Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Timi jobbulást nektek! Remélem azóta már jobban vagytok! Fogalmam sem volt róla mi az a bonhitis, ezért utána olvastam. Nem lehet hogy influenza vírust szedtetek össze?
Dani is allergiás jobban mondva asztmás, pont most voltunk vele Baján kontrollon. Mi szerencsére megkaptuk a közgyógyot rá, így legalább a gyógyszerekért nem kell fizetni.
Most viszont szívzörejt talált nála a dokinő, úgyhogy vihetem Szekszárdra gyermekkardiológushoz. Valaki volt már ilyen vizsgálaton gyerekkel? Náluk is csak síma szívultrahangot csinálnak, vagy valami komolyabbat?

Alíz!

Nem tudod mikor indul Bján az új tanfolyam?


Lindi
 
 


szia Lindi,

a tanfolyamról nem tudok semmit, majd megkérdezem Jucát! Mert ugye úgy néz ki, ott is ő fogja tartani. Aktuális lenne már?

Szívuh-ról: amikor szültem a szobatársam kisfiát vitték oda, nagyon aranyosak és helyileg a koraszülött osztályon van, a 3.emelten, ha liften felmégy akkor balra.
azt ugyan nem tudom milyen vizsgálaton vesz részt a gyermek, de nekem a gyerekorvosokkal kapcsolatban csak pozitív véleményem van.

üdv, Aliz
 


Sziasztok!

Lindi!Első korházi kép:Bronhitis.Második:bronhitis, allergia,Harmadik:Baloldali tüdőgyull,bronhitis.negyedik:Kétoldali tüdőgyull,bronhitis ez útóbbi egy hónapon belül 2szer.Persze a kórházi kezelések alatt:antibiotikum,ventolin,ambroxol,spiropent,arius,rectodelt kúp,inhalálás napi legalább háromszor de az 5 volt a csúcs kétfélével,közben vérvételek pisi,gégészet,mellkas rtg szegénykém már lassan világít.és persze itthon is kezeltem ezekkel a szerekkel tartottam rendben.szerintem tönkrevágták az immunrendszerét,mert a mostani állás szerint,alacsony a fehérvérsejt száma,vírus infekcióra utal,de miből védekezzen szegény. :( Most vitamin,és immunerősítőt szed,hideg párásítok, sólámpa,telített sóoldatot párologtatok így próbálom kordában tartani,bölcsibe nem vihetem.minden itthon töltött nap után örülök!
A bölcsi egyébként szuper,csak van néhány szülő aki nemtud otthon maradni ha beteg a gyerek és sajnos oda-vissza fertőzik egymást,de ez késöbb is így van! :(
szép napot mindenkinek!És köszönöm az együttérzést!Pussz :D

Kép
Kép
 

 
 

Lindi!A szívzörej nálunk is van de azt
mondták kinövi!Remélem ti is! :lol:

Kép
Kép
 


Hú Timi ez nem semmi :( Csak azért gondoltam az influenzára, mert ugye a H1N1-nél "reklámozták" annyira a tüdőgyulladást. Mielőbbi gyógyulást nektek, meg kitartást.

Szívzörejem sajna nekem is van, amit eddig nem sikerült kinőnöm. Évente kell járnom kontrollra, ezért is vették komolyabban Daninál.

Alíz!

Tőlem már kezdhetnénk a németet, jó lenne minél előbb túl lenni rajta, igaz nekem biztos nem fog elsőre sikerülni. Ha valamit megtudsz szólj :)

Lindi
 
 


sziasztok,

Timi, jobbulást, szorítok. Sajnálom. Amikor Csenge csúnyán hörgött és olyan hangot adott alváskor mint Dart Vader akkor a mi gyerekorvosunk is mondta hogy ha kezd láza lenni azonnal vigyem vagy szóljak mert vagy 6-8 "gyereke" fekszik baján vagy kecskeméten tüdőgyulladással.... szóval sajnos van valami a gyerekekkel. Hiába mondták hogy az anyatejes babák védettek, amíg csak anyatejen volt akkor is beteg lett... Remélem tényleg jobban lesztek hamarosan.

Aliz a bölcsiről csak jót hallottam, illetve ugyanezt amit Timi is mond hogy sajnos közösségből főleg az első hónapokban mindent összeszed a gyerek, nálunk ez most az ovikezdésnél van így. Én hogy itthon vagyok a kisebbel nem viszem Istvánt ha látom érzem hogy nincs rendben de aki dolgozik sajnos gyakran a munkahelyét védi mert vagy megy dolgozni a beteg gyerek meg oviban vagy otthon marad aztán kirúgják egy idő után. Szomorú de ez van. Az óvónéni is mondta hogy most a 10-12 gyerekből aki bent van 4 egészséges van a többi beteg ne csodálkozzak ha István 1 hét után újra elkap valamit. De eddig sajna minden átment rajtam és Csengén is :-(
Holnap ovi után viszem a gyerekorvoshoz mert állandóan a kukiját fogja hiába kérdem fáj-e vagy csíp e ha pisil nem mond semmit. Néha hogy viszket de nem látom pirosnak, egyedül tegnap mondta egyszer hogy csíp ha pisil. De tegnap éjjel be is pisilt. Így kérek egy labor beutalót biztos ami biztos. Nem akarok úgy elmenni Miskolcra hogy nem tudom mi baja van....
Szóval nem egyszerű.

Vigyázzatok magatokra. Remélem vége lesz már a hidegnek és itt a tavasz!!!! Nagyon várom...

Üdv
Kati
 


Sziasztok!

Találtam egy oldalt ahol végre kapok olyan kávét, ami nem piszkálja a gyomromat, egészséges és most 1.000 Ft kedvezménnyel lehet vásárolni. Munkalehetőségként is szóba jöhet, ha gondoljátok nézzétek meg, szerintem érdemes regisztrálni,: http://www.papeva.dxn.hu
 
 


sziasztok,

nagy a csend..
Timi remélem jobban vagytok!!!
Edit remélem jól telnek napjaitok!
Móni pocaklakó jól van? gyerekek?

Végre itt a tavasz, már lassan 2 hete Miskolcon vagyunk, István volt tapolcán bobozni az apjával, félt egy kicsit de le sem sem akart szállni!

Csenge rohamosan fejlődik, minden nap ámulunk és bámulunk, ma 10 hónapos!!!! Hihetetlen hogy elment az idő!

Jókat csavargunk, pihizni nem sok időm van. Annyi helyre akarok ilyenkor eljutni és olyan kevés fér bele ebbe az időbe, de ez van.
Vasárnap megyünk haza és lelkiekben készülök a tavaszi"nagy"takarításra. Hogy utálom a házimunkát :-)

Remélem otthon is szép idő van!

Üdv
Kati
 


Sziasztok!
Most jól vagyunk.Noémi múlt héten beteg volt.Köhögött és kezdődő fülgyulladása volt.Még időben elcsíptük.
Andris szinte egész nap kint van amióta jó az idő.Este elég beparancsolni a lakásba.
Pocakom szépen nő,és a lakója is mocorog már.Még nem tudjuk,hogy mi lesz,de én úgy érzem,hogy kislány.A hasam formája is olyan mint Noémivel volt.El sem hiszem,hogy már Ő is 4 éves!
Néha tele vagyok energiával máskor meg egész nap csak feküdnék.
Ma jöttek a kőművesek a ház hátulját bevakolni.Húsvét után meg az elejét csinálják meg az udvarban egy beton placcot.

Tudtátok,hogy a vaniliás joghurt jó padlóápoló?Andrisom rendszeresen oda önti ki amit nem eszik meg. :roll: :evil:
Sose vagyok elég gyors,hogy megakadályozzam!

További szép hetet nektek!
Móni
 
 


sziasztok,

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánunk Mindenkinek!
Puszi
Kati
 


Kellemes Húsvéti ünnepeket!
Móni
 
 


Sziasztok!
Velünk minden oké.pocak szépen nő.Gyerekek jól vannak.

Veletek mi újság?
Szeretném kérdezni,hogy valakinek nincs-e meg a Vidám matematika I ill.II Alcím:Pipacska és a kockapaci
Már sok helyen kerestük(antikváriumok,net)Hátha valakinek meg van és nincs rá szüksége szívesen meg venném.

Vasárnap kereszteljük tesóm kislányát.
Jó hétvégét mindenkinek!

Móni
 
 


sziasztok!

rég jelentkeztem! Most már minden rendben van, Beni beszedett egy hasmenéses-hányásos valószínű vírust. Az húsvétunk sajnos betegen telt, és izgulással hogy mikor lesz jobban a kisfiú. Aztán apuka is elkapta tőle, és még rosszabbul járt!
Azért talán túl vagyunk rajta. A evés a tejpépre korlátozódott, a főzelékeket el sem fogadta. (dokibácsi azt mondta ez így a normális) Ma már megette a főzeléket, úgyhogy most kezdjük előről a hozzászoktatást.
Múlt csütörtökön Zorán koncerten voltam, sajnos apával nem sikerült kettesben, de így is nagyon fantasztikus volt. Kicsit ki tudtam kapcsolódni és teljesen feldobódtam tőle!

Üdv mindenkinek, Aliz
 


Sziasztok!

Ma kiderült,hogy ismét kisfiú érkezik hozzánk.
Noémi kicsit csalódott,mert ő lányt várt.Most lehet gondolkodni fiú néven,mert csak lány nevünk volt.

Már megint rossz az idő.Olyan jó volt az párnap jó idő!

További jó hetet mindenkinek!
Továbbra is keresem a Vidám matematika l-ll kiadását.(alcím:pipacska és kockapaci)

Móni
 
 


sziasztok,

"gyönyörű" időnk van...

Aliz, örülök, hogy jobban vagytok!
Móni, örülök hogy jól vagytok, Noémi majd biztosan megszokja az újabb öcsi gondolatot és később biztosan szívesen irányítja majd a fiúkat :-)

Mi jól vagyunk, István olyan kis érzékeny mostanában, Csenge pedig hihetetlen ütemet vett mozgásfejlődés, fognövesztés terén is, a védőnő is csodálkozott mennyit változott és ügyesedett amióta nem látta.


Húsvét vasárnap egész nap Ópusztaszeren voltunk, meglepődtem milyen jól bírták a gyerekek a hosszú napot, este fél hétkor értünk haza! Nagyon jó volt. Szépen lebarnultunk, azóta is olyan jó kis barna a pofijuk :-)

Lassan kezdenek megtanulni együtt is játszani, de még mindig több a konfliktus, mint a vidám együttlét. Most a sátor és benne a 200 db műanyag labda amit újra felállítottam jó megoldás, sokáig eljátszanak vele együtt és külön-külön is.

Én szerencsére mondhatom hogy jól vagyok, híztam is, és jól is érzem magam. Csenge egy hete a játékok között rátalált egy cumira azóta cumizik :-) Eddig nem cumizott sőt nem is érdekelte, de most már csak éjjel szopizik, és mivel szeretném teljesen elválasztani így úgy döntöttem maradhat a cumi, mert úgy látom így nappal már nem kéri a cicit. Éjjel is van hogy sikerül a cumival visszaaltatnom, de mostanában már átaludta az éjszakát. Ha sikerül a szoptatást abbahagyni akkor válthatok gyógyszert és talán még jobban visszaáll a hormonháztartásom a helyes működésre. Fáj a szívem a szoptatásért, néha még nincs szívem lemondani róla, de néhányszor már úgy megharapott, és egyre inkább zavarnak a fogacskái, gyakran kellemetlen már szopi így most ezzel "nyugtatom" magam hogy már ő is könnyebben viseli majd a cici nélküli létet :-) Főleg az is nagy dolog hogy István csak 6 hónapos koráig tudtam szoptatni. Hiába no, ügyesebbek a csajok :-)

Timi, Ti hogy vagytok???

Találkoztam a múltkor Évivel és Koppánnyal, milyen nagyfiú már Ő is!!!

Editékkel is összefutottam, Dóri nagyon szép kis csaj!


Üdv
Kati
 


sziasztok!

remélem mindenki élvezi ezt a szép napsütést és ezért ilyen gyér a forgalom!
Móni: Noémi majd kényeztetheti a kisöccseit, szerintem ha még most nem, de később biztosan élvezni fogja!
Kati: örülök, hogy jobban vagy és a gyerekek is rendben vannak. A szopizásról annyit, hogy Beninek már 7 foga van, és engem is eléggé zavar mikor úgy ráharap. Én is gondoltam már arra, hogy le kéne szoktatni, de nincs szívem megvonni tőle. Főleg, hogy még mindig képtelen nélküle elaludni. Inkább ez a rossz, hogy mi lesz akkor ha már nem lesz tejcsi. Próbálkoztam már különféle dolgokkal, hogy nélküle is el tudjon aludni, dehát nem jött be. Az alvásunk még mindig nagyon rossz, főleg most hogy jönnek a fogak. Néha felébred hajnalban és nem hajlandó visszaaludni. Ilyenkor órákig fent vagyunk. Nekem is kimerítő. Kap kúpot, de csak első éjszaka alszik tőle jobban, a többi napon mintha nem is lenne.
Már próbálkozik az állással, már kezdi felfedezni hogy ilyet is lehet csinálni. Amúgy meg egész nap pakol, rámol, mindent megrág, elszakít, ledob... szóval jól elfoglalja magát... :-)
Szoktunk bringázni, nagyon élvezi és tetszik neki. Én meg el tudom intézni gyorsabban a dolgainkat.
ma olyan szép idő van, hogy talán délután elmegyünk kirándulni, nagyon jó lenne kimozdulni! :-)

üdv mindenkinek, Aliz
 


Sziasztok!
Noémi már megbékélt,hogy újra kisöccse lesz.Most az a legújabb,hogy ha délután megyek érte az oviba megkérdezi,hogy a Tamás baba még a pocakomba van vagy kibújt már?
Valamelyik nap közölte,hogy nem ott jön ki ahol én mondtam neki(köldök)hanem a "cuncidon bújik ki".Ezt az oviba mondta neki a Martin. :shock:
Andris még mindig szopizik nálunk is.Igaz már Ő is csak alváskor.Amióta itt a jó idő napközben elmaradt,de nem is bánom.Sokszor a délutáni alváskor sem kéri,mert annyira elfárad,hogy elalszik gyorsan.Éjjel még kel,de megelégszik azzal ha mellé bújok és simogathatja a hajam.
Nálunk most a mindenre felmászok a sláger.Nincs a lakásban és az udvaron olyan amit ne mászna meg.Tegnap pl az íróasztalra mászott és úgy firkálta össze a falat. :shock: :roll:
Pocakom szépen nő és Tamás is sokat mocorog oda bent.Már csak röpke 16 hét.
További szép hétvégét mindenkinek!
Móni
Kép Már a nyárra készülök!:)
 
 


sziasztok!

jól eltűnt mindenki, magunkat is beleértve!
mentségemre legyen mondva sajnos az egész családom beteg volt az elmúlt másfél hétben. Elkaptuk a calici vírust, kezdődve Benivel, majd én és végül apa következett. Elég intenzív hányás-hasmenéssel járó betegség ez, ami nagyon lenullázta a családot. Amit ettünk-ittunk már jött is vissza. Szegény fiam jól lefogyott, pedig így sem egy pocakos. Kb. 4 napig csak édes folyadékon élt és rendkívül nyugtalan (gondolom éhes) volt. Tetézte a bajt, hogy én kaptam el a legjobban és az ügyeletes orvos semmit nem mert adni, mert még szopizunk. Már mindhármunkat el akart küldeni a halasi fertőzőre (azt hitte ételmérgezés!?) Majd végül egy injekciót kaptam, hogy legalább a hányás csillapodjon. Szóval jól megjártuk, de talán már túl vagyunk rajta.
Benit mostmár szeretném leállítani a napközbeni szopiról, nagyon kíváncsi vagyok hogy ez a tápszer amit most írattam be fog e jönni. (humana baby fitt)
Azért meséljetek ha van időtök-kedvetek, üdv Aliz
 


sziasztok!
Noémi is kapott Humanat,ő a banánosat szerette.
Nálunk is volt az oviban ez a betegség.Szerencsére minket elkerült,ill nálam jelentkezett enyhe hasmenés formájában.
Andris már egyáltalán nem szopizik!!!!!
Egész nap mozgásban.Pocakom szépen nő.Uh-n minden rendben és a tegnapi vizsgálat szerint a méhszájam is rendben van.Estére elfáradok.Éjjel meg alig tudok vissza aludni ha fel kell kelnem.
Noémi még májusban jár oviba.Igaz azt mondta,hogy addig akar amíg a Martin is jár.
Várjuk a jó időt!

Móni
 
 


sziasztok,

Aliz, nem lehetett egyszerű de hál' Istennek túl vagytok rajta!!!!!!!!!
Móni, örülök hogy jól vagytok.

Edittel szoktam találkozni "babasétáltatás" közben. Dóri baba nagyon szép, csak alig alszik :-(

István ezen a héten Miskolcon mamázik, náthás volt, nem akartam oviba engedni, hétfőn mondta a gyerekorvos hogy gyulladt a torka és a füle sem az igazi, így elment gyógyulni Mimamához, így hívja anyut, biztosan Miskolc miatt :-) Holnap jön haza.

Csenge is csúnyán köhög, majd hétfőn visszaviszem mert nem javul sajnos. Amúgy jó kedve van és étvágya is jó de éjjel megint rossza hallgatni ahogyan köhög, szinte fuldoklik :-(

Amúgy jól vagyunk, kisasszony próbálkozik egyedül megállni, de még csak 3-4 másodperc aztán huppanás :-) de már lépeget ha tolja maga előtt a széket vagy ha fogom a kezét.

István ha engedik akkor júniusban még 9-12 között bevinném, aztán szünet de lehet hogy júniustól ő is itthon lesz mert nem szívesen veszik ha gyeses anyuka beviszi a gyereket... de István imád menni, még szombat vasárnap is kérdezgeti hogy ma miért nem megyünk oviba??? :-) majd meglátjuk.

Csengét elválasztottam, néha még éjjel amikor felébredek akkor nekem hiányzik az érzés olyan fura... de mostmár nem zavarom össze és két héten belül kapok új gyógyszert is azzal pedig már nem is lehet szoptatni.

Vigyázzatok Magatokra!

Üdv
Kati
 


sziasztok,

Móni, örülök hogy jól vagy és szépen fejlődik a babád!

Kati, olvasom Ti is sokat látogatjátok az orvost! Mi is hol ezért-hol azért megyünk: vagy beteg, vagy recept kell, vagy pöttyök jöttek ki rajta. Szóval szinte minden héten megyünk. Gyerekeknek jobbulást, Csenge mindjárt egy éves lesz. Elrepült az idő szépen. Beni is lépeget, ha tud kapaszkodni akkor mindig járva teszi meg a távot. Már egyszer előfordult hogy 4-5 - öt lépett felém, aztán tapp a popsira. Jót nevetek rajta, mert mindig rám néz azokkal a kék szemeivel, mondván: huu, ez valami új dolog!!!
El kell újságolnom, bejött a banános tápszer! Így mostmár csak éjjel megy a szopi! Legalább ettől kicsit hízik is!!!

majd küldök képet is ha tudok! üdv Aliz
 


Sziasztok!

Sajna nekünk sincsenek túl jó híreink. Dani lábán találtunk egy csontkinövést, a térde alatt a sípcsontján. Volt vérvételünk is, ami szerencsére jó eredményt hozott. Pünkösd utáni kedden megyünk vele Szegedre az ortopédiára. Sajnos a csontkinövés formája olyan alakú, hogy szerintem műtét lesz belőle, ugyanis félő nehogy letörjön, de majd jövő héten okosabbak leszünk.

Lindi
 
 


sziasztok,

Aliz, örülök hogy bejött a tápszer, István is azt kapta annak idején és nagyon szerette. Csengének most a DM-eset adom, simán megeszi :-)

Lindi, sajnálom, remélem minden OK lesz! Szorítok Nektek!

Nekünk Istvánnak van olyan bokasüllyedése hogy a doki azt mondta a bokacsontján jár úgyhogy várjuk a megrendelt ortopéd cipőt, és azt mondta hogy örüljek ha iskolás korára rendbe jön, addig csak ilyen cipőt kaphat.... nem baj majd nem eszünk :-) rohadt drága és évente csak egyet finanszíroz a tb, ha azt mondom hogy egy év alatt majdnem 4 számot nőtt István lába.....

Csengével sajna szombat este kellett az ügyeletre bemennünk és lesújtó híre volt az orvosnak, kruppos rohama volt.... néhányotoknak sajnos nem kell ecsetelnem ez mit jelent :-( Teljesen elkeseredtem, holnapra jön szegedről a receptre felírt inhalátor, és a gyógyszerek úgy néz ki hatnak, de éjjel nem merek aludni, állandóan azt hallgatom hogy veszi a levegőt, hogy köhög stb. A doki még azt mondta lehet hogy Bajára is mehetünk, de talán megússzuk (most).

Nekem ma sikerült végre felhívnom a szekszárdi endokrinológiát, közölték hogy szeptember végére tudnak időpontot adni... kérdeztem mi van akkor ha nekem3 hét múlva elfogy a gyógyszerem, szerintük egyéni szoc probléma.... most próbálom a dokit hívni hátha a magánrendelésen tud fogadni, újabb 6000 Ft-ért, az eszem megáll!!!!


Na bocs a panaszáradatért, de amikor már azt hiszi az ember minden Ok, akkor tessék!

Vigyázzatok magatokra, és mindenkinek jó egészséget!!! Azt hiszem ez a legjobb amit kívánhatok!!!

Üdv
Kati
 


Kép Ketten
Kép Hajasbabám
 


Szia Alíz!

Nem irigyellek a krupp miatt. Dani is az volt. Nekünk a rectodelt kúp nagyon bevállt.
Baján mi is voltunk, sőt most is készülünk a Mónikához. Nagyon rendesek. Mi ott kaptunk ingyen inhalátort. Ki fogja nőni Csenge is a kruppot. Egy jótanács, bár biztos mondták már, ha fullad azonnal vidd nyirkos hideg levegőre (ez most adott) nyáron ha nincs más nyisd ki a hűtőt és állj elé a picivel. És a szobájában folyamatosan párologtass. Mi ott szárítunk. Dani asztmás lett sajnos, így folyamatos kontrollra kell járnunk.
Kitartás!!! Tudom nagyon ijesztő amikor fullad :(
 
 


Sziasztok!
Tudja valaki hol lehet kismama ruhát venni Kalocsán vagy a környéken?
 
 


Sziasztok!
Mikor lesz már jó idő! :evil:
Soldoso:Kalocsán a Dávid üzletházban azt hiszem lehet(én 4 éve vásároltam ott.)Illetve a a Dm kis utcájában van egy baba-mama bizományi ott is lehet.Amúgy Baján.

Mi most már jól vagyunk.Noémi 2 hete befulladt.Még szerencse,hogy nem nagyon.Elég volt a gyógyszer és csak egyszer kapott sprayt.
Péntekre viszont minden tünet nélkül belázasodott.Se köhögés,se orr folyás,se semmi.Szombat reggelre túl ment rajta.Vasárnap estére Andris lett lázas.Ő még tegnap nappal is az volt.Ma reggelre már kutya baj.Neki sem volt semmi tünete.Most várja jó időt,mert utál bent lenni.
pocakom szépen nő.Pénteken megyek Uh-ra meg szokásos vizsgálatra.Remélem nem romlott a méhszáj leletem.
További jó hetet mindenkinek!
Móni
 
 


köszi
 
 


sziasztok!

úgy látom nagyon gyengék vagyunk!

nálunk most a járás a sláger, Beni még nem töltötte be az egy éves kort és megindult. Azóta már a mászást elfelejtette, csak a járás a lényeg. Nekem jobb így, én örülök neki! Amúgy nagyon jól elvagyunk, mi is udvarozunk, medencézünk, homokozás most a legújabb. Szóval jól érezzük magunkat, és várjuk nagyon a nyaralást!!!
üdv mindenkinek!
 


Sziasztok!

Mi van veletek?Hogy viselitek ezt a nagy meleget.
Én egyre nehezebben a nagy pocakkal.El sem hiszem,hogy jövőhét vasárnaptól már bármikor érkezhet a törpi.Igaz megbeszéltem vele,hogy 9-ig semmiféleképp ne szülessen,mert a doktorbácsi szabin van.
Gyerekek egész nap a medencében pancsolnak.Már "egész"barnák.:)
További jó hétvégét mindenkinek!

Móni
 
 


Sziasztok!

Tényleg eléggé pang a fórum. Mi is minden szabad időnket vízparton töltjük. Ezt a meleget nem is lehet máshogy elviselni.
Dani már majdnem tud úszni, szerintem 1-2 hét és menni fog neki, másnem a tengeren megtanul biztos.

Lindi
 
 


sziasztok,

az igazat megvallva sokszor bepillantok, de egyszerűen nincs energiám írni.... a két gyerek 200%-ban leköti minden energiám, amióta vége az ovinak azóta nincs egy nyugodt napom sem. Csenge már jár, mi több szalad. Akaratosabb néha mint a bátyja és szinte folyamatosan marják egymást :-( nyaralni nem megyünk, vettünk egy nagyobb felfújható medencét abban pancsoltunk a nagy melegben, de mire kimentünk és végre a vízben voltunk addigra valamelyik éhes, szomjas lett, pisilni kell, kakilni kell... most tényleg csak panaszáradatnak tűnik a dolog, de igazán felhőtlenül még nem tudtam élvezni a nyarat.
Móni, én el sem tudom képzelni hogy bírod a két gyerkőccel és nagy pocakkal... minden elismerésem!!! Remélem jól vagytok, gondolom nem bánod hogy hűvösebb lett kicsit :-)

Amúgy jól vagyunk, Csenge mára tiszta takony lett, de remélem ez csak 1-2 nap. Augusztusban még megyünk Miskolcra mert tesóméknak lesz esküvője, de ezenkívül itthon vagyunk. A tavalyi nyár valahogy könnyebben telt, pedig azt hittem még Csenge születése előtt hogy az lesz a nehezebb, de nem.

Amióta Kalocsán vagyunk azóta először voltunk Szelíden fürödni a múlt héten, az nagyon jó volt. A gyerkőcök is élvezték.

Lindi, Daninak gratula! Milyen ügyes!!! Ezek szerint élvezi ő is a vizet! Hová mentek tengerpartra?

Még akkor telik jobban az idő ha az utcabeli gyerekek nálunk játszanak, mert akkor István leköti magát velük és Csenge is élvezi a gyerektársaságot.

Hát hirtelen ennyi. Mindenkinek további szép nyarat!

Móni szorítok, várjuk a híreket a baba érkezéséről! Vigyázz magatokra!

Puszi
Kati
 


Sziasztok!

Jövő héten pénteken megyünk Sartira, úgyhogy a Földközi tengerben fogjuk áztatni magunkat.
Már nagyon várjuk, majd teszek fel képeket.

Lindi
 
 


Sziasztok!
Most jobb egy kicsit,hogy nincs az a nagy meleg.
Nálunk is örökké megy a marakodás.Valamin mindig összekapnak.Délután van egy kis nyugalmam amikor alszanak.
Már sehogy sem jó a pocakkal,de még nagyon fent a gyerkőc.Szerintem kivárja az idejét.Pedig még mindig biciklivel járok boltba. :roll: Annyi segítségem van reggelente,hogy a nagymamám átjön és vigyáz rájuk amíg én a jószágokat ellátom meg elmegyek boltba.Akkor is Ő jön ha mennem kell dokihoz vagy máshová.Igaz jönni szokott még valamelyik sógornőm is.Anyu vidéken dolgozik.
Jó lenne már túl lenni rajta.:)

Mi is csak az udvaron pancsoltunk.
Hirtelen ennyi.Jó hétvégét mindenkinek!Lindinek pedig jó nyaralást!!
Móni
 
 


Sziasztok,

Lindi jó nyaralást! Irigykedem ezerrel :-)))))

Móni kitartás!!!
Üdv
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Most lehet irigykedni :)

Sarti nagyon csodálatos. Az út nagyon hosszú, főleg ha az ember autója lerobban közben. Viszont a tenger, a táj, a víz szuper, csak az iszonyú meleg ne lenne (árnyékban 40 fok, éjszaka 31-re hült le).
 
 


Sziasztok!
Örömmel értesítek mindenkit,hogy 2010.08.16-án 19:05 kor 3480g és 51 cm megszületett Herczeg Tamás István.
Jól vagyunk mindketten.Ha minden jól megy szombaton megyünk is haza.
További jó hetet mindnekinek!
Móni
 
 


Kedves Móni!

Gratulálunk és nagyon jó egészséget mindkettőtöknek!

Aliz&Benedek
 


Kedves Móni!

Gratulálunk, egészséges hosszú boldog életet, és természetesen sok tejcit kívánunk Nektek! Puszi

az egész család nevében Kati
 


Móni!

Grarula a picurhoz!
 
 


Sziasztok!
Minden rendben.Tomi jó baba.Tesók imádják.
Móni
Kép Tamás
 
 


 
 


sziasztok, gondoltam megmozgatom kicsit a topicot :-)

Móni, remélem jól vagytok! Gondolok ám Rátok! Hogy bírod a 3 gyerkőccel?

Lindi, nem maradunk ám el a karatéról, csak múlt pénteken István végre átesett a fitymaszűkület megszüntető beavatkozáson, előtte meg totál beteg volt, valószínűleg jövő héten már megyünk REMÉLEM! Azóta sokat beszél róla annak ellenére hogy félénk volt az elején, de emlegeti hogy menjünk.

Visszatérve a "kuki problémára" hál' Istennek találtunk egy tündéri doktornőt itt Kalocsán aki Pécsen volt gyereksebész és Ő megcsinálta azóta minden reggel megyünk hozzá, de talán hétvégén már itthon is megy majd egyedül a dolog, csak amíg gyulladásban van szegénykémnek addig csak a dokinéni nyúlhatott hozzá..

Szóval nem unatkoztunk mostanában ahogy sosem :-)

Írjatok ha van egy kis időtök!

Kati
 


Sziasztok!
Jól vagyunk.Noémi oviba,a többiek itthon.Andrist néha elviszi a Dédi,hogy kicsit könnyebb legyen.Napközben még úgy ahogy elvagyunk.Az esti "műszak" a strapás.Mire mind a 3 gyerkőc megfürdik és ágyba kerül az az érzésem,hogy én a diliházba kerülök! :lol: :twisted: A párom késő estig dolgozik,nem ér haza addigra.Anyu meg vagy rá ér vagy nem.Anyós másik faluba.Igaz Ő azóta nem is volt nálunk mióta itthon vagyunk.Egyszer látta a legkisebb unokáját még a kórházban.Apósom még nem is látta.Pedig 2 hónap alatt volt idő rá.
Tomi szépen fejlődik.Múlthéten volt 4,90 és 58cm.Csak szopik.A cumitól öklendezik.Éjjel alszik.Elalszik 1/2 9-kor és hajnali 1/2 3-3ig alszik.Utána már csak reggel 1/2 7-kor kel.Egy rossz szavam se lehet rá.A "nagyok"nagyon szeretik.
Most úgy sikerült írnom,hogy itt van az Öcsém és lefoglalja a nagyokat.
Jó hétvégét nektek!
Móni
 
 


sziasztok!

örülök, hogy újra írtatok, már arra gondoltam, hogy befellegzett a topicnak.

Mi jól vagyunk, múltkor volt egy háromhetes szériánk betegségekkel, először nátha, majd láz, majd pöttyök a testén. Már dokibácsinál ingyen jegyünk van! Majd következett a 15. hónapos oltás. Nagyon símán ment, nem sírt és meg is dícsérte a doki.
Azóta szerencsére nem volt semmi gond.
Először aludt a hétvégén a szüleimnél (innen 60km), kicsit féltem, hogy hogy fogja viselni - de nem volt semmi gond. Csak mikor mentünk érte - ment ám a hiszti.

Huu, Kati nem lehet egyszerű ez a kuki probléma. Az én férjem is mindig aggódik emiatt. Már én is megmutattam a dokinak, de azt mondta hogy jó irányba haladunk és amúgy is van még ideje a fiamnak. De azért jobban odafigyelek rá! István hogy viselte ezt? Fájdalommal is járt gondolom. Csenge hogy van? Miket csinál?

Móni: elhiszem, hogy kész krimi lehet a három gyerekkel, egyedül meg végképp. Hogy tudsz pihenni? A nagyobbik fiad már nem ébred fel éjjel?

Nálunk az alvás még mindig nem a legjobb - mindig szomjas, 1-2x felébred és benyom egy cumisüvegre valót.

Mi találtunk egy nagyon kedves lányt, aki 4 órában mindennap vigyáz rá, így én visszamentem dolgozni. Úgy érzem, hogy így a fiamnak és nekem is jó.

nos, meséljetek ha lesz időtök

Aliz
 


Sziasztok!
Nálunk is zajlik az élet.Noéminek a jobb arca kedd reggelre bedagadt.Akkora lett mintha 1/2 zsömlét raktunk volna oda.Azon az oldalon fölül van egy lyukas tej foga.Irány a fogorvos,aki nem rendelt.Be Kalocsára a Zahoreczhez.Kifúrta a fogát,meg nyomott bele valami keserű löttyöt.Ma már csak olyan mintha szilva volna ott.Most Ő is itthon van.Előtte pénteken Andrist vittem orvoshoz,mert lázas volt.

Tomi ma kapta meg a 2 hónapos oltást.5250g és 59 cm.Napközben keveset alszik.
Én is izgultam Andris kukija miatt,mert a párom öccsénél volt gond.Szerencsére minden oké vele.Nappal már nincs pelusunk!
Sajnos fel kelnek a nagyok is éjjel,főleg inni.De van olyan,hogy észre sem veszem,hogy mikor jönnek oda mellénk.Így én néha átszorulok a másik szobába.
Pihenni nem igazán tudok.Most is úgy írtam,hogy Tomi szopizott közben és egy kézzel gépeltem.Andris alszik,Noémi sajnos nem.Estére nagyon nyafka lesz. :evil:
Megyek most gyorsan lerakom a kicsit éss csinálom a dolgom amíg alszik.(kb 20 perc,nem gondolná az ember,hogy ennyi idő alatt mennyi mindent meg lehet csinálni.:) :roll:
Móni
 
 


sziasztok,

Móni.... hát nem egyszerű :-) Nem is tudom mit mondjak... Én kettővel is alig bírok, a lakás egy romhalmaz, takarítás után másnap már mintha bomba robbant volna :-) Már feladtam hogy tiszta udvar, rendes ház címet kapjak :-)))))))

Aliz, megértem hogy visszamentél, ha lenne rá lehetőségem én is ezt tettem volna. Nem akartad inkább bölcsibe adni Benit, bár anyagilag az is horror. Én most kezdtem munkaügyben mozgolódni de csak jövő szeptembertől kezdenék ha lehet akkor Csenge menne bölcsibe, de addig akad valami érdemleges és hamarabb kellene kezdenem akkor elvállalnám, sajnos a pesti munkahelyemre nem nagyon tudnék visszamenni, és visszavárnak, de megoldhatatlannak látom hogy itt lakunk és ott dolgozzak, a bejárás iszonyú időbe kerülne, az meg hogy hétfőtől-péntekig ne lássam a gyerekeimet, na nem!!!

István amúgy egész jól vészelte a kukis dolgot, de még járunk kontrollra remélem nem tapad vissza neki, igyekszünk, mostmár ordítás nélkül megy a kukimosás és fürdi után az olajozás, és engedi hogy azt én csináljam. Sajna most éppen valami hasmenéses vírust szedtünk össze, de szombaton megy Miskolcra Mimamához azt már nagyon várja, én meg felszabadulok kicsit.

Ja én elfelejtkeztem a Csenge 15 hós oltásáról így 1 hónapot késtünk, de szerencsére nem gond, ja és zökkenőmentes volt.

Üdv Mindenkinek!

Móni kitartás!

Puszi
Kati
 


Sziasztok!
Rend nálunk sincs.Nálam kb 1/2 órát tart a rend.Andris egyszerűen nem viseli el,hogy rend legyen.:(A konyhában meg a nappaliban próbálok nagyobb rendet tartani,mert ha jön valaki hozzánk letudjam ültetni.:oops,:evil:
A délelőtt hamar elmegy.Mire Noémit elviszem az oviba,jószágot ellátom,begyújtok már 10 óra elmúlt.Valami gyors ebéd főzés két szopi között.Ha valahova menni kell máris borul a napi menetrend. :roll:
Tomi továbbra sem alszik napközben 3x20-30 percnél többet.Pedig álmos,látom rajta.Amúgy egy vidám kis fickó.
Hirtelen ennyi!
Jó hétvégét mindenkinek!
Móni
Így mosolygok a Papámra!
Kép
 
 


sziasztok,

ez a rend kérdése nálunk is kritikus dolog. Pedig Beni egyedül van, de mindig szétdobálja a játékait, utána már nem érdekli. Van, hogy eljönnek a kis barátai, ekkor igazán muris a helyzet. Férjemet nagyon idegesíti a rendetlenség, pedig igazán próbálok én is rendet tartani.
Tomi nagyon cuki. Az alvás dolog mindig kritikus. Nem írigyellek!!

Kati: gondolom, akkor majd valahol helyben szeretnél elhelyezkedni, mármint munka dolgában. Sok szerencsét hozzá! Ingázás?? Érthető, hogy szóba sem jöhet.
Nekünk bevált ez a kis munka+gyereknevelés dolog. Nekem jó és a fiamnak is - legalábbis gondolom. Majd szeptemberben megy Beni bölcsibe - ha még meg nem gondolom magam! Ti?

üdv, Aliz
 


sziasztok,

mos sajnos múlt héten megismerkedtünk a bajai gyerekosztállyal :-( Csenge vasárnap közvetlenül lefekvés előtt nekiesett a szekrénynek, pont a két szeme között, jó ronda lett, bevittük az ügyeletre ahol hányt egyet így Leih Gábor beutalt bajára ahol 72 órás megfigyelésre fogtak agyrázkódás miatt. Szerda délutánig voltunk bent, 3 nap alatt 3 kg-ot sikerült fogynom, hosszú lenne részletezni, Csengusz jól van, holnap megyünk kontrollra de a gyerekosztály kritikán aluli, a dokik és a nővérek is finoman szólva nem voltak sem barátságosak sem segítőkészek, 1-2 nővértől eltekintve, akik legalább nem voltak bunkók. Alig tudtam felvilágosítást kicsikarni valakiből, semmit nem mondtak, katasztrófa volt. De szerencsére itthon vagyunk, mára sajnos tökre taknyos lett, már hőemelkedése is van. A kötelező oltás így megint tolódik.
Szóval nem unatkozunk :-)))))

Amúgy megvagyunk, István ovizik.

Aliz, mi is elméletileg szeptembertől bölcsisek leszünk, a munkára visszatérve, Szekszárdra szerettem volna menni, az még belefér az ingázásba, de Budapest semmiképpen :-(

Móni, egy bátyai anyukával is sikerült megismerkednem, együtt jöttünk haza, mondtam hogy van virtuális ismerősöm bátyáról :-) Remélem jól vagytok! Csodálom hogy bírod az éjszakákat!

Hirtelen ennyi, azt hiszem ez is elég!

Vigyázzatok magatokra és a "Csibészekre" :-)
Kati

Képekben:
Kép
Kép
Kép
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron