Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok...

En is erdeklodtem a baba-mama klub indulasakor, sot azt is tudom, hogy volt nehany alkalommal...
Erdekelne a velemenyetek, tapasztalatotok... (ha voltatok)
Sajnos mi is "be vagyunk zarva", ilyenkor telen meg kulonosen... Nincs a kornyekunkon egyetlen jatszoter, sot, szerintem egesz Szigethalmon sincs...:-((((
Kivancsi lennek, ti milyen programokat tudtok szervezni magatoknak es a csemeteiteknek...
Udv
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek Boldog Új Évet!
Szerencsére mi eddig nem betegedtünk le. Remélem ez így is marad! Igaz nem nagyon mozdulunk ki, nem járunk közösségbe, csak a rokonokhoz.
Jövő hét szerdán indul újra a Baba-Mama Klub, remélem valaki eljön közületek. Mi mindenképpen megyünk, legalább végre kimozdulhatok itthonról.
Pusza
Teca
 
 


Szia Teca,

mit mindent csinaltok a baba-mama klubban? Hanyan vagytok? Es hol van pontosan?
Udv
 
 

 
 

Sziasztok!

Teca, mi tervezünk menni a klubba szerdán, ha nem jön közbe semmi. Hol van a tisztiklub pontosan? Próbáltam megnézni Szigethalom honlapján a címét, de nem találtam meg.

Szia Sampala, üdv itt. Merre laktok Szigethalmon? Mostanában költöztetek ide vagy már régi helybéliek vagytok?
Háát, nekem sem túl sok programötletem van a környéken. Most, hogy szép az idö, mi sokat vagyunk kint az udvaron, ill. sétálgatunk a környéken. Mekkora (mekkorák) a gyermeke(i)d?

Üdv,
Zsuzsa
 


Sziasztok!
Bocsi a hosszú hallgatásért, de kissé zűrösek vagyunk. MAtyi elkezdett nem aludni. Most is itt rángatja a blúzomat, hogy álmos, de fogadok, hogy ha leteszem üvölteni fog. SZóval macerás az élet.
Ti hogy vagytok? Gabi! Hogy mennek a vizsgák?
Juji! Hogy van a pocaklakód?
Többiek?
Szia Sampala! üdv erre! Kép
Sziasztok
 
 


sziasztok

hajni: köszi szépen jól vagyunk,már a 33. hétben járunk,úgyhogy most már nincs sok hátra. Azt mondták tuti fiú lesz,hát majd meglátjuk ha kibújt. Laurám már nagyon várja a kistesót,és képzeld elkezdte magától a bilizést,aminek nagyon örülök. Most már csak akkor kap pelust ha alszik. Ti hogy vagytok,azon kívűl ,h Matyi nem alszik? Ja és hát nálunk most kezdődött a hisztis korszak,egyenlőre még nem annyira vészes,remélem hamar túl jutunk rajta.

üdv. juji
 
 


Szia Juji!
Örülök, hogy jól vagytok! Ügyes lányod van! Gondolom most mutatja meg, hogy ő milyen nagy lány. Kép Amit te akkor fogsz ténylegesen észrevenni, amikor megszületik a kicsi. Kép
Mi elvagyunk. Kicsit unalmasan telnek a napjaink, de sokan mondják, hogy örüljek neki. Én komolyan megpróbálom, de nem mindig sikerül Kép Szerencsére betegség nincs a családban, csak ez a fránya nem alvás Matyinál. Bár, lehet, hogy legnagyobb sajnálatomra átáll a napi 1 alvásra. Szerintem még korai lenne, de ő tudja. Most szerencsére alszik, elfáradt a baba-mama klubba. Remélem alszik 2 órát, mert akkor most én is mehetek szundizni még Kép
Szia
Hajni
 
 


Sziasztok!

Hajni, ezek szerint voltatok a szigetszentmiklósi baba-mama klubban? Milyen volt? Mi ma kipróbáljuk az ittenit, kíváncsi vagyok rá.
Hát, Matyi valóban korán kezdi az átállást a napi egy napközbeni alvásra. Réka is korán kezdte, de azért nem ennyire. És az éjszakáitok milyenek?

Juji, én is örülök, hogy jól vagytok. Végül is hogy döntöttél/döntöttél-e már császár ügyben? Milyen fiúnevet választottatok? Mekkora lesz a korkülönbség a két gyermek között?

Gabi, mit tanulsz? Nem lehet könnyü a 3 gyerek mellett. Én is elkezdtem szeptembertöl újra tanulni, ez az elsö vizsgaidöszakom (fura újra vizsgázni), de ez még szerencsére nem olyan vészes, még 2 vizsgám van.

Teca, remélem akkor találkozunk ma.

Üdv,
Zsuzsa
 


Szia Zsuzsa!
Te mit tanulsz?
A baba-mama klub Matyinak nagyon tetszett. Szerintem kicsit sokan voltak és nagy volt a tülekedés a játékok körül, de elment. Mondjuk azt tudni kell rólam, hogy nem szeretem a tömeget. Kép
Tegnap már majdnem jó alvást produkált Matyi Kép Lehet, hogy a klubban való kifáradás miatt? De délután másfél órát aludt, ami mostanság ritka. Kép De szerencsére az éjszakák rendben vannak. Már 8 előtt alszik és csak 6 után ébred.
HAjni
 
 


Sziasztok!

Én új vagyok még a nap alatt, és valójában Halásztelki, de "Halásztelek" topik alatt nem nagyon akar jelentkezni senki. Hátha itt rejtőznek ők is... :-) ? De ha nem, az se baj. Érdekelnének a környékbeli baba-mama klubok, tudtok róluk jókat mondani? Kikészít már a tél és a bezártság, Bogival egyre nehezebb kimenni sétálni, mert nem nagyon bír már megülni a babakocsiban, viszont a szumóbirkózó-ruhában meg állandóan elesik, ha menni akar, és persze beidegesedik. Ti hogy vagytok ezzel? Ja, ő 2003.nov-i, én meg egy híján harminc.
Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!
Én voltam már 1x a miklósi baba-mama klubba. Kicsit sokan vannak, de nem vészes. Keddenként van és 200 Ft a beugró.
A séta nekünk sem megy, pedig MAtyi még csak 10 hónapos. De ahogy elindulunk már menne vissza. Nem szeret beöltözve lenni és utálja, hogy egyhelyben kell ülnie. Az autóban elvan, mert ott gyorsan történnek a dolgok. Mi álltalában itthon ücsörgünk, vagy ha épp ráérnek, akkor átmegyünk valamelyik barátnőmhöz. Én még unalom ellen az idejárást tudom javasolni Kép Csak az a gyereknek nem jön be Kép
Hajni
 
 


Szia Hajni!

Hát igen, valami csoda folytán Boga lányom már több mint 2 órája alszik, csak azért tudok még mindig itt lógni, és ma főznöm se kell. :-)
A klubbról írnál még valamit? Van valami program, vagy csak egy csomó játék, és kész? Helyileg hol van?
Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!
Nem tudom, hogy szokott-e program lenni. Most nem volt. Csak játékok voltak és sok baba. Van rágcsálnivaló és tea. Helyileg a városi könyvtár földszintjén van. Lehet, hogy úgy jobban ismered, hogy: Sárgaház!
Egyébként mit szoktatok napközben csinálni? Ezt most mindenkitől kérdezem. Lehet, hogy csak én vagyok ennyire itthonülő?
Hajni
 
 


Szia Hajni!
Igen, úgy hogy Sárgaház, már tudom. Abból, hogy egyszer voltatok, én arra következtetek, hogy nem voltatok túlzottan elragadtatva tőle, vagy nincs igazam? Gondolom volt rendesen veszekedés is a játékokért, ha annyira sokan voltak.?
Én is nagyon itthonülő vagyok, főleg mióta hideg van. Igazat szólva a kiscsaj engem szinte teljesen lefoglal, nagyon anyás lett. Takarítani,főzni, stb szinte csak akkor tudok, ha alszik, vagy ha már itthon van az apja. Boga már akkor is nyafog , ha felmegyek az emeleti hálószábát rendberakni, és nem lát pár percig. Néha még Wc-re is nehéz elszabadulnom. :-)
Nálatok mennyire lógnak rajtatok a gyerekek?
Apuci mennyire használható a gyerekkel való foglalkozásra?
Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Ja elfelejtettem megkérdezni - kezdő lévén nem tudom - hogy kell azokat a jópofa vigyorgós, meg egyéb jeleket csinálni?

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!
Jópofa jeleket csinálni úgy lehet, hogy beütöd a kettöspont és valamelyik zárójelet. Amikor elküldöd a szöveget akkor átkonvertálódik mosollyá, vagy szomorúsággá. Próbáld ki, muris! Kép
Csak ezen a héten voltunk a klubba, tehát még nem szalasztottunk el másikat. Lehet, hogy megyünk még, ha jobb dolgunk nem lesz. Matyi szereti a gyerekek társaságát, és nem volt olyan vészes a tülekedés. Végülis ők még kicsik a tülekedéshez. Egyébként dettó nálunk is. Azaz Matyitól szinte semmit nem tudok csinálni. Sőt, kevesebbet mint te, mert neki a szobája lent van a mienk mellett és szeret nagyon csendben aludni. Tehát nem állhatok neki porszívózni amíg alszik, esetleg pakolni. Így inkább amíg alszik netezem, vagy a csendesebb munkákat végzem. De ha ébren van, akkor azért nem megy a dolog, mert kiborul ha nem vele foglalkozom. Szerencsémre ha itthon van az apja (és éppen nem maszekol) akkor átvállalja a gyerekeket és takaríthatok, főzhetek, moshatok Kép Ha ébren vanKép
Hajni
 
 


Szia Hajni!
Köszi! Kép Azt hiszem sikerül, eddig azért nem ment, mert orrot is rajzoltam neki.
Ti Miklósiak, vagy Szigethalmiak vagytok?
Szerencsére apuci nálunk is segítőkész gyerek-ügyben, ha itthon van, amúgy ha alszik a Boga (mint most is) én is csak halk munkákat tudok csinálni, mert ő is nagyon éberen alszik. Kép

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!
Én Miklósi vagyok! De csak másfél éve! Azelőtt Pomázon laktunk! És ti mióta laktok Halásztelken?
Hajni
 
 


Sziasztok!

Hajni, eredetileg közgazdász vagyok és most ehhez egy területfejlesztö szakközgazdász képzésre járok. Még szombaton lesz egy vizsgám, aztán vége az elsö vizsgaidöszaknak Kép
Azért az nagyon jó, hogy az éjszakáitok rendben vannak. Szerintem inkább nappal ne aludjon, mint éjszaka. Réka sem akar aludni egy ideje napközben. 11 körül már hulla fáradt, ebéd után leteszem, de nem alszik el (Nóri - a nagyobb, aludna, ha Réka hagyná), és utána este 5 körültöl már majdnem összeesik. Próbáltuk már mindenhogy átalakitani a napirendjét, de egyelöre sehogy nem müködik.

Andi, mi meg a szigethalmi baba-mama klubban voltunk egyszer (a múlt héten). Szerda délelöttönként van, 10 órától. Itt nincs olyan sok gyerek, kb. 10-12-öt számoltam. Kötött program nincs, a gyerekek játszanak, mi meg beszélgetünk. A lányok nagyon jól érezték magukat, ugyhogy mindenképpen megyünk még, ha tudunk. Holnap biztos nem, mert más programunk van, de a jövö héten már megyünk, ha nem jön közbe semmi. Helyileg a Müvelödési Házban van.

Ha van autotok, akkor még egy programot tudok ajánlani. Mi járunk a budafoki müvházba zenebölcsibe (hozzátok még közelebb van). Ha érdekel, irok róla részletesebben.

Zsuzsa
 


Szia Zsuzsa!
Mindig irigylem azokat akiknek van energiájuk gyerek mellett is tanulni. Kép
Mi is próbálkozunk átalakítani Matyi napirendjét, de sajnos sikertelen. Most ugyan alszik, de nem reménykedem benne, hogy hosszan. Tegnap össz-vissz 1 órát aludt egész nap. Pedig fárasztottam, sétáltunk, elmentünk vásárolni is. De semmi. Félek, hogy azért alszik kevesebbet, mert már olyan fáradt, hogy átesik a ló túlfelére. Ezért megpróbálom mindig letenni ahányszor fáradtnak látom. Remélem beválik Kép
Hajni
 
 


Sziasztok!

Hajni!
Mi mindig is Halásztelkiek voltunk. Párom is és én is, jó mert így itt vannak a rokonok is, nagyszülők, tesómék, párom unokatestvérei. Alkalmakkor jó nagy összeröffenéseket lehet csapni. Nálunk a szűk családi kör olyan 20 fő. Kép
Zsuzsa!
Én is irigyellek a tanulás miatt! Én is közgazdász vagyok, de nemhogy a gyerek mellett, de még előtte, a munka mellett se lett volna energiám még tanulni. Köszi az infót a klubról, lehet,hogy egyszer elnézünk. Ja! Igazából Szigethalmot nem ismerem annyira. Hol van A Művház? A zenebölcsi is érdekelne, írnál róla? A budafoki művház az nem ugyanaz, mint a tétényi ugye? Én a Campona melletti új épületre gondolok, mert mi meg annak az uszodájába járunk szombatonként babaúszni. Tavaly májusban kezdtük, és Boga most már elég jól hozzászokott.
Mekkorák a lányaid?
üdv.
Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Bocs!
A kis tyúk rátenyerelt az enterre, és nem vettem észre!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!
De jó neked, hogy ennyien vagytok és mind a közelben. Kép Irigyellek ám, nagyon! Kép
Hajni
 
 


Sziasztok!

Andi, igen, arra a müvházra gondoltam, ahol az uszoda van. Tücsökzene néven fut a dolog, hetente egyszer fél órás "foglalkozások", éneklés-mondókázás kis mozgással. Hétfön vagy szerdán délelöttönként lehet járni, de eléggé túltelitettek a csoportok (mi próbáltunk ma átjelentkezni egy másikba, de már nem sikerült, két gyereknek nem volt hely), úgyhogy ha tényleg érdekel, akkor most jelentkezzetek! Ezen a héten indultak, úgyhogy még semmiröl nem maradtatok le. Réka 15 hónapos volt, amikor elkezdtünk járni, azt gondoltam, hogy még kicsi lesz hozzá, de nagyon élvezi. 10 alkalmas turnusokban inditják és asszem egy gyerekkel 5400 Ft a 10 alkalom.
A babaúszásról mi már sajna lemaradtunk Kép Majd a harmadikkal Kép Nórival jártunk annak idején néhány hónapig, de aztán valahogy kimaradt az életünkböl.
Ja a lányaim kora: Nóri 3 éves, Réka 19 hónapos.
A szigethalmi müvház a sportpálya mellett van, Sport u. 4. a cime.

Ma végre alszik Réka rendesen délután! Mondjuk az éjszakánk szörnyü volt, szinte óránként felsirt, nagyon nyugtalanul aludt. Fogalmam sincs mitöl lehet.

Zsuzsa
 


sziasztok

Na itt is vagyok. zsuzso: a császár mellett döntöttünk,mert nem akarunk kockáztatni h reped a hasam,így egy kicsit én is nyugodtabb vagyok. Marcell lesz a kicsi fiú neve,és egy kicsit több mint 2 év lesz a két gyerek között a korkülönbség. Ti hogy vagytok?

Többiek jól eltűntetek

üdv juji
 
 


Szia Juji!
Én nem tüntem el. lehet, hogy én vagyok az egyedüli aki naponta megnézi a topokot. Kép
Mikorra vagy kiírva? És hol fogsz szülni? Lehet, hogy írtad már, de régen lehetett.
Hajni
 
 


Sziasztok!

Hajni! Neked nincsenek a közelben rokonok? Ne búsulj! Azért vannak a barátok, és persze a babanet! Kép
Zsuzsi! Köszi az infókat, a Tücsökzenének van esetleg weboldala? Vagy telefonszámot tudnál adni? Ti mikor jártok?
Juji! Nagyon drukkolok neked! Jó nagy lehet már a Pocakod! Hogy bírod/bírtad a terhesség alatt a másik gyerkőccel való foglalkozást? Várja már a kistesót? Nálam nagy a dilemma, hogy mikor legyen a következő...

üdv, Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!
Nem, nincsenek közelben rokonaim. A bátyám lakik legközelebb: Budapesten. A férjem rokonai is Pestiek, de nem igen tudok segítséget kérni tőlük. Mindenki dolgozik, anyósom meg épp csak elvan maga. Nem terhelhetem a gyerekekkel. De igazad van, ezért vannak a barátok. Kép Azaz azért, hogy az embert felvidítsák és legyen kivel beszélgetni.
Hajni
 
 


sziasztok

hajni: február 23-ára és a szent imrében fogok szülni.
andi: hát elég nehezen bírtam ezt a terhességet is ugyanúgy mint az elsőt(hányás,hányinger),de most ugye itt van egy 2 éves akivel foglalkozni is kell így egy kicsi még nehezbb volt. Laura nagyon várja már a tesóját,teljesen izgatott h mikor lesz már meg. Neked mennyi idős a gyerkőc?

üdv juji
 
 


Szia Juji!
Én is a Szent Imrében szültem. Nagyon jó kórház. Remélem neked is öröm lesz a visszaemlékezés. Kép
Hajni
 
 


Sziasztok!

Juji, én is febr. 23-ra voltam kiírva a nagyobbik lányommal (végül is már 20-án megszületett). Marcell szép név Kép Programozott császár lesz?
Mi jól vagyunk teljesen, köszi az érdeklödést.

Andi, a tücsökzenének honlapja nincs, de a budafoki (vagy tétényi?) müvház honlapján van róla néhány sor és egy kontakt telefonszám: www.btmuvhaz.hu
Azért megpróbálom elökaparni Neked a telefonszámot!
Mi egyébként szerdánként 10:40-töl járunk. A szigethalmi baba-mama klub miatt (ami ugye szintén szerdán délelött 10-töl van) próbáltam átmenni egy korábbi csoportba, de már nem igazán volt hely. A mi csoportunkban még tegnap volt néhány szabad hely, próbáld meg. Meg valószinüleg a hétföi csoportokban is van még hely.

Hajni, nekünk sem igazán élnek a környéken rokonaink, a férjemmel mindketten szegediek vagyunk, ott élnek a családjaink.
Én is azt gondolom, hogy te jársz a leggyakrabban ezen a fórumon, rád lehet mindig számítani, mindenkinek minden kérdésére, hozzászólására gyorsan reagálsz Kép Mi többiek azért el-eltününk néha Kép

Üdv,
Zsuzsa
 


Andi, a Tücsökzene kontakt: Gál Gabriella 06-30-999-4945.
 


sziasztok

zsuzso: igen programozott császár lesz,ezért a február 23-a,és remélem addig ki is húzzuk. Bár elég sokat görcsölök,meg néha szúr a hasam,de most már nincs sok hátra.
hajni: a szent imrébe beengedik látogatóba a kisebb gyereket is? Ugyanis nem hiszem h kibírom anélkül h ne lássam egy hétig a lányomat.

üdv. juji
 
 


Szia Juji!
Mindenkit beengednek, de az osztályra senki nem mehet be. Pl. a babát csak ablakon keresztül láthatják. De te kimehetsz bárkihez szinte bármikor. Nálam is többször járt Bence Kép
Zsuzsa!
Köszi Kép Próbálkozom. Az igazság az, hogy ha egyedül érzem magam (és ez gyakori) akkor netezem. Tudom, nem jó módszer, de egyelőre nincs más
Hajni
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi! Nagyon köszi az infókat, asszem utánanézek a dolgoknak. (Juji!) Az én Bogám 14 hónapos. Szerinted nem kicsi még hozzá? Bár ha jó zenét hall a kis tyúk, mindig rázza a fenekét! KépMekkora babák vannak a ti csoportotokban?
Hú, nálunk gázos volt az éjszaka. 3x ébredt a Boga, abból kétszer cici is kellet neki -bár csak cumpogott. Az utolsó ébredésénél, 3/4 6 -kor meg már nem is aludt rendesen vissza. Ahogy elvettem tőle a cicit (úgy fél óra után), már ébredezett, és ilyenkor a lába a leghamarabb aktív. Megy. Na mindegy, így nagyon hisztis / fáradt volt egész délelőtt. Most déltől alszik, kiváncsi vagyok meddig húzza!?
Nálatok az ilyen pocsék szeles idő, mint volt nem játszik be a gyerkőcnél?
Én az Istvánban szültem, oda bárki bármikor bejöhetett a szobába, még a gyerekek is. Ez jó is meg rossz is.

üdv, Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Andi, szerintem nem kicsi hozzá Boga, járnak 8-10 hónapos gyerekek is. Azt gondolom, hogy ha érdekel, kipróbálni mindenképpen érdemes, az elsö alkalom ingyenes, aztán eldöntheted, hogy szeretnétek-e járni vagy sem.

Zsuzsa
 


Halihó!

Bejelentkeztünk szerdára 10.10-re Tücsökzenére, bár lehet hogy elkapkodtam, mert elég zűrös lesz szerda-csüt. nekem. Rendeltünk egy új szekrénysort, és addigra ígérték hozni. Pakolnom kell ki a régiből. Majd meglátom, hogy el tudunk-e menni.
Többiek mi újság? Juji hogy vagy?
üdv,Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


sziasztok

andi: köszi szépen jól,jó lett a vérvétel eredményem(most nem magas a cukrom),használt a diéta. CSütörtökön ctg-re megyünk,remélem minden ok lesz. NÉha görcsölgetek,és egy kicsit szúr is a pocakom a bordáim alatt. Még 2-3 hetet kibírhatna marci,aztán már jöhet ha akar. Ti hogy vagytok?

üdv juji
 
 


sziasztok!

Nálunk minden oké, kivéve ezt a szeles havat.
Zsuzsi! Nem mertünk elindulni a Tücsökzenére miatta! Ti voltatok/mentek?
Hajni! Hová lettél?
Juji! Kitartás, szorítunk!

üdv,Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!
vagyok, csak nincs "hozzáfűznivalóm". De figyellek ám titeket Kép
Nálunk is nagy a hó. Bencét ma nem is vittem oviba, nehogy ne tudjak majd érte menni délután. Nem tudom nálatok mi a helyzet, de reggel itt egy darab hókotró sem ment el. Szóval pocsék utak vannak.
Hajni
 
 


Sziasztok Lányok,

szigethalmi leendő anyuka vagyok, ráadásul nemcsak, hogy a környéken nem lakunk régen, de amúgy sem vagyok képben, hogy vannak-e itt a környéken valamilyen szülésre felkészítő tornák, foglalkozások (intim, kismama, stb.) Bár a védőnő azt mondta, hogy itt halmon nincs semmi, de talán tudtok valamit miklóson vagy Halásztelken. Edzésre így is bejárok Kispestre heti 3 alkalommal, ez is kissé megterhel anyagilag jelenleg Kép
Ráadásul nem nagyon ismerek más kismamákat itt a környékről, pedig ahogy a kozmetikus barátnőmtől hallottam vannak most szép számmal főleg Halásztelken. Kissé egyedül érzem magam, amióta nem dolgozom és úgymond más állapotba kerültem.
Várom ötleteiteket millió köszönettel :*


sziasztok

Na megvolt az első ctg,minden ok a gép szerint vannak méhösszehúzódásaim,de én egyenlőre nem érzem őket. Hajni,Andi hogy vagytok?

kleon: üdv itt közöttünk. Merre fele laktok itt halmon? Mikorra várod a babádat? Hát itt halmon én sem tudok semmi ilyesmit,miklóst és halásztelket meg nem ismerem,mert még csak 1 éve h itt lakunk.

üdv juji
 
 


Sziasztok!

Juji, jó hir, hogy minden rendben Kép

Andi, mi voltunk tegnap tücsökzenén, bár én is gondolkodtam, hogy el merjek-e indulni, amikor megláttam reggel a tájat, de nem volt olyan vészes. Már úgyis lendületben voltam vezetésileg, mert elötte este jöttünk vissza Szegedröl, és a Dél-Alföldön már akkor is esett a hó 1-2 napja.

kleomillgrin, sajnos én sem tudok neked segiteni, semmi ilyenröl nem tudok a környéken, mondjuk mi sem túl régóta lakunk itt.

Zsuzsa
 


Lent lakunk a dunaparton immáron két éve. Most vagyok 15 hetes, a babuci júli 17-én esedékes. Ti már mind babáztok, vagy van aki még csak várja?
Zsuzsa, a nick neved a korod miatt 23?
Juji én folyamatosan felderítem az egész környéket, szeretem megismerni a környezetemet, úgyhogy egész sok mindenre rájöttem már Kép amúgy meg sosem voltam az az otthon ülős (mostanáig Kép ) De babaügyből kifolyólag nagyon zöldfülűnek számítok. Kispestről költöztünk ki 2 éve nyáron, de nagyon szeretünk itt lakni. Ti merre laktok?


Sziasztok!

Kleo (szabad így rövidíteni???), nem, nem a korom miatt (28 éves vagyok), hanem a gyerekeim születési éve (2002, 2003)Kép
Milyen edzésre jársz?
Tudod-e már, hogy hol fogsz szülni?

Hajni, ma már volt Bence óvodában? Tényleg, ö már jövöre iskolába megy vagy még ovis lesz?

Délelött szánkóztunk egy nagyot, Nórinak nagyon tetszett, de Réka valami miatt nem élvezte, inkább gyalog jött. A hó nagyon tetszik mindkettöjüknek, Nóri imád benne hemperegni, Réka meg szorongatja a kis kezében és büszkén tapos benne.

Zsuzsa
 


Szia Zsuzsa!
Igen, ment Bence oviba. Mára már nem volt jeges az út. Szerencsére elvitte az apja, mert közben Matyi megfázott és köhécsel. Nyügös is és nincs kedve a nagyfiút bámulni. Kép Úgyhogy Bencének most jobb az oviban. Kép És igen, idén már sulis lesz a nagyfiú. Bár még nem tudjuk hova fog menni Kép Ha tudsz infót a környékbeli iskolákról, szívesen veszem.
Hajni
 
 


Halihó,

Igen, a SOTE I-en mindenféleképpen. Edzésre pedig shaolin kung fu-ra meg tai chi-ra járok, eddig bírtam még mellette a konditermet is, mostmár annyira nincs kedvem/energiám/szorgalmam, úgyhogy oda nagyon ritkán megyek csak le.
Gyerkőcök mellett van időtök sportolni?


Sziasztok Lányok!

Bocsi az eltünésért, de ezer dolgom volt. Meghozták az új szekrénysorunkat, és még most is csak pihenésképpen kapcsolatam be a gépet. Szerencsére Boga az apjával csucsukál, rájuk is fér, mert du. úszás!
Szia Kleo! Én is imádom azt a környéket, ahol laksz, van kicsit messzebb egy stégünk a Dunaparton, remélem idén nyáron már a kiscsajjal is lemehetünk oda. Kép
Igazság szerint én soha nem voltam egy sportos alkat- sajnos, így most is max sétálunk a gyerekkel+ őt hordjuk babaúszásra. Egyébként a csepeli sztk-ban van kismamatorna, beutalót kell vinni a nőgyógyászodtól.Htelken nincs, Miklóson nem tudom. A tai-chi is küzdősport, ugye? Meddig lehet ilyeneket csinálni terhesség alatt?
Zsuzsi! Minket megrémisztett szerdán apuci a hó miatt. Azt mondta, hogy egy óra alatt se jutok el a gyerekkel az M0-ig, én meg berezeltem. No majd jövő héten újra megpróbálom. Kép
Hajni! Jobbulást a kisdednek!
Juji! Már tök izgalmas lehet neked! A CTG-n már én is mindig attól féltem, hogy egyszer beszólnak, hogy már nem is mehetek haza, szülni kell, aztán mégse. Persze aznap akart Boga megszületni, amelyik nap a választott szülésznőm nem ért rá egy temetés miatt Kép. De nagyon rendes volt, mert délután mégis bejött, Boga meg annyira mégse sietett, úgyhogy megvárta. Kép

üdv, Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi,
akkor ezek szerint csak a stégetek van erre, de Ti nem itt laktok, hanem beljebb? Hát lehet hogy sztereotípia, de nem szívesen mennék a csepeli sztk-ba...
A tai chi nem küzdősport, hanem belső erős gyakorlat, ahol megtanulod felvenni és alkalmazni a természeti és a saját energiákat. Komoly koncentrációt igényel, jót tesz a testnek és a léleknek. Elősegíti a könnyű szülést, tisztítja az elmét és a lelket. És a bébi is kap ilyenkor egy nagy adag energiát Kép lehet, hogy azért kezdett ideje korán mozogni Kép
A kung fu-t még csinálhatom ameddig bírom, mert nem csak bunyóból, hanem különböző formagyakorlatokból is áll, meg van benne nyújtás, erősítés, stb. De persze módjával. Már egyre kevesebb gyakorlatot csinálok, bunyónál meg élvezem a másállapotom miatt kapott kedvezményeket (senki nem üthet vissza Kép ). Lassan áttérek majd a Rubint Réka kazettára, ha más lehetőség nincs, tényleg megvan nektek? Ha igen, mi a véleményetek róla? Írj légyszi néhány szót a babaúszásról. Itt az Oázisban is tartanak, de állítólag fertőző a vize. Legalábbis nekem ezt mondták, akik oda jártak. Ti hová jártok pancsizni?


Szia Kleo!
Nem fertőző az Oázis vize. Csak klórt használnak a tisztán tartására és az nem jó a babáknak. Sőt! Szóval ezért nem jó a babausztatás ott.
Hajni
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron