Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ildikó!

Remélem, minden oké nálatok, Mirtill eszik rendesen. Fogacskákhoz gratula, remélem, azért nem volt olyan gyötrelmes.

Nálunk alakul a helyzet, Gergi már egészen jól van, napok óta semmi baja, virgonc és rosszalkodik. :lol: :lol:
Na, azért annyira nem örülök neki, mert a legújabb szórakozása az, hogy csapkodja a lakásban az ajtókat. A kezére nagyon vigyáz, mégis állandóan résen kell lennem. Ha pedig felteszem a ajtóra a
csapódásgátlót, világháború van.

Ma egyébként egészen sokra haladtam mellette. Kitudtam válogatni a kinőtt rucijait, kivasaltam az összes ruháját, ami vasalásra várt és még a konyhát is kisuvickoltam. Régen tudtam már ennyi mindent megcsinálni egy nap alatt.

Holnapra marad a fürdő és a wc, remélem, sikeresen túlesek annak a takarításán is.

Milyen idő van Barcikán?
Nálunk ma egész nap esett, kis em tudtunk mozdulni, ami borzasztó. Gergő egész nap az overálját meg cipőjét hurcolta utánam, én meg magyaráztam, hogy esik az eső.
Délutánra már egészen mérges lett, hogy nem érte el a célját. :(

A vizelet és a vérvétel semmit sem mutatott ki, minden oké. Így még mindig nemtudni, mi volt a lázasodás oka.

Tegnap az etetőszékről leszedtem a tálcát és befordítottam az asztal felé, hogy Gergő esetleg tudjon az asztalról enni.
Hiba volt! :lol: :lol: :lol:
Gergő elkezdett önálló életet élni, mindent lepakolt, minden kellett neki, a függönyt húzgálta, stb. Úgyhogy ma vissza minden!

Kép Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Bocs,hogy most írok de Mirtilltől nem lehet leülni a gép elé mert akkor Ő akar zenét hallgatni és nyomkodni!

Nagyon arnyos Gergő a képeken!

Ez az időjárás kiakaszt.Már napok óta nem tudunk kimenni annyira fúj a szél.Tegnap lementünk egy kicsit de a szél miatt nem mertem sokáig lenn lenni.Szegény Mirtill csak sírt,hogy nem akar feljönni.Ma ki sem vittem.

Te mit gondolsz a bárányhimlő elleni oltásról?Beadatod Gergőnek?Én nagyon gondolkodom rajta,hogy beadatom.

Mirtill rájött,hogy ki lehet pakolni a konyhaszekrényből és egész nap pakol én meg kerülgetem a fazekakat.

Csütörtökön megyünk az ortopira nagyon ideges vagyok!

Remélem Ti jól vagytok!

Szia!

Kép
 


Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül zavarlak Titeket ilyesmivel, de szeretnélem megkérni Titeket, hogy szavazzatok a kisfiamra. Már csak 2 nap van hátra, és 75 szavazattal vagyunk lemaradva az elsőtől. Talán még behozható.
Légyszives még szavazzatok még ma és holnap! Esetleg szóljatok néhány ismerőseiteknek is, hogy szavazzannak a Mátéra.

http://www.jatekfutar.hu/szavazolap.html

Referencia szám: 2006_00776 Máté

Köszönöm, hogy szavaztok.

Zsani

Jaaaa....és a kisfiam is írt Nektek:)

Anyukám azt mondta, rajtad múlik, hogy enyém lehet-e az a sárga quad, aminek a fényképét már lassan egy hónapja mutogatja nekem, kérlek ha nem felejtesz el és nem nagy kérés gondolj rám még 2 napig, nagy örömet okoznál nekem…

Máté
Vendég
 

 
 

Zsani!
Felraktam az iwiwre is a linket és az ismerőseim jelezték, hogy szavaztak. :)
Mikor derül ki az eredmény? Úgy láttam, 29-i szavazat állás van fennt az oldalon.

KépKép
KépKép
 


Szia Ildikó!

Mi a fejlődésneurológiára megyünk holnap, bízom benne, hogy utoljára.

Édes lehet Mirtill, ahogy pakol, mégha Te annyira nem is élevezed. :lol: :lol: :lol:
Gergő is pakol a konyhában, néha alig lehet bemenni a sok edénytől. Ráadásul a mi konyhaszekrényünk lábakon áll, úgyhogy eleget fekszem a földön, hogy kiszedjem, amit alá betologat. :twisted: :twisted: :twisted:

Bárányhimlő elleni oltás: még nem döntöttük el, hogy lesz e oltás vagy sem. Pro és kontra sok ember véleményét meghallgattam, sajna okosabb nem lettem. De abba az irányba húzúnk, hogy nem oltatatjuk be egyenlőre.

Nálunk akkor javasolják, ha a gyermek közösségbe megy. Az még egy kicsit odébb van.

Olvastad már a www.baranyhimlo.hu oldalt? Sajna én ettől sem köteleződtem el egyik irányba sem.

Febr. 21-én kell mennünk nefrológiára ismét, mert a doktornő mégis csak úgy látja, hogy jobb megnézni Gergi veséjét ( illetve vizeletét ) ismét, mert a vérvétel szerint picivel magasabb a fehérje.

Már olyan jól megnyugodtam, hogy nincs semmi, erre most ismét.
Ráadásul letolt a gyerekorvosunk, mert Gergő nagyon keveset iszik. Sajna nem tudok vele mit kezdeni, már annyi mindent megpróbáltam, nincs eredménye. Az tény, hogy nem függvénye, hogy mit és miből adom.
Nincs vmi ötleted? :)

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Nem mentünk az ortopéiára mert Mirtill reggelre belázasodott. :(
Kértem új időpontot de csak március 7-re kaptunk,ráadásul úgy beszélt velem a pasi mintha idióta lennék.Nagyon felbosszantott.

Mirtill lázas és váladék rötyög a mellkasában de köhögni nem nagyon szokott.Azt mondta a dok,hogy csúnya a torka.Kap antibiot és vettem Stodal szirupot.Amúgy annyira nincs rossz kedve eszeget is.Én is beteg vagyok és Apa is.Ő hozta haza.

Mi volt a neurológián?Remélem minden oké!

A nem iváshoz nem tudok mit szólni mert Mirtill iszik elég sokat szerencsére.Igaz csak a Hipp almás teát fogadja el és a gyümilevet de az sem mindegy milyen.A játszócsopiban semmit nem iszik meg mindenre azt mondja,hogy nem jó.Éjszakára vizet kap.

Valószínű beoltatom barihimlő ellen majd április körül.Remélem addig nem kapja el mert itt most járvány van!

Én is szavaztam Mátéra!

Szia!

Kép
 


Szia Ildikó!
Nem kell többet mennünk a neurológiára. :)
Most picit aggódom a nefrológia miatt, de bízom benne, hogy minden rendben lesz.


Sajnálom, hogy nálatok is előjött a kórság. Sokszor azt gondolom, hogy jobb lenne, ha nagyon minuszok lennének, mert ez az őrült szél és a langyos levegő rendesen keveri a vírusokat. :(

Mi apával szedjük a c vitamint, mint preventív ötlet. :lol: ( És tudod, a hit.... )
Gergő meg a cebiont és a bérest kapja. Nálunk a lándzsás utifű és a nurofen jött be eddig, ha gond volt.

Képzeld, Gergő elkezdett inni. Igaz, hogy a saját gyártmányú karamellás tej lett a kedvenc, de legalább iszik. Ezután pedig megy a tea is, sőt éjjel vizet is ivott.

Borzasztó volt, hogy kanállal kellett a szájába nyomni a folyadékot.

És mivel a borsó és a húsleves jön be nála, valamelyik mindig van itthon.

Te meddig adsz Mirtillnek tápit? Vagy már áttértetek a tejre?

Puszi Móni

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Már jól van Mirtill igazából nem is volt nagy baja,remélem ennyivel megúsztuk.

Még tápit adok és nem tudom mikor térünk át a tejre majd meglátom.Sokan ilyen idős gyereknek már tejet adnak,a védőnő azt mondta,hogy jó még a tápszer.Elvileg 2éves korig nem szabadna tejet adni.

Hátha Gergő elkezd inni.Mirtill is elég keveset ivott nyáron pedig meleg volt nagyon.Sokat izzadt és nem ivott meg 2dl folyadékot sem.Aztán egyszer csak elkezdett inni néha már túl sokat is.

Nekem az a bajom,hogy nem nagyon akar pohárból inni.1-2kortyot iszik aztán kéri az üveget.Hónapok óta kísérletezek a csőrös pohárral(varázsitató)és egyszerűen nem tud belőle inni.Ma már sikerült pár kortyot inni de utána visszaadja és azt mondja,hogy kérek másik teát.Ha nem adok és nem sikerül inni az itatóból földhöz vágja és sír.

Mikor mentek a nefrológiára?Remélem minden rendben lesz!

Szia!

Kép
Kép
Kép

Kép
 


Szia Ildikó!
Olyan tündéri kiscsajod van! :) ( A kisfiam is megcsodálta, igyanis ma már fél 5-kor felébredt. :( )

Ivásztunk mintha rendeződne, nagyon bejön a karamellás tej továbbra is. Igaz tegnap nem túl sok folyadék ment le, de 3-szor evett levest, az is sokat számít.

Én is kísérletezgettem a pohárral, varázsitatóval, meg mindenféle csőrös izével, aztán azt mondtam, hogy nem érdekel, úgyis csak átmenet a pohár és a cumisüveg közt és abba hagytam.

Ha nagyobb lesz az én kismanóm, biztosan jobban megérti, hogy mire való a pohár. :D

Én akkor szoktam görcsölni dolgokon, amikor hallom, esetleg látom, hogy a vele egykorú gyerkőcök mit csinálnak. Aztán jól magamba nézek és rájövök, hogy Gergő pedig csomó olyat csinál, amit a vele egykorúak még nem.

Nálad előfordul ilyesmi?

Nefrológiára 21-én megyünk, biztos vagyok benne, hogy semmi nem lesz. Ugyanis ott is csak vizletvizsgálat lesz. a vérvétel eredménye megvan, azon icipici az eltérés.

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Én is összeszoktam hasonlítgatni más gyerekkel Mirtillt és néha problémázom rajta,hogy

Kép
 


Bocs véletlenül elküldtem. :D Szóval idegesít ha vmit még nem tud.Pedig Mirtill a beszédben simán tart ott mint egy kétéves.Nagyon sok szót ismer,mond mondatokat,tud mondókát és énekelni is tud.Megmondja,hogy hívják,hány éves és a legújabb mondja,hogy Apa hol dolgozik.(Borsodchembe).Más gyerek nem tud így beszélni ennyi idősen.

Kaptunk keddre időpontot az ortopédiára az ismerősöm által.Remélem minden okés lesz mert már marhára unom.

A gyerekorvosunk most azt találtaki,hogy ha befejeződik az ortopédiai kezelése elküld endokrinológiára mert Mirtill nagyon magas.Most az a baj,hogy túl hosszú a lába.De ha magas nem lehet rövid.Megmérték 17hónapos és 86cm.Elég nagy de Varga azt mondta,hogy még benne van a normál tartományban és arányos a testalkata.Nem szeretném fölösleges vizsgálatoknak kitenni.

Puszi!
Ildikó

Kép
 


Szia Ildikó!

Mirtill nagyon ügyes a beszéd terén. Az én kisfiam nem nagyon akar beszélni, de tudom, hogy menne neki, mert amikor teszem tisztába, szinte mindig elmondjuk a létező repertoárt és olyan szépen mondja utánam a szavakat.

Remélem, az endokrinológián sem fognak semmi olyat mondani, ami miatt aggódni kéne. Teljesen megértelek, most nekem is az az érzésem, hogy a nefrológiára nem igazi okból megyünk. Mindenhol csak egy vizeletvizsgálat, semmi tenyésztés. Nem is tudom, minek küldenek el, ha a klinikákon sem gyötrik magukat egy mélyebbre ható kivizsgálással.

Hétfőn volt nálunk a védőnő és rendesen megingatott bárányhimlő elleni oltással kapcsolatban. Most inkább az igen felé hajlok. Ám tudjuk, az oltásoknak is van mellékhatása, esetleges szövődménye. Ha meg nem adatom be......

A családban nagyon szomorú esemény történt. Meghalt anyukám huga, Mimi a neve, a szüleid biztosan ismerték, anno Ő is a Radnótin lakott. :(

Puszi
Móni

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Részvétem a nagynénjéd miatt!
Nálunk is van szomorúság mert Anyósomról nemrég derült ki,hogy nyelőcsőrákja van.2hét múlva fogják műteni remélem minden rendben lesz!

A fiúk mindig kicsit később kezdenek beszélni de Mirtillnek volt kitől örökölnie mert én is beszélek egész nap. :D
Sokat szoktunk mondókázni és énekelni is de most már ha vmi érdekli,lát valamit az utcán,tévében megkérdezi,hogy mi az.

Mit mondott a védőnő a barihimlőről?Én vszeg be fogom oltatni.Hozzánk is jöhetne már a védőnő és megkérdezném tőle is.

Voltunk kedden az ortopédián és szerencsére nem kellett a sín.Azt mondta,hogy már szépen javul ha áll előre néznek a lábfejei.Járáskor időnként befelé lép de tornáztatni kell és helyrejön.Ha úgy látom,hogy nem javul vissza kell vinni és akkor felírja a sínt.

Mirtill nagy kukázós lett.Mindig a kukába nyúlkálna és mindent ki akar dobni.Múltkor Gábor óráját dobta ki. :) Mondja,hogy :kidobom kuka és már viszi is.Szerencsére a pelusokat is kiviszi!

Mostanában mielőtt elkezd kakálni mondja,hogy kaka ha pedig már kakál akkor mondja,hogy:"kakálsz".Szerinted lassan ültessem bilire?

Pár napja ha megkérem összepakol maga után.A motort és a babakocsit viszatolja a helyére és a kockákat is összepakolja.Végre!! :D

Szia!

Kép
 


Szia Ildikó!

Tegnap voltunk otthon, nagy rohanás volt az egész napunk. Gergő jól viselte a 400 km-es utat. Hazafelé már ömlött róla a víz a fáradságtól, nehezen aludt el. De este fél 7-re itthon voltunk. :) Éjjel meg úgy aludtunk, mint a bunda.

Képzeld, ma Gergő odajött hozzám, amikor éppen tévét néztem és adott egy puszit. :) Majd megzabáltam. :) Apa is "sorba állt", de Ő nem érdemelte még ma ki ezt a kegyet. Kicsit el is keseredett miatta.

Bárányhimlőről a védőnő annyit mondott, hogy megtöbbszöröződött a szövődményekkel küszködők száma és nagyon súlyosak az esetek. Én sem hagyom ki, bármibe is kerül. Lányoknál pedig még fontosabb, mert meddőséget okozhat.

Örülök, hogy Mirtill lábacskái jól fejlődnek. Mi is fogunk menni valószinüleg ortopédiára, mert Gergi egyik lába szépen előre áll, amikor megy, a másik pedig eléggé kifelé. Ezt szerintem korrigálni kell. 27-én megyünk 15 hós oltásra és akkor megnézi a doktornő.

Nagyon ügyes Mirtill, hogy összepakol maga után. Nálunk inkább a szétpakolás a nagyobb móka.

Az én gyerkőcöm is kukázik. :D Ő is kiviszi a pelust, meg mostanában amit talál. Lakáskulcsot, telefontöltőt, stb. Állandóan kukázunk mi is, hogy lássuk, mit dobott esetleg ki, amit nem vettünk észre.

És eléggé sírósan akarja elérni azt, amit kitalál. Ma pl. egy testápolós flakonért zokogott óriási könnykkel.Így némi átszervezés, átöntögetés után az övé lett. 5 percig játszott vele és már nem is érdekelte.

A bilizést már gyakoroljátok? Azt hallottam egy ismerősömtől, hogy Ő úgy tudja, hogy a gyerekek az elindulást követően, 10 hónap múlva lesznek szobatiszták. Na, akkor most erre koncentrálunk. :)

Közben olvasom a Suttogó titka II-t, amiben az áll, hogy 15 hónapos kortól kezdve érdemes a szoktatás. Arra gondoltam, hogy fürdi előtt lehetne egy kicsit bilin üldögélni. Mindenképpen fontos, hogy a szülő ne hagyja magára a gyereket, hanem szórakoztassa, mondjuk egy könyvvel. Most megérik a dolog bennem, aztán a tettek mezejére lépünk. :)

Ma az "Anya, taníts engem" c. könyvet lapoztam át, hogy mi vonatkozik, illetve hogyan fejleszthetem a gyerekemet 15 hónapos korában. Javasolja a gyurmázást. Ti szoktatok gyúrmázni? A könyv szerint már 2 hónapja rendszeresen gyúrmáznunk kellene. Gergő mindent megkóstol, nem tudom, jó ötlet e....


Ilyen borús voltam az autóban tegnap:


Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Mit mondott a doki Gergő lábára?Jól viselte az oltást?
Mi hétfőn megyünk a 18hós oltásra.

Ma nagyon nyügi napunk volt.Jön a szemfoga ezért fél délután ordított.Nem vettük észre,hogy bekakált(semmi szaga nem volt)és mire észrevettem nagyon kicsípte a fenekét.De annyira,hohy rá sem tudott ülni.Szabadon hagytam majd bekentem remélem holnapra jobb lesz.Szerintem csípi a pisi mert időnként nagyon elkezd sírni.Kicsit izgulok a kaka miatt,hogy emiatt nehogy visszatartsa!Eddig mindig kakált rendesen.

Voltunk ma is a játszócsopiban és ma végre megette ott az ebédet! :D

A mi védőnőnk szerint nem kell az oltás de én vszínű beadatom majd.

Mirtill kapott névnapjára gyurmát de nem igazán akar gyurmázni.Illetve azt szereti ha mi gyurmázunk de Ő inkább csak rakosgatja ki-be a dobozba.Rajzolni sem nagyon akar ott is csak rakosgatja a zsírkrétát.

Még nem bilizünk nincs is még de lassan fogok venni mert már egyre gyakrabban szól(kivéve a mai esetet)Vagyis mai szólt,hogy "kakálsz"mondtam a férjemnek,hogy nézze meg van-e benne vmi és azt mondta,hogy nem érez semmit.Én pedig elhittem.Hát nem kellet volna!

Nagyon nagy fiú már Gergő!
Teszek pár kinti képet Mirtillről!

Szia!

Kép

Kép

Kép

Kép
 


Szia Ildikó!
Úgy örültem a képeknek, nagyon szép arcocskája van Mirtillnek. :) Gyönyörű tiszta tekintet. :)

( És bevallom, ha a képeken látok vmit, amit felismerhetek és az Barcika, megdobban a szívem. :oops: Tudom, hogy talán ez nem normális :lol: :lol: :lol: )

Ám az első képen lévő boltsort nem ismertem fel. Az hol van?

Mirtill nagyon ügyes, hogy szól, ha kaka van. Szerintem Ti egy hajszálra álltok a bilizéstől. És én azt is gondolom, hogy a megszenvedett kengyeles időszak alatt Mirtill tudása tudott óriásit nőni, hisz másra nem tudott kocentrálni. Jobb, ha elkezditek gyűjtögetni a pénzt az egyetemekre. :)

Gergővel április 5-én együnk ortopédiára. Ezt a beutalót is én kértem, mert biztos akarok lenni abban, hogy minden rendben van. Bár én látom, hogy az egyik lába eléggé kifelé áll.

Tegnap voltunk 15 hós oltáson és agyhártyagyulladás elleni oltást is kapott a kisfiam. Mindkét karját megszúrták és egy hangja sem volt. A fura szerintem az volt neki, hogy megfogták két oldalról, kíváncsian és kissé meglepődve nézte, hogy mit is akarnak tőle.

A mérés eredmény 10.62 kg. :)

Na, Gergi felébredt, mennem kell :)
Puszi

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Bocs ha néha késve válaszolok de megint fájt a fejem és ilyenkor nem nagyon ülök a gép elé.

Szerintem is okos kislány Mirtill(persze én elfogult vagyok!!) de látom a játszócsoportban,hogy tőle idősebb gyerekek nem tudnak annyit.Őt álatalában 2és 1/2évesnek szokták nézni.
Tuti van abban igazság amit írtál hiszen csak a beszédre tudott koncentrálni mivel a mozgása nagyon korlátozott volt.

Voltunk ma tanácsadáson és megkapta a 18hós oltást.Azt mondta:"dottornéni szuri nem fájt."Viszont 1/2 7körül elkezdett sírni és fogta a combját és mondta,hogy lába.Adtam Nurofent és már 3/4 8-kor elaludt.Mostanában elég rosszul alszik sokat mocorog és reggel fáradtan ébred.Jön a szemfoga felül szerintem amiatt van ez.Már 13foga van.
Megmérték 9920gr(sosem lesz 10kg? :D )és 86cm.Kicsit problémázott a dokinő a magasságán de aztán annyiban hagyta.

Az az üzletsor ott van a bölcsivel szemben.Ahol van a cuki-puki és a videotéka.
El is hiszem,hogy vágyódsz haza.Én nem szívesen költöznék el annak ellenére sem,hogy itt elég nehéz boldogulni.

Hogy áll a kistesó dolog?Van már valami konkrétum?

Anyósomat holnap műtik elég nagy műtét 4-5órás és Ő elég gyenge.Remélem minden rendben lesz Vele!

Szia!

Kép
 


Drága Ildikó!
Névnapod alkalmából Isten életessen! :)
Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Ildikó!

Remélem, Mirtill meggyógyul és elmúlik ez a tannyos időszak. És azt is, hogy anyósoddal minden rendben van/lesz. :)

Anyukámat ma műtik, nagyon ideges vagyok, hihetetlenül legyengült az utóbbi időben. Persze próbál kedélyeskedni, mindig azt mondja, hogy nincs semmi baj, aztán kiderül, hogy mégis. :(

Gergi nagyot nőtt, elkezdte mondani, hogy apa, de egyébként nem akar beszélni. Pedig egész nap döngicsélk neki. Bízom benne, hogy lesz fejlődés rövidesen. :) Annyira várom már, hogy tudjunk szavakkal is kommunikálni. :)

Felirattam a bárányhimlő elleni oltást is, aztán meglátjuk, hogy beadatom e. Egyszerűen ebben a témában képtelen vagyok 100 %-os döntést hozni. A 15 hós után 4 hét elteltével javasolták a beadását, hát igyekszem dönteni. ( A férjem ebben a témában igencsak csendestárs. Ez Nálatok is így van? )

Mentek vhová nyáron nyaralni?
Én már nézegetem, hol is lenne jó, de olyan nehéz egy normális helyet kiválasztani, főleg képek alapján, ahol a vonzó fotók ellenére, amikor megérkezel, kiderül, hogy mégsem olyan tuti a hely.

Lassan megyünk haza Barcikára. :) Már annyira várom, hogy az hihetetlen. Ismét felmerült, hogy visszaköltözünk. Tudod, ez időnként felröppen. :)
Csak éppen nem tudom, ott hová mennék dolgozni.
Te kivárod a 3 évet? Vagy hamarabb keresel munkát?

Móni

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Remélem Anyukádnál minden rendben van és jól bírta a műtétet.Ha nem túl indiszkrét megkérdezhetem mi a baj?
Anyósom ma jön haza.Neki nyelőcsőrákja van(volt)és Ő alig volt 40kg amikor műtötték.Azt gondoltam,hogy nem fogja kibírni a műtétet de szerencsére minden jó volt.Nem evett már december óta rendesen az utóbbi héten pedig semmit.

Nálunk ugyanez a helyzet a barihimlő elleni oltással.Gábor rám bízza én meg nem tudom mi legyen.Szívem szerint beadatnám de félek nehogy vmi mellékhatása legyen az oltásnak.Azt soha nem bocsátanám meg magamnak.
Akikkel edig beszéltem és beadatták nem volt gond de mi van ha pont nálunk alakul ki szövődmény.
Majd még átrágom a dolgot persze egyedül.

Mirtill megint nem eszik napok óta és már nagyon ki vagyok.
Tudom,hogy beteg és jön a 2szemfoga de akkor is idegesít.

Mirtill 86cm és 10kg.Ő már szépen beszél már tud mondókát is.Elmondja,hogy mije fáj,éhes,szomjas,álmos.
A fiúk később szoktak beszélni azt mondják.De majd behozza aztán lesem fogod tudni lőni. :D

Nem tudom mi legyen a bölcsivel.Sokat gondolkodom rajta,hogy ősztől beíratom de az az igazság,hogy nem szívesen tenném.Már most rosszul vagyok ha rágondolok.Abból lenne jó ha járna,hogy ha találnék munkát nem kellene akkor beszoktatni és túl esne a betegségeken is.Na majd ezt is átgondolom.

Ha itthon lesztek és van időtök tényleg talizhatnánk már!

Szia!

Kép
 


Anyukámnak cukorbetegség okozta fekélyei vannak, azokat kezelik, eltávolítják, stb. Szóval nem egyszerű a dolog, fájdalmas és veszélyes. :( :cry: :cry: :cry:

Holnap hazugrunk, sajan ebbe nem fér bele a tali. :(

Ha hazajöttünk, írok! :)

( Egyébként az jutott eszembe, hogy milyen jól elbeszélgetünk itt, közben meg a hosszú évek alatt hányszor elmentünk egymás mellett Barcikán. :) )

És egy friss kép. :) Sétálni indultunk. :)


Kép

KépKép
KépKép
 


Szia!

Itthon vagytok már?Anyukád hogy van?Remélem minden rendben van Vele!
Anyósom már itthon van de nem nagyon eszik és nagyon le van gyengülve.
Anyu is cukorbeteg én is mindig attól félek nehogy vmi baja legyen.Rosszak az ízületei és a veséje sem igazán jó.

Hogy vagytok?Voltatok az ortopédián?

Mi megvagyunk azt leszámítva,hogy a kisasszony nem nagyon akar enni már megint.De már nem is idegesítem magam eszik annyit amennyit.Jó a közérzete,szépen fejlődik.Nem egy díjbirkózó de egy kislánynál nem is olyan nagy baj.

Írj ha ráérsz!

Szia!

Kép
 


Azt még elfelejtettem,hogy nem küldeneéd el a képkicsinyítő programot újra?
Újra kellett telpíteni a gépünket és ez sajna elveszett.Örök hálám érte!
Köszi!

Szia!

Kép
 


Szia Ildikó!
Progit megkaptad? Elküldtem tegnap mélben. :)

Remélem, anyósod jobban lesz rövidesen, sajna nagy műtéten esett át, ilyenkor sokáig eltarthat a lábadozás. Kap vmit, ami segíte ebben? Vagy még most jön a kemo? :cry: :cry: :cry:

Anyukám jobban van, a kórházi tartózkodás és az állapota a lelkét sokkal jobban megviseli, mint amit testileg ki kell bírnia. Rengeteget fogyott, néhány hét alatt 16 kg-ot. És Barcikán nem tudom tudja e minden cukorbeteg, hogy számukra a kórházban van külön rendelés. Emellett van két olyan nővér is, akik évekig tanulták a cukorbetegek lábápolását.
A háziorvosok valahogy nem tájékoztatnak erről. :(

Sajna mi nem vagyunk túl jól, bár ma reggelre egészen jól ébredtünk. Képzeld, családilag leterített minket a kór. :( Gergi kezdte, hasmenés, étvágytalanság ( közben a foga is lehetett, mert kijött egy rágófoga. :) ), aztán én estem ágynak, talpra sem bírtam állni, őrült hasmenés,tegnap meg apa. Apa még hányt is, neki láza is volt.

Ilyen még nem volt nálunk. Elég szörnyű volt, remélem, mihamarabb rendbe jövünk. A mosnivaló halmozódik, a lakás szalad, ma már erőt kell vennem magamon... :(

És ilyen állapotban voltunk tegnap a nefrológián. Vérvétel és uh megvolt, ma pedig vizeletet kell vinni, mert a kisfiam nem volt hajlandó pisilni az ott felragasztott zacsiba. Az asszisztensnő állandóan azt fújta, hogy : ANYUKA! NE ADJÁK FEL ILYEN KÖNNYEN!
Gergő már majd a feje tetejére állt kínjában, fáradt és éhes volt. állandóan itattuk, hogy tudjon pisilni. Délelőtt 3 és fél deci teát ivott meg, ami a napi adagon is túlment nála. Mégsem pisilt.

Ortopédiára 5-én megyünk, áprilisban. Már várom, mert most sejtésem sincs, milyen cipőt is vegyünk Gerginek.

Ja! És olyan jó volt otthon lenni, amikor visszajöttünk, megint azt éreztem, hogy nem találom a helyem, mit is keresek én itt? :(
Hiába, túl sokáig laktam Barcikán..... :)

És egy fotó: Így hintázik a kisfiam mostanában. :) Már alig fér bele a hintába a sok baráttól. :lol: :lol: :lol:

Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Remélem mindannyian jobban vagytok!
Minket eddig elkerültek a betegségek remélem ezután is így lesz!

Anyu is a cukorgondozóba jár már évek óta.Ott vesznek tőle vért és a doki is ott vizsgálja meg.
Remélem Anyukád is javulgat.Anyósom lassan javul mert alig eszik de ma főztem neki hátha megeszi.Mennie kell majd onkológiára és mejd ott kiderül milyen utókezelést fog kapni.

Mi jól vagyunk Mirtill épp alszik.Már nagyon szépen beszél mindent elmond és már próbál ragozni is igaz nem tökéletes.Aztmondja,hogy főzik,olvasik.Nem tudom honnan szedi mert mi nem beszélünk így.

Gergő nagyon nagyfiús már főleg ezzel a rövid hajjal.Mi is így szoktunk hintázni tele van rakva egy csomó játékkal.

Megkaptam a programot köszi szépen.

Húsvétra nem jöttök haza?Tényleg hányszor elmentünk itthon egymás mellett itthon!

Mirtill itthon pisilt a zacskóba,hajnalban felragasztottuk és reggelre lett benne pisi.Vagy oda csak a friss jó?
Remélem minden okés lesz veletek.

Eldöntötted már,hogy beadatod-e az oltást?Én még mindig vacilálok!

Szia!

Kép
 


Szia Ildikó!

Milyen ügyes Mirtill. :) Gergi semmit sem hajlandó beszélni. A cumi folyton a szájában, nem hajlandó lemondani róla egyetlen percre sem. Mostmár nem is erőltetem, mert mindig hiszti a vége. Persze kellene vmi jó ötlet arra, hogy ne cumizzon, de még ötletem sincs. :(

Oltás beadatása jelenleg 90%-on áll, tehát inkább beadatnám. Olvastam nemrég egy topikot, ahol a bárányhimlőn átesett, szövődményekről írt vki, hát húúúúúúú. Inkább kihagynám.

Húsvétkor készülünk haza, de ennek most az a függvénye, hogy a anyukámmal mi lesz. Már intéztem orvost itt Pesten, mert sajna Barcikán a kezelésre szinte semmi lehetőség nincs az alap dolgokon túl. Tehát a seb gyógyul magától vagy nem, ennyi az eszközük. :(

Végül Gerginél sikerült vizeletet produkálni, szintén a hajnalban felragasztott zacskóba. Nincs semmi gond, így egy időre elfelejthetjük a nefrológiát. :)

Már jobban vagyunk, Gergi alig akar enni. Ám tegnap meglátta a túró rudis papírt a szemétbe, ami után óriási balhét csapott. Azt hittem éhes, borsólevessel próbálkoztam.
Eredmény: kanál repült, hiszti folytatódott. 2 óra után adtam egy rudit. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Ennyit a következetes nevelésről.

Anyósodnak jobbulást és sok sok erőt! :)

KépKép
KépKép
 



Szia Kelimoni!

Örülök,hogy jobban vagytok!

Anyósomnál sajnos nem tudták kivenni a daganatot így maradt minden a régiben annyit csináltak,hogy tetteka a nyelőcsövébe egy tubust,hogy tudjon nyelni.

Remélem Anyukádnak sikerül találni egy jó dokit.Anyu is és én is a Dobó doktorhoz jártunk ő nagyon jó doki de sajna agyvérzést kapott.
Nekem találtak a pajzsmirigyembe egy göböt és mennem kell izotópos vizsgálatra Miskolcra de csak május 7-re kaptam időpontot.

Az oltás még mindig dilemma.Várok még lassan úgyis lecseng a járvány és télig meggondolom.

Most mennem kell mert Mirtill felébredt.
Nálunk is van hiszti néha tudom kezelni néha nem.Mostanában megint kezdi a földre lefekvést már az utcán is de otthagyom és abbahagyja.Szerencsére ritkán fordul elő azért a többi gyerekhez képet még mindig jó gyerekem van. :)

Teszek pár képet.

Szia!

Kép

Kép
 


Nem engedte egyszerre megpróbálom újra!
Szia!
Kép

Kép

Kép
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket! :)

Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Ildikó!
Olyan lelkiismeretfurdim van, hogy nem tudtunk talizni. :( Amíg otthon voltunk, folyamatosan csak rohantunk, napi kétszer kórház, ha más program éppen nem volt. Minden csalládtagot meg kellett látogatni, nehogy valaki megsértődjön. Hulla fáradtan jöttünk haza a "pihenésből".

Ráadásul amikor elmentünk is náthásak voltunk, ami az ottlét alatt semmit sem változott. Most, hogy itthon vagyunk pedig rosszabb lett. Gergő is és én is egész nap csak orrot fújunk. Az orvos szerint nem vészes, szerintem meg nem normális, hogy napi 8-10 alkalommal szívom le a kisfiam orrát amellett, hogy már vörösre töröltem.

2 napja a szennyes ruhákkal küzdök, mivel hiába tudnám egy nap alatt kimosni, nem tudok hová teregetni. :(

Na, ennyit a panaszkodásból. :oops: :oops: :oops: :oops: :D :D :D

Hogy telt nálatok a húsvét? Mirtill értett már vmit beblőle? Vagy inkább Ti is a kiruccanást választottátok?

Teszek fel pár képet. :)

A vadnai tónál:
Kép

Tesóm apósánál Rudabányán:
Kép

Ott motor is volt, ami abszolut kedvenc lett. :)
Kép


Meglocsoltam a mamát :) Kép

A megfáradt locsolkodó ( Már hazafelé utazás közben )
Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Azért van új nevem mert vmit elbarmoltam és inaktív lettem így újra regisztráltam. :lol:

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod miattam!Természetes,hogy Anyukáddal töltöttél minden időt és a rokonaiddal.Majd csak összefutunk egyszer!
Anyukád jobban van?

Jobbulást Nektek!
Mirtill is beteg volt múlt héten légcső és torokgyulladása volt.Szerencsére neki nem szokott folyni az orra és lázas sem volt.
Elég csúnyán köhögött de ami a legrosszabb,hogy 2napig semmit nem evett.Még a tápit sem fogadta el.Most pár napja eszeget de tegnap és ma megint nem ebédelt.A tápit megissza legalább.Ma már annyira ideges voltam,hogy sírtam.
Nem tudom mit kellene vele csinálni.Voltunk Vargánál múlt héten is és ma is(ma riportot csináltak főorvos úrral és Mirtill is szerepel benne :D ).Azt mondta,hogy adjak Vitacolantés naponta többször citromlevet mert valószínű kevés a gyomorsava és amiatt nem éhes.Hát nem tudom.
Egyébként pedig egy jó kedvű,mozgékony gyerek,szellemileg is szépen fejlődik.Nem úgy néz ki mintha beteg lenne csak kicsit kevesebbet eszik.Varga szeint 2 kg-ot kellene híznia de szerinetem ez elég sok egy ekkora gyereknek.

Húsvét:
Mirtillt nem engedtem meglocsolni de amikor engem öntöttek az nagyon tetszett neki.
Gergő élvezte a locsolkodást?Nagyon vagány kisfiú lett belőle.

Teszek én is pár képet Mirtillkéről!

Örülök,hogy jelentkeztél!
Puszi!

Kép

Kép

Kép
Ilyen jó étvággyal eszik!

Kép
 


Szia Ildikó!
Gondoltam, hogy vmi ilyen probléma lehet a neveddel, más is járt már így. :( :)

Olyan cuki kiscsaj Mirtill és nem is látszik a képeken, hogy annyira vékony. Egyébként nemrégiben olvastam, hogy a rosszabb étvágyú gyerekek sokkal szívósabbak. Példa lehet erre az én kisfiam is, aki már 12 kg, masszív, mégis gyorsan elkap mindenféle betegséget, mégha az egy köhögéssel vagy orrfolyással jár.
Gondolhatod, hogy milyen éjjel egy panelban orrot porszívózni. :oops:

Gergőnek a Béres csepptől lett hihetetlen étvágya. Te azt adod? 5 csepp Cebionnal 5 csepp Béres cseppet adtam reggel is és este is. Aztán leálltunk vele, mert túlzás volt az az evészet. Olyan reggeltől estig kajcsi volt. Akkor egy hónap alatt majd egy kilót hízott. :oops: :oops:

Köszi, anyukám jól van, holnap már megy haza a kórházból. Ettől hihetetlen boldog, hisz bármilyen gondos is az ápolás( ami azért sajnos nem igaz) csak jobb lesz neki otthon. :)

Hol lesz Mirtill látható majd Vargával? Olyan kíváncsi vagyok rá. :) Azért ez sem mindennapi, legyél nagyon büszke a kislányodra. :)

Móni

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Én a Vitacolant kezdtem el adni remélem fog használni.A Béres cseppet csak 10kg fölött lehet adni és szerintem most nincs Mirtill annyi.1hónapja volt 10kg de szerintem fogyott.De ha minden kötél szakad akkor elkezdem azt.
Tegnap egész nap nem evett.Ma már megevett 2tányér tésztát hússal.Nem eszik semmit meg csak a tésztát és a húslevest.Adig adjam amíg meg nem unja?

Mirtill a regionális híradóban volt ma reggel de én nem láttam mert 6-kor volt.Remélem délután megismétlik.Anyu látta Ő szólt.
Néztem a neten is de csak a cikk van leírva videót nem lehet nézni. :( Egyébként azért volt benne mert Varga gyártja a Gynevac-ot ami után terhes lettem.

Remélem Anyukád hamarosan felépül!

Szia!

Kép
 


Szia Ildikó!
Megint elmaradtam az írással. :( :oops: :oops: :oops:
Gergi mellett egyszerűen lehetetlen írni. és bármi olyat csinálni, ami nem róla szól. Így leírok egy mondatot és már állnom is kell fel, mert mostanában mindig oda akar ülni, ahol én ülök.

Sajnálom, hogy nem láthattam Mirtillt, későn kérdeztem rá a dologra. :( Hogy álltok a kajcsival? Gergi is imádja a tésztát, főleg úgy, ha önállóan eheti. A villa jön be nála, így nagyon megnézem a boltban, hogy milyen tésztát vegyek. De legalább eszik.

3 hete folyik az orra, tegnap felírta a doktornő azt a barna orrcseppet, ami állítólag csodákat tesz. Na, nagyon kíváncsi vagyok, mert mindent megfog és sajnos semmiből sem jön ki. Tegnap Gergi köhögése is szörnyű volt, már apicit jobb. Mindenki azt mondja, hogy vigyem minél többet levegőre. Meg is teszem, de mivel nem ül már meg túl soká a kocsiban, emellett szereti a gyerektársaságot, nem egyszerű távol tartani a többi kismanótól. Tudom, hogy nátha, de ezt nem biztos, hogy minden anyuka elhiszi.

Rakok fel pár képet. Hétvégén a medvefarmon voltunk, Veresegyházán. És mostmár a környékbeli játszóterek is nagyon bejönnek. :)

Ezt pár napja tudom produkálni( anya legnagobb rémületére )
Kép

Érdekérvényesítés :lol: :lol: :lol:
Kép

A legújabb szenvedély
Kép

Gergi lovagol:
Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Visszakaptam a régi nevem! :D

Bocs,hogy most írok de megint fájt napokig a fejem és olyankor nem bírok a gép előtt ülni.

Gergő nagyon aranyos kisfiú és jó,hogy tudja érvényesíteni az akaratát.Mirtilltől bármit el lehet venni mindent odaad.

Volt a Vargával készült riport az mtv1-en is a déli híradóban.A neten megtudod nézni az m1 honlapján a híradó archívumában ápr.16-án volt délben a harmadik hír.
Azóta megint készült egy felvétel hétfőn az a Budapest tv-ben lesz látható de nem tudom mikor.

Mirtill szombat óta taknyos de semmi más baja nincs de azért ma megnézetem a dokival mert néha már kicsit zöldes a takija.

Anyukád hogy van?Anyósom máj.7-én kezdi a kemoterápiát,nagyon bízik benne.Remélem használ vmit.

Képzeld Mirtill elkezdett enni. :D Adom a Béres cseppet isés szerintem azért.2hete eszik és már sokkal kerekebb a pofija és már pocakja is van!

Kistesó ügyben semmi változás?

Szia!

Kép
 


Szia Ildikó!

Okvetlen megnézem a kislányodat. :) Nagyon kíváncsi vagyok á! remélem, lassan kaptok némi gázsit ennyi szereplésért. :)

Mirtill már jobban van?
Olyan jó, hogy végre eszik, nálunk is sokat segített a Béres. Egyetlen probléma volt csak: mihelyst abbahagytuk, az étvágy is eltűnt.

Gerginek 4 hétig folyt az orra. Kaptunk egy antibiotikumos orrcseppet, ami 2 nap alatt helyrehozta. Most időnként úgy tűnik, mintha folyna, picit köhög is, de most egyenlőre nem adok neki semmit.
Írtózatosan folyik a nyála, s mivel leginkább alvás közben köhög, azt gondolom, a nyála miatt. Az étvágya szuper, ebédkor 3-szor evett meggylevest. Villával eszik, arra szurkálja fel a meggyet és nagyon élvezi. Így mostanában állandóan azon gondolkodom, mit is főzhetnék, ami villával ehető.

Tesó ügyben még mindig csak várunk, ám bízom abban, hogy rövidesen lesz eredmény. :)

Anyukám jól van, szépen gyógyul a sebe. Egy hónap múlva kapja a protézishez szükséges javaslatot, aztán meglátjuk, hogy mire jut. :) Jó a kedve és ez a lényeg.

Anyósod bizakodó?
Nyáron terveztek vmi nyaralást?

Tegnap csavarogtunk egy nagyot, készült pár kép. :)

Kép Kép Kép

A naaaaaaaagy szerelő :lol: :lol:
Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Nagyon aranyos Gergő!Igazi kisfiú!

Mirtill már alakul ma már nem kellett szívni az orrát.Nem voltam Vele dokinál mert más baja nem volt.Olyan ügyes mert ha tele volt az orra hozta a porszívót,lefeküdt az ágyra és várta,hogy szívjam ki az orrát.

Sikerült megnézni Mirtillt?Remélem több szereplés nem lesz.Annyi előnye van és ezért is egyeztem bele mert így Varga is biztos jobban megnézi Mirtillt és bármikor vihetem hozzá(remélem csaknagyritkán!)

Szerencsére már elég jól eszik most vacsira evett egy kisebb szelet pizzát és ráivott 180ml tápit és már alszik is ami nagy ritkaság mert mióta adom a Béres cseppet 10előtt nem szokott elaludni.

Voltatok már az ortopédián?Mit mondtak Gergőnek?

Anyósom nem nagyon bizakodó de remélem javulni fog.Most szedi az Aloe gélt és már nem annyira gyenge.

Nekem 7-én kell mennem izotópos vizsgálatra mert a pajzsmirigyemben göb van,kicsit félek remélem minden rendben lesz!

Nyaralás:Van anyósoméknak Tiszavasváriban nyaralójuk oda szeretnénk menni,kellene mennünk Tatabányára a barátnőmhöz és Debrecenbe az egyik volt osztálytársamhoz.Ő sokat segített amikor
oda jártunk és egyútal akkor megmutatnánk a Kaáli intézetbe a doktorbácsinak is.
Ja és jún.2-án hivatalosak vagyunk egy lagziba is.
Szóval program van bőven de sajna anyagilag nem engedhetjük meg,hogy mindenhová elmenjünk és azt sem tudom Mirtill hogy viselné.
Na majd kigondoljuk hogyan legyen.
Ti mentek valahová?

Teszek pár képet Mirtillről!

Szia!

Kép
Dr Mirtill

Így megjött az étvágya
Kép

Kép

Kép
 


Szia Ildikó!

Megnéztem a lányodat, egy tünemény, na de ez a képeken is látszik. :)
Tart még Mirtillke étvágya?
Remélem, igen. :) Aztán csak győzél főzni és gondolkodni azon, hogy mi is legyen a fini. :lol: :lol: :lol:

Hogy telt az anyák napjátok?
Kicsit szégyelem magam, de szinte egész nap anyukámon járt az eszem. Persze a kisfiamra is volt időm, de nem éreztem azt a felhőtlen boldogságot. :(

Tegnap beírattam Gergit a bölcsibe. Ettől olyan világvége hangulatom lett. :( De muszáj volt megtenni, mert itt kevés a hely sajnos és ha szükség lesz rá......

Nyaralásunk még nem tervezett, valami csendes helyre elmennénk, ami falu, kert, stb......De hol van olyan? :)
Most éppen azt keresem. :)

Egy tegnapi képünk :lol: :lol: :lol:
Gergi rákattant a barátnőm lányának a retiküljére :oops: Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Nagyon cuki Gergő, nagyon jól áll neki a kistáska!
Jól viselkedik?

Mirtill szerencsére jó kislány és ami a lényeg az,hogy eszik!!És tegnaptól már egyedül!A bölcsiben tegnap egyedül ette a levest és ma itthon is egyedül evett sőt az apukáját is kiküldte a konyhából!

Én még nem írattam be a bölcsibe pont amiatt mert már most rosszul vagyok,hogy menni fog.Itt is csak szeptemberre van hely de még gondolkodom rajta.Most ott tartok,hogy nem íratom be.

Anyák napján volt Anyu szülinapja is így Őt felköszöntöttük majd Anyósomhoz mentünk.Szegény hétfőn feküdt be a kemoterápiára!

Teszek pár képet én is!

Szia!

Kép
Kép
Bölcsiben

A kisbarátnőjével
Kép

Kép
 


Szia Ildikó!

Bocsi, hogy ilyen okára írok, de olyan sokminden történik velünk, estére mindig hulla vagyok sajnos. :(

Édesek a képek Mirtillről, látszik, hogy jót tesz neki a bölcsi. :)
Milyen jó, hogy Te gondolkodhatsz azon, hogy beiratod e a kislányodat vagy sem.
Itt annyira kevés a hely, hogy ha nem iratom be, akkor oviba sem veszik fel, csak az iskola előtti évben, amikor kötelező. És addig mit csinálok vele, ha vissza kell mennem dolgozni?

Tudod, régen, amikor a gyerekeket lasszóval fogták az oviba, bölcsibe, akkor a gyereknek társaságra volt szüksége. ma a trendi az, hogy minél tovább mardjon a szülővel.

Gergit felvették, tehát az esélye megvan, aztán meglátjuk.

Tegnap voltunk ortopédián. Tudod, Gergi bal lába kifelé áll és ugyan ez befelé dől. Egy 100 éves doki vizsgálta meg. Igazán alig hallottam vmit, mert annyira motyogott. Annyit azért értettem, hogy a lába dőlése elenyésző probléma ( neki ) és Siesta cipőt javasolt.

Annyira tanácstalan vagyok cipő ügyben, megmondom őszintén. És nem tudom eldönteni, hogy most vegyünk egy Siesta szandit is? Igaz, szükség lenne rá, mert amit húsvétkor vettünk, azt rendesen kinőtte.

Te naagy cipőtudós vagy. :) Mit gondolsz ?

Puszi
Móni

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Én azt javaslom,hogy ne vegyél Siesta cipőt mert a betét miatt még jobban befelé fog fordulni a lába.Legalábbis nekem azt mondták az ortopin is és a tornán is.A Dr Leo cipő betétnélküli viszont külső sarokdöntéses nekünk az sem jó mert álltólag attól is befelé lép.Mi tegnap vettünk egy Maus szandit neki abban nincs akkora betét de szószerint úgy lép benne mint egy mozgássérült.A fene se tudja melyik jó.A félcipője Marci volt az úgy tűnik bevált mert abban szépen lépett de szandija nem volt most a boltban így vettük a Maust.Hát remélem megszokja és szépen fog járni.
Szerintem Ti is próbáljátok meg a Marcit.

Képzeld Mirtill 1hónapja szedi a Bérest és hízott 80dekát! :D Már eszik önállóan nem is nagyon engedi,hogy mi etessük és ami a lényeg beül az etetőszékbe és nem kell utána futkosni!Megeszik olyan kajákat is amiket eddig meg sem kóstolt.Szóval bevált!Igaz ma nem ebédelt de ezt betudom a nagy melegnek.

Teszek pár képet.

Ha tudsz gyere gyakrabban.

Köszi a méleket megcsináltam a tesztet és kiderült,hogy tök egészséges vagyok és ráadásul csinos is!! :D

Szia!

Kép
Fodrászkodás után

Délutáni szieszta Apával
Kép

Csini vagyok?
Kép

Kép
 


Szia Ildikó!

Hihetetlen, Mirtill mekkora. :) A képen úgy néz ki, mint egy 3-4 éves kislány, közben még kettő sincs. :)

Ügyi kislány, hogy ilyen jól eszik és hízik. :) Lehet, hogy nekünk is vissza kellene állni rá.

Cipős választ köszi, azt hiszem, várunk egy ideig, hogy a mostani szandi hogyan szuperál. Most Marci szandink van, amivel elégedett vagyok. Csak tudod, motorozáshoz nem jó, mert eddig egyszer adtam rá, amikor motort is vittünk és ne tudd meg, milyen lett a talpa.

Anyósod, hogy van?

Anyukám valszeg feljön Pestre, keresünk neki egy normális dokit, mert Barcikán....... :(

Gergivel ismét a náthával kinlódunk. Borzalmasan folyik az orra, napi 10-12 alkalommal szívom neki, sokszor éjjel is. És nagyon köhögött. Volt olyan éjszaka, hogy alig aludt szegénykém, mert a köhögéstől nem tudott. A doktornőnk írt neki egy kúpot, és ha nem nézem meg, már nem él a gyerekem. Olyat írt, ami 6 éves kortól adható csak, nem a kisebb hatóanyagút. A nagyobbnál egyértelmű túladagolás lett volna, ami olyan mély alvást okoz, hogy a gyerekek abból már nem kelnek fel.

Felhívtam a védőnőt, hogy most mi van, azt tanácsolta, vágjam 3 részre a kúpot. Gondolhatod, hogy egy másfél centis kúp 3 részre vágva....
Alig tudtam beadni.

Te miben altatod Mirtillt?
Este folyamatosan problémázok, mit is adjak Gergőre.

És a képek :)

Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Nagyon aranyos Gergő és elég sokat is nőtt!
Nem sikerült leszoktatni a cumiról?

Hát igen Mirtill nagyon nagy 90centi.Mindenki 2 és 1/2 évesnek nézi azért is mert nagyon szépen beszél.Már tud dallammal énekelni pl.a Hopp Juilska,hopp Mariskát.Szerintem a szókincs simán áll 100-150szóból a vele egyidős gyerekek 30szavas szókincséhez képest.

Nem semmi milyen orvosok vannak!A gyógyszerész sem mondta,hogy nem Gergőnek való a kúp?Még szerencse,hogy odafigyelsz!!
Most Mirtill is taknyos volt és piros a torka.Kap antibiotikumot így az evése is visszaesett.Igaz tegnap és ma elég jól evett de az elmúlt egy hétben nem nagyon remekelt.Mondjuk olyan meleg van misem nagyon eszünk.
Ti hogy bírjátok ezt a hőséget?Mi már nagyon rosszul mert nálunk a negyediken estais 31 fok van és nem nagyon tudunk aludni.Szegény Mirtillről is csak a víz folyik.
Én egy rövidujjú bodyt és egy vékony pizsamagatyát adok rá éjszakára és nem takarom be.
Most alszik csak egy rövidujjú body van rajta és szintén nincs betakarva.

Anyósom nagyon beteg! :( Tegnap előtt bevitte a mentő ide a belgyógyászatra,már nincs magánál 1 hete folyamatosan magas láza van már menni sem tudott.Megkapta 2hete a kemot és azóta folyamatosan romlik.
Kap most infúziót,antibiot és vénásan fájdalomcsillapítót mert nagy fájdalmai vannak.Nem tudnak sajnos mást tenni.Addig fog élni amíg a szíve bírja ami lehet pár óra vagy pár nap de meg fog halni.

Remélem Anyukádnak sikerül találni egy jó orvost.

Nekem 2 göböt találtak a pajzsmirigyemben ami miatt megint túlműködik.Meg kellene műteni de Mirtill miatt nem szívesen megyek bele.Nem szeretném itthagyni 1 hétre.Most szedem a gyogyit aztán majd kiderül.

Szia!

Kép
 


Nagyon nagyon szomorú, ami az anyósoddal történik. :( Hogy bírja a férjed?

Az sem semmi, ami Veled történik. Ha nem műteted meg magad, nem lesz nagyobb a baj? Tudom, hogy nehéz távol lenni a gyerkőctől, de....Ha nagyobb gond lenne, akkor meg szomorkodnál.

Megértem, hogy Mirtill nem eszik, ez a hőmérséklet....:(
Én nem szeretem a nyarat, mert szerintem kevesebb benne az élvezet, mint amit el kell szenvedni.
A nap miatt csak este 5-6 körül megyünk le 2 órára, aztán haza.

Gergi most egy rövidújjas, inkább napozó szerű pizsiben alszik. Nagyon nyűgös volt este és hihetetlen kisördög, miután Apa hazaért a munkából. Velem gond nélkül elvolt, délutánra meg borzalmasan akaratossá vált.

Képzeld, önállóan, saját döntésként leállítottam Gerginél mindenféle tejterméket, mert a hurutos köhögése nem akar múlni.
Most zab és rizstejet kap, tápit már nem és csak gyümiket, se túró rudi, se tejszelet, se krémtúró.
2 napja van ez így és már sokat változott a dolog.
Várok egy kis időt és orvossal is megnézetem, hogy vajon a tej valamelyik összetevőjével szembeni érzékenysége lehet e.
Szomorú lennék, ha igen.

A gyermeknap nálatok, hogy fog telni? :)

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Anyósom tegnap este meghalt!
Gábor nagyon rosszul viseli de remélem az idő majd segít!

Lehetséges,hogy valóban a tej miatt köhög.Azt nem értem,hogy az orvosoknak miért nem jut eszébe.

Mirtill még mindig tápit kap nem nagyon merek sima tejet adni és szerintem sokkal több minden van a tápszerben mint a tejben.És Ő ugye nem valalmi híres evő így jobb neki a táp.

Tegnap voltunk az Opel szalonnál gyereknapon a Csiribiri zenekar lépett fel de Mirtill eléggé meg volt illetődve.Ma a műv.ház előtt lesz valami program lehet oda elnézünk bár elég rossz itt az idő.

Mirtillnek tele van a nyaka és a háta meleg kiütéssel és nagyon szenved tőle.Adtam neki Fenistil cseppet (a doki mondta)de attól egész nap bágyadt.Megpróbálom hintőporral hátha.

Ti hol gyermeknapoztok?

Szia!

Kép
 


Szia Ildikó!
Először is fogadd őszinte részvétemet. Tudom, hogy most nagyon nehéz. Érthetetlen, hogy a XXI.században még mindig itt tartunk. :(
Igazad van, az idő nagyon sokat fog segíteni.

Kép

Az orvosunk szerint Gergőnek mindig náthája van. Hetek óta folyik az orra. Tegnap már nem kellett csak egyszer leszívni, mára ismét elkezdett csöpögni. :(
De nem úgy, ahogy szokott. Adom most a Einachin sziprupot és bízom benne, hogy az immunrendszerét picit megtámogatja.


Gergő is tele van a nyakánál és a hátán melegkiütéssel, nekünk Canesten kenőcsöt javasoltak, lehelet vékonyan.
Egyébként nálunk a melegkiütésre az jött be, hogy reggel és este is zuhany, napközben pedig szintén beállítom a kádba és letusolom, ha nagyon "ragad". gerginek a pelenka miatt is kiütéses a dereka, pedig nem gagyi pelenkát használunk.

Nem tudom írtam e: Gergi olyan ügyi lett éjszaka. :)
A pelenkázóra teszem a cumisüveg vizet, így ha éjjel szomjas, felébred, iszik, megkeresi a cumiját és alszik tovább. nem kell hozzá ébrednünk. :)
Sajnos a cumiról nem tudtuk eddig leszoktatni. Nem is látok rá mostanában esélyt.

A gyereknapunk jól telt, itt a környéken voltak rendezvények, ám mindenhol csak nézelődtünk. Meleg volt és egyikőnk sem kívánta a tömeget.

Lépek, vár a vasalnivaló :evil:

szia!

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Köszönjük szépen!

Vasárnap Mirtillt fel kellett vinni a kórházba mert nagyon ment a hasa és hőemelkedése volt.Szerncsére nem hányt és a özérzete sem volt rossz.A doktornő azt mondta,hogy elkapott egy vírusfertőzést ami már január óta nem akar eltűnni.Kapott hasfogót és hányáscsillapítót ha mégis hányna de szerencsére nem volt rá szükség.
Kicsit megijedtem mert minket eddig elkerült ez a nyavaja.
De szerencsére csak ennyi volt hétfőn nem is volt széklete azóta pedig normális.Visszavittem tegnap a torka kicsit még piros de rendben van.Eszeget is.

Na hogy alakul Gergő náthája?Jobb amióta nem kap tejes dolgot?

Voltunk tegnap a bölcsibe gyereknapon de Mirtill nem volt oda tőle.Fellépett egy bohóc és egy cica.(majd meglátod szerintem elég gáz!)Minden gyerek mondta,hogy cica mire az én okos kislányom azt mondta:"Ez bácsi!"Szóval rögtön rájött,hogy nem az nem cica.Azóta is azt mondja,hogy cicabácsi! :D
Lehet jövőre arra is rájön,hogy nincs is télapó! :)


Sziasztok!

A cicabácsi


Kép

Mirtill ennyire"élvezte"

Kép
 


Bocs a kép lemaradt!

Szóval ennyire tetszett neki
Kép

Kép

Kép
 


Szia Ildikó!

Na, jól megnevettettél. :D:D:D:D:D

Cicabácsi jelmeze valszeg még a szocializmusból maradt rá. Nem csodálkozom, hogy Mirtillke nem volt elragadtatva.
S, hogy jövőre, hogy magyarázzátok el a Mikulást? :wink: :wink: :lol: :lol:

Remélem, már jobban van a kicsilány, sajna, hogy Ti is részesei lehettetek a vírusnak.

Gergő náthája jócskán alább hagyott, ám nem biztos, hogy a tejtermék mentességtől.
Szegénykém olyan nehezen issza meg ezeket a bio izéket, teljesen más az íze, mint a tejnek. Úgy is mondhatnám, hogy ízetlen.
Hiába tettem bele kakaót, úgy sem az igazi. :(

Emiatt fél deciket iszik meg belőle és tegnap is, ma is negyed hatkor kelt, mert éhes volt. Gondold el, 6 órakor ülünk a konyhában, anya majd leesik a székről a fáradságtól, a kisfiam pedig vígan reggelizik. Ilyenkor már nem akar visszaaludni, majd csak olyan 9 körül, aztán alszik 2 órát és délután semmit. Estére pedig nyűglődik rendesen.

Nem gondoltam volna, hogy egy kis változás ekkorát borít a napirendünkön.
Ma pl. Gergő 2-kor aludt el, ami a délutáni alvása, mivel délelőtt csak egy órát aludt, 9 és 10 közt.

Annyira jó lenne már, ha az ebéd utáni alvás maradna csak, ami ment is hosszabb ideje.
Most ismét próbálom visszaállítani a "rendet".

KépKép
KépKép
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: