Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Tegnap voltam UH-on és egy kicsi lány lakik a szívem alatt.Annak ellenére,hogy fiut vártam nagyon örültem neki.Tegnap szörnyű napom volt de ez a hír feledtetett velem mindent.Kisújra mentem uh-ra de útközben lerobbant az autónk,egy órát vártunk mire a sógorom megérkezett értünk.Ágota már nyugtalan volt.De a doki soron kívül fogadott és amikor láttam a kicsikémet feledtette velem a mérgelődést.Egy hét alatt rengeteget nőtt a hasam és mint kiderült ez annak köszönhető,hogy megfordult és jelenleg farfekvéses.De még sokat mozog szeptember végéig.
Apa nagyon boldog volt,hogy kislány lesz.Nevünk még nincs,de már itt az ideje,hogy jobban elgondolkozzunk rajta.
Teljen kellemesen a hétvégétek!
GnéKriszti


Sziasztok!

Már régen kerestem ezt a fórumot, remélem nem bánjátok, ha csatlakozom. Illetve csatlakozunk a lányommal, aki 11 hónapos múlt.
Látom, ti már találkoztatok is, és a visszajelzések pozitívak. :-)
Nem tudom, végig tudom-e olvasni az eddig írottakat, ezért előre is bocs, ha olyat kérdeznék, amiről már volt szó.
Annyit láttam, hogy az elején a kórházról beszéltetek. Számomra is meglepő, hogy tavaly július óta mennyit változott előnyére.
Üdvözlettel, Szuzzi
 
 


Sziasztok!

Én is jöttem olvasni, és írni is van most időm. Remélem, mindenki jól van, csak zajlik az élet... Kép

Kriszti! Gratulálok a pici lányhoz! Kép Elhiszem, hogy az UH feledtetett minden bosszúságot. Nevet még tényleg van időtök keresgélni. És a baba befordulására is bőven van még idő. Pihenj sokat és vigyázz Magadra! Kép

Szuzzi! Örülök, hogy megtaláltad ezt a topicot. Kép Sok mindenről volt már itt szó, és még mi is elfelejtünk néha dolgokat, amiket valaki írt és újra megkérdezzük, de ez nem baj! Úgyhogy kérdezz csak nyugodtan és írj Magatokról, a kicsi lányodról. Kép Gyere sűrűn, "beszélgessünk", és majd a talin is szívesen látunk. Kép

Mona! Sajnálom, hogy nem javulnak a dolgok. Kép Nem is tudok tanácsot adni, az okosságaim nem állnak helyt a Ti esetetekben (erre rájöttem, amikor a talin beszélgettünk).
A teszt tuti nem volt jó, mert legalább a contoll csíknak látszódnia kellett volna. Pár nap múlva próbáld újra.
A képeket, amiken én vagyok, én is mindig úúúúúúútálom. Kép Ezzel nem vagy egyedül!!! Kép
Remélem, indulás előtt még beugrasz pár szóra. Fel a fejjel, vigyázz Magadra!!!

Györgyi! Igen, nagyon várom a szerdát, nekem nagyon fontos, hogy lássam, hogy van, és jó helyen van a babu. Optimista vagyok, bízom benne, hogy minden rendben lesz, de jó lenne már látni is. Kép
Nekem is jó, hogy tudom kinek írok, és tényleg örülök, hogy megismerhettem a "csapatot". Kép
Szorítok ám Neked is, remélem, hogy szép sorban követjük egymást. Vágyunk mi még majd nagyobb játszótérre... Kép

Bocs, most mennem kell, de később folytatom majd.

Puszi mindenkinek: Beatrix
 

 
 

Sziasztok!

Szuzzi!Először neked írok mit új belépőnek.:-)))Örülök,hogy ránk találtál.Mi mindenkit nagyon szívesen fogadunk.
Kérdezhetek én is egy párat?Hogy,hogy kerested ezt a fórumot?Hallottál rólunk,vagy egyszerűen csak valami helyit kerestél?Szolnoki vagy?Kinél szültél?Milyen volt a szülés?....Folytathatnám,de nem akarlak lerohanni. :-)))Vagy már késő?!
Egyébként nyugodtan kérdezhetsz Te is.Elég sok olvasnivalód lesz,ha végig akarsz olvasni mindet.Szép kis archívumot csináltunk ez a fél év alatt.:-)))

Kriszti!Gratulálok a kislányhoz.De szeretném már én is ott tartani mint Te....Egyszer csak eljön az is!!!!

Mona!Sajnálom,hogy megint gondok vannak,és,hogy ennyire komolyak.Hát nem éppen nyaralásra alkalmas a hangulat...Remélhetőleg megoldódik addig.Vagy már rendben van minden?Gaga,hogy viseli ezeket a dolgokat.Gondolom megviseli.

Most befejezem,mert kínlódik a gép,és csak felmérgel.Nem hagyom neki!!!Újra indítom,hátha meggyógyul.

Szép álmokat mindenkinek!

Györgyi
 


Sziasztok!

Köszi a válaszotokat!
Azért kerestem ezt, mert szolnoki vagyok és szolnoki fórumot még nem találtam. Nemrég óta van netünk és szeretnék megismerni helyi anyukákat, kismamákat.
Én Dr. Svédnél szültem, de nem ő a dokim.
A szülés könnyű volt, a vajúdás előtte annál keményebb. Hosszú lenne leírni, ha valakit érdekel, e-mailben szívesen elküldöm. :-)
Györgyi, nem rohantál le, szívesen válaszolok bármire.

Akkor most én kérdeznék. Ki itt a kismama, ki anyuka illetve mindkettő, ki készül rá?

Az én kislányom július 26-án lesz egy éves. A belvárosban lakunk, van egy kutyánk is. A babánk elég nehezen fogant meg, két elhalt vetélés után. (A másodiknál 2 babánk lett volna.)

Nem tudom, mikor lesz időm végigolvasni a fél év anyagát, de igyekszem. Ha nem sikerülne, majd érdeklődöm.

A talin hányan voltatok? Fénykép készült?
Ti kihez jártok?
Én elég sok orvosnál megfordultam a problémáim miatt. :-( Budapesten műtöttek is. :-(((
De most boldog vagyok, mert egy pici lány anyukája lehetek! :-))

Sziasztok, Szuzzi
 
 


MGabi!

Te a Szolnok.hu-n is ezen a néven vagy? Ha igen, a kutyás topikban "beszéltünk" már. :-)
 
 


Sziasztok!

Ugye mindenkinek jól telt a hétvége?! Kép

Nálunk gyorsan eltelt, ma Csabikával ketten bográcsoltunk, megleptük Apát egy finom ebéddel Kép, ugyanis Neki dolgoznia kellett. Persze életemben először gyújtottam tüzet, szórakoztam is vele több, mint fél órát. Kép Gondoltam, áthívom valamelyik szomszédot, hogy segítsen, de aztán úgy döntöttem, azért sem!!! Kép És végül én győztem!!! Kép
Kaja után elmentünk a Corába, aztán a Tisza partra fagyizni.
Tegnap Anyuéknál voltunk, pénteken pedig Tesómék voltak nálunk. Na, a két nagyobbik... Kisebb idegösszeomlás, de csuda jó volt. Kép Csabi és Bence együtt időnként kész életveszély, nagyon kell rájuk figyelni, főleg Benire. Olyan kis ördögfióka. Kép

Szuzzi! Akkor magamról. Van egy 3 éves kisfiam, Csabinak hívják. És most vagyok 7. hetes terhes. Kép Szerdán megyek UH-ra, remélem, minden rendben lesz. Kép Mi Szandán lakunk, 1 éve költöztünk ki.
A talin 5-en voltunk, név szerint: Vera, Györgyi, Eleni, Mona, Beatrix. És plussz a gyerekek. 4 csemete volt ott, két fiú, két lány. És jól éreztük magunkat, Téged is szívesen látunk legközelebb. Kép
Engem érdekel a szüléstörténeted, ha gondolod, mail-ben, de itt is megírhatod, ha akarod. Írj nyugodtan jó sokat, szeretünk olvasni is. Kép
És kérdezz nyugodtan. Kép
Az én orvosom Dinya doktor. Személy szerint nagyon elégedett vagyok vele. Kép
Remélem, hogy jössz ide sűrűn beszélgetni, és majd a következő talin meg is ismerhetünk. Kép

Mindenki! Ha lesz idődök, írjatok! Kép

Álmodjatok szépeket!

Beatrix
 


Sziasztok!

Szuzzi, üdv. közöttünk. Örülök, hogy ránk találtál, és csatlakozol hozzánk! Kép Gratulálok a kislányodhoz! Kép Biztos egy tündérke.
Nekem is rögtön jönnek a kérdéseim. Mi volt az oka 2 vetélésnek? Kiderült egyáltalán? Megkérdezhetem, hogy milyen problémával műtöttek Bp-en? Most nincs akkor saját dokid? Bocsi, nagyon iformáció-éhes vagyok, "szakmai" ártalom. Kép Persze engem is érdekelne a szülés-történeted. Kép
Magamról: most küzdünk az első babáért, immár 19 hónapja. Homronálisan egy kicsit gagyi a szervezetem, de jó kezekben vagyok - egészen pontosan Dr. Balogh Artúr kezében, aki egy angyal! Kép Csak nehogy elrepüljön! Kép Szóval most épp ott tartunk, hogy pihenés, és augusztusban petevezeték-átjárhatósági vizsgálat lesz esedékes. Utána 1-2 stimulált ciklus, és irány a Kaáli.

Kriszti, gratulálok a kislányhoz! Kép Jó, hogy ennyire tudtok neki örülni. Majd a harmadik baba kisfiú lesz, meglássátok! Kép Fantasztikus élmény lehet egy UH.

Huppsz, berepült egy kismadár! Kép Megyek, kiküldöm.... Végül már a Férjem is segített. Nem szívlelem a tollas, csőrös állatokat. Túlságosan elkezdett közelíteni, inkább kiszaladtam. Kép Folytatom.

Mona, egyetértek Beatrixszel abban, hogy lassan kifogyunk az ötletekből. Kép Bízzunk abban, hogy a nyaralás esetleg jó irányba tereli a dolgokat. Idegen környezetben másképp viselkedik az ember.
A teszt biztos nem volt jó. Ha nem jön meg, szerintem, csinálj még egyet, aztán, majd, ha hazajöttök irány a Dokid. Ez így nem maradhat. Egyébként eszel Te egyáltalán? Olyan sovány vagy (bocsi, mintha az anyukád lennék Kép). Emiatt is elmaradhat a menstruáció.
Kellemes, békés nyaralást kívánok nektek! Gagának különösen! Ő már egy komoly nagyfiú itt az apróságok között. Kép

Beatrix, drukkolok a szerdai UH-hoz! Biztos, hogy minden a legnagyobb rendben lesz. Emiatt én nem aggódok. Kép Még mindig semmi tünet? Mellfeszülés, hasfájás, ilyesmi?
Csabika mostanában sem unatkozik, úgy látom. Kép Elképzeltem a két kis ördögfiókát. LEgalább szokod a kétgyermekes anyukák életét. Kép

Györgyi, Niki egy kis örökmozgó. Kép Simán kifárad estére. Ezért van mázlid. Kép Majd, ha már beszélni is elkezd! Lesz neked nemulass...

Eleni, Gabi mi van veletek?

Ma vagyok a 24. napon, és képzeljétek! Még nem jött meg. Kép Egyre esélyesebb vagyok az ugusztusi HSG-re. Ugyanis, ha túl rövid lenne ez a ciklus, akkor nem csúsznék át augusztusra, és akkor + 1 ciklust ki kellene várni. Most már, úgy érzem, megnyugodhatok. Ha csak, a következő nem lesz extra-rövid, de erre most inkább nem gondolok.

Megyek takarítani. A hétvégét sajnáltam erre. Nem mintha, nekem nem lenne mindegy, hogy hétvége v. hétköznap. Lassan rá kell állnom újra a dolgozós napirendre. Nem lesz könnyű.

Legyeket jók! Kép

V.Kép
 
 


Sziasztok!

Vera! Örülök, hogy írtál, és nagyon drukkolok, hogy ez a ciklus nagyon-nagyon hosszú legyen!!! Kép
Tüneteim itt-ott már vannak, néha hasfájás, derékfájás, hányinger, de nem vészes. Egyedül a mellfeszülés az állandó. Holnap megyek a tanácsadóba is, ideadják a kiskönyvemet, utána szerdán UH. Csak tudnám, mikor induljak itthonról, hogy 8-8.15 között már ott legyek. Kritikán aluli ez a mostani közlekedési helyzet... Kép
Jó takarítást, bár ebben a melegben nem irígyellek érte.

Még leszek ma, most megyek "Csabikázni". Kép

Beatrix
 


A mai ebédem. Találgattok, vagy inkább eláruljam, hogy mit ettem? Kép
Kép
 
 


Vera!

A zöld az spenót vagy sóska? Gondolom a virsli (ha jól látom, hogy virsli) szójás. És répás-rizs.

Tetszik!!! Kép Guszta nagyon!!!
 


Sziasztok!

Gyorsan elrepült a 2 hét szabi, ma már újra dolgoztam...

Sajnálom, hogy lemaradtam a taliról, ha a következő is de. lesz arra tuti nem fogok tudni elmenni.

Szia Szuzzi! Üdv itt is Kép Lassan már egy közös kutyasétáltatást is összehozhatnánk Kép /apropó nem ti voltatok valamelyik kutyaújságban benne, a kisbaba meg a kutya?/

MGabi
 
 


Beatrix, ugye, hogy van mellfeszülés! Kép Részemről még a hányást is bevállalnám a nyárra, csak már okom lenne rá.
Szerintem ha 7,15-7,30 között elindulsz valamikor, akkor van esélyed arra, hogy időben beérj. Inkább Te várj egy kicsit.
Bingó! Mivel más nem jelentkezett a találós kérdésemre Kép, tiéd az első díj:
Kép
A zöld az spenót: kicsit sűrűbb, mint a főzelék (fokhagymával, szerencsendióval).
Barna rizs petrezselyemmel és répával + Szója-debreceni.
Tegnap Zöldséges provance-i szójafasírtot ettem a debreceni helyett. Zöldséges, mert reszeltem a masszába sárgarépát, burgonyát (de jó bele még a cukkini, fehérrépa, karalábé, bármi, amit nyersen bele lehet reszelni). Provance-i, mert provance-i zöldfűszerekkel ízesítettem. Kicsit tömény is lett. Ja! És én a sütőben szoktam sütni a fasírtot, úgy, mint a pogácsát. Nem kell hozzá sok olaj, nem is szívja be a sokat. Próbáld ki. Érdemes.
Bocsi, de néha nagyon gyerekes tudok lenni. Kép Köszi, hogy velem "játszottál". Kép Néha olyan szépet tudok alkotni, hogy úgy érzem, ezt meg kellene örökíteni. Most már erre rá fogok állni.

A gyermekorvosi rendelőnél az volt kiírva, és egy ismerősöm is mondta, hogy a kiskönyvet már a védőnők adják, a gyermekorvosi rendelőben. Tehát nem SZTK, hanem orvosi rendelő. V.szeg erről már Te is tudsz.

Gabi, ebédidőben sem tudsz kiszaladni egy fél órára? 10-kor találkozunk, és kb. 13 óráig szoktunk maradni. Nincs is messze a m.helyedtől a játszótér.

Egyébként csajok, augusztus közepétől nálam is gond lesz a tali. Pedig olyan jó lenne rendszeressé tenni. Valamit ki kellene találni!

Nem jött még meg. Kép
V. Kép
 
 


Az ebédidő talán megoldható Kép
 
 


Sziasztok!

Vera!
Az ilyen képek láttán kedvem támad hamizni. Kép

A kiskönyvemet már megcsinálta a védőnéni, aranyos volt, kijött lakásra, mert Csabika nem bírja a rendelő légkörét. Azt hiszi, hogy Vele csinálnak valamit. Amikor csak beugrottunk szólni, akkor is sírva fakadt, nem hitte el, hogy Őt nem vizsgálja meg senki. Előző gyerekorvosunk nem lopta magát a gyerek szívébe. Kép A mostani dokibácsi nagyon igyekszik, és jó úton is halad. Kép Szóval a kiskönyvem már kész, de az SZTK-ban kapom meg hivatalosan az első tanácsadáson. Imádnivaló ez a bürokrácia...

Nagyon-nagyon szorítok, hogy ne is jöjjön meg. Kép És a hányást hagyd ki nyugodtan, elég lesz egy kis hányinger is!! Kép Persze, értem, mire céloztál.

A talit tényleg olyan időre kellene majd szervezni, hogy mindenkinek jó legyen. Majd megbeszéljük. Kép

Most megyek a konyhába rendet rakni, aztán zuhanok az ágyba.

Szép álmokat!

Beatrix
 


Gabi! Kép

Tényleg gyorsan eltelt ez a két hét. Hogy álltok a baba-projekttel? Volt a Párod vizsgálaton?
Szólj ám, ha már Neked is drukkolni kell! Kép

Üdv: Beatrix
 


Sziasztok!

Vera!Jól nézett ki az ebéded.
Szorítok,hogy még jó pár napig ne jöjjön meg.Tudod?Kb.300-ig! :-)))

Szuzzi!Kérdezz nyugodtan.Magunkról:Van egy 2 éves kislányom,Nikinek hívják.Mi most munkálkodunk a kistestvéren.(Ez az első hónap.)Remélem minél hamarabb követem Beatrix példáját.
Az én orvosom is Balogh doktor,és én is nagyon megvagyok vele elégedve.
Engem is érdekelne,hogy mi történt veletek?Mi volt a baj az előző terhességeknél?Milyen volt a szülés?...

Gabi!Jó,hogy ismét itt vagy.Biztosan rossz visszarázódni a munkába.

Beatrix!Csak jönnek azok a tünetek.De szívesen venném én is...Még a hányást is bevállalnám,mint Vera.

Most csak ennyi.Zűrös napok vannak mögöttem,és ezt érzem is.Nagyon álmos vagyok.
Ahogy a talin beszéltük,kb. egy hétig nem lesz gépem,így nélkülöznöm kell benneteket,de utána olvasok!!!Írjatok jó sokat!

Legyetek jók!

Györgyi
 


Sziasztok!

Beatrix, már lehet drukkolni Kép
A vizsgálatra még nem kapott a párom időpontot... De hátha nem is lesz rá szükség Kép

Györgyi az első nap egész jól telt a munkában, nem csináltam mást, csak berendszereztem a tennivalóimat.

Jó éjt mindenkinek!
 
 


Hmm most néztem meg, én még nem is gratuláltam Beatrixnak! Szóval gratulaaaa Kép

MGabi
 
 


Sziasztok!
Nekem már van egy 1 éves kislányom és gondoltam benézek ide! Nem sok jót találtam. Kicsit "mindent-bele" lett az egész.
Ne haragudj Vera, de nem értem hogy miért kell ide fényképeket küldeni az ebédedről. Inkább menj olyan fórumba, ahol receptekről írnak. Ez a topic másról szól! További részvétem azoknak, akik ide írják be hogy pl. összevesztek a férjükkel... Tisztelet a kivételnek!
 


"Kedves" Ibolya!

Először és utoljára szólítalak meg. Ez a topic nem neked való!!! Mi pedig arról írunk, amiről akarunk. Nincs jogod kritizálni a beszélgetésünket. És ez a topic arról szól, amiről a topicosok szeretnék, hogy szóljon.
Részvétem neked, hogy nincs jobb szórakozásod. Kép

Beatrix
 


Ibolya hát hozz létre egy olyan topicot ami neked tetszene. Hajrá!
 
 


Ibolya, ez egy "mindent-bele" topik. És mi így szeretjük! Neked pedig kár volt benézned. Nem várunk vissza.
V.
 
 


Sziasztok lányok!!!
Beatrix gratulálok!!! Kép
Vera! Tegyél még csak fel ebédes képeket, így legalább megjön az étvágyam!!! Kép Kép Kép

Krisztina
k78
 
 


Sajnáljátok csak tovább magatokat! Nyalogassátok tovább a sebeiteket. Vera mint vezéregyéniség... ez érdekes. Főleg ebben a topicban. Kár, hogy nem bírjátok a kritikát!
További jó szenvedést, ide tényleg kár volt benézni. Egy rakás depresszió. Még jó hogy van időtök beírogatni. Nevezzétek át a topicot arra hogy "ha nem nyalsz nekünk, kiutálunk!"
 


Ibolya, nem tudom, honnan veszed a bátorságot, hogy ilyeneket írogass ide. Van fogalmad arról, hogy miket mondtál?
Tedd össze kezed, lábad, hogy van egy 1 éves kislányod, és inkább vele foglalkozz, mint velünk. Semmi közöd hozzá, hogy mikor, ki, miket ír ide. Kritikát pedig végképp nem kértünk. Majd, ha úgy érezzük, hogy felül kell bírálni a csevegésünket, akkor szólunk, jó?! Nyalni nem "kell". Szerinted az nyalás, ha emberségesen állunk hozzá a másik problémájához? Igyekszünk neki biztatást adni? Hidd el, sok embenek nincs kivel megbeszélni a gondjait, ami a szívét bántja, és igenis jólesik olyanokkal beszélgetni, akik meghallgatják. Legalábbis elolvassák azt, amit leír, és regálnak rá úgy, hogy az neki jól essen, biztatás legyen. Úgy látom, Te erre nem vagy képes. Inkább vonulj vissza szépen, kedves "Irgum Burgum". A virtuális kommunikáció nem neked való. Talán az életben, jobban boldogulsz.
V.
 
 


Sziasztok Lányok!
Ez az Ibolya egy barom!És ennek adott az isten gyereket?Mit nevel belőle?Sajnálom a picikét.
Majd írok többet csak most dolgom van.
GnéKriszti


Sziasztok!
Először is üdvözöllek benneteket!Régebben is olvastalak már benneteket és hol jó, hol rossz véleményem volt rólatok! Azért mert valaki leírja a véleményét és az éppen nem tetszik valakinek, azt nem kellene éppen lebarmozni, nem gondoljátok? Attól még ugyanúgy el kellene fogadni a negatív kritikát, mint a nem negatívat! Az életnek nemcsak szép oldalai vannak! Az pedig, hogy kinek milyen gyereke van, az a saját dolga, attól ő még lehet aranyos és jó gyerek, ha az anyukája ilyen, sőt lehet, hogy többe foglalkozik vele, minthogy ide írogat!
Kedves Vera! A dolgokat szerintem nem virtuális úton kell megbeszélni! Az embernek azért van családja, hogy a problémákat azzal beszélje meg! Ha már a párjával sem tudja az ember, akkor ott már gond van! Ott már nem működik valami! Nemcsak a biztató szavakból kellene tanulni, hanem a rossz dolgokból is lehet, szerintem! Sőt kell is! Az életben nem azok az emberek maradnak talpon, akik álomvilágban élnek!! Hát röviden ennyi! Ez is többnyire negatív kritika! Üdv mindenkinek: Virág
 


Kedves Vera!
"Nem várunk vissza" És te honnan veszed a bátorságot?
"és inkább vele foglalkozz, mint velünk" A többieknek, akiknek van gyerekük, miért nem írod le ugyanezt? Az meg senkit nem érdekel, hogy kértek-e kritikát vagy nem.
"Hidd el, sok embenek nincs kivel megbeszélni a gondjait" Minek van férjed? Ő nem hallgat meg?
"Talán az életben, jobban boldogulsz." Veletek ellentétben....Ebben az egyben igazad van. Szerintem ti is jobban járnátok, ha élnétek.
Kedves kriszti!
Látom te nagyon intelligens vagy! Amúgy az isten-t legközelebb "I"-vel írd. Írj többet, alig várjuk!
 


Sziasztok!

Egy kicsit elhavaztam, nem tudtam előbb jönni.

Beatrix, gratu a kisfiadhoz, és a picikéhez, akiről majd később tudjuk meg, fiú-e vagy lány!

Vera! Nem derült ki az ok, illetve, amikor terhes voltam, a genetikai tanácsadáson azt mondta Dr. Mosonyi, hogy egyértelműen progi hiány. Ha ilyen egyértelmű, miért nem kaptam hormont az első után, miért kellett még két picit elveszítenem? Bp-en dermoid petefészekcisztával műtöttek, a bal pf-et csonkították, talán nem is működik. Utána kromoszóma vizsgálat, andrológia, minden negatív. A progi vizsgálatra egyik dr azt mondta, jó; a másik, hogy nem jó; a harmadik, hogy nem most kell nézni, hanem ha már terhes leszek (akkor már késő, nem lehet pótolni állítólag) A dokim Dr. Dinya. Ő már a 4. Mi a szakmád?
Nagyon drkkolok Nektek, hogy babátok legyen. Mi is sokat szenvedtünk érte (vizsgálatok garmada), ezért nagyjából tudom, min mész át. Veled vagyok.

Mgabi! De igen, mi voltunk. Közben kiderült, hogy van egy közös ismink. ;-)

Györgyi! Gratu a kislányodhoz! Remélem nemsokára Te is örömhírrel jössz! Mi is szeretnénk kistesót, de még nincs rá esély, szoptatok.

Húú, hát itt meg vita alakult ki?! Én pár napja jöttem, nem vettem észre, hogy bárkinek nyalnom kellett volna itt, hogy válaszoljanak. Nem mindenkinek van férje, tehát lehet, hogy itt akar beszélgetni. A fórum neve alapján talán bármiről. Ha valakinek nem tetszik, ne olvassa. Sok fórumot én sem olvasok többé, mert hüleség pl. Én nem olvastam még végig az egészet, de amit igen, abból nem úgy tűnt, hogy mindenki depressziós. Sőt. Oké, legyen negatív kritika, de ott a választás lehetősége: ha nem tetszik, nem kattintok oda. Aki ennyit provokál, ebben éli ki magát, nincs férje, akin kitölthetné ezeket a vágyait? Az ilyeneket az idegesíti leginkább, ha meg sem hallják őket: nem kell válaszolni, akármit is ír. Előbb utóbb megunja. Vagy nem?
 
 


Bemásolom a szüléstörténetet, amit az Anyák Lapjába küldtem:

Az első terhességem nem volt tervezett, de mivel abban az évben végeztünk az egyetemen, örömmel néztünk a jövőbe. Ám a pici más sorsot kapott és 13 hetesen elhalt. Mérhetetlen fájdalom és keserűség mérgezte meg mindennapjainkat. Nem bírtam kisbabára vagy terhes nőre nézni. Fájt, hogy más lehetőséget kapott arra, amire mi nem.
A második terhességem már tervezett volt. Sajnos nem vizsgálták ki, mi okozta az első sikertelenséget, ezért félve, de bízva vártunk. Két kicsi petezsákom közül az egyik már 7 hetesen eltűnt, a másik várt 10 hetes koráig, majd feladta ő is. Ezután kiderült, hogy petefészekcisztám van, amivel megműtöttek, majd jött néhány vizsgálat, ami tulajdonképpen semmi konkrétat nem mutatott.
A harmadik terhességem előzetes gyógyszeres kezelés (Norcolut, Costilbegyt) segítségével fogant meg. Úgy tűnik, ez volt a jó megoldás, a baba igenis maradt és meg is született. A genetikai tanácsadáson azt mondta a doktor úr, hogy valószínűleg a sárgatesthormon nem működött megfelelően, ez lehetett a gond a korábbiakban, de így utólag nehéz megmondani, akkor kellett volna kivizsgálni.
A 15. héten megmozdult a pici, gondolom azért éreztem ilyen hamar, mert minden rezdülésre feszülten figyeltem. Veszélyeztetett terhesként itthon töltöttem napjaimat, készültem az anyaságra, már amennyire készülni lehet rá. Olvastam, meghallgattam mások tanácsait.
A pici a kiírt időpont előtt 5 nappal jelezte, hogy jön. Július 25-én fél 10-kor folyni kezdett a magzatvíz. Nem özönvízként, ahogy hallottam másoktól, csak szépen lassan, megfontoltan. Ezután fájások következtek. Először félóránként. Délután ¼ 4-től 5-10 percenként. Levittük a kutyát, lezuhanyoztam, majd bementünk a kórházba. A tágulás szűk egyujjnyi volt, de előkészítettek. A férjem este fél 10-kor hazament (mivel aznapra már nem jósoltak babát). Zuhanyozni jártam, jól esett a hűvös víz érintése. Feküdni nem tudtam. Éjjel 2-kor még mindig egy ujjnyi volt a méhszáj (folyamatos 5 perces fájásaim ellenére), ami elszomorított. Azt hittem ennyi fájdalomnak már lesz eredménye. A további tágulás szinte rohamosan, másfél óra alatt zajlott, a zuhanyzóban. Tolnom kellett, kivánszorogni nem bírtam. Mire összeszedtem magam, a szülésznő már érezte a baba fejét. Hívtam a férjemet, aki perceken belül beért, ekkora már félig kint volt a baba feje. 4 nyomásra kint volt, szinte tolnom sem kellett, csúszott magától. (Ahhoz képest, hogy először milyen lassan indult az egész, a kitolás megváltóan gyors volt.) Zília 2003. július 26-án, 5.05-kor 2800 grammal és 50 cm-rel született és ellátása után azonnal tudta, hogyan kell szopni. Az édesapjának életre szóló élményt szerzett azzal, hogy elvághatta a köldökzsinórt, majd végigfényképezte a kislánya ellátását. Az én ellátásom fájdalmas és emlékezetes volt, de a születés élménye felülmúlja.
Szerencsére nem voltam depressziós, és 9 hónap babázás után is bár fáradtan, de annál boldogabban vallom, hogy ennél szebb dolog egy nővel nem történhet. Csodálatos látni, ahogy fejlődik, napról napra ügyesebb. A baby blues azért került el, mert annyira vártuk, annyira akartuk ezt a babát, hogy amikor elszontyolodom, csak arra gondolok, amikor még nem volt, és azokra, akiknek nem lehet, vagy épp küzdenek érte. Ilyenkor rájövök, semmi okom szomorkodni, hiszen itt ez a gyönyörű kislány, aki boldoggá tesz minket! Szeretnénk majd testvért mellé, bízva abban, hogy most már elsőre sikerül.
 
 


Hali!

Egy pár archívot elolvastam.

Tavaly még nem lehetett Sz-on szülésznőt fogadni (kivéve, ha van ismerős), most lehet?

Én 19,5 órából 7,5-et egyedül vajúdtam, de nem tűnt annyinak. Néha rámnézett a szülésznő, de nem sokszor. Önállósítottam magam, és mikor a 6. zuhanybamenetelemkor felébredt, mondta, hogy vegyek egy hideg-meleg vizes zuhanyt. Épp arra készültem. :-)
 
 


Kedves Ibolya !

Annyira örültem Neked ! Végre egy ember, akinek semmi problémája, nem depressziós, nem akar senkinek "nyalni", nagyon okos, mindenkit képes felülbírálni....és mindennek ellenére azért elolvasgatja, amit írunk, tehát abszolút "nem" kíváncsiskodik. Hogyan tettél szert ilyen TÖKÉLETESSÉGRE ?!?! Köszönjük szívet-lelket melengető soraidat, és szépen kérünk, ha ennyire irritálunk Téged, ne kattints ránk, jó ?

Mi itt nagyon jól érezzük magunkat. Őszintén sajnáljuk, hogy nem sok tolerancia és empátia szorult beléd. A Vera kajái igenis érdekelnek, a BARÁTAINK problémái úgyszintén, mert SEGÍTENI szeretnénk egymásnak. Lehet, hogy Te ezt az érzést nem ismered, de kipróbálhatnád. Hidd el, nagyon jó.
Mellesleg ne hidd azt, hogy attól, hogy itt mi ennyire jól megértjük egymást, rossz lenne a
a házasságunk. Nem hallottál olyanról, hogy az embernek barátokra is szüksége van, amellett, hogy családja van ?

Folytathatnám, de nem szeretnélek felbosszantani. Sértőnek találom soraidat. Nem ismersz minket annyira, hogy jogod legyen ilyen módon kritizálni minket. Kérlek, próbálj meg elgondolkozni ezen.
Aki ennyire tudja, hogy Isten nevét nagy betűvel kell írni, tisztelhetné annyira " felebarátait", hogy ne zúdítson rájuk ilyen szeretet nélküli kritikát.
Isten áldjon !
Eleni
 
 


Virág, Szuzzi!
Sok mindenben igazatok van. Végre valakik, aki használják a fejüket. Én csak bejöttem ide, leírtam a véleményem és erre Vera (anélkül hogy ismerne) "kitilt" a fórumból. Pont ő. Kicsit nagy az arc!Erre reagáltam, bár nem állt szándékomban.
Oxay!
Senki sem tökéletes, és vannak akiknek segítség kell. De abban nagyot tévedsz, hogy a virtuális barátok megoldják a valós problémáidat. Ez csak önámítás, hosszútávon nem működik. Tanácsokra van szükség, nem sajnálatra.
Továbbá: ha én írtam volna valakire, hogy "barom", akkor ugye nagyon felháborodtatok volna? De ha ezt a kedves "barátotok" teszi, az nem gond, ugye? Ha az én soraim sértőek, akkor a "barmozás" nem az?
Egyébként is, hozzátettem hogy "tisztelet a kivételnek". Nem értem, hogy akit nem érint, minek erőlködik. Nagyon hasznos volt pl, hogy Szuzzi leírta a "szüléstörténetét". Ilyenekre van szükség, és ezzel segítetek is egymásnak.
Kívánom mindenkinek, hogy legyen egészséges a gyermeke, és legyen egy nagyszerű családja! Akinek még nem sikerült teherbe esni, annak sok szerencsét kívánok, őszintén!
Nem ígérhetem, hogy nem írok ide többet. Olvasgatni fogok, ahogy eddig is tettem. De ilyet még semmilyen fórumban nem tapasztaltam, hogy valaki leírja a véleményét, és amiatt mindenki nekiugrik. Pedig a fórumok ezért is vannak.
 


Szuzzi, micsoda megérzés Kép Nem tudom miért mikor megjelentél itt olyan érzésem támadt, hogy te vagy Andi barátnője. Pedig Szolnokon nem egy kisgyermekes kutyás nő van...

Lányok én nem vagyok normális. Érzékenyek a melleim és én már fantáziálgatok a terhességről, pedig még csak 2 hete van itthon a párom...
 
 


Kedves Ibolya, nem szeretnék vitába bocsátkozni Veled, de különbséget kellene tenni a kötekedés és a vélemény nyilvánítás között. TE kezdted ugyanis Verát piszkálni azzal, hogy miért tette be az ebédje képét. Mert Te nem vagy kíváncsi rá...de mi azért lehetünk, nem ? Tudod, mi már személyesen is ismerjük egymást, tudjuk, hogy kinek mit jelent az, hogy milyen ebédet főzött...stb. SOHA egyikünket sem zavart, hogy megosztottuk egymással a főzési tapasztalatainkat. Nagyon sokat lehet ám egymástól tanulni ! Sajnálom, hogy ez Téged zavar. Másrészt folyamatosan azt érzem, hogy Te bántod Verát, holott NEM IS ISMERED ! Tulajdonképpen sajnálhatod, mert egy nagyszerű ember. ( Bocs, ez nem "nyalás", hanem egyszerűen tény.)
A "barom" kifejezés valóban nem túl visszafogott, de amilyen rosszindulatúan beleszóltál a beszélgetésünkbe, megértem a reakciót. Te sem vagy finomabb a "nyalás" szóval, már megbocsáss.
Egyébként pedig azt sem értem, hogy ha ennyire kritikusan szemlélődsz ebben a topicban, akkor miért olvasod ?! Én sem ülök le a tévé elé , ha olyan műsor megy, ami nem nekem való. Miért teszel olyan dolgot, ami ilyen visszatetszést kelt benned ?! Nem kellene magad kínozni velünk, nem gondolod ?
Más : Miért gondolod azt, hogy mi sajnáltatjuk magunkat ?! Azért, mert őszintén el merjük mondani egymásnak a gondjainkat ?!De hiszen azért is vagyunk itt, vagy nem ?! És nem sajnálgatjuk , ámítjuk egymást, hanem igenis megpróbálunk segíteni a másikon !!!!
Természetesen nem tilthatunk ki a topicból. Ha nem ilyen lelkülettel közelítenél hozzánk, semmi probléma nem lenne. Építő kritikákat mindig szívesen elfogadunk, de nem KÖTEKEDÉST !!!!!
Próbáld meg magadban tisztázni a két fogalom közti különbséget.
Hidd el, szívesebben olvastuk volna mi is a Te szülésed történetét, vagy sztorikat a gyermekedről...de Te nem ezt az utat választottad. ( Bár a lehetőség bármikor fennáll...)És a többiek nevében is nagyon kérlek, ne mondj olyan emberről véleményt, akit nem is ismersz !!!!
üdv. Eleni
 
 


Kedves Oxay!
"nem értem hogy miért kell ide fényképeket
küldeni az ebédedről" Ez vélemény nyílvánítás és nem kötekedés! Ha rosszul esett neki, akkor sem az a megfelelő reakció, amit ő írt.
Végigolvastam az összes hozzászólást január óta és sokkal jobban ismerem Verát mint a saját anyja. Ugyanis mindent leír magáról. Máskülönben, ha olyan nagyszerű ember, akkor miért nincs senkije, akivel megbeszélhetné a problémáját? Ő írta, hogy "nem várunk ide vissza". Mint valami szellemi vezető.. Ugyan már! El kellett volna fogadnia, hogy van akinek nem tetszik amit csinál.
A nyálas szó nem ugyanolyan durva, mint az hogy "barom". Erről kár vitatkozni. "ne mondj olyan emberről véleményt, akit nem is ismersz" Az a szerencse, hogy ti nem ilyenek vagytok!
 


Sziasztok!
Ritkán van időm olvasni ezt a topicot, szóval nem vagyok egy only-read, aki egyszer csak kedvet érez arra, hogy na most regisztrálom magam azért, hogy feldobjam az életem.
Most is csak azért néztem be, hogy Beatrix írt-e már, hogy mi volt az UH-on!
De úgy látom, hogy kezd ez a topic átmenni Ibolya70, Irgum Burgum topiccá, egy nagyon unatkozó, másokkal kikezdő és ezen élvezkedő anyuka topicjává..., ami irtó unalmas és cseppet sem szórakoztató!
Kedves lányok, ne vegyétek fel a hozzászólásait, mert ezt élvezi, hagyjátok figyelmen kívül és beszélgessetek továbbra is arról, amiről kedvetek van, csak ne erről a fásult "nőről"! Köszi
 
 


Ibolya!

Igaz megfogadtam, hogy egyszer és nem többet szólok hozzád. Most mégis újra neked írok.

Magamból indulok ki. Ha találok egy beszélgetős topicot, ahol nem tetszik a beszélgetők és a beszélgetés stílusa, akkor nem csatlakozom.

A topicot te minősítetted így: "egy rakás depresszió". Ha nem tetszik, ne gyere. Ha nem a te társaságod vagyunk, ne beszélgess velünk. Nem azért, mert én vagy mi nem szeretnénk, hanem azért, mert te nem érzed jól itt magad. Teljesen fölösleges egy, a te emelkedett lelkivilágodtól ily távol álló csapathoz csatlakoznod. Csak azt nem értem, hogy akkor minek pazarolod itt az idődet?! Azt hiszem, jól szórakozol. Mint már írtam, részvétem, hogy nincs jobb szórakozásod.

Virág! Fentiek egy részét neked is szántam. A másik, amit a te hsz-odhoz szeretnék fűzni. Ebben a topicban beszélgetünk. Arról, amiről mi akarunk. Ha a szívedre teszed a kezed, akkor is azt mondod, hogy te csak és kizárólag a férjeddel vagy a családoddal beszélsz meg mindent? Ha igen, akkor kérdezem, miért jössz egy beszélgetős topicba? Ha a válaszod nem, mert a barátaiddal is beszélgetsz magadról, a családodról, akkor pedig miért baj, hogy mások is ezt teszik?
Igazad van, a kritikát is el lehet mondani. Elfogadni viszont nem kötelező.

Javaslom mindkettőtöknek, hogy ahogy Virág írta, foglalkozzatok inkább a saját gyerekeitekkel, minthogy ide írogassatok. És ezt a hsz-aitok hangneme miatt írom. Ha visszaolvastok, minden új belépőt szeretettel fogadtunk. Nem kellet "nyalni", nem kellett semmit tenni, csupán emberi hangon szólni.

És ez tényleg az utolsó észrevételem volt irányotokban.

Beatrix
 


Sziasztok!

Volt itt már szó utazásról, főzésről, kertépítésről is, és ez senkinek sem okozott lelki vagy fizikai fájdalmat a jelek szerint, kivéve Ibolyát, aki azt állítja, hogy január óta olvassa a fórumot. Csak eddig valamiért nem csatlakozott a fórumhoz. Most pedig valami miatt úgy érezte, kénytelen hozzászólnia ehhez a fórumhoz (is, ahogy ez kiderült).

Ibolya!

Ismeretlenül véleményt alkotni valakiről? Elég nagy bátorság kell hozzá. Lehet, hogy ezzel valaki(k)nek újat mondok, de a könyvet sem a borítója alapján ítéljük meg. Egy bizonyos témakörrel foglalkozó fórum tagjairól nem lehet átfogó, mély ismereteket szerezni azzal, hogy elolvassuk a hozzászólásait.

Neked van férjed? Meg tudod osztani vele az összes érzésedet, ami csak ébred benned? Erősen kétlem. Ugyanis egy férfi nem tud nőként gondolkodni.
Ha egy férfi ennek ellenkezőjét állítja magáról, az hazudik. Egyetlen nő sem várhatja el egy férfitől, hogy ugyanúgy "érezze" a menstruációs görcsöket, ahogy egy nő. Egyetlen férfi sem képes arra a belső érzésre, amelyet egy gyermek hiánya, vagy éppen a méhben fejlődő utód okoz egy nő számára. De ezeket az érzéseket meg kell osztani egy olyan személlyel, aki ezt képes átérezni. A férfi együtt sír, vagy nevet egy nővel, meghallgatja, törődik vele, társa marad jóban-rosszban. De ennél többre nem képes, ez pedig genetika, nem pedig egy hímsoviniszta vélemény.
Hiába a rendezett családi légkör (ha van), hiába a megértő férj (ha van), mert egy nő belső lelki világa, sajátos, egyéni érzései közül sok olyan van, amit a világ legjobb férje sem képes úgy felfogni, ahogyan azt egy másik nőtársa. Erre is jók a barátnők.
És barátnők nemcsak az élet valódi, hanem virtuális világában is lehetnek és vannak is. És ha már egyszer jobban megismerték egymást ezek a "virtuális barátnők", s ráadásul személyesen is ismerik egymást, akkor miért ne osztanák meg egymással azokat a dolgokat, melyek nem feltétlenül kapcsolódnak a gyermekekhez?
Beatrix kerti képei mennyire kapcsolódnak pl. a szüléshez? (Bocs, Trixi, nem személyeskedés volt, félre ne érts!)
Ibolya, látnod kellett azokat a képeket, hiszen Te "rendszeresen olvasod" a fórumot! Azzal kapcsolatban nincs negatív véleményed? Vera főztjével van valami problémád? Netalán nem szereted a spenótot? Én sem szeretem, de ettől még én is és Vera is lehet normális, nem?
Kiforgatni valakinek a szavait pedig nem erény, hanem egy gyengére sikeredett védekezési mechanizmus (erről elég megkérdezni egy szakembert)!
Egy félregépeléssel támadni pedig gyerekes!

Nem kéne Isten kezdőbetűjével példálódzni, ha előtte a megszólításnál kisbetűvel írod a személynevet...

(És ezt ráadásul nem is Vera követte el, ahogy a "barom" minősítést, csak mivel Ő lett a "fekete bárány", már ezeket is neki tulajdonítod.)

Arrogáns, sértő viselkedésre pedig ne várjon senki köszönő szavakat. Talán már ezt is hallottad: "Amilyen a mosdó, olyan a törölköző".
Ja, Vera nem "vezéregyéniség", hanem a leggyakrabban hozzászóló tag, amennyire én tapasztalom. Ha nem hiszed, számold meg a tagok hozzászólásait.

Írtad:

"Végigolvastam az összes hozzászólást január óta és sokkal jobban ismerem Verát mint a saját anyja."
Amennyiben leírod a születési dátumát, és ehhez mellékeled az önéletrajzát is, még akkor sem hiszem, hogy ezt komolyan gondoltad. Ezt sikerült egy kissé eltúlozni, nem gondolod?

"Ugyanis mindent leír magáról."
Sajnos, ki kell ábrándítsalak, ez nem így van. Legfeljebb Te így látod. Csak azt írja le, amit másokkal is meg kíván osztani.

"Máskülönben, ha olyan nagyszerű ember, akkor miért nincs senkije, akivel megbeszélhetné a problémáját?"

Figyelmetlenül olvasol, tessék gyakorolni!!!

Vera ugyanis nem azt írta, hogy "Hidd el, nekem nincs senkim...", hanem azt, hogy "Hidd el, sok embenek nincs kivel megbeszélni a gondjait"
A kettő nem ugyanaz. És ha valóban ismernéd a Babanetes fórumok összes rendszeres látogatóját, akkor nem Verát nevezted volna meg. (Bár gyanítom, ez is kiderül hamarosan).
S ha már ennyire sértőnek találod az ellened intézett sorokat (nemcsak Veráét, de úgy látom, őrá specializáltad magad), akkor mit keresel még itt? Együttérző szavakat? Nem hiszem, hogy jó helyen keresed őket.

És még valami, konkrétan Veráról. Nagyszerű ember. Erről volt alkalmam alaposan meggyőződni, volt rá több mint tíz évem. És mindent meg tud velem beszélni. De mint férfi, nem vagyok képes teljesen átérezni olyan dolgokat, melyekről fentebb írtam. A biztonság kedvéért olvasd el többször, figyelmesen, nehogy megint hamarabb kezdj írni, mint kellene. És nyugodtan állíthatom,
hogy kevés embernek sikerül így kihoznia őt a béketűrésből. Csak azt kaptad tőle, ami járt. Hidd el, ezt nyugodtan állíthatom, mert én veled ellentétben elég jól ismerem.

Üdv:
Vera férje

Ui:
A régi tagoknak üzenem: nem leszek visszatérő vendég, ne ijjedjetek meg! Kép Ez a fórum Nektek szól, és azt kívánom, maradjon meg sokáig a jó kapcsolat köztetek, és mindenben szorítok nektek, így, ismeretlenül is! Kép Elnézést kérek, hogy ilyen "töredezett" néhány bekezdés, de kénytelen voltam tagolni a gondolatokat. És bocsi, hogy ilyen hosszú lett a hozzászólás!
 
 


Beírtam, hogy mi nem tetszik a topicban. Ezen felháborodtatok. Próbáltam többször pontot tenni a téma végére, mert mindenki leírt mát mindent. Ami nagyon helyes is, de többet írni erről a dologról felesleges, mert már kezd unalmassá válni. Újat senki sem tud írni, egymást ismételgeni pedig minek?
Összegezve feleslegesen vagy talán későn írtál be kevdes HP735. Mindekinek üzenem: túl kellene lépni, és felesleges újabb férjeket beírásra buzdítani (vicces). De ha nem így gondoljátok, folytathatjuk a végtelenségig ezt a "vitát".
 


Ibolya! KépKépKép

Ha elhúznál a francba, senki nem vitázna veled.
 


Bea!
Írtam, hogy maradok! Ha ez téged bánattal tölt el, az a te bajod. Vannak dolgok az életben, amiket nem tudsz megváltoztatni. Mégha ilyen megnyerő is a stílusod!
 


Sziasztok!

Én azt tudnám javasolni, hogy Ibolya jöjjön el a találkozóra a kislányával, és ha megismerjük egymást (személyesen én sem ismerek még senkit innen, de ami késik nem múlik), talán más vélemény alakulhat ki.

Ezt azért merem így kijelenteni, mert egy nagyon jó "virtuális" (SMS és telefon és levél-kapcsolatra gondolok most) barátnőmmel úgy kezdődött a kapcsolatunk, hogy pár hétig vitatkoztunk. SMS-ben. Azután tisztáztunk mindent és minden beszélgetéskor felemlegetjük, mekkora hüleség volt... És nevetünk rajta.
Ti sem ismeritek Ibolyát, én sem, de ha nem azon az egyetlen hsz-án menne az aggyozás, talánk kiderülne, mit miért írt. Én nem védek vagy támadok senkit, ez a vélemyénem. Ehhez persze neki is, nektek is akarni kell. Egymás elküldésével nem mentek semmire.

Na, a szülésemhez mit szóltok? Vagy az már nem téma? :-)
 
 


Mgabi!

Jók a megérzéseid! Olyat nevettem, amikor Andi rákérdezett!

Hééé, olyan vigyorikat hogy kell csinálni?
 
 


Szuzzi! Ibolyával nem vitatkozunk. Ez a "társalgás" nem vita, annál sokkal rosszabb. De gratulálok neki. Jött, sértegetett és győzött. Ez legyen számára a boldogság!
További jó beszélgetést!
 


Ja! Csak vigyázzatok, nehogy olyan téma kerüljön szóba, amit a férjeitekkel kellett volna megbeszélni!
 


Ibolya!

Ajtóstul rontani a házba, aztán meg magyarázkodni, és elhárítani a felelőséget? Furcsa egy megoldás! Kép

"Mindekinek üzenem: túl kellene lépni, és felesleges újabb férjeket beírásra buzdítani (vicces)"

Végtelen szűklátókörűséged egyik újabb ékes bizonyítéka, hogy azt gondolod, engem bárki is beírásra bíztatott. Te vagy vicces, mert ezt gondolod. Illetve inkább elkeserítő Kép

Megemlítem, hogy Vera tudta nélkül írtam, aki csak most olvasta el az utóbbi hozzászólásokat, így az enyémet is. De nem hiszem, hogy neked, vagy bárkinek magyarázkodnom kellene. Ahogy Te, én is bármikor bárhová beírhatok, de nem szoktam a "hívatlan vendég" szerepét játszani, ellentétben veled. Csak úgy éreztem, hogy a Verát ért sértegetéseid némelyikének én is célpontja voltam, így azokra nem neki, hanem nekem kell reagálnom. Ahogy írtam, ez a fórum nem nekem szól. Eddig nem is írtam be ide (és ezt neked, mint a fórumot jól ismerőnek, tudnod kellene, vagy nem?), mindezt csupán az előbbiek miatt tettem. Én ezzel a hozzászólásommal búcsúzom a fórumtól. Neked is ezt javaslom, hogy keress más fórumot magadnak. A reakciókból egyértelműnek kellene lenni a számodra, hogy itt persona non grata vagy. Ha még nem ismernéd azt a fogalmat, hogy önkritika, javaslom, hogy minél előbb köss "vele" igen szoros ismerettséget, és gyakorold szorgalmasan! Szükséged van rá a jelek szerint.

A továbbiakban tehát nem írok be ide, így feleslegesen ne reagálj erre a beírásra, mert "süket fülekre" találsz vele. Inkább vedd fontolóra, amiket én és a többi hozzászóló intézett hozzád.
 
 


Beatrix!

Nehogy hagyd már, hogy valaki így elrontsa a kedved!
Írok e-mailt, oké?
 
 


Kedves Szuzzi!
Remélem a te normális felfogásodból ragad át a többiekre is valami. Örülök, hogy Virág mellett Te is reálisan látod a dolgokat. Látod, hiába próbáltam befejezni ezt a felesleges vitát, sokan nem tudják elfogadni, hogy ők is tévedhetnek.
Vera férjét meg most sem értem, hogy minek írt be. Én nem sértegettem őt, hiába írja. A mostani levelében sincs semmi, amire érdemes lenne reagálni. Túl van bonyolítva az egész. Egy hét múlva azt vesszük észre, hogy a szülők is beírnak.

Ha még valakinek nem lenne világos: pár nap alatt végigolvastam a fórumot (januártól). Sok hasznos és igazán értékes dolog mellett bosszantott pár dolog. Ennek adtam hangot. Utána kezdődött el az "odamondogatás. És csakis azért, mert valamiben különbözik a véleményem a többiekétől. Mint utólag kiderült, nemcsak nekem!
Ettől függetlenül folytassátok a fórumot a kedvetek szerint. Sose kértem, hogy legyen másképp. Bizonyos embereknek a reakcióiból azért kitűnik, hogy mennyire boldogok.
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron