Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok kedves szolnokiak!


Szeretnék itt a társalgo oldalon szolnoki kismamák-anyukák között beszélgetést, ismerkedést kezdeményezni.amúgy én 21 hetes kismama vagyok.érdekelnének az élményeitek, történeitek terhességgel, szüléssel, anyasággal kapcsolatban. Aki tud jót-rosszat a szolnoki szülészetrõl, orvosokról - nagyon szívesen venném, ha megosztaná tapasztalatát.

üdv mindenkinek:
ida
Névtelen
 


Szia !
Én sajnos semmi jót nem tudok elmondani aszolnoki szülészetrõl . Egyik fõ problémám a kosz volt(bár errõl azok a kedves kismamák is tehetnek akik a kuka mellé dobálják az elhasznált betétet).Mindkét kisfiam egy orvosnál szültem , bár magam se tudom , hogy az elsõ szülésem után miért nem változattam .Mikor a kisebbik fiam született hajnali 3-kor mentünk be , nem voltak fájásaim , csak véreztem egy kicsit , úgy láttuk jónak ha bemegyünk . Mire megvizsgált az orvosom , lett 4 óra is , és akkor közölte hogy 7-re meglesz a baba , mert ugyebár lejár a mûszak . Többször tágított , ami baromira fájt , így pár perc alatt a kétujjnyi méhszájból eltûnt méhszájat csinált . Szó szerint kinyomta belõlem a kicsit , de meg is lett 7 óra 5 perckor . Az már egy mellékes dolog , hogy 1 hónapig ülni se tudtam...
A nõvérem is itt szülte a fiait , tavaly mikor a kicsi született problémamentes terhesség után nem tudjuk mi okból de 5-ös apgarral született a baba . Azt hittük , hogy teljesen egészségesen hoztuk haza , de 2 hónaposan meghalt bölcsõhalálban . Csak a halála után tudtuk meg , hogy újraélesztették a kicsit , és a fene tudja hány percig , talán emiatt kellett meghalnia . Azóta is szenved az egész család , valószínûleg soha nem leszünk olyan boldogok , mint egy évvel ezelõtt . Április 17-én ünnepelnénk az elsõ szülinapját , de õ már soha nem fújhatja el elsõ gyertyáját . De hát nincs mit aggódnunk , a magyarországi statisztika remek , bár mondják ezt azoknak a szülõknek akik értelmetlenül veszítették el kisbabájukat !!
Nem akartak megijeszteni , de úgy gondolom , hogy nem csak a jóról kell írni .
erika (erika)
 


Kedves Ida!

Végre, már annyira egyedüli szolnokinak éreztem itt magam!

Erika, már írtam egyszer, hogy borzasztóan sajnálom a testvéred kisbabáját! Nagyon nehéz lehet ezt feldolgozni, én biztos belediliznék.

Akkor a szülészetrõl. Osztom Erika véleményét. Tényleg hihetetlen kosz van. Napi egyszer takarítanak, nem is csoda, hogy kifolyik a betét a vödörbõl! De az anyukák sem a jómodorról híresek, említeném itt a WC-ben dohányzó nõket!
Az orvosomról név szerint nem akarok itt írni, ha érdekel magánban megírom a véleményemet!
Nem tudom másnál ajánlottak-e alternatív szülési lehetõségeket. Én semmi ilyenrõl nem hallottam. Mintha sehová nem fejlõdött volna évek óta a tudomány.
Én mégsem akartam máshová menni. Biztonságban éreztem magam, hogy pár perc, bármi történik, és ott vagyok!

Az én fiam pici súllyal született. Lekerült a koraszülött osztályra. Arról viszont csak jót tudok írni. Minden nõvérke nagyon kedves volt, segített a szoptatásban. Az külön tetszett, hogy a gyermekorvos nagyon szoptatáspárti volt.

Most csak ennyi. Ha konkrétan érdekel valami, szívesen válaszolok.

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 

 
 

sziasztok!

szerintetek van értelme terhestornára járni.ha tudnátok valami jó címet vagy tel. írjátok meg

köszi
ida
Névtelen
 


Ida!

Érdeklõdj a védõnõdnél. A Mórán van egy védõnõ, ha jól emlékszem Szabóné, õ szokott terhestornát indítani. Én lemaradtam róla, de állítólag jó!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


sziasztok!

se a tanácsadó dokim, se a védõnõm eddig nem tudott semmilyen tornát ajánlani szolnokon, így marad még egy darabig a városban való lótás-futás és busz után szaladás -amit persze a baba nemigen szeret.

bár még csak most leszek 25 hetes terhes, de olyan jó lenne ha írnátok bár gyakorlati tanácsot, mert nincs nagyon olyan ismerõsöm, akivel ilyet megbeszélhetnék: pl. mit vigyek majd a kórházba, kb.mennyi a dokik "tarifája", az apa ott lehet-e a vajúdásnál, szülésnél, megmutatják-e még terhesség alatt, hogy hol fog az ember szülni stb.

köszi elõre is a segítséget mindenkinek

aki magánban szeretne írni a címem a következõ:
cser-ta@freemail.hu

puszil mindenkit:
ida
Névtelen
 


Sziasztok szolnoki kismamák!

Hû, de sokat tudnék írni nektek... jó lenne összejönni, beszélgetni.

Nekem is lenne egy kérdésem:
Lakik valaki a Szecskán? Mert én igen, és jó lenne egy társ babasétáltatáshoz. Egyenlõre egyedül tologatom a lakótelepen 4 hónapos kisfiamat, de nagyon jó lenne beszélgetni valakivel, akinek hasonló korú gyermeke van.

Sajnos a netre borzasztóan ritkán jutok, inkább írjatok:
edo@technoid.hu
Honlapom: www.technoid.hu

Mindenkinek a legjobbakat!

Mamacica
Mamacica
 


Névtelen
 


Sziasztok szolnoki kismamik Kép
Bár nem tudom olvassa-e még valaki ezt a topicot, de lenne egy-két kérdésem.
Milyen mostanában a szülészet a Hetényiben? Van esetleg 1 vagy 2 ágyas szoba? Milyenek a szülésznők? És ismeri esetleg valaki Balogh dokit?
Aki hallja, válaszoljon Kép
kiscsillag
 


Szia!
Én úgy tudom van 1 vagy 2 ágyas, csak az kell hozzá, hogy a dokid el tudja intézni.
A dokidat nem ismerem.
gem
 


Nekem a sógornőm szült mostanság és csak osztani tudom a többiek véleményét, hogy nagyon koszos a kórház. Igaz ő egyágyas szobában volt, ami makulátlanul tiszta volt és külön zuhanyzó is dukált hozzá. Sajnos csak két egyágyas és két kétágyas szoba van. Szerintem az ottani nővéreknek kell egy kis pénzt csúsztatni és el lehet intézni az egy vagy kétágyasat.
Névtelen
 


Sziasztok szolnoki kismamák!

Nem tudom látogatjátok-e még az oldalt, de örülnék, ha segítenétek nekem hasznos tanácsokkal és infókkal a babavárás alatt. Én 14 hetes kismama vagyok és első babánkat várjuk a férjemmel, ezért minden információ érdekel ami a szolnoki ellátással kapcsolatos. Választott orvosom Dr. Georgievics János, akivel eddig nagyon meg vagyok elégedve, de örülnék ha megírnátok a hozzá fűződő tapasztalataitokat! Segítségeteket előre is köszönöm!!!

Botond Kép
EneseKép
 
 


Hello én még nem voltam terhes, de mivel nagyon sok ismerősöm szült mostanában Szolnokon, talán egy kicsit segíthetek. Úgy érzem, hogy már "szakértő vagyok" egyébként mi is most próbálkozunk, de nálunk nem megy egyszerűen sajnos.
Az orvosodról nem tudok semmit, de egypárról igen, sőt a korházról , meg minden eféléről. Ha van kérdésed szívesen megkérdezem az ismerőseimtől illetve, lehet, hogy én is tudok segíteni.
Plinki
 


Szia Plinki!

Örülök, hogy végre van valaki, aki rajtam kívül is látogatja ezt az oldalt! Bár meg kell mondanom szerencsére ráakadtam szolnoki kismamákra a "szolnoki szülészet" topicban, ami a "szülészetek"-en belül található. Ott szerencsére elég sok infót megtudtam már, ha gondolod te is nézz be oda is. Amit nem sikerült még kiderítenünk, s hátha te tudsz benne segíteni, az az, hogy állítólag Szolnokon is van már 4D-s ultrahang. Ezt a szuperinfóban hirdették, van egy telefonszám, de egyelőre semmi közelebbit nem tudunk róla. Esetleg nincs neked erről valamilyen további információd?

Botond Kép
EneseKép
 
 


Mivel ez egy nagyon drága készülék ezért kétlem, hogy Szolnokon lenne. Pesten viszont annál több helyen van.
Szerintem a szuperinfóban található hirdetés is egy Pesti "céget" takar.
Plinki
 


Sziasztok!
A Szolnoki Szülészet topicban már ott van a telefonszám! Beatrix
 


Kedves Kiscsillag, nem tudom, aktuális-e még a kérdésed Balogh dokiról ? Azóta már biztosan sokat hallhattál róla. Igen, én ismerem, nála született a kislányom. Számomra a leglelkiismeretesebb , legfigyelmesebb orvos, akivel valaha találkoztam. Ha ennél többre lennél kíváncsi, jelentkezz újra !
Nahal Gloham
 


Szia Nahal Gloham!
Igaz, hogy Kiscsillagnak szólt az ajánlat Balogh dokival kapcsolatban, de én is szeretnék megtudni egy-két dolgot, amit te pl. fontosnak gondolsz. Kismamaság előtt állok (remélem, nem kell sokat várnom Kép, és Balogh a dokim. Szeretném, ha a terhesgondozásomat és a szülést is ő vinné.
Köszönöm a segítséget.
Névtelen
 


Bocsi! Az előbb elfelejtettem bemutatkozni: Vera vagyok. Kép
Névtelen
 


Szia Vera !
Örülök, ha segíthetek. Kérlek, írd meg, konkrétan mi érdekel vele kapcsolatban. Röviden csak ennyit : Egyetlen orvossal sem találkoztam, aki ennyit törődött volna a betegeivel, mint ő. A terhesgondozást, majd szülést a lehető legnagyobb odafigyeléssel, segíteni akarással végezte. A kórházban pedig egyetlen orvos sem volt, aki annyit látogatta volna a betegeit . Soha nem hagyott magunkra a problémáinkkal, bármiben fordulhattunk hozzá. Nekem hihetetlenül sokat segített, hogy nem éreztem magam kiszolgáltatva.Kérlek, írj, hogy mire lennél még kíváncsi . Addig is sok sikert !!!!!!!!! Kép
Nahal Gloham
 


Szia Vera!

Az igaz,hogy a kérdés nem nekem szólt,de gondolom minden véleménynek örülsz.Én másfél éve szültem Balogh Artúrnál.Én is csak jót mondhatok róla.Nagyon egytértek az előttem szólóval.Nekem nem volt problémamantes a terhességem.Minden esetben számíthattam rá.Mindíg mindent pontosan elmagyarázott,hogy mi miért van és mi fog töténni.Mindíg megtudott nyugtatni.Ha bent voltam a kórházban is maximálisan figyelt rám.
A szülésnél is rendes,kedves,türelmes volt.Szülés után is minden reggel jött megkérdezni,hogy vagyunk.Még a hazamenetel napján is.
Csak ajánlani tudom.Ha bármi konkrét kérdésed van,írj nyugodtan,szívesen válaszolok.
Sok sikert,és mielőbbi gyermekáldást!

Szia!
Györgyi
 


Nahal Gloham második hozzászólását,csak elküldés után olvastam-letöltés után némi szünet,és csak utána írtam-,de azokkal is egyet értrek.

Sziasztok!
Györgyi
 


Kedves Nahal Gloham és Györgyi!
Köszönöm a segítségeteket. Hasonló véleményekre gondoltam. Eddig sem kételkedtem a Dokiban - sőt..., de ezek után, amiket írtatok nem fogok gondolkodni, hogy őt válasszam-e vagy sem.
Mivel még nem voltam kismama, nem tudok egyelőre konkrét kérdéseket feltenni, ezért kértem a szubjektív véleményeteket. Ezek valóban megnyugtattak. Ha időközben jönnének a kérdések, akkor ismét hozzátok fordulok. Kép Ha pedig valamit még fontosnak gondolnátok leírni, szívesen veszem.
Üdvözlettel: Vera
Névtelen
 


Sziasztok!

Balogh doki: én úgy hallottam, hogy most lemondogatja az eddig hozzájáró kismamákat, mert gerincsérve van!!!! Szóval érdeklődjetek, ne fizessetek "feleslegesen"!
Névtelen
 


Sziasztok!

Kedves Névtelen,és mindenki aki tud segíteni!

Tudtok az előző hírnél valami bővebbet?Minden kismamáját lemondja,vagy csak a hamarosan szülőket?Későbbre sem vállal?

Természetesen,ha odakerülünk,személyesen is megkérdezem,de jó lenne előtte is tudni valami pontosabbat.

Köszi!

Móni
Móni
 


Kedves "Névtelen" !
Szerintem nem kell attól félni, hogy "feleslegesen" fizetne bárki is Balogh doktornál. ( Kicsit furcsának találtam ezt a kifejezést...) Eddigi tapasztalataim alapján biztos vagyok benne, hogy ő annyira őszinte és korrekt, hogy egész pontosan tájékoztatja a betegeit, hogy mi az, amit vállal, és mit nem. Másrészt sokszor erején felül is dolgozik, nem kell attól félni, hogy "cserben hagy".(Ezért is lett beteg.) De szerintem ezt bárki , bármikor megbeszélheti vele.
Nem kell tehát sem "feleslegesen" fizetni, sem feleslegesen aggódni. Kívánjunk neki inkább mielőbbi gyógyulást. Nem csak magunk miatt.
Silbermann
 


Kedves Silbermann!
Szívemből szóltál!! Küldjük közösen virtuális jókívánságainkat Balogh dokinak Kép Reméljük, hogy ezzel is segíthetjük mielőbbi gyógyulását.
Vera
Névtelen
 


Csatlakozom az előttem szólóhoz !!!!! Mielőbbi gyógyulást Balogh doktornak !
OX
 


Beállok én is a jó tapasztalatokkal teli,jobbulást kívánók sorába.
Mi most tervezzük a második babát.Az elsőt Balogh dokinál szültem.A másodikat is szeretném nála,de ha egészségi okokból nem vállalja,megértem.Sajnálnám,de megérteném.
Tartom én is olyan korrekt embernek,hogy őszintén elmondaná mit tud vállalni,és mit nem.Biztosan találunk olyan megoldást,ami mindenkinek jó.
Egyébként én sem értettem ez a "felesleges fizetés" dolgot.Szerintem nem csak azért jár valaki az orvosához,hogy nála szüljön,hanem legalább olyan fontos az azt megelőző kilenc hónap is.

Sziasztok!

Györgyi vagyok,de a gép nem engedi ezzel a névvel küldeni.Valaki regisztált vele,így kénytelen vagyok új nevet találni magamnak.
XYZ
 


Szia Györgyi!
Bízzunk abban, hogy amikorra Te szülni fogsz, addigra a Doki is teljesen egszséges lesz. Hisz, mint írod, még csak tervezitek a második babát. Abban egyetértek Veled, hogy az sem mindegy ki kíséri végig a terhességedet. Nagyon fontos a bizalom. Mikorra szeretnétek a gyermekáldást?
Vera
Névtelen
 


Sziasztok !
Boldog lehet az az orvos, akiben ennyire megbíznak a betegei. Szerintem ezen a pályán csak így érdemes dolgozni. Én is csatlakozom a jókívánságaimmal !

Theo
Th.E.
 


Szia Theo!
Kár, hogy Ő most nem olvassa ezeket a sorokat. Biztosan erőt adna neki Kép
Nála már csak mi lehetünk boldogabbak, hogy ezt a pályát választotta.
Névtelen
 


Szia Vera!

Mikorra szeretnénk a gyermekálldást?Holnapra!Jó ez kicsit túlzás,de a napokban vágtunk bele a baba-projektbe.Innentől csak rajta múlik,hogy mikor akar jönni.Remélem nem sokat várat magára !!!:-)

Vera Te vagy az aki már előbb is érdeklődött Balogh doktor után?Ugye Ti is most próbálkoztok?

Györgyi
XYZ
 


Szia Györgyi!
Igen, én vagyok az a Vera.
Mi már 1 éve próbálkozunk. Eddig sikertelenül. Kicsit összezavarodott a ciklusom - soha "jobbkor"Kép Bár most úgy tűnik, hogy kezdek rendbejönni. Férjem vizsgálata a jövő héten lesz. Amikor elkészül az eredmény, megyek vissza a Dokihoz. Újabb hormonvizsgálat, és annak függvényében kitaláljuk: hogyan tovább? Már előre megegyeztünk, hogy nem "nyaggat" feleslegesen. Ha néhány hónapon belül nem lesz baba a pocimban, akkor továbblépünk (meddőségi központ). De eddig nem szeretnénk eljutni.
Remélem, nálatok nem várat ilyen sokat magára a bébi! Mielőbbi gyermekáldást kívánok! Majd számolj, be, ha valami + történik Kép
Örülök, hogy szolnoki kismamikra/leendő kismamikra akadtam Kép
Üdv.: Vera
Névtelen
 


Szia Vera!


Ismerős a helyzet amit írsz.Habár nekünk "csak" fél évet váratott magára a Kislányom,de akkor ezt másképp vettem.Már kezdtem aggódni,mikor bekopogtatott az életünkbe.Így most sem várom az azonnali sikert.Tudom,hogy majd jön,ha minden feltétel adott lesz.
Nálam is voltak a ciklussal gondok,de azt valószínűleg a "nagyon akarás" okozta.
Sajnos nálunk utána jöttek a gondok.Nem sokáig örülhettünk felhőtlenül,mert már a 6. héten kezdődtek a problémák,és többször volt valami nyugtalanító.(A szülésen kívül négyszer élveztem a kórház vendégszeretetét.)Ezért is írtam,hogy nagyon fontos a terhesgondozás is.Sokan csak a szülésre gondolnak,hogy ott van szükség az orvosra.Az lenne a jó,de nem mindig van ez így.Én abban reménykedek,hogy most viszonylag nyugodt terhességem lesz.Már amennyire lehet egy kis örökmozgó mellett!!!Elsősorban azonban az egészségügyi szempontokra gondoltam.
Nektek is mielőbbi gyermekáldást!Szorítok nektek!Én is várom a pozitív híreidet.És mindent,amit szívesen megosztasz velem/velünk!!!

Györgyi
XYZ
 


Szia Györgyi!
Köszönöm a biztatást. Az első "sokkon" már túl vagyok. Most már inkább a "kíváncsiság" hajt. Mi lehet a baj? Néha kétségbe esek, de ez nem tart sokáig. Fontos a pozitív hozzáállás.
Reméljük, hogy a második babavárásod nyugodtabban telik majd Kép Nem mondod el néhány szóban, hogy mi volt a probléma az első babával? Csak, ha úgy gondolod. Hátha másnak is hasznos lenne.
Egyetértek Veled a terhesgondozás fontosságával, hogy nem mindegy kivel csinálod végig. Én pl. tudom magamról, hogy mindent tudni akarok. Nem érem be vállrándítással, meg majd lesz valahogy megjegyzésekkel. Ilyenkor feldühödöm. A Dokiban azt szeretem, hogy bármit őszintén megkérdezhetsz, nem intéz el félmondatokkal.
Természetesen beszámolok, ha megtörténik a csoda. Mostanában már így emlegetjük a teherbeesést. Kép
Vera
Névtelen
 


Szia Vera!

Természetesen leírhatom az előző terhességem történetét.Nincs benne semmi titok.Abban igazad van,hogy másoknak is hasznos lehet.Ha más nem is,akkor annyi biztosan,hogy nem szabad elkeseredni,ha problémák jelentkeznek.Attól még lehet teljesen egészséges a baba.
6. és 10. héten gyenge vérzéssel kerültem be a kórházba.
Utána kb.:félidős lehettem,amikor egy gyermekkori műtéti heg okozott problémát.Balesetből eredő májműtétem volt,és nagy heg maradt utána.Valószínűleg nem nagyon bírta a tágulást.Minden köhögés,tüsszentés és nevetés fájdalmat okozott.ez 2-3 hétig ment így,amikor egy kisebb "pattanást" éreztem a hasamban.Ez eléggé fáj,de utána megszűnt e probléma.Valószínűleg a hasfalban volt letapadva valami.
Majd a szokásos vércukor vizsgálatnál volt kicsit magasabb a kapott érték.Így be kellett mennem a kórházba vércukor profilt csináltatni.Ami azt jelenti,hogy 24 óra alatt 6 alkalommal vért vesznek.Éjjel,nappal.Így figyelik meg a vércukorszint alakulását.
Az eredmények teljesen normálisak lettek.Nem kellett diétáznom sem.(A terhesség további részében gyakrabban kellett vércukor vizsgálatra menni.Mindig kicsit magasabb volt az érték,de nem növekedett.)
A bent tartózkodás alatt volt esedékes a 32 hetes UH.Megcsinálták,és kiderült,hogy a bab kisebb,mint a korának megfelelő méret.Nem kapott elegendő táplálékot,a lepény elégtelen működése miatt.Kaptam lepényi vérkeringést fokozó gyógyszert,és rövid idő alatt utolérte magát.Így a tervezett 2,5-3 nap helyett bő két hétig voltam bent.
Majd jártam az NST-r.Azokat általában meg kellett ismételni,mert a kisasszony aludt és nem tudták felkelteni.Így nem lehetett tudni,hogy csak alszik,vagy valami baja van.Az ismétlés mindig sikerült.
Utána a 38 hetes Uh-n kevesebb magzatvizet mértek.Ezért a hátralevő heteket ismét bent töltöttem.
Így is szerencsésnek mondhatom magamat,mert volt több kismama is,akik 10-12 hetet,vagy annál is többet töltöttek bent,egyfolytában.
Én többször voltam,rövidebb ideig.Utoljára amikor mentem be,közölték,hogy törzsvendég vagyok,ezért választhatok szobát,ágyat.Ez már kijár!!!Így olyanokkal lehettem együtt,akiket már ismertem.
Egyébként előző alkalommal is mikor olyan volt a társaság,a Dokim szólás nélkül áttetetett egy "nyugodtabb" szobába.

Ezek után azt hiszem mindenki érti,hogy miért mondom,hogy nagyon fontos a terhesgondozás is,és hogy legyen saját orvosom.

Mindezek ellenére nagyon élveztem a terhességet,szerettem kismama lenni.Nem félek a következőtől,mert tudom,hogy nincs két egyforma terhesség.És remélem,hogy az orvosom is mellettem lesz,de ezt majd meglátjuk.

Egyébként a kislányom most 20 hónapos.Nagyon mozgékony,vidám kislány.Semmi nem látszik rajta az előbb leírtakból.

Időben született.Pont a kiírt nap reggelén,hét óra előtt 5 perccel,55 centivel,3 kilóval és 10/10-s Apgar-ral.

Igyekezetm röviden írni,de ennél jobban nem sikerült.

Mindenkinek zökkenőmentesebb terhességet kívánok!

Györgyi
XYZ
 


Szia Györgyi!
Köszönöm, hogy elmesélted a történeted. Gratulálok a csodálatos kislányodhoz! Habár most csak nekem jelenthet valamit, mert úgy tünik, hogy 2személyes lett a topik. Majd csak jönnek a lányok, ha látják, hogy él.
Kiderült, hogy mi volt a 6. és 10. héten a vérzés oka? Úgy látom, hogy a kicsit magasabb vércukortól sem kell megijedni.
Szörnyű lehetett ennyi időt kórházban tölteni. Főleg amilyen körülmények vannak. Brrrr.....
Csütörtökön megyünk apa-vizsgálatra. Már nagyon izgulunk.
üdv.: Vera
Névtelen
 


Szia Vera!

Én is úgy nézem,hogy ketten maradtunk egyenlőre,de ez egyáltalán nem baj.Majd jönnek mások is,és ha akarnak,bekapcsolódnak.
Igazából nem derül ki az ilyen vérzéseknél,hogy mi lehet az oka.Állítólag nagyon sok oka lehet,csak találgatni lehetne,de azt meg minek.
A kórházban töltött időknek is volt előnye.Találtam magamnak egy jó ismerőst,akivel a mai napig tartjuk a kapcsolatot.Együtt voltunk szülés előtt is,és pár óra különbséggel szültünk.
Egyébként én még nem is voltam bent sokat,ha úgy nézzük.Kb.:6-7 hét volt összesen.Ez még nem mondható soknak.De ha bent van az ember,el sem tudja képzelni,hogy bírják ki mások a 10-12 hetet.
A körülményekről ne is beszéljünk...

Szorítok nektek csütörtökön.Hol csinálják ezt a vizsgálatot?Itt Szolnokon?Téged majd utána vizsgálnak?Vagy előszőr csak gyógyszerek és utána jön egy komolyabb "menet"?Egyébként,ha nem akarsz róla írni,akkor azt is megértem.Akkor nem kíváncsiskodok.Ez is okulás lehet másoknak....


Györgyi
XYZ
 


Szia Györgyi!
Éppen ezért félek annyira a korai vérzéstől. Tudom, hogy nem szabadni, de az alacsony progeszteron-szintem miatt (ami azóta már változhatott) aggódok.
Igazad lehet abban, hogy az az összesen 6-7 hét nem sok a többihez képest. De azért azt is bírni kell. Én még sosem voltam hosszabb ideig kórházban (kivéve gyerekkoromban mandulaműtét, és voltam egyszer a fertőzőn, de állítólag nem is kellett volna). Talán ezért számít ennyire, és a körülményeket én is látom.
Egyáltalán nem kíváncsiskodsz. Ha már egyszer elkezdtem a témát, akkor "illik" befejezni. Úgy lesz, ahogy írtad.
Szolnokon vizsgálják a férjem (a Doki javaslatára a MÁV-ba mentünk). Utána először nálam csak hormonokat nézünk, annak függvényében gyógyszeres stimulálás. Ha nem sikerül, akkor a Doki még a petevezeték-átjárhatósági vizsgálatot megcsinálja a Hetényiben. Na, és ezek után megyünk csak tovább. Ez is igénybe fog venni egy jó fél évet. Azért nagyon bízom benne, hogy a stimulálás sikerrel fog járni, és nem lesz szükség komolyabb vizsgálatokra, beavatkozásra.
Szóval ez az eljárás mostanában Szolnokon. Legalábbis a mi esetünkben, de már mástól is hallottam, hogy kb. ugyanígy szokott lenni.
Jó hosszúra sikeredtem, pedig így is csak leegyszerűsítve írtam le a helyzetet.
üdv.: Vera
Névtelen
 


Szia Vera!

Így van ez!Ezeket a dolgokat nem lehet nagyon röviden leírni.
Nem lehet könnyű nektek.Vizsgálatról vizsgálatra járni és várni a csodát.De gondolom már ez is jobb annál,mint mikor csak vártatok,hónapról-hónapra,hiába.Így legalább tudod,hogy elindult valami.

A vérzéstől nem kell félni.Jó kezekben vagy,és ez már sokat jelent.Bármi lesz,a Dokira számíthatsz,de ezt mát Te is jól tudod.
Egyébként is kár előre ezeken izgulni.Lehet,hogy nem lesz semmi probléma,és a kezdeti nehézségek ellenére teljesen simán lemegy a terhesség.
Tudom könnyű ezt mondani.Akkoriban én is nagyon izgultam,hogy meglegyen a baba.A szülés előtti napokban sem voltam benne biztos,hogy egészségesen meg fog születni.Szülés után,a jó eredmények hatására nyugodtam meg.

A kórházi tartózkodást meg túl kell élni.Ott is kell a pozitív hozzáálás.Mindig a cél lebegett előttem: a baba egészsége.És az mindent megért.Pár hónapig kell fokozottan vigyázni magunkra,mert ez az időszak a gyerekünk egész életét befolyásolhatja.Csak erre gondoltam.

Én sem lettem túl rövid!!!!


Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Szia Györgyi!
Valóban jobban érzem magam, mióta elindultak a vizsgálatok. Vagyis még csak most lesz az első a Férjemnek, utána jövök én. Tehét még nincs az, hogy "vizsgálatról-vizsgálatra". Nem is szeretnék eljutni odáig.
Maximálisan egyetértek a pozitív hozzáállásban. Csak néha elkapják az embert negatív gondolatok, és olyankor nehéz. Abszolút várakozással telve nézek a rám váró 9 hónap elé. Ezek a félelmek nem tudják elnyomni az anyaság utáni vágyam. Úgy gondolom, hogy a terhesség és a szülés lesz életem "nagy kalandja". Ha érted, mire gondolok. Mindent megteszek azért, hogy egészséges kisbabánk szülessen.

Szolnoki Kismamik/Leendő Kismamik! Tessék jelentkezni! Itt vagyunk :-)
Névtelen
 


Szia Vera!

A szolnoki kismamik (az internetezők :-) ) A Szülészetek topic Szolnoki kórház részbe írnak! Vagyis OTT VAGYUNK!
K azon
 


Szia K!

Az OTT VAGYUNK-kijelentést kicsit erősnak találom,mert ott is napok óta csak ketten vagytok.Az a topik sem látogatottabb.SAJNOS!!!!
Nem baj,hogy kettő van,mert így nagyobb az esény,hogy rátaláljanak a szolnoki böngészők.Egyébként van egy olyan érzésem,hogy jóval több az olvasó,mint a hozzászóló.Időnként felbukkan egy-két új véleményező,és utána nem jelentkezik.Biztosan nincs közlendő.Pedig de jó lenne,ha többen lennénk...

Szia Vera!

Nagyon helyes a pizitív hozzá állás,és lehet is érezni abból,amit írsz.Sajnos nagyon sokan voltak a kórházban,akik csak a pillanatnyi kellemetlenséget látták (nem a célt),és csak azzal foglalkoztak.A negatív gondolatok,szerintem,teljesen érthetőek.Néha összecsapnak a hullámok az ember feje felett és nagyon nehéz optimistának lenni.Én is benne voltam.Többször is.Pláne az elején,utána talán egy kicsit megedződtem,és egyre biztosabb voltam benne,hogy jó kezekben vagyok.

Sziasztok!

Györgyi
XYZ
 


Szia Györgyi! Szia K!
A számból vetted ki a szót, Györgyi!
K: sajnos tényleg az a helyzet, hogy ott sincs senki, csak alkalmanként. Próbálkozzunk még, hátha valahol beindul az élet, és akkor majd ráérünk gondolkodnia azon, hol is legyünk.

Györgyi: szerencsére tudom, hogy jó kezekben leszek. Másképp lehet, hogy még aggódóbb lennék. Nagyon bízom a Dokiban.
Elkészültek a Férjem eredményei: TÖKÉLETESEK A KISKATONÁK!!!!! Több mind 80% a megfelelőség, és 40M/ml a számuk. Annyira megkönnyebbültem. Kép Kép Szinte új erőre kaptam. Azt meg nem is részletezem, hogy a Férjem mit érezhet most.
Nálatok mi a helyzet? Mikorra nem várod a mensit? Bocsi, hogy ilyen nyíltan rákérdezek, de így jobban tudok drukkolni Kép
Üdv.: Vera
Névtelen
 


Szia Vera!

Kicsit hülyén hangzik ebben az esetben,ha azt mondom,hogy gratulálok,de jó tudni,hogy számotokra kedvező eredmény született.El tudom képzelni,mit érez a férjed.Nekik ez talán sokkal inkább presztizs kérdés,mint nekünk.
Majd írod az újjabb fejleményeket.Gondolom,most vissza a Dokihoz az eredménnyel,és jöhet a vérvétel.
Felénk még bőven van idő a várakozásra is.11 a bűvös szám,de őszintén szólva én nagyon nem bízok az első hónap sikerében.Tudom ez hülyeség,mert ugyanannyi az esély,mit a tizedikben,de akkor is.Kizártnak tartom.Természetesen azért várom,hogy mi lesz vagy nem lesz.
A drukkolás jól esik.


Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Sziasztok!

Szerintem nem nagyon interneteznek a szolnoki kismamák, azért vagyunk ennyien! Bár biztos többen olvasnak, mint írnak! De legalább ennyien vagyunk! Ha még csak páran is... :-)
K azon
 


Szia K!
Akkor üzenjük közösen a szolnoki, olvasgató kismamáknak, hogy nyugodtan lehet csatlakozni, itt nem veszik az ember fejét, ha hozzászól az eseménykehez. Kép Számomra megnyugtató, hogy a közelben van(nak)olyan lány(ok), akikkel megbeszélhetők a helyi problémák. Szükség esetén biztos vagyok benne, hogy egymás segítségére tudunk lenni. Használjuk csak ki a virtuális világ adta lehetőségeket.

Szia Györgyi!
Akkor nagyon-nagyon drukkolok Nektek. Igazad van abban, hogy gyakorlatilag minden ciklusban ugyanolyanok az esélyek. Csak utólag derülhet ki, ha valami mégsem stimmelt.
Úgy lesz ahogy írod. Már fel is hívtam a Dokit. Elújságoltam a jó híreket. A jövő héten, ha megjön megyek a 3. napi vérvételre. Annyi nehézség van, hogy most csak hétfő-kedd-szerda van a Doki a kórházban. De rögtön megnyugtatott, ha mégis a hét utoljára esne a vérvétel napja, akkor is hívjam, és leszervezi a dolgokat. Kép

Azt már korábban is kérdezni akartam, hogy a terhesség elején nem kellett-e hormonokat nézni vérből. Azért kérdezem, mert már volt + terhességi tesztem, ami után vérezni kezdtem, és a dolog tisztázása végett vérvétel is volt BHcg-re (ami egyébként - lett). Szóval ennek az eredménye több mint 2 hét alatt lett meg. Mi van akkor, ha baj van, és már késő lesz, amikor az eredmények elkészülnek? Tudsz erről mondani valamit? Vagy bárki, aki ebben tájékozott.
Köszönöm a segítséget! Kép
Üdv.: Vera
Névtelen
 


Szia Vera!

Akkor most tényleg beindultak a dolgok.A vérvétel eredménye mikor lesz meg?Tudod már előre,hogy kb. hány napot vesz igénybe?Vagy ez is két hét,mint amiről írtál?

A kérdéseddel kapcsolatba:Én nem tudok róla,hogy a terhesség során,rutin szerűen néznének hormonokat.Szerintem inkább,csak,ha valamiért konkrétan szükgég van rá.De hangsúlyozom,hogy biztosan nem tudom.Nem tudok róla,hogy nekem valamikor néztek volna.

Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Szia Györgyi!
Az első vérvétel a ciklus 2. v. 3. napján lesz, a második pedig a 18. v. 19. napon. Tapasztalataim alapján több mint két hét mire erdmény lesz egy vérvételből. Ez azért rossz, mert ha a második eredménye nincs kész a következő ciklus elejére, akkor nem tudom elkezdeni a gyógyszert csak egy ciklus kihagyással. Nagy-nagy időpocsékolásnak tartom.
A hormonvizsgálatra azért kérdeztem rá, mert a kevés progeszteronom miatt nagyon aggódok. Ezt már írtam. Csakhogy, ha ez a gond, akkor azt gyógyszerel lehet támogatni a terhesség elején. Sajnos ez csak olyanoknál szokott lenni - ismereteim szerint - akiknek már volt vetélésük, illetve lombik-babájuk van. Tehát én is úgy tudtam, hogy nincs hormonvizsi. Csak reménykedtem, hátha probléma esetén mégis. Na, majd beszélek erről a Dokival.

Elképzelted már az életed két babával? Kép Nem lesz majd nehéz?

Üdv.: Vera
Névtelen
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: