Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!!!

Adok már életjelet magunkról.Köszi a hiányolást Andi és Kriszti ,aranyosak vagytok.
Megvagyunk,csak a múlt héten úgy kezdtük az évet hogy én is meg a gyerekek is lebetegedtünk,jaj nagyon sz..rul voltam,alig éltem.
Most már megmaradok. :) Balázs már ment oviba,Vikike még kicsit köhög,de reméelm 1-2 nap és helyre jön ő is.
Most már zsiványkodik,rámol egész nap,nem győzök pakolni utánna,minden érdekli,már kapaszkodva lépegett,a járólát már sszétszedtük Karácsony előtt mert már ordított ha bele tettük.Ez van, rájött hogy érdekesebb mászkálni a lakásban.
Egyébként jól teltek nálunk is az ünnepek,meghitten ,Szilveszterkor itthon voltunk.

Andi:
nagyon jók a képek,tök jó kis buli volt ez a kiruccanásotok.
Boldog születésnapot kívánok Bencének utólag!!!! :oops:

Zsuzsi:
De jó hogy Pannika jól viseli a bölcsit,ez jó hír,persze e te kicsi szívednek is könnyebb. :)
Pannikának sem kívántam szerintem Boldog Születésnapot,megkésve neki is Sokat és Boldogat.

Olgi:
Tüncsikét is Isten éltesse sokáig!!!!


Bocsika de nagyon elvagyok maradva.
Délután próbálok még jönni.

Zsebi:
Neked meg ma van, így Nagyon sok szeretettel kívánok neked Boldog Születésnapot!!!!

Sziasztok!

Kép

Kép
 
 


Boldog szülinapot, Zsebi!!!!


Most rohanok, mert jönnek a gondozónénik családlátogatni. Persze Apa nincs itthon, a kisasszony meg alszik, így a család én vagyok. :lol: Pannika holnap debütál a bölcsiben alvással, izgulok... :)

Kép
 


Zsebi!

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!!!!!!

Kép
 
 

 
 

Köszi szépen a köszöntéseket, aranyosak vagytok!

Edina! Örülök, hogy tetszik az edzés, küldöm az étrendet is.

 


Sziasztok!

Zsebi!
Én is még 2x 40 évet kívánok Neked, egészségben , szeretetben, családod körében!!!Mit kaptál a családodtól? Szép kerek szám, gondolom meglepnek valamivel.

Alíz!
Végre hírek vannak Rólatok. Az nem jó hogy betegeskedtek, de gyógyuljatok meg hamar!!!! Én továbbra is várom a képeidet!

Zsuzsi!
Családlátogatás hogy telt? Gondolom semmi extra, már így utólag. :lol:
Kíváncsi vagyok Pannika hogy veszi a holnapi akadályt, reméljük ügyesen. :wink: :wink:

Zsani!
Hogysmint???

Képzeljétek Bencééknél megkezdődött a félévi hajtás. Tegnap 3 felmérőt írtak, ma egyet, holnap újra kettőt fognak írni. A tegnapi írás és olvasás 100-100 %-os lett, jött is haza nagy boldogan. Csak neki lett 100%-os, ráadásul mindkettő. Olyan büszke vagyok rá. :P
Ja igazán sokat nem meséltem a szülinapjáról, de semmi extra nem is történt. Anyu sütött epertortát, (ez volt Bence kívánsága) és megköszöntöttük. Örült az ajándéainak is, kapott focistákról szóló könyvet, Hot Wheels autót, Lego Racers-t, színes ceruzákat, pólót, ilyesmiket. Fényképeket ma már felvarázsolom a picasára, ha minden jól megy.
:wink:
Egyébként annyira hihetetlen hogy már 8 éves, hisz még csak most született ő is, annyira frissek még a születése élményei. Tényleg rohan az idő, elképesztő. 35-ös lába van, de a 35-38 méretű zokni már mindkettőnknek jó. :lol: :lol: :lol:

Puszi Mindenkinek!!!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Ma megint voltunk nst-n és én is büszke vagyok a kisfiamra, mert azt mondta a doki, hogy ma ez az egyetlen normális nst, pedig sokan voltak már előttünk.És olyan szép, hogy tankönyvbe is beleillik.Hát, na.Beaktivizálta magát és mozgott rendesen.Sajnos még jövőhéten se lesz uh, pedig már nagyon szeretnénk látni, kíváncsi vagyok mennyi a súlya.

Andi!
Mi a helyzet vegytanfronton?Ja, meg a múltkor jutott eszembe, hogy kész van már az a sor vizsgálat amire a múltkor jártál?Mi lett annak az eredménye?Fogdokit már befejezted, ugye?Szerencsére már nekem se fáj, szerintem huzatot kaptam.

Holnap az otiba megyünk.Nagyon gyorsan telnek a napok valóban, de egyenlőre még semmi előjele a szülésnek.Nem görcsölök, semmi ilyesmi, de még van is időnk rá. :D
 
 


Sziasztok!

Zsebikém, Isten éltessen születésnapod alkalmából!
40? ÁÁÁÁÁ, dehogy.

"Nem negyvenéves vagy, hanem tizennyolc, huszonkét éves tapasztalattal."
:lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

És ne feledd :

„A világ legegészségesebb dolga a születésnap. Minél több van belőle egy embernek, annál tovább él.”


Csak bekukkantottam, mert most jöttünk haza a balesetiről :shock:
Nellykém elesett a vitaminos üveggel :evil: és elvágta a kezét. 3 öltéssel összevarrták, de szerencsére nagyon ügyes volt. Kicsit sírt, majd elájultak tőle milyen ügyes.
Most megyek összebújunk, biztos zaklatott éjjel vár ránk.

Puszi




Zsebi: BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!!!!!

Kriszti: :shock: gyors gyógyulást Nelly babának :( Ügyes bátor kiscsaj :!:

Alíz: köszike :wink: Jó hogy már túl vagytok, Vikike meg kis felfedező lett :lol: Kitartást!!!


Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Andi, Kriszti, Olgi, köszi a köszöntéseket nektek is!
Kriszti! Ez a 18+22 nagyon jó! :D Kicsit ez a 40-es szám megviselt, pedig általában nem nagyon foglalkozom a korommal, a 30 sem érdekelt annak idején, de ez a 40... elég rosszul hangzik! Na, mindegy, túléltem a tegnapi napot, nem szakadt le az ég, és ugyanúgy érzem magam, mint előtte. :)
Andi! Valóban nagyon szép ajándékot kaptam, a gyerekek fényképes pólót csináltattak, amin ők hárman vannak, a férjemtől pedig egy nagyon szép arany nyakláncot kaptam igazgyöngyökkel.
Tegnap este itthon családi körben ünnepeltünk, fondüztünk, meg torta volt, aztán majd februárban Zsuzsanna nap tájékán akarunk egy nagy bulit a barátokkal. Azért nem most, mert még túl közel van a szilveszter, aztán meg 2 hét múlva aerobikos bál lesz, meg egy olyan hétvégét kellett kinézni, amikor a nagyoknak apás hétvége van, és a vendégház is szabad, mert Szabi anyósomékkal oda fog átmenni. Úgyhogy elhúzódik kicsit, de legalább akkor már mindenki hiányolni fog egy jó kis bulit.


Kriszti: jaj, szegény Nellyke! Remélem, nem volt nagyon szörnyű az éjszaka!

 


Sziasztok!!

Most jutottam ide tegnap óta.


Kriszti:
Jaj szegény Nellyd,gyógypuszik a kezére,remélem hamar rendbe jön.
Milyen volt az éjszaka?Nagyon fáj neki?


Andi:
Tettem fel képeket még októberit ,novemberit ,meg a Mikulásos képeket.
A Karácsonyival még lógok. :oops:
Gratula Bencének a felmérőkhöz.csak így tovább.Elhiszem hogy büszke vagy rá,ügyes kis fickó.

Zsuzsi:
Majd mesélj hogy viselte Pannika az alvást a bölcsiben.

Anita:
Megnéztem a képeidet,nagyon édes Benedek, hogy telnek a napjaitok?

Zsani:
Hűha most látom a vonalzódon már nem sok van hátra, és a karjaidban tarthatod a kis drágát.
De jó is az.Jaj nekem már olyan régnek tűnik,pedig csak 10 hónapos Viki baba.

Na jó ennyit a nosztalgiázásról...
Megyek teregetni.
Puszi .

Kép

Kép
 
 


Zsebi:
Egyszerre írtunk,tényleg nagyon szép ajándékokat kaptál.
Egyáltalán nem szörnyű az a 40.
Így van ahogy Kriszti írta 18 éves vagy még! :lol: Amúgy meg mindenki annyi amennyinek érzi magát,de ez tényleg így van.
Biztos jó kis buli lesz.
A férjem is nem régem lett 40 éves meg a 3 gyerekkori babarátja is,így nálunk is buli sorozatok vannak,mert ugye ezt meg kell ünnepelni.
:lol:
Na puszantó.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Kriszti!
Hogy van már Nelly baba? Szegényke jól megjárta. Fájlalja a kezét? Nem piszkálja ahol varrták, vagy békén hagyja?
Gyógypuszikat küldjük, reméljük hamar rendbe jön a kis drága!

Zsani!
A belgyógyászati kivizsgálásom majdnem teljesen kész van, túl vagyok mindenen , kivéve a szemészetet, mert oda még nem volt erőm elmenni és egész napot várakozni ott. De a szív UH-n is rendben volt minden, az volt most legutoljára.
Fogászat: Jajjj attól már kiakadok. Most éppen nem járok, az ünnepek előtt voltam utoljára. De találkoztam a héten a fogorvossal és megbeszéltük hogy a jövő héten rácsörgök, és megbeszéljük a következő időpontot. Egyik fogamat szerintem mégiscsak gyökérkezelni kell majd, mert hidegre-melegre továbbra is nagyon érzékeny. A gyökérkezelés meg úúúúútálatos, olyan sokszor kell menni. :roll: :roll: :roll: Kivagyok tőle mint a liba.
Majd valamikor el akarlak kapni skype-n, van egy kis mesélnivalóm!
:wink:

Alíz!
Megnéztem a képeidet, nagyon jók. SZépek vagytok mindannyian. Egy szavam sem lehet jó sokat tettél fel, még ha a karácsonyiak váratnak is magukra. Rengeteget nőtt Vikike mióta nem láttam. Balázska olyan jókdeélyű a képeken mint mindig, nagyon tündérek.

Zsebi!
Tényleg szép ajándékokat kaptál a kis családodtól.
JAjj, ennyire borzasztó a 40??? Én is közelítek, ugyhogy ne is idegesíts vele. Pár év és emiatt sírva fakadhatok. :P :twisted:

Zsuzsi!
Pannika bölcsis alvása milyenre sikeredett?

Olgi!
Találtatok már tuti telket??Mikor is akarjátok elkezdeni az építkezést?

Képzeljétek megint 100 %-os felmérőt írt a fiam, most éppen matekból, és megint csak neki lett hibátlan.
Ma ismét írnak (ez a hét végig erről szól, már 6 felmérőt írtak, de még ezzel nincs vége) és ma az igazgató helyettes előtt kell hangosan olvasniuk.Izgult a drágám, de remélem ügyes lesz.
Ha belegondolok hogy még csak elsősök és mégis mekkora nyomás van rajtuk... :roll: :roll: :roll:
De szerencsére eddig úgy néz ki Bence terhelhető és jól veszi az akadályokat. :wink:

Anita!, Zita!
Merre vagytok????
Zita Te aztán nagyon-nagyon eltűntél!!!!!
Nincs azért gond, igaz?????

Na lépek, dolgozni is kellene. :lol:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Andi!
Ma ment Peti először dolgozni, mert beteg volt, így hozzájutok a géphez egész nap. :twisted: , úgyhogy majd keress meg, egy kis pletyó mindig érdekel.

Tegnap voltunk az otiba, szerencsére minden rendben van, bár ott csak az ellenanyagszűrés volt a lényeg, mert a doki nem igazán foglalkozik velem, megkérdezi jól vagyok-e mondom igen, aztán ennyi.De nem is kell több.És a védőnő se mondta hogy ne egyek süteményt csak egy fél szeletet, úgyhogy tök jó, ja és viszonyag hamar végeztünk.

Betegeskedő gyerkőcöknek jobbulást, mindenkinek szép napot ha lehet ilyen időben ezt mondani, de már kevesebb van a télből és felfedeztem, hogy már hamarabb világosodik. :D Januártól engem mindig ez éltet, hogy már mindjárt itt a tavasz. :lol:
 
 


Szia!

Kriszti! Jaj, szegény kicsi Nelly! :( De egy kis hős tényleg! Hol vágta el a kezét? Gyógypuszik a kis kezére!

Alíz! Néztem a képeiteket, a Te gyerkőceid is, mint két tojás! :) Vikike nagyot nőtt, lassan Neki is szülinapja lesz! Micsoda nagy szeme van, tündéri! Sajnálom a betegséget, ugye meggyógyultatok teljesen?

Zsebi! Szép ajándékokat kaptál igazán! Szerintem kár "aggódnod", rólad nem sok ember mondaná meg, hány éves is vagy.... :) Amúgy is, egy pici gyerek fiatalít! :D

Andi! Kivizsgáláson amúgy találtak vmit? Vagy minden OK? Remélem, ez utóbbi! Bence nagyon ügyes, igazán büszkék lehettek Rá! Bár, nyilván azok is vagytok.... :) Tényleg terhelik már kicsiként is a gyerekeket, de az én véleményem az, hogyha ez nem stresszeli a gyereket, akkor nem baj. Sajna meg kell edződniük, mert a való élet is ilyen. persze, ha egy kisgyerek ezt rosszul viseli, azt én is nagyon sajnálom, mert már kicsiként kudarcok érik, nem tesz jót, az tuti. De szerencsére Nálatok erről szó sincs! :)

Olgi! Néztem a Ti képeiteket is, Tüncsi is olyan nagylány már! És ahogy írod, áldott jó kislány is! :D Kis szeme javul? Láttam a képeken szemüvegben, kis drága! :) Anyukád most meddig marad?

A tegnapi bölcsis alvás jól sikerült, olyan boldog voltam! Igaz, oda kellett mennem már délre, mert nem tudhattuk, alszik-e. Egy picit sírt, ezt hallottam is. Nyilván csodálkozott, hogy mi van, mert eddig volt 4 nap, hogy ebéd után mentem érte. De 1-2 perc volt csak, aztán feküdt csendben és nézelődött, majd fél óra után elaludt. Aludt 1 és negyed órát, ami szerintem elsőre nem roszz. A gondozónők is azt mondták, ritkán sikerül, hogy elsőre aludjanak. Olyan büszke voltam rá, jókedvűen ébredt. Amúgy is annyira jól esik, mikor dicsérik, hogy ügyes, jól viselkedik, na de ezt nem kell senkinek magyaráznom! :) Az evés a gyenge pont, de hát itthon is. :? Nem tud még egyedül kanállal enni, tudom, ebben kicsit le van maradva, de hiába próbálkozom, nem nagyon érdekli.... De azért kitartok! meg hát mivel problémás az evése, sokszor örülök, ha én bele tudok diktálni pár kanál ennivalót, olyankor nem sok kedvem van hagyni, hogy az is az ölében landoljon, mert még van hova fejleszteni a kanalazást! Meg nem szereti a főzeléket, hát mit csináljak. Pedig főzök én azt is, mert mi szeretjük. De húsos a drágám, hát ez van. :lol: Szóval, ezt kérték, ebben működjünk együtt, itthon is erőltessen egy kicsit az egyedül evés, nyilván így teszek, hát az én érdekem is ez. Ma reggel viszont nagy öröm ért! Öltözéskor csak nyöszörgött egy picit Pannika az eddigi sírás helyett, és mikor adtam át a gondozónéninek, nyújtotta a kezét, és egy hang nélkül ment az ölébe. Eddig minden reggel sírt egy kicsit, így ezzel is haladunk! Ma 1 órára kell mennem, meglátjuk mennyit alszik. :)

Kép
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Igen én is így látom, ameddig terhelhető a gyerek addig kell is terhelni őket, hagy edződjenek, hisz olyan az agyuk mint a szivacs. De az a gyerek aki már most első osztályban is éppen hogy csak teljesít valamit, 50-60 % körüliek a felmérői, annak nem lesz egy sétagalopp az iskola. Na persze nem lesz az azoknak sem akik most ügyesebbek, szorgosabbak, de aki már most le van maradva, annak lehet el is megy a kedve az egész iskolától.
Bencén is látom estére hogy nmagyon fáradt, lefekvéskor igaz mondja még mindog hogy beszélgessünk, szoktunk is rendszeresen. De ha azt mondjom hogy oké, mostmár alvás, két perc múlva Bence már alszik is. Bezzeg Dorka.... még egy óra hossza múlva is azt mondja hogy ő nem álmos és nyitott szemmel fekszik. :roll:
Kivizsgáláson nem találtak semmit szerencsére, köszi jól vagyok. :lol:
Pannika nagyon ügyes , tényleg ritka hogy már első nap sikerüljön az alvás is. De látja a többi gyerektől is, és alkalmazkodik, a közösség nagy húzóerő. :wink:
Igen, bölcsiben heti 4x nekünk is főzelék volt, nem ettek meg az én gyerekeim sem mindenfélét, akkor laktak igazán jól mikor heti 1 alkalommal, tésztaféle volt. :lol: Bencém sem evett eleinte egyedül, de pár hét alatt megtanult önállóan enni és nagyon ügyesen is ment neki. Dorka viszont első perctől határozottabb volt, otthon sem etethettem, látta hogy Bence egyedül eszik ő sem akart lemaradni tőle. :lol:
Férjednek tetszik az új munkahely? Szokja?
Neked valami kilátásban???

Zsani!
Oké, du. leszek skype-n ha minden igaz, bár talán ma anyós is megjelenik nálunk. :roll: Nem láttam már kb. 4 hete. (Eddig volt jó világom :P )
Ma bent volt a kis Cziku Luca, tiszta apja az a gyerek. Sírt kicsit mert éhes volt, így legalább a hangját is hallottuk. :P Egyébként gyönyörű kislány, tényleg nagyon szép baba.
Az jó ha hamar tudtatok szabadulni az OTIból, és nem kellett órákat várakoznod.
Peti ilyen sokáig volt beteg? Vagy csak nekem tűnt annak?

Olgi!
Én még nem láttam az új képeidet, de ígérem pótolom. :wink:

Lányok, ma itt a klinika területén találtam egy ezer éves fát (na jó, azért gondolom nem annyira öreg :lol: ) de ilyen alakú fát én még csak filmeken láttam. Nagyon szép. Holnap hozok fényképezőt mert ezt le kell fotóznom mindenképpen. :wink:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Andi!
Nem volt sokáig, csak egy hétig, csak a héten 3 nap pihenője volt, ezért jött ki így hogy 1,5 hétig volt itthon.Én is láttam Lucáról a képeket az iwiw-en, nagyon cukor kis csajszi.
 
 



Sziasztok!
Zsu: A szemecske majd 4 hónap múlva kontrolon derül ki(már 2 hó lejárt abból). Jól viseli, nem szedi le, ügyes.
Anyukám tegnap elutazott, reméljük, hogy a nyári jövetele már végleges lesz, ha eladja a lakást.

Andi: szerencsés anyuka vagy, ügyes kisfiad van :D
Telket még konkrétan nem kérdeztünk, csak a szóba jöhető helyeket mutattuk be Anyunak. Majd ha pénzünk lesz(eladjuk a lakásunkat meg anyukám is), akkor lesz kiválasztva. Ha meglesz a telek - onnantól kezdve nagy léptékekben építkezünk :roll:

Zsani: hú, ez már nagyon izgi kezd lenni, nagyon közeledsz :wink:

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hát, igen már nagyon közeledünk, de még jól érzi magát odabent.Szerintem esze ágában sincs kijönni, legalább is semmi jele.Még tud egy picit forgolódni, meg kinyújtani a lábát.De annyira rohan az idő... :shock:
 
 


Sziasztok!

Végre idejutottam, megpróbálok visszaolvasni, amig Anna alszik.
Bocsi, hogy nem tudok jönni, de éppen a zombi életemet élem hónapok óta. :(
Irtam, hogy Anna rosszul alszik éjszaka, na ez még fokozodótt pár hete, úgyhogy általában óránként kelünk. Fogalmam sincs, mitől lehet, próbáltam már mindent, de semmi.
Szóval a nappalaim arról szólnak, hogy kómázok, meg próbálok vele minnél többet foglalkozni.
Amúgy napközben semmi baja, jókedvű, sokat nevet, meg rosszalkodik. :)
Amozgása is beindult, ahhoz képest milyen lustika volt.
Mászik meg áll 2 hónapja, meg már lépeget kapaszkodva.
Remélem mindenki egészséges, meg boldog, meg jókedvű.
Na megyek visszaolvasok...
Vendég
 


Sziasztok!!!

Igaz, igaz nagyon eltüntem, semmi mentségem, végülis semmi nem történt velünk. Mindig olvastalak Benneteket, de írni..... sokszor nincsen türelmem hozzá. Mindig van mit csinálni. Csodállak Benneteket 2 gyerekkel.... épp Anitának is mondtam hogy hihetetlen milyen ügyesen csinálja, 2 gyerekkel ráadásul ilyen kicsik még. Nagyon ügyes csaj. És még sokszor patríciával is kifáradok, este 9kor már esek össze.
Na meg hát dolgozom is újra, és ez sok időt elvesz, mikor alszik akkor próbálom utolérni magam a házimunkával is meg a forditással is, és ez sokszor kudarcba fullad. Mert ha ébren van akkor vele kell foglalkozni, nagyon igényli. De szerencsére egyedül is nagyon jól elvan, olyankor porszívozok vagy egyéb olyan munkákat csinálok amit lehet mellette. Segit mindenbe, sepreget, tereget stb. Konyhába főzünk együtt, szóval egy szavam se lehet. Tündéri gyerek, hihetetlen okos, legalábbis mi így látjuk, egyre több szót mond, utánoz bennünket, sokszor csak úgy nézzük hogy ezt is kimondta, de ha megint rákérdezünk persze néma csend. :lol:
Újabb Szavak: Lili (a szomszéd kutya), az Apát is már egész szépen tudja eddig Pá-nak szólitotta. Tataó (kakaó), tej, várjál (vájál), jaj te, na, na-na, tente, tá (táska), néni, bá (bácsi). Általában a szavaknak az első betüit utánozza. Dorka jutott eszembe mindig. :lol:
Minden nap kint vagyunk, vagy a városba vagy az udvaron. Sokszor anyósnál van vagy anyámnál, vagy anyu jön ide. Mikor hogy.
Anitáéknál voltunk többször, olyan ügyesen eljátszanak a csajok, Benedekért meg egyszerüen rajong Patrícia.

Hát így telnek napjaink. kaptam kenyérsütőt, most gyártom a kenyereket, most épp a kalácsom sül.
Képeket folyamatosan töltök fel. A saját picasamra.

Kicsit lemaradtam a dolgokról. De utólag is kívánok minden Kis és Nagy Ünnepeltnek Sok boldogságot, egészséget, szeretetet.

Bencének Gratula az eredményeihez, nagyon ügyes pasi! Bisztos ő is büszke magára.

Pannikának is gratulálok hogy ilyen jól viseli a bölcsit.

Nellyekének jobbulást a kis kezének, hogy történt? Kriszti írok privit.

Mostmár hogy bele jöttem az írásba, megigérem jövök gyakrabban.

Puszika mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Úgy látom nincs itt valami nagy forgalom. :D
Mi tegnap voltunk ismét nst-n, mindenok, sokat mocorog, egyáltalán nem úgy néz ki mint aki meg akarna születni.Fájásom sincs, semmi, talán csak egy kicsit mintha kezdene lejjebb menni.A doki is azt mondta, hogy olyan mintha nem is lennék terhes, csak a szívhang utal arra, meg a hasam. :D Kedden szerencsére lesz uh is, azt már nagyon várom, kíváncsi vagyok mekkorát nőtt.
 
 


Hello Lányok!

Tényleg nagy itt a pangás mostanság.
Merre jártok????

Anita, Zita, megnéztem az új képeiteket (Olgi a tiedet is, de ezt már régebben feltetted), szépek a gyerkőcök mindenhol.

Zita!
Látom kis pék lett belőled, sütöd a kenyereket szorgalmasan. :lol: Hajrá a finomságokkal!!!
Patrici tényleg ügyes, gondolom cuki mikor mondja a magáét és szövegel. :lol:

Anita!
Milyen a kétgyerekes anyukák élete? Hogy éled meg? Jól vagytok?

Zsuzsi!
Pannika beszokott a bölcsibe teljesen ?

Kriszti!
Meggyógyult már Nellyke ujja?

Lilla!
Anna baba továbbra is virgonckodik éjszaka? És ilyenkor játszadozik is, vagy csak gyakran ébred éjszakánként enni, inni?
Nem tudom napközben mennyit alszik, alszik még napi 2x, vagy csak 1x, esetleg egyszer sem???? Mert ha még 2x alszik, lehet ez már sok neki és azért van fent éjszaka is, de ha nem ez a gond akkor passz. :?

Zsani!
Nagyon izgis mostmár tényleg minden nap, bármikor beindulhatnak az események számodra. Bár most meg az lenne a jó ha kihúzná odabent Gergő, mert a dokid csak februárban lesz itthon ugye?
Örülök hogy minden okés Veletek.Menetre készen áll már a cuccotok?
Első hetekben lesz segítséged? Vagy hármasban próbálkoztok megbírkózni a szülői feladatokkal?
Gyógyszertári kenceficéket kiváltottad már?
Szólj ha esemény van!!!!

Írjatok, hatalmas itt a csend.

Tettem fel pár új képet a picasára. :wink:

Kép
Kép
 
 


Hello,

Olvasok, de vagy időm nincs irni, vagy kedvem.
Mi jól vagyunk, összeszokóban:-)
Benedek ahogy betöltötte az 1 hót már kihagy egy evést éjszaka. Igy az este 8 órás evés után 2kor kel enni, majd 6kor. 6kor többnyire Anna is felébred, ő is iszik egy kis tejcsit, aztán ha szerencsém van és elég meggyőző vagyok, akkor még visszaalszanak 9ig. Már van hogy csak hármasban vagyunk, de azért olyankor is valaki mindig elviszi Annát 1,5 órára sétálni délután, többnyire apósom. A reggelek-délelőttök viszonylag könnyen mennek, de pár napja egész jó kis napirendje volt Benedeknek is, igy a délután is jól alakult. Az esték nehezebben, főleg, hogy Istvánnak mostanában sok munkája van és néha későn tud csak hazajönni.
Jövő héten már megyünk a 6 hetes kontrollra. Benedek már több mint 1 kg-ot hizott és nőtt is, már jó pár ruhát le kellett selejteznem a méret miatt.

jóéjt

Kép

Kép
 


Sziasztok!

2 éves kislányommal még ebben az évben fogunk Debrecenbe költözni, bátorkodhatunk csatlakozni eme fórumhoz?
A pici lányom beceneve Laluka (Laura), és csak a porszívótól fél...mástól nem. Illetve a bölcsitől, itt Szoboszlón próbákoztunk a hivatalos bölcsivel, itt nem engedik a beszoktatást, az én társasági barátságos lányomnak is sok volt ez azért...A Hangyabolyban bezzeg már követni sem tudom!

Üdvözlet mindenkinek: Olgi
 
 


Sziasztok!

Andi!
Mindeképp küldök egy sms-t.Akkor most már tudod, hogy melyik az új számom, ugye?Ágival beszéltem a múltkor, aztán ő mondta hogy nem jól mondtad vagy ő értette félre, na mindegy, szóval a 70-es a jó.A dokim a héten tuti itt van, nem tudom pontsan mikor nem lesz itt, de akkor is csak két napra megy el, szerintem konferenciára.A cuccom már hetek óta kész, csak néhány dolgot kell beletenni, töltő, fényképező, kaja ilyesmi.Anyukám jön, már sütni akarja a sajtos perecet, mert azt lehet sokáig tárolni, én mondtam neki, hogy nem úgy néz ki mint aki ki akar jönni, úgyhogy majd, erre ő azt mondta, hogy neki mindegyik szülés úgy kezdődött, hogy elment pisilni, elfolyt a víz és már jöttek is a fájások.Semmi előzmény, szóval megnyugtatott, várhatom én a jóslófájásokat...Abba bízom, hogy keddig kibírjuk, mert az utolsó uh-t szeretném látni.
Láttam a képeket a szülinapról, tényleg olyan nagy már mind a két gyerkőc, hihetetlen és Bence hamarosan belép a kamaszok táborába.Tényleg ki kell használni minden percet, mert nem sokáig lesznek kicsik. :cry: Ti hogy vagytok?Munkahelyen mizu?Lehet délután leszek skypon és akkor tudunk beszélni.

Puszi mindenkinek.
 
 


sziasztok debreceni kismamak!

Olyan kerdessel fordulnek hozzatok, hogy honnan tudom meg, hogy melyik vedonoi korzethez tartozom?
Elso ultrahangos vizsgalatom magandokinal volt (mert az otis korzetis elhajtott) o megallapitotta a terhesseget.
Nem a lakcimkartyamon szereplo cimen lakok ezert azt mondtak, hogy a tenyleges cimhez tartozo vedonohoz kell menjek es akkor mar ahoz az orvoshoz mennek akihez az a vedono tartozik!
Mivel ahoz az orvoshoz ha fizetnenek se mennek vissza akihez a lakcimkartyan szereplo cim miatt tartozom.

Hivtam az OTI betegfelveteli szamat ahol ez ugyben nem tudnak felvilagositast adni csak a korzeti nogyogyaszt tudjak megmondani.

Valaki tudna segiteni ebben? Elore is nagyon koszonom!
 


Sziasztok!

Deepgirl!
Szerintem elvileg meg kellett volna mondaniuk a tartózkodási hely szerint is a körzeti nőgyogyi nevét és akkor ahhoz kértél volna időpontot, na mindegy imádom az ilyen segítőkész embereket.Ha tudod h hol van a környéketeken a gyermek háziorvos, akkor ott biztos tudnak segíteni, nézd meg mikor van védőnői tanácsadás ott és a helyi védőnő biztos segít, meg lehet ki is van írva h melyik utca tartozik oda.Merre laktok egyébként?Hátha valamelyikünk oda tartozik.Ki a magándokid?Ja és persze üdv köztünk és gyere gyakrabban ha van kedved.
 
 



Szia Olgi, itt Olgi :lol:
Üdv. nálunk, szeríntem itt barátokra lelsz, igaz mostanában kissé leálltunk , de amúgy szokott pörögni ez a topik.
Eléggé ritka név mostanában az Olga, kicsi a világ, hogy egy topikban találkoztunk :wink:

Kép
Kép
Kép
 
 


zsanna7: köszi a valaszt!

kozben elore jutottam annyit, hogy bejelentkeztem Makai Ritahoz es megkerem majd, hogy hagyj jarjak hozza. Akivel nagyon rossz tapasztalatom volt az Berecz Janos.
Hajnal utcan lakom egyebkent es mar azota kiderult h korzetileg Szekely Peter 2.
Maganorvos akinel voltam pedig Ditroi Peter es nagyon rendes doki csak hat a penztarca nem birja, hogy vegig hozza menjek :(

Szivesen csatlakoznek hozzatok, ha nem gond.
Magamrol annyit, hogy PCO-s vagyok (aki hasonlo cipoben jar szivesen segitek) es elso honapban sikerult teherbe esni (csodaszamba megy) nagy a veteles kockazata es 6 hetes vagyok.

zsanna latom a napokban szulsz! :) sok erot kivanok! Van valasztott dokid? kicsoda?
 


Sziasztok!

2cirmos (Olgi) és Deepgirl üdv a csapatban!!!!!!!!!!!!!!
Gyertek bátran, szívesen olvasunk Rólatok.

Deepgirl!
Én is voltam egyszer Ditroi Péternél 4D UH-n a második gyerekkel, nagyon rendes orvos, tényleg.
Nekem körzeti nőgyógyászom szintén Székely Péter ( a vörös, szemüveges) , de csak a terhesgondozás alatt találkoztam vele. Akkor is csak a pecsétek és a kötelező megjelenések miatt mentem hozzá, mással nem nyaggattam, mert volt saját orvosom. Így én sokat róla nem is tudok mondani, hallottam már rá jót is rosszat is, nekem nem volt gondom vele.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Andi!Deepgirl!
Az a Székely Péter nem az a Székely Péter.A vörös hajú szeműveges az 1-es számú, tudod én s hozzá járok. :D Akihez Deepgirl tartozikaz a 2-es számú, így vannak megkülönböztetve az OTI-ba.Makai Ritánál voltam egyszer, amikor helyettesített, szerintem aranyos.
Én Majorhoz járok, elvileg nála szülök, gyakorlatilagmeg aki épp ráér, mert lehet pont nem lesz itthon. :?
 
 


zsanna: Majorrol is hallottam sok jot mar. Hatha jo idoben bujik ki a babad es itthon lesz.

Remelem nekem is jo tapasztalataim lesznek Ritanal, eddig csak jot hallottam rola. Feb 8-a meg messze van...elvileg akkor lathatom eloszor a kis szivdobogasat.
 


Sziasztok!

Én is jelentkezem hogy élünk :-)
Szoktam olvasgatni az oldalt és persze a képeket is nézegetem.Probálom nyomon követni az eseményeket.

Velünk rengeteg dolog történt és sajnos még mindig az egyszer lent hullámba vagyunk de remélem lassan felfelé haladunk.
Kezedem a szívkiöntésemet:
Bánatom hogy apa Szabi még mindig betegeskedik.Nem tudni mi a baja a szíve szokott fájni szúrni és zsibbad a keze.Produkálja az infarktus jeleit de szerencsére nem az.
Kiderült hogy refluxos és kezdődő gyomor fekélye van de ezt már kezelik.Voltunk már egy csomó kivizsgáláson és ezen kívül semmit nem találtak.Mindenhol életmód váltást javasolnak.Most biorezonanciára fogunk menni hátha ott mondanak valami okosat.Már mindennel próbálkozunk csak jobb legyen.

Köv. bánatom a bátyám vagyis a sógornőm.Ez egy nagyon hosszú sztori de a lényege annyi hogy lassan bele kell törődnöm hogy Szabika nem fogja tartani a kapcsolatot a kis unokatestvérével és sajnos én is eltávolodtam teljesen a bátyámtól mert a sógornőm irányít és ő nem tart minket fontosnak.úgy vélekedik a világról hogy Ő egy istennő mert elkövette az a csodát hogy gyereket szült és most már mindenkit maga alá rendel.(Sajnos múlt év októberében meghalt az anyukája és ez nagyban hozzájárult ahhoz hogy elboruljon az agya, de mellékesen megjegyzem hogy csak nagy veszekedések árán jött haza a saját anyukájának a temetésére! ugyanis kijelentette hogy mindenki értse meg hogy egy kisgyerekkel - 3honapos volt a kislányuk- nem fog utazgatni.)Érdekes....a bátyám mindig is mamlasz volt és irányítható és a sógornőm szerint én nem vagyok német.o-ba és nem tudom miken mennek keresztül szóval szerintem nem sokat kell beszélgetnünk.

Nos ha ez nem lenne elég akkor még mindig itt van a házunk....hmmm már nem is tudom mit mondjak mert 2007 ota intézzük a pappírjait és még mindig nincs minden rendbe a "hivatalnokok" szerint.Engem nem is érdekelne különösebben ez a része viszont amig ez a huza-vona tart addig nem tudunk bővíteni és rendezkedi.

Probálok azért pozitív maradni :-)
A karácsonyunk szép volt bár anyossal tarkított de már nem is lepődtem meg mikor szenteste váratlanul(hivatlanul) betoppant.Szilvesztert egy barátunknál töltöttük Szasza nagyon élvezte mert volt tüzijáték és csokifondüt ehetett :-) majd teszek fel róla képet.
Szasza manó a legjobb orvosság a sok baj közepette.Többet ér mint a legerősebb antidepreszáns :-)
Sokat vagyunk vele a levegőn és nagyokat sétálunk amikor nincs ilyen hideg.Sokat fejlődött.Kb 12 kg és 82cm.Probálunk egyedül enni ami szuperül megy ha nem levesröl van szó mert azt még kifordítja a kanálból.Sokat beszél persze a legtöbbet a maga nyelvén de egész sok szót mond :Apu,egy,azt is,enyém,nem,papa,mama,enni,cica,taxi.A többinek az elejét mondja:bo-bontsuk ki,papu-papucs,api-kersztapu,elm-elmegy,kááár-varjú,any-anyu,kuku-kulcs,kaki-kapcsoljukbe vagy kapcsoljuk ki,tisz-tisztábarakni,inn-inni....na és sorolhatnám mert amit mondun azt egyböl probálja.Ami nagyon tetszik neki az a cipekedés és a legó.Toldi Miklost játszik egésznap mindet cipel-huz-vol.Sepreget,tereget,főz-kavar,mosdik,poszivózik ésss mindent szétpakol :-)Összetett feladatokat szoktam adni neki és olyan aranyosan koncentrál hogy megcsinálja pl.: rakd a nagy macit a vödörbe vidd ki a fürdőszobába és rakd bele a szennyestartóba.Nagyon ügyessen végig csinálja én meg stikába követem és figyelem.Annyira tud örülni a saját maga ügyességének is.Rengeteget kacag (néha szinte már röhögésnek mondanám).Továbbra is jó fiu de huncut....

Nem igérem hogy sűrűbben fogok jönni de probálkozom.

Pusza mindenkinek

Kép
awe
 
 


awe: biorezonancias felmeresen en is voltam mar, de engem nem gyozott meg. Tothmartinez adriennel voltam, Ti kihez mentek?

amiben hiszek es hatasos volt az az IBR. csak ajanlani tudom, tenyleg. http://www.kristalygyogycentrum.hu/ itt olvashatsz rola es most koltozott be a kossuth utcara, mar nem kell kimenni messzire. kezdodo pszoriazisom volt es elmult szerencsere. es a pco okozta anyagcsere rendelenesseget is kimutatta. megeri kiprobalni szerintem.
 


Sziasztok!

Tényleg nagy itt a pangás, én is úgy vagyok vele, hogy inkább olvasok, mint irok, mert azza már nem jut annyi idő. Kamilla is nagyon aktív, sokat kell vele foglalkozni, egész nap fel-alá járkál és nagyon élvezi. Multhét 7főn kaptuk meg a 15 hós oltást, ezzel kapcsolatban is szeretnék kérdezni, hogy akik már tulestek rajta, milyen tapasztalatok voltak? Volt e vmilyen betegség az oltást követően és ha igen mennyi idő után? Igaz h a 15. nap után jelentkezhetnek melllékhatások? Ilyenkor ugye könnyebben el lehet kapni különböző betegségeket és fertőzhet is?
Olyan tanácstalan vok, az igaz h most nem érintkezünk csak max családtagokkal.

Másik kérdésem, már nem ehhez kapcsolódik, szóval karácsonyra mi is kaptunk kenyérsütő gépet, lassacskán el is kezdtem kipróbálni, először még csak sima fehér kenyeret, most meg a tejes-vajas jött be nagyon, de ezeken kívül nem próbáltam még ki mást, mert kicsit tartok tőle.
Esetleg aki profi ebben (Andi, Pintyus) tudnátok valami jó bevált receptet adni?? bármilyen kenyér vagy kalács is lehetne, amit kipróbáltatok és bevált! Nekem egy lapátos sütőm van, 700 és 900g-os kenyeret tud sütni, hogyha irtok receptet légyszi azt is irjátok meg melyik méretű kenyérhez tartozik. Előre is nagyon köszönöm!

Évi!
Te Drága! Eléggé rátok jár most a rúd, de legalább Szabika kárpótol a sok rossz mellett!
Hidd el mindenkinek meg van a maga baja, nem vagy egyedül, csak más és más. Durva ez a mai világ! Jó egészséget és szerencsét kívánok nektek mindenhez!!!

Zsanna!
Nagyon izgi, már a finisben vagy! Hajrá ne izgulj, de légy készenlétben:) Szorítunk!


Kedves 2cirmos és deepgirl üdv köztünk, gyertek sűrűbben és meséljetek magatokról!


Deepgirl!
Utánanéztem annak a vizsgálatnak amit mondtál, jónak hangzik, szerintem mi is el fogunk menni, mert vannak olyan problémáink amiket az orvosok nem tudnak kivizsgálni normálisan, nálam pl az asztma, allergia páromnál is rheumás panaszok, allergia.
Egyébként mennyibe került egy ilyen kezelés? Mert az nincs feltüntetve. Kimondottan azt vizsgálják amit kérek, vagy ha van vmi amiről nem is tudok azt is kimutatja? És ha megállapítják tudnak rá gyógymódot? Bocs a tudatlanságomért, de nagyon uj nekem ez a lehetőség.
Honlapjukon még a régi cimük van, a Kossuth utcán hol vannak pontosan?
Nálad kimutatták a pszoriázist, úgy tudom h az a hajas fejbőrön jelentkező hámlás , vagy más területen is jellemző?! Ha már megállapították adtak rá vmit amivel kezeld?
Köszönöm válaszaidat, és még egyszer bocsi h ennyit kérdezősködöm!

Kép
 
 


Sziasztok!

Edina!
Köszi, hát igen már bármelyik percben mehetünk, bár még mindig nem volt egy fájásom sem.
Én is nagy kenyérsütő vagyok, majd küldök recepteket neked.Eleinte én is sokat kipróbálta, de aztán ráálltam 1-2 félére.

Tegnap voltunk uh-n.Minden rendben volt csak a vizem kevesebb az átlagnál, nem vészesen, de kevesebb, de mivel az nst-m jó volt így azt mondta a doki, hogy elenged még egy hétre nyugodtan és jövőhéten csinál áramlásos vizsgálatot is.Valamelyikőtöknek volt ilyesmi panasza?Rám egy kicsit rámtört a frász, de azt mondta az nst alapján, mivel sokat mozog, látszik, hogy jól érzi magát.A feje lent van teljesen és már 3300g.Ma a védőnőm is beállított, ő meg mondta hogy szerinte be kellett volna fektetnie, hát mondom biztos látott a doki már sok ilyet ha úgy ítélte volna meg biztos befektet.De ma is mozgott egész nap, úgyhogy remélem nincs nagy baj.Azért most már tényleg csa pihenek és jobban figyelem a mozgást, bár ez eddig is így volt, meg megpróbálok többet inni, hátha...Nyugtassatok meg ti is hogy nincs baja. :( Ja és most hétvégén nem lesz ithhon a doki. :?
Hát ennyi velünk a nagy helyzet.
 
 


Zsanna!
Nem is tudtam, h te is nagy kenyérsütő vagy :wink:
Akkor várom majd a receptet, esetleg küld nyugodtan a privibe.

Húúú szép súlyban van már a babád! :wink:
Ebben nem tudok neked segiteni, mert nekem normális volt a vizem, teljesen más komplikáciok léptek fel, de az is csak a végén derült ki. Képzeld én pl a 41. héten szültem, szóval nem kell aggodni emiatt még a 38. -39.hét teljesen normális, viszont ha mégegyszer ujra kezdhetném nem engedném huzni a 41. hétig, mert már 4000 g volt Kamilla és császárral született, mert már nem volt jo neki odabent, de ez csak a születése reggelén derült ki, ehhez képest 23.53-kor született meg.
De nem akarlak rémiteni, csak elmeséltem mi történt, pont azért h nyugodj meg még nem sok az a 38 hét!
Biztosan minden rendben lesz!

Kép
 
 


Zsanett
Nekem is kevesebb volt az átlagnál a vizem már itt a végén, hasonlóan hozzád, nekem is ezen az uh-on derült ki és végül a kiirt napon szültem. És ne higgyj a védőnőnek, mert emiatt még valóban felesleges lenne befeküdnöd. Nekem is ugyanezt mondta a dokim, hogy mivel az nst rendben van és a mozgás is, ezért nyugodjak meg. A lényeg, hogy tényleg figyeld mozog-e rendesen. Ha ebben változást érzel akkor hivd a dokit vagy menj be.
Nyugi, minden rendben lesz!!!!

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Most csak pár mondat erejéig jöttem:

Zsani!
Nyugi, nekem meg Bencével több volt a magzatvizem az átalgosnál, de emiatt engem sem fektettek be.
Az orvosod biztos jobban tudja mint a védőnőd, hisz az orvos mégiscsak szakképzettebb e téren. Inkább neki higgy.


Majd írok ettől bővebben is, holnap, illetve ma. :lol:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Anita,Andi!
Köszi szépen, megnyugtattatok.Én is a dokimnak hiszek, amúgy is már annyira elegem van a vészmadarakból meg a jobbnál jobb tanácsokból.Most már csak a dokinak hiszek meg az ösztnöknek, mondjuk eddig is ezt csináltam, csak nem értem néhányan miért hozzák az emberre a frászt, na mindegy.Az egyik szomszédunk pl. akinek kisgyereke van, olyan 1,5 éves kérdezte a férjemtől valamelyik nap, hogy mikorra várjuk a babát, mondtam hogy még két hét van, erre a férjem felé fodult és azt mondta:Sajnállak, sajnállak.Hát nem édi. :evil: Mondtam is a barátnőmnek utána mikor beszéltünk telefonon, hogy ha ő terhes lesz, senkire e hallgasson, sőt meg se halljon semmit, csak a dokit meg az anyukáját.Na, mindegy vannak ilyen emberek.
Andi látom megint éjjeli bagolykodtál, majd írj még. :D

Edina!
Küldöm a privit.És kérünk beszámolót a sikerekről. :D
 
 


Sziasztok!

Zsanna, nemsokára szülsz!!! :lol: :lol: De jó!
Kevés magzatvíz: nekem is kevés volt, a doki azt mondta , amíg jó a bloodflow ( minden másnap volt), addig nem aggódik.
Így Nelly a 42. héten született, de más miatt (lement a szívhangja, stb.)
Nagyokosok :evil: :evil:
A kedvenceim a 30 éves praktikák, tanácsok. Az istennek sem lehet meggyőzni az ilyen embereket, legjobb becsukni a füledet, mert készülj fel , ha megszületik a pici mindenki okosabb lesz nálad.
Még az is , akinek nincs gyereke .. :shock: :evil:

Andi, nyomj egy csókot az okos nagyfiadnak! Szép bizonyítvány! :lol:
Most olvasom az újságban, hogy az Ibolya utcai iskola értékei:
"jó színvonalú, kiszámítható, s nincsenek szélsőségek (beszédben, öltözködésben, viselkedésben"
Ezek szerint bejött nektek és főleg bencének, nagy dolog.
Olyan nehéz ez a suli választás.
Mi gondolkodunk a kis TK-n is, esetleg hallottál róla vmit? nem említi az újság.
Tudod a nyílt nap semmit sem ér, abból nem derül ki az igazság.
a Hatvaniról (Kardos) azt írják, hogy kompetenciaalapú. Ez mit jelent, nem tudod véletlenül?


Ja, letelt az időm, Nelly ébredezik. Gyorsan pár sort.
Kivették a kezéből a varratokat, üvöltött , mint a sakál. A háziorvoshoz mentünk, mert pontosan 300 !-an voltak előttünk a kontrollon a Kenézyben. :shock: :shock:
Szerencsére após bevitt minket, el sem merem képzelni mennyit vártunk volna.
Amúgy Nelly egy angyal, dumál , segít mindenben (így 2x annyi idő, de nem baj).
Olyanokat mond, imádom.
Odajön , megharap, felssziszenek mire ártatlan kerek szemmel kérdi "Fát? (fájt), síísz? (sírsz)" és ad egy jó nagy cuppanósat a beteg részre.
Egész nap eszik, de csak csipeget, kunyerálja, amit mi eszünk ( a tányérján lévő sosem jó). Ha megette jön, hogy "ettttem" (megettem, jöhet a következő falat).
Felveszi szandáját ("mandi"), szisztematikusan kacsalábra, lehúzza cippzáros pulóvert, ha sétálni szeretne felveszi a kabátot és a sapkát ("kész, éta")

Ennyi voltam, még visszatérek .
Majd holnap.

Puszi



Sziasztok!

Köszönjük az üdvözléseket!

Zsanna: én 42 hétre szültem, "simán" minden nélkül, 4200 gramm, 58 cm...kijött, a Tied is így fog tenni, szerintem egy érett baba még "segít" is...én gyorsan tágultam-mondjuk így is volt 12 óra..
Semmiféle jóslófájásom nem volt, este 9kor elkezdtem vajúdni, de esküszöm már örültem neki, akkora voltam már mint egy hegy...nem lesz semmi baj, nagyon szép lesz a vége...

Olgi: Szia Olgi, legyek cirmosolgi? Laluval majdnem egykorú Tüncsike, dackorszak van nálatok?

Bendor: szépek a gyerekek!

Dinaedo: nagy oltások után, még a láz előtt este raktam be a kúpot. 1 lázas estéink voltak.Lalu is nagyon "elfoglalt", de kiegyensúlyozott gyerek, már nem bánom hogy sokáig bent volt, talán igaz hogy az idegrendszernek jótt tett a plussz idő. stramm csaj.
nem sikerül képet feltennem........
Sziasztok :)
 
 


Sziasztok!

Köszi a bíztatást mindeninek, hát nagyokosból kaptam eleget, ráadásul a védőnő is ilyen vészmadár, na, mindegy.Ma is egész nap mocorgott, ha elkezdek enni azonnal jelt ad, úgyhogy nincs gond. :D

Nellykének továbbra is jobbulást, de ha már a varratot kiszedték akkor már túl van a rosszabbik felén.

Nekem még az elején mondta a doki, hogy azért egy közel 4kg-s gyerek megszülését nem várja el tőlem az alkatom miatt, de most még azt mondta hogy megfelel az én méreteimnek, gondolom attól függ, hogy meddig lesz még bent.
 
 



Sziasztok!

CirmosOlgi :D Nálunk nincs nagyon dackorszak, a tesója neveli rendesen :lol: Ott ha nem, akkor nem!!! Szótfogadó gyerek nagyon, persze vannak neki is rosszabb napjai :wink:

Kriszti: Nellykének nagy ölelés és puszika, olyan bátor :!:



Kép
Kép
Kép
 
 


dinaedo: 6000 Ft egy felmeres, teljes testet/szervezetet vizsgalnak nem csak amire kivancsi vagy. Felmeres erdemenyekeppen lehet szukseg kezelesekre amit szinten ez a gep vegez. gyokteat kaptam meg, meg aloes kremet, de hasznaltam a borgyogyasz altal adott kremet is. nekem nem a fejemen van, bar az a gyakoribb hanem a kezemen jott ki.. de mar most szerencsere egy jo ideje nem.. (en a gepnek tulajdontom ezt az eredmenyt, de ki tudja... )pontosan nemtudom hol van, csak hallottam, hogy atkoltozott. de ha bejelentkezel akkor biztosan mondani fogja a holgy.
 


Sziasztok!

CirmosOlgi! :)
Komolyan gondolkodni kellett hol láthattál képeket a gyerekeimről, de nagy nehezen leesett hogy a vonalzóimon vannak. :lol: :lol: :lol:

Kriszti!
Kompetenciamérések minden suliban vannak már, hisz országosan mérik.
http://www.kompetenciameres.hu/
Itt bővebbet megtudhatsz róla. Nálunk, elsőben még nincs, 6. osztályban mérik először.
De pl. a Vénkerti suliba jár az egyik munkatársam gyereke, aki most 3. vagy 4. osztályos és már készülnek a májusi kompetenciafelmérésre. (szerintem presztízskérdés hogy szerepelnek itt a gyerekek) Szinte tételek vannak, amiket meg kell tanulni, azt mondta a kolleganőm.
Nekünk a suli nagyon bejött, mi kellemesen csalódtunk, ha minden jól megy majd szeretnénk ha Dorka is ide járna.
Nincsenek a suliban szélsőségek, hát ezt igazán nem tudom mire vonatkozik. Ruhatárra, viselkedésre, megjelenésre, vagy a tudásra.
Bencéék osztálya jó kis közösség, itt 12 gyerek kiválóan teljesített minősítést kapott, 15-en jól teljesítettek és egy gyerek megfelelően teljesített. Ezek a megnevezések vannak most az elsősöknél. Tényleg büszkék vagyunk a fiúnkra.
AZ az igazság hogy mi az iskolaválasztásnál nem akartuk a körzetes iskolákat semmiképpen (nem vagyok fajgyűlölő, de sejthetitek miért nem :lol: :P ) Az Ibolya uti sulit céloztuk meg, nagyon más iskolákról nem is informálódtunk. Vagyis tényleg nem elég alaposan, így véleményt sem tudok a többiről írni.
Nelly baba egy cukorfalat, édes lehet ahogy szövegel. :lol:

Évi!
Tényleg Rátok jár a rúd, nem irigyellek. Reméljük a párodnál kiderül már mi okozza a panaszokat és tudják orvosolni és hamarosan nyoma sem lesz a gondoknak.
Hát igen, talán minden családban vannak gyenge pontok, nálatok a sógornőd, nálunk az anyós. :lol:

Zsani!
Azért is nem írtam eddig, mert nem volt miről.
Most sincs, így sok okosat nem is tudok most írni.
A laborban beindult a meló, van hogy napi 6-8 darab gélt öntök.
Ja és Égival szimultán dolgozunk Kis Andinak, ugyanis hétvégén elsnowboardozta a kezét. Ráesett és elrepedt neki, gipszben van. Persze a jobb keze, ugyhogy totál ránk van utalva, illetve mi csinálunk mindent helyette. Délután 3-ra már Áginak is, nekem is lóg a nyelvünk. :P Ennyi röviden.

Edina!
Én sok kenyérreceptet Zsanitól kaptam, ugyhogy újakat nem tudok Neked írni igazán.
Jó sütögetést mindenesetre!!!

Kép
Kép
 
 


Szia sztok!

Nem vagyok éppen a topon. :(
Dorkával itthon vagyunk, benyalt valami gyomorvírust. Tegnap hányt az oviban, itthon is hányingere volt, este 38.1 fok volt a láza. Az éjszaka jól telt, eseménytelenül, reggel csak 37.1 volt, mentünk dokihoz. Az orvos mondta hogy ez a vírus 2-3 nap alatt át szokott menni, hétfőn talán már mehet is oviba. Addig diéta, a haspuffadásra Espumisan , a hányingerre B6 vitamin. Ennyi.

Anyukámnak kiderült hogy vastagbéltükrözésre kell mennie, mert problémája van. Szegény nagyon fél a tükrözéstől is, az eredménytől is.

Nyáron akiknél voltunk Egerben ismerősöknél, a férj őszi trombózisakor az alaposabb kivizsgálás alkalmával kiderült szívritmusproblémája van ami nagyon gyengíti a szivet, műteni kell. Most a héten lett volna neki szív ér festés, márciusban meg nagyműtét. Erre most az orvosok összedugták a fejüket hogy a műtét elkerülhető lenne, az arritmia megszűnne, ha leállítanák a szivet és sokkolással újraindítanák. Na mondjuk ha nekem álltak volna elő ilyen ötlettel, biztos elájultam volna. Épp most van a beavatkozás, megígérte a feleség, hívnak amint túl vannak. Nem irigylem őket. Annyira rendesek, nagyon izgulok értük(is).

Anyóst műtik márciusban epekővel, de ezt inkább nem kommentálom.

Egy munkatársam tőlem fiatalabb lányát (huszonéves) a héten műtötték aranyérrel, ami után erős vérzés lépett fel, de már ők túl vannak a nehezén.

Jajj, kezdek besokkalni.
Látod Évi, mindenkinél vannak gondok, sajnos. :roll: :roll: :roll: :roll:

Nem akarok tovább negatív lenni, inkább lépek is. :roll: :? :( :( :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Andi!
Hát csodálkoztam volna ha ez a tél eltelik úgy hogy valaki bentről nem kerül a balesetire. :D Cziku is csak a kicsi miatt van biztonságban. :D Sajnálom Dorkát, hogy megint beteg, a múltkor a torka most meg ez, de én is beteges gyerek voltam, amit lehet összeszedtem és most már ha beteg vagyok az csoda, úgyhogy remélem ő is erősödik amíg gyerkőc, úgyis könnyen átvészeli, aztán nem lesz gondja később.Kinek volt aranyér műtéte?
És persze fel a fejjel, bár ez a szürke idő mindenkit egy kicsit depissé tesz.De már túl vagyunk a tél felén.Tényleg a gyerkőcöknek lesz farsang?
Melyik gyerkőc mi lesz?Többiek is írjatok.

Amint látjátok mi még egyben vagyunk, remélem ma még bent marad, mert a dokibácsi csak holnaptól lesz itthon.
 
 


Sziasztok!

Zsani!
Látom, a kis Gergő szeret bent kuksolni és eszébe sincs még kijönni. Jól teszi, ha nincs itt a doktorbácsi, akkor még nincs itt az idő sem. :lol: Rendes gyerek, megvárja. Már most figyel az anyukájára. :P
Ella lányának volt műtéte, Ella kedd óta nem is dolgozik.
A változatosság kedvéért, a gyomorvírus tünetei már úgy ahogy elmúltak, de most meg iszonyatosan elkezdett Dorka köhögni, most este lefekvés után a köhögéstől hányt is. Ugyhogy holnap ovi helyett ismét a dokit látogatjuk meg. :roll:
Farsang: szerencsére az én gyerkőceim nem nőtték ki a tavalyi jelmezeiket, és mivel most új közösségbe járnak mindketten, így el lehet sütni ugyanazt a jelmezt.
Power Ranger és Tündér lesznek. :lol:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Andi!
Szegény Dorka, jobbulást neki ezerrel.Állítólag hosszú lesz a tél, de reméljük már mindenki túl van a "kötelező" betegségeken.Hát Gergő nagyon jól elvan, sokat mocorog még mindig szinte egész nap, nem tudom mikor akar már kijönni, de az egész család meg barátok is várják.Anyukám minden nap hív, hogy na mi van már, ő már jönne. :D Fájásom se volt, csak néha összehúzódás, de nem fáj csak kellemetlen.Az egyik barátnőm szerint Gergő is olvassa a könyveket, amiket én és így tud mindent és mindent betart pontosan. :D
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: