Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Balázs már jobban van. Tulajdonképpen csak egy napig volt levert, de még mindig folyik az orra. Voltunk délután a vasúttörténeti parkban vonatokat nézni. 16-18 óráig már ingyér is be lehet menni, mert nincsenek nyitva a múzeumok. Nagyon tetszett Balázsnak a sihuhu. Itt legalább nem érintkezett más gyerekkel.

Kriszta

Kép

KépKép
 


Kriszta!

Mi is voltunk ma a vasúttörténeti parknál Kép Egy ismerős anyukával jártunk ott, de be már nem mentünk, mert nyűgik lettek a lúrkók. A házatok előtt is elmentünk Kép

Örülök, hogy Balázs jobban van Kép

Gabi

 
 


Sziasztok!

Tudtok kismamatornát a közelben? Kép

Kriszta

Kép

KépKép
 

 
 

A Visegrádi utcai sztk-ban kerületi lakosoknak ingyen van. Bár az talán nincs is oylan közel hozzátok.
 
 


Köszi, ez tényleg nincs közel, de ha nem találok közelebbit megnézem. A Visegrádi utat tudom hol van, de hol van ott sztk? Milyen tömegközlekedés jár arra?

Én a 30-as és 120-as busz vonalán vagyok, ha erre tudnátok az jó lenne.

Kép

KépKép
 


A XIII. kerületben nincs Visegrádi út, csak utca. Váci út van, a Vis. u pedig Angyalföld felől a Váci út jobb oldalán az első párhuzamos utca a. Kb. a Lehel piac magasságában egy bordó téglaépület, belül tök szépen felújítva. Torna az alagsorban, a portán megmondják merre hány méter.
 
 


OK, egyre gondoltunk, csak azt hittem út Kép
Lehet, hogy nincs is olyan messze, mert a 14-es villamoshoz ki tudok gyalogolni, az meg elvisz a Lehel térig.

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

Kriszta,
csak nem kistesója lesz Balázsnak?

Gabi

 
 


Gabi!

de bizony, kistesót várunk Kép
Ha minden igaz 2005 január 23-ra, de ez még nem hivatalos időpont
Kriszta

Kép

KépKép
 


Kriszta,
nagy-nagy gratula:

Kép

Vigyázzatok magatokra!
Sok puszi:

Gabi

 
 


Kismamák figyelem!!!

A gyesről, gyedről a munka világába visszatérőket nem szívesen alkalmazzák a munkáltatók, mert arra hivatkoznak, hogy kevés a munkatapasztalatuk, korábbi tudásuk elavult, illetőleg a kisgyerekek miatt arra lehet számítani, hogy a betegségek miatt gyakrabban fognak a munkahelytől távol maradni. Ez a réteg a munkaerőpiacon hátrányos helyzetbe kerül. A megyei (fővárosi) munkaügyi központok a probléma megoldása érdekében munkaerő-piaci képzéseket és munkaerő-piaci programokat indítanak.
Ősztől induló tanfolyamok pl:
irodavezető, virágkötő, ingatlanközvetítő,
személyügyi ügyintéző (új)!!!
Akár néhány hónap alatt OKJ-s bizonyítványt szerezhettek!!!

Javasolom, hogy keressétek meg a lakóhelyük szerinti munkaügyi központ kirendeltségét, mert nagyon megéri és a tanfolyamokat nem indítják el, ha nincs meg a létszám!!!
 


Viragferi

Tudsz esetleg bővebb információt vagy egy web oldalt, ahol ennek utánaolvashatnék? Az érdekel, hogy van e ingyenes tanfolyam gyesen, gyeden lévő kismamáknak és milyen feltétellel végezhető el?
Kriszta

Kép

KépKép
 


Kismamák figyelem!!!

A gyesről, gyedről a munka világába visszatérőket nem szívesen alkalmazzák a munkáltatók, mert arra hivatkoznak, hogy kevés a munkatapasztalatuk, korábbi tudásuk elavult, illetőleg a kisgyerekek miatt arra lehet számítani, hogy a betegségek miatt gyakrabban fognak a munkahelytől távol maradni. Ez a réteg a munkaerőpiacon hátrányos helyzetbe kerül. A megyei (fővárosi) munkaügyi központok a probléma megoldása érdekében munkaerő-piaci képzéseket és munkaerő-piaci programokat indítanak.
Ősztől induló tanfolyamok pl:
irodavezető, virágkötő, ingatlanközvetítő,
személyügyi ügyintéző (új)!!!
Akár néhány hónap alatt OKJ-s bizonyítványt szerezhettek!!!

Javasolom, hogy keressétek meg a lakóhelyük szerinti munkaügyi központ kirendeltségét, mert nagyon megéri és a tanfolyamokat nem indítják el, ha nincs meg a létszám!!!
 


Virágferi!
Te olvasol is vagy csak írsz?
Megköszönném ha válaszolnál kérdésemre, ha már megszólítottál.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

Ha már elegetek van abból, hogy a városban nem lehet babakocsival közlekedni, a járhatatlan aluljárók miatt, gyertek ti is TÜNTETNI! HOLNAP
azaz SZEPTEMBER 20-án, 15.30-kor a Blaha Lujza téren!!!
Lesznek gyerekprogramok is, Kolompos együttes, arcfestés, kézműveskedés.
Nagyon várunk!
Andi
 
 


Sziasztok!

Ha már elegetek van abból, hogy a városban nem lehet babakocsival közlekedni, a járhatatlan aluljárók miatt, gyertek ti is TÜNTETNI! HOLNAP
azaz SZEPTEMBER 20-án, 15.30-kor a Blaha Lujza téren!!!
Lesznek gyerekprogramok is, Kolompos együttes, arcfestés, kézműveskedés.
Nagyon várunk!
Andi
 
 


Sziasztok!
Tudtok ajánlani a kerületben jó felnőtt háziorvost? Eddig a 14.ker.-ben volt a dokim, de Ő most nyugdíjba megy és ezért újat kell választanom. Az is segítség lenne, ha címeket írnátok, hogy legalább tudjam, helyileg mi a választék.

Kép

KépKép
 


SziasztokKép
Tud valaki valamit a Kassák utcai oviról?
Bármilyen tapasztalatért hálás lennék a kerületi ovikkal kapcsolatban!
Köszi előre is,
m.
 
 


Hát senki nem tudja, hol vannak felnőtt háziorvosi rendelők? Kép

Kép

KépKép
 


szia Kriszta !

A lépcsöházban nincs kiirva nálatok a háziorvos neve és címe ?

Edina
 


Edina!
Ez eszembe se jutott, holnap megnézem. Kép
Kriszta

Kép

KépKép
 


Sziasztok!
Megint egy kérdés
Óvodai tapasztalatok érdekelnének. Ugyan mi csak a héten kezdtük el a beszoktatást a bölcsibe, viszont Zuglóba kell átbumliznunk, mert az itteni bölcsiben azt mondták, hogy egy éven belül ne is reménykedjünk, hogy lesz hely. Hát gondoltam beíratom már most az oviba, hogy 1 év múlva legyen helye a kerületben Kép
Kriszta

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

Írna valaki bővebbet a Visegrádi utcai kismama-tornáról? Milyen idős terhességgel érdemes, apukák is mehetnek-e, ki tartja, mikor, stb.

Köszi az infókat!

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Vidéktől költöztünk fel BP-re a XIII. kerületbe, s nemrég tudtam meg, hogy babát várunk, a nőgyógyászom viszont vidéken maradt, így újat szeretnék keresni.

Az lenne a kérdésem hozzátok, hogy itt a kerületben hová érdemes menni orvoshoz, a terhességet megállapítani (meg a szükséges vizsgálatokra, gondozásra)?

Kórházak közül a Nyrő Gy. van legközelebb, de van egy szakrendelő a Béke tér körül is (talán a Szegedi úton, ott már jártam korábban a reumatológián).

Ismerős valaki ott? Ha a szakrendelőbe mennék, akkor annál az orvosnál kell majd szülnöm, akihez ott kerülök? Vagy érdemes inkább egyből a kórházba menni? (Nem szeretnék magánrendelésre menni).

Ha van valami tapasztaltatotok, segítsetek légyszi egy kezdőnek:-)!

Köszi: Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!
Döntsd el, hogy melyik kórházban fogsz szülni és onnan válassz orvost. Minden kórházban mások a szokások. Nézegesd a "Szülészetek, Kórházak" topikot, az segít a kórházválasztásban. Keresd fel a körzetedhez tartozó védőnőt, majd Ő is segít, Védőnőt nem választhatsz, ahhoz mész akihez tartozol. Ő fogja adni a kismamakönyvet is. Ha nincs még háziorvosod Pesten, akkor azt is érdemes választani, mert majd hozzá is elküldenek. A házatokban lehet, hogy ki van téve a háziorvos címe (társasházaknál ez szokás). A lényeg, hogy első lépésben egy nőgyógyászt keress, aki megállapítja a terhességet.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Kedves fórumozók!

Nagy segítség lenne számomra, ha kitöltenétek az alábbi oldalon található kérdőívet:
www.sammm.fw.hu
Családon belüli megszólításokról készítek felmérést, magyar és norvég viszonylatban.
Segítségeteket előre is köszönöm!

- Adrien
ui: Remélem, senki nem veszi zokon, hogy beírtam ide, de az aktív témáknál nagyobb eséllyel találok válaszadókat.
 
 


Sziasztok!
A Tahi utcában lakunk, és érdekelnének tapasztalatok/vélemények a Futár utcai ovival kapcsolatban. Kislányunk szeptemberben kezdi az óvodát. Ha vki erre jár és tud írni nekem, kérem tegye meg!

Köszönettel: MártiKép
 
 


Sziasztok!ÉN a kerületben lakom,segítsünk egymásnak!A Papp K.utcai háziorvosi rendelőben időpontot kell kérni,de sokszor napokra előre nem kapsz,tehát menj le abban az egy órában,mikor kezdődik a rendelés,de menj még 1 órával előbb,ha sorra akarsz kerülni.Ha az első 1 órában nem sikerül,jönnek az időpontosok,és akár a rendelés végéig ott ülhetsz...
Az én fiam a Tüzér oviba jár,a lányom is oda fog járni.Nekünk ez a második ovink,mert Óbudáról jöttünk ide előtte,de szereti nagyon a fiam.Az önkormányzat hétfő délelőtt ingyen biztosítja a csoportoknak a szomszéd utcában lévő Honvéd dzsúdót,szerdán pedig ugyanígy ingyen az úszást.Ezekre csoportosan járnak,minden gyerek.Szerdán egyénileg választható délután a hittan,ami inkább egy játékos beszélgetés,rajzolgatás,mesélés,a hagyományokról,szent ünnepeinkről,szüleink tiszteletéről,barátságról.Semmi szektás vagy erőltetés nincs benne.Manapság nagyon ritka,ha valamit ingyenesen biztosítanak,és ez ráadásul nem magánovi,nem is alapítványi,csak simán a 13-as számú ovi,ingyen!!!Hétfőnként néptánc van,ez havi négy alkalom 1700,kedden és szerdán játékos angol,havi nyolcszor 2200,és foci pénteken,havi négyszer1200.Aerobic is van,de azt nem tudom,oda nem jár a fiam.A többit imádja,és az angol sem tanulás,voltam foglalkozáson,bemutatón,óvónő voltam én is,semmi megerőltetőt nem csinálnak,csak játszanak.Az udvara nagyon szép,a szobák barátságosak,és a környezetvédelemre nagy hangsúlyt fektetnek.Gyűjtik a papírt,a fémdobozokat,a flakonokat,pályázatokat nyernek,pénzhez jutnak belőle,kirándulnak,játékokat vesznek.Csönd van,nem forgalmas út mellett van,hanem fekvőrendőrös lakótelepen,suli,bölcsi és játszóterek között.Érdemes megnézni!
Amiben segíthetnétek:1 éves lesz a lányom,és a szülés utáni súlyom nem nagyon akar lemenni.Várom az ötleteket,kinek mi segített,van-e a környéken olcsó,egyszerű torna.A Gidón lakom.Köszi!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


Sziasztok!
Két kislányom van 4 és 5 évesek. Mi a Madarász oviba járunk. Nagyon nagyon pozitív az ottani tapasztalatunk. Ott is sok a program, lehet válogatni, szép nagy az udvar, sok a természetes anyagú (fa) játék, és hát ami a legfontosabb, hogy az ovónénik is kedvesek, a lányok nagyon szeretik. Tudom ajánlani bárkinek.Azt hiszem mostanában lesz nyílt nap, érdemes elmenni és körülnézni.

Kitti!
Én most a mindmegette.hu oldalon találtam egy 90 napos diétát. 3 hete csinálom, s 3 kiló lement. 3 hónap alatt 15 kg a célom, s ezzel a heti 1 kiló minusszal, szerintem el is érhető.
Nem éhezem, csak az étrendet kell betartani.
Persze lehet, hogy nem könnyű,mert nagyon nagy elhatározás szükséges és persze egy kis mopzgás sem árt. Csak én NAGGGYON lusta vagyok. Max. séta. Az mehet egész délelőt is, de amiben elfáradok....azt hamar feladom. Szóval nálam a kaja betartása és beosztása a megoldás.

Néz körül az oldalon, vannak receptek, van fórum.
sok sikert
Györgyi
 


Sehol senki? Hol leveletnek a XIII. ker-i anyukák/apukák?

Márti
 
 


Végre valaki!!!!!!!
Én minden egyes nap benézek,még nyitottam újat is Angyalföld néven,de mintha tényleg nem is lenne köztünk kerületi....

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


Ha valaki jár Rente Judit doktornőhöz, kérem jelentkezzen! Igaz, hogy foglalkozik homeopátiával? Mi körzetileg nem hozzá tartozunk, de homeopátia miatt szívesen választanám őt a gyerkőc orvosának.

SOS! Valamikor 1-2 héten belül föl kéne keresnem, mert szeptember elejére várjuk első babánkat! Köszi!

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Hátha életre kel a topik...

Szeptembertől zenebölcsis foglalkozásokat indítok (remélem Kép ) a Dagály utcai Gyermek- és Ifjúsági Házban. Szeretettel várok minden 1-3 éves csemetét és szüleiket, akik szeretnének egy kicsit bekukkantani, milyen is közösen, másokkal együtt énekelni, mondókázni, bábozni, hangszerezni, stb.
A foglalkozások kb. 30 percesek, amiből kb. 20 intenzív, irányított, közös játék, a maradék szabad ismerkedés a hangszerekkel, bábokkal és egymással Kép Minden szülő aktívan részt vesz a játékban, a gyerekek legnagyobb örömére.
Részvételi díj alkalmanként 500 ft.-, testvéreknek 400.-/fő.

Kérdéseket szívesen megválaszolok vagy emilben (címem a profilomban) vagy a 20 398 1931-en.

Mellékeltem egy plakátot, ha valaki tud segíteni terjeszteni (pl. gyerekorvosi hirdetőtábla, stb) azt megköszönöm.

Cili<!--attachment: dag_ly-255183.doc*mime_msword.gif*application/msword*20.0**dag%e1ly%2edoc --><center><pre>
Kép
dagály.doc (20.0 k)</pre></center><!--/attachment-->


Csak a lényeg maradt le: az első alkalom szeptember 9 péntek 10 óra, utána minden pénteken 10 órától.

Cili


Kedves Mindenki!
Kb másfél, két éve nem olvastam errefelé Titeket. Nemrég költöztünk a XIII. ker. kertvárosába. 5 és fél és 7 évesek a gyerkőceim, hasonló korban lévő itt lakó gyerkőcöket keresnék társasági életünk felpezsdítéséhez. : )
A fiam most megy suliba, lányom még egy évig ovis.
Várom jeletkezéseteket!
Köszi,
Zümmöcske (Eszter)


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
 
 


MEGYE
AUTIZMUSSAL ÉLÕ GYERMEKEK KÉPESSÉGFEJLESZTÕ JÁTSZÓHÁZA

Õszi kezdéssel fejlesztő csoport indul autizmussal élő gyermekek számára.

Induló csoportjainkba korhatár nélkül várjuk a gyermekeket előzetes bejelentkezés alapján.

A gyermekek fejlesztése egyénileg illetve kiscsoportokban (max. 4 fő) történik, képességeik és igényeik pontos felmérése után korosztályonkénti bontással.

A foglalkozások helyszíne:
Budapest, I. Krisztina krt. a Tabán mellett, igényesen kialakított környezetben

Érdeklődni lehet:
Martosné Gy. Edina Tel: 20/235-8202
 
 


Sziasztok!Hova tüntek a XIIIker. mamik?
 
 


Én itt vagyok!
Már azt hittem rajtam kívül nincs kismama a XIII. kerületben. De ezek szerint mégis...
Fél éve költöztünk ide. A kislányom két hét múlva lesz 11 hónapos.
Ti merre laktok?

Szandra
 


Sziasztok!
Mi még nem lakunk ott,sőt közel sem,de kb. 1 hónap múlva oda fogunk költözniKépA kisfiam 21 hónapos,az apukája ott dolgozik.
Ági
 
 


Sziasztok!
El sem hiszem,hogy jár erre valakiKépKépKép
Az én férjem itt nőtt fel,2éve költöztünk itt össze.Először idegen volt minden,pedig ismertem már a helyet.Most meg imádom,és mekkora a nyüzsiKép
Nekem van egy nyáronlesz7évesKép kisfiam,és egy majdnem2éves kislányom.
Merre laktok,vagy fogtok?

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


Szia!
Nagyon szépek a gyerekeid!!
Mi az Üteg u.ra fogunk költözni(v.hol az üteg és a szegedi sarkán).Én ennyit tudok róla,mert még nem voltam ott.
Majdnem egy idősek a gyerekeinkKépA kislányod mikor született?Balázs május 10Kép
Én 19 vagyokKépApa 27 és rendőrKép
Nekem totál idegen lesz minden,mert életembe vagy 5-ször voltam ott.De kíváncsian várom az új helyzetetKép
Na ennyire futotta,mert Balu jól lakott!
Ági
 
 


Szia Ági!
Nekem apa 29 és biztiőrKépHasonlóakKép
Nekem Dorina ápr.14-én született.
Jó lesz az az Szegedi útnál,mert legalább közel lesztek a gyermekrendelőkhöz.Meg szerencsére közel a Madarász,ez nekünk is nagyon jó,sok a játszótér,meg én szeretem a lakótelep nyüzsijét,átsegít a depinKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


Sziasztok!
Február 16-án lesz egy éves a kislányom. Március elején költöznénk a Béke útra (vagy térre?). Szeretnék segítséget kérni, gyerekorvos téren. Kit ajánlanátok? Olyan kellene, aki esetleg házhoz is jön.
Sziasztok!
Viki
 
 


Sziasztok!!
Segitséget szeretnék kérni.Védőnőt keresek a 13.kerületbe.Ha valakinek van jó tapasztalata kérem irja meg.Köszönöm a segitséget!!!
 
 


Sziasztok!
Mi nem rég költöztünk a Béke térre a Váci útról, Brendontól.Kisfiam most múlt másfél éves, és kissé magányosnak érzem magam az új környezetünkben. Megköszönném, ha ellátnátok pár tanáccsal, hogy itt a környéken hová érdemes gyerkőccel menni. Mankucnak üzenem, hogy tudok ajánlani egy nagyon jó védőnénit, a Nővér utca gyerekrendelőből. Ha érdekel, megadhatom nevét, tel.számát. Nagyon készséges, bár már nem vagyok a körzetébe, de azóta is visszajárunk hozzá:-)
Gyermek orvos ügyében nem tok nyilatkozni, mert én a 3.kerbe viszem a gyerkőcöt...
 


Szia köszönöm szépen elméletileg Virágnéhoz tartozom...Róla infó???Köszike
 
 


Kedves Mindenki!
Kb két éve nem olvastam errefelé Titeket. Senki nem lakik a kerület kertvárosi részében???
6 éves a lányom és 7 éves a fiam, hasonló korban lévő itt lakó gyerkőcöket keresnék társasági életünk felpezsdítéséhez. : )

Várom jeletkezéseteket!
Köszi,
Zümmöcske


Hahó :D
Mostmár mi is XIII. kerületi lakosok vagyunk :D
Van még valaki esetleg??????

Ági
 
 


Sziasztok!

Én is a XIII. kerületben lakom. Bölcsi ügyben szeretnék, infót kapni, mert úgy érzem kissé naívan álltam ehhez a dologhoz. Szóval 2007. januárjában "szerenék" (kellene) visszamennem dolgozni, de a kislányomat nem vették fel a bölcsibe. Amit már nem bánok,de jövőre már mindenképpen vissza kell mennem. Mit tanácsoltok mit írjak a jelentkezési lapjára, hogy ugye szociáisan rászorúltak legyünk. Sajnos az, hogy egy garzonban neveled a gyermeked és lehet elveszted az állásod az nem elég manapság
( az idei év tapasztalata alapján.) Ha bármi infótok van ezügyben szívesen venném. Vagy már itt is pénzelni kell??, Előre is köszi.

Mágic
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: