Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Bár már egy ideje nem élek Kazincbarcikán, sajnos, de azt a várost tekintem az otthonomnak. Így minden kis hazai hírnek, emberkének kimondhatatlanul örülökKép

Írjatok bátran!

KépKép
KépKép
 


Szóval be is mutatkoznékKép

33 éves koromig éltem Kazincbarcikán, 2 éve Budapesten élek a családommal. Bízom abban, hogy hamarosan visszaköltözünk.

A kisfiam két hónapos, Gergő a neveKép

Kép

Szóval kérek minden kazincbarcikai és környéki Babanetező anyukát, leendő anyukát és akinek kedve van, hogy csatlakozzonKép

KépKép
KépKép
 


Hahó Mindenki!

Időnként benézek, hogy lássátok, kezdődne itt is élet, csakhogy egyedül........Kép

Írjatok légyszi!

KépKép
KépKép
 

 
 

Sziasztok!Én is Barcikai vagyok és van egy édes 9 hónapos kisfiam.csatlakozom hozzátok írjatok.Köszi.
 
 


szia Csimpi!

Hogy örülök Neked! Írsz magadról egy picit?
Sajna még nem pörög a topic, de hátha beindul Kép

Várom, hogy megtudjak rólad egy-két dologt
picurkádhoz meg gratula Kép

KépKép
KépKép
 


Helló Kelimoni!
A nevem Timi,és az Augusztus 20téren lakom a párommal,vőlegénnyemmel,a lagzit manó megelőzte.Most a héten próbálnánk lakástvásárolni mert ünnepek után kiderült hogy újra babát várok!!!Sajnos manó előtt borzasztó dolgokat éltünk át,nem volt könnyű a terhességmegtartása de most jött magától!!!Örülök hogy írtál,remélem jókat fogunk beszélgetni és egyszer még személyesen is tudnánk talizni.Szia.Csimpi
 
 


Szia Csimpi!

Úgy örülök, hogy írtál. Kép
Gratulálok a babához, remélem, most nem lesz semmi gond.

Barcikát jól ismerem, hisz ott nőttem föl. Kép Húsvétkor voltunk otthon, szerintem eltelik majd egy kis idő, mire ismét haza jutunk.

Örülnék, ha személyesen is találkoznánk. Kép
Hol szándékoztok lakást venni? Barcikán ?

Esteleg nem találkozhattunk már valahol? Én az Építők útján dologztam a Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálatnál, egy időben rendszeres szociális segélyezettek jelentkezését bonyolítottam, aztán meg családgondoztam.

Hol dolgoztál korábban? Apát esetleg nem ismerhetem ? Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!
Hol laktatok Barcikán??
A lakás még kérdéses hogy hol lesz.
A sebészeten dolgoztam majd a műveseállomáson.
Ne haragudj hogy ilyen késő írtam de annyi mindent kell intéznünk.
 
 


Szia Csimpi!

A Radnóti téren laktunk, a Profinál. Aztán én laktam a Patak úton is.
Picurkád és a még picurka, hogy van?

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!Én is Barcikán lakom.Van egy 8hónapos kislányom.Szeretnék csatlakozni Hozzátok ha lehet.

Kép
 


Szia Ildikó! Kép Hogyne lehetne. Kép
Nagyon örülünk Neked, szép lassan gyarapodik a létszám Kép
Biztosan elolvastál már minket, nem hosszú még az előzmény. Elárulsz magadról picit bővebbet? Kép

Gartulálok a picurkádhoz. Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!
Köszönöm!A kislányomat Mirtillnek hívják és 2005.08.30-án született Barcikán.Õ egy 5éves szenvedés eredménye mivel nem sikerült teherbe esnem.5lombik után spontán fogant meg a kicsikénk!Én 31éves vagyok,a Deák téren lakunk.Üdvözlöm a kisfiadat.Szia!

Kép
 


Szia Ildikó!

Milyen jó olvasni a soraidat. Ilyenkor mindig othon érzem magam. Kép A mi kisfiúnk is nagyon nagy küzdelem eredménye, de már van és nagyon boldogok vagyunk, amióta szülőkké váltunk.

Nagyon szép neve van a kislányodnak. Kép

És, mi a helyzet Barcikán?

Rövidesen szeretnénk Gergő keresztelőjét lebonyolítani, ha minden jól megy, akkor Barcikán.Kép

ja! És én évekig a Patak úton laktam a garzonházban. Kép

Egy tegnap esti fotóKép
Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Nagyon aranyos a kisfiad! Jó baba?Mirtillke elég jó kislány bár vannak rossz napjai.

Én a garzonnal szemben lakom a 2.lépcsőházban.6éve lakunk itt előtte a Csokonain laktam.Te mikor laktál itt?Még az is lehet,hogy látásból ismerjük egymást.Én a Marietta cipőboltban dolgoztam de egyébként vegyésztechnikusnak tanultam az Irinyibe jártam.

Mi is boldogok vagyunk,hogy végre babánk van de mi nem tervezünk tesót.Ti szeretnétek majd idővel kistesót Gergőnek?Nekem nagyon rossz terhességem volt sokat voltam kórházban.

Mirtill sincs még megkeresztelve nem is tudom mikor lesz. Ti mikorra tervezitek?

Szia!

Kép
 


Szia Ildikó!

Kicsit gondolkodnom kellett azon, melyik is a Marietta cipőbolt. Ha jól emlékszem, az, amelyik a Napfény helyén volt. Vagy van. A Rákóczi térnél.

A neved alapján ismerős vagy, ha a Csokonain laktál. Apukám a bányánál dolgozott és a ugyanezt a vezetéknevet gyakran emlegette. Talán Tibor utónévvel. De ebbennem vagyok bizti. Kép

A kisfiam jó fiú - mostmár. Az első két hónap nagyon veszélyes volt. De túléltük. Kép
nálunk is vannak rossz napok, bár ölben nem létezik semmi rossz.

Szeretnénk tesót, de már 35 éves elmúltam, arra is kell gondolni, bhogy fel is kell nevelni a bébit. Hát, meglátjuk.

A keresztelőt valamikor nyárra tervezzük. Nem is tudom, hogy mikorra pontosan. Elég nehéz lesz megszervezni, mert a keresztszülők Pestiek, a keresztelő előtt pedig van nekik vmiféle okítás.

A Patak úton talán 1998 és 2001 között laktam albérletben.
Lehet, hogy látásból ismerjük egymást, hiszen Barcika nem olyan nagy. Kép
Tudsz a profilodba képet rakni? akkor megnézhetlek. Teszek én is Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!
Bocs,hogy most írok de nem értem rá.Igen az én Apukám akiről beszélt az Apukád.

Majd megpróbálok képet rakni csak még most kezdtem az internetezést és gyakorolnom kell.De Téged megnézlek ha raksz fel képet.

Holnap mennem kell kórházba mert kivágnak egy darabot a méhszájamból mert 2-szer rossz lett a rákszűrőm.Kicsit izgulok de főként azért mert sosem volt ennyi ideig távol a gyerek tőlem.

Gergő miket tud már?Mirtill kengyelt hordott 3hónapig így egy kicsit le van maradva.Oldalra és hasra fordul de vissza még nem tud.Felülni nem tud viszont már megül egyedül.Kicsit aggódom,hogy nem tud kúszni és nem is próbálkozik.

Sziasztok!
Mirtill és Ildikó

Kép
 


Szia Ildikó!

Milyen kicsi a világ! Apukám Kelemen István, először Ormoson dologoztt, majd feketevölgyön. Apukád lehet, hogy ismeri. ja! és Ormoson is laktunk jó ideig. Kép

Ha képet szeretnél felrakni, először kicsinyíteni kell, hogy 600X600 pixelnél ne legyen nagyobb. Melléklet feltültésével rakhatod fel.

Gondoltam Rád, hogy a kórházi beavatkozással nelegyen gond, szorítottam neked nagyon. remélem, jól átvészelted az eseményeket.

Gergő baba nagyon aktív. Hasról hanyat fordul, mindent a kezébe és a szájába vesz. A tárgyakat átrakja egyik kezéből a másikba, mostanában a cumiját is visszateszi a szájába, ha van kedve. A babakocsiban önállóan ül, lefektetni nem lehet, mert akkor üvöltés van. Ha kézben van, tánci-táncira őrült ugrálásba kezd. Kép Ehhez kell ám energia. KépMár 4 hónapos korától önállóan iszik cumisüvegből.

Szerintem nincs miért aggódnod, minden baba a maga ütemében fejlődik. És nem biztos, hogy fog kúszni, lehet, hogy a kislányod elindul majd inkább helyette.Kép

Kajcsikkal hogy álltok? És azt akartam még kérdezni, hogy Te joghurtokat mikortól adtál a kislányodnak?

Az első albumink ban vannak rólam képek. Kép
Kattints a linkre Kép

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=7212&page=1&image=167792

KépKép
KépKép
 


Csimpi! Hova tüntél? Költözködés, intézkedés?

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!
Mi is laktunk Ormoson de már 1976-ban Barcikára költöztünk.De az összes rokonunk ott lakik.

Megnéztem a képeidet nagyon aranyos Gergő.Te nem vagy ismerős.Azt tudom hogy kell feltenni a képeket csak azt nem,hogy kell kicsinyíteni.Ha megírnád megköszönném.

Túléltem a műtétet már tegnap hazaengedett Szatmári dr.Szerencsére nem vérzek de a hasam eléggé fáj.Nem lehet emelnem 2hétig ezt nem tudom megoldani.2hét múlva lesz meg a szövettan izgulok miatta.

Tegnap bestéltem a gyerekorvossal tornáztatni kell és 22-én megyünk tanácsadásra és ha addig nem kezd kúszni beküld Miskolcra gyógytornára.
Már Õis egyedül iszik ha a kezébe adok tölcsért megeszi.A kocsiban egyedül,a keze is ügyes csak a lábát nem nagyon használja a kengyel miatt.Majd kialakul remélem.

Mirtill eszik főzelékeket hússal,májjal.Ma próbáltam darabosat adni nem igazán jártunk sikerrel.Öklendezett tőle.Eszik gyümülcsöket és pépet.Én még nem adtam neki joghurtot mert Õ elég hasmenős gyerek.Most már rendeződött a széklete ezért nem próbálkozunk a tejes dolgokkal.Pépet is hipoallergént kap abban nincs tejfehérje.Azt olvastam,hogy ha nincs a családban allergiás 8hónapos kortól lehet adni.
Gergő miket eszik?Te szoktál neki főzni vagy üveges keját kap?Én az üvegeset adom Mirtillnek.

Ildikó

Kép
 


Szia ildikó!

Örülök, hogy túlestél a kórházon, vigyázz magadra, próbáld meg betartani az utasításokat.
Biztos nem lesz egyszerű, hisz a pici lányod nem értheti, anya miért nem tudja emelgetni Õt.

Mi 1980-ban költöztünk Barcikára, a Radnóti térre. Nagyon szerettem ott lakni. Kép
Biztos ismerős lennék, ha életben látnál, nem képen.

Mirtill biztosan fogja használni a lábát, de a 3 hónapos lemaradást be kell hozni, ami nem megy egy nap alatt. Légy türelmes, menni fog a dolog. És nem fontos, hogy más gyereke mit csinál ebben a korban. Nincs két egyforma gyerek.

Nálunk a kajcsi elég változatos, mivel én szívesen főzök Gergőnek. Persze kap bébiételt is. Sóskát, céklát, salátát pároltam vízben és kicsi adagokban fagyasztottam le. Ahhoz főzök krumplit, husit, leginkább csirkét, de már halat is evett a fiam.
Szoktam csinálni gyümölcsrizst is. Vízben megfőzöm a rizst, összeturmixolom, pici cukor, meg egy fruttapura. Reggelire Gergő nagyon szereti, éppen úgy, mint a tejpépeket.

Ha magunknak főzök, a zöldségekből főleg szoktam neki kivenni és átpaszírozva adom. Amiben van pici darabos, azt időnként megeszi, de nem mindig. A rizst például úgy csinálom, hogy maradjon benne kicsi darabka.

Gyümiket leginkább üvegeset adok, abban jobban bízok. Szereti is a fiatal Úr!Kép

Szívesen segítek Neked, hogyan lehet képet kicsinyíteni, a profilomban lévő email címre írj és elküldöm Neked a megoldás kulcsát. Kép
Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Bocs,hogy most írok de a férjem tegnap egész nap a gép előtt ült.

Megkaptam az e-mailt le is töltöttem de nem tudom hogy kell a kicsinyített képet felrakni.Tudom béna vagyok de ha leírnád azt is boldog lennék.ű

Beszéltem Apuval és mondta,hogy ismer Téged.Lehet ha élőben látnálak nekem is ismerős lennél.

Amúgy hogy vagytok?Gergő átalussza már az éjszakákat?Mirtill néha igen néha nem.Ma például nagyon rosszul aludt.Felkelt 3/4 4-kor és 1/2 6-kor aludt el de már 1/2 7-kor kelt is.Most épp alszik.

Megpróbálok pihenni,még mindig fáj a hasam.Izgulok a szövettan miatt de bízom benne,hogy csak gyulladás miatt volt rossz a rákszűrés.

Sziasztok!

Kép
 


Szia Ildikó!

Kicsinyített képet úgy tudsz felrakni, hogy a melléklet feltöltésére kattintasz legalul, aztán megkeresed a gépeden, hogy hol a kép és aztán az feltölti, ha követed az utasításokat. Kép
A kép 600x600 pixelnél nem lehet nagyobb, mert akkor nem tölti fel.

Lehet, hogy az apukád a tesóimra gondol, ugyanis van két nővérem. Õk mindeketten a bányánál dologztak, bérelszámolók voltak.

Tényleg jó lenne a pihi és nem lesz semmi baj. Kép A szövettan rendben lesz. Kép

Az én kisfiam még nem alussza végig az éjszakát, többször is felébred. Este fél hatkor már alszik, nem bír tovább fenn lenni. Aztán éjféltől óránként, kétóránként ébred. Kicsi tea és alszik tovább. Már arra gondoltunk a férjemmel, hogy átrakjuk az ágyacskáját a szobájába, mert ha csend van, jobban alszik. Most velünk alszik a hálóban, de a saját ágyában.

Ma például igen nyüszi volt. Délután kb 4 órán keresztül sirdogált. Jön a foga, meg szerintem a változó időjárást is így reagálta le.

Sikerült a gyümirizs? Ízlett a kislányodnak?
Kép

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
nem tüntem el csak igen erősen jelentkeznek a terhesség tünetei amit manóval nem éreztem.plusz a fogamat is ki kellett húzni majdnem érzéstelenítő nélkül.most minden összejött,minden napra akad vmi.Most majd próbálok rendszeresen jelentkezni.
 
 


Csimpi!
örülök, hogy jelentkeztél. Kép Sajnálom, hogy van némi probléma, de biztosan hamar elmúlik, félidőre tuti. Kép

Ebben az állapotban egy foghúzás! Kép húúúúúúúúú....

Hogy van a picurkád? És a költözködés, hogy áll? Kép
Ha képet akarsz feltenni, szívesen segítek Neked is. Kép

KépKép
KépKép
 


Szia!
KisRudi jól van,eszik-alszik-rosszalkodik.Ma viszem tanácsadásra.Jövőhónapban lesz 1 éves.A költözködés még odébb van,ma néztünk egy lakást ami jónak tűnik.Képet én is raknék fel,de még mi is kezdők vagyunk a géphez így fogalmam sincs hogy kell.

Ha minden igaz 1 hét és a rosszullétnek vége,de megyek a héten UH-ra.
Képzeld már majdnem 1 hete kihúzták a fogam és még mindig zsibbadt a fél alsó ajkam.Már kicsit idegesít a dolog hogy ideget kapott volna a szúri vagy mi van,de őszintén félek visszamenni.Így meg olyan érzésem van mintha béna lennék.A kép felrakásában szívesen fogadom a segítségedet,szeretném már én is megmutatni a kisfiamat.
Timi
 
 


Szia Kelimoni!

Sikerült a profilomba képet tenni.Köszi a segítséget!

Mirtill 8körül alszik el aztán 4 körül ébred iszik vizet aztán 7-ig alszik.De ez csak jó esetben van így.Õ a kis szobában alszik csak az a baj,hogy én is vele alszom.Amikor jött a foga kiszokott a kiságyból és azóta velem alszik.Viszont azóta alszunk éjjel.Valamit valamiért.

Mirtillnek 2foga van,februárban jött ki azóta semmi.Nagyon megkínlódott vele szegénykém.

Megette Mirtill a rizst bár kicsit fintorgott biztosan szokatlan volt neki.Köszi a tippet.

Csimpi!Üdvözöllek és gratulálok a babához!Kép

Kép
 


Csimpi!

A kicsifiam@citromail.hu címre írj és elküldöm neked a képszerkesztő progit. Nagyon egyszerű, én sem vagyok vmi nagyagy, de felfogtam. Kép

Már szeretném látni a lurkódat, olyan édes lehet. Kép
Remélem, semmi nagyobb baj nincs a fogad helyével, mert az elég húzós dolog. Az tuti, hogy nagyon tud fájni.

Ildikó: Én tudtam, hogy Te Te vagy! Kép És most meg is bizonyosodtam. KépNagyon édes a kislányod, mekkora szemei vannak. Kép

Nem baj, ha a fogasckák nem olyan gyorsan jönnek. Gergő már 6 hónapos és még egy foga sincs. De látszik, hogy jön, alul a kettő középen egyszerre.
A nyála folyik, állandóan úgy néz ki, mint aki leöntötte magát.

A gyümirizst sokféle képpen lehet elkészíteni. Ma pl. danonínót raktam bele, meg icipici cukrot. A tejpép nálunk semeddig sem tart és szerintem nagyon drága.

Megpróbálok én is feltenni magunkról olyan képet, amin ketten vagyunk, hátha rám ismertek. Látásból biztos ismerjük egymást, hisz Barcika olyan kicsi.
Csak ahhoz kell apa, mert ő lesz a fotós. Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Fénykép alapján nem vagy ismerős de ha találkoznánk biztos Rád ismernék.

Mirtill a Sinlac pépet kapja az 870ft és 650g.Ez nem annyira drága.Ma volt a védőnő és hozott recepteket,lehet belőle sütit is sütni.
Valószínű a gyógytornán kötünk ki mert ma nézte a védőnő és még mindig nem tudja kinyújtani a lábát és nagyon kötöttek az izmai a térdében és a combjában.Ez mind a kengyel miatt van.Csak azt nem értem,hogy az ortopédián miért nem küldtek tornára pedig 3hónapig éjjel nappal rajta volt a szíj.Na mindegy remélem a tornától helyrejön!

Küldök még egy fotót MirtillrőL.Ja és a www.babanet.hu/album/main.php?album=9541&8=6353646 oldalon vannak képek rólunk.

Mirtill és Ildikó

Kép

Kép
 


Szia Ildikó!

Nagyon édes a kislányod, megnéztem az albumotokat is. Kép
Hát, elég szörnyű, hogy ilyen nehezen jön rendbe a kislányod lába. Nem gondoltál arra, hogy egy magánrendelésre vidd? Talán ott körültekintőbben foglalkoznak Veletek és megmutatják a helyes masszázstechnikát is.

Küldtem mélt, remélem, megkapod. Kép

Csimpi!
Neked is elküldtem a programot, remélem, boldogultok vele. Nekem is sikerült, pedig nagyon amatőr vagyok a dologban.

Szép napot Nektek! Kép Vár a vasalni való. Kép

KépKép
KépKép
 


Szia!
Megkaptam a programot már próbálom felfogni mert igen amatőr vagyok.
Amit írtál a párom családjáról az mind igaz.
Úgy látszik ismerősre akadtam.
Próbálom a képet felrakni remélem sikerül.
Nekem is ezer dolgom lenne +vasalás de se kedvem,se energiám
Most kelltem fel manóval.Jól esik pihenni.
Olyan rossz idő van az ember ki se akar bújni az ágyból.
Tegnap vittem manót tanácsadásra 11,48dkg,79cm,és még nincs 11hónapos.
Na megyek szórakoztatni mert nár itt csüng rajtam.Szia
 
 


Szia Kelimoni!

Az e-mailból csak a vége érkezett meg.Annyi,hogy sok szeretettel.Ha tudod elküldenéd mégegyszer?

Az ortopédián ugyanaz a nő van mint a magánrendelésen.Gondoltam rá,hogy Ózdra kellene elvinni de előbb megvárom mit mond a gyógytornász.A Dévény tornára szeretném vinni mert az nagyon hatékony.

Csimpi!
Te kinél fogsz szülni?

Az én kislányom 8 hónapos és 75cm.Kicsit nagyra nőtt de az Apukája is 184cm.

Sziasztok!

Kép
 


Szia Ildikó!
Még nem tudom mert manót Miskolcon szültem,de most szerintem maradok a gyerek miatt is Barcikán.Jövőhéten kell mennem uh-ra majd akkor fogadok orvost.
Az én kisfiam 10hónapos,79cm,és 11,48dkg.
június 28-án töltjük majd az 1-évet.
Te kinél szültél?
Szia.
 
 


Szia Csimpi!

Szép nagy a kisfiad.Az én lányom 8hónapos és 7,7kg és 75cm.

Én Szatmáinál szültem,hozzá járok már 8 éve.Én császárral szültem de előtte vajúdtam 8órát de végig rendes volt.

Az uh-ra majd az új épületbe kell menni mert odaköltözött de biztos mondta a védőnő.

Sikerült képet felraknod?Nekem is beletelt pár napba mire rájöttem de sikerült.

Szia!

Kép
 


Szia Kelimoni!

Megnéztem az albumodat mégegyszer és mgvilágosodtam!Felismertelek!Most már nem mennék el melletted az utcán.

Az e-mailednél az írja ki,hogy az outlook kivette a nem biztonságos részeket bébipapi.
Ezért nem tidtam elolvasni.

Tegnap elkezdtem jobban vérezni,felhívtam a dokit és azt mondta,hogy lehet menstruáció.Nekem még nem jött meg mióta megszültem.Neked megjött már?Valószínű a szoptatás miatt de már csak hajnalban szopik Mircsike.Már el kellett volna választani mert pajzsmirigy túlműködésem van és gyógyszert kéne szednem.De nem olyan egyszerű ez a folyamat mivel Mirtill nem cumizik és a cicin nyugszik meg.Kellaz elalváshoz és ha felkel éjjel.A cumira nem tudom rászoktatni pedig jópárat kipróbáltunk.Hát ez van.

Szia!

Kép
 


Sziasztok Csajok!

Bocsi, hogy csak most jöttem, de baromira elfoglalt vagyok.Kép A vasalnivalóval bírkózom. lehúztam az összes vendég égyneműt, ami 8 garnitúra. Na, ilyet többet nem csinálok. Gergő mellett alig jut időm vmire. Mióta jó az idő, azóta sokat csavargunk. És kicsit problémás is az egész, mert mostanában a liftünk nem az igazi. Ma 4 emeletet rángattam a megpakolt babakocsit a 8 kg-os gyerekemmel. Kép De már ki vagyok rendesen combosodva. Kép

Ildikó: remélem, jobban vagy, nem lesz semmi gond biztosan. Kép

Csimpi: Fogad?

Azt akarom kérdezni, hogy Ti beoltatjátok a picurkátokat bárányhimlő és agyhártya gyulladás elleni szerrel?

Kép

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Nekem is van egy rakás vasalnivalóm de nem nagyon van kedvem nekilátni.

Kelimoni:Kicsit még vérzek de úgyis mennem kell a szövettanért és majd megnézi a doki.

Én még gondolkodom az oltáson majd megkérdezem a védőnőt mi róla a véleménye.Te beadatod?

Mi is a 4-en lakunk de itt nincs lift és nehéz a gyerkőc.Még szerencse,hogy a kocsit lenn tudjuk hagyni a pincében.Én nem bírnám felcipelni Te nagyon ügyes vagy.

Megyek főzni még Mirtillke alszik.

Sziasztok!

Kép
 


Szia Ildikó!

A vasalnivalóval még mindig küzdök, aztán jön hozzá még,amit kimostam. Kép Ennek sosem lesz vége. Kép De jövhéten jön az anyukám, aki mindig helyrebillenti nálunk az egyensúlyt. Kép

Én már kérdeztem a védőnőt, az ő gyerekei is be vannak oltva. Egy éves kor után oltják mindkettőt. 99 %, hogy én is be fogom oltatni Gergőt. Még beszélek a gyerekorvossal.

Mi a 10-en lakunk, a 6-ig tudtunk jönni, onnan gyalog. Hát, a vérkeringésem rendesen beindult. Kép

Mi jót főzöl?
Nálunk tegnap halászlé volt, abból maradt mára, meg túrós csusza lesz hozzá. A férjem nem nagyon örül neki, szerinte a túrós csusza nem vasárnapi ebéd. Csak a hús, minden mennyiségben. Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Csirkecombot sütöttem petrezselymes krumplival.Adtam Mirtillnek is ette de csak az enyémből.Amit neki csináltam azt nem ette.Érdekes.

A mi gyerekorvosunk nem valami jó így inkább a védőnőt kérdem meg.

Mirtill próbálkozik a kúszással remélem hamar sikerül neki.

Ti mikor jártok Barcikán?Nem sűrűn jártok haza?

Kép
 


Szia Ildikó!

Na, mostmár a tányérod mindig veszélyben van. Kép A lényeg, hogy egyen a leányzó. Kép

Sajnálatos, hogy a gyerekorvosotokkal nem vagy elégedett. Mi nagyon jót fogtunk ki, a védőnőnk is nagyon aranyos, mindketten segítőkézsek.

Ha beindul a kúszás, jaj Neked. Mindig ott kell lenned Mirtill nyomában. Ám ez olyan jó dolog, végig nézni, hogy hogyan fejlődnek a gyemekeink.

Szombaton délelőtt elmentünk babaúszást nézni. Úgy néz ki, járni is fogunk következő héttől. Heti egy alkalom jót fog tenni mindkettőnknek, sőt apa is becsatlakozhat. Gergő annyira élvezte a babák látványát, majd kiugrott a kezemből. Nagyon szeret fürdeni és ezt most ki is használjuk. Kép

Sajnos nagyon ritkán jutunk haza, van amikor fél év is eltelik, hogy haza megyünk. Legtöbbször csak jövünk-megyünk, mert gergő még túl pici ahhoz, hogy a tesóim vagy a szüleim nyakára üljek, nem hagyva senkit aludni.

Nyáron mégis szeretnénk legalább egy hétre haza menni. de ez még a jövő zenéje. Ti készültök valahová nyaralni?

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

De jó,hogy Ti tudtok járni babaúszásra!Itt nincs csak Tapolcán a Barlangfürdőben de reggel 7órától.Én nem tudok ilyen korán bemenni a gyerekkel pedig jó lenne biztos segítene a mozgásfejlődésben és a csípőjének sem ártana.Itt van az uszoda igazán szervezhetnének babaúszást.
Az a baj Barcikával,hogy sok minden hiányzik.Például majdnem minden vizsgálatra Miskolcra kell menni ahol hónapokat kell várni.Nem hiszem,hogy itt nem lehetne pl.ortopédia vagy gyógytornász.

Nem tudom megyünk-e nyaralni.Anyósoméknak van Tiszavasváriban nyaralója oda lehet elmegyünk.A legjobb barátnőm Tatabányán lakik és júliusban fog szülni oda is lehet elmegyünk.Bár az elég hoszú út majd meglátjuk.

Ha hazajöttök nyáron ha van kedved találkozatunk.

Szia!

Kép
 


Szia Ildikó!

Bocsi a hoszú távolmaradásért, de lelkileg és fizikálisan meglehetősen megterhelő hétvégém volt.
Egy régi ügyfelem kereset meg, hogy 10 hós kislánával utcán vannak. Találkoztunk, amikor is kiderült, hogy a gyermek lázas, kimerült, éhes, koszos, stb. Mindenféle szabályt felrúgva, hazahoztam a kislányt. Fürdi, kajcsi, vitamin, aztán kezdett jobban lenni. Végül sikerült az anyával megbeszélni, hogy muszáj a kórház, mert a kislány orrrát leszívva....brrrrrr.
Kiderült. hogy középfül gyulladása,van.
Mostmár kezelik a kórházban és remélem, hogy az anyja nem viheti ki. Mert nincs hova. :(

Érdekes Tapolcán a babaúszás. Ki tud reggel 7-kor elmenni a gyermekével? És nincs is több időpont? Nálunk hétvégén óránként kezdik, 6-7 csoport ismerkedik a vízzel.

Remélem, ha haza megyünk, tudunk találkozni. :) Olyan jó lenne. :)

Az ismételten elküldött babakajcsikat megkaptad? Vagy nem is küldtem el?


Szia móni Kép 1148009228.15.gif

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Nem külted el a levelet legalábbis nem katam meg.

Elég szomorú,hogy vannak ilyen rossz sorsú gyerekek.De az a szerencse,hogy vannak ilyen emberek mint Te akikhez lehet segítségért fordulni.Remélem meggyógyul a kislány és rendeződik a sorsa.

Hogy vagytok?Mi jól vagyunk Mirtill próbálgatja a kúszást már pár centit halad előre.Hétfőn megyünk tanácsadásra akkor megnézi a doktornő és ad beutalót a tornára.
Jó lett a szövettanom és negatív a hpv teszt is.Nem beszéltem a dokival mert sokat kellett várni de majd megkeresem mert megint vérzek.Lehet a menstruációm kínlódik.

Legyetek jók!Sziasztok!

Kép
 


[url][/url][url][/url]
 
 


Sziasztok!

Csimpi!
Örülök, hogy jelentkeztél, bár nem nagyon értettem, miről írtál :D
A melléklet feltöltésénél tudsz képet felrakni. :) Szívesen segítek, ha azt szeretted volna. :)
Kicsirudi és pocaklakó jól van?


Ildikó!
Remélem, a doki jó dolgokat mond a menstruációddal kapcsolatban. :)
Kicsi Mirtill, hogy van?
Biztosan sokat vagytok friss levegőn. :)

Mi a jóidőnek köszönhetően alig vagyunk itthon. Ma voltunk megnézni a játszócsoportot a közeli bölcsiben. Nagyon kedvesek voltak, szeretettel várnak minket. :) Gergő nagyon szereti a gyerekeket, biztos jól fogja érezni magát. És nekem is jót tesz a társaság. :) És van sóbarlang is, aminek külön örülök, bár a kisfiamnak semmi baja.

A héten beszerezzük az igazolásokat az orvostól, hogy nincs fertőző betegségünk és hétvégén megyünk babaúszni. Már nagyon várom. :)

Játszócsopi van a Csokonai úti bölcsiben is Barcikán. :) Nem jártok lányok?

Ildikó! Mél megy újra. :)

A férjem, aki naaaagy horgász, kezdi a gyermekünket nevelni a horgászatra, ezért vett neki egy csónakot. Itthon kipróbáltuk és remélem, még jó sokáig nem fognak vele vízre szállni. :)
Kép Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Megkaptam a recepteket köszi szépen.Nagy hasznát fogom venni főleg,hogy a Sinlacból is lehet főzni.Tegnap adtam Neki sima tejpépet és nem volt tőle baja.

Voltunk tegnap tanácsadáson megint nem sokat hízott Mirtillke.1 hónap alatt csak 17dekát hízott így most 7,87 kg és 74cm.
Igaz elég sokat mozog valószínű emiatt kevés.
Sikerült vasárnap a hasáról a hátára fordulni! Azóta csak ma ismételte meg de sebaj.Az ortopédiára kell visszavinni és onnan küldenek tornázni ha szükséges.Az a baj,hogy sokat kell várni és június 28-ra kaptunk időpontot.

Mirtill is szereti a gyerkőcöket mindig mondja,hogy baba ha meglát egy gyereket.Tudom,hogy van játszócsoport de azt nem tudom milyen idős kortól lehet menni.

Olvasgattam más topicot is rátaláltam egy oldalra ahova Te is írtál.Elolvastam hogyan született a kisfiad.Nekünk is ez következett volna ha Mirtill nem sikerült volna.Minden tiszteletem a Tiéd,nagyon szép kisfiad van!Remélem nem haragszol,hogy megemlítettem ezt a dolgot!Tudom,hogy ez magánügy ezért bocs ha megbántottalak!

Nagyon menő a fiad csónakja!

Küldök Mirtillről friss fotókat.

Sziasztok![/img] Kép kicsinyített képek

Kép
 


Sziasztok Lányok!

Csimpi! Megint eltüntél. :(

Ildikó!
Nagyon édes a kislányod, látom szereti a fotózást, tündérien pózol. :)
Semmi baj, hogy megemlítetted az örökbefogadásunkat, számomra ez nem kellemetlen. Csak én már szinte elfelejtettem a történetet, eszembe sem jut, hogy Gergőt nem én szültem. Ő már annyira a részem, hogy az hihetetlen. És a kívülállók szerint apára hasonlít. :wink:

De azért szívesen megosztom a dolgot. :) Itt olvashatsz rólunk :)
http://www.manoliget.hu/index.php?fomen ... k&cikk=115

http://www.manoliget.hu/index.php?fomen ... k&cikk=116

http://www.manoliget.hu/index.php?fomen ... k&cikk=122

Tegnap Gergőt hagytam kibontakozni kajcsi közben :)Az eredmény: :D Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Örülök,hogy nem vetted zokon ezt a dolgot!Nagyon szép kisfiú és senki nem mondaná meg,hogy nem Te szülted!Nem kell foglalkozni azzal,hogy ki mit mond az a lényeg,hogy Ti boldogok vagytok és Gergő normális családban nő fel,szeretik és törődnek vele.

Képzeld Mirtill már visszafordul a hasáról!Ma már sokszor megcsinálta.Mire kellene menni az ortopédiára rendbe jön.Bárcsak úgy lenne!


Ügyesen tud enni Gergő!

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Nem tüntem el,csak elindult a pici fiam és egy perc nyugodt pillanatom sincs.Na azért ennyire nem vészes.Majd 28.-án tölti a 11hónapot de már megy.Olyan kis ügyi.Tgnap vettem neki egy szandit arra a 20-as lábára.Egy Siestát már kaptunk vettem egy kínai szandit,de nem sok különbség van köztük.Mind a kettő betétes,3csatos,és nem 8000Ft-ba került.
KisRudi meg én egy kicsit betaknyosodtunk de remélem csak átmegy rajtunk.
Pocaklakó jól van a 10.-hetet töltjük,de már látszik a pocakomon.
Már van hat fogunk és mindent eszik.Elhagytuk a bébikaját.Nagyon szereti a pocakját.
Ja!december 24.-re vagyok kiírva.
Annyi mindent szeretnék írni azért ilen kusza,ne haragudjatok.
Manónak vettünk egy triciklit amiből nem tud kiesni,meg te írányítod.Hát nagyon imádja.
Oltással kapcsolatosan nem tudom hogy mi legyen mert már jót is rosszat is hallottam.
A lakásvásárlás lassan de halad,nagyon sok szaladgálnivalóval jár.
Fogammal kapcsolatosan még mindig nem jöttvissza az érzet fizikotherápiára járok TENS kezelést kapot 10-et.
A játszóba én is szeretném majd járatni de majd csak jövőre.Még kicsi ahoz hogy minden betegséget összeszedjen nekem.
Babaúszás sajna Barcikán nincs de én is vittem volna.Igaz az úszodába lehet hogy hétvégén elvisszük.Nagyon szeret pancsizni.
Na jó most ennyi később jelentkezem.
A képfeltevés egyszr majdcsak összejön,remélem.Sziasztok.
 
 


Szia Ildikó!


Semmi baj hogy megemlítetted a dolgot,már nehezen,de tudok róla beszélni.
Csak azért osztottam meg másokkal hogy ne adják fel,küzdeni kell és meglessz a gyümölcse ami minden pénzt megér.
Én is kezelt sterilnek vagyok leírva és hála istennek mindenféle beavatkozás nélkül jön a második kisbabám.
Az első terhességem óta vártam a kis "Viviennt".
Ha nagyon vallásos lennék azt mondanám hogy Isten kettőt elvett de most megadja a másodikat is.
És ha még tényleg egy kislány akkor velem bolhát lehet fogatni.
Szia.
 
 


Szia Csimpi!

Az én diagnózisom is steril I volt.Sokáig szedtem a Clostilbegitet de nekem nem volt eredményes csak mindig ciszták keletkeztek.Aztán Debrecenbe jártunk a Klinikára 7 inszemináció következett szintén csak ciszta sikerült.Majd szintén Debrecenben a Kaáli Intézetbe mentünk következett 5 lombik eredmény:0.De megtudtam,hogy azért nem sikerül a baba mert a petesejtjeim nagy része rossz minőségű(deformált,szemcsés).2004.októberében volt az utolsó lombik de közben kaptuk a Gynevacot és decemberben terhes lettem spontán és 2005.08.30-án megszületett a kislányom.A Gynevac segített!

Örülök,hogy sikerült a második baba is,vigyázz nagyon Rá!

Ügyes a kisfiad,hogy már elindult.Az én lányom biztos nem fog ilyen hamar járni a kengyel miatt.

Vigyázz magatokra és ha elmúlnak a terhesség "mellékhatásai"találkozhatnánk ha Te is úgy gondolod.

Szia!

Kép
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron