Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Mi is megyünk Botikával.
Erika
 


Enikõ!

Nem éhezik meg hamarabb Benedek a gyümölcs után? Én is próbálkoztam, de eddig csak a napirendünk borult fel tõle.
holnap újra próbálkozunk vele. Réci imádja rágcsálni a babapiskótát, mióta van foga. Ti próbáltátok már?
Puszi
Móni.
 
 


Mónika!
Bocs, de tudod mi a babapiskóta elõnye?
Én nem tudom, de a hátránya az, hogy rengeteg benne a cukor.
Erika
 

 
 

Figyeljetek!
A Rossman-ban 99Ft a Nestlé sárgarépa ill. sárgarépa-burgonya.
Csáó!Erika
 


Sziasztok Mamócák!

Nagyon érdekes volt a tali, Éva elõadása remek volt.
KÖSZÖNJÜK Kép
Mivel a hozzátáplálás elég nagy téma, így a fontos "fejezeteket" vettük át. Akinek maradt kérdése azt a köv. talin megbeszélhetjük. Vannak új jelentkezõk, remélem el tudnak jönni. Éppen ezért úgy beszéltük meg, hogy ennek a talinak ne legyen most konkrét témája, inkább beszélgessünk kötetlenül, illetve folytathatjuk az elõzõ beszélgetést.
Mivel új hónap kezdõdik, megkérnék mindenkit, hogy a tagsági díjat hozzátok, hogy be tudjuk fizetni a májusi bérletet. Köszönöm.

<FONT COLOR="ff0000">A köv. tali:
2002 május 8. (szerda) 16.00,
Újkerti Óvoda
Db, Károlyi M. u. 2</FONT>

Aki ott tud lenni, jelezzen vissza az alábbi címeken:
Helga: jegmadar@mailbox.hu
Móni: remenyi@thewebhungary.com
vagy itt a társalgóban.

Puszi
Remama.
 
 


Sziasztok lányok!

Én is szeretném megköszönni Évának az elõadást, valóban hasznos volt. :-)

Nemrég láttam,hogy anyák napján lesz néhány anyukáknak szóló film a Spektrumon. Gyermekneveléssel, babázással kapcsolatban (ha jól emléxem, még talán a szülésrõl is).

Csak ennyit akartam.
MInden jót!
Helga
 


Sziasztok!

Igazán nincs mit megköszönni,nagyon szívesen tettem.Örülök ,hogy segíthettem.
Eddig nincs semmi akadálya a következõ randinknak.(remélem nem is lesz)

Puszi mindenkinek:Éva
ike
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok, de mégsem tudunk menni szerdán. Botival elutazunk a szüleimhez Soltra. Jó csevegést kívánok Nektek!
Erika
 


Sajnos közbejött valami amit aznap tudtam meg.Majd egy telefonszám jó lenne,hogy tudjak szólni ilyen esetben.
Remlélem azért jól sikerült a randi!
Ezer bocsi!
Éva
ike
 
 


Sziasztok!

Semmi gond, ha nem mindig tudtok ott lenni, ez bárkivel elõfordul.
Legközelebb akkor telefonszámot cserélünk, itt neten nem lenne jó közzétenni azokat. :-)

Amúgy minden jól sikerült, sokat beszélgettünk és természetesen babáztunk. Kép

Éva!
Hogy van a Pocaklakód? Kép

Puszi!
 
 


Sziasztok!

<FONT COLOR="0000ff">A köv. tali:
2002 május 22. (szerda) 16.00,
Újkerti Óvoda
Db, Károlyi M. u. 2</FONT>

Aki ott tud lenni, jelezzen vissza az alábbi címeken:
Helga: jegmadar@mailbox.hu
Móni: remenyi@thewebhungary.com
vagy itt a társalgóban.

Téma lehetne esetleg a fogzás, fájdalomcsillapítás, fogzással járó problémák, rágókák, ecsetelõk, gélek haszna mikortól mossuk a pici fogát és hogyan, milyen a jó fogkefe.... Kerekes Magdi (Konrád anyucija) dentálhigiénikus, szívesen elvállal egy rövid elõadást, ha jónak tartjátok az ötletet.

Írjatok össze néhány olyan dolgot, problémát, amelyet szívesen átbeszélnétek, körüljárnátok egy találka alkalmával.

Puszi
Remama.
 
 


Sziasztok!
Kijött a 3 fogacskája Récinek, felül bal oldalon Kép Kép Kép
A napi 3 telerakott peluson kívûl semmi gáz nem volt
Puszi
Remama
 
 


Sziasztok!
Szerintem nagyon jó ötlet a fogzás témaköre!Zsófinak az elsõ 4 fogával semmi gondunk nem volt.Utánna annyi bajunk volt,hogy nem is tudtam, hogy ez most a fogzása miatt van- e .Nekünk pár napja bújt ki a 8.Az éjszaka is keservesen felsírt,de hamar vissza is aludt.Talán a kisörlõi kínozzák?

A kis pocaklakóm már nem is olyan kicsi(35 hetesek vagyunk) Készülõdünk a szülésre.32 hetesen 2200-nak mérte az ultrahang.

Remélem tényleg nem jön közbe most semmi.Készülök a randinkra!!!

Puszi mindenkinek:Éva
ike
 
 


Sziasztok!
Éva és Remama!
Gratulálok a kibújó fogacskákhoz!
Mi sem maradtunk ám fog nélkül! Kép Gedusnak kibújt az elsõ!

Amúgy minden rendben van, ezen kivül nem történt semmi!

Puszi!
 
 


Mi is mehetünk, hogy még - lassan 8 hónaposan - egy darab fogunk sincs? Pedig a Család már felvásárolta az összes létezõ fogzáscsillapítónak titulált rágókát.
Remélem, most tényleg ott is leszünk!
Erika
 


Sziasztok!

Érdeklõdés hiányában részemrõl a találkozók szervezését befejezem. Az óvodának jelezni fogom a héten, hogy júniustól nem igényeljük a termet. Az áprilisi és a májusi díj rendezve van, maradt 500.- forintunk, amit engedelmetekkel az ovinak szeretnék adni. Véleményem szerint ennyien bárhol talizhatunk, nem szükséges terem, amúgy is itt a jó idõ.
Sziasztok
Remama.
 
 


A legfontosabb hír:
Récinek kijött a negyedik foga is. Kész kis vámpírKép Nyûgösség nem volt, kicsípett popsi annál inkább.
Elég sokszor ébred éjjel a meleg miatt, de még eddig hamar megnyugodott egy kis cumizástól és simogatástól.
üdv.
Remama
 
 


Lányok!

Aki a kórházban szült, az meg tudná mondani, hogy kell-e hálóingeket vinni, a babának ruhát, vagy mindenbõl a kórházit kell használni?

Elõre is köszi

any
any
 


Szia Any!

Én vittem, de adnak ott is. De elõfurdult, hogy nem jutott. Még délután nézz be a zuhanyzóba, ott van lerakva, akkor még van. Én hordtam a sajátomat ha nem volt kórházi, de nem szóltak rám. Csak próbáltak volna. Kép
A babának csak hazafele jövet kell ruha, addig adnak odabent.
Mennyi idõd van még?
Sok puszi és szurkolok!!!
Remama
 
 


Remama!

Köszi az infókat. Csak olyan nehéz eldönteni, hogy mit és mennyit vigyek, már így is akkora a csomagom.
Ha jövõ hétig nem akar megszületni, akkor megcsinálják valamikor hét közepén a császárt.

köszi a szurkolást is!

üdv
any
any
 


Sziasztok!

Remama!
Gratulálok a fogacskához!
Hányan voltak az utolsó alkalommal, hogy igy elkeseredtél?

Any!
Miért fognak császározni? Nem fordult meg a baba?

Nálunk minden rendben, Gedus már kétfogú, sajnos meg is szenvedtünk érte. Mostmár elkezdett "mászkálni" is, ez azt jelenti, hogy a lábával mászik, aztán meg vagy orraesik, vagy csúszik tovább. Kép

Vigyázzatok magatokra!
 
 


Helga!

De, megfordult, remélem semmi baj vele. Az elõzmények miatt fognak. Van egy kislányom, aki oxigénhiányos lett méhen belül, ezért most erre a babára nagyon vigyázunk. Úgyhogy csak elõvigyázatosságból lesz császár.

üdv
any
any
 


Sziasztok Debreceniek!

A hétvégén Nyíregyházán bababörze lesz. Helyszín: Gárdonyi Géza Általános Iskola, Kórház utca 20. Pontos idõpont: 06.08. szombat, 10-15 óráig.
További infó: 20/3255942 Kollár Gabriella

Tudom, hogy nem pont a szomszédban van, de azért nincs is tõletek olyan messze, és hátha valakit érdekel.

Csók:

Dia
Dia
 


Sziasztok!
Már nagyon régen nem adtam hírt magamról.Most 38 hetes vagyok és felkészültem a baba fogadására.Azt mondták tegnap az UH-n hogy közel 4 kg a baba.Én már nagyon szeretném ha megszületne.Éjszakánként nagyon keményedik a hasam.A klubdélután elõtti este is 10 percenként keményedett.(ezért nem mentem még akkor korai lett volna megszülnöm)Remélem a jövõhéten túlesünk rajta.
Zsófi az nagyon gyorsan tanul.Már sok szót mond.Mi is csak csodáljuk õt.
Puszi mindenkinek.Ha tudok addig még jelentkezek.


Üdv:Éva
ike
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó régen jelentkeztem utoljára, de nem igazán van szabadidõm az utóbbi idõben. Napközben Benedek nagyon keveset alszik, ebbõl a délelõtti alvás is legtöbbször a babakocsiban történik. Tegnap például csak az ebéd elõtt aludt egy bõ másfél órát, délután már semmit.
A fennmaradó idõben meg szemmel kell tartani, mivel már egészen jól kúszik-mászik. Pár napja pl. felborította a fikuszomat, amit azóta elbarikádoztam. A hibiszkusz még szabadon van, tanuljuk, hogy nem szabad bántani. Ez még nem mindig sikerül, tegnap is megtépázta. A kezébõl kivettem egy levéldarabot, közben jóízûen csámcsogott. Gyorsan beletúrtam a szájába, de nem evett belõle. Apropó! Nem tudja valaki, hogy mérgezõ-e a fikusz? A Nõk Lapjában volt egy cikk régen a mérgezõ növényekrõl, de nem emlékszem rá. Tegnap egyébként felállt Benedek, úgyhogy a barátnõm szerint jön a horror ideje. Belekapaszkodott a heverõbe, és felhúzta magát. Természetesen mindezt egy mobiltelefon kedvéért.
Fogilag még mindig csak kettõnél tartunk.

Remama!
Ti miket esztek már? Küldj majd át SMS-en egy új telefonszámot! Vagy esetleg meglett a régi?

Éva!
Ha még nem szülsz, segíts nekem légy szíves! Említetted a babatalin, hogy Te anyatejjel keverted a tejpépet. Nem emlékszel a típusára? Én a MILDI körtés rizspépet próbáltam, de kihányta. A vízzel keverhetõ MILDI banános rizspéppel ugyanakkor nincs semmi gond. Most vagy szerencsétlen véletlen volt, hogy pont utána hányt, vagy tényleg nem tetszett ez a kombináció a pocijának.
A szüléshez egyébként egy nagy kalappal Neked!

Any!
Ha egy mód van rá, kérd magad babás szobába. Egyrészt sokkal jobbak a szobák, de ami a fõ, a babának is jobb. Én is császáros voltam, de szerencsére nagyon jól viseltem, könnyen mozogtam utána. Viszont nagyon jó volt együtt a babával - már amig élvezhettem.
Neked is egy kalappal!

Enikõ
 
 


Sziasztok!

Éva!
Gondolok rád! Kép Gyors és könnyû szülést kivánok, majd irj,hogy hogy vagy!
Ezek szerint jól megtermett kisbaba lesz! Bár nekem is azt mondták, hogy "hú....ez aztán a nagy baba..." aztán megszületett Gedus a maga kis 3160 grammjával és 49 centijével. Kép
Hol fogsz szülni?

Enikõ!
Mosmár mi is tudjuk, milyen az, ha elindul mászni a baba!
Gedus is egyre ügyesebb!
Oda kúszik-mászik, mindenhez, ami tetszik neki. Múltkor például mire beértem a szobába, már a babakocsi kerekét nyalogatta. Kép
MOst van is ám aggódás, hogy nem lesz-e valami baja....Kép

Benedek nagyon ügyes ezek szerint! Kép Sok sikert a horror idejéhez! Kép
 
 


Sziasztok!
Tudtok esetleg bármilyen tapasztalatról írni a debreceni Kenézy kórházról? Ott fogok szülni, de semmit nem tudok róla. Bármi vélemény van, örülnék ha eírnátok.
Kriszta
Névtelen
 


Sziasztok!

2 hete megszületett Zám Éva(IKE) kisfia!
Sanyika paraméterei:
3850g, 55cm

GRATULÁLUNK Kép Kép Kép
 
 


Sziasztok!

Évinek gratulálok a picihez!Kép
Remélem majd leirod,hogy milyen volt a szülés!

Sok tejcsit kivánok és jó egészséget nektek! Kép

Remama!
Jelentkezett egy anyuka baba-mama klubba sms-en. MIt irjak neki?Lesz szabadlevegõs találkozó?

Puszi!

Helga
 
 


Szia Helga!

Nálam is van megint jelentkezõ, de foggggggalmam sincs mit mondjak neki.
Jó lenne egy tali, mondjuk a nagyerdõn, de mikor?
Inkább mondjatok Ti idõpontot, nekünk nagyjából mindegy.
Gedusom jól van?

puszi
Remama
 
 


Szia Remama!

Mondjuk jövõ héten találkozhatnánk, ha jó idõ lesz, a hét elején. Hétfõn vagy kedden, mittudomén. Kép)

Ha ilyen dögmeleg lesz, akkor inkább a reggeli órákban kellene, mondjuk 10 körül, ha kellemesebb az idõ, akkor inkább délután.

Gedó jól van, mostmár mindig felül és úgy játszik. Aztán meg esik nagyokat szegény. Kép

És ti? Sokat sétáltok még mindig? Hogy birjátok ezt a hülye idõt?

Akkor ha látok idõjáráselõrejelzést, majd irok, hogy mikor találkozhatnánk.

Puszi, Helga
 
 


Sziasztok!

Csak tegnap találtam rátok és nagyon megörültem nektek! Szeretnék én is csatlakozni, ezért jelentkeznék is a jövõ heti találkozóra, hogy tovább bõvítsem a létszámot. Magamról annyit, hogy még kismama vagyok, jövõ héten már 27. hetes!
Puszi,

Bruni5
 
 


Bruni5!

Szeretettel várunk a találkozón!
Majd nézz be ide, leirjuk, mikor és hol lesz!

Puszi, Helga és Gedus
 
 


Szia Helga!

Jól vagyunk, minden ok, leszámítva, hogy Réci a nappali alvás idejét 5 óráról lecsökkentette 2 órára. Ilyenkor keservesen felsír, alig tudom megvígasztalni. Valszeg a fog és az õrült meleg kínozza. Este szerencsére nincs semmi gond. Napról napra produkál valami újat, annyira édes. Mostanában a grimaszolás a kedvence Kép
Említettem már, hogy 9 hónapos korára hasrafordult? Eddig 2x produkálta álmában, de aludt tovább. Ébren persze nem hajlandó fordulni, pláne hason feküdni Kép
Most 7 fognál járunk, kezdenek jönni a rágók is fel az ínybe, néhány helyén akkora dudor van!!!
Az evészet továbbra sem megy, de az a pici legalább változatosabb. A zöldséges-húsos hamik továbbra is kizárva, és minden amiben kevés a vitamint jöhet, pl danonino puding, túró rudi, vajaskenyér, kuki... Nem tudom mit kezdhetnék vele, már szinte mindent kipróbáltam, de az egészségesebb dolgokból 3 kanálnál nem eszik többet, ha próbálnék még adni neki, sírva fordul el a kanáltól. Remélem, ha egy kicsit lehül az idõ, jobb lesz az étvágya. Fogyott is, 9150-rõl 9000-re, még mindig nem vészes, sõt..., de azért ennek nem örülök.


Többiek!
Hol és hogy vagytok? Mi újság felétek?
Mit szólnátok a nagyerdei Békás-tóhoz tali ügyben?

Kerekes Magdi (Konrád anyucija) ismét babát vár. Kissé hányingeresen viseli, de ezt leszámítva jól vannak!!!

Puszi mindenkinek
Remama
 
 


Sziasztok!
Örömmel vettem észre a debreceni linket! Nekem már "nagyobbak" a fiaim, 2,5 és 4 évesek, de szívesen csatlakoznék. Még élénken élnek emlékezetemben a szülés, szoptatás emlékei, és majd valamikor szeretnék egy kislányt is szülni. Röviden annyi, hogy a fiúk 4350, és 4360 g-al természetes módon születtek a klinikán, fél éves korukig csak anyatejet kaptak, és a kisebbiknél adtam is le. (Ha valaki teheti, mindenképpen adjon tejet másoknak is!)
Kicsit nehézkes meglévõ listához kapcsolódni, bocsi, ha néha ismétlek, vagy túl sokat írok.
Sziasztok. Timi
 
 


Sziasztok!Itt vagyok újra.Már nagyon hiányoztatok.
Köszönöm Remama amiért hírt adtál felõlünk.
Szóval..júni 13-án megszületett Sanci...
Zsófival 13 órát Sancival igazán csak másfelet vajúdtam.Jó volt,hogy nem fáradtam úgy ki.A tejcsi is több mint Zsófival,sima ügy a szoptatás.Második gyereknél nem közel sem idegeskedem annyit mint az elsõnél.Ezért minden könnyebb.Még csak 4 hetesek leszünk,de én már teljes életet élek.Úgy érzem magam mintha nem is szültem volna.
Sanci már 4300 g.
A szabadidõm viszont a töredéke.
Én is babás kórteremben voltam .Szerintem egy anyának az a megnyugtatóbb,ha vele van a gyereke.Úgy fájt a szivem amiért éjjel teáztatták nekem pedig itt volt a sok tejem.
Most is kizárólag szopizunk.Ezt így szeretném 6 hónapig.
Annyi mindent tudnék írni,de ki kell használnom hogy alszanak a gyerekek. Kezdõdik nemsokára az "éjszakai mûszakom"-ezért jobb ha megyek én is aludni.
Mindenkit puszilok,majd jelentkezem:IKE
ike
 
 


Sziasztok!

Remama, gratulálok az átforduláshoz! Menni fog az, csak igy tovább! Kép Ezek szerint fogzatok ezerrel...biztos rossz ez a kánikula is ráadásként, de remélhetõleg lassan csak vége lesz!

Timi!
Üdv közöttünk!
Természetesen szivesen látunk és fogadjuk tapasztalataidat! Kép

IKE!
Még egyszer gratulálok a pici Sancihoz!
Örülök, hogy könnyen ment a szülés és hogy jól vagytok és tejecske is van! (Én is csak javasolni tudom, hogy adj le tejet, ha teheted!)

Lányok, jó lenne már egy tali,nem?
Mit szólnátok jövõ hét hétfõhöz vagy keddhez?
Az Kossuth egyetem elõtt.

Lécci irjatok, ha jó! Már rég láttuk egymást!

Puszi, Helga
 
 


Sziasztok!
Hol szültetek? Ezt a teáztatás miatt kérdem. Én a Klinikán szültem, és nem kaptak semmit, ha volt tejünk. Sokszor még túl is erõltették azzal a szoptatást, akinek ez természettõl adódóan nem ment (pl. befelé forduló mellbimbó miatt). Jó volt csak a babával lenni. Szerintem az életben többet nem tud egy anya annyit együtt lenni a gyerekével, mint ott (szállás, ellátás és 24 óra csak Vele)
IKE. ismeretlenül is gratulálok, és kicsit irigyellek a másfél óra miatt. A kisebb fiamnál kértem érzéstelenítést, mert nagyon nehezen ment. Rájöttem, hogy mindkét gyerekemnél azért figyeltek annyira, és kaptam rögtön, amit kértem, mert nagyon nagyok voltak (mint most Sanci). Azóta azt mondom, hogy ha egy nõ úgy érzi, hogy valamiért nem megy neki, inkább kérjen segítséget.
Remélem találkozunk: Timi
 
 


Sziasztok!

Hogy bírjátok ezt a hõséget? Ez az utóbbi két nap túltett mindenen...
Részemrõl jövõ hét kedd jó lenne egy talira, ha a többieknek is megfelel (hétfõ sajnos semmiképp sem jó).
Puszi:
Bruni5
 
 


Sziasztok!

Helga! Nekem jó a hétfõ és a kedd is. Ha Réci nem produkál semmi különöset, megyünk. Hánykor legyen? Mostanában este 6 elõtt nemigen mozdulunk ki. Kép
Fertelmes ez az idõjárás. Ígérnek egy-két napos lehûlést, utána minden kezdõdik megint az elejérõlKép

Timi! A Kenézyben "rendesen" teáztatják a babákat!Kép

Puszi
Remama
 
 


Sziasztok!

Ez a meleg tényleg elviselhetetlen. Kép
Mi is itt vagyunk szinte egész nap bezárva, Gedó is alig bir magával.Ha nagyon melege van, bevetünk egy nappali pancsit is, de csak rövid idegig "hat". Kép

Nekem meg az lenne a jó, ha inkább délelõtt találkoznánk, akár korán is, reggel 9 körül pl. Akkor még nincs akkora hõség, és ha mondjuk 10-ig tartana, még hazaérnénk a nagy meleg elõtt. Este jön haza a férjem, akkor nemigen mennénk, egész nap távol van. Kép

Irjatok, ha jó, ha nem! Kép

Helga
 
 


Sziasztok!

Részemrõl jó lenne a kedd reggel 9 óra.
Puszi:
Bruni5
 
 


Halihó!
Kedden kilenc után egy negyed órára el tudnék szaladni a nagyobbikkal, hogy megismerkedjünk, és utána vinném az oviba. Én a gyerkeimet irigylem az oviban és bölcsiben: egész nap ki sem mozdulnak a vízbõl, ami a fák alatt van.
Sziasztok: Timi
 
 


Sziasztok!

A kedd 9 nekünk jónak tûnik. Egyetem elõtt?
Puszi
Rema
 
 


Sziasztok!

Bocs, de úgy tûnik (legalábbis most), hogy nem leszek Debrecenben kedden, ha nektek mindegy, esetleg szó lehetne szerda reggel 9-rõl? Ha nem, akkor majd a legközebbi talin csatlakoznék hozzátok.
Bocs, még egyszer, de csak most derült ki.
Puszi
Bruni5
 
 


Kedves debreceni anyukak!

Egy nyolchonapos terhes baratnom szeretne babahordo kendot venni, valamelykotoknek, vagy ismerosotoknek nincs veletlenul elado?

Cicmic
Cicmic
 


Sziasztok!

Akkor kedden kilenckor a Kossuth elõtt. Kép

Bruni5!
A következõre akkor szeretettel várunk! Kép

Helga
 
 


Megint sziasztok!
Sajnos közbejött valami és mégsem tudok elmenni. Ne haragudjatok, ha gondoljátok, még a héten kereshetünk másik idõpontot, vagy majd én is csak a legközelebbire megyek.
Mégegyszer bocsi!
Helga
 
 


Sziasztok!
Benéztem az újonnan nyílt nõi konditeremben a Tesco mellett, és bár még a nyitás körüli nehézségekkel küzdenek, de nagyon szimpi, hogy van ingyenes gyerekmegõrzés, az öltözõben rendesen zárható szekrények, és a bérlet árában benne van havi 4 db szauna is. A gépek csütörtökön jönnek.
Timi
 
 


Sziasztok!

Lenne még egy érdeklõdõ kismama (32. hetes) a következõ talira. Jövõ hét hétfõ vagy kedd reggel 9? Kinek lenne jó?
Puszi:
Bruni5
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: