Új privát üzeneted érkezett!

Gabi
Közben megtaláltam a bababoltot, legalább is, ha egyre gondolunk, de majd megbeszéljük hogy u.az-e. Elsétálhatunk a DunaPlazaig is, az talán közelebb van mint a Kika. Következő utunk a Tesco.
Balázs mostanában alszik ebéd előtt, ezért nekem az a jó, ha 10 előtt elindulunk, mert akkor a babakocsiban alszik. Ma is aludt 11kor, ugyhogy nem is tudtam volna menni az elsőre megbeszélt időpontra.
OTP Bank autómata van a környéken valamelyik parkban, majd megkérdezem a férjemet, hogy pontosan hol, mert Ő szokott menni. Másmilyen automatával még én sem találkoztam, pedig jó lenne. Én a DunaPlazaba szoktam kivenni pénzt.
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek. Van egy kis gondunk a szopival, és Ti már előrébb jártok, hátha van ötletetek a problémánkra. Már a 2003 nyár végi babác topicban leírtam ugyanezt, csak nem hiszem, hogy sűrűn járnátok arra Kép

Következőről van szó: Zsoltika már több mint 1 hete nagyon gyakran szopik. Nappal 2 óránként, de van hogy másfél óránként eszik, éjszaka pedig 3 óránként. Nekem nem gond, nem arról van szó , csak arra gondolok, hogy esetleg nem elég a tej vagy nem elég kalóriadús, és ő hiába eszik gyakrabban, nem termelődik több

Arra is gondoltam, hogy most van a 6 hós ugrás, és pár napig gyakrabban szopizik majd, hogy több legyen a tejci, csak már 9 napja megy ez így.

Korábban 3-4 óránként evett nappal, éjszaka pedig egyszer.

Szerintetek adjak mást is az anyatejen kívül? Mondjuk nem tudom, hogy ha almát meg egyéb gyümit adnék, akkor azzal jóllakna-e... Igazából nincs más gondunk, nem beteg, nem lázas. Talán a foga jön, de azt sem hinném, hogy amiatt eszik gyakrabban. Súlynövekedésről pontos adatom nincs, de érzésem szerint szépen gyarapszik.

Kicsit elbizonytalanodtam most. Szüleim szerint is már adni kéne mást a tejcin kívül... Ja, március 10-én leszünk 6 hónaposak . Tehát még jó két és fél hét van addig, igazából akkor akartam először gyümit adni. Bár az is lehet, hogy nem kéne ilyen szigorúan vennem azt a 6 hónapot... Nem tudom.

Hát ez a gond, és tényleg nem tudom, mit tegyek. Ha van ötletetek, írjátok meg légyszi!

Köszönettel:
Gabi

 
 


Gabi
Szerintem szopi után egyszer-egyszer megkóstoltathatod vele a reszelt almát. +-két hét már nem számít. Mást egyenlőre ne. Egyenként kell bevezetni a különböző kajákat. Így 6 hónapos korára az egyik szopit teljesen átválthatod almára. Ekkor már jobban tudod ellenőrizni, hogy a kaja kevés vagy más gond van. Ha a megfelelő mennyiségü alma után is hamar megéhezik, akkor nem a mennyiséggel van baj. Nem hiszem, hogy nem elég kalóriadús a tejed. Az mindig a baba igényeihez változik. Szerintem a mennyiség is megfelelő, de ezt én nem tudhatom biztosra. Balázs pl mikor már kevés volt a tejem a sarkát az ágyhoz csapdosta és sírt. Ekkor már 13 hónapos volt. Ő mindig csak addig szopott, míg nem lakott jól. Nálunk nem volt konfortszopi. Az is lehet, hogy cicifüggő lett. Különben honnan tudod, hogy éhes? Lehet, hogy tényleg csak a foga jön, ahogy írtad és csak azért kell neki a cici, hogy megnyugtassa. Nézd meg nem duzzadt-e az ínye. A popsi pirosodása is jelezheti, hogy jön a foga. Azt azért nézd meg a szopi közben, hogy csak cumizik vagy nyel is. Ja és szerintem a hat hónapos váltáshoz nincs köze, mert ez csak azért kell, mert ekkorra nő a vasszükséglet és ennek fedezéséhez már kevés az anyatej.
Remélem más is ír valamit, mert nem biztos, hogy mindenki egyetért velem.
Kriszta
Nyanya
 

 
 

Még az jutott eszembe, lehet, hogy meg fog jönni a mensesed (ha még nincs meg) és akkor kevesebb a tej. Azt mondják ilyenkor az íze is más és előfordul, hogy nem ízlik a babának, de ezt mi nem tapasztaltuk és ahogy látom Ti sem. Ha ez a gond, akkor ne izgulj, majd visszaáll.
Nyanya
 


Szia Kriszta!

Köszi Kép Közben már javult is a helyzet, Zsoltika ismét ritkábban szopizik KépKép Az igaz, hogy ha éhes lenne, azt nagyon jelezné, nem hinném hogy csöndben maradna. De nem ez a gond. Ja, és a szopi időtartama is rövidebb lett, megint csak 5-8 perc, mint régen Kép Gyorsan kieszi, ami kell neki, aztán már fut is Kép

Fog: még nem jön, az ínye sem dagadt, popsi sem piros.

Nekem még nem jött meg, de remélem nem is fog egy darabig, mivel éjszaka is többször szopizunk. Arról én is hallottam, hogy olyankor kevesebb lehet a tejci és más lehet az íze is. Hát nem várom...

A másik topicban is többen írtak, főleg hogy nyugodjak meg KépKépKép De most már tényleg nyugodtabb vagyok.

Még egyszer köszi! Milyen volt a Kika? Hamarosan már mi is megyünk veletek! Végigsétáltatok a Szent Lászlón, vagy esetleg villamosra szálltatok? Tényleg, Kikában ugye van lift? Gondolom babakocsival nehéz mozgólépcsőzni, főleg hogy lefelé meg csak sima lépcső van.

Na most már eldugulok. További jó hétvégét!

Gabi

 
 


Gabi!
Örülök, hogy minden a régi. Kép
Gyalog mentünk a Szent Lászlón és vissza is gyalog jöttünk. Szerencsére van lift a Kikában. Jó volt, vásároltam is. Pénteken a Tescóba gyalogoltunk el.
"Hamarosan már mi is megyünk veletek!"
De nagyon hamarosan, mert mire jön a jó idő mi már gyalogosan megyünk és akkor meg azért nem tudunk egy ütemben haladni. Most még mindannyian babakocsizunk. Ilyenkor még az a fél év is rentgeteget számít, de nemsokára összenőnek a gyerkőcök és könnyebb lesz közös programot csinálni.
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok Lányok!

Egy hathónapos gyönyör?ség mamája vagyok és sétapartnert keresnék, valakit, aki a Bessenyei u. környékén lakik és szintén magányosan rója a km-ket a háztömbök körül. Hátha így hamarabb eltelik ez a ronda tél..:-)
Üdv Nektek:
Dea és Ábel
dea
 
 


Sziasztok!
izguljatok értünk, pénteken megyünk allergia vizsgálatra ):

Képzeljétek tegnap voltunk az RS-ben és Balázs rohangált, olyan édes volt. Azt hiszem, ha jön a jó idő áttérünk a szaladós babakocsira. Azt fel tudom tenni a buszra és kitágul a világ Kép

Gabi
Zsoltika szopizik rendesen?

Réka
Te is nagyon eltűntél.

Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok!

Kriszta,
köszönjük, minden rendben! Bár... Zsoltika mostanában éjjel 3 óránként eszik, este pedig van, hogy csak másfél óra telik el 2 szopi között. Gondoltam, talán ha este már kapna valami mást is tejcsin kívül, mondjuk banánt... De még nem próbáltam ki. Egyenlőre az almát is hanyagoljuk, mert olyan icipicit evett csak, hogy úgy láttam, a tejcsi jobban bejön neki Kép
Jövő héten leszünk félévesek, úgyhogy hamarosan ismét beindítom a hozzátápi-projektet Kép

Balázs milyen nagyfiú már! Mi most döntöttük meg a babakocsi háttámláját, félig ülő helyzetben kocsikázik most már Zsoltika.

Az allergia-vizsgálaton mit csinálnak? Én is allergiás vagyok (szénanátha), 3évente végeznek vizsgálatot: az alkaromat össze-vissza szúrkálják Kép

Réka,
tényleg nagyon régen írtál. Esetleg most költöztök? Vagy az már megvolt? Hogy van Dani?

Üdv:
Gabi

 
 


Gabi!
Nem tudom mit csinálnak, holnap 9-re megyünk.
Nemsokára Zsoltika is rohangálni fog Kép
Nyanya
 


Kriszta,
drukkolunk nektek! Kép

Gabi

 
 


Kriszta!
Én is drukkolok NEketek!

Megvagyok csak folyton úton vagyunk. Sajna még nem költözünk, de remélem hamarosan most már. Mindenesetre innen április végéig ki kellene költözni.

HA ilyen szép napos idő lesz jövő héten összehozhatnánk egy sétát. Akár egy hosszú Tesco-sat is, de lehet light-osabb is.

Réka
 
 


Réka
Nekem a hétfő, kedd jó. Szerdán jön apukám, csütörtökön meg Balázs kapja a 15 hónapos oltást.
Nyanya
 


Oké!
Kicsi vagy nagy séta?
Violának szólsz?

Gabi? Séta?

Réka
 
 


Sziasztok!

Mi szívesen csatlakozunk egy kicsi sétához Kép

Réka,
esetleg szerdán vagy csütörtökön találkozzunk. Mi még nagyobb menetre nem vállalkozunk.

Gabi

 
 


Réka
Szólok neki, de szerintem Ő most csak kis sétára kapható, mert teljes gőzzel a szakdolgozatát csinálja.

Gabi
lehet, hogy most nekem is inkább a kis séta lesz jó.

majd vasárnapig még beszéljünk

Kriszta
Nyanya
 


Oké, részemről is jó a kis séta.
Nekem egyedül a szerda nem jó, mert az uszis nap.

Réka
 
 


Ok, nagyon jó lenne találkozni! Tudjátok, mi még nem tudunk nagyokat mászkálni. Illetve tudnánk, ha Zsoltika jobban bírna ülni a fenekén Kép

Nekem bármelyik nap jó a jövő héten Kép

Szép hétvégét mindenkinek:
Gabi

 
 


Gabi, Réka!

Nekem a hétfő lenne jó. Ha nektek mindegy, akkor nem találkoznánk inkább délután, mert a férjem jövőhéten délelőtt van itthon, de tul.képpen a délelőtt is jó nekünk.
Túl vagyunk az allergiavizsgálaton, majd személyesen mesélek.
Violával most beszéltem, Ő valószínű nem jön sétálni.

Kriszta
Nyanya
 


Kriszta,
nekünk a délután is tökéletesen megfelel, sőt még jobb is.

Réka?

Üdv:
Gabi

 
 


Gabi
jajj de jó
és hány óra jó neked?

Réka?
Nyanya
 


Kriszta,

Nekünk a legjobb 1-2 óra körül, de később sem rossz Kép Tudod, nem tudom előre, mikor fog szopizni Zsoltika, de mostanában ez sem gond, mert a szopi kb. 5 perc Kép

Nagyon jó lenne találkozni, érdekelne az allergia-vizsgálat, meg amúgy is kérdeznélek benneteket a hozzátápiról is.

Réka, merre vagy?

Jó éjt:
Gabi

 
 


Gabi
mi pont 1 és 2 óra között ebédelünk. Mondjuk fél3 jó neked? Vagy fél3 után bármikor.

Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok!
Hozzám 4-kor jönnek barátnőim dumapartira, de addig ráérek.

Réka
 
 


Réka
Akkor megpróbálok 2-re odaérni a patakhoz. Remélem sikerül előtte megebédelnünk.
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok!

Mi pedig igyekszünk mihamarabb elindulni Kép 2-kor ott leszünk a pataknál, ha mégsem, akkor felhívom Krisztát, így útközben találkozhatunk.

Kriszta,
ha mégsem sikerül befejezni az ebédet, Rékával elindulunk felétek, és csatlakoztok Kép

Képzeljétek, tiszta nátha vagyok KépKépKép

Gabi

 
 


Gabi
OK, így jó lesz, akkor 2-re én is megpróbálok odaérni.
Jobbulást kívánok

Réka
neked is jó 2-kor a pataknál?

Kriszta
Nyanya
 


Nekem jó, bár a mai időjárásjelentésben havazást és erős szelet mondtak holnapra.
Mi legyen akkor ha igazuk lesz? Sms?

Réka
 
 


Sziasztok!

Ha nagyon rossz idő lesz, akkor mi maradunk, mert elég vacakul vagyok Kép SMS jó ötlet, vagy hívom Krisztát.

Gabi

 
 


Ha rossz idő lesz nekem sincs kedvem menni. Csak még 1 óra előtt jelezzük egymásnak, ha v.kinek nem jó, mert nálunk egy óra az öltözködés és ha nincs séta nem szenvedek vele.
Kriszta
Nyanya
 


Kriszta,

OK! Én egyre rosszabbul vagyok, belázasodtam KépKépKép Szerencsére Zsolti már alszik. Megyek én is szunyálni.

Gabi

 
 


Szakad a hóKépKépKép
Fúj a szélKépKépKép
Gabi lázasKépKépKép

Tegyük át másokrra a dolgokat! Ti is így látjátok?


RÉka
 
 


Sziasztok!
Vadiúj BMX eladó 10 ezerért!
3 hete vettük a lányomnak, 15 ezer az Auchanban, de közben megörököltünk egyet, így eladnám.
Garanciális, gyári csomagolásban. (XIII. ker.)

Érdeklődni 30/387-73-56
 
 


Szia Titati, csak ideköszönök, mert ezer éve nem olvastalak! Már mélt akartam küldeni neked. Puszi, Klára
 
 


Sziasztok!

Réka, igazad van! Én is ezt akartam írni. Szerencsére a lázam lement, de nem akarlak megfertőzni benneteket.

Azért jó lenne talizni!

Gabi

 
 


Gabi!
Ami késik nem múlik!

AMint jobb idő lesz megyünkKép
Hurrá, hogy jobban vagy!

RÉka
 
 


Szia Klára!

Köszi az érdeklődést Kép Vagyok, csak mostanában inkább a csetre jártam. Jól vagyunk szerencsére. Csak ezt a biciklit jártuk meg. Hónapokig rohangáltunk, hogy kapjunk, erre megvettük, és akkor örököltünk meg két másikat Kép Most ez feleslegessé vált. Próbálom eladni, hátha...

Ti jól vagytok?

puszi:

Titati
 
 


Gabi, Réka
Akkor legközelebb KépKépKép
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok! Jár valakinek a Gyöngyösi sétány 5 sz. alatti óvodába a gyereke? Én ahhoz az ovihoz közel dolgozom, és kéne pár info.
 
 


Sziasztok!
Ez az elsö alkalom hogy beleolvastam a levelezéstekbe.A tanácsotokat szeretném kérni gyerekorvossal kapcsolatban. Kezdek elbizonytalanodni a mi doktor néninkben , mert már másodjára irt fel olyan gyógyszert anin az ügyeletes orvos igencsak meglepödött.Tudtok nekem valakit javasolni ? Elöre is köszi
 


Edina
Ki a doktornénitek? Legalább egy monogrammot, légyszi Kép
Kriszta
Nyanya
 


H.Á a doktornéni.
 


Edina!
Mi a Szegedi úti rendelőhöz tartozunk, ott tudok jó dokinénit.
Ez a dokis dolog még mindig lakóhelyhez kötött?

Réka
 
 


Edina
Nekünk is H.Á. a doktornénink.
Sajnos én sem tudnék ajánlani, mert akiről azt mondják, hogy jó, az meg nem szimpatikus. H.Á. legalább aranyos.
Írnék neked mailt, de nem tudom a címed. Nem írnád meg?

Kriszta
Krissta@freemail.hu
Nyanya
 


Szia Kriszta !

A címem antaledi@chello.hu.Kiváncsi vagyok a véleményedre. Most lábalunk ki éppen egy vírusból és szeretném holnap megnézetni ujra.

Edina
 


Réka, Viola, Gabi
és most már Edina is, ha van kedved

Ha jobb idő lesz, megcélozhatnánk a Gyöngyösi sétányon a fajátszóteret. Nekünk már kényelmesebb egy játszótéren találkozni, mint a pataknál, mert Balázs már nem szereti a babakocsit.

Kriszta
Nyanya
 


Szia Kriszta !

Alig várom a jobb idQt utálom ezt a bezártságot, és ugye a gyereket is nehezebb igy lekötni.megyünk a játszóra!
Üdv: Edina

ui: Ha jövQ hét elején is ilyen rossz idQ van gyeretek át hozzánk játszani ha van kedvetek !
 


Sziasztok!

Mi is szívesen megyünk már kicsit messzebbre, főleg ha az idő is jobb lesz Kép A Gyöngyösi sétányra gyalog mennénk?

Edina,
mekkora a picurkád? Merre laktok?

Jó hétvégét mindenkinek:
Gabi

 
 


Gabi

A Gyöngyösi sétány nagyon közel van és nem is jár arra semmi, legalább is tőlünk nem. Oda nyugodtan jöhettek ti is. A babakocsis séta nekünk már nem túl kielégítő. Azt én sem tudom, hogy hol van ez a játszótér, mert mindig csak hallottam róla, de még nem jutottunk el. Majd Viola megmutatja (remélemKép) Képzeld Edinát itt ismertem meg ebben a topikban és kiderült, hogy egy házban lakunk Kép

Edina
Ha rossz idő lesz Ti is átjöhettek. Ez a távolság még leküzdhető Kép

Kriszta
Nyanya
 


Részemről okés a dologKép
Bármi érdekel, már Dani sem szereti a babakocsit. Ráncigálja a kezem és sétálni kell mindenhovaKép És már egyedül ácsorogKép

Réka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: