Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én még ilyen topicot nem láttam, ezért bátorkodtam nyitni egyet. Mi Kispesten lakunk, nem tudom lakik-e valaki még közületek errefelé? Ha van kedve jó lenne ha jelentkezne! (Tikk ugye Ti errefelé laktok, jól emlékszem?)

Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!

Jól emlékszel a Hunyadi mozinál lakunk a Zrínyi utcában. Ha jól emlékszek és ti a Hunyadi utcában, akkor nem is messze egymástólKép

tikk
 
 


Szia Tikk!KépKépKép

Igen, így van! Tényleg nincs is messze, fõleg mondjuk jó idõben. Ha majd már rendben leszünk egészségileg, meg végre jó idõk lesznek akkor össze is futhatnánk, ha gondolod.
Ti hova jártok gyerekorvos? És kihez?
Mi a rendelõintézetbe Dr. Major Zsuzsannához.

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 

 
 

Szia!

Persze hogy összefuthatnánk. Mi is a rendelõintézetbe járunk a Láng doktornénihez, nagyon szeretjük. Te voltál már a baba-mama club-ban?
A kicsi jobban van már? Olvastam, hogy zinattal bombázzák.

Tikk
 
 


Szia Tikk!

Akkor hasonló helyeken is mozgunk!Kép
Nem voltam, de sajna nem hiszem hogy menne, tudod a nagylányom ovis ugyan, de a kisebbik még nem, úgyhogy maximum úgy mehetnék ha õt is vinném. De õ meg nem a nyugalomról meg az egyhelyben-állásról, vagy ülésrõl híres.Te voltál a baa-mama klubban?
Mostmár talán rendbejövünk hamarosan, sajnos ez a fül-probléma azért még nem volt bekalkulálva ilyen kiskorban. Az antibiotikumon is jó lenne már túljutni,mert eléggé hajtja szegénykémet. De bizakodó vagyok, úgyhogy remélem hogy tényleg meggyógyulunk már hamarosan. Tulajdonképpen az az egy vigasztal, hogy azért olyan nagy fájdalmai nincsenek, mert jókedélyû, étvágya is van, meg aludni is tud, kivéve persze azok az idõszakok amikor nagyon meg volt macerálva (fül-felszúrás kétszer!, hallójáraton keresztül a váladék kiszívása...)mert ezek után órákig nem is igazán tud megnyugodni, sokat sírdogál.Kép

Remélem Ti nem tapasztaljátok meg ezeket a dolgokat, bár mi is kihagyhattuk volna!Kép

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia!

Nem voltam, azért kérdeztelek téged, hogy hátha Te ismered. Tudod én elég mozgalmas életet éltem mindig is és keresem a kimozdulási lehetõségeket. Úszni nem biztos hogy elviszem, mert nagy a fertõzés veszélye. Mivel kocsink nincsen ezért aztán maradna a kispesti uszoda, ahol egyszer voltam és köszönöm többet nem kérek.Kép Jártunk babamasszázsra, de más nem nagyon jut eszembe.
Na szóljál ha jobban lesztek.

Tikk
tikk
 


Norcsi!

Nem emlékszel egy Anikó nevû lányra, akinek Bálint nevû babája született szintén november 1-én és õ is a 4 ágyasba került, miután szabadult fel hely?

tikk
tikk
 


Sziasztok!

Már több topicban próbálkoztam, talán itt sikerül, én a Havanna lakótelepen lakom.
Még csak most tervezzük a baba projectet, jelenleg az esküvõnk elõkészületeivel foglalkozunk (júli.13).
Ti hol szültetek? Tudtok valamit a Dél-pesti kórházról?

Üdv
Kisnyul
 
 


Szia Kisnyul!
Én ugyan nem kispesti vagyok (látom, Te sem), nem is a Dél-Pestiben szültem. DE: 1000 évig a KISZ telepen laktam, most is Lõrincen, csak kicsit odébb, és egy csomó ismerõsöm szült a Dél-Pestiben. Név szerint ki érdekel? Hátha utána tudok kérdezõsködni.
Üdv:
Emese

ui: Bocs a kispestiektõl, hogy idepofátlankodtam Kép
Emese
 


Emese.KépKépKép

Pussz: Norcsi.

(Kisnyúl sajna Dél-Pestirõl nem tudok semmit!)
norcsi
Lenti
 
 


Szia Emese!

Köszönöm szépen,
Dr.Mikecz Tibor érdekelne illetve az ottani körülmények.

Köszi
Kisnyul
 
 


Norcsi!

Hogy van Bánk? Nektek ki a gyerekorvosotok?
Képzeld Hannának még mindig nem múlt el az a göb, ami az oltás helyén keletkezett. Az anyukám szerint nem jól adták neki be és lehet azért nem lett tõle semmi baja, és azért nem viselte meg, mert nem igazán odakapta ahova kellett volna.Kép
Ma megyek tanácsadásra, hátha mondanak valami okosat.

Szia

Tikk
tikk
 


Szia Tikk!
Úgy hívják az orvost, hogy Major Zsuzsanna. Nekünk is vagy két hétig ott volt a kemény csomó az oltás helye körül (de lehet hogy még tovább is), de elmagyarázta nekem az orvos (mert naná hogy rákérdeztem)hogy ez azért van, mivel nagyon kicsi és vékony tûvel oltanak (ez gyárilag adott) és a kis husis combikba nem tudják annyira belenyomni (a tû rövidsége miatt) az oltóanyagot mint igazából kellene, ezért göbösödik be. Igazából a mélyizomba kéne ezt az oltást adni, és akkor nem keményedne be, ha a gyerek az oltást követõen izommunkát végezne. Ez ilyen piciknél ugyebár nem lehetséges, de a Julcsi is most fog kapni a jövõ héten (3 éves oltást), nála ki fogom próbálni ezt, mivel õ is ugyanezt az oltóanyagot fogja kapni, csak magyar gyártmányt, a picik meg belga gyártmányút kapnak. Úgyhogy egyszóval szerintem biztos hogy hatott az oltás a kislányodnál is,de minden gyerek másképpen reagál az oltásokra. De kíváncsi vagyok mit fognak mondani a tanácsadáson.
Köszi, mi már nagyon javulgatunk!KépKépKép Igaz, hogy még a fránya Zinnatot még mindig szednünk kell, bár már csak kevesebbet mint eddig, és nagyon remélem hogy ezt is már csak csütörtökig szedjük. Akkor megyünk ugyanis még kontrollra, és bízom benne hogy utoljára is. Az egyedüli gondom most a szájpenész, ami a Zinnattól lett. Azt ecsetelgetem neki, remélem ez is hamar elmúlik. Ma már kint sétáltunk vagy két órát is, olyan szép napos idõ volt, meg hát Annát muszáj voltam most már én vinni az oviba Julcsistul és Bánkostul, mivel már tényleg nem várhatom el szegény Anyukámtól, hogy minden nap idebumlizzon azért hogy Annát oviba vigye.
Na jó hosszú lettem. Írd meg tényleg hogy mi volt a tanácsadáson, mit mondtak Hannával kapcsolatban.

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Kisnyul, nem felejtettelek ám el, csütörtökön megyünk a védõnõhöz, tõle is megkérdezem, õ ismeri az ottani orvosokat. A barátnõim nem nála szültek, õk nem tudják.
Üdv:
Emese
Emese
 


Szia Norcsi!

A doki néni jó ideges lett amikor meglátta a lábát. Nem õ adta be, persze felsorolt 3 dolgot, ami okozhatta. Valószínû ez nem olyan göb mint a tietek volt, mert ennek a felszívódási ideje 2-3 hónap. Vettem phenylbutason krémet azzal kenegetem, meg borogatni kell neki. Egyébkéntminden rendben cukin növekszik.Kép
örülök, hogy Bánk gyógyulgat. A szájpenész gondolom már csak hab a toránKépNem lehet neked egyszerû a 3 csemetével. Majd ha a piac felé járok, majd nyitott szemmelmegyek és ha egy anyukát látok tetõtõl talpig gyerekben majd lehet Rád köszönök.KépKépKép

Szia

Tikk
 
 


Szia!

Olvastam az elõbb a topicban is hogy mi történt ezzel az oltással. Szegényke, akkor tényleg jól elszúrták neki!Kép Akárcsak a mi kéthónapos oltásunkat, még a régi gyerekorvos akit azóta lecseréltünk. És fáj is Hanna lábacskája? Ez a borogatás nem egyszerû, én már sajnos csináltam egyszer-kétszer. A legrosszabb, hogy az a fránya vizes rongy, vagy vatta, stb. még véletlenül sem marad ott ahol maradnia kellene. Általában hamarosan a bokájánál landol!
Nagyon tetszett ez az utolsó mondat, "tetõtõl talpig gyerekben"KépKépKép.Hát nem mindig vagyok a türelem mintaképe (sajnos), de azért általában szoktam bírni velük. Oké, bár piacolni általában "csak" kettõvel szoktam. Egyébként Ti gyakran jártok piacra, meg errefelé vásárolni? Én korábban naponta mentem, most hogy betegeskedtünk teljesen kihagytam, tegnap ugrottunk csak le, de csak halat vettem, aztán már mentünk is tovább sétálgatni. Fõ irányunk ilyen séták alkalmával a Fõ utcai templom, Julcsi imád bemenni, meg nekem is olyan jó nyugis ilyenkor ott üldögélni, imádkozni egy kicsit. De ha már rendben leszünk akkor mindenképpen megkereslek!Kép Nem tudom hogy a négyhónapos oltást mikor kapjuk majd meg, mert hétfõn kellene, de addigra még nem nagyon fog megerõsödni, úgyhogy lehet hogy kicsit csúsztatunk. Ti mikor jártok majd a rendelõ felé? Egyébként azt megírod hogy ki volt az aki ilyen rosszul adta be az injekciót?
Gyógyuljatok meg minél elõbb, és remélem hogy ez a göb minél hamarabb elmúlik majd!

Szia, Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia!

Na a borogatás egyszerûen megoldhatatlannak tûnt, de én is próbálkoztam. Végül a ramofix háló valamivel kevesebbszer csúszik le.Kép
Én szinte mindennap a piac felé járok. Sétálni mi is a templom tér felé szoktunk menni. Az egy Római Kat.templom?
Dr. Ambrózy Judit adta be az oltást. De nem 100%, hogy a beadás volt rossz, lehet rosszul reagáltak az izmai.KépValószínû.Kép
Állítólag egy héttel lehet csúsztatni az oltást. Mi keddenként szoktunk elmenni megmérni Hannát, mert ez az itthonra bérelt mérleg egy kínlódás.
Nem tudom láttad-e Gitike hírdetését új olcsó ruhák, meg használt ruhák. Ha érdekel jövõ héten kedd környékén jön hozzám.

Nelly
tikk
 


Bocsi, hogy belekotyogok itt. Én még Flórián idején kérdeztem a dokinéninket, és a 3, 4, 5 hónapos oltások között 4-6 hét között kell eltelnie. Úgyhogy akár 2 hetet is csúszhattok, Norcsi.

Gabi
 
 


Szia Tikk!

Mostanában nem nagyon figyeltem, Gitit ismerem, mert tõle vettük meg a cipõsszekrényét. Akkor néztem a babaruhákat is, tényleg nagyon aranyosak is voltak. Az az igazság, hogy én már nagyjából egy éves koráig majdnem mindent bevásároltam, rengeteg cucca van már a babunak, de az a baj, hogyha meglátok valami jót ami még nem is drága, akkor tuti hogy megveszem. Ez nem egy jó szokás, de hát ez van. Úgyhogy szerintem biztos vennék jónéhány dolgot akkor is ha nem is kell igazán. Így szerintem jobb nekem (meg a pénztárcámnak) ha most ezt kihagyom. De köszi hogy szóltál! Majd azért mondd majd el hogy miket vettél!
De jó, akkor hasonló-felé szoktunk mozogni. A jobb idõk beköszöntével gyakrabban fogunk szerintem Wekerlére is menni, ott azért sokkal jobb a levegõ is. Igen, az egy r.kat. templom. De szép, nekem mindhárom gyerekemet ott keresztelték meg.

Szia, gyógyulgatást nektek, és kicsit eredményesebb borogatást!Kép

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Emese!

Köszönöm és türelemmel várok!
 
 


Köszi Gabi!

Ugye már javulgat Flóri?
Én drukkolok Nektek hogy minél elõbb meggyógyuljon!KépKépKép

Puszi: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

Semmi gond, csak gondoltam szólok, ha már ilyen közel vagyunk egymáshoz.Kép
A Wekerlén jó sok fa van meg csend. Nekem is tetszik az a környék. Még akár laknék is ott, de drága, így marad majd a séta. Csak jönne már a szép idõ.

Tikk
tikk
 


Kisnyul!
Nem túl sokat sikerült megtudnom. Dr. Mikeczt senki se ismeri a környékünkön, csak annyira, hogy jé, tényleg ott dolgozik a kórházban. Ettől persze még lehet nagyon jó orvos, csak mi nem ismerjük. Maga a kórház állítólag olyan átlagszintű, pénztelenség, mint mindenhol. Nagyon ajánlották Séra Pétert, bár sokak szerint drága (nem tudom, mennyire). Hát, ennyi, sajna többet nem tudok segíteni ebben. (De hátha madj másban, csak szólj!)
Emese
Emese
 


Szia Emese!
Voltam a dokiál nekem szimpi és van egy ismerõsöm aki nála szült. Mint megtudtam már a kórház nyitásakor ott dolgozott, Õ vezette le az elsõ szülést. A legközelebb ez a kórház esik hozzánk, de kaptam már olyan kritikát is, hogy nem ezzel kéne foglalkoznom, hanem azzal, hogy a babának legyen a legjobb hátha valami komplikáció merûl majd fel akkor ne vigyék el egy másik kórházba. Jó bizakodom, de nem lehet tudni, hogy mi lesz. Te mit gondolsz errõl?
Kispest melyik részén laksz? Mondj valamit magadról!
Ha úgy neked jobb írj a magán címemre:situla@freemail.hu
Üdv.
Kisnyul
 
 


Szia Tikk!

Akkor még nem volt meg a ruha-vásár, igaz?
Kérdezted a görög-katolikus templomot. Van valahol Wekerlén is, nem tudom pontosan, mert csak a hosszabb sétáink során tévedtünk arra néha. De kívülrõl szerintem elég szépnek nézett ki.

Nekünk hétfõn és csütörtökön van tanácsadás, ezek közül most a csütörtökit vesszük célba, mivel ha szerdán a fülész azt mondja hogy minden rendben, nem estünk vissza, akkor már másnap megkaphatja az oltásokat. Legalábbis a fülész szerint. És akkor legalább a Julcsival együtt tudom vinni (persze Anyukám hathatós közremûködésével), ugyanis õ meg a három éves oltását kapja majd meg. Nem tudom nektek nem kell visszamennetek majd négyhónaposan is csípõficam-szûrésre? Mert nekünk az is most lesz majd esedékes. Az persze a Táncsics utca, ahol mindig ezren vannak, nagyon utálom, de ott is csak egy csütörtöki idõpont lenne jó, mert már csak azon a napon rendel az az orvos, aki eddig a legjobban bevált.

Most megyek mert sírdogál a kis Bánk, további szép napot nektek, jelentkezz majd!

Szia: Norcsi.KépKépKép
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!

Nem volt még, valamikor a héten lesz talán, most várom, hogy jelentkezzen Giti. Nekünk kedd, szerda a tanácsadásKép
nem irigyellek 2 oltással. Meg azért a 4 hónapos kicsit húzós is a kicsinek. Nekünk is kell majd 4 hónaposan mennünk csípõkontrolra, de azért majdnem 3 hét különbség van a gyerkõcök között. Nem tudom, hogy nekünk is külön kell-e menni másik rendelõbe, mert elõször ott rendelt az sztk-ban és idõpontot kértünk, a védõnõ meg beírt minket. De ez lehet csak a kicsi babáknál van így. Nem mintha Hanna olyan nagy lenne már.KépKép

Szia

Nelly
 
 


Szia Tikk!

Elég érdekesen alakul ez a topic! Szerinted tényleg csak mi vagyunk kispesti kisgyerekesek akiknek internetjük van?

Na akkor pont eltérõ idõben járogatunk. Hát az oltáson már jó volna túlesni. Nem is bántam hogy ma még nem lehetett volna oltatni, mivel a védõnõk figyelmeztetõ sztrájkja amúgyis bekavart volna. Mindenesetre már beszereztem az árnica krémet (ajánlotta az elsõ napok topicban valaki, és a bogyó az már szülés után bevált, a krémet eddig még nem próbáltuk) ami állítólag hamar rendbehozza az oltás helyét. Hát úgy legyen! Eddig csípõficam-szûrésen Ti is kétszer voltatok? Mert mi voltunk másfél hónaposan, meg kéthónaposan uh.-on. És most meg mehetünk mégegyszer. Hát igen, ilyenkor még milyen sokat számít néhány hét!Kép
Megnéztem Hannát, nagyon aranyos kislány, és amennyire meg tudtam ítélni, Rád hasonlít, ugye?

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia!

Én nem tudom nálatok milyen internet van-e. Mert ha az EMKTV eluralkodott a kerületen, akkor hónapok kérdése mire bekötik az internetet. Gyakorlatilag nekem szinte egész nap megy, csak én nem vagyok itt mindig. általában a levelekre válaszolok, meg Gabival beszélgetek. Olyan krémet én is beszerzek szerintem, bár a phenylbutason is bejött nekünk. Csípõszûrésen csak egyszer voltunk. Mi ilyen uh-n nem voltunk. Oda küldik az embert vagy kérni kell beutalót?
A Picur néha rám nléha az apjára hasonlít. A szeme az az én szemem, egyelõre, a többi majd elválikKép
Ma is szépen süt a nap, várom a postást, tudod mint a nyugdíjasok, mert jön a segélyemKépKép Aztán irány a friss levegõ.

pussz

Nelly
 
 


Szia Tikk!

Nekünk is kábeles netünk van (EMKTV) és nálunk is egész nap be van kapcsolva a gép (de hát én sem ülök mindig elõtte, de még így is többet mint kellene).
Mi a Táncsics utcai rendelõben (ahol a kötelezõ csípõficam-szûrésen voltunk) kaptuk az uh.-ra a beutalót, és ott miután megnézte, akkor mondta, hogy majd 4 hónaposan megint a Táncsics utcába kell mennünk.
Melyik Gabival beszélgetsz? (Ha nem titok.)
Nagyon aranyos a kis Hanna. És gyakran van a hordozójában, vagy ez így jött ki, hogy így egyszerûbb volt lefényképezni?
Na Bánk ráérzett a forgás gyönyöreire, úgyhogy most már rendszeresen fordul hasra, már mindkét irányban. Aztán egy ideig nézelõdik hason, majd elfárad, és akkor jön a sírás, hogy fordítsuk vissza. Vissza ugyanis nem tud fordulni. Hát mi most így állunk. Néhányszor a lendülettõl hasról hátra is fordult, így gyakorlatilag gurult.Kép
Szép idõ van, csak nekünk sajna ma sietni kellett haza, mivel mi meg a hûtõgépszerelõt várjuk. Kész csõd a szerelés ára!Kép

Szia, nagyon szép napot és jó sétát nektek! Puszi: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!

Nem olyan sokat van a hordozójában, csak ott produkálja magát fõleg, meg ott jól elkapható az arca. Most már egy hajszál választ el minket is a hasrafordulástól, úgyhogy nappal uzsgyi le a plédre és lehet gyakorolni.KépKép
Bánhidi Gabival beszélgetek. Neked nincs véletlenül icq letöltve?
Izgis lehet, folyton szaladni és visszafordítani.Kép
Én most nem vagyok Hannával megelégedve, nem alszik rendesen, hisztizik egész nap, ksõ délután pedig iszonyatos bömbölésbe kezd. Nem tudom mi baja lehet.
Na a szerelõ sose jön jókor.Kép

Nektek is szép napot

Nelly
tikk
 


De igen!Kép(ICQ) Én mi is szoktunk ott beszélgetni Gabival. Elkérem majd tõle a számodat, jó?
Gratula a mjdnem-forduláshoz!KépKépKép Nálunk a mi ágyunkon gyakorlatozik még egyenlõre, de ha már rendszeresen fog majd forogni, akkor õ is lekerül a földre.Kép
Puszi, jó sétát: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
vannak még kispestiek a fedélzeten, csak írtó nehezen találtak ide ezen az óriási Babaneten! (Mostmár inkább egyes szám 1. személyben írok tovább...)
Szóval Ildi vagyok, 31 múltam, Kriszta lányom 2 volt januárban, a Picit meg júliusra várjuk. Ja, hogy férjem se maradjon ki: Õ Zsolt és jövõ héten lesz 33.
Az Arany J. utcában lakunk a Kossuth térhez közel, tehát kb. ugyanazon az útvonalon sétálgatunk mi is. Most míg tudok, dolgozok a szülés elõtt, de remélem, ha újra GYED-es mama leszek, összefuthatunk majd gyerekestül egy kis csavargásra!!!
Addig is "megbeszélhetünk" mindent itt. Én a melóhelyen netezek, tehát hétvégén ki vagyok lõve, sajnos. (Igyekszem megbarátkozni a gondolattal, hogy majd az otthonira fizessek havi 10 rugót, miközben meg a kábeltévé is megbízhatatlan minõségû... Tényleg, az internet is olyan "jól" mûködik, mint az?)
ld
ld
 


Szia Ildi!

Jó hogy idetaláltál!Kép
Akkor tõlünk csak két utcányira laktok, Tikktõl kicsit messzebb. A pici is kislány lesz elõreláthatólag? Gratula hozzá!
A munkát hogy bírod? A kislányod bölcsis?
Minket az Ismerjük megy egymást rovaton belül a Norcsi és "kis" családja fedõnevû topicban nézhetsz meg, bõvebben én most itt nem is írnék, mert azt hiszem hogy épp eleget szoktam írogatni a különféle topicokban.
A netünk kezdetben nagyon akadozott, ki is voltam akadva rendesen, mivel a pénzt persze elõre kérték. De azóta kb. legalább hússzori piszkálgatás után végre megemberelték magukat, és azóta ha nem is olyan gyorsan mint amit ígértek, de megy a net!Kép
Most sajna nekem is mennem kell, szia és jelentkezz majd ha lesz egy kis idõd!Kép

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!
Hát, csak szép sorban: a két utca távolság csudajó, mert így, ha akarnál, se tudnál kikerülni mindennapjaink során! Kép
A Babuci nem nagyon mutogatja magát, nem t'om, ki lehet, mi lehet? Bálint-e vagy Eszter?
A melót kérdezd egy hónap múlva, nálunk addigra már tetõzni fog az õrület, most még tûrhetõ. Csak kicsit gáz, hogy reggel nyolckor indulok és este hétre érek haza. Ebbõl össz két óra az utazás át a városon, hát szóval, ezt nehezebb elviselni, mint 9 órát bent. A Csajszi nem bölcsis, férjemnek ellenben a munkaidõbeosztása elég jó ilyen szempontból, legtöbbet Õ van vele otthon. Amikor meg nem, akkor igénybe vesszük a Nagyikat. Ez nem is oly nehéz, a szüleim a Dobóban laknak, a szomszéd házban, anyósék meg Lóbányán, a 85-össel fél óra nekik átérni.
Az internetgondot meg megoldotta tegnap a Wartburgunk, mert totál szétesett a kuplungrendszer, hát most inkább arra költünk Kép)

ld
ld
 


Szia Ildi!

Hát munkáért nem irigyellek egy cseppet sem. Ti melyik játszótérre szoktatok egyébként járni? Illetve hát a kislányod?
Azért az tényleg jó hogy legalább vannak a közelben nagyik akik segítenek! A másodikkal is könnyebb lesz majd így!
Jó hétvégét is kívánok, bár akkor ezt már csak hétfõn olvasod el, mindegy attól még visszamenõleg jól jöhet!

Szia:Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szasz, Norcsi!

A Kri kedvence az a játszótér, amelyik a Hunyadi és a József A. sarkán van a kék tömbház mögott, mert ott van egy csap, amibõl a vizet a homokozóba lehet folyatni és a drágám azt várja, hogy nyár legyen és "a bácsi a nagy kulccsal kinyissa a KÚTOT a gyerekeknek". (Így mondja, nem "kutat"-nak.) Meg biztos az összes többi is a kedvence lesz, ha végre itt az igazi jó idõ és kirajzanak a gyerekek. Még nem ismerünk senkit, mert néhány évig Pest mellett laktunk, csak novemberben jöttünk vissza Kispestre.
A hétvége meg tényleg elég klassz volt, a jókívánságod épp célbaért!

szia: ld
ld
 


Szia ld!

Na arra a játszótérre mi is szoktunk menni, de most már inkább a vele szemben levõre járunk egy jó ideje, mert amit említettél ott gyakran csövesek meg hajléktalanok szoktak tolongani, és elképzelheted hogy mi minden van a bokorban. Ja, és annál a bizonyos csapnál szoktak mosakodni, brrrr.
Mi meg minden energiánkkal azon vagyunk hogy elkerüljünk már végre a lakóteleprõl, Ti miért jöttetek vissza?
Szép idõ volt, csak kissé szeles, így megint nagyon taknyos szegény kis picikém.
Sziasztok, vigyázz magatokra: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!
Beletrafáltál a közepébe... Hát miért is jöttünk vissza? Én sem pont így akartam, de végülis csak lakótelepi lakásra futotta, kertesre már nem. Ha meg már telep, akkor legalább ez. 4 éves voltam, amikor ideköltöztünk Anyuékkal és nagyon hozzámnõtt a hely, bár akkor még sehol nem voltak torony- meg szalagházak, csak 2 db négyemeletes volt, a harmadik épült.
Ahol meg eddig laktunk, ott egyszerûen nem tudtam megszokni, pedig képzeld szép új sorházlakás volt, napfényes, ici-pici kertecskével, meg minden olyannal, amitõl sokan örömükben földhöz vernék a feneküket, ha az övék lenne. Csak: babakocsival kb. másfél óra volt megjárni a közértet, ha esett az esõ, meg sem kíséreltem, mert tuti, hogy megfáztunk volna, mire hazagyaloglunk. Társaságnak legjobb a 70 éves szomszéd pár volt, velük tudtam napközben is szót váltani, mert arrafelé séta közben sem találkozol emberfiával, játszótér meg nincs is. A falszomszédokkal esténként csevegtünk néhanap kint az udvaron, ha jó idõ volt, mert én nem vagyok annak híve, hogy minden este üljön nálam vmi vendég, vagy én csücsüljek másnál állandóan. Néha igen, de a szomszédaim túl hamar "átszoktak" egymáshoz, aztán meg nem tudták, hogy szabaduljanak meg a másiktól veszkedés nélkül, én ezt sikeresen elkerültem így. Szóval tök egyedül voltam, hiányzott a szülõk a Pesten maradt barátok közelsége, stb...
AJAJ! nagyon hosszú lett, bocs, de Te úgyis kérdezted, más meg úgy látom, nem jár most errefelé.
Szia: ildikó
ld
 


Szia Ildi!

Hát igen, valamit valamiért! Én már nagyon vágyom hogy elkerüljünk a panelbõl, itt mindig valaki fúr, vagy dübörög, vagy "csak" mindenféle szagok terjengenek. A szomszédainkkal nincs gond, mert nem is találkozunk velük. Az utolsó hónapban (vagy talán elõtte) vették észre azt is hogy megint babát várok. Pedig volt ám hasam!
Szóval ezt a személytelenséget nem szeretem. Meg a kert, az nagyon hiányzik. Remélem hamarosan lesz már sajátunk, mert így legalább a séták helyett a gyerekek kint lehetnének a kertben én meg csinálhatnám a dolgomat. Mert így nagyon elmegy az idõ a játszóterezéssel, sétálással, addig itthon meg szalad minden.
Hát nem is tudom hogy mi a legjobb megoldás!
Mindenesetre ennél a lakótelepnél tényleg van rosszabb is.
Igen, egyenlõre Tikken meg rajtad kívül nemigen tévedt még ide senki!Kép De majdcsak.

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!

Milyen fura az élet! Én itt alszom/pihenek nyugodtabban, mint ott. Ugyanis a sorház betongerendái úgy vitték a hangot, hogy el sem hinnéd, hacsak nem hallanád saját füleddel! Tetõtérbeépítés volt és a nappalijából a szomszéd ha fölment az emeletre, olyan volt, mintha a fejed felett járkálna a saját lakásodban. Pl.: mindig tudtuk, mikor mos a másik, vagy mikor énekelgetnek a gyerekei, mert MINDENT áthallottál. (És persze õk is minket.) Jellemzõ példa, hogy egyszer a Férjem tüsszentett egy iszonyatost és a szomszéd srác átkiabált a falon, hogy "Egészségedre Zsolti!". Hát, mit mondjak...Igaz, egyszer elõnye is volt ennek: még az építkezés alatt a Párom leesett a létráról, felkiáltott fájdalmában, mire két szomszéd is átrohant, hogy mi a baj. Kép
De ez szerencsére már a múlté, én itt szeretek jobban, ez a hely az otthonom.

Csocsi: ildi
ld
 


Sziasztok! Hát nem mondom már letettem arról hogy Kispestiek is lennének a babanetet igy nyilvánosan hogy:KISPESTKép Ugyanis eddig az Anyaságrol topikban láttam olyat hogy Pesterzsébeti, stb. Kismamák,kisgyerekesek. Véletlenul találtam ide, mert kiváncsi voltam mit takar az Ismerjuk meg egymást és feltunt hogy milyen sokat szoltak már hozzáKép Na a lényeg hogy el vagytok dugvaKép
Rolam csak annyit hogy 23 éves vagyok és 12 hetes várandos kismamaKép A Hunyadi u. ban lakom a párommal, és érdekes mer kb 22 éve lakom ugyanitt. Szoval még én is vártam a kulcsos bácsit nyáron hogy nyissa meg a kutatKépKépKép Wekerle nekem is a kedvencem bár az egyetlen 10 emeletes panelban lakom a Hunyadi u.-ban
Akkor lehet hogy szoktalak titeket itt látni a játszotereken csak nem tudom hogy babanetesek vagytok?Kép Ja van egy kutyim tacsko lenne bár nem látszik rajta (zacsival szedem utána a kakát és nem engedem be a játszotérre!!!) fekete fehér nagy szorrel. Ezt csak azért mondom mert ha látjátok és láttok vele egy dagi lányt akkor én lennékKép
sok sok cuppppp

sasha
sasha
 


Sasha!

Nagy gratula ahhoz hogy babát vársz, meg hogy idetaláltál és fõleg ahhoz hogy úgy tartasz kutyát ahogy másnak is kellene!Kép
Akkor egy utcában lakunk, meg lehet hogy egy épületben is?!Kép
Bizony, nem nagyon téved ebbe a topicba sok mama, de majdcsak az idõ múlásával. Hol fogsz szülni?

Sajnos most csak épp beugrani volt idõm, majd jövök még ide, szívesen látunk!

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Sasha!

Gratulálok én is a babához és igérem, ha arra sétálok figyelni fogok.

Tikk
 
 


Sziasztok!
Norcsi, hát elképzelhetõ hogy egy háztömbben mivel én a Hunyadi utcában csak errõl az egy 10 emeletes házrol tudokKép ja a 25-benKép Hát tudojátok engem is az bosszant hogy hiába szedem a kakát mig az én pici kutyám alig tolyik valamit a nagyobbakét otthagyjákKép Na de nem akarok off lenniKép Örülok hogy válaszoltatok majd sürün benézek és tájékoztatok mindenkit hogylétünkrõl. Ja hogy hol szülök azt még nem tudom, azaz nagy a gyanum hogy a Szent Imrében. Arrol olvastam a legtöbb jot, vagyis 1-2 orvost mindenki ajánlgat és senki nem irt rola semmi rosszat! Azér ez már valami! Na jó majd jövök késöbb is!
sziasztok sok-sok cuppp

sasha
sasha
 


Szia Sasha!

Mi a 29-ben!Kép
Hát igen, tudod én azon akadtam ki de nagyon, hogy egy kutyás nõ, akinek valamivel nagyobb a gyereke a kisebbik lányomnál, szóval a játszótéren tojatta a kutyáját, egy olyan tipikus legalább 3-szor megfürdetett, szép kis copfos, fehér 3 V-os kutyát,és utána kitörölte a kutya fenekét több zsepivel és ELDOBTA ott helyben, a játszótéren. Na ez azért már nem semmi. Azóta is nagyon nem szeretem, és nagyon örülök hogy a gyerekeink nem egy csoportba kerültek!Kép Mit tanulhat a gyerek egy ilyen anyukától?!
Nem akarlak elkedvetleníteni de a Szent Imrének egyáltalán nem annyira jó ám a híre, itt is számtalan olyan történetrõl tudok pl. én is, ami miatt eleve nem is oda mentem már az elsõ gyerekkel sem szülni. De igazából valóban nem is annyira a kórház a lényeg mint a DOKI, szülésnél pedig a SZÜLÉSZNÕ. Szóval ha találsz egy igazán megbízható dokit, akiben maximálisan megbízol, akkor válaszd õt, és akkor a kórház igazából már csak másodlagos. Na mára ennyit, mennem kell már megint, sajna.

Szióka: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Helló Norcsi!

Belegondoltál hogy szomszédok vagyunk?Kép Azt a 3 V-os kutyit nem tudod hogy hivják?
Jaj én úgy hallottam hogy a Sz. Imrében van egy doki aki ezt az egész "alternativ szülés" dolgot kiharcolta Magyaro.-n. Azt hiszem Dr. Bálint Sándornak hívják és nyilatkozott is a Népszabadság-ban. Õ szerinte a legrosszabb dolog az ebben a formában hogy türelmesnek kell lenni és megvárni hogy a dolgok maguktól megtörténjenek. (Vagyis megvárjaKép) Saját bevallása szerint az orvos nem más mit aki csak akkor avatkozik bele ebbe a természetes folyamatba amikor tényleg gáz van és azt vallja hogy a nõkben megvan az az õsi ösztön mely segitségével a doki beavatkozása nélkül is tud szülni egy asszony! Nekem ez nagyon szimpi volt. Norcsi te mit tudnál mesélni a Sz. Imrérõl és melyik doki volt az? Nagyon várom a válaszodat mert megingott a hitem a kórházbanKép

szia
Sasha
sasha
 


Sasha!

Nem azért írtam amit írtam, de tényleg.Név szerint nem tudom, de az biztos, hogy akkoriban mikor az elsõ lányomat szültem történt, hogy egy barátom felesége ott szült a Szent Imrében, de az orvos nem jött be egészen végig, így tulajdonképpen az apuka vezette le a szülést mert a személyzetnek is igen sürgõs más elfoglaltságai voltak. Azt hiszem azért addigra berobogott valaki amikorra gátat kellett vágni, de addig egész magukra voltak hagyatva. Ez nagyon nem volt számomra szimpatikus. Aztán hallottam még pár nem túl pozitív dolgot, de ezeket inkább nem részletezném. De az a lényeg amit korábban is írtam, hogy a doki személye nagyon fontos meg a szülésznõé, a kórház jó esetben nem is nagyon számít. (Kivéve mondjuk ha valami miatt komolyabb beavatkozásra van szükség.) Én a Schöpf Mereiben szültem, és nagyon nem voltam megelégedve, a háromból egyszer sem, de mit csináljak ha egyszer ott van az orvosom akiben maximálisan megbízom. Hát ez van!
A kutya nevét nem tudom, de a 27-ben laknak.Kép

Szia, és ne hagyd magad megingatni!Kép

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

Ha csak annyi történ hogy az orvos nem jött be az nem gondKép Legalábbis számomra, mert addig sem zaklatnak mindenfélével. Ha meg valaki csak úgy uk-mukk-fukk beugrik gátat metszeni az kap egy pofont vagy valamit mert az ha nem muszáj akkor ne! De ezt úgyis letisztázomKép
A 27-ben lakik egy kiskutyus és van 1 szöszi kislány is. Bello a kutyi neve ha minden igaz és a lány az félhosszú hajú és ilyen sötétvörös szine van nem??? Mert ha õ az akkor én nem ilyennek ismeremKép Jobbanmondva 1-2 szer beszéltünk.
sashaKép
sasha
 


Szia Sasha!

Hát azt nem tudom hogy mi a kutyus neve, azt hiszem tényleg olyan vöröses az anyuka, azt sem igazán tudom hogy a gyerek milyen. Egy Picasso kocsijuk van. Na nem ez a lényeg, csak õt mondjuk saját szememmel láttam. De van még egypár hasonló sajnos a környéken azt hiszem. Egyébként azért ettõl eltekintve szeretek itt lakni, csak a panellt nem nagyon bírom már.
Szóval akkor az István kórház lesz a befutó? Mondjuk az is igaz, hogy közel van...

Szia, jó éjt! Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Szia Norcsi!
Nem a szent István hanem az ImreKép A Tétényi úton van.
Én is szeretek itt lakni de mondjuk nagyon más tapasztalatom nincsen, mert 9 hónapos korom óta itt lakomKépDe azért én is szivesen mennék kertesházba, de egy kitétellel: KIspesten!Kép
hali
Sasha
sasha
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: