Új privát üzeneted érkezett!

Szia Vera!
Köszi a címeket,megnézzük.Mi is nyüglődünk a rossz időben,de föleg 6 után.Bölcsiket sajna nem tudok ajánlani,de egy játszóházat tudok,amit ki is próbáltunk.Nagyon jó!Nem tudom mennyire esik ki Nektek a Budaligeti rész,de ez,itt a Zsolt fejedelem utcában van.(157-es busz, József Attila u.-nál kell leszállni)
Mekkora gyerkőcöd van?
Üdv:
neszter
 
 


Sziasztok!

Újabban én is a II. kerületben lakom, sőt a Kuruclesi úton, úgyhogy lehet, hogy néha bekukkantok ide. Van egy kétéves fiam, Kolos.
Kóci, Ti melyik részén laktok az utcának?
Claire, örülök, ha erre jársz, már úgyis hiányoltalak a Babanetről. Kép Nem mintha sokat jártam volna errefelé mostanában. Azóta is szégyenkezem, de még egy e-mailed is volt, amire nem válaszoltam, vagy ezer éve. Kép
Neszter, a Zsolt f. utcai játszó messze van a hűvösvölgyi végállomástól? És mennyibe kerül?
Én egyébként a II. kerületi bölcsődéket végigtelefonáltam egyszer, azokban nem volt baba-mama csoport. Viszont én még mindig visszajárok a Zalai úti bölcsibe (XII: ker. Zugligeti út mentén), mert ott van játszó, csak az a gond vele, hogy ha nem kocsival vagy, akkor főleg így télen kicsit messze van, nekünk több, mint fél óra séta, BKV-val meg két átszállás, az meg még több idő. Úgyhogy ha lenne közelebb, azt biztos meglátogatnánk.
A Zalai útiban egyébként az egy jó dolog, hogy lehet ebédet rendelni a gyerkőcnek ott. És a játszóházas gondozónéni nagyon aranyos.
Az én másik gondom - bár most nem annyira aktuális - a játszótér. Azzal sincs valami jól ellátva a környék, vagy csak én nem tudom, hol keressem.

Bóbita
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek BÚÉK! Mennyibe van a bébiúszás Budakeszin?
Neszter! Biológia-földrajz szakos vagyok, és az Óvó - és Tanítóképzőn tanítottam a Természettudományi Tanszéken, mindent, ami ezzel a szakkal tanítható. Áprilisban lesznek az ikrek két évesek. Ha visszamehetnék fél állásba, akkor azt hamarabb bevállalnám, de teljes állást 4 gyerek mellett... Az ikrekkel sulis korukig lehetek gyesen, kérdés, anyagilag meg tudjuk-e oldani. Mindenesetre most tavasszal meg kell védeni a doktorimat, aztán majd meglátjuk. Meg előbb talán a páromnak kéne vmi jobb állás.
Bóbita! Melyik fórumot hanygoltam, mert azért én szoktam a babaneten járni?!
Játszótér: mi több év kepesztéssel kinyomtunk egyet az önkormányzatból, helyi összefogással. Persze még vannak vele gondok, pl nincs bekerítve, meg kicsiknek, mondjuk ovis kor alatt nem igazán való, de majd még dolgozunk az ügyön.
Bocs, megyek: Claire
 
 

 
 

Sziasztok!
Az én lányom két éves lesz februárban, Adél. A Kuruclesi végénél lakunk, túl a Gyémántoson, az 51-ben. Bóbita, biztosan láttuk is már egymást.
Az uszi információkat pontosítom: babafitness.hu és a Fő út 8-as szám.
Köszi a játszóház címet. Elég messze van ahhoz, hogy haza is érjünk időben. Meglátjuk.
A játszi is messze van, tényleg. Nyáron még azért is küzdeni kellett, hogy hazafelé a babakocsiban ne aludjon el a gyerek ebéd előtt.
Vera
 
 


Sziasztok!

Claire,
ha így kérdezed, akkor biztos nem tűntél el, csak rosszul láttam vmit... Kép
Igen, olvastam feljebb, hogy kiharcoltatok egy játszóteret. Tök ügyesek vagytok. Ilyen is van, hogy az önkormányzat figyelembe veszi az ott lakók kívánságait? Nem választások előtt volt ez? Kép
Néztem az utcátokat térképen, de nincs olyan közel hozzánk az a környék, főleg télen, pedig mi minden játszótérre vevők vagyunk.
Az ikrek már biztos óriásiak! Már könnyebb velük valamivel, mint picin? A képpel a profilodban azóta sem tudtam betelni, annyira aranyos!

Vera,
mi a 42-ben lakunk, tényleg lehet hogy már szembetalálkoztunk, bár elég ritkán szoktam kisgyerekeseket látni errefelé. Az viszont vicces volt, amikor egyszer találkoztunk itt egy kislánnyal és az anyukájával és a kislány nagyon nézegette a fiam éktelen zöld műanyag motorját, pedig neki is volt egy. Mire az anya nagy bölcsen: hát igen, a más motorja mindig zöldebb. Kép Nem Ti voltatok? Kép
Az Adél név is ismerős, talán a Zugligeti úti játszótéren is talákoztunk már.

Bóbita
 
 


Sziasztok!

Bóbita, jól hangzik, szívesen vállalom, hogy mi voltunk, bár tartok tőle, ennyire vicces nem vagyok. Pedig szeretnék. Megnéztem a profilotokat, és rájöttem, hogy - bocsánat, de - nem ismerek Rátok. Gyorsan frissítettem képet az én profilomban. Fura ez a Kuruclesi út! Mi délelőttönként járunk játszira, hacsak nincs más dolgunk. Ti?
Claire: A budakeszi-i bébiúszásról továbbra sem tudok részleteket, azt sem, hogy a foglalkozás jó-e. Remélem az! Mi egyszer elmentünk abba a panzióba fürödni, és nagyon jókor jött, mert közel van.
24-étől megint lesz tücsökzene a Budagyöngye Közösségi házban, Neszter, Bóbita, nincs kedvetek jönni? Ugyanaz, mint a Marczin, csak nekünk közelebb van. És más itteni anyukák, gyerekek is járnak.
 
 


Sziasztok!
Bóbita:A játszóház a hűvösvölgyi végállomástól 157-es busz, József A. megállónál kell leszállni.Szerintem kb10-15 perc.Onnan már csak 1 perc.
Kóci,jó lenne a tücsökzene,de nem leszünk itt, mert elutatunkKép
Mindenki:Utaztatok már repülőn 2 év körüli gyerekkel?Nappal v. éjszaka a jobb?
Üdv:
neszter
 
 


Sziasztok!

Vera,
csak augusztus eleje óta lakunk itt és amióta hideg van, azóta a Gyémántos lépcső - 29-es busz útvonalat részesítjük előnyben, úgyhogy nem valami ismert a fejünk az utcában. Játszón ősszel voltunk utoljára, és de-du. felváltva jártunk.
Tücsökzenére nagyon szívesen megyünk! Ti már voltatok? Találtam egy linket a Budagy. MH-hoz:
http://www.marczi.hu/index.php?crit=tars&id=15
Van egy csomó konditorna is ott, ami szintén nagyon ígéretes, már régóta gondolkodom ilyesmin. Csak mit csinálok addig Kolossal? A babatornára nem adhatom be, mert az 4 éves kortól van. Kép Óriásbabák.

Neszter,
köszi a játszóház-infót. Azóta hallottam még egy játszóházról, a Budakeszi úton vagy egy óvoda, a Csendilla közelében, abban van. Le is néztem múltkor a telefonszámát, ideíron, hátha vkit érdekel: 70/362 4015.

Bóbita
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Bóbita: Igen, három alkalommal voltunk a BGY-ben tücsökzenén. Ez az utolsó három alkalom volt egy tízes sorozatban. Talán ezért is éreztem csalódást, többet vártam. Több dalt, több játékot, magával ragadóbb hangulatot. Maga a terem dupla akkora, mint szükséges, a lányom az első alkalommal szinte végig a terem másik felében rohangált, folyton vissza kellett csalogatni. Nem kötötte le a foglalkozás. A harmadik alkalommal már egészen a végéig részt vett a foglalkozáson, és otthon is szerette játszani a dalokat. És azóta is vágyakozik, hogy menjünk tücsökzenére. Nemcsak a dalok miatt, szerintem, hanem mert ott sok gyerek van, aztán a terem másik fele is érdekes továbbra is, mert nagy, és oldalt szivacsok és nagy gumilabdák vannak feltornyozva. Az egész együtt neki jó élmény, ezért szeretnék járni ezután egy teljes sorozatra. Mert remélem, hogy végül a dalokat is jobban megismeri, megtanulja, és a foglalkozást is egyre jobban élvezi majd.

A Kuruclesi út egyébként ilyen, sok gyerek van, de nincs játszótér, a kerteken belül is lehet játszani, és ezért ritkán vagy egyáltalán nem találkozunk egymással. Pedig nagyon jó kis utca, jókat lehet sétálni, nem járnak sűrűn az autók. Én nagyon megszerettem, bár mi novemberben volt egy éve, hogy ideköltöztünk.
 
 


Sziasztok!
Bóbita! Nem választások előtt volt, de az vicces volt, hogy visszahallottuk: a képviselőnő, akit megnyertünk az ügynek, úgy tálalta, mintha az ő okos és figyelmes fejéből pattant volna ki az ötlet Kép, de ez minket nem zavar. Egyébként lehet ilyennel szuttyongatni az önkormit, a kerület más részén egy játszó felújítás járt hasonló sikerrel!
Köszi, az ikrek tényleg irtó gyorsan nőnek, meg a nagyok is. Ha sikerül lekicsinyítenem, akkor felteszek egy-két új képet!
Kitartást minden anyukának , majdcsak lesz tavasz, és kevesebb lesz az öltözködési küzdelem Kép : Claire
 
 


Sziasztok!

Mi a I-II. kerület határán lakunk a Batyihoz közel. Szeretnék érdeklődni, hogy tudtok-e olyan bölcsit, vagy ovit, ahol játszóház is van, mert itthon nem tduom lekötni a lassan 2 éves gyerkőcömet. Távolabbi játszóházakban voltunk már, de itt a Batyi, Margit-híd környékén nem nagyon hallottam ilyenekről.

Üdv:
Osoa
 
 


Osoa! Nem tudom megvan-e még, de régebben egy barátnőm az Iskola utcába (?) hordta a fiát, a Batthy csarnok mögé, ilyen játszóház félébe, de ott lehetett néhány órára hagyni. Nem tudom létezik_e még! C
 
 


Claire!

Köszi az infot. Megnézzük.
Üdv,
Osoa
 
 


Sziasztok!

Jó volt a tücsökzene, megyünk holnap is, meg minden kedden. Kép Vera, jó, hogy szóltál, mert így röpke két év után sikerült a gyakorlatba átültetni a tervemet, hogy tücsökzenéljünk Kolossal. Kép

Claire, kiváncsian várom az új képeket! De azért a régit is hagyd meg valahol! Kép
Aszondod, hogy lesz tavasz? Már nem is tudom elképzelni... Az öltözés nálunk egy horror, Kolos most tart ott, hogy már az öltözködés gondolata is rohangálási, de minimum őrületes fickándozási kényszert okoz nála. De amúgy is állandóan különvéleménye van. Gondolom, sok kétévesnél van ugyanez. Ikreknél meg duplán, jajj!

Osoa, a Marczibányi nagyon messze van Nektek?

Kicsit feljebb írtam egy Bkeszi úti játszóházról és óvodáról. Közben megkérdeztem, ideírom Nektek, hogy játszóház most nincs, de ha van, akkor kb. 1000 Ft/óra, az ovi meg havi 100E, viszont angol nyelvű, vagy mi.

Bóbita
 
 


Sziasztok!
Bóbita! Az öltözködést ne is említsd. Én alapvetően nem vagyok tél ellenes. Tavaly annyira vártam a tavaszt, mint előtte soha, pontosan az öltözködés, meg a kinti, mozgós programok miatt. azt hittem, azt már nem lehet fokozni, de lehet, hogy idén sikerül. Tavaly ugye kb 9 hósak voltak az ikrek, öltözteteés, overál, autós ülés, cipelés... A két nagy meg 4 és 6, önálló öltözés csak nyomokban... Idén ugyan a két nagy már kb föltudna öltözni egyedül, de azért muszáj a körmükre nézni, meg persze folyton egymást piszkálják, csigák, amikor sietnénk, meg abban élik ki a testvérféltékenységet, hogy "Anya segíts! ", kösd be, vedd le, nem tudom egyedül, stb. Ez ugye a 7 és az 5 éves. A két kicsi meg az általad említett szaladgálós, ellenállós korszak, és hozzá 5 réteg ruha... Nem részletezem tovább. Kép
Amúgy a Tücsökzene nálunk is bejön. Időnként itthon is tánciznak, az a legjobb, amikor az ikrek kézenfogják egymást, és úgy táncolnak, hát az hihetetlen aranyos Kép.
Üdv: Claire
 
 


SZiasztok!

Mi is pont most megyünk lassan 2 éves kisfiammal a Marczibányi térre, Tücsökzenére. Kíváncsi vagyok, mert jókat hallottam csak róla. Ti is odajártok?
Amúgy ott van játszóház is?

Tényleg horror az öltözködés, van, hogy 1 órát könyörgök, hogy öltözzünk, mert szeret kint lenni, de hát van, hogy inkább lemondok róla.

Claire! Tőled mint 4 gyermekes anyukától kérdezném, hogy az agresszióval mit lehet kezdeni, ha a gyermek rúg, üt, stb.? Utána bezzeg odabújik és mondja: simi, puszi és ezzel minden el van intézve. Mennyire kell ezt szigorúan kezelni, vagy figyelembe venni? Tanácstalan vagyok.

Üdv,
OSoa
 
 


Bóbita, örülök, hogy tetszett, mi ezen a héten betegeskedtünk, de jövő kedden megyünk.
V.
 
 


Szia Osoa!
Mi is a Marczira járunk, szerintem jó.
Agresszió: Nyilván függ a gyerek korától. A nagyobbaknál megpróbálom elmagyarázni, hogy neki is milyen rossz lenne, stb, s ha ez kevés, akkor leállítom. Persze néha beígér az ember agresszív büntetést, de az elég hülyeség, mert abból inkább az jön át, hogy mindig az erősebb üt. A kicsiknél én is meg szoktam mutatni, hogy attól a másik sír, szomorú , stb. Erre Ádám szintén rohan puszilni. Én is próbálom neki mondani, hogy egyszerűbb, ha meg sem csinálja. Viszont van amit keményen és vicc nélkül nem hagyok neki, pl. mostanában harap. Olyankor elválasztom, és elzavarom, ha sokadzor csinálja, kicsit a szájára "ütök", hogy na ezt nem. Vmennyire természetes az ő korukban, hogy ilyesmi módon fejezik ki az indulataikat, de az nem tolerálható, hogy a másiknak fájdalmat, sérülést okoz. Hát ennél én sem vagyok okosabb. Claire
 
 


Sziasztok!

Claire,
tényleg édesek lehetnek az ikrek (mármint amikor táncikálnak és nem amikor öltöztetni kell őket Kép).
Képzeld, a múltkor azt álmodtam, hogy ikreim születtek. Tulképp örülnék is...

Osoa,
mi nem a Marczira járunk, hanem a Budagyöngye Műv. kp-ba. Bár a "járunk" túlzás, egyszer voltunk. Kép Sztem egyébként lehet, hogy ugyanazok tartják a két helyen.
Az én fiam is agresszív, és ő is simi, puszi utána. Nem tudom, mi a megoldás, csak együttérzek. Kép Egyébként azért érzékeli, hogy ez a viselkedés nem vált ki osztatlan sikert és ha jobb passzban van, akkor emiatt vissza is fogja magát. Úgyhogy javuló a tendencia, bár vannak hullámvölgyek.

Vera,
végül mi se mentünk múlt héten, sőt most se fogunk sajna, mert Kolos is beteg lett, antibio, meg minden. Remélem, Ti meggyógyultatok és mentek holnap! A következőre már sztem mi is fogunk.

Bóbita
 
 


Ami az ikreket illeti, én sosem gondoltam, hogy lesznek, inkább aggódtam, hogy hú mit csinálnék. De ha most kérdeznének, nem hagynám ki! Claire
 
 


Sziasztok!

Én is azt vettem észre, hogy jobb passzban kevesebbet "üt", és talán most már lecseng Balázsnál ez a dolog (azért nem akarom elkiabálni Kép).

Más: voltatok már ruhabörzén a Marczin? Most lesz 11-én, és érdekelne, hogy mennyire nagy a választék.

Üdv,
Osoa
 
 


Sziasztok! Bocs, a válasz megkésett: voltam már börzén többször is, de hogy milyen a választék, az teljesen esetleges. Mivel nincs messze és nincs belépő, ha eltudsz szabadulni, érdemes tallózni, szerintem.
ÉN pont am kiabaáltam el, hogy Ádi mostanában nem, harap, erre fél óra műlva megharapta a legnagyobbat. ezzel együtt én is remélem lecseng, és kikopik a gyerek "eszköztárából" ez a megoldás.
Voltál börzén? Milyen volt? Sokan voltak? Nekem lassan árusítani kéne menni, annyi a cucc Kép. Claire
 
 


Szia Claire!

Azért köszi! Benéztünk és jó, hogy benéztünk. Sikerült jó dolgokat összevásárolni, nekem sokkal szimpibb, mint a nagy börze az EXPO-n vagy hol. Nem is tudtam, hogy ez ennyire sűrűn, havonta 1x van. Biztos kinézünk még. Nem voltak sokan, ez is szimpi volt, meg úgy összességében minden ok volt. Sajnálom, hogy korábban nem tudtam erről.

Gondolom, mennyi ruhátok lehet, és azt is, hogy egyhamar nem jön újabb tesó Kép)

Osoa
 
 


Gyerekek! Nincs vmi ötletetek? Megőrülök, hogy lépni nem lehet a kutyakakitól .Itt nálunk mostmár az erdőben sem. Az út közepe olvadt latyak, a széle sűrűn kakis. A környező utcák (járda elvétve) szintén. Nekem semmi bajom a kutyákkal, de az önző gazdikkal annál inkább. A gyereket nem lehet elengedni, mert vagy gazdátlan, de legalábbis póráztalan eb jöhet szembe bármikor, vagy a kakit tapossa. Szívem szerint elhelyeznék az ilyen kutyás kapuja előtt 1-2 teli gyerelpelust kinyitva. Biztos ki lenne akadva. tényleg, fogalmam nincs, miért nem lehet az után az egy saját kutyája után takarítani. Ezt nem lehet közfeladatként mindenki számlájára az önkormi nyakába varrni, nem? A Ti környéketeken ez nem gond? Claire
 
 


Claire!

Dehogynem! Sajnos nálunk is ugyanez a helyzet! Engem az háborított fel a leginkább, hogy még tavaly nyáron a játszótéren a kisfiam állandóan kutyakakiba lépett. Mint kiderült, a kutyások ott szórakoznak este, az ebek ott ugrálnak a mászókákon, stb. Pedig mellette ott a kutyafuttató. Egyébként a Batyi környékén sehol sincs kihelyezett ürülékzacskó, a kuka megvan, meg a zacskó helye is erre a célra. Persze ez sem lenne akadály, ha valaki nagyon fel akarná szedni a cuccot, vinne magával.
A kakis pelus jó ötlet Kép
Osoa
 
 


Sziasztok!

Engem is rendkívül irritál ez a jelenség!
Kis vigasz, hogy most talán azért is volt több, mert gyorsan elolvadt a hó, és alóla kikerült egy csomó konzerválódott darab, ami egyébként több hét termése volt. Bocs, hogy így részletezem, de amikor az ember séta közben nem a gyönyörű tájat nézi, az erdőt, a madarakat, meg a kék eget, hanem lesütött fejjel arra kell koncentrálnia, hogy a gyereke(i) és önmaga ne lépjen bele egy aknába se, nos akkor a kellemes gondolatok helyett ilyesmiken jár az esze. Kép
Mert persze a gyerek cipőjéről elég gyorsan az ember kabátjára kerül az anyag, elég egyszer felvenni.
Néha nehezen állom meg, hogy amikor egy-egy kutyás szembejön, ne mondjam azt félhangosan, hogy már megint itt egy kakagyár.
Tök jó a gyerekpelus ötlet de az az igazság, hogy konkrétan még sose láttam senkit amint éppen passzívan tűri, hogy a kutyája végezze a dolgát, biztos akkor "csinálják" amikor épp senki nem jár arra, úgyhogy így nehéz beazonosítani a tetteseket. Ti sokszor rajtakapjátok a gazdikat ilyesmin?
Ez állati gáz, hogy még a játszótéren se fogják vissza magukat! Én már küldtem el kutyást a bekerített játszótérről és találjátok ki, hogy megszégyenülten elkullogott-e, vagy még neki állt-e feljebb?
A XII. kerületben egyébként a belsőbb részeken kis zöld takarítóautócskákkal szoktak végigmenni a járdán, meglehetősen rendszeresen. Olyasmi, mint amivel a hipermarketekben is szoktak fel-alá furikázni, csak bizti kültéri. Ilyesmi a II. k-ben nincs?
A zacskókat sztem az idős nénik és bácsik pillanaton belül begyűjtik házi használatra, már láttam párszor a jelenetet.
Tényleg, nem pont mostanában volt a fővárosnak vmi kampánya a kutyaürülék ellen? Hát, ezek szerint ennyit ért...
Gondolkodom majd én is vmi konstruktívon, a litániából gondolom látszik, hogy nem hagy hidegen ez a téma. :-/


Bóbita
 
 


Sziasztok!
Én szoktam látni a gazdikat, amint a suli-ovi kerítése mellett sétáltatják, és sz.....atkáj a kutyulit. Oda többször kiírták már, hogy legalább ne ott, mert agyerkek behordják a termekbe, büdös, egészségtelen, stb, de nem zavartatják magukat. Itt a mi környékünkön zömében kertes házak vannak. egy normális kutyának ki lehet a kertben egy elkerített részt jelölni, és azt úgy tisztítja, ahogy akarja. Ez faluhelyen is így van. Na de ezen a környéken, csak nem képzeled, hogy az ő kertecskéjébe intézze az ő kutyája a dolgát?!
Mellesléeg szerintem ez nem kampány kérdés, és nem is igazán önkormi feladat (legfeljebb a feltételek biztosítása), ez emberi kultúra és jóérzés dolga.
Csináljunk egy peluskampányt!? Kép Claire
 
 


Sziasztok!

Peluskampány: én benne vagyok! Kép
Egyetértek, hogy ha a kutyások hozzáállása nem olyan, akkor kaphatnak bármennyi segítséget az önkormányzattól, nem lesz jobb. Viszont valahol el kell kezdeni és a figyelemfelhívás jó kezdet!

A tücsökzenék milyen hosszúak más helyeken? A Budagyöngyében max félórásak, de inkább kevesebb, alig melegedtünk meg, már lehet is indulni. A húgom meg azt mesélte, hogy feléjük (Csillaghegy) egy órás, utána kedvezményes játszóházzal.

Bóbita
 
 


Szia!
Pelus kampány: még dolgozzunk az ötleten, de jó lene vmit csinálni!
Tücsökzene: a Marczibányin szerintem kb 40 perc, utána jó időben irány a művház játszója, ilyen időben mint most, akkor meg abban az igen nagy teremben, ahol öltözünk, ott lehet dumálni, az enyéim futkosni és uzsizni szoktak. így már teljesen elterjedt az ott kajálás, kész baba-picnik van Kép. A foglalkozás ideje szerintem elég, főként a kisebb gyerekeknek. Az enyéimnek most pont jó. a nagyokkal nem jártunk ide 4 éves korig, ahogy hirdetik, előbb váltottunk zeneovira. Egyébként azért is, mert a vége felé már kezdték elhülyülni a dolgot. Claire
 
 


Sziasztok!

Közben gondolkodtam ezen a kutya-témán és eszembe jutott egy kávézó, ahol a falon mindenféle régi tárgy van, pl. régi zománctáblák. És a táblák közül egy csomó arról szól, hogy tilos köpködni. Úgy tűnik, hogy volt egy időszak, amikor köpködés-ellenes kampány volt és végül is manapság pl. egy kvzóban senkinek nem jut eszébe természetesnek venni, hogy köpködjön. Azért ez bíztató, nem? Sztem a kutyasz*r téma is valami hasonló.
Arra akarok kilyukadni, hogy ha a buta kutyásokkal valahogy éreztetni lehetne, hogy egyáltalán nem természetes, amit csinálnak, hanem elüt az emberek nagy része által normálisnak tartottól, akkor lehetne vmi eredménye. Valami bizarr dologra lenne szükség, a pelus is ilyesmi, de még vannak ötleteim, pl. lefényképezni egy termést, de lehetőleg makróval, jó részletgazdagon és minden kutyásnak adni egyet, hogy lássa, mit csinál. Vagy ez már túl gyomorforgató lenne? Vagy a parkolni tilos táblához hasonló tiltó táblákat tenni ide-oda, de azt is valahogy meghökkentően. Na jó, ezeket az ötleteket még lehet finomítani. Kép

A tücsökzenén most már stopperrel meg fogom mérni, hogy meddig tart, lehet, hogy csak az én időérzékelésem nem jó.

Bóbita
 
 


Sziasztok!

Uj vagyok itt, örülök, hogy vagytok!
érdekelne kiprobalta-e valaki közületek a MOM parkban vagy a Hovirag uton a babauszast.

Kutyasz*r: Ez kb olyan, mint azok, akik kitakaritjak a kocsijukat ugy, hogy az utcara pakoljak ki a felesleget... Egyszerüen nem birom megérteni az ilyen gondolkodasu embereket, de ugy latom elég sokan vannak sajnos, minden zöldterület tele van szeméttel Kép
Bobita én tamogatom a makrofotozast!

Üdv: Sara

Sára

Kép

Kép
 
 


Szia Sara!
Mi nem a MOMparkba, de uazokhoz a lányokhoz jártunk már a legnagyobbal is. sajna, ahova mi jártunk, ott most nem tartanak, ezért kellett mást keresnünk. Mi nagyon szerettük. Õk nem szervezik agyon, az a lényeg, hogy jól érezze magát baba és mama a vízben. Mindig egyénre szabottan mondják meg, hogy te most mit próbálj ki a babáddal. Persze van olyan is, aki ezt nem szereti, mert úgy érzi, nincs eléggé okítva, nem eléggé program szerű a dolog. Ez ízlés kérdés is. És persze függ attól, mennyi gyerek van bent egyszerre, illetve mekkora a medence.
Hóvirág ut: passz.
Szerintem agyaljunk még egy kicsit, és indítsunk vmi kampányt, akár kerületi stzinten. Nem baj, ha van benne fricska és meghökkentés. És az sem, ha gusztustalan. Nekem is gusztustalan bokáig gázolni a kutyája termékében!
Claire
 
 


Claire, köszi, hogy valaszoltal! Ha jol értem azokhoz jartak, akik a MOM parkban tartjak?? Nem teljesen vilagos, bocs Kép! én mar csak azt varom, h olvadjon a ho, hogy legalabb megnézhessem a hovirag utcait. Most még képtelenség oda feljutni babakocsival... Mikor lesz mar tavasz???? Mindenesetre nagyon jol hangzik a lubickolas babaval!
Kampany: miért nem!

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Még 1X a kutyagumiról. Most már engem is zavar. Tudjátok, ez előtt a Ferencvárosban laktunk, és ott a járdán is ott szaglik télen-nyáron. Ha nyáron kora reggel sétálsz elő odúdból, akkor érzed a kutyagumi párolgását az aszfaltról. Hogy a porról, koromról, szotyiról (térdig gázoltunk benne), szeszes üvegekről ne is regéljek.
Ami itt van, az még élhető, de azért mégsem elfogadható. Itt senki sem veszi a fáradságot, hogy összeszedje a kutyája művét. Mert nem aszfaltra dolgozik. Kampányban benne vagyok.
 
 


Sziasztok!

Közben megoperálták az orrsövényemet, úgyhogy volt időm gondolkodni. Kép

Az jutott eszembe, hogy ha kutyatulajdonos vagyok és nincs a környéken szemetes, akkor mit tudok csinálni? Viszek egy alkalmas kis zacskót, és a séta hátralevő részét egy zacskóban lapuló kutyaszar meghitt társaságában teszem meg? Zsebrevágom? Kép
A kutyák ott intézik el, ahol mondják nekik? Ezért joggal lehet mondani a tulajnak, hogy miért nem egy szemetes közelében intéztette el a kutyájával? Tökre nem értek hozzá. Nem jár erre egy kutyatulajdonos esetleg, aki a másik oldal érveit is felsorakoztatná?
Lehet, hogy mégiscsak az önkormányzatra kellene koncentrálni, hogy teremtsék meg a feltételeket? (A II. kerületi Thémában azt olvastam, hogy az önkorm. nagy bután elpazarolta a pénzét és most rossz nekünk. A Budai Polgárban meg azt, hogy ügyesek, okosak, szépek. Kép)

Azért ez nagyon jó, hogy többen is szívesen tennének itt az elaknásítás ellen! Kép
Vera, én itt a környéken is sok anyagot látok az aszfalton, bár tény, hogy a fűben még többet.

Bóbita
 
 


Szia!
Gondoljatok arra, hogy vidéken minden udvarban van egy kis rész a kutyának, és érdekes, a "buta" falusi kutya tudja, hogy ott intézze a dolgát. Jobb családoknál városban is így van.
Meg ha kutyatartó vagyok, és a zacsit bedobom az első kukába, az sem tökéletes megoldás, mert ugye veszélyes hulladék, de azért a semminél jobb.
Meg kell jegyeznem, hogy engem nem csak az anyag, de a kutya is irritál, amikor pl szabadon rohangál, gazdi sehol, és a frászt hozza a gyerekre, meg rám. Esetleg megharap, mert volt ilyen. Claire
 
 


Sziasztok!
http://www.kepmas.hu/keret.php?konyvtar=admin/data/00000000/_fix/00000001&id=0
Az utóbbi évben sok publicisztikát írtam az anyává válásról, és a sorozat most hetente megjelenik a kepmas.hu-n. Folyamatosan raknak fel újakat ezután is. Anyáknak, leendő anyáknak szántam.
Figyelmetekbe ajánlom. Vitatkozni is lehet a témáról.
Vera
 
 


Sziasztok!

Vera,
nagyon kedves, ahogy leírod az anyává válásod történetét. És külön irígylendő, hogy pont az a foglalkozásod, hogy írj erről az embereknek. Mikor lesz folytatása?
Nem mentünk az utolsó tücsökzenére, mert végképp úgy döntöttem, hogy ez Kolosnak nem tetszik. Majd bekukkantunk valamelyik nap Hozzátok. Persze szólok előtte. Kép


Ööö, kicsit póriasabb téma: múltkor beszédbe elegyedtem egy párral, akik kutyát sétáltattak. Nekik "azt mondták" (talán az önkormányzaton?), hogy a zacskót tömködjék be az utcai csatornalefolyó rácsán. Elég környezetkárosító megoldásnak tűnik. Még az intim betétekre is rá van írva, hogy ne dobjuk a wc-be. Akkor mit keres a csatornában egy zacskó?!
Claire, sztem az tökéletes megoldás lenne, ha bedobná a kukába, én nem tudok arról, hogy a k.sz. veszélyes hulladék lenne. Viszont nálunk nemigen van kuka szabadon, a városiasabb részeken meg pláne nincs.

Bóbita
 
 


Hali!

nem tudtok véletlenül, itt a kerületben helyet, ahová el lehetne járni úszni egy 3 évessel? Szóval nem bébiúszásra, hanem rendesen. Esetleg olyan, ahol még én is tudok pár tempót megtenni?

Yoan
 
 


Sziasztok!
Köszi, Bóbita, a biztatást, hetente újat raknak fel.
Nem baj, ha nem szóltok, most már sokat vagyunk itthon, mert jó idő van, és jó a homokozó, meg lehet labdázni, hintázni.
Készítettünk egy kerítésre rakható figyelmeztető táblát a kutyásoknak. Még nincs kint, de a hétvégén kikerül. Ha ennek látjuk az eredményét, még szórólapot is készítünk, amiket bedobunk majd a postaládákba.
Nem tudtok véletlenül a Hűvösvölgyi út, a Pasaréti tér vagy a budakeszi út vonzáskörében jó kozmetikust, fodrászt? Mióta ideköltöztünk, visszajárok a régi jó fodrásznőmhöz, de mivel már a 9. hónapban vagyok, egy féléven belül, vagy itt a környéken, vagy sehol. Kozmetikusnál meg az elmúlt két év alatt egyszer voltam, mikor "nyaraltunk".

Yoan, májustól nyit a Külker strand, ami most szabadon látogatható, a lényeg, hogy havi bérletet kell vanni, vagy tíz naposat, napijegy nincs. Szeretik a gyerekesek. Nekem csak az a bajom vele, hogy nem tudsz bemenni a vízbe a gyerekeddel, mert a gyerekmedencébe Te nem mehetsz be, az úszóba meg ő. Cserébe garantált a medencék vizének tisztasága.
A Budakeszi útról közelíthető meg, kocsival elkanyarodsz a Dénes utcánál jobbra, s ott a Hársliget lakópark után. Busszal a Dénes utcai megálló után eggyel.
Most kell megvenni a bérletet, akár szezonbérletet, az olcsóbb, de így is drága.
Mi most júniusban fogunk megpróbálkozni először.
Vera
 
 


Sziasztok!

Vera, köszönöm szépen a tippet. Kép Majd megnézzük, bár az, hogy nem tudunk együtt pancsolni, az tényleg nem túl szerencsés.
Sajnos viszonzásul fodrászt, kozmetikust nem tudok ajánlani a környékeden, mert én nem arrafelé lakom.

Ha valakinek van még további strandtippje, azt is köszönnénk. Kép

Yoan
 
 


Sziasztok!
Yoan, szívesen. Majd szólj, milyen tapasztalataid voltak. Sajnos nem tudom, hol lehet megvenni a bérletet, abban segíthetne valaki, nekem, ha minden jól megy, hoz egy kedves ismerősöm.
Lányok, fodrász, kozmetikus tippjeiteket továbbra is várom!!
Kutyagumi. Kitettük a táblákat. Már miközben raktuk, egy kutyát sétáltató asszony jött arra, és elkiáltotta magát: Hű de utáljuk a kutyákat! (Az van kiírva, hogy a Kuruclesi kutyák sem tudnak összetakarítani maguk után. A 7. kerületben láttunk ilyet.) Aztán hétfő reggelre valaki filctollal kidekorálta, és teleszórta lelke ocsmány képződményeivel. Megrágalmazott valakit, nem minket. A rágalom nem volt kapcsolatban a kutyákkal, de a kutyája nevében tette. Új táblákat készítettünk, az eső elállta után kitesszük. Esőálló ugyan, de azért mégis könnyebb lesz kirakni.
Tanulság:
1. az utca többi részén szórólapozunk majd, mert más kerítésére nem tehetünk táblát.
2. Aláírjuk a nevünket, ne más ellenséges érzések és lelki problémák céltáblája legyen.
3. Nem biztos, hogy lesz a dolognak foganatja.

Mi a véleményetek?
Vera
 
 


Sziasztok!

Vera,
ez elég hervasztóan hangzik. Bár a mi egyik szomszédunk a minap késsel fenyegette a másikat, mert nem tetszett neki valami. Ehhez képest egy kis firka semmiség. Kép Nem is láttam a szórólapokat, feljebb tettétek ki?
Azért valami foganatja biztos lesz, legfeljebb nem közvetlenül. De hát ha belegondolok, konkrétan azok a kutyások, akik arra nem képesek, hogy az utca másik oldalán levő erdő oldalába tereljék a kutyájukat üríteni, azok semmitől sem lesznek hirtelen minta-állampolgárok.
Szerintem tök jó, hogy kitettétek. Ha lesz egy pici időm, én is csinálok szórólapot, már ki is találtam valamit.
Bóbita
 
 


Kedves Anyukák ,Apukák,Kismamák,Kispapák!

Mostantól a pelenka házhoz jön!
Szeretnél időt és pénzt megtakarítani?
Szeretném figyelmedbe ajánlani új pelenkafutár szolgáltatásunkat.
Kedvező áron vásárolhatók Libero és Pampers minőségű légáteresztő pelenkák.
Mini: 2 kg-6 kg = 33 .-Ft /db
Midi: 4 kg-9 kg = 35.-Ft/db
Maxi: 8 kg-16 kg = 37.-Ft/db
Junior: 12 kg-25 kg-ig =38.-Ft/db

Minimum rendelés 100 db. Az első,úgynevezett próba csomag amit a cég összeállít 10 , a kért méretnek megfelelő, de különböző mintájú pelenkából áll. Így több féléből tudsz válogatni a következő rendelés esetén. Szállítás 2-3 hetente. Fizetés a pelenka átvételekor a futárnak. Készpénzkezelési költség: 200 .-Ft/ szállítás
Ha felkeltettem az érdeklődésedet kérj bővebb információt Holló Krisztinától írj a hollokrisztina@invitel.hu ra, esetleg a hollokrisztina@hotmail.com MSN címre.
Vagy látogass el honlapunkra a www.pelenkacsomagkuldo.tar.hu ra.
Az ország bármely részéről veszek fel rendelést.

Köszönöm,hogy megtiszteltél figyelmeddel:
Holló Krisztina

Kellemes Ünnepeket Kívánok:

Kép

 


Szia Bóbita! A kerítésünkre táblát tettünk, még nem szórólapozunk. A tábla, ez a második, ez már egész héten érintetlenül kint van! Szórólapozáshoz megint kell egy nagy elhatározás. Előnye, hogy nemcsak a mi kerítésünk környékén remélhetjük a kampány hatását.(:
Vera
 
 


Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni Tőletek. A kerületi ovik érdekelnének, mert úgy tűnik, hogy már most jelentkeznünk kell, hogy 2007-ben felvegyék valahová a kisfiamat. A Batyihoz közel lakunk, ha tudtok ajánlani a környéken, azt megköszönöm!

Orsi
 
 


Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Kisfiamat szeptemberben be szeretném adni egy hidegkúti magánbölcsibe (államiba nem vették fel, és ezek vannak közel a munkahelyemhez). Kettőt néztem ki:

1. Iciripiciri magánbölcsi/ovi

2.Gyerekbirodalom magánbölcsi

Tegnap megnéztük mindkettőt, nekem a Gyerekbirodalom, férjemnek az Iciripiciri volt szimpatikusabb. Gyerkőc mindkét helyen jól elvolt. Szóval nehéz a döntés.

Ha valaki ismeri ezeket a bölcsiket, vagy hallott róluk valamit, vagy ismer olyat akinek ide járt a gyereke, stb., az írjon légyszi egy e-mail-t!

Előre is köszi a segítséget,

Zsófi


Sziasztok!
1000 éve nem jártam itt, de látom kicsit döglődik a dolog. A kutyagumi témára még visszatérek, de most mást szeretnék kérdezni: volt már vki közületek polgármesteri fogadóórán? Én bejelentkeztem, persze pont nem voltam itthon, amikorra időpontot akartak adni. A következő augusztusban várható ! Jó, mi? Tudom, hogy az egész kerületre jellemző, de most pont a szomszédunkban (is) épül egy ház, ami semmilyen előírásnak nem felel meg, köze nincs ahhoz, amire az engedélyt kapták. Irdatlan nagy lesz, magas, és nem maradsemmi zöld körülötte. Persze kapott büntit, de az ilyen anyagi hátérrekl vicc! van vkinek tapasztalata, mi ilyenkor a teendő? És bővebb infó a polgimesterről? Köszi: Claire
 
 


Fiatal Anyukát és Babát keresünk reklámfilm szerepléshez

Keressük azt az aranyos Babát, aki most 8-1O hónapos és Anyukájával szivesen szerepelne reklámfilmben. A forgatás 2006 augusztus 3. vagy 4. hetében 2 nap. Budapesten. Fontos, hogy se a Baba se az anyukája soha nem jelenhetett meg korábban nyomtatott vagy TV reklámban.
Jelentkezni lehet: 2006 július 15-ig, hétköznapokon 9-18 óra között
Nikoletti Petra
Strawberry Films
Telefon: 200 4040 vagy 06 30 9 427 758

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: