkor még mindig jobb a kis hugit a bátyus árnyékában elengedni, mint az osztálytársakkal,nem?
Mi sem voltunk bulisak a férjemmel,inkább táncházba és bálokba jártunk,de tiltani meg nem tilthatjuk meg 16-20 év múlva, hogy ne bulizzanak..legfeljebb megmutatunk nekik másik alternatívákat és abban reménykedünk, hogy a jobbikat fogják választaniKép
A Tamás fogzása érdekes..tegnap egész nap nyűgis volt,ma meg semmi-nyugisan ébredt,vidám!Azt hittem a foga miatt lehet,de ezek szerint mégsem-talán a borús idő zavarta meg!Nyála nem nagyon folyik, inkább állandóan rágja a kis kezét, vagy ami kezébe kerül...így vagyunk a fogakkal!Remélem kijön neki is,nem marad bentKép
Neked a gyerekeid meggyógyultak???Ez az idő nagyon csalóka és sokszor én sem tudok elég bölcs lenni öltöztetés-sétáltatás ügyében,de még nem sikerült megfáznunk eddig.
Babaklubról nem írtak még a lányok,lehet, hogy a védőnő marad információs forrásként..
Na szép napot nektek és napsütést mindannyiunknak-legalább még 2-3 hétig:aztán jöhet a hóKépha rajtunk múlna

Brigi
 


Sziasztok

Brigita
Még olyanról nem hallottam ,hogy testvérosztály de most már én is nagyon nagyon kíváncsi vagyok, Ditróban jártam, a matek- fizikán (fúj de utáltam, váltottam is hiszen a matek meg a jog nem nagyo illik össze), 1997-ben végezetem. A férjedet hogy hívják? Milyen kicsi a világ! Na írjál amint tudsz mert megöl a kíváncsiság. Remélem nincs semmi gond a manóval, mert írtad, hogy nincs sok időd sajna….

Csilla
Te kinél szültél? Apás szülés volt nálatok is? A barátnőm most készül a szülésre, 3 hete van hátra és mondta, hogy már sok változás történ a Margitba, mert az első babáját is ott szülte Már a terhesgondozást sem ott csinálják egy helyben, pedig szerintem nagyon jó volt, mert nem kellett szaladgálnod mindenhová, hanem egy helyen megcsináltak minden vizsgálatot. Most csak az Afp meg a ctg csinálják meg, a többi vizsgálatot a körzeti rendelőben kell megcsináltatni, és képzeld a csecsemősök mondták neki, hogy pelust mindenképpen kell már vinni mert már egyáltalán nem adnak, és ha akarnak, akkor ruhát is vihetnek. Na ezt a változást? nem tudom amikor te szültél, hogy volt de amikor én szültem akkor még teljes volt a kiszolgálás. Az ok, hogy a költségvetésből már nem jutott a korháznak, pontosabban nagyon sok pénzt (támogatást) elvontak, így sok mindent meg keletet szüntetni és alkalmazotti leépítés is volt. Én nagyon sajnálom mert szerintem kevés olyan felszerelt és kellemes szülészet van mint a Margit korház, gondolom te is azért választottad 2szer is. Valami gond volt a terhességed során? Miért kellett bent lenned? Most néztem a gyerekeid születési dátumát, és hát nagyon szép dátumok egymás után cakkra pontosan, csak 1 hónap az eltérés. Ezt így terveztétek vagy így jött össze. A lányod Kos jegyében született, így elég makacs és kitartó lesz, a fiuknak nehéz dolguk lesz majd vele, mert nem vagyunk könnyű esetek, mivel én is kos vagyok és tapasztalatból tudom, meg néha fejjel a falnak de akkor is kitartunk a magunk igaza mellett. A fiadnál melyik nevet használjátok? Valamelyik név az apuka neve is? Mert a lányod nevénél látom, hogy az édesanya nevét is viseli, a pici lánynál melyiket? Általában az elsőt szokták (mert nekem hosszú nevem van, de mindig az elsőt használom), de hát mégiscsak jobb ha megkérdezem  Amint tudok és időm lesz rá, majd rakok föl fényképet remélem majd ti is bemutatjátok a kis manókat.


Minden jót
Szép napot
Marcsi
Vendég
 


Sziasztok!

Brigi!
Hát biztos eljárnak majd, de ezért is örülök, hogy kiköltöztünk Bp-en könnyebb elkallódni.
Hát a nagy hamar és gyorsan gyógyult, a hugit megviselte sajnos, úgyhogy eldöntöttem most egy darabig nem megyünk társaságba, mert elég csúnya járványok vannak, és a taknyót is valószínűleg gyerekektől kapták el. Szilas válaszolt a babaklubra.

Marcsi!

Dr. Pálffy-nál szültem, és Szökrény Gyöngyinek hívták a szülésznőmet. Az elsőnél apucis volt a második hírtelen császár lett 6 héttel az időpont előtt, úgyhogy csak egy kis ablakon keresztül nézte ahogy kikapják törpillát (1800 gr.) Nekem még minden vizsgálatot a kórházban csináltak, de pelenkát már akkor is vinni kellett, sőt nekem az elsőnél is már korlátozták napi 5 pelusra. Én sem értem, ez egy jó szüléset mindig tele van beteggel, jók a szülésznők, az orvosok, sokan szeretnek odajárni, nagyon nagy részt ölel át Békásmegyertől kezdve mindenki oda tartozik és erre meg akarták szüntetni. Biztos valami van mögötte, amit normális halandó nem érthet. Én azért választottam, mert 5 percre laktam, és ott ajánlottak orvost alapból a MÁV-ban akartam szülni de nem bántam meg.
Kos kérdés: Nem akarok egy kost sem bántani, de a párom családjába már van két kos lány, és egy pár ismerősöm is kos, hát nem szerettem volna olyat. Szóval egyáltalán nem kosnak készült a drágám, de úgy döntött, hogy csak azért is. A kiírt időpontjuk között 4 nap volt össz-vissz úgyhogy én azt hittem, hogy a fiammal közel egy időben lesz a szülinapjuk. Így terveztük, de nem gondoltam volna hogy ilyen simán sikerül (a fiam 1 évig készült). Cukros terhes voltam sokat voltam kórházban főleg a másodikkal.
Az én családomban apa, bátyus, a páromnál nagyapa, apa, párom Imre. Ennek ellenére nem akartuk eleinte, mert még nagyon régen kitaláltuk a Kristófot (akkor még nem is volt divatnév), de meghalt a nagypapája, akihez nagyon kötődött és akkor így döntöttünk. Ha lány lett volna, akkor Adrienn is szóba jött, és ez maradt a következőre. Az első neveken szólítjuk őket.

Hát remélem nem aludt el senki olvasás közben

Sziasztok

Csilla
 


Sziasztok!

Brigi!

Már akartam kérdezni, hogy te hol szültél, és merre laksz Kistarcsán? Építkeztetek, vettetek? Hol laktatok előtte?

Marcsi!
Te kinél szültél? Most hol laktok?

Mindig arra koncentráltam, hogy mindenre válaszoljak aztán nekem meg info hiányom van.

Csilla
 


Sziasztok lányokKép

Nagyon örülök a nagy leveleknek így fürdetés után...el sem hiszitek mennyire!!!Teljesen nyugis volt a Tamás egész nap-barátnőmnél voltunk Pesten,majd az Ikeában vettem gyereklámpát a szobájába-és hát le a kalappal előtte!Mindenen csak ujjongottKép
Tegnap egész nap nyügis volt szegénykém...ezért írtam,Marcsi,az este, hogy nincsen sok időm-nem beteg hála Istennek!
Nem is tudom kinek mit írjak,tele vagyok én is kérdésekkel,ti is vártok pár dologra választ,hát igyekszem sorban válaszolni,majd meg én is hadd kíváncsiskodjak....jó? Kép
Marcsi!
Akkor nem a férjem testvérosztályából vagy,mert ő '98-ban végzett.Bálint Arnoldnak hívják egyébként,azért lehet,hogy ismered...
Én végeztem 97-ben Székelyudvarhelyen a Tamási Áron gimnáziumban-filológia idegen nyelv szakon:én meg nagyon szerettemKépaz egész sulit,képzést,társaságot,tanárokat,szép volt maga a suli is(fent a hegyen..jaj,hogy el fogott a honvágy )
Neked a férjed honnét való?
A Tamásról inkább e-mailben küldök majd képet,ha nem baj...nem szeretnék publikusatKépUgy-e érted mire gondolok??Amúgy meg szívesen megmutatom nektekKépNagyon aranyos!Állandóan mosolyog!

Csilla!

Én teljesen el vagyok most szállva,mehetünk baba-mama klubba,majd zene bölcsibe is lehet..de hogy mindezt a sok jót egy ilyen szép nap után...kicsit ugrálok az örömtől!Kép
Hát sajnálom nektek ezeket a bacis dolgaitokat,remélem lassan mindannyian túl lesztek rajta!Jön a tél és hátha akkor nem szaporodnak a baktériumok,vírusok!
Mi lakást vettünk a Zsófialigeti lakóparkban,egyelőre jól el vagyunk de hosszabb távon építkezni szertnénk!
Sok gyereket szeretnénk és családi házat,ahol tombolhatnak a gyerkőcök!!!
A Szent Istvánban szültem, és nekem luxus volt: a pelenkától a nagy betétig mindent adtak nekünkKépA szülőszobák egy ágyasak és az egész szülészeten azsurozott ki fügönyök vannak,itthon sincs szebb-komolyan!!Festmények a falon és a dokik nagyon össze dolgoznak,nem egymást fúrkálják!
Na nem ecsetelem sokáig mert még rosszul fogjátok érezni magatokat az általatok leírtak alapján.Akikkel eddig beszéltem,mindenki meg volt elégedve a kórházzal-kivéve egykét csecsemős nővel,akik azért néha eléggé bunkók voltakKép
Csilla,te hová szoktál menni a gyerekeiddel?nekünk itt valahol van egy egy jó játszótér,a házban lévő anyukáktól tudom,de még én sem láttam...ha jobb idő lesz megnézem és beszámolok róla!

Na jó éjszakát...,Marcsi te csak tanulgass,meg se halld amit mondtamKép
Nekem is jövő szerda-csütörtökön suli,már nagyon várom!!
Sziasztok:Brigi
 


Sziasztok!!!!!

Hol van mindenki????Úgy-e nem vagytok betegek??????
Olyan sok ismerősöm van kórházban a kicsikkel, hogy kezdem azt hinni, veletek is van valami...
Marcsi!Vagy lehet hogy nagyon tanulsz?Ez még a jobbik eset; vizsgázol is mostanság?
Csilla!Rendben vagytok már teljesen????Nincs kedvetek baba-mama klubba jönni szerdán?Én is most megyek először...de biztos jó lesz!!

Nekem elég zsúfolt volt a hetem, két nap reggeltől estig suliztam és a férjem is bent volt velünk, mert a Tamás még szopizik és csak így tudjuk megoldani!
NO: írjatok, ha van időtök....
Kellemes hétvégét! Brigi
 


Halihó!!!
Marcsi:nyugtass meg, hogy vizsgázol és azért nem jelentkezel és nem valami baj van....Már Csilla is kérdezte egy másik topicon, hogy mi van veled????
Csak annyit mondjál,mint a Wass Albert Tóderikje, hogy"hö, vagy mi?"...és egyelőre beérjük ezzel isKép
Csak ne gondoljunk rosszra,mert ez nem valami kellemes ígyKép
Na szép hetet...
Brigi
 


Sziasztok lányok
Elnézést, hogy így szó nélkül eltűntem, de javában vizsgázom és ami szabadidőm van azt vagy a fiammal töltöm vagy próbálom elintézi az elmaradt elintézni valómat. Így ünnepek közeledtével elég sok minden összejön az embernek , nem tudom ti hogy vagytok ezzel a karácsonyi vásárlással de én mindig megfogadom, hogy időben elintézek mindent és mégis utolsó percre marad minden.
Na milyen volt az első havazás nálatok? Hogyan álltak hozzá a csöppségeitek, a kis Márkom nagyon nagyon szerette csak sajnos hamar elolvadt de remélem azért fehér karácsonyunk lesz !!!!!!!
Csilla akkor te most főállású anyuka vagy, dolgoztál korábban?
Brigi nálatok mikor jön a következő kis manó? Hogy megy a tanulás? Gondolom neked is kezdődnek a vizsgák , hát biztos nem lesz kellemes, de majd ránézzel a kis fiadra és minden fáradtságot elfelejtesz és teljesen megújulsz, szerintem másképp nem is menne az egész tanulás, olyan sok erőt adnak ezek a kis csöppségek. Most már értem azt, hogy egy nagy családban ahol sok gyerek van miért olyan erős az anyuka, holott én a helyében kidőltem volna.
Na mindenkinek kellemes és nyugodt vírusmentes hetet kívánok , remélem a betegségek nagy ívben elkerülnek titeket is, mi hála istennek eddig megúsztuk.
Marcsi
Vendég
 


Szia Marcsi!

Isten hozott vissza közénk! Végre megkerültél...mondtam a Csillának,hogy biztos vizsgázol!Megvagy velük?
Nekem sincs most időm írni, mert épp szerdára csinálom a dolgozatomat, a vizsgáim meg január-februárban vannak! Most úgy vagyok velük, hogy nem érdekel különösebben, olvasgatok és majd lesz ami leszKép
Tamás és a férjem az első és nem a suli! Õk mindent kárpótolnak, megéri lemondani sokmindenről, hogy velük lehessek! De ezt a sulit valahogy szeretnénk, ha tudnám csinálni...
Következő kismanó? Szertnénk majd, még egy kicsit várunk, hadd tudjak Tamásozni intenzíven.Nektek csak nics útban??hogy ilyen sejtelmes vagy?Kép
No megyek is...még ebédet is kell főznöm neki tanulás közben!
pusza:Brigi
 


Sziasztok!

Marcsi!

Csakhogy megkerültél! Igen dolgoztam, egyszer egy nagy cégnél, aztán a főnököm kivált csinált egy faktorálással foglalkozó céget, ahol én voltam a titkárnő-pénztáros-utalós-feleség intézős mindenes. Most járom az utolsó évemet a Gábor Dénes Műszaki főiskolán, ha minden igaz jövőre befejezem. De semmi közöm hozzá sajnos, mert tanulni nem nagyon volt időm, és amúgy is ez egy fiús szakma. Gyed-en vagyok tervezem, hogy visszamegyek dolgozni (rokonomnak van könyvelő cége), és el szeretném végezni a mérlegképes könyvelőit. (De ezek csak tervek mert elvileg még 2 évig biztos nem megyek sehova, ha bírjuk anyagilag). Lehet, hogy már írtad akkor bocsi, de mikor tervezitek az ideköltözést?


Brigi!

Intézni kéne minél több embert a zenebölcsire, kár lenne, ha nem indulna itt az érdeklődés hiánya miatt. Én nagyon szeretném.

Annyira édes a fiam, úgy várja a mikulást! Ráadásul valahonnan meghallotta, hogy vonatot szeretnénk karácsonyra, és időnként felkiált, hogy JAJ de jó kapok vonatot karácsonyra, Jaj de jó! Meg kell zabálni! Én nem voltam különösebben karácsonyozós típus de most úgy várom már.

Jóccakát

Csilla
 


Ezt el kell, hogy küldjem!Kép
 


Sziasztok
Nagyon szép és kellemes Mikulásnapot mindenkinek!!!!!!!!!!

Brigitta
Nem még nincs útban a testvérke, de nagyon elkapott a babaláz mert a barátnőmnek 2 hetes pici manócskája van és van egy másféléves lánya is és olyan édesek így ketten, annyira szeretgeti a kicsit a nagylány, folyamatosan puszilgatni akarja és hát az én anyai szívem nagyon elérzékenyült. Testvérke minden esetre lesz csak nem most, először legyünk túl az építkezésen meg a költözésen , stb és majd utána de reményeink szerint ha minden jól alakul akkor max 2 éven belül biztos, hogy összejön a dolog, nem szeretnénk nagy korkülönbséget a kicsik között. Nagyon szép 9 hónapom volt, problémamentes és az volt az életem legszebb időszaka, és utána már csak fokozódott, és szeretném mihamarabb újra átélni mindezt.
Apropó , most Gyergyószentmiklóson nagy ünnepség van, hiszen mikulás napjára mindig csinálnak valami rendezvényt. Tényleg, haza mentek az ünnepekre? Mi már nagyon készülődünk, és ha minden igaz akkor 22 vagy 23-án indulunk. Remélem ott azért fehér karácsonyunk lesz, ha nem jöttök akkor majd küldök képet az otthoni havas tájakról egy kis szívmelengetőnek.
Tamás mi újdonságot csinál? A fogzással hogy álltok, mert ha jól emlékszem a múltkor fel voltatok készülve a legrosszabbra is. A járás hogy megy neki?

Csilla
Gyönyörűek ezek a kicsi manónk , olyan édesek, hogy nem is találok szavakat, na látjátok ezért akarok én is mihamarabb testvérkét mert a szemükben azt a szeretettet és azt a csillogást csak egy testvér tudja megadni. Nincs az a játék, az a foglalkozás ami ilyen nagy örömet és boldogságot tud adni egy gyereknek mint egy testvér. És látszik rajtuk, hogy imádják egymást. Szóval Csilla szép családod van, a munka meg ráér, teljesen igazad van. Továbbá minden elismerésem, hogy még a sulit is viszed, azért nem könnyű a műszaki, vagyis nekem nem. A férjem végzett a műszaki egyetemen 1996-ban és utána még két évet tanult valami továbbképzésen és láttam, hogy miket tanul, szóval nem semmi, habár ha valaki ezt szereti annak simán megy. Férjem az én anyagaimtól van elborzadva, de nem is a nehézségen ha nem a mennyiségen, így hát mindenkinek más a beállítottsága, ő nem tudná azt tanulni amit én , én meg azt amit ő. Na ezt szépen leírtam!!!!!!
Ha minden a terv szerint alakul akkor talán már a jövő karácsonyt Kistarcsán töltenénk, azt hiszem már mondtam, hogy a korházzal szemben vásároltunk telket és ott szeretnénk építkezni. A múltkor voltunk kint és meglepődve láttuk, hogy javában folyik az építkezés
Te mondtad, hogy a barátnődék a korház mögött vásároltak teleket? Már építkeztek is? Én már előre félek mert nem kis munka meg idő, és persze az anyagiakról nem is beszélve.

Megkérdezhetem , hogy milyen zenebölcsire toboroztok embereket, mert nem hangzik rosszul, és mikortól lenne aktuális? Ez helyileg hol lenne , Kistarcsán vagy a környéken valahol? Hallottam, hogy Gödöllőn is van zenebölcsi, egy anyukával beszélgettem erről az Ikeában és nagyon dicsérte de odáig azért nem szeretnék le autózni meg vissza, nem beszélve arról ah beáll a forgalmidugó , és a fiam nem valami türelmes utasKép

Képzeljétek lányok én még mindig a tejcivel kínlódom, valahogy nem akar elapadni, már valami hormonbigyót is fölírt az orvosom, nem beszélve a jéghidegvizes borogatásról, szóval én leszerződöm valamelyik tejgyárnál, egy kis plusz jövedelem , hát nem?! Nem beszélve arról, hogy amikor beveszem a gyógyszert olyan mintha fejbe vágtak volna, régebben volt valami injekció de most már nincs. Kezdek már igazán aggódni.

Na ez a levél is szép nagyra sikeredett, belelendülök és csak a végén veszem észre, hogy …………ezért ezer bocsánat


Üdv mindenkinek
Marcsi
Vendég
 


SziókaKép

Csajok én ma sem bírom ki,hogy bele ne kukkantsak a levelekbe...és hát utána meg nem bírom ki,hogy ne írjak..pedig van tanulni valóm...haha!Tamás is lassan ébred!

Csilla: szeretném vinni zenebölcsibe,már mondtam a Csillának(Ribiszkének)múltkoriban, hogy rám számíthat...akár Gödöllőre is lemegyünk!Most még nem írtam nekik!Jelezheted, hogy én tuttttiiii,ha egészségünk vanKép
A gyerekeid nagyon édesekKépNAGYON...

Marcsi:mi nem megyünk most haza,mert autót még nem sikerült venni,enélkül meg kisgyerekkel elindulni...nem részletezem inkább! és otthon is eltelne utazással az idő,mert két helyre kell menni...4nap csupán az ünnep és így nem érdemes nekünk! Majd jövőre kivesz a férjem szabit és akkor már lehet Kép
A tej nem lehet egy nagy élmény...nekem is még rengeteg van,de a Tamás még szopizik napi ötször.hogy később mi lesz?Nem próbáltál valami homeós bogyót? hallottam már ilyenekről és állítólag jó...persze nem próbáltam még!

Na én el is tünök,mert szól a lelkiismikémKép
Pusza: Brigi
 


a kismanóknak egy kis vers így mikulás napjára


-Honnan jöttél, Télapó?
-Hóországból, hol a hó
hegyvastagnyi takaró,
a tenger meg hat akó.
Jegesmedve barátom
varrta meg a kabátom.
Kibélelte bundával,
hogy az úton ne fázzam.
Szarvasomat befogtam,
szíves szóval biztattam:
"úgy szaporázd a lábad,
szél se érjen utánad."
Meseország (világos)
Hóországgal határos.
S Meseországból az út
egyenesen ide fut.
Szerencsémre nyitva volt,
útközben egy mesebolt.
Jöttek elém tündérek,
megkérdezték mit kérek.
Mindenféle földi jót:
Dundi diót, mogyorót.
Lassan lépked, mély a hó -
Siess jobban, Télapó!
<!--attachment: __kolcsey_felhasznalok_Latogatok_mh7179_Dokumentumok_K_pek_baba-308475.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*202.6*mikul%e1s*%26%2392%3bkolcsey%5cfelhasznalok%5cLatogatok%5cmh7179%5cDokumentumok%5cK%e9pek%5cbaba%2ebmp --><center><pre>
Képmikulás
\kolcsey\felhasznalok\Latogatok\mh7179\Dokumentumok\Képek\baba.bmp (202.6 k)</pre></center><!--/attachment-->
Vendég
 


Na látjátok ennyi a műszaki zsenialitásom, még egy képet sem tudok föltenni , na szóval azért a verset tisztaszívből küldöm néktek.
További kellemes napot
Marcsi
Vendég
 


Sziasztok!

Marcsi! Mikulás jól sikerült, csak elkövettem azt a hibát, hogy csokizhatott reggel, és hát ugye utána szinte egész nap nem is akart mást enni. De olyan édes volt úgy meglepődött, bár nem értett mindent teljesen, de együtt pucoltunk csizmát, matricáztunk, hogy biztos eljöjjön Mikulás, és reggel, pedig gyönyörködhettem egy álmos meglepett kisfiúban.
Igen az én barátnőm lakik a Kórház mögött, de nekik már kb. 1-2 éve áll a ház szép is és már azóta ott is laknak.
A Zenebölcsi ugyan az, mint a Gödöllői azt a lányt szeretnénk ide Kerepes-Szilasligetre is átcsábítani, ha találunk megfelelő helyet, és elegen leszünk, akkor eljönne ide is tartani kb. januártól. Ha gondolod, mi a Brigivel a szilaligeti topiba is írogatunk, szívesen várunk oda is. Tejcit sajnálom, de nem tudok tanácsot adni, nekem szépen folyamatosan apadt, ahogy bevezettük az új étkezéseket
Köszönjük, a verset!

Brigi!
Jó tanulást te szegény. Nekem most volt két jó hetem, mert nem volt suli, na de szombaton már én is megyek.

Legyetek jók

Csilla
 


Helló csajok!

Eltüntem egy időre, de már itt vagyokKép

Marcsi: köszi a kis versikét, nagyon aranyos vagy!
Remélem jól sikerült a Mikulás mindhármatoknak...A Karácsony meg otthon biztos csodás leszKép
Gyertek majd zenebölcsibe, biztos élvezni fogja a Márk is...
Kész vagy a vizsgáiddal?Vagy még csak most kezdődnek igazán?

Csilla: te mit tanulsz mostanság??? Lehet, hogy már montad, csak nem emlékszem rá?????Lányod szeme rendben van?Kontrollon mi volt?

Nekünk tegnap egy csodálatos esténk volt: férjem munkahelyén karácsonyi buli volt és mindenki vihette a párjátKép Ilyen eddig nem volt az előző munkahelyén, de most már ezt is megértükKép Olyan igazi estélyi ruhás buli volt és a barátnőméknél aludtunk...Tamást fél nyolckor megfürdettük, szopizott,majd úgy elaludt, mint a bunda! Mi meg már a vacsorára is megérkeztünk! Azt hittem csak álmodokKépSzuper volt az egész, ettünk-ittunk és akkorát buliztunk, hogy még most is pezseg a vérem, pedig annak már 24 órája és ki sem aludtam magam.
Most meg lassan érkezik a férjem a munkából és ma van a szülinapjaKép Már éjfél után ünnepeltünk, de az igazi most következik...Nagyon várom, hogy már haza érjen!

Megyek is, szép hétvégét nektek és reménykedjünk, hogy ez a bokáig érő hó megmarad egy kicsikétKép
puszi: Brigi
 


Szió Ancsa!
Remélem ló helyen vagyok.
Ilyenkór anyukádnál vagy?
Nemszpktál a Marcival otmaradni míg elalszik?
Nekem még mindig cicin alszik el.Nemtudom othagyni.
Puszi!
 
 


Sejtettem hogy ide josz!!!A W-es oldalra gyere,kicsit lejjebb!Itt nem ismerem a lanyokat,ne zavarjuk oket!Kicsit bonyolult a rendszer de meg lehet szokni!!!
Akkor a W!!!!!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!!!!

Remélem magatokhoz tértetek a karácsonyi ünnepek mámoros hangulata utánKép
Jól teltek az ünnepek???nekünk minden csudaszép, nyugis volt, a kaja is jó lett, beigli is finomra sikerült a mézeskaláccsal együttKép Férjem is teljesen oda volt, hogy 3 napig velünk lehet!
Ki is élveztük minden percét az együttlétnek. Tamás pedig egyszerűen ennivaló volt...széttépte az ajándékát, direkt recsegős papírba raktam, hogy élvezze a kicsomagolását isKép
Most van róla egy mikuláskor készült kicsinyített kép, ezt felrakom egyelőre, majd küldök másikat is róla!
Csilla: ne irigykedj, nektek is lesz majd biztos lehetőségetek eljutni kettesben valahová...Nekünk ez ritkán jön össze, mivel nincsenek nagyszülők közelben. Adrienn szeme remélem rendben lesz...szegénykém már jó korán elkezdi az orvosokkal való barátkozástKépDe csak rendbe jön...

Marcsi: vissza tértetek már?

Kép
Na itt a fiunkKép
puszi nektek: Brigi
 


Sziasztok lányok!

Most találtam rá az oldalatokra, és nagyon megörültem, hogy itt lehet ismerkedni helybeli anyukákkal.Nemtudom megtaláltátok-e a játszóteret, de az Arany János utcán van egy jó kis játszótér.
Mi idén szeptemberben költöztünk Kerepesre, de sajnos senkit sem ismerek még itt. Van egy 15 hónapos kisfiam, és január végén születik a húgocskája. Engem is érdekelnének különböző programok, hogy ne mindig csak itthon üljek a kisfiammal. Érdekelne még, hogy nem tudtok -e valaki megbízható bébiszittert aki nem túl drágán dolgozik? A szüleim nagyon messze laknak, és nekem pedig egyre sűrűbben kell dokihoz járnom.
zitti
Kerepes
 
 


sziasztok,

mi 3 éve élünk Kistarcsán, most 10,5 hónapos a leányunk. Tegnap már szánkóztunk is. a 2. kiborulásnál már nem is sírt :o)

Van egy baba-mamam klub a Civil házban péntek délelöttönként, de még nem tudtam rávenni magunkta, hogy lemenjünk. Ha valaki már volt, írhatna róla.
Mi társaságba az Örsre járunk baba-mamam jógára, az nekem is mozgás és Virág is nagyon élvezi.

zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Tegnap mi is szánkóztunk egy nagyot szerencsére, mert mára tiszta latyak lett az a gyönyörű hóKép Én szilason voltam párszor a baba-mama klubban és elég jó volt, ajánlom mindenkinek.Ha tudtok valami jó programot még, írjátok meg. Nem ismertek esetleg olyan anyukát aki szívesen vállalna gyermekmegőrzést a saját gyermeke mellé néha pár órában? Azt tudom, hogy bölcsibe is be lehet adni megőrzésre, csak sajnos itt nincs bölcsödeKép

Zita
zitti
Kerepes
 
 


Sziasztok!

Brigi!
Azért nem irigykedtem ám komolyan, nem vagyok én olyan!!!
Gyönyörű a kicsi fiad, örülök, hogy felraktál képet róla, nagyon szeretek manókat nézegetni.

Zitti!

Merre laksz Kerepesen? Én a Széphegyen lakom, és van egy Szilasliget topik oda is szoktunk irogatni Brigivel. Hogy hívják fiadat, és a pocakban lakó lányodnak mi lesz a neve? Nem tudok sajnos bébiszittert.

Pluzsu!
Örülök, hogy egyre többen írnak. Nem voltunk még ott a babaklubban.

Na befejezem, ha felkel a fiam megyünk szánkózni.

Csilla
 


Sziasztok!

Szia Csilla!
Mi a Széphegy közben lakunk, ez a Szőlő utcából nyíló utcáról közelíthető meg.Még sajnos nincs kiépítve az utcánk. A kisfiamat Csabinak hívják a kislányunkat pedig talán Annának kereszteljük.
Nagyon aranyosak a gyerkőceid, látom neked is egy kisfiad, és egy kislányod vanKép
Olvastam, hogy lehet, hogy lesz zenebölcsi, az nagyon jó lenne mi is szívesen eljárnánk!
Gondolom jót szánkoztatok, most van holKép
A széphegy utca merre van pontosan? Mióta laktok itt?

Pluzsu!
Merre van a Civil ház? Én még nem nagyon vagyok ismerős erre..Eddig még csak a Szilasi klubban voltam párszor.

Nagyon Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!!!
zitti
Kerepes
 
 


szia,

Széchenyi út 33.
Alagút (Kórház oldala) - Volt mozi, most vmilyen építő-áruház és onnan tovább a katolikus templom felé sokáig. (talán azon is túl)

zsuzsa
 
 


Sziasztok!
Ha az a Civil haz amire gondolok,akkor az a regi onkormanyzat epulete!A templom elott van,es van egy telefonfulke elotte!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Zitti!
Nem Széphegy u. hanem a Széphegyen lakom a Dessewffy u-ban. A Hegy u-ról nyílik (szembe veletek a mező túloldalán). Tavaly okt-nov-ben költöztünk ki a III. kerületből.

csilla
 


Sziasztok lyányokKép

Jövök végre Boldog Új Évet kívánni a két lánynak, akivel egy ideje levelezünk és hát most látom, hogy megtelt az oldal új emberekkel. Isten hozott benneteket!!!
BÚÉK mindenkinek!

Csilla: sejtettem, hogy nem komolyan irigykedsz, én is csak vicceltem. A nagy bulink óta volt még egy szilveszteri kiruccanásunk a barátainknál és az is nagyon jó volt. Gyerekeink igazi szülőbarát fickók, engedik a szülőket élni, alszanak, mint a bunda, ha eljött az alvásidőKép
Veletek mi van mostanság? milyen volt a Szilveszter? Adrienn szeméről van valami hír?

Zita: bébiszittert nem tudok, én viszont szívesen besegítek neked-ingyen és bérmentve- február közepétől. Most is szívesen vállalnám, de vizsgákra kell készülnöm. Remélem valahogy sikerül megoldani...Én tudom mit jelent a nagyi hiány, hiszen nekünk is mindkettő Székelyföldön vanKép Édesanyám most készül a vizsgaidőszakomra, ez egy nagyon nagy segítség lesz nekem.
A Civil ház a templom körül van, még én sem voltam ott, mert Szilasra mentünk és utána derült ki, hogy itt is vanKép
Hogy bírod a pocakodat? Nehéz már? Mikorra várjátok?

Zsuzsa: hogy érzitek magatokat Kistarcsán? Honnan költöztetek? Mi még csak négy hónapja vagyunk itt, de minden nap úgy jövünk haza, hogy de jóKép

Marcsi: vissza tértetek már? Gondolom csodálatos volt otthon... én ünnepek alatt sokszor elkönnyeztem magam, minden nap beszéltem a családdal telefonon és mégis...Nem tudom, olyan fura néha ez a távolságKépMi is megyünk haza tavasszal, szabadságot vesz ki a férjem és elhúzunk egy időreKép

Na szép napot nektek:
Brigi
 


sziasztok,

Brigittab:
Elég jól érzem magam itt, a szomszédok tökéletesnek mondhatók :o)
A párom már régebb óta itt lakik, így kb. 7 éve "ismerem" Kistarcsát, sajnos most már sokkal forgalmasabbnak látom, mint korábban, és kevesebb csillag is látszik esténként az égen :o(
Mi a Mária utcában lakunk, ami elég közel van a buszhoz, HÉV-hez egyaránt (bár babakocsival a kistarcsai megállót tudjuk csak megközelíteni).

Egyetlen nagy szomorúságom, hogy rajtuk kívül alig ismerek valakit. Utálok egyedül sétálni, és azt is fájlalom, hogy az Örsig kell szaladnom, ha társaságba akarom vinni Virágot.
Akikkel össze szoktam futni, azoknak már van kialakított társasága, és most télen még velük sem igazán találkozom (pedig majd minden nap van min. 1/2 óra séta). Na meg élőben nem vagyok egy könnyen barátkozós :o)

na megyek, mert a kisasszony napközben csak ennyi alvásra van hitelesítve :o)
szép napokat mindenkinek:

zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Brigi!

Köszönjük nálunk is jól telt a szilveszter átjött egy házaspár egy 3 éves leányzóval, és olyan jól elvolt egymással a két manó, hogy még beszélgetni is tudtunk. Aztán éjfélkor megnéztük a tűzijátékot innen a púpról gyönyörűen látni egy csomót.
Adrinak tegnap kiszedték a varratot, két hét múlva kontroll de remélhetőleg most már tényleg túl vagyunk rajta. Õ remekül viselte felkelt nézelődött, és amikor már enni is kapott semmi baj nem volt már.

Szóval jól vagyunk

Mindenkinek minden jót

Csilla
 


Sziasztok lányok!
Brigi!
Nagyon kedves tőled, hogy segítenél így látatlanbanKép De ingyen semmiképpen sem várnám el tőled. Gondolom neked sem lehet könnyű, hogy olyan messze laknak a szüleid, rokonaid. Nekem is nagyon hiányoznak, és nem csak a gyerek miatt! Nagyon ari a kisfiad a képen igazi kis huncut lehetKép
Ja, és mi is pont 4 hónapja lakunk ittKép
Így az utolsó hetekben egyre nehezebb, mert a kisfiam után rengeteget kell pakolni, hajolgatni stb.+ a házimunka. Elvileg még 3-4 hetem van a szülésig, hát mit mondjak nem sok, lassan már kezdek izgulni!

Zsuzsa,
Én sem ismerek sok embert erre, főleg, hogy nemrég óta lakunk itt. Ha van kedved eljöhetnél a szilasi baba klubba egyszer nagyon élvezné a kislányod, mi meg megismerhetnénk egymástKép De bármi mást is megbeszélhetünk, sőt összejöhetnénk mindannyian akik itt irogatunk.

Csilla!
Pont tegnap jártunk felétek, legalábbis a széphegyen, mert voltunk a baba-mama klubban, így mostmár nagyjából tudom hol laktok. Örülök, hogy a kislányod szépen javul, ilyen pici korban szerencsére nagyon gyorsan regenerálódnak a szövetek. Mihamarabbi gyógyulást kívánok nektek!
zitti
Kerepes
 
 


Halihó!

Esős, hideg téli nap....mivel lehetne feldobni titeket? S veletek együtt magam isKép?
Thomas Merton egyik gondolata jött hirtelen elő:
" Ahhoz, hogy valóban boldog légy, csak arra van szükség, hogy lelkesedni tudj valamiért."
Nem tudom ti hogy vagytok ezzel, de nekem sokat szokott segíteni szomorkás, csendes,magányos napjaimon egy- egy jó gondolat....most ezzel próbálom magam össze szedni;hátha nektek is mond valami plusszt ezen a csütörtöki délutánonKép

Zsuzsa:forgalmas Kistarcsa most már, de vedd úgy, hogy Pesthez képest egy tanyának tünik, a csillagokból Pesten meg semmi nem látszikKép Tudod, nézőpont kérdése ez is, mint minden. Az optimista 10 almából mindig a legszebbet eszi, a pesszimista meg mindig a rosszat, így szerencsétlen minden nap rossz almát eszikKép
Nem vagy egy barátkozós típus? Mit jelent ez? Nem osztod meg elsőre mindenkivel az életed minden egyes mozzanatátKép? Én sem teszem, eléggé kevés emberrel vagyok bizalmas viszonyban,de azt mindenki maga érzi, hogy mitől érzi jól magát: ha átlátnak rajta, vagy ha van pár bizalmas barátja...

Csilla: örülök, hogy jól van a kis drága...türelmes egy gyerek lehet szegénykém! Biztos nem olyan egyszerű neki sem! De hátha nem kell több hasonló nehézségen átmenni neki..

Zita: Tényleg segítek, ha túl leszek a vizsgákon...a részleteken most meg nehogy össze kapjunkKép Nem mindegy, hogy egy gyerek fáraszt vagy kettő?Kép Mást úgyse tudok nagyon csinálni...
Viszont, ha jobb idő lesz, tényleg mehetnénk sétálni vagy játszótérre...A szilasi klubban emlékszem egy anyukára múltkor, akinek pocija volt, de az arca nem jön be...lehet, hogy te voltál???Vicces lenne...
Sejtem, hogy nem egyszerű a mostani állapotodban a kisfiad után rohangálni,gondolom a párod is dolgozik napközben. Az én férjem is hétfőtől péntekig napi 10 óra fölött van távol, az utazás elég hosszú PestreKép De a hétvége mindig felüdülés!

Na szép délutánt mindenkinek és dobjátok fel magatokat egy kávéval, ha már semmi nem segítKép
Brigi
 


Szia Brigi!

Milyen szép idézet, még így a nap végén is jólesikKép
Most a héten voltál a klubban? Akkor gondolom ki lehetsz.. Rövid barna haj, vékony alkat? Emlékszem rátok még régebbről, olyan tündéri a kisfiad, hogy egyből megjegyeztelekKép
Igen az én férjem is sokat dolgozik, ráadásul sokszor több napra mennek vidékre, így tényleg minden rám marad. Most viszont szabin lesz egy hétig!!!
Na megyek mert még vár a házimunkaKép

Jó pihenést, és szép álmokat minden anyukának és csöppségnekKép
zitti
Kerepes
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: