Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Mindenki!

A Babanet nevében szeretettel várunk Titeket a 2009. július 25-i Találkozón, a Millenáris parkban.

Kérdésekkel bombázzatok nyugodtan, kajaügyileg is egyezkedhetünk ebben a topikban.

Gyertek, gyertek!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok! Látom, nincs itt nagy élet. 8 éve vagyok erzsébeti, második babámat várom. Szívesen beszélgetnék már kerületi kismamikkal. Üdv.
ktc
 
 


Hahó ktc
Én itt lennék! :) Merrefelé laktok?
Én a központtól nem messze, a Tűzoltóságnál.
Látom nálatok is érkezik a Tesó!
Remélem visszanézel!

Kép
 

 
 

Nagyon úgy tűnik,hogy ez a topik nem igazán él,de azért próbálkozom,hátha...
Tudjátok,a remény hal meg utoljára! :lol: :lol: :lol:

Marcsi vagyok,kb. 1 éve lakom Erzsébeten. Ez a második terhességem,az első sajnos vetéléssel végződött :( .
Még mindig elég kevés embert ismerek errefelé,az összes barátnőm a város túlsó felén lakik,ezért örülnék,ha válaszolna valaki! :lol: :lol:

Szóval ha rajtam kívül figyeli még valaki ezt a topikot,ne habozzon,írjon! :lol: :lol: :lol:

 
 


Szia Piki!

Verussal a XX. kerületi topicban váltottunk pár levelet, de 1 hónapja nem ír, így én sem írtam. Ha te itt vagy, akkor ide is be fogok nézni ezentúl. Írj még egy kicsit magatokról, merre laktok, dolgozol-e még stb...
ktc
 
 


Szia,Ktc! :lol:

Péntekig szinte minden nap benéztem,aztán feladtam...most eszembe jutott,hogy hátha... :lol: És végre valaki! :lol: :lol: :lol:

Csecsemő-és gyermekotthonban dolgozom már 6 éve,gondozónőként.Az első babával dolgoztam végig,még a vetélés napján is,ami nagy valószínűséggel egy vírusfertőzés miatt következett be,és akkor megfogadtam,hogy ha a következő baba összejön,nem fogok melózni,mert annyit nem ér semmi... :(

Szerencsére hamar várandós lettem újra és kb.a 10.héttől táppénzen vagyok,veszélyeztetettként.Anyagilag nem túl jó,de ez most nem volt szempont...
Eddig minden oké a babával és velem is,az apró nyűgöket leszámítva,mint gyomorégés és társai,de ez asszem szinte mindannyiunknál megvan.Vagy más macera...

Az Istvánban fogok szülni-legalábbis remélem,mert pont tegnap éjjel álmodtam,hogy már nem értünk be időben és itthon jött Panka. :lol:

Látom,neked már van egy nagy lányod!A kistesó nemét tudjátok?
Ha gondolod,írj te is magadról/magatokról.Minden érdekel! :lol: :lol:

Az 52-es villamos végállomásától nem messze lakunk-Pacsirtatelep...

 
 


Szia Piki!

Akkor viszonylag közel lakunk egymáshoz! Borikám a Magyarok Nagyasszonya térre jár oviba, az tőlünk 15-20 perc gyalog. Lenne kedved egyik délelőtt talizni? 9-re szoktam bevinni Borit, utána délig szabad vagyok, akkor megyek vissza érte.

Igen, tudjuk a nemét, újra kislányunk lesz.

Sokat tudnék mesélni, de inkább személyesen, ha már mód van rá. Az ÁEK-ban fogok szülni. Megértem, hogy otthon maradtál, ha dolgoznék, én is táppénzen lennék a kezdetektől fogva, én is veszélyeztetett vagyok.

Várom válaszod!

Üdv: Ktc
ktc
 
 


Szia Ktc!

De jó,akkor tényleg nem lakhattok nagyon messze tőlünk!
Ezt remélni se mertem! :lol: :lol: :lol:
Tényleg jó lenne talizni valamikor!
Mondjuk én most még vagy 2 hétig eléggé el vagyok havazva,fősulira járok estin és most lenne gyakorlatom,meg egy rakás beadandó dolgozatom meg egyéb ilyen nyalánkságok :( :? :( ...de utána nagyon szívesen,bármikor,amikor majd neked jó!

 
 


Szia Piki!

Akkor majd jelezz, ha fellélegeztél! Milyen fősulira jársz? Hol van a gyakorlatod? Sokat kell utaznod?

Minden elismerésem a tiéd, hogy tanulsz a várandósság mellett! Mi lesz így a félévi vizsgákkal? Bár te 1 hónappal utánam jársz, elvileg még beleférnek... Meg - mondanám - hogy van mivel elfoglald magad, ha már úgyis otthon vagy, de hát tapasztalatból tudom, hogy egy háziasszony mindig el tudja magát foglalni. :lol: És hát itt a net is!
ktc
 
 


Szia,Ktc!

Az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán tanulok,csecsemő-és gyermeknevelő,gondozó szakon.
Elvileg végzős vagyok,de az utolsó félévet halasztani fogom.Ezt a vizsgaidőszakot még megcsinálom,legalábbis bízom benne.
Csak szombatonként van sulim,van olyan évfolyamtársam,aki pici mellett csinálja,de én ezt nem szeretném.Biztos rá lehetne arra a heti egy napra bízni majd apára,de ha sikerül szoptatni,akkor nem akarom majd cumisüveggel bezavarni.
Arról nem is beszélve,hogy májusban lenne 5 hét bölcsis gyakszi,azt pár hónapos baba mellett semmiképp nem vállalnám.

Így marad a halasztás,de sokkal fontosabb a baba,minden más csak másodlagos mellette. :lol:

Most óvodai gyakorlatom lesz,Óbudán,bár ha túl sok lesz a náthás gyerkőc,lehet,hogy nem vállalom be...ezen kívül kéne még mennem Családok Átmeneti Otthonába és még egy nap hiányzik a Gyermekjóléti Szakszolgálatnál...szóval lenne mit csinálni,csak ebben a nyirkos időben kicsit tartok az influenza-járványtól. :? :roll:
Nem vagyok oltva H1N1 ellen sem,a nőgyógyászom ellenzi én pedig bízom benne...szóval kicsit most tanácstalan vagyok,mert nem szívesen megyek gyerekek közé és a BKV se túl vonzó ilyenkor...

 
 


Szia Piki!

Megértem a halasztást, azért ezt a vizsgaidőszakot sem lesz leányálom végigcsinálni. Viszont biztasson a tudat, hogy a kismamikkal előzékenyebbek a vizsgáztatók. :wink: Az utolsó félév a tanítóképzőn is a gyakorlatról szólt már szinte kizárólag, na meg az államvizsgáról. Ott 6 hét volt a gyakorlat. A bölcsi megvan már, hogy hova mennél? A gyakorlati napjaidnak meddig kellene meglennie? Hamarosan ígérik a mínuszokat, azok elvisznek egy csomó vírust, akkor talán el is tudsz menni. Mi mindhárman oltva vagyunk, mégsem megyünk tömegbe. Még a volt osztályomat sem látogattam meg idén, pont emiatt. Talán ha elcsípném őket, amikor mennek korcsolyázni, az más. Nyílt terepen találkozni velük jobb, mint iskolában, tanteremben.

Bori még jövő héten megy oviba, utána téli szünet, akkor már én sem leszek olyan szabad. :( Valahogy csak összehozzuk a talit, ha más nem, majd tavasszal babástól, amikor megyünk velük tekeregni! :wink:
ktc
 
 


Szia,Ktc!

Igen,ha hamarabb nem is,de akkor tutira találkozunk! :lol: :lol: :lol:
Az ovis gyakszit végülis megcsináltam,bár nem volt sok értelme,mert kifogtunk egy igazi antitalentumot-már ami az óvónőt illeti...nem szívesen bíznám rá a gyerkőcöm,az tuti. :? :?
De legalább azon túl vagyok...
Kedden megyek a nőgyógyászomhoz,azt hiszem,még egyszer átrágjuk az oltás-témát,hátha azóta változott a véleménye... :roll:
Olyan hosszú lesz még ez a szezon,nincs kedvem végigpánikolni az egészet tavaszig,hogy elkaptam-e az influenzát vagy sem...

Titeket a háziorvos oltott be?

 
 


Szia Piki!

De jó, egy gyakszi letudva! Ügyes vagy! A kerületben voltál?

Valószínűleg változott a dokid véleménye, mert úgy tudom, most már a kamara i támogatja a dolgot. Igen, minket a háziorvos, pontosabban az ő jelenlétében az asszisztens oltott. Ja, és ami fontos, az oltás akkor is hatni fog, amikor az újszülött melletted lesz már, az anyatejen kívül a te védettséged is védeni fogja. Mi ezért döntöttünk a család többi tagjának oltása mellett.
UH is lesz kedden? Feltétlenül írd majd meg, mit mondott a dokid!

Én most hetente járok UH-ra, 2 hete kicsit kevesebb magzatvizet láttak, s az előzményeink miatt fokozottan figyelnek ránk. Amúgy minden oké, csak gyakorta keményedek, egyre nehezebben bírom a strapát. :lol: Hát, azt hiszem, ez már a 3. trimeszter természetes velejárója...

Te hogy vagy?
ktc
 
 


Szia!

Jó régen írtam ide utoljára... :oops: :oops: :oops:
Nem volt annyi időm netezni,a másik topikba írkáltam inkább.

Jól vagyunk,minden rendben volt a dokinál is,zárt a méhszáj,a nagylány szépen fejlődik,az utsó UH alapján kb.10 nappal idősebb a méretei szerint.
Voltam terheléses vércukron is,amitől eléggé tartottam,mert a családunkban sok a diabéteszes,ráadásul jópár kiló felesleggel kezdtem ezt a terhességet,de szerencsére teljesen rendben volt az éhgyomri és a terheléses is. :lol:

Volt már 2 vizsgám,mindkettő 4-es lett,amire nem is számítottam,most is dolgozatokat kéne írnom,mert van még 3 beadandóm,aztán januárban még lesz elég sok vizsgám... :?

Kedvem nincs túl sok a tanuláshoz,de muszáj...

Remélem,veletek is minden oké!

 
 


Sziasztok!

Mar fel is adtam, hogy valaki ir ide, es kozben itt lettetek 2-en :) Mi a Koztarsasag ter mellett lakunk, igy ugy tunik, tolunk sem vagytok messzire. En is benne lennek egy taliba - ha talalkoztok valamikor.

Nekem a kislanyom lassan masfel eves lesz es kozben en is ujra babat varok - augusztus elejen erkezik majd. Neketek kitartast az utolso honapokhoz!:)

Remelem irtok majd meg!

Mazska
KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok Lánoyk, szia Katica!

Ne haragudj, hogy nem jelentkeztem, de volt minden!
Nem volt jó a gép, beteg voltam, más volt!

Hogy vagytok?

Mi még mindig egyben..Keddre voltam kiírva, de nem akar jönni a Kisasszony! :)
Amúgy jól vagyok, fájások vannak, de csak jóslók! Reméljük hétvégén kibújik a lányzó!

Sok puszi!
Verus

Kép
 


Szia Verus!

De jó, hogy írtál! Ez aztán izgalmas! Ezek a frontok bizonyára megteszik a hatásukat! Jóslók nekem is beindultak, bár kicsit korainak tartom még. Ma épp voltam a volt szomszédban egy 2 hetes kislányt csodáltam meg: de jó lesz újra babázni!!!!!!!!!!!!!!!

Nagyon sokat gondolok rátok! Várom a jelentkezésed! Könnyű szülést kívánok!

Katica

Mazska
, üdv. közöttünk! Szívesen találkozom veled, akár még így egybe állapotban is. Elvileg van még rá időm. :) Priviben egyeztessünk tel. számot, aztán a részleteket úgy könnyebb lesz megbeszélni.
ktc
 
 


Sziasztok!

Nem tudom,jön-e mostanában valaki még errefelé...
Én igazoltan voltam/vagyok távol:január 19-én,31 hetesen megszületett Panka lányom!
Valamiért megrepedt a burok és elkezdtem nyomban tágulni. A részleteket elolvashatjátok a Gyermekek/magzatok kor szerint<2010-es Babák topikban,persze amennyiben érdekel valakit! :lol: :lol: :lol:
8 napig voltunk a SOTE 1-en,a koraszülött intenzíven,azóta pedig a Madarász utcai kórház koraszülött osztályán van a picurkánk.

Teljesen jól van,már nem kap gyógyszereket sem,1840 grammal született,de sokat veszített a súlyából,lement 1580-ra az intenzíven,most már újra folyamatosan gyarapszik,ma már 1740 volt!
Anyatejet kap,cumisüvegből,mert még inkubátorban van és amúgy is gyenge lenne a szopihoz.Tejem szerencsére van elég,remélem,így is marad!

Nektek további jó babavárást,könnyű szülést kívánok és vigyázzatok magatokra!

A talival most már meg kell várnunk majd,amíg kitavaszodik,de akkor mi benne leszünk,ha még lesz rá jelentkező! :lol:

 
 


Szia Piki!

Szívből gratulálok Panka születéséhez! Mindjárt el is olvasom a részleteket. Úh, régi emlékek merülnek fel bennem, Borikám annó 7 és fél hétig volt PIC-en, tudom, min mész keresztül! Bármiben tudok segíteni, csak szólj! A Madarász jó kórház, jó kezekben van a lányzó, és különösen szerencse, hogy kislány, ők ellenállóbbak! Rendben lesz minden! Ha Pejtsik Petra a választott gyerekorvosotok, ő sokat tud segíteni, régebben a Madarászban (is) dolgozott. Nem tudom, ti még alapból az ő körzete vagytok-e. Nagyon jó, hogy anyatejet kap Panka, nagyon ügyes vagy, hogy fejsz neki!!!!!!!! Megérinthetted már?

Találkozót feltétlenül beszélünk meg! S kérlek írj, ha már hazahozhatjátok Pankát! Minden hírre szomjazom rólatok!

Mi még egyben, de már nem sokáig. Ha lesz hír, jelentkezem.
ktc
 
 


Sziasztok! Van még itt valaki egyáltalán? Annyira kihalt most ilyen rossz időben ez az Erzsébet. A játszótereken is alig lézeng valaki. Kislányom szeptemberben lesz három éves és nem nagyon van a közelünkben hasonló korú kisgyerekes aki szóba is áll velünk. Jó lenne már megismerni másokat is. Ha van még itt valaki szóba álltok velünk?

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: