Új privát üzeneted érkezett!

Erika!

Köszi az infót! Hát akkor inkább kivárom, amíg "élõben" láthatom a babámat 4D-ben! Kép Mert ennyi pénzért inkább már neki veszek valami hasznos dolgot. Meg végül is a Bérczi Ildikó féle UH-n is mindig szépen látszik a babó, pláne majd most ha megyek a 30. héten. És azért annak reálisabb az ára.
Jó nyaralást, és várom a beszámolódat, ha megvan a kicsid!

Betti
27+3

Kép

Betti
 


Sziasztok kecskemétiek!

Hû de megörültem,hogy ilyen oldal is van!!!Pláne,mikor Adrienn írását olvasva végre Szabadszállásról is találtam valamit.A Kismamába és egyéb szaklapokban elvétve lehet csak "vidéki" kórházakról olvasni,Szabszállásról pedig még nem találtam egy sort sem.Pedig micsoda méltánytalanság-legalábbis az én szívemnek nagyon kedves hely,élén Terebessy dr-úrral.Kecskeméti vagyok,de már évekkel ezelõtt,a keresztfiam születésekor eldöntöttem,hogy nem szülök ebben a rémes kórházban.Aztán a sors egy ismerõs segítségével Terebessy dr-hoz irányított (szintén évekkel ezelõtt),így aztán múlt év elején,mikor kiderült,hogy babát várunk,már nem is volt kérdéses,hogy Szabadszálláson akarom megszülni.2001.09.19-én egy csodálatos kisfiúnak adtam életet.Ez az élmény azóta is átjárja minden porcikámat,olyannyira,hogy ismét elindítjuk a babaprogramot,hogy mielõbb kistestvére lehessen a fiamnak.Természetesen a tervek szerint Szabadszálláson fog születni Õ is,drága,kedves és nagyra becsült orvosomnál.
Csak ódákat tudnék zengeni mindarról,amit ott tapasztaltam,úgyhogy meleg szívvel ajánlom mindenkinek!!!
(Annál is inkább,mivel ismét üzembehelyezik a mûtõjüket,úgyhoy komplikáció esetén sem kell majd mentõvel Kecskemétre jönni)

Üdv mindenkine! krisztinke
 


Ja,és írjatok!!!
Jó lenn,ha nem "évülne" el ez a topic...
Pusz: krisztinke
 

 
 

Kedves Krisztinke!

Nagyszerû, ha újra lesz mûtõ, mert akkor még biztosabb, hogy a szabadszállási szülõotthon nem jut a többi vidéki szülõotthon sorsára, vagyis lesz hol életet adnom a következõ gyereke(i)mnek is. Nagyon jó hír, amit írtál.
Akárkivel beszélek Szabadszállásról, mindenki jót mond róla. Ha ott szült, akkor azért, ha nem ott szült, csak hallott róla, akkor meg azért, mert jót hallott. Csodálkozom én is, hogy nem lehet olvasni róla semmilyen lapban, és itt se írt elõttem senki. Pedig tényleg szuper hely. És a doki is, róla is mindenki ugyanolyan jókat mond, mint én. Ahogy olvasom mások szülés-élményeit - hát... mintha nem is ugyanazt a dolgot éltem volna át én, mint mások. Valahogy nekem olyannyira nem maradt semmi rossz emlékem, csak jó, hogy a következõnél esetleg túl nagy elvárásaim lesznek az emlékeim alapján. De ha ugyanoda mehetek vissza, akkor ez nem baj.

Üdv.
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szia Adrienn!
Teljesen egyetértek Veled,a szülés óta engem is gyengéd szálak fûznek Szabadszáláshoz.Hosszú és fájdalmas élmény volt a vajúdás,mégis életem eddigi legcsodálatosabb emléke,és remélem lesz alkalmam még néhányszor átélni,természetesen ugyanott.
Ha jól olvasom május 25-én szültél.Az idén,vagy múlt évben???Meglepett,hogy azt írtad baba-mama szoba kérhetõ,én errõl nem tudtam.Vagy csak mert akkor még erre nem volt lehetõség?Én múlt év szept.19-én szültem a kisfiamat,Gergõt.Lehet,hogy azóta is már sokminden változott?(Mellesleg a baba-mama szoba nekem sem hiányzott!)
A szülésznõd ki volt?(Nekem Vera fõnõvér-fantasztikus volt õ is)
Pusz krisztinke
 


Sziasztok!

Ismeri valaki Dr. Nyirády Tamás dokit ?
Nagyon sûrgõsen ha tudtok válaszoljatok!
Köszi elõre is!
M.B.
Névtelen
 


Szia M.B.!
Én személy szerint nem ismerem,de jókat hallottam róla.Állítólag nagyon laza.
krisztinke
 


Kedves Krisztinke!

Ez év május 25-én született a fiam, Ádám. Szülésznõm Ildikó volt, akinek hosszú haja van. De mindegyik szülésznõ kedves volt, mindegyikkel kapcsolatban vannak kedves emlékeim. Egyébként részemrõl külön tisztelet nekik és a doktor úrnak, amiért elviseltek, sõt segítettek mindenben... Ugyanis egy rendkívül nehéz ember vagyok, hisztis, görcsös, pattogós, gyáva, nem bírom a fájdalmat, a stresszt, valamint azt, ha nem vagyok ura a testemnek. Ezektõl féltem legjobban a szülés elõtt. Szóval a saját rossz természetemtõl. Egy sima kórházban aligha viseltek volna el engem. Itt viszont még kedvesek is voltak hozzám, és megértõek, segítõkészek, stb.
Baba-mama szobáról még a terhesség elején érdeklõdtem, és az orvos azt mondta, ha nincsenek sokan, akkor kialakítható, de szerinte ha úgy alakul, hogy nem lesz megoldható baba-mama szoba, akkor sem lesz hiányérzetem, mert sokat vannak kint a babák, és mikor nincsenek kinn, nekünk úgyis van mit csinálnunk. Igaza volt. Abban a pár napban nem bántam, hogy néha a gyerek nélkül lehetek, ugyanis egyrészt bizonyos mozgások (mint széken-ülés) nem mentek, szoptatások közt tanultunk fejni, sûrûn jártam zuhanyozni, állandóan azon ügyködtem, hogy legyen tiszta ruhám, stb. Szóval eltelt az idõ a szoptatások között. Az én fiam egyébként sírós baba, megriasztott volna az elsõ napokban, hogy olyan vigasztalhatatlan. Persze az is igaz, hogy így az itthon töltött elsõ nap volt az tulajdonképpen, mikor - kissé hosszúra nyúlt - elkényeztetett gyerekkoromtól búcsút vettem. Az elsõ öt napon, míg a szülõotthonban nem volt igazán rám bízva a baba, nem váltam anyává. Gyerek voltam még mindig, csak épp egy új játékszerrel... Aztán itthon elég hirtelen jött... De lehet, hogy ez így volt jó. Volt energiám az elsõ öt napban arra, hogy átéljem - még feladatok nélkül - hogy mennyire szeretem a kisbabámat. Nem tudom, hogy alakult volna, ha mindjárt az elsõ perctõl kezdve minden rám lett volna bízva. Nem biztos, hogy ugyanilyen jó lenne akkor is. Most már nem tudnék a baba nélkül elviselni szinte semmi idõt. Mindenhová viszem magammal. Kép

Bocs, hogy ilyen hosszúra nyúlt, csak ezek pont tegnap jutottak eszembe a baba-mama szobáról, épp mielõtt a Te írásodat olvastam volna. Kép

Az én kisfiamat Ádámnak hívják, és nagyon szereti ha történik vele valami. Járunk bébiúszásra már két hónapos kora óta, és társaságba is mindig magunkkal visszük. Azért is, mert nem tudok nélküle meglenni. Egyszer még aerobic-ra is elvittem, de azt sajnos unta.Kép

Nektek ki a gyerekorvosotok? És milyen?

Üdv.
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Hobby-kórust szervezünk Kecskeméten, mégpedig olyat, ahová GYES-en lévõ anyukák kisbabával együtt is jöhetnének. Olyan kórusról lenne szó, amelyik nem fellépésekre készül, nem "dolgozik", csak az együtt-éneklés öröméért jönnénk össze, hetente egyszer. Minden alkalommal tanulnánk egy új dalt, lehetõleg több szólamban, aztán énekelgetnénk azokat, amiket már megtanultunk. A célja ennek mindössze az, hogy
- jól érezzük magunkat (a gyerekeinkkel együtt),
- legyen hová elmenni néha késõ délután (anélkül, hogy a bébit apára bízzuk),
- a baba szép éneklést halljon.
Amellett az együtt-éneklés majdnem mindenkinek szép emlék, de iskolás éveink óta legtöbben nem éltük át. Most lehetõség volna rá.

Akit érdekel, az írjon nekem az adr@fibermail.hu címre.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Bernadett!
Bocsi, hogy egy hónap elteltével válaszolok, de csak most néztem meg újra ezt a fórumot. A kórházról annyit, hogy én június 20.-án szültem, az orvosom a Ladányi fõorvos volt, de sajnos éppen a szabadságát töltötte, igy a helyettesénél a Korányi doktornál szültem. Ami nekem nem tetszett: a férjem nem jöhetett be velem a szülõszobába, mert minden ágy foglalt volt, legalábbis a doki ezzel magyarázta...
A szülésem szerencsére nem tartott sokáig, és volt választott szülésznõm, aminek nagyon örültem, nagyon sokat jelentett hogy nem voltam teljesen egyedül. Miután megszületett a kislányom, nagyon véreztem, de igazán még most se nagyon tudom az okát, nem nagyon lettem felvilágositva...
A legnagyobb problémám pedig az volt, hogy a kislányom a megszületése után nehezen vette a levegõt, és átvitték a koraszülött osztályra, /38. hétre született/ és innentõl kezdõdtek a problémák...
Már eleve csak akkor foghattam meg, mikor már volt negativ székleteredményem,ez minimum 3nap, addig csak az üvegajtón keresztül láthattam, ami borzasztóan rossz érzés volt.
Az 5. napon mehettem be hozzá elõször, akkor már etethettem is. Eleinte szoptattam, de szegény lassan evett, és kevés volt neki az egy óra, igy azt mondták, hogy üvegbõl etessem inkább... Sajnos 3 hétig voltunk bennt, mert fertõzést kapott, és mire lejárt volna az antibiotikus kezelés, és mehettünk volna haza, az osztályon elindult egy ujabb fertõzés, nagyon sok baba beteg lett, az õ szobatársai is, de szerencsére õ nem , igaz folyamatosan kapta az ujabb erõs antib.-ot. Mire hazajöttünk már nem akart szopni, akár mit csináltam vele üvöltött evés helyett, igy sajnos tápszert eszik.
Ja! és arról még nem is beszéltem, hogy a korasz. oszt. egy másik épületben van, és állandóan /3 óránként/ jártam át etetni, ami nagyon fárasztó volt.
A zuhanyzó, a wc sem volt valami fényesen tiszta...
Hát most ennyi jutott az eszembe, ha érdekel még valami, kérdezz nyugottan és rövid, probémamentes szülést kivánok.../Azt mondják a Szabó doki nagyon jó, és kedves orvos!
 
 


Sziasztok!
Adrienn: A gyerekorvosunkat Szûcs Máriának hívják,és én nagyon meg vagyok vele elégedve.A vacsi közön van a rendelõje,mi a Széchenyi városból járunk át hozzá ( nem nagy távolság)
Nektek ki az orvosotok?
A kisfiam holnap lesz 1 éves - hihetetlen hogy rohan az idõ...
Ildikó: nem irigyellek az "élményeidért"!Javaslom,ha terveztek még babát,próbáld ki Szabadszállást!

Üdv'mindenkinek! krisztinke
 


Kedves Krisztinke!

A gyerekorvosunk Dr. Kiss Katalin, mindenki sok jót mondott róla, de én egy kicsit csalódott vagyok, bár nem tudom, jogos-e. Ádám újszülött kora óta ferdén tartja a nyakát, de õ nem küldött el gyógytornászhoz, csak most kérdeztem rá, hogy nem kéne-e, mire mondta, hogy de igen, menjünk. A másik: ötnapos volt a bébi, jött hozzánk a doktornõ megnézni. Kérdezte, van-e allergiás a családban, mire mondtam, hogy öcsém is, férjem is asztmásak voltak. Erre közölte, hogy akkor 99 százalék, hogy a baba is allergiás lesz. Nagyon rosszul esett (ötnapos, bepánikolt kezdõ anyukaként), még akkor is, ha véleménye szakmailag megalapozott lehetett. Persze mindezek ellenére lehet, hogy jó orvos, de nekem nincs tapasztalatom, hogy milyen a többi. Aki orvosokat ismerek, azok másmilyenek (nem sok van: a szülészorvos, akinél Ádám született - õt ismered. Ha õ az etalon, akkor persze nem leszek elégedett senkivel. A fogorvosom a másik, õ is jó fej. A háziorvosom a harmadik, õt tkp. nem ismerem, mert ha gondom volt, inkább nem fordultam hozzá. Õt is jó orvosnak mondják, de nekem valahogy túl "egészségügyi".) Tényleg: olyan háziorvost nem tudsz véletlen, aki kb. hasonlóan emberi, mint dr. Terebessy? És a gyerekorvosotok olyan, akivel lehet beszélgetni is a gyerekkel kapcsolatos dolgokról? Mert azt be kell ismerni, hogy a miénk lelkiismeretesen válaszol minden kérdésemre, és ezt szeretem benne. De valahogy mégis olyan fura. Azt érzem, hogy nem vagyok szimpi neki, amit meg is tudok érteni. De ez elég ahhoz, hogy kicsit könnyebben kezdjek kételkedni. De nem akarok bármi áron váltani, hisz ez az egy dolog, hogy nem szólt a bébi nyaka miatt, azért még nem tragédia. Csak ha erõsödnek a kétségeim. Viszont háziorvost mindenképp keresnék másikat, csak az viszont nem sürgõs.

Pár hozzászólással följebb egy tervezett kórusról írtam. Nem érdekelne? Vagy nem ismersz valakit, akikt érdekelne?

Üdv.
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szia Adrienn!

Hát,sosem voltam egy énekesmadár...már a sulikban sem vonzott ez a dolog.De megigérhetem,hogy az ismeretségi körömben megkérdezem érdekel-e valakit.
Sok jót hallottam Kiss doktornõrõl,aki babásokat itt a Széchenyi városban ismerek,az szinte mind hozzá jár.De mint a te példád is mutatja,minden orvosról lehet rossz véleményt hallani.Így van ez a mi gyerekorvosunkkal is.Én személy szerint nagyon szeretem,kedves,szimpatikus.Az is igaz,hogy sosem volt semmi gond -hál'istennek!- Gergõvel,így a hozzáértését nem volt alkalmam tesztelni,de sokan õt ajánlották nekünk annak idején,így gondolom sokan elégedettek vele rajtam kívül is.
Házi orvosunk Dr Túri Katalin (tüdõgyógyász szakorvos is egyben),hosszú évek óta.Csak jót tudok róla mondani,de azért vele kapcsolatban sincsenek -szintén hál'istennek!- mélyreható tapasztalataim.
Itt laktok valahol a Széchenyiben?Mikor és merre szoktatok sétálni?Ádám baba jól van?Kép
Az én fiam,Gergõ,csütörtökön volt egy éves!!!KépKépKép
Imádni való kisfickó!

Üdv' krisztinke
 


Sziasztok!

Ildi!

Köszi, hogy írtál! Képzeld, én is június 20.-án születtem!Kép Csak én 26 évvel korábbanKép Sajnálom, hogy ennyi rossz élmény ért benneteket a kórházbanKép Én is ettõl félek egyébként, hogy valami elõre nem kiszámítható baj történik velünk. De eddig minden rendben, semmi gond, a kisfiam már több, mint 2 és fél kiló, és még van 7 hetünk. Mondta is Bérczi Ildi, hogy biztos lesz 4 kiló. Neked mennyivel született a lányod? És most mekkora? És mi a neve? Van egy csomó kérdésem, bocsi, ha hosszú leszek!
-Mielõtt szültél, már elõtte bennt voltál, vagy otthonról mentél be? Ha otthonról mentetek, milyen cuccokat vittetek be? Én is úgy tervezem, hogy csak közvetlen szülés elõtt mennénk be, nem szeretnék túl sok idõt a kórházban tölteni. Aztán majd kiderül...
-Ti jártatok a kispapával arra a szülésfelkészítõre, amit Miklós Márta tart? Mert nekünk azt mondták, hogy apuci csak akkor jöhet be, ha 3* volt õ is. Csak az a baj, hogy apa 4-ig dolgozik, de remélem meg tudjuk oldani, hogy 3-ra kinnt legyünk a kórházban. Bár õ csak a vajúdás alatt maradna bennt velem, a konkrét szülésre nem mer válalkozni. De hátha ott meggondolná magát. És ha jártatok erre a felkészítõre, milyen volt?
-Ki volt a szülésznõd? És hogy megy ez hogy fogad magának az ember? Mert én is gondoltam rá, hogy jó, lenne, de egyáltalán senkit nem ismerek. Tavaly költöztünk Félegyházáról és egyáltalán senkit nem ismerek doki ügyben. És mennyit adtál a szülésznõnek? És ha már a Te dokid nem volt ott, azért még adtál neki pénzt? Vagy a helyettesnek? És megkérdezhetem, ha igen mennyit? Vagy hogy ad az ember a dokinak pénzt? Mert Szabóval csak annyit beszéltünk, hogy õ itthon lesz november 12 körül, ha lesz valami, jön. De anyagiakról nem esett szó. Mennyit "illik" adni egy szülés után?
-Neked ez volt az elsõ szülésed? És csináltak gátmetszést? Vagy azt automatikusan mindenkinek megcsinálják?
-Kértél, kaptál valamilyen fájdalomcsillapítót?
-Írtad, hogy elvitték a kislányodat a koraszülött osztályra. Akkor nem is tudtad megszoptatni, amikor megszületett? Mert én szeretném még a megszületése után egy órán belül megszoptatni. Szerinted lesz erre lehetõség?
-Csináltak a kórházban fényképet a babáról, vagy vigyünk mi fényképezõ gépet?
-Szülés után engedték, hogy bugyit vegyél fel és betétet használj?
-És a babának kellet vinnetek ruhát arra az idõre, amíg bennt voltatok, vagy adott a kórház?
-Mennyi ágy van a szülõszobában?
Most hirtelen "ennyi" kérdés jutott az eszembeKép Köszi elõre is a válaszokért!

Adrienn!

Én is Kiss Katalin doktornõhöz szeretném majd vinni Ádámot, ha megszületik, mert õt mondták jónak itt a Széchenyiben. De hogy mûködik ez, fel kell hívnom, mikor megvan a baba, hogy jöjjön ki??

Sziasztok

Betti
33

Kép

Betti
 


Bernadett!
Válaszolok a kérdéseidre: a kislányom 3100 grammal született, és most 5300 gr. körül van, annak ellenére hogy szegény sokat bukik /kijön belõle a tápszer/ mert nem záródik rendesen a gyomorszája. Suhajda Napsugár Flórának hivják, a Napsugárt használjuk.
Mi otthonról mentünk be a férjemmel szülni, amikor kb. 10 perces fájásokat éreztem, de akkor sem rögtön, 1-2 óra múlva. Mi nem jártunk felkészitõ tanfolyamra, de azt mondta az orvosom, hogy ez nem is szükséges ahhoz, hogy a férjem bejöhessen velem, ha csak kis idõre is.
Hogy milyen cuccokat vittem be, azt fõleg innen a babanetrõl néztem ki, az egyik fórumról, majd megkeresem neked. A szülésznõm Babucsik Teréz volt, aki a férjem osztálytársa volt, igy ismertük õt, tizezer ft-ot adtam neki de alig akarta elfogadni, amúgy fogalmam sincs, mennyit szoktak adni. Az orvosomnak nem adtam pénzt, csak a helyettesének, akkor amikor kiszedte a varratokat. Ebbõl már kiderûlt, hogy volt gátmetszésem, ami eléggé kellemetlen dolog, fõleg a varratszedés. De utána már sokkal jobb, és gyorsan begyógyul.
Igen ez volt az elsõ szülésem, úgy tudom azoknál akik elõször szülnek, szinte mindig csináltak gátmetszést, engem meg sem kérdeztek. Fájdalomcsillapitót nem kértem, nem tudom adtak -e? És sajnos a kislányomat nem szoptathattam meg, pedig én is nagyon szerettem volna...
Szülés után 2 órás megfigyelésen még ott kell maradni a szülõszobán, engem kitoltak a folyosóra, de utána valamikor lehet hogy megszoptathatod a kisbabádat, ezt nem igazán tudom. Ha nem a koraszülött oszályon van a baba, akkor csinálnak fényképet rólatok, mert szoptatási idõben beengednek egy fényképészt.
Szülés után nem engedték meg hogy bugyit vegyek fel, sõt betétet sem, kórházi hálóing volt rajtam, de zuhanyozás után már használhattam betétet és bugyit. Viszont egy pár napig szerintem éjszakára érdemes kórházi hálóinget használni, hogy ne a tiédet vérezd össze.
A babáknak nem kell bevinni ruhákat, csak az utolsó nap, amiben majd hazahozod.
Hogy mennyi ágy van a szülõszobán azt nem igazán tudom megmondani 5-6 biztosan függönyökkel elválasztva.
Ja! Én beöntést is kaptam, ami nem volt olyan rossz, és többször le lehetett zuhanyozni vajúdás közben, ami jól esett, közben sétálgattam a folyosón,/nem kellett végig a szülõszobán lenni,/a férjem is ott volt velem, de egy idõ után már nem volt kedvem sétálni sem, inkább feküdtem az ágyon, de az már csak egy órahossza volt kb., és utána meg is szültem.
Hogy fogjátok hivni a kisfiatokat?
Ja! Irok egy szülést könnyitõ praktikát, ami nekem bejött, mert nem szenvedtem sokáig: a 36. héttõl málnalevél teát kell inni, naponta fél-egy litert, és az állitólag segiti a tágulást. Nekem használt!
Ha van még kérdésed, szivesen válaszolok, és majd ha megszültél, akkor ird meg milyen volt!
 
 


Szia Betti !
Egy-két dologra én is tudom a választ:
- a gyermekorvost illik még a baba megszületése elõtt felkeresni, hogy hozzá szeretnéd vinni majd a babádat, amikor a kórházból hazajöttetek akkor csak telefonálni kell, hogy itthon vagytok és õ megy. (nálunk legalábbis igy volt, Dr Szász Katalin az orvosunk, a kisfiam 1 éves koráig kéthetente járt ki, én tanácsadásra soha nem vittem a rendelõbe, csak az oltásokra.)
- Úgy vettem észre, hogy a kecskeméti kórházban egy rutin, hogy azon a napon be kell feküdnöd amikorra ki vagy irva szülni. Én kivánom neked, hogy sikerüljön ezt elkerülni, nekem nem sikerült....
- A szülésnél bent lehet az apa, szerintem az orvostól függ, hogy kéri e a tanfolyam igazolását. Beszéld meg az orvosoddal.
- EDA-t nem adnak a szülésnél, mert nincs szakember hozzá. Legalábbis nekem ezt mondták.
- A szülés utáni szoptatás szóba sem került, a csecsemõsök stilusából itélve akkor sem lehetne, ha külön kérnéd.
- A babának nem kell (nem lehet !) saját ruhát bevinni, a kórházi borzalmakban van.
- Én használtam bugyit és betétet is, bár a nõvérke azt mondta, hogy felesleges. Azért igy sokkal elviselhetõbb volt.
- Szerintem a gátmetszést automatikusan megcsinálják, tõlem legalábbis nem kérdeztek semmit.
Hát röviden ennyit.
Üdvözöllek: Kati
 


Sziasztok!

Én Kecskemétrõl származok (szüleim még most is ott laknak, gyakran hazalátogatok), de 10 éve már Budapesten lakunk a párommal és kislányommal Kingával.

Ildikó!
Én úgy tudom,hogy létezik bukás ellen valami speciális tápszer (ismerõsök kaptak ilyet), mert Kingának is javasoltak 1-2 kanalat belõle szopi elõtt, bár nálunk ez nem használt, lehet, hogy az anyatejjel nem úgy hat.? Majd ha már felül, feláll kevesebb lesz és lassan elmúlik. Én sem hittem el, hogy el fog múlni.

Kati!
Szász Katalin doktornõ még dolgozik? Mert õ volt az én gyerekorvosom is és nagyon szerettem.

Andimama
 


Sziasztok!

Ildikó!

Köszi, hogy válaszoltál! Legalább valami fogalmam legyen, hogy mire számítsak! Nagyon szép neve van a kislányotoknak! Biztos nagyon aranyos! Mi is kislányt vártunk, de már az elejétõl éreztem, hogy kisfiú lesz, amit a 19.héten meg is erõsített az ultrahang. Egyébként Ádám lesz!
Azt szeretném még kérdezni, hogy amikor bementetek a kórházba, hová tettétek a dolgokat, amit bevittél magaddal? Van valami zárható szekrény a szobában, vagy valami ilyesmi? Mert én félek attól, hogy valaminek esetleg lába kel.
A szülésfelkészítõre én azért is szeretnék menni, mert jó lenne elõtte szét nézni, már amennyire lehetséges. Nem szeretek olyan helyre menni, ahol elõtte még nem voltam és nem tudom mire számítsak. Egy kicsit így is félek, de ismeretlenül meg még jobban fogok.
Hát én ezek után, amit írtatok, biztos szólni fogok, hogy szeretném megszoptatni a babámat! Hátha... Igazából még a szülésnél is jobban tartok attól, hogy a kórházban "szopásilag" elrontják a kicsit és nem fogom tudni szoptatni, pedig nagyon szeretném!
A málnalevél teára én is gondoltam, annyit írják itt a fórumokon a lányok. De én attól félek, hogy esetleg nem-e beindul tõle a szülés hamarabb? Bár én megbeszéltem Ádival, hogy maradjon csak bennt 40 hétigKép És hol lehet ilyeb teát kapni? Patikában, vagy csak gyógynövényes boltban? És mennyit kell belõle inni naponta?
És megkérdezhetem, hogy merre laktok? Mert fenntebb olvastam, hogy nem vagy kecskeméti.

Kati!

Köszi szépen Neked is a válaszokat! Olyan jó, hogy azért van aki tud segíteni!
Akkor egy pár héten belül elmegyek a gyerekorvoshoz, és elmondom neki, hogy mit szeretnék.
És ha van bármi jó tanácsod a babával kapcsolatban, légyszi írd meg! Olvastam, hogy szülés elõtt be kellett feküdnöd. Miért?

Sziasztok!

Betti
33+1

Kép

Betti
 


Sziasztok!

Ami a gyerekorvost illeti,ha nem hallottál semmi rosszat a körzetirõl,akkor érdemes kipróbálni,õ hivatalból kijön a hazaérkezést követõ 24 órán belül,ha mást még nem kértél fel.Ha pedig mégsem szimpi,akkor ráérsz átmenni máshoz.
Egyébként mi így jártunk...
A bukás ellen tényleg van tápszer,azt hiszem a Nestle terméke,de ha a baba súlya gyarapszik,akkor nincs rá szükség.Ahogy Andimama írta,elmúlik.A kisfiamnál pl egészen 10 hónapos koráig eltartott,mégis,most egy évesen 11,5 kg.Szóval kellemetlen,de nem kell vele foglalkozni.

krisztinke
 


Bernadett!
A dolgoknak van egy szekrénysor a folyosón, kulccsal, oda kell betenni a táskádat, és ha zuhanyzol onnan kell kivenni a törölközõt stb, majd visszarakni. Igy biztosan nem fogják ellopni, de gondolom ott lesz a férjed is.
A málnalevél teát én drogériában vettem, kb 100 forintért, és én gyümölcsteával keverve ittam, citrommal és cukorral, 2 bögrével naponta, miután elmúltam 36 hetes terhes, igaz, nekem csak 2 hétig kellett innom.
Mi Akasztón lakunk, ami kb. 60 km.-re van Kecskeméttõl, de havonta egyszer biztos eljövünk bevásárolni a Tescoba vagy az Aushanba, fõleg pelenkavásárlás céljából.

Krisztinke, Andimama!
Én is ismerem a bukás elleni tápszert, most olyat eszik a Napsugár, Nutrilon A. R. a neve, de van többféle is, talán segitett egy kicsit, de mostmár elkeztem délbe adni neki egy kis fõzeléket, még csak pár korty almát sütõtökkel, meg hallottam hogy vannak nagyon jó pépek is, különbözõ izben, amik laktatóak és sûrûek. Ja! És nekünk az a legrosszabb a bukásban hogy szegény elég gyakran úgy hány, hogy az orrán is jön tápszer, ezért állandóan el van dugulva az orra, és minden nap mûködik a porszivós orrszivó...
A ti gyerekeitek a fõzeléket is ki tudták hányni? Mert az nem olyan egyszerû... És mikor adtatok nekik elõször bébiételeket?
 
 


Szia Andimama !

Ezek szerint Te is a Hunyadivárosban laktál? Az én gyermekorvosom is a Szász Kati volt,1971-ben születtem és anyu szerint a dr nõ már akkor sem volt fiatal. Nekem csak kellemes emlékeim voltak vele kapcsolatban, mert mindig olyan kedvesen tudott a gyerekekkel beszélni, és érdekes kellemes hangja volt-van. Pedig én sokszor megfordultam a rendelõben mandulagyulladás stb.
Szóval a szép emlékeim miatt választottam Õt, és nem bántam meg. Én szakmailag és emberileg is megbizom benne.

Betti !
Azért kellett befeküdnöm, mert a kiirt napig nem indult meg a szülés. Egyébként semmi bajom nem volt, a vizsgálatok eredményei is jók voltak. Szerintem ez az egész csak egy kórházi rutin.


Üdv. Kati
 


Kedves Krisztinke!

Már aznap is akartam írni, csak nem sikerült, de még nem késõ: Boldog születésnapot Gergõnek!

Kedves Betti!

Igen, elõre fel kell hívni a doktornõt, bejelentkezni hozzá, és õ kijön, mikor a babával hazatértek a kórházból.
Kérdezek valamit: Te nem a Tanítóképzõre jártál véletlen? Olyan ismerõs a neved. De lehet, hogy tévedek.

A szülés elõtti kórházban fekvésrõl írok valamit: én nagyon nem akartam elõbb benn lenni, és nem is voltam, de ez tiszta merõ önzés volt tõlem, legalábbis utólag így látom. Szabadszálláson nagyon is ki lehetett volna bírni azt a pár napot elõtte, de akkor még fóbiám volt minden eü. intézménytõl. Azóta tudom már, hogy jobb lett volna, ha másképp csinálom. Hazamentem, mert még úgy tûnt, nem indul meg a szülés. De megindult - csak éppen én nem vettem észre. Otthon voltak fájások három napig, mire rájöttem, hogy be kéne menni. De nem tudom, mikor kezdõdött a vajúdás. A magzatvíz már rég nem volt meg, mikor burkot repesztettek (ugyanis azt mondtam, még nem folyt el. Mert nem vettem észre). Ez jó poén is lehetne, de attól, hogy Ádám sok idõt töltött magzatvíz nélkül, sajna kissé félreáll a nyaka, kötöttek az izmai. Most kezdtünk gyógytornára járni, és egy ideig még járunk is. Ha még egyszer szülök (még kétszer szeretnék legalább), nem az lesz a fõ szempont, hogy minél kevesebbet legyek eü. intézményben. Hanem az, hogy a baba ne az én butaságomra legyen bízva, hanem szakavatott orvosokra. Csak hát minden ismerõs azt mondta, hogy nem lehet nem észrevenni, ha a szülés elkezdõdik. Nos, nekem erre sikerült rácáfolnom. Sajnos. De a következõnél már nem csak magamra gondolok majd.

Kérdezhetek még valamit? Miért ragaszkodsz hozzá, hogy a Kecskeméti Kórházban szülj? A dokid miatt, vagy nem is merült föl, hogy a terhesség közben változtass a terveken? Csak mert amiket itt írnak róla, az nem túl biztató.

Üdv.
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!

Gyerekorvos: méghogy kijön 24 órán belül. Kép Már bocsi, esetleg ki kellene jönnie. Kinga tavaly április 9-én született, pénteken hoztuk haza - ez húsvét elõtti péntek volt - du. 1/4 3-ra értünk haza, még de. telefonáltam a kórházból a védõnéninek, hogy kb. 2-re leszünk otthon. Erre a védõnõ közölte, hogy 2-ig érjünk haza - persze, hisz ez kívánságmûsor Kép - és mire hazaértünk egy kedves kis tépett cetli fogadott pár recepttel és telefonszámmal. Köszike... Itt maradtunk a 4 napra mindenféle tanács, vizsgálat, segítség nélkül és ráadásul a tejem is csak ekkor indult be. Azóta már más a gyerekorvosunk, védõnõt sajnos nem lehet cserélni.

Ildikó!
Akkor nem irigyellek. Kép Kinga fözeléket is szépen tudott bukni, sõt a kis barnás gyümölcsök is jöttek vissza, mert ugye ezeket is folyósítani kell egy jó darabig. Szegény Napsugár, még az orra is tele van. Kinga is kb. 10 hónapos koráig bukott sûrûbben, bár azóta is elõfordul még hébe-hóba 1x. Persze ha beteg - köhög - akkor ez ugyanúgy elõfordulhat.
Én gyümölcsöt 5.5 hónaposan kezdtem el adni - azt is csak azért mert akkor volt az õszibarackszezon és azt mondtam, hogy nehogymár ebbõl kimaradjon, de a fõzelékkel már nem siettem ennyire, 7 hónaposan kezdte és 8 hónaposan kapott elõször husit. (Gyerekorvos már 6 hónaposan a husit hiányolta.) Igaz nálunk ez késõbb lehetett, mert 14 hónpig szopizott, akkor is én választottam el.

Krisztinke!
Hát az én kislányom már most is vigyáz az alakjára, mert 8.5 kg volt 1 évesen. Igaz kerek 3kg-mal született.

Kati!
Igen, Hunyadiváros, szüleim még most is ott laknak a 4 emeletesekben. Én 74-es vagyok, bátyám 73-as. Én is nagyon szerettem a dokinõ mély hangját, és azért lepõdtem meg, hogy a gyermekednek is õ a dokija, mert én is úgy emlékeztem, hogy már nem "mai gyerek" a doktornéni. Sajnos ilyesmi "kaliberû" dokit itt mi nem találtunk, bár a mostani már egy fokkal jobb.

Hú, most látom mennyi lett, bocsi mindenkitõl.

Andimama
 


Adrienn:Köszönöm a köszöntést a fiam nevében isKép!
Bár nem tõlem kérdezted,de én TK-s voltam.Esetleg Te is???
Ildikó:Gergõ nyolc hónapos koráig szopott,utána már csak 2 hónapig kapott "babatejet" (un.3-as tápszert,nevezetesen Mildibé3-at).Bébiételekkel úgy hat hónapos korától kísérletezgettünk,persze gyümölcsöket,bébidesszerteket már elõbb is kapott.Bukása viszont kizárólag csak tejtõl volt,az viszont jó sok.Én bébiételben,tejpépben,és tápszerben is a Mildi termékeket kedveltem legjobban:finomak és az áruk is elfogadható.
Adrienn kérdéséhez én is csatlakoznék,hiszen elismerést itt még nemigen olvastam a kecskeméti kórházrólKép...

Üdv' krisztinke
 


Andimama:bocsi,túl optimista voltam ezek szerint.Nekem azt mondták 24 óra.Délután fél 2-re értünk haza,és fél5-kor megjelent a doki.A védõnõ csak másnap.Ezek szerint szerencsénk volt.Mondjuk az a doki horror volt,azóta már máshoz járunk...
Egyébként az én fiam is csak 3300-al született,de végülis férfiember,úgyhogy egyértelmûen vasgyúró!Egy kislány viszont legyen törékenyKép.

Üdv' krisztinke
 


Szia Krisztinke!

Igen, TK-s voltam. Hároméves tanítóira jártam, és 96-ban végeztem. Kollégiumban laktam. Te mikor végeztél? És négyévesen vagy háromévesen? És hol tanítottál utána?

Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szia Adrienn!

Én 97-ben végeztem,szintén háromévesen.Utána egy tanévet az Arany Jánosban,egy tanévet a Zrínyiben voltam napközis.(Tanítani?Kecskeméten???)Aztán otthagytam a pályát,elmentem pénzt keresni...
Te hol tanítottál?

krisztinke
 


Visszafelé mondom: a kadafalvi iskolában tanítottam három évet. Elõtte a Béke Ált. Iskolában töltöttem egy tanévet, mint napközis, azelõtt pedig három hónapig voltam valaki helyett napközis a Zrínyiben. Tehát a Zrínyiben 98 márciusától dolgoztam. És Te?

Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn:98-ban még az Aranyban voltam.A 98-99-es tanévet kezdtem a Zrínyiben.Ezek szerint pont elkerültük egymást...
A kadafalvi isi klassz lehet.Mindig is úgy gondoltam,ha visszatérnék a pályára,akkor kipróbálnék egy ilyen "vidéki" iskolát.Meg hát jó lenne tanítani,amire itt a városban csak óriási szerencsével adódik lehetõség.
Na mindegy,egy pár évig ezen most nem kell agyalnom...Mindenképp itthon szeretnék maradni Gergõvel 3 éves koráig,és a testvérével is,aki mostmár remélem hamarosan belép kis családunk életébeKép
Te hogyan tervezed a jövõt?

krisztinke
 


Én is maradni szeretnék itthon jópár évet. Akkor szeretnék kistesót világra hozni, mikor Ádám már majdnem három éves. Egyelõre iskolán nem jár az eszem, bár a magántanítványaim járnak hozzám, de az mégse ugyanaz. A Kadafalvi jó suli, szerettem ott tanítani, és szerettem az ottani gyerekeket. Bicajjal jártam ki, ez télen nem volt valami jó, aztán a terhesség második felétõl kocsival mentem - úgy már nem is olyan nagy ügy, hogy messze van. De azért a következõ suli lehetne közelebb valamivel. Vacsi-hegyen építkezünk, ott is lehet remélhetõleg kis iskolát találni majd.

Te kecskeméti vagy? Nem laktál kollégiumban? Az évfolyamodból ketten laktak velünk pont szemben. Az én csoporttársaim meg azok a lökött srácok voltak, akik mindig ittak, már akkor mobiltelefonnal rohangáltak, nagyképûek voltak, és egyiküknek volt egy merci-taxija.
És - ismerve az itteni iskolákat - Te hová adod majd a gyerekeidet? (Én az ÉZI-be szeretném - már akkor elhatároztam, mikor ott voltam szakmai gyakorlaton.)
És itt Kecskeméten jársz valahova? Mi a barátnõmmel aerobic-ra szoktunk a Lánchíd suliba. És amellett azt a kórus szeretném még összehozni.

Üdv.
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn:Igen,kecskeméti vagyok.(És te?)De sokat aludtam bent a koleszban,nagyon jó csoportunk volt,a mai napig belõlük áll a baráti köröm.Jórészt mind vidékiek voltak,így kollégisták.
Én is az ÉZI-ben voltam "nagy"gyakorlaton és nagyon tetszett,de az Arany Jánost is igazán jó iskolának tartom.Úgyhogy majd kiderül,van a döntésig még hat év,addig akármi is lehet.Meg persze az sem mindegy,hogy milyen beállítottságú és képességû emberke lesz a fiamból...Kép
Ami a sportot illeti,lusta dög vagyok.Mielõtt terhes lettem,a Zöldházba jártam fitnesszterembe (olykor-olykor),de azóta még nem kezdtem újra.Pedig rámférne!!!Maradt rajtam néhány kiló szülés után,meg a közérzetemnek is jót tenne.Csak el kellene kezdeni...
A férjed mit csinál?Õ kecskeméti?Merre laktok most,és mikor költöztök?

krisztinke
 


A férjem mérnök, egy itteni cégnél dolgozik, de sajnos sokat jár Pestre is. Nagykõrösrõl költözött ide. Mi most a Széchényivárosban lakunk, a narancssárga lápcsõházas tizesekben. Költözni jövõ nyáron szeretnénk. Szeretnénk...
Ti merre laktok?
Ahová mi járunk tornázni, az nagyon jó, tudom ajánlani. Szeretnék ma is menni, de nem mindig sikerül, mióta a baba megvan. Kép A szervezés bonyolult néha, mert ahhoz még kicsi, hogy magammal vigyem - bár egyszer megpróbáltam... Míg a hasamban volt, természetesen vittem magammal, akkor szerette.Kép
Adrienn
Ja, én is az ÉZI-ben voltam hathetes gyakorlaton (is).

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Bernadett!

Hogy mit vigyél a kórházba, itt, a Babaneten az Anyaságról témakörön belül, a Kórházi lista, tudnivalók, mit vigyünk... fórumban megtalálod!
 
 


Ildikó!

Megtaláltam, köszi, majd átbogarászom! Kép

Betti
33+3

Kép

Betti
 


Sziasztok Kecskeméti Lányok!
Nem tudtok olcsón egy Pp Veneziát, ami nem több egy-két évesnél? Avagy van tippetek jó gyerekbizire?
Mimó
Névtelen
 


Van egy gyerekbizi a Széchenyivárosban, a kis postával "szemben" lévõ épületben. De fõleg ruhát árulnak. Mi az a pp Venezia?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Köszi szépen!
Egyébként Peg Perego babakocsi.
Mimó
Névtelen
 


Használt babakocsit nem árulnak boltban itt, de az Irányárban találhatsz hirdetést.
adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szia Névtelen!

Árulnak használt babakocsikat, a Babakocsiszervízben, az Akadémia krt-i ötösök alatt.Ott kérdezz utána!

krisztinke
 


Üdv. kismamák!

Megérkezett a téli kismamaruha kollekció az északi-térfali
PREGNANT kismamaruházati boltba.
Sõt nov. 1-tõl a Centrum áruház bejárati frontján új kismamaruházati bolt nyílik exkluzív ruhákkal, "9 hónap" néven!

Nézzétek meg, érdemes!!!
Névtelen
 


Szia Névtelen!
Nem tudom Te ki vagy, de ott tényleg jó ruhák vannak.
Honnan tudod, hogy új üzlet nyílik?
A Szûcs Mária doktornõrõl egyébként annyit hallottam, hogy nagyon rendes, és tényleg kimegy lakásra is, viszont ennek ÁRA van...!!!
Timi
Névtelen
 


Sziasztok!

TimiKép:Mi is a doktornõhöz járunk,rendes.Viszont nálunk hál'istennek nem kellett még házhoz jönnie.De gyanítom,hogy minden orvosnak "ára van" ha ugrasztják...
NévtelenKép:Köszi az infót.Mikor én terhes voltam (2001-ben),még gondot okozott a kismamaruha-választék.Mostmár szerencsére ezügyben is fejlõdik a város.Egyébként a Mazsolában is jó cuccok vannak!

Üdv' mindenkinek : krisztinke
 


Sziasztok!

Én a Mazsolában a gyerekruhákból találtam jó választékot, viszont a kismamaruha választéka elég szerény volt.
Szerintetek melyik ovi a "legjobb"? Érdemes idegen anyanyelvû oviba adni a gyerkõcöt?
Timi
Névtelen
 


Kedves TimiKép

Pedagógus vagyok,így a tapasztalataim is alátámasztják azt a cikket,amit az e-havi Anyák lapja újság 40.oldalán írnak a "Nyelvtanulás,de mikortól?" címû cikkben:
"...az ovodás kortól tanuló gyermekek,és az idegen nyelv tanulását csak 3-4. osztályban kezdõk nyelvtudása egy szinten kiegyenlítõdik.Vagyis nincs annyi hozadéka a korai tanításnak,mint amennyi idõt,pénzt,energiát fordít rá szülõ,gyermek,pedagógus."
A többit megtalálhatod az említett lapbanKép
Ovik közül a Kaszap utcait,a Széchényi városban pedig a Forradalom utcait dícsérik.

krisztinke
 


Hahó!Valaki?!Megint nagyon elnémult ez a topic!!!
Pedig jönnek a hosszú,hideg,borongós napok,igazán "beszélgethetnénk" kicsit itt a fórumon!
AdriennKépMi újság veletek?

krisztinke
 


Szia Krisztinke! Már én is nagyon hiányolom ezt a topikot, mindig nézem a hozzászólásokat, de semmi. Amúgy ma is nagyon rossz idõ van, esik az esõ, legalábbis itt, nálunk Akasztón, de szerintem Kecskeméten sem jobb a helyzet...Magunkról annyit, hogy Napsugár 20.-án lesz 5 hónapos, és szerencsére már nem bukik olyan sokat, viszont az étvágya mostanában nem valami jó, lehet hogy jön a foga, mert állandóan a szájában van a keze, ezért nem is igazán tudom mikor éhes? A te kisfiadnak mikor bújt ki az elsõ foga? Milyen idõs most?
Ildikó
 
 


Szia IldikóKép

Végre valaki reagál!!!
Az idõ délelõtt itt is elég zord volt,de azért sétáltunk egy nagyot...
Az én kisfiam,Gergõ, jövõ héten lesz 14 hónapos,tündéri nagyfiúKépAz elsõ foga 8 hónapos korában bújt ki,úgyhogy semmirõl sem vagytok lemaradva.Most 7 és fél van neki (mármint foga),azt hiszem lassan elindulnak a rágók is.
Aranyos lehet a kislányod,nagyon kedves neve van!
A bukós korszak nálunk kb 10 hónapos koráig tartott (8 hónapig szopott),és nagyon nem bánom,hogy túl vagyunk rajta.
Kezdõdik a karácsonyi mizéria...azért várom már!Amióta hárman vagyunk,valahogy még nagyobb varázsa van az ünnepeknekKépElférne már Kecskeméten egy normális játékbolt!!!Mit vesztek a kicsi lánynak?
krisztinke
 


Szia Krisztinke!
Bocsi, hogy nem válaszolok azonnal, de mostanában egyre többet kell foglalkozni a Napsugárral, vagy gyorsan be kell szerezni egy járókát, amiben remélem elfoglalja magát.Igazából még nem sok mindent tud csinálni, most gyakorolja az oldalra fordulást.
Hát, azt még nem tudom hogy mit veszünk neki karácsonyra, most csörgökkel és plüss állatokkal játszik. Milyen játék köt le egy fél éves babát? Ja, és a távirányitót nagyon szereti, már kapcsolgatja a csatornákat is, a másik kedvenc játéka pedig a szg. billentyûzete, most is nagyon szeretne neked, és a kisfiadnak üzenni valamit...
 
 


Szia Krisztinke és a többiek!
Nálunk az a helyzet, hogy gyógytornára hordom a bébit, utána mindig nagyokat sétálunk, ezért nemigen érek rá internetezni. Most van a kedvenc idõjárásom, én hidegkedvelõ vagyok, úgyhogy ennél jobban már csak a térdig érõ hónak fogok örülni.
Mostanában azon töprengek sokat, hogy milyen játékot vegyünk ajándékba Ádámnak karácsonyra. Akkor hét hónapos lesz, de a mozgásfejlõdése nem úgy alakul, ahogy a nagykönyvben meg lenne írva.
Meg azon töprengek még, hogy ha már nem tudom a babakocsit úgy használni, mint eddig (a vázra egész pici kora óta az autósülés van felszerelve, mert úgy szeret babakocsizni), hanem kénytelen leszek (Ádám méretváltozásai miatt) már a sportkocsi-verziót használni, akkor hogyan viszem majd le a lépcsõn. Eddig két részben vittem le. Elõször a vázat, aztán a gyermekülésben várakozó bébit. De ha már nem lehet majd kettészedni, mit teszek? Az emberek hatvan-hetven százaléka nem kérdezi meg, hogy segítsen-e. Meg nem is jár arra délelõtt senki. Ti hogyan viszitek le a lépcsõn a gyerekkel teli babakocsit, ha a gyerek még ülni se tud (hogy esetleg kivehetnétek és levihetnétek külön)?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!

IldiKépAz én fiam is imádja a billentyûzetet!Ezek a mai gyerekek...persze õk már a számítógépes világba születtek.Lehet,hogy elõbb tudják majd használni,mint beszélni?!
AdriennKépÉn egész egyszerûen letolom a babakocsit (benne Gergõvel) a lépcsõn.Igaz csak az elsõ emeletrõl kell,és nagy kerekei vannak a kocsinak,így nem nehéz.Esetleg hagyd a rácsos ágyban amíg leviszed a kocsit.
Az ajándékozás nem egyszerû kérdés!Múlt évben azt gondoltuk,idén már nem fog gondot okozni,hiszen 15 hónapos lesz karácsonykor.De most is tanácstalanok vagyunk,mert nincs még kedvenc elfoglaltsága,leginkább az egész környezetét játéknak tekinti.Azt hiszem bármit kap,annak a dobozával fog legjobbat játszaniKépAzért valószínûleg Legót vagy más építõjátékot veszünk majd neki,no meg szánkót.(Remélem hó is lesz hozzá!)Ja,és pici kora óta imádja a könyveket,azt biztosan kap majd.
Amúgy nekem is ez a kedvenc idõszakom,a melegtõl egyenesen irtózom.Ha 25 fok fölé megy a hõmérséklet,már nem szívesen mozdulok ki otthonról.Nekem a nyárból elég lenne az a két hét amit nyaralás címszó alatt valahol vízparton tölthetünk.Hál istennek egy darabig most élvezhetjük a hideget!

Pussz:krisztinke
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron