Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Remélem, akad a Babaneten II. kerületi anyuka, aki esetleg meg tudja osztani a tapasztalatait gyerekorvos-ügyben, meg egyéb témákban.

Beri
Beri (beri)
 


Beri !
Igaz en mar nem lakom arra,de ott szulettem es ott is nottem fel.(Fo utca).Te????
Mindig szivesen gondolok vissza Kép
Szia,
Csilla
LCsilla
 


Szia Csilla!

Jó hely a Fõ utca, sok szép, régi ház van ott, én kicsit messze lakom onnan, a hûvösvölgyi erdõ mellett, a Páfrány utcában.
Beri
Beri (beri)
 

 
 

Kedves Beri,
a Páfrány utca jó hely, én a Pasaréti tér felett nõttem fel (Krecsányi utca), de mindig a Páfrány fele sétáltunk.
Most is II. kerületi vagyok, de már a Marczibányi térnél lakunk.
Nekünk választott dokinénink van az Alvinci utcában, aki egyébként a XIII. kerületben rendel.
Így a körzeti dokikról nem tudok semmit.
Mekkora babád van?
Nekem Lilim van és 4,5 hónapos.
Puszi, Merci
 
 


Szia Beri!

Én a II. kerületben és a Páfrány utcában lakom. Szívesen válaszolok a kérdéseidre. A mi doktornénink homeopátia párti, nagyon kedves, persze szerencsére semmi komoly gondunk nem volt még. Nekem egy másfél éves lányom van.

Ha gondolod írjál vagy hívjál, szívesen segítek, ha tudok.

schkft@axelero.hu
06-1-200-5581
Szia Tünde
Tünde
 


Szia Merci!

Nekem két lányom van, Dórika májusban lesz 3 éves, Zsófi most volt 6 hónapos. A Lili olyan aranyos név, nekem is tetszett, de a férjem leszavazta :-(((. A te babád forgolódik már? Én leköltöztettem Zsófit a padlóra, eddig mellettem aludt, mert félek, hogy lepotyog. A kiságyban meg keresztbe fordul, és ordít, mert beszorul szegényke...Mi a Pasaréti úti rendelõbe járunk, Sík Ildikóhoz, ha a téren laktál, biztos hallottál róla.Esetleg emilben is levelezhetünk, ha van kedved.

Puszi, Beri
Beri (beri)
 


Sziasztok!!!

Jár erre még valaki? Kép

Beri
Nekünk is Sík doktornõ a választott orvosunk Kép

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
 
 


Szia, Rebi!

Már azt hittem, meghalt a topik.Ti hogy vagytok megelégedve a doktornõvel? Nekem oké, csak a védõnõt nem bírom annyira. Merre laktok?

Beri
 
 


Beri szia Kép

Ildikó néni anno az én gyerekorvosom volt, én nagyon kedvelem, és 100%-ig megbízom benne Kép a védõnõvel nem sok dolgom van, mert hivatalosan nem hozzá tartozunk, hanem másik ottani dokihoz, és az õ védõ nénijével tartom a kapcsolatot .. szóval kicsit keresztbe ... Kép
A Hûvösvölgyi elején lakunk, 10 perc gyalog a rendelõ .. Kép

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
 
 


Szia Rebi!

Ildikó néni, ez aranyos... Nekem már csak nagyobb koromban volt az orvosom, de az öcsémnek még most is az, immár 21 éve. Nem a Zsuzsa nevû védõnõ a tiétek? Õt szoktam látni, amikor megyünk a picivel, meg néha helyettesíti a miénket, elcserélném vele. Jó nektek, hogy ilyen közel laktok a rendelõhöz. Én júniusban viszem a picit, tíz hónaposan, a nagylánynak meg jön a 3 éves oltás. Neked mekkora gyerkõceid vannak?

Beri
 
 


Szia Beri!

Nem, én a Márti nevû védõnõhöz tartozom Kép
Nekem (egyelõre) csak egy majdnem 6 hónapos Csengemanóm van Kép

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
 
 


Szia, Rebi!

Az én kisebbik lányom Zsófia Csenge, a Csengét szerettük volna elsõ keresztnévnek, de a vezetékneve cs-re végzõdik, úgyhogy második keresztnév lett belõle.Most néztem meg a profilodat, aranyos a Csengemanód, gondolom, Te is rég frissítetted. Örülj, amíg ilyen pici a babád, egy-két hónap, és nekiindul a világnak, Zsófi naponta ötször elesik álldogálás közben, és egész nap utána szaladok, nagyon rossz tud lenni. Pici lányod tud már hasra fordulni? Nem ismerem ezt a Mártát, lehet, hogy õ az az idõsebb, sárga hajú védõnõ?

Beri
 
 


Szia Beri!

Csengének is van egy másik keresztneve, szintén olyan okból, mert cs-re végzõdik a vezetékneve Kép de akkor is a Csengét használjuk Kép

Hasról bármikor megfordul a hátára, de hátról hasra csak nagyon ritkán. Az ok egyszerû: utál hason lenni Kép A profilban lévõ képen 4 hónapos, majd nemsokára lesz fent új Kép Várom is meg nem is, hogy elkezdjen mászni. Bár most is le tudja kötni az egész napomat... nem egy alvós fajta ...
Márta középkorú, én eddig barnának meg vörösesbarnának láttam Kép Hétfõn 12-tõl szokott bent lenni, ha voltatok az egészséges rendelésen, és jó késõn, akkor esetleg láthattad Kép

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
 
 


Szia, Rebi!

Áthidaló megoldásként mi legtöbbször Huginak hívjuk a picurt, arra is hallgat a leginkább, nehéz eldönteni, melyik névnél maradjunk, mert néha Zsófis a baba, máskor inkább Csengés. Érdekes, a doktornõ már többször kérdezte, hogy ugye a Csengét használjuk, õ így is szereti szólítani a Hugit.Nekem 6 hónaposan még úgy-ahogy aludt, de most már kataszrofális a helyzet, hajnali fél 6-kor felébred, és nem hajlandó aludni napközben, tologatni kell a babakocsiban, és ordít. Este viszont szépen elalszik, legkésõbb 7-kor. Nem tudom, Te hogy állsz az éjszakai szopival, én az elmúlt csaknem 9 hónap alatt egy éjszakát tudtam átaludni, a cici állandóan mûsoron van.Ha van valami jó ötleted, hogyan lehetne errõl a leányzót leszoktatni, megköszönném.
Márta személye továbbra is homályba burkolózik számomra.

Beri
 
 


Szia Beri!

Júniusban Ti mikor mentek? Mert nekünk is menni kell másfél hét múlva újra. Esetleg össze is futhatnánk Kép... meg aztán újabb 3 hét múlva ...

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
 
 


Szia Rebi!

Mi 11-én megyünk,akkortájt lesz Zsófi 10 hónapos, esedékes a méricskélés, fogacskák számolgatása. A nagylány meg szurit fog kapni. Ha esetleg akkor jártok ott, akkor rátok fogok ismerni,megtekintettem a friss fotót,aranyos a kislányod. És van haja is, szegény kopasz csecsemõket úgy tudom sajnálni. Asszem én is frissítek profilt, elég snassz,hogy féléves fotó van fönn rólunk.

Beri
 
 


Sziasztok II. ker. anyukak,

szoval udv. mindenkinek, en elvileg most mar barmikor szulhetek, babonk meg nem nagyon akarozik kibujni - de az idopont ma van. Trombitas u. ban lakunk, es nagyon szeretnek valaki olyan dokit talalni, aki homeopata is, vagy legalabbis nyitott efele. Pasareti rendeloben elvileg egy/ dr. Kurti Ildiko (?)-hoz tartozunk, ha rola tudtok valami annak is nagyon orulnek, illetve ha barkit ajanlotok! Irjatok a kalmanj@hotmail.com-ra, vagy ide.

Koszi szepen,
Judit
Névtelen
 


Kedves Judit!
Érdekes, én is mára vagyok kiírva, bár nálunk sem jelentkezett még a második trónörökös (õ is fiú lesz).
Orvos ügyben viszont sajna nem tudok segíteni, mi egy tündéri, de nem homeopata doktor nénihez járunk. Amúgy pedig a Budakeszi úton lakunk.
Szép és könnyû szülést kívánok!
Dorka
 
 


Sziasztok!
Én csak másfél hete tudtam meg, hogy babát várok. Elvileg a 7. hétnél járok. Az eddigi orvosom nagyon aranyos ember, de a világ végén van. (Nemrég költöztem a Pasaréti útra) Õ végezte az elsõ vizsgálatot, de a következõt már másik orvosnál szeretném. Tudtok valakit ajánlani a közelben, aki megbízható, szimpatikus és egyáltalán melyik kórházat válasszam? Ti hol és kinél szültetek?
Nagyon várom a válaszaitokat, kb. 2 hét múlva döntenem kell.
Elõre is köszönöm a jótanácsokat.
Mariann
A választ inkább az e-mail címemre küldjétek, ott azonnal látom Kép
gmariann@freemail.hu
 


Sziasztok!

Remélem vannak még a II kerületben kismamák rajtam kívül is! :-)) Talán felfrissíthetnénk ezt a topikot is!

Örülnék ha jelentkeznétek.

Boróka 7+3
 
 


Szia Boróka!

Én is II kerületi vagyok, május végén szülök, és nem bánnám, ha újraéledne a topic.
Elvileg azért tévedtem ide, mert a Balassa doktornõrõl akartam érdeklõdni...

 
 


Szia Ré!

Akkor már ketten vagyunk! :-)))) (Remélem többen is leszünk ...)
Nekem még messze a messze, s nem is vagyok ismerõs a kerületben. (Még csak fél éve lakom ott.) Én is "tapasztaltabb sorstársak" :-) segítségét, tanácsát szeretném hallani itt errõl arról. :-))

Boróka 7+7, vagy 8.0 :-)))
 
 


Szia Boróka!

Én is örülök, hogy találtam valakit, két tapasztalatlan is jobb mint egyKép) Te merre laksz? Hol fogsz szülni?
 
 


Sziasztok!

Én ugyan a "szomszédban" lakom,(XII.), meg aztán pocaklakóm sincs 5 hónapjaKép,de Balassa Drnõrõl van referenciámKép. Egy barátnõm kislányának Õ az orvosa, és nagyon meg vannak vele elégedve.
Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia Ré! :-)

Csak most tudok kapirgálni ide is valamit. A Nyúl-ban lakom, s a Kútvölgyiben fog megtörténni az, ami még eddig nem esett meg velem! :-)))) S Te?

Zulu, gratulálok az 5 hónapod Babódhoz! :-))
 
 


Az aláírásom mindig lemarad :-))))))))

Boróka 8+6
 
 


Köszi Zulu! Sajnos én még nem tudtam vele találkozni, de te vagy a második, aki jót mond róla. Szóval megnyugodtam...

Boróka, én a Pasaréti úton lakom, és a Schöpf -Méreiben fogok szülni...
Már nagyon várom, persze nem akarom siettetni, de már nem igazán tudok aludni, meg ez a meleg sem valami kellemes.
Te hogy bírod?
 
 


Réka!

Küldtem mailt, szólj vissza, hogy megkaptad-e. Ha nem, akkor ide is be tudom másolni, csak annyira nem illik a topic profiljába.
 
 


Sziasztok!

Végre géphez tudtam jutni! Hol otthon nem mûködött a masina, hol meg én voltm szabin. :-))) Ma megszereztem a Kiskönyvem! :-)))
Réka, már nincs sok hátra, hamarosan osztódsz! :-))) Drukkolok nagyon Nektek! Amúgy tudod, hogy milyen nemû lesz a Picike?
Nekem semmi különösebb gondom nincs, az áldott állapotom miatt csak fáradékony vagyok. 1 hónpja délután is alszom 1-2 órácskát. Persze ezen a párom csak mosolyog - s irigykedik. :-))))

Boróka 9+5
 
 


Szia Juli!
Állítólag a Peti megkapta, én még nem láttam, de szerintem hamarosan kinyomtatja. Még van egy pár napja...
Mikor jöttök át?

Boróka, sajna nekem sem lesz egy darabig gépem, lehet, hogy már csak babával együtt írok...
Pihenj sokat, amíg tudsz, mert én így már a vége felé alig alszom. Most én irigykedem a békésen szuszogó férjemre. Kép Egyébként kisfiú, és Marcinak fogják hívni. És most valamiért olyan aktív, hogy kirúgja az oldalamat Kép Biztos örül a csütörtöki hidegfrontnak...

 
 


Szia Réka!

A tegnapi török kaját is fel lehetne írni a listára, csak nem tudom melyik részét, de ma du. meg este szegény Dóri nagyon szenvedett. Ki is öntöttem a lefejt tejet.
Megbeszélem az urammal a vizitet, ha hazaér. (Mostanában rengeteget rohangál. Lehet, hogy van valakije.) Nincs már sok idõnk kitalálni. Valami késõ du.-kora esti idõpontra gondolnék.
 
 


Azt hiszem én így éhen halok a szoptatás alatt...
Jönni elvileg miattam bármikor jöhettek, Petivel egyeztetek és délután telefonálok.
Én is alig látom az "uramat", pedig olyan jól esne, ha ezt a pár napot minden stressz nélkül velem töltené...

Réka, Réca, Ré (már annyi Réka van itt a társalgóban, hogy kénytelen voltam változtatni)
 
 


Sziasztok!

Réka, lehet, hogy az éjszakai telihold-fogyatkozás elõcsalogatja Marcit? Kép Drukkolok Nektek, hogy minden rendben legyen, s várom a jelentkezésed! Kép

Boróka, 10 + 2 Kép
 
 


Szia Boróka!
Hogy s mint? Marci végül május 21-én éjjel a vihar alatt született meg. 3600 grammal és 55 centivel.
Most 6 hetes, szépen szopik és már hurkásodik is rendesen.
Te hogy bírod a meleget? Gondolom már pocakosodsz.
Szia Réka
 
 


Szia Réka!

Gratulálok Marcihoz! Sok tejecskét Neki, Neked pedig sok erőt és türelmet! Kép Remélem mindketten hamar túlestetek a nehezén! Kép Marci milyen babó?
Milyen a gyerekorvosod, meg vagy elégedve vele? Végül is kit választottál? 1 millió kérdésem lenne, de majd szép lassan. Kép

Nálunk semmi gond, már túl vagyunk az AFP-n is, az eredményét nem tudom, csak azt, hogy minden rendben. Kép Legközelebb jövő héten megyünk kukucskálóra (értsd: UH). Már nagyon várjuk a találkozást. Pocakom csak nő, csak nő rendületlenül. Kép

Boróka 18+0
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi a második kerület Hidegkúti részén lakunk. Három csemete, a legkisebb négy hónapos Marci, a lányok Kata 8, Orsi 4 évesek. Gyerekorvosunk a pasaréti rendelőből dr. Bíró Eszter, mindenkinek csak ajánlani tudom, rendkívül lelkiismeretes. Mikor megműtötték a lábamat, egyhetes volt Marci, és minden fájdalomcsillapítónak, véralvadásgátlónak utánanézett, és hetente jött babát is nézni, hogy minden rendben van-e vele. Ott rendel, ahol dr Balassa. Sofka
sofka
 


Sziasztok,

nemreg koltoztunk mi is a II.keruletbe es most gyerekorvost keresek.
Ha tudtok jo gyerekorvost a Pitypang-Csatarka utcai rendelobol, legyszi irjatok meg!
A kornyekbeliek - mar akiket megismertem-, mind mast mondanak.

Illetve keresek ezen a kornyeken lako babasetaltato anyukakat is, kozos setalgatas celjabol. Kép
Rolunk roviden: Zsombikam 10 honapos lesz a het vegen, en 30 multam a nyaron. Kép

Koszi es sziasztok,
Gombóc
 
 


Gomboc, merre van a Pitypang-Csatárka utca? Gyerekorvosról küldök mailt.
sofka
 
 


Sofka, bocsi, a Pitypang es a Csatarka utcak sarkan. Kép
Varom a mail-t, koszi,
Gombóc
 
 


Gombóc, visszajön a mail, a freemailedről!!!

sofka
 
 


Sofka,
koszi hogy szoltal, maris uritettem a postafiokomat. Kép
Elkuldened meg egyszer?
Koszi,
Gombóc
 
 


Mail megy

sofka
 
 


Hahó! Nem jár erre senki? II. kerületi anyukák hol vagytok?

Banyóci

KépKép
KépKép
 


Banyóci! Itt vagyok. A többiek biztos karácsonyi készülődnek.

Linato
 
 


LinatoKép!
Te is itt lakszKép? Merre? Én úgy látom, hogy nem karácsonyra készülnek, hanem abszolút nem jár ide senkiKép!

Banyóci

KépKép
KépKép
 


Hidegkút. Bővebben mailban ha érdekel.
Sofka karácsonyra készülődik, Rebi tanul a nyelvvizsgára, bár lehet, hogy már túl van rajta.
A többieket nem tudom. Na hátha most, hogy mi írtunk kedvet kapnak mások is.

Linato
 
 


Persze hogy érdekel,ha nem veszed tolakodásnak. Senkit nem ismerek erre, még nincs 2 hónapja hogy ide költöztünk.
Tényleg jó lenne, ha mások is irnának.

Banyóci

KépKép
KépKép
 


Akkor küldök mailt.

Linato
 
 


Linato!
Kép

Banyóci

KépKép
KépKép
 


Banyóci!
Detto! Kép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: