Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lanyok,

Csak gyors eletjel mivel mar nem irtam ide vagy 2 honapja. Az ok a szokasos: nincs kedvem M-rol irni. A masik ok pedig az, hogy egyik naprol a masikra elkezdett 'keson' reggel 8 korul felkelni es a napkozbeni alvasido kb. 1 orara rovidult es este f9-9-ig nem lehet megszabadulni tole. Na ebbol kifolyolag ejjel-nappal egyutt vagyunk es abban az 1 oraban amig alszik igyekszem osszeszedni magam, a hazat esetleg alszom hogy birjam meg estig. Tele vagyok megvalaszolatlan e-mailekkel, telefonhivasokkal a szuleimmel es a noveremmel mar idejet sem tudom mikor beszeltem. Es kezd fizikailag farszto lenni egy 2,5 evest hajkuraszni es cipelni egesz nap annak ellenere, hogy kivalo kondiban vagyok. Pentek kivetelevel minden nap van M-nek valamilyen oraja a szokasosokon kivul elkezdtuk a nature class-t amit frankon egy erdoben tartanak ugyhogy a demonstracioval nincs gond. A preschool meg egy ideig elhalasztva mivel meggondoltam magam a negyszamjegyu osszeg lattan (dollarban!) es meg total alkalmatlan arra hogy szeparalodjon tolem. A beszeddel sehol sem allunk igy pokoli nehez vele kommunikalni de megteszek minden tolem telhetot hogy elkeruljem vele a konfliktust. Az ido nagyon lassan hul mult hetvegen rekord 36 fok volt es az evben a 62. 30 fok feletti homersekletu nap. Eljen!
Ahogy lesz ra erkezesem jovok es inkabb nektek irok minthogy M-rol panaszkodjak.
Puszi

Kép
Kép
 


Kép Kép Kép

Kép
Kép
 


Na Edukam, irigylem azt a meleget, itt ugyanis befagy a seggunk. Reggel 10 fok, delutan is csak 13. En el vagyok ettol szokva... :lol: De annyira azert nem tor le. Vannak am klassz teli szerkok is .. :lol: Azert a 62 fok az mar olyan katlanszeru lehet :roll:

Monster aranyos a kepeken. Elso ranezesre nem is tunik fenevadnak. En a helyedben nem sporolnek annyira es beadnam oviba, ugyanis egyszer elunk es a Te idegeid is vegesek. Kepzeld el milyen jo lenne Neked. Tisztara lestrapal, es Te raadasul olyan jo anya vagy, hogy non stop biztositod neki azt a sok kulonleges foglalkozast, ami Neked ido es energia. Es persze ez is mind penzbe kerul. Hidd el, az ovoda megemberelne ot, mindenki ezt mondja. Kimeld magad :!: Es hidd el, o is nagyon jol erezne magat es adna neki annyi ujdonsagot, mint a kulonleges foglalkozasok. Es beilleszkedest a tarsadalomba.
Oliver is szereti a bolcsit, mar reggel, amikor felebred, mondja, hogy megyunk a bolcsibe :!: Es ma en is elmehettem bankba, mobilszolgaltatohoz, varronohoz es epp eleg uzsonna utan vacsoraig programot biztositani nekik.

De ez csak az en velemenyem ...

Na puszko, mara ennyi, mindjart ebrednek.
 

 
 

Sziasztok!

Nem akarok bepofatlankodni, mivel latom, hogy egy jo kis osszeszokott csapat vagytok. Tulajdonkeppen Rimat kerestem, hogy mi lehet vele. Regebbrol egy masik topikbol "ismerem", csak onnan egyszer csak hirtelen eltunt.

Bambival is kb. 2 eve mar "osszefutottam" egy masik topikban. :)

Katavirag, mi meg otthon szinte "szomszedok" voltunk, ugyanis en eredetileg csabai vagyok, most meg mar kb. 12 eve Angliaban elek.

Szoval, ahogy olvasgattalak titeket, ugy ereztem, hogy Edunak muszaj irnom, mert felelmetesen hasonlit a fia viselkedese az egyik legjobb baratnom fiara.
Szerintem panikra semmi okod. Ez a kissrac is nagyon keson kezdett el beszelni. Most mar 3 es fel eves, de kb. 3 eves koraig csak alig par szot mondott. Aztan meg kb. 3 hetig nem talalkoztunk es ugy megindult a nyelve, hogy nem gyoztunk csodalkozni.
O most mar jar oviba es foleg azota lehetett nala nagyon nagy fejlodest eszrevenni beszed es magatartas teren egyarant. Eddig nem birta vegigulni a zeneovis foglalkozast se. Siman felallt az ora kozepen es kirohant az ajton. Amiota meg ovis, vegiguli a zeneovit es meg se fordul a fejeben, hogy kimenjen.
Korabban a baratnom mindig lemondta a meghivast, amikor elhivtam oket hozzank jatszani. Egy ido utan gyanus volt es rakerdeztem, hogy miert nem jonnek. Aztan bevallotta, hogy a fia miatt, mivel o szegyenli magat, hogy nem tud normalisan jatszani a lanyommal, csak szetdobal minden jatekot es hisztizik.
Aztan ezt is megoldottuk, jatszohazakba meg jatszoterre mentunk talizni es ott akkor tombolhatott, ha ugy volt kedve.
Mara viszont mar tok jol eljatszanak egyutt.

Szoval, en is, mint Katavirag nagyon ajanlanam nektek az ovit. Ha jol vettem ki, ti Amerikaban eltek. Az ottani oviarakkal nem vagyok tisztaban. Mi Angliaban elunk es itt se ket filler a bolcsi, ovi, de 3 eves kortol heti 15 orat fizet az allam. Ha jol sejtem nalatok meg ilyen sincs. Azert szerintem nezzel alaposan korbe es meg ha csak heti 3 delelott tudnad vinni, mar az is nagy segitseg lenne neked is meg a fiadnak is! Nem tudom, hogy nalatok milyenek az ovik, de itt eleg nagy kulonbsegek vannak. Az en lanyom Montessori oviba jar, ami szerintem Amerikaban is van. Mi maximalisan meg vagyunk vele elegedve. Itt sokkal tobbet foglalkoznak a gyerekekkel, mint egy sima oviban. Persze azert van szabad jatszas is, de rengeteg foglalkozas van, amivel nagyon jol lekotik a gyerkocoket es imadjak is.

Egyebkent meg amit korabban emlegettetek a szeretettel valo nevelesrol, nem minden gyereknel jon be. Az en lanyomnal nagyon kell taktikazni, ha azt szeretnem, hogy szot fogadjon. Nem lehet csak ugy, mosolyogva elmagyarazni neki, mert akkor meg se hallja. Biztosan sok gyereknel mukodik, de nem mindegy, hogy milyen az alaptermeszetuk. Az en lanyom pl. iszonyu makacs. Hiszti nincsen nalunk, de ha o veghez akar valamit vinni, hiaba tiltom, azt akkor is megcsinalja. Nem kiabal, nem visit, nem toporzekol, vegighallgatja, amit mondok, de vegul ugyis ugy csinalja, ahogy azt ok akarta. :twisted:

Edu, egyebkent az ejszakakat atalussza M.? Latom, azt irtad, hogy delutan 1 orat szokott aludni. Az en lanyom is 8 korul ebred, du. 1-masfel orat alszik. Mi viszont egyszeruen fel 10-nel hamarabb nem tudjuk lefektetni, mert akkor megy a kinlodas ejfelig is. Ha fel 10 korul rakjuk le. akkor alszik magatol. Mindenki azt mondja nekunk, hogy a delutani alvast ki kellene hagyni, de amikor megprobaltuk parszor, kegyetlen volt a delutanunk es az estenk. En azt mondtam, hogy akkor inkabb fel 10-kor teszem le, de legalabb normalis delutanunk es estenk van.

Az egyik baratnom este 7-kor fekteti a gyerekeit. Nalunk ez akkor se menne, ha du. nem aludna. Minden gyerek mas es nem mindegyiknel jonnek be ugyanazok a dolgok. Meg ha ra is eroltetnem, du. fel 3-tol este 7-ig kezelhetetlen lenne. Szoval, szerintem ezt az alvast sem lehet eroltetni, valamennyire ezt is a gyerek igenyeivel kell osszeegyeztetni.

Remelem, nalatok is hamarosan rendezodik a beszed es a magatartas, mint ahogy a baratnomeknel is a kisfiu 3 eves kora utan minden ok lett. Addig is kitartas!

Udv mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

De szep kepek M-rol, nagyon helyes kissrac :) (No, akkor az enyem is fent hagyom :lol: ) El sem hinne az ember, hogy nem beszel, mert a huncutsag ott van a szemeben, de tenyleg, csak lehet meg tobb ido kell neki. Sokat jartok foglalkozasokra, ahol van csomo gyerek, de mindig ott vagy Te is, igy tenyleg lehet hogy egy Anya mentes kornyezetben elkezdene beszelni, mert bizony kommunikalnia kellene a tobbi gyerkoccel, felnottel... Aztan otthon is konnyebb lenne.

Katavirag, el sem hiszed mennyire irigyellek Nemeto. miatt :oops: nagyon bennem van a koltozes :roll: mas erdekelne, szeretem a valtozatossagot (idojarasban is - ami ugye itt nincs meg. Szakad rolam a viz egesz nap, egesz evben) Most ugy vagyunk, hogy megsem koltozunk, ingazunk. Bangkok es meg igen K.L. kozott. 2 honapig ez megy. Aztan....? Ki tudja? Varunk. 8)
Milyen a levego nemetben? Engem mindig sziven ut a valtozas... Latom a nyelvvel nem lesz problema, szuper! Jo rendezkedest, koltozkodest, hozza szokast az uj dolgokhoz! Ha azt erzed, amit eddig az osszes tobbi helyen nem, vagyis az otthon teremtes lehetoseget, akkor ragadjatok meg!!! (Kivancsi vagyok Nekem melyik orszag lesz ilyen szinten ;) ) Akkor kezdodik majd Olinak a nemet ovi is hamarosan! (Hany nyelvet fog tanulni a gyerkoc? :lol:
A TSH-m 4 folott van, gyogyszerrel. Nem akar beallni. 2 het mulva megyek ellenorzesre. Csak az a problemam, hogy egyetlen doki sem mond konkretumokat, csak mondjak, hogy szedjem a gyogyszert. Pedig tele vagyok kerdessel, mert fogalmam sincs, hogy mi ez az autoimmun hypothyroidism ... csak amit wikipedian elolvastam :oops:

De amugy minden kalafa. Elvegeztem 1 varro tanfolyamot, nagyon elveztem, most pedig jogazast tanulok legzes es meditacios orakkal... tartom a 150 CH-s dietat, azt hittem nehezebb lesz.

Rima mar tenyleg regen volt, remelem o is jol van!

Szia Olive! En is eltem Angliaban 2 evig...

Mindenkinek puszi
 


Sziasztok!

Itt vagyok, jelentem meg elunk, csak oszinten semmi kedvem nem volt irni. M elkoltozott es Leont az egesz nagyon megviselte. Nekem meg semmi idom, elkezdodott az egyetem, meg most tobbet is dolgozok es aztan Leon lefoglalja az osszes szabad percet. Amugy imadom, ha o nem lenne, nem tudom, h elnem tul ezt az idoszakot... egy imadnivalo torpe, aki 3 nyelven folyekonyan beszel, annyira buszke vagyok ra... 3honapja se pelusunk, se cumink :), o az egyetlen Oromo az eletemben

Kép Kép
 
 


Katavirag! De jo lesz nektek nemetorszagban, milyen gyakran fog Oli bolcsizni? es mennyi idore keszultok? harmaska esetleg tervben?

Edu! Gyere es irj gyakrabban! Nyugodtan panaszkodj, en sem tudok semmivel sem dicsekedni... Aron tovabbra is egy nagyon jokepu kisficko, imadom es ha mar vegkepp nem birod, postazd ;)

Olive! Jeeej de aranyos vagy, h meg emlekszel rank :)! Meselj hogy vagytok?

Aranyrso! De jo, h elokerultel, olyan hihetetlenul gyonyoru vagy :)!!! es unatkozni sincs idod :D...

Kép Kép
 
 


Sziasztok!

Rima, orulok, hogy jelentkeztel, persze jobb hirekkel is szolgalhattal volna. :( Azert csak fel a fejjel, te nagyon talpraesett csajszi vagy, ugyhogy szerintem nem lesz gond! Ott van neked az az edes kicsi fiad, aki tartani fogja benned a lelket.
Ahogy igy olvastam a korabbi irasaidat, el nem tudom kepzelni, hogy lehet valakiben ennyi energia, mint benned! En keptelen lennek ennyi mindent csinalni, mint te! Plane az a rengeteg utazas. Regen en is nagy utazo voltam, de mar inkabb tehernek erzem, nem oromnek. Persze, amikor mar elertuk az uticelt, nagyon jol erzem magam, csak elotte a keszulodes, utana meg a kipakolas, nagy mosas, az nagyon utalatos szamomra. Regebben olyan egyszeru volt, amikor meg csak ketten voltunk, de most allandoan azon aggodom, hogy mi fog itthon maradni, ami fontos volna.
A munkat es az egyetemet meg tudod oldani Leon mellett? Nekem meg a munkat se sikerul, nem is tudom, hogy fogok-e tudni dolgozni, amig Lolli fel nem no. Mindig eszembe jut, hogy mennyivel konnyebb lenne, ha legalabb a nagyszulok tudnanak segiteni. Ez az atka a kulfoldi eletnek. A mi ovink csak 9-kor nyit es max. 3-ig lehetne otthagyni a gyerekeket. Raadasul nincs du. alvas, anelkul meg Lolli meg nem boldogul. Szoval, en legkesobb du. 1-kor szoktam elhozni. Igy meg lottek barmifele munkanak. Regebben azert akadt munkam (foto retusalas), de amiota gazd. valsag van, a ferjemnek alig van fenykepeszmunkaja, ugyhogy teljesen masfele vette az iranyt. A legkozelebbi eskuvo, amit fenykepezunk, decemberben lesz. Szoval, fenykepezes teren pangas van.
El tudom kepzelni, hogy mostanaban mennyi dolgod lesz, de azert ha marad nehany perced, jelentkezzel!
Ugy remlik, hogy Londonban laktok, de arra mar nem emlekszem, hogy pontosan merre. Mi Kings Cross-tol vonattal kb. 25 percre, kocsival meg Eszak-London kb. 20 perc.

Katavirag, Nemetorszag miatt en is irigyellek! Mindig is szivem csucske volt. Mar gyerekkent eldontottem, hogy en Nemetorszagban fogok elni, ha nagy leszek. Ez nem jott ossze, ugyanis amikor kulfoldre indultam, az Angliaban levo baratnoim rabeszeltek, hogy ide jojjek, ne Nemetorszagba, aztan meg a ferjem miatt ittragadtam. Igy csak evente kb. 1 hetet toltunk ott, amikor hazautazunk Magyarorszagra es utba ejtjuk a nemet rokonsagot is.

Aranyeso, nagyon irigylem azt a hatalmas loboncodat! Nekem is regen rengeteg hajam volt, de sajnos szules utan negyedere csokkent a hajallomanyom es a mai napig hullik. :cry: Voltam mar itt dokinal es vervetelen is, de semmit sem tudtak mondani, ugyanis tokeletes volt a verkepem. Ezek utan nem tudom, mi tevo legyek.

Na, mennem kell, mert szalad a konyha es sajnos mosogatogepem az nincs, pedig sokszor igen jol jonne. :roll:

Kellemes hetveget mindenkinek!

Olive

KépKép
 
 


Na, epp egy mikrohullamu sutot rendeltem a netem (miutan eltoltottem egy estet tegnap a nezelodessel) es gondoltam bekukk...

Latom, vegre irtatok :lol: Csak Edu nem :evil: Ugye nem harizol, mert az ovit dumaljuk Rad :!: :?: Nemcsak Neked lenne jo, hanem Monsternek is :!:
Kepzeljetek, Oli mar reg ott is alszik az ideiglenes gyulai bolcsiben. Siman szabad vagyok reggel8tol delutan 4ig. Ez itt Magyarorszagon nem rossz, pl. Angliahoz kepest.
A napokban, mikor erte mentem, bekukucskaltam az ablakon, es ott ivott poharbol, szepen evett a helyen ulve egyedul. Na mondom, csak otthon jatssza el nekem a szivoszalat kereket, meg anya etet-et meg a nem birok megulni a seggement :twisted: :wink:
Ja, Edu, rajottem, nem 62 fok volt nalatok, hanem 62 meleg nap.

Rimam, mit is mondjak .... :? Most akkor vege :?: Atyavilag. Ne mar.

Olive, irhatsz meg, jo sokat :wink: En olvasom :wink: Hajra jo a Revalid kapszula. Meg Aranyesotol is kerhetsz.

Naggyon happy vagyok, kepzeljetek, mehetek megint 1 hetre Nemetorszagba apjukhoz lamurozni, no meg elsosorban lakast rendezni. Kibuliztam, hogy anyukam es a bejaronenink elvallaljak Gyurit, noverem es sogornom Olit (aki egyebkent hetkoznap bolcsiben van). Apjuk egesz nap melozik es semmit nem halad, a lakas uresen all es mi oktober vegen koltoznenk. Szoval lepnem kellett, es amugy is, akarmilyen nagy szabadsagot kaptam itt a szuloi haznal, mar vegtelenul unom es koltoznek, es csinalnam es rendeznem be az eletunket az uj helyunkon. Csak sajna a hajo is kesik a Sydneyben feladott dobozainkkal, novemberben jon valamikor...
De most mar legalabb lattam a helyet, ki van takaritva, ismerem az autot es gps-t, tudom, hol az IKEA es mas helyek es mar celtudatosabban fogok ott tolteni 5 napot.

Na megyek, puszko
:!:
 


Na áhoj poplacsekek! :D
olive, helló. tényleg írjál gyakran, én is szeretek olvasni :oops: bevallom, gyakran jövök és olvasok, de írni már nincs erőm/időm. szóval olive nagyon sajnálom, hogy még mindig a hajaddal küzdelmeskedsz, de most én is nagyon elkettyentem. sebes, viszketős a fejbőröm és hullik a hajam. ezer éve az orising (azt hiszem ez a neve) tette rendbe, lehet, h most erre kell majd beruháznom. (azt hiszem anno ezt írtam már neked.) ismered? próbáltad már?
rima, a 3 nyelv nem semmi. nálunk még a rövid mondatok mennek csak, de csak magyarul, bár svédül szinte mindent ért. (vagy ha apja mondja először valaminek a svéd nevét, akkor utána ha én magyarul mondom, kijavít...)meglepő szavakat tud használni, minden nap akad valami vicces és meglepő dolog.
most akkor ketten maradtatok ott, ahol eddig laktatok? ez azért jó, mert legalább a megszokott környezetében marad leon. elhiszem, hogy most baromi nehéz lesz neked, még több rohanás lesz az életed. sajnálom, h ez történt. ő állt fel és ment el? kitartás!!!
katavirág, szerintem jó találmány a bölcsi, örülök, hogy tetszik O-nek. szóval akkor mi Mo-n ne szóljunk semmit, mert itt jól meg van oldva a gyerekfelügyelet.németo-hoz minden jót, jó nagy előny, hogy perfekt a némettudásod.
aranyeso, CSI-nál én jutok eszedbe? nem semmi. :D ezek olyan vicces dolgok, mármint az, hogy nem is ismerjük egymást élőben és ilyenek vannak.
edu, gyere. az elmaradt e-mailekkel meg ne foglalkozz!
na én most éppen dolgozok, szóval megyek húzni tovább a rabigát.
B.

Kép
 
 


Na ahoj en is :lol:

Szia Bambi :!: Jo hallani Rolad is :!: Fiad hogy van :?: Szobatiszta mar teljesen :?: Olikam meg ugy bekakil, mint a huzat. Meg a bolcsi kisWC-je sem tori meg. Olyan ugyes sokmindenben, de ez a szoabtisztasag kerdes nem ragadja magaval... pedig hebe hoba keresre bilizik, de ha pelus van rajta, mindent abba csinal.

Ma reggel a bolcsiben ket anyuka is szomorkodott, mert a gyereke meg hetek utan is nagyhisztit rendez, mert bolcsibe kell menni. Sot, az egyik tegnap napkozben akkorat balhezott, hogy meg a sokat tapasztalt bolcsisnenik is azt mondtak neki, ilyet meg nem lattak. Na ehhez kepest az en fiam hetvegen is ebredes utan azzal kezdi, hogy megyunk a bolcsibe. Ma reggel, miutan atoltoztettem bolcsis szerkoba, ugy berohant Emike neni karjaiba, hogy en egycsapasra el voltam felejtve. Azert du. ha megyek erte szalad elem, mutatja mit epitett nekem aznap. Azert csak nem vagyok annyira elfelejtve :roll:

Vasarnap mehetek megint Nemetorszagba. Jaj, mar alig varom :!: Feszekrakasi laz, vagy ilyesmi :lol:

Rima, kerdezted, harmaska... hat harmaska csakis lombikbol fog szuletni, mert mi bizony sosem vedekeztunk, es sosem lettem terhes csak ugy. De ez 2011-es projekt lesz, eloszor be kell rendezkednunk. Hogy mennyit tervezunk ott :?: Hat annyit, amennyi jo lesz. Nehany evet biztosan.

Sydney csak a napokban jutott eszembe, amikor hallottam, ott mar jo ido van. Furcsa nekem itthon ez a cuccolas, oltozkodes 2 gyerekkel, meg egy kis setahoz is. Foleg, ha mindkettot atpelenkazom indulas elott, aztan az ajtoban megcsap a kakaszag, neha 2 iranybol :roll:

Rima, irjal, mi ujsag :!: Most akkor tenyleg kulon vagytok :?: Remelem, nem vagy annyira magad alatt...

Kolyok, helyzet :?:

Edu :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Csongettek ....


Hozott a postas bacsi 4 gatyat a fiuknak. Egesz jok. Mindig is utaltam a hasznalt ruhat, magamnak sosem vennek, de miutan itt gyulan vagy egy olyan duri, ahol tok markas gyerekruhak vannak egesz jo allapotban, most megkisereltem a netrol (www.ideababaruhat.hu) es nem csalodtam.

na pusz

aztan irjatok

Katavirag
 


Helló Lányok,
Hogy vagytok? Minden rendben Veletek és a kölykökkel?
Rima, Hogy boldogultok ketten? Lelkileg jobban vagy már? Leon hogy van?
Kölyök, mi újság Veletek, hogy növögetnek a gyerekek?
Aranyeső, Nagyot nevettem, mikor olvastam, hogy a CSI-ról én jutok eszedbe :shock: Bevallom, a "májámis" már kicsit irritál (szemüvel le, szemüveg fel, félre biccentett fej, stb.), a n.y.-it viszont még mindig csípem. (persze még mindig megnézem mindegyiket.)
Edu, hogy vagytok? hogy telnek a napjaitok? Te hogy vagy?
Olive, gyere írni, jó olvasni a soraidat!
Katavirág, már németo-ban vagytok? gyerkőcök hogy viselik az új helyet?
Mi éljük a hétköznapokat, és egyre gyakrabban döbbenek rá, hogy milyen gyorsan megy az idő. a gyerek nő, mi öregszünk. az idő megy és semmire sincs idő. a napok ugyanolyanok, felkelünk, összekészülödünk, mindenki rohan a dolgára, stb. ez néha kicsit elkeserít, mert annyi minden mást lehetne csinálni. de sajnos ez az élet rendje. D. gyerek elkezdett 1 hete köhögni, lefekvés után 1 órával 1 órás köhögő-rohamokat produkál. Nem tudjuk miért, mert semmi más baja nincs. Párologtatunk, porolgatunk, szellőztetünk, ágyneműt cserélünk, átnézzük a falakat (penész esetleg), a fogait tapogatom (mert nekem ez a gyanúm), stb. Nem fáj semmije, nem lázas. Na itt oszlik meg a vélemény sokaknál. Ha "csak" ez a baja, akkor nincs baja. Beszéltem a dokijával, semmi hasznos ötlet. Kértem, hogy nézze meg a bölcsiben, persze akkor megy be mindig, amikor alszanak a gyerekek (nem "hallózta meg"). Szerinte allergia. Ennyi. Most még adok pár nap haladékot és keresek valami privát dokit, mert már unom, hogy le vagyunk rázva, és örülnék ha valaki doki már mondana valamit...vagy ha allergia, akkor derítsék ki, hogy mire. vagy csak mondjanak annyit, hogy "anyuka, ez normális, majd kinövi". bármit, csak ne így,ahogy a jelenlegi teszi.
Amúgy minden oké. A szobatisztaság érdekes, mert szerintem simán menne neki, de lehet, hogy kicsit lusta hozzá. A hétvégén tök jól ment, csak alvásnál kapott pelust.
A vonatok még mindig a kedvencek.
Egyre többet dumál. Meglepő dolgokat tud mondani, ill. bizonyos szituációkban meglepően helyesen reagál.
Nagyon szeret, sok puszit osztogat. De persze van amikor mi vagyunk az ellenség, ilyenkor "buta anya,apa"-val fejezi ki. Néha pofonvágással is próbálkozna, ilyenkor úgy tudom leállítani, hogy "nem értem, hogy miért viselkedsz így, hiszen tegnap te rohantál oda hozzám puszit adni és azt mondtad, hogy szeretsz, akkor most már nem vagyunk barátok sem?", ez elég sokszor bejön, mert elgondolkozik és felhagy az ellenséges viselkedéssel.
Mi hétvégén átrendeztük a lakást, mivel mindig a nappaliban vagyunk, ezer játék van szétszórva, rendet tartani nem lehet. Most reménykedünk, hogy ami szobát csináltunk "játszós-dolgozós-könyvtár" szobának, az átveszi majd ezt a szerepet. Majd meglátjuk. De ez miatt most elég soka mindent kell majd venni, csináltatni. Csak jó mesterembert találni lesz lehet nehéz feladat.
Lassan itt a karácsony (bár az időjárásá még nem jelzi), ötletelni kellenem ajándék ügyben. Na ez nem egyszerű feladat nekem. De majd hátha valami jó ötleteket hallok. Apjuknak van pár ötlet közös ajándékra, de ez mind "hasznos" dolog.
Na ezek vannak velünk, jelentkezzetek jányok!

Kép
 
 


Sziasztok :!:

Hat, telesen elszomorodtam, hogy ilyen keveset irtatok, gyakorlatilag csak Bambi mar tobb mint egy honapja. Bedoglik a topik, ugy latom :cry: Persze, tudom, mindenki eli a maga eletet, a gyerekek egyre tobb idot vesznek el, de azert valahogy csak jo lenne a kapcsolatot megtartani.

Mi mar Nemetorszagban vagyunk, tovabbra is tetszik a hely, otthon erzem magam. Vegul is repulovel jottem a fiukkal, mert apjuk nem tudott hazajonni, meg amugy is epp eleget vezetett. Siman ment minden, csak epp fapadost valasztottunk, hogy ne kelljen atszallni, de sajna a sok csomagomert nagyon megbunettek. Soha tobbet esasy jet...

Januarig mindket gyerek itthon boldogit, mert Oli csak akkor mehet oviba, most tul sok a gyerek. Apjuk melozik, csak este latjuk, ugyanaz van, mint Sydneyben, csak 30 fokkal kevesebb :lol:

Amugy minden ok, lassan berendezkedunk, bar csak igen lassan, mert a fiukkal megy el az idom nagy resze. Januartol biztosan konnyebb lesz. Karacsonyra jon anyukam, mert annyira hianyzik neki Gyuri. Anyosomek is jonnenek, de azt varjak, apjuk hivja oket, de inkabb ne hivja, mert csak marnak egymast...

Meg a lakas is hezagos lesz meg, kell a francnak annyi vendeg. Anyos csak az eszt osztja, nem sok segitseg.

Bambi, igen, amiket irtal igaz, csak telik az ido, mindenki eli az eletet, de hat mindenkinel ez van. Azert igyekszunk megtalalni a mindennapi orokmoket is, hiszen a gyerek fokent orom :lol:

Oli meg mindig nem szobatiszta. Viszont mindenki 4 evesnek hiszi. Igyekszem nyilvanos helyen nem pelenkazni, tok gaz mar.

Na megyek, mert jon az ebed, irjatok :!:

EDU, foleg Teged varlak :!: Meg persze a tobbieket is :wink:
 


Sziasztok!

Bepillantottam :D
Orulok, hogy jol vannak akik irnak, a tobbiekkel pedig minden rendben!? Nekem mar nagyon karacsonyi feeling-em van :lol: imadok vasarolni - csak ilyenkor. Diszek, fa, szalag, csomagolo, ajandek stb. (meg 1 masninak is a fenekem verem a foldhoz, ha tetszik) holnap megyek is a kinai negyedbe (mert amit a boltokban lehet kapni az is kiani, uhogy tokeletesen mindegy melyik piacot futtatom) fat nezni, meg boakat, most az van a listamon - amugy mar szepen lassan vasarolgattam, ha lattam dolgokat. (Marpedig en nyitott szemmel jarok 8) :lol: )

Penteken lesz egy hiszteroszkopiam, most arra varok, mert meg az ugye nem volt, de most mintha talaltak volna egy septumot. Ha igazolt akkor decemberben mutenek.

Nalunk minden a regi, jovo heten utazunk a szomszedba (juhuuuu), januarban pedig koltozunk vissza Eu-ba. (Mar van 1 ajanlat, meg decemberig a helyszin valtozhat... uhogy addig nem is kiabalom el, nehogy mar :wink: nem akarom, hogy valtozzon, jo kis hely lenne)

Katavirag, orulok, hogy bejon a nemet Elet! :wink: Szerintem is tok jo, hozza lehet szokni... nekem nagyon hianyzik mar a tel, 3 eve nem lattam havat :lol: Jo kis forralt boros karacsonyi vasar. 8)

Rad emlekszem, hogy emlitetted, hogy bizony a Ti kapcsolatotokba is kellett mar 3 ev utan a gyerek... Nos, nekunk is nagyon eljott az ido, mert ugy erzem, hogy lazulunk. :( Valtoznak a dolgok, es sajna nem az elonyere. Probalunk beszelni rola, sikerul is, belatunk bizonyos dolgokat, de valljuk be, hianyzik a gyerek. Ha dolgoznek, akkor biztosan mashogy lenne, de az elmult 3 evben.... hat feleseg voltam. Hianyzik a munka iranti sikerelmeny, baratok, minden.

Bambi, megyek VASALNI! Mar 2 hete halogatom :roll: berakok valami filmet es raszanom a delutanom hatra levo reszet (max. 3 orat) NewYorkosat nem nagyon nezem, most van helyette egy masik, a Criminal Minds, amire nagyon raerek :lol: Apa kimondottan utalja, mert hogy pszichere hat ...

Robogok. Utazas utan vissza nezek.
 


Bambi, a kohogeses dologhoz nem tudok en sem hozzaszolni, de szerintem is valami allergia, ha mas baja nincs. Az okra sokx nem jon ra az ember.

Aranyeso, malaj Karacsony :!: Na az lehet am az igazi :!: Januarban meg talan egesz kozel jottok hozzank es tudunk majd talizni. A hiszerohoz drukk :!: Es a jovo evi babahoz is :!:

Na, epp most ebredt fol Oli, pedig tobbet akartam irni, sot, ram nem jellemzo modon meg panaszkodni is... na, majd legkozelebb :wink:

EDU :!: Kerlek irj :!:

RIMA, KOLYOK, ti is :!:

Puszi, megyek, mert Gyuri is folkelt ... de jo... :wink:
 


Sziasztok!

En is befutok. :lol: Ugyan most sokat nem fogok irni, mert mar aludnom kene, de jelentkezem, hogy meg ne alljon a topik. :wink:

Katavirag, a szobatisztasag miatt ne aggodj! Lolli is nagyon sokaig volt pelusos. Engem csak azert zavart, mert voltak olyan "kedves" ismerosok, rokonok (tobbek kozott draga anyosom), akik tettek a megjegyzeseket. Aztan egyszer csak pontban a 3. szulinapjan kozolte, hogy adjam a bilit. Attol kezdve kb. 4 napig bilizes volt, utana meg azt mondta, hogy o mar nagylany, o wc-re akar menni. Attol kezdve a bilit mar el se fogadta, csak wc-re jart.
Ha jol veszem ki szavaidbol, anyosteren rokonlelkek vagyunk. :roll: Engem egy igen ronda termeszetu anyossal aldott meg az eg. Azt hiszem o az a fajta, akikrol az anyosviccek szulettek. :twisted:
Egyebkent nalunk is telthaz lesz karacsonykor.

Aranyeso, szoritok, hogy a 2011. ev fordulopont legyen eletetekben es meglatogasson a golya!

Bambi, a kohogessel hogy alltok? En is valami allergiara gyanakodnek. Remelem minel hamarabb rajottok, hogy mi lehet. Nalunk nagyon sok idobe telt, mire rajottunk, hogy pl. amikor meg van fazva Lolli, nem szabad neki tejet adni, mert akkor az annyi slejmot kepez, hogy hanyas a vege. Mennyi alvas nelkuli ejszakatol megkimelhettuk volna magunkat, ha erre hamarabb rajovunk?! Amiota meg csokit is eszik, annal ugyanaz a helyzet. Az is lerakodik neki es egyfolytaban kohog tole. Ugyhogy ilyen oszi-teli betegesebb idoszakban nalunk szamuzve van a tej es a csoki. A reggeli gabonakasait is kokusztejjel eszi. Na, nem a konzerv kokusztejjel, hanem itt lehet kapni olyat, ami olyan dobozban van, mint otthon a tej es ennek nincsen annyira eroteljes kokuszize es nem olyan suru.

Most mar tenyleg megyek, mert itt alszom el a szeken.

Majd bekukkantok, hatha kedvet kapnak a tobbiek is az irashoz. :wink:

Olive

KépKép
 
 


Hali,
Dani köhögése elmúlt, most mi vagyunk soron. Nagyon utálom, a köhögéstől már fáj a torkom, gyomrom. Nem tudjuk mi ez, mert semmi más bajunk, csak köhögünk. Állítólag nem fertőz, és nagyon bízok ebben, nem szeretném ha D. visszakapná tőlünk. (Ilyenkor lenne jó egy nagyi...)
Katavirág, Milyen ovit/bölcsit találtatok? Ott mi a rendszer? Kitartás, mindjárt január, aztán 1 gyerek marad csak otthon. A pelenkával ne foglalkozz, majd egyszer csak rájön a nagyfiad, hogy nem kell. Dani itthon el van pelenka nélkül, sőt szól is ha pisilnie kell (a másik dolog sajnos nem megy neki, vagyis nem szól, csak érezzük a szagát...), de a bölcsiben nem hajlandó megválni tőle. Majd csak egyszer sikerül.
Aranyeső, Merre mentek eu-ba, vagy nem publikus még? Remélem műtére nem kell sort keríteni! Ahogy olvasgattam a karácsonyi pezsgésedet arra gondoltam, hogy cserélhetnénk pár napot. :lol: Én kicsit pezsegnék, pihennék, te gyerekeznél...
Olive, Te mit csinálsz majdnem éjjel 2-kor? A tej nálunk nem csúszik D-nak, de mástól is hallottam már, hogy köhög tőle a gyereke, szóval van benne valami. Anyós nem csak nálatok gáz, de már régebben írtam az enyémről. Most is tud érdekes dolgokat produkálni. Kb. 10 perc sétára költözött tőlünk, de nagyon ritkán találkozunk. Persze Ő azt gondolja, hogy én uszítom a fiát, hogy ne találkozzunk, pedig nem így van. De hát ha valamit a fejébe vesz...
Többiek már be sem néznek? Rima,Edu GYERTEK!
Karácsony jön, és ötletelni kellene. Ajándékilag. Persze vonat lehetne minden mennyiségben, de már unom ezt a rengeteg vonatot. Nálatok most mi érdekli a gyereket?
Na írjatok mindenfélét, ígérem legközelebb nem csak gyerektéma lesz nálam :)

Kép
 
 


Egyutt erzesem, mindenkinek aki beteg, gothos v. elkap valamilyen korsagot. :? Gyogyuljatok!!! (Nem panaszkent irtam a malaj karacsonyt :lol: hisz' tudom, hogy ezt majd ezerszer vissza sirjuk...)

Kulonben van mar karifank! IKEA-ban vettem, hullik is rendesen, de hat mit vart az ember... feldiszitettem ma, kis aranyos, es nagyon jo illat van mar most a lakasban, naponta spriccelem vizzel, hogy legalabb amig Anyosek nem jonnek, megmaradjon :lol: kov. heten teszek majd kepet rola.

Kata, milyen a nemet forraltbor? :P Gyorsan lemegy december, aztan Oli repul is az oviba. Nem lesz fura most nemetet hallania/tanulnia?
Szomszedok meg mindig lehetunk, soooot :lol: Bar apa nem fogadta el a munkat, varjuk a kovetkezot, max. 2 honap...

Olive, ezek a karacsonyi (vagy akarmilyen esemenyhez kotodo) vizitek engem total leamortizalnak, pedig nincs is gyerekem!! Plane ha 1 hetnel tovabb tartanak. Mindig azt mondtam a paromnak, hogy jobb latogatni, mint latogatot fogadni. :lol:

Bambi, csereljunk! 8) Jo lenne 1 kis ho, gyerekzsivaj ... Te meg pezseghetnel :lol:
Milanoba mentunk volna, de az most lement talonba. Lesz kovetkezo hamarosan, erzem 8)
Megvolt a hiszterom egy hete, a mehsovenyem 1-1.5 cm kozotti, uhogy lesz mutet. :( Csak azt nem tudom, hogy mikor. Minden a ciklusomtol fugg, ha okes, akkor meg decemberben meg tudom ejteni, mielott Anyosek jonnenek, ha nem, akkor januar. Ki tudja mennyire faj, amortizal le.... stb. Sutni-fozni kellene stb.

Ajandek otletek... hmm, nalunk konyvfaloak vannak, igy nincs nagy valasztasi lehetoseg, mindenki konyvet kap! :lol: (meg a nok a szokasos szemelytelen bolti ajandek csomagot :lol: tartjuk a holland szokast)

Remelem Edu, Kolyok es Rima is jol vagytok!!!!!!
 


Na hali, en is itt :!:

Olive, megnyugtattal :!: Vegul is minden gyerek 1x szobatiszta lesz es meg van 4 honapja Olinak a 3 eves korig. Ujabban odajon, hogy bekakalt es keri, csereljuk ki. Ha bilire ultetem, eluli a segget is, de ures marad a bili. A gatyaban, pelenka nelkuli rohangalas nem jott be, osszepisil mindent, majd szol, mossuk ki .... jo, mi :?: :roll:
Olive, irhatnal tobbet is magadrol. Tudom, foldim vagy, csabai, de megis, hogy kerultel Angliaba, ki a ferjed, hany eves vagy, meg ilyenek. Szeretsz ott elni :?:

Aranyeso, akkor szeptalt mehed van :?: Ezek szerint megvan az oka a meddosegnek :?: Talan csak nem Nemetorszagba jottok :?: Mondjuk Milano sem rosssz, sot :!: Szeretem elkepzelni a malaj eleted, fiatal csaj, nem dolgozik, meleg van, sok napsutes, meg nincs gyerek, aki az agyadra megy, tanfolyamok, vasarlas, szerintem tuti :!: Jo, tudom, egy nonek mindig van dolga, hazimunka, fozes stb., de szerintem ha hazajottok es szulsz, meg vissza fogod sirni ezt az idoszakot :wink: Furcsa, en is mindig azzal elegedetlenkedtem, ami epp volt, Ausztraliatol is kivoltam, hogy sok a pok meg capa, vigyorognak es oszintetlenek az emberek, de most, hogy itt mar jeges szelek fujnak es igazabol nem is olyan kedvesek az emeberek (vagy csak teli deposak?) nehany napja ujra a kenguruk foldjere vagyom. Ferjemnek nem mondom, mert agybajt kapna. Eddig mindig oda mentunk, ahova en akartam, o meg ott keresett munkat. Szoval, en olyan nehezen donto, hatarozatlan vagyok. Mostanaban sokx. Merleg a horoszkopom egyebkent.

Bambi, en Olinak mar honapokkal ezelott vettem egy fabol keszult sorompos parkolot, jo draga volt, de mindig azzal jatszott Sydneyben egy kozelunkben levo jatekboltban. Meg akkor megvettem, mert tudtam, jo lesz Karacsonyra. Erre ma azt mondja, a Jezuska ne hozzon sormpos parkolot, inkabb Play Mobil csuzdat :lol: Kenytelen leszek azt is megvenni ...
A gyerekeknek mar felre van teve 10 kg Lego es 5 kg auto, amit majd kesobb, alkalmakkor megkapnak. Ferjem masodik gyermekkorat eli ki. Ha itthon van, rendet rak a gyerekszobaban, csoportositja a jatekokat :roll: A munkahelyen meg fel arcokat vesz le es helyettesit mas testresszel :roll: neki amugy teli dzsekit fogok venni, mert minden ruhajat en veszem. Azelott anysom vette. De arrol mar kapcsolatunk hajnalan leszoktattam ... he he he

Basszus , megint felebredtek .... pedig irtam volna meg

Mennem kell. Edunak talan irni kene egy mailt, kicsit aggodom.

Napuszko :!:
 


Hali,
csak egy gyors. Katavirag Olija+wc. Szerintem baromi jó az Elmo-s dvd-k. Van valami olyasmi, hogy felejtsd el a pelust! szerintem nálunk az adta meg a végső lökést. (előtte matrica-ragasztással próbálkoztam, ami részben volt csak sikeres, hamar megunta.) itthon már megy a pelenka-nélküliség, máshol még nem. (bár nagyon nem is próbáltam, mert amikor kérdezem, hogy a bölcsibe ráülsz a wc-re? neeem a válasz. inkább nem erőltetem, majd kari-szünet után kicsit megpróbálok bent maradni a bölcsibe, hogy együtt próbáljuk ki a benti wc-t -na jó, nem úgy gondoltam, hogy együtt ülünk rajta :D :D -) a bili nálunk egyáltalán nem jött be. most már szól időben -így nem csurrant be-, sőt akkor is ha pelenka van rajta :lol:
férjednek elég izgi a munkája, meg nehéz is. Dr. Troy???
aranyeso, ha nem is cserélünk, jöhetsz bármikor gyerekezni, ha erre jársz. most amúgy nagyon jó lett volna valaki segítség, mert baromira lebetegedtünk a múlt héten. mi szülők több, mint 2 hete köhögünk (állat módra, alig aludtunk), Apuka betüdőgyuszizott is mellé, D. fülgyulladást kapott be. ő szerintem hamar kigyógyult, de mi felnőttek még mindig szrul vagyunk. na, szóval most lenne jó egy kis segítség, mert baromira félek, hogy visszafertőzzük a gyereket. (ma már vittem a bölcsibe, csak sajnos ott is mindenki köhög :cry: )
a könyveket én is imádom. most olvastam el a frej tomi könyvét. az író le sem tagadhatná magát, de tetszett és kicsit elgondolkoztatott...
azt hiszem daninak nem lesz nagy ajándék. ismervén őt, nem értené, dobálná, sértődötten nézne, amikor kérnénk, hogy bontsa ki. na meg a rokonok is bevásároltak...viszont bizgatja a karácsony (minden karácsonyi kivilágításra rácsodálkozik), és a mikulás is.
férj kap egy 24 utolsó évadot, meg közösen magunknak egy új mosóg.+xbox kin.-t. (ez utóbbi azért, mert olyan "sok" szabadidőnk van, "unatkozunk", gyereklelkünk van, meg kaptam egy kis bonus-t :lol: -gondolom majd apa éjjel nyomja, én meg nem tudom mikor, bár van mindenféle tornázos lemeze, amit szeretnék majd csinálni. ja, és ezért már átrendeztük a lakást :oops: szobacserék, hogy legyen hely a játékhoz. :oops: )
még csak dec. eleje van, de én is mennék valami meleg helyre, már most elegem van a hidegből.
olive, mikor kukkantasz be? :lol:
edu és rima, csak egy mondatot, lécci-lécci-lécci! csak annyit legalább, hogy minden szr, de élünk vagy minden ok, csak nincs időnk. :idea: :idea: :idea:

Kép
 
 


Sziasztok Csajok!

Jovok majd bovebben is, de most napokig el leszek veszve, ugyanis szombaton fenykepeztunk egy eskuvot es 150 kepet kell retusalnom. Mondanom sem kell, csak akkor tudom csinalni, amikor Lolli alszik.
Aranyeso, most nekem is jol jonne egy kis segitseg! Nem jossz hozzank egy kicsit Lollival jatszani? :wink:

Katavirag, most csak roviden. Majdnem 13 eve elek Angliaban. Az tulzas, hogy szeretem, de megszoktam mar. A legujabb, amiota szultem, hogy minden oktobertol kb. majusig folyamatosan tiszta takony vagyok, faj a torkom, kohogok es a sok orrfujastol tiszta seb belul az orrom. Nem tudom, hogy Angliara fogjam-e vagy csak egyszeruen Lolli hazahord nekem minden vackot a kozossegekbol. Mar nem tudom, mit kezdjek magammal, ugyanis egeszsegesen kajalok, tomom magamba a vitaminokat, stb. Minden evben majusban szoktam megyogyulni, amikor hazautazunk 2-3 hetre. :roll:
Amugy mar nem vagyok mai csirke, par honap es betoltom a 35-ot. Tok fura, igy leirva olyan soknak tunik a 35. Tulajdonkeppen a ferjem miatt ragadtam Angliaban, mivel o angol. Pedig nekem tervbe volt veve Anglia utan Gorogorszag meg Nemetorszag, de nem lett belole semmi. Most mar csak nyaralgatni van eselyem Gorogben es Nemetorszagban.
Ja, a lanyom meg van orulve a nemet gyerekdalokert. 2 kedvence a "Die Jahresuhr steht niemals still" es az "Alle Vogel sind schon da". Az Alle Vogel-bol csak az elso sort tudja, a tobbi helyen kolt hozza valami specialis szoveget. Amikor eloszor meghallottuk, doltunk a rohogestol.
Az oviban nagyon sok angol karacsonyi dalt tanultak, azokat is nyomja egyfolytaban. Mondtam is az apjanak, hogy menjen aztan jarjak vegig az utcankat, sot a szomszedos utcakba is mehetnek hazakba bekopogni, karacsonyi dalt enekelni. Itt decemberben gyerekek jarkalnak igy hazakhoz es egy dal eleneklese utan szokas nekik apropenzt adni. Mondtam Apanak, hogy kelljenek utra a leanyzoval, mert en mar unom egesz nap mindig ugyanazokat a dalokat hallgatni, most mar enekeljen Lolli masoknak. Sot, ha meg egy kis zsebpenzt is keres vele, tiszta haszon.

Az Elmot en is ajanlanam. En mar el is felejtettem, de ahogy Bambit olvastam, eszembe jutott, hogy Lolli is nezte es utana kezdte kerni a bilit.

Szoval, Bambi en is egyfolytaban kohogok, krakogok. Nem is tudom, hogy a ferjem, hogy kepes mellettem aludni. Hihetetlen, hogy o nem kap el semmit, pedig evekkel ezelott pont forditva volt. O volt osztol tavaszig gethes, en meg majd kicsattantam az egeszsegtol.

Most ennyire futotta, aztan, ha kesz vagyok az osszes keppel, majd irok bovebben. Altalaban van ra legalabb 2 hetem, de ez a par nem ment naszutra az eskuvo utan, ugyhogy hamarabb szeretnek a kepeket.

Tovabbi jo keszulodest karacsonyra!

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok :!:

No, megjartuk Bangkokot :wink: (ugy mentem korbe mindehol mintha most lennek ott utoljara... tudjatok, a kedvenc varosom :oops: )

Katavirag, szivembol-lelkembol szoltal. Tudod mindig jobb ami mashol van... Most 3 ev utan kezdem magam nagyon unni itt. Kell 1 kis valtozas, bar ez a december honap extra bizizizi lesz.
Igen, szeptalt. No most hogy ettol vagy mastol (pajzsmirigy) nem jon, azt mar nem tudjuk. Minden esetre a tervezett mutet dec. 23. Haha, itt lesznek Anyosek, uhogy foznom mar nem kell :lol: ossze irok 1 listat a paromnak, hogy mikor hova megyunk, eszunk stb.... hogy azert ne omoljon itt nekem ossze a jol megszokott rendszerem. :roll:
A nemetek nem a legkedvesebbek, bar en eddig csak jofejekkel talalkoztam (mondjuk nagy kulonbseg van kulfoldon elo nemet es nemet-nemet kozott is :lol: ) Az pedig biztos, hogy tudnak eleget enni es inni.

Bambi, haaaat szivesen segitenek en barkinek, de senki sem bizza ram a gyereket :lol: itt olcso a segitseg, meg hat nagy is rajuk a kereslet. 2 evig eltem Angliaban meg 1et Franciaban, na ott melo mellett eleget baby sittelgettem, uhogy van tapasztalat (meg ha nincs is gyerek :wink: ) De jo volt, mindenhol mas. Imadtam eltologatni a baratnoim meg a noverem gyerkoceit, amig ok pl. orvoshoz szaladtak, vagy csak magukra akartak maradni 2-3-4 oracskara. Lassan meg majd en fogom atpasszolni :lol:
Basszus, jobbulast NEKTEK! Labaljatok ki, mert nem hangzik valami fenyesen se a tudogyuszi se a fulgyuszi. Utaltam betegnek lenni. (Nem mintha 40 fokban is jo lebetegedni :? ) Gondolom nyomjatok az antibiotikumokat ezerrel meg meg Isten tudja mit, de hat egy gyenge szervezetnek nem sok kell. :( erosodjetek meg!
Ja, kerdezni akartam, hogy jo volt a Frei konyve??? Mert ha annyira nem jo, akkor nezek masikat.... (Azert is kap mindenki konyvet otthon, mert azokat egyszeruen netrol meg tudom rendelni mindenkinek)

Olive, most mar tudom mivel foglalkoztok :lol:
Lolli biztos enekesno lesz, csak gyozzetek hallgatni :lol: amugy nem rossz otlet korbe kuldozgetni a hazakhoz, kiadja az eneklesi keszsegeit, plane idegenek elott, igy szemelyiseget is fejleszt, meg ha meg kis aprot is keres vele, meg lesz az uj little pony ara karacsonyra. 8)
Az idojaras Angliaban velem csodat tett hihetetlen modon, bar latom neked annyira nem jott be. Vagy ez csak szules utan alakult igy? Ennyire megvaltozik az ember teste? :oops: Azt tudom, hogy telen jegverem minden angol haz, egyszeruen majd megfagytam. Ez nem tudom, hogy szokas kerdese, vagy csak marha draga a futes szamla? :?

Robogok karacsonyi kepeslapokat irni (van vagy 30 db :evil: ) mar igy is keson erkeznek meg, de kit erdekel....? Ez van. Majd rafogom a postara.

Teszek 1 kepet a karifamrol. :wink:

Csajok, irjatok e-mailt a tobbieknek, hogy mindenki jol van-e. Biztos valaszolnak, ha ide nem is jonnek. Kép
 


Csajok, nekem ez az ELMO kell! Kerem a DVD cimet. A rokonok meg elhozhatjak Karacsonyra, Oli ugyanis csakis magyarul tud. Egyelore.

Edunak most mar tenyleg irok. Most minyar!!!

Rima??? Mi van ferjeduraddal? Ex lett? Vagy beka van? Jelentest kerunk!

Olive. Es hogy indultal neki annak idejen Anglianak? Nemet dalokat honnan tanult Olive Angliaban? En 36 eves vagyok, ez nyugtasson meg...

En nem is tudom, de amiota gyerekeim vannak, nekem nincs idom betegnek lenni. Es kepzeljetek, honapok ota zabalok, csoki, negercsok, puding, es nem megyek 50 kilo fole. Stresszel jarna a 2 kisgyermekes itthonlet??? Vagy en is strumas vagyok? Pedig mit koplaltam mindket terhesseg utan, hogy ne maradjak tehen.

Aranyeso. Ugy tudom, ezt tenyleg meg kell operaltatni. Van 2 ismerosom is septalt huvellyel, ok teherbe eshetnek, de csak csaszarral szulehetnek. De a septalt meh valoban meddoseget okoz. Bar egyszer olvastam egy cikket, mint irodalmi ritkasagot: egy no a keturegu meheben 2 kulonbozo idopontban lett teres, tobb honapos kulonbseggel. Az eso babat kivettek csaszarral, amikor megerett, es kesobb a masodikat is szepen kihordta.

Bambi, hat gyogyuljatok!! Olyan igazad volt, amikor azt irtad, hogy vannak jobb es rosszabb idoszakok Daninal. Mig en nehany hete Olira panaszkodtam volna, most megint olyan aranyos, normalis. Olyan fontos neki a velem valo beke. Hat megis csak ok a legfontosabbak az eletunkban, meg ha neha farasztoak is.

Na puszko, megyek megkeresem Edu cimet.

Es Kolyok, te is irhatnal

:wink:
 


Hali,
Elmo világa: Felejtsd el a pelust, Elmo!
http://www.jateknet.hu/index.php?main_p ... ts_id=3652

Kép
 
 


Na hali, igy Karacsony elott :!:

Bambi, koszi szepen :!: Mar megkertem a rokonokat, hogy vegyek meg, de atkuldom nekik a linket is.

Edunak irtam e-mailt, de semmi. Talan egy sms-t is dobok. Kicsit aggodom, hogy pl.azert nem ir, mert Monsterrel bajok vannak.

Kolyok miatt azert nem aggodom, mert o azelott is eltunt neha, Rima sem viszi tulzasba, de emlekszem, Edu meg ki is nyomtatta emlekbe a korabbi babanetezeseinket. Remelem, minden ok Veled Edu, es csak most mas fele gondolsz, nem rank.

Aranyeso, ugy orulok, hogy sok szunet utan visszatertel hozzank. Kalappal a csutortoki mutethez es tiszta szivembol babasodast jovore! Szep a karifatok, tegnap apa is megevette a mienket es a lepcsohazban taroljuk, hogy 23-an ejjel feldiszitsuk, mert azt a Jezuska hozza a fiuknak 24-en reggel. Ja, forraltbor: Minden este iszom :lol:

Puszko nektek, irjatok! Mindenkinek boldog, szep Karacsonyt kivanok! Azt hiszem, hetvegeig nem jovok, mert sok a dolgom.
 


Gyonyoru Karacsonyt kivanok mindenkinek!
(En lehet, hogy mar csak jovore tudok benezni... )

Kép
 


Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!
Mi itthon betegen, megint. :cry: :cry:

Kép
 
 


Na hali leanyok :wink: BUEK :!: BUEK :!:

Nalunk most volt eloszor olyan Karacsony, hogy mi voltunk apjukkal a legidosebb generacio :wink: Tehat Szenteste 4esben voltunk a ket fiunkkal. De azert jol sikerult, foztem is, sutottem is, csak epp az volt a furcsa, hogy nem volt kivel beszelgetni magasabb szintu dolgokrol. Pl. nem a jatekokrol :lol: Persze 26an megjott anyukam es ma utazott haza. Rengeteget segitett, volt olyan nap, hogy siman mindket fiut ellatta es kert, menjek el a varosba shoppingolni csak magamnak. Persze penzt is adott :lol: De a ferjemnek el ne mondjam... Anyosom, aki 8 evvel fiatalabb, ennek a tizedet sem tette meg az unokakert, es mindig mindent csak immel ammal. Raadasul utana allndaon pletykalt masoknak, hogy en Oli szuletese utan is csak mindig besetaltam a munkahelyemre szamitogepezni, meg ilyenek. Hat nem azert hivtam a banyajat, hogy segitsen, mert ki akartam kapcsolodni a szules utani depressziom kozepette :?:

Na, ma meg kiakadtam egy baratnomon, aki szinten nem epp tini, a ferje sem es evek ota akarnak gyereket. Van egy butikjuk, ott poshad szegeny hetfotol pentekig napi 8 orat, szombaton 4et. Meseli, hogy mennyire el van faradva, mindig este 7kor er haza es ott az este es vege a napnak. Bezzeg a sok kismama baratnoje hogy elvan, semmi dolguk, elsetalgatnak a gyerekukkel, a ferjuk eltartja oket, ha el akarnak menni futni, beadjak a gyereket a jatszohazba...stb. Na mondtam, csak szujje oszt meglatod. Egyebkent sokan orulnenek, ha csak napi 8 orat kene dolgozniuk... pl. a ferjem nagyon :wink:

Apropo :!: Van meg egy olyan hirem, hogy besz..tok :!: Na nem, nem vagyok terhes. Hanem megint koltozunk. Hamburgba. Vilagvaros :!: Juhejj :!: Itt ugyanis mar egy kicsit uncsi volt 3 honap utan, foleg, ahogy a ferjem minden nap egyre mergesebben jott haza a munkajabol, mert a fonoke nem egy egyenes ember. Ezt nem reszleteznem. De a lenyeg, hogy megpalyazott egy nagyon klassz allast egy nagyon kalssz klinikan es sikerult :!: Ujabb bepakolas, ujabb kipakolas. Gyerekek lepasszolasa egy rovid idore. Olyan ez nekem mint egy terhesseg. Tudom mire szamithatok, tul kell esni ajta. Pedig Olikamat most kezdtem el beszoktatni az itteni oviba, es annak ellenere, hogy egy kukkot sem ert, olyan alkalmazkodo, nem hisztizik, ha eljovok, eljatszik... edesemnek nemsoka ujabb ovija lesz.

Most az a terv, hogy apjuk ingazni hetente Hamburg es Bielefeld kozott, kb. 250km. Vasarnap este megy, pentek este jon. Leteszteli az uj munkahelyet, mielott megint kiderulne, ez sem jo ...
A jelenlegi lakasunk felmondasi ideje is 3 honap, igy hat leghamarabb aprilisban koltozunk. Addig meg en itt leszek az Isten hata mogott (na o, ez tulzas) ket kisgyerekkel, es varjuk majd a penteket. Meg szerencse, hogy tudok nemetul ...

Na, rolunk ennyi. Bambi gyogyuljatok :!: Edu miatt szomoru vagyok :cry: Rima, remelem, maganelet szepen alakul. Kolyok, irhatnal mar :!: Es Olive is :wink:
 


Es te is Aranyeso :wink:
 


Sziasztok!

BUEK mindenkinek!
Ha mar ilyen szepen hivtal, Katavirag, megjottem. :wink:
Nekem is itt voltak a szuleim, jan. 5-en mentek haza. Mindig elgondolkodom rajta ilyenkor, hogy mennyire konnyebb lenne otthon, ha ok a kozelunkben laknanak! Nekem is pont ez hianyzik, hogy nincs kire hagynom Lollit es elmenni egyedul intezni dolgokat, vasarolni, stb. Ugyan delelottonkent oviban van, na de az csak nehany ora es vinni, hozni kell (nem setatavolsag). Szoval, az a nehany ora semmire sem eleg.
Nem ferunk a hazban, marha nagy selejtezest kene tartani, de nem tudunk, mert ha Lolli itthon van velunk, keptelenseg barmit is csinalni. Egyfolytaban magyaraz, kerdez, jatszani hiv, ehes, pisilni kell, stb. Anyosomra abszolut nem lehet szamitani, na meg amugyis inkabbb minel ritkabban jarjon erre. Nincs humorom allandoan azt hallgatni, hogy mit nem csinalunk jol. Mindenbe belekot. Szerinte az is hulyeseg, hogy mi este furdetjuk a gyereket, mert reggel kene. Regebben, amikor kisebb volt, napi ketszer adtam neki meleg etelt es termeszetesen ez is helytelen volt. Amikor meg mar vegkepp nem tud mibe belekotni, akkor odasetel a cserepes viragomhoz es megtapizza a foldet es kozli, hogy "extra dry", meg kene mar locsolni.

Katavirag, nem irigyellek az elkovetkezo honapokert, na, de a vegeredmeny a lenyeg. Ha Hamburban jobb lesz, akkor megeri a szenvedes az elejen. Az azert tenyleg nagy segitseg, hogy beszelsz nemetul. Az egyik baratnomek innen Angliabol 2 gyerkoccel ugy koltoztek Nemeto.-ba, hogy o semmit sem tudott nemetul, csak a ferje. Viszont o szinte sose volt otthon, mert o is csak hetvegekre jart haza, hetkozben a csaladtol messze dolgozott. Na, a baratnomnek milyen remek lehetett nyelvtudas nekul egy idegen orszagban 2 gyerekkel! :roll: 1 ev utan visszakoltoztek Angliaba es most szerencsere helyben talalt munkat a ferje.

Egyebkent, amikor azt irtad, hogy hired van, meg voltam gyozodve rola, hogy a 3. palantat jelented be. :lol:

Elkoszonok mara, probalkozom ejfel elott agyba jutni, hatha egyszer az eletben sikerul. :roll: Ki vagyok merulve, nagyon mozgalmas volt a december. Betegek is voltunk, elotte meg ferjemnek vesekove (immar 2.-szor), nekem a derekam csipodott be, nagy sutes-fozes, vendegek, stb. Ma meg a baratnom kislanyanak volt du. a szulinapi partija. En sutottem a tortajat meg meg 30 cupcaket. 30 gyerkoc volt meghivva. Ferjemmel meg is allapitottuk, hogy a Lolli szulinapjara boven eleg lesz a fele is.

Ja, meg azt megkerdeznem, hogy irtal Edunak privit?

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Ja, tudjátok, hogy van ez. A kismamáknak semmi gondjuk, lepasszolják a gyereket, otthon semmit sem csiánlnak, csak nyívákolnak állandóan. Na meg ha már dolgoznak, akkor állandóan gyerektáppénzre íratják magukat, mert nem akarnak dolgozni.
Szóval ezek annyira tipikus barom magyar vélemények. Az ilyeneknek kívánom a hármasikreket!
A múltkor pont valahol osztotta sok hülye az észt, hogy a kisgyerekes nőket nem kell fevenni dolgozni, mert mindig beteg a gyerekük vagy csak azt mondják és táppénzre mennek! Ezen annyira kiakadtam. Lehet, h valaki tényleg így csinálja, de szerintem a nők nagy része igen is frászba van, hogy ne leygen beteg a gyerek, ne maradjon ki a munkából és mindent elkövet, hogy ne hiányozzon sokat a munkából. De azért hallkan megsúgnám a sok barom hozzászóló férfinak, hogy Mo-n az Apukák is mehetnek ám gyerektáppénzre (mert persze a hozzászolók nagy része pasi volt)!
Na, Katavirág, tök jó, megint pakolás. De úgy veszem ki, hogy nagyon várod az átköltözést. Azért húzós lesz 2 gyerekkel egyedül addig. Vagy nem? Néha nincs eleged, hogy alig látod az Apjukat? Hogy mindent Te intézel a 2 gyerek körül?
Edu írt Neked?
Olive, minden anyós bolond. bízom benne, hogy én nem leszek ilyen idióta, de majd meglátjuk. addig örüljetek, amíg ritkán találkoztok! Úgy veszem ki, hogy neked is rengeteg dolgod van. Azért remélem pihensz is néha kicsit...
Mi meg vagyunk, karácsonykor 4 napos láza volt Daninak, nem tudni mitől. Így itthon maradtunk és hűtőfürdőztünk, meg ilyenek. Aztán nagy hír: D. a bölcsiben már nem hord pelust, alváshoz sem. Itthon még éjjel kap. Tényleg Katavirág, kaptatok Elmo-s dvd-t?
Na, most csak röviden ennyi, majd jövök!
Aranyeső, Téged most megműtőttek? Kicsit elvesztettem a fonalat! Ha igen, remélem már túl vagy a felépülésen és minden jól sikerült! Gyere mesélni!
Bambi

Kép
 
 


2011. mar alig vartam az uj vetet! :lol: Remelem csak jo dolgok tortennek majd!

Katavirag, jo kis vandorlo eletmod :shock: surubben koltoztok mint mi. De, most mar rajtunk a sor! El nem hiszem, de Milano utan Hollandiat is megkaptuk, de az sem veglegesedett, igy meg mindig fel labunk allunk, hova is megyunk :lol: pedig en mar nagyon pakolnam ossze a kacatjainkat! Huuuuuu... Nalunk is hasonlo okok miatt valtozik a helyszin, mint nalatok, de a koltozesig mi sosem jutunk el :lol:
Olit sajnalom, de remeljuk uilyen szepen be fog szokni a masik helyre is, Neked pedig kitartast a pakolas-csomagolas idoszakhoz (mar rutinos vagy!), bar ahogy kiveszem a szavaidbol ezt is szereted!

Olive, anyos temahoz tudnek irni, mert nalunk is itt voltak bo 2 hetig... a vegere mar ugy kellett ossze szednem minden erom :roll: mar csak 2 nap, mar csak 1 es vegre elmentek. Kulonosebben nincs problemam veluk, vegtelenul jofejek, de olyan sokat beszelnek, tanacsokat adnak, meselnek stb.......... en pedig nem vagyok az a kitarto, nyugis tipus, inkabb az ellenkezoje, igy nehez volt turtoztetni magam :lol: Karacsony, Szilveszter, mutet kozben, Szingapur ut....
Ti is egy beteges csalad vagytok :? Jobbulast!

Bambi, gratula Danikanak, nagyon ugyes! Bar ez az orokos betegeskedes :x vigyazzatok magatokra, messze lesz meg nyar...
Muteten tul vagyok (dec.23.) szornyu volt :cry: 2* egymas utani honapban melyaltatas, hanyas, meg most hogy vagtak is, hihetetlenul faj a mensi... gornyedek mar 3. napja, no nekem elotte ilyen sosem volt. Azt mondta ferj, hogy ennel mar csak jobb lesz, erzekeny a mehem, kontroll lesz febr.2-an. Bar minden jol ment, szepen kivagtak az osszenovest.

Remelem Edu,Rima es Kolyokek is jol vannak :!:

Vettem dvd-ket, uhogy vasalas nap van :!: :lol:
 


Hali anyeszek :!:

Olive, extra dry :shock: Ez nalam kiverne a biztositekot :roll: Es hihetetlen, de en anyosomnak meg sosem szoltam be. Valahogy a tisztelet....

Ja, Elmo meg sehol, szobatisztasag sincs meg. Kaka itt ott a bilibe, neha pisi, de koztes idoben is ugy beszarik, mint a fene. Valahogy nem akarja a dolgot, de engem nem is erdekel annyira, mert 2 gyerek mellett ez igy sokkal kenyelmesebb. Ripsz, ropsz kiveszem oket a legnagyobb fosbol is. Sokkal idegesitobb az, amikor uzsonna utan Olikam uvolt a bilin, hogy nem akar belekakilni, kozben Gyurikam tepi a labamon a farmert, mikozben en konnyezem a hagymavagastol, hogy kesz legyen a vacsora :roll:

Szerencsere az en fiaim ritkan betegek, de mult heten Gyuri 6 napig magas lazas volt es ugy nezett ki, mint egy narkos, allandoan nagy mennyisegu veres valadek hullott az orrlukaibol, tusszenteskor konyhai papirtorlovel startra keszen alltam. Reggel olyan volt az agynemuje, mint egy Freddy horrorfolmben. Na meg ugyebar ilyenkor meg kevesebb az ataludt orak szama.... a szuloknek is

Az akinek nincs gyereke, annak fogalma sincs. Mar rogton tudom vane gyereke, abbol, hogyan reagal egy penztarosno a ket gyerekemre a penztarnal, amikor Oli szetszedi a szomszedos kasszat, Gyurikam meg hajolgat a bevasarlokocsibol jobbra balra, sikongatva, mit tud elerni, lesoporni... he he

Hu, merul a laptop, mennem kell. Es mar megint csak magamrol beszeltem bocsi puszi irjatok

Arnyeso, gyogyulast es nagy kalappal a jo orzagvalasztashoz!
Bambi, iwiwen csak egy kep? Gratu a tiszta pelushoz!
Olive, anyost kivegezni!Ismeros a szitu: gyerek mellett nem halad semmi.
Ja, Edunak e-mailt irtam, nem privit, de semmi valasz.
Rima, Kolyok, gyertek maaaaar!!!!!
 


sziasztok

most csak egy bekukk,
Katavirág, köszönöm a megkeresést, válaszoltam is, de pont akkor krepált be az iwiw. utálom az iwiwet ezért, mert béna :(

amúgy mennem kell, mert hulla vagyok, de majd jövök.
minden rendben, csak beteg volt Fruzsi és 10 napja nem aludtam sokat...
igyekszem jönni majd részletesebben.
olvasni szoktalak Titeket az okos telefonomról, de ott bepötyögni egy hszt kész rémálom. a rendes géphez meg 2havonként egyszer jutok.
sok puszi

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Uj felhasznalo vagyok. Kanadaban, Calgaryban elunk a ferjemmel es a kislanyommal. A lanyom meg csak 6 hetes itt szuletett Calgaryban. :)
Ha nem banjatok csatlakoznek hozzatok. :)
Elso kerdesem:
Hogyan tudnek ilyen szuper vonalzot gyartani? :)

Igyekszem majd visszaolvasni, hogy jobban megismerjelek benneteket.

mazsan
mazsan
Szeged
 
 


Es itt a vonalzom... :)

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Latom, nagy a csend... :(

Most en is csak ket szora jovok, csak gondoltam megkerdezem mar, mi ujsag veletek, annyira hallgattok. Na, nem mintha en oldalakat irtam volna mostanaban! :oops:

Katavirag, merre vagytok? Apanak bejott az uj munkahely?

Aranyeso, hogy vagy? Erzed meg a mutet helyet vagy teljesen begyogyult mar?

Bambi, nalatok mi ujsag? Nalunk a heten szunet volt az oviban. Elotte meg ismet sokat volt beteg Lolli. Volt egy szuper, hanyos-fosos virus is, ami levette a labarol a fel ovodat. Tobb mint egy het volt, mire kimaszott belole Lolli. :( Kozben baranyhimloszezon is volt, de az ellen o be van oltva, ugyhogy vagy az oltas volt hatekony vagy pont hianyzott, amikor fertoztek a kolykok, szoval, ezt megusztuk. :roll: :D

Kolyok, nalunk az emeleten van a gep, a haloszobaban, igy en se tudok hozzajutni barmikor. Igy legtobbszor az ejszaka marad. :roll:
Azert jo lenne rolatok is surubben hallani. :wink:

Mazsan, sajnalom, hogy pont akkor tunt el mindenki, amikor el kezdtel irni. Hatha, majd most elobukkannak.

Remelem, jelenkeztek hamarosan!

Olive

KépKép
 
 


Helló Lányok!
Olive-nak igaza va, jól leálltunk :cry: pedig ennyire nem eseménytelenek a napok, nem? :D vagy csak mindenki rohan a saját dolgai után? :wink:
örülök, h lassan kilábalunk a télből, és egyre hosszabbak lesznek a nappalok. hétvégén elmentünk kicsit a hegyekbe, jó volt kimozdulni itthonról. érdekes volt látni, hogy a megszokott napi rutinok után dani is milyen jól érezte magát, hogy egy csomó új dolgot látott. kitágult a világ kicsit számára...ilyenkor gondol arra az ember, hogy mennyi mindent kell még mutatni/tanítani/mesélni neki, hiszen még olyan keveset tud a dolgokról, annyira egyformák a mindennapok, a minket körülvevő dolgok.
itt most mo-n tarol a hányás-hasmenés, remélem dani 2 hányással, apjuk 1 napos hányás-hasmenéssel megúsztuk.
a gyerkőc meg csak nő és nő, egyre több dologgal megtud lepni. olyan szavakat tud mondani, hogy csak csodálkozok. igaz, hogy vannak a csoportjában olyan gyerekek, akik már folyamatosan mondják a magukét olyan dolgokról, hogy amikor hallom őket, csak nézek és nevetek. dani ennyire még nem ügyes, de nem tudom, hogy nem is tudja/gondol ezekre, vagy csak még nem tudja kifejezni magát. azt hiszem őneki még ilyenek talán nem jutnak eszébe, mint az egyik csoportársának, pl. ma olyan polóba jöttem, amit még nem láttatok, stb.
így, hogy ő napközben bölcsiben van, egy csomó mindent nem is tudunk róla, illetve a bölcsiben már olyan dolgokat csinál, amiket itthon eszébe sem jut csinálni. pl. egyedül levenni a cipőjét, wc-n egyedül ücsörögni majd felhúzni a nadrágokat, stb. (mondhatni, hogy már szobatiszta, bár az éjszakai pelenkát még megkapja.)
nekem a munka nem a legjobb, sokat dolgozunk és kevés a látszatja. igazából ha látnánk már a végét az alagútnak, sokkal jobb lenne. de hát még mindig nem tudjuk, h meddig tart ez a rossz időszak.
szerencsére most jön a 4 napos hétvége és még a nap is kisütött. :lol:
na pár szóban ennyi, gyertek mesélni!
szép napot!

Kép
 
 


Na hali Anyeszok, en is itt :wink: :lol:



Nem irtam en sem regota, mert oszinten szolva hetek ota a hamburgi lakasokat neztem a neten, amikor gep elott voltam. Mar kivulrol fujtam azt a kb. 300 lakast, ami szoba jon, melyiknek van liftje, vagy nincs, ereklye, jo vagy rossz alaprajza... vegul, most ugy nez ki, megvan, hogy hova koltozunk Husvet utan.

Apjuk mar hetek ota Hamburgban dolgozik, gyakorlatilga meg tobbet, mint valaha. Nem tudom, ezt meddig lehet igy fokozni. A napokban akart venni maganak egy agyat az irodajaba. Amugy bejon neki a melo, meg a varos, csak ritkan lat minket, sokszor csak 2 hetente. Ilyenkor nem csak az egyedullet miatt ideges, amikor "hazajon", hanem a sexhiany miatt is. Na ja, ferfiak... Amugy e nehany het igy tokegyedul a fiukkal nem is telik rosszul, mert Oliver oviban van, most mar egesz nap, Gyurikam pedig olyan jo gyerek, hogy nem sok vizet zavar. Olive, ezzel kapcsolatban kerdeztelek volna, Lollit miert csak delelott viszed oviba, az oly keves. Epphogy csak a hazimunkaval van meg az ember. Nekem sem volt nagy segitseg, amig 2 gyerekkel elguriztem reggel 1 orat, meg delben egyet haza, de igy mar egesz jo.

Husvetkor hazaadjuk a gyerkocoket a noveremhez es anyukamhoz, amig koltozunk. Sogornom akarta Olit vallalni, aztan rajottem nem fogja birni.

Szobatisztasag mar nem is erdekel. Gyakorlatilag itthon szobatiszta, de az ovisnenik erre a hatralevo 6 hetre nem karnak foglalkozni a kerdessel. Magyaran ott van rajta a pelus.

Bambi, gratu Dani szep fejlodesehez! Mivel foglalkoztok, hogy olyan sok a munka?
Rima, Irhatnal mar! Pasik? Mario? Leon?
Edu ?????????????

:roll:

Kolyok, gyere bovebben! Van foto a gyerkocokrol?

Aranyeso? Mi ujsag? Most epp merre vagytok?

Na, majd jovok.... puszi mindenkinek
 


Sziasztok!

Tok jo, hogy lassan elokerultok! :D

Katavirag, gondoltam, hogy a koltozkodessel vagy elfoglalva.
Vinnem en Lollit egesz napra, szeret is oviba jarni, csak itt osszesen heti 15 orat terit az allam, ha tobbet jar, akkor fizetni kell orankent kb. EUR 7-ot. Delutan 3-ig lehet max ottlenni es nincsen alvas. Ezt szerintem Lolli nem birna, mivel o meg legalabb 1 orat alszik du. Ha delutan is jarna oviba, kb. fel 4-kor tudnam lefektetni, az meg mar tul keso. Alvas nelkul meg du. 4-kor mar total KO. Mondjuk lassan majd le kell szoknia rola, mivel szeptembertol mar iskolaba megy es az negyed 4-kor fejezodik be. Ki is vagyok ezen akadva nagyon. Minek egy 4 es fel eves gyereket iskolaba kuldeni?
Sot, mar most az oviban is tanitjak olvasni! Minden nap hoz haza konyvet, amit aztan itthon kell vele gyakorolni. Az olvasas megy is neki es szereti is csinalni, de pont ma szolt az ovoneni, hogy probaljuk az irast is gyakorolni vele, mert magatol meg nem akar irni, csak ugy, hogy atrajzolja az ovono altal leirt betuket. Jopofak nagyon! Miert kene neki mar irnia?! Meg csak most lesz 4 eves! Otthon 6-7evesek, amikor irni tanulnak. Akkor egy fele annyi idos gyereknek miert kene tudnia irnia? Nem mondtam semmit az ovononek, de en nem fogom eroltetni. Ha akarja, akkor csinalja, ha nem, akkor majd az iskolaban megtanitjak.

Ma egyebkent olyan jot nevettem A nevet leirja magatol, azt mar nem kell masolgatnia. Ma viszont Isabella helyett "Isbella"-t irt. Mondtam neki, hogy ebbol valami kimaradt. Nez ram, hogy mire gondolok. Megkerdeztem tole, hogy az "a" betu hol van? Erre Lolli: "Biztosan nem volt neki eleg hely, azert maradt ki." :lol:
Szerintem ebbol a lanybol egyszer meg politikus lesz. Olyan nincs, amit ne tudna kimagyarazni. :roll:

Bambi, Lolli is igy van ezzel, hogy az oviban tok onallo, sok mindent megcsinal egyedul, itthon meg csak segitseggel hajlando. :twisted: En egyebkent ugy elbujnek az oviban es vegigneznek egy napjat!

Katavirag, ugyhogy en szeptembertol leszek szabadabb, mert akkor reggel 9-tol du. 3-ig egyedul leszek.
Hogy all Oli a nemettel? Lolli csak nemet gyerekdalokat hajlando a kocsiban hallgatni. :shock: Sokat tud mar kozuluk enekelni is. Kifejezetten jobb a kiejtese, mint Apanak. Apa hiaba hallotta mar 100-szor a nemet dalokat, nem ragad ra a nemet nyelv. :lol: Probalkozik, de nagyon angolosra sikerul neki.
Lollinak a kedvence a "Die Jahresuhr steht niemals still." Nem ismeri Oli? Ugy kezdodik, hogy "Januar, Februar, März, April..."

Bambi, mit csinaltatok a 4 napos unnep alatt? Voltatok valahol kirandulni?
Bezzeg, amikor en meg otthon dolgoztam, meg iskolaba jartam, nem voltak ilyen osszevont, hosszu unnepek! :twisted:
Ja, egyebkent Lolli is elkapta ezt a hanyos-fosos virust nehany hete! 1 hetig volt vacakul. Szegeny alig evett 1 hetig es le is fogyott. A nadragjaihoz ovet kellett raknom, mert annyira lotyogtek rajta, de mostanra mar visszaszedte.

Elkezdtem szervezni Lolli szuletesnapi bulijat. Hihetetlen, hogy mar jovo heten 4 eves lesz! Itt mar az 1 eveseknek is nagy partit szoktak rendezni, ami szerintem meg teljesen felesleges, boven eleg a csaladdal megunnepelni. Az 1 eves bulit meg megusztuk, mert akkor hazautaztunk a nagyszulokkel unnepelni, de most mar Lolli is kepben van es mar januarban kezdett el beszelni a partijarol. Meg azt se tudtuk, hogy mikor es hol tartjuk, o mar meghivta a ket legjobb baratnojet az ovodaban. :lol:
Egy kicsit elcsusztatjuk es csak aprilis elejen tartjuk mivel az egyik kishaver most Amerikaban van es csak marc. vegen jonnek haza.

Katavirag, olyan lakast keressel, ahol hamar lesz internet is, hogy tudjal irni nekunk! :wink:

Aranyeso, remelem most mar minden ok veled, irjal te is!

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Bekukk, jol eltelt az ido, a vandor eletunk miatt nem nagyon jovok. :roll:
Epp holnap indulok Mo-ra :wink: aztan Anyosekhoz, osszesen 6 het, aztan indulunk 4 honapra Kinaba, aztan vissza ide :lol: nem egy alom hely, de nem kell vegleg oda koltoznunk, igy orulunk!
Velem minden ok, koszonom, jol sikerultek a mutetek, volt 1 inszeminaciom - ami ugy erzem nem sikerult - de varunk, mast nem tehetunk.

Olive, Lollinak utolagosasn is nagyon-nagyon boldog szuletesnapot kivanok! Buli nemsokara megtartva... hany gyerkoc lesz? Szet fogjak kapni a hazat fel perc alatt :lol: remeljuk jo ido lesz - eso nelkul - legfeljebb a kertben lehet hancurozni majd.

Katavirag, jo husvetolast a fiuknak, nektek pedig konnyu koltozest kivanok! (Remelem megtalaltad almaid lakasat! Nekem nem sok lehetoseg lesz a szerviz apartmanok kozul valasztani, az lesz, amelyik legkozelebb esik a beijingi irodahoz ) :lol:

Bambiiii, Dani extra ugyes! Milyen nagy mar! Remelem jol vagytok, vegul kihevertetek a hanyas-hasmenes idoszakot :? Itt a tavasz, jon a nyar! Jo levego, egeszseg! Nem lesz tobb betegeskedes!

Remelem Eduek jol vannak :(
Rima, Kolyok, Ti is?

Majusban tudok benezni legkozelebb, addig is puszi
 


Na hali elfoglalt Anyeszek :!:

Eloszor most kapok agybajt, mert vagy fel orat pogyogtem itt Nektek szep sokat, aztan elszallt az egesz. De most mar ha irtam, irok megint es reprodukalom gyorsan es roviden, ne legyen ertelmetlenul eltoltott ido...

Milyen rendes vagyok, vagy ket honapja nem ultem gep ele, most lett netunk, es felrerakva a vagy 160 e-mailemet, ide irok eloszor.

Megvolt a koltozes, siman ment, mar szepen berendezkedtunk. Hiaba, gyakorlat teszi a mestert :wink: Hamburg szep, monumentalis, elegans es cool is egyben, csak epp ne lenne ennyire sz..r az ido, mert most epp azon gondolkozom, hogy mit csinaljak ma delutan a fiukkal esoben, szelben, 15 fokban. Mig tesomek otthon 30 fokban napoznak :twisted: Ilyenkor kerdezem azt magamban, miert van olyan messze Ausztralia :?: :wink: Eskuszom a vilag leveszelyesebb allataival is megbaratkoztam volna, ha csak nehany ora repulesre lenne...

Nyaron hazamegyek amugy a fiukkal 6 hetre, apjuk is csatlakozik, ha tud. Mar nagyon varom. Vegre nyari ruha lesz rajtam... meg a regi baratnoket, meg a csaladtagajimat, esti grillezeseket... Olivert beadom Gyulan a bolcsibe. Van egy vendegresz, ahova mehetnek 6 eves korig, Gyurikamra is lesz segitseg, igy vegre kicsit ujra szabadon maszkalhatok. Most ugynis megint itthon vagyok mindkettojukkel, az ovi kerdes ugyanis nagyon nehez itt. Egy kozeli helyre adnam be, ahol nincs csak un. specialis hely. Most epp trukkozom azzal, hogy kapjon erre engedelyt, mert akkor napi 8 oraban jarhatna. Egyebkent csak napi 5ben, mert en meg itthon vagyok a 16 honapos Gyuroval. Szoval szep lassan, talan oszre megoldodnak ezek a dolgok.

Amugy egy hihetetlen gezenguz mind a ketto. Mar Gyurot sem kell felteni. Eltanulta a kiabalva fol ala rohangaszast a lakasban. Megvedi magat, nem hagyja, hogy Oli elvegye a jatekat. Legalabb nem nekem kell rendet tennem koztuk.

Oli meg tobb honapi remenytelen szobatisztasagra valo neveles utan egyszer csak, ugy kb. 3 evesen raeszmelt arra, hogy szobatiszta, es azota csakis WCbe kakil, pisil es szol, ha kell. Tok felesleges volt annyit foglalkoznom ezzel a temaval. Tenyleg meg kell erniuk ra, es kesz. Es kesve bar, de ELMO is megerkezett DVDn, persze mondanom sem kell, sogornom nem a "Dobd el pelust" kuldte, hanem az "Elmo szeret teged"et, de azt is imadja es legalabb kussban van addig a TV elott, amig Gyuro alszik delelott.

Amugy elvagyok veluk es a hazimunka is megy, lakas csili vili, vasalok is es nem torom ossze magam, mint mas, hogy esti fektetes utan csinalok mindent, hanem oket bevonva, egyutt fozunk, ugy vasalok, hogy a gyerekszoba ajton racs van es az ajto ele teszem a vasalodeszkat es kozben zenet hallgatunk, beszelgetunk, ok meg jatszanak. Mert az a keves szabadido este meg delutan az enyem. Szerintem ha az ember jol osztja be az idot, nem veszes semmi. Es meg napi 2 seta, jatszoter is belefer.

Na de hogy ne csak magunkrol rinyaljak, VELETEK MI UJSAG
:?:
 


Hali!

Ha mar ilyen lelkesen invitalt Katavirag, befutottam. :wink: Nem sok idom volt forumozasra mostanaban, de azert neha bekukkantottam es mindig csalodottan lattam, hogy semmi termes.

Katavirag, gondoltam rad majusban, amikor Nemetorszagban jartunk. Bar, mi nem feletek, hanem Stuttgartban voltunk eskuvon. Nyaron mi is megyunk haza. Valoszinuleg julius masodik feleben indulunk es aug. vegefele jovunk vissza. Ha priviben dobsz egy tel. szamot, meg akar ossze is futhatunk Gyulan vagy Csaban. Mi szerintem aug. elejetol leszunk ott, elotte Nemetorszag, Balaton, de meg nincs lefixalva a program.

Latod, a szobatisztasag miatt nem kell aggodni. Felesleges eroltetni, mert ugyis csak akkor kovetkezik be, amikor a gyerkocok akarjak.
Most nezem a vonalzodon, hogy Gyurika is mekkora mar?! :shock:

Azt hiszem, nekem toled kene idobeosztast tanulnom, mert nekem az nagyon nem megy. :twisted:

Ma volt Angliaban Apak Napja, ugyhogy nagyon fel volt dobva a leanyzo. Vettunk Apanak egy doboz Heroes csokit, mivel allitolag Apa "superhero" , meg tortat sutottunk neki. Lolli dekoralta, fondantbol szivecskeket szaggatott ki es azt tette a csokitorta tetejere. Nagyon szeret fozesnel, sutesnel segedkezni, csak ezt bele is kell kalkulalnom az idobe, mivel igy minden min. ketszer annyi ido alatt keszul el. :roll: Ja, es apanak a kedvenc fogasat sutottuk vacsorara (sult kacsa, kacsazsirban sult tepsis krumli es parolt lilakaposzta. Csodalom, hogy Apank nem lett rosszul, mivel ket akkora tanyerral bevagott belole es raadasul mostanaban nem ettunk ilyen zsirosabb, nehez kajakat. Mondjuk csinaltam neki vacsi utan citromos vizet (cukor nelkul) es mondtam neki, hogyha jot akar maganak, akkor jobban jar, ha mind megissza, mert akkor talan megussza hasfajas es egyeb kellemetlensegek nelkul. En is leguritottam egy poharral es valoszinuleg segitett, mert meg egy szelet csokitortat is ettem es nem voltam rosszul egyaltalan.

Kepzeljetek, szeptembertol Lolli megy iskolaba! Agyrem! Minek kell egy 4 es fel eves gyereket mar igy leterhelni? Erdekes, hogy ennyivel hamarabb kezdik az iskolat, megsem tudnak kesobb tobbet a magyar gyerekeknel, sot... Mondjuk agyilag mar fejlett hozza Lolli, csak szerintem hulla lesz delutanra, mivel du. 3-ig iskolaban vannak es akkor nem lesz delutani alvas. O meg meg mindig szeret sziesztazni min. 1 orat delutanonken. Amugy mar nagyon varja az iskolat, de nem tudom, hogy amikor mar jarni is kell, mit fog hozza szolni. Olvasni nagyon szeret, az mar egesz jol megy neki. Minden nap magatol veszi elo az olvasokonyvet (az ovibol hord haza szinte minden nap masikat).

Azt hiszem, most inkabb befejezem es elkuldom, amit eddig irtam, nehogy elszalljon nekem is mert nem lenne turelmem mindent ujrairni.

Katavirag, te nagyon profi vagy mar a koltozesekben!:lol: Engem elegge melyen erintene egy koltozes, mivel nem is tudom eldonteni, hogy a haz, a padlas vagy a garazs van jobban tele. Pont a napokban selejteztem Lolli ruhasszekrenyet es dobozoltam, felrakattam a padlasra a ferjemmel, erre kozolte, hogy jobb lesz, ha tobb dobozt nem kuldok mar fel a padlasra, mert mar meg se lehet mozdulni. :shock:

Remelem, a tobbiek is jelentkeznek es beszamolnak, hogy mi tortent veluk az elmult honapokban.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

En is ide ertem, bar nalunk nagy a surges-forgas. Intezem a koltozest, ugyanis Peking (Beijing) lesz az uj otthonunk - meg sem csak 4 honapos kikuldetes lesz, egesz jo hely, nem is tudom miert feltem annyira - na jo, talan a sok kinai miatt. :shock: De mar varom, eleg volt az a bo 3 ev itt.

Aztan 1 het mulva indul 1 stimus ciklusom, IVF, mert mar bele faradtam az inszemekbe. Fogalmam sincs hogy mirol szol ez, de lelekben kesz vagyok :D

Holnap repulok Beijingbe apartmant nezni, hogy minel hamarabb koltozhessunk. Nem egyszeru, mert igenyek vannak, de Kina tok mas mindent teren. No meg a masik, hogy itt meg csak 34 fokokkal megvagyok, ott mar 40 van! :twisted: (Azt hittem nem lehet rosszabb ennel - tevedtem)

Katavirag, koszi az invitalast, neha en is erre tevedek :P Orulok, hogy jol vagytok es hogy a fiuk mar mekkorak! Repul az ido! Kellemes nyaralast Gyulan! (En 6 hetig voltam otthon, egy alom volt!!!!)

Olive, a britt es az amerikai iskolai rendszer ilyen ... hogy miert kezdik el ilyen hamar 'iskolazni' a gyerekeket, en sem ertettem, mert vegulis semmivel sem tudnak tobbet, csak hozza szoktatas kerdese, vagy teherbiro kepesseg? Aaaa, szegenyek, en magambol kiindulva, imadtam az ovit, es bar nagy "csapas" volt utana az iskola kezdes, megis sikeresen atveszeltuk.
Lollinak hatalmas drukk, biztosan szeretni fogja.

Igyekszem majd benezni, puszi
 


Sziasztok,
na akkor én is pár sor erejéig.
üdv minden anyapajtinak :lol:
dani túl van egy orrmandulaműtéten, szerencsére jól viselte és az utána levő időszakot is. szerintem semmire nem emlékszik, kapott valami amnéziás bogyót előtte. bölcsit még mindgi szereti és szept-től ovi. szerencsére az kb. 100 m-re van tőlünk, a teraszról látni az udvart, az ovit, mindent. :lol: sikerült elintézni, hogy a barátja csoportjába kerüljön (aki már egy éve odajár, bár csak fél évvel idősebb nála), így remélem nem lesz túl nehéz átszoknia az oviba. (nagyon szereti a bölcsit.)
jártam én is németo-ban pár hete, kataviárg eszembe jutottál, de mi berlin környékén voltunk.
sok a meló, sok az idegesség, jó lenne már látni egy kb. dátumot, amikor is könnyebb lesz már. de azt hiszem még nagyon messze van. apa is sokat dolgozik, náluk sem minden kerek. elég rossz így, hogy munka-munka-dani-munka-stb. és egymásra min. időnk van.
hogy ne legyen minden egyszerű, hétvégére mindig lerobbanok, vagy torokgyuszi, vagy most pl. aranyér. nagyon rossz, már előre félek, hogy a mai napot hogyan vészelem túl a melóban...hát, ezt dobta nekem a szülés ajándéknak...
örülök, hogy minden csemete szépen növöget és aranyesőnél is menden oké. kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz majd pikingben az élet.
furcsa, hogy angliában ilyen hamar kezdik a sulit, na emg, hogy már olvasni tud lolli. el sem tudnám képzelni, hogy danit ilyen hamar megtanítsuk ilyesmire. ő rajzolni is utál, nincs türelme. kiváncsi lennék, hogy minden ennyiidős gyerek "hajlandó" megtanulni kint olvasni? hogyan tudják őket odaláncolni ha csak pár 10 percre is, hogy tanuljanak olvasni?
majd még benézek, p.

Kép
 
 


hehe, pár melléütéssel sikerült megírni.

Kép
 
 


Sziasztok lanyok,

Annyira regen irtam ide, hogy negyedszerre sikerult csak bejutnom mire vegre eltalaltam a jelszot.
Nalunk tegnap ert veget a preschool es csak szeptember 6-an kezdodik ujra. Most itt lesz az egesz nyar M-mel kettesben mint a regi szep idoben. Egyebket marcius vege ota jar csak a specialis preschool-ba heti 4x 3 orara. Itt megkapja a beszedterapiat es 8 masik gyerekkel a csoportban 3 tanaron osztoznak. Ennel idealisabb helyet nem is talalhattunk volna neki. Beszoktatas nelkul az elso perctol imadja a helyet. Emellett meg heti 2x privat beszedterapiara es 2x foglalkozasterapiara jar. Lassan fejlodik de vannak mar eredmenyek foleg az preschool elkezdese ota. Szobatisztasagrol halvany fogalmunk sincs meg, a beszede most kezd alakulni, es meg enyhe egyensuly es koordinacios zavara van.
Mi meg nem tudjuk hova koltozunk szeptembertol. Vagy maradunk itt vagy megyunk Kanadaba. Remelem julius vegere azert megtudjuk. Igazabol nem is tudom melyiket szeretnem jobban. Az ittmaradas csak a gyerek preschool-ja es terapeutai miatt vonz.
Mi mar megjartuk Europat majusban 3 hetre es meg Bambival is sikerult talalkoznom. A nyarra most nincs nagyszabasu tervunk csak par napra ugrunk el ide a kozelbe alkalmankent. M-mel uszassal, lovaglassal es terapiaval fogjuk eltolteni az idot.
Puszi
E.

Kép
Kép
 


Kép

Kép
Kép
 


Jaaaaj de boldog vagyok, hogy ennyien irtatok es meg EDU is :!: :!: :wink: Erdemes volt a priviket korbekuldeni...
Es mar megint nem a 160, idokozben 200-ra duzzadt e-mail rengetegemmel foglalkozom :roll:

Olive, pont kerdezni akartam, hogy hogy van ez nalatok: 4 es fel evesen suli :?: Es azert az sem semmi, hogy csak heti 15 ora ovitamogatast kapsz. Az napi 3 ora ovi. Hallod, az nem sok. Odaviszed, hazamesz, hazimunka es mesz erte. De ahogy Lollirol irsz, miket tud, en nem feltem. Nagyon ugyi kislany. En 7 evesen mentem suliba es nem tudtam olvasni. Egyebkent az osztalyban csak egy fiu tudott. Nem sokra vitte.
Persze talizhatunk nyaron. Te hova is jossz haza :?:

Aranyeso :!: Gondoltam mostanaban fogtok Kinabol Malajziaba visszaterni. Ferjed mit csinal, hogy ennyit koltoztok :?: Remenykedtem a multkori inszemben... de ha most belevagsz az IVF-be, biztosan sikerul. Nekem is elsore ment, pedig tudod, 3 evig nem lettem terhes. Semmi az egesz. Ne parazz :wink: 40 fok :roll: Mikor Edu is szidja a forro mocsarat, en csak almodozom... en azt szeretem, ha folyik a labamon az izzadsag, ha keresztbe teszem. Es 9 honapos terhesen azt szerettem. Ugyhogy elore elarulom, Hamburg zimaja sem lesz vegleges szamunkra, ma is 18 fok van es eso, csak epp a ferjemet nem nyaggatom most, mert szakmailag nagyon jo helyen van. Titokban elarulom, Becs lesz a vegleges allomasunk 2015-ben :wink:

Bambi :!: Nem is irtad, hogy taliztal Eduval :lol: Gondoltam Danira, hogy tenyleg, o meg ovis lesz mindjart. Itt ugyanis bolcsi-ovi egyben van, csak kulonbozo korosztalyu csoportok vannak. Orrmandula is tipikus 3 evesen. De hogy ne is emlekezzen ra :?: :roll: Jo kis anesztes doki lehetett... en meg nemsoka megint csak altatva leszek, kiakapatok 2 impaktalt bolcsessegfogamat. Enyhe stresszben vagyok az egesz gondolatatol, de tul kell esni rajta. Mint egy koltozesen. Vagy szulesen :lol: Mit is dolgozol, hogy olyan faraszto :?: Es irtad korabban, hogy latszatja sincs. Korabban otthon dolgoztal, ugye :?: Masodik gyerkocre nem jott meg a kedved :?:

EDUUUUU :!: En Teged ugy vartalak es ugy aggodtam, hogy valami baj tortent Veled/Veletek, hogy ugy hirtelen elkeztel nem jonni. Tudod, e-mailt is irtam, arra sem valaszoltal.
Tennek en is kepet, de a sok kepunkkel tele van minden szamitogepunk es winchesterunk es nincs semmi letoltve honapok ota. De Monster mekkorat nott :!: Igazi kis ferfi :!: Na Oliver nem merne a lora felulni...
Sajnalom, hogy Monsterrel meg ennyit kell foglalkozni, remelem, azert sok fejlodest tapasztalsz. A szobatisztasag allitolag tok lenyegtelen 5 eves korig. Ket baratnomnek is 4 evesen lett szobatiszta mindket fia. A nyelvi es mozgasbeli fejlodes mas kerdes... Tulajdonkeppen nekunk is van problemank Oliverrel, csak nem tudnam megfoglamazni pontosan, mi is. Dokinal meg nem jartunk, bar fogok itt menni, a specko ovihely miatt, de hat gondolhatjatok, mi ertelme egy nemet nyelvu szakmeberhez elmenni egy csak magyarul erto gyerekkel. Nyaron el akarom vinni gyermekpszichiaterhez Magyarorszagon. Tulajdonkeppen hetrol hetre fejlodik es valtozik, talan egy ev mulva mar nem is log ki a sorbol. Az ovonok ugy fogalmaztak, mas, mint a tobbi. Olyan, mintha a vilagot apro reszleteiben latna, es nem egeszben, szelektalva, mi a fontos es mi nem. Pl- egy puzzle-t nem tud kirakni, nem tudja elmondani, mi tortent tegnap vele, de emlekszik arra, hogy egy eve, amikor itt meg itt jart, mit latott. Pl. tegnap nezegettem a felniket a neten, mert nyari gumikeszletet kell vennunk. Mondom neki, olyan egyformak ezek, nem is tudom, milyen a mi teli felnink. Erre ramutat egyre, hogy ilyen, egy masikra, hogy ilyen van a Balintek autojan, amit egyszer tobb hete lattunk. Utananeztem, es stimmelt. Szoval ilyenek... nem akartam ezektrol korabban nektek irni, mert nem tudom, van-e egyaltalan jelentoseguk. Remelem, hosszu tavon nem.
Edu, irj sokszor, ugy hianyoztal :!: En is jonni fogok, megigerem :!:

Remelem, Kolyok, es Rima is jol vannak :!: Na pusza mara :!:
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron