Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Itt vagyok én is csak hát suli volt a hétvégén.
Én sem ajánlom a kalocsai dokikat. Nekem lehet még mindig nem lenne gyerekem, ha rájuk várok.

Dani jól tűrte anya nélkül a 3 napot, bár szombaton este végig a nyakamban lógott. Aznap nem az apjával volt, hanem hol itt, hol ott.
Edit!
Danka még mindig taknyos egy kicsit, de ez szerintem még mindig a foga. A bal alsó úgy be van durranva neki, de nem akarja áttörni. Ha Adél rendbejött találkozhatunk valamikor.

Melinda
 
 


Sziasztok!

Igen, most már látom, hogy az itteni orvosok gyerekellenesek.
Vissza kellett mennem a terhesgondozóba, mert a háziorvos csak akkor vesz táppénzre, ha a kiskönyvbe a doki beleírja.

Az az idióta Réfi (egyszerűen nem tudok rá mit mondani), lehurrogott, hogy 12 hét előtt nem szokás táppénzre visszamenni, mert lehet, hogy nem is élő magzatról van szó...
Én persze beszóltam Neki, hogy ezt nekem, honnan kellene tudni.
Na mindegy.

Nézegettem az internetet és rábukkantam egy szekszárdi magánklinikára, ahol szó nélkül csinálnak ultrahangot , igaz, hogy 5eFt-ot fizetnem kellett, de megérte.
Tegnap kaptam is időpontot, a dokinak elmeséltem (Dr. Imre József) az egész sztorit, Ő persze röhögött, és a táppénzes dolgot pedig nem értette. Mondta, hogy rengeteg kalocsai kismamája van, mert jön el onnan mindenki.
Én pedig megnyugodtam, mert láttuk a bébit, szépen ver a szivecskéje is, szóval minden rendben volt.
A 12 hetes ultrahangra is oda fogok menni, inkább fizetek, meg ugye nem mindegy, hogy kisbabával most mennyit kell sorba állni, itt pedig időpontra mész.

Szóval ez történt velünk.
Botondra megint rájött a hangpróbálgatás, mert állandóan kiabál, ha az Apja felemeli a hangját, Ő egyből válaszol neki. Nagyon mulatságos szokott lenni.


Most mennem kell, mert felépbredt a Botond és már evett is, csak a kiságyba hagytam fetrengeni.

Üdv Mindenkinek,
Zsuzsa és Botond
 
 


Sziasztok!

én is kalocsai voltam, bár nem ott születtem és most sem ott élek, "csak" az eddigi életem legnagyobb része (kb. 19-20 évet) köt oda. :)

örülök, hogy van ilyen topik, és szívesen csatlakoznék.

a kalocsai dokikkal kapcsolatban sajnos én is csak rosszat hallottam. sajnálom, mert a kórház állítólag nagyon szép... lassan már senki nem jár oda :)

Zsuzsa, gratula az "új" babucihoz!!! biztos örülni fognak egymásnak a tesók, hogy ilyen kicsi a korkülönbség :) azért drukkolok, hogy Téged ne viseljen meg nagyon!
milyen Kalocsa egyébként? megszoktátok már? tetszik? szereted?
hallom, most van már színház, meg új mozi, talán ott ki lehet időnként kapcsolódni.

a babauszi tényleg sajna, hogy nincs Kalocsán, mert az uszoda nagyon jó. most jártam terhesen június végén, amikor otthon voltam, nagyon meleg volt akkortájt, főleg 7 hónapos terhesen...
szerintem sokan szívesen járnának babauszásra :D

Lindika, milyen suliba jársz? mit tanulsz? hová jársz?

van nekem is pár kalocsai kisgyerekes ismerősöm, majd reklámozom az oldalt!!!

na, mindenkinek kellemes hétvégét!
üdv,
Krisztina
 
 

 
 

Sziasztok!

Én is csak jókat hallottam a szekszárdi kórházról és orvosokról.
Nagyon felkészültek és a vajjúdóban minden megtalálható ami a mai világban már természetes. Medence, labda... stb.
Nagyon megnyugtató lehetett a babát látni.
Emlékszem minden alkalommal elpityeregtem magam, amikor az UH-t csinálták. Annyira megható volt látni a babát.

Én 1x voltam itt Kalocsán UH-n (Dr. Malbaski), muszáj volt. Próbáltam fotót kérni az első babámról, mire a drága dr. úr rámförmedt, mit akar maga, még nem látszik semmi ("csak" a gyerekem).
Baján természetes volt, hogy ha UH akkor fotó is jár.


Adél nem akar délben aludni. Nem tudom mi van vele. Kb. 1 hete csinálja ezt. A kiságyban nem akar megmaradni.

:cry: Éjjel csak 3x keltünk fel. Sírt szegény még mindig a foga. nem akar áttörni.

Megpróbálom valahogyan elaltatni.
Dani meg már lassan felébred. :D

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Edit! Dani még mindig alszik, fél 3 van.Úgy látszik tudja, hogy anyának dolga van.

Már lassan két órája nyaggatom szegény gépet, de nem találok anyagot a szociológia vizsgámhoz.

Kriszta! Ide járok Kalocsára a Tomori Pál fősulira gazdálkodási és menedzsment szakra, de olyan nagy a fejetlenség, hogy el se hinnétek. Nincs időm 4-5 könyvet átnézni, hogy kigyűjtsem a hiányzó tételekt, amit a tanárnak nem volt ideje leadni, de két hét múlva zh-t írunk belőle.

A szekszárdi dokikról annyit, hogy én is csak jót hallottam eddig, de az egyik ismerősömnek most született ott gyereke rekeszizom nélkül és meg is halt. Nem mutatta ki állítólag az uh., csak a 4 dimenziós. Most hogy ezt csak megnyugtatásként mondta a doki, vagy tényleg nem vette észre nem lehet tudni.

Na vége a pihinek folytatom a böngészést.
Sziasztok!
 
 


Sziasztok!

No mi történt itt? Mindenkinek ilyen sok a dolga? :lol:

Lindika! Suli, hogy megy?

Edit! Fogacskák?

Suell! Melyik doki lett a befutó?
chr
 
 


Sziasztok!

Igen kicsit halott mostanában az oldal. Nálunk minden rendben Danival, csak a foga jön még mindig, így csak akkor alszunk, ha néha kap fájdalomcsilapítót.
A suli halad, most jön a vizsgaidőszak és rengeteg a tanulnivaló.
Editéknél pénteken voltunk. Adél is kínlódik még a fogával, de neki legalább már egy kijött az utolsó négyből.
Veletek mi van? És a többiekkel?
Lindi
 
 


Sziasztok!

Nem sikerült orvost választani. De már nincs is itt szükség rá, ugyanis új munkahelyet talált a párom Komáromban, így egyenlőre hozzájuk költözünk Győr mellé (lipótra), onnan jár be 3 hónapig, amíg nem véglegesítik, azután mi is megyünk Komáromba.
A komáromi kórházról viszont jókat hallottam.
Viszont, ha most ezt a törvényt behozták a kórházválasztásról, akkor nem tudom mi lesz, ugyanis a személyimben állandó lakhely még Nyíregyháza van, ott lakik még az Apukám és a bátyjám.
MOst mi szerint nézik a körzet szerinti kórházat?
Max bejelentkezem komáromba.

MOst sajna mennem kell,
Üdv Mindenkinek,
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt, reméélem befogadtok.
Ha minden jól megy néhány héten belül adok életet az első kisbabámnak Kalocsán. Egyébként Kiskőrösön élek, és a 35. hétben járok. Egy ideje már olvasgatom ezt az oldalt, de eddig nem volt semmilyen tapasztalatom a kórházzal kapcsolatban, így nem is tudtam hozzászólni. Pár napja jártunk ott a párommal, és nagyon jó tapasztalatokat szereztünk. Nem sokat, de jókat. Az orvosom is új a kalocsai kórházban, hiszen a nyár folyamán ment át Kiskunhalasról. Róla mindenkinek nagyon jó a véleménye. Szerinte a kórház mindennel maximálisan felszerelt, és a nővérek is nagyon kedvesek. Mi csak egy szülésznővel beszéltünk, akit Marcsinak hívnak. Nagyon kedves és készséges volt. Szóval a látogatás pozítív érzéseket keltett. Egyetlen negatív dolgot tapasztaltunk eddig. A 30 hetes ultrahangot már ott végezték. Tömeg, hosszú várakozás, és nem túl kedves orvos. Persze ettől lehet még nagyon jó szakember, és még ezek után is az a véleményem, hogy a szaktudás a lényeg. Az első ultrahangokat nekünk egyébként még Halason csinálták. Ott időre kell menni, így kevesebb a várakozás, de képet ott sem adnak, bár az apukát beengedik. A 22. héten voltunk 4D-s uh-on Kecskeméten. Ott felvették DVD-re persze jó pénzért. Egyenlőre ennyit, remélem másnak is lesz hasonló véleménye. Jó lenne végre jókat hallani.
Sziasztok
Kriszta
 
 


Sziasztok!

Szia Sziki!

Hallottam én is, hogy több orvos jött most Kalocsára és azokat csak dícsérik. Ők hozzák magukkal a "betegeiket", pl. Téged. Ezért most fellendült a szülések száma.

Mi most kicsit betegek vagyunk, de már lassan kilábalunk a náthából.
A fogacskák még mindig csak készülőben. (utolsó 3).
Ma voltunk mázsáláson. 11,65 kg.

Most várjuk, hogy Dani felébredjen és megyünk egyet sétálni.

Húúú, megyek, mert a lánykám ma délelőtt aludt és most nyűgi, mert nem vele foglalkozom.


Üdv mindenkinek.


Edit

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy gyarapodunk.
Kriszta (sziki)!
Szerintem jól jársz Kalocsával, persze ha a saját dokid kezel. A kórház tényleg szuper, csak doki nem volt eddig normális. Az uh meg még a régi rendszerből maradt ránk, csak a saját betegeivel normális a doki. Amúgy jobban jársz, ha meg sem szólalsz. Bár ezt csak úgy hallottam.
Edit!

Délután séta? Megint nagyon szép az idő.

A többiekkel mi van? octopus? Taram? Csilla? Írjatok!

Melinda
 
 


Sziasztok!

Köszi a kedves és bíztató válaszokat.
Én is remélem, hogy csak a saját orvosom fog kezelni. Meg is ijedtem, amikor a hírekben hallani lehetett, hogy néhány kórházban bevezették, hogy az ügyeletes orvosnál kell szülni. Meg is kérdeztem a dokimat. Azt mondta, hogy Kalocsán egyenlőre nem terveznek hasonlót.

Még egyszer biztosan kell mennünk uh-ra. Már lélekben készítem magam. Legutóbb az volt a szerencse, hogy voltak kőrösi ismerősök, így beszélgettünk egy kicsit. Csak a párom volt sík ideg. Időben odaértünk, mégis két és fél órát várni kellett. Ilyen-olyan indokkal vagy öten beelőztek. Valószínűleg a doki saját betegei. Őket miért nem vizsgálja máskor? Persze velük többet is foglalkozott. Velünk - egyszerű földi halandókkal - meg végzett 5 perc alatt. De nem akarok panaszkodni. Egy kalocsai ismerősünk azt mondta, hogy a fura külső, és mogorva jellem nagy tudású orvost takar. Remélem tényleg így van.

Úgy látom népszerű a Dani név. Mi is gondolkodtunk rajta, merthogy fiúkánk lesz. Nekem is a Dani volt az egyik favorit, de a páromnak jobban tetszik a Marcell, ezért valószínűleg ez mellett maradunk. Persze ez még változhat.

Gratulálok a csemetéitekhez, nem lehet egyszerű két picivel. Mi is tervezünk majd másodikat is, de csak úgy 3 év múlva. Persze ez még sok mindenen múlik. Túl sokat persze nem várhatunk, hiszen már egyikünk sem "tini", persze nem érezzük magunkat öregnek sem, csak éppen túl vagyunk kicsivel a 30-on.

Most ennyit. Sziasztok

Kriszta
 
 


Sziasztok!


Délutáni séta oké!!!!


Kriszta!

Nam a kalocsai kórházzal van(volt) probléma, hanem az orvosokkal.
A kórház tényleg szupi!!! Jól felszerelt.
Gondolom az UH-t a "kedvenc" orvosom végezte.
Dr Malbaski, hát ő nem egy egyszerű eset. Fel a fejjel, csak a babádra gondolj.
Mikorra várható a baba?

Úgy hallottam, hogy kb 2 hete 8 gyerek született egy hét alatt. Abból 7 fiú és mind a 7 a Marcell nevet kapta. Nem semmi.

Nálunk a fiúnév a Vilmos volt. Hátha egyszer még fel tudjuk használni :wink:

Mi is így indítottunk, hogy majd 3 év múlva újabb baba. Hát most nem így gondolom. Bőven elég Adél. Örökmozgó, eleven, teljes egész embert kíván.

Pá!


Edit

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem kicsit félreértelmeztem a dolgokat. Most jöttem rá, hogy Melinda és Edit együtt járnak sétálni. 1-1 csemetével. Danival és Adéllal. Bocsi :lol: :lol: :lol:

A Marcell tényleg népszerű mostanában, bár az ismerősök között nincsen, és a családban sem, és persze az is fontos, hogy a vezetéknévhez passzoljon. Ezért döntöttünk mellette.

A babuci egyébként karácsonyra kellene, hogy megérkezzen. A védőnő december 28-át számolt, én az internetes kalkulátor segítségével 26-át. Nem lényeges az eltérés.

Az biztos, hogy mostanában megugrott Kalocsán a születések száma. Ezt a dokim is mondta. De ez így klassz. Legalább így ki van használva a gyönyörűen felújított kórház.

Van babás szoba is, bár a szülésznő azt mondta, hogy nem nagyon használják ki. Nektek mi a véleményetek róla? Nekem mindenki mást mond. Néhányan mondták, hogy ha lehet ki kell használni, de sokkal többen, hogy jobban tudok a szülés után pihenni, ha nincs a picur mellettem. Persze ezt előre eldönteni úgysem lehet, hiszen csak ideális körülmények között lehetséges.

Hello

Kriszta
 
 


Szia!


Így van. Dani és Adél országos haverok. Igaz Dani néha női harapásnyomokkal tér haza, hiszen Adél kissé harcias csemete.
(szerintem a foga miatt harap)

Karácsony az itt van már a kertek alatt. De jó, meghozza a Jézuska.
Nagyon szép karácsonyotok lesz.


Én baba-mama szobában voltam anno. Szerintem nagyon jó volt. Akkor vittem vissza a babát a gyerekosztályra amikor én akartam.
Ha fáradt voltam, csak a szopik idejére volt kint. Ha akartam egész nap. De éjszakára mindig bent voltak a gyerekosztályon. Igaz éjjel 1/2 1-kor mindig hozták őket szopizni. Utána 1/2 6-kor. Reggel 8-tól este 9-ig viszont kint lehettek.

A Marcell nagyon szép név. 4 lakással odébb is van egy 6 hónapos baba, ő is Marci.

Üdv!

Edit

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Edit bocs a séta miatt, de Dani túlaludta magát. Azért mi 4 után elmentünk és sötétben jöttünk haza. A gulliver cipőboltnál van valami villágító hülyeség, ami a földre szines köröket rajzol és mozog.(ezt jól megmondtam) Láttátok már? Dani síkított örömében. Alig tudtuk elvonszolni.

Mi is baba-mama szobában voltunk. Van előnye is meg hátránya is. Első nap például, mikor ugye előző este nem aludtam semmit, egy kisbaba végig nyafizta az éjszakát. Nagyon kibuktunk, mert fáradtak voltunk. Persze ez Kalocsán a 2 vagy hány ágyas szobákban nem olyan nagy gond. Mi 10 ágyasban voltunk, mert front volt mikor szültem. Dani végig sárga volt, így csak etetére kaptam meg, sőt sokszor előtte megtömték, mert gondolom hisztizett, így mikor kihozták nem bírtam felébreszteni. Ezért viszont jobb, ha kint van, bár nekem későn indult be a tejem.
Utolsó nap viszont végre kiadták, azzal a feltétellel, hogy csak akkor mehetünk haza, ha hízik. Egész nap tömtem, éjszaka is. Nem tiltakozott! Azóta is jó étvágy van.
A tesóról mi is lemondtunk. Még nem is olyan rég meg voltam győződve, hogy szülök még egy gyereket. Most, hogy már nagyobb úgy örülök, hogy egy kicsit kezd önállóbb lenni és ez egyre csak jobb lesz. Most valahogy nem szeretnék újra összezárva lenni minden nap a picurral. Most már otthagyhatom a mamáknál, van egy kis szabadság. Ugye Edit? Pont valamelyik nap beszéltünk róla.
A karácsonyi baba biztos nagy öröm lesz, főleg, ha karácsonyra már otthon lehettek és nem a kórházban kell punnyadni.

Lindi
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat, biztató. Most úgy gondolom, hogy a szülés után majd kiderül mi lesz. Elképzelhetőnek tartom, hogy ha minden rendben lesz, kérni fogom. Kalocsán a babás szoba azt hiszem 2 vagy 3 ágyas. Jó lenne úgy hazajönni, hogy azért tudok valamit a teendőkről. Bár a mamák már alig várják, hogy segítsenek.

Tesó-téma: Ha még sokáig, és gyakran nézek híradót, és olvasok híreket, nekem is elmegy a kedvem. Iszonyat, ami most megy. Ez a kórházrendszer átalakítás és kavarás az orvosok körül iszonyatos. És akkor még meg sem született a picur. Nem vettünk pelenkát stb. Ja, és még sosem volt 24 órás munkám. De már nagyon várom!!! :lol: :lol: :lol:

hello

Kriszta
 
 


Sziasztok!

Kriszta!
A helyzet tényleg elkeserítő. Mi februártól csak gyest fogunk kapni, ami ugye huszon-pár ezer forint. A férjem most próbál szakmát váltani, mert az előzőből nem lehet megélni, de most tanul, mellette dolgozik, gyakszira kell mennie, szóval kevesebb lesz a fizuja, mert nem tud annyit melózni. Eddig is a minibálbértől nem kapott sokkal többet.
Gondoltam én is elmegyek melózni, mert az egyik nagymama bevállalná a gyest, de akkor úszik a gyes, mivel neki is kellene a pénz, úszik a fősuli támogatás, ami nem kis pénz, úgyhogy minimum 100ezer forintot kellene keresnem, hogy megérje. Azt meg nem mindenhol dobják az ember után, főleg úgy, hogy el kell járnom munkaidőben suliba is.

A 24 órás munkahely, hát elég fárasztó lesz főleg az elején, de anyukám mindig azt szokta mondani, hogy te akartad a gyereket, nem ő téged. Úgyhogy, ha kezdesz kikészülni, csak erre gondolj!

Edit!

Hogy vagytok? Adél gyógyulgat már? Anyu átadta az üdvözleteteket. Most megyek melózni anyu helyett, mert akkor legalább tudok tanulni. Bár Daninak nem nagyon tetszik az ötlet, hogy itt kell maradnia anyuéknál. Anyóst ma műtik gerincsérvre.

Melinda
 
 


Sziasztok!

Mi ez a pangás?

Kedden a játszóházba jön a mikulás! Aki tud jöjjön el!
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagy a pangás, bár én ezt annak tudom be, hogy benneteket igencsak lefoglalnak a lurkók. Remélem jól vagytok. Engem egy hete elkapott valami felsőléguti nyavaja. Már rendben vagyok. Holnap "randi" dr. Malbaskival (remélem utoljára) - 37. heti uh. Megkezdődtek a heti ctg-k, úgyhogy egyre gyakoribb vendég vagyok Kalocsán. Eddig minden ok. Kivéve, hogy kicsit "szalad" a szívem. Sokat ver. Nektek nem volt ilyen gondotok? A dokim elküldött még egy EKG-ra, meg egy plusz vérvizsgálatra, ahol a pajzsmirigy hormon szintjét nézik. Az is okozhatja. Bár annak csak két hét múlva lesz eredménye. A szívdobogásnak köszönhetően felhagytam a munkával is, hiszen az elmúlt hétig még bejárogattam. Azt mondta a doki, hogy sokat pihenjek. Nálunk ez a helyzet.

sziasztok

Kriszta
 
 


Sziasztok!


Adél beteg volt, lassan kilábal belőle. Lázas, náthás, bágyadt volt. A szemei nagyon karikásak még mindig.
Remélem holnapra jobban lesz, mert a Mikulás bácsival kellene randizni. De így....


Kriszta!
Kezd izgalmassá válni a helyzet. Lassan kopogtat a gólya! :D
Nekem terhességi toxaemiám volt, így tudom mi a szívdobogás. Sajnos. A szüléskor 185/125 volt a vérnyomásom.
Megyek mert Adél még hiányol.

Edit

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Mi is jól vagyunk, csak a kiscsaj lefoglal sokat. :lol:

Elkezdtünk babauszira járni, nekünk apával nagyon tetszik, de Kirus sem panaszkodik ellene. :lol: Merül is mint a nagyok csak kevesebbet. :o)

Tegnap pedig párom cégénél volt mikulás ünnepség, Kirus épp csak felébredt kicsit a Mikulásra, amíg apával átvették az ajándékot. :lol: Mikor hazaindultunk volna, akkor pedig felébredt így játszottunk még egy kicsit. Kitett magáért a cég, egy rendezvényház éttermében volt. Volt kitelepített játszóház játékokkal és felügyelőkkel, arcfestés a gyerekekenek, kreatív kézműves dolgok - pl: ablaküveg dísz festés, stb. Még a Kemény Henrik bácsi előadását nézte. :lol:

Rohangál a párom is sokat, mert sok a meló és most sikerült eladni a lakás, így állandóan ügyvédnél van, meg a saját hitelünket intézzük és a kivitelezővel beszélgetünk. Szóval rohanás van itt is.

Kriszta szorítok a könnyű szülésért. :lol:

Üdv mindenkinek
chr
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk az utolsó uh-on. A doki szerint minden rendben. Szépen fejlődik a kisember. Röpke négy óra alatt végeztünk. Ez a helyzet szerintem embertelen. Negyed órával a rendelés kezdete előtt ott voltunk. A doki késett 20 percet, majd kb. 1 órán keresztül a privát betegeit vizsgálta. Utána a többieket. Nem akarok túlozni, de voltunk vagy 60-an. Csak azon csodálkoztam,, hogy mindenki milyen nyugodtan tűri ezt a szituációt. Még szerencse, hogy anyósommal mentünk, mert ő türelmes volt. A párom este már itthon tajtékzott, hogy miért kell ennyit várni. Na mindegy, a lényeg, hogy jól vagyunk.

Edit!

Jobbulást Adélnak! Hogy sikerült a Mikulás-buli? El tudtatok menni?
Császárral szültél? Azt hallottam, hogy ilyen problémával inkább vágnak. Nekem is mindig nézi a doki a kezem és a lábam. Azt hiszem a toxémia egyik jele a magas vérnyomás mellett a lábdagadás. A vérnyomásom még elmegy, csak a pulzusszámom magas. Szerencsére a végtagjaim nem dagadnak.

Chr!

Köszi, aranyos vagy. Kalocsán van babauszi? Vagy lemaradtam a korábbiakról, és ti nem ott éltek? Őszintén szólva egyedül azt a rengeteg lehetőséget irigylem a nagyobb városokban élőktől. Színházak, mozik, múzeumok, uszodák és az efféle sok-sok plusz.

Még valami. Tegnap az uh-on megdöbbentő élményem volt. Volt előttem egy csaj, akivel beszégettünk is várakozás közben. A második babáját várja, 28 hetes, és a doki vagy fél órát vizsgálta. Gyanús volt mert nem szánt senkire ennyi időt. Kiderült, hogy túl kicsi a bab feje a testéhez képest. Nagyon sajnáltam szegényt. Elküldte Kecskemétre egy másik dokihoz. Hihetetlen, hogy eddig nem szűrték ki neki, hogy gond van. Bár fura volt, hogy a csajnak sem orvosa, sem szülésznője nem volt. Azt mondta, neki mindegy ki van ott. Vizsgálatra is csak 3-4-szer megy az egész terhesség alatt. Ez kicsit elgondolkodtatott. :roll:

Mára ennyi.

Sziasztok

Kriszta
 
 


Sziasztok!

Kriszta!

Nem irigyellek az uh miatt. Terhesen nagy élmény lehet várakozni.
Kitartást, már nincs sok hátra!
Edit!

Képzeld Danit tegnap alig bírtam hazarángatni a játszóházból. A Mikulás nem nagyon izgatta, de ő legalább nem sírt tőle, mert volt olyan gyerek is. Viszont az a nyüzsgés, hogy sokan voltak nagyon tetszett neki. Remélem az oviban sem lesz vele gond. Olyan hisztit levágott 3/4 6-kor mikor elkezdtünk öltözni, mint még soha. Egyébként nem kellett fizetni semmit.
Lindi
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan beugrottam, végre sikerült a képtárunkat pótolnom és aktualizálni.

Ha érdekel valakit www.kep.tar.hu/chr

van fent uszis kép is meg a Mikulás ünnepségről is.

Üdv: Kriszta
chr
 
 


Mellékelek egyet (ha sikerül)
chr
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek, csak néhány szó!

Kriszta!

Nagyon édesek a képek. Gratulálok a kis családodhoz!

Mi rendszeresen járunk fájásmérésre. Egyelőre semmi. A méhszáj is zárt. Már két hét sincs a kiírásig. A doki szerint nem valószínű, hogy karácsony előtt kibújik a bébi. Így remélhetőleg itthon töltjük az ünnepet. Aztán újévig még bármi lehet. Valahogy nehezemre esik a karácsonyra hangolódni. Máshol jár az eszem. De talán ez érthető.

Sziasztok

Kriszta
 
 


Sziasztok!

sziki megértelek, hogy most legkevésbé érdekel a karácsony. Arra viszont készülj fel, hogy napkitörések vannak, ami mágneses vihart vonz maga után és ez megindíthatja a szülést. Dani is így született egy héttel előbb, pedig a doki azt mondta, hogy biztos nem fog kibújni.

Ha nem lenne időm írni addig, akkor mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket kívánunk!!!

Lindi
 
 


sziasztok!


Bocsi a hosszú hallgatásért, de Adél betegeskedett és nem igazán akart délben aludni. Kezd már jobban lenni..szerencsére.



Lehet, hogy mire írok, már Kriszta a kezében tartja a babáját.
Nagyon sok sikert, boldogságot és sok-sok tejecskét.
Ha tudsz, majd jelentkezz.


Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt és boldog új esztendőt!


Edit

Kép

Kép
 
 


Mindenkinek boldog ünnepeket és sikeres, örömökben gazdag új évet kívánunk.

Kirus, Attila, Kriszta
chr
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánunk!

Lindi, Endre, Dani
 
 


Sziasztok!

Én is kívánok mindenkinek békés, boldog, családi körben töltött, nyugodt ünnepet.
Úgy tűnik nálunk is ilyen lesz, mert a kismanó jól érzi magát a pocakban. Szívhang rendben, összehúzódás semmi, úgyhogy türelmesen várunk.

Majd igyekszem jelentkezni.

Kriszta
 
 


Mindenkinek boldog ünnepeket és sikeres, örömökben gazdag új évet kívánunk. Kirus, Attila, Kriszta
chr
 
 


Sziasztok!

Nagy a pangás.
Edit!

Hogy van Adél? Megúsztátok a bárányhimlőt, vagy még várjátok?
Dani pocsékul alszik mostanában. Ott kell mellette aludni, mert sírdogál. Már nagyon unom. Meg ez a kakaprobléma. Múltkor 4. nap sikerült belőle kicsikarni, de annyit, hogy úszott mindene.
Még egy hét talán és vége a vizsgáimnak. Te mész dolgozni? Akkor nem is adtad be a gyes igénylést?
Lindi
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagy a pangás. Nekem is jó okom volt, hogy nem jelentkeztem. Időközben ugyanis anyuka lettem. December 28-án délelőtt 9 óra 35 perckor a kalocsai kórházban megszületett a kisfiam Marcell. Most csütörtökön lesz tehát 3 hetes. Nagyon édes, gyönyörű baba. Nagyon boldogok vagyunk. Én is jól vagyok, egész gyorsan felépültem a szülés után. Marcika "simán" született, bár a vége nem volt egyszerű. nem voltak elég erősek a tolófájások, és nagyon kimerültem. Előző éjszaka mentünk be, tehát lényegében akkor már két napja nem aludtam, hiába szüntek meg közben a fájások.
A kórház és a személyzet fantasztikus volt. Tényleg nagyon családias és korrekt minden. A szülésznők és a csecsemősök nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. A dokikkal csak a viziteknél találkoztam, de akkor ők is rendesnek látszottak. A szüléshez hívták a saját dokimat, aki végig velem volt, na és persze a párom, akit 5 perces fájásoknál riasztottam hajnali fél 6-kor. Óriási élmény volt neki is.

Majd jelentkezem, egyenlőre ennyit, mert a felébredt a kisfiam.

Sziasztok

Kriszta
 
 


Sziasztok!
Kérdezni szeretnék. Azt hallottam van Kalocsán egy nő orvos is. Tud róla valaki valamit? Hogy hívják, mikor rendel és a legfontosabb, hogy milyen?
Köszi a segítséget!
 
 


sziasztok!

vhencsi

a doktonő: Dr.Nagy Juditak
ha jól tudom a Batthyány utcán van a magánrendelése

Megoszlanak a vélemyények róla...
Van aki meg van elégedve vele és dícséri másoktól azt hallottam, hogy amíg sima a terhesség és a szülés nincs gond de ha vmi gond van...

Szerintem menj el hozzá nézd meg egyáltalán szimpatikus-e.Egyébként régi motoros tehát tapasztalata biztosan van.

Én mindig idegenkedtem a női nőgyógyásztól...

mazsi+Lea

KépKép
 
 


bocsi most látom félrenézetem ...

Nagy doktornő Kecskeméten található!

mazsi+Lea

KépKép
 
 


Sziasztok!


Kriszta!
Nagyon gratulálok a babához. Marci mekkora méretekkel rendelkezik? Kérünk ám fotót is.
Örülök, hogy csupa jó élmény ért a szüléssel kapcsolatban.
Szopizik a nagyfiú?


Adél (sajnos) májustól bölcsis lesz. Visszahívtak dolgozni.
Kicsit félek, biztosan sokat fog(fogunk) sírni az elején mind a ketten.


Mennem kell. Őnagysága felébredt!

Puszi!

Edit

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Edit!

Köszi a gratulációt. Marcika 3500 grammal és 52 cm-rel született. Éppen ma 3 hetes, és már közel lehet a 4 kilóhoz. Szombaton volt 3780 gramm. A hasát nagyon szereti. Sajnos nem szopizik, mert nincs tejem. A második héten volt annyi, hogy nagy nehézségek árán minden második etetésre összejött az adag. Szopizni azonban akkor sem akart, mert nagyon lassan csepegett csak. Ezért tápszert kap. Erre a hétre már alig van tejcsi. Sajnos ez van. Egyébként jó gyerek. Éjszaka 5, néha 6 órát is alszik.

Ez a bölcsi dolog nem egyszerű. Valószínűleg mi is rá leszünk kényszerülve. Ám még mindig jobb, mintha nem lenne munkád.

Sziasztok

Kriszta
 
 


Sziasztok!

Kriszta gratulálok a kisfiadhoz! Az ne legyen baj, hogy nincs tejed, felnőttek más gyerekek is tápszeren. Legalább nem lesz hasfájós, meg nem kell idegeskedned, hogy azért sír-e, mert nem eleget evett. Biztos jó dolog sokáig szoptatni, de hogy attól egészségesebb lesz a gyerek, hát nem tudom? Adél sokáig szopizott és sajnos betegesebb, mint Dani aki 7 hónapig.
Örülök, hogy a kalocsai kórházzal meg voltál elégedve, ráfér a városra.
Mi sajnos kakigondokkal küszködünk. Dani visszatartja és nem akar kakilni, így pár nap után bekeményszik és nem tudja kinyomni. Már voltunk beöntésen is, de kap hashajtót, meg mindent amit csak lehet.
Most éppen takonykórban szenvedünk Adéllal egyetemben. Elmentünk játszóházba csütörtökön és ez lett az eredménye.

Üdv mindenkinek: Lindika
 
 


Sziasztok!

mazsi
Köszönöm, hogy egyáltalán foglalkoztál velem.

Ha valakit érdekel, a doktornőt Kalocsán dr. Tidir Aliszának hívják és nagyon kedves. Pénteken összeszedtem minden bátorságomat és elmentem hozzá. SzTK rendelésen voltam, mégis emberien bánt velem. Szóval csak ajánlani tudom mindenkinek.
 
 


vhencsi!

Téged még nem ismerünk, itt legalább is, lehet hogy személyesen igen. Neked van babád? Írj magatokról!

lindi
 
 


Szia lindika!
Valóban nem ismerhettek, mert még új vagyok itt. Nekem még nincs babám, idénre tervezzük. Pénteken voltam a dokinéninél, azt mondta nem látja semmi akadályát a babának, úgyhogy lehet próbálkozni. Remélem, nemsokára jó hírekkel szolgálhatok és akkor majd jövök hozzátok tanácsért.
Rólad mit lehet tudni, hány babád van és milyen idősek? Te hol szültél? Kalocsáról milyen tapasztalataid vannak? Az az igazság, hogy végigolvastam az összes hozzászólást, de annyi info van, hogy nem emlékszem már rád konkrétan. Bocsi!
Na, majd írok még máskor is.
vhencsi
 
 


Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül zavarlak Titeket ilyesmivel, de szeretnélem megkérni Titeket, hogy szavazzatok a kisfiamra. Már csak 2 nap van hátra, és 75 szavazattal vagyunk lemaradva az elsőtől. Talán még behozható.
Légyszives még szavazzatok még ma és holnap! Esetleg szóljatok néhány ismerőseiteknek is, hogy szavazzannak a Mátéra.

http://www.jatekfutar.hu/szavazolap.html

Referencia szám: 2006_00776 Máté

Köszönöm, hogy szavaztok.

Zsani

Jaaaa....és a kisfiam is írt Nektek:)

Anyukám azt mondta, rajtad múlik, hogy enyém lehet-e az a sárga quad, aminek a fényképét már lassan egy hónapja mutogatja nekem, kérlek ha nem felejtesz el és nem nagy kérés gondolj rám még 2 napig, nagy örömet okoznál nekem…

Máté
Vendég
 


Sziasztok!


Üdv Hencsi!

Sajna és nem tudok semmi féle tapasztalattal szolgálni a kalocsai szülészettel kapcsolatban, mivel Baján szültem.
De Sziki(alias Kriszta) most szült , ha szegénykének lesz egy csöppnyi ideje Marci babától, biztosan sok hasznos dolgot tud neked majd elmondani.

Sok sikert a baby project-hez.

Adél (a kislányom) február 3-n lesz 2 éves.
Ma voltunk mázsáláson doktornéninél. 11,8 kg és 91 cm.
Vinni kellett a doktornéninek a Danitól kapott képeskönyvet!
Mutatta és mondta , hogy a Danitól kapta.


Megyek mert Adél felébredt a "hatalmas" alvásából.


Üdv!

edit

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Marci baba éppen szunyókál, úgyhogy van egy kicsi időm írni. Jól vagyunk, szépen fejlődünk. Már olyan 4 és fél kilo lehet a nagyfiú. Nagyon édes. Picit hasfájós, de egyébként nincs vele gond. Nappal kevesebbet alszik, de az éjszakák relatíve jól telnek.

Hencsi!

A doktornőt nem ismerem, egyszer láttam csak a kórházban, még december elején. Amíg bent voltam a szülés után, nem találkoztam vele. Január 2-án jöttünk haza, lehet hogy ő szabin volt. Egyébként én nagyon meg voltam elégedve mindennel a kalocsai kórház szülészetén. Szívesen válaszolok, ha vannak konkrét kérdéseid. Persze csak ha tudok. Kérdezz nyugodtan. :D

Majd jelentkezem. Sziasztok

Kriszta
 
 


Sziasztok!
Nagyon szépen köszi mindenkinek, aki írt nekem! Konkrét kérdésem még nincs, de ha lesz hozzátok fordulok.
Gratulálok a babákhoz! Biztos nagyon édesek.
Én sok ideig nem voltam nőgyógyászati vizsgálaton és idegenkedtem a férfi orvosoktól. Nagyon megörültem, mikor hallottam, hogy doktornő érkezett Kalocsára. Aztán kicsit utánaérdeklődtem és csupa jót mondtak róla. Végül összeszedtem minden bátorságomat és elmentem hozzá. Azt ugyan nem tudom van-e magánrendelése, de az tuti, hogy SZTK szakrendelésen is kedves volt. Én nála szeretnék szülni, most legalábbis így gondolom.
Üdv mindenkinek, Hencsi
 
 


Sziasztok!

Kriszta!

Marci babáról még várjuk a képeket! Biztos nagyon édi lehet!

Vhencsi!

Én Szegeden szültem, mível nem akart összejönni a baba és itt Kalocsán elég bunkók voltak a dokik. Kriszta csak jót mondott a kalocsai szülészetről, csak az uh kicsit gáz, mert sokat kell várni, de pont most beszéltem egy ismerőssel, ő Bajára jár és órákat várt az uh-on. Nekem 2 éves a fiam, Dániel. Adél (Edit kislánya) és Dani nagy haverok. Sokat találkozunk persze ha nem betegek. a gyerkőcök, ami mostanában sűrűn előfordul.

Edit!

Boldog szülinapot mégegyszer a csajszinak! Jó bulizást!

Lindi
 
 


Sziasztok!

Edit!

Adélnak boldog szülinapot kívánunk!

Képet már próbáltam feltenni, de túl nagynak találta az oldal, most megpróbálom lekicsinyíteni. remélem sikerül.

Kriszta Kép Marci baba
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron