Új privát üzeneted érkezett!

Hahó!

Lakik valaki erre is?

bogesz
 
 


Szia Bogesz!

Nekünk telkünk van erre, de csak tavasztól leszünk kint. Nyáron meg minden hétvégét kint töltünk (péntektől hétfőig).
Ti merrefelé laktok?

Barbi

Kép
Kép
Kép
 


Szia Barbi!

De jó, hogy írtál! Már tényleg kezdtem azt hinni, hogy erre csak mi lakunk kisgyerekkel. Mi a Jablonka úton lakunk. Építkezni szeretnétek vagy csak ilyen hétvégi teleknek tartjátok ezt a helyet?

Bogi
 
 

 
 

Szia Bogi!

Mi is a Jablonka úton lakunk. A kisfiam épp 6 hónapja, hogy született, és így friss anyukaként és lelkes babakocsi-tologatóként szembesültem azokkal a hátrányokkal, amiket lakóhelyünk magában rejteget. Pl. járda, játszótér hiánya, stb. Ti hogy vagytok ezzel?

Mónika
 


A Farkastorki út mentén van egy kis parkszerüség, de jó játszóteret csak a Lajos utcában ismerek.

Egyébként nekem egy két és fél éves és egy 9 hónapos fiam van.

Ágnes


Sziasztok!

Jajj, de jó, hogy jöttetek! Már tényleg azt hittem, hogy errefelé csak mi lakunk. Nyomasztó volt, bevallom őszintén.

Szia Móni!
Én teljes "depresszióként" élem meg a környéket. Valamelyik nap mondtam a páromnak, hogy ezt a helyet vagy gyermektelen házasoknak vagy olyanoknak, akiknek a gyermekei önállóan tudnak közlekedni találták ki. Mi direkt vettünk a környék miatt nagy kerekű babakocsit, mert hát elég zötykölődős stb. stb. az út. Erre a legutóbb nem tudtunk a babakocsival bemennni a Coraba,a biztonságis pasinak le kellett bontania azokat az érzékelőket (lopott cuccok miatti érzékelőket). Kínos volt. Egyébként mivel most hideg van, el szoktam járni Petrával (2005. április 10-én született) az állatkerti játszóházba. Mondjuk levegőzésnek nem pont megfelelő, de legalább közösségben van. Néha itt elmegyek a Jablonkán fölfelé sétálni (igaz minden percben valaki el akar csapni), de nem túl sűrűn. Arra várok, hogy tavasz legyen és busszal lemegyek és ott a lakótelepen körbenézek jajj, meg hallottam valami Pagony játszótérről. A neten egyébként értékelve vannak a játszóterek, ha jól emlékszem. Egyébként bocs, hogy csak most írok, de nem működött a net egy jó ideig itthon. Egyébként Ti nem ott laktok, ahol egy hosszab autófelhajtó van a házig? És sokat alszik a kisfiad? Nem az erkélyen szoktad altatni? :-))) Na, nem hibbantam meg, csak egy nénit fel szoktam venni itt a Jablonka út 53 nevezetű megállónál. Vele szoktam társalogni.

Ági! Én sajnos nem tudom, hogy a farkastorki mellett hol van park. Ott csak azt a síiskolát tudom. A Lajos utcát meg még nem ismerem ennyire. Petra még csak tíz hónapos és ő az első babánk, így még nem volt alkalmam játszótereket tesztelni. Csak neten nézegetem őket. Játszóházból az állatkerti nagyon tetszik. Ilyen kisebb babáknak is nagyon jó hely meg a nagyobbaknak is. Viszont voltam a Szöcskevárban. Na, az már csak nagyobbaknak való és én kicsit sötétnek találtam.

Bogi
Bogi
 
 


Sziasztok!
Az állatkerti játszóházról már sok jót hallottam, tervbe is van véve, hogy lenézünk, ha a kisfiam Zoárd már mászva is fel tudja fedezni a világot. Egyelőre még csak hátrafele araszol, vagy a hasán repked mint egy madár. A Pagony - ha a Pozsonyi Pagony könyvesbolt játszóházáról van szó - szerintem túl kicsi, de szoktak ott lenni jó programok (szintén már nagyobbaknak).

Bogi! Ez talált süllyedt. Zoárd most ugyan bent horkol a szobájában, olyan hideg van. Hát igen, az alvás... Az én fiam kicsi korától kezdve nagyon keveset alszik nappal, éjjel viszont jó alvó (ezzel vígasztalom magam). Délelőtt fél órával beéri, délután a kiságyában max. 1 órát alszik. Ezért ilyenkor megyünk hosszabb sétára - babakocsiban, pláne ha tologatják, akár 2 órát is képes szunyálni.

Móni
 


Szia Bogi!

A síiskolánál ha bemész, már ott is vagy a szabadidőparkban. Nem egy nagy szám, de erre nincs jobb. Van meg egy lepukkant kis játszótér is ott, hát az tényleg nem kicsiknek való. Talán ha többen összefognánk, lehetne valamit csinálni vele...

Ágnes


Sziasztok!

Móni! Ez mostmár tuti talált süllyedt, mert az a néni mesélte, hogy nagyon érdekes neve van a kisfiadnak! Bár ő azt mondta, hogy sokat alszik napközben. Mindegy! Tuti Te vagy az! Mi itt lakunk veletek szemben, abban a sárga házban! Egyszer a testvéredet is elvittem az Árpád hídig, amikor lekéste a buszt. Én akkor még terhes voltam. De a testvéred mondta, hogy Ti is várjátok már a babát. Látom Te is körbenéztél már gyermek programokat illetően. Én is már terhesen nézegettem. A férjem meg kiröhögött, mert a szülinapjait is megterveztem a gyermeknek. Mindegy! Már várom nagyon a tavaszt, mert az a tél meg hó tovább rontja a hegyi helyzetet szerintem.

Ági! Én benne lennék a dologban. Az a kérdés még, hogy vajon kinek a tulajdonában van az a játszópark. Ha az önkormányzatéban, akkor talán kaphatnánk onnan is valami támogatást a játszótér kialakítására! Mindenesetre utána kell nézni. Majd igyekszem érdeklődni! Ami pedig a többen összefognánkot illeti. Én marhára örülök, hogy Ti ketten jelentkeztetek! Õszintén szólva már kezdtem feladni a reményt, hogy valaha ide írni fog valaki. Annak ellenére, hogy látok néha elvétve egy-egy kismamát, úgy éreztem, hogy erre én vagyok egyedül ilyen állapotban. :-))) Szóval én tettre kész vagyok. Valamelyik nap leugrom megnézni azt a helyet és körbekérdezősködöm a tulajdonlást illetően.

Bogi
 
 


Na, ha én ezt a klubban elmesélemKép A szomszédainkat már előbb megismerjük a neten, mint élőben. De jó, hogy így egymásra találtunk! Én is már nagyon várom a tél végét, hogy többet ki lehessen mozdulni. Amíg jó idő volt, mi szinte minden nap a Margit-szigeten róttuk a köröket. Itt jut eszembe: a Sport uszoda mellett épült egy szuper jó játszótér, tudom ajánlani mindenkinek. De persze jó lenne, ha itt a közelben is lenne valami, már csak azért is, hogy a környékbeli anyukák megismerhessék egymást. Szóval én is benne vagyok a dologban, fogjunk össze! Egyébként a Jablonkán van egy kis köztér, aminek szintén a helyiek öszefogásával folyik a felújítása.

Móni
 


Szia Móni!

Amióta kiderült, hogy szomszédok vagyunk, azóta mindig leslek, hátha összefutunk. Igaz Petra most elég köhögős, így el vagyunk tiltva a levegőzéstől, de azért néha kimozdulunk!
Szerintem mi még a Szigeten is összefutottunk!! Én is rendszeresen kijártam. Nagyon csípem azt a helyet. Te mivel jártál ki? Gyalog? Kocsival? Én kocsival, de baromi sokat fizettem mindig a parkolásért. Gyalog meg nem mertem, mert annyi a lépcső, és akkora a babakocsink, hogy sérvet kapnék, ha folyton emelgetnem kéne. Egyszer próbáltam csak ki, de nem volt egy nagy élmény. HIába, itthon van még min változtatni a közlekedés szempontjából. Hát, én erről a köztérről nem hallottam. Ha arra a térre gondolsz, ami a "nagykövetség" előtt van majdnem, akkor gondolom, hogy melyik is az.

Viszont Ági, én voltam még aznap mikor olvastam a leveled, azon a helyen, amit írtál. Az nem egy parkoló véletlenül? Méghozzá a síiskola parkolója? Mindenesetre kutatok tovább. Tényleg Móni, ha tudsz valamit arról a helyről szóljál!

Sziasztok, robogok főzni
Bogesz
 
 


Szia Bogi!
Ha megyünk lefelé a Jablonkán, az Üde utca utáni sarkon (bal oldalt) van ez a kis tér - vagy inkább csak pihenő lesz belőle, ha elkészül. Mi a Szigetre taxiztunk (mivel kocsim még nincs), úgyhogy szerintem a környék összes taxisát sikerült már megismernünk, a legtöbb nagyon jó fej és segítőkész - még annyi előnye is volt a taxizásnak, hogy nem nekem kellett beemelnem a babakocsit a csomagtartóba. Egyébként most tervezünk venni egy könnyebb, kisebb kocsit (a jelenlegi 16 kg!). Bogi, ha Petra jobban lesz, akár tehetnénk egy közös sétát a környéken. Hogy ne kelljen egymást lesni, megadom a számom: 06302512171, csörrents ránk séta előtt!
Ági, Ti merrefelé laktok?
 


Szia Móni!

Az az igazság, hogy mi nem olyan régen költöztünk ide, így az Üde utcát sem ismerem. :-)))))))
Hát, nem túl szerencsés a 16kg-s babakocsi. a miénk nem tudom mekkorra, de nem szívesen emelgetem. Na, majd együtt le tudunk kocsikázni. Én megkaptam a család 7 személyes kisbuszát! :-))) szóval van hely bőven. Azért drága muri letaxizni a szigetre! Szerintem hamarosan tudunk menni csavarogni. Petrus már ugyan csúnyábban köhög, de hallatszik, hogy szakadozik föl. Remélem ez már a végét jelenti!

Ági hova tűntél???
 
 


Sziasztok!

Szóval sorban:

A játszótér annyira eldugott, hogy egyedül szinte lehetetlen megtalálni. Elsőre nekem is egy ottani dolgozó segitett. A parkolótól még lejjebb van a keritésen belül, de az is lehet, hogy a rendes utat oda most egy sipálya keresztezi. Ha gondolod, egyik nap együtt is megnézhetjük.

A Margit-szigetre mi is jártunk sétálni, de most éppen nincs autóm, igy ezt inkább feladtam.

Mi a Zúzmara közben lakunk, ez kb. 5 perc séta a Jablonka alsó végétől.

Üdv: Ági


Szia Ági!

Na, végre! MÁr azt hittem eltűntél! Bár láttalak egy másik topicban (asszem a Táborhegyesben). :-)
Nekem lenne kedvem elmenni veletek megnézni ezt a parkot! Most még várom, hogy Petra meggyógyuljon. Nem akarok senkit megfertőzni. Elég csúnyán köhög. A dokinő nem adott rá semmit, de ma "rárivallok", hogy már két hete ez megy és nem kezeljük neki semmivel.A Margit szigetre mehetünk szintén együtt. Szerintem be fogunk mindannyian férni!

Bogesz
 
 


Szia Bogesz!

Majd szóljál ha jobban van a kislányod. Sajnos a két rosszcsont mellett nem jutok minden nap a géphez, de azért igyekszem irni...

Ági


Sziasztok!
Margit szigetre mi is jártunk, autóval, Budán parkoltam a Margit hídhoz közel és onnan gyalog (azaz nagyobb gyerek babakocsiban, kisebbik kendőben, hogy hamar beérjünk) az új játszótérig, ami valóban nagyon klassz. Nem tudom idén hogy lesz, mert a kicsit már nem cipelem magamon ilyen hosszú távon.
Bogesz! Kisbusz szuper lehet, emlékszel mennyi volt a parkolás a szigeten? Margithíd felől gyelog azért jó az a lejáró, nem kell lépcsőzni,bár ha villamossal megy valaki, az nagyon gáz, nagyon sok a lépcső.
Írtam a táborhegyi topikba játszótér kapcsán, hogy esetleg a Népház udvarán terveztek valami ilyesmit, nem tudom hogy áll ez az ügy.
sziasztok
WedaBetti
 


Sziasztok!

Ági!Én sűrűn nézem a netet (esténként, napközben, ha Petra alszik). Szóval biztos tudunk egyeztetni és összehozunk egy nagy baba-mamás találkozót!

Szia Betti!Ja, én is szeretem. Bár először féltem tőle meg nem is értettem, hogy kettőnknek minek ekkora autó. De a légzsák probléma meg a babakocsi mérete végülis igazolta a döntést. A szigeten a parkolási díj egy rablás fényes nappal! De mit lehet tenni. Én ötszáz-hatszáz között fizettem nyáron-ősszel, de csak annyit voltunk akkor még kint, hogy körbesétáltuk. Az meg nem valami sok. Gondolom, ha már nagyobbacska lesz és fontos lesz az életében a játszótér, akkor ez nagyjából a duplája lesz. Hacsak ki nem találok valamit.

sziasztok
bogesz
 
 


Sziasztok!

Van egy szuper Máltai játszótér a Lajos utcában, az Árpád hid budai hidfőjétől nem messze, a Hotel Aquincum mellett. Ott ingyen lehet parkolni és még busszal is meg lehet közeliteni innét. Persze szerencsésebb lenne valami, amit gyalog is elérhetünk.

Ági


Sziasztok,
Mi az Erdőalja úton lakunk. Egészen meg lehet szokni, h nincs a közelben semmi. Persze autóval járunk mindenhova.
Van egy 3 éves lányom, és most várjuk a tesót (15. hét)
Játszótér - a Huszti út végén is van egy Máltai játszótér, mi oda szoktunk járni. Meg a Bogdánin túl, a lakótelepen, a...nem is tudom milyen utcában (ami a Vihar utcával párhuzamos)
 


Sziasztok!

Nem tűntem el! Hétfőn megyek a dokinőhöz. Ha adja az áldását a közösségi életre, akkor jövő héten mehetünk csavarogni!

bogi
 
 


Testvérhegyi Anyukák!
Szilvi vagyok a Testvérhegyi útról a Kapszkodó utcai kereszteződéstől pár háznyira felfelé, egy 1 éves kislánnyal.
Merre lenne az a játszótér?
Én azt várom, hogy beépüljön a Harsány lejtő utáni rész, ahová lakóparkot terveznek, mindenféle szolgáltatóval, talán játszótérrel is.
 


Még mindig Szilvi vagyok. Még annyit, hogy a Hajógyári szigeten van egy nagyon szuper játszótér, mi persze inkább sétálunk. Parkolásért nem kell fizetni.Sziasztok.
 


Sziasztok!

Hát, mára nem hogy a gyermek nem gyógyult meg (egészséges rendelésre el sem mehettünk), hanem az egész család lebetegedett.
Szilvi, azt hallottam, hogy a hajógyári játszóteret a NAGY szigetesek egy kicsit megtépázták. A játszótér, amit majd szeretnénk közösen "felfejleszteni" az a Fogarasi Síiskolánál lenne. MÉg én sem tudom a pontos helyet, mert ott jártamkor nagy hó volt, nagyon be nem merészkedtem, de ha felgyógyulunk végre, akkor Ágiékkal elmegyünk felfedezni.
Jut eszembe, mondták nekem még a Népházat itt a hegyen. Azt is szeretném majd megnézni. Állítólag jó hely.

sziasztok
Bogi
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltunk betegrendelésen. Sajnos belázasodott Petra. Most épp pisit próbálunk összegyűjteni. Vicces egy dolog. Majd csak sikerül. Szóval nem tudom mikorra leszünk olyan állapotban, hogy találkzhassunk, de jelentkezem
sziaszok
bogi
 
 


Sziasztok!

Mi most kezdenénk a babaúszást. Itt a III. kerületben a Gézengúz vagy a Vizipók (Aquincum szálló uszodájában) között vacilálunk. Van esetleg valakinek közületek tapasztalata e téren?

Bogi, jobbulást Petrának!

Móni
 


Szia Móni!

Mi jártunk Petrával úszni. Négy hónaposan kezdte a Vizipóknál. (mi kijártunk a Rómaira egy magánházba, szerettük, mert amíg jó idő volt, kint vacsiztunk a Dunaparton). Nagyon rendesek voltak, árban is korrekt volt. Nem kellett havi bérletet váltani meg ilyenek. Ja, és minden hónap utolsó péntekén van az ahavi babáknak szülinapi úszkálás. Nem tudom az miből áll vagy miben különbözik a többitől. Petra nagyon élvezte eleinte, de miután már nem csak egyfelé (a vízre tudott figyelni), hanem a nénire is, aki tartotta, mindig elsírta magát. Közben bárányhimlősek lettünk, utána nátha, így szépen elmaradtak az úszások.
A Gézengúz az kint van Budakalászon nem? Mi azt is megnéztük (amikor még csak válogattunk). Nagyon tiszta, nagyon kultúrált. Egy fő mehet be a babával és sajnos a másik fél csak egy üvegen keresztül nézheti az úszást. (Bár a Vizipóknál azt mondták, hogy nem szerencsés, hogy a másik fél a medence szélén áll, mert elvonja a baba figyelmét. Lehet a Gézengúznál ezért lehet csak üveg mögül nézni). A foglalkozások nekem annyiban tetszettek jobban, hogy sokkal inkább játékosabb, készségfejlesztőbbek. Talán higiénikusabb is a Gézengúz.

Majd írd meg melyiket válaszottátok! Nagyon kíváncsi vagyok!

bogi
 
 


Sziasztok,
Mi is a Jablonka úton lakunk. Van egy 1 éves kisfiunk Bendegúz. Én már törzs lakosnak számítok , 30 éve lakom itt.
Már a szülésem elött is olvastam a babanetet de csak most bukkantam erre a topikra.
Orsi


Sziasztok!
Asszem még ez a hét is kilőve találkozásra! Petra elég taknyos, de legalább már nem lázas! Hétfőn meg még én is megyek vissza orvoshoz.
Szia Bendegúzbaba! Üdv. a körben. Én merészkedtem nyitni ezt a topciot, mert úgy éreztem errefelé egyedül vagyok Bogyóval. Örülök, hogy egyre többen vagyunk!

sziasztok
bogi
 
 


Sziasztok!

Én se tűntem el, csak nálunk is hetek óta felváltva beteg a két gyerek. Most éppen mind a kettő lázas. Talán jövő hét utáni hétre mindannyian rendbe jövünk!
Ti hogy birjátok ezt a bezártságot amikor betegek a gyerekek? Bogi, Ti is jó régóta benne vagytok már.

Ági


Szia Ági!

Ne is mondd. Ez a hét volt a harmadik hét, hogy itthon dekkolunk. Ráadásul nálunk már mindenki beteg, a két nagymama is. Csütörtökön voltunk dokinál. Közösségbe még nem mehetünk. :-(( Igaz, napok óta a gyerek jobban van, mint mi. :-))
Én is kaptam valami lórúgást, de nem hozott teljesen rendbe.
A bezártságot borzasztó nehezen bírjuk. Talán a gyerek még jobban bírja, mint én. Szerencsére van hinta Petra szobájában. Talán ez is segít, na meg hogy játszótéren igazán még nem volt. Nincs mit hiányoljon. Két gyereknél gondolom ez nehezebb. Én is úgy számoltam, hogy a jövő hét utánra már minden ok lesz. (addigra ki is tavaszodik :-)))) )

Móni, ti jól vagytok? Mentetek úszni?

Bogi
 
 


Szia Bogi!

Igen, kezdtük a Hotel Aquincumban, mert itt du. van óra, úgyhogy el tud vinni a párom. Nekem nem igazán jött be, mert egy adott sablon szerint vezetik le az órát, ami nagyon jó, ha több gyerek van, de idáig max. 2 volt a létszám. Pont ma hívtam a Gézengúz Alapítványt, ahol viszont csak munkaidőben vannak órák, de majd megoldom valahogy. Mindenesetre köszi a tapasztalatokat!

Móni
 


Szia Móni!

Mondtad a Gézengúznál, hogy egészséges úszásra mennétek? Csak, mert én úgy emlékszem, hogy az egészségeseknek hétvégén van. Mi még gondolkodunk rajta, hogy visszaálljunk úszni. A Gézengúzba átmentünk volna ha Petra eléri a hat hónapos kort (mert ugye ott csak akkortól lehet vinni a babákat), viszont el is akartuk kezdeni az úszást. A Vizipókról (ott a rómairól) a Kismama újságban olvastam. Oda elkezdtük három hóanpos korától hordani. Szóval, ha úgy döntünk, hogy visszaállunk, akkor egyeztethetnénk! Egyetlen érv van ellene: olvastam (szintén valami babás-mamás újságban), hogy az úszóedzők "nem szeretik" azokat a gyerekeket, akik jártak baba korban úszni, mert azt tanítják nekik, hogy tartsák vissza a levegőt és nehéz nekik megtanítani a helyes légzést. Szóval előveszek egy úszóedzőt és átbeszélem vele ezt a dolgot.

Viszont ma voltunk a Hajógyári szigeten. Petra már egész jól van, levegőre mehet. Én még náthás vagyok. Kerüljük a babákat-mamákat. Akkor mentünk oda a játékszerekre, amikor a többi baba elment. Addig a távolban kavicsoztunk. Szerencsére Petrának még minden új, így nem érezte "kirekesztettnek" magát. Szóval ez a játszótér baromi jó!!!! Pláne, ha már nagyobbak a gyerekek!!!! Olyan csúszdahegyek, hogy nem győztem nézni. Egy hátrány: olyan fél hat felé megjelentek kis helyes utcagyerekek és mindenre felugráltak, randalíroztak.


sziasztok
bogi
 
 


Szia Bogi!

Voltunk a Gézengúznál, ez még annyira sem jött be, mint a Vizipók. Egyébként hétvégén itt már egyáltalán nincsenek órák - ilyenkor bárki bemehet csak úgy szabadon úszkálni.
Két tanárnő tart itt órákat. Lehet, hogy a másik más módszerekkel dolgozik, de akinél mi voltunk, az úgy gondolta, az óra attól lesz játékos, hogy a gyerek kezébe adunk különböző játékszereket (amit ráadásul alig lehet tőle elvenni). Semmilyen énekkel, mondókával egybekötött mozgás. Mikor ezt szóvá tettem, közölte, hogy merülés közben nem lehet énekelgetni (tényleg?!), márpedig itt ezen van a hangsúly! Mellesleg a 45 perces órából annyi volt a merülés, hogy a szülők 2-szer átdugták a gyereküket egy hullahopp karikán. Zoárdnak meg folyton locsolta a fejét (mint derült égből a villámcsapás), úgyhogy szegény hamar meg is utálta az egészet. Na, szóval mi tovább keressük a megfelelő helyet. Még a másik tanárnő óráját is megnézzük, ha az is hasonló, akkor tovább állunk. Majd beszámolok a tapasztalatainkról...

Móni
 


Szia Móni!

Sajnálom, hogy ilyen rossz a tapasztalatotok! Én megnéztem egy Kalovics órát is még anno. Ott énekeltek meg fel volt fűzve a medence fölé babáknak mindenféle játék (hátúszásnál volt érdekes max.), meg itt is adnak a gyerekeknek játékot (labda, stb.). Nekem az nem jött be ott, hogy rengetegen voltak egy csöppnyi medencében. Na, meg az sem volt utolsó szempont, hogy nem találtuk túl jó helye lévő uszinak, mert elég dugós egy környéken van, pláne, ha megindul a balatoni szezon (na, akkor halál). Viszont én a neten erről olvastam a legjobbat (egy kismama írta ugyan és ki tudja milyen köze van még ehhez az emberhez) Lehet, ha rákeresel neten csak úgy a babaúszásra, neked is feljön az a cikk.
A merülés máshol sincs többször. Petra kb. az ötödik alkalommal merülhetett és akkor is csak az óra végén egyszer. Gondolom ennek van vmi. folyamata. Szoknia kell és nem akarják, hogy útálják. Ha gondolod kölcsönadom megnézni azt a felvételt, amit mi csináltunk az első foglalkozásán (szintén vizipók, de nem a szállóban, hanem kint a rómain!Ott más a tanár!). Erről jut eszembe, Petrusnak már alig kell leszívni az orrát, szóval már tök jól vagyunk! Nekem még van egy-két foltom a gyógyszer allergia miatt, de nem fertőzöm! :-))))
Már nagyon várom a csavargásokat! Jövő héten talizhatunk! Megnézhetnénk azt a játszóteret, amit az Ági mondott!
Tényleg Ági, itt vagy még? Mi van veletek? Sikerült kikecmeregni ebből a hülye vírusból?

Orsi, Te hova tűntél?

sziasztok
Bogi
 
 


Szia Bogi!

Én is olvastam a Kalovics módszerről, már be is vagyunk jelentkezve, jövő héttől indul az Almássy téren új kezdő csoport.
Örülök, hogy végre kint vagytok a náthából, Zoárd szerencsére még csak pár napot volt taknyos, de az orrszívó-porszívót nagyon utálta - szóval részvétem.
Én mostanában szinte minden nap sétálok itt a hegyen Zoárddal, már ül a kocsiban és minden érdekli. Jövő héten nekünk a hétfő nem jó, kedden vagy szerdán talizhatunk - akár a Fogarasi síiskolánál.

Ági, neked mikor lenne jó?

Móni
 


Sziasztok!

Mi is meggyógyultunk, de jövő héten a nagyszülőknél leszünk, igy sajnos nem tudok csatlakozni. A játszóteret úgy találjátok meg a legkönnyebben, ha a Laborc utca felöl mentek be a parkba és a bejárattól a medencék irányába (lefele) indultok. Ha megvannak a medencék, ott a Farkastorki út felé fordultok és már ott is van. A siiskola felöl babakocsival most nem lehet lejutni.

Ági


Sziasztok!

28 éves vagyok, 3 gyerekem van. A legnagyobb már 7 éves, a kicsik: 20 hónapos és 2 hetes. Nemrég költöztünk a környékre. Nem a hegyre, hanem lejjebb, az Ágoston utcában lakunk (10 emeletes).
A környéken nem ismerek senkit, és nem is nagyon látok kisgyerekeseket, de szívesen találkozgatnék valakivel, aki szintén babázással van elfoglalva. Elég nehezen ismerkedem utcán, klubokban, nem vagyok túl spontán... Ezért vetődtem ide.
Ha valakinek van kedve hozzá, összefuthatnánk.

Zsu
 
 


Sziasztok,

gyerekorvos ügyben szeretnék tőletek tanácsot kérni.
Nemrég költöztünk a kerületbe és kb. 3 hét múlva szülök. A körzeti gyerekorvosunk Tóth Kálmán, tudnátok róla valamit mondani, akár jót, akár rosszat?
Vagy esetleg van nektek olyan gyerekorvosotok, akivel nagyon meg vagytok elégedve és tudnátok ajánlani egy "kezdő" anyukának.

Nagyon köszönöm előre is a hasznos tanácsokat,

Gabek

Kép

Kép
 
 


Szia Gabek,

én személy szerint nem ismerem ezt az urat. A saját gyerekorvosunk engem pont az első hónapokban készített ki a nézeteivel. Most, hogy már egy éves a gyerek annyira nem zavarnak a hülyeségei. Szóval jó szívvel nem tudnám ajánlani. A szomszéd asszonyomnak a hivatalosan "járó" orvosa van és ő sincs tőle elájulva. Szóval ez egy nehéz kérdés itt.
Így bocsánat, hogy semmilyen hasznos tanáccsal nem tudtam szolgálni.
bogi
 
 


Móni, Bogi, végül megtaláltátok a játszóteret? Tudom, már jó régen volt...

Gabek, mi Budakalászra járunk gyerekorvoshoz, igy a környéken sajnos én se tudok senkit ajánlani.

Ági


Szia Eminor!

30 éves vagyok, holnap lesz fél éves a fiam és az Amfiteátrumnál lakom.
Ha gondolod, én szívesen benevezek közös sétákra ...

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Ági!

Pont ma emlegettünk Tégedet Mónival!!! Mi már javában randiztatjuk a gyerekeinket és nagyon várunk ám Titeket! Egyeztessünk időpontot. Jaj, mi pénteken megyünk ilyen tücsök zenére az Arany János utcához! Ha esetleg érdekel Téged. Móniék holnap úsznak, így ha a pénteki progr. nem igazán bejövős, akkor csütre is egyeztethetünk. Ha gondolod írd meg a tel.számod, akár priviben (ahogy jól esik) a tbogica@hotmail.com-ra! Hívlak, hogy összeegyeztessünk egy talit!

Szia Eminor!
Jajj, pedig a Lajos utcában van egy szuper játszótér! Mind a nagy gyermeked, mind pedig a kicsi nagyon élvezné! Mi is szoktunk néha oda lejárni. Ha majd megyünk, akkor jelzem! Szerintem Ilba-val előbb fogsz összefutni! :-)))))

sziasztok
bogi
 
 


Szia Bogi!
A gyermektáncház címe: Marczibányi téri Művelődési Központ
1022 Budapest, Marczibányi tér 5/a
tel: 212-2820
e-mail: marczi@marczi.hu
honlap: www.marczi.hu
Időpont: vasárnap 10-12
Egyébként most láttam, hogy csak május 31-ig vannak rendezvények, utánna gondolom nyári szünetKép
 


Szia Ági!


Merre vagytok?? Nagyon eltűntetek megint!!!

Bogi
 
 


Újra keresünk babát és mamát reklámfilm forgatáshoz!

2005 június-júliusban született helyes kisbabát keresünk, aki anyukájával együtt szívesen szerepelne reklámfilmben. A forgatás augusztus 3-4. hetében 2 napot vesz igénybe!

Kérem, hogy akit érdekel a lehetőség, mihamarabb keressen meg az alábbi elérhetőségek egyikén, de legkésőbb augusztus 4-ig!

Köszönöm!!!!

Nikoletti Petra

Strawberry Films
www.strawberryfilms.hu
p.nikoletti@strawberryifilms.hu
Tel: 200 4040
Mobil: 0630 942 7758
 
 


Sziasztok!
Szeretném figyelmetekbe ajánlani honlapunkat, reméljük elnyeri tetszéseteket!
Köszönettel: H. Anikó

Dekorációs falfestés nem csak gyerekeknek!

http://www.dekofalfestes.atw.hu/

Kép


Sziasztok,

segítség! III. kerületben, Stop Shop környékén vagy bárhol a közelben keresek magán bölcsit, egész napos gyermekmegörzőt vagy valami jó helyet, ahol ott lehet hagyni 1,5 éves lányomat, adnak neki enni, foglalkoztatják, szeretik, és még megfizethető is. A baby sitter elég drága, bölcsibe meg csak jövő ősztől veszik fel...

Köszi Nektek
üdv
anett
 
 


Sziasztok,

segítség! III. kerületben, Stop Shop környékén vagy bárhol a közelben keresek magán bölcsit, egész napos gyermekmegörzőt vagy valami jó helyet, ahol ott lehet hagyni 1,5 éves lányomat, adnak neki enni, foglalkoztatják, szeretik, és még megfizethető is. A baby sitter elég drága, bölcsibe meg csak jövő ősztől veszik fel...

Köszi Nektek
üdv
anett
 
 


Sziasztok!

Olvastam néhány hozzászólást a baba-úszással kapcsolatban. Úgy tűnt nem ismeritek még a Ficánka úszóklubot. Egyik beszélgetőtársatok kért meg írjak néhány szót magunkról.

A Szérűskert utcai tanuszodában tanítok szombaton 5-6-ig. Nagyon családias klassz társaság van.
Biztos sokfajta baba-úszásról hallottatok. Mi személyre szólóan foglalkozunk a babákkal ez azt jelenti, hogy nem csoportos a foglalkozás olyan értelemben, hogy egyesével megyek mindenkihez és a baba temperamentumához, kedvéhez alkalmazkodva haladunk. Az egész dolog egy játékos vízhezszoktatás, semmit sem erőltetünk, fontos, hogy a baba és a mama is jól érezzék magukat és ezáltal is közelebb kerüljenek egymáshoz. Célunk még a vízbiztonság elérése játékos formában.

Magamról még annyit, hogy már 10 éve foglalkozom baba-úszással, több uszodában is tanítok. Magam is két gyermekkel rendelkezem, akik szintén végig élvezték a baba-úszás örömeit!!

Akit bővebben érdekel a téma, annak szívesen válaszolok itt is, de meg tudja nézni a holapunkat is : http://bebiuszas.fw.hu

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron