Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azért indítok új topicot, mert a "régi" igen kihalt mostanábanKép
Várok mindenkit! Bármiről beszélgethetünkKép
Van két lurkóm: Gergő 2 és fél éves, Milán 9 hónapos.
Ha a régiek járnak erre tutira rájönnek ki lehetek, csak egy konkurens oldalon többet "dumcsiztunk"Kép

KépKép
KépKép
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Új vagyok itt, babaprojekt előtt. Az orvosaitokról szeretnék véleményeket olvasni. Jelenleg Jakab Tamáshoz járok. Tudtok róla valamit?
Köszi:
kisevet
 
 

 
 

Szia!

Én nálla szültem. Tavaly ápr.-ban Mire v kiváncsi?

Zsú

KépKép
KépKép
 


Hahó Kisevet! Hol vagy?
Zsú

KépKép
KépKép
 


Bocsi!
Mindenféle tapasztalatodra kíváncsi vagyok!

kisevet
 
 


Szia!

Én teljesen megvoltam vele elégedveKép Kedves, alapos, megtartotta a tisztes távolságot. (értem ezalatt, h nem simogatta a kezem, h jól van...-ka, stb mmint ha vizsgált, meg szülés után pl. "varratszedéskor" (nekem nem volt mit kiszedni). Szülés után bejött mindennap megnézni. Sőt a folyosón is megismert, kérdezte mi van velem és a picivel (aki besárgult és lekerült a koraszülöttreKép) A szülés utánni 6 hetesen is jófej volt.
Mondjuk én nem a terhesség elejétől jártam hozzá, kb. a félidőtöl. Kismamákat átlag a kórházba hív vizsgálatra. Tőllem itt elősször még pénzt sem fogadott el.
Ha a véleményemet kérdezed én azért választottam őt dokiváltásnál, mert alapos, van már tapasztalata, de mégsincs a pénztől elszállva.
Kérdezz még , mert nemtudom neked mi a "lényeg" egy dokiban!
Zsú

KépKép
KépKép
 


Szia GeromiloKép
Én egy kismami vagyok. Az első babánk lesz, kislány.
február 14-re várom.
Milyen a kórház? Tudnál egy pár infót írni.
Köszi

Pircsi &
Kép
Kép
 
 


Szia Petri!
Nekem a mostani viszonyokról nincs infómKép Már 24 órás rooming-in van. Ha a régi csecsemősök vannak akkor......Kép A szülészet már egész pofás lett, de sztem Ezen a részen foglalkozik az ember a részletekkel a legkevésbéKép A felnőttekkel(azaz az anyukával) foglalkozó nővérek normálisak, kedvesek, de a csecsemősökről egyöntetű negatív tapasztalatom van 2 gyerek után.
Van választott dokid, szülésznőd? Az sokat nyomna a latban.
Írigy vok rád h kiscsajszid lesz! Nekem két imádnivaló tököském vanKép A nagyobbik febr. 14-én lesz 2,5 éves;-)
Szoptatás? Ha megfogadsz (fogadtok) egy jó tanácsot: Nem kell semmilyen pótlás (tea sem) egy újjszülöttnek! Sem cumi, sem üvegből etetés. Csak igény szerinti szopi!!! Még sárgaság esetén sem! A kisebbik gézengúzom is besárgult, lekerült a koraszülött osztályra kékfény és infúzió kezelésre, de ott is csak szopi volt;-) Pedig a "fenti" csecsemősök megesküdtek, h teáztatással előbb rendbe jönne. Na jól van lelőttem magamKép
Ja igen az összes szülésznő tudja a gátvédelmet és ha ügyesek akkor gátmetszés megúszva! (nekem bejött a másodiknál.)
Kérdezzetek már konkrétabban légyszi!
Zsú

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Sehol senki????Kép
Zsú

KépKép
KépKép
 


Kép Na ez a 100. hsz-om a következőtöl már felhasználó leszek, nem kezdő felhasználóKép Bocsika h csak ezt írtamKép
Továbra is várom kérdéseiteketKép
Petri? Csak nem meglett a csajszi?Kép
Zsú

KépKép
KépKép
 


Szia Zsú!
Kösz az infokat, egyenlőre kb erre voltam kíváncsi, hogy emberileg milyen, mennyit törődik veled. Jártam már több orvoshoz, nem tudom kinél lenne a legjobb.
Üdv:
kisevet
 
 


Szia Kisevet!

Talán tudok segíteni mégKép Mégis milyen dokit szeretnél? Írj vmit még és meglátjuk ki milyenKép "Ismerek" néhányat. Na csak jellemezni tudom őketKép
Zsú

KépKép
KépKép
 


GeromiloKép
Még nincs meg a kiscsaj. Csak majdnem befektettek. Kicsit kevesebb a magzatvíz és elsőre nem lett jó az NST-m csak másodjára. Van választott dokim ő Dr Cserni a szülésznőm pedig Dúcza Beatrix. Már nagyon várom a szülést. Kezdek türelmetlen lenni pedig még van egy kis időm. Befeküdni meg nagyon nem szeretnék...
van egy 10éves kis csivava kutyám és nagyon nehezen bírja nélkülem. Ha egy pár napig nem lát akkor már enni se akar. Úgyhogy ha hetekre be kellene vonulnom akkor lehet hogy el kell altatni.KépKépKép De annyira hozzám nőt ...eddig ő volt a "gyerekem"
Petri 38+4
eddig semmi tünetem nincs mármint a szülést illetően.

Pircsi &
Kép
Kép
 
 


Szia!
Na neked is jó szülésznőd vanKép Na nem vicc komolyanKép Sokan szeretik! Nekem nem voltKép De aki így "jutott" Azzal is tökéletesen elégedett voltam! Sőt!!! Mivel nem volt a második szülésnél egy hasadásom sem, nemh gátmetszés, meg varratok. Bezzeg az első kölöknélKép 17 belső öltés!!! 5 külsővel. Az elsőt Erd.-nél szültem 2003-ban. Háát.... Milánnal meg Jakabnál kötöttem ki és százszor jobb volt. Erd. nem ismert meg ha találkoztunk a korházbanKép Jakab meg mint fentebb írtam a folyosón is köszöntKép A te dokidról nemsokat tudokKép
Milánnál azért indította meg Jakab a szülésemet, mert sorozatosan nem volt jó az NST-mKép De egy hetet kinlódtunk. Így lett Milán 37+0 napon megKép 3000 gr 52 cmKép Gergő 39+3 volt spontán indult, bár sztem tovább tartott volna csak dokikánk "rásegített" (biztosan sietett vhová). Ja igen Gergő 12.00-15.55-ig születettKép Milánnál 9.30-kor volt brepesztés és 12-kor kötötték be az infúziót és 13.34-kor kibújt ő isKép
Ne légy türelmetlen. Mindennek eljön az idejeKép
A kórházba vigyél egy-két textilpelust, meg kissapit a picúrnakKép Na tényleg megvan már minden a csomagban?
Zsú

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!Most akadtam erre az oldalra, nagyon örülök Nektek!Remélem leszünk többen Szolnokról! Általában itt /Szolnok/ a fű se nő.7 hónapos a kislányom, itt született a Hetényiben.ÉS KEZD A TÉL AZ AGYAMRA MENNI!Nem tud valaki baba-mama klubbot?
 


Szia Orsi!

Konkrétan baba-mama klubbot sajnos nem tudokKép Tücsökzene szokott lenni a Szapári úton. Ha jól tudom ma v holnap indul.Kép Merre laktok? A védőnőd sem tud ajánlani vmit? Vagy a tiéd is olyan mint az enyém?Kép Semmit sem tud.

Zsú

KépKép
KépKép
 


Szia Zsú!

A Tücsökről hallottam pár hónap múlva el akarom vinni Lilit.A védőnőm felénk se nézKépSzandán lakunk,vannak itt kismamák,tartjuk is a kapcsolatot de valami másra vágyom.Ezt kell magamban helyre rakni.Gondoltam vmi tanulásra is.
Zsú,Te tanulsz most vmit?
Orsi
 


Szia Orsi!

Még nem tanulok. Most jelentkezek szülésznőképzésre.
Mi a Széchenyin lakunk, itt a bölcsiben van "játszócsoport". Óránként 150 Ft. Itt bent kell maradni a lurkóval, tehát mondhatni baba-mama klubnak isKép
Bár nekem ez sem egy sikeres vállalkozás, mert 10 percekre 2 lurkót kell öltöztetni, meg magamat.Kép Ne tuddd meg.
Téged mi érdekelne? Mmint tanulás terén.

Zsú

KépKép
KépKép
 


Sziasztok! Csatlakozhatok?
Az én babám már 4 hónapos és mi sem szeretjük a telet.
Éjszakai alvással hogy álltok?
Papi
 


Szia Papi!

Úgy látom minden héten jön valakiKép Ez így tök jó Kép Alvás? háát... most megint nem alszunkKép jön a 4. foga a kisebbik lurkómnak, de mint fentebb azthiszem írtam ő már 9 hós. Õ valahogy 3-4 hós korától aludt este 10-től reggel 8-ig, majd 6 és fél hós korától ismét 86 milliószoor van fent éjjel. A te manód mit kap éjjel? Szopik még vagy tápis? Merre laktok?

De bunkó vagyok azt meg nem is írtam, h szerintem mindenki szívesen látKép Tehát üdv a szolnoki csapatbanKép

Zsú

U.I.: Tényleg anyukák, kismamik miért nem jöttök gyakrabban?????

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Örülök a víg csapatnak.Az én babim szopik és egy picit már gyümizünk is. Szóval este 8- tól éjfélig alszik, utána gyakorlatilag 2 óránként kelünk. 2 napja kaptuk meg a 4 hónapos szurikat, azóta szinte el sem enged éjszaka (cici a szájban).Úgyhogy, ha valakinek van valami jó módszere alvásra szívesen kipróbálnám.
Zsú, ti merre laktok? Mi a Kassain. Amúgy Anita vagyok.
Én szinte minden nap netezek egy órácskát, úgy hogy elég gyakori laszek erre.

Anita
 


Szia Anita!

A szopi nagyon jóKép Az éccakázásra sajna nincs receptemKép Most nállunk bejönni látszik az ha szopi után visszateszem az ágyába, de ez sem mindig megyKép Olyan messze van az ágyaKép Egy szobában lakunk. Ja és mikor elkezdtük a hozzátápit akkor figyeltem meg, h hha nappal kevés gyümit v. bmit kapott éjjel jobban aludtKép Nállatok ez nem jön be?
Ja igen a széchenyin lakunk, csak nem saját lakásban hanem apukámmal együtt. Előbb jött Gergő, mint "kellett" volna, így módosultak a tervekKép Milánról meg annyit, h kis korkülönbséget akartam a lurkók között.
Milyen gyümit esztek már? Miért kell már gyümi egy ilyen pici babónak??? Na jó ehhez semmi közöm, de én kivártam a 6 hót mind a kettővel. Semmiről nem maradna le.
bocsika de most mennem kell.
Üdv mindenkinek!
ZsúKép

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy találtam szolnoki kismamákat a neten, úgyhogy én is csatlakoznék.

Van egy 6 és fél éves és egy 3 éves kisfiúnk, és most várjuk a harmadik babyt. A környezetemben senki sem várandós, (nem úgy mint a másik kettővel voltam) így nem tudok senkivel sem dumcsizni, az "ilyen" dolgokról.
Olvastam a hozzászólásokat, az orvosokkal kapcsolatban. Én is Jakabnál szültem mind a két lurkónkat, és a harmadikkal is hozzá járok. Én teljesen meg vagyok elégedve. Nagyon közvetlen, őszintén el lehet vele beszélgetni mindenről, bármilyen kérdésed van. Szóval én csak jót tudok róla mondani.

A Hetényiben most milyen állapotok uralkodnak? Tudtok erről valamit? (pl. vizesblokk, kaja stb.)
Jók legyetek:
Szazsanna

[Kép
 


Szisztok!
Zolika nagyon cicis volt, szinte 2 óránként kérte a cicit, sokszor csak nyammogott rajta, ezért kezdtem el már a gyümizést. Így akár 4 órát is kibír, elég falánk.
Zsú, édesek a babák. Nehéz, hogy ilyen kevés a korkülönbség? Én is úgy tervezem, hogy még Zolika 2 éves kora körül szeretnék kistesót.
Szazsa! A Hetényiben 2 WC van, az gáz, mert egyesek elszórják benne a véres dolgaikat. Van egy új tusoló, de a régebbi annyiból jobb, hogy ott nincs tumultus. A kaja tűrhető ( a 2. féle, mert a leves az ugyanaz mindig). A nővérek is elég normálisak. A szülészeten van labda, és egyéb alternetívság. A labda az tök jó. Tudjátok már, hogy fiú vag lány lesz a harmadik bébi?
 


Sziasztok Csajszik!

Zsú,bocsi kicsit eltüntem már jobban vagyok.
Tanfolyamokat még nézegetem.
A Hetényiben egész normális a helyzet.Persze a kaja felejtős,de gondolom Szazsanna úgyis visznek majd be kajcsit.A csecsemősök normálisak,
bármit kértem segítettek.Mikorra várod a babust?
Az én lányom 7 hónapos.
NAGYON ÖRÜLÖK HOGY EGYRE TÖBBEN VAGYUNK SZOLNOKIAK!!!
Orsi
 


Halihó mindenkinek!

Szazsanna! Még a többiek után annyit, h mostmár ha jól tudom a császárosokat kivéve 24 órában van kint az összes pici, a kaja az ugyanaz maradt, mint 3 éveKép Ezen nem lehet változtatniKép De gondolom úgyis visznek beKép A vizes blokk: Van 2 "új" wc Amit akkor csinálgattak, mikor én szültem (ápr. 19-én) de már akkor sem igazán működöttKép A zuhanyról tényleg annyit, h most mindenki az újra hajt így a régibe könnyebb bejutni. A nővérek... Ne szólj szám nem fáj fejem, de ha a nagyokat is itt szülted ismerheted már őket. Ua. a gárda van még mindig. Tényleg öcsike v. hugica lesz? Jakab nekem is nagyon szimpiKép


Anita! Milán még most is sokszor 2-3 óránként szopikKép Az éjjszakákra: Ha az ő ágyát húzzátok a tiétek mellé? (mmint levett ráccsal) Talán ha közel van, de mégsem "rajtad"? Vagy szigorúan visszább venni a szopikat éccakára? Ezt úgy értem h összebújni, simizni, dajkálgatni, és szopi csak végső esetben. de az is lehet a abj, h kisebb az alvásigénye, nem alszik elég mélyen és így folyamatosan nézni kell h megvan-e még anyaKép Vagy nem lehet, h túl párás v. túl száraz a levegő a szobában? Fázik, melege van, stb...?
A kiskorkülönbség hátrányait most igen megszenvedjükKép A nagyobbik rettentően féltékeny, irígy, most ő is visszament babábaKép etetni kell, öltöztetni, itatni, még nem szobatiszta, tehát pelushegyek egész napKép De már ettől függetlenül néha el-el játszanak egy pár percig együtt. A kicsi imádja a nagyot, mindenben utánozni akarja. ezzel az az egy baj van, hogy mindig a rosszaságot mutatja neki elsőnekKép De a tesóvállalás ideje mindig függ az első gyerkőc személyiségétől, a szülők tűrőképességének határától, anyagiak(habár ez nem a legfontosabb, de szerintem ez is fontos), lakás, segítség megoldható-e, stb....


Orsi! Nem versenyKép Csak jó ha minél többen minél többször írunkKép

Bocsika ha vkinél vmit kihagytamKép
Jó hétvégét, ébredésmentes éjjszakákat minden babának és mamának!!!
Zsú

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!!!

Köszike a sok hozzászólást a Hetényivel kapcsolatban.
Egyébként nem tudjuk, hogy mi lesz a harmadik baby, vagyis nem is akarjuk tudni. Így voltunk az első kettőnél is. CSak egészséges legyen!
Április 9-re vagyok kiírva, tudjátok nevezetes nap, választás napja.....
Sajnos a kisebbik kisfiam tegnap belázasodott, mandulagyulladás, úgyhogy most a következő napok a lábadozásé.
Egyébként hogy tetszett nektek a rooming-in a kórházban? Hogy működött, hogyha többágyas szobában voltatok?

Egyenlőre ennyit.
Jók legyetek.

Szazsanna

[Kép
 


Szia Szazsa!

A rooming nagyon fárasztó,de én ennek ellenére nem bánom,hogy ilyen szobában voltam.Nem is volt más?TénylegKép Hárman voltunk egy öt ágyas szobában,tehát viszonylag kényelmesen voltunk.Nappal a saját picúrom miatt nem tudtam aludni,mert mindig őt bámultamKépÉjszaka mindig ordított valamelyik,akár másik szobában is,úgyis hallod.Tehát alvás kilőve.De:Lili nem sárgult be,szépen beindult a tejelválasztás,akkor szopizott a pici amikor akart.Nekem nagyon jó volt így együtt a fáradtság ellenére.
Zsú,amint látom más sem ír sűrűbben,ennyire van időm.Ne piszkáljuk egymást.
Mi is küzdünk az éjszakákkal,bár most jobb a helyzet.Általában 2-kor és 4 körül ébred Lili.De szopi után visszaalszik.Kitartás mindenkinek.
Sziasztok!
 


Petri eltűnt!Lehet már babázik?
 


Szazsanna! Nagyon jó dátumotok vanKép
Amikor Milánnal voltam még csak nappal voltak kint a babókKép A drágám besárgult, így lekerült a koraszülöttosztályraKépKép Ezért mi ráhúztunk még 3 napot a bentlétre. A koraszülöttoszály dolgozóiról nekem pozitív tapasztalataim vannak. De a fentiekről semmi jót nem tudok mondani. Kérleltem őket, h segítsenek ébresztgetni Milánt. Erre ők:-Majd sír ha enni akar! Na ezek után...KépKép 3. napon délben beállít a csecsemmősnővér és közli: Milánt levisszük a korára, mert rettentően besárgult, Miért nem ébresztgette anyuka??? Jók mi?

Igen lehet ő már babázikKép Holnapra volt kiírvaKép

Én nem is tudom hánykor kel MilánKép Csak kiveszem szopizik és visszateszem, de hogy hánykor és hányszor az most passzKép Kitört rajtam a tavaszi fáradtság, meg sokminden történik most velünk és belefáradtam.

Feladtam ma a jelentkezési lapomat a Szegedi Egyetem szülésznőképző szakjáraKép Július végéig ülhetek tűkön, h felvettek-e!

Minden jót nektek!
Zsú

KépKép
KépKép
 


Szia Geromilo és Takiorsi!

Igazából nem vártam sokkal másabb dolgokat, mint amit leírtatok a kórházról. A kaja akkor nem változott, újra a férjem házi "szuper" szendvicsein fogok élni. Még most is összefut a nyál a számban ha rá gondolok..... mármint a szendvicsre.
Szóval most várakozó állásponton vagyok, néha rámtörnek az aggodalmaskodó érzelmek, nem is tudom miért. Pedig nem kellene.
Sajnos most ennyire futotta, most voltam terhestanácsadáson, és ott ültem másfél órát mire jött a doki. Majd meg fulladtam a melegtől... A doki kb. 3 perc alatt végzett, ezért vártam másfél órát???? Lehet egyre nyűgösebb vagyok.

Geromilo!!! Tényleg jelentkezel szülésznőképzésre? Mi az alapvégzettséged? Az biztos hogy szép hivatást választottál. Legalábbis szerintem, ez az egyik legszebb, részt venni egy új élet születésében.

Jók legyetek.

Szazsa

[Kép
 


Sziasztok!
Másodjára kezdem ugyanazt leírni, mert hibát jelzett mikor küldtem volna. Szóval. Zsú köszi a tanácsokat, próbálgatunk. Ha más nem az idő megoldja az alvás témát. Szorítok, hogy mielőbb szülésznő lehessél!
Képzeljétek! Zolika pár napja hátról hasra, balra átfordul. Mióta rájött, hogy tudja, folyamatosan forog. Olyan édes.
Mindjárt itt a tavasz! Kitartást mindenkinek addig is!
Üdv:
Anita
 


Sziasztok!

Lili most próbálgatja a mászást.Egyelőre hátra
jobban halad,de majd megy előre is.
Szazsa kitartás!Én az utolsó hónapot nagyon utáltam.Minden hajnalban fent voltam,a pocakom miatt nem tudtam aludni.De Lillencs ügyes volt,a 39.héten született meg.Így nem kínlódtam annyit.
Gyorsan,6 óra alatt megszületett.Apás szülés volt.Nekem nagyon sokat segített a férjem.
Most ennyi!Sziasztok!
Orsi
 


Sziasztok!

Most voltunk a dokinál Szabikával, már gyógyul a mandulagyulladása. Remélem jövőhétre már jobban lesz.
Egyébként egyre fáradtabbnak érzem magam, este alig várom, hogy lefeküdjek, reggel meg alig birok felkelni. (Persze az éjszakai pisilésekről nem is szólva.)Reggel azonban indul a nagyüzem, Ferkó iskola, Szabi bölcsi. Egyre nehézkesebben készülök el velük, ez a sok öltözködés. Már alig várom a tavaszt.
Egyébként jól vagyok szerencsére, csak nagyon mocorog ez a gyerkőc a hasamban.
A szülésnél nálam is bent volt mindkét alkalommal a férjem, s az biztos, hogy számomra ez volt a legmegnyugtatóbb dolog. Nagyon jól esett. S számára is nagy élmény volt, úgyhogy most is bent szeretne lenni. Remélem minden rendben lesz.
Már szedegetem össze a babaruhákat......

Egyenlőre ennyit.
Jók legyetek, s jó babázást.

Szazsa

[Kép
 


Sziasztok!

Bocsánat az eltűnésért, de bedöglött a gépünk.Kép

Az új mozgásokhoz gratula a babáknak!!!

A tanácsadáshoz kitartás!!! Főként JulikáhozKépKépKép

Anita! Együtt alszotok? Bocsika ha már kérdeztem. Ha nem az nem lenne megoldás?
Bocsika most csak ez a rövid üzenet telt tőllem.
Talán hétvégén jövök.
Üdv mindenkinek:Zsú

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Gondolom ti is a napsütésben múlatjátok az időt mostanában. Olyan isteni, hogy végre süt a nap.
Amúgy együtt alszunk Zolikával. Mellettem van a kiságya. Mikor meg már nem győzöm cérnával, akkor pedig mellettem altatom, így én is többet alszom.
Az én férjem is benn volt szülésnél és nem is tudom, hogy nélküle hogy ment volna, de végtelenül jó volt, hogy mellettem volt.
Üdv:
Anita
 


Boldog névnapot a Zsuzsannáknak, így utólag is!
 


Sziasztok!
Köszönöm így utólag is a köszöntést! Jól esettKép
A mai hóeséshez mit szóltok?Kép Legalább megmaradna ahó, de csak latyak lesz belőle.
Hová tünt mindenki?
Üdv:Zsú

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Hát 2 hónapja nézelődök-keresgélek itt a neten, és most találtam rá földijeimre:-(!
Most vagyok 36 hetes, úgyhogy már nincs sok hátra....
Első babámat várom, első lányomat, 37 évesen ő lesz a szépsége az életemnek.

Nóri és az ovis...
Kép
 
 


Sziasztok!
Két gyermekes anyuka vagyok Szolnokról.Most írok először ide, eddig csak nézgettem és olvastalak titeket.Szeretnék meismerkedni olyan anyukákkal akiknek hasonló korú gyermekei vannak. A nagy fiam 9 éves,a pici lányom holnap lesz 1 éves.
Elin gratulálok a kislányodhoz kívánok neked még 4 gyönyörű probléma mentes hetet.A szüléshez pedig erőt és kitartást.Egyenlőre ennyi,mit szóltok ehhez a nem mindennapi időjáráshoz?

KépKép
 


Szia Dia!
Gyönyörű 1 idő! Már belőlem is csöpög fentről :-/. De ma kergetik el Mohácson a telet a busók! Ajánlom, jó munkát végezzenek!
Remélem, mire szülök, elmúlik a nátha! Majd most kezdődnek az NST vizsgálatok, remélem, nem teszek még rá 1 lapáttal!

Nóri és az ovis...
Kép
 
 


Sziasztok!

Én is elvesztem egy kicsit, Szabika nem akar kikeveredni ebből a fránya betegségből. Hetek óta kínlódunk... Nem tudtok, valami jó immunerősítő módszert??? Főleg ami bevált.

Elin! Sorstársak vagyunk, én most vagyok 34 hetes, úgyhogy lehet még összefutunk a szülészeten. Mi a harmadik gyerkőcöt várjuk, nagy izgalommal. A nevekben még mindig vannak viták, hiszem most már a nagyfiam is kinyilvánítja a véleményét.

Ettől az időjárástól nem vagyok felvillanyozódva, már várom a tavaszt. De azt hiszem mindenki így van vele.

"Élvezzétek" a havat.

Szazsa

[Kép
 


Sziasztok újjak!Kép

Elin! Kitartást az utsó hetekhez!!! Az NST-k nagy jók sztem, csak a várakozás ne lenne. Kinél szülsz ha megkérdezhetem?Kép
Még egy csajsziKép Egészen ellányosodik már ez az országKép
Jobbulást neked!
Ahogy nézem nem végeztek túl jómunkát a busókKép

Dia! A lánykának sok-sok boldog szülinapot kívánok!!!!

Hahó többiek?????

Üdv mindenkinek!
Zsú

KépKép
KépKép
 


Szazsa!
Vitaminok? Akár előregyártott is. (Bár ezeket én nem csípem, de mégiscsak több mint a semmi) pl. Vitacolan-ez direkt kisgyerekeknek van összeállítvaKép Napi egy kiskanálnyi az adag és még finom isKép Esetleg Béres csepp is lehet. 10 Kg felett és egy éves kor után már ezt is lehet adni.
Mielőbbi jobbulást a betegeknek!!!!!
Zsú

KépKép
KépKép
 


Szisztok!
Örülök, hogy újra felpezsdült itt az élet. Az időjárás szörnyű. Elin és mindenki! A baba simán "összejött", vagy jártatok valahová (bocs a kérdésért, de a sógornőmék 2 éve próbálkoznak és kéne valami biztos tipp)
Zozókámmal a kakival kínlódunk, amúgy forgunk egyfolytában.
Üdv mindenkinek:
Anita
 


Sziasztok!

Hú, micsoda újítás Zsú! Kép Utológ is boldog névnapot! Kép

Klaudiának boldog első szülinapot!

....és persze üdv mindenkinek!

(nem leszek vmi aktív Kép )

Krisztina
k78
 
 


Sziasztok!
Diácska nevében is köszönjük a jó kívánságokat mindenkinek aki írt.
Zsu!
Szeretném megkérdezni,hogy a Széchenyin melyik bölcsiben van játszócsoport? Mikortól lehet járni,van e valami feltétele annak,hogy elmenjünk?Előre is köszi a választ!
Anita!
A picurnak próbáltál már narancsnak a levét adni?
Szerintem az nagyon jó,a nagy fiamnál bevált mikor pici volt.
Üdv mindenkinek!

KépKép
 


Sziasztok!
Csak kapkodom a fejem,annyi új emberke van itt.Pocakkal,pocakban,kint és bent.Sziasztok újak!!Pezseg az élet!Egy jó hete kínlodunk Lili fogacskáival!Már van kettőKépCsak éppen nem alszunk.Van valakinek jó tippje Panadolon és Dentinoxon kívül?Egy barátnőm márc.6ra van kiírva,szintén lány lesz a picurKép
Üdv mindenkinek!
 


Szia Anita!
Nekünk is 2 év kellett a babához.Nem volt nagy gond,csak valószínű először nem jó kezekbe kerültem.Nálam a nyálkahártya volt elvékonyodva ezért nem tudott a pete megtapadni.A "régi" falat gyógyszerrel letakarították,így új tudott termelődni.pár hónapra rá megfogant Lili.Lehet ezen már túl vannak a sógornődék,de hátha tudtam segíteni.nagyon sokan kínlódnak ezzel a "gyerekcsinálással" sajnos.
Üdv
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron