Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Láttam már van olyan topik, ahol kisgyermekes anyukák vannak, gondoltam csináljunk egy olyat is, ahol kismamák tudnak egymással beszélni... Írjatok, várom...
 
 


Vera!
Kispesti vagyok, 5 hós a kislányom, de még emlékszem ám!Kép
Ha elfogadsz beszélgető partnernek, akkor jövök!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


ok! Szia! Nekem még mínusz három hónapos... Szóval három hónap múlva kell megszületnie Kép Hol szültél? Hány éves vagy?
 
 

 
 

Szia Vera!

Én is kispesten lakom,de már nem várok babát,mert tavaly megszületett a második leányzóm aki 6 hónapos.Ha érdekel valami vagy kérdésed van nyugodtan tedd fel.Melyik kórházban szülsz majd?

Kép

Kép
 
 


Szia Vera!
Szia Timi!Kép

Az Istvánban szültem, 29 leszek áprilisban.
Endjú?Kép
Első babád lesz?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Helló Gabus!Kép

Itt is találkozunk?Úgy látszik csak mi vagyunk kispestiek?

Vera ti merre laktok?

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Látom, hogy nincs nagy forgalom itt. Csatlakozhatom Hozzátok?
Bár én már nem vagyok kismama és Lőrincen lakom, de kispesti vagyok, ott laktam 16 évig. A rokonaim is ott laknak, és persze rengeteg barátom. A doktornénink is a Berzsenyi rendelőben van, sőt, az én orvosom is. Nagyobbik fiam 7 éves lesz nyáron, a kisebbik pedig tegnap volt 6 hetes... :-) Ja, és rengeteget vagyunk Kispesten a Nagyiéknál :-)
Üdv.
Kata
 
 


Szia Kata!
Végre valaki jelentkezik!

A nagyiék merre laknak?Ki a dokonénid?
Én is laktam Lőrincen,legalább 16 évigKép,a gloriett lakótelepen.
Gratulálok fiaidhoz!
Szia Timi

Kép

Kép
 
 


Szia Timi!

Apjok Enikő a doktornénink, nagyon aranyos. Õ vette át László Veronika praxisát, miután ő nyugdíjba ment (ő is nagyon jó szakember volt). De számtalanszor vizsgálta Dávidkámat a Nagy doktornéni is, jól ismeri a fiamat, nekem ő is nagyon szimpatikus!
A Nagyiék a Hunyadi utcában laknak. Kicsi a világ, hogy Te is itt laktál, én a Gloriett melletti sorházas részen lakom! :-)
Köszönöm a gratulációt, Neked is gratula a leányzókhoz! :-) (két lány, ugye?)
Szia,
Kata
 
 


Szia Kata!

Nekünk Nagy Ilona dokink!
Igen, két lányom van,köszi a gratulációt!
A hunyadi utca a 194-es vonalán van?
Megnéztem a profilod és láttam,hogy szereted a latin zenét is.Hát én is imádom!!!!Kép
Hogy hivják a fiaidat?
Melyik kórházba szültél?

Kép

Kép
 
 


Szia Timi!

Nagy Ilona nagyon rendes doktornéni, ismerem őt.

A Hunyadi utca nem a 194-es vonalán van, hanem az Ady Endre útról nyílik, ahol a 42-es villamos jár. Mi lakunk a 194-es végállomásától 2 percre, ahogy írtam, a Gloriett melletti sorházakban.

A fiaimat Dávidnak és Péternek hívják. Dávid 7 éves lesz idén nyáron, Péter pedig 6 hetes múlt csütörtökön. Én a Budai Honvédkórházban (Tiszti Kórház) szültem, a XII. kerületben. Ott praktizál a fogadott orvosom, benne bízom, és a kórházzal is meg vagyok elégedve, szakmailag a topon vannak az orvosok. Te hol szültél?
 
 


Szia Kata!

Én az István kórházba szültem,ott a fogadott orvosom,és szép élményekkel távoztam.
Ezért is irok az Istvános topikba/István kórházi élmények/.Ha van kedved csatlakozhatsz hozzánk,jó kis társaság gyűlt össze.Még Lőrincről is vannak.Az,hogy máshol szültél nem akadály!Kép

Úgy látom nem nagyon akar ide senki bekapcsolódni!

Igen a Nagy doki rendes,bár előzőleg nem ismertem,mert tavaly költöztünk ide.
Ti ilyen messze jártok dokihoz?

Bocsi a Hunyadi utcát a Hunyadi térrel kevertem.A 194 -sel jártam sokat és ez maradt meg bennem.

Szép helyen laktok!Kis kertetek is van?

Ha tudsz tegyél fel képet a fiúkról,majd én is rakok fel!
Szia!

Kép

Kép
 
 


Halihóóóóóóóóóó!
Én is meg vagyok ám!!!
Hova tűnt a topik elindítója?Kép

Cuore,
Kispest meg Lőrinc szerintem olyan, mintha egy kerület lenne. Mi Kispesten lakunk, szülők Lőrincen. De nem érzékelem, hogy másik kerületbe jöttünk, mikor hozzájuk megyünk.

Miénk dokibácsi is Berzsenyi! Győri József. Téllllleg gyere át az István kh.-s topikba, ott van élet.

Pussssz!
G.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok Kép Nem akart beindulni a topik, aztán meg sok dolgom lett ma meg gondoltam idenézek és lám! Kép
Én a SOTE1-n fogok szülni... Úgy döntöttem mivel ott van minden (koraszülött részleg, speckó ellátás, stb.) talán biztonságban lesz a babám...
Nekem első gyerkőc, fiú lesz. Akkor kérdezek is... Pár napja vmi átlátszó folyik az egyik mellemből (miért csak az egyikből???) ez az előtej??? Elég fura...
Megyek asszem aludni, ma nagyon korán kezdődött a nap...
 
 


Vera:
Igen, valószinű az előtej.De,hogy miért csak az egyikből nem tudom.Szerintem nem baj!
Mi lesz a kisfiad neve?
A SOTE1 bztos jó választás,lényeg,hogy te biztonságba érezd ott magad!A választott orvosod is ott dolgozik?

Cuore:
Mi újság van veletek?Hanem akarsz átjönni a másik topikba én itt is szivesen beszélgetek veled!

Szép napot!
Timi

Kép

Kép
 
 


Halihó!!!

Van itt még valaki???

Kép

Kép
 
 


Van.. Csak tényleg nem nagy itt az élet Kép Tul.képpen egyetlenegy várandós kismama sem jött (rajtam kívül) aki Kispesten lakik Kép
 
 


Sziasztok!

Én is Kispesten lakom, és májusra várom az első babát (ha minden igaz akkor csajszi lesz) A Kútvölgyi kórházban fogok szülni. A Kispesti kismamák hova tűnnek?
Szép napot!

Évi

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok,

egy három gyerekes anyuka nevében (és kérésére) írok, aki családoknál vállal takarítást (ált. Kispesten, Lőrincen, illetve a X. és XIV. kerületben). Most úgy alakult, hogy kevesebb a munkája, ezért új családokat is tud "vállalni". Szerintem nem drága; nem órabéres, hanem alkalmanként ötezer forintot kér, és ha kéred, vasal is :-))) Szóval ha valamelyikőtöknek szüksége lenne egy megbízható, fiatal takinénire, küldjön egy levelet a profilomban lévő e-mailre, és megadom a számát. (Állandó helyet szeretne magának, de vállal festés, felújítás utáni takarítást is, ill. egyszeri nagytakarítást, ha arra van szükség.)

Azért ide írok, és nem egy hirdetési netes lapba, mert ott már próbáltuk, és csupa szexajánlatot kapott... Itt meg azért ez nem fordulhat elő :-)))

Üdv, és jó egészséget nektek - Kata

Kép
 
 


MAMAVÁR KŐBÁNYÁN
Cím:1103 Kis Gergely u.3

T:06 20 9 604 214, 260 85 90 Nyitva hétfőtől péntekig 10:00-19:00 óráig

Gyerekek tornaterme
Hétfő 10:00 zeneovi,11:00 zenebölcsi,16:00 beszéd fejlesztés,17:00 ovis aerobikKedd 10:00 babamasszázs,11:00 terhestorna,16:00 kúszó-mászók tornája,17:00 futó-szaladók tornájaSzerda 10:00 futó-szaladók torna,11:00 kúszó-mászók tornája,17:00ovis aerobikcsütörtök10: baba-mama jóga,16:00 ovis fitness,17:00néptáncpéntek10:00zeneovi,11:00 zenebölcsi,16:00angol,17:00angol

Anyukák tornaterme
hétfő10:00 alakformálás,16:00 ovis jazz balett,17:00Iskolás jazz balettkedd10:00 boksz,11:00alakformálás,16:00 ovis Rock and Rollszerda15:30kismama jóga,17:00maratoni aerobikcsütörtök10:00zsírégető,11:00has-comb-fenék,15:30 hastánc,17:00gerinctornapéntek10:00alakformálás,17:00terhes torna
A játszószobában óvónői gyerekfelügyelet, amíg Anya tornázik!
kismama és fogyasztó masszázs:szerdán 17:00-19:00,csütörtökön 10:00-15:00 között

Olasz mini csoport kedd 11:00
Olasz ovi kedd 17:00

Mindenkit szeretettel vár a MAMAVÁR
aja
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Csak én vagyok Kispesten várandós?? :cry: :cry:
 
 


Hála istennek, az utcai tapasztalataim alapján nem. Jó sok pocakos van a kerületben. Én is. :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


De jó, akkor többen is vagyunk? :)

Csak sajnos a kismamik nem itt ismerkednek :(
 
 


Sziasztok!

Én is Kispesti kismama lennék. Én a Dél-pesti kórházban fogok szűlni. Tud valaki valamit mondani a kórházról? Hétfőn visszakukkantok ide, hátha már írtok valamit.

 
 


Szia Márti!

Sajnos nem tudok semmit a kórházról, én a MÁV-ban fogok szülni. Merre laksz?

Judit

KépKép
 
 


Szia Judit!

Én a XIX. Jáhn Ferenc utcában lakom, a kertesházas részénél. Az egyik ismerősöm is a MÁV kórházban fog szűlni. Juj, most nézem, hogy Te nem sokára szűlni fogsz. Nagy drukk Nektek, itt a finish-ben. És hova jártok védőnénihez? És Ti merre laktok? Fú de sokat kérdezek...... Bocs.

 
 


Bluebox,
én István kórház, de a Kondor Béla műv. házban (136-os busz) egy védőnő tartja a kismamatornát, ő a Dél-Pestiben nagyon otthonosan mozog. És az oda tornázni járók nagy többsége ott fog szülni.
Szóval csak annyi a dolgod, hogy járj el oda kismami tornára (tudom, menjek a francba :lol:), és kérdezd ki őket, de legfőképp a védőnőt. Mindenre válaszol. Torna előtt, közben és utána is lehet kérdezgetni. Jó fej nagyon.

Nemtom mikor jövök erre legközelebb, így leírom, hátha érdekel: Kedd, 18 óra, Horváthné Teri, 200 forint egy alkalom.
Ha a Jáhn Ferenc utcában laksz, akkor 50-es vilivel a Darányi Ignác utcáig (kb. 3 megálló), onnan a 136-os busszal a Kondor Béla sétányig. Ha leszállsz a buszról, rögtön ott egy suli, mellette van a műv. ház. Első emelet 105-ös terem.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ja, az ott hallottakból annyit megjegyeztem a kórházról, hogy a baba nappal veled van, a vizitre viszik el, meg 1-2 órára naponta a bemutatásra. Vagy hogy is hívják. Szóval mikor kiviszik őket megmutizni.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 



Szia Márti!

Nem tudtam válaszolni, nekünk pechemre a telefonon keresztül jön az internet :lol:

Mi az Eötvös utcában lakunk, védőnőhöz pedig a tűzoltóság mögötti gyermekrendelőhöz járok. De már csak egyszer kell mennem:)
Látom, azért Milán is növekszik, hamar elmegy az a pár hét :D

KépKép
 
 


sziasztok!

én 9 hetes kismama vagyok (kispesti :D) és most vagyunk a nagy orvoskeresős időszakban. A Sote 1-2 vagy az István tűnik szimpatikusnak, főleg a közelségük miatt, de nem ismerünk ott egyetlen orvost sem. tudnátok javasolni valakit?

Előre is köszönöm!

sziasztok: Tündi
 
 


Szia Tündi!
Gratulálok a babához!
Én a SOTE II-n Dr. Bakos Istvánnál szültem. Ő ott külsős, a VIII. ker. Auróra utcában rendel, de van róla topik is a babaneten, a szülészetek, kórházak rovatban. Őt nagyon jó szívvel ajánlom. A SOTE II. amúgy rendben van. A gyakorlati tudnivalókat összeszedtük a róla szóló második topikban, nem kell sokat keresgélni, de a róla szóló első topikban érdeklődhetsz frissebben szült kismamáktól is. Kicsit ugyan az volt a benyomásom, hogy a PIC (újszülött intenzív) mintha abba az irányba nyomná a szülészetet, hogy inkább hamarabb kivegyenek egy babát, semhogy komplikáció halvány gyanúját megkockáztassák. (És a saját dokid része a hierarchiának, tehát nem mindenről ő dönt - de ez minden kórházban így van.)
Viszont Bakos doktor annyira jó, hogy bárhová követném :)
Merrefelé laktok Kispesten?
Tücsi


Szia Márti!
Mi egy utcában lakunk. A mi védőnőnket és doki néninket nagyon tudom ajánlani, szuper rendesek.
Judit, drukk neked a szüléshez, mesélj majd!
Tücsi


Sziasztok!

Tücsi: Megkérdezhetem, hogy hogy hívják a védőnéniteket???? Én a Szentesi Ritához járok, és Ő egy angyal, de a gyermekorvost, még nem ismerem. Rita azt mondta, ha szeretnék dokit választani, szóljak, mert választhatok. Örülök, hogy végre találtam valakit, aki erre lakik mint mi:)

 
 


Tündi, nem csinálsz vonalzót? Szólj, ha kell segítség:) Szerintem itt a lányok 90 %-nak segítség kellett:) Dehát, ezért vagyunk:)
Üdv a kis csapatban:) Remélem azért majd idővel többen leszünk:) Gratula a babóhoz, kitartást, és jó egészséget:)

 
 


Márti,
én is Ritához járok, tényleg nagyon rendes, kedves. Dr. Földi Katalin a gyerekorvosunk, Rita ajánlotta, még négy éve, de máig hálás vagyok érte.
Jahn F-en belül merre laktok?
Tücsi



Márti, akkor ha az Áchim sarok felé jársz egyszer, a kisvonatos udvarban lakunk. :)
Jól vagytok?
T.


Szia Tücsi!

Köszönöm kérdésed, jól vagyunk, csak már nagyon nehéz:)
Jó lenne kihúzni májusig:)
Azt hiszem tudom, hogy melyik a Ti házatok, sűrűn járunk arra:) Majd egyszer ha nem gondolod pofátlankodásnak, benézek Hozzátok:)
Addig is legyetek jók:)
Látom,. nagyon nem megy az alvás:(

 
 


Gyertek, csak várjátok meg, hogy meggyógyuljunk, most nem lenne jó lebetegedni, de a 78 napba még beleférünk :)
És kihúod, nyugi.
Aludtam, pont ez az, az egyórás etetést átaludtuk, akkor ébredtem, etettem, kicsit bóklásztam és mentem vissza aludni :)
Tücsi


Szia Tücsi!

Gyógyuljatok csak:) Nem rontok rátok:) Kellemes husvéti ünnepeket kívánok, na meg sok-sok locsolót:)

 
 


Szia Márti!

Rontsál csak ránk majd, szólok majd. Egyébként Mira egész jól áll, de nekem egyre rondább dolgok jönnek a fejemből, nincs mese, jön az antibiotikum kúra :( (Nem volt érkezésem kikúrálni magam rendesen, lekötött teljesen Mira etetése - nem akart enni a komisz kölök, még a kórházat is megjártuk vele.)

Nektek is jó húsvétolást - ha szereted, sok locsolót.

Én nem szeretem ezt a dolgot, pont ma beszéltem meg Brúnóval, hogy ilyenkor a kislányokat szokták meglocsolni, meg aki örül neki, pl. az anyukám. Mondta elnéző képpel (olyannal, amire csak egy ilyen pöttöm képes), hogy jó, akkor meglocsolja, csak sorakozzon fel :)

Itt a nyulazás némi közös fészekkészítésben és oda csoki csempészésben fog kimerülni.

Ti nagy ünnepséget csaptok?

Tücsi


Szia Tücsi!

ÚÚÚÚÚÚÚÚtálom a Husvétot! Sajna, teljesen elrontották. Ami szép volt benne, az teljesen eltűnt. De erős leszek és kibírom:)
Iszonyatos szar éjszakáim vannak. Nem tudom hogy fogom kibírni júniusig. Valószínűleg sehogy. Na de mind1. Még március végéig dolgozom, aztán itthon fogom folytatni:) Kezdem a pici cuccainak kimosásával. Azért azt már sokkal szívesebben fogom csinálni, mint bejárni a munkahelyemre:)

Legyetek jók, és gyógyulj!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az a legszarabb, mikor az ember beteg!!!!:(

 
 


Szia Márti,
remélem sikerült átvészelni a húsvétot. :)

Itt a középfülgyulladást győzött, nem hallok, hát, nem egy jó dolog.

Mit dolgozol? (Bár már lassan múlt időben kérdezhetem :) ) Az első terhességemnél nem így volt, de a másodiknál már nagyon utáltam bármi mással foglalkozni, mint a baba-dolgok.

Talán egy kicsit jobbak lesznek az éjszakáid, ha az idő se lesz ilyen bolond. Mi kihasználtuk a vasárnapi szélmentes napsütést és végre kijutottunk a házból, sétáltunk egy jó nagyot. A mai esőben is csak az vigasztalt, hogy legalább a növényeknek jó :)

Szép napot!
Tücsi


Szia Tücsi!

Nos, kérdésedre a válaszom:
-egy kft alkalmazottja lennék. Nem igazán tudom szavakba önteni, hogy mit is csinálok. M I N D E N T!!!!!!!! A cégünk egy nemzetközi kamionozással, illetve belföldi fuvarozással-sittszállítással foglalkozik. Igazából én voltam a diszpécser (amit már időközben kénytelen voltam átadni) 3 nemzetközi kamiont, 8 belföldi konténeres autót 2 tömörítős(kukás) autót irányítottam a hét 6 napjában:) Élveztem:) Jó dolog ennyi fiú között dolgozni. Egyébként a nővérem és a sógorom is a cégnél dolgozik. Jól éreztem magam. Ha minden igaz, már csak a jövő héten megyek, aztán pihi. Pihi................. milyen hülye vagyok. Elkezdődik az itthoni melóm, amit már nagyon várok. Mosni fogok, mint egy kis mosó-Masa. Kimosom Kristóf ruhácskáit, kifessük a szobát, beszerzem még a lemaradt cuccokat, már nagyon kevés van ebből hála. Inkább apróságok. Összekészítem a korházi cuccunkat, szóval készülök szűlni, szép magyarosan.
Nagyon szarul alszom kb 1 hete. Teljesen elzsibbadok, attól függ melyik oldalamra fekszem, bár ha hanyadt fekszem alapból elzsibbad a jobb oldalam, ugyanis Kristóf birtokba vette az egész jobb oldalam. Ha minden igaz, nem lesz pici baba:) Bár az első fiam sem volt pirinyó 3550 gr 54 cm. Bár Ő más apukától van. No mind1, már csak 2 és fél hónap:) Röviden, ennyi.
Nektek még mindig csak gyógyulást kívánok, és szép napokat.
Pusszantás Nektek.

 
 


szia Tücsi!

Köszönöm a segítséget! Sajnos elég régóta nem néztem vissza a topicba, és időközben találtam egy szimpatikus orvost az istvánban, akit szintén ajánlottak és remélem mi is elégedettek leszünk vele.
Kispesten az europarkhoz közel, egy négyemeletesben lakunk, kb. fél éve költöztünk be :) és nagyon szeretjük. Ti merre laktok?

Kedves Mtm! Jobbulást kívánok!!! Remélem már azóta meggyógyultál!


nemrég voltam védőnőnél és nagyon vegyesek az érzelmeim. nektek milyenek a tapasztalataitok a védőnőkkel?

Tündi
 
 


Szia Tündi!

Én az Ady Endre úti gyermekrendelőbe járok a védőnőhöz, akit úgy hívnak, hogsi Rita. Imádom a hölgyeményt, nagyon aranyos, korrekt, és szerintem érti a dolgát. Egy fiatal kis nő. Hamarosan Ő is szűlni szeretne. Mást igazán nem ismerek, mert mi 2007. májusában költöztünk kispestre.

 
 


Sziasztok!

Fotórestaurálás: http://www.photoretus.mlap.hu/
Nézz nálam körül! Ingyenes dolgokat is találsz!
Április végéig 50%-os kedvezmény montázskészítésre!

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Márti, remélem azért néha tudsz pihenni, sógornőm (elvben két héten belül szülni fog), is már régóta panaszkodik az alvásra, szerencsére nekem nem voltak gondjaim (igaz pici is volt a baba). A dokid mit mond, a zsibbadás ugye azért nem utal vizesedésre?

Tényleg jó lehet sok fiú között dolgozni :) ha Brúnó hallaná, hogy milyen autók voltak ott, rettenetesen irigyelne :) nagy autórajongó.

Mindenkinek köszönöm a jókívánságokat, lassan javul a fülem és remélem, végre marad a tavasz is, ma már igazi tavaszillat volt.

Tündi, mi pár villamosmegállóval messzebb lakunk, a Vas Gerebennel első párhuzamos utcában (Jahn F.), a kertes részben. Mártival ugyanaz a védőnőnk, tényleg nagyon jó, de attól tartok, hogy a gyerekorvossal ellentétben a védőnőt nem lehet választani.

Mondjuk szerintem a védőnő legtöbb segítséget akkor tudja adni, amikor már megvan a baba, ha valami miatt nem kifejezetten gáz a védőnőtök, akkor még ne döntsd el, hogy szereted-e vagy sem. :)

Ha jól látom, akkor első babádat várom, szeretnék egy könyvet ajánlani: Guóth-Gumberger - Hormann: Szoptatás. Amióta csak elolvastam (mivel részben tudtam szoptatni a fiamat), boldog-boldogtalannak ajánlgatom egyrészt, hogy készüljön fel előre a szoptatásra, mert nem mindig megy egyszerűen, másrészt, hogy ha belefér, vegye meg ezt a könyvet, mert nagyon jó. Az információkat megtalálod az LLL (lll.hu) füzetekben is, de a könyv nekem egy fokkal jobban kezelhetőbbnek tűnik. És tényleg nem a fizetett ügynökük vagyok :) csak örülök, hogy Mira babát már (egyértelműen a tájékozottságomnak köszönhetően) hathónapos koráig kizárólag szoptatni tudtam. (Ami igen kényelmes, jó és olcsó megoldás :) )

Szép napot nektek!

Tücsi

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron