Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Dharma jó volt a tali, jót dumáltunk. Bár a cukrászdázás lemaradt, úgy elment az idő :-)

Ági én kiflit adok Benedeknek úgy, hogy vagy előző éjszaka kint hagyom száradni, vagy megpirítom egy kicsit előtte (a védőnő javasolta). Így jobban törik, és kisebb darabok jönnek le róla. Meg fagyi tölcsért, az jól olvad a szájában, de nem tudom, hogy mennyire egészséges... De néha nálunk is voltak öklendezős esetek, ezt szerintem nehéz megúszni, mert meg kell valahogy tanulnia harapni és rágni...

Dharma azt beszéltük Zsiráffal, hogy hétfőn mehetnénk a ti környéketekre, ha ott van jó sétálós hely. Vagy Gödöllőre. :-D Ági nem tud jönni, nem ér rá a héten.
Lassan fixálni kellene, hogy hánykor találkozzunk.

KépKép
 


Köszi a tippeket rágcsa témában! :) Ezt a kifliszárítást kipróbálom majd.

Zsiráf, gondoltam ám, hogy te még nem adtál Nórának ilyesmit, hiszen ő még olyan pici! Lili is tudja ám nézni, ha eszünk, olyankor nyalja a száját és úgy csinál, mintha lenne benne valami, és persze mereven bámul közben.Már most mintha kunyerálna. :)

Vettem múltkor mini puffasztott rizs korongokat, de az meg inkább rátapad az ember nyelvére, szájpadlására és csak utána olvad meg, úgyhogy végül gyümölcsbe beletördeltem, úgy jól megpuhult. Bár ez meg nem volt ugyebár rágcsálás...

Én hazafelé fagyiztam ám! :) A Jókainál láttam régebben egy cukrászdát, most kipróbáltam, jó finom volt! Sajna itt a Centi környékén nem igazán van jó fagyis. Kétszer vettem egy helyen, de inkább kidobtam, annyira nem ízlett.

Szép időt a hétfői talihoz! :)

Ági
 


Na örülök,h jól éreztétek Magatokat :) Rossz nem lehetett ha még a fagyi is kimaradt :D És a gyerkők? Bírták a meleget?

Itt van egy nagyon jó kis játszótér,ahol van babáknak való hinta meg mini csúszda. Onnan el lehet kertek alatt sétálni a Vári cukiba,ami Bp. egyik legjobb cukija. Lehet tojás és tejmentes fagyit venni a babáknak :D És van etetőszék is :D

Nem tudom,h Nektek,h lenne jó. Nekem az a lényeg,h fél 7-ig mindenképp dokihoz kell érnem,mert megnézi Maját meg meg kell beszélni a következő oltás és ortopédiára beutalót kérni. Szóval nekem most jobb lenne,ha kerülten belül maradnánk,nem Gödöllőre mennénk :oops:

 
 

 
 

Hű Ági kellett nekem úgy igyekezni haza, lemaradtam a fagyizásról :-)
A gyerkőcök bírták a meleget, csak álmosak voltak...
Jól hangzik a helyszín Dharma. Akkor pontosan hol találkozzunk?
Legyen megint fél 4? Vagy 4?

KépKép
 


Sziasztok!

Dharma, jó lesz a helyszín. Csak majd írj vmi címet, meg talán azt is hogyan menjünk. Imádok idegen helyen vezetni... :evil:

Az időpontot tekintve sztm Nóra ígyis úgyis fog enni közben, de hát Beninek is 4 körül van uzsi, akkor talán jó lenne a fél 4 körül nem?
Dharma, Maja uzsi?
Vagy esetleg 2-3 körül telefonon pontosítjuk, kinek mikor a legjobb az indulás....
bár lehet, h nálatok már nem ilyen érzékeny a helyzet, szegény Nóra itt a legkisebb, aztán bonyolítja a helyzetet. Csak hát ő még azért nem viseli jól, ha álmos, éhes... De ha pont úgy indulok, h álmos, akkor odáig legalább alszik egy jót! (az a gond, amikor a cél előtt alszik el :) Persze elő szokott fordulni...)

most éppen felébredt :)

KépKép
 
 


Persze Zsiraf,érthető,így nekem igazából mind1,h fél 4 vagy 4,mert Maja amúgy sem időre eszik általában,meg ugye Neki már nem szopi meg tápi keverés van,hanem max viszek Neki egy banánt vagy vmi rágcsát és majd eszik fagyit meg itthon ebédel. Nem vmi nagy evő amúgy sem. Sokszor keveset eszik,úgyhogy éppen amikor éhes. De ha elmegyünk főleg játszóra,akkor amúgy sem lehet majd leültetni,h egyen :D Annyi,h akkor ha amúgy is ott leszünk és ilyen tájban,akkor lehet én elugornék Majával dokihoz,mert ott rendel közvetlen,ami egy 10-15 perces kiesés lenne belőlem,ha tudtok nélkülözni :D

Maga a játszó a Pemete téren van. Így meg lehet találni. Ott esetleg találkozhatnánk,aztán ha kijátszották Magukat,akkor mehetünk fagyizni :D Úgyhogy Orsi ne bánkódj,majd Te dupla fagyit eszel :D

Autóval nagyon könnyű. Rákosin végig kifelé Csömör felé ütközésig,ott balra és egyből fel a Timúr utcán jobbra. Lesz jobbra egy gyógyszertár,ami után picivel egy aszfaltozott út jobbra. Na ez elmegy egészen a játszóig,majd meg is lehet látni a teret. Kb 200-300 m. Remélem nem írtam bonyolultan :oops:

Orsi most nem tudom hirtelen,h Te autóval jönnél-e? Mert ha nem,akkor 31-es busz,ami felénk jön és akkor valahol találkozhatunk is.

 
 


hát igen, nem teljesen egyszerű, ahhoz még pici, h pl. bírja, ha éhes (bár ez nem kor kérdése...apja is elég nyügi tud lenni, ha éhes :)), de mindenesetre ő még gyakran eszik; de már nem elég pici, h minden mindegy legyen neki - pl. néha van neki már talán szeparációs szorongás is; zavarja a kakis pelus, nem mindig tud csak úgy tovább aludni stb.
Most az előbb elég sokáig megnyugtathatatlan volt, keservesen sírt, remélem holnap nem lesz ilyen. (pont ez a délutáni idő, 3 körül aludt el kocsiban, megállások idején felébredt visszaaludt, s így sokat aludt fél 5-ig, s mégis sírt. Holnap fél 4-kor sanszos, h teljesen fel is lesz ébresztve :) )

Az útleírást köszi, jó lesz!

Sztm legyen fél 4, s ha megengeditek, hogy szóljak, ha kicsit módosítanék, akkor telefonálok. (de ha valahogy nem lesz jól Nóra, akkor inkább nem megyünk)

KépKép
 
 


Nekem jó,elvileg az én számomat tudod,ugye?
Azért remélem nem jön közbe semmi,Nóri is jó kedvű lesz holnap és akkor tudunk talizni! :D

én párom is hisztis,ha éhes :D :D :D

 
 


Oké, akkor fél 4, és hívj Zsiráf, ha módosítasz. Persze, egyértelmű, hogy leginkább hozzátok alkalmaszkodunk, nem volt még olyan régen az a fél éves kor, emlékszem, hogy akkor sokkal nehezebb volt ugrálni.

Dharma én asszem autóval megyek, lusta dög vagyok :-)

Az én párom is hisztis, ha éhes. Úgy látszik ez pasi és baba dolog :roll:

KépKép
 


Azt hiszem Nóra újabb foga a finisben lehet, tegnapi sírás után ma se sokkal jobb...végülis 5-10 percig elvoltunk egy-egy dologgal, de csak oda jutottunk, h most rajtam van,s így jó - főleg ha nem ülök le :)
Szóval lehet, h MT-ben fogok sétálni, ha el tudok menni. :)

hú, ráadásul dörög az ég....

KépKép
 
 


Jajj esik! :-(

KépKép
 


bizony, esik. :(

Nóra meg elaludt rajtam, pedig mostanában enne. Szóval majd később eszik...

KépKép
 
 


Elég világos van, talán szerencsénk lesz, és hamar elvonul...
Benedek is nemrég aludt el, néztem is, hogy ha sokat alszik, akkor késni fogunk. Neki is már majdnem kijött az 5. foga, szenvedünk mi is rendesen. De úgy látom Nóráé rosszabb. Az első felső foga jön neki?

KépKép
 


?.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dharma 2010.07.05 13:44-kor.

 
 


No lányok? Hogy legyen? Most nézem,h senki száma nincs meg,nem tom Zsirafé hová lett. itt most állt el az eső. Süt a nap!

 
 


Király :evil: elkezdett esni az eső és mire találkoztunk volna melegebb lett,mint délelőtt volt. Sajnálom a talit :(

 
 


hát igen, tényleg sajna. De elég bizonytalan az időjárás, itt pl. megint esik.
Nóra aludt 4-5 között (MTben persze), 5 után mikor ébredt, akkor már egész jól elvolt, de akkor meg szopi következett...

KépKép
 
 


Sziasztok!

Na lányok,ha nem ment el a kedvetek azért jövő héten összehozhatnánk az elmaradt talit. Talán Ági is ráér...remélem :D

 
 


Sziasztok!

Ok..én is csak néztem, h nagy itt a csend, de én szívesen. Kár, h Nóra most elég sírós.
De attól még mentünk a héten ide-oda - amikor hordozom, akkor jól van :) Voltunk jógán, amit kb. először tudtunk végig csinálni, én is tudtam tornázni - na jó kis csalással, aki tartja, ő fogta Nórát közben ;) S relaxáltunk is! Nóra már a gátizomtorna alatt a cicimen ;) így nekem is jutott rendes, nyugodt relaxáció.
De ami újság, h voltunk Ringatón a belvárosban, s tök jó volt. Nagyon hamar odaértünk. 3/49-es Hév-vel (Sashalom) sikerült csak mennünk, s már azt hittem késünk, de 9.15-re ott voltunk (Operánál). Előző este kigondoltam, h menjünk, ha éppen jó a reggel, s nem vész az éjjel - na hát az mostanában egy kelés ejfél vagy 3 körül, egy etetés 4-5 körül, ami után régen aludt 7-ig, még régebben 8 ig, most meg 6 körül kel (bent marad a büfije ? ;) ) szóval miután ilyen lájtos éjszakánk volt :) akkor is, úgy gondoltam, menjünk, s nem bántam meg!
De 3 foglalkozás van egymás után, így
1, nem lett volna nagy vész, ha késünk;
2, tök jó, mert ingyen ott lehet maradni a következőn!
(Mondjuk én nem akartam feszíteni a húrt, eljöttünk, s így két etetés között meg is jártuk)
Nóra mindig nagy szemekkel nézi a hangszereket, de már simán azt is, ha szépen énekelnek, szerintem nagyon jó neki, h ott voltunk, leszünk. Ha van kedvetek, gyertek!

Ettől függetlenül persze hozzunk össze talit jövő hétre! Kinek mikor jó?
Közben kiderült, h van jóga csütörtökön kora délután is, így vagy kedden, vagy csütörtökön megyünk; a talit megbeszélhetjük ettől fgtleünl is, majd kiderül mikor hová jutok el. A Ringató meg szerdánként van délelőtt. (amire szintén tervezek menni, ha éppen úgy jön ki a lépés) de ezt se kell feltétlenül figyelembe venni.
Más azt hiszem nekem most nincs a jövő hétre....ja de azt hiszem védőnő, de most nem tudom megnézni, mikor.

KépKép
 
 


Sziasztok!

Igen, kár, hogy a múltkor rossz idő volt. Jövő héten nekünk szokás szerint a szerda bizonytalan, a többi nap jónak tűnik.

A héten mi meg tornázni voltunk a BBGo-ban, egész jó volt. Otthon Benedek mindig unatkozik, ha tornázom, és arénázik, de tornán jól elvolt az idegen játékokkal és a babákkal.

KépKép
 


Sziasztok!

Nekem a jövőhéten elvileg eddig még bármikor jó, gondolom, a nagy meleg miatt megintcsak délutáni program lenne, ugye? Én továbbra sem nagyon ismerem a kerületet, úgyhogy esetleg a Centit tudnám ajánlani - van játszótér (mondjuk ott mi még sok mindent nem tudunk csinálni :) ), vagy esetleg a felújított téren van egy kis szökőkút-féleség, meg padok is asztallal...

Ti hogy bírjátok a hőséget? Lili minden nap pancsolgat egy kicsit, úgy veszem észre, hogy egyre jobban élvezi. Nem tudtok a környéken (mondjuk úgy kb 20 km-es körzetben) valamiféle strandot, esetleg tavat, ahova el lehet menni pancsolgatni? Pl az erzsébetligeti uszodában van bármiféle gyerek medence vagy az csak szimpla uszoda?
 


Sziasztok!

Orsi, tök jó, h voltatok tornázni, majd mesélj még! Most megnéztem a hely honlapját, vannak ott mindenféle foglalkozások, amik majd érdekesek lehetnek...

Jövő héten elvileg megint a hétfő a legjobb, de mivel Dharma - ha jól emlékszem- elutazott a hétvégére, így nem hiszem, h ezt jól meg tudnánk beszélni. De végülis a többi nap is jó, szerda kivételével, szóval bízzuk Dharmára?
Igen, gondolom délutáni program lenne jó. Kár, h Orsinak már 6 körül haza kell indulni, én nagy melegben sokszor akkor szoktam indulni...sőt. Főleg mert a legtöbbször úgy is jön ki, h akkor, sőt 7-től aludna egy utolsó picit Nóra. De még mindig állandó változásban vagyunk a kajálás, meg az éjjeli kelések miatt, szóval velünk nem lehet tervezni :)
Strand van Zuglóban is. Emlékeim szerint pancsolóssal. Lili az udvaron szokott pancsolgatni kis kádban? Szerintem az bőven elég is a babáknak, nem? Én is gondoltam már rá, h kiviszem a kádat, bár mi alapvetően a házban hűsölünk és kész - szerencsére még nem nagyon melegedett át, bár ha így megy tovább akkor persze eljön az is.

KépKép
 
 


Sziasztok!

Igen,bocsánat valóban nem voltunk itthon. Szóval dobjátok fel,h melyik nap lenne esedékes,mert hirtelen nem tudtam kiigazodni :oops: Aztán én továbbra is tartom a múltkori helyszínt és utána sétálást a Vári cukiba.

Majd jövök,de még mindig tompa vagyok. Utálom a sátrazást és hétvégén így csak 2-3 órát tudtunk aludni. Meg mert dög meleg volt.

 
 


Háát a keddi tali megbeszéléséhez már késő van nem?
Akkor csütörtök? Neked hánykor is jó Zsiráf?
A 6 óra csak nekem van későn?

KépKép
 


Orsi nekem jó sztem a csütörtök.

Nekem még nem késő a 6 óra :D Legalábbis mivel Maja 8-kor fürdik ez még jó idő. Néha előfordul,h később,olyan 9 körül érünk haza,de akkor az már Majának késő,mert nyűgös lesz.

 
 


sziasztok!

Bocsánat, napokig (2 napig :) ) el voltam vágva a világhálótól! :D
Így a keddi tali megbeszélés tényleg későn volt nekem, amúgy jó lett volna, mentünk is sétálni 7-kor. Előbb nem merészkedtünk ki! :)
Na de tényleg, baromi meleg van - persze most már bent is,de azért mégse 33 fok - s "hivatalosan" se szabad kivinni a gyerkőcöket napközben, így tényleg marad az esti séta szerintem...
Ezen a héten azt hiszem se jógára, se Ringatóra nem megyünk a meleg miatt, így elég uncsi hét lesz..:( Talán csüt. du-i jógára mennék, ha enyhülne az idő, de nem fog.
Szóval nekem is jó a csütörtök 6 óra. De talán fél 6-t is megpróbálhatjuk :)

KépKép
 
 


Csak gyors,nehogy lemaradjak. Jó nekünk is a holnap. Igazából később sem lenne hűvösebb :?

 
 


Részemről a holnapi talit lemondanám, szintén a nagy meleg miatt. Másrészt "gyalog" mennék a Pemetére, ami tovább növeli a kellemetlenségeket...

Bocs a késői reakcióért meg a negatívságért!
 


Ági, természetesen tudok segíteni a transzportban. Te s Lili bizti befértek a mi kocsinkba, már csak a babakocsit kéne kitalálni... :) Orsi segítségével megoldható.
Kérdés, h most Orsinak jó-e a tali, s hogy mi lesz?
Mi most voltunk egyet sétálni - amíg nincs dög meleg - s kicsit felhős volt az ég!!! Aztán majd meglátjuk, mi lesz!

Döntsetek mondjuk délig a taliról, mert ha éppen jól jön ki Nóra-kajálást illetőleg, lehet, h mégis mennék jógára, mert akadt egy kis sürgős elintéznivalóm is az Őrsön. De ha lesz, én benne vagyok a taliban!

KépKép
 
 


Sziasztok!
Tegnap nem nagyon tudtam mit válaszolni, mert nagyon beálltatok a 6 órára, nekünk meg az nem jó, mert Benedek 6-kor már fáradt, 7-kor muszáj fürdetni. Aztán este mondta Zoli, hogy nekem kell elmenni a leányzóért, aki ma érkezik haza a táborból, szóval sajnos részünkről le kell mondanom a talit. Bocsi! :-(
Fagyizzatok egyet a mi egészségünkre is!

KépKép
 


No lányok akkor majd nézünk valami emberibb időt,amikor már remélhetőleg a lakásba legalább meg lehet maradni. Mert úgy látom,h Orsi nem jön,Zsiraf menne jóga,Ági szintúgy nem jönne,én meg megdöglök a melegtől minnyá :twisted: Ez az elviselhetetlenség határa :?

 
 


hát eléggé elviselhetetlen a meleg.
jógára nem mentünk. Ezért se, de újra van kb. napirendünk, s 1-2 eszik Nóra, s 2-kor van a jóga, szóval nem.

KépKép
 
 


akkor majd csak kitalálunk egyszer egy jó időpontot...

KépKép
 
 


Zsiraf király!!!! Majának is van,h kiszámíthatatlan lesz a napja (bár már elég ritka,inkább volt) és akkor egy idő után beállt egy más ritmusra,mint előtte volt. Most már csak pici változások vannak a napjaiban. Most pl azt vettem észre,h a délelőtti alvása az maradt. Akkor alszik jó 2-3 órát. És délután egy pöttömnyi, kb 1 órás szunyálása van. Kaja meg értelemszerűen a délelőtti hosszabb alvás után és amikor látom utána,h enne :D

Tegnap olyan aranyos volt :D Evett sültkrumplit. Azt mindig csak odaadom a kezébe és ahogy járkál elmajszolja :D Aztán amikor már nem kellett Neki akkor is jött az adagjáért és ment a kutyához,nyújtotta oda neki és mondta!,h "egyél" :D :D :D

 
 


Aranyos Maja a sültkrumplival!

napirend, ja. 3 napja megoldódott a sok éjjeli felkelés: melege volt, mikor vékonyabbat kapott, aludt 5-6-ig. Persze ma megint melege volt, de nem csoda, én se aludtam egyfolytában, még tegnapelőtt se, mikor ő igen. Szóval így már nincs hajnali szopi, hanem kora-reggeli van, így lehet neki 10-órait adni (mert a 8-as reggeli után nem tudtam). S így ebéd 1-2, uzsi 5 körül. Vacsi 8 az már rég fix.
Ma mondjuk elég korán, 5 után nem sokkal evett, mégse adtam neki reggel, hanem elindultunk a piacra, s hazafelé elszenderedett, így 10 kor fog enni 5 után!...
de most ébred

KépKép
 
 


Sziasztok!

Azt hallottam, jön az enyhülés, hátha sikerül majd másik talit összehozni!

Napirend: Lilinél régebben is nagyjából megvolt, igyekeztem tartani a szoptatások idejét, persze nem túl szigorúan, csak hogy kiszámítható legyen a napunk. Aztán persze előfordultak nagyobb csúszások, változások közben, főleg akkor, mikor heti egyszer 2-re jártam masszázsra, akkor tuti, hogy úgy evett, hogy pont akkor kellett neki, amikor nem voltam itthon. :) De aztán mikor egyre srűbben alakult így, akkor át is álltunk 1 körüli evésre.

Most szegénykémnek elég durva melegkiütése van, tegnap elmentünk vele bőrgyógyászatra, mert már ekcémára gyanakodtunk. Hátul végig a nyaka, egészen a füle tövéig piros és érdes, először csak pöttyös volt, mára már szinte összefüggő. Kapott kenőcsöt és Fenistil cseppet, estére máris sokkal jobb volt, már nem is piros, inkább sárga.. Úgy sajnáltam már, mikor állandóan a fülét vakarászta, tépkedte, ott viszket neki legjobban. Meg állandóan vizes is a haja a tarkójánál. Már hajvágáson gondolkodtam.. :)

Amúgy képzeljétek, olyan ügyes, mert már "beszél"! A szobájában a szekrényen öntapadós tapéta van, állatos. Kiszúrta magának a bárányt, és amint bemegyünk a szobájába, mondja is, hogy "báá" és spurizik oda megtapogatni. Mondja még, hogy: apaa, papa, baba (főleg, mikor olyan üvegből adok neki enni, amin baba van), ábn (ez Áron akar lenni), áb (Ábel), paa (Panni), nnyaaa (ez gondolom, én lennék :)) Egyfolytában fel akar állni, este is, ha letesszük aludni, már áll is fel és matat az ágy végében. :)

Dharma, nektek változott valamit az esti altatás, ahogy Maja tudott már állni, járni? Én úgy veszem észre, hogy megszűnt az, hogy fürdés, vacsi, szunya - mert valamiért mindig felélénkül mostanában. De lehet, hogy csak a meleg miatt..
 


Ági nagy-nagy koppkopp,mert nem akarom elszólni,de ilyen téren Majánál megfogtam az Isten lábát. Félek is,h majd a kistesónál nem lesz ilyen szerencsém. De Ő gyakorlatilag már 2-3 hós korától végig alussza az éjszakát és ebben nagy változás nem is nagyon van. Hónapok óta ugyanaz a rituálé,h este fürdés,evés,fekvés és ezalatt az idő alatt egyszer fordult elő,h az alvásra rá kellett segíteni.
Az állással igazából csak annyi volt,h a nappali alvásokra kellett rásegíteni egy ideig,mert letettem és egyből állt volna fel. Annyi,h tapasztalgattam,h mennyi alvásra és mikor van szüksége és ezt ha jól eltaláltam,akkor azzal sem volt gond. A járás ilyen téren már nem volt mérvadó,mert az ágyban nem tud rohangálni :D

Kiütése Majának is van,de hála égnek nem ilyen durva :shock: Azért örülök,h nem ekcéma volt,mert arra nagyon oda kell figyelni akkor.

Zsiraf Majának volt egy időszaka,amikor olyannyira nem akart este enni,h a szokásos 120-150 mili helyett jó ha 30-at megevett :o De szerencsére Nála sem kellett már jó kora reggel pótolni az elmaradást.

 
 


Sziasztok csajok!

Itt a lehülés! Találkozzunk gyorsan-gyorsan! :)
Ma? Vagy szerdán?
Hánykor?
Ági szívesen besegítek én is a szállításotokba. A mi babakocsinkkal tele a csomagtartó, de gondolom a tiéd befér hátra Benedek mellé, nem?

Benedek továbbra is rengetegszer felébred éjszaka :-( Pedig kínomban kipróbáltam Zsiráf a vékony takarós módszeredet, de nála sajnos nem ez a gond. Gondolom a foga...

KépKép
 


Dhamra, Lilit egyébként én is "mintagyereknek" tartom, nagy szerencsénk van vele, hogy elsőre ilyen kegyes hozzánk a sors. Ez a rosszabb alvása csak a napokban van, remélem, hamar túllép rajta! Csak attól félek, nehogy kipotyogjon a kiságyból, hiába van leengedve! Én is mindig azt mondom, hogy Lili jó kis kedvcsináló a második babához! :)

Küszönjük a szállítást, igénybe is vesszük majd! :) Annyi csak, hogy a nagy babakocsink első kerekei érdekes módon elromlottak: szétnyílt középen a felni, így a gumi is leeresztett. Szombaton visszavittük, most várunk a kerékcserére. Még szerencse, hogy múltkor vettünk egy sportbabakocsit, az ernyőre csukható, úgyhogy biztos befér bárkihez majd! :)

Ma még kellemes az idő, szerdára 34 fokot mondtak... Meg nekünk ma Apa itthon van, úgyhogy nem lépnénk le Lilcsóval. :) Viszont, ha megbeszéltek valamit szerdára, akkor szerintem tudunk csatlakozni!
 


Sziasztok!

Látom felmerült a szerdai tali. Sajna mi holnap utazunk el 3 napra,úgyhogy nekem szerda tuti kilőve. Nagyon sajnálom! :(

Orsi sajnálom,h ilyen rosszul megy most az alvás :( Másik fórumon is van baba meg egyik ismerősöm is írt,h Náluk is gondok vannak ezzel. Kitartás,sok energiát!

Ági Nektek úgyszint!!! Remélem nem lesz az,mint egyik ismerősöm kislányánál,aki szintén nagyon jó alvó baba (volt),de amióta betört a meleg nem olyan jók az éjszakák :(


Maja új szava a szia :D Úgy mondja "tia" :D

 
 


Hát, ha Dharma nem tud jönni, akkor lehetne itt a környéken találkozni esetleg...? Zsiráfnak gondolom, jó lenne. :) Orsi? Mondom, nekem a múltkor az a jókai-féle fagyi nagyon ízlett, esetleg megnézhetnénk. Mondjuk találkozhatnánk ott, aztán elsétálhatunk itt a Centin a "vízeséshez", bár egyikünk csemetéje sem szaladgál még éppen. Bocs, nekem csak ennyi a helyismeretem! :D

Aranyosak, ahogy beszélnek, Lili már azt is mondta, hogy cica (tszitsza). Nekem olyan fura, hogy szinte mindent ért, amit mondok, és ő is tudatosan használ már pár szót, mint a kukk, felismeri, ha babát lát, na meg persze apát. :o)
 


haló, haló! Tényleg enyhült egy kicsit tegnap, mentünk is ki azt hiszem 3 körül, gondoltam is rá, h találkozhatnánk (nem olvastam a fórumot...), de aztán amint elaludt Nóra már fordultam is meg, rengeteg dolgom van itthon! :) S neki meg mindegy hol alszik, sőt az udvarban azért jobb. Ma meg jógáztunk, ki is fáradt, s alszik. Kár hogy azt éjjel kéne... ;)
Orsi, hajrá az éjszakával, nyugi kelünk azóta mi is. Nem tudom, mi van most Benin (ruha, takaró), de minden gyerek más, s én Nóránál se tudom soha, h melege van, fázik; szóval nem is mondanék semmit, de azért próbálkozz nyugodtan, ruha levételével, ha még van mit :D
Ráadásul nemcsak azt nem tudja az ember, h melege van-e, hanem lehet, h tényleg a foga fáj, vagy valami tök más. Nóránál is lehet bármi, most meg éhes is lehet, mert érzem, h kevesebb a tej. Tápszert persze nem fogadja el.
Holnapra már hőséget mondanak, de mindegy megbeszélhetünk valamit. Illetve mivel én úgyse vagyok egyszerű eset ;), beszéljetek meg valamit, aztán majd csatlakozunk, vagy nem, úgyis itt császkáltok majd a környéken!

KépKép
 
 


Helló!

Közben nekem nem lett jó a holnap, mert Apa megint itthon lesz, intézzük az új autó vásárlását.. Ne haragudjatok, de remélem, aztán nyugisabb napok következnek!
 


Nem baj Ági, úgyis arra gondoltam, hogy fura lenne, ha megint kihagynánk Dharmát. És végül az eső is esett...

KépKép
 


Sziasztok!

Orsi de drága vagy! :D Nem lett volna gond,ha taliztok,max irigykedtem volna :D De aranyos vagy,h gondoltál rám!

Holnaptól rosszabb időt mondanak,úgyhogy meglássuk mi lesz jövő héten,aztán értekezünk,h hátha esetleg talán...

Tábor nagyon jó volt,bár szívesen festegettem,rajzoltam volna többet,csak Maja nem annyira adott rá engedélyt :D
De az első akciója,amikor megérkeztünk,h fél percre elfordultam és már belekortyolt a festékbe :shock: Jó alaposan....gyorsan vittem a mosdóba,szerencsére kihányt mindent meg víz alapú volt a festék,így nem lett baj. Szóval egy percre sem lehetett figyelmen kívül hagyni.
A másik nagy akciója,h egy francia ágyas szobában voltunk. Éjszaka arra keltem,h gyerek nincs az ágyon :shock: Lenézek a földre és ott aludt édesdeden :D És még csak meg se nyikkant,amikor leesett. Még szerencse,h direkt az egyik takarót letettem,mert számítottam erre. Szóval az tuti,h még messze van a rács nélküli ágy időszaka :D

Maja ebben a melegben csak korábban kel,de éjszaka nem kel fel. Most bevittem a szobájába vmi szerkentyűt,ami elvileg fúj egy kis hűvös levegőt,de éppen,h vmennyit és azt se közvetlen Rá. Bár holnaptól enyhülés,remélem jobb lesz. De rajta is alig van csak egy body meg egy vékony lepedővel takarom be,h a dereka nehogy megfázzon.

Tegnap "szereztem" 2 vendéget pedikűrre,akik remélem állandóak lesznek. Sőt! mondta a férj,h mivel a gyerek már 3.5 éves,ezért a felesége lassan már visszamegy dolgozni (fodrász) és csinálna Neki egy szalont. Kérdezte,h érdekel-e majd,elmennék-e műkörmös,pedikűrösnek Hozzájuk? Mondtam,h-h a viharba ne :D Remélem összejön,de majd vmikor tavasszal,mert kicsit még azért maradnék Majával meg jó lenne ha addigra meglenne,h hova költözünk,h bölcsit találjak.

 
 


Szia Dharma!

Lemaradtam, ezek szerint vmi képzőművész táborban voltatok? Tök jó! Azt már én is hallottam, h a kisgyerekek szeretnek a földön aludni! De jó, h nem lett Majának baja!

Jó lenne talizni, mert hosszú itt irkálni, nem meséltél mostanában, h áll a költözés, de ezek szerint még leginkább áll?!

Viszont mi meg jövő hét végétől megyünk nyaralni, így lehet, h jövő héten már lesz dolgom a készülődéssel, meg van 1-2 progi, s nem tudok talizni. De nyugodtan talizzatok, aztán augusztusban már biztos enyhébb lesz az idő ;), s nem lesz gond...

KépKép
 
 


Sziasztok!

Hű Dharma nekem ez a festékes sztori tűnt elég durvának. Én biztos nagyon betojtam volna. :-S

Augusztus első két hetében mi se leszünk, talán még össze lehetne hozni a jövő hét elejére egy talit, ha rávesszük Zsiráfot, hogy ne rontssa a morált :-P

Benedek újabban 5-kor kel. (Meg előtte 2-kor és 4-kor, de olyankor visszalszik). Vicces, de kezdem várni a telet, amikor jó sokáig sötét van. :-) Pedig nálunk nincs is nagyon meleg, mert nappal klímázunk.

KépKép
 


Zsiraf lehet szita az agyam de most hova fogtok menni nyaralni? :oops:

Úgy látom ez az ógusztus mindenkinek a nyaralással fog telni. Mi is megyünk első körben a hónap első hetébe pár napra,bár ez még függ sok mindentől. De a 20-ai hetet teljesen ott töltjük. Már nagyon várom :D Most mondta a szomszéd,h várható,h pont a 20-ai héten lesz ilyen 45 fokos hőség. Na azt azért nem lehet máshol csak a Balaton partján bírni :D
Nekem a hétfő kivételével azt hiszem jó a jövő hét,ha esetleg még hét elején Zsiraf el tud szabadulni.

Ági?

Jah igen,lehet efeljtettem írni. Anno az iparra szerettem volna jelentkezni,mert már középiskolába keramikusnak tanultam és szerettem volna folytatni. Emiatt jártam előkészítőre és onnan hívtak most ilyen alkotótáborba. Nagyon jó volt,mert gyakorlatilag ingyen volt csak annyit kért a tulaj,h fessünk két falra ilyen népmese figurákat. Sajnos én Maja miatt nem sokat tudtam tevékenykedni,egy Hamupipőkét festettem,de már az arca,keze,lába nem fért bele. Kevés volt ez a 3 nap.

Orsi én csak azért várom a telet,vagy inkább az őszt,mert nagyon szeretek jól bebugyolálódni éjszaka a takaróba meg már vinném magamon Maját :D Egyéb okom viszont nincs arra,h várjam :D
Jah,hát én is nagyon megijedtem. Vittem is,h meghányassam,de magától megtette. Meg szerencsére ez nem mérgező festék volt.

 
 


Sziasztok!

Nem sokat aludtunk a napokban, s nappal se sok időm van. A ma éjjel azért enyhülést hozott, csak 4-kor kelt, ami az eddigi 10-12-2-3-4-6 és hasonló sorozatokhoz képest igazán semmi. :)
A héten már gyakorlatilag nem vagyok, majd beszélünk augusztusban, legyetek jók, jó fogzást és egyebeket :),
jó nyaralást!

KépKép
 
 


Na jó, kedd Zsiráf nélkül, vagy majd valamikor augusztus?
Zsiráf nagyon jó nyaralást, és sok alvást!

KépKép
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: