Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
A többiekhez hasonlóan godoltam, hogy jó lenne nekünk is összegyûjteni a tapasztalatainkat a lakóhelyünkrõl.

Én rögtön azt szeretném megkérdezni, hogy ki a gyermekorvosotok és meg vagytok-e elégedve vele?

Nagyon fontos lenne!

Köszi
Andi2
andrea (andrea)
 


Szia Andi!
Nekünk a Révész utca 12.ben van a rendelõ,és Dr Rente Judit a doktornénink.Nagyon aranyos,azt hiszem ennél jobb orvost nagyítóval sem találnék.Olyan aranyos a babákkal,szerintem értük él.
Üdv,Mariann
 


Szia Andrea!

Mi is a Révész utcába járunk, de a Varsányi doktornôhöz. Ô is nagyon jó!!!
Lehet, hogy ott rendben vannak a dokik? :-)))
Merem ajánlani:-))
A védônônk is "odavaló" és nagyon rendes.

Florka
florka
Göd
 
 

 
 

Pocok!

Ha az a kenyére kenõs doki a Nagymáté Gyula és Mankának szüksége van még rá keres egy másik orvost is referenciának.

Nekem rossz tapasztalatom volt vele.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Mi is a kerületben lakunk. Mi is egy undok dokinál voltunk az ortopédián. De nem pecséltelte le a beutalót, csak ráírt valamit. Gondolom Õ az egyetlen férfi orvos az ortopédián nem? Van esetleg más is a környéken? Te hova jársz bigacsiga Kata?

Köszi

Nina
Nina
 


Sziasztok!
Mi is a keruletben lakunk es a Palanta gyermekorvosi rendelohoz tartazunk korzet szerint- innen orthopediara a IV. keruletbe kuldtek es meg voltunk vele elegedve- tobb orvos is van, idopontot kell egyeztetni. Mi egy fiatal ferfinel voltunk es tenyleg nem volt semmi szornyu a vizsgalatban- az adott idopontot pedig betartjak.
Tea
Tea
 


Szia Tea!

Hol van a Palánta gyermekorvosi rendelõ?

Köszi
Zsu
Zsu
 


Sziasztok Lányok!

A mostani betegségéhez nincs köze a fent nevezett orvosnak, de lehetett volna.

Az a történet vele, hogy amikor született a nagyobbik fiam mi a szülészetrõl a Madarász kórházba mentünk, ott végzett ez az orvos csípõ szûrést a kisfiamon. Azt mondta ha a gyerek hathetes lesz látogassam meg mert kicsit laza a csípõje. Én mint rendes elsõbálos anyuka megfogadtam a tanácsát és visszavittem hozzá. Felesleges volt. Amikor elrebegtem, hogy miért jöttem azzal kezdte, hogy hol a gyerek zárójelentése. Mondtam, hogy nem hoztam, mert azon a csípõjére vonatkozóan semmi sem szerepel. Ettõl kezdve le voltam írva és nem is akart velem foglalkozni és a gyereket is csak nagy unszolásra vizsgálta meg. Amikor pedig azt kértem, hogy nézze meg a gyerek csípõjét ultrahanngal közölte, hogy felesleges. Hiába erõsködtem, hogy de hát farfekvéses volt és kötelezõ UH-val szûrni.
A farfekvés miatt kiflitartása is volt (baloldalra gömbölyödött és nem feküdt egyenesen) erre is azt mondta majd kinõvi, meg biztos szülésnél meghúzták a nyakizmát.

Hazafelé végig bõgtem a kocsiba, hogy hogy lehet egy orvos ennyire bunkó.

Ezek után ide a IV. ker. rendelõbe mentünk, ahol kérés nélkül UH-val megnézték és valóban fejletlen volt a csípõje, be is tették egybõl kengyelbe egy félévre. A kiflitartásra meg jártunk gyógytornára, a nyaka nem volt meghúzodva és itt jött a történet pikantériája. A gyógytornásznõnek amikor panaszkodtam, hogy az elõzõ orvos semmit sem akart kezdeni velünk, csak legyintett egyet, hogy ó hát õ évekig vele dolgozott és a saját gyerekérõl nem vette észre, hogy csípõficamos.
Na erre tegyetek csomót.

sziasztok

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Bocs hogy off vagyok,nem tudtok a kerületben vagy a környékén (XIV,XV,XVI,IV) eladó kertes házat?(nem luxusházat)
Olyan is jó amit fel kell újítani,vagy csak telek.
Nagyon kéne,de egyszerûen nem találunk.
Elõre is köszi,
Mariann
 


Szia Zsu!
A Palanta rendelo a Tatra utca 48-52-ben van.
Tea
Tea
 


Szia Mariann!

Egy ismerõsünk árulja a fóti 110 nöles, 68 nm-es, tetõtérhez elõkészített házukat. Garázs is van. Saroktelek.
Csak FÓT! Az ár is jó szerintem 13.500.000 Ft. Itt a kerületben egy lakás ennyi...

Nekünk is most kellene menni orthopédiára. Most akkor kihez menjek? Csak ez a férfi rendel itt? Vagy Újpesten is megnézik szó nélkül? Kell ide külön beutaló?

Köszi

Andi2
andrea (andrea)
 


Szia Andi!
Már én is néztem a hirdetését.
Jól hahgzik a dolog,meg a garázs is szuper lenne.
Ez melyik részén van Fótnak?
Mi is gondolkodtunk Fóton meg Dunakeszin,mert a páromnak kéne egy mûhely,de még várunk vele,hátha maradhatunk Pesten.
De ha a pesti oldal,elgondolkodunk rajta erõsen.
Köszi,
Mariann
A szgép gondjaid megoldódtak már?
 


Sziasztok!

Most találtam rá erre a topicra. Mi a Nõvér utcába járunk, Antoni Pál doktorbácsihoz. Nagyon aranyos, eddig háromszor járt nálunk. Holnap viszem Bekit a két hónapos kori oltásra, kiváncsian várom, hogy most mi fog történni.
Szokott valaki a Tahi utca környékén a pataknál sétálni babával? Közös sétálgatás céljából kérdezem.

Tücsök
 
 


Szia Pocok!

Remélem találkozunk. Megnéztem a képet Rólatok, ha nem változtatok sokat a kép készülése óta, meg foglak ismerni. Majd ha jó idõ lesz, egyeztessünk. Kép

Tücsök
 
 


SZiasztok!

Mi a Tomori közben lakunk. A pataknál is szoktunk sétálni. Nagyon szívesen találkoznánk mi is veletek.

Andi2
andrea (andrea)
 


SZIASZTOK!

EZ JÓL HANGZIK. MI 11-12 KÖRÜL, VAGY 15-16 KÖRÜL SZOKTUNK LEMENNI SÉTÁLNI. TI MIKOR?

TÜCSÖK
 
 


Errõl lemaradtam... Nem volt idõm este bekapcsolni a gépet. Majd jövõhéten.

üdv Tücsök
 
 


Sziasztok!

Tegnap séta közben 3 babakocsit toló anyuka is jött szembe velem. Ma megszólítottam az egyiküket, de Õ nem Ti voltatok. Kép)) Beszélgettünk, kiderült, hogy ugyanaz a doktorbácsink...
Írjatok pár dolgot magatokról! Nekem hosszú barna hajam van , kék szemem, és egy Graco tipusú, sötétkék/barna kockás babakocsit szoktam tolni.

Tücsök
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó, hogy van egy ilyen topik, én csak most találtam meg.
Mi a Szent László utcában lakunk, a Rokolya sarkán, Hegyi Ágnes a doktornénink a Nõvér utcából, nagyon szertjük.
Ja, és én is szoktam a patakparton babakocsit tologatni, randuzunk valamikor?Kép
Ilda (+ 3 hónapos Dorka)
 
 


Sziasztok.
Mi is szoktun patakpartozni,de össze vissza idõben.
Általában a teniszpálya mellett kikötünk,és ott rohangál a kisfiam.
(a játszótéren eszi a kavicsokatKép )
 


Sziasztok!
Mi is a Nõvér u-ba járunk a Majorossy doktorbácsihoz, akinél jobb gyerekorvost elképzelni sem tudok. Bármi gondom bajom volt a nagyobbik fiammal hívhattam, rögtön kijött ha kértem, tényleg csak akkor írt fel antibiotikumot ha szükséges, és amit még nagyon fontosnak tartok: nem felejtette el milyen kisgyermekes szülõnek lenni (neki már két felnõtt gyereke van ha jól tudom)!
Újpesten a városházával szemben (nem tudom az utca nevét)van egy gyermekorvosi rendelõ, ahol van ortopédia is. Beutaló nélkül bárki mehet oda más kerületbõl is. Mi többször voltunk a Lengyel doktornõnél aki nagyon érti a dolgát. Ami még jó, hogy idõpontot kell kérni így nem kell sokat várni. Bocsi a hosszúságért.
Móni és 3hónapos Ádám
Mona
 


Sziasztok Lányok!

Az ominozus doktorbácsi után mi is a dr. Lengyel Zsusza doktornõt találtuk meg itt Újpesten. Én is csak jót tudok róla mondani. Jókai utca az utca neve és Jókai u. Gyerekrendelõ.

Ha majd jobb idõ lesz és nem esik a hó mint ma egyórakor én is szívesen átmetrozok hozzátok és talizhatunk a Göncöl u.-i fajátszótéren ahova Andi és Pele szokott járni.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok Lanyok!

A Lehel ter kornyeken keresnek olyan orvost a negyeves kisfiamnak, aki csak indokolt esetben ad antibiotikumot, nagyon alapos es lelkiismeretes. Ismertek ilyent?

(En most talaltam ilyent magamnak, el sem hittem idaig, hogy ilyen tenyleg letezik...)

Udv, Faline
 
 


Helló Pocok!
Én is már nagyon járnék mozogni, hogy a felszedett kilóimtól (vagy legalább egy részétõl) a nyárra megszabaduljak, de még szoptatok. Most 3 hónapos a kisfiam. Lehet szoptatás alatt is tornázni??? Nem fog csökkenni a tej? S azt is hallottam, hogy mivel a mozgástól fogy az ember ezért nem szabad szoptatás alatt csinálni.Tudsz errõl valamit? Olyan szívesen tornáznék.
Üdv Móni
Mona
 


Pocok!
Köszi a gyors választ én is hasonlót hallottam. Lehet, hogy eleinte inkább otthon fogok szépen lassan tornázgatni többször keveset, amíg össze nem szedem magam annyira, hogy legalább egy félórás edzést normálisan végig tudjak csinálni.Egyébként a nagyon tetszik a kislányod neve, hogy találtátok?
Móni
Mona
 


Sziasztok Kép
Jó ez a topic, csak most láttam meg Kép Mi a Párkány u-ban lakunk, és arra is fogunk majd sétálni, aug. utám, mert most még "csak" a 21. hétben járok Kép
De azért addig is egy kérdés Tucsokhöz: milyen tipusú Graco babakocsitok van? Mert mi kinéztünk egy G. Streling kocsit, ami minden szempontból megfelelö volt, és a tapasztalataid érdekelnének.

zsani
 
 


Sziasztok!

Szeretnek bemutatkozni. Soltesz Andrea vagyok es kisfiam George (apukaja angol) tegnap volt 3 honapos. Mar igazi nagyfiu, nevetgel, sikongat es ha valami nem tetszik neki, akkor teli torokbol ordit.
Mi a Pozsonyi uton lakunk es szinten a Palanta rendelobe jarunk. Nev emlitese nelkul szeretnem megjegyezni, hogy a vedononk tunderi teremtes, nagyon meg voltam vele elegedve mar terhessegem alatt is. Mindig lehet ra szamitani. Viszont a gyermekorvostol nem vagyok elajulva (bocs a kifejezesert). Szerencsere eddig meg nem kellett sokszor igenybe venni.
Van valaki itt a Pozsonyi kornyekerol?

Andi
 
 


Szia Andi!
Vegre valaki a kozelbol - mi a Radnotiban lakunk...Az en kisfiam mar nyolc honapos. Szinten "palantazunk", de a mi gyermekorvosunk szuper, biztos nektek nem ua...
Tea
Tea
 


Sziasztok!

Krisztának hívnak és az Üteg utca Róbert Károlyhoz közeli végén lakunk. Kicsi lányunk, Virág - ma 8 hetes. Szívesen találkoznék Veletek, megkeresem térképen azokat a "patakparti" séta helyeket. Mi eddig a Margitszigetr mentünk inkább, mert nagyon közel van a Teve utcánál a 26-os megállója - és pár perc alatt benn vagyunk a szigeten. Esetleg aki már most is odajár Újlipótvárosból???

Gyermekorvosunk a Madarász kórházból dr. Gál Éva (Faline!)- nagyon aranyos - és Újlipótban lakik mellesleg (ha hirtelen kell valakinek). Bigacsiga, Mona - Lengyel doktornõnél mi is voltunk - terpesznadrágot kell viselnie a kicsinek.

Torna ügyben: a Forgách u. 9/b alatt is mûködik egy aerobic hely - egészkor kezdõdnek az órák - reggel 8-kor van az elsõ, este 8-kor az utolsó.

Tücsök - nekünk is Graco kék-kockás babakocsink van, nagyon bejött eddig. A hordozót rá lehet kattintani a tetejére, nagy felfújható gumikerekei vannak! Teljesen jó!

Mamesz

Szóval szervusztok
Névtelen
 


Szia Mamesz!

Koszi! Kép Szoval dr. Gal Eva. Meselsz rola?

Gratula Viraghoz!

Udv, Faline
 
 


Sziasztok
4 éves Dani fiam sajnos születése õta nagyon beteges, s mindig a Madarászba visszük a Gaál doktornõhöz, akirõl csak jókat tudok mondani mind szakmailag mind emberileg.

Mamesz
mi a Róber Károly másik oldalán a Dómusz mögött lakunk s a kisebbikem 3,5hónapos.
A barátnõm kislányának is 3 hónapig kellett terpeszes pelust viselnie és teljesen rendbejött, már nagyban szaladgál az oviban a fiuk után. Úgyhogy ne aggódj.
S nekünk is Graco Vojager babakocsink van, de én nem vagyok oda érte, mivel vagy fekszik benne a baba vagy teljesen ül. Köztes fokozat nincsen. Ráadásul Ádám már 6.4kg s már nem valami tágas neki, s a kereke is elkezdett nyikorogni amitõl zeng az utca olyan hangos! Most keresek valami más kocsit, a Hauck-ról hallottam még jókat. Van valakinek tapasztalata?

Üdv
Mona
Mona
 


Szia Mamesz?

Ez a Fitt Forma stúdió? Jártál már ott? Nem csupa csini lány?

Beus
Beus
 


Mamesz!

Az elsõ fiam doktornõje is a Gaál doktornõ volt a Madarászban. Tényleg csak jót lehet róla mondani. Aranyos, kedves és mosolygós! Kép Legalábbis én így emlékszem öt év távlatából.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok
Mi a dagály strand mellett lakunk. van egy két éves kisfiam és egy pocaklakó aki 33 hetes. A doki bácsink Majorossy a nõvér utcából szerintem elég megbizható. Anno csipõszürésen mi is annál az enyhén morozus bácsinál voltunk el is panaszoltam a dokinknak.
Mona nekünk Hauck kocsink van két irányból tolhato sport 3 fokozatban lehet dönteni a 3. teljesen egyenesen fekszik semmi probléma nem volt vele elég sokáig használtuk.
Sziasztok Kato
 


Sziasztok!
Mi a Váci úton lakunk, nekünk a Révész utcában van a rendelõnk, a gyermekorvosunk neve: Dr.Andor Emõke. Nekünk már 6 éve az orvosunk, és én nagyon meg vagyok elégedve vele és a védõnõnkkel.Mind a ketten tündériek.Igaz mostanában már ritkábban járunk orvoshoz mert a legkisebb gyermekem már 5 éves, s szerencsére nem beteges.
Ha bárkinek kérdése van, kérlek irjatok, s válaszolok rá.
Sziasztok: Erika
Névtelen
 


Sziasztok Kép

Erika: én is a Révész u-hoz tartozom (a Párkányban lakunk). Ki a védönötök? Andor drnö az, aki homeopátiával is foglalkozik?

zsani
 
 


Szia Zsani.
A védõnõnk neve: Szászné Petrányi Ica, nagyon kedves segitõ kész, bármi kérdésem van segit megoldani.A doktornõnk nem tudom hogy foglalkozik homeopátiával, még nem, kérdeztem.ill nem volt rá szükségem, mert szerencsére nem betegesek a gyerekeim.Három gyerekem van.
Ha valami kérdésetek van , irjatok és én válaszolok.
Sziasztok: Erika
Névtelen
 


Sziasztok!

Mintha nagyon leállt volna ez a topik.... Én most fogok visszaköltözni a XIII.kerületbe... októberre várjuk a babát... jó lenne környéken hasonló korú gyermekkel rendelkezõ anyukákra lelni!


Üdv:
Barbara
promised@freemail.hu
Névtelen
 


Szia BarbaraKép
Én mindig nézegetem a topicot, de látom, hogy sose ir senki Kép
Én is gondoltam, hogy kéne csinálni egy Baba-mama klubot. Mi a Vizafogón lakunk. Ti hová költöztök?

zsani
 
 


Szia Zsani


a Szent László utcába költözünk ( a Gyöngyösi utcához esik közel)... jövõ hét pénteken. Tényleg jó lenne, ha környékbeliekkel jönnénk össze, fõleg nekem, mert új helyre költözünk, és nem ismerek senkit, bár elõtte 14 évig ott laktam a József Attila téren, de az régen volt már.


Neked hány gyerkõcöd van? Írj Róla, Róluk...

Üdv:
Barbara
 
 


Szia Kép
Még nincs gyerekem, de nemsokára lesz Kép Most vagyok 37 hetes terhes, és nagyon készülödik kifelé, úgy érzem...
Én egyébként szeretek itt lakni, mert közel van a Dunapart, a Margitsziget, lehet jókat sétálni, ücsörögni, amúgy is minden jól megközelithetö, csak egy postát hiányolok a közelböl, én a lusta.
A Babucinak egyébként már mindent megvettünk, ma volt itt a védönö, még mondott egy-két dolgot, amit be fogok szerezni, de más már nem is kell. Minden össze van készitve, szóval már csak várok Kép

És ti hol tartotok a vásárlással?

zsani
 
 


Sziasztok Zsani és Barbara!

Mi az Árpád-hídnál lakunk és jövõ héten lesz a kisfiam 3 hónapos.
Nem vagyunk messze egymástól, ha gondoljátok, írjatok!
Címem: szj13@freemail.hu

Szilvi és a 12 hetes Petike
 
 


Huha Kép
A végén még összegyülik tényleg egy kis mamaklub? Kép De jó lenne.
Az én cimem: zsani@lme.linux.hu, de jobb ide irni, hogy ne haljon meg ez a topic (legalábbis szerintem). De azért felirom a cimet Kép

zsani
 
 


Szia Zsani...

Mi még sehol sem tartunk, bár mi még csak 30 hetesek vagyunk. Csak babakocsit vettünk... azt mondja a férjem, még ráérünk, aztán gondolom, majd az utolsó pillanatban kapkodunk.

Tudod már, hogy mi lesz?

Nekünk már biztos, hogy kislány...


Jó hétvégét szilvi és Zsani
 
 


Szia Zsani és Barbi!(és persze Mindenki)

Ha érdekelnek ruhácskák (van használt és új is), akkor aug.közepe tájékán (kb. 15-e után) hozom el a készitõtõl az elsõ adag õszi-téli ruhácskákat.
Barbi még nem tudja,de talán már olvasta a hirdetésem, hogy új babaruhákkal foglalkozom elsõsorban,amit egy készitõtõl hozok és nagyker ár alatt árulom. (pl:badik 550.-ért stb.)

Ha bármelyikõtöket érdekli, jelezzétek, lehetõleg telefonon:0620/3503835 ill. emailben a hónap végéig tudok felvilágositást adni (utána kb. 2-3 hétig nem lesz emailem és változik az emil cimem is)
Tehát ha érdekel, jelentkezzetek.
Sziasztok:Giti
Giti
 


Köszi, Giti, de valahogy nekünk nem jön össze a találka Kép De azért majd meglátjuk ;)

Szilvi: mi is igy voltunk, elöször semmit se vettünk, de aztán beindultunk, és hirtelen megvettünk mindent. Nálam a fészekrakó ösztön késöbb indult be, mint a férjemnél : ))) Mondjuk én már az elején örököltem egypár babaruhát, aztán szépen várakoztunk (babonából). Közben állandóan nézegettem a hirdetéseket a Kismamában, hátha találok valami érdekeset, és pl. igy vettünk pl. ágyat készitötöl jó olcsón (ha akarod, megnézhetitek nálunk, aztán megadom a cimet).
Az utolsó dolgokat (pelenka, lepedö, új bodyk) meg azért vettem meg olyan korán, mert elutaztam a Balatonra két hétre, és nem akartam, hogy ha bármi történik, akkor ne legyen meg Kép Egyébként az Árpád hid lábánál vettem a Bababizományiban. Minden sokkal olcsóbb, mint a Brendonban. Meg a Kenguru Gold is jó bolt, az meg a Gyöngyösi sétányon van.

Na, befejezem, mert jó hosszú lett...

Jó hétvégét Kép
 
 


ZSani!
Csak annyi, ha szükséged lenne valamire, jelezd nekem.Tedd el a telcsiszámomat és hivj, ruhák folyamatosan vannak és sokszor van akció is. Pl:most vannak badi 550-ért, új overáll 1600-ért stb.
Nem rábeszélni akarlak,félre ne érts, de ha lesz idõd,kedved egyszer átnézheted a ruhákat,v.ha menetközben bármi kell. Rendben?
Szia:Giti
Giti
 


Giti: oké, rendben Kép
Mostmár remélem hamarosan meglesz a baba (igaz, most még "csak a 38. hétben vagyok, de a gerincsérvem miatt sokszor elviselhetetlenül fáj a derekam), és akkor majd jobban tudok neki vásárolni. Most még nem tudjuk ugyanis a nemét : ))) A kezdökészletem mindenböl megvan, utána majd meglátjuk. De azért köszi Kép

zsani
 
 


Kedves Gitti, Zsani!

Mi kislányt várunk, októberben születünk...
Szívesen vásárolnék lassan ruhákat én is. Fõleg úgy, hogy végre pénteken költözünk, a Szent László utcába.
Már nagyon pakolunk!!


Barbara
 
 


Jó pakolást Kép Az nagyon fárasztó tud lenni... Mi "csak" a lakást költöztettük össze-vissza, hogy legyen gyerekszoba, de az is elég volt. Mostmár minden készen van, szerencsére.

zsani
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: