Új privát üzeneted érkezett!

Claire!
Azt hiszem a Batthyány utca és Iskola utca sarkán, de holnap megkérdezem pontosan a volt kolléganőmet, meg azt is, hogy mikor van nyílt nap.
Van hálós gatyóm, sokáig csak azt hordtam itthon is, de a hasamat az nem tartja meg sajnos.Kép Ma felvettem a haskötőt, az valamit tartott, így egy kicsit szellőzött a seb, nem is lett estére váladékos, vagyis helyes volt az elképzelésem.Kép Most már mehetek az orvosira!Kép
Sajnos én már függő lettemKép, nem bírok lefeküdni, amíg végig nem olvastam a topikokat.Kép

Gabi
 
 


Gabi! Te is? Azt hittem csak én vagyok ilyen dinka.Kép
Szvsz, tényleg mehetsz dokinakKép

Az ki van zárva, hogy én reggelente a Batthyányig elvigyem. Marad a környék.
A francia iskoláról tudtok valamit? Csak kíváncsiságból.
 
 


Claire!
Megnéztem a telefonkönyvben, Batthyány Lajos Ált. Isk. 1015 Batthyány u. 8. T: 201-6282. Volt kolléganőm azt mondja, jövő héten nyílt hét van. Felhívtam őket, 23-án, kedden 9 és 10 óra között van bemutatóóra leendő elsősöknek. Egyébként itt az iskola honlapja: http://www.batthisk.hu.

Linato!
Megnyugtattál!Kép
Francia iskoláról nem tudok semmit, de a telefonkönyvből kinéztem a számukat: 274-6324, talán tud valaki magyarul is felvilágosítani.Kép

Ti mikor szoktatok sétálni? Ha mi megyünk, akkor küldök egy sms-t.Kép

Gabi
 
 

 
 

Gabi! Szuper vagy, köszi! Nekünk, ha már jármű, akkor a Batthy nem rossz, mert végül is mindegy, mennyit megy a 11essel, ha már buszra száll!
Linato! azt hiszem a fr iskola a Szív utcából költözött ki, és van ovija is. Oda járnak az itt élő, dolgozó franciák gyerekei. Az ovi gyakorlatilag frául megy, egy ismerős most hordja oda a kölykét, mert mennek ki! Ha találkozom vele szerzek infót, de szerintem kéne tudni frául. Ti tudtok?
Gabi! Ügyes vagy, szellőztesd sokat, ha tudod!
Köszi: Claire
 
 


Claire! Sajnos nem, pedig a nagymamám francia-magyar szakos tanár volt. Ő beszél, mi nemKép
Csak azért kérdeztem, mert odáig még elvinném.
De így akkor az is kilőve. azért ha megkérdezed megköszönöm.Kép
 
 


Gabi! A mai jó időben nem mentünk.Kép Tegnap mire elindultam volna, elkezdett esni az eső.
Egyébként változó mikor sétálunk.
A suli számát felírom. Idén még úgysem aktuális, de azért nem árt tudni mik a lehetőségek.
 
 


Linato!
Mi ma elmentünk a bölcsibe az ikrekért, és ahogy beléptünk a házba, akkor kezdett esni a jégeső.Kép Nagyon nagy szerencsénk volt, mert gyalog jöttünk.Kép

Nem igaz, hogy francia iskoláról nem tudok semmit, csak feledékeny vagyok!Kép Beszélgettem egy nővel augusztusban, ő az unokáját akarta odavinni, mert a lánya kint él, most költözik haza. Ő azt mondta, hogy az éves tandíj olyan 1 millió körül van, de lehet pályázni kedvezményre.
Amikor Gergő elkezdett oviba járni két éve, akkor nyílt meg a francia iskola. Anyósom egyszer megkérdezte az egyik óvónőtől, hogy milyen feltételekkel lehet oda bekerülni, azt mondták, nem feltétel óvodában a francia nyelvtudás, vannak magyar óvónők is. Viszont az éves díj, amit fizetni kellett volna, akkor is nagyon soknak tűnt, de összegre nem emlékszem.
Nekünk ráadásul úgy kell gondolkodnunk, hogy idővel négy gyereket iskoláztatunk, tehát jól körül kell nézni, hogy hova kezdjük el járatni a legnagyobbat, hiszen az egyszerűség kedvéért oda fognak menni a kisebbek is.Kép

Claire!
Örülök, ha tudtam segíteni!Kép
Még azt is mondták a telefonban, hogy februárban is szokott lenni egy ilyen nyílt nap nulladikosoknak, és az után, de még a beiratkozás előtt tartanak egy beszélgetést a szülőkkel és a gyerekkel közösen, ahol eldöntik, hogy a gyerek alkalmas-e a közös munkára, illetve hogy a szülőknek tetszik-e valóban a módszer. Kérdeztem azt is, hogy felvesznek nem kerületieket is, azt mondták, fele-fele arányban vannak az osztályban az I. kerületiek és a kerületen kívüliek.Kép
Jó lenne elmenni megnézni, de pont 10-re beszéltem meg egy találkozót kedden.Kép Lehet, hogy odamegyek az elejére, aztán a felénél eljövök.
Majd még meglátom, Kisrobi elenged-e.Kép

Gabi
 
 


Szia! Nézegettem a honlapjukat, de sajna volt, amit nem tudtam megnyitni. Pl: tandíj címűt. Ez elvileg önkoorm suli. Lehet, hogy tandíjas?!
Megnézegettem az órarendeket, az alapján is megnézésre érdemes! Én is szeretnék menni, lehet, hogy találkozunk? Én valszeg viszem az ikreket, és majd anyukám őrzi, mert ki tudja meddig tart!
Claire
 
 


Sziasztok!
Claire!
Sikerült elmenned nyílt napra? Kiváncsi lennék, milyen volt. Írd le légyszi. Köszi

Gabi
 
 


Szia! Én is ezt akartam tőled kérdezni! Voltam, de sajna elkéstem, mert nem találtam parkolót, de lehet, hogy így jobban járta, mert végül beszéltem az ighval, meg bent voltam egy elsős órán, ami nagyon tetszett. Szóval a leendő tanító nénit nem láttam, de azért érdemes volt elmenni, és komolyan fontolóra veszem, hogy odavigyem Ábelt! Claire
 
 


Claire!
Majd februárban elmegyek a következő nyílt napra, de attól tartok, bármennyire is szeretném, nem tudom majd odavinni Gergőt.Kép Nekünk az legalább egy órányira van bkv-val, és az szerintem sok. De lehet, hogy februárban megváltozik a véleményem, ha megnéztem őket.Kép

Gabi
 
 


Szia! szerintem is sok. Nekünk kb fél óra, és az apja vihetné, de még így is dilemmázok, mert a Pitypang kb 10 perc, és csak 8 óra 20kor kezdődik a tanítás! De ne búsulj, azért felétek van használható suli. Bár vicces lenne együtt járatni őket Kép! claire
 
 


Vagyok ám és olvasok is, csak írni sosem jut időm. Megint egyedül keddig. Hétvégén azért a párom itthon van.Kép Voltatok Waldorfban vagy Ökuban Adventi vásáron? Nekem nem volt energiám. Tegnap totál lemerített a Budaiban a csípőszűrés.
 
 


Linato!
Nem tudtam, hogy ilyenek vannak, de így hó végén felesleges is lett volna elmennem.Kép A saját ovinkban is volt, de ott is hitelbe hoztam el négy kis mütyürt.Kép

Claire!
Remélem, találunk jó tanítónénit, mert az fontosabb alsóban, mint maga a suli. De a távolság nagyon számít, nem szeretném 6-kor ébreszteni a gyerkőcöt, mert akkor nekem is korán kell kelnem, azt meg nagyon utálok!Kép

Gabi
 
 


Sziasztok! Én is a reggel miatt vacilálok, bár Ábel elég korán kelő, és vihetné az apja a Batthyba. Viszont lehet, hogy a sógornőm ide megy a Pitypangba Fejlesztőpedagógusnak, az meg végleg túlzás, hogy unokatesó, meg annak a mamája is ott legyen, szerintem az egészségtelen! Nem?
Tényleg a tanítónéni a fontos. Itt a Pittypangban nem voltunk lenyűgözve sem, meg elborzadva sem, a Batthyányban meg nem láttam a leendő elsős tantó nénit Kép. Claire
 
 


Sziasztok!

Én egy II. kerületi jövendőbeli anyuka vagyok (a 6. hónaphoz közelítek). Szeretnélek titeket a kerületi bölcsődékről kérdezni: mi a véleményetek róluk? Melyiket javasolnátok? Milyen hamar érdemes felkeresni őket? (Tudom, hogy túljelentkezés van.)

Előre is köszönöm

MB


Szia! az enyémek nem voltak bölcsisek, de belátható távon belül nem is tudok bölcsit4 Te merre laksz?
Claire
 
 


A Rózsadomb Center közelében lakunk. Utánanéztem, van 4 bölcsőde + még néhány magán. El fogok menni megnézni mindet, de fogalmam sincs, hogy mi alapján döntsek.


Mi is! Hol van itt bölcsi???
Szerintem fontos: tisztaság, kert vagy udvar, hány gyerek jut egy gondozó nénire, mennyire szimpik a nénik! meg kéne kérdezni bölcsis mamákat, mert én csak úgy saját kis agyamból írtam ezezket!
Tényleg, az utcánkban egy lány hordja bölibe a kisfiút, nagyon elégedett vele, majd megkérdem melyikbe!
Claire
 
 


Ezeket találtam (van több is, de Hidegkúton, stb.):

Pasaréti Bölcsőde (1026 Pasaréti út 41. Tel./fax: 355-7419)
Bejárata a Pasaréti útról nyílik, de kertje és a gyermekszobák ablakai a csendes Nagyajtai utcára néznek. A gyermekszobák előtt teraszok húzódnak. Itt, és a kertben is sok időt töltenek játszva, szaladgálva a gyerekek – az időjárás függvényében. Az épületben 6 csoportszoba van, egy-egy szobában 10-12 hasonló korú kisgyerek tölti napjait két gondozónővel, családias hangulatban. Minden évben eljön a Mikulás, farsangkor, gyereknapon egész napos mulatság van. A II. kerület pszichopedagógusa fogadóórán nyújt rendszeres segítséget a szülőknek.


Törökvész Úti Bölcsőde (1022 Törökvészi út 18/b. Tel./fax: 326-5358)
Autóval és busszal is jól megközelíthető. Hat csoportban 60 gyereket fogadnak, szép, parkosított kerttel rendelkező épületükben. A szobák tágasak, világosak, közvetlen kijárattal a kertbe. A bölcsődében úgy szervezik a gyerekek életét, hogy minél jobban hasonlítson az otthoni életükhöz, és minél több idő jusson a nyugodt, elmélyült játékra. A gondozónők észreveszik a gyerekek egyéni adottságait, segítik önállósodási törekvéseit. Óvodás korukra a legtöbben már egyedül mosnak kezet, segítenek a terítésben, rendrakásban, de a legtöbb időt persze játékkal és pihenéssel töltik.


Egyéb intézmények:
Magyar Tudományos Akadémia Üzemi Bölcsőde-Óvoda (1022 Barsi u. 3., tel./fax: 326-7780). Alapítványi bölcsődék: Rózsabimbó Óvoda-Bölcsőde (1022 Bimbó út 113-115., tel./fax: 326-6647), Habakukk Bölcsőde-Óvoda (1022 Marczibányi tér 12., tel./fax: 326-5613), Gyerekbirodalom Bölcsőde (1028 Patakhegyi út 17., tel.: 397-4945).


Felkeresem ezeket személyesen is, de nehéz véleményt alkotni csak egy futó vizit alapján. Ehy személyes tapasztalat mindíg többet ér mint bármely utánaolvasás...


az említett lány azt hiszem a Törökvészibe hordja, és nagyon elégedett, azt mondja jövőre már lehetne ovis, de inkább még ott hagyja egy évet!
amúgy miért fogod bölcsibe adni őt? Claire
 
 


Az első pár hónapban természetesen velem lesz a baba, de utána szeretnék dolgozni, hogy ne feledkezzen meg rólam a munkaerő-piac!
Köszönöm a híreket a Törökvészi bölcsiről! Kép


Mit dolgozol?
Szeretnél, vagy kényszer is? Csak azért kérdezem, mert nem biztos, hogy akkor is lesz majd kedved, amikor ott a kicsi.
Claire
 
 


Mi a Hidegkúti úti bölcsibe járunk, és nagyon elégedettek vagyunk. Itt a környéken ez az egyetlen önkormányzati bölcsi, tehát nem nagyon válogathattunk, mert a magánt nem tudjuk megfizetni. Mi nem a munka, hanem suli miatt kezdtük el tavaly, de még az idén is odajárnak a fiúk, mert nem vették fel őket oviba, de én így is akartam, mert nyáriak, és akkor oviban kellett volna ismételni. Így viszont ugyanahhoz az óvónénihez kerülnek, mint a nagyfiam. Itt csak három csoportszoba van, és 16-an vannak egy csoportban két gondozónővel, de ritkán teljes a létszám. Nekünk nagyon szimpatikusak a gondozónők, már a nagyfiam is hozzájuk járt, azért kértük a kicsiket is ebbe a csoportba.Kép

Igaza van Claire-nek, nem biztos, hogy baba mellett is vissza akarsz majd menni dolgozni, hacsak nem muszáj. Saját tapasztalatból mondom!Kép

Gabi
 
 


Köszönöm Efgabi! A Hidegkúti bölcsi jól hangzik, de tőlünk egy kissé messze van.
Egy tanácsadó vállalat magyarországi képviselője vagyok, ez sajnos nem olyan terület ahonnan csak úgy eltűnhetek hosszú időre, pláne mivel nem régi a dolog (még ott a diploma-tojáshéj a hátsómon)... A jó dolog az, hogy beoszthatom az időmet, így nem kell, hogy egész nap bölcsiben legyen majd. (Persze lehet, hogy igazatok lesz, és nem bírom majd elengedni... Kép)

MB


MB!
Kívánom, hogy össze tudd majd egyeztetni a munkádat a babázással!Kép
Egyébként milyen tanácsokat ad a vállalat?
Még annyit a bölcsikről, hogy májusban kell jelentkezni, mint az óvodákban, és majd júliusban értesítenek, hogy felvették-e a gyerkőcöt. Nálunk legalábbis így volt az idén.Kép

Gabi
 
 


Ez a topic tökre döglődik, de azért próbálkozom! Újabb lépéseket tettünk játszótér ügyben. Most a költségvetésben tárgyalták, Cseppkő u- Zöldkert u sarkán lévő park játszóteresítését. Gyűjtöttünk előtte aláírást. Még nem tudom mi lett a költségvetési vitán a sorsa, de ha átmegy, lehet, hogy be kell segíteni a mwegvalósításban! Érintett környék beliek, ha bármit hozzá tudtok tenni a dologhoz, szponzortól a két kezi munkáig és az ötletekig, jelentkezzetek!
Claire
 
 


Sziasztok!

Pont most juttott eszembe, be kellene már néznem hátha ti tudtok segíteni! Erre látom, hogy eltűntetek?! Hová kérem szépen? Én az alvós topicot látogattam mostanában, de szerencsére afféle gondjaink már nincsenek.Kép Van viszont új kérdésem és mivel a megfelelő topic úgy tűnik nem műkszik Kép ezért lécci ha OFF is a téma segítsetek, vagy tereljetek oda ahol erről többet megtudhatnék.

Nyaralás. Most 6 napra vidéki rokonokhoz mentünk 3-an a picivel (17-hós) és a kombi kocsiba alig fértünk a sok cucctól. OK, full komfortot teremtettem, de azért ez mégis riasztó, hogy ennyi cucc kellett. Nyáron mi lesz, ha két hétre mennénk valahová? Ráadásul én szeretnék most már tengerhez menni. Imádom a vizet és évek óta nem voltunk nyaralni. Horvátországban egy Zadar/Zlaton nevű helyet olvastam, hogy valaki jószívvel ajánlott, de kicsit messzinek tűnik. Gyerkőcöm (és én is) kevéssé szeret utazni, ezért inkább Isztrián szeretnék nyaralni, de ott hol?

Ismertek közel bababarát partot? Szállásként appartman kétszobás lenne a legjobb. Hova érdemes menni? És érdemes elmenni ekkora kölyökkel egyáltalán, mert már olyat is hallottam, hogy a gyerek annyira rosszul tolerálta a változást, hogy 2 nap után inkább visszajöttek.Kép

Tapasztalatotok? Ötleteitek? Lécci mondsza, köszi előre is!Kép

ui: Játszótér ügyhöz nem szólhatok hozzá, mert nagyon másfele lakunk.
 


Szia! Mi ilyen messze nem, de nyaralni mindig mentünk velük, és semmi vészes nem volt. A cuccokat meg lehet racionalizálni. Persze azért érdemes komfortosan, mert amúgy nagyon buli, csak a pihenéstől messze áll.
Sajna tengerpartban nem vagyok ász, pedig ránk is ránk férne már!
Claire
 
 


Köszi a választ Claire! Van listám arról amit vittünk, és mostanában majd le is húzom azokat a tételeket amik nem kellettek. De félek még így is sok marad... De ez a második problemos legyen, elsőképp legyen meg hová is menjünk?!

Van esetleg még aki megosztaná bármilyen tapasztalatát vagy már volt Horvátországban kicsivel?
 


Ha vkinek jó tippje van, megfizethető, megközelíthető tengerparti helyre, arra én is kiváncsi lennék. Nálunk 4 gyerekkel inkább appartman jön szóba! Claire
 
 


Sziasztok!

Még nem írtam itt soha, első bébinket várom, hétfőn kezdtem a 38. hetet, s a II. kerületben lakom, ezért nézelődtem itt, köztetek.
Még nem tudok játszótér és egyéb babás témához szólni, de a nyaraláshoz igen, ugyanis ez a szakmám.

Botanika!
Nem javaslom a horvát tengerpartot, mert sziklás, köves, betonozott a partja a Rab-sziget kivételével. Nem tudom, mekkorák a gyerekek, de szerintem egy lassan mélyülő homokos strandú üdülőhely sokkal kellemesebb és élvezetesebb mindenkinek, mint a rögtön mély betonos vagy köves part. Az isztriai üdülőhelyek sem kivételek ez alól, tehát én inkább az olasz tengerpartot ajánlom. Az Adriai-tenger partján széles homokos strandok vannak, és szállásként jó kis apartmanok vannak.
Ha segítség kell a szállásfoglalásban, szólj.
Üdv
Andi
 
 


Sziasztok!

Üdv Andiska és gratula a pocaklakóhoz! Remélem gyönyörű kislánnyal gazdagítod az elfiúsodott kerületet.Kép Vagy csak én látom hogy több a kispasi? Persze ha fiatalembert nevelgetsz a pocakban, akkor se baj, max. majd nagyobb lesz a focicsapat a játszótéren.Kép Szóval elő a farbával?!

Köszönet a segítség ajánlásért, Olaszországban azért nem merek gondolkodni, mert három dologtól félek:
1. hosszú utazás - emiatt eléggé hátrányba kerül Itália Horvát o.val szemben
2. hosszú hosszú partok és végeláthatatlan nagy tömeg
3. drágaság

Rabon voltunk mi már egyszer még gyerek nélkül hát ott vannak igazán kifejezett gyerekparadicsomok, de nekem ott is túl nagy a tömeg. Meg emlékeim szerint messze is volt.

Olaszországban ha tudsz tippet adni, ahova még nem túl hosszú idő az út (létezhet????), hova érdemes menni ahol nem érezném szardíniának magam és tiszta a part és megfizethető az appartman azt megköszönném!
 


Sziasztok Kismamák!

Kép én is most írok először ide,első kisbabámat várom novemberre.Kép
Szívesen barátkoznék környékbeli kismamikkal/anyukákkal!Kép
Mi rendszeresen járunk Horvátországba,mert nagyon szeretjük.Tapasztalatból mondom gyerekekkel a leg ideálisabb Krk sziget legdélebbi csücske, Baska nevű pici halászfalu - nagy fehér kerek kavicsok a parton,a vízben pedig homok!!!!!és fokozatosan mélyül!!!!Kép
Tiszta és nagyon barátságos kis falu,kb.:6 max.7 óra az út,mi mindíg éjjel indultunk és a gyerekek aludtak a kocsiban reggelig,mire odaértünk!KépSzállás apartmanban,tündéri házinénivel,aki minig szuper fincsi friss reggelit készített nekünk!
Hát ennyit tudtam!
Ha hazajön a férjem megkérem,hogy tegyen fel képet róla,ok?
Üdv:
annamami
 


Sziasztok II.-ik kerületi Anyukák!Kép
Van bármelyikőtöknek tapasztalata a Tigriskölyök vagy a Pinokkio ovikkal kapcsolatban? Mail is jöhet, előre is köszi,
m.
 
 


Sziasztok!
Üdv, de jó , hogy bővülünk. Annyi itt a kismama, meg a gyerek, fura lenne, ha bedöglene ez a topic.
annamami, ez a Baska tök jól hangzik. Hol lehet utána nézni, helyet foglalni, stb?
Matska! Nincs, a Pinokkióról jókat hallottam. Nálunk a nagyok a Pitypang oviba járnak.
Üdv: Claire
 
 


Sziasztok,
egyszer mar bejelentkeztem ide, de most ujra megteszem, immar 2 gyerekes anyukakent Kép

Botanika,
mi tavaly voltunk Baskaban, tenyleg csak ajanlani tudom kisgyerekkel. Itt talalsz apartmanokat is: http://www.pdm-guliver.hr/karta_baska_en.htm

Gombóc
 
 


Ja, azt elfelejtettem irni, hogy ha Baskaban az ovarosi reszen foglalsz szallast, akkor ott nem lehet kocsival parkolni. De kulturaltan meg van oldva, kb. 200 m-re van egy nagy orzott parkolo, ott van "berlet" a belvarosban nyaralok kocsijainak. Kép
Gombóc
 
 


Sziasztok!

Köszönet Gombóc a linkért! Különféle anyagi okok miatt úgy tűnik sajna Horvátho. idén ugrik, de azért még reménykedem kicsit hátha utószezonra még összejöhet...

Üdv
 


Botanika,
esetleg egy otlet. Ha Nagykanizsa kornyeken nyaraltok Magyarorszagon, akkor a horvat-magyar hatartol kb. 3 orara van az autopalyan Opatija (ha nem szombaton mentek). Rijeka ronda es strand sincs, de Opatijaban van ket nagy ronda beton strand (itt a gyerekek is ellehetnek), es vannak nagyon szep sziklas oblok (lepcsokkel kiepitve). Igaz, a sziklas reszeknel a gyerkocre figyelni kell, de mi a masfel evessel meg tudtuk oldani ott a strandolast. Kép
Jo szervezkedest azert! KépKépKép
Gombóc
 
 


ClaireKép szia, köszi.
Sajnos a Pitypang utcai nekünk nagyon messze vanKép.
Az önkormányzati ovik itt mennyire telítettek? Átlag hányan vannak egy csoportban? A Szemlőhegy utcai ovit ajánlották, tud valaki róluk valamit?
Köszi,
m.
 
 


Matska,
Az onkormanyzati ovikba mar ket hete volt a 2005/2006-os "tanevre" a beiratkozas. Voltam a Torokvesziben meg a Pitypangban, es mindket helyen azt mondtak, az osszes keruleti oviban iszonyu tuljelentkezes van. Kép
Egyetlen esely, hogy a korzeti oviba felveszik a gyereket (de mivel nalunk a fiam csak januarban lesz 3 eves, nem fogja a korzetes ovink se felvenni Zsombit, csak jovore. Kép), de ez se 100% az ovodavezetok szerint. KépKépKép
A Szemlohegy utcairol nem sokat hallottam, de itt talasz egy osszesitest:
http://www.budaipolgar.hu/oktatas/index.php?newswf2_id=11340&newswf2_action=sear ch

Gombóc
 
 


Gombóc, köszi!
Azért egy kicsit el vagyok keseredve. A magánovik nagyon drágákKép.
sziasztok,
m.
 
 


Sziasztok! Én azt hallottam az ovivez,nénitől, hogy a kerületben így is 84 gyereknek nincs helye. Amúgy elég zsufik az ovik, a Pitypangban nem túl nagyok a csoport szobák, és 25-27 gyerek van együtt, ez a legnagyobb bajom vele.
Gombóc! A körzetes oviba beírathatod most, és akkor kezded el vinni, amikor betölti a 3-at, mert tényleg csak akkor veszik be. Ezt akkor érdemes megjátszani, ha pl. most van olyan ovónéni, akihez szeretnéd adni. Meg ah mindenképp muszáj januártól mennie. Mert ha nem , akkor nem biztos, hogy érdemes év felénél beszoktatni egy amúgy összeszokott csoportba. A kéát nagy nálam is dec- januári, én csak szeptembertől vittem őket. Claire
 
 


Claire,
koszi a tippet, de epp ezt mondta a korzetes ovodavezeto, hogy nem hajlando felvenni Zsombit. Ev kozben sem!!! Ki is akadtam rendesen. Kép
Mit tudok csinalni? Fenyegetozzem? De a gyerekkel se akarok kiszurni, jovore mindenkepp ebbe az oviba szeretnem jaratni.
 
 


Szia! Én úgy tudom, hogy ha betölti a 3 évet, és neked el kell menned dolgozni, a kkor köteles felvenni. Persze ha nincs helye, akkor nem tudom mi van! Ha nem muszáj, nyíilván nem érdemes benyomni. Claire
 
 


Koszi Claire. Kép
En itthon vagyok a kicsivel, de mar nagyon kene Zsombinak gyerektarsasag. Meg rendszer. Ezert szeretnem a kovetkezo telen mar jaratni valahova. A harmadikon lakunk, lift nincs, igy nem tudok meg setalni se csak ugy leugrani veluk. Plane telen. Kép
MAjd csak lesz valami...Kép
Gombóc
 
 


Montessori ovirol tudtok valamit? VAn itt a kornyeken valahol?
Gombóc
 
 


Szia! Bocs, ritkán jutok ide.
Legközelebb a Várban van, azt hiszem az fizetős, és Békáson, önkormányzati. Nézd meg a montessori.hu (?) honlapon. Én a Montessoris sulival kacsalódom , az a Batthyány utcában van.
Amúgy hogy vagytok?
Claire
 
 


Ja, és hirdetnek vmi Montessori jellegű játszóházat, a Nyár utcában, azt hiszem ovi szerűen is működik, csak győzd megfizetni. Nyár utca. És talán Bilimbo vagy vmi hasonló a neve, ha jó a képi memóriám. C
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: