Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!
Csepeli anyukákat keresek, ha idõnként látogatjátok az internetet irjatok ide.
Giti
Giti
 


Sziasztok!
Még mindig keresek olyan anyukákat,vagy leendõ anyukákat,akik Csepelen laknak.Különbözõ témákban cserélhetnénk tapasztalatot (pl:bölcsi,ovi,bababoltok stb.)
Vagytok itt Csepeliek?
Giti
Giti
 


Szia Giti!

Valahol láttam valakit, aki írta, hogy Csepelen lakik, szerintem keress rá a "Keresés" alkönyvtárból!

Kép
Ilon
Ilon
 

 
 

Giti, már csak excsepeli vagyok...de ha tudok segitek...
Zorkanya
 


Zorkanya,nagyon kedves vagy. Engem nagyon érdekelnének a bölcsikrõl de inkább ovikról a tapasztalatok. Most ez a fõ szempontom.
Ilon!Köszi,ha lesz idõm ezt teszem,de remélem azért betéved ide egy-két Csepeli anyuka is (annyian vagyunk,csak vannak csepelrõl irók is)
Giti
Giti
 


SZia Giti!

Én is csepeli vagyok, de sajnos sem bölcsirõl, sem oviról nincsen még tapasztalatom, mert kislányom még csak 8 hónapos. De lenne egy kérdésem: Ki a gyerekorvosotok? Én nem nagyon vagyok megelégedve a dokival, és esetleg váltanék, ha találnék megbízhatóbbat.

Szomszédasszony


sziasztok, szinten Csepeli volnek Kép

Gyerekorvos kerdesben nem nagyon tudok hozzaszolni, mert a Pocaklako, meg csak pocaklako, de tavaly 2 honpig nagyon jo kapcsolatunk volt a kisfiunk miatt Dr.Póta Györggyel

Õ az Áruház téren rendel
martina
martina
 


Sziasztok!

Csepelen tudtok olyan környéket mondani, ami hévhez közel van, zöldövezet és kultúrált környék?
Lakásvásárlás miatt gondolkodunk.

Köszi

Tikk
tikk
 


Ismet en, Tikk, azt nem irtad le, hog csaladi hazban, vagy lakotelepben gondolkodtok-e?

En lakotelepen vagyok, a Hev vegallomas gyalog 10 perc, hatalmas park, es nem 10 emeletes hazak, hanem 3-4 emeletesek.
Pont a mult heten beszelgettem a vedonovel, aki elmondta, hogy a regi rossz hirevel ellentetben a mi lakotelepunk lakoinak osszetetele az elmult 3 evben fokozatosan valtozott meg, mert egy lakotelepi lakas fenntartasi koltsegei ugye elg magasak, ezt olyanok vallaljak, akik komolyan otthont keresnek.
Ezek az emberek altalaban fel is ujitjak a lakasokat, es ha mar megvan egy felujitott lakas, akkor maradnak is.

A bolcs/ovi/iskolakerdest nem tudom, de a lakotelepunket nagyon szeretem. Ja foldszinten vagyok, es telen a lakasban 23.5 fok van. Ahonnan jottem ugyanennyit fizettem a tavfutesert, de ott 18 fok volt Kép

Martina
martina
 


Martina, Köszi.

Sajnos csak lakótelepire lenne pénzünk. ezekben a 3-4 emeletesekben van lift? És mekkora lakások milyen árban kb?

Köszi

Tikk
tikk
 


Nem, lift nincs.
Azt tudom konkretan, hogy egy 52nm-es 2szobas lakas 7.2 milla korul van.
de van 1 szobas es van akar 1+3felszobas is.....
martina
 


Sziasztok!
De örülök,hogy fellendültünk....:-))
Szomszédasszony (Viki)Szóval:én az Áruház téri rendelõbe járok,a gyerekorvosunk dr. Horváth Regina. Én a közepesbe tudom sorolni,se nem rossz,de nem is jó. Õ már a második dokink. Emellett van Farkasréten egy ismerõs gyerekorvos,ha gondom van akkor oda megyek.Te most hova jársz?
Ovi-bölcsi viszonylatban nem vagyok járatos, a fiam októbertõl kezdené az ovit és jó lenne hallani véleményeket.
Martina:melyik lakóteleprõl irsz? Ami a sportpályánál van?vagy az óvoda utca és környéke?
Tik:Csepelen vannak jó panellakások is.Pl:ammiben én is lakom,jó a beosztása és kúlturált és központban van.A 2 szobás 6.8-7 milcsi körül a 2 és feles 7,3 körül van.
Giti
Giti
 


Sziasztok!

Giti:
Mi is az Áruház téri rendelõbe járunk és Bán Magdolna a gyerekorvosunk. Nem igazán bízok benne. Amikor 2-3 hónapos volt a baby volt a fején egy kis seb, azt mondta, hogy koszmója van, és kenegessem olajjal. Nem múlt el, és írt rá fel valami szárító piros kenõcsöt, egyre csúnyább lett, így elmentem a babyvel a bõrgyógyászhoz, aki azt mondta, hogy nem szabad szárítani a sebet, és hogy ez nem is koszmó. Felírt egy krémet, ami két nap alatt elmúlasztotta.

Nem tudjátok, hogy mennyibe kerülnek a tisztviselõ telepen (Kazánház utca, Iskola tér, stb.) lévõ kis családi házak, egy olyan felújjítandó?

Szomszédasszony


Szia szomszédasszony-

anno mi is a Bánhoz tartoztunk. Eleinte el voltam ájulva én is, de aztán egy csomó dologn mi is kiakadtunk. Többek között a szopási hozzáállásának, tanácsadásának köszönhetõen Zozi 1 (!!) hónapos korától kapott tápszert, 3 hónapos korától pedig már csak azt. Arról nem is beszélve, hogy egy csomószor órákat (na ez túlzáés) de sokat vártunk mire behivott a rendelõbe- az sem izgatta hogy pici a baba, mert a hátszelesek bemehettek elõbb, hiába érkeztünk mi hamarabb. Ja, meg biztos érdekelt a Bebásoknál, mert más tápszert nem is volt hajlandó felirni.
Védõnõtök ki volt? Nekünk Mikus Tiborné. Na õ volt a másik katasztrófa még.
ZA
Zorkanya
 


Sziasztok!

Mi a nyirfa utcaban lakunk, igen ez van a sportpalya mogott,gondolom... A simon Bolivar Park es kornyeke. erdekes modon itt 2 tipusu haz van. Az egyik, ami epitesetol kezdve oroklakas volt, es a masik a szovetkezeti. Az elso tipus (mienk is ilyen) nagyon kulturalt...
A masik fele, haaaat... kevesbe, de epp azokat adogatjak el mostanaban a fenntartasi koltsegek miatt.

Doki: Mi is Aruhaz terhez tartoztunk arra a kis idore, mig Nandi elt. Addig a dr. Pota Gyoegy volt a dokink es maximalisan meg voltunk vele elegedve. 2x kuldott vissza vervetelre a sarga baba miatt, es hat ezert is kerult "idoben" korhazba. Nem a doki vagy a korhaz hibaja, hogy nem elte tul a mutetet.
A vedonenim meg Asztalos Attillane, Eszter, aki egy fiatal csaj, nagyon kedves es egyaltalan nem "maszik ra" az emberre az elveivel, dolgaival...
martina
 


Sziasztok!
Szomszédasszony: én a bõrgyógyászati problémával (egyszer a köldökcsonkjával volt gond) egybõl a Heim P-ba mentem,ott van egy tündéri kedves és szakmailag jó doktornõ,és tényleg rendbehozta pillanatok alatt. És egyszer volt az ,hogy ekcémásnak kiáltották itt ki 3 db pütty miatt,aztán kiderült, hogy egy kis krém és elmúlik,már nem is emlékszem,olyan jelentéktelen valamiség volt. Szóval:a körzeti inkább kisebb megfázásoknál jó. A védõnõ nekünk Borika volt , most meg valamilyen Ildi,de egyszer volt nálunk, azóta sem mentem felé ill. õ sem jött.
Oviról,bölcsirõl nem hallottatok valamit? Áll. a Rákóczi téri az jó, mondják az anyukák,de jó lenne tudni valamit,lassan megy a fiam oviba. (októberben) és szeretném alaposan körbejárni a dolgot és nem az utolsó pillanatban.
Szomszédasszony:az Áruház téri játszóra nem szoktatok járni?
Itt CSepelen valami katasztrófa a játszóterek állapota.
Ha már itt vagyunk a topicunkba szeretném megkérdezni Titeket,hogy nem érdekelne új gyermekruha? Most azzal foglalkozom egy ideje, készitõtõl hozom el és nagyker ár alatt futnak 56-98/104-ig vannak fiúra és lányra. Egyelõre a tavasziak vannak itt,de nemsokára kapom a nyáriakat.
Sziasztok: Gitike
Giti
 


Martina, te az a "bizonyos" Martina vagy? Döbbentem olvastam a tragédiátokról, mert nem tudtam róla. Hát, szörnyû dolog, nagyon sajnállak benneteket. Nem akarok tolakodó lenni, meg lehet hgy fájdalmas is, de elmondanád hogy mi történt veletek?
ZA
Zorkanya
 


Sziasztok!
Igen, en vagyok az a bizonyos...
Hat, annyi tortent, hogy tavaly juni elsejen szuletett a kisfiunk, akirol 6 hetesen kiderult hogy epevezetek es epeholyg sorvadasa van. Megmutottek, de szegeny nem elte tul a mutetet. Tehat maga a mutet sikeres volt, de nem epult fel belole.

Ujra terhes lettem szinte azonnal, iszonyu boldogsag orom. Aztan en egy kicsit megeccsentem, terhessei depresszio, a ferjem meg egyre inkabb a net es egy barati kor fele fordult, ahol, mint kiderult, mint ferfira is szukseg volt ra.
Szo ami szo, 3 hete elkoltozott, bar lelkileg mar november ota nem velem volt. Nem nagy veszteseg ilyenforman. Feldolgozni nekem kell egy 28 hetes Pocokkal a hasiban hogy egyedulallo anya leszek.

De ami itt ebben a topicban fontos, hogy Csepeli vagyok, es majd alkalmasint szivesen taliznek veletek.

Ja es kerdesem is van: nem tudjatok, csepelen nincs un. szuletesi tamogatas mint mas keruletekben elofordul? Es a szocpol kedvezmeny az hogy mukodik? Mert ez nagyon ramferne....

M
martina
 


Martina!
Sajnos ezekben a támogatásokban nem vagyok jártas, de biztosan lesz,aki tudja.
Az pedig jó lenne,ha majd akik itt levelezünk,egyszer összetalálkoznánk?
Most még Pocaklakód mikor születik?Kisfiú vagy kislány lesz? És hol fogsz szülni?
Sziasztok és kellemes hétvégét:GIti
Giti
 


Szasztok csepeliek!
Ha megtudok valamt, majd en is irom ide nektek.
Pocalkalom fiucska lesz, mint tavalyi kicsifiam volt, de nem helyette varom, hanem egy masik kisfiut varok.

Szulni meg a Corvinban fogok a varosligeti fasorban. Ugyan csak felsofokon hallottam nyilatkozni mindenkit a Csepeli korhazrol, de en a Corvinban szulettem, az anyukam is, a kisfiam is, es hulyeseg, de nekem annak az intezmenynek a falai jelentenek biztosnagot.
Ja es a dokim is Csepelen lakik Kép)))

M
martina
 


Sziasztok!

Zorkanya: Lassan már nem bírom követni, hogy éppen ki a védõnõm, mert valami miatt állandóan váltogatják egymás közt az én körzetemet. Most éppen Kup Lászlóné a védõnõm, de a múlt hétig még Péter Szabó Judit volt. Õk aranyosak mind a ketten. A terhességem során volt 3 vagy 4 védõnõm is.

Giti: Még egyenlõre semmilyen játszótérre nem járok, mert a babám még csak 8 hónapos, de nem is tudom hova fogom vinni, mert még nem találra rá az igazi játszótérre. Sokat szoktunk sétálni az iskola tér környékén.

Martina: Giti annyi mindent kérdezézett a Pocaklakódról, engem még egy dolog érdekelne, mi lesz a neve a babynek?

Szomszédasszony


Sziasztok!
Szomszedasszony: a nevet inkabb nem arulnam el, mert olyan hulye vagyok, hogy nem szertem, ha pl. zolikazzak a pocakomat. Az meg csak egy pocak, es ha megszuletik,akkor lesz neve. Ez az elv amugy azt is megakadalyozza, hogy egy amugy jol hangzo nevet idonek elotte megunjak Kép

Ha a vezeteknevet kerded, bar tudom, hogy volna lehetosegem az en vezeteknevemet adni neki, mint egyedulallo anyanak, de nem akarom. Vegulis, ugyan meg csak genetikailag tekintem annak, van egy apja... Aztan ha apja akar lenni,akkor legyen.

Jatszoter ugyben nem lehetne irni a polg.mest.hiv-nak? Vagy pl. egyezzunk meg hogy mindenki szol a vedonojenek ? Kép

Ja vedono: most 19-en fog kezdodni egy kismama klub a vedonoi hivatalban. Nem jottok? Bar, ugy tunik csak en vagyok pocakos, de ha gondoljatok, fel 3-tol ott leszek Kép

M
martina
 


Sziasztok!
Játszótér ügy: mi legtöbbször ide az Áruház térre megyünk,mert ez van a legközelebb (Kaiser'nél) de szinte semmi nincs:hinta+csúszda és kifújt,még egy homokozó sem. Viszont annál több kisgyerek és a fiam most van abban a korszakában,hogy végre barátkozik.
Idõnként a Béke térire is megyünk, oda most csináltak egy jó kis homokozót (ma kb. másfél órát homokozott a gyerekekkel).(ez a sportpályával szemben van pont).
Állitólag még a Rákóczi térnél van egy kellemes játszótér ami bekeritett,ott a templom mellett,de oda még nem jutottunk el. Ha jó idõ van,sokat megyünk Békásra (ott lakik a sógornõm és neki is vannak gyerekei) és ott a MÁltai játszóra megyünk.Hát az teljesen felszerelt.Zárt,úgyhogy kulturált, nem kell homokozócuccot,kismotort vinni,mert ott van,aztán van pelenkázó, kis asztalok,székek,ahol lehet enni,vagy csak pihenni és rengeteg szines fa játék,kisebbeknek és nagoybbaknak. Hát a fiam imád ott lenni,csakhát Békás messze van.
SZomszédasszony:nekem is a Kup Lászlóné volt kezdetekben a védõnõm.Nem is volt vele semmi bajom,csak kicsit sokat beszélt,szerette alaposan körbejárni a témát és néha nem értettem vele egyet bizonyos dolgokban. Pl: teljesen kiakadt,hogy én 11 hónaposan Petit Danone joghurtot adok a fiamnak,mondván anyuka azt csak egy éves kora után lehet. Néhány dologban én mentem a magam feje után vagy a tapasztalt anyukák véleménye után és soha nem bántam meg.
Most valami Ildikó a védõnõ,mert csere volt,vagy körzetváltás,õt egyszer láttam.Ja,és közben volt egy nagyon aranyos,fiatal védõnõ,de õ átment Királyerdõbe.TEhát a harmadik védõnõt fogyasztjuk jelenleg.
Martina: a születendõ kis pocaklakónak jó egészséget kivánok! Most hanyadik hónapban vagy?
Én sem a Csepeliben szültem,én a Péterffyben,ott van a dokim.A CSepelirõl vegyes véleményt hallottam,van akinek bejött,van akinek nem.
Martina:Kismama klub? milyen témák? lehet,hogy oda mi már öregek vagyunk. :-) (vagy mégsem,2,5 évesen?)
Sziasztok:Gitike
Giti
 


Sziasztok!

Kerdeseitekre valaszolva szerintem sajna ehhez tulkorosak vagytok, mert ez a varandossag temakorben lesz 4 eloadas, masreszt ugy tudom szokott lenni a babasknak is mindenfele.
tapszerbemutato, meg pelenkabemutato.. na majd megkerdem az Esztert.

Pocaklako most 29 hetes es ma is nagyon elenk..

Tikk nem tudom mikor leszel, de pont a heten kaptunk Csepelnyuzt, ami tele van lakas es haz hirdetesekkel... ha osszefutunk egyszer a csetten, akkor megbeszelhetjuk, hogy beirok 1-2 ;)
M
martina
 


Szomszédasszony,Martina és a többiek!
Nem érdekelne Titeket új gyermekruha? Vagy a környéketeken valakit? Készitõtõl hozom és jóval nagyker ár alatt futnak.
Pl: most adtam el egy kétrészes együttest 1700 ft-ért,ami a Mária nagykerben 3200 Ft. 56-104-ig vannak ruhák.
Gitike
Giti
 


Gitike!
Mi mar leveleztunk ebben az ugyben, megvan a cimed esa telcsiszamod is, de amig meg nem szuletik a Pockom, addig most ennem...

Jatszoter ugyben korulneztem kicsit, de nincs meg csak palyazat sem... Na ezt is megkerdezem holnap a vedonoktol ):
M
martina
 


sziasztok!
én ugyan nem vagyok csepeli,csak az érdekelne tudtok e valamit a weiss manfréd kórházról?úgytudom csepelen van és hogy bababarát.vagy van ilyen topic is csak én nem találom?
elõre is köszi
 


a korhazak, szuleszek, orvosok temat nezd meg szerintem itt ebben a nagy csoportban....
konkretan errol szolo topicot nem talaltam.

M
martina
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Hosszasabb vacilálódás után arra az elhatározásra jutottam, hogy jelenlegi orvosomat (aki a Dél-Pesti Kórházban rendel) lecserélve inkább a Csepeli Weiss Manfréd Kórházban szeretnék majd szülni (ha minden jól megy) augusztusban. A problémám az, hogy ott nem ismerek egy orvost sem. Tudna valamelyikõtök ajánlani egyet vagy csak úgy leírnátok a Ti tapasztalataitokat?

Viki


Daniella!
Én már utánanéztem, de nem találtam túl sok infót a Weiss Manfrédrõl. Ezért is döntöttünk úgy a Párommal, hogy személyesen megnézzük a szülészetet, és az ott dolgozókat 'kifaggatjuk' az ottani ellátásról. Neked is ezt javaslom. Kérdezd meg telefonon, melyik nap tudná nektek valaki megmutatni a helyet. A tel.szám: 276-5511/Szülészet. Minket Fántzi Mónika szülésznõ vezetett körbe, õ nagyon alaposan elmondta, hogy mi várható, milyen lehetõségek vannak, hogyan szokott lezajlani a szülés. Keresd õt bizalommal!
Viki
 


ezt most talaltam az indexen...


Dr.Zsolnay Bertalan / Csepeli kórház
A csepeli kh. mellett szól, hogy egyáltalán nem zsúfolt a szülészet, sõt vajúdni is külön lehet ellentétben az Istvánnal, ahol mindennapos a "babazápor" (több mint 1900 szülés/év a saját bevallásuk szerint) és a vajúdó is négyágyas...
M
martina
 


Gitike!
jut eszembe! Halozsakod is van? Az kellene majd, eloszor egy nyari 56-tol mondjuk 80-ig,
es egy teli is de az csak kesobb Kép remelem...

M

Ja: jatszoter ugyben nem tudtam elkapni vedonot, viszont tudom hogy kell feloltozni. errol szolt a mai eloadas Kép))))
pedig egyik kismama sem volt pucer Kép
martina
 


Martina!
Ja,igen,most hogy irod,már eszembe jutott,hogy emailezgettünk a ruhákról.
Hálózsákom most egy 56-s van és egy 74-s , de hosszúujjas. Ha jól értem neked rövidujju kell kisméretben és 80-s méret környékén kell hosszúujju?
Mert nemsokára (asszem) jövõ héten megyek a készitõhöz feltölteni magam és akkor hozok ami neked most per pill. kell. Az sem baj,ha nem most viszed el,csak elhozom .
Giti
Lányok!
Én nem Csepelen szültem,igy a Csepeli kh-ról nem sokat tudok, ill. a szülészetrõl. Viszont a barátnõm itt szült a fõorvosnál és õ meg volt elégedve . A nevét nem tom,de ha valakit érdekli,megkérdezem. Õ nem mesélt igazán negativ dolgokat,úgyhogy a szülészetrõl rosszat nem hallottam.
Giti
 


Köszönöm az infókat eddig is.valójában nem szüléshez kell (egyenlõre),mert azon már túl vagyok,3 hónapos a kisbabám.
de nem akarok már annál az orvosnál szülni akinél szültem.
nem nagyon tudok másikat,és arra gondoltam hogy akkor kórház alapján választok.azt tudom hogy a csepeli babarát kórház,ezért talán ott az orvosok is mások.olyat szeretnék aki figyel rám.csak ennyit..
az istvánban egyszer voltam szoptatási ambulancián,és bár nagyon kedves volt a nõvérke,és segített,a kóházat elég nyomasztónak találtam,a mávról, ami szintén bababarát, nem túl jókat olvastam itt a neten.szóval maradt a csepeli,ugyan nem tudom mikor lesz kisbabám legközelebb de azért addig is kéne egy jó orvos.na csak ezért írtam ide,sziasztok
 


Viki!
köszi hogy írtál.azért érdekelne mit mondott az a szülésznõ.
illene is ebbe a topicba azthiszem.meg ha találtál orvost arról is beszámolhatnál,ha gondolod.
sok sikert a babushoz
 


Giti!
Utánaérdeklõdnél a barátnõdnél, hogy pontosan hogy hívják az orvost, akinél szült? És esetleg, hogy milyen tapasztalatai vannak. Nagyon sokat segítene!!!

Daniella!
Szívesen leírom a Csepeli Kórház szülészetén tapasztaltakat - bár azt hiszem, igen hosszú lesz. Bocsi attól, akit ez nem érint!
Szóval valóban nincs babazápor, ritkán fordul elõ, hogy egyidejûleg többen szülnének. Ami azért is jó, mert egy alternatív szülõszoba van. Ezt egyébként ne úgy képzeld el, mint egy kórtermet vagy kórházi szobát, inkább mint otthonos szobát. (Van is róla azt hiszem fotó a januári vagy februári Kismama újságban.) Szóval a szülõszobában van franciaágy, pezsgõfürdõs kád, bordásfal, szülõszék, szülõágy. Van ott magnó, lehet bevinni bármilyen zenét. A vajúdás ideje alatt a mamának kedvezõ bármilyen pozíciót fel lehet venni, nyugodtan lehet sétálgatni - egyszóval nincs semmilyen megkötés. Nincs kötelezõ beöntés, gátmetszés, csak ha szükséges (ez kb. 90-95%). A vajúdás/szülés ideje alatt egyértelmûen a kismamát és a babát helyezik elõtérbe, nincsenek begyöpösödött elõírások. A baba megszületése után közvetlenül az anyuka hasára helyezik a kicsit, a magzatzsinór csak a lüktetés abbahagyása után lesz elvágva (akár az Apuka, vagy a szülést kísérõ ismerõs is elvághatja), akár azonnal meg is lehet kezdeni a szoptatást. A szülést követõen a mama hasán hagyják jó ideig a picit. (Persze, ha bármilyen elváltozást észlelnek, megfelelõ felszereltséggel rendelkeznek a további vizsgálatokhoz is.) 24 órás rooming-in van, a kicsi bármikor az anyukájával lehet, s természetesen bármikor le lehet 'passzolni' a csecsemõsöknek.
Hát, tömören ennyi.

Sajna orvost még nem találtam, de bízom a babanet-et látogató anyukák, kismamák segítségében!

Viki
 


Viki!
Sajnos még nem tudtam megkérdezni, mert nem találkoztam vele, de szerintem a héten összefutunk,vagy felhivom és megadom a nevét.
Õ császárral szült azt tudom, de meg volt elégedve az ellátással és az orvossal is. Igy hirtelenjében ennyit tudok mondani, de igérem megkérdezem a nevét.
Daniella!
A Péterfy is bababarát meg szerintem van még egy-kettõ kórház. Nekem a dokim+szülésznõm nagyon jó volt mind szakmailag,mind emberség területén,viszont a babaágyas idõszak,a nõvérek hozzáállása egyenlõ volt a nullával és sajnos még mindig ezt hallom vissza a Péterfyben szült anyukáktól.
Pont azon gondolkodtam,hogy ha megint babát várnék,akkor az orvosomat meg szerretném tartani,de a nõvéreket lecserélném. A kórház modern,a szülõszobák is jók+feslzereltek, pelenkát+újszülött ápolási dolgokat is rendesen adnak (van,ahol errõl magadnak kell gondoskodni),csak a csecsemõsök szoptatás terén nemigen segitenek,meg ha hivod õket valamiért nehezükre esik jönni,pedig ez a dolguk.

Martinán kivûl lenne még érdeklõdõ az új ruhákra? Ismerõs,baráti körben?

Sziasztok:Giti
Giti
 


Sziasztok,Viki,Giti,köszönöm hogy írtatatok!én megnéztem könyvesboltban a születéskalauz címû kiadványt melyben azt írják az országban 9 bababarát kórház van ebbõl 3 budapesten(én úgytudom a péterfy nem tartozik közéjük).
szóval nem tudom.azt gondoltam hogy egy bababarát kórházban dolgozó orvos eleve máshogy áll mindenhez,figyelmesebb,valóban megbízhatok benne.de a kútvölgyis anyukák beszámolójában olvastam ,hogy valaki az elsõ babáját a weissben szülte és a kórházzal meg volt elégedve de az orvosával egyáltalán nem.azóta õ, a kútvölgyiben találta meg a neki jó orvost,csak a kórházat nem ismeri még.na én meg pont fordítva vagyok.
kár hogy a péterfyben olyanok amilyenek,pedig rengeteg múlik a nõvéreken és ezzel nekik is tisztában kéne lenniük.
 


Én mikor szültem úgy tudom bababarát kórház volt,legalábbis igy hirdeti magát.
A legfontosabb, hogy jó legyen az orvosod. A fizetõs szoba a Péterfyben jó (4000 Ft/nap), ott van WC,zuhanyzó,nem kell közösködni,sorban állni. Ilyen szempontból pozitiv,de a nõvérek sajnos nagyon nem úgy állnak a dologkhoz.
Giti
Giti
 


Az en korhazam nem az.... marmint nem hivja magat baba-barat korhaznak, de nagyon szeretem.
Ugyan az igaz, hogy problemamentes terhesseg utan erdemes ott lenni, igaz, hogy nem tudom mit tennek ha koraszuottnek keszulne a babam...
A dokimhoz nagyon ragaszkodom.

Csepeli csajok... nincs itt valami uszoda? Ez nekem nem tiszta. Vagy a papirgyari uszi mar nem mukodik?
martina
 


Na hat hol vagytok???
mar azt hittem kezd valami beindulni itt az alvegen, de hat nem Kép
m
martina
 


Martina!
Én itt vagyok,csak az utóbbi napokban a húsvéti készülõdés miatt ritkábban tudtam irni,ill. most hoztam el a nyári ruhákat a készitõtõl és azzal is volt mit bibelõdnöm.De mostmár itt vagyok és remélem a többiek is:-))
Hogy vagytok?
Giti
Giti
 


Szia Giti!
Koszonom, a husvet kicsit megzilalta amugy sem lapos, inkabb gombolyu vonalaimat Kép
de ettol eltekintve megvagyunk Kép
meg 2 honap! JAJ. nekem 1 is eleg lenne, mert belukad a hatam Kép
m
martina
 


Martina!
Az utolsó idõszak már nehezebben döcög, de kitartás!!!!
Mi éppen bölcsinézõben voltunk ma, és kissé elkeseritettek a viszonyok.Amit megnéztünk,nem tetszett.Az udvar nagyon jó,de belül....és az nem tetszett,hogy nem ismerhettem meg a fiam leendõ gondozóit.Majd áll.ha már megy a bölcsibe,akkor majd úgyis kijönnek környezettanulmányra,meg lesz amolyan szülõi is. Ezen kissé kiakadtam,mert a legfontosabb,hogy a dadusok,gondozónõk szimpik legyenek,legalábbis nézetem szerint.
Már meghoztam a nyári rucikat is (ezt mindenkinek irom),nagyon sok ruhám van most-tavaszi és nyári.Napozók,együttesek,kantáros rövid-hosszúnacik,sapik,badik, lányruhák,sortok stb. Hátha vannak még Csepeliek akiket érdekelnek az új ruhácskák.
Na most megyek,puszi mindenkinek.
Tud valaki bölcsi ügyben valami jót,biztatót mondani?
Giti
Giti
 


Giti,
miert nem ismerhetted meg az ESETLEGES leendo gondozokat?
es ha eleve nem oket valasztod?

ez melyik bolcsi volt?
m
martina
 


Martina!
Mert azt mondta a vezetõ, hogy szeptemberig még elég sokminden változhat és ha most bemutatja a gondozónõket és mégsem azok lesznek, akkor számonkérném õket. Szép kis hozzáállás,nem?
Eza Rákóczi téri bölcsi volt.
És Csepelen nincs is sok bölcsi,most nézem,hogy összesen 5 vagy 6 db van. Ebbõl egy élbõl kiesik,mert messze van,messzebb mint a királyerdei mûv ház. én ráadásul Zuglóban fogok dolgozni,szóval kissé közelebb kéne.
De nem adom fel,remélem találok valami jót. Sajna olyan anyuka nem jár itt az alvégen,aki esetleg bölcsis gyermekkel rendelkezik vagy hallomásból van vmi véleménye.
Puszi.
Már csak ketten maradtunk?Hát a többijek??????
Giti
 


Hat a tobbiekrol fogalmam nincs Kép
de kettecsken is jo bulit csapunk ok?

majd bolcsis tapasztalat ugyben Teged foglak megfaggatni, mert ugy 2 ev mulva nekem is esedekes lesz Kép
addigra Te mar ven bolcsis roka leszel Kép)
m
martina
 


Maritna!
Igen és szivesen segitek majd ill. elmondom a tapasztalataimat!:-)))))
Hol fogsz szülni? Lehet,hogy elõbbre kéne lapoznom,mert esetleg kérdezte már valaki?
Pusz:Giti
Giti
 


Szia!
Azt hiszem itt meg nem irtam, de a BM-ben fogok szulni, ahol tavaly is.
Ugyan nincs IKEA szoba, meg csilivili egyszemelyes vajudo, viszont a dokimban es az anesztes orvosban bizom. Meg en is ott szulettem.

Viszont a dokim csepeli Kép)))) Osszehozhattuk voltna a csepeli korhazban is az ilyen iranyu randikat, de mit tegyek, ha O is es en is a BM-be jarunk ? Kép
puszka
M
martina
 


Martina!
Én sem Csepelen szültem, mert a választott dokim a Péterfyben praktizál. És én benne biztam. Lehet,hogy a köv.baba is ott születik majd, függetlenül attól,hogy a gyerekágyas idõszakról nem sok jó tapasztalatom volt.
A többiek nagyon eltûntek:-(((
Giti
Giti
 


Szia!

A tobbiek tenyleg nincsenek itt Kép
Mitakarok... Ma voltam a dokinal. Azt mondta, az egesz csecsemoosztaly engem var, es nekem szurkol. mert mindenki emlekszik a kicsi Nandibabara Kép
Szoval tok jo fejek Kép

sikerult bolcsit talalni?
M
martina
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: