Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Először rossz helyen indítottam el ezt a topikot. Na nem mintha olyan sokan megtalálták volna, senki nem írt semmit. Ismerkedni szeretnék, tapasztalatokat cserélni, meg hasonlók. Bence most volt két éves, nehezen ment a szobatisztaságra szoktatás, de sikerült, igaz néha-néha becsorog még. Viszont a bilibe kakilás az nem megy, képes visszatartani órákig, de a bilibe nem megy, annál inkább a gatyóba vagy a pelusba. A délutáni alvásokról meg ne is beszéljek, mostanába nem igazán akaródzik neki aludni, estére viszont tiszta nyűg. Van ezekben valakinek valamilyen tapasztalata amit megosztana velem?
Várom a válaszotokat.

Timi

Timi
Kép
Kép
 


Szia Timi!
Az én kismanóm 18 hónapos (Dorcsi), mi most szokunk a bilire, a pisilés még csak megy, de a kaki csak akkor ha visszakerült a pelus.
Az alvás hasonló probléma nálunk is. Születése óta rossz alvó, nekünk az ebéd utáni babakocsis séta vált be, a friss levegő mindíg elnyomta. Esetleg próbáljátok ki.
Üdv: Hajni
 
 


Szia Hajni!

Bocsi, hogy csak most írok, de már szinte lemondtam arról, hogy valaki válaszol majd. A szilvalekvárt javasolták még, hogy esténként adjak neki egy kiskanállal és majd reggel a bilizésnél produkálni fog. Ennek ellenére még most is eléggé össze-vissza megy. Most éppen megvagyunk fázva. Múlt héten voltunk az oviban baba-mama klubbon és ott szedtük össze, de most már kifelé megyünk belőle hála :D Múltkor alvás helyett elmentünk szánkózni, mert ő már nem marad meg a babakocsiban, mire hazaértünk lógott a feje úgy eleludt menet közben. A délutáni alvásokat meg nem erőltetem, mert megerőszakolni úgysem lehet, hogy márpedig aludni kell és kész. Az éjszakákat így is átalussza, lehet, hogy az elég neki.
Nagyon aranyos a kislányod, megnéztem róla a képet. Remélem komolyabb baja nincsen a szélütése óta:D
Most mennem kell, mert ébredezik a Prücsök.

Szia

Timi
Kép
Kép
 

 
 

sziasztok eddig még csak nézegettem az irományokat, most viszont úgy gondoltam itt az ideje becsatlakozni ha nem bánjátok. Én Vácszentlászlón lakom és most már jó lenne egy kis gyerkőc. Nektek hamar összejött? hol szültél:? milyenek a tapasztalataid?


Szia Erzsi!

A Benyusra 3 hónapot vártunk mire "összehoztuk" :) azóta meg már lassan 3 éves lesz. A tesó pedig az első adandó alkalommal mikor úgy döntöttünk, hogy jöhet, jött is. Őt október végére várjuk papíron, és úgy néz ki, hogy kislány lesz :D
Kistarcsán szültem és ott is szeretnék majd megint. Nagyon korrektek, emberiek.

Szia Timi
 


Szia Timi! köszi az infót, az a helyzet, hogy most szült két hete a sógornőm a Szabolcs utcába, és hát szó mi szó eléggé megrémített a dolog amit ott láttam. Bár császárral szült mégis nagyon megviselte a szülés. De engem még jobban :shock: amikor kihozták a műtőből rá sem néztek, szegény fájdalmai voltak. Azt mondják a szülés után a baba feledteti a rossz emlékeket, de én ebbe nem vagyok biztos. Szeretném, ha te is megosztanád velem az élményeidet. Puszi Erzsi


Szia Erzsi!

Sajnálom, hogy ilyen negatív élmény lett a pici világra jövetele :(
Én a császárhoz nem igazán tudok hozzá szólni, mert rendesen szültem anno, de azt tudom, hogy Kistarcsán a császárosokra külön odafigyelnek, de legalábbis jobban.
Nálunk ez az egész úgy működött, hogy 3X sétáltattuk meg a csomagot, mivel a Benyus ráhúzott plussz egy hetet. Az orvosm mondta, hogy akkor hétfőn mindenképpen bent kell már maradnom és majd kedden reggel ha bejön megindítja a szülést. Erre nem kellett várnom, mert éjjel magától elkezdődtek a fájások. Hajnalban mentem át a szülőszobára ahol nagyon jó kezekben voltam :D Mivel volt választott szülésznőm onnan őt is és a férjemet is felhívtam, hogy akció van jöjjenek. Addig is az éjszakás szülésznő foglalkozott velem. Mikor megérkeztek a páromék akkor a szülésznőm is megvizsgált elvégezte a szükséges dolgokat (borotválás, beöntés) és sétálgattunk, beszálgettünk, közben meghallgattuk a pici szívverését, hogy minden rendben van-e. Mikor reggel megérkezett az orvosom ő is megvizsgált, hogy hol is tartunk és közben burkot repesztett. Maga a vajúdás nagyon jó hangulatban telt el. Nem mondom, hogy nem fájt, de ki lehet bírni. Az orvosom óránként megvizsgált, mindig elmondta, hogy mi fog történni és mit miért csinál. Aztán 10:30-kor megszületett a pici fiunk. Apa vágta el a köldökzsinort. Aztán egy kis stoppolás következett, de az sem volt vészes :oops: de az már igazán elhanyagolható érzés volt. Majd 2 órát voltun a megfigyelőben mindannyian, ott már szopizott is a Benyus.
Én alapítványi szobában voltam ami két ágyas. Külön fürdő, tv, hűtő, légkondi, szóval szuper. A csecsmősök is nagyon aranyosak voltak. Igaz volt egy akinek nem igazán volt szimpi a hozzáállása miatt, de hát ennek már lassan 3 éve.
Összességében csak pozitívumokat tudok mondani a kórház szülészetéről és az ott dolgozókról.
Remélem tudtam segíteni és nem nagyon sikerült hosszúra. Ha van valamilyen kérdésed még megpróbálok válaszolni, vagy legalábbis segíteni.

Szia Timi
 


Köszi Timi! Ezzel nagyon sokat segítettél. Már én is egyre jobban vágyom arra a kicsi babára. Még olyan kérdésem lenne, hogy a terhesség alatt milyen vizsgálatok vannak? Sokat kell járni vérvételre? Hányingered volt? köszi a választ előre is pusza


Szia Erzsi!

Mikor úgy nézett ki, hogy baba lesz, akkor is és most is először vettem egy tesztet. Utána mentem a dokihoz. Bencével 8 hetesek voltunk addigra, a kisasszonnyal meg 6 hetesek. Ezek után felvettem a kapcsolatot a védőnővel, akitől a kiskönyveket is kaptam Ő rögtön elküld vérvételre (vércsoport, vérkép, vizelet). Eleinte havonta egyszer illik megjelenni a dokinál és a védőnőnél is, csak, hogy minden rendben van-e :D Az elején hüvelyvizsgálatok vannak, most már ha nem indokolt nem csinálnak állandóan ultrahangot (UH). A 12-dik héten van egy genetikai UH, a 16-dik héten vérvétel (AFP), ezután megint egy UH, a 23-27-dik hét között a terheléses vércukormérés és valahol a végén mégegy vérvétel. Ezt nem tudom, hogy mindenkinek csinálják-e vagy csak azoknak akiknek negatív a vércsoportjuk :?:
Hányingerem a Benyussal 3 hónapig volt a délelőtti időszakban, de inkább csak émelygés, a kisasszonnyal meg este voltak ilyen gondjaim, de vele egy kicsit tovább tartott. De ez nem szentírás, hogyha valaki terhes akkor hányingere is van. Attól függetlenül szerintem ennyi kellemetlenséget ki lehet bírni értük. Mikor megszülöd és a hasadra teszik még úgy mázasan annál csodálatosabb érzés nincs is a világon és az addig történteket rögtön törli az ember agya :D

Remélem tudtam segíteni megint. Hajrá babaprojekt :lol:

Puszi Timi
 


Biztosan igazad van. Most ünnepelte :D úgyhogy megvárom amíg elmúlik aztán elkezdem szedni az Elevitet. A dokim ezt javasolta. Azt mondják a Kistarcsai kórház szülészete tök modern, már kádban is lehet vajúdani meg labdán szóval minden a kismama kényelmét szolgálja. De gondolkodtál ilyesmiben? és bent lesz a férjed?


Szia!

Az Elevit az nagyon jó, mert előkészíti a szervezetedet a pici fogadására és nemutolsó sorban az émelygést is elmulasztja. Nekem legalábbis segített :D Viszont nem szedtem a terhesség végéig, mert állítólag nagyok lesznek tőla babák. Végül a Benyus 3400 g-mal és 56 cm-el született. Utólag sajnálom, hogy a kádat nem próbáltam ki, de burokrepesztés után nem ajánlatos a felszálló fertőzések miatt, nehogy valami baja legyen a babának. Viszont a labdán való ücsörgés az jó volt, közben apa maszírozta a derekamat. Ha úgy volt jó, hogy sétáltam akkor azt is hagyták És egyáltalán hagyták azt, hogy minden menjen a maga természetes útján. Egy-egy korty vizet is ihattam közben, szőlőcukrot is lehet enni. Nagyon felkészültek és emberiek, tényleg odafigyelnek az emberre és a bébire és ha úgy itélik meg, hogybe kell avatkozni akkor beavatkoznak. Nem tudjuk még hogyan fog alakulni a dolog ha itt lesz az idő, de ha úgy jön össze megint bent lesz apa. A te férjed se hagyja ki ezt az élményt, életreszóló!!!

Timi
 


szia! ha úgy alakul biztos bennt lesz. feltéve ha nem ájul el :lol: bár az ember ilyenkor gondolom nem nagyon foglalkozik semmivel mert ez egy olyan csodálatos dolog. Gondolom a te férjed is küszködött a könnyeivel amikor meglátta a picit


Szia!

Sírt mint a záporeső, nem is tudom, hogy melyikünk sírt jobban. Nekik is át kell élni ezt a csodálatos dolgot, nemszabad kimaradniuk belőle :D
Amúgy mikorra tervezitek a picit? Ahogy jön vagy van valami konkrét?

Timi
 


Egyenlőre úgy vagyunk vele, hogy amikor jön akkor jön de ha pár hónapon belül nem jön össze akkor nekiállunk a különböző praktikáknak bár remélem erre nem lesz szükség


Szia Erzsi!

Remélem nem lesz szükségetek semmi féle "extrára". Emlékszem mikor a Benyust szerettük volna összehozni, olyan görcsösen csináltam a dolgot :oops: , hogy ebből most biztos baba lesz, hogy mindig csalódtam egy kicsit, hogy megint nem jött össze :( Most viszont a kisasszonynál eszembe sem volt, hogy rögtön meg is lesz és tessék, mikor kiderült, hogy ott van és visszaszámoltunk kiderült, hogy az első adandó alkalommal összehoztuk :D Ezt csak azért írtam le, hogy ne görcsöljetek, ha jönni akar jönni fog.

Szurkolok Timi Kép
 


[url]htt://babafalva.hu][img]http://babafalva.hu/tickers/151.png[img][url][/url]
 


[url]http://babafalva.hu]Kép[/url][/url]
 


Köszi Timi! remélem én is hogy nem lesz szükség különböző extrákra :) nagyon aranyos a babócád. Nagyon jó neked hogy már veled van a pici, elhatároztam hogy nem fogom görcsösen akarni majd jön ha jönnie kell. :lol: hamarosan félidőnél leszek akkor mindent beleadunk :lol: mit is mondtál akkor reggel meg kell emelkednie a hőmnek?


Szia!

Bocsi, hogy csak most, de nem voltam netközelben. Ezt a hőmérős dolgot nem tőlem kérdezted, de tudomásom szerint igen :roll: Mit szólsz a tüzijátékhoz? Mi is el akartun menni, de csak ide a faluba, de jól tettem, hogy nem mentünk, itt is hatalmas vihar volt, gatyáig áztunk volna.
Holnapra bejelentkeztek az oviból családlátogatásra. Kicsit izgulok ez miatt, pakolászom is ezzerrel, de előbb írok neked, nehogy azt hidd el vagy felejtve :wink:

[url]=http://babafalva.hu]Kép[/url][/url]
 


Szió! hát nem semmi minket is hívtak a párom barátai Aszódra de jó hogy nem mentünk. A tévéből láttuk milyen idő volt Pesten hát áldottuk magunkat, hogy nem mentünk. :lol: Egyébként a jövőhéten kell-(ene) megjönnie kíváncsi vagyok mi lesz remélem nem jön meg szoríts nagyon. puszi


szia elfelejtettem megkéredezni, hogy néha erős szurkálásokat érzek a hasamba ez jó jel vagy sem? már túl vagyok a felén mit jelenthe? ha tudod kérlek segíts


Szeva!

Mire ezt olvasod lehet, hogy már túl is leszel a havi csomagon :D Nem tudom, hogy a szúrkálások mit jelenthetnek, mert nekem isteni szerencsém van ezzel a havi mizériával, soha semmi bajom nem volt tőle. Lehet ahogy a méh faláról szakadnak le a nyálkadarabkák, amik távoznak a mensi allat azt érezheted. Remélem nem írtam ezzel nagy butaságot :? Viszont az tuti, hogy petetérés után a 14-16-dik nap a legalkalmasabb arra, hogy összejöjjön a pici.
Holnap megyünk dokibácsihoz. Megkérdezem tőle, hogyha látja esetleg akkor mondja meg mi is lesz. Múltkor azt mondta kislány, remélem most sem fog mást mondani :D Eddig minden rendben, nem híztam csak 3 kg, de hát még csak most fog nőni a baba.
Majd holnap este írok mint mondott a doki.

Timi 31+1
 


jajj köszi nagyon szorítok neked. Hát én nem tudom sikeresek voltunk-e jövőhéten kell megjönnie, remélem nem fog :roll: de nem érzek semmit mondjuk ilyenkor még biztos nincs semmi lehetséges jele a dolognak. Várom hogy mesélj puszi


Szeva!

Kicsit szomorú vagyok, mert nem mutatta magát :( de annyira aranyosan össze volt kucorodva :D Nem láttam csak a pici hátát meg a buksiját. Amúgy minden rendben van vele, már 2 kg környékén van az UH szerint.
Szorítok nektek, hogy kimaradjon végre a havi "csomag".
Igazából én sem éreztem különösebben semmit az elsőnél. Másodszor viszont volt egy kis mellfeszülés, akármihez hozzáért a mellbimbóm (poló, melltartó) megtudtam volna zavarodni annyira érzékeny volt. Pár nap volt az egész, de tudtam, hogy ott a kis prücsök :)
Írj majd, hogy mi van, várom a híreket.

Pusz Timi
 


Szia Erzsi!

Hova tüntél :?: Remélem nincsen baj :cry:

Timi
 


szió nincs vagyis szerintem meg fog jönni már most késik 1 hete de szerintem meg fog jönni bár ne jöjjön kezdek egy kicsit barnázni tehát meg fog jönni szerintem :cry: bár ne legyen úgy szoríts nagyon írok mi van puszi


Szeva!

Az jó jel, hogy késik :) remélem nem is jött meg azóta sem.
Egész nap lecsót raktam el és még holnap is vár rám egy adag :cry: Te főztél be valamit, gyümi, lekvár?
Kisasszony az előbb úgy kinyomta magát, hogy azt hittem kilukad az oldalam. Van még hátra 6-8 hetünk, hogy lássuk egymást :D
Írj ha van valami hír.

[/url]=http://babafalva.hu]Kép[/url]

[/url]=http://babafalva.hu]Kép[/url]
 


hát azóta is barnás szerintem órák kérdése és megjön :( el is vagyok kenődve mert annyira szerettem volna ha sikerül. Na se ban majd legközelebb.Nem tudod van valami a gyógyszertárba ami segít megtudni mikor van petérésem. Azt hittem majd könnyen fog menni de hát rá kellett jönnöm hogy mégsem. Anyunak is bőgtem egy sort de azt mondta ne legyek buta neki sem egyből jöttem össze. Nagyon jó neked hogy már ott a lurkó nem félsz a szüléstől? nem izgulsz? én is raktam el lekvárt anyósommal jövőhéten meg szüretelünk nálunk Dányon hát zajlik az élet írok hogy végül meg jött-e. Egyébként a sógornőmnek is megvolt egyszer és terhes volt amikor az orvos mondta neki hogy hát már októberben terhes volt azt mondta az érdekes mert menstuált. Bár én is így lennék na majd írok te is írj hogy van a kis manó


szia most értem be a munkahelyre úgyhogy gyorsan írok. Sajnos megjött :cry: de nem kenődtem el majd legközelebb sikerül nagyon ritka hogy elsőre összejöjjön nem? nézzük a jó oldalát remélem ti jól vagytok írj


Szia!

Bocsi, hogy csak most, de az udvaron elkezdtünk parkosítani és annyi mindent kell még csinálni. Most hívtak, hogy a bútort is hozzák, úgyhogy pakolhatok ki a régiből :?
Sajnálom, hogy nem jött össze, de majd legközelebb. Benyusra mi is 3 hónapot vártunk. Nem tudom, hogy szedtél-e gyógyszert előtte, de ezzel is összefügghet, hogy nem sikerül elsőre. Én tizenévig szedtem Benyus előtt mielőtt abbahagytam, aztán vártun 3 hónapot 4 és utána keztünk próbálkozni. Végül is fél év kellett a gyógyszer után. Hidd el akkor fog összejönni amikor nem is gondolod :P

Puszi Timi (32+3)

[url]=http://babafalva.hu]Kép[/url]

[url]=http://babafalva.hu]Kép[/url][/url]
 


biztos igazad van. Anyum is ezt mondta ő is nagyon várja már az unokát. Hát még én :lol: bár most kezdtem el megint táncolni ugyanis mazsorett csoportom van de ha terhes lennék akkor én lennék a legboldogabb. Szóval írj várod már a pici érkezését? tudsz aludni akkora pocakkal?


Szia!

Aludni azt tudok, de ha megkell fordulni éjszaka az egy kicsit gázos :( ha látná valaki bizti a hasát fogná a röhögéstől, náha én is röhögök saját magamon :D Imádok hason aludni, úgyhogy alig várom már, hogy kint legyen a kisasszony és megint hasra vághassam magam. Benyust is mikor megszűltem, másnap mikor felébredtem kerestem a hasamat, de aztán rögtön hasra is feküdtem és olyan nagyon jó volt :wink: Most meg marad az oldalt fekvés kispárnával a hasam alatt. Aztán mikor fordulok akkor előbb kispárna át aztán én.
Kiváncsi vagyok rá nagyon, hogy milyen a kis pofija meg mindene, még így is, hogy már van egy prücsök a háznál. 25-én megyünk a dokibácsihoz, kiváncsi vagyok mit mond mekkora. Utána meg már nincs sok hátra :D Védőnőhöz is le kéne már mennem a vérképes leletemmel, de majd holnap. Kéthetente kéne menni hozzá, de van jobb dolgom is mint állandóan leszaladgálni. Benyussal sűrűbben mentem, de mostmár van az ember lányának némi rutinja :wink: és nem szaladgál le mindenért. Elvégre minek a telefon, nem?
Megyek mert forr a víz a tésztának.

Puszi Timi
 


szia nagyon szorítok neked hogy gyorsan túllegyél rajta és hogy végre találkozhassatok. Úgy látom te is benne vagy nyakig a házimunkába hát én is nagytakarítok de ne tudd meg mennyi pókot porszívoztam össze :lol: pedig havonta csinálok nagytakarítást. hát ez van. nem egyszerű a nők élete.Aztán utánna kérem ám a szülési élményeket :lol: én most dolgozom adom a jegyeket ezerre. de már nem sokáig 6-kor letelik holnap szabadnapos vagyok. Elkezdek hőmérőzni remélem összejön a pici szoríts puszi Erzsó


Szia!

A szüléstől nem félek, sejtem mi vár rám, ki lehet bírni. remélem azért rövidebb lesz 10 és fél óránál mint mikor a Benyust szültük :D habár az sem volt olyan hosszú ahoz képest, hogy mások tizen-huszon órákat "szenvednek".
A pókokról ne is beszéljünk, hiába pórszívozom őket én is, mintha egyre többen lennének. A por meg a másik mumus, szinte meg sem látni, hogy le van törölve, pedig nemrég cseréltünk ablakokat.
Szorítok, hogy összejöjjön a prücsök, de inkább ne is gondolj rá, figyelj inkább csak a párodra meg magadra. Hidd el hamarabb eredmény :D

Puszi Timi
 


Azt hiszem megfogadom a tanácsodat.Tegnap voltunk a sógornőméknél nekik most 2 hónapos a kicsi Benjámin. Soha nem felejtem el. Úgy volt, hogy csütörtök reggel megcsászározzák 9 óra felé a sógorommal rohantunk be hogy még tudjunk vele beszélni mielőtt beviszik, bennt is voltunk fél 8-ra de már Juli sehol nem volt. Utánna kezdődött a várakozás bár 20 perc és hozták a picit olyan aranyos volt küzdöttem a könnyeimmel olyan megható volt. El tudom képzelni akkor Juli mit érezhetett. Csodálatos dolog. Amit mindjárt átérezhetsz. Az rtl-en a reggeliben szokott lenni tökjó babás műsor amikor otthon vagyok mindig nézem. Nagyon érdekes dolgok szoktak lenni. Ha van időd nézd. Jajj annyian vannak az előbb Hévizgyörkre adtam jegyet. Eszembe is jutottál. Na majd csak túlélem ezt a napot. Holnap meg szüretelünk. :roll: Na jó vigyázz magatokra puszi


Szia!

Bocsi, de nem voltam gépközelben. Mármint apa itthon volt szabadnapon aztán ilyenkor egésznap szinte a gép előtt ül :cry: és nem férek oda.
Szoktam nézni én is az rtl reggeli műsorát, igazán hasznos dolgokat lehet benne hallani. Valamelyik nap éppen a testvérféltékenységről volt szó, amiből pár hasznos tanácsot le is szúrtem magamnak. Igaz egyenlőre nem féltékeny a tesóra, de várjuk ki a végét. Kiváncsi leszek mi lesz ha hazajövünk majd a kórházból. Már csak 6 hét papíron :wink:
Hétfőn megyünk a dokibácsihoz, remélem minden rendben van, de hát miért ne lenne :D

Szép napot Timi
 


biztos minden rendben lesz. De mi lesz velem ha te bennt leszel ki lesz az én társalkodó partnerem :lol: majd csak kibirom valahogy :roll: apával mostanában kellene összebújni szerintem mert néha nagyon nagyokat szúr a hasam. Képzeld vettem a gyógyszertárba digitális lázmérőt hát mondanom sem kell hogy nem túl sokat működött ennyit a hőmérőzésről :roll: na mindegy egyenlőre apára fogok koncentrálni légy jó és pihenj sokat puszka


Szia!

Egyenlőre még itt vagyok :D de ha majd oda kerül a sor biztos észre fogod venni, hogy jó pár napig nem írok. Majd ha hazajövünk és lesz egy kis szusszanásnyi időm rögtön leírom milyen volt :lol: Lassan szeretnék már kettőbe lenni, néha igazi teher itt a végén a picur. Úgy érzem magam mint egy partra vetett bálna :) de ezt a kényelmetlenséget már ki lehet bírni.
Jó romantikázást nektek apával :oops:

Puszi Timi
 


Szia hát a romantika meg volt kérdés hogy lesz e gyümölcse :roll: Kitartást már nem sok van. Valamelyik nap volt a national geographik-on az Élet az anyaméhben. Felvettem tök jó volt. Anyuval ezt nézzük. Tudod most minden érdekel ami ezzel kapcsolatos.Na dolgozom is már egy kicsit. puszi


Szia!

Ma voltunk a dokinál és most már bizti, hogy kislányunk lesz :D Jöhetnek a rózsaszín rugik :D :D Amúgy minden rendben van, szépen fejlődik, annyira szép volt hallani a kicsi szívét ahogyan ver.
Remélem nálatok is hamar kopogtat a gólya :wink: Lassan ki kell, hogy derüljön. Igaz?Anno engem is érdekelt ami babákkal kapcsolatos volt, gyüjtöttem az infókat ezerrel. Nem lehet eléggé felkészülni semmire, pláne első babánál.

Puszi Timi
 


így igaz pár nap és kiderül az igazság remélem zebra mintás lesz. Nagyon örülök a hírnek és mi lesz a neve? a férjed izgul már? A párom Tibi egyik este fekszünk az ágyba és ezt mondta: Olyan jó lenne ha terhes lennél mert 2 gyerekre szeretnénk felvenni a szocpolt és fél hogy mi lesz ha nem tudjuk teljesíteni vagy ilyesmi. Aztán elmentünk Tibi volt osztálytársához és ő azt mondta nyugodjon meg nekik is 1 év kellett hogy összejöjjön ez nem megy csak úgy hogy kigondolom és lesz :roll: szóval az én lelki világomnak sem tett jót hogy ezt mondta mert még jobban görcsössé váltam. Mi is rohangálunk ház ügyben külön szeretnénk menni háááááááááát nem lesz egyszerő meccs :roll: mikorra vagy kiírva?


Szia!

Okt.27-re, ami már csak egy hónapocska, de az is lehet, hogy 2-3 hét :wink: ezt nem lehet tudni. Rá is kérdeztem a dokinál, hogy van-e látható jele annak ha hamarabb jönne, de azt mondta nincsen. Jövőhéten megyek hozzá megint, de csak ide Turára a magánrendelésre, majd megint rákérdezek. Bernadettnek fogjuk hívni. Ezt már a Benyusnál eldöntöttük, elvileg ő készült lánynak :D
Úgy tudom, hogy 5 éven belül kell a gyerköcöket összehozni és akkor nem kell visszafizetni semmit. Viszont ha felveszitek és nem sikerül, de tudjátok orvosilag bizonyítani, hogy miért nem jött össze akkor sem kell visszafizetni. Nade hát miért ne jönnének össze :wink: ilyenre ne is gondoljatok :wink:
Ott a környéken szeretnétek házat vagy arrébb mentek pár faluval? Mi is várjuk a telefont, hogy mit mond a bank, de nem sietik el a dolgot az biztos.
Tegnap voltam életem első szülői értekezletén az oviban. Kicsit fura érzés volt, de tetszett. Előbbre tudtam hozni az oviba menetelt is, így két hét múlva mehetünk is, csak egy orvosi igazolás kell arról, hogy közösségbe mehet a gyerek, nincs semmi baja.

Kép

Kép

Timi
 


hűha akkor megy a visszaszámlálás :lol: szorítok hogy minden rendben menjen éés hogy hamar túl legyél rajta :wink: hát Szentlászlón maradunk nagyon úgy néz ki mivel Tibi nem nagyon akar Dányra jönni úgy hogy nekem kell alkalmazkodni hát ez van a nőknek kell általában. és te törzsgyökeres Hévízgyörki vagy? most valami kuckót nézünk hátha lesz valami. Izgi lehet szülőire menni jó lenne ha én is mehetnék pár év múlva na jó légy puszi


Nem vagyunk Györkiek. Pestről jöttünk 6 éve a 16-17-dik kerből. Anyosoméknak anno volt a gyümölcsösben hétvégi telkük így ismerkedtek meg a helybeliekkel, aztán ők már 13.14 éve, hogy itt laknak. Nagyon akarták, hogy a fiuk is ide költözzön. Én már nem annyira. Először csak albérletben voltunk itt és közben nézegettünk házakat, aztán másfél év múlva találtunk rá arra amiben most vagyunk.Drágának sem volt mondható és nem kellett rajta sokat alakítani sem. Mondjuk valamit mindig igazítunk rajta. Egy éve cseréltünk nyílászárókat, most festettünk belüről. Egyszer majd szeretnénk az egészet egyszínűre lefesteni. A csatornát is meg kell csináljuk, igaz az most úgy néz ki, hogy a hétvégén meglesz.
Akartam feltenni képet, de nem sikerült lekicsinyíteni :cry:

Timi

Timi
Kép
Kép
 


Szia Timi!

Remélem nem baj, ha én is csatlakozok hozzátok. Hévízgyörkön lakom és van kettő gyermekem. A nagyobbik 2003. áprilisban, a kisebbik 2004. decemberben született Kistarcsaán.

Gitta
Vendég
 


szia Margit! üdv itt minálunk és szeretnétek még babát?


Szia Gitta!

Miért lenne baj, csak örölünk minden új hozzászólásnak, legyen az gyakorló anyuka vagy éppen leendő anyuka :D
Örülök, hogy végre egy Györki is csatlakozott. Ti merre laktok? Lehet, hogy találkoztunk is már jó párszor.
Most kezdtétek az ovit, vagy már kiscsopisok vagytok? Mi jövőhéten kezdünk a miniben :) Fiúk vagy lányok a gyerköcök?
Pfú, annyi mindent tudnék kérdezni, de egyenlőre ennyi elég, így hirtelen.

Erzsi!

Helyzet, fejlemény?
Sikerült a hétvégére tervezett dolgokat elvégezni, plussz még járdát is betonoztak apuval. Alakul az udvar, mint pupos gyerek a prés alatt. Remélem még holnap is jó idő lesz és akkor az udvaron is le tudom vágni a füvet :lol:

Puszi Timi

Timi
Kép
Kép
 


Csajok, hol vagytok :roll: :D

Timi

Timi
Kép
Kép
 


Sziasztok!
Köszönöm, hogy szerettel fogdtatok. Sajnos nem jutottam előbb géphez, bocs, hogy csak most írok.

Erzsi!
Azt hiszem egyenlőre éppen elég ez a két lurkó. Talán majd később, ha iskolások lesznek jöhet egy harmadik. Imádom őket, de pont most élik mindketten a dackorszakukat és elég nehéz velük. Neked van már babád vagy most tervezitek az elsőt?
Van egy rokonom Szentlászlón azt hiszem a Kossuth utcában a Pető Janiék. Ismered őket?

Timi!

A katolikus templomnál lakunk (a virágbolt melletti második ház). Ti merre laktok? Bizosan látásból ismerjük egymást, bár szerintem nagyon sok kismama van Györkön. Itt tényleg nem lehet monadni, hogy ki fog halni a falu. De úgy gondolom, hogy ez egy nagyon jó dolog.
Kettő fiú gyekőcöm van: Botond 3,5 éves és kiscsoportos. Tavaly áprilisban kezdtük az ovit, de nagyon nehezen szokott be. Másik csemete Szilárd 2 éves lesz decemberben. Egy örökmozgő gyermek, őt viszont már most alig lehet elrángatni az oviból, ha visszük a tesót reggelenként.
Hogy telik a második tehességed? Kinél fogsz szülni? Én is Kistarcsán szültem mindkettőt. Voltál már az új szülőszobán? Szerintem nagyon szép és modern.

Üdv.: Gitta
Vendég
 


Szia Gitta!

Mi a Coop-tól felfelé a Táncsics utcában lakunk immár ötödik éve és mondhatom, hogy igazán megszoktunk itt. Most már semmi pénzért nem mennék vissza Pestre lekni. Gratulálok a két fiuhoz, biztos nem lehet könnyű velük. Egy kicsit én is tartok attól mikor már négyen leszünk, hogy hogyan fogom megoldani a dolgokat, de biztos belejövök :D
Gyorsan elment ez a pár hónap, másfél hét és bármikor jöhet a hugi :D Hétfőn voltam a Várkonyinál Turán, azt mondta minden rendben van, fejjel lefelé van már fordulva. Most is nagyon ficereg. Lehet, hogy kicsi bent a hely :wink:
Nála szültem Benyust is és most is hozzá megyek és a Tasi Erzsihez. Anno már az új szülőszobában szültem, de akkor még nem voltak készen teljesen. Azóta meg már voltam bent és mondhato, hogy nagyon szépek és barátságosak lettek. Mondjuk nekem akkor sem és most sem volt /van extra igényem. A labda anno bejött, most is szeretnék majd rajta vajúdni meg esetleg a kádat kipróbálni, de majd meglátjuk ezeket a helyzet hozza szerintem.
Megyek, mert menni kell a boltba, meg a szemetet sem ártana már kirakni.

Puszi Timi

Timi
Kép
Kép
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: