Új privát üzeneted érkezett!

Hű, monke, elég kalandos lehetett, te pedig egy hős vagy, hogy ekkora nagy fiút szültél! Huhh.. :)

Megvolt ma Lilcsó születésnapi bulija, nagyon jól sikerült! A torta különösebben nem volt neki nagy élmény, még szerencse, hogy csak picit csináltam, mert hát finomnak sem volt mondható.. :D Zabpehely rizstejben megfőzve, kis almával, majd megsütve. Tetején vanilia puding van - ebből elsőre dm-es bio vaniliás pudingot csináltam rizstejjel, de annyira rémesen rossz és csúnya volt, mellesleg elég folyós is maradt, hogy a végén sima tejből főztem hagyományos pudingot. A marcipánt keresztanyukája csinálta, mostanában az oroszlánok a kedvencei.

Íme:

Kép

KépKép
 


Jaaaj,hát tegnap erről le is maradtam :oops:
Isten éltesse ezt a nagylányt!!!

A torta nagyon jól néz ki :) Azért enni evett belőle?
Jááj,a rizstejet én sem szeretem,vettem anno a bionagykerbe 3 dobozzal,de olyan íze van,mintha cukros vízbe rizset jól összeráznánk és leszűrnénk :? Bár Maja itta :D És nagy előnye,h a sima tejjel szemben nagyon sokáig eláll.

Nem találom a tornás dvd-t,most töltöm,találtam itthon valamilyen bontatlan cd-t,remélem arra rá tudom írni és arra gondoltam,h ha mentek holnap ringatóra akkor mi is megyünk és elviszem.

 
 


Sziasztok,

Hát... nem hősiességnek nevezném, hanem nagy mázlinak, hogy nem lett belőle baj.


Nagyon szép ez a torta, Isten éltesse Lilit! Halál jól néz ki az oroszlán.

Rizstej elég felejthető, viszont a zabtejet próbáltátok már? (Vegabond (?) márkájú)
Az nekem jobban ízlik, emlékeztet a müzlire.
 
 

 
 

Haló!

Nem jön ma vki a hordozós hétre???

 
 


Dharma, csak most olvastam, de gondolom, Ti sem mentetek ebben a "remek" időben..

Holnap megyünk dokihoz, egy éves méricske + valamilyen coccus oltás.

Szegény Lilinek most jönnek újabb fogai, az alsó negyedikek, ráadásul mind a kettő. Kicsit szenved most, ez biztos jobban fáj, mint a metszők..

Szóval a rizstej miatt lehetett rossz a puding? (lehet, amúgy is rossz lett volna, amilyen szaga volt..!) De végülis úgy döntöttem, hogy elkezdek tejet használni a kajájához, a mai főzelékébe is abból tettem, úgyis csak pici kell belőle.

Nem evett ám a tortából! :o) Igazából nem is kellett volna miatta ilyen "szűz" tortát csinálni, bele sem nyalt, meg nem is túrta szét meg semmi. A gyertya tetszett, nyúlkált volna a tűzbe persze. :o)

Mi az a hordozós hét?

KépKép
 


Ági én nem tudom,h a rizstejtől-é,de az biztos,h annak sztem elég pocsék íze van. Amikor volt a másik fórumon az egy éves babatalálkozó akkor egy nagyon jó cukrász csinálta az egyik tortát és az is rizstejből volt. Hát nem tudom...

Ez lenne a babahordozó hét:
http://www.babahordozohet.hu/kesztyugyari-programok/

Előadások,hordozóeszközök kipróbálási lehetőségei és különböző standok vannak. Ami nagyon jó,h itt pl Monke meg tudná nézni az összes Magyarországon kapható mosható pelenkát. Amikor én vettem nekem nagyon hiányzott,h nincs egy hely ahol az összesről tudnék érdeklődni. Nah,itt egy évben egyszer megteheti az ember,h elmegy,megnézi,megtapogatja...

 
 


igen, én is tavaly ilyenkor hallgattam ott előadást a pelusokról, s néztem meg az összeset, aztán döntöttem. (Monkéval már beszéltem amúgy közben, de igen, érdemes lenne elmenned Móni!) Szóval dharma, én már jóval Nóra születése előtt megvettem (Bambino mio szettet, s párat másból kipróbálni), s majdnem születése óta használom is. Én ezt szoktam meg nekem ez természetes. Az számomra elég durva, h kidobunk hetente fél kukányit. Az eldobható max arra van, h utazzunk. De mikor utazáskor a rokonoknál a paprpelusból jól kifolyt minden, akkor inkább ott is ment rá a mosható ;) Nekem jó a papírbetét bele viszont, annyira nem drága, s ki is lehet mosni pisi esetén. viszont Nóa egy kakigyár, szóval kell az oda ;) Dharma, te milyet használsz?

KépKép
 
 


Nekünk bambusz popinunk van. Meg két darab kawai. Ez igazából nem szív annyira jól,mint a popin,úgyhogy csak végszükség esetén használom. Most szeretnék még venni pár darab prefoldot meg 1-2 gyapjú külsőt éjszakára,mert egy törpevízmű lett a lányom :D Bár mi utazáskor szintén eldobhatót használunk pont az ellenkező van nálunk,mint Nálatok. Mire odaérünk,h peluscsere már átázott az egész ruhakollekciója a moshatóba.

Egyébként ma elmentem a hordozós hétre. Csak kutyafuttába,mert így is késtem a fodrásztól. Ki szerettem volna próbálni egy csípőhordozót,de nem volt :( Ellenben rám kötötték barátnőm kisfiát (mert Maja nem hagyta) egy olyan kötéssel,amit már próbáltam,de még nem az igazi. És naggggyon jó volt :D
De van 10 tombolám és akarom a fődíjat :D :D :D Drukkoljatok holnap :D

Voltam vezetni. Iszonyat jó volt :D Erre már nagyon rég vártam.

Ági na mennyi az annyi? Mekkora a lányka?

 
 


Hordozós hét: megkaptam férjemtől, hogy nem is használom a manducát... :D Tényleg még csak egyszer használtam, de azzal érvelek, hogy majd a második babánál sokkal de sokkal jobban ki fogom tudni használni. ;)

No, kérem, Lili 8,5 kiló, 75 centi. Azt mondták, picit alacsonyabb a súlya az átlagnál, de formás. Úgyhogy minden oké. Nagyon rossz emlékei lehetnek, mert már a vetkőzésnél, méricskénél is sírdogált, meg nyújtogatta a kezét felém. De nem volt gond, hazafelé el is aludt a drága. Szerencsére nem lett semmilyen mellékhatása a szurinak, és ma szépen tisztán kimondta, hogy "anya". :)

KépKép
 


Sziasztok,

Igen, kaptam közben egy nagyon részletes tájékoztatót pelenkákról, de még nem rágtam át magam rajta:) mindenesetre köszönöm!

Tavaly kellett volna elmennem erre a rendezvényre, őszintén szólva nincs kedvem egy még nem járó gyerekkel bebékávézni a nyóckerbe, csak ha nagyon muszáj:(

Tényleg, van olyan előadás, amin még voltatok, és tetszett?

Én Singer Magdolnára lennék kíváncsi,de hálistennek az ő témája nem érint személyesen.


Manómuzsikát (csütörtöki babaprogram a ligetben)
reklámoztam itt múlt héten, visszavonom...
Minimum 2 éves gyereknek való szerintem, nekem ellenszenves volt az egész, de nagyon:(
Ettől függetlenül, ha nagyon nincs más program, akkor megyünk.


Dharma,
Nekem karikás kendőm (is) van, imádjuk.

Egyszer kölcsönöztem egyet a www.hordozo.hu-któl, aztán vettem sajátot. Érdemes kipróbálni tényleg.
 
 


Hahó!

Ági akkor tényleg nem egy vasgyúró Lili :D Maja is amikor mértük 16 hósan 9090g volt. De legalább sokáig elbírom :D
Mi most kaptuk vissza a mandit és Maja is újra imád rajtam lenni,úgyhogy hajrá! :D

Monke Maját én is az első 3 hónapban karikásba vittem,van nekem is. De most szó szerint rámszerelte a tanácsadó csaj,teljesen más volt. Nekem nagyon jó. Majának sajnos kevésbé :( Ő jobb szereti a csatosokat,több benne a szabadsága.
Egyébként amíg át nem nézed a dm-be lehet kapni jó áron ökopelust.

Ma voltam az első előadáson,de Majára figyeltem és,h ne tapossa el a földi,kúszó babákat :D Szerdán érdekelt volna az éjszakai élet a gyerekkel c. előadás,de pont akkor voltam vezetni :(

Monke akkor voltatok? Mi volt pontosan?

 
 


Sziasztok!

Remélem, már mindenki szépen meggyógyult!

Dharma, tudtok jönni kedden a korábbi ringatóra? (Megírom a számomat priviben.) Múltkor Lili jobban részt vett a játékokban, viszont jó nagyokat ásítozott a végén már. De bevált, hogy vittem neki a tízórai gyümölcsöt, megette, utána pedig aludt egy jót a szép időben a babakocsiban. Ha nem esik, most is így csinálom majd.

Holnap tervezem, hogy elmegyek a bbgo-ba pilatesre, pénteken meg a babás alakformálóra. Aztán majd meglátjuk, hogy összejön-e.. :)

Lili elkezdett rosszul aludni. :( Mostanában fel-felébred sírva, aztán nem lehet csak úgy megnyugtatni, mindig fel kell venni, mert teljesen felébred. Ma pl f4-kor csinálta először, aztán meg nem is tudom, f6 körül, elaltattam, visszatevésnél keserves sírás, megint elalvás, megint sírás. Próbáltam aztán nem kivenni, csak visszafektetni, hát úgy sírt, hogy nna, még a könnye is folyt. Úgyhogy átvittem hozzánk, úgy végül elaludt. Remélem, nem lesz ebből rendszer és hamar visszatér a régi jó alvókája...

KépKép
 


Hahó!

Nagy a csend :roll:

Ági ne haragudj,h csak a privire válaszoltam,ki is ment a ringató a fejemből. Tegnap jöttek lakásnőzőbe meg körmözni voltam,úgyhogy sehogy sem fért volna bele :( Nagyon el vagyok most havazva,mert ha nincs valami elfoglaltság sem ülhetek ide,mert azt Maja mostanában nem tolerálja. No,nem is baj :D

Másik fórumon is volt kb pont ilyenkor több babának ilyen időszaka. Nehéz volt tényleg,de elmúlt. Remélem Nálatok is így lesz. Maja mostanában máshol nem hajlandó elaludni. Mivel manapság elég sokat van másnál,mert nekem megy a rutinom,így gyakorlatilag alig alszik mostanában nappal. mire hazaértünk meg nem is akar. Ha itthon vagyunk is nehezen alszik nappal. Lehet lassan-lassan eljön az,h nem alszik nap közben? :roll: Azért elég korai lenne :D

 
 


Sziasztok!

Ági, ha f4-ig alszik Lili, az tök jó. Nórának az utóbbi 2 hónapban 4 db olyan éjszaka volt, h csak 4 körül kelt fel először. (2x azért nem kelt, mert kapott lázcsillapítót, mikor beteg volt - s az fájdalomcsillapító is) Meg most a héten még 2x - mert most is kap ;)
De nem is várható el egy babától (fogfájástól fgtlenül sem), h 7-7 ig aludjon. Van ilyen, de ezt jószerencsének (na meg tápszer) kell tekinteni, nem elvárható viselkedésnek. S több szempontból is jó egy babának, ha kel éjjel... Lsd Éjszakai gondoskodás c. könyv, szerzője egy 8 gyermekes édesapa, gyerekorvos. A fentieket onnan idéztem, vagyis csak nagyon-nagyon röviden összefoglaltam, de egy könyv az egy könyv - s még nem is olvastam. ;)
Csak hogy ne nekünk, akinek kel éjjel a babája, kelljen rosszul éreznünk magunkat, h a gyerek "nem viselkedik rendesen"....
Na persze az anyukának néha fárasztó, s nem ér rá fórumozni (sem) - de ez sem tragédia :)

KépKép
 
 


Dharma, jó nagy a pörgés akkor nálatok! :) Van nagyjából valaki fix, aki tud Majára vigyázni vagy pluszban még azt is mindig meg kell szervezni? Jaj, csak ha belegondolok, hogy majdnem minden nap összekészíteni a kis pakkját, az sem kis meló! :)

Zsiráf, igen, igaz amit írsz, csak hát minket Lili elkényeztetett, mert már fél éves kora előtt szépen átaludta az éjszakákat. :)
Szerencsére, azért most sem olyan vészes a helyzet, csak ráadásul most még beteg is lett a drága. Tegnap du. belázasodott, még reggel is meleg volt, aztán végül sikerült levinni, csak elég nyűgös szegényke. Plusz nagyon úgy tűnik, hogy szenved a fogával megint, az is lehet, hogy láza is attól lett.. Mindenesetre majd meglátom reggel, hogy mi a helyzet, hívjak-e dokit vagy sem.

Nálatok mi baja Nórinak?

KépKép
 


Sziasztok!

Nah Ági most,h írtad Maja alvókájába is változás állt be :D Mostanában 5 körül kel. De ezt betudom annak,h mostanában nagy a pörgés körülötte és ez picit most Neki fel kel dolgoznia. Ettől az óraátállítástól tartottam,h akkor most 4-kor kel,de nem. Sőt!
Szerencsére a pakolászással nincs nagy dolgom,mert már nem kell Neki 3 garnitúra ruha,textilpelus,tápszer külön,ahhoz külön cumisüveg,stb...Általában mivel minden napra van valami az útravaló be van mindig pakolva csak a pótolandókat kell feltölteni (pelus,cumisüveg...).
De a vizsgám sikerült :D Szerdán már forgalomba megyek. Tegnap meg továbbképzésen voltam és olyan jó dolgokat tanultam. bár ez egy haladóbb tanfi volt,de nagyon hasznos az nem kétséges.

Egyébként sztem Nekünk azért is elszik Maja olyan jól,amit Zsiraf ír,h Ő mindig kapott tápszert és az ugye lassabban emésztődik.

Kb 4 hónapja mondogatja Maja a "csuács" szót. A napokban végre rájöttünk,h mit is jelent :D Cumi :D

Aztóta alvás terén egyébként,h álltok?

 
 


Dharma, gratulálok a vizsgához! A forgalom jó lesz majd, meglátod! :)

Az alvás már jó, szerencsére csak átmeneti helyzet volt. Most mondjuk megint beteg, tiszta takony szegény Lili, remélem, hamar elmúlik majd...

Ez a csuács.. nekem szinte elsőre a cumi ugrott be róla! :)

Lili meg már mondja, hogy gyűrű, csat, zsepi... ha kérdezem, milyen erős, akkor nyögve összeszorítja az öklét (hogy honnan veszi...???), meg sok-sok mindent. Kedvencünk, mikor a békát mondja: bekkam. :)

KépKép
 


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni gyerekorvos témában. Most vagyok 30.hetes kismami és érdeklődnék, hogy melyik gyerekorvost ajánlanátok a 16. kerületben?

Segítséget előre is köszönöm.
lheni79
Budapest XVI. kerület
 
 


Látom elfogyott a topic :(
Ági mi volt? Meggyógyultatok?

Fúúú Te nekem fél évembe tellett,h rájöjjek,de lehet felveszem amit mond és átküldöm Neked,hátha Te tudsz nekem miniszótárat alkotni :D Bár az elmúlt 2 hétben nagyon rágyúrt a beszédfejlődésre. Általában még mindig nem lehet érteni-bár egyre több mindent-de mindent próbál visszamondani kisebb,nagyom sikerrel. Ha kérdezem Tőle,h h hívják akkor mondja,h "Mijjja" :D

 
 


Helló!

Jaj, hát Lille nagyon beteg volt, szegénykém... Volt ugye a láz, aztán kiderült, hogy csúnya a torka. Aztán semmi, aztán takony. Torka még mindig gyulladt volt, akkor kaptunk gyógyszert. Másnapra csupa pötty lett a kis teste, főleg a végtagjai. Újra doki, kalcium, gyógyi szünetel. Takony nem múlik, az orrszívás szívás. Aztán felhívtam a Sebes dokinőt, másnap kijött, ő meg már tüszős mandulát látott. Estére 39,5 lett, nagyon forró volt, úgyhogy el is kezdtük az új gyógyszert.

Mostanra már jól van Lili, a taknyossága szépen elmúlt, meg már a torka is szebb, láza sincs. Most próbálok neki probiotikumot adni. A laktívot, de az meg ízesített, úgyhogy nem nagyon szeressük.

Kedden voltunk kontrollon, és elindíttattam az átiratkozást. Volt mérés is: 8,81 kg 77 centihez. Modellalkat - mondta a dokinő. :)

Szóba került a cipő téma. Majának is javasolt cipőt? Mondtam, hogy mi mezítlábazunk vagy puhatalpazunk, de a dokinő szerint jobb lenne inkább cipő, mert ingerszegény a talaj, túl egyenletes.
Veletek hogy van ez? Néztem a neten, és amiket felírt, azok a szupináló cipők, mondjuk nem túl szépek..

Maja biztos édes, ahogy beszél, biztos többet tud már, mint Lili. Már eljutottunk a két szótagos szavakig - mondjuk a távirányítót is mondja: táti. :) Meg sok mindent.

Belinkelek egy videót, hogy milyen állatokat ismer már.

http://www.youtube.com/belkolili#p/u/8/5UZ2OsjG8Y4

KépKép
 


Hali!

Heni erről én már írtam egy kisregényt :D Ha nem haragszol bemásolom szóról szóra,mert tartom még mindig magam :D

mi a Délcegbe járunk. Ember doktornőhöz tartozunk,de át kellett mennünk Sebes doktornőhöz,mert ész nélkül adja a gyerekeknek az antibiotikumot. Amikor meg tényleg szükség van rá akkor előszeretettel vágja rá,h kapjon a gyerek cukros vizet. Ez főképp még akkor,amikor újszülött a baba. Sebes doktornő viszont pont az-az orvos,akit keresel sztem. Akárhányszor voltunk Nála általában lázzal kezdődő betegséggel az első az volt,h próbáljunk alternatív gyógymódokat (homaopátia,amiben szintén némiképp otthon van,gyógynövényes kezelés,stb...)és vigyük vizelet vagy vérvizsgálatra. Tehát nem egyből gyógyszer,hanem derítsük ki mi a baj,várjuk ki a 3 napot és utána el lehet kezdeni egy célzott kezelést,ha kiderült,h mi a baj vagy nem múlt el 3 nap után sem a láz. Egyszer kerültünk kórházba és még akkor is előre megmondta,h mi a baj,akkor előre írta fel az antibiotikumot,de én előbb szerettem volna mással próbálkozni. Amikor kórház után visszamentünk Hozzá sem tolt le,csak annyit mondott,h jól csináltam nagyon,h bevittem. Szerencsére nem volt nagy a baj,csak pont szombat volt.
Iszonyat kedves,jóindulatú dokinő,úgyhogy én nagyon ajánlom Neked Sebes doktornőt!!!

Ági de aranyos doki,nem? :) Örülök,h jobban van már Lili! Ideje volt már,h véget érjen ez a kálvária!!!
Én nem beszéltem nagyon erről a cipő témáról Vele. Nem is vagyok így ebbe nagyon otthon,de én úgy tudom,h Nekik még a mezítláb talaj a jó. Erről az ingerszegény dologról még nem hallottam. Maja mostanában inkább vagy zokniban van,ha az emeleten vagyunk,ha lejövünk akkor meg gumipapucsban,mert az nem esik le a lábáról,nem fázik fel és imádja :D

Most voltunk mi is méretcedni. Viszonyítási alapom így csak Maja van,de tényleg nem egy vasgyúró Lili :D :D :D Maja 9.6 kiló és 79 centi :D 3 hónap alatt fél kiló.

Nem hiszem,h nagyon jobban beszélne. Elég sokáig elhúzódott Nála a mozgásfejlődés. Beszédbe az elmúlt 2-3 hétbe húzott bele nagyon. Most már a pingvin az "pimpim",a majom "mijom",baba,cica,kutya,ami inkább vauvau,csuá...de bármit megpróbál leutánozni kisebb,nagyobb sikerrel. Igazából ebben változott most nagyon sokat,h sokat utánoz és nagyon próbálja Magát megértetni,általában sikeresen. Majd alakul még. Sztem a következő pár hónap nagyon izgi lesz :D

Viszont a linkedet valami miatt nem adja be. Illetve a linket igen,de a videót nem :( Még egyszer pls,mert kíváncsi vok :)

 
 


Sikerült!!! Hát nagyon ééédes ez a lány!!! A csacsit halálian mondta :D
Majának most azt mondogattam,h "Hogy szeretlek?" és jóóól megöleltem. Most meg már ha kérdezem tőle,h-h szeret akkor odafut hozzám és vagy megöleli a lábam,vagy rámvetődik :D
Jah és amire most nagyon gyúrok,h már jelzi,ha kaki van. Jó lenne ha legalább egyszer beleprodukálna a bilibe,h meg tudjam dícsérni,h milyen ügyesen csinálta és értse,h a kaki a bilibe való. Szívesen trónol a bilin,de csak poénból :D

 
 


Lilit egyszer próbáltam bilire ültetni, mikor pisit kellett valahogy szereznem tőle orvosi célzattal. Na, há, sírva fakadt és nyújtotta a kezét, hogy vegyem fel, de azonnal! (Asszem, pont ekkor beszéltünk - végül a kis zacsi bevált..)

Mi majd nyáron próbálkozunk a meztelenkedni, bilizni, meglátjuk, mi lesz majd. :)

Jaj, hát nagyon jó érzés, ahogy ezek a kis palánták tudnak szeretni! Lili i, ha kérdezem, hogy szereti-e anyát, akkor buccol egyet. Meg amúgy is, édes, ahogy tud bújni, hízelegni.

Jaa, és hát, kérem: JÁRUNK! :D Eddig is lépegetett párat apa és köztem, de most gondol egyet és magától odamegy, ahova gondolja, nagyon ügyes. Persze, néha szép nagy íves kanyarokat ír le, de ez ugye nem von le semmit a dolog élvezeti részéből, sőt! :)

KépKép
 


Ági gratulálok Lilinek!!! Ügyes kiccsaj :) Akkor ha elesik is apaszkodás nélkül felpattan és megy tovább?

Persze van olyan,h egy gyerek nagyon nem szeretné a bilit és ilyenkor nem is szabad erőltetni. Maját is majd a melegbe szeretném rávezetni úgy igazán erre :D

Drukkot kérek holnapra lakásügyben :D Elszólni nem akarom magam,még a másik fórumra nem is mertem írni,majd holnap ha végeztek az ügyvédek :D

Mi az a buccolni? :D Bólintani? :D

 
 


Á, a sima felpattanás még nem megy! Többnyire elengedi, amiben éppen kapaszkodik és úgy indul el. Ha meg elesés van (térdtámaszra vagy fenékre huppanás), akkor valamibe kapaszkodva áll csak fel. Bár a nagyszülők már látták felállni egyedül is egyszer, én még nem :P


Én drukkolok, csak most nem is tudom, hogy vételhez vagy eladáshoz? :)

KépKép
 


Na most már csak nem szólom el magam. Úgy néz ki,h sikerült eladni a házat :D Szóval eladás. Tegnap megnéztünk egy lakást. Meg hát a kerület már megvan ahová megyünk. Úgyhogy hamarosan úgy néz ki nem leszek XVI keres,de ha nem baj azért még maradok itt :D

Olyan mások ezek a gyerkők :D Maja csak akkor indult el úgy igazán,amikor már fel is tudott állni :D Illetve ez így nem pont így van. 1-2 napra rá tudott már mindenhonnan felpattanni :D Addig nem is volt hajlandó elengedni a kezünket még ha az egyensúlya engedte volna is. Majácskának a nagy barátjával viszont mindig mindent nagyjából egyformán,egy időben csinálnak. Amikor és ahogy elindultak rá a másik is pár nappal már meglódult ugyanúgy. Egy hónapja,h megindult a beszédfejlődés úgy igazán,a másiknál is :D Lehet nem véletlen,hisz egy kórházba születtek egy héten :D

 
 


Na de jó! :) Igazából azt sem tudtam, hogy az ki van-e nézve, hova mentek, de ezek szerint igen. És hova is..?

Igen, nagyon mások a gyerekek, Lili pl csak most kezdett el járni. De ügyes. :) Viszont megint taknyos. :( Remélem, most csak ennyi lesz és hamar túljutunk rajta, mennék már szánkózni! Ringatón se tudom már, mikor voltunk, vettem bérletet, aztán azóta egyszer sem tudtunk menni - ezt mondjuk nem tudom, Lili mennyire sajnálja.. :)

De jó, ezek szerint barátkoztok a kismamával, akivel együtt voltatok kórházban? Vagy eleve ismerősök? Nekünk nincs közelben hasonló korú baba, akivel rendszeresen találkoznánk, úgyhogy nagyon nem is tudom hasonlítgatni a fejlődést, csak a "nagykönyvhöz" tudnám, de annyira nem érdekel, hogy emiatt parázzak.
Mindegyik gyerek ügyes, nna. :)

KépKép
 


Sziasztok!
Boldog, békés, vidám ünneplést kívánok Nektek! Remélem, a fa senkinél sem borul fel vagy gyullad ki! Puszi a kicsiknek!

Ági

KépKép
 


Ha már Karácsonyra nem jutottam ide az iszonyat felhajtástól azért mindenképp szeretnék nagyon boldog újévet kívánni!!!!

Jövök Ági,én még kitartok ha ritkán is :D

 
 


Helló Dharma! Köszi, Nektek is! :)

Most nézem épp a videót a blogodon, nagyon cuki a csajszi!

Amúgy haladnak a dolgok? Vezetés, költözés, meló..?

Nálunk nagy változás nincs: Lili most is beteg, talán már kifelé tartunk, így, lassan a második hét végére. Csúnya köhögés, lázak, orrfolyás, egy hét után dokinéni azt mondta, majdnem kezdődő tüdőgyulladás - de szerencsére megúsztuk. Csak most a popsijával szenved, szegénykémnek olyan piros és kiütéses, hogy alig merek hozzáérni, semmi sem használ. :o(

KépKép
 


Jaaaj,hát sajnálom,h így kezdődött az újév!!! :( Bár nálunk is betegeskedéssel indult. Ugyanaz,mint Nálatok csak (lekopogom) láz nincs. Nagyon csúnyán köhög meg folyik az orra. De már szakadozik fel,remélem egy,két nap és túl vagyunk rajta. Én dokinál nem is voltam Vele,mert tudtam,h egyszerűen elkapott ilyen taknyos nyavaját. És tudom is,h kitől és hogy :twisted:

Jah,sajna a házat visszamondták. Emiatt nagyon kivoltunk,mert Apum az ügyvédnél azért otthagyott pénzt,h elkezdjék az egész mizériát,erre másnap ilyen mondvacsinált indokkal lemondták. Szerdán jönnek megint,de mivel most tél van pang a piac. Várunk a tavaszra...

Jogsi...hát volt egy forgalom vizsgám,de az nem sikerült. Nagyon ideges voltam. Mondta is a vizsgáztató,h nagyon sajnálja,mert szimpatikus vagyok Neki,a mozdulataim is jók,de ilyen ideges nem lehetek. Csak nem tudom,h ezt legközelebb le tudom-e küzdeni. Nem vagyok benne biztos :(

Azóta már jobb egyébként a helyzet Nálatok? Popója javul? Nekünk is volt már ilyen,h már attól sírt,h levettem a pelust. Piros volt és a pöttyökből kibuggyantak a vérecskék :( Remélem már jobb!!!

Majánál nagy változás nincs. Beszélget folyamatosan :D De nem lehet érteni. Viszont mindent ismétel kisebb,nagyobb sikerrel :D No jó,24-én hazafelé jövet kimondta az első kis mondatát: "Apa alszik" :D Ez azért nagy szó,mert Apáját eddig nem nagyon nevezte. Most már nem csak én vagyok Neki,hanem reggel evés után egyből megy és magyaráz Apájának,h keljen fel.

Karácsony,h sikerült? Szilveszter? Kettecskén? Hármacskán? Vagy Anyósékkal?

 
 


Gondoltam egyet: elkezdtem Lili popsiját neogranormonnal kenni, másnapra szinte el is múlt a csúnya pirossága! Szerencsére nem volt kifakadás, jajj, sziszegtem is, mikor olvastam Maja esetét...

De már gyógyultnak van nyilvánítva, jutalmilag kapja is majd a 15. hós oltást. Majd jövőhétre bejelentkezünk.

Ó, Lili is állandóan beszél, be nem áll a szája. Nagyon ügyesen utánoz mindent, de magától is sok mindent mond. Jókat röhögünk azon, mikor evés van és ő mondja, hogy "jokutom, jokutom" , mert hogy joghurtot akar enni. :D De egyébként most meg már mindig szól, ha van kaka, meg néha mondja, hogy kukkantó - ilyenkor belenézek a pelusába, ha valami gyanúsat sejtek. :)

Te, én nem vagyok ám képben, hogy mit is mondtak vissza..? A vevő a ti házatokat vagy az eladó azt, amit megvettetek volna? Na persze, egyik sem jó.. :(

A vizsgán ne stresszeld magad, tudom, könnyű mondani.. elsőre nekem is csak azért sikerült szerintem, mert tejeltem. :) Merre van egyébként az útvonal?

Karácsony úgy telt, hogy ebédeltünk anyósékkal (én végig nem főztem..), aztán mi hármasban ajándékoztunk, mert hát már nem bírtunk várni. :) A fát még este feldíszítettük, úgyhogy teljes pompájában ragyogott reggel, de Lili annyira nem érdekelte, mint ahogy számítottam rá (szerencsére). De persze, azért nézegette, meg sorolta, hogy mit lát rajta. :)
Aztán vacsora szintén anyósékkal, utána pedig ott ajándékoztunk. Lili azóta mondja, hogy "bontunk" mindenre, amit ki kell nyitni.

Szilveszterkor végülis olyan volt, mint bármelyik másik nap. Anyumék mondjuk itt aludtak előző este, úgyhogy délelőtt mentek haza. Mi meg aztán snapszeroztunk, ettünk-ittunk anyósékkal, jó volt végülis. Lili aztán felébredt a nagy durrogtatásra, sírt is, utána is nagyon rosszul aludt.

Jópofa dolgokat kapott, szerencsére senki nem szállt el, de még így is rengeteg új játéka lett. Van ez a kocka, amibe formákat kell dugdosni - na, ezt például Lili már tökegyedül megcsinálja. Nagyon ügyi.

És Nálatok hogy teltek az ünnepek?

KépKép
 


Sziasztok

Én is 15. kerületi anyuka vagyok. Szeretném megkérdezni, hogy járt -e már valamelyikőtök a Hartyán közi Kanga klubba? Érdekelnének a vélemények, pozitívak és negatívak egyaránt.

Köszönöm Tlindi

Tlindi

Kép
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Hahóóó!!!

Ági,h vagytok? Lillus nagyon beszél már? Lehet azóta már Maját is beelőzte beszédfejlődésbe :D

Mi másfél hete nekiálltunk a szobatisztaságnak. Mivel lassan két éves lesz,itt van a nyakunkon a dackorszak,felírattam várólistára bölcsibe,de ha más nem magánba fog valószínű menni és még mindig házeladásba vagyunk nem akartam ezzel megvárni a tavaszt. Most nyugi van,többet vagyunk itthon,mint jó időben. És szépen halad is a dolog. Lassan,de már szól mindig. Az már mellékes,h tartani nem mindig szokta és amikor mondja már csurog is vagy jön a büdi,de nagyon ügyes :D

Tlindi mi XVI-ban lakunk. Sajna nem tudom mi lehet ez :( Mi ez egyébként?
Boldog szülinapot a lánykádnak! Látom most múlt egy éves :D

 
 


Sziasztok

Köszönjük a köszöntést, átadtam az illetékesnek és jól meg is puszikáltam :lol:

A kanga klub az ovis kor előtti gyerkőcöket és szüleiket várja. Kinti és benti játszótérrel és programokkal, délelőttönként hétköznap. Semmi mást nem találtam róla a neten, ezért érdeklődtem, hátha....

Tlindi

Kép
 
 


Kedves Topiklakók!

Ismét jó szándékkal spammelek itt (is): folytatódik a Babanet kommentjátéka, azok között, akik a héten kommentelnek, a Jaffa Kiadó könyvcsomagját sorsoljuk ki!

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, így nemcsak a cikkekről kaptok értesítést, de további nyereményjátékokban is részt vehettek.

És végül, de nem utolsósorban: várjuk a Ti történeteiteket is A Te történeted rovatba. Kinek ne lenne a tarsolyában egy olyan történet, amit 1-2 oldalban meg lehet írni? Lehet vicces, tanulságos, dühítő, szomorú, elgondolkodtató, szüléses, gyerekneveléses, párkapcsolatos, családos. Akiből kikívánkozik a grafomán énje, történetét Word dokumentumban küldje el erre a címre: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Köszi a figyelmet!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Tlindi!

Én mindkét gyerekkel jártam a Kangába, nekem bejött, főleg, mikor vacak ídő volt. Irtó aranyos néni van ott, nagyon lelkes. Én csak ajánlani tudom, végülis olyasmi, mint egy bölcsi, csak ugye ott van az anyuka is, addig trécselhet, ismerkedhet.

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Bocs, hogy ide is írok, de közel vagytok!
Március 11-én du. 15-19-ig babaruha-játékbörze lesz a Mogyoró családi napközi és játszóházban!
( Mogyoródi út 151/b)
Asztaljegy 300.-, jelentkezni: zugloborze@gmail.com
Gyerkőcöt is lehet hozni, várja őket a játszóház!

Ne haragudjatok, ha zavartam!
Üdv mindenkinek!

Családient.hu vonalzók


Kép
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Kriszti vagyok és van egy 15 hónapos kisfiam. Idén szeptemberben szeretném őt a Rákospalotai Fő úti bölcsibe beíratni. Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e valami tapasztalatotok a bölcsivel kapcsolatban, vagy hallottatok-e róla már valamit?
Előre is köszönök minden információt! :)
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Mi még viszonylag új lakóknak számítunk a 16. kerületben (Mátyásföld), így barátokat keresek/keresünk a kislányaimmal :D
Jelentkezzetek! :D

Viki

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
nikolett1
Budapest XVI. kerület
 
 


Sziasztok!

Mi is a XVI ker Mátyásföld Petőfi kertben lakunk. Kislányunk Panna ma 1 hónapos :-)

Üdv!
Andi
 


Szia Andi!

Jéé, nem is tudtam, hogy van ilyen topik, de jó! :) Egy hónapos? Jééé, de jóóó! :) Első baba? Milyen volt a szülés? Van tejecskéd? Mesélj nekünk. :)

Mi is a XVI-ban, csak Árpádföld és Cinkota határán.

Viki
hogy vagytok? Mi van veletek? :) Olyan rég beszéltünk! :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó


Sziasztok! :D

Andi: Mi már 4,5 hónaposak vagyunk!
Viszonylag friss vagyok a környéken, így fogalmam sincs merre van a Petőfi kert...
Mi az Andocs utcában lakunk, rögtön a játszótér mellett :D
Ha gondolod tavasszal róhatnánk együtt a környező utcákat :D

Piroska:
Megvagyunk :D A kiscsajszi is már egyre értelmesebb :D Most épp a védőnőt várjuk... szegény már elég éhes, de ha most megetetem bealszik... és akkor a Zsuzsa felkelti... aminek köszönhetően egész du nyüglődik majd :(
Nálatok? Minden rendben? Egyszer Veled is össze kéne futni :D

Viki

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
nikolett1
Budapest XVI. kerület
 
 


Viki
mi megvagyunk, köszi, Mendi nagyon ügyesen fejlődik, szeret enni, egész nap vigyorog és imádja a nővérét. :)
Én elkezdtem nappali a védőnő sulit. Hááát, ha az anyukák tudnák, hogy meg kell dolgozni ezért a végzettségért, jobban megbecsülnék a védőnőjüket. :) Bár igaz, hogy van, akit még így sem lehet... Na, ez egy örök dilemma marad már, de a suli nagyon nehéz, na. Azért nagyon szeretném elvégezni. :) Eddig minden vizsgám sikerült, remélhetőleg ezentúl is fog. :)
Ti hogy bírjátok? Hogy van együtt a két gyerek? Testvérféltékenység? Poci gondolom, hogy már nem fáj, igaz? :) Mesélj már! :) Ti nem Árpádföldön laktok? Úgy emlékeztem... De akkor nem is vagyunk olyan nagyon közel egymáshoz... :(

Na, megyek tanulni, mert holnap biosz ZH és ez a genetika nagyon nehéz...

Szép napot! :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó


Sziasztok!

Ha lehet, én is csatlakoznék :)

Június végén költöztünk a XVI. kerületbe, Sashalomra.
A kisfiam napközben óvodában van, de a 8,5 hónapos kislányommal barátokat keresünk. Szívesen összejárnánk más Mamákkal és babákkal. :)
Az Örs Vezér Téren a Családtervezési Központban van csütörtökönként csecsemős klub. Jár oda valaki?

További szép napot!

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Sziasztok!

Mostanában ritkán jut időm fórumozni; én egy 20 hónapos kislány anyukája vagyok, Rákospalotán.
Egy kéréssel fordulnék hozzátok!
Most szombaton, 10én ünnepeljük a párom szülinapját, és a buli egy ismerősünknél lesz. A csemetét is visszük magunkkal, és ott is alszunk.
Tehát azt szeretném kérdezni, hogy nem tudna-e nekem valamelyikőtök egy bébiőrt kölcsönadni arra az éjszakára?
Előre is köszi a segítséget!

Kriszta

Kép
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: