Új privát üzeneted érkezett!

Edina, haláli a csaj!

Zsomboron a terpeszbetétes volt vagy 3x, szerintem ezt mindenkinek javasolják. Én mindig elfelejtettem ráadni.

Zsombor is már ezerrel kavicsozik lent, még hempereg is benne :lol: Közben meg kacag.
Meg csajozik:
Kép

Na, ehhez mit szóltok?? Lilik, vigyázzatok! Jön Zsombor! :lol:

KépKép
 


Haláli! hogy tűri, ahogy kényeztetik a nők!!! :lol: :lol: :lol:

KépKép
 


Jó reggelt!
Éva, itt Borsodban úgy tudom mindenkinek javasolják születéstől a terpeszbetétes pelust. 3 és 4 hónapos kor között kell vinni csípőszűrésre, és ott mondják meg, hogy kell-e továbbra is hordani, avagy sem. Én NEM adtam Lilire. Vettem, kiterítettem a kiságy szélére, hogy ha jön a védőnő "épp most vettem le róla" :lol: :lol:. Nem mintha nem vállalnám a véleményem, csak nem volt humorom végighallgatni a litániát. A gyerekorvosunk is mindig elmondta, hogy semmi gond nincs a csípőjével, megnézte egy ismerős doki is, ugyanezen a véleményen volt, akkor minek kínozzam vele?! A szűrésen első kérdés az volt: hordta, Válasz : persze. Jó,a kkor most már nem kell. 8) Persze, ha gond lett volna ráadom, mert sokkal jobban bírják ilyen pici korban, mint később, ha a szűrésen derül ki, hogy gond van. De az ország más tájain pl. abszolút nem kkell hordani, van ahol a problémás gyerekeket is csak tornáztatják. Szóval fogalmam nincs mi lenne az üdvös megoldás. :shock: :shock:
10 hónapos koráig szoptattam Lilit, és nagyon szisztematikusan választotta el magát :lol: , úgyhogy nekem se volt gond a tejjel. Ugyan Lili már lassan 4 hónapja nem szopik, de pl. peteéréskor még mindig jön egy-két csepp tejem :? :?
Szilvi, Zsombi állati! Én mondtam, hogy kikorú Brad Pitt :lol: :lol: Ő is eszi a kavicsot? Lili ezzel bolondít meg, hogy már markostól tömi a szájába :shock: :shock:
Tegnap -nem túlzok - két órán át kerestem Lili fél pár benti szandálját. Már tiszta ideg voltam, hogy biztos kidobta megint a kukába, és nem vettük észre, úgyhogy valahol a konténerben vagy a szeméttelepen van azóta. :twisted: :twisted: Aztán csak megtaláltam a szennyestartóban. :idea: Megbolondít ezzel a pakolással. :lol: Tegnap meg kiverte a hisztit, csak egy bizonyos cipőt volt hajlandó felhúzni :shock: . Istenien nézett ki talpig rózsaszínben, meg egy rikítózöld szandálban :lol: :lol: :lol:
Tegnap volt apánk 32 éves, sütöttünk tortát, meg buliztunk :lol: :lol: :lol:

KépKép
 
 

 
 

Utólag is boldog szülinapot Sanyinak!!! :lol: :lol: :lol:

Én nagyon utáltam Lilin a terpesztős gatyát! Sajna nekünk kellett hordani, meg még 6 hétig egy kis gipszcsizmát is! :cry: :cry: :cry: Engem jobban megviselt azt hiszem!
Szerencsére ezeket tényleg jobban viselik kicsi korban, mint amikor már nagyobbak! próbálnám most ráadni valamelyiket!

Edina, Lilitek egy kis pakolóművész!!!igazi meglepi lehet, amikor a különböző tárgyakra rábukkansz!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

KépKép
 


Edit! Szerintem a druszánk is hasonló elven fog működni, ahogy a múltkori pakolós képeiteket elnéztem. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nem is az a izgi, amikor találok valamit, hanem amikr nem találom, amit keresek. :twisted: :twisted: :twisted: Pl. telefonom örök kutatás tárgya. Pláne, ha egyedül vagyok itthon, és nem tudok rácsörögni se a Sanyiéról... :? :?
Ja, tegnap mondta a húgom, hogy nem 2-án, hanem 10-én nyit a C und A, és gyerekakció lesz nyitáskor.

KépKép
 
 


Sziasztok,

nah, voltunk tegnap Riskó Ágnesnál, szimpi doki. Még jó, hogy mentünk, mert Lelle bal oldala nagyon kötött. Éjjel-nappal hordania kell a terpeszt. Nagyon szomorú vagyok, hogy nekem eddig senki nem mondta és én sem kérdeztem utána, hogy kell-e ilyet horadnia. Gödöllőn a védőnő kétszer volt nálunk, egyszer szülés után, meg rá egy hétre... Kistarcsán a kórházban meg rendben találtak mindent. De azért ajálnhatták volna...
Nem szorgalmazták, szó sem esett róla. Én meg mindenről olvastam, meg szívtam az infókat, de erről nem.
Azért rossz most, mert már rég túllehetnénk rajta, ha hordjuk mondjuk egy hetes kora óta. Május 15én meg lesz röntgen. Ha nem javult semmit, jön a kengyel. Magam alatt vagyok nagyon.

Nagyon édes Zsomborok és Lilik vannak itt :D !

Köszönöm mégegyszer a segítséget!

Babamasszázs okatatást nem tudtok Miskolcon?

Ti hordtákot babaúszásra a csemetéket? Ha igen, hová és kinek mi volt a tapasztalata???

Szép estét!

Kép

Kép

Kép
 
 


Ó, szegény kis ficánka. :? Biztos nem lesz semmi baj, nézz utána valami tornának, szerintem az is sokat tud használni.
Babaúszás a Futó utcai fittnessben van, telefonszámom is van valahol, majd megkeresem, ill. úgy tudom, hogy a Barlangfürdőben is. Babamasszázs - passz. Én könyvből csináltam. Elvileg védőnők szoktak tartani. Mennem kell, fürdés van. Majd még talán benézek hosszabban. :lol:

KépKép
 
 


Sziasztok!

Bababmasszázst én is könyvből csináltam. Van egy jó kis oktató füzetem, amit védőnők adtak ki. Ha érdekel szívesen kölcsönadom neked Éva!
Reméljük elég lesz neki a terpeszbetétes, mert a kengyel elég durva. Láttam ott a rendelőben gyerkőcökön, szegénykéket úgy sajnáltam. de még mindíg jobb, mint nagyobb korában a műtét!

Lili leamortizálta a vasalómat. A szekrényen hagytam kihűlni, olyan helyen, ahol szentül meg voltam győzödve, hogy BIZTOSAN nem éri el! :idea: :roll: Ehhez képest úgy földhöz csapta, hogy öröm volt nézni. :shock: a műanyag része teljesen levált. Vasalni éppen lehet vele, csak nem gőzöl, meg állandóan vissza kell pattintani a helyére a tartályt. Szóval venni kell egy újat!! :oops: :?

KépKép
 


Jó reggelt!
Ú, én azóta nem gőzölök, mióta egyszer valami fekete trutyit kezdett magából fújni a vasaló a fehér ingre :shock: :shock: Igaz, kicseréltük, de inkább kihagyom.
Éva! Bababúszás: 20/499-7660. Ez a Futó utcai. Én is akartam vinni Lilit, de aztán meggondoltam magam.
Itt a Katowicén nyílt valami baba-mama központ az óvodában, egyszer meg kellene nézni...Na, most néztem a honlapjukat, van babamasszázs is:
BABAMASSZÁZS A foglalkozásokat tartja: Szövördi Enikő Babamasszázs oktató védőnő
Tel: 06/70-263-2485
A foglalkozások ára: 2000.-/ 5 alkalom
Amúgy itt a központ elérhetősége: http://www.dudolo.hu/tipego.php

KépKép
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki kinn volt a jó időn!! Tegnap mi is olyan nagyot sétáltunk. 10 előtt mentünk le, és fél 2 körül értünk haza! :roll: Lili aludt vagy 3 órát egyhuzamban a kocsiban.

Itthon meg ha leülök a gép elé, akkor Lili jön ide, húzza a nadrágomat, jönne ölbe! Kis diktátor!!! Eléri amit akar! :lol:

Eniékkel mi újság? Hogy haladnak a lakással?

KépKép
 


Halihó!
Edit, lakást épp festik. Semmi esztétikai örömszerzés a vevőnek, pusztán garanciális javításokat végeztetünk. Úgyhogy rohangászok Benedekkel a negyedik és a hetedik között. Még egy pár hónap ügyintézés. Persze nem mindennapos sorbanállás, csak lassú az ügymenet. Hosszú, nem mesélem, de talán júliusra rendeződik a dolog.

Tegnap extragáz napunk volt. Vagyis én nagyon rosszul éltem meg... Igazából semmi másra nincs szükségem, csak arra, hogy 6 előtt ne kelljen kelnem. Mármint az nem baj, ha Benő 3-5h fenn van, csak utána adjon még egy órát. Lehet, hogy bonyolultan fogalmaztam.

Éva, sajnálom, de meglátod, nem lesz itt baj. Csak megijedtél, de nem hiszem, hogy kengyelig mennének a dolgok...

Rohanok.
 
 


Ó, Benőke tegnap volt negyedéves?! :shock:
Kép

Nálunk hiszti a köbön, főleg ha fáradt. :? Most ébredt, úgyhogy van pár jó órám :lol: :lol: Olyankor tiszta mosoly. :lol: Sütök kis húst, ebéd, és leviszem tombolni a játszótérre. Délután úgyis nagybevásárolni kéne :? :?

KépKép
 
 


Na, a jó órám eddig a következőkből állt:
- átöltöztetés kakaó magára történő öntése miatt :lol:
- mobiltelefon összerakása (aksi, SIM-kártya szinten szedte szét) :lol:
- tv-távirányító kiemelése a kukából :lol:
- üveges lecsó, valamint üvegszilánkok feltakarítása a konyhában, gyermek távoltartása az üvegszilánkoktól (ő törte össze, ez azért a teljes képhez tartozik):lol: Ennek következtében lecsós szelet átalakul fokhagymássá.
- kukászsák többszöri visszahelyezése a kukába
- felmosórongy ismételt kivétele nevezett gyermek kezéből és szájából :lol:
- boka ki nem törése csiga és duplo egész lakásban szétszórt darabjaira történő többszöri rálépés esetén, káromkodás is egész hallkan
- gyermek arcáról több színű filctoll letakarítása, bodyt ezen okból nem cserélünk
- bodycsere és felmosás, mivel gyermek úgy érezte, meg kell néznie van-e minta a pohár alján is, és felettébb önálló, így egyedül óhajt inni
- 5000-es címletű bankjegy szakadás nélküli megszerzése gyermektől, és ismételt elmagyarázása, hogy a mama pénztárcája nem játék
- gyermek lépcsőn való legurulásának megelőzése, üvegszilánkokat tartalmazó kukászsák lépcsőházba való kihelyezése során elkövetett szökés folyományaként
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
És csak másfél órája van ébren...Most az erkélyen ül, szerintem megint ledobott valamit... :shock: :shock: :shock:

KépKép
 
 


Sziasztok,

nagyon kafa idő van, tegnap mi is jó nagyot csavarogtunk.
Elindultunk fél12kor és este fél7kor értünk haza. Majdnem hamarabb elaludtam, mint Lelle. Séta közben kétszer kajáltunk. Nem éhezett azért. De képzeljétek ilyen még soha nem fordult elő, hogy séta alatt Lella a babakocsiban sokat aludjon, hát tegnap 3!!! órát aludt. Még újszülöttként sem aludt ennyit. Hát ma már biztos nem fog, de ma nem is lesz nagy séta, megyünk a TTL-be meg Corába, meg délután a két szoba közötti aljtót kell befalazni. A férjem most Pesten van, nem tud segíteni, de én sem sokmindenre haladok, ha Lelle ott van velem, mert sajnálom, ha nem foglalkozhatok vele és látom, hogy azt szeretné.
Nem tudom, hogy írtam-e, de épp költözés van nálunk. Ugye Gödöllőről hazaköltöztünk hirtelen döntés, egy hét volt albi keresésre, de lett szerncsére. Oda becuccoltunk, csak hát még nem pakoltunk ki.
De már minden bútor össze van rakva, dolgok felfúrva, már csak az ajtót kell eltüntetni + kipakolni + takarítani, hát remélem már most hétvégén átmegyünk. Egyébként most az anyóséknál lakunk, mint régen, csak plussz Lelle, nagyon szeretem őket, az anyósom olyan mint a barátnőm, de mégis arra vágyom már nagyon, hogy végre beköltözzünk és csak hármasban legyünk, mint régen.
Most nagyon elkényeztettek minket, mert főznek, mosnak ránk, de ha Gödöllőn is megcsináltam itt is megtudom. Már nem sok híjja, aztán visszaáll minden a régibe.


Köszönöm a telefonszámot, be is jelentkezek oda! Babaúszásra pedig a Futóra fogunk járni, csak az oltásokat kapja meg, utána. Alig várjuk, apa lesz a pancsoló én a szárító, öltöztető :), ha nekem kéne menni, lehet egy kaftánt húznék magamra, mert fürdőrucit bizti nem...:D.

Szép napot Mindenkinek!!!

Oh, képzeljétek, olyan szomorú vagyok, az egyik gödöllői barátnőmnek vasárnap született meg a kis Matyika, de máig mély altatásban van, mert nem nőtt össze a nyelőcsöve és megműtötték. A barátnőmet nem tudom elérni, hogy hogy vannak. Biztos szarul.

Nah, most futok tovább.

Kép

Kép

Kép
 
 


Edina, nagyon mozagalmas órátok volt!!! :D
Jót nevettem!

Kép

Kép

Kép
 
 


Közben megint öltöztünk egyet, mert Lili úgy érezte, hogy mindenképpen bele kell csapnia a kelkáposztafőzelékbe :shock: Nekem a hajamról is csöpögött... :shock:
Éva! Biztos minden redben van, csak a barátnőd nem akar egyfolytában telefonálni, sokszor elmondani ugyanazt...
A szülészeten pont azt beszéltük, hogy ha a rokonok, ismerősök közül mindenki tapintatosan csak egyszer hív fel, hogy gratuláljon, akkor is egyfolytában csöng mindenki telefonja :?
Na, én nem tudnék senkivel sem együtt lakni, az tuti. Amúgy meg az én anyósom jó eséllyel pályázhat a topik leghülyébb nagymamája címre... :lol:
Lili épp rajzol, bedugtam a cumit a szájába, így legalább meg nem eszi a filctollat. A ruhája már tiszta lila, de kimosható. :wink:

KépKép
 
 


Eni, nem unatkoztok akkor! Nekünk szerencsére gyorsan ment az ügyintézés, de teljesen leépültem a végére! Remélem ti bírjátok majd a kiképzést! :? :roll:
Utólag is: Boldog hófordulót Beninek!!![b]

Edina, a ti napotok sem volt semmi!!! :lol: :lol: :lol: Elképzelem Liliteket, hogy ezeket mind milyen ártatlan arccal csinálja végig! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Lili ma elkényeztetett nagyon! Negyed nyolckor ébredt, ráadásul még délelőtt is aludt egy nagyot séta közben.

Én is nagyon szeretem az anyósomékat, de elég belőlük ez a heti néhány óra. Inkább albérletbe mentem volna, ha össze kellett volna költözni velük! :roll:

KépKép
 


Hú, ezt egy kicsit elcsesztem,bocsi!!! :lol: :lol: :lol:

KépKép
 


Lili a játszótéren is folytatta az ámokfutást, először egy korabeli, majd egy cirka 3 éves kisfiút zaklatott. :lol: Ölelgette, puszilgatta őket, meg rohant utánuk mindenhová. :lol:
A délutáni alvás kimaradt, úgyhogy momentán alszik :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

KépKép
 
 


Mi lesz így éjszaka? Fog aludni? Lili is kihagyta a délutáni alvást, vagyis csak nagyon rövid volt, kb.fél óra. Most elég fáradt már, de már kihúzzuk fürdésig! :roll: :?:

KépKép
 


Sziasztok!
Látom mindenki weekendezik. :lol: Bár a elég hülye idő van :?
Edit! Ha Lili nem alszik délután, akkor ha hat után alszik el, már reggelig nem ébred fel :mrgreen: :mrgreen: Miután ezt kitapasztaltuk, így már nem is erőltetem, ha ötig nem alszik, akkor kicsit húzom az időt, fél hétkor megy a kádba, vacsi, és 7 körül már alszik. :lol: Ekkor is fél 7-7 körül ébred reggel, ha este 9-kor alszik el, akkor is.
Tegnap olyan jó idő volt, anyuéknál egész nap kint voltunk (Lili persze egy dekát nem aludt, csak hazafelé az autóban). Már tegnap is folyt az orra, de ma, hogy bent vagyunk egész nap a térdéig lóg :shock: A porszívót már el sem teszem.
Apám csinált Lilinek hintát a kertbe, beleültették mire gyermekem élénk visításba kezdett. Én hiába mondtam, hogy mostanában utál hintázni. :lol: :lol:
A nagy vigyorgások és fejenállások közepette fogszámlálást is tartottunk: 14 van neki. :shock: 8 felül, 6 alul.
Egész nap babázik, meg a táskáimat akasztja a vállára, és buzgón telefonál. Tiszta nőből van, betojok rajta. :lol: :lol:
Kép Kép

Lilinek boldog 3/4 éves szülitegnapot! :lol:

KépKép
 
 


Megint rossz a gépen a dátum :shock: A satyis kép tegnapi, a táskás mai. 8)

KépKép
 
 


Köszönjük!! :lol: :lol: :lol:

14 fog???? Nem semmi!
A sapis kép nagyon-nagyon édes!!

Tegnap mi is nagyon sokat voltak kinn, este el is kezdett Lilinek folyni az orra,ma ahogy te is írtad szinte állandóan a porszívó végén lóg. Nem tudom mitől, mert szerencsére láza nincs, nem köhög, néha tüsszent 1-2-t, de ritkán.

Képzeljétek tegnap én is az ügyeleten voltam. Már több napja éreztem, hogy olyan feszült vagyok, volt egy enyhe nyomás a mellkasomban és a fejemben is. Tegnap a nagy melegben csak fokozódott. Amikor jöttünk haza a telekről mondtam Iminek, hogy megnézetem magam, mert félek így az éjszakától. El is mentünk, kiderült, hogy magas volt a vérnyomásom!! Nagyon fasza. Ráadásul valószínűleg a stressz miatt, mert a szívem teljesen ritmusos volt, semmi eltérés. Nem is kaptam csak egy enyhe nyugtatót! :(
Ma már jó volt, mert mértem itthon.120-130/80 körül.
Pedig csak apróságokon agyalok, mert szerencsére egyébként velünk minden oké, de úgy látszik, most ez is elég volt! :roll:

KépKép
 


Edit, most valami van a levegőben, amitől sokan nagyon feszültek. Én is. :? Most is felkeltem éjfélkor a gyerekhez, utána fél 3-ig "agyaltam". És tegnap nekem is magas volt a vérnyomásom (140/90).
Lili ugyanez: nem lázas, nem köhög "csak" folyik az orra, meg olyanokat tüsszent, hogy repül a taknyi mindenfelé...Végre kiszabtam egy nadrágot meg egy ruhát Lilinek ma, holnap megvarrom, ha minden jól megy. Az anyagot még tavaly megvettem hozzá :oops: :oops:

KépKép
 
 


Ja, elfelejtettem miért is jöttem:
Nem tudjátok hol lehet fedeles műanyag homokózót kapni? Apu akar Lilinek homokozót az udvarra, de mivel macska is van, meg kutya is, én ragaszkodnék ehhez a fajtához. A Régió honlapján láttam:12.000. Hátha lenne valahol olcsóbb....
Meg olyan bugyit szeretnék venni Lilinek, amit pelusra lehet húzni. Láttatok valamerre? :lol:

KépKép
 
 


Edina, én azt hiszem a Corás újágban láttam olyan kagyló alakú homokozót, amit le lehet zárni. Azt hiszem olyan 4-5000 ft. körül volt. Lili is ezt fog kapni a nagyszülőktől!!! :lol: :lol: :lol: Meg egy kis medencét. Úgy látszik a nagyszülőknek egyre jár az agyuk! :roll: :wink:

A bugyit passzolom, azt nem láttam.

KépKép
 


Erre gondoltam. Szerintem a piros, ami párban van az egymásra rakható:

Kép

KépKép
 


Éljen-éljen! Erre gondoltam, köszi! Jó, a másik kihajtható, meg ahol kihajtod, az maga egy ülőke, de ki nem sz*rja le, a gyerek úgyis a homok közepén fog ülni :lol: :lol: Az enyém biztos. :lol: :lol: Ebben az is jó, hogy amikor épp nem tetőként funkcionál, akkor jó pancsolónak :idea: :idea:
Innen http://www.nytud.hu/oszt/nyelvmuvelo/ut ... index.html lehet szemezgetni ketteskék neveit. :lol: :lol: :lol: Van egy-két kedvencem :lol: :lol:

KépKép
 
 


Azon gondolkodom egy ideje, hog ymi alapján döntötték el, hogy valami férfi vagy női név-e? Pl. Eső, Zápor - női, Felhő -férfi. :lol:
Egyelőre nem tudok dönteni, hogy ha netán fiunk lesz Leopárdnak, Anakinnak vagy Lüsziennek hívjuk-e, netán nemes egyszerűséggel Ramszesznek. :lol: :lol: :lol:

KépKép
 
 


Szerintem a Poduszló Ramszesz kitűnő választás!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ma telkeztünk megint. Iminek holnap lesz a szülinapja, azt tartottuk meg az anyósékkal. Egy kis halászlé, grillezés, stb. jó volt, csak 6-kor olyan szél támadt, hogy gyorsan hazajöttünk. Mondjuk már Lili is nyűgös volt egy kicsit. :wink:

Nem is tudom, hogy holnap érdemes lesz-e kimozdulni valahová, vagy ugyanaz lesz mint húsvétkor! :?: :shock: :roll:

Lilinek még ma is folyt az orra, de már lényegesen kevesebbet mint tegnap. :)

KépKép
 


Halihó!
Itt az elveszett bárány!

Nemtom ti hogy vagytok vele, de én már várom a megszokott hétköznapokat, amikor csak ketten vagyunk itthon. Ilyenkor borul a napirend, mert 2 gyerekem van, akik nem egyszerre éhesek... :D :lol: :oops: :shock: Persze Zoli a nyűgösebb... :wink:

Nekem a majális mindig nagy élmény volt. Együtt mentünk anyáékkal az Ifjúsági parkba, ettünk vattacukrot, törökmézet, kakasos nyalókát. Volt sürgő, vicces programok. Most is ezért megyünk, hogy ehessünk kakasos nyalókát. :wink:

KépKép
KépKép
 
 


Edina, ha javasolhatok egyet: Maximus :lol: :lol: a játszón az egyik gyerkőcöt így hívják.
Jó sok foga van már Lilinek! Néztem a képeit, olyan sokat változott, nőcisedik!

A homokozóval én is szemezek.

Boldog hófordulót Beninek, és Lilinek is!

Nekünk is borul a napirend, és igen, nálunk is 2 gyerek van... :D

Én Zsombornak olcsó boltban vettem rendes kisgatyót, azt szoktam a pelus felé húzni, ha nem bodyt adok rá, mert az is tartja legalább a pelusát. 2-3 évesre való lenne, de pelussal jó.

A jó idő visszajöhetne!!!

KépKép
 


Sziasztok!
Két gyerek :lol: :lol: Simán. :lol: :lol: Mondtam én is anyámnak, hogy Lili teljesen meg van gajdulva, ha Sanyi itthon van... :shock: Tegnap megint horgászni mentek apámmal, aludt is Lili 2,5 órát. Szegénykém még mindig taknyos, bár már nem folyik az orra, inkább sűrű :? , én meg lázas voltam tegnap, fáj a torkom...
Pelusos bugyi állítólag van a C und A-ban, tesóm szerint 3-as csomagolásban. :lol: :lol:
Névben eddig a Szaniszló volt a kedvencünk, istenien hangzik a vezetéknevünkkel, de ez a mostani lista elgondolkodtató. :lol: :lol:
Nekem is kifejtette egy anyuka, hogy azért hívják Annának a lányát, mert az ritka és különleges. :roll: Nem akartam megkérdezni tőle, hogy melyik országban?! :?: Mi anno olyat nevet kerestünk Lilinek, ami nem hangzik hülyén a vezetéknevével, így lehetőleg magas hangrendű :P , rövid, és nem túlzottan "különleges"(elég a vezetéknevét magyarázni). :wink:
Csajom tiszta nő, én le vagyok rajta döbbenve. Azt hittem, hogy sokkal később jön majd a babázós-táskázós korszak. Az én esküvői retikülömmel jár mindenhová, beleteszi a mobilját meg a cumit, a vállára akasztja és sétál :mrgreen: :mrgreen: De minden táskával ezt csinálja. Közben időnként előveszi a telefont és "halló"-zik bele.Van egy csecsemőbabája, akkor, mint ő volt születésekor, puszilgatja, eteti, paskolgatja a fenekét, tologatja a babakocsiban :mrgreen:
Végre megvarrtam neki egy gatyót, meg a maradékból egy szoknyát. 86-os méret, meg le is hagytam egy fodrot belőle, de így is jó térdig ér neki a szoknya. Látnátok hogy pipiskedik benne. :mrgreen: :mrgreen:

KépKép
 
 


Gondoljatok bele, az én uram itthon lesz egész héten!!! :lol: Szülinapja alkalmából meglepte magát egy kis szabadsággal!! :roll: Rendbe rakom, megetetem az egyiket, jön a másik!!!!
Lesz két hét mire vissza áll a napirendünk!! :wink:

Tényleg nagyon csajos már Lili! Haláli lehet!

Mi Lilink most arra van rászokva, hogy jön utánunk a wc-re, és ül velünk szemben!!! :shock: :lol: Először furcsa volt, de meg lehet szokni!!! :lol: :lol: Remélem azért nem fog sokáig tartani ez a hobbija.
Ma nyílik a C&A ?

Edina jó neked, hogy varrogatsz. Nekem is itt a varrógépem, időnként meg is kapom Imitől, hogy minek vettük meg ha nem használom!!!
Apróságokat megvarrok vele, de nagy dolgokba még nem mertem belefogni! :? :roll:

Ma megyünk Szögligetre, mert Imi ki akar menni a várhoz! :wink: :!: Mi meg majd pihenünk a csendben.

KépKép
 


Sziasztok,

minket tegnap elárasztott a víz, úgyhogy most nem is leszek egy darabig. Falat is kellett bontani, gondolhatjátk, hogy hogy néz most a konyhánk.

Lelle továbbra sem alszik nekem napközben, 2¤ 10percre elalszik és ennyi.

Pelenkára bugyi van a Tescoban is, az is hármas csomagolásban van.

Ma nyílik a C&A vagy csak 10én???

Üdv Nektek!

Éva és Lelle

Kép

Kép

Kép
 
 


C und A (nincs and jelem, ill. egy program jön be, ha megnyomom :twisted: :twisted: ) 10-én nyit. Csak már pakolnak. :wink:
Edit! Lili mai napig jön velem pisilni :lol: :lol: :lol: Szóval elég maradandó hobbi ez náluk. Mi most már kezet is mosunk utána. Mármint én eddig is mostam :mrgreen: :mrgreen: , de ha én pisilek, a Lili kezét is meg kell mosni. :lol:
Varrnék én szívesen, csak Lili mellett nem nagyon lehet. Egy gatyó meg egy szoknya megvolt neki egy délelőtt, szabásmintamásolással együtt (Burda), meg fél óra puzzle-ozással. :lol: Az zsebbel meggyűlt a bajom, nem bírtam összerakni. :lol: :lol:
Évi! Az albérletben vagy anyóséknál volt csőtörés? :shock: Mindegy, egyik se nagy élmény...
Sikeresen felment megint a lázam, meg hasogat a fülembe, állkapcsomba, irtó jó.... :roll:
Szilvi! A Maximus jó :lol: :lol: Erről eszembe jutott az a sztori, amit az egyik barátunk mesélt. Törpeschnauzere van, azt sétáltatta, amikor egy kétméteres, kopasz, tetovált pasi elkezdett kiabálni, hogy "Góliát". A srác felkapta a snacit, nehogy széttépje Góliát, aki neve és gazdája alapján biztos valami nagyon nagy és nagyon harapós lehet. Mire a bokorból előugrott egy csivava. :lol: :lol:

KépKép
 
 


Nem vittem ma Lilit a játszótérre, nehogy lefertőzzük itt az egész lakótelepet, csak elmentünk boltba, meg hazafelé mentünk egy kört. Ugye babakocsi kilőve, mert visít benne. Amikor jöttünk el a játszótér előtt, kis csöppem ott integetett a gyerekeknek, meg ment volna be. :cry: :cry:

KépKép
 
 


Jó reggelt-délelőttöt! :lol:
Lili be van rekedve :shock: . Olyan kis repedtfazék hangja van, viszont nem tudom, hogy ez sarkallta-e arra, hogy egyre többet beszéljen. Tegnap este azt fújta, hogy "tejcsi-tejcsi" (megbeszéltük, hogy kicsit randalírozik apával, aztán fürdés, aztán tejcsi és alvás), ma reggel pedig rámutatott a cumira és "kérem". :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: Leesett az állam, visszakérdeztem, hogy "mit mondtál?" Mire megismételte: kérem. Na, jó:"kéjem" volt. :wink: :lol: :lol: :lol:
Harmadik napja dögrováson vagyok, de muszáj takarítanom, mert Sanyi őrületes kupit bír csinálni. Éjjel felkeltem, kimentem a konyhába inni, majdnem infarctust kaptam, hogy mit hagyott maga után, mert ő csinálta a vacsorát. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

KépKép
 
 


Gyerekem fél 7-től talpon, én kevésbé. Szerenccsére fél 9 körül sikerült elaltatnom, 10kor már ott köröztem felette, hogy keljen már fel ugyan és induljunk a játszóra. Megint volt kavicsozás, szerencsére Zsombor nem veszi a szájába, csak először volt ilyen, amikor leraktam. De azt bírom hogy a kavics között ki tudja turkálni a csikket, papírdarabokat.
Beugrottunk a teniszoktatóhoz is, így ma fél 7-re megyek is. :D

Most alszik már másfél órája :)

Edina, a P. Szaniszlóba :D :lol: még az én nyelvem is beletörik.

Nekem is van varrógépem, én is megkapom hogy "minek, nem is használom", eddig csak nadrágokat varrtam fel vele. Hát igen, anyagot is kéne venni.

Edina, jobbulást!!!

Utánam is jön Zsombor a WC-re, mi kopogtatni szoktunk egymásnak! :D

Éva, fűszernövényeket hova ültetted (erkélyre vagy bentre)? A lakásban is megmaradnak? Régebben próbáltam én is de tönkrement, az ablakba raktam pedig.

KépKép
 


Csöpp alszik, kíváncsi leszek meddig.
Fűszernővényeket én is vettem párszor cserépben, de nekem mindig kipusztulnak. De ugyanígy járok az összes cserepesvirággal is. :shock: :shock: Csak azok maradnak meg, amiket nem virágboltból, hanem valakitől hoztam... :? :?
Nem vagyok egy varróbajnok, eddig kb. én is a nadrágfelvarrásig jutottam. Meg a lábközött szétrepedt a nadrágok összevarrásáig. :twisted: Sanyinál ez típushiba, az összes nadrágját a vásárlástól számított 2 hónapon belül szétrepeszti a lába között. :twisted: :twisted: :twisted: Farmert is; kész vagyok tőle.

KépKép
 
 


Sziasztok!

Délelőtt hivatalos ügyeket intéztünk, gyógyszertárban álltam sorba, stb! :?
Délután elmentem a háziorvoshoz (Rendelés megkezdése után kb 1,5 órával érkezett! :evil: ) Írt fel egy nagyon gyenge vérnyomáscsökkentőt, majd a jövő héten kell visszamennem, hogy megnézze mennyit változtak a napközbeni értékek! :roll:

Mi még nem nagyon voltunk kinn Lilivel a játszótéren, de valamelyik nap bementünk vele, és nagyon élvezte, főleg a nagy tányérhinta tetszett neki nagyon!

Edina jobbulást nektek!! Lilinek még mindig folyik az orra, már nem vészesen, de még kell porszívózni. :( :cry:

Az én uram mostanában a zoknikat teszi tönkre. Csak a bal lábán, de mindennap kilyukaszt egyet! :shock:

KépKép
 


Sziasztok!
Edit! Akkor huzamosan magas a vérnyomásod, nemcsak akkor egyszer?
Szegény apámat bicikliztették, meg rajta volt a 24 órás monitor, aztán kiderült, hogy nem kell gyógyszer. De tiszta ideg volt, mert anyám nem tudott annyira diszkréten röhögni a biciklizés alatt, hogy ne vegye észre, és már attól ideges lett, amikor a vérnyomásmérő elkezdte felpumpálni magát. Úgyhogy közölték vele, hogy nem hypertoniás, és szorongásoldót írtak fel neki :lol: :lol: De ezen élmény hatására úgy döntött, hogy soha többet nem megy orvoshoz. Mondjuk ebben a szorongásban van valami, mert először akkor "lett rosszul", amikor infarctust kapott az apósom, de az egyszeri alkalom volt. Aztán amikor az anyu bátyja kapott infarctust, akkor napokig sápadt, meg remegett, meg szorított meg a többi. Mondjuk ismerték egymást 35 éve, meg egyidősek voltak. Úgyhogy akkor kellően megijedt ahhoz, hogy kivizsgáltassa magát.
Én a szülés után szedtem valamit, mert a műtőben az amúgy 120/80-as vérnyomásom felszaladt 170/110-re, és 2 napig le se ment onnan, utána is csak gyógyszerrel és nehezen. De miután 3 nap alatt kétszer akartam elájulni, önkényesen elhagytam. Azóta néha méregetem, hol 120, hol 140...De nekem is minden apró stressz meglöki. :shock:

KépKép
 
 


Szisztok,

ja, az albérletben öntött minket a víz. A fal még szétverve, száradnia kell. 2 éjszakát aludtunk itt... aztán vissza anyósékhoz, aztán megint, miután lett víz, vissza az albiba.

Szilvi, az erkélyre ültettem a fűszernövényeket, meg a virágokat. Van két erkélyünk, mindkettőn van olyan nagy "vájú", hogy 80 liter föld kellett külön-külön bele, plusz a konyhaablakban is van, abba is belefér, vagy 40 liter föld, oda jönnek a férjem paprika palántái.

Ma vettünk nagyobb terpeszizét. Egész jól viseli Lelle, nekem sokkal rosszabb. Az összes felsőm tönkre tette már a tépőzárja.

Holnap megyek lánybúcsúba, jövő héten pedig esküvőre. Nem szeretem senkire hagyni Lellét, holnap a férjem, jövő héten az anyósom vigyáz rá, úgyhogy biztos kezekben lesz.

Hétfőre bevállaltam egy 30 oldalas fordítást, még hozzá sem kezdtem, két nap nem alvás lesz belőle...

Alig várom, hogy végre megnyisson a C&A, nagyon szeretem azt az üzletet. Olyan jó dolgok vannak ott, nem csak az elvetemült mai divat és talán az xs-s mérettől is lehet nagyobbat venni.

Nekem egyetlen egyszer a 37. héten volt 140/valamennyi a vérnyomásom. Előtte mindig 120/80 volt és a 40. héttől meg minden nap jártam ctg-re, akkor meg alig volt 100as. Egyébként szerencsére minden rendben.

Holnap délelőtt megyünk gyorsan mindenfelé, tűzhelyet akarunk venni. De eddig még nem láttunk olyat, ami mindkettőnknek megfelelt volna, igaz én több időt töltök a tűzhelynél, de a férjem is szokott főzőcskézni, ezért ő is választhat :).

Nah, most lépek, vár egy rakat mosatlan és még sok vasalnivaló!

Szép estét nektek !

Kép

Kép

Kép
 
 


Jó reggelt!
Akkor neketek is jó hetetek volt, Éva! :? Mi most vettünk tűzhelyet nem rég, nem tudom milyet akartok és mennyit szántok rá, de a Zsolcai kapuban (vagy már az a József Attila?) - a Károly hotel mellett nyílt egy Fagor mintabolt. Akkor nyitási kedvezmény volt, mi 55-ért vettünk egy "klasszikus" tűzhelyet.
Erkély....Olyan jó lenne. Nálunk csak egy franciaerkély van.
Terpeszpelus nekünk patentos volt, olyan, mint a régi gumibugyik. :shock:
Tegnap teljesen off lettem, fél 8-kor mondtam Sanyinak, hogy nekem most el kell mennem. Kb. másfél órát sétáltam, de olyan jó volt egyedül. Holott régen utáltam egyedül lenni. Mire hazaértem, nem akartam senkit megrugdosni, kellemesen elfáradtam, rendbetettem az agyamat. Eni, hősiesen bevallom: késztetésem volt cigit venni, de legyőztem. :oops:
Nem volt semmi extra kiváltó oka, csak valahogy úgy éreztem, hogy tele vagyok.
Bónusz: mire hazaértem, gyerek megfürdetve, megvacsoráztatva, épp hogy nem aludt. Tehát azért annyira mégsem úgy néz ki a történet, hogy nélkülem ezeket nem lehet megcsinálni. :wink:

KépKép
 
 


Hú, ez a mai nap:
1. Lili összetörte a babakocsitát, kiverte a hisztit, elmentünk újat venni. :?
2. Mira hazaértünk bejelentés nélkül beállított az anyósom. Kicsit összevesztünk-főképp ezen, aztán jött más is, ahogy szokott. Mire elkezdte exkuzálni magát, és rá kellett jönnön, hogy nem is 100%-ban utál, hanem egyrészt nem érti, amit mondok, másrészt fél is tőlem, hogy otthagyom a kisfiát és elveszem az unokáját. :shock: :shock:
3. Miután fegyverszünetet kötöttünk, ragaszkodott ahhoz, hogy elmenjünk Lilinek gyereknapi (!) ajándékot venni. Mindenáron ruhát szeretett volna, hagytam. (előtte vettem 6 db ruhára, rövidgatyára, szoknyára való anyagot neki.... :? )
4. Ha már úgyis a városban voltunk, meg az anyja is itt volt, Sanyi elment virágot venni - én is kaptam Lilitől anyák napjára.
5. Bementem egy újságoshoz, és majdnem verekedésbe keveredtem: Lili levert egy pár lapot, mire egy pasi -látva, hogy egyik kezemben egy gyerek, másikban néhány újság és egy tárca, ergo bajos felszedni - nagyon kedvesen mondta, hogy hagyjam, majd ő összeszedi. Köszöntem szépen, és léptem tovább. Erre, egy nő odaperdült a pasihoz, megkapta rajta az inget, és ráordított, hogy "te mit csinálsz?!" Nem hallottam mit válaszolt a pasi, de a csaj csak ordított tovább, hogy "minden Q-nak nyalod a seggét, de én akár fel is fordulhatnék, akkor is sz*rnál rám" és hasonlók. :shock: :shock: :shock: Ingerem volt pofán verni. :twisted:
6. Itthon az üvegváza ráborult az üvegasztalra, szerencsére csak a váza tört össze, meg a vásárolt anyagokra folyt rá a víz...
Asszem lefekszem. Ja, Lili 6 óta alszik, addig egész nap semmi.
És holnapra mindenkinek
nagyon boldog anyák napját


Tavaszodik, kis kertemben
kinyílik a tulipán.
Ragyognak a harmatcseppek
anyák napja hajnalán.

Kinyílott a bazsarózsa,
kék nefelejcs, tulipán,
neked adom anyák napján,
édes-kedves anyukám

[/b]
Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

NAGYON BOLDOG ANYÁK NAPJÁT MINDENKINEK!
Kép

Tiszta hülye vagyok! A tévében akárhányszor elkezdenek egy anyák napi verset vagy éneket mindegyiknél bőgök!!! Most épp Kovács Katival könnyeztem! :cry: :cry: :cry:

Edina, nem semmi napotok volt!!!! Tiszta bunkó volt az a nő az újságosnál!! Remélem a pasi jól helyre rakta!

Mi pénteken délután ballagáson voltunk, Lili egész jól viselte a tömeget. Tegnap anyámnál voltunk. Lili megint elaludt, volt is sértődés!!! :shock:
Mesélem anyunak, hogy mostanában Lili mindíg reggel kakil. Erre anyu: Nem akarod még bilire rakni???? :roll: :shock: :shock: Na, itt mondtam, hogy hanyagoljuk a gyereknevelési tanácsokat, mert nem fogunk jönni egy jó darabig!!

KépKép
 


Sziasztok!

Zsombi tartotta magát eddigi szokásához, fél 6-kor kelt. Tegnap ittvolt anyukám, olyat sütöttünk, csajok! Egész csirkét beszórt sültcsirke fűszerkeverékkel, majd ráhúzta egy üres sörösüvegre a popóján keresztül, bele egy tepsibe. A tepsibe és az üvegbe is tettünk vizet, aztán adjad neki! Húúúúúúúúúúúúúúúúú, nyami, most is összefut a nyál a számban, olyan fini volt!

Voltunk vásározni is(Mihály-napi), kaptam 6 bugyengót, Zsombi 2 sapit, vettünk kassai törökmézet, és mézespiskótát, meg anyósnak, anyának ajándékot.
Jövő vasárnap baba-expó lesz. Tavaly állítólag 100Ft-ért voltak kecskeméti bébiételek. Kimegyek majd megnézem, hátha...

Ja és közben bekrepált a kocsi:a kuplungnál kilyukadt valami. 40000Ft az alkatrész... De szerencsére nem velem történt, mert tuti a pszichiátrián kötöttem volna ki. Pedig aznap 2x jártam meg a Kobrát, először Zsombi elaludt, mire odaértem, így hazajöttünk. Másodszorra sikerült bevásárolni. Aztán ebéd után mentem a dm-be, és odarendeltem Zolit a cuccokért. Még ő ment tovább kocsitmosatni, tankolni. A benzinkútnál észrevette, hogy nagyon mélyen fog a kuplung. Megtankolt, a kutas meg elmondta neki, hogy kell ilyen esetben elvezetni a kocsit a szervízig. Gondolhatjátok, akkora forgalomban, a 33-as főúton végig egyessel, kitett vészvillogóval... A szervízből gyalog jött haza! Szegény, meg volt rakva: 2 csomag pelus, 2 szatyor babakaja. Kivolt mire hazaért!


Boldog anyáknapját!

KépKép
KépKép
 
 


Szegény Zoli!
Én biztos megőrültem volna, ha ilyen történik velünk!!! Pedig jellemző ránk is, hogy leghülyébb helyeken lesz valami a kocsival!!

KépKép
 


Letudtunk minden anyát, nagymamát, dédit! A nagyiknak egy pólót csináltunk, amire Lili fotóját nyomtattuk! természetesen el voltak ájulva tőle!!! :lol: :lol: :lol:
Én egy szép csokrot kaptam Lilitől! :wink:

KépKép
 


Kriszti, most mondjam hol az uram? A Pesti út mellett várja az autómentőt. :shock: :shock: Nekünk meg beállt a a bal hátsó fék, tehát mozdulni nem lehetett vele. :cry: :cry: :cry: Sanyi itthon hagyta a telefonját, az enyémben meg nem volt benne annak a barátjának a telefonszáma, aki ott lakik a közelben, így elszaladt hozzá. Kb. 20 percet álltam a szakadó esőben a négysávos mellett, ölemben a többnyire ordító gyerekkel (az autóból ki akart szállni, meg amilyeneket fékeztek mögöttünk én is jobbnak láttam), háromszög, vészvillogó, és csajok, anyák napján senki meg nem állt, hogy segítsen. Nem tudhatták, hogy nem egyedül robbantam-e le, és állok ott bambán. :shock: :shock:
Szilvi! Asszem te javasoltad a több számmal nagyobb bugyit a pelusra. Köszi, tökéletesen bevált. A bugyipelusok valahogy annyira rondák voltak, hogy inkább nem vettem olyat. Meg drágább is, mint a sima. :wink:
Lilitől én már tegnap kaptam ajándékot, ma reggel meg összevissza puszilt :lol: :lol: Anyumat meg megörvendeztette azzal, hogy kimondta, hogy "nammama". Amúgy egyre többet ismétli, amiket mondunk előtte. :lol: :lol:

KépKép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: