Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok kedves miskolci és környékbeli anyukák, kismamák és leendõ kismamák!

Azért hoztam létre ezt a beszélgetést, mert szerintem jó lenne, ha mi miskolciak is kibeszélhetnénk az itteni helyzetet, véleményt cserélhetnénk a szülészetekrõl, nõgyógyászokról és minden apró-cseprõ dologról.

Várom hozzászólásaitok! Lorella
 
 


Sziasztok Lányok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Új rovat készül a Babanetre, ehhez szeretnék olyan információkat gyûjteni, hogy az egyes vidéki nagyvárosokban milyen bababarát területekkel, társaságokkal, cégekkel találkoztatok. Ha van ilyen, milyen jellegû ez a szolgáltatás, esetleg cím, telefonszám is lehetne, hogy könnyebben utánuk tudjak nézni.

Az információkat az szdia@axelero.hu címre várom.

Ezer köszönet érte elõre is:

Dia
Dia
 


Kedves Lorella!
Várhatólag augusztusban én is Miskolcon fogok szülni a Megyei kórházban. Választottam ugyan orvost, de nem igazán vagyok biztos a döntésemben. Ha tudsz vagy hallottál valamit a kórházról, írd meg légyszíves!!
 

 
 

Szia Annamária!

Elõször is nagy-nagy gratula a babócádhoz.

Sajnos nem nagyon tudok Neked segíteni. Mi ugyanis még csak a babaprojektnél tartunk. Bevallom, azzal a hátsó szándékkal hoztam létre ezt a fórumot, hogy hátha olvashatnánk Miskolcról is egy pár szüléstörténetet, hogy könnyebb legyen eldönteni, hogy melyik kórházat is válassza az ember.

Én személy szerint, ha majd babás leszek, szintén a megyeiben szeretnék szülni. Most még ez tûnik a legjobbnak.

A Vasgyáriról azt hallotam, hogy a három közül csak itt vannak fürdõszobás szobák, de a csecsemõsök nagyon szemetek.
A Semmelweis állítólag nagyon koszos (de melyik nem az?. Errõl pár hét múlva már többet fogok tudni, mert vasárnap szült ott a barátnõm.
A megyei: hát ugye itt elég sok a kisebbség, de egy kis protekció és nem raknak össze velük egy szobába.
Hát röviden ennyi.

Egyébként miskolci vagy? Melyik orvost választottad?

Lorella
 
 


Sziasztok!

Én két császárt éltem túl a Semmelweisben, a másodikat ép hogy csak túléltük, de ezt már leírtam az én történetem rovatban: "szülésem története" címmel.

Egyébként a Martintelepen lakunk, két gyönyörû gyermekünkkel, akik ovisok. Szeretjük Miskolcot.
És Ti?

Rita
ritaa (ritaa)
 


Kedves Lorella!
Én Tiszaújvárosi vagyok, de Miskolcon tanultam és szerettem ott lenni. A barátom (élettársam) miskolci, én eredetileg Békés megyében laktam, Anyukám még ott lakik.
Dr. Marosi Gyulát választottam, õ Miskolcról jár mindennap nõgyógyászati szakrendelésre. Utólag gondolkodtam el azon, hogy ha mindennap ott van, akkor mikor ér rá szüléseket levezetni, és mekkora tapasztalata van. Õ azt mondta, hogy van egy másik orvos, aki átveszi a szülés levezetését, ha õ nincs ott. Nevet nem mondott. Igazán részletesen nem is tudtam kikérdezni, mert a rendelõben bent volt még két asszisztensnõ, akik csak mosolyogtak, de nem tudom miért.
Tiszaújvárosban most DR. Lökös a nagymenõ, legalábbis a védõnõm szerint. Még régebben voltam nála magánrendelésen, de elég hûvös volt a modora. Marosi sokkal közvetlenebb.
Kaptam olyan jó tanácsot is, hogy szülésznõt IS fogadjak, mert úgyis õ lesz ott velem, az orvos csak probléma esetén avatkozik bele. Ráadásul augusztus 16.-ra vagyok kiírva, ebbõl könnyen lehet 20.-a is, és gondolom senkinek sem akaródzik majd akkor dolgozni.
Majd megírom a tapasztalataimat, de örömmel látom, hogy beindultak a Miskolciak!
Annamária
Zannamaria
 


Sziasztok!

Ritaa
Gratulálok a két gyerkõchöz. Melyik oviba járnak? A vasutasba?

Hát jó kis történet, nem mondom. De az a lényeg, hogy mindketten éppségben és egészségben megúsztátok. Én a Semmelweis kórház mellett lakom, eddig sem szívesen választottam volna ezt a kórházat, de ezek után biztos hogy nem fogom. Elárulnád az orvosod nevét?

Mi is nagyon szeretünk Miskolcon élni. Nincs az a pénz amiért elköltöznék innen. A fõiskolás évek alatt 4 évig az Alföldön éltünk, de mindig olyan jó volt hazajönni a hegyek közé.

Annamária
Marosiról még nem hallottam semmit. Nekem Lökös volt az elsõ nõgyógyászom, én meg voltam elégedve vele. Igaz akkoriban még eléggé kezdõ orvos volt. Lehet, hogy azóta elszaladt vele a ló. Õ itt Miskolcon a Semmelweisben dolgozik és nem a megyeiben. T.újvárosban nincs kórház csak a rendelõintézet? Érdekes lesz onnan bejönni, ha megindul a szülés nem?

Lorella
 
 


Üdv miskolci mamik és mami jelöltek!

Én még csak jelölt vagyok, de történetünk elég kálváriás, úgyhogy most nem kezdek bele.
A Megyei Kórházról sajna van némi nemû tapasztalatom. Nekem egy laparoszkópiás mûtétem volt ott. Hát a helyzet tisztaságilag szerintem ott sem a többi intézménynél. Azért ott voltam, mert a dokim oda tartozik és én nagyon bízom benne. Dr. Molnár Imre és mindenkinek csak ajánlani tudom. Teljesen véletlenül kerültem hozzá. Volt egy dokim a Semmelweisbe fõorvos és miután elég hosszú ideje nem sikerült a baba sokat jártam hozzá, de a hozzáállása nem olyan volt, hogy egy csipetnyi bizalmat is éreztem volna iránta, pedig e nélkül nem mûködik a dolog, pláne, hogy elég problémás eset vagyok. A rendelõben már a 2. óra várakozásom kezdtem meg, hogy végre fogadjon beszélgetésbe elegyedtem egy szintén már türelmetlen páciensével és kiderült, hogy õ is váltani szeretne dokit és már volt is a másiknál akit csak javasolni tudott. Én is rászántam magam a doki váltásra (ez nagyon nehéz volt, hiszen megint újrakezdeni az egészet hát....) SZóval elmentem a másik dokihoz, akinek elmondtam a problémámat és hogy hol is járunk a probléma megoldásában. Erre õ javasolt egy másik dokit, hogy õ megyei sõt országos szinten is az egyik legelismertebb endorkrinológus (hormongyógyász), és mellette nõgyógyász szakorvos. Akkor azt éreztem, hogy na õ is le akar rázni, velem senki sem foglalkozik. Azt mondta, hogy "..most magam ellen beszélek, de a maga érdekében...". Késõbb beláttam, hogy nagyszó az egy orvosnál, hogyha elismeri, hogy a kollégája jelenti az én problémámra a megoldást. Elmentem az általa javasolt orvoshoz és azóta is hozzá járok. Nem kell órákat várni a magánrendelõjében, hanem idõpont egyeztetés után rögtön fogad és ami a legfontosabb, hogy elsõ pillanattól kezdve bízom benne.

Megpróbáltam rövid lenni.Kép

Jó ötlet volt ez a topic. Hajrá Miskolc!

Cupp: Gabó Kép
Gabómanó
 


LÁnyok!

Most olvastam el az elõzõ üzimet. Elég értelmetlen. Nézzétek el nekem, mert mára teljesen leamortizáltam magam.Tudok én értelmesebbenis fogalmazni ha akarok.Kép

Gabó
Gabómanó
 


Sziasztok!

Gabomano,én is ismerem a dokidat.Voltam is már nála,illetve nem egy barátnõm szült nála.Nekem csak annyi nem tetszett,hogy elõre megmondja a szülés tarifáját,és elég hangulatember.

B.Á.
B.Á.
 


Sziasztok!
Molnár adjunktust én is ismerem, - igaz, csak egyszer találkoztam vele szakrendelésen - és elég szimpi volt. Én nemrég váltottam orvost. A kezdet kezdetén még az egyetlen nõi fõorvoshoz jártam a megyeiben, aki nekem tökre megfelelt, de hát nem is volt semmi problémám. De egyre több negatív visszhangot és véleményt hallottam a modoráról. Ekkor elgondolkoztam azon, hogy vajon a szülésnél hogyan fog viselkedni velem, (aki bizony eléggé érzékeny lelkületû vagyok) õ a megfelelõ doki-e számomra. Aztán döntöttem és váltottam. A barátnõm ajánlására egy még teljesen "rang nélküli" dokihoz mentem, akit Kerchner Csabának hívnak. Nagyon rendes és lelkiismeretes orvos. Sajnos kiderült egy-két problémám és rögtön a fent említett Molnár adjunktushoz küldött, mondván õ ért ehhez a legjobban. Sajnos a kórházban tényleg sok a kisebbség, de szerintem is el lehet intézni egy kis protekcióval a dolgot. A szülésznõ választáson már én is gondolkoztam, de abban aztán egyáltalán nem vagyok járatos, és nem is ismerem õket. Mondjuk még nincs is itt az ideje ;-))
Remélem jól beindul ez a topic és más témákat is meg tudunk majd vitatni. Sziasztok!
Dodus
 


Sziasztok lányok!

Végre, végre, végre egy miskolci topic!!! Nagyon örülök neki!
Na szóval én október elején fogok szülni Moskolcon a Megyeiben, Dr. Nagy Gábor a dokim. A kórházról viszont nem sokat tudok, mert a kisfiamat, aki most volt egy éves Egerben volt szerencsétlenségem szülni.
Engem minden érdekel a megyei kórházzal kapcsolatban, babás szoba (állítólag bababarát kórház), apás szülés lehetõsége (mármint hogy a gyakorlatban is támogatják-e, vagy csak szóban), csecsemõsök segítõkészsége, stb.
Fel a fejjel, a megyei kórház még így is ragyog a tisztaságtól az egrihez képest.
A szülésznõ tényleg nagyon fontos, Egerben nagyon jól választottam, õt nagyon sajnálom, hogy nem segíthet a második babánál.
Tud valaki jót ajánlani a megyeiben?
Elõre is köszi!
Jutka
bolegajudit (bolegajudit)
 


Sziasztok!

Csak most találtam rá erre a topicra. Jó ötlet volt elindítani.

Még mi is csak a babaprojektnél tartunk. Én nem Miskolcon járok orvoshoz, de szülni én is majd a megyeiben szeretnék.

Remélem jól be fog indulni ez a topic és tényleg megbeszélhetünk majd rajta minden apró - cseprõ dolgunkat.

Panka
Panka
 


Sziasztok Lányok!

Ugyen nem hagyjuk elhalni ezt a jó kis topicot, ha már egyszer létrehozták?
Nem tudjátok véletlenül, hogy Miskolcon lehet-e, vagy hol lehet intimtorna tanfolyamra járni? Ti nem akartok elvégezni egy ilyet? Én igen, de eddig még nem nagyon láttam róla hirdetést, vagy újságcikket. Mondjuk találtam a neten két nevet, akik már elvégezték Kriston Andrea tréner tanfolyamát és õk elvileg tarthatnak már tanfolyamot is. Csak még nem hívtam õket.

Remélem holnap már pörgõsebb napunk lesz;-))

Sziasztok

Dodus

Dodus
Kép
Kép
 
 


Dodus,
biztos,hogy van ilyen tanfolyam,mert láttam a hirdetésüket.Akkor nem nem volt aktuális,így nem jegyeztem meg róla semmit(talán a Semmelweis kh-ban),de ha valóban érdekel,utánanézek.

Mariann
Mariann
 


Sziasztok!

Egy ilyen tanfolyam engem is érdekelne. Próbáltam utána nézni, de nem jártam sikerrel. Mariann, ha utána tudnál nézni az jó lenne.

Panka

 
 


Panka,azt hiszem a szomszéd patika ajtaján is láttam egy felhívást,ha holnap nem esik az esõ,átszaladok és megnézem,ott van-e még.
Majd szólok.

Sziasztok.

Mariann
Mariann
 


Mariann!

Neked ugye van már gyerkõcöd? Nem írnád le nekünk a szülésrõl (kórházról) a tapasztalataidat?

Panka

 
 


Sziasztok Lányok!

Épp most kaptam egy rövidke leírást a megyei kórház szülészetérõl. A Születéskalauz c. könyvben jelent meg. Kéri valaki?

Dodus
Dodus
 


Szia Dodus!
Szerintem mindannyian nagyon örülnénk neki!

Annamária
Zannamaria
 


Sziasztok!

Átmenten tegnap a patikába,megnézni az intimtornás hirdetményt,de sajnos már levették.A gyógyszerésznõ nem tudott segíteni,de azt javasolta,telefonon érdeklõdjem meg a Semmelweisben.Sajnos,csak ennyire jutottam.
Panka,én a Diósgyõri Kórházban szültem az elsõ babámat.Az orvosommal maximálisan elégedett voltam,a kórházzal annyi gondom volt,hogy sürgõs császárom volt,de a mûtét elhatározásától a baba kivételéig másfél óra telt el.Tolófájásokat visszatartani pedig elég reménytelen dolog...KépMost már viccelek,de akkor a családomnak például nem tünt viccesnek.A szobákat tiszának találtam,a WC,zuhanyozó kb.3 vagy 4 szobában bent van.Figyelnek arra is,hogy kik kerülnek egy szobába.A csecsemõsökrõl nem tudok mit mondani,mert átkerült a kisbabám a P.I.C-be.

Sziasztok,

Mariann
Mariann
 


Sziasztok!

Végre összeakadunk Miskolci anyukák, kismamák.

Lorella!
A gyermekeim nem a Máv oviba járnak, hanem a belvárosi oviba, ami a Vörösmarthy lakótelepen van a régi JÉÉÉ-vel szemben, szerintünk jó ovi.

Én az elsõt Dr. Szuchynál szültem a Semmelweisben, 2.-nál Szuchy szabira ment, Dobos következett, õ is szabi, végül az ügyeletes Dr. Fenesi István volt, õ segítette világra a kislányomat, õ emberileg nagyon rendes volt, de a varrása nagyon csúnya.
Én most Dr. Shittu Gafarhoz járok, Õ szuper, imádom. Õ egy nigériai magyar srác (30 éves), én gyerekkorom óta ismerem, és azért szeretek hozzá járni, mert nincs semmi drukk bennem, mint általában amikor nõgyógyászhoz megy az ember. Mindent tök jól, nyíltan meg lehet vele beszéni, mivel még nem felkapott orvos, van ideje rám, nem rohan, körültekintõ.
Szóval meg van benne minden, ami elvárható szerintem egy dokitól.
Ritaa
ritaa (ritaa)
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Íme amit a kórházról kaptam:
A feldolgozás bõséges információ alapján készült, az anyák véleményére alapozva. A kórház által szervezett szülésre felkészítõ tanfolyamon a nõk 1/3-a vett részt. A szülések nagy része többágyas, paravánnal elválasztott szülõszobában történt, de van szeparált, kórháziasan berendezett szülõszoba is. Az esetek felében nem volt jelen hozzátartozó. A vajúdók 1/3-a nem sétálgathatott. A borotválás rutinszerû, de a beöntést el lehet kerülni. A szülõszobán az asszonyok fele kapott fájdalomcsillapítót, fõleg gázkeveréket. Az esetek több, mint felében végeztek beavatkozást a szülés megindítására, vagy gyorsítására. Háton fekve, vagy félig ülve lehet szülni. A gátmetszés rutinszerû. Az anyák 33%-a szoptathatta meg gyermekét a szülõszobán. A szülõszobai személyzet általában kedves és figyelmes volt, de volt, aki személytelen hozzáállást tapasztalt. A rooming-in rendszerben a babák 71%-a éjjel-nappal, 19%-a csak nappal volt az anyjával. Kiegészítõ táplálékot az anya tudtával 23%-uk kapott, teát vagy cukros vizet pedig 19%-uk. Az anyák 38%-áról az anya nem tudta, kapott-e az õ tején kívül mást. A látogatók 85%-a csak üvegen át nézheti meg az újszülöttet. A gyermekágyasok átlagban 6 napot töltenek a kórházban. 1998 óta bababarát kórház.

Hát ennyi. Remélem segítettKép
Dodus
 


Bocsi, ezt elírtam:
A BABÁK 38%-áról az anya nem tudta, kapott-e az õ tején kívül mást. Kép Kép
Dodus
 


Szia Dodus!
Nem hangzik túl biztatónak amit írtál, tudom tényekre alapozott. Félek attól, hogy a többi kismama szenvedését végig kelljen hallgatnom. Igazából szeretnék majd vajúdás közben járkálni, és furcsa, hogy csak háton fekve engednek szülni!
Pláne szeretnék minél hamarabb hazamenni, nem még hat napig bent feküdni!
Lányok, mi a véleményetek a kórházról? Csak én parázok ennyire?
Zannamaria
 


Helló Zannamaria!

Nem, nem csak Te parázol ennyire;) Én is! De szerintem vedd figyelembe, hogy ez a megyei kórház, ahol bizony sok a kisebbségi kismama (remélem így jól írtam, és nem bántok meg vele senkit). Ha õket, illetve a nagy részüket leveszed, akkor az arányok máris jobbak. Szerintem nyugodtan járkálhatsz is, ha nem lesz semmi komplikáció. És azért a nagy többség szerint a személyzet kedves és figyelmes volt a szülõszobán. Ez is valami Kép De azért nem akarok majd egy hetet ott tölteni Kép)
Dodus
 


smile
Névtelen
 


Kedves Dodus!
Te mikor fogsz szülni? Én most vagyok a 21. hétben, augusztus 16.-ra vagyok kiírva. Egyébként megnyugtattál!
Zannamaria
 


Sziasztok Lányok!

Én Diana vagyok, a minap bekukkantottam hozzatok és lattam, hogy keresitek az intimtorna telefonszamat:

Ime itt van: 327-094, 30/ 9728-414

Azt nem tudom sajnos, hogy ki tartja es milyen, mert csak rendeloben latttam a plakatot, de meger egy probat.

udv: Dia ( en is Miskolci vagyok )
Névtelen
 


Szia Zannamaria!

GRATULÁLOK A KISBABÁTOKHOZ! És már látszik a pocid? Én még nem várok babát, de a hormonjaim már nagyon anyásodnak Kép Kép Most ott tartok, hogy mindent elolvasok ami csak a teherbeeséssel, terhességgel, szüléssel és a babával kapcsolatos. Lehet, hogy még korai??
Te a megyeiben fogsz szülni? És ott ki a dokid? Szerintem ne aggódj, biztosan minden okés lesz. Hiszen azért vannak ott.

Tegnap olyan szép idõ volt, nem értem mára miért nem jutott belõle. Pedig olyan jót sétáltam tegnap. (Benzingõzt kipufogó kocsik között Kép)

Dodus
Dodus
 


Ne haragudj Zannamaria! Most pörgettem fel a topicot és láttam, hogy egyszer már írtad, hogy a megyeiben fogsz szülni és van is ott orvosod. Biztos a front teszi, hogy ilyen vagyok és elfelejtem Kép
Dodus
 


Sziasztok!

Hát akkor én is "lejelentkeznék" itt! Kép

Én már nagyon a végét járom a pocaklakómmal, úgyhogy talán én tudom majd a legfrisebb híreket szállitani a megyei kórházról. Holnap kezdjük a 35. hetet.
Nem húzzuk a 40-ig ez tuti, mert kinyílt a külsõ és belsõ méhszáj, és érett a méhlepény.
Most már csak az lényeg, hogy még egy hetet kibírjunk egyben. A 36. hét után már nem bánom, üsse kavics, jöjjön aminek jönnie kell! Kép

Dodus!
Azért nem túl bizalomgerjesztõ amit találtál a kórházról.
Egy ismerõsömnél napok kérdése, hogy megszüljön, s ha nem elõzöm meg, akkor talán már hamarabb írok nektek részleteket a kórházról.

Kata

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!
Elnézést,hogy betolakodok ide ,mert nem vagyok Miskolci, csak szeretném megérdeklõdni,hogy érdekelne-e valakit új babaruha (bolti ár alatt, készitõi ár magasságában)
56-104-s méretig vannak fiúra és kislányra ruhák,csomagban is tudom küldeni ill. részletes árajánlatot tudok adni,ha valakit érdekel.
Emailem:gitike@freemail.hu vagy mobilom (sms-t is küldhetsz)0620/3503835
Köszönöm és jó egészséget:Giti
Giti
 


Sziasztok!
Látom ez a topic is kezd mostmár pörögni. Kép

Dia!
Köszi az intimtorna számát. Fel fogom hívni és utánaérdkelõdök. Majd leírom, hogy mitt tudtam meg.

Dodus!
Ezek nem hangzanak túl jól. De reménykedjünk, hogy nem ennyire rossz a helyzet.

Kata007!
Várjuk a beszámolókat, abból majd kiderül az igazság.

Panka

 
 



Sziasztok miskolciak!
Nekem már született két kislányom, a kisebbik 1 éves. A kórházak közül ismerem a Semmelweis-et és a megyeit. Én eredetileg a megyeiben szültem volna az elsõ kislányomat, de fejvesztve menekültem a másikba, ott született meg mindkét kislányom, komplikációk nélkül. Amikor úgy gondoltam, hogy teherbe estem, felkerestem a nõgyógyászomat, aki elküldött ultrahangra, amit a megyeiben végeztek el. Óriási izgalommal vártam a jó hírt, pedig én éreztem, hogy biztos. Amikor az UH-t elvégezték (protekcióval csak 2 órát kellett várnom), megkérdezte a vizsgálatvezetõ: Meg akarja tartani? Semmi gratulálok, semmi tüzijáték, meg ilyesmi. Még csak azt sem mondták, hogy terhes vagyok.
Ilyen indíttatás után kerestem meg Dobos doktort a Semmelweisben, aki nagyon lelkiismeretes volt, habár a terhességem teljesen problémamentesen zajlott. Ez 5 évvel ezelõtt történt.
Tavaly született a "kisebbik", az elõzmények után azt hiszem, hogy természetes, hogy ismét ebben a kórházban szültem. Mind a kétszer apás szülés volt. A kórház nekem nagyon tetszett. A barátnõm a megyeiben szült, neki semmi baja nem volt vele, de szerintem nekem jobb volt.
Szívesen segítek, ha tudok, kérdezzetek nyugodtan.
Nagyon örülök, hogy van miskolci társalgónk!
 
 


Sziasztok miskolci lányok!

Vannak leírásaim a másik két kórházról is. De azt bizony be kell gépelnem. Érdekel valakit?

Mit szóltok ehhez a szép, napos idõhöz? Szerintem nagyon jó Kép Ti mit csinálnátok most legszívesebben a munka helyett? Én leginkább leülnék valami zöld területen és elnyalogatnék egy fagyit Kép Kép

Szép napot!
Dodus
Dodus
 


Szia Dodus!

Engem érdekelne, de szerintem a többieket is. Azok is ennyire "bíztatók" mint a megyei?

Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de mióta bejött ez a jó idõ nekem kétoldali munkaundorom van. Amikor csak megtehetem ellógok a melóhelyrõl. Kép

Dodus, te mit dolgozol?

Panka

 
 


Szia Panka!

Tegnap egy kissé húzós napom volt, így a netezés kimaradt Kép
Látom Te otthonról is tudsz írni, de jó Neked!

Én is pont úgy érzek, mint Te, mióta bejött ez a kellemesebb idõ. De sajna napközben bent sínylõdök a munkahelyemen, a számítógép elõtt. Én egy miskolci cégnél dolgozom, a kontrollingon. És Te mit csinálsz? Jó, hogy legalább Te el tudsz lógni napközben a munkahelyrõl.

A leírásokat hamarosan begépelem, ha lesz annyi idõm. Addig csak nem szül meg senki Kép Kép

Többi Lányok! Hol vagytok?? Csak nem átpártoltatok máshová?

Üdv, Dodus
Dodus
 


Sziasztok!

Mivel a buszomat már lekéstem Kép van idõm begépelni a leírásokat a kórházakról. Persze lehet, hogy csak az egyikre lesz idõ, mert különben a következõ buszomat is lekésem Kép Kép

Tehát a Semmelweis Kórház:

'99 évi születésszám 1694, ebbõl a császármetszések száma 321. Rendelkezik a Bababarát címmel.Szülésre felkészítõ tanfolyamot szerveznek. Az osztályon 5 vajúdó-, 1 szülõszoba, 1 ággyal mûködik. (Szóval ne akarjatok a barátnõtökkel együtt szülni itt, mert az nem fog menni Kép) A szülészeten állítható szülõágy, labda, bordásfal vehetõ igénybe. A gyermekágyas szobák száma 9, ezek 2-6 ágyasak. Rooming-in rendszer 24 órás, császármetszés esetén is azonnal igénybe vehetõ.
A kísérõ személy a vajúdás, a szülés és a császármetszés ideje alatt jelen lehet. A tanfolyam elvégzése ajánlatos. Szülés és császármetszés után a jelenlevõk együtt maradhatnak, sima szülés esetén 2 órán kersztül. Szabad szülésznõ választás lehetséges. Beöntés és teljes borotválás nem kötelezõ, részleges borotválás igen. A szülõ nõ a vajúdás és szülés ideje alatt nem használhatja a saját ruháját. Vajúdás során sétálhat, zuhanyozhat, ihat a szülõ nõ, enni nem lehet. Komplikációmentes vajúdás alatt a belsõ vizsgálat ritkán történik, folyamatos CTG-t végeznek. (Ezt majd írjátok már meg, hogy micsoda!) Szülésindítás 5 %-ban történik, gyorsítást, fájáserõsítést gyógyszerrel 4%-ban, burokrepesztéssel 25 5-ban alkalmaznak. A szülést nem gyorsítják a méhszáj ujjal való tágításával, vagy hasra gyakorolt nyomással. Az anyák fekve, oldalt fekve, vgy félig ülve szülhetnek. A fájdalmat kéjgáz-belélegeztetéssel, epidurális érzéstelenítéssel, vagy gyógyszerrel csillapítják, ezek közül választhatnak az asszonyok. Császár esetén altatást, epidurális vagy spinális érzéstelenítést végeznek. Epidrurális érzéstelenítést spontán szüléseknél kb. 50%-ban alkalmaznak. Gátmetszést az elsõzör szülõk döntõ többségében, egyébként az adott helyzetnek megfelelõen végeznek.

Na, mára ennyi. Holnap is lesz nap! Kép Kép

Dodus

Bocs a helyesírási hibákért, de próbáltam sietni.
Dodus
 


Sziasztok!

Dodus!
Köszi, hogy ezt is leírtad. Kép Hát nem tudom, ez nekem egy kicsit bíztatóbnak tûnik, mint a megyei. Most teljesen elbizonytalanodtam.
Én egy könyvelõirodában dolgozo könyvelõként, itt Miskolcon.
Most néztem meg, hogy Te a babásodással kapcsolatos információ gyûjtésnél jársz. És a babaprojekt elindítását mikorra tervezitek?

A többiek tényleg nagyon eltûntek! Kép

Üdv, Panka

 
 


Szia Panka!

Akkor hasonló munkaterületen dolgozunk Kép

Babaprojekt esetleg jövõre. Most ház projekt.

Ma, ha lesz még idõm, akkor befejezem a Semmelweis-t, mert még nincs ám vége! Aztán pedig jöhet a vasgyári. Szerintem is szimpatikusabb ez a kórház, mint a megyei. És ha tudnátok, amit én már tudok!! Hogy itt még hotelszárny is van Kép Kép

Panka! Ti hogy haladtok a projekttel? Régóta próbálkoztok, vagy még csak átlagos ideje?

Sziasztok!
Dodus
Dodus
 


Szia Dodus!

Ez a hotelszárny komoly? És tudsz róla többet is ,hogy ki veheti igénybe és hogy hogyan (gondolom külön fizetni kell érte)?

Mi november óta probálkozunk, de eddig nem sok sikerrel. Most vannak folyamatban a kivizsgálások. Ma du megyek a doktornõhöz, utána már többet fogok tudni, mert most viszem neki a hormoneredményeket. Úgy izgulok, remélem nem lesz nagy gond.

És a házprojekten merre fele dolgozgattok?

Üdv, Panka

 
 


Sziasztok!

Íme a folytatás:

Komplikációmentes szülés esetén az anya közvetlenül a szülés után megkapja a gyermekét 15 percre. Az újszülöttet a szülõszobán az anya a mellére teheti, a kísérõ személyek megkaphatják. Császármetszés esetén az anya azonnal megkaphatja és megszoptathatja a gyermekét. A kíérõ személyek kézbe vehetik az újszülöttet. Az újszülött az anyatejen kívül nem kap semmit. A látogatás folyamatos, a társalgóban történhet. A hozzátartozók kézbe vehetik a gyermeket. Kompl.mentes szülés esetén kb. 4, császárnál 6 nap múlva lehet hazamenni.
Az osztály fõorvosa büszke: a felújított szülõszobára, a mellette lévõ mûtõre, a Bababarát címre, a 24 órás Roomint-in rendszerre.
Min változtatna: a kórtermek komfortfokán.
Két éven belüli változtatási szándék: egy- ill. kétágyas kórtermek, vizesblokkal.

És íme, amit az anyák mondtak a kórházról:
Az anyák fele kért fájdalomcsillapítást. Többségüket leborotválták és beöntést is kaptak. A szülések felét gyorsították meg, vagy indították meg infúzióval, burokrepesztéssel, vagy a méhszáj ujjal való tágításával Kép(((( Az asszonyok fele beleegyezett a szülés indításába, gyorsításába. Vajúdás alatt volt, aki nem sétálhatott, nem ihatott. Az anyák mindegyike szülõágyon szült. Fele háton, fele félig ülve. A szülési pózt fõleg a személyzet határozta meg. Az anyák nagy többségénél végeztek gátmetszést, ezt az anyák 1/4-ével nem beszélték meg. Klenül a szülést követõen az anyák általában megkapták gyermeküket. Az anyák a szülõszobán szinte kivétel nélkül szoptathattak. A gyermekeket a szülést követõ ellátás után az anyák többsége rögtön, kisebb része átl. 5 óra múlva kapta meg. Az újszülöttek fele kapott az anyatejen kívül mást (lefejt tejet, v. tápszert) ill. teát vagy cukros vizet. Az anyák többségét kielégítõen tájékoztatták a babák állapotáról.

Ennyi volt ebben a könyvben errõl a kórházról.

Panka!
Ne haragudj, rosszul emlékeztem. Hotelszárny a vasgyáriban van, de hogy ki és hogyan veheti igénybe, arról nem ír a könyv.

Neked ki az orvosod? Korábban én is egy nõhöz jártam, de aztán váltottam. Elég sok rosszat hallottam róla.

Puszi, remélem a hormonokkal minden okés!!
Kellemes hétvégét mindenkinek!

Dodus
Dodus
 


Sziasztok!
Én Andi vagyok, egyszer már írtam ide. Amit a Semmelweisrõl leírtál Dodus, az majdnem mind helyes, de a "közös" szobán is szeparáltak az ágyak, második kislányom is ott született és apás szülés volt. Pedig nagyon kellett igyekezni, hogy a férjemet be tudják idõben öltöztetni, mert a kislánynak nagyon sürgõs volt. Tapasztalataim szerint pedig a különbözõ praktikák, bordásfal, labda, stb. nagyon jól hagzanak, de még egyetlen ismerõsöm sem ezzel foglalkozott, amikor szülõszobára került.
A kórtermekrõl pedig csak annyit, hogy mind a kétszer 5 ágyas szobában voltam, és jobb volt, mint egyedül. Sokat beszélgettünk, segítettünk egymásnak. A barátnõim is jobban szerettek nagyobb szobában lenni. Aki 2 ágyasban volt ráadásul kifogott egy szörnyû szobatársat is.
Igaz, hogy négy napra engednek haza ha minden rendben van, de ha a legkisebb probléma is felmerül, hosszabb bentmaradásra kell számítania. Ráadásul nekem a harmadik napomon jött egy front, így nem volt elég ágy. Ezért minket már aznap hazaküldtek.
Ha nem érdekel a locsogásom, szóljatok nyugodtan.,
Andi.
 
 


Sziasztok!

Andi! Persze, hogy érdekel a "locsogásod"! Hiszen amit én leírtam az csak egy könyv, amit Te leírtál az pedig az élet. Írj nyugodtan, ha van mondanivalód! Szerintem Kép

Panka! Mi újság a hormonokkal? MIt mondott a doktornénid?

Lányok, ha van valami híretek írjatok!!

Dodus
Dodus
 


Sziasztok Lányok!

Szrintem nagyon jó, hogy elindúlt és megy ez a topic. Mint már említettem 2 gyermekemet a Semmelweisben szültem, személyes tapasztalataimról nyugodtan kérdezhettek.
Szerintem a tóbbi miskolci kórház sem jobb, vagy rosszabb, szerintem inkább az orvost választ az ember nem kórházat.
Én még kacérkodom a gondolattal, hogy vállaljak egy 3.babaát, (ami nálam 3. császárt is jelent).
Elõtte viszont Dr. Kádárt fogom felkeresni a Diósgyõriben. (Egy ismerõsöm teherbeesésén Miskolcon nem tudtak segíteni, miómája volt és Kádár intézett neki el egy pesti specialistát.)
Hallottam, hogy Pesten a babanetesek csináltak találkozót, lehet hogy nekünk is kellene?
Rita
Ritaa
 


Sziasztok!

Andi!
Teljesen egyetértek Dodussal. Gyere közénk minél gyakrabban "locsogni". Kép

Rita!
Szerintem ez a találkozó jó ötlet lenne. Többiek mit szóltok hozzá?

Dodus!
Úgy tûnik a progeszteron szintemmel vannak gondok. De mivel ezt Miskolcon nem tudják nézni Kép a tesztoszteron, ösztrogén szintembõl és a hõgörbémbõl következtetett erre. Most kell szednem 10 napig egy gyogyit (Norcolut), hogy megjöjjön (mert most már a 63. napnál tartok), és ha megjött az 5. napon pedig egy másik gyogyit kell szednem (Clostylbegyt) 5 napig. Köv. kontrollra a 25. nap körül kell mennem, és majd meglátjuk hogy hatott-e valamit. De azt mondta, hogy hosszadalmas folyamat lesz.

És a te prolaktin szinteddel mi újság?

Ezeket a leírásokat a Születéskalauz 1. vagy 2. részébõl írod ki?

Lányok!
Mit szólnátok hozzá, hogy ha mindenki írna magáról egy rövid bemutatkozást (hány éves, mivel foglalkozik, merre lakik, stb.) Talán így egy kicsit személyesebb lenne. De ha nem akarjátok nem muszáj, ez csak egy ötlet volt.

Üdv, Panka

 
 


Szia Panka!

Sajnálom a progidat Kép Kép Ezek a bogyók már a gyógyulást segítik, vagy csak a jobb diagnózist? És hogy-hogy itt Miskolcon nem tudják nézni? Nem hiszem, hogy nem lenne rá "kereslet", sajnos Kép Kép Ne keserítsen el, ha azt is mondta a doki nénid, hogy hosszadalmas folyamat lesz. Tuti megéri, ha a végén egy kis Tündérke mosolyog majd Rátok!!

Az én prolim magas, ahogy írtam, de a doki még nem látta a leleteket, mert iszonyú hosszú idõre kaptam nála idõpontot. MÁjus 13-án megyek Molnár Imréhez a leletekkel, gondolom akkor fel fogja írni azt a Bromo-izé nevû gyógyszert. Vanda a "ma megint megjött" topicból szuperül felvilágosított a dologgal kapcsolatban. Így - bár a doki még semmit sem tud - én már profi vagyok a témában Kép Kép Te is szoktál oda járogatni, ugye?

Ez a bemutatkozás szerintem jó ötlet, de mintha mostanában csak kevesen fordulnánk meg itt. De azért elkezdhetjük. Az ötletgazdáé az elsõség Kép Kép Kép!!!

Amit a Szentpéteri kapui kórházról írtam, az azt hiszem, hogy az 1. kötetbõl van. A Semmelweis pedig a 2.-ból. De én is csak úgy kaptam ezeket, fénymásolva, vagy mailben.

Tegnap délután nagyon klassz idõ volt. Csak az a baj, hogy nálunk a munkahelyemen olyan hideg van, hogy hiába engedné a kinti, délutáni idõjárás a rövid ujjú szerkókat, itt bent még elfér a majdnem téli pulcsi is. Így viszont délután, ha mászkálok a városban, akkor hülyének néznek és megsülök (ez félregépelésbõl majdnem megszülök lett. Kép Kép )

Lányok, Ti mit csináltok ezen a szerdai munkaszüneti napon, amikorra szintén jó idõt mondanak?? Voltatok már a Tapolcai termálfürdõtõl a Diósgyõri várig vezetõ turista útvonalon? Van valakinek tapasztalata róla? Én szeretném rávenni a páromat erre a kis sétára. Ha van tapasztalat, várom. Bár, már elég késõ van a tapasztalatcseréhez.

Hajrá Panka! Várjuk a bemutatkozást!!

Sziasztok, Dodus
Dodus
 


Sziasztok Lányok!

Kb. két hete olvasgatom a topicot, de sajna, csak most tudtam bejelentkezni (kicsit megfázott a mail rendszerem).
Én is miskolci vagyok és KISMAMA!!! Úgyhogy amirõl a fentiekben írtatok az közvetlenül érint engem is. Én soha nem gondolkoztam azon, hogy melyik kórházban szüljek, mert egyértelmû volt, hogy ott, ahol az orvosom dolgozik. Ez a Semmelweis. Nagyon köszönöm Dodusnak, hogy volt türelme beírni a rengeteg infót a kórházról, pont ilyen dolgok foglalkoztanak mostanában engem is. Nem tudom, hogy a fõorvosnak, vagy az anyáknak higgyek a szülészetrõl leírtakbban. Csak októberre várjuk a babát, de már készülök, hogy a dokimmal átbeszéljük a gátmetszés, beöntés, érzéstelenítés, stb. dolgokat. Biztos vagyok benne, hogy fel fog világosítani, mindenrõl (én nagyon bízom benne, 10 éve Õ az orvosom).
De azért a már szült anyukáktól jól jönne egy kis infó a gerincérzéstelenítésrõl. Eredetileg úgy gondoltam, hogy "mindent csak természetesen". Aztán jöttek az ismerõsök akik azt mondják "minek szenvedj, ha nem muszály". Így most teljesen kétségek között vagyok, hogy hogyan szüljek?
Mindannyiótoknak kellemes majálist kívánok! Remélem, hogy tényleg jó idõ lesz és lehet kirándulni.
Üdv!
Killes
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: