Új privát üzeneted érkezett!

Ti használtok már valamilyen naptejet, vagy valami hasonlót a gyerkőcöknél?? Lilinek már szépen barnul az arca, de nem kenem még semmivel neki!

KépKép
 


Edit! Nekünk Nivea van, valami baby vagy junior. Amikor ráfújod a gyerekre enyhén zöld, hogy lásd mindenhol bekented-e, de szinte azonnal beissza a bőre.

KépKép
 
 


Helló!

Hú, milyen éjszakánk volt! Éjfél előtt Lili felébredt, és csak sírt nem akart aludni. pedig álmos volt, mert a szemét alíg tudta nyitva tartani. Átvittük magunkhoz, és ott elszenderedett, de kb. egy órán keresztűl azt játszotta, hogy elaludt, felsírt, majd aludt tovább. Végül ott aludt el közöttünk, nem is akartuk átvinni a kiságyba, nehogy felébredjen!
Persze én semmit nem pihentem, olyan vagyok mint a mosott sz@r! :oops: :roll:
Nem tudom mi lehetett a baj, mert utána már aludt szépen, reggel fél 7 után ébredt! Imi azt mondta, hogy csak hisztizik, de annak szerintem elég durva lett volna, mert kb. úgy üvöltött amikor leraktuk, mint akinek a bőrét nyúzzák!

Edina, ez milyen faktorú naptej? Mert a gyógyszertárban előttem vett egy pasi Vichy 50 faktoros naptejet a gyerekének és valami 8000 ft-ot fizetett!!! :shock: :shock: :shock: Ezt elég soknak találom 50 ml. naptejért! :roll:
Te már kened vele Lili arcát?

KépKép
 

 
 

Sziasztok!

Már jobban vagyok, de tegnap elég durva volt. Délután lementünk sétálni, mert nem kuksolhat a gyerek itthon azért, mert beteg az anyja. Mikor hazajöttünk 39 fokos lázam volt! És még csodálkoztam, hogy szédülök odalent. :shock: :shock:
Reggelre csak hőemelkedésem volt, köszönhetően a panadol + algopirin kombinációnak. Egy óra elétréssel vettem be őket este. Persze vendégeink voltak, meg ma is jönnek!

Edit, nekünk van időjárás elleni krémünk, kettő is. De itt az egyik anyuka a baba hasonló krémjét ajánlotta nekem, mert abban is van fényvédő.ln nm..fv v ccv cv c xvfvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvsssssssssssss c x vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv v v v vb n nhbnhjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj n

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!
Nálunk Lili végigaludta az éjszakát, én néztem fél kettőtől tévét vagy egy órán keresztül :roll: . Hétkor meg arra keltem, hogy leesett az ágyról. :cry: :cry: De szegény visított, nem is sírt, nagyon megijedtem. De szerintem ő is, ezért volt a visítás.
Edit! Biztos nálatok is mocorognak már a fogacskák....
Nekünk ilyen Kép
van, csak 40 faktoros. Az árára nem emlékszem pontosan de olyan 2-3000 körül lehetett. Az arcát nem kentem vele, mert az mindig napon volt, meg volt rajta kalap. Akkor még nem vette le :roll: :roll: Lehet, hogy idén fogom? :?: Ja, és ez 200 milli.
Kriszti, gyógyulgassál...

KépKép
 
 


Hát inkább ez, mint a 8000 forintos. Ma ahogy elnézem nem nagyon lesz rá szükség. :( Itt úgy el van borulva, szerintem le sem fogok menni Lilivel! :?

KépKép
 


Vacak idő van. Nem baj: mosok, főzök, Lili meg elmolyol most magában :lol: :lol: Én délelőtt nem viszem le tuti, mert babakocsi kilőve, és összevissza sározná magát.

KépKép
 
 


Kriszti! Jobbulást!!!

Nekem naptejem a Sebamedtől van, igaz, csak minta, van vagy 3 kis dobozzal, 28 faktoros, de szerintem én is befizetek majd egy Niveára.

Sz*r idő van, itt volt anyám, elugrottam a kozmetikushoz egy szemöldökigazításra. Nézzek már ki vhogy...
Még ma muffint sütök, pogikat rendeltünk.

Tényleg, holnap még tanácsadásra is kell mennünk.

Szandit megvettük, naná, hogy kap játékot is, zenélős telefon, meg fajátékok. Vettünk 3 sapit is. De Zsombort se köti már nagyon le semmi. A szekrény nyitogatáson, fiókhuzigáláson, pakoláson kívül.... Most egy csomag bontatlan szemeskávéval játszik.
Zsombor is előszeretettel nyomogatja a csiga alját. :lol:

KépKép
 


Mi sem mentünk le. Itt alszik Lili az erkélyajtóban. :roll:

Volt itt a doktornő, meséltem neki az éjszakai történést. Megnézte, és azt mondta, hogy szerinte kezdenek mocorogni a fogai! :o
Kérdeztem a naptejet is, azt mondta, ha süt a nap, már az arcát és a kezét lehet kenni, és ő is ajánlotta ezt a Niveásat! :D Az a lényeg, hogy minimum 20-as faktorszámú legyen!

Lili újabban azzal szórakoztatja magát, hogy nyalogatja a billentyűzetét! Eddig csapkodta mint egy őrült, most meg főlé hajol, és nyalogatja! :o :shock: Vagy lehet, hogy ezt is enné??? :roll:

KépKép
 


A mi csigánk tegnap lemerült!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Lili mindent a szájába vesz még mindig. Seprőnyél, cipőtalp, telefon, távirányító, játszótéri kavics - bármi jöhet. :shock:

KépKép
 
 


Szasztok Mamák/Babák!!! :wink:
Üdv, Pimpóka-Évi! :D Tényleg gratula a szüléshez, valóban élmány volt... nekem is. Alig várom a következőt.
Ja, ahogy Edi mondja, lakáseladás, hitelkérelem beadás, plusz egyéb elintéznivalók itt, a kerületben (jegyző stb). Úgyhogy megyünk minden nap ügyintézni Benővel... Eközben kezd kinyílni a világ, még kevesebbet alszik, még többet igényel. Ja, és JÖNNEK A FOGAK. Az, hogy mikor bújik elő, még nem tudni, de kínlódunk. Mindemellett fejlődésugrik, hol 4,5 óránként, hol 2 óránként enne. Én kezdem úgy érezni magam, mint újszülött korában. De azért rendben vagyunk. Vidámság és boldogság a köbön.

Én csak körömvirág krémmel kenem Benő pofiját. Nemtom. :shock:

Húúúúúúúúúúúú, Zsombinak nagyon izgi. :roll:

Kittina, vigyázz nagyon magadra. Én is ettől tojok rettenetesen mindig. :?

Pusziiii.
 
 


Azt hiszem Lili ma azt mondta, hogy "nem jön". :lol: A csőrös pohara néha eldugul a rostoktól, gondolom most is az történt, mert kijött vele a konyhába, megrázta, és akkor mintha ezt mondta volna. És tényleg el volt megint dugulva :shock: :lol: Egyfolytában jár a szája amúgy, csak értelmet nem látok eddig benne a mama, apa, nem, vaú, baba szavakon kívül. Egy időben ugyanígy sokat dumált, de aztán jött a járás, és néha napokig nem is mondott semmit. Bár igyekszem "szoktatni" a beszédre, mert most tart a rámutatós "ööö" korszaknál - ami nála ugyan "ne-ne" vagy "nen", de mindig elmondom neki, hogy mi micsoda, kérem, meg tessék - hátha egyszer foganatja is lesz :lol: :lol:

KépKép
 
 


Sziasztok!
Kép BOLDOG SZÜLINAPOT ZSOMBINAK!!!! Kép

Ma éjszaka nem volt semmi, aludt Lili. Persze 6-kor már ébredezett! :roll:

Eni, jó nagy fába vágtátok a fejszét, de reméljük sikerül mindent könnyen elintézni! Lényeg, hogy jól vagytok!

Edina, nem semmi Lilitek! Amikor Lili is elkezdett felállni, meg lépegetni szinte alíg beszélt, volt, hogy egész nap nem szólt egy szót sem. Most mondjuk 3-4 napja be sem áll a szája, az útcán is mindenkire kiabál, hogy "baba-baba" ! :lol: :lol: :lol:

KépKép
 


Zsombinak maqgyon boldog első születésnapot kívánunk!!!!
Kép


Nem tudunk sehová se menni, mert cserélik a kaputelefonokat. Ugyan az van kiírva, hogy 11-től 3-ig, de 9-kor lent voltam, és már akkor bütykölték. Pedig dolgom is lenne, meg tegnap se voltunk lent. :twisted:

KépKép
 
 


Lili belenyúlt :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: Én meg nem olvasom át, hogy mit küldök el.. :?

KépKép
 
 


Köszönjük a köszöntéseket!

Már 1 órától van áram!! Voltunk tanácsadáson, ott is megnézték a torkát, meghallgaták, de semmi, szerencséére. Mondta a dokinéni, hogy az rágófogai is mocoroghatnak. :shock: Alul már kibújtak. Így eddig van 8.
Most alszik a szülinapos, de délutántól indul a roham, a 4 napra be vagyunk táblázva.
Zsombor is halandzsázik állandóan, olyan jó hallgatni a dumáját.

Eni, nem semmik vagytok! Költözés megint. Reméljük gördülékenyen megy minden. Jó hamar jönnek azok a fogak.

A lakásban meg lehet fagyni, na ilyenkor irigylem a gázos lakásokat.

KépKép
 


Azt elfelejtettem írni, hogy nem csak árem, hanem melegvíz sem volt. :evil:

KépKép
 


Azt elfelejtettem írni, hogy nem csak árem, hanem melegvíz sem volt. :evil:

KépKép
 


Azt elfelejtettem írni, hogy nem csak áram, hanem melegvíz sem volt. :evil:

KépKép
 


bolbond ez a babanet, csak 1x küldtem el

KépKép
 


Akkor halmoztátok az élvezeteket: se áram, se melegvíz! :shock: :D

Kitartást a bulihoz, majd írj, hogy sikerült!

Mi megint sétáltunk délelőtt, most egy kicsit zombi vagyok, úgyhogy délután szerintem semmi program nem lesz csak ittho játszunk!

Totál ki voltam akadva, hogy ma mindenhol az EB-ről volt szó! Én egy általán nem lepődtem meg. Még is mit gondoltak? Egy normális stadionunk nincs, pocsék a focink, ráadásul semmit nem fejlődtünk az utolsó pályázat óta! :shock: :shock: :shock:
Horváth otthonszülő Ágnes mégis csak miniszter lesz!!! Remélem ő is lemond majd hamar!

KépKép
 


Na, 3 év után végre van működőképes kaputelefonunk. Eddig csak beszélni tudtunk, beengedni senkit sem. :shock:
De nagyon okosan csak az van kiírva, hogy melyik lakáshoz hányas kódot kell megnyomni, az nem, hogy név szerint ki lakik benne :lol: :lol: Szerintem a mi ismerőseink fele meg nem mondja, hogy hányas lakásban lakunk :lol: :lol:

KépKép
 
 


Helló!

Nálunk vagy két hete a kapunyító kódot kellett lecserélni, mert a takarítónőnk reggelente többször botlott hajléktalanokba a lépcsőházba. :evil: Azóta szerencsére eltüntek. Bár már nincs is olyan hideg. :roll:

Ma, ha minden jól megy ott alszunk az anyóséknál. Meglátom Lili hogy viseli majd. Egyszer el kell vele kezdeni, mert jön a nyár, és jó lenne, ha már nem csak néhány órára szaladnánk mindíg haza.

KépKép
 


Sziasztok!
Szilvi, hogy telt az első szülinap? :lol: :lol:
Azt olvastam, hogy a miniszter-asszony nyárra tervezi az esküvőjét, de lehet, hogy elhalasztják. :lol: :lol: És ezek szerint nem is terhes. Viszont ahogy elnézem: szép nagydarab...Nesze neked prevenció. :lol:
Sajtószemlénk folytatódik: megszületett a Bochkorék lánya. (Magánklinikán). Csiszárék ikereket várnak. :lol: :lol: Csípem azt a palit :lol: . És Norbi szerint a szépségkirálynő túlsúlyos, és nem tud beszélni. Mondja ő, akit a saját nevét nem tudja kimondani... :? Sanyi még mindig a szülinapi tortáján háborog, hogy ketten voltak rajta a nejével, és a gyerekek nem. Meg a 4 millás óra. Szegény asszony ennyit kapott a jégenbohóckodásért. Szerintem én akkor se adnék 4 millát egy óráért, ha lenne annyi pénzem rá... :shock: :shock: :shock:

KépKép
 
 


Soha nem mertem a jégre menni, de én 2 millióért is megtenném. :lol: :lol: :lol: Mellesleg ilyen nagy szegénység mellett talán nem is kellene hangoztatni azt , hogy mennyibe került. Neki csak egy óra, minket meg mondjuk kihúzna a lakákölcsönből! Ja, én boldog lennék, ha olyan hájas lennék, mint a szépségkirálynő!!

Kiváncsi leszek, hogy Bochkorék meddig maradnak együtt. Mint műsorvezető szeretem (már hónapok óta nem is hallottam :lol: :lol: :lol: ), de mint pasi én megőrülnék tőle. Nem egy kifejezett apa-típus. Főleg, hogy most Palikkal készül katonáskodni!

Látáttok az smsbandit?? én komolyan majdnem elbőgtem magam, olyan sz@r!!!

KépKép
 


Sziasztok,

tegnap mi is voltunk tanácsadáson, Győri kapuba járunk, mert ott van az orvosunk. Mindenki csodálkozik, hogy miért viszem innen a Csabai kapuból oda. Hát mindegy, de nekem ez az orvos volt szimpatikus.
Kapott Lelle oltást, kettőt is, egyik a háromhónapos kötelező volt, a másik meg agyhártyagyulladás elleni. Én beadatnám neki a Rota ellen is, de az orvos nem nagyon hajlik rá... hát még van egy bő hetem, hogy döntsek, mert különben kifutunk az időből.
Lelle nagyon sírt én is vele...:D de kint a váróban már egymás ellen sírtak a gyerkek, bent szintúgy. Így a mi jókedvünk is elszállt, hát sírtunk mi is.
Utána bevásároltunk a tescoban, és irány haza, a tescoban aludt vagy 10 percet. Ittonn meg adtam neki egy kúpot, hogy nehogy belázasodjon.
Olyan édes, már úgy tudja szorítani a nyakam. Nagyon tetszik neki a hozzátápi, élvezi az új ízeket.

Edit, ha van kedved és hétfőn sétáltok, akkor összefuthatnánk a Népkertben vagy valahol. Ha sétára alkalmas idő lesz.

Most épp alszik a kis drága, ilyen nem volt még, hogy betettem a kiságyába és ő ott saját maga elaludt. Én szoktam elaltatni, sokan mondták már, hogy jól elrontom ezzel, de én imádom elaltatni és egyébként is nehezen alszik el, csak este megy könnyen.

Na, amig kicsit alszik vasalok.

Boldog szülinapot a kis szülinaposnak!!!

Kép

Kép

Kép

Kép
 
 


még egy, tudnátok segíteni nekem esetleg.
Gyermekortopédust keresek akinek van magánrendelője. A kistarcsai kórházban 7 hetesen azt mondták, hogy a jobb oldala kötött, de csak tornáztassam, tornáztattam, tegnap a dokink azt mondta, hogy a bal oldala kötött. Na, akkor most, hogy is van ez? Egyszer jobb, máskor bal? Megyünk a gyek-be majd, de csak egy hónap múlvára kaptunk időpontot, addig viszont ha tudok, csinálnék vele valamit.

Ha ismertek Miskolcon vagy környékén olyan gyermekkortopédust, aki magánban is fogad, vagy hamarabb, mint egy hónap, kérlek titeket adjátok meg az elérhetőségét.

Kép

Kép

Kép
 
 


Naggggyon csajos Lelle!!! :lol: Én mai napig altatom Lilit, de engem nem zavar, szeretem azt a pár percet. :wink:
Agyhártyagyuszis oltást Lili 1 éves kora után kapott, akkor már csak egy kell. Én többet nem is nagyon akarok neki beadatni.
Edit! SMSbandi tényleg gyalázat volt... :? :? :? Ma mennem kell a bankba, élmény lesz Lilivel ha megint nem akar babakocsizni. A 24-essel simán be tudtunk volna buszozni háztól bankig, de ugye az már csak a Búzáig megy :? :?
Gyalog meg.... :shock: :shock: :shock: :shock:

KépKép
 
 


Éva! Majd megkérdezem, szerintem hétfőre tudok valakit mondani, mert van ismerősöm az ortopédián, ő biztos tudja ki rendel magánban. Elvileg én is, csak nem jut eszembe.... :?

KépKép
 
 


Aki minket vizsgált doktornő, annak van magánrendelése is. Előkeresem majd neked az elérhetőségét. Nagyon aranyos dokinő!

Most indulunk sétába, mert Lili extra nyűgös! :shock: :roll:

KépKép
 


Mi most jöttünk fel, aludnia kellene, nekem meg főzni, de néz rám nagy dacosan, és azt kiabálja az arcomba, hogy "nem-nem". :lol: :lol: :lol: A babáját a kezembe adta, majd a szája elé tette a kezét, hogy "csss" - gondolom a baba alszik ma helyette :lol: :lol: :lol: Amúgy ezen a babán olyan jókat szoktam röhögni: Lili újszülött ruhái vannak rajta; nemrég még ő hordta őket, most meg már olyan babával játszik, amire jó :lol: :lol: :lol:
Reggel mostam fel a konyhát-folyosót, ilyenkor be szoktam tenni Lilit a kiságyba, hogy ne legyen útban. Ma magától elindult a szobájába, amikor meglátta felmosót, és csak annyit mondott: na. de olyan "na jó" hangsúllyal. :lol: :lol: :lol: Büdös banya. :lol: :lol:

KépKép
 
 


Elég jól telt a tegnap. Zsombor a tortához nem nagyon akart hozzányúlni, csak állt előtte és nézegette. Szerintem túl sokan voltunk körülötte. A zenélős telefon azért bejött neki. A lufikat addig gyömöszkélte, amíg ki nem pukkadtak, így nem nagyon hagytunk előtte egyet sem, mert a frász kerülgetett, mikor elkezde a kezét a lufin húzni. Egyébként nem ijedt meg amikor kidurrant.

Az első számú vendégdömping megvolt, ma jön a folytatás. Alig aludtam vmit, állandóan Zsombort takargattam, mert lerúgta a takarót, hajnalban meg mikor felébredtem akkor is ki volt takarózva, de olyan hideg volt a lába.... pedig jól felöltöztettem, gyorsan magam mellé vettem felmelegíteni. Biztos fázott.

Kép
a tortával

Kép
1 éves komoly kispasi

Kép
motorozás is volt ám

KépKép
 


Nagyon komoly, tényleg! A barátnőm lányánál azt láttam, hogy a 3. szülinapja volt az első, amit már élvezett, ill. felfogta és élvezte azt, hogy ez most róla szól, őt ünneplik.
Lilinek ugyanilyen motorja van, csak zöld :lol: :lol:
Lili is folyton kitakarózik, és ma éjjel hallottam, hogy szörcsög, meg horkangat álmában. :shock: Most alszik, de már harmadszor ébredt fel arra, hogy a konyha meg az ő szobájának közös falában megy az összes vízcső, és főztem, mosogattam...

KépKép
 
 


Isten éltesse a nagy Zsombort! Csuda komoly kislegény ám! :) :)

KépKép
KépKép
 
 


Helló!
Túléltük a nagyinál alvást! Lili szerencsére végig aludta az éjszakát, az altatás ment talán egy kicsit nehezebben. Mi nagyon sz@rul aludtunk viszont. Az anyósék ágya rettentő kemény volt, ráadásul úgy nyikorgott, hogy meg sem mertem moccani, nehogy felébresszem Lilit! :roll: Még délelőtt is ott voltunk, úgyhogy kiunokázták magukat! Holnap meg megyünk anyámékhoz! :roll: :wink:

Lili pár napja elkezdett veszekedni. ha valami kell neki, és mondjuk nem kapja meg, akkor azt a 2-3 szót amit tud emelt hangon ismételgeti. Haláli!!! :lol: :lol: :lol: Ha meg valami sérelem éri, akkor könnyes szemmel kiabálja, hogy "mamma-mamma" .Imádni való!!!
Mellesleg a nagyik nem bírják betökélni, hogy én szeretnék a Mami lenni, ők pedig a Nagyik!!! Mindíg mondják Lilinek, hogy itt a mama,gyere mamához,stb! :? :roll:

KépKép
 


Egész nap kint voltunk anyánál, oda jöttek ki a barátnőmék is, grilleztünk, dumcsiztunk. Zsombor kapott tortát is (harmadik), na végre beletúrt rendesen. Tegnap keresztanyámék voltak itt, ők is hoztak tortát, de az még csak egy ujjal tútkálta meg csak. Hát igen, három a magyar igazság. Itthon meg tortamérgezés. :shock:

Tehát a tortaismerkedés fázisai:
Kép
ez volt a második torta, egyujjas alagútfúrással

Kép
ezt már nem aprózta el

Kép
kismalac, kismalac röff-röff-röff

Bocsi a sok képért....

KépKép
 


De édes! :lol: :lol: :lol: Nosztalgiázok itt a két hónappal ezelőtti Lili-bulin :lol: :lol:
Edit! Mi még nem aludtunk Lilivel sehol, alapvetően én sem szeretek máshol aludni :shock: :shock: Már csak ilyen nyugdíjas a tempóm. :lol: :lol: Ez a mama/mami/téma mindenhol előjön? Anyám, anyósom is bepróbált vele, anyámnak eljutott az agyáig, hogy ő a nagymama, anyósomnak még mindig nem. Amúgy a vicc ebben az, hogy se én, se Sanyi nem hívtuk mamának a nagymamákat :? :? A barátnőm lányának van a sima nagyi, és papó, meg a kutyás nagyi és kutyás papó. Anyám mindig azt fújja Lilinek, hogyne szórja szét a kaját, mert jönnek rá a hangyák, úgyhogy mondtam neki, hogy én nem fogok rászólni a gyerekre, ha mejd "hangyás nagyinak" fogja hívni. :lol: :lol: :lol: A másik meg a mártír nagyi :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:

KépKép
 
 


Sziasztok!!
Mártír nagyi :!: :oops: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tegnap a változatosság kedvéért anyuéknál voltunk. Csak egy hajszál választott el attól, hogy ne pakoljunk össze, és induljunk haza egy óra elteltével.
Tízórai után indultunk, ilyenkor szokott aludni Lili, de most nem akart a kocsiban, csak egy keveset aludt. Otthon persze, hogy egy idő után nyűgös volt, meg fáradt. Amikor el akartam altatni anyu rendesen megsértődött, mert így nem tud játszani vele, stb. Utána elmenünk a nagyimhoz, ahol el is aludt az udvaron, de addig piszkálták, nézegették, amíg felkelt!
Persze, hogy uzsi előtt már megint csak a szemét törölte, meg este is alíg bírtunk vele!!! :roll: :?

Szilvi, nagyon édi Zsombi a képeken!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kriszti, hogy vagy?

Eni, hogy álltok a lakással? Beni jól van?

KépKép
 


Éva, jöttök ma ki a Népkertbe? Összefuthatunk akkor, ha gondolod. Lilinek rózsaszín sport babakocsija van, én szemüveges, hosszú hajú vagyok. Általában a szökőkút környékén szoktunk "nyomulni"!! :lol: :lol: :lol:
Tíz után indulunk itthonról, de még el kell mennem a postára, szerintem olyan 3/4 11 körül érünk ki. :wink:

KépKép
 


Sziasztok,

Edit, megpróbálunk kimenni mindenképp, csak virágot ültetek a ládákba és még itt vagyunk anyóséknál.
De akörül ott leszünk mi is remélem, nekünk szürke mózeses kocsink van én szemüveges, magas, szőke (kissé lenőtt:D) hajú vagyok.
Kereslek majd!

Tudtok nekem akkor elérhetőséget a gyermekortopédushoz?

Szép napot nektek!!!

Kép

Kép

Kép
 
 


Először is BOLDOG SZÜLINAPOT ZSOMBINAK!!! Igazán tetszik... tök jó fej kiskrapek!
Edit, ettől tartok a legjobban. Ütni-vágni tudnék, ha a gyerekemen látom, hogy fáradt-nyűgös, és vki/vkik miatt nem tud aludni. Mondjuk olyan külső körülmények miatt, amiket ki lehetne iktatni... Röviden, ha idétlenkednek, nyüzsögnek körülötte. Ráadásul nem az idegenek csinálnak így. Mindegy. :?

Mindenféle komment nélkül, hétvégén jönnek anyósomék. Rokonynál lesznek napokig, így gondolom, mi is előfordulunk majd. Kimegyünk egyszer, és kész. Benőnek pihi kell. Hála égnek egyelőre lehet őt hozni-vinni akárhova, HA EZ NEM KAVAR BE a napirendjébe. Magyarul ugyanúgy eszik-alszik, ahogy megszokta.

Azért volt kiscsaládozás vasárnap? Mi igyekeztünk... :roll:
 
 


Na, ennyi eszem van, két napa alatt el is felejtettem az ortopédust :!: :lol:

Aki minket vizsgált: dr. Riskó Ágnes, nagyon kedves dokinő. Neki van magánrendelése, de ha jól emlékszem a kórházi telefonon kell érdeklődni, és időpontot kérni. 515-200/1207. mellék

KépKép
 


Szilvi! Ez a Zsombi nem kispályás. :)

Mi szombaton nagyanyámnál voltunk, kórházban volt, meglátogattuk. Meglepi volt, mert se anya, se nagynéném nem szólt neki, hogy megyünk! :) Zsomborka szétszedte volna a kórtermet, ha hagyjuk neki! :wink:

Nálunk kicsit furcsa ez a mama-anya dolog. Zoli az anyját mamának, az apját papának szólítja. Én anya-apa párti vagyok. Vagyis az én gyerekem engem anyának, Zolit apának fogja szólítani. Anyósomék lesznek a nyagyik, anyáék pedig mama-papa. Na nem vagyok amúgy nagyon vaskalapos, de kell valami rend. Zoli szülei nem is nagyon forszírozták a dolgot, egyszer elmondtuk nekik, hogy mi édesanya/anya, édesapa/apa vagyunk Zsombinak, és fogták. :)

Hihetetlen, hogy Benedek lassan 3 hós lesz! Hogy röpül az idő!

Épp tegnap este gondolkodtam el azon, hogy alig 2 hónap múlva Zsombor is egy éves lesz! :shock: :shock: :shock:

KépKép
KépKép
 
 


Éva, én nem tudok ortopédust, mi nem voltunk.

Edina, neked Lili elsőre megette a joghurtot? D. activiátt vettem, tegnap evett pár kanállal, ma raktam neki bele banánt, de most már 2 kanál is alig csúszott le.

Nálunk apa-anya megszólítás lesz a felállás, a nagyik, meg nagyik/papó lesznek. Nálunk anyósom szokott édesanyázni.

Mi akkor aludtunk anyámnál még amikor Zsombor pár hós volt, én mondjuk én sose aludtam sokat...

Megyünk sétálni, mielőtt Zsombor leamortizálja a gépet.

KépKép
 


Sziasztok!
Nem tudom mi van Lilivel: tegnap este fél hattól ma reggel fél 7-ig aludt. Csak enni keltettem fel, meg átpelusozni, a fürdéssel nem is kínoztam. És most megint alszik :shock: :shock: Úgyhogy hosszú-hosszú idő után gyakorlatilag volt egy esténk kettesben apával :lol: :lol:
Edit, te nagyon jól bírod a kiképzést, és ilyenkor már ordítok meg pakolok. :oops: :oops: A legjobban azt utálom, amikor "kínozzák" a gyereket, nem veszik figyelembe, hogy nem egy játékbaba, neki is vannak igényei. Pláne, ha látom rajta, hogy zavarja, hogy nyúzzák, még szólokis finoman, hogy hagyni kéne, és csak azért is :twisted: :twisted: :twisted:
Éva! Nekem is a Riskó doktornőt javasolták, mindjárt küldöm a mobilszámát priviben.
Én nem szeretem, ha mamának hívatja magát anyám vagy anyósom. Lili engem hív mamának, magától, egyértelműen rám mondja hónapok óta. Amúgy azt se bírom, amikor valaki saját magának ad becenevet. :shock: :shock: És amikor anyám meg anyósom "mami"-zik, akkor ebben is ezt érzem.

KépKép
 
 


Szilvi!
Nekem eszi a joghurtot Lili, de mostanában gyümölcsjoghurtot veszek neki, meg Danoninot - bár ez utóbbi inkább túró.
Ma azon merengtem itt az oldal előtt, hogy vajon kinek lesz először két vonalzója? :lol: :lol: :lol: Mi jövő év elején vágnánk bele tervszerűen a projektbe. :lol: :lol: Bár ha rá is annyit kell várni, mint Lilire.... :shock: :?

KépKép
 
 


Lilivel én is megkóstoltattam már a natúr joghurtot, és csak úgy nyelte. Persze a tejtermékekre is azt mondta a doktornő, hogy majd 1 éves kor után. Nem sokat adtam neki, csak vagy 4-5 kanállal, mert úgy nézte, ahogy eszem. gondoltam, majd nem kell neki az íze miatt, de ette.
Bezzeg a banán nem kell neki, csak gyümölcspürében eszi meg. se magában, se más gyümivel nem kell neki! :shock: :roll:

KépKép
 


Tejtermékeket Lilivel olyan 10 hónapos kora körül kezdtünk (röhej, de olyan sok mindenre nem emlékszem :oops: ), most már eszi a joghurtot, túrót, tejfölt - ezek nagy kedvencei, ill. adtam már neki laktózmentes tejet.
Nálunk a gyümölcsök alapból nem nagyon mennek, néha elrág egy negyed almát vagy banánt, de nem nagyon csúszik. Lében issza nyakló nélkül; próbáltam már, hogy nem adok neki gyümölcslevet, csak vizet, és hátha akkor jobban eszi, de nem jött be. :roll:
Éva! Találkoztam egy gyerekortopédián dolgozó ismerőssel a játszótéren, őt is megkérdeztem és Kozma Andrea doktornőt javasolta :shock: :lol: Mi is nála voltunk csípőszűrésen, nagyon alapos és kedves volt.
Ma majdnem kidobtam Lili egyik cipőjét. :shock: A kis büdös beletette a kukába, még jó, hogy valami papírokat dontam ki előtte, és nem pl. a kávézaccra dobta. (Vászon)Így is állandó meglepetés az életem: mobiltelefon a evőeszközök között, tampon a cipőmben, apa táskájába egy pelenkát rejtett, a játékai között is mindig találok valami nem odavalót :lol: :lol: :lol:
Tök jó dolgom van a játszótéren délután. Van három nagylány, akik alig várják az enyémet (olyan 5-6 évesek)és órákig eljátszanak vele. Anyáskodnak felette persze, de Lili élvezi, hogy ugrálnak körülötte. :lol: Én is élvezem, hogy nem kell futnom utána, csak figyelni. :lol:

KépKép
 
 


Sziasztok,

köszönöm szépen a telefonszámot. Sajnos nemrég értünk haza és csak most tudtam olvasni, de holnap reggel fel is hívom, hátha fogad hamarosan.
Mi ma találkoztunk Edittel, olyan édes Lili és micsoda kis kalapja van. Lelle kicsit sírós hangulatában volt épp, mert olyan álmos volt, meg tele volt az orra, de aztán elaludt és nagyon édes volt, mert többet aludt a megszokott 10 perctől. Aztán hazamentünk, elültettem még a fűszernövényket, és elmentünk az Obiba.

Edina, nagyon huncut kiscsaj a te Lilid!!!

Kellett valaki kislányának terpeszbetét hordani? És itt mikor kell menni egyáltalán? Mert mi már voltunk 7 hetesen Kistarcsán, de itt meg talán 4 hónaposan kell. Úgyis viszem, ha kell, ha nem.

Na, még egy, nektek milyen volt amikor elapadt a tejetek? Nem voltatok lázasok vagy ilyesmi?

Na most húzok! Köszi mégegyszer az elérhetőségeket!!!

Kép

Kép

Kép
 
 


Helló!
Nekem egész délelőtt nem jött be az oldal! :evil:

Lelle is nagyon édes volt, remélem legközelebb már jobb kedve lesz! :lol: :lol: :lol:
Nekem nem okozott semmi panaszt amikor elapadt a tejem.
Mi Lilire első perctől adtuk itthon a terpeszbetétest, de neki volt is eltérés a két combiján! Bár nekünk a doktornő akkor is hordatta volna, ha nem mondják a kórházban. Lilit ugyanis látta kétnaposan egy ortopédus, mert befelé forduló lábfejjel született. :( A csípőszűrés úgy tudom, hogy kötelező, de szerintem nem ártasz neki, ha adsz rá, lányoknál amúgy is gyakoribb a csípőficam. :cry:

KépKép
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: