Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok, bocs hogy csak úgy ideszemtelenkedek, régebben én is az Eötvös utcában laktam, aztán házasság, gyerek, most újra Kispest, de már a Jázmin utca. 36. hetes kismama vagyok.

Most csak azért akartam írni, hogy Timi, ne már, ez butaság, biztos hogy előbb-utóbb visszajönnek a lányok, meleg van, nehéz lehet a babákkal, és nem mindegyik fórum pörög egyformán :) amúgy én sem ide szoktam írni, hanem az AEK topicba, mert itt (régi MÁV) fogunk szülni.

Szóval mindenkinek szép napokat, a topicot meg átolvasom elejétől, biztosan van benne sok hasznos infó a kispesti babás létről :)
Sziasztok!

Kép
Kép


Sziasztok!

Timi, nehogy itt hagyj minket :!:
Én sajnos nem sűrűn tudok jönni, mert Vivici egyáltalán nem alszik napközben, nem tudom már mit csináljak vele a nagy meleg miatt. Látom rajta, hogy nyűglődik, de hiába fürdetem meg, ahogy kijövünk a fürdőből, már újra izzad. Igaz éjjel hagy aludni, de nappal még enni sem nagyon tudok fél kézzel, mert másikban a babám van :lol:
Amúgy milyen kicsi a világ, én pár emelettel fölötted lakom :lol: :lol: :lol:
Biztos találkoztunk már :D

KépKép
 
 


Sziasztok!

Timi, nehogy itt hagyj minket :!:
Én sajnos nem sűrűn tudok jönni, mert Vivici egyáltalán nem alszik napközben, nem tudom már mit csináljak vele a nagy meleg miatt. Látom rajta, hogy nyűglődik, de hiába fürdetem meg, ahogy kijövünk a fürdőből, már újra izzad. Igaz éjjel hagy aludni, de nappal még enni sem nagyon tudok fél kézzel, mert másikban a babám van :lol:
Amúgy milyen kicsi a világ, én pár emelettel fölötted lakom :lol: :lol: :lol:
Biztos találkoztunk már :D

KépKép
 
 

 
 

Szia Szalamandra!

Melyik dokinál fogsz szülni? Ugyanis én is a MÁV-ban szültem áprilisban. Az ÁEK-es topicot szoktam olvasgatni, sok infót szereztem már onnan.

Nem tud vki Kispesten, vagy bárhol egy gyógytornászt? Vivicinek nyaki hipotóniája van, de minden gyógytornász most megy szabira, őt pedig mindenképpen kellene látnia vkinek, márcsak az agyhártyagyulladás miatt.

KépKép
 
 


sziasztok!

Timi,
Meg ne merj futamodni :lol: Tény, hogy én is baromira eltűntem, de ezt a rekkenő hőséget nem igazán tudom elviselni, főleg úgy hogy még Réka is ezerrel pörög mellettem.... HOgy vagytok? Csabi manó??? Ti hogy bírjátok ezt a meleget??

Judit,
Sajna nem ismerek gyógytornászt... :( A gyerekorvos nem tud ajánlani valakit???

Szia Szalamandra,
Bocsi, de merre van a Jázmin utca??? Pedig törzsgyökeres kispesti vagyok, de hallovány fin... sincs hogy merre van.... Látom, már a végét koptatod a vonalzónak! :lol: HOgy bírod a meleget?

Tünde, Márti?????? Ti hogy vagytok???? Gyerköcök????

Rólunk: mi jól vagyunk, bár ahogy írtam ezt a meleget nem igazán tudom elviselni... Főleg úgy, hogy éjszaka sem sikerül aludni :cry: :cry: Aminek egy előnye van, méghozzá az hogy látom a besurranokat.... :evil: :evil: Ugyanis a hétvégén a nagy melegben bementek a szomszédba de szerencsére csak egy pénztárcát tudtak elvinni.....
Réka jól van, szerencsére ez a meleg elmúlasztotta a takonykort úgyhogy megint szuper jól tud aludni.

Na megyek, mert megígértem neki, hogy engedek vizet a medencébe

Puszi Mindenkinek

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok!!!

Bocsánat, amiért eltűntem nagyon. Nincs mentségem, olvasni olvasgattam, bár ne, volt sok :wink: :wink: :wink: Rólunk röviden:
Már 7 hetesek vagyunk, holnap megyünk a kórházba UH-ra :P Már nagyon várom. Már 5100 g-osok vagyunk :P Nagyon sokat eszik, így sajna be kellett vetnem a tápszert is, mert nem tud újratermelődni annyi tejcsi, amennyi elég lenne Neki egyszeri szopira :P A baj, vagy nem baj, hogy sokszor ki sem várja a 3 óra szünetet :roll: :roll: A napom ezért leginkább szopi - ringatás -fejés fél óra pihi, majd előről kezdem. De Ti ezt már jól ismeritek :P Voltunk már nagyokat csavarogni, Tündi láttuk a kertetekben a vonatot :P Rakok fel egy kedvenc fotómat, a kép múlt héten készűlt, és nagyon imádom. Egyébként már követi a tárgyakat, sokat gagyorászik, és néha mosolyog :P

Kép

 
 


Hahó!
Bocs, lányok, nincs időm tényleg egy mondatnál többre: megvagyunk, voltak kalandok, a hétvégén igyekszem írni!
És Timi, ne, ne, ne menj el, inkább gyere mesélj helyettünk is, míg nem jut időnk az írásra!
Pl. milyen lesz az első szülinap, tervezitek?
Ebben a hülye viharban gondolok a pocakosokra (szia Szalamandra, üdv. itt), remélem, mindenki jól van (és nem ázott be, ellentétben velünk :( ).
Tünde


Sziasztok!

Márti,
honnan tudod, hogy nincs elég tejcsid? Én honnan fogom azt tudni, mikor nem elég Vivicinek?
Igaz te már tapasztaltabb vagy, de én pl sosem fejek, én pont annyi tejem van, amennyi kell. Eddig a 7 és fél kg-os babám nem panaszkodott :lol:

Már járunk gyógytornászhoz, szegény babóm végigvisítja az egy órát, igazi könnyes sírással :cry:

Remélem mindenki jól van, írhatnátok sűrűbben, bár ez igaz rám is :D

KépKép
 
 


Sziasztok!

Judit: onnan tudom, hogy nem elég a tejem, hogy miután mind a két cicimen túltette magát, ordít, hogy éhes :cry: Eddig csináltam úgy, hogy tápszerrel pótoltam, de most inkább úgy csinálom, hogy kb minden 3. etetésnél adok cict és akkor termelődik annyi tejcsi, amennyi neki elég, így szívesebben eszik, ahogy észrevettem :P Keverve nem igazán csúszik neki :P Kristóf rengeteget eszik, kb 2 óránként kéri a jussát :wink: 5 és fél kilós és 8 hetes volt hétfőn, 26-án holnap lesz pontosan 2 hónapos :P Ma van a nénvnapja :P
No, millió pusza mindenkinek legyen szép estétek :wink:

 
 


Sziasztok!

Persze olvasgattam én, hogy mi történik... Viszont holnaptól tényleg elvonulok - végre megyünk nyaralni! Szilvásváradra egy hétre.
Csabinak pont holnap lesz a szülinapja. Ez két dolgot is jelent. Egyrészt az utazás mellett egy köszöntést is be kell iktatni. Anyukám itt van pár napig, úgyhogy még itthon kell köszönteni, hogy a nagymama is részt vehessen az "ünnepségen", aztán ő is utazik haza. Szóval jó sűrű nap lesz. Másrészt - mivel Csabi nagyon nem akkor született, amikor kellett volna - én már napok óta állandóan azon gondolkodom, hogy mi is volt egy éve - az utolsó problémamentes nap, az első problémás nap... Ma sírtam is, mert egy éve ilyenkor már tudtam, hogy valami nagyon nem stimmel, de nem gondoltam volna, hogy az utolsó napom Manócskával a pocakomban. Az a három hónap nagyon kimaradt nekem, főleg lelkileg.
Most kicsit azt várom, hogy legyünk túl a szülinapon. Az ilyen rossz emlékű évfordulók mindig felkavarnak, de aztán túlvagyok rajta, és mehet tovább az élet. Mire a nyaralásból hazajövünk, már biztos nyugodt leszek.
Egyébként sütöttem tortát. Kicsit nehéz úgy szülinapi tortát sütni, hogy a gyerek amúgy 9 hónaposnak felel meg, és eszerint kap kajákat. De végül összehoztam valamit, amiben csupa 1 éves kor alatt adható dolog van, és lehet, hogy a felnőttek is meg tudják enni. Ránézésre szép (már az én tehetségem mellett). Ízre? Na, majd elmondom, ha megkóstóltuk.
Miközben ezt írtam, az óra elhagyta a 12-t. Szóval már aznap van.
Jó éjszakát!

Üdv
Timi

Ui: az Előnézetben a vonalzó ki is írta, hogy boldogszülinapot. Hm, lehet, hogy a "Manó"-t már leszedhetném a névből. Most már elég ritkán manózzuk le a kis mókusmazsolát.

Kép
 
 


sziasztok lányok, épp hogy jöttem el is tűntem, de újra itt, immáron egy háromhetes Róza anyukájaként :) már telnek a hétköznapok, egyelőre a négy fal között, de már szoktatjuk a levegőre, tegnap voltunk sétálni is, igaz nem jutottunk messzire mert üvöltött a lelkem :) meg kellett volna szoptatnom előtte :)

judyt, a Szabó Gergelynél szültem, ismered őt? gyógytornászt sajnos én sem tudok, szintén a gyerekorvost ajánlanám. Gyerekorvosból már kettőt is ismerünk, és nagyon örültem neki, hogy mindketten nagyon s gítőkészek, szimpatikusak, kedvesek voltak, és a védőnőről is hasonlókat tudnék mondani.

A Jázmin utca egyébként a Vas Gerebenről nyílik, párhuzamos az Adyval, a családi házas oldalon.

bluebox, Kristóf nagyon helyes! Róza még pici, de egyszer-kétszer nálunk is előfordult, hogy nem volt tejcsi: éjjel a hasfájás miatt üvöltött szegényem, én kimerültem, tej nem termelődött, a baba éhes volt. Miután nagy nehezen elaludt, a tejtermelés újra beindult, és helyreállt a rend. Amúgy viszont én sem fejek egyelőre, nálam is az van mint nálad judyt, hogy annyi van (az eddigi 2 kivételtől eltekintve) amennyi kell Rózának.

mindenkinek szép vasárnapot! :)

Kép
Kép


Sziasztok!

Tegnapelőtt hazajöttünk a nyaralásból. Jó volt, csak fárasztó. Most szoktathatom vissza Csabit, hogy egyedül is ellegyen...

Timi

Kép
 
 


SZiasztok!

Én is kispesti vagyok van egy 10hónapos kislányom.
Mit is írjak még...
Nem tudom, igyekszem bekapcsolódni!
Mi is jártunk gyógytornászhoz, a budai gyermekkórházba. Nagyon kedvesek és kiváló szakemberek!

Szép napot, megyünk sétálni!
 
 


Sziasztok!

Szalamandra, gratulálok Rózához, tehetnél fel nekünk képet, gyönyörködhessünk benne :D
Ismerem Szabó Gergelyt, mivel abban a kórházban dolgozom. Állítólag nagyon rendes, bár én Gulyás dokinál szültem.

Ruby, üdv közöttünk, merre laksz? Ti miért jártok gyógytornászhoz?

Vivici nagyon szépen fejlődik, már forog oldalra, és végre hason is szeret lenni. Most itt pörög nekem fél 6-tól :lol:

Timi, jó időtök volt? Remélem jövőre már mi is tudunk menni nyaralni, idén ez érthető okokból kimaradt.

KépKép
 
 


:D Kislányos KISMAMÁK Figyelem!! FÜLBELÖVÉS Újszülötteknek illetve Csecsemőknek!!! Speciális EU. által szabadalmazott,nikkelmentes orvosi titánium és orvosi plasztik fülbevalóinkkal.Svarowsky kristály kövesek,több méretben,nagy szinválasztékkal.Kifejezetten a babák igényeinek megfelelően kialakitott ún. pillangós hátsó résszel ami nem szúrja a picik fülét.(Egyedi,eldobható kapszulás rendszerrel,100% sterilitással) Érdeklődéseiteket szeretettel várom! Tel:30/2468247 Kecskésné.M.Timea :P Kép http://www.hu.blomdahl.com/
 


Sziasztok!

Ugy láttom,sajna ,nincs nagy mozgás errefelé.de azért teszek egy probát.
Mi is Kispesten lakunk,nincs sok ismerösünk,ezért kérdezném,ti hova jártok játszotérre.1 éves a kis mano,igy mostanában elkezdödött a játszotérrel valo ismerkedés,jo lenne ismerösökre találni.
Minden jot mamáknak és babáknak
 


Szia, Csöpség!

Hát, én is ezen panaszkodtam, hogy mindenki jól eltűnt. De azért jó, hogy te felbukkantál.
Mi még nem játszóterezünk, bár már szemezgetek a hintákkal, csak valahogy nem eléggé szimpatikusak. No meg hát én sem ismerek senkit :(

Üdv
Timi

Ui: Tök bírom ezt az előnézet funkciót. Ilyenkor mindig látom a vonalzót is. Ma például az 1 éves, 1 hónapos, 1 hetes, 1 napos feliratot. :) Persze mire ezt elolvassátok, addigra úgyis máskor lesz, úgyhogy nem gyönyörködhettek benne.

Ui2: Ha jól emlékszem a dátumra, akkor holnap lesz 1 éve, hogy Csabi átkerült a II.Nőiről a Péterfybe. De nagy szám volt akkor, hogy az intenzívről átkerült hízlaldába! Most meg már milyen nagyfiú!

Kép
 
 


Szia!
Gratula Csabi babához,nagyon ari ezen a képen.Mi néha a Plusz mögötti játszotérre szoktunk beugrani,elég kulturált helynek tünik,csak az a gond,hogy ismét fogzunk,teljes gözzel,igy folyton azt kell figyelnem ,mit rak a szájába. :D
Ha van kedvetek nézzetek be,ha gyakrabban jártok,talán összefutunk,vagy egyeztethetünk is.
Üdv.Csöpi
 


Szia, Csöpi!

Ez a kép akkor készült, amikor minden alá bemászott. Persze kimászni már nem tudott... :)
Csabi fogzástól függetlenül mindent a szájába rak. (Az elmúlt időszakban nyoma sincs újabb fehérségnek a szájában.) Meglát valamit, meg akar vele ismerkedni, és néhány pillantás meg tapintás után úgy dönt, hogy az ízlelőbimbók is biztos sok információt adnának. Egyik ismerősöm mesélte, hogy nemrég voltak a koraszülött osztályon felülvizsgálaton. Az egyik feladat az volt, hogy egy mazsolát kellett volna a gyereknek berakni a pohárba. A gyerek berakta - csak éppen nem a pohárba, hanem a szájába. :P Hát ilyenek ezek a babák!

Üdv
Timi

Kép
 
 


Sziasztok kispesti anyukák!

Olvasgatja még néha vki ezt a topicot?? :cry:

KépKép
 
 


Igen, én szoktam nézni, hogy történik-e valami, de semmi...

Kép
 
 


Ezek szerint ketten maradtunk Kispesten? :lol:
Pedig elég sok kisgyermekes anyukát szoktam látni, ezek szerint egyik sem babanetezik :D

Mi elköltöztünk az Eötvösből a Táncsicsba, itt van egy elég jó játszó, de mi ahhoz még kicsik vagyunk :D

Mellesleg kint van már Vivibaba két foga, nagyon jókat tud vele harapdálni :lol:

Remélem leszünk még többen is itt...

KépKép
 
 


sziasztok!

Én is eltűntem :( de most újra itt! :D

Csöpség,
üdv itt... Kispesten nagyon sok játszótér van, a kérdés az, hogy Te merre laksz?? Mivel én a kertvárosban, ezért a Templom téri játszon szoktuk lenni... nagyon jó, imádom csak egy probléma van, hogy nincs bébi hinta :cry:

Most olvastam, hogy a lakótelepen (talán az Eötvös utcában?) most avattak fel egy felújított játszóteret.

Tünde,
Látom már Te sem írsz :cry:

Judit,
Hihetetlen, hogy már féléves Vivike...

Szóval az eltűnésem oka Lili volt, aki már 2 hónapos... Elég nehéz volt megszokni, hogy két gyerköc van körülöttem.... Réka továbbra is olyan mint egy sajtkukac, állandóan mehetnéke van, ezért hol a játszó tér felé vesszük az irányt, hol pedig csak sétálgatunk itt a környéken....

na ennyi volt a pihim mennem kell...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Judit! Ezek szerint már ne számítsak arra, hogy egyszer összefutunk a lépcsőházban... (Bár a lépcsőházban az alattunk lakó anyukával sem futok soha össze.)

Amúgy valaki jár a Bölcsődal (vagy hogy hívják, régen Ringató volt) foglalkozásra? Én nyáron kétszer voltam, de nem igazán tudtam ismerkedni senkivel. Lehet, hogy ma megint bepróbálkozom vele, de amiatt nincs kedvem járni, hogy fél órát énekelgessek, mert azt itthon is tudok, elég nagy a saját repertoárom. Szóval jobb lenne, ha valakit ismernék is, akkor lenne értelme járni...

Na, üdv
Timi

Kép
 
 


Szia Timi!

Sajnos velünk már nem futsz össze, szerettem ott lakni, de muszáj volt elköltözni, kinőttük a lakást :)

Mi nem voltunk még sosem ilyen foglalkozáson, ott mit csináltok? Majd ha Vivien nagyobb lesz, lehet én is keresek vmit, de még ő nem nagyon értékelné szerintem :lol:

KépKép
 
 


Szerdán végül sikerült elkésnünk a Bölcsődalról. Nem azon az útvonalon mentem, mint nyáron, nem vittem térképet, és különben is, minek lennének a kereszteződésekben kirakva utcanévtáblák?!

Amúgy fél óra dalolászás, mondókázás, a gyerek az ölben is játszhat anyukával (apukával), de mászkálhat is, szóval az ő részéről kötetlen. Bármilyen kortól lehet menni rá, akár már a pocakban is :)
Nekem azért nem jött be annyira, mert mint fentebb említettem, tudok nagyon sok dalt, nincs nagy szükségem továbbiak tanulására. Ismerkedni meg nem nagyon tudtam ott.

Viszont ma elmentünk egy Helen Doron-féle angolórát megnézni az Eurparkba, és az jó volt, mert ott tudtam beszélgetni. Szóval lehet, hogy oda tényleg fogunk rendszeresen járni. (Bár a 9 óra mindkettőnknek halálos egy időpont, de hát a tanfolyam elejét lekéstem, amikor az időpontmegbeszélés volt...) Nem tudom, Csabi későbbi angol tudását mennyire fogja befolyásolni, de rontani biztos nem fogja :P Ha meg segíti, akkor csak jó. (Találkoztam jó és rossz véleménnyel is a módszerrel kapcsolatban.)
Majd a későbbiekben beszámolok.

Kép
 
 


sziasztok!

Mi nem jártunk, csak szerettünk volna... de ki csúsztunk az időből, jött Lili most viszont nem igazán tudnánk menni... Masszázst se tudom bele préselni az időbe, :cry: nincs aki vigyázzon Rékára.

Viszont ez az angol engem érdekelne... Milyen a módszer? Mekkora gyerköcök vannak ott?? Mennyibe kerül?

Megyek ebédelni...

Többiek már vissza se néznek? :cry:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Szia, Vica!

A Helen Doron módszerről lehet olvasni az interneten, én is csak annyit tudok egyelőre, mint amit ott írnak, meg ami az Europark magazinban szokott lenni róla. Nagyon anyanyelvi környezetet próbál teremteni a gyerekeknek. Elvileg az órákon csak angolul beszélnek, de ahol én voltam, ott volt sok magyar szöveg is, egymás között így beszélgettünk, de azt mondta a tanár, hogy ez csak a babacsoportban van, és ha az anyukák kérik, akkor átvált csak angolra. (Hát nem hiszem, hogy egyedül ezt sikerülne elérnem :(, bár nem ismerem még a többi anyukát.)
A legkisebb csoportba 3-18 hónaposak mehetnek, de mindenféle korcsoportok vannak. A tanfolyam díja 9000 valamennyi, de még nem tudom, hogy milyen hosszú egy tanfolyam. Emellett van egy csomag, ami az otthoni munkához van (CD-k, könyvek, stb), ez 17000 valamennyi. A pontos árat azért nem tudom, mert a stúdió vezetőjével még nem egyeztettem. Ma akartam volna elmenni megbeszélni vele a részleteket, de Csabi taknyos, úgyhogy inkább nem cipelem el.
Ja, és eddig 5 óra volt (tehát én 4-ről maradtam le), de bármikor be lehet kapcsolódni, mert nem olyan "tananyag" van, mint az iskolákban.

Üdv
Timi

Kép
 
 


Ja, és hogy magunkról is írjak!
Tegnap voltunk a Péterfyben koraszülött utógondozáson. Csabi ugye a jövő héten "lenne" 1 éves, ha nem siette volna el a dolgot közel három hónappal. Szóval a teszt alapján mindent tud, amit egy 1 évesnek tudnia kell, sőt a pszichológus belement kicsit a 15 hónaposok tesztjébe is, és ott is volt pozitív eredmény! Jövő héten kapjuk meg a kiértékelést, de nekem már most dagad a mellem a büszkeségtől. Az én fiam tud!
Persze, aki élete első pár hetét azzal tölti, hogy küzd, az nem csoda, hogy később már mindent olyan lazán vesz, hisz az összes többi már "gyerekjáték" :)

Kép
 
 


Kedves Kispesti Anyukák!

Babaruha börze lesz Kispesten.
Időpont: 2008. november 23-án 10 és 12 óra között
Helyszín: Budapest, 1195 Kossuth Lajos utca 50. szám alatt (mszp székház).
Ady Endre - Kossuth Lajos utca sarok
Megközelíthető: 42-es villamossal, vagy 68-as autóbusszal

HELYPÉNZ, BELÉPŐ NINCS!

Ha árulni szeretnél (helyek korlátozott számban állnak rendelkezésre), jelentkezz a 06 30 478 1934-es mobilszámon, vagy a baba@enternet.hu e-mail címen.
Ha olcsón szeretnél téli gyermekruhához jutni, gyere el, szeretettel várunk!
A szervezők kispesti anyukák
 


Sziasztok!

Az én kislányom egy éves, hasonló korúakkal ismerkednénk :D

Mi itt lakunk a spar közelében....
 
 


Szia, Ruby!

Melyik spar? Szerintem van belőle több is a kerületben :) (Mi pl. Eötvös.)

Üdv
Timi

Kép
 
 


Sziasztok!

Timi, meddig kell járnotok az utógondozóba? Gratulálok, hogy jók lettek az eredmények!

Ruby, én azt szeretném kérdezni, hogy melyik spar??

Judit

KépKép
 
 


Szia, Judit!

A Péterfybe szerintem nem kell többször mennünk. Annak idején, amikor Csabit hazaengedték, mondta a doki, hogy majd lesz egy ilyen vizsgálat kb. 10 hónap múlva (na ebből valahogy egy év lett), de többről nem tudok. Eleinte a főorvoshoz még visszajárogattunk a koraszülött osztályra, van olyan szülő, aki másfél-két éves korig pár havonta viszi a gyerekét, de mi február óta nem voltunk, mert amúgy is járunk máshova kivizsgálásokra. A Margit kórházba a fejlődésneurológiára kell még egyszer visszavinnünk, ha már tud járni, de ott az záróvizsgálat lesz. Konduktornál is voltunk párszor, de hozzá csak akkor kell visszamenni, ha Csabi januárig nem tanul meg járni. Van még két hónapja :)
Ja, Péterfybe a szemészetre kell még menni, legközelebb jövő nyáron, de nagyon szeretnék átszokni az itteni szemészetre, mert kissé közelebb van. De nem tudom, hogy a péterfys doktornő meddig akarja viszontlátni Csabit. (Legutóbb úgy látta, hogy valószínűleg szemüveges lesz a gyerek :() A kispesti gyerekszemészetről van valakinek tapasztalata? Itt milyen orvos van?

Timi

Kép
 
 


Timi, de jó, hogy említetted a szemészetet, én is el szeretném vinni Vivibabát, mert az apja a bal szemére nem igazán lát, és ez azért alakult ki nála, mert kb 1 éves korában nem vették észre, hogy valami baj van. Ha észrevették volna, lehet, hogy tudták volna kezelni és most látna. Félek, hogy örökletes, és ezért szeretném megnézetni Vivinek is.

Kispesten hol van gyermekszemészet? Nem a Heim Pálba kellene vinni? Amúgy honnan látta a dokinő, hogy szemüveges lesz??

KépKép
 
 


Én itt Kispesten az sztk-ban láttam, hogy van gyerekszemészet. Persze csak annyira "érdeklődtem", hogy a szemészeten (1. em.) megnéztem az ajtón a kiírást, de tervezem, hogy megkérdezem a gyerekorvost vagy a védőnőt.
Egyébként Csabinak van egy kis szemtekerezgése, de akik rendszeresen látják, mind azt mondták, hogy enyhült a kezdetekhez képest. A péterfys doktornő most látta először, mert ő eddig tényleg csak a szemfeneket nézte... :P Részben ez alapján is jósolt, de persze mondta, hogy 3 éves kor alatt nem lehet rendesen megvizsgálni. Mindenképp szeretném, ha más szakember is látná.
És keresek valami fejlesztési "módszert" - tudom, hogy sokan nem hisznek benne, pláne a szemészek, optometrikusok, ilyesmik, de én kipróbáltam a szemtornát, és bevált, csak sajnos nem voltam elég kitartó.

Kép
 
 


Nahát, Hédi! Épphogy regisztráltál, és máris hogy belendültél! De ne parázz már annyira, elég értelmesek vagyunk, hogy egy olvasásra lássuk, mit írsz! :D

Kép
 
 


Sziasztok!

Én is kispesti anyuka vagyok, eddig nem nagyon volt időm ide írni, csak olvasgattam. Van egy fél éves kisfiam, Misike. A Nagysándor utcában lakom, a régi Hunyadi mozi mellett.
Ha még él ez a topic, írjatok:-)
Mariann
 
 


Szia, Mariann!

Üdvözlünk körünkben! Ez a topik éldegél -- úgy-ahogy. Én is jobban örülnék, ha többen írnának.

Üdv
Timi

Kép
 
 


Szia Timi!

Köszi, hogy ilyen gyorsan írtál:-)
Nagyon sok anyukát szoktam látni, amikor sétálok Misikémmel, de ezek szerint nem szoktak netezni, fórumozni. Vagy csak erre az oldalra nem jönnek...:-(

Mariann
 
 


Sziasztok!

Üdv itt Mariann :D

Én is vagyok ám néha, de most megszenvedtünk Vivibaba 3. fogával. Nagy nehezen kibújt, igaz nem az első kettő metsző, hanem mellette, de majd jön a többi :)

Timi, megérdeklődtem a szemészetet, a dokim azt mondta, hogy majd a Heim Pálba kell menni, az itteni SZTK-t nem említette, lehet itt babákat nem vizsgálnak??

Nem tud vki itt Kispesten normális babagyógytornászt??

Judit

KépKép
 
 


Szia, Judit!

Ma megkérdeztem a gyerekorvost a szemészetről, és azt mondta, hogy a Heim Pálban dolgozó doktornő jár ki az itteni sztk-ba kedd délutánonként. És azt is mondta, hogy jó szakember. Én mindenképp el fogom vinni Csabit hozzá, legalább amiatt, hogy másik szakember is lássa.
És persze keresem a módszereket a gyerek szemtornáztatására. :)

Üdv
Timi

Kép
 
 


Sziasztok lányok!

lnézést, hogy pár napig nem jelentkeztem, de Misike nagyon megfázott, vagy elkapott valamit, napok óta köhög, meg szörcsög és már a 3. éjszakát virrasztjuk át. Remélem most már lassan kimászik belőle.
Ha jobban leszünk, sűrűbben jövök.

Sziasztok
Mariann
 
 


Sziasztok!

Mi is Kispesten lakunk, szívesen megismerkednénk környékbeli anyukákkal és csemetékkel!!

Timi!
Olvastam hogy koraszülött a kisfiad. Az én lányom is kora, decemberben lesz két éves, de időre csak márciusban kellett volna megszületnie, szóval nekünk is elveszett valahol két és fél hónapunk... És mi is a Péterffybe jártunk vissza kontrollra. Szívesen cserélnék Veletek tapasztalatokat.

Puszi Gy

csi
 


Szia, Csilla!

Egyrészt köszöntelek az ideírdogálók táborában! :)

Másrészt én is szívesen cserélek veled tapasztalatokat, pláne, hogy ti idősebbek vagytok :wink:. Ti meddig jártatok vissza a Péterfybe? És a kislányod hogy van, egészséges vagy van valami visszamaradt gond? Remélem, az előbbi :) És ezt az "elveszett" időt te hogy éled meg? Mert én még nem tettem teljesen túl magam rajta.
Na, most hirtelen ennyi jutott az eszembe.

Üdv
Timi

Kép
 
 


Szia Timi!
Priviben válaszoltam.
Üdv.

csi
 


Szia, Csilla! Válaszoltam! :) T.

Kép
 
 


Szia Timi!
Írtam az e-mail címedre. Remélem megkaptad.
Üdv.

csi
 


Sziasztok!

Üdv Csilla közöttünk!!

Én is vagyok ám néha, csak mostanában itthon magánéleti problémánk van, de majd csak lesz jobb...

Tegnap Vivibaba megkapta a 3. pneumococcus oltást, hát én nem tudom mi volt benne, de egész éjjel vígasztaltam, úgy sírt :cry:
Most jót szuszog a helyemen :lol:

Ti nagyobbacska gyermekek anyukájaként jártok vmilyen közösségbe? Timi te jártál azt tudom, de már nem szoktatok menni?

Lassan Vivit is be kellene vinnem barátkozni, ismerkedni más babákkal, idegenekkel.

Judit

KépKép
 
 


Sziasztok!

Györgyi: igen, köszi, megkaptam, majd írok is, csak most napok óta nem ültem gépnél.

Judit: járunk angolra már két hónapja, és pár hete kezdődött egy baba-mama kör a gyülekezetünkben (Kőbányára járunk át templomba), szóval két "fix" közösségünk van Csabival. Sajnos azt látom, hogy Csabi ismerkedési stílusa megegyezik az enyémmel: nem ismerkedik. Neki most még nyilván mindegy, de nem szeretném, ha felnőtt korában olyan béna lenne, mint én, én nagyon megszenvedem, hogy nem értek a dologhoz. (Virtuálisan könnyű, de az nem az igazi...)
Egyébként a legkisebb angolos baba 4 hónaposan kezdett járni, szóval 8 hónaposan már biztos bárhova viheted Vivit.

Timi

Kép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron