Új privát üzeneted érkezett!

Menyasszonyként ott kezdtük, kismamaként folytassuk itt...

KépKép
 
 


Továbbra is úgy tartom, hogy a mellszívók és a pelenkák kérdéskörét nem egy esküvői oldalon kell megvitatni. Természetesen fent említettek közül bárki mással szívesen elmélkedem a fentiekről.

KépKép
 
 


Na itt vagyok! Kicsit sokára sikerült regisztrálni!!! Kép

KépKép
KépKép
 
 

 
 

Nekem 3 napba telt, rá se ránts!!! :-)

KépKép
 
 


Nekem azt mondta a védőnő, hogy ha gyorsan növünk, akkor vigyázni kell a striákra. Úgyhogy kenem magam vastagon terhességi csíkok elleni krémmel. :-)Csíkom még nincs, viszont már köldököm se. :-)

KépKép
 
 


Figyu!
Nekem amúgy is vannak csíkjaim... Amilyen jó kis hájpárnácskák nőttek a combomra, meg a hasamra. Kép De milyen krémet használsz? Sima narancsbőr ellenit, vagy speckót?

KépKép
KépKép
 
 


Spécit. A Milupának (amiről eddig azt hittem, hogy tápszer) van kifejezetten terhességi csíkok elleni krémje. De a barátnőmnek valami Avonos jött be. Tegnap vettem észre, hogy a köldököm körül tök vékony meg fényes a bőr...
Bízom a génekben. Anyám 32 kilót hízott a tesómmal és egy darab striája sincs...Így ötvenen túl még a narancsbőr is elkerülte, pedig nem gebe. Hátha...

KépKép
 
 


Te is úgy tudod, hogy 30 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kell a gyerek anyakönyvezéséhez? Mindenhol ezt írják, de én ezt olyan hülyeségnek tartom. Miért kérjem ki 2000-ért a másolatot, mikor ott az eredeti? Ráadásul abban nincs benne (vagy igen?) hogy hogyan döntöttünk a gyerekek vezetéknevét illetően.Pláne Lilibálint már csak azért is csak az apja nevét kaphatja, mert én is azt vettem fel.

KépKép
 
 


na, próbálok bejutni...
 
 


Sikerült!!! Sziasztok. Visszatértem, bár pocakom egyelőre csak pizzától lehet, de készülök.
 
 


Én szorítok, Eni! Körülöttem is annyi baba született mostanában, hogy csoda lett volna,ha én nem esek teherbe. Az esküvői babonák között van valami olyasmi is, hogy fiú gyereket kell adni a menyasszony kezébe, és akkor az első gyerek fiú lesz. Meg ha kiborul valami. Íme egy kép egyik táncpartneremről, és kiborítottam egy csésze kávét is a lagzin...Bár Lilibálint nekünk akkor már pocakban volt..Kép

KépKép
 
 


Helloooo,
Erősen gondolkozom, hogy volt-e kisfiú a kezemben, de nem:-((( Csak jéger, meg férj, meg a pap keze:-) Az is jelent valamit. Odáig már eljutottunk, hogy férj tűri a babakocsi-nézegetési-mániámat, és korántsem ellenzi a dolgot. Egyébként, ha már ott tartunk, hogy "kell-e vagy nem és mikor", én tényleg örülnék, ha csak úgy jönne. Amennyiben túlságosan rákészülnénk, az olyan, mintha megvalósítanánk a tervet. Pedig az igazi az lenne, ha terveket és minden egyebet felborítva, csak úgy jönne Emmabenedek.
 
 


Krisztiék szerintem így tervezték, mi meg már nem is számítottunk rá, hogy összejön,így nem "gyerekcsinálós projektek" voltak. Aztán itt van!!! KépSzerintem nincs recept, de akkor jött, amikor jönnie kellett. Mondtam már, hogy sem én, sem férj nem ragaszkodtunk hozzá, hogy esküvő után legyen csak baba, de úgy látszik a pindur konzervatív. Kép Miután bejelentkeztünk a polgármesteri hivatalban, hetekkel utána estem teherbe.KépMa megvettük a festéket és a tapétát a gyerekszobához. Macis.

KépKép
 
 


Leila, mikorra vagy kiírva?

Hol fogsz szülni és kinél?

Kép


Nem tudni pontosan, valamikor február végén, március elején. A megyeiben Takács főorvosnál tervezzük a világrajövetelt, évek óta hozzá járok.

KépKép
 
 


Azt, hogy mi lesz nem tudták megmondani, vagy ti nem akartátok tudni?
Nem tudod hol csinálnak 3D-s UH-t? Meg hogy mennyi. Bár holnap megyek az itteni védőnőhöz, hátha tudja majd ő.

Kép


A vasgyári kórházban 9000 Ft.
Először nem érdekelt, utána elfelejtettük megkérdezni, majd nem mutatta meg. Kép

KépKép
 
 


Az nem is annyira gáz ár. Azt hittem több. Bár lehet a dvd és a kép több lesz. De nem baj!

Köszi!

Kép


Ennyit kell még lépkednie a gólyának, hogy ideérjen hozzánk:

<!--attachment: e2y6p1-330629.html*mime_html.gif*text/html*2.6**e2y6p1%2ehtm --><center><pre>
Kép
e2y6p1.htm (2.6 k)</pre></center><!--/attachment-->

Kép


Jó reggelt! Ma mennem kell tanácsadásra. Utálom, hogy mostanában mindig ott van a doki, pedig korán megyek, és egyfolytában szövegel, holott másik kórházban saját orvosom van, a védőnővel meg 2 szót nem tudok beszélni, mert "tessék beküldeni a következőt". A másik kedvencem, hogy nincs nevem: "anyuka, kismama". Pedig ott van előtte a papíron. A múlt héten úgy felhúzott, hogy életem első 180/100-as vérnyomását produkáltam neki, holott 130/90-nél soha, sehol nem mértek még magasabbat. KépKözben a szívbajt is rámhozták, mert a megyeiben ki van hangosítva a Doppler, és hallod a baba szívhangját, a tanácsadáson (Semmelweisbe járok) meg nincs. Tisztára megijedtem, hogy baj van, amikor nem hallottam. A megyeiben viszont az a kedvencem, hogy megvizsgál az orvos, és utána 3 nővérke kis túlzással karba tett kézzel áll feletted, és szerintem magukban fogadásokat kötnek, hogy mennyi idő alatt és milyen pózban jutsz le a vizsgálóasztalról, mert segíteni nem segít egyik sem. Kipeckelt lábbal, nagy hassal, kapaszkodó nélkül majd megoldod valahogy...

KépKép
 
 


Na jó reggelt mindenkinek!

Nekünk a baba tervben volt, de csak februári foganással. De nem bánjuk, hogy már szeptemberben "elkészült". Kép
Edina, szóval a milupa, oks, majd veszek valamit. Azt olvastam, hogy ilyenkor puhítani kell a bőrt, hogy jobban tudjon nyúlni.
K

KépKép
KépKép
 
 


Én nem értem ezt a tanácsadás dolgot. Nekem azt mondta az orvos, hogy menjek el a védőnőhöz tanácsadásra. Szóval nekem van a magán dokim, akihez járok UH-ra és van a védőnő, de mellette nincsen orvos. Csak simán. Akkor nekem még kellene járnom valahová?????????

Kép


Nálunk úgy van, hogy van egy körzeti nőgyogyi, aki tartja a tanácsadást. Előtte kell a védőnővel tárgyalni, megméri a vérnyomást, súlyt, ideadja a beutalókat a laborhoz. Szóval minden egy helyen van. Aztán, amikor végzek a védőnővel, és a doki megjött, akkor lehet bemenni hozzá. És ezen felül van a választott doki, akivel egyébként konzultálok pénzért Kép. Ja és az UH-t a klinikán csinálják, külön szakorvos, szakasszisztens. Kép

KépKép
KépKép
 
 


Miért ilyen bonyolult minden??????????????????

Majd a védőnő elmondja. Már listát írtam miket kell megkérdezni, mert elfelejtem....

Kép


Ez a lista jó ötlet, nekem is össze kéne írnom a kérdéseimet, tanácsolta is a védőnő... Kép Kép

KépKép
KépKép
 
 


Nektek is végig kell görgőzni az egész topikot, vagy csak én nem találom a megfelelő gombot, hogy megfordítsam a hozzászólások sorrendjét?

K

KépKép
KépKép
 
 


Én is kerestem már, nekem is görgetni kell!

Na, készülök, mert mennem kell 1-re. Igaz csak ide a szomszédba, mert itt van a védőnő 100 m-re!

Kép


Kép

Az esküvős honlap nem jön be! Kép

Edina! Mi volt tanácsadáson?

KépKép
KépKép
 
 


de eltűntetek... Kép

KépKép
KépKép
 
 


Védőnőnél voltam, meg bababoltban!
Mindkettő kellemes csalódás volt!
Holnap megyek a vámpírokhoz! Reggel 8 órára!!!!!!!!!
Kismamakínzók!!!!!! Nem elég, hogy a vérem kell nekik, de még hajnalban!
Ja, a dokim lelépett 3 hónapra külföldre! Csak nekem elfelejtett szólni! Szívás!
Ja, persze nekem is kell járnom tanácsadásra... Holnap oda is megyek. Tiszta túra lesz a délelőttöm. Beutaló, vámpírok, vissza másik papír, laborba pisi, vissza doki...
Vigyem a férjemet? :-)

Kép


Nekem a pisit úgy kell, hogy reggeli első vizeletből egy pohárkával valami üvegben beviszek. Azt mondta a védőnéni, hogy a terhesgondozóban nincsenek olyan higiéniai körülmények, inkább hozzam otthonról. Az úgyis mindig kell, az üveg rendszeresítve van. Kép
Vérvétel nem lesz mindig. Kép Először sokat vesznek le, egy csomó vizsgálat - éhgyomri vércukor, vércsoport meghatározás, ilyenek, másodszor AFP-hez vesznek vért, ahhoz nem kell éhgyomorra menni. Kép Aztán már a terheléses vércukor, ami itt kínzás...

KépKép
KépKép
 
 


Menek haza, főzni is kell, meg már uncsi idebent... Jó kis marhapörit főzök! Kép

KépKép
KépKép
 
 


Megjöttem, sziasztok!
Nos ez a terhesgondozás nekem is káosz. Mindenesetre én járok a saját dokimhoz, ő intézi az UH-t, majd ctg-t, NST-t, meg ha kell valami extra vizsgálat, és minimum négyszer kell menned terhestanácsadásra a tartózkodási helyed szerint illetékes terhesgondozóba, ahol van orvos (én egyszer találkoztam vele)meg a te védőnőd. Én miskolci lakos vagyok, ezért a Semmelweisbe kell járnom. Ma sem kellett megvárnom az orvost, megmérték súlyom, vérnyomásom, megnézték előző pisileletem meg adtak beutalót egy újra. Ja, és meghallgattuk Lilibálint szívét. KépÁllítólag nekem már csak egyszer kell mennen, mert utána hetente kell járnom NST-re.
Orsi, igaza van Krisztinek, pisit inkább vigyél, mert sem a hely, sem a pohár nem tiszta (sajnos). Gondolom kihagynád, hogy más problémáját kimutassák a te vizeletedből. KépTerhesgondozáson (nekem) mindig néznek vizeletet, vért vagy csak háromszor vesznek, először a legtöbbet mert vércsoporttól kezdve nemibajig mindent néznek belőle. Erre nekem a Vérellátóba kellett menni. Utána van az AFP 16 hetesen. 22 hetesen talán a terheléses cukor. Előtte való nap vigyázz, mit eszel, mert sajna könnyen megugrik a cukor, és akkor befektetnek megfigyelésre. (Most jöttem rá, hogy nevek feletti utolsó nyíllal az utolsó hozzászólásra ugrik...)Meg vigyél a terheléses cukorvizsgálatra magaddal citromlevet. Én a Megyeiben voltam, ott éhgyomri vér+pisi, cukros víz (borzasztó szar), 2 óra tengődés, újabb vér. Ha teszel a vízbe citromlevet, akkor csak egy tömény limonádé, amúgy émelyítő. Van ahol zsömlét meg kockasajtot kell enni...Szerencsére nekem jó volt a cukrom, nem kell ezt a hülye tortúrát többször eljátszani.
Annyira nem gáz, hogy 3 hónapra elmegy a dokid, ha nincs gondod. Addigra az előzetes vizsgálatokat le lehet tudni, meg hivatalosan egyszer-egyszer kéne orvosnak látni az első két trimeszterben, meg kétszer a másodikban. A második harmad a leglazább, mondjuk nekem az elsővel sem volt gond. Sűrűbben úgyis a harmadik harmadban kell járnod.
Voltunk a Tégelben, megrendeltük a kiságyat, 20-ra lesz. Ilyen. KépAztán majd 20-án elhozzuk a babakocsit meg a többi cuccot is. Belenéztetek már listákba, hogy mi minden kell egy pöttömnek?
E.

KépKép
 
 


Nekem azt mondta a védőnő, hogy egyek vérvétel előtt. Na most akkor egyek vagy sem?????????
Akkor is vámpírok!!!!!!
Én is ma voltam a Tégelben körülnézni. Aranyos volt a csaj, mindent megmutatott. Adott listát mi kell, meg ilyenek. Szóval tök kedvesek voltak, pedig csak nyáron lesz baba.
Ezt a kiságyat én is néztem. Horror ára van a pelenkázóknak, így lehet megéri ezt venni. De ez nem kisebb, mint a többi kiságy?
Milyen kocsit vettetek? Nekem azok tetszenek, aminek 3 kereke van. Most volt olyan 35000-ért. elég erős volt, igaz dögnehéz. De ki akar vele súlyzózni?? De olyan 35 000 körül már tényleg olyat veszel, amilyet akarsz, így teljesen lemondtam a használtról. 25000 lenne. Szerintem 10 000 nem kell nézni, mert ez garanciás is.
Most keltem fel arra, hogy nem kapok levegőt. Sírtam és bedugult az orrom. Ne kérdezzétek mi történt, nem tudom.
Főznöm kellett volna embernek, de elmaradt.
Legyetek jók, holnap elmesélem mi volt velem vámpíréknál!

Kép


Ha nem cukorvizsgálatra mész, csak általánosra, akkor egyél nyugodtan reggel. Van a papírodon olyan, hogy se. cukor 120, vagy cukorterhelés? Ha igen akkor ne egyél, amúgy igen. De gondolom a védőnő csak tudja, hogy milyen vizsgálatot kértek.
Babakocsit még nem vettük meg, egy Pierre Cardin-t néztünk, hordozós-autósüléssel együtt 40-ért. Mi is gondolkodtunk a sima kiságy és pelenkázós kád duón, de drágább, mint amit most néztünk. Ez nem számottevően kisebb kiságy, mint a nem pelenkázós, ezért választottuk ezt, meg hogy ággyá alakítható. 140*70 centis.

KépKép
 
 


Sziasztok, jó reggelt! Kép
Edina! Nagyon jó ez az ágy. De debiben biztos nem lehet kapni... Én már nézegettem a listákat, hát lesz mit beszerezni. ha bejönne a lakásvásárlás is, akkor kicsit húzós lesz a babára is felkészülni meg költözködni is. Az a jó, hogy barátnőm mindent megnézett, mi kell, mennyi kell, mert ő is febr. vége, márc. elejére van kiírva. Szóval, ha gondolm van, csak megkérdezem tőle, mit vegyek... Kép Kép
Orsi!
Nekem is a háromkerekű kocsik tetszenek. Azért is jók, mert már nem divatosak, így nem kerülnek annyiba, mint a bolygókerekes kocsik. Remélem találunk majd megfelelőt. Kép
K

KépKép
KépKép
 
 


De jó, hogy ti mindig csk este vagytok itt, én meg napközben... Na mindegy. Most mindjárt megyek ekgy előadásra, illatszerek kémiájáról lesz szó. Aztán meló ezerrel. De lehet, hogy jövő héten az UH után kiíratom magam, és nem érdekel tovább. Most morci vagyok!
K

KépKép
KépKép
 
 


Na voltam tanácsadáson. Nagy élmény volt! A védőnő jkedves, asszisztens kedves, vámpírnéni kedves, orvos egy nagy fasz. De nem érdekel, leszarom. Átírt 20.ról 28-ra szülni. De minek? Ah, hagyjuk...

Kép


Az előadásról lemaradtam, mert egy "kedves" vegyész elvitte az összes berendezést, ami nekem kellett volna. Így se előadás, se reakció! Kép
Nem baj, délután 3-kor lelépek, és elmegyek tornázni! Kép Már nagyon várom! Kép

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Mi még csak tervezzük a babát. De jó olvasgatni TiteketKép
 
 


Kép

KépKép
KépKép
 
 


Ja, ha az első hozzászólásnál megnyomod a jobb oldali nyilat, akkor leugrik az aljára.

Kép


Orsi!
A dokival nem kell törődni. Ha köcsög akar lenni, úgyis az lesz. De lehet, hogy csak rossz napja van. Kép

KépKép
KépKép
 
 


Kriszti!
Neked akkor Debiben van a dokid? Már ismerted?

Orsi!
Neked hogy jött a doki választás?
A gyed gyes ilyesmikkel te hogy állsz?

Kicsit bizonytalan vagyok, mert a nőgyógyásznál már elég rég voltam, és most már csak olyanhoz szeretnék menni, akinél szülnék is. Eddig Hajashoz jártam, és nem hallottam rosszat róla, de nem tudom hogy legyen.
Ti mikor éreztétek meg hogy jön a baba? Vagy csak az jelezte, hogy elmaradt a vérzés?
 
 


Ancsa!
Debreceniként legegyszerűbb debreceni dokit választani KépKépKép. Na de a viccet félretéve. Nem ismertem ezt a dokit, sőt egyetlen egy szülész-nőgyógyászt ismertem, de hozzá nem akartam menni. A volt munkatársam ajánlotta, ő már kétszer szült nála. Eddig rendesnek tűnik, minden kérdésemre válaszol, de a körzeti is rendes, mostmár, hogy terhesgondozásra járok oda. Õ is mindig meghallgat, és normálisan áll hozzám.
Én már nagyon akartam egy kisbabát. Mihelyst nem jött meg időben (4 napot késett), rögtön csináltam tesztet, ami egyből + lett! Annyira örültem, hogy majd kiugrottam a bőrömből! Kép

KépKép
KépKép
 
 


Bal kézzel kell írnom, mert a jobb nagyon fáj a vérvétel miatt. Mindig eldurran a vénám. most még nem néztem hogy áll. Miután a 3. kémcsövet vette elő a csaj megkérdeztem, hogy mindre szükség van-e? Rendes volt, mert látta, hogy nem tartozik a kedvenceim közé a vérvétel, ezért fekve vette le és addig feküdtem, míg akartam. Mondtam, hogy kint van a férjem, nem lesz gond. Így elengedtek.
Dokinak olyan beszólásai voltak, hogy csak na. AFP-re 17 hetesen küldött, meg ilyesmi. Sebaj!
Dokiválasztás: anya orvosismerőse ajánlotta nekem a dokit, aki most lelépett 3 hónapra. Én is Hajason gondolkodom, mert nagyon sokan ajánlották már nekem.
Én már rögtön éreztem, hogy vmi nem ok velem. okt. 27-én estem teheerbe és már elsején gondoltam, hogy vmi nem ok. Bár nekem okt. 25-én kellett volna megjönnie. Szóval nem tudom hogyan lettem terhes.

Kép


Sziasztok!
Orsi az AFP-nek 16-18. héten kell meglennie, úgyhogy nem gáz a 17. Miért írtak át egy héttel későbbre? Velem a genetikai UH-n közölték, hogy 2 héttel idősebb a baba, mint eddig gondolták, a méretei alapján. Az orvosom szerint tök mindegy, amikor ki kell jönnie, akkor kijön Kép.
Ancsa, az én terhességen nem mérvadó, semmi, de semmi tünetem nem volt, még menstruáltam is. KépValamit persze éreztem, mert csináltam tesztet, de mind3 negatív lett. Félidőn túl voltam már, mikor lett egy pozitív tesztem...És ugye akkor a tesztnek már nem kellett volna kimutatni...Persze ehhez hozzátartozik az, hogy elvileg én spontán módon nem tudtam volna teherbe esni. Aztán meg az UH is igazolta, hogy ott bizony egy baba vanKép

KépKép
 
 


Edina!
Genetikai UH-ra mindenkinek kell menni? és ott mi történik?
Orsi!
Én is 19 hetesen megyek 18 hetes UH-ra. KépKépKépKép

KépKép
KépKép
 
 


Genetikai UH csak akkor kell, ha az orvos úgy látja jónak. Mivel én kimaradtam az AFP-ből az ismert okok miatt, a doki úgy látta jónak, hogy ezzel nézzék meg, hogy van-e valami fejlődési rendellenessége a babának. Szerencsére nem láttak semmit. KépA sima UH-tól ez abban különbözik, hogy ez 4D-s, és UH-s szakvizsgával rendelkező doki csinálja.

KépKép
 
 


köszi szépen! Kép

KépKép
KépKép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron