Új privát üzeneted érkezett!

Azért hoztam létre ezt a beszélgetést, mert szeretném,ha mi kecskemétiek itt találkozhatnánk, véleményt cserélhetnénk nõnógyászokról, gyermekorvosokról, védõnõkrõl és ezer apró-cseprõ dologról.
Igy hát várom a kecskeméti internetezõ kismamákat-kispapákat.
Üdv. Kati
 


Szia!

Nagyon orulok, hogy letrehoztad ezt a topicot. Mi tavaly marciusban koltoztunk Kecskemetre, miutan megszuletett a kislanyom. Szegeden szultem, mert addig ott laktunk. Kerdezgettem ismerosoket, hogy itt kecskemeten kit ajanlanak, ki a jo nogyogyasz, de ugyanazt a nevet meg senkitol sem hallottam. Egyelore visszajarok Szegedre, mert az ottani orvosommal maximalisan meg vagyok elegedve. Egyebkent o is mondta, hogy van egy jo par kecskemeti paciense. Lassan egy uj babara keszulunk, de jot meg senkitol sem hallottam az itteni szuleszetrol. A vedononk is most fog szulni, de o is inkabb Kkfelegyhazara ment, mert az itteni borzalmas allapotokat nem merte vallalni. Elnezest az ekezet-nelkulisegert, de automatikusan erre all a kezem, ha e-mailt kell irni.
Moni
 
 


Szia Móni !
Nagyon örülök Neked, már azt hittem Kecskemétrõl csak én látogatom a babanet-et.
Az én orvosom Dr.Nagy Judit, nála szültem a kisfiamat 2001.05.25-én. Én maximálisan meg voltam vele elégedve, amit egy nõgyógyásztól az ember elvárhat szakmailag és emberileg azt Tõle megkaptam. De hallottam már róla nagyon negativ dolgokat is, számomra olyan volt mintha nem is ugyanarról az emberrõl beszélnénk.
Kórházi tapasztalataim alapján szimpatikus volt még Dr.Nagy Károly és Honti dr is (bocsi nem biztos hogy jól irtam a nevét)

De mégis azt ajánlom, ha megteheted ne Kecskeméten szülj !!!
Ami a szülészeten van az iszonyat! Nem a szülõszobára gondolok, mert ott kedvesek a szülésznõk és a tisztaság is OK, de az osztályon olyan állapotok vannak, hogy aki még nem látta az el sem hinné ha elmesélném.
A második babámat (pár év múlva) én sem szeretném Kecskeméten szülni ! Hiába van jó orvosom, ha a kórház minõsithetetlen. (Értem ez alatt a tisztaság hiányát - és akkor még finom voltam - a csecsemõsök viselkedését, nemtörõdömségét, a kórházi gyermekorvos minõsithetetlen stilusát. )

Arról nem is beszélve, hogy a szülés elõtt be kellett feküdnöm, na ne tudd meg, hogy azon az osztályon mi van. Az ov. fõorvos Dr Ladányi Lajos - Õt úgy kerüld el ahogy csak tudod - minden kismamát megvizsgál, de úgy ahogyan az állatorvos vizsgálja a teheneket. ( Elnézést a hasonlatért ) Fájdalmas, megalázó és emberhez nem méltó helyzeteket kellett átélnem. Azt csodálom hogy még senki nem jelentette fel, igazán megérdemelné.
Na most aztán jó negativra sikerült a mondandómKép

Örülnék neki, ha még irnál, hol laksz, mit dolgoztál (-vagy dolgozol) ?

Üdvözlettel: Kati
 

 
 

Szia Kati!

Eléggé elszomorító amit írtál, bár valami hasonlóra számítottam. Érdekes, hogy ezeket a dolgokat a kórházban nem veszik észre. Kíváncsi lennék, hogy a kórházak ilyen jellegû vizsgálata kihez tartozik? Persze tudom, hogy minden egészségügyi intézmény pénzhiánnyal küszködik, de hogy az alapvetõ tisztaságra ne figyeljenek?! Szerintem a szegedi Nõi Klinikának se lehet sokkal több, de ott rendszeresen takarítottak, naponta többször is (igaz az egyik takarítónõ elég erõs akcentussal beszélte a magyart, de nagyon bescületesen végezte a munkáját). A csecsemõs nõvérek egyszerûen tündériek voltak (rengeteg fiatal). A szülésznõk pedig (sajnos elég hosszú szülésem volt, így több mûszakbeliekkel is találkoztam) tündériek. Szerencse, hogy az elsõ szülésemrõl ilyen kellemes élmények maradtak. Meg így van összehasonlítási alapom is. Nagy Károly nevét én is hallottam már emlegetni. Azt hiszem kisebb ügyes-bajos dolgaimmal majd hozzáfordulok, de ha legközelebb szülésre adom a fejem visszamegyek Szegedre. Csak sajnos elég messze van. Meg gondolom itt is el kell mennem egy orvoshoz, hisz a vérvizsgálatokat stb. csak itt kellene csinálni. Csak hát elég ciki mondani egy orvosnak, hogy igen terhes vagyok, önhöz szeretnék járni, de szülni! Azt nem!
Egyébként az aluljáró környékén lakom egy icipici lakásban. Lassan upgradelni szeretnénk valamilyen kölcsön segítségével. A munkahelyem Szegeden maradt, a cég - ahol a férjem dolgozik - költözött át ide. Sajnos még nem sikerült megszeretnem Kecskemétet (és attól félek nem is fogom. Majdnem egy év alatt már sikerülnie kellett volna.)
Veled mi újság?

Szia Móni
 
 


Sziasztok!
Én már két éve szültem szintén Kecskeméten. Tapasztalataim hasonló rosszak voltak, éppen ezért most a második terhességemmel már nem ide járok. Én a SOTE I-t választottam. Nekem is az volt a rossz az egészben, hogy az itteni orvosomat nagyon szeretem, megbízom benne és most nem nála szülöm a másodikat. Egyébként, most hozzá is járok,mert egy orvos azt tanácsolta. Biztos ami biztos hátha nem érünk fel idõben Bp.-re, ez így nekem is megnyugtatóbb.
christy (christy)
 


Sziasztok lányok !
Csak most néztem meg,hogy irtatok a topicba és nagyon örülök neki.

Móni igazán sajnálom, hogy nem sikerült megszeretned Kecskemétet, ezt én nem nagyon tudom elképzelni (mármint,hogy milyen érzés lehet) mert én itt születtem és szeretek itt lakni. Bár az a rész ahol laksz nem igazán szép, de biztosan sikerül valami barátságosabb helyre költöznötök. A férjem ingatlanközvetitõ irodát mûködtet, ha segitség kell az új lakás felkutatásához szólj!
Én sokáig a Hunyadiban laktam a Nemzeti Park Igazgatósága mellett, de most Katonatelepen lakom. Ez itt olyan mintha a világ végén lennék, teljes csend és nyugalom (csak a kutyaugatás hallatszik Kép De sokat visszajárok a Hunyadiba mert a szüleim is ott laknak.

Christy, megértelek, hogy nem vállalkozol még egy kecskeméti szülésre. Nekem még nincs tervbevéve a második gyermek, de addig is álmodozom egy ideális helyrõl-kórházról. (pl. a Telki Magánkórház, az egy álom, de nem hiszem, hogy annyi pénzem valaha is leszKép )
Te hogyan találtál rá a SOTE I-re ? Milyen hely ? Mikorra vagy kiirva ?

Irjatok, puszilok minden kecskeméti kismamát
Ckatalin
 


Sziasztok Lányok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Új rovat készül a Babanetre, ehhez szeretnék olyan információkat gyûjteni, hogy az egyes vidéki nagyvárosokban milyen bababarát területekkel, társaságokkal, cégekkel találkoztatok. Ha van ilyen, milyen jellegû ez a szolgáltatás, esetleg cím, telefonszám is lehetne, hogy könnyebben utánuk tudjak nézni.

Az információkat az szdia@axelero.hu címre várom.

Ezer köszönet érte elõre is:

Dia
Dia
 


Sziasztok Lányok!

No, azt hiszem, konkrétabban leírom, mire vagyunk kíváncsiak. Olyan helyeket keresünk, ahol vannak bababarát, gyerek-, családbarát szolgáltatások, úgymint: pelenkázóhelyiség, szoptatóhelyiség, gyermekmegõrzõ, gyermek WC, babamenü, stb. Vagy olyan taxistársaság, ahol annak ellenére biztosítanak gyermekülést, hogy elvileg ez nekik nincs törvényileg kötelezõvé téve.

Szóval ilyesmikre gondoltunk, nem már meglévõ bababarát helyekre, területekre, csak olyanokora, akik esetleg már elindultak ezen az úton.

A méleket még mindig szívesen fogadom.

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok!
Én ugyan nem kecskeméti vagyok, de a Ti segítségetekre lenne szükségem!
Most 8 hetes terhes vagyok és be szeretnék jelentkezni 3, ill. 4D-s UH-ra a Fráter utcai magánrendelõbe. Ha volt már ott közületek valaki, akkor feltétlen írja meg a véleményét, akár itt a fórumon, akár e-mailben.
Érdemes-e elmenni, és melyik orvost ajánljátok. Én telefonon már érdeklõdtem, elég normálisnak tûnnek!
Várom válaszaitokat! Elõre is köszönöm,
Kati
f-kata@freemail.hu
Névtelen
 


Sziasztok Csajok!

Nagyon örülök, hogy egyre többen leszünk.
Ckatalin,kérdéseidre válaszolva: Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, minden rendelkezésre álló irodalmat, internetes fórumot kerestem a mai kórházakról. Már akkor megtetszett a SOTE I. "ajánlata", de igazából a személyes tapasztalatra hagyatkoztam. Szerencsémre akkor szült ott az egyik barátunk, akit meglátogattunk a kórházban, és nekem tetszett amit ott láttam (a WC,fürdõ a szobában, 24 órás rooming-in,szülõszoba stb.). A barátunk is csak dícsérni tudta.Remélem nem lesz probléma sem a szüléssel, sem a gyeremkágyas idõszakkal. Én csak attól félek, hogy nem érek fel idõben Bp-re.Szülés után megosztom Veletek az élményeimet.
Egyébként 29 hetes terhes vagyok, és ha minden igaz egy kisfiú lakozik a pocakomban. Már nagyon várom megérkezzen közénk, a kiírt idõpont június 18..
Én már voltam a Fráter utcai 4D-s ultrahangon. A Nemes doktorúr csinálja (azt hiszem így hívják). Nagyon hosszú és körültekintõ vizsgálat volt fél óráig biztos tartott csak az ultrahangos vizsgálat. Videófelvétel és kép is készült a vizsgálatról. Bejutni egyébként elõzetes idõpontegyeztetéssel lehet.
christy (christy)
 


Sziasztok Csajok!

Nagyon örülök, hogy egyre többen leszünk.
Ckatalin,kérdéseidre válaszolva: Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, minden rendelkezésre álló irodalmat, internetes fórumot kerestem a mai kórházakról. Már akkor megtetszett a SOTE I. "ajánlata", de igazából a személyes tapasztalatra hagyatkoztam. Szerencsémre akkor szült ott az egyik barátunk, akit meglátogattunk a kórházban, és nekem tetszett amit ott láttam (a WC,fürdõ a szobában, 24 órás rooming-in,szülõszoba stb.). A barátunk is csak dícsérni tudta.Remélem nem lesz probléma sem a szüléssel, sem a gyeremkágyas idõszakkal. Én csak attól félek, hogy nem érek fel idõben Bp-re.Szülés után megosztom Veletek az élményeimet.
Egyébként 29 hetes terhes vagyok, és ha minden igaz egy kisfiú lakozik a pocakomban. Már nagyon várom megérkezzen közénk, a kiírt idõpont június 18..
Én már voltam a Fráter utcai 4D-s ultrahangon. A Nemes doktorúr csinálja (azt hiszem így hívják). Nagyon hosszú és körültekintõ vizsgálat volt fél óráig biztos tartott csak az ultrahangos vizsgálat. Videófelvétel és kép is készült a vizsgálatról. Bejutni egyébként elõzetes idõpontegyeztetéssel lehet.
christy (christy)
 


Sziasztok!
Ezt a topicot éppen nekem találták ki. Kecskeméti vagyok, a 26. hétben járunk a babával és itt is fogok szülni. Tud valaki konkrétumokat is a kórházról? Tudom, hogy szörnyû állapotok uralkodnak, de szeretnék többet megtudni róla.
Egyébként Kazacsay László az orvosom. Ismeri Õt valaki?

Flóra
Flóra
 


Sziasztok!
Flóra, szívesen írok a kórházról, de nem tudom milyen konkrétumokra gondolsz. A bennem megfogalmazódó gondolatokkal pedig nem akarlak megijeszteni.
A doktorurat csak névrõl ismerem, nem tudok róla infókat adni. Elsõ baba lesz?
Christy
christy (christy)
 


Sziasztok Lányok!
Elnézést, hogy Törökbálintról idepofátlankodtam, de most hívott egy Kecskemét környéki anyuka (Juhászné Kovács Ágnes 77-401-737) aki rettentõ magányosnak érzi magát. nem tud hová fordulni problémáival, mert igen "hagyományörzõ, beletörõdõ" a környezete. Kérlek, hívjátok, hátha tudtok segíteni.
Szõdy Judit
 
 


Szia Judit!
Holnap felhivom.
Üdv. ckatalin
 


Christy és Többiek!

Arra lennék kíváncsi pl., hogy lehet-e szülésznõt választani és ha igen kit érdemes? Vagy ha baba-mama szobát kérek, segítenek e a nõvérek vagy a többi anyukától kell ellesnem a dolgokat. Ez elég fontos dolog nekem, mert az elsõ babát várom és a családban sem volt olyan gyerkõc akin "gyakorolhattam" volna. Vannak-e olyan dolgok, amiket automatikusan csinálnak, annélkül, hogy megkérdeznének, pedig másképp is lehetne kérni a dolgokat ha tudnék róla, hogy nekem kell szólnom? (Nem tudom értetõ vagyok e?) Pl. cukros teát adnak a babának, csak azért mert nem szóltam, hogy azt nem szeretném?
Flóra
 


Sziasztok!
Igaz,én nem vagyok kecskeméti, de a ti kórházatokban fogok szülni, és örülök, hogy megtaláltam ezt a topikot.
29 hetes kismama vagyok, és az elsõ babámat várom, a nemét még nem tudom, kedden megyek a 4D Uh-ra, és már nagyon kiváncsi vagyok! Az én orvosom Ladányi Lajos fõorv., akirõl elég rosszat irtatok, pedig szerintem nagyon kedves orvos. Különben én is azt hallotam róla, hogy elég durván vizsgál, de nekem eddig semmi problémám nem volt vele. Szerintem a saját betegeivel nagyon rendes, a magánrendelésén is mindenkivel egyformán kedves, igaz, hogy meg is fizetjük ...
A kórházról annyit, hogy 5 hetes terhesen 4 napot voltam bennt, de már alig vártam hogy hazamehessek...
A wc borzasztó volt, és úgy összességében a tisztaságon még nagyon sokat lehetne javitani. De a szülészetrõl, és a szülésznõkrõl, a baba-mama szobákról /hány van?/ én sem tudok sokat, ezért jó lenne ha tájákoztatna valaki...
Elõre is köszi!
 
 


Sziasztok lányok!
Válaszolva a kérdéseitekre:
Szóval kezdem a szülészettel. Nekem itt minden rendben volt, a szülésznõk is nagyon kedvesek voltak, nem kiabáltak a kismamával. Én Miklós Mártánál szültem, Õt tudom ajánlani, de azt sajnos nem tudom, hogy lehet Õt erre felkérni. Egy problémám az volt, hogy a szülés utáni 2 órás megfigyelésre a lépcsõfordulóba toltak ki, a liftajtó elé. Háát elég cúgos volt.
Ha rendben folyik a szülés akkor a kerülhetsz a két baba-mama szoba egyikébe. Az egyik 4 ágyas, a másik 2 ágyas. Ezeknek a szobáknak külön van elõtere, ahol fogadhatjátok a látogatókat.Az osztályos nõvérek nagyon segítõkészek és rendesek, de ugyanez az újszülöttesekrõl már nem mondható el. Nagy ímmel-ámmal segítenek Õk is, de ez nem annyira jellemzõ. Többet tanulhatsz a többedszer szülõ szobatársaidtól. Egyébként Én is féltem attól, hogy nem fogom tudom mit tegyek a bébikémmel, de higyjétek el sok dolog olyan hihetetlenül egyszerû lesz. A legnehezebb talán a szoptatás része (ez az én tapasztalatom), ebben segít a védõnõ (ha nem hétvégén szülsz). A babákat egyébként reggel 6 körül hozzák és este 10-ig vannak nálatok. Azt sajnos nem tudom, hogy befolyásolhatod e a babád cukros vízzel történõ itatását, véleményem azonban az, hogy NEM. Az anya és gyermeke nem az elsõ helyen áll a csecsemõsnõvérek szemében. (Ez utóbbi megjegyzés személyes tapasztaltból fakad.)
A gyerekágyas osztály fürdõje és WC-je sem a higiéniáról híres. A fürdõ még elmegy, de a WC!!!
Gondolom nem kell külön leírnom, hogy nekem negatív élményeim vannak a kórházzal kapcsolatban. De ez ne rémísszen el Titeket, hiszen nem vagyunk egyformák. Csak készüljetek fel, hogy nem minden úgy mûködik ahogy azt Mi naívan várnánk.
Én most Bp-re járok, remélem itt jobb lesz.

Üdv mindenkinek Christy
christy (christy)
 


Haho Mindenkinek,

En is orulok, hogy letezik itt egy kecskemetieknek szolo topic Kép, igy aztan megprobalok bekapcsolodni.
En is kecskemeti vagyok, am szulni Kiskunfelegyhazan "fogok", vagy legalabbis igy szeretnem. Az osztalyvezeto foorvos remek doki es szerintem a korhaz ugy osszessegeben kulturaltabb a kecskemeti nagyuzemi "vagohid"-nal (mar bocsanat...) Igaz, hogy meg nem szultem itt (mashol sem), viszont volt "szerencsem" a nogyogyaszati osztalyhoz - kelloen remiszto tapasztalatokkal mind a tisztasag, mind az emberi tenyezo szempontjabol....

A kecskemeti 4D diagnosztikai rendelorol annyit tudnek sajat tapasztalatbol mondani, hogy mi ketszer is elmentunk, eloszor a 13. heten, majd a 18.-on. A doki (dr. Nemes Andras) a legjobb nogyogyasz akit "ismerek" (hal'Istennek nem ismerek sokatKép. De amugy emberileg is, nemcsak szakmailag. O ad arra, hogy igazan lelkiismeretesen megvizsgalja a pacienst meg este 9-kor is.... Csak ajanlani tudom akkor is ha valaki szakembert keres es akkor is, ha "csak" mozizni szeretne. En jokat mulattam a vizsgalat kozben, idonkent csak ugy ugralta az UH a hasamonKép
No, egyelore nem irok tobbet, a vegen meg nem olvassa el senkiKép
Udv mindenkinek es jo pocakozast!!!
Zsu
 
 


Sziasztok!

Én ugyan nem vagyok kecskeméti, de solti igen!Kép De már 98 óta pesten élek.

Flóra!

Anyukám most a Kazacsaihoz jár, õ mûtötte, nagyon meg van vele elégedve! Nagyon szép munkát végzett!!!Kép Nekem semmiféle rosszérzésem nincs vele kapcsolatban és örülök,hogy anyut ö kezeli, vizsgálja, stb. Szabadság alól is bemegy megvizsgálni stb. Anyunak elég rázós mûtétje volt régebben(kipakolták) és lettek összenövései,mert nem csináltak neki kivezetönyilást és begyulladt. Ezt ujvároban mûvelték vele. Ekkor ment át a Kazacsaihoz. Õ is megmûtötte. és nagyon szépen rendberakta! Szerintem anyu is ajánlaná bátran neked!

Sok sikert mindenkinek! Nekem még sajnos nincs babámKép

Mamacs
 
 


Sziasztok kecskemétiek!

Én a debreceni topic "lakója" vagyok, ne haragudjatok, hogy ide pofátlankodtam, de 1 kis segítséget szeretnék kérni valamelyikõtöktõl. Szeretnénk Kecskemétre költözni, mert a szüleim a közelben (Solton) élnek. Azt viszont nem tudjuk, hogy melyik - milyen környék egy fiatal , egyenlõre egy féléves kisfiút nevelõ pedagógus házaspárnak. Szerintetek hol - úgy értem melyik városrészben - érdemes nézelõdni társasház ügyben. Mi az , amit érdemes elkerülni rossz közlekedés, vagy mit tudom én mi miatt. Hálás lennék, ha valamelyikõtök néhány sorban megosztaná velem a tapasztalatait.
Köszi: Erika - molnare@axelero.hu
 


Sziasztok!
Én ugyan Szegeden lakom, de ha gondoljátok, néha nézzetek be oda is, fõleg, ha a klinikával kapcsolatban van kérdésetek. Akik ott cseverészünk, majdnem mindenki ott szült, de a kórházról is vannak tapasztalatok.
A 4D uh-ról szerettem volna még írni, hogy tényleg nagyon szuper csak ajánlani tudom, és nem csak a kismamáknak hanem egyéb problémával is. Mikor mi voltunk a doki éppen telefonált, addig az asszisztensnõvel beszélgettünk, nagyon kedves volt. A rendelõ szép, tiszta, eu-i szintû.Kép

Sziasztok:
Ágci

Kép
 
 


Szia Erika!
Eredetileg kecskeméti vagyok én is, de már csak a családom lakik ott. Mindenesetre a környék, ahol laknak nagyon jó, mert közel van mindenhez, a közlekedés is jó. Nem tudom mennyire ismered a kecskeméti elnevezéseket, de van egy ún. "Szalagház" (Petõfi Sándor u.), amely mögött egy nagyon jó kis városnegyed épült ki az utóbbi években. 5-6 éves házak vannak arrafelé (vannak persze régebbiek és teljesen újak is) csendes környék, van játszótér, csomó bolt (óvoda, iskola a közelben)stb. Ha érdekel megkérdezem, hogy mi a pontos neve a városrésznek.
Tus
 


Sziasztok!

Régen írtam, mert az utóbbi idõben lakáskereséssel voltam elfoglalva. Mivel nálunk a gyerek volt az elsõ szempont (1 éves) a válogatáskor, így azt hiszem tudok segíteni Erikának. A Szalagház mögötti rész nem rossz, csak sajnos nagyondrága. Mi ott egy 309 nm-es telket néztünk, de aztán lemondtunk róla, mert 5 M Ft-ba került. A házak árai ehhez képest kitalálhatóak. Kecskemét legjobb része (bejártam az egészet) szerintem Katonatelep és Kadafalva. Úgy néz ki, hogy mi ez utóbbi helyen fogunk egy kertes házat vásárolni, ha a bank végre lesz szíves folyósítani a hitelt. Katonatelep nagyon szép, de iszonyú drága (23-30 M Ft).
Tényleg van Kecskeméten 3D-s ultrahang? Hol? Kik csinálják?
Sziasztok, Móni
 
 


Sziasztok Kismamák,

a kecskeméti rendelõ a Fráter u. elején van, ez a Kápolna utcával párhuzamos, szép, macskaköves utca. Bennünket kedden este 8-kor is fogadtak, fantasztikus élmény volt, dr. Nemes András szerintem is a legjobb orvos, akivel csak a találkoztam, rendkívül pozitív volt minden! 7000Ft a vizsgálat videokazi nélkül (azt mi vittünk), 1000Ft a fényképek darabja.
Remélem segítettem: kobudo

Kép

Kép
 
 


Szia Móni!

Mi Katonatelepen lakunk. Teljesen egyetértek abban, hogy Katonatelep és Kadafalva jó hely, csendes,és klasz házak vannak. Na de az árak ??! Légyszi add már el a házunkat 23-ért !Kép Két szintes kb.100 nm, nagy parkositott telek, a ház elég szinvonalas. Ugyanebben az utcában egy hónapja kelt el egy kb ugyanilyen 14 alatt.
Az biztos, hogy a párom nagyon boldog lenne, ha 20 fölött el lehetne adni, mert akkor azonnal épitenénk. (Õ nem szeret K.telepen lakni)
Üdv. Kati
 


Sziasztok!

Köszi a véleményeket. Már mi is nézelõdtünk, már kb. tudom melyik városrész hol található. Majd jelentkezem, ha lesz valami konkrét kérdésem. Biztos tudtok majd segíteni.

Mamacs!
Te is solti vagy???? Mint már írtam, eredetileg én is. Nem árulod el, hogy ki vagy????

Erika
 


Sziasztok!!!Kép

Szia Erika!

Pataki Aniko vagyok! Biztosan ismerjük egymást, csak pontositani kéne a dolgokat! Irok a mailodra is, hátha ugy gyorsabb! Kicsi a világ!Kép Apukám a rádionál melozik, anyu meg a Telek kastélyban, de volt már a presszoban is, meg a faházbanKép Igy már tudod?Kép
Na irok mailtKép

Sziasztok!

Mamacs
 
 


Szia Anikó!
Igen, igen , ismerjük egymást. Legalábbis én Téged igen.Szinte szomszédok voltunk. Anyuék a Vendéglõ u.-ban laknek. Kattints a nevemre, akkor a gyermekem hátterében meglátsz és talán rájössz, hogy ki vagyok. Kb 2 évvel vagyok idõsebb Nálad. Mi most Debrecenben lakunk, 8 hónapos a kisfiunk, Botond, vele vagyok itthon.
Hamarosan válaszolok a mail-re is, de még végig sem olvastam. Te férjhez mentél?
Puszi: Erika
 


Szia Erika!

A kisfiadat és téged is láttalak már a fotonKépVan egy hugod ugye? És barátnõje vagy a Madár Krisztinek! Levelezzünk inkább, mert ...... majd leírom! Várom a leveled!

Pusza!
Mamacs
 
 


Sziasztok!

Kecskemétrõl származom, most egy ideje már Pesten élek, de érdekelne 1-2 jó turi, használtruha, babakocsi bolt, ahol elérhetõ áron lehet jó dolgokat szerezni. Ha tudtok ilyet, írjatok légyszíves. andimama@index.hu

Köszi
Andimama
 


Sziasztok!
Most Budapesten lakunk, de augusztusban valószínûleg Kmétre költözünk. Szeptemberre várjuk a babánkat, és egy csomó dolog érdekelne.
Milyenek a kméti védõnõk?Tudtok e jó gyerekorvost ajánlani?
Aki Pesten szült közületek, annak a ctg-re fel kellett járnia, vagy Kméten is el lehet intézni? Mennyi ideig tartott beérni Pestre szülni, vagy befeküdtetek már hamarabb? Hol van a városban olyan hely, ahol nyugodtan lehet babakocsistól sétálni?
Már laktunk ott 4 évig(kolesz), szóval nyugodtan írhattok városrészeket.
HA van köztetek velem kb. egyidõs babaváró, írjon! Bizosan jól ki tudnánk dumálni a babáinkatKép
szombatiz@netquick.hu

Pemeske
 
 


Sziasztok!

Jár még erre kecskeméti kismama? Olyan jó lenne! Én is kecskeméti vagyok, november 12-re várjuk az elsõ babánkat, aki ha igaz kisfiú. És Szabó László doktor úrhoz járok.
Kecskemétiek, írjatok!

Betti

Kép

Betti
 


Sziasztok!
Már régen írtam, de idõközben megszületett a kisfiam, Gergõ. Õ Bp.-en született,a SOTE I.-en. Nagyon szerencsés szülés volt, rövid (de fájdalmas), gátmetszés nélkül.Most 1 hetesek vagyunk.
Pemeskének válaszolva: Nekem fel kellett járnom CTG-re minden héten a 33. héttõl kezdve, az összes ultrahang is ott készült. CSak az AFP vizsgálat történt itt Kecskeméten és a védõnõhöz is ide jártam.Az én orvosom nagyon laza volt, nem fektetett be elõbb. A kiírt idõpont után 1 nappal feküdtem be és másnap már meg is indult a szülés spontán.Nekem azt mondta az orvos, hogy biztosan fel lehet érni, mert olyan gyorsan nem fog megszületni. Átgondolva valóban akár háromszor is felértünk volna.A 20 perces fájdalmaktól kezdve 12 óra telt el, azután viszont felgyorsultak az események és három és fél óra alatt megszületett.
Most mennem kell mert felébredt az én éhes, édes pici fiam.
Sziasztok
christy (christy)
 


Szia Christy !
Gratulálok a kisfiadhozKép))
Majd, ha lesz egy kis idõd ird meg, hogy a SOTE I.-en milyenek voltak a körülmények (tudod az elhelyezés, fürdõ, nõvérek-csecsemõsök hozáállása stb.)
Még egyszer gratulálok, jó babázást.
Kati
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy ide is leirom (+a keres-kinálba is), de jó lenne, hogy akit érdekel a dolog az megtalálná.

Kecskeméten eladó egy családi ház !
Katonatelepen egy kertvárosi részben található, 120 nm-es két szintes (3 szoba+ nappali+ amerikai konyhás + két fürdõszoba), teljespincés, 910 nm parkositott (füves, örökzöldes) telek.
Irányár: 16,8 M Ft.
Tel: 06-30/9740252
 


Szia Kati!
Köszi a gratulációt! A kórházzal én maximálisan meg vagyok elégedve. Életem legnagyobb élménye volt ez a szülés. Nem kell sok idõt bent tölteni a szülés után (4 napot). De ezt úgy számolják, hogyha 18 óra elõtt szülsz az már egy nap és a hazajöveteled napja is egy nap, így én pénteken szültem és már hétfõn haza is jöttünk. Mivel ez hétvégére esett, elég laza volt. Orvosok, újszülöttesek nem igen nyagattak. Az újszülöttesek segítettek, ha kérted Õket, maguktól nem. Nekem egyedüli problémám a fürdõ tisztasága volt 8 emberre (azaz két szobára) jutott egy fürdõ, és sajnos nem mindenki ügyelt a higiéniára. Hétvége lévén pedig a takarítók is csak beugrók voltak. Hétfõn azonban már csillogott minden,csak ezt én már nem "élvezhezzem". Egy szóval nekem pozitív élményeim voltak a kórházzal kapcsolatban.
christy (christy)
 


Christy!

En is ugyanott szultem es fogok szeptemberben is, mint te. Hogy sikerult a SOTE-n gatmetszes nelkul szulnod? Irnal kicsit bovebben? Volt fogadott szulesznod?

Mona
Mona
 


Sziasztok!

Örülök, hogy Kecskemétieket is találtam itt, bár, ahogy a dátumokat elnézem nem túl gyakran írogattok ide.
Én is Kecskeméti vagyok. 31 hetes a baba, tehát, ha minden igaz szept. 27-én fog megszületni. Fiú (Péter) lesz.
Én itt fogok szülni, a körülmények ugyan nem túl jók, de én bízom benne, hogy a legfontosabb úgyis a nõgyógyász munkája lesz, és abban nem kételkedem. Egyébként dr. Kazacsay László az orvosom, csak jókat mondhatok róla.
Tegnap én is voltam 4D ultrahangom. Bevallom kicsit csalódtam. Igazából rendes 2D-s ultrahang volt, kb fél perces 4D résszel. Azt nem bánom, hogy elmentem, mert kaptam egy gyönyörû alvós babaarcot, és így már tudom azt, amit eddig csak sejtettem, hogy az enyém lesz a legszebb baba a világon. Kép
A csalódásom tárgya az volt, hogy azért a fél percért fizettem +3500 Ft-ot - mert a rendes maszek ultrahang a Bérczi Ildikónál 3500 Ft videoval együtt. Ráadásul egy teljes órát várakoztam, mert csúszás volt, és a beígért 20 perces felvétel helyett kb 10 percet kaptam. Nekem az orvos sem volt túl szimpatikus.

Az ismerettségi körömben kb 5 egy éven belül szült kismama van. Mindannyian Pestiek, ott is szültek különbözõ kórházakban. A babák mind 3 kg fölött voltak, de egyiküknek sem kellett gátmetszést csinálni.
Remélem én is megúszom nélküle.

Hát ennyi.

Erika
 
 


Kedves kecskemétiek!

Én is kecskeméti vagyok, két hónapja született a kisfiam, de nem Kméten, nem is Pesten, hanem Szabadszálláson. Tudom ajánlani mindenkinek, aki egészséges terhes. Én kicsit körülnéztem, mire döntöttem. Egyet tudtam biztosan, hogy a kecskeméti kórház szóba sem jöhet, nagyon rossz a híre, és nem is véletlenül. (Saját szememmel is sokat láttam, mikor a barátnõmet látogattam tavaly a terhespatológián. Meg amiket mások is meséltek... Szóval még egy szimpla ultrahangra se, semmire be nem tettem oda a lábam.) Szerencsém is volt persze, mert makkegészséges terhességem volt végig. Az orvoshoz magánrendelésre jártam, mellesleg a szabadszállási szülõotthon vezetõje, de Kméten is van magánrendelése. Elsõ látásra azt mondta, hogy szerinte egészséges terhesség lesz, és ez esetben nem okozhat gondot az amin aggódtam, hogy Szabadszálláson nincs lehetõség császármetszésre. Állítólag csak nagyon ritkán fordul elõ, hogy végig egészséges terhességgel odamegy valaki szülni, és császározni kell. De olyankor is beér a mentõ Kecskemétre nagyon gyorsan. Szóval a kilencedik hónap végére még mindig az volt a helyzet, hogy bátran mehetek Szabadszállásra, semmi vész nem lesz. Nem is volt. A fiam gyorsan és egyszerûen született, ami szerintem nem igazán az én érdemem. Én nagyon hisztis vagyok, és szörnyen féltem az egésztõl, annyira, hogy elõtte még pszichológushoz is jártam. Az volt az egyik "gondom", hogy nem voltam még soha azelõtt egészségügyi intézményben, az egészségüggyel mindössze annyi volt a kapcsolatom, hogy pár éve felkerestem egy fogorvost, és jópárszor mennem kellett hozzá... (De az is magánfogorvos volt.)

Nos, ehhez képest mind a szülés, mind az azt követõ pár nap nagyon szép emlék maradt. A barátnõm, aki ajánlotta a helyet, azt mondta, úgy érezte ott magát, mint egy szállodában. Akkor ezt nem hittem el. Mikor hazajöttem, és szinte nosztalgia-érzésem volt, akkor értettem meg.

Szinte lesték a kívánságainkat. Én például vegetáriánus voltam (akkor még); vasárnap reggel arra ébredtem, hogy a szakácsnéni kérdezgeti, mit kívánnék ebédre, mert szívesen kiszalad a piacra gombáért, és kirántja nekem... Ez csak egy apróság, de jól jellemzi a hangulatot. Azt, hogy mindenki toleráns és kedves volt velünk, olyan volt, mint egy jó hangulatú kollégiumban, ahol közös projekt a szoptatás megtanulása, ismerkedés a gyerekünkkel és a pihenés. A csecsemõs nõvérek közül többen is egyszerûen csak benn maradtak néha a szobában, mikor kérdezõsködtünk tõlük, és beszélgettek velünk, pl a babáinkról (akkor épp nem voltunk túl sokan anyukák, így jobban ráértek). Az aki nekem legjobban megmaradt, sokszor nagyon kedvesen "tolmácsolta" pár napos kisbabám "gondolatait" (pl. "nézd anya, mit tudok..." mutatta felém a bébit, mikor Ádám szopta az ujját. Pedig vagy egy nappal korábban volt, hogy azt kérdeztem tõle valamit arról, hogy Ádám szopja-e az ujját.
Szintén õ volt, aki szoptatás után a tápszert is behozta cumisüvegben a szobánkba, és együtt adtuk a babának, ha nem sikerült elég anyatejet ennie esti lefekvés elõtt.
Fejni is nagyon emberségesen tanítottak, nevetgéltünk is közben, tisztára olyan volt, mint valami edzésen vagy ilyesmi. Nem volt könnyû, de mégis kellemesen telt.
Vagy: az egyik szülésznõ éjszaka meghallotta, hogy neszezek a hûtõszekrénynél. Kijött, látta, hogy sírdogálok (a kisbabámmal álmodtam, és meghatódtam tõle), kérdezte, mi baj. Elmondtam, és õ nem sajnálta az idejét, az éjszaka közepén egy órán keresztül beszélgettünk, mondta, hogy másokkal is elõfordul a sírdogálás, hogy ez a hangulat a hormonoknak is köszönhetõ, stb.
Vagy: elfogyott a tiszta ruhám, és kimentem a kínai diszkontba venni valami olcsó hálóruhát, mert azt kiöblíteni egyszerûbb volt, mint a koszos ruháimat kimosni. Nekiálltam a csapnál az új darabot kimosni. Ekkor jött a takarító néni, látta, mit ügyködöm, és felajánlotta, hogy kimossa õ, és a többit is nyugodtan adjam oda neki, majd õ géppel hipphopp elintézi azokat is, amiknek egy szimpla öblögetés nem elég. Aztán a már elkezdett mosásomhoz adott mosószert, hogy ne szappannal csináljam, végül együtt kicentrifugáztuk, kiteregettük, még csipeszt is õ adott.
Tudom, hogy ezek apróságok, de nekem nagyon jól estek, fõleg hogy épp az eü. intézményben léttõl féltem a legjobban.

Magára a szülésre nem teljesen emlékszem, csak arra, hogy elég hangosan kiabáltam (nem mintha olyan szörnyû lett volna, csak ilyen a temperamentumom), de a fájások között jó hangulat volt, nevetgéltünk is. A részleteket nem nagyon tudom felidézni sajnos. (Elõtte otthon Unicummal teszteltem, hogy vajon még jóslófájásoknál tartok, vagy már a vajúdásnál. Jó sokáig teszteltem, mire elhittem, hogy - három nap után végre - indulnunk kell szülni...)
De azt biztosan tudom, hogy minden rendben volt, végig biztattak, és semmi rossz emlékem nem maradt, jó viszont igen.

Ja, és még a helyrõl is érdemes írnom: egy régi nemesi kúria vagy ilyesmi lehetett az épület, kellemes, kicsi árnyas park veszi körül. Már ahogy beléptem, mindig megnyugodtam. Az egész szülészet elrendezése, hangulata hozzájárul ahhoz, hogy ne egy kórházban érezze magát az ember.

Most ennyit tudok írni róla, mert felébredni látszik a bébi. De akinek kérdése van, forduljon hozzám nyugodtan, szívesen megosztom a többi tapasztalatomat is.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Erika,

Meg tudnád írni, hogy hol volt ez az UH? Én Kecskemétinek vallom magam - bár már 3 éve Pesten élek-, 27 éves korom ellenére, futok haza anyukámékhoz legalább 2 hetente és bár nincsen videónk, de egy ilyen UH-n megmutatnám a babát a szüleimnek. Bár lehet, hogy a várakozást az apukám nem bírná ki idegileg. Kép Ha egyáltalán vannak péntek du vagy hétvégén.

Köszönöm a válaszod
nyulandi
 


A Bérczi Ildikó féle ultrahang az Északi Térfal magánorvosi rendelõinek egyikében van, azt hiszem szerdánként.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szia Adrienn!
Én a szabadszállási kórházról szeretnék tõled érdeklõdni, ugyanis 8 hete szültem Kecskeméten, és nem igazán vagyok jó véleménnyel a kórházról, a következõ gyermekemet nem ott szeretném szülni. Éppen ezért olvastam érdeklõdve a hozzászólásodat. Te a magánrendelésre hová jártál? Hogy hivták az orvosodat? Az ultrahang vizsgálatokat is Szabadszálláson csinálták? Milyen volt a szülõszoba, hangulatos, alternativ, esetleg szokásos kórházi? A wc, zuhanyzó tiszta volt? Hány ágyas kórteremben feküdtél? Van-e baba-mama szoba? Hagyományosan szültél, gátmetszéssel? Hányadikán született a kisbabád? Elõre is köszi a válaszokat!
 
 


Kedves Ildikó!


Magánrendelésre Kecskeméten a Batthiány utcára jártam (a terhesgondozóban van) szerda este hattól. Az orvos neve dr. Terebessy Károly. Csak jót tudok róla mondani. Az UH is ott történik. Szabadszállásra az utolsó hónapban jártam arra az izére, ami kell kétszer. A szülõúszoba... Hát azt nem nagyon figyeltem, és nincs viszonyítási alapom. Kevés idõt töltöttem ott. Ha idõben érkeztem volna, akkor sem lett volna kötelezõ ott vajúdni, lehet akár a kertben is, vagy a társalgóban a tévé elõtt, ha nincs semmi gond. Utána meg már mindegy, milyen. De tiszta, rendes, szép volt, erre emlékszem. A wc és zuhanyzó régi, de tiszta. A kórterem három ágyas volt. Baba-mama szoba kérhetõ, de nem kértem, nem is feltétlen szükséges, kihozták a bébit szopni, mikor azt kértem, hogy amint megéhezik, hozzák, ne adjanak neki teát, tápszert vagy ilyesmit. Gátmetszéssel szültem, és az az igazság, hogy nem is bántam. Nem mertem tolni, míg nem tudtam, hogy már át van vágva. A gátvarrás olyannyira nem fájt, hogy nem tudtam megállapítani, mikor történik valami, mikor nem. Másnap már törökülésben szoptattam. Az orvos egyébként nagyon lelkiismeretes, kedves, tapasztalt, megértõ, jó a humorérzéke, stb. Nagyon szerettem ultrahangra járni is hozzá, mindig "megszólaltatta" a babát, minden alkalommal kicsit közelebb kerültem a kisfiamhoz.
Kérdezz még nyugodtan, ha valamit kifelejtettem.
Üdv.
Adrienn
ui: május 25-én született a kisfiam.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szia NyúlAndi!

Csak nem csak nem. Az vagy aki a neved, mert akkor mi ismerjük egymást. Közgáz, stb.
E-mail címem: andimama@index.hu
Várom a leveled, én próbáltam volna írni Neked, de azt írták ki, hogy nem elérhetõ.

Andi
 


Ildikó!

Ha szépen megkérlek, leírod hogy milyen tapasztalataid vannak a kkeméti szülészettel? Én november 12-re vagyok kiírva, de még nem döntöttem el, hogy hol is szüljek. Mi Félegyházáról költöztünk ide egy éve, ott jókat mondanak a szülészetrõl. De mivel az orvosom is itt van (Dr.Szabó László), lehet, hogy jobb lenne itt szülni. De senki olyan ismerõsöm nincs, aki mostanában szült volna itt kkeméten, aki tudna mesélni. Elõre is köszi!

Erika!

Tõled is ugyanezt kérném, Te 6 héttel jársz elõttem. Ha túl leszel rajta, majd elmeséled milyenek voltak a körülmények? Egyébként hol voltál 4D UH-n, és mennyit fizettél? Mert én is Bérczi Ildikóhoz szoktam menni UH-ra, de ha nem túl drága, azért megnézném a kisfiamat 4D-ben is.Kép

Sziasztok

Betti
27+1

Kép

Betti
 


Azt felejtettem el még megkérdezni, hogy van valakinek tapasztalata a Nyíri úti kórházban tartott kismama tornáról és szülésfelkészítõrõl?
Betti

Kép

Betti
 


A 4D ultrahangot nem Bérczi Ildikó csinálja? Én végig hozzá készültem elmenni. Kép Még jó, hogy nem mentem, csalódott lettem volna, hogy nem. De ezek után engem is érdekelne, hol csinálják.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!!
A 4D Uh-ot a Fráter György u-ban csinálják,ez egy magánren-
delö,és Dr.Nemes András az orvos.
Az árakat nem tudom.
Üdv:m
Névtelen
 


Sziasztok

Bocs a késõi válaszért, közben mint látom meg is elõztek.
A részletek:
4D Uh: Fráter György u 17
h-p: 8-20 h
szombat: 8-12 h
bejelentkezés: 30/3832176
Videó: 7000 Ft (ha nem viszel kazettát +500 Ft)
Képek: 1000 Ft/db

Én Kecskeméten fogok szülni kb 6 hét múlva. Babás szobát szeretnék, úgy hallottam hogy annak külön szülõszobája van.
Remélem nem jön hamarabb a baba, mert jövõ héten megyünk nyaralni. Kép
Természetesen ha túl leszek rajta, beszámolok a részletekrõl.

Erika
Névtelen
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: