Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nekem hétfõ jó lenne, a kedd nem. Irjatok még, kinek jó!

Ja, a Rossmannban a Hipp gyümölcsök 149-re vannak leértékelve.
 
 


Sziasztok!

Részemrõl jó a hétfõ 9, kire számíthatunk még? Vagy van másik idõpontra ötlet?
Bruni5
 
 


Sziasztok!

Jár még erre valaki? Hová tüntetek?
(Mostmár én is idetartozom :} )

Nem tudja valaki, hogy van-e Debrecenben babaúszás?

üdv mindenkiek

any
any
 

 
 

Már megint elszúrtam a zárójelet Kép Kép Kép
any
 


Any!

Sok-sok gratulaKép Kép Kép
Tessék azonnal mesélni, amint van idõd!!!

A vénkerti suliban tudok valami babaúszást, bõvebbet sajnos nem.

puszi
Rema
 
 


Sziasztok!

Ha jól tudom, tényleg van a vénkerti iskolában babaúszás, de nem néhány hónaposaknak, hanem idõsebb babáknak. Kisebbeknek ha minden igaz a Bika uszodájában tartanak.
Tényleg, lesz mostanában találkozó valamikor? Már érdeklõdött egy másik kismama is...
puszi:
Bruni5
 
 


Sziasztok!

Köszi, majd valahogy utánanézek ezeknek. Csak más topicban olvastam, hogy olyan is van, amit itthon a fürdõkádban kell gyakorolni, de valaki tanácsokat ad idõnként, hogy mit és hogyan. (Persze a pestieknek annyi lehetõségük van....)
Lili annyira szeret fürdeni, hogy gondoltam ezt kellene megragadni...

Rema!
Köszi a gratulát. Az igazság az, hogy Lili már 2 hónapos lesz, csak eddig nem nagyon hagyott irogatni... Inkább csak olvasgattam, mert sok infóra volt szükségem. Nem igazán jött össze a szopi, ez eléggé megviselt, de mostmár túl kell lépni rajta. (Tanultam tõled is a tápszeres topicban. Igaz, most még anyatejet hordunk neki, csak igen hasfájós.)

Hogy vagytok?

üdv
any
any
 


Sziasztok!
Babauszás a Vénkertben 1 éves kortól van, mert egyébként nem elég meleg a víz. kb. 3 vagy 4 hónapos kortól az Arany Bikában tanít valaki úszni, sajnos a nevére nem emlékszem, de biztosan meg tudják mondani a portán. Mi jártunk a Vénertbe, ott kb nekem derékig érõ vízben "tanultunk", tehát szülõvel együtt vannak ezek az úszások. Ezek igazából elsõ vízhez szoktatásnak voltak jók. Tehát itt is lehet gyakorolni. Az én véleményem az, hogy a fürdõkád esete nem túl biztonságos. A kisebbik fiam fél éves volt éppen, amikor a nagyobbal jártunk úszni, aki akkor 2 volt. Megmutatta egyszer az úszóedzõ, hogy a babák tényleg megõrzik fél éves korukig a vízrõl az emlékeiket. Azt csinálta, hogy lelocsolta a feje tetejérõl a kicsit, aki erre nagy levegõt vett, és erre levitte a víz alá: és láss csodát, a picikém nyitott szemmel kalimpált, és szinte mosolygott. Tehát semmit sem késik az ember, ha 3-4 hónaposan kezdi el szakemberrel a bébiúszást. Ennyi tapasztalatunk volt a babaúszásról
Sziasztok: Timi
 
 


Timi!

Köszi a tapasztalatokat! Meg fogom érdeklõdni.

üdv
any
any
 


Sziasztok!

Az Arany Bikában szeptemberben folytatódik a babaúszás, nagyon klassz, mi már 18 hónapja járunk! A felkészüléshez van e-mailes anyagom, akit érdekel, majd ott bõvebben: karphus1@mail.matav.hu
kiskavics
 


Kiskavics!

Mail ment, várom a válaszod!

üdv

any
any
 


Kiskavics!

Én is küldtem mailt... :-))

Szia,

bruni5
 
 


Kiskavics!

Köszi az anyagotat, mail ment.
Szia,
bruni5

Ui: Találkozó nem lesz mostanában?
 
 


Kiskavics!

Én nem kaptam meg az anyagot. Kép
anyv@freemail.hu

Légyszi küldd el!

üdv
any
Any
 


Sziasztok!

Lenne még egy kérdésem (ha jár még erre valaki Kép )
Szeretnénk Lilinek betetetni a fülbevalóját, de fogalmam sincs róla, hogy hol. Tudtok egy jó helyet, ahol fülbevaló belövést csinálnak? Úgy tudom ez fájdalommentesebb, mintha hagyományosan kifúrják a fület. Vagy lehet, hogy tévedek?
Semmi ötletem nincs.

üdv

any
any
 


Szia Any!

Én 8 hónaposan lövettem ki Récinek a fülét, a Lehel u. 20. szám alatt van egy kozmeika.
Szerintem bámelyik kozmetikus megcsinálja, de arra ügyelj, hogy biztos, határozott keze legyen. Azt mondják valóban nem fájdalmas, de a pisztoly csattanásátol megijednek. Nálunk is volt sírás rendesen. Az elsõ még nem is olyan gázos, még akkor nyugisan ült, de amikor a másodikat lõtték, már tudta mi következik.
Legyen otthon alkohol, azzal mosogasd neki rendszeresen néhány napig többször is naponta és tuti nem gyullad be a füle. Ha mégis vegyél chlorocid kenõcsöt és azzal kezeld.
2-3 hét után ki lehet cserélni a végleges fülbevalóra.
Nálunk nem volt gond, nem gyulladt be, viszont 2 hónap múlva piszkálni kezdte a fülét, huzogatta a fülbevalót és többször bevérzett, fájt is szegénykémnek. Nem bírtam nézni ezért kivettem, persze be is forrt azóta a füle.
Nagyon sokaktól azt hallottam, hogy ne lövessem ki a fülét, ha már születésekor nem lövettem ki. Majd ha nagyobb lesz talán megérti, és nem fogja piszkálni. Nekik volt igazuk!!!

Remélem Ti azért több szerencsével jártok.
Puszi
Remama
 
 


Sziasztok!
Most ismét itt vagyok,mert már semmit sem tudok rólatok.
Örülök,hogy még mindíg összejönnek a találkozók.Én is olyan szívesen mennék,de még várnom kell vele.
Mi jól vagyunk.Sanci még mindíg kizárólag szopik (6,5 kg és 63 cm)Olyan mint egy töltöttkáposzta.Nyugodt kisbaba.Õt nem viseli meg anyira a hasfájás mint Zsófit.
Zsófi remekül halad a beszédfejlõdés terén (imádni való ez az idõszak amikor beszélni tanulnak)Most mindent becézget ajuka, apuka, apuci,tetóka-(tesóka)Zsófi 17 hónapos,Sancika pedig 3 lesz.

Mindenkit sokszor puszilok:Éva


A Zsófi fülét mi fúrtuk ki egy kollégámmal hagyományos módszerrel.Nem gyulladt be és nem is piszkálta .Zsófi ekkor 2 hónapos volt.Én azért döntöttem e módszer mellett,mert én is fémérzékeny vagyok és féltem,hogy ha kopik az ideiglenes fülbevalóról az arany akkor begyullad a seb.
ike
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a fülbevalós hozzászólásokat, tanácsokat. Hát....nem könnyû eldönteni, hogy mi legyen. Sajnálom is, meg félek, hogy esetleg úgy járunk, mint Ti Remama, fõleg, hogy éppen most kezdi felfedezni a kezecskéjét, és mindent piszkál. (kicsit a haját is húzogatja).

Ike! A hagyományos megoldás az sokkal jobban fáj? (Lili most lesz 3 hónapos). Csinálnak még ilyesmit a védõnõk?

üdv

any
any
 


Sziasztok!

Ani!-igen csinálnak,de nem mindenki.Az idõsebbek inkább,de gyerekgyógyászok is szokták csinálni.
Ez is egy pillanat ,csak függ a fülbevalótól amit bele szeretnél tenni.A kapcsolójának bele kell illenie a tû lumenébe és akkor szerencsés még ha hátulról beledugós a fülbevaló.ennek az az elõnye,hogy nem kell majd kicserélni a fülbevalót.Alkoholozhatod utánna, de szerintem az nagyon csípi a sebet. Én Bactroban kenõcsel kentem. Szerencsére Zsófi nem piszkálta.Nem volt semmi problémánk.Lehet hogy a gyereknek jobb ha belövik mert hamarabb megvan.Én az utólagos problémák miatt amit a multkor írtam döntöttem a hagyományos mellett.


Puszi mindenkinek! Éva
ike
 
 


Sziasztok Lányok!

Elég régen nem jártam már erre, de idõm sem volt túl sok, meg idõközben a gépemet is cserélni kellett.

Benedek lassan egy éves lesz. Nagyon gyorsan elrepült ez az elsõ év, bár az õsz meg a tél biztosan nem fog így elszállni. Most a fogzás viseli meg nagyon a fiamat. Már hetek óta "fogzunk" (egynapos láz, taknya-nyála egybefolyik, mindent rág), de csak nem akar semmi kijönni.
Tegnap megtette az elsõ önálló lépéseket, bár még kell egy kis idõ a biztosabb járáshoz. Ki tudja, talán a szülinapján már sikerülni fog.

Remama!
Lassan Ti is gyújtjátok a gyertyát. Írj egy kicsit Récirõl,hogy vagytok, mit csináltok?

Nem ejtünk még meg egy közös sétát, amíg ilyen jó idõ van?

Puszi mindenkinek

Enikõ
 
 


Sziasztok!

Lécci ha tudjátok, van-e Debrecenben korai fejlesztési lehetõség 1 éves körüli babáknak, lécci irjátok le hol!

Elõre is köszönöm!

Helga
 
 


Ja, olyanra gondolok, ami nem sérült gyermekekkel fogalakozik. Ahol vannak eszközök is a babák fejlesztéséhez.

Kép
 
 


Milyen problémára gondolsz? Nem mindegy! Ha gondolod, írd meg magánban vargat@tvnetwork.hu címre.
szia: Timi
 
 


Szia Helga!

Szerintem olyan hely nincsen, ahol kifejezetten korai fejlesztéssel foglalkoznak, de sérült gyerekekkel nem, hiszen ez nagyon tág határok között mozog, hogy melyik babának van szüksége, és milyen fejlesztésre. (Sajnos tájékozott vagyok a témában)
A "legnagyobb" korai fejlesztõ a SOFT alapítvány (biztosan van más neve is, nem jut eszembe), a Vénkertben. Nekik eszközeik és szakembereik is vannak.
Ha valami konkrétabb érdekel, akkor én is megadom az e-mailem: anyv@freemail.hu


Mitörtént? Kihalt ez a topic mire mi "belenõttünk"? Hol vannak a többiek?
üdv

any
any
 


Sziasztok!

Köszi a hozzászólásokat! Kép
Láttam a neten egy honlapot, amin olyan eszközök vannak, amik segitik a kicsik gondolkodását és mozgását fejleszteni.(Pl. pár lépcsõfokos lépcsõ, különbözõ anyagú és szinû labdák, stb) Ezeket megvenni nagyon nagy kiadás lenne (meg hely sem lenne az eszközöknek). Tehát valamilyen speciális játszóházra gondoltam, ahol ezek megvannak. Gedusnak szerencsére nincs semmi baja, csak gondoltam, ha van Debrecenben olyan hely, ahol ezeket az eszközöket lehetne használni, elvinném õt kipróbálni. Egyébként jól fejlõdik, semmi baja sincsen, csak érdekel a téma.
Mégegyszer köszi a segitséget, és ha tudtok, ilyenrõl, irjatok!

Helga

(Én is sajnálom, hogy kihalt a topik, nem beszélve a baba-mama klubról) Kép
 
 


Kedves Helga!
Én csak olyan helyeket tudok, ahol 2 éves kortól fogadnak kicsiket. Nekem tetszik a Malomparkban a játszóház, napközben nem nagyon vannak, lehet hogy beengedik akkor a kicsit. Emellett van a Gekko játszóház, ahol szintén fejlesztés folyik, a www.gekkonet.hu oldalon olvashatsz is róla. De a legjobb, ha megszerzed Deákné B. Katalin: Anya taníts engem c. könyvét, amiben rengeteg olyan készségfejlesztõ játékot ír le 0-6 éves korig rendszerezve, ami minden háztartásban megtalálható, és nem kerül súlyos tízezrekbe.
Szia: Timi
 
 


Helga!

Megírnád annak az oldalnak a címét, ahol láttad ezeket az eszközöket?

köszi

any
any
 


[url=http://www.segelyhely.hu/gondviseles/komm.htm" TARGET="_top]http://www.segelyhely.hu/gondviseles/komm.htm[/url]

De ajánlom a következõt is: [url=http://www.bebilap.hu/elso_ev/fejl7_14.htm" TARGET="_top]http://www.bebilap.hu/elso_ev/fejl7_14.htm[/url]
 
 


Timi!

Köszi a hozzászólást!
A gekkót mindjárt megnézem. Kép A bolti játszóházakra nem is gondoltam, jó ötlet. De talán majd ha nagyobb lesz Gedus.

Minden jót Nektek, köszi mégegyszer! Kép
 
 


Valami szörnyû...
[url=http://index.hu/politika/bulvar/gazolas0930/" TARGET="_top]http://index.hu/politika/bulvar/gazolas0930/[/url]
Névtelen
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk ám, nem vesztünk el, csak sokkal kevesebb idõm jut arra, hogy leüljek a gép elé.
Most éppen egy mély hullámvölgybõl mászunk kifelé Récivel. 10 hónaposan felállt, 11 hónaposan megtanult mászni. Egy kicsit felcserélte a dolgogat.Kép
Szülinapja elõtt 2 héttel megtette az elsõ önálló, de még bizonytalan lépéseket, erre egy szerencsétlen esés után 2 helyen eltört a keze. Így gipszben ünnepeltük az elsõ szülinapot. A legszörnyûbb az volt, hogy de. 10-kor esett és du.4-kor vitték a mûtõbe, ugyanis altatásban kellett visszatenni a könyökét. Addig ott sírdogált az én kis hõsöm az ölemben. Az altatás nagyon jól sikerült, 25 perc múlva ébren hozták ki, és onnantól kezdve nem is fájt neki. Azóta megtanulta használni a gipszes kezét, és hatalmasakat üt vele. Kép A dokibácsi szerint nem lesz semmiféle következménye a dolognak, nem kell tornáztatni, meg ilyesmi. Csak egyszerûen használni kell. Ja, a baleset a 10 cm-es szivacsán történt úgy, hogy ott ültem mellette, de tekintve, hogy nem elõszõr vágodott hátra eszemben sem volt, hogy elkapjam. Nem is nagyon szoktam, mert pontosan attól félek, nehogy megrántsam valamijét.
Ráadásul összeszedtünk valami jó kis megfázást, végigment az egész családon, Réci kétszer egymás után beleesett. Pici láz, állandó orrfolyás, orrszívás félóránként, cirkusz a gyógyszerbevételnél... de ezt már biztosan ismeritek.
A bedugult orra sokkal inkább zavarta, mint a gipsz. Mondhatni azt észre sem veszi.
Most úgy tûnik lassan kilábalunk a betegségekbõl, a gipszet jövõ hét csütörtökön veszik le. Félelem nem maradt benne az esést követõen, ugyanúgy lépeget mint elõtte, csak persze most másként kell egyensúlyoznia a nehéz gipsz miatt. Ha leveszik megint kezdheti elõlrõl szegénykém.
Véglegesen áttértünk a napi egy alvásra, ez kb. 1-4-ig tart, néha 5-ig. Este persze alig bírjuk kifárasztani. Az éjszakákat továbbra is átalussza, bár amióta bekapcsolták a fûtést 1x-2x iszik, és alszik tovább.

Tényleg jó lenne egy tali, amíg ilyen az idõ, de mikor lenne nektek jó, és hol talizzunk?

Na jó sokat írtam, úgyhogy most Ti írjatok!
Puszi mindenkinek!
Móni.
 
 


Szia Rema!

Tényleg régen nem hallottunk rólatok, örültem, hogy megláttam, hogy írtál. Aztán már kevésbé, amikor el is olvastam.
Veletek érzek, és kívánom, hogy tényleg mihamarabb "kimásszatok a gödörbõl".
Gyógyuljatok! Kép

Lehet talihoz csatlakozni?

üdv

any
any
 


Sziasztok!

Remama!
Nagyon sajnálom a veletek történteket. Kép
Csodálkoztam is, hogy miért nem jelentkezel...
De mostmár hamarosan túllesztek az egészen, vigasztaljon az, hogy a nehezén valószinûleg már túlvagytok!
Mihamarabbi jobbulást kivánunk nektek!
Ja, és gratulálok a kis sertepertélõsnek a gyalogláshoz!Kép

Nálunk rendben van minden. Gedus még csak kapaszkodva mer menni, mindent nagyon alaposan megvizsgál, értelmesen figyel mindenre, próbálja utánozni, amit mondunk. Igy lesz a fa "ba", a gomb "gum", stb. Szóval jókat mókázunk az ügyes próbálkozásokon.
Mi is túlestünk egy családi náthán, de szerencsére nem volt komolyabb gond.

Egy tali jó lenne, tudnék hozni egy új lányt egy 5 hónapos kislánnyal.

Irjatok idõpontot, aztán egyeztetünk!
Puszi, Helga

Any, téged is várunk! HÁtha már végre összejön! Kép
 
 


Sziasztok!

Nem tudom mennyire emlékeztem rám korai talis idõszakunkból, de segítséget szeretnék kérni tõletek.
Egy mostmár 20 hónapos kislány Bogi anyukája vagyok, és ismét kismama (december 31-ére vagyunk kiírva).
A kérésem az lenne, írjatok nekem tapasztalaitokról, ha fogadott orvos nélkül szültetek a Klinikán!

Elõre is köszönöm!

Üdv.:Pancsika
Névtelen
 


Pancsika!

Nekem személyesen nincsenek ilyen élményeim, de a hugom mindkétszer fogadott orvos nélkül szült, és teljesen meg volt elégedve, igaz nem is volt semmi komplikáció.

üdv
Any

Valahogy mégsem akar ez a topic beindulni...merre vagytok Debreceniek?
Any
 


Kedves Pancsika!
Én egyik fiamnál sem fogadtam orvost, és a klinikán szültem. Mindkétszer nagyon lelkesek voltak a gyakorló orvosok,ugyanis ritkán van lehetõségük a sok fogadott orvos mellett, hogy valakivel foglalkozzanak. A csecsemõsök pedig nagyon tündériek voltak, mindenkivel meg voltunk elégedve. A második szülésemnél szerencsém volt, mert az ügyeletes orvos tudott epidurális érzéstelenítõt bekötni.
A varratokat is a gyakorló vette ki, és tulajdonképpen nem is adtunk neki semmit, mert nem találkoztunk vele utána. (érdekessége a dolognak, hogy a másik gyakorló doki gyerekorvos lett, és kezelte késõbb a nagyobb fiamat a klinikán, és emlékezett ránk) Ne izgulj, szerintem rendesen elláttak, és a férjem is ott volt, mindig jöttek amikor hívtuk õket. Én azt tapasztaltam, hogy sokszor aki orvost választott, ahhoz addig ahhoz nem is núltak hozzá, mert van választott orvosa (csak akkor, ha vészhelyzet volt).
Szia: Timi
Én szívesen leveleznék, de még nem ismerlek Titeket. Írjatok a gondjaitokról örömekrõl, hogy meg tudjuk beszélni!
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen, hogy reagáltatok. Sajnos idõközben változott a helyzet (az elején meg sem fordult a fejemben, hogy esetleg problémám lesz a terhességemmel).
Gondjaim lettek, és a terhesambulancián nem igazán akart senki foglalkozni velem. Ez eléggé rosszul esett, ezért most ott tartok, hogy orvost keresek.
Tudtok esetleg olyan doktort ajánlani, aki viszonylag késõn (30.hét), és eléggé kritikus idõpontban (dec.31-ére) vállal kismamát?

Elõre is köszönöm!

Üdv.: Pancsika
Névtelen
 


Szia Pancsika!

Mi a gond? Ez sajnos biztos, hogy így van, az ambulancián nem igazán foglalkoznak senkivel, ha nincs orvosa. Ezért is írtam, hogy inkább csak akkor, ha semmi gond nincs.
Én sajnos nem tudok név szerint ajánlani, de egyet mindenképpen mondanék, hogy kit ne: Székely Pétert nagy ívben kerüld.
Egyébként sok rendes, lelkiismeretes doki is van, de nem tudom mennyire vállalnak a 30. héten.

Remélem nem nagy a gond, minden jót kívánok:

Any
Any
 


Szia Any!

A magzati szívhangnál van a baj, ui. egyszer-egyszer ES-ek hallhatók. Néhány orvos szerint nincs jelentõsége, van azonban, aki felfújta a dolgot. Így én most aggódom rendesen. A másik pedig, hogy jóval korábban kezdett el fájni a hasam, mint ahogy kellene.
Hát ennyi.
Vannak ötleteim orvosokra, de szívesen meghallgattam volna néhány jó, esetleg intõ tanácsot!

Minden jót nektek!

Üdv.: Pancsika
Névtelen
 


Kedves Pancsika!
Én egy dokit ismerek a klinikán, aki két éve a körzeto orvosom volt. Csiky-Mészáros fõorvos úr. Évekig volt körzeti orvosm, és mindkét fiammal nyomon követett. Nem nála szültem, õ mondta akkor, hogy ha nincs semmi gond velem, felesleges pénzkiadás a fogadott doki. Õ idõs doki, néhány dologban régimódi, de nekem szimpi volt. A mostani nõgyógyászom nõ, õ is szokott szüléseken lenni (már sokszor vártunk rá a rendelési idõben, mert szült nála valaki) Lehet hogy van neki is magánrendelése. Elõször fura volt, hogy nõ, de könnyebb szereintem vele, mert tudja a problémáinkat. Õ Harsányi doktornõ az Ótemetõ utcán. Ennyit tudok mondani.
Intõ tanácsot szeretnél, nem tudom mire gondolsz. Talán annyi lehet, hogy ha valakihez elkezdesz járni, de mégsem bízl benne, kiderül, hogy mégse jó, akkor változtass. Nem tudom miért baj, ha 30 hetesen mész valakihez? A hasfájás miatt ne aggód! A felesleges idegességgel sokat ártasz. A doki mit mond? A védõnõ? Van több baba-mama klub a városban, és anno a Híd utcába jártam. A védõnõk sokszor lelkileg többet tudnak segíteni, biztos van más is, akinek ekkor már voltak fájásai.
Pihenj sokat, és ne aggódj.
Szia: Timi
 
 


Szia Timi!

Köszönöm a nyugtató szavakat.
Csütörtökön délután sikerült beszélnem egy doktornõvel, aki elvállalt, és így remélem minden rendben lesz!
A hasfájásról megnyugtatott, hogy nincs jelentõsége, sokat kell pihenni, és nem lesz baj.
A gondot az ES-ek (pótütések) okozzák, amit remélem mielõbb sikerül kideríteni, hogy mitõl is keletkeznek.

Köszönöm még egyszer, hogy aggódtatok, és válaszoltatok a kérdéseimre!

Üdv.: Pancsika
Névtelen
 


Pancsika!

Drukkolunk Neked! Pihenj sokat és biztos nem lesz semmi baj!
A Jenei dr.nõhöz mentél?

Írj majd, hogy mi van veletek!

üdv

Any
Any
 


Rema!

Mi van veletek? Minden rendben, csak idõd nincs?
Írj!

Any
Any
 


Sziasztok Lányok!

Any! Köszi az aggódást, lassan kijutottunk a gödörbõl. Legalábbis már látom az alagút végét.
Idõközben átestem egy 39 fokos lázzal járó mandulagyulladáson is. Rettegtem, nehogy Réci elkapja.
Most õ ezerrel fogzik. Nappal nincs gond, de éjszaka nagyon sokat nyöszörög. Egy kis teával megnyugtatom, de van, hogy órákig csak forgolódik az ágyában, és álmosan nyöszörög, sirdogál. A dentinox nem sokat használ. Van esetleg más tippetek?
A kezével minden rendben, ugyanúgy használja, mint törés elõtt. Ügyesen megy, csak nem merem elengedni a kezét, mert esni még mindig nem tud. Csak eldõl, mint egy krumpliszsák, fejjel a padlóra. Nem hiányzik még egy törés.

Most én is és a párom is mûtétre várunk. Nálam 3 héttel az ominózus kéztörés elõtt megállapították, hogy 8 db 1 cm-es epekövem van, amit sos ki kellene venni, mert tele az epehólyag és károsodhat a májam. A májenzimek már így sem túl jók. Persze mondanom sem kell, hogy két napig fektettek az ideg- és elmeosztályon, mire rájöttek. Ugyanis nem görcsöltem, csak lázas voltam, ami szédüléssel és fejfájással járt, ami lehetett agyhártya vagy gerincvelõ gyulladás, ezért oda küldtek. Gerincvizet akartak venni, mire megkértem õket, hogy ugyan adjanak már egy lázcsillapító injekciót, és várjuk meg mi lesz. Nagy nehezen belenyugodtak, és végre az egyik dokinak volt annyi esze, hogy megnyomkodja a hasamat. A másnapi uh-n egybõl kiderült, hogy begyulladt az epehólyag. Ha ezen túl vagyok, ki kell venni a mandulámat is.
A párom pedig orrsövény és mandulamûtétnek néz elébe.

Egyszóval még mindig nem vagyunk irígylésre méltóak, de nem is bánom, csak Récivel ne legyen semmi baj.

Tettem fel új képeket az "Ismerjük meg egymást..."/Repapa, Remama és Réci baba c. topicba, nézzétek meg, ha van kedvetek.

Sok puszi mindenkinek:
rema
 
 


Szia Rema!
Ki veszi ki a manduládat? Mi Késmárki doktornõnél voltunk, és nagyon jó tapasztalatunk volt vele kapcsolatban (õ dec. 29-én mûtötte a fiam, és a 4 napból 2-t sem voltunk benn, a másik fiam pedig, aki akkor még 1 éves volt, és szoptattam, szintén bennmaradhatott volna éjszakára, csak inkább hazaküldtem, mert a mûtét után nehezen viselte a nagyobb az éjszakát)
Azért egyvalamiért biztosan irigylésre méltóak vagytok: Réci miatt Kép
Szia Timi
 
 


Szia Timi!

Köszi a dícséretet Kép
Juhász doki fog mûteni engem és a férjemet is a DOTE-n. Nagyon szimpatikus, ügyes keze van. Férjem uncsitesója ott ápolónõ, Õ ajánlotta. Remélem hamarosan túl leszünk rajta.
Puszi
rema.
 
 


Rema!

Még végigolvasni is sok, ami veletek történt mostanában Kép, drukkolok nektek, hogy mostmár tényleg kijussatok a gödörbõl.
Megnéztem a képeket és gyönyörû ez a nagy lány, igazán büszkék lehettek rá.Kép

Szeretnék kérdezni tõled valamit, ha van idõd írni. Régebben olvasgattam a tápszeres topicot, és mintha abban olvastam volna, hogy létezik valami HA pép, amit fel lehet íratni. Tudsz errõl valamit írni? 5 hónaposnak lehet már?
Tudom, hogy a boltban vannak már 4 hónaposnak is tejpépek, de mivel nálunk apa nagyon allergiás, még csak HA tápszert eszik és nem is akarok még mást...
Bocs, csak nincs idõm most újra végig bogarászni.

Gyógyuljatok!

any
any
 


Sziasztok!

Any! Én HA rizspépérõl hallottam, amit orvos írhat fel, de ezt ne vedd szentírásnak. Réci soha nem evett meg semmilyen pépet.
Esetleg próbálj meg elõszõr a patikában érdeklõdni, nekik bõvebb a számítógépes adatbázisuk, ahol rá tudnak keresni.

Puszi
rema
 
 


Rema!

Közben amikor bementem a gyógyszertárba tápszerért, akkor megláttam a polcon a Humana HA pépet, úgyhogy már receptünk is van. Kíváncsian várom, hogy mit szól hozzá Lili.
Hát nem lehetett könnyû, ha Réci nem fogadta el a pépeket. Akkor mi a csodát tudtál neki enni adni? Vagy a gyümölcs és fõzelék az nem tartozott ebbe a kategóriába?

Túl vagytok már egy részén a mûtéteknek?

üdv
any
any
 


Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a lapra.
Nekem két kislányom van,a nagyobbik öt éves,a kicsi
három hónapos.Sárika nagyon,jó baba,viszont egy hete
gyakran meg kell szakítani a szopcsizást,mivel sírni kezd.
Nem tudom mi lehet az oka, mivel betegségre nem ,utal semmi.
Lehet a foga miatt?Kicsit korainak gondolnám.
Kata.
Névtelen
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron