Új privát üzeneted érkezett!

Katavirág,
Őszintén sajnálom. :cry: :cry: :cry:
Ha nem nehéz írni róla, várom a privátot.
Ó, de rossz hír ez!
Sok erőt kívánok és akkor tényleg egy szebb új évet!

Kép
 
 


Katavirag!

Istenem, nagyon sok erot kivanok nektek, ez valami szornyu hir, meg most is sirok, de hogyan? miert? A legjobb amit most tehetsz, hogy a ket gyonyoru kisfiadra szanod most az idot. Nagyon sokat gondolok ratok, annyira szep csalad vagytok es remelem, hogy mielobb enyhul a fajdalmatok. Engem is erdekelne, hogy pontosan mi tortent, de megertem, ha erre meg varni kell, elhiszem, hogy nagyon nehez most errol beszelni. Nagyon sajnalom :cry: :cry: :cry: es egy sokkal szebb uj evet kivanok.

Kép Kép
 
 


Rima, Bambi, privi ment a tortentekrol. Aranyeso, neked is elkuldom, ha akarod. Ugy latom, mas nem jart erre azota. Jovok nemsoka ide is. Puszi
 

 
 

Na hali, itt vagyok ujra :!:

Lementek az unnepek. Lebontottuk a fat. Megettuk az utolso beiglit. Elapkoltam a teresruhaimat es minden tartozekat, irany pince. Minden vendeg hazahuzott. Szokas szerint kinyaltam a lakast. Borongos, szurke ido van, sokat esik. Visszatertek a szurke a hetkoznapok. Alkalmas idoszak egy melyseges depressziora, de azt mar nem :lol:

Ehelyett vettem magamnak vegre valahara egy iroasztalt. A haloszobankban mindig volt egy ures sarok, ahova Gyuro Muro racsosagya kerult, ha vendeg jott a vendegszobaba. Most majd megoldjuk maskepp. Egyebkent meg vendeg ne jojjon inkabb. Es hat a munkakereses is ujabb project. Probalok valami lightosat talalni, ami 2 gyerek mellett es egy allandoan dolgozo ferj mellett kiviheto.

Kozben Gyurika, aki egy honap mulva 2 eves, elkezdett bilibe pisilni, kakilni, persze csak alakalomadtan, de akkor is nagyon ugyi szerintem. Oliver pedig egesz normalis. Az esemenyek utan kulonosen kedves, bujos volt. Most is aktiv, rohangalos, mint reg, de kezelheto, erdeklodo, poenos. A napokban egy deszkat ejtett a labara az oviban, remsegesen nezett ki a nagylabujja, meg a korhazba is bevittem, de nem torott el. Felo, ha a korom leeseik, visszano-e, de remeljuk. Heteken belul fitymamutete lesz, mert most sem lehet visszahuzni a bort. Minden doki mast mond ezzel kapcsolatban, de szerintunk lassan 4 evesen ez mar nem fog valtozni, csak szikere.

Amugy jol vagyok, pozitivan, bizakodoan nezek elore. Harmadik mensi utan johet a babaprojekt. 1 db embrionk van meg Gyorben, talan vele kezdunk. Most eme esemenyek utan ugy erzem, meg 2ot is vallalnek nagy szeretettel.

Bambi, hol talalni rolatok uj kepeket :?: Kernem szepen a beigli receptjet :!: Elegem van anyosebol :wink: A "terhesseg, nem terhesseg"-gel beletrafaltal. Te is boszorka vagy :?: :lol: Mamadnak jobbulast!

Rima, irj, hogy vagy :?: Birod a tempot terhesen :?: Fiu vagy lany ?Meselj a munkadrol, tanulasrol :!:

Aranyeso, kerunk szepen vegre valami kinai hirt :!: Baboca pocakban van mar :?: Kivanom, ott legyen :!:

Edu :?: Mi ez az eltunes :?: Azt igerted, most mar gyakrabban jossz. Hej, azok a regi nagy irasaid...

Olive :?:

Na mara bucsu. Irjatok sokat, hogy a kovi oldalra keruljunk, ne az a fonti uzenet legyen az elso, hanem valami vidam, vagy gyerekfoto, vagy ilyesmi :lol:
 


Sziasztok es nagyon boldog uj evet kivanok mindenkinek :!:

Katavirag, hatalmas oleles es persze, varom a privit. Olyan eros vagy, nagyon csodalom benned, olellek. Akkor aprilisban ujra Gyor? (Nem sokat hallottam meg a szegedi Kaalirol, de lassan utana kellene kerdeznem)
Nekem nem sikerultek a lombikok, tul is tettem magam rajta gyorsan, nagy csodalkozasomra nem viselt meg egyaltalan (annak ellenere, hogy karacsonykor sogornom bejelentette, hogy 13. hetben van) most pihi van, probalom vissza allitani a hiperszuper ciklusaimat - ami azota katasztrofa - szeretjuk egymast, nem tudom mi lesz (meg)....
Mit jelent a lightos melo? (Ehhez kellett az iroasztal is? :wink: )
En is nagyon szeretnek mar dolgozni, de most rahasaltam a mandarinra, mert vmelyik nap hallottam egy magyar not dumalni mellettem, es hat ugy kente, hogy tatva maradt a szam :shock: en is igy szeretnek... honapokon belul :lol: eroszakolom is magam, de elvezem.
Gyuro 2 eves lesz, hogy telik az ido, meg csak most szuletett, most koltoztetek stb. :shock: es mar bilizik, szuper!
Olivernek hogy megy a nemet az oviban :?:
(Igaz en nem 4, de 20 evesen teptem le a kormomet... visszavarrtak, mert meg volt)

Erre nagyon hideg van, -15 fokok lettek estenkent, -20 lesz a legrosszabb... keszulok, mert igy is megfagyok reggelente, lehul a halo 18 fokra :x nem valami hiperszuper a futes, de jonnek a taktikak. Amott majd megfottunk, itt meg megfagyunk, hahaha, nem panaszkodom.
Voltam otthon karacsonyozni, ill. Anyoseknal, nagyon jo volt, forralt borozas, kajalas, hianyzott mar, meg persze Zsofiztam ezerrel, bolcsiztunk, szankoztunk... jo volt.
Eleg kemeny az elet Kinaban, de erdekes. Csomo dolog hianyzik (ami KL-ban megtalalhato volt nagy nehezen, az itt mar nem), alkalmazkodni kell, meg draga is. Hat ez a helyzet, de igyekszunk. Azt azert remeljuk, hogy 2 evnel nem lesz tobb az itt tartozkodasunk :lol: a szmog elviselhetetlen, es ferj sokat (nagyon sokat) utazik, szinte mindig egyedul vagyok. Ha kicsit jobb ido lesz (marcius-aprilis) en is megyek majd.
Ami nagyon szuper a kultura, latnivalo, hatalmas az orszag, barhova lehet menni, a kaja bahhhh (sosem szerettem a kinait), a dvd valasztek hihetetlen :lol: hetvegen kinai uj ev, bekoszont a nagyon-nagyon jo es sikeres sarkany eve, hatalmas buli-tuzijatek lesz...

Mindenkit olelek, remelem tobbiek is hamarosan jottok meselni :!:
Puszi-puszi
 


haliho, csajok, tisztara ego, hogy eddig nem voltam. johetek?

most csapongo leszek, meglatjuk mennyit lesz idom irni.
Mar ha meg kivancsiak vagytok ram - megertem, ha nem... reg irtam, nagyon eltuntem.

elsonek is Katavirag, ez nagyon nehez lehetett. En is kivancsi vagyok a reszletekre, ha esetleg megtisztelsz azzal, hogy elkuldod nekem is, megkoszonom.
Orulok, hogy ennyire pozitiv vagy, hajra aprilis. :)

Rima, most olvasom csak, babat varsz, sot mar a felenel is tartasz, gratulalok!!! remelem gondtalanul telik a varandossag, hol fogsz szulni? Angliaban? Lehet mar tudni, hogy kislany vagy kisfiu?
Koszonom a szulinapi koszontest a fbookon, jolesett, az is hogy bejeloltel. De reg volt, hogy talalkoztunk!

amugy a fbookon gyakrabban tudok olvasni, mert arra van egy jo kis program az okostelefonomrol, en gyakorlatilag csak okos telefonon netezem. hosszabb emaileket kethetente egy este tudok irni, de azt se mindig, mert raszoktunk Apjukkal a filmnezesre estenkent.
na, ha delutan lesz egy kis nyugim, megkeresem Kataviragot es a tobbieket is!

Bambi, Teged rendszeresen olvaslak, mindig. Es jo olvasni rolatok, Danirol. Nalunk kb 3-4 honapja kezdodott csak a Thomas nezes, es mar mi is nagy rajongoi vagyunk.

Edu, huuuu amit irsz Mrol, nagyon nincs konnyu dolgod. Nem tudom, hogy birod, de kitartast. A beszedlemaradar tenyleg ne zavarjon (tudom, konnyu mondani) itt a szomszed magyar kisfiu, aki Matem legjobb baratja, 3evesen kezdett el beszelni, de tenyleg. elotte alig valamit, es most sem beszel meg sokat, es en tok nehezen ertem amit mond. De ez teljesen normalis, az anyukaja ezen nem aggodik.

Olive, ne haragudj, csak most kapcsolodom vissza, es alig sokat nem tudok visszaolvasni, de orulok, hogy itt vagy. en sajnalom, nagyon, hogy nem tudok annyit jonni, mint regen. hianyoztok am

Aranyeso, izgin hangzik Kina, hajra a mandarinnal ;) a kinai kaja engem sem izgatna, viszont az orszag tuti sok izgalmas dolgot rejt, hajra utazas es majd igyekszem jonni, hogy olvashassam a beszamolodat.

rolunk diohejban,
bar nem is tudom, hol kezdjem...
tavaly majus ota a ferjem munka nelkul van, nagyon nem nekivalo volt a szoftvermernoki munka, most keres valami alkalmazott matekos allast. de az ilyeneket nem osztogatjak csak ugy az o szakteruleten, igy turelmesnek kell lennunk, es az is vagyok, csak nagyon farasto.
nincs meg nalunk harmadik baba (pedig en szeretnek) de most tenyleg olyan,mintha a ket kicsi mellett lenne egy kamaszom. de tenyleg, ugyanugy viselkedik itthon, es ez nehez. de amugy meg nagyon szeretem, es turelmesen varom mi lesz velunk. merre sodor minket az elet. a helyzetben az a jo, hogy a svajci munkanelkuli ellatas irto jo, es jar nekunk szval azert dekkolunk meg mindig itt.
de faraszto ez am...
Mate a pisilessel egesz szobatiszta, tavaly marcius ota kisebb nagyobb megszakitassal mukodik. a kaka viszont meg mindig nem, napokig tartogatja, aztan meg amikor mar nem tudja visszatartani, akkor kis foltokban kijon majd egy hatalmas altalaban a furdes kozben szolva a bilibe. viszont addig 4-5 kisgatyat osszekakil es ez engem nagyon bosszant mar. szval most visszaalltunk 2 napja a bugyipelusra, amit anno fel sem akart venni. szerencsere pisilni tovabbra is a bilibe pisil, csak a kaki megy a pelusba. kivancsi leszek mi lesz a folytatasa. vele kapcsolatban mostanaban ez a legnehezebb.
mert amugy dumal, enekel, mondokazik. hetente harom alkalommal jar magyar oviba, ami igazabol jatszocsoport. a beszoktatas irto nehez volt. de azota meg nagyon szeret jarni. sajnos a svajci jatszocsoportokban eddig nem talaltam szabad helyet, hulye voltam es keson jelentkeztem. de augusztustol ugyis kotelezo lesz itteni oviba jarnia. meglatju,k kitudja hol leszunk akkor mar.

Fruzsi mar tok nagy, mindjart 22 honapos, dumal, erdekes mig Mate anno sajat nyelven beszelt azaz mindenre volt sajat szava, addig Fruzsi az elso szotagot jol mondja a tobbit hozza halandzsazza, de persze sok jo szo is van. mondanom sem kell az elsok kozott mondta, hogy auto. :) meg hogy To (Thomas ,;) ) ugyanakkor nagyon lanyos. es nagyon hisztis. nem tudtam milyen jo dolgom volt Mateval. ezzel a kiscsajjal meggyulik meg a bajom, az tudom... ha hisztizik semmi nem jo neki, ha fogom ha nem ha beszelek hozza ha nem ... semmi, meg a cici sem kell... pedig... igen, meg szopizik. mostanaban mar napkozben nem, bar ez is rajtam mulik, es meg neha elofordul. de este ugy alszik el, es hajnalban ha ebred azzal alszik vissza. reggel mar neha kezdi elhagyni, ha ugy gondolja inkabb menjunk jatszani.
napkozben mar egyik sem alszik, Mate mar ketesfeleves kora ota. Fruzsi meg neha szokott, de olyankor tipikusan este nem lehet elaltatni. pedig nem egy maratoni alvasrol beszelek, egy oranal tobbet csak kethavonta egyszer aludt napkozben vilageleteben. cserebe ejszaka alszanak, marmint nem folytonosan, azaz elobbutobb mindenki a nagyagyban kot ki, de nem kell 5kor felkelni jatszani. vagyis szazevente csak egyszer.
Mate nagyon szeret kirakozni,karacsonyra kapott egy thomasos kirakoszettet, 10db kirako van benne, 12/24/30/40/48/60/70 darabosak es mindegyiket egyedul rakja ki, eleitol fogva. de van egy 99es kirakoja,azt is kitudja rakni 5 kivetelevel ami e teteje es ugyanoolyaszinu kek eg.
ennek kovetkezteben fruzsi is szeret kirakozni, bar o meg csak a ketteseket rakja ki egyedil :)
es neha (mint pl most, ezert is ultem ide a gephez) tok jol eljatszanak egyutt. most epp festenek. persze fulig maszatos Fruzsi, de Mate tok edesen segit neki. Fruzsi meg csodalattal nezi MAtet es mindenben de mindenben utanozza...
hogy velem mi van? faradt vagyok. vagyom egy kis pihenesre, nagyszulokra, ferjre, sajatidore
ami eltet, az uj hobbim, amit Fruzsi szuletese elott kezdtem el, es most mar igazan jol nyomom, a horgolas
horgoltam mar sapkakat, takarokat, taskakat, kendoket, rengeteg mindent. az ajo benne, hogy tudom akkor is csinalni, amikor a gyerekek jatszsanak es csak a jelenletemre van szukseg, meg esetleg a hangomra (enek vagy mese vagy csak ugy)
apropo, enek, mar ugye 3esfel eve tartok mondokazasokat az ittenieknek, es egyre jobb lettem (de telleg) es most az osszel elvegeztem egy ringato modszertani tanfolyamot, ha lejar a gyedem aprilisban es kiderul hogy merre tovabb, fogok majd ringatokat tartani. (addig ugye nem lehet onnalo bevetelem...meg amugy is osszetett dolog ez)
amugy meg csak kb este 9tol van szabadidom, illetve akkor sem, mert var a konyha es utana a ferj... szgephez kb csak ekkor tudok ulni. szerencsere van az okos telefonom, ahol olvasok es rovidebbeket irok, mindent ami nem igenyel 3 percnel tobbet es sok billentyuleutest azt megtudom csinalni. csak sokat irni nem. 3 perc utan meg lecsapnak a gyerekek a telefonra, hogy ok is akarjak...

nos most eleg sokmindent irtam, es nem tudom igerni, hogy rendszeresen irok, ilyet sokat semmikeppsemfogok tudni. de megproballak Titeketk kovetni es akar egy egy sorral bekapcsolodni ujra. mar ha egy eltevedt baranykanak meg jut itt hely ;)
Koszonom Rima megegyszer ;)


most megyek, mert a gyerekek kinyomtak a feher festeket a tubusbol... (a tobbi szin rendes vizfestekes.. csak ez a tubusos... MAte mondja: "Fruzsi megtanult feher festekkel festeni ;) "

Kép

Kép
 


Isten eltesse Gyurikat sokaig!

Kép

Kép
 


Hat Kolyok, ez nem semmi teljesitmeny Toled :wink: :wink: :wink: Amulok, bamulok, mennyit irtal, de jo! Nagyon orulok Nektek, edesek a gyerekek. A hasonlo kor miatt el tudom kepzelni oket. Nalunk Gyuri most hetvegen lett 2 eves, Oliver meg Mateval egyidos, ok is mar szepen jatszanak, a nagy magyaraz, a kicsi figyel. Zabalnivalok :!: En most is olyan sokszor csodalom oket. Persze neha nehez veluk, de hat minden nem lehet tokeletes :lol:
Az, hogy Mate meg neha bekakil, megnyugtato lehet Edunak. Edu, Te is benezhetnel mar :!: Azt igerted, jossz :roll:
Ez a munkanelkuliseg dolog eleg nyomaszto lehet lelkileg. Meddig mehet? Es a Te Gyesed svajci vagy magyar? Nalunk 4 eve apjuk keres csak (1 evet kaptam norveg Gyest) es non stop tema a love. Most epp munkat keresek. Ovihely az szerencsere lesz, ott, ahova Oliver jar. De Oliver helyet igy, hogy meg nem dolgozom, nem kis utanajaras volt elintezni. Egyszoval Kolyok, most Neked nem lehet konnyu, raadasul a gyerkocok is joreszt otthon vannak, nem alszanak... kitartas! Nekem azert alvasugyben mindig jo dolgom volt. Bar Olivert az oviban leszoktattak a delutani alvasrol, hetvegente azert el-el alszik ebed utan. Hetkozben meg minden delutan csend van 13 es 16 ora kozott, ugyanis Gyurika ezt meg igenyli, de nagyon. Nekem bar okostelefonom nincs, de ide be-be nezek es varlak benneteket. Az viszont fontos, hogy legyen blue t. kapcsolat az autoban, mert az irtozatosan bonyolult hamburgi uthalozatban meg navival is el lehet tevedni, hat meg ha valaki felhiv... :lol:

Aranyeso, facebookon megtalalhatlak :?: Tiszta szivebol kivanok nektek idenre mar babat :!: Es az nem baj, ha nem szomorodtal el. Ne is szomorodj. Latod, velem mik tortentek, aztan hipp hopp tulleptem. A multban valo turkalas csak visszavet. Hajra Sarkany eve :lol:

Rima? Olive? Bambi?
 


a gyedem magyar, en ugye a munkahelyemrol jottem el szulni... es a gyed kulfoldon is jar, es olyan ugyesen sikerult osszehozni Fruzsit, hogy folytonos maradt a gyed ;)
szval most majd lejar es meglatjuk mi lesz...
a munkanelkuli segely meg kb egy evig jar, csak nagyon nehezen talal munkat meg minden hulye baja van (foleg a sok stressztol, a munkahelyen az utolso evben mar elegge stresszes volt...)
szval igen, azaz nem, nem konnyu, nem szoktam panaszkodni, de most nehez. majd lesz jobb.

Te milyen melot keresel kint? olyan fura meg mindig nekem, hogy itt vagy a szomszed orszagban, csak ugye eleg nagy ez a franya nemetorszag... na mindegy ;)
irigyellek am a joalvo gyerekekert meg az oviert, de igazabol en is nagyon szeretem a gyerekeket, nezni ahogy jatszanak, sot neha azt is ahogy veszekednek, mert igy tanulnak sokmindent. Mate mas gyerekekkel nem veszekedett sosem, hanem o volt az akinek a kezebol kivettek a jatekot es utana elkezdett sirni. vicces latni, hogy most meg fogja es nem engedi vagy feltartja magasra (amig meg magasabb :D ) szval erdekes.. mondjuk a kiscsajt sem kell felteni, irtam, hogy elkezdett harapni??? Mate ilyet sem csinalt...
nos, MAte a demoverzio volt, Fruzsi mindent csinal, amit egy gyereknek kell, van hogy inkabb nem oltoztetem at, egesz nap pizsiben van, mert ha elkezdem atoltoztetni abbol azlesz hogy puceran rohangal es nem lehet feloltoztetni. najo ennek is vege lesz, de most gyujtom az erot.

na, megyek horgolni, mert tenyleg kell a lelkemnek a horgolas. ilyenkor gondolkodom, meg alkotok ;) neha dumalunk Marcimmal vagy filmet nezunk
jo ejt, ill Edunak vidam delutant, Aranyesonek meg lassan jo reggelt?

Kép

Kép
 


Sziasztok :!:

Utolag is nagyon boldog szuletesnapot kivanok Gyurikanak :!:

Kolyok, de jo latni Teged :) Sajnalom a tortenteket, remelem hamarosan talalni fog ferj munkat - amit szeretni is fog. Sajnos most igen cudar a helyzet es minden olyan lassan tortenik.
Utana neztem, h mi is az a ringato :oops: nagyon jol hangzik, szoval a cel aprilis utan elkezdeni foglalkoztatasokat tartani. Milyen idos gyerekekkel foglalkoznal, vagy ez korlatlan?
Katavirag, ugy lattam Frankfurtban is van Ringato :wink:
Persze, priviben elkuldom az elerhetosegem, most hogy megint megyek haza - sajnos tegnap elhunyt a Tatam - vissza is foglak igazolni, bar ugye Kinaban le van tiltva a facebook, de igyekszem letolteni - most mar hamarosan - egy jol mukodo VPN-t, hogy ismet hasznalhassam.
Jol telt a szulinapozas? Torta, buli, lufik? :lol: (no akkor majd meglesem face-en)
Itt vegre vege a tavaszi fesztivalnak :roll: es igen, sarkany ev :lol: raadasul mindenki sarkany bebit akar... uhogy en lehet varok nyar kozepeig, hogy kiuruljenek a rendelok, mert most akar mindenki gyereket :lol:
A mandarin megyeget, de sokat felejtek. Pl. nem mindig hasznalok mindent, de azert szeretem tovabbra is.
Rohanok tovabb,
Remelem hamarosan a tobbiek is jonnek :!:
(En most ebedeltem :lol: )
 


Mi az a Ringato :?: Baba-mama klub? Esteleg gyermekhordozo kendo? Bolcso? Tarsasjatek? :wink:

Kolyok! A Thomasos kirako alatt puzzle-t ertesz? Olinak halovany goze nincs ahhoz, hogy egy puzzle-t kirakjon, pedig van itthon boven. Persze a betuket, szamokat ismeri, sokmindenben okos, de bizonyos dolgok egyaltalan nem fekszenek neki. Nalunk most a Cars, Bolt a kutya, Frakk a menok. Thomast DVD-n inkabb Gyurika nez. De a Duplo Lego Thomas es a favonat meg mindig mindennapi jatekok. Gyuri is tudja mindegyik nevet. Meg persze mi is. Az ember felnottkent miket tanul ...

Aranyeso, a lomikok hol voltak? Egy stimu volt? Hany beultetes? Neked milyen tapasztalataid voltak?

Rima jol el van tunve. Meg a privimet sem olvasta. Remelem, jol vannak!!!

Nahat Edut nem is emlitem... :roll:

Ja, a munka? Meg semmi. bizom egy jo laborallasban. Szoritsatok! Nem akarom mar oszatlyos dokikent huzni az igat. 6 ev eleg volt. Ilyen ferj es 2 gyerek mellett amugy sem kivitelezheto.

Nem, az iroasztal itthon kellett nekem, hogy vegre ne apjuk iroasztalan durjam a ki nem bontott boritekokat, hogy legyen egy kis helyem a szamitogep elott. Meg mar a ruhasszekrenyem es ejjeliszekrenyem is tele volt az en es a gyerekek irataival. Szoval kell egy sarok, ahol az ember otthon van. Persze meg az is lehet, hogy tenyleg kell majd a munkamhoz is.

Sarkany bebik, ez jol hangzik :!: Aranyeso, akkor meg iden kell szulnunk? Vagy meddig, 2013 januar vegeig?
 


sziasztok,

igertem, gyakrabban jovok,igyekszem betartani ;)
Aranyeso, a ringato 0-3 eveseknek van, de most megis halaszton azt hiszem. Fruzsinka visszavonhatatlanul belepett a terrible twoba, hihetetlendolgokat produkal ;)
pl bilizik ;) no persze nagyon ugyes, de mindezt ugy csinalja, hogy nem hajlando pelust felvenni. sot, harisnyat se, sot zoknit se. sot... igen, van hogy puceran van itthon... mikor en feloltove nincs melegem, o egy szal poloban, jobb esetben zokniban es bugyiban. no de bilizik. egesz sikeresen, de azert van hogy tocsazik. ;) es meg sorolhatnam, de aranyos ;)
hajra Sarkanybebik ;) (en is remenykedem egyben, dejo lenne KAtavirag megint egyutt varandosnak lenni!!! ;))

Katavirag, igen, puzzle.. nagyon szereti MAte minden nap tobbszor jatszik vele... ennek hatasara az utobbi egy hetben Fruzsi is elkezdett a thomasos puzzlelel jatszani, a 12eseket mar kirakja egyedul, de a tobbit segitseggel mindet o rakja a helyere. es amikor mondjuk egy 60-70 darabos ki van rakva, akkor azt jatsza hogy kivesz a helyerol ugy 10 et es egyesevel visszarakosgatja oket. tok ugyes! persze tudom, hogy mindenki masban ugyes, pl MAte rajzai kb satirozasok, firkalasok, de pl betuket neha rajzol. nagyon szepen valasztekosan beszel, enekel rengeteget, de tenyleg mindent, amit en eneklek neki, de pl gyurmabol megragadt a szaggatasnal, amit ketesfel eve i scsinalt mar.
drukkolok a munkahoz

bocs, most mennem kell,

Kép

Kép
 


Hali!

Aranyeso, visszamentel mer Csajnaba? Milyen volt otthon? Josnonel voltal? Irhatod priviben, ha itt nem akarod!

Kolyok! Nem semmi a csaj, amiket irsz rola. Kell hozza turelem. En Oliverrel a terrible two korszakot megeltem tobbszorosen nehezitett formaban, nemsoka terrible four :lol: , de hal Istennek napi 7 orat az oviban tolt, ekkor rendezodnek az idegeim csodalatos 2 eves Gyurikam tarsasagaban. Annyira elvan a kolok, hogy neha azt veszem eszre, ma meg nem is jatszottunk. Ha a konyhaban matatok, eljatszik a befottesgumikkal, vagy egy mandarint gurigat fel oraig kacagva :lol: Bilizes nalunk is megy. Egyszer boritotta csak ki a kakat a foldre, de ugy sirt, hogy meg en vigasztaltam ot.

Oliver epp szulofoldjen kirandul edesapukajaval. Hajoval mentek, nagy elmeny ez neki. Tema a norveg visszateresunk egyebkent. Ferjem nagyon nagyon leterhelt itt, alig latja a gyerekeket. Ott sokkal jobbak a munkakorulmenyek, a fizetesek is... ja. Csak az a franya eso ne lenne... na majd meglatjuk. En nem zarkozom el mar, amiota csaladunk van, mar mas szempontok allnak eloterben. Az ember valtozik.
Ugyhogy en most par napig kettesben vagyok Gyuroval. Ez am a nyugalom! Estenkent beulok a videoteka ele, es rendelek thai kajat.

Aranyeso, ajanlhatnal egy ket jo filmet! Te ugy is toppon vagy filmtemaban. Tegnap a Cowboys and alines-et neztem. Hat, erdekes volt... :wink:

Kolyok, Te miert magyar GYESt igenyelsz? Itt ugy mukodik, hogy mivel Magyarorszag EU tag, onnan kell igazolast hoznom, hogy onnan nem kapok semmilyen tamogatast, se GYESt, GYEDet, se csaladi potlekot. Innen viszont igy kaphatok csaladi potlekot, ami tobb, mint az osszes magyar tamogatas egyutt.

Munkaugyben haladgatok, bar igy, hogy ujabb koltozest tervezgetunk talan, nem is tudom... meg ugye gyermeket is szeretnenk. Bar az tudjatok, nekunk nem ugy megy, hogy akkor most nem vigyazunk, es lesz.
Szoval voltam ket interjun. Osztalyos munka szoba sem jon. Minden nap tulora, hetvegi ugyeletek, ejjel is, meg a szokasos napi munkabol sem ernek oda a gyerekekert az ovi bezarasa elott fel 6kor. Szoba jon egy uzemorvosi munka, sokat kellene furikazni, vezetni, tobb helyre Hamburgban, ez nem rossz. De egy harmadik helyre (privat endokrin laborcentrum) is varom mar a behivast az interjura, hogy egyaltalan ossze tudjam vetni a 2 szobajovot. Ha sokaig varatnak, valoszinuleg elfogadom az uzemorvosi allast es aprilistol pontosan 4 eves kihagyas utan ujra dolgozo no leszek :lol:

Holnap kidzsuvazom a lakast (olyan jo erzes utana :lol:), penteken bevasarolok es penteken jon anyukam egy bo hetre. Megyunk erte Gyuroval a repterre. Ugy orulok. Kis lelki froccs es teljes szabadsag. Shoppingolok majd egy parszor. Gyuri ugyanis unja a boltozast, eleg neki a napi kaja elintezese, az is min. fel ora jatszoterezest jelent ugy mellekesen :lol:

Na udv! Irjatok!
 


Sziasztok lanyok,

Sajnalom, hogy nem neztem be mar korabban.

Eloszor is Katavirag nagyon sajnalom ami tortent a babaddal. Remelem igy 2.5 honappal a szules utan enyhult egy kicsit a fajdalmatok es hamarosan ujra terhes leszel a negyedik gyerkoccel.

Mi M-el mar a hatodik honapot toltjuk a ferjem nelkul. Termeszetesen azota talalkoztunk mar tobbszor de lenyegeben egyedul nevelem M-t itt. Az elso par honap irto nehez volt de mara mar hozzaszoktunk es megy minden a maga utjan. Persze ehhez az is hozzajarul, hogy lassan a 7. evunket kezdjuk itt vannak ismeroseink, barataink es mar ezt hivom otthonnak es nem ahol azelott 28 evig eltem.

P nemreg toltotte be a 4-et es lassan-lassan kezd kikupalodni. Meg mindig nincs egy negyeves szintjen de dolgozunk rajta. Megy a specialis ovoda (sajnos csak napi 3 oraban ugyhogy nincs sok szabadsagom tole), a terapiak. Szobatisztasag sehol nem all de 2 napja levettem rola a pelenkat es azota mosok es takaritok ezerrel az allando balesetek miatt. Tudtam mire szamitsak amikor elkezdtem de eldontottem vegigcsinalom akarmeddig is tart majd. Ami meg mindig gond nala az az eves vagyis annak a hianya. Mult heten voltunk az orvosnal es M 0.5kg-ot hizott tavaly ota most 13.5kg-nal tart ami az 5. percentilisben van es engem borzasztoan frusztral mint dietetikust, hogy mennyire nem jut tapanyaghoz a szervezete. Kaptunk beutalot egy feeding clinic-re de meg nem dontottem elmegyek e meg remenykedem hatha megvaltozik. Amugy o is a terrible four-ban van borzasztoan eros akaratu gyerek es ezert rengeteget veszekszunk. Mindenesetre ezerszel konnyebb vele mint 2 eves koraban es arra szamitok, hogy 5 fele tartosan lenyugszik majd.

Mi is elkezdtunk gondolkodni egy masodik gyereken de meg nincs pontos terv csak azt tudom, hogy legalabb 5 ev korkulonbseget szeretnek vagy meg tobbet.

Majd jovok meg tobbet de most M-nek surgos jatszoterezesre van szuksege.

Puszi
E.

Kép
Kép
 


Jaj Edu, de orulok Neked :!: Gyere mar gyakrabban, hiszen ugy sincs otthon a ferjed, este. Ha Monster alszik, le tudsz ulni a gep ele. Orulok, hogy latsz nala javulast. Hja, el tudom kepzelni, mennyit aggodsz a kaka/pisi es eves teman. Nehez ez, hiszen en is tudom, Oli is mas, mint a tobbi. Csak mindig az a kerdes, mennyire mas es meddig. Sokszor, mi szulok elfogultak vagyunk es hallgatni kell masok velemenyere. Masok meg sokszor inkabb nem mondanak semmit, nehogy megbantsanak. Ezert nekunk ossze kell vetni oket a veluk egy koru tobbivel es teljes szeretettel es kitartassal azon lenni, hogy olyannak formaljuk oket, mint a tarsadalom tobbi tagja. Amugy Olira visszaadtam a pelust ejjelre, mert pisiallo also lepedo ide vagy oda, azt is mosni kell. En meg eleget mosok amugy is. Inkabb lassak heteken keresztul szaraz pelust es akkor leveszem. Kajaugyben nalunk szerencsere sosem volt baj, Oliver meg nincs 4 eves, 110 cm es 20 kg, oriasi, akkora mint egy 5 eves, vagy meg nagyobb, ebbol kifolyolag tobbet is varna tole mindenki. Ami nalunk bevalt, az az eves kozben a mese, matchbox az asztalon, ha megeszed az osszes katonat, akkor kapsz csokit. Ja! Es a McDonalds!

Tegnap shoppingoltam. Tisztara mint Miss shopaholic... pedig a filmet nem is lattam. 10 ora bumlizas utan kiakadtam, hogy mi az hogy bezarnak a boltok? Vettem 2 bikinit es egy strandpapucsot. Most akkor Norvegiaba koltozunk vagy Dubaiba :lol:

Aranyeso, visszajottel mar Kinaba???
 


Sziasztok!

Visszaertem - csak 1 hetig fekudtem, meg most is kinoz a kohoges, gegecsogyulladas, kaptam itt a kinai gyogymaszlagokat.... nem hiszem, hogy barmi is hasznalt volna, ferj termeszetesen meg volt gyozodve rola, hogy semmi bajom :lol: igy probal kikepezni.
Sajnos rovid volt otthon az ido, de szep (a havazast leszamitva) termeszetesen rohangalassal telt, oszinten megvallva teljesen elfelejtettem felhivni a josnot :( pedig igazan erdekelt volna, de a mindig rohanas most a dolgok ahogy alakultak is, kivette a fejembol.
A lombik KL-ban volt, 1 stimus, 1 fagyasztott. Teljes mertekben elegedett voltam, azt sajnalom, hogy mar nem szantuk ra magunkat hamarabb. Most is ugy vagyok vele, nem fogok sokat tetovazni, mert fiatalabbak nem leszunk, es az evek alatt (szam szerint mar 4) mar 1-2 gyerekunk is lehetne. :roll: Remeljuk. Mondjuk a kinaiak erdekes egy nep... harcolni kell mindenert, kulonben semmibe vesznek, de hajra!
Katavirag - igen, sarkany bebinek jovo januarig kell megszuletnie. (Max. majusig kell megfogannia) Utana ugy velem kiurulnek a klinikak, legalabbis remelem 8) mondjuk addig meg barmi tortenhet - akar koltozes is.
Filmek: angolul irok cimeket, amiket legutobb lattam es jok.
The Descendants, Horrible bosses, Friends with benefits, Brides maids, az uj oruletem: Downton Abbey (britt sorozat 1-2 evad) van csomo uj, amiket meg nem lattam, de a heten ferj elutazott, moziestek lesznek vasalas mellett. :D
Drukkolok az allasokhoz (amelyiket szeretned) :!:
Edu, sok-sok kitartast, orulok, h a korulmenyekhez kepest jol vagytok! Biztosan nagyon nehez egyedul, sok szervezest es munkat igenyel, de Teged nagyon eros fabol faragtak. Mar nagyon sokat tettel A.-ert javul is, fog is, biztos vagyok benne es mindkettotok sikere lesz.

Puszi
 


Na halihooooo anyapajtik! :)

Fuha, jol eltuntem, bar teny hogy folyamatosan nyomon kovettem a torteneseket, csak hat mindig vmi kozbejott (persze persze a sok kifogas, bla bla bla :D ).

Katavirag! eloszor is annyira sajnalom, ami tortent, en jopar hetig sokkban voltam, de most mar csak pozitivan, ugye? :wink: Hajra harmaska, gyere gyorsan! Amugy megnyugtataskent irom, h Leon is csak most szokott ra a puzzle-re, most meg mar vilagbajnoksagra mehetne. De pl en orok eletemben utaltam a puzzlet es a legot, szoval gyerekre valogatja.

Kolyok! Urad es parancsolod talalt munkat? ha jol emlekszem, marciusig maradhatott otthon, igaz? Fruzsi ezek szerint igazi fruzsis, hiaba a nev kotelez :wink: , de legalabb nem unatkoztok :) .

Bambi! Veled meg mi tortent? Mindig olvastam a blogodat, erre bezartal :( , remelem semmi komoly. Ugy szerettem nyomon kovetni Dani fejlodeset, nagyon sok mindenben hasonlitottak Leonnal.

Edu! en tovabbra is azt mondom, hogy te egy csoda vagy! Nem hiszem, hogy sokan igy birnak a tempot, de nagyon orulok, hogy Aron egyre ugyesebb es okosabb :) . Apropo, eddig nalam az Aron nev a befuto, persze ha kissrac lesz a torpe.

Aranyeso! Neked is tovabbra is csak drukkolni tudok, a te babad lesz a mi kis babanetes klubbunk kabalaja :wink: . Amugy meg irigykedem rendesen, hogy ennyit utazgattok, meg ilyen csuda helyeken elhettek. :)

Kép Kép
 
 


Na most pedig rolunk: en speciel egyre jobban gurulok, bar teny, hogy csak elolrol latni a focilabdat, de ott van :) . Persze unatkozasra nincs idonk, tovabbra is dolgozok, tanulok, Leont nevelgetek, sutunk fozunk, takaritunk, neha neha belefer egy kis alvas is a napjaimba. Probalok minel tobbet kihozni, az utolso par hetbol, amit Leonnal kettesben tolthetek. Sikerult meg egy utolso portugaliai nyaralast is beiktatnunk, ahova anyukamat is elvittuk, Leon nagyon elvezte, hogy egyszere a kedvenc anyukaja es a kedvenc nagyikaja kenyezteti, szoval csucsszuper volt :). Leon tovabbra is egy csodabogar, aldott jo gyerek, azt hiszem a Joisten tudta jol, h a sok probatetel mellett egy ordogfiokaval nem biztos, hogy boldogulnak. Mar nagyon varja a szeptemberi sulikezdest, mohon tanulja a szamokat, betuket, terkepet, egyszeruen minden erdekli, de mindemellett megmaradt egy kis orokmozgonak, a heti 2 tenisz es a 3 focioraja tovabbra is a kedvence, na meg most kitalalta, hogy streetdancezni szeretne, a kezen allas, a ciganykerekezes mar nagyon megy neki, most a fejenporgest gyakorolja :), en meg tovabbra is imadom a lurkot. Amugy Leon teljes szerelemben van a kistesojaval, turelmesen beszelget vele, simogatja a pocakot, elvezi a rugasokat :) .
Amugy meg nem minden ilyen rozsaszin, neha (mit neha, napi szinten tobbszor) ramtor a depresszio, de olyan szinten, h csak Leon tud belole kihuzni. Lassan ket eve, csak ugy tudok elaludni, ha alomba sirom magam es mar elegem van mindenbol. Legkisebbem apja es csaladja nagyon "jofejek", terhessegem alatt folyamatosan azt hallgatom, hogy mennyire felelotlen vagyok, hogy eletem legnagyobb hibajat kovettem el, hogy nem mentem abortuszra, mert hogy igenis elnem kellett volna a lehetoseggel, mert hogy a pasinak joga volt eldonteni, hogy akarja e a gyereket vagy sem... nekem meg a szivem szakad meg a pici miatt. Szoval igy elunk mi mostansag, neha mosolygosan, neha szomorkasan, de egyszer a pokolban is kisut a nap, nem igaz? :)

Kép Kép
 
 


Rima, akkor most a "pasi" dontott vagy Te? Szornyen sajnalom, hogy igy sirdogalsz es ertem is. Latod, mindenki masert sirdogal. En meg azert, mert nem esek teherbe soha. Meg azert, mert elvesztettem, akit vartam es szerettem. Most szulnek en is...
Szepen kerekedhetsz. Irj, ha itt a baba, kerunk kepeket, beszamolot! Es ne szomorkodj, fiatal vagy es ude, van Leon es meg sokan, akik szeretnek es akit Te is szerethetsz.
Hogy fer bele ennyi kulonora a munkad es a tanulas melle? Mar annyiszor kerdeztem, mit dolgozol es mit tanulsz? Baba apukajaval milyen a kapcsolatod? Talalkoztok Pesten? Es Mario?

Velunk semmi kulonos. Vacogunk a teli hidegben es zabaljuk a husveti kajakat. Itt vannak ugyanis anyosek. Nektek is kellemes Husvetot!
 


Katavirag!

De jo, akkor te ritkan vagy egyedul, a nepes csalad, hol anyukad, hol anyosek azert lefoglalnak rendesen . :)
Meddig maradnak anyosek? Hogy telt a husvet? Van vmi munka kilatasban? Esetleg egy ujabb beultetes?

A baba megtartasarol en dontottem, pontosabban bennem fel sem merult, hogy ne tartsam meg, bar teny hogy nem igy terveztem az eletemet, de sebaj, egy gyerek szuletese nem tragedia es az eletben nem tudtam volna tukorbe nezni, ha nem igy dontok. Bar az apukaja es a csaladja konyorogtek rendesen, anyja emailekkel bombazott, dokikat kuldott ram, akik probaltak meggyozni, hogy beteg lesz a baba, mivel gyogyszeres fogamzasgatlo mellett estem teherbe, elmondtak mindennek es nekem az egesz annyira fura volt, mert addig a ficko beadta, hogy en vagyok elete szerelme stb stb, aztan jott a feketeleves, meg ugye a poen az volt mikor azt mondta, hogy na most ezt vetesd el es majd jovore lehet egy kovetkezo gyerekunk, na en azota teljesen mashogy nezek ra. A terhessegem elso 4 honapja maga volt a pokol. Tudom, hogy vmilyen szinten neki is joga van megmondani, hogy nem akarja a picit, de ugy voltam vele, hogy az en testemmel en rendelkezem es aztan nekem kell a lelkiismeretemmel elni. Aztan egy 2 honapja jott a fordulopont, amikor elkezdte, hogy neki a baba kell es jo lenne ha odaadnam nekik, ok majd felnevelik, meg hogy jajjj de varja es hogy a szulei is vasarolnak a picinek stb. Kopni nyelni nem tudtam, aztan egy 2 hete teljesen betelt a pohar, tudom, hogy ez az utolso terhessegem es a baba igazan megerdemli, hogy rahangolodjak, oruljek neki, ugy mint anno Leonnak, igy megszuntettem minden kapcsolatot a pasival es most tenyleg jobb, nem sirok annyit, sot mar tudok mosolyogni is es mar alig varom, hogy a kezembe tartsam a kis csomagot :) . Persze aztan meglatom, hogy mi lesz, ha a ficko fog erdeklodni a pici irant, nem fogom oket elszakitani egymastol, de nem fogom ot raeroltetni az apaszerepre, ha o nem fogja akarni. Mi Leonnal imadni fogjuk a picit, barmilyen is lesz es ez a lenyeg :) es ugye az elet olyan mint a hullamvasut, hol lent van az ember, hol fent, szoval lesz ez meg jobb is...

Mario... eddig Leonert odavan, teny hogy gyerektartast nem fizet, de ez engem egyaltalan nem erdekel, nekem az a lenyeg, hogy Leon boldog legyen es hogy ne lasson minket veszekedni, igy kb mindenbe belemegyek amit Mario ker. Mikor megnosult, volt par honap, hogy annyira nem erdeklodott Leon irant, volt hogy azt mondta, hogy neki mar uj csaladja van es ezt Leonnak elkell fogadnia... aztan nem tudom, hogy mi tortent de most mario napi 3-4 orat Leonozik, pl focira o hordja es teljesen odavan a kissracert. Leon viszont a feleseget nem tudja elviselni, igy Mario tobbnyire kenytelen a csajt otthon hagyni es allitolag a csaj sem szereti Leont, na meg naluk is jon a baba szeptemberben, kivancsi vagyok, hogy mi fog valtozni. Most meg Mario azt mondja, hogy senki sem fontosabb neki, mint Leon es ha ez a csajnak nem tetszik, mehet... szoval erdekes... lehet szappanoperat kene keszitenem az eletunkrol
:D Na de a lenyeg, hogy most mariora nem panaszkodhatok, ugy erzem, hogy ugy kezeljuk a helyzetet mint 2 felnott, akik imadjak a fiukat es nem fogunk rajta keresztul bosszuskodni...

Harrodsban dolgozom es nemzetkozi idegenforgalmi menedzsmentet es spanyol nyelvet tanulok, de mar alig varom, hogy lediplomazzak es akkor szeretnek egy tanitokepzot elvegezni. A kulonorak meg ugy fernek bele a napba, hogy hol mario, hol en viszem Leont. takaritani, meg fozni ejjel szoktam, mikor torpim mar alszik, teny hogy napi 4 orat alszom, de a szabadidomet inkabb Leonnal toltom, mint a felmosovodorrel vagy a konyveimmel. :)

Sikerult regenyt irnom... remelem nem untattalak halalra :)

Kép Kép
 
 


Hali :!:

Na, ma megjott a mensim, gondolhatjatok, nem vagyok a toppon lelkileg. Sajna ilyenkor vagyok a legsirdogalosabb. De szerencsere csak atmeneti. Pedig ez a mostani ciklusom kulonosen fontos volt, mert elmentem egy petevezetek atfuvasra, ami elsosorban a meh megfesteset jelentette. A Gyori Kaalis doki javasolta e-mailben a tortentek utan, mondvan egy kuret utan lehetnek osszenovesek a mehben es azt jo lenne egy ujabb beultetes elott kizarni. De mivel sok no igy nagyobb eselyt kap a teherbeesesre, en is remenykedtem. A vizsgalat soran egyebkent teljesen atjarhatok voltak a petevezetekeim, nem is ereztem az eg vilagon semmit, igy hat miert is vartam csodat? A meddosegem oka teljesen ismeretlen. Minden harmadik ciklusban gyartok egy halovany pozitiv tesztet, aztan mensi idoben :roll: Ugyhogy lombik lesz soron megint. Majusban megyunk Gyorbe. Egy kis fagyink van meg es kap egy frisset, amihez semmilyen stimulacio nem kell, semmi hormon, es altatas nelkul szivjak le. Nos, a mai nappal eldolt, 2012-ben mar nem szulok, sot, Aranyeso, hacsak 2 het mulva nem leszek terhes, Sarkany bebink sem lesz :D De nem is erdekel mar, csak legyen valamikor es egeszsegben megszulessen.
Munkarol annyit, hogy non stop interjeukra jarok, amirol almodoztam, az sem olyan, amilyennek kepzeltem, ami jo lenne, keveset fizet, mindenben van valami rossz. De valahol csak kikotok mar, hiszen valahol el kell kezdeni. Ha kezdem, megirom nektek. Nem hajt a tatar.

Rima, azt kell mondjam, mielott Te is megemlitetted, brazil szappanoperaba illo a torteneted, mi lesz 30 es 40 eves korodban??? Folytataskent latom Marioval valo ujabb szerelmedet, es kozos 3. gyermeketeket.... de lehetseges alternativa lenne egy harmadik ferfi bettoppanasa, vele a kozos harmadik gyerek, az eslo ket ferfi meg konyorog kegyeidert, de Te csak lesoprod oket...
Sok olyan dolog tortenik Veled, ami tolem tavol all es nem is tudnek Neked tanacsot adni. De ugy latom, eleg eros vagy es megallsz a sarkadon. Bravo, barvo!!! De azert aludj tobbet, mert az megorzi a fiatalsagot, no meg mindjart szulsz es ejszakaznod kell. Tudom, konnyen beszelek... majd megtudom, ha en is dolgozom... ez a nok sorsa.

Bambi, ide nem irsz nekunk :?:

Aranyeso, hianyollak :!: Van valami hir :?:

Tobbiek :?:
 


Na haliho!

Katavirag! Akkor ha most jol ertem, eselyesek az ikrek ? :) Mennyi idore mentek haza? es tuti szeretnel dolgozni, ha ugyis babat terveztek? Anyosek mar elmentek? En mar alig varom a nyarat, 3 honapig remelhetoleg otthon leszunk, de elotte meg Leon elmegy apjaval egy hetre Albaniaba, na mar most kesz ideg vagyok tole, de hat ott is van csaladja es egy gyereknek ugy jo, ha minel tobben szeretik, meg szerintem fontos, hogy ismerjuk a gyokereinket.
Haha hidd el tolem is nagyon tavol all az eletem, lehet ezert is vagyok annyira belebetegedve, mindig ugy terveztem, hogy lesz majd egy csodalatos ferjem, 4-5 csodalatos kiskolyokkel, egy videki kertes hazban fogjuk leelni szinte mar unalmasnak mondhato, de boldog eletunket.... oooo hat ez nem jott ossze... en is kivancsi vagyok, hogy mit hoz meg a jovo, de hogy en tobb pasit az eletben nem akarok latni, az is tuti, elek majd a 2 csodapokomnak :)... amugy en is mar multkor nevettem kinomban, hogy nem baj, majd mario visszater az ujabb gyerekevel es akkor mondhatjuk, h az en gyerekem es a te gyereked veri a mi gyerekunket... na de a viccet felreteve, barmennyire is szerelmes voltam mbe, mellette nagyon nagyon sokat szenvedtem, szoval ez nem jo megoldas :roll: ... aludni meg anno imadtam, de az elmult masfel evben egyszeruen nem tudok elaludni, max ha addig sirok, h mar a szemeim osszeragadnak, aztan reggel nagyon szep latvany vagyok :? ... na de mondom, hogy azert nem olyan szornyu a helyzet, szerencsere csak azok itelnek el, akik nem ismernek, a barataim es csaladom teljes mertekben mellettem allnak, imadom a munkamat, elvezem a sulit es Leonnal mindent megteszunk, hogy a mosoly sose fagyjon le az arcunkrol, na es amig egeszsegesek vagyunk es nem ehezunk, nincs okunk a panaszra :)

Hol vannak a tobbiek?

Kép Kép
 
 


Rima, en tudom, semmi nem Rajtad mulott. A ferfiak hulyek, tisztelet a kivetelnek. Csodalkozom ugy Mario es masik pasid hozzaallasan. Teljesen tavol all a csalad egysege es igazi ertekek figyelembeveteletol. Es ahogy csaponganak az eppen aktualis gondolataikkal, kiakaszto. Nem csoadalom, hogy szenvedtel es szenvedsz toluk.
A gyermek a legnagyobb kincs az eletben, Isten ajandeka. Te legalabb meglatod a csodat mindben es ez a lenyeg. A boldogsag meg amugy nem a pasikon mulik, hanem bennunk van. Teljes csaladban is lehet valaki orokke boldogtalan, ha nem fedezi fel a jot, a szepet.
Mikorra vagy kiirva? Lesz segitseged? Tudod-e a nemet? Jaj, izgulok Erted! Ez olyan szep!

Ikrek? Oliver es pici babam, aki elment, ok is 2 embriobol lettek egyedul. Gyurika egybol. Ikrekre egyaltalan nem szamitok. Egy legyen, az eleg. Orulnek a fiunak, kiengesztelne a szivem. Persze ha lany, az sem baj
:wink:
Ja, anyosek ma mentek haza. Uszunk a koszban szokas szerint. Nem ertem, hogy tudja igy lepusztitani a szuper konyhankat. Minden fiokban morzsa, a konyhaszekrenyek fogantyuja etelmaradekos, meg hasonlok. De a legbosszantobb, hogy hiaba kerem, pakoljon a mosogatogepbe, nem, o elmosogat. Aztan en utana, ugyanis az edenyek mind raszardt kajasok maradnak :oops: Amugy joban vagyunk, tulajdonkeppen szeret engem, en is elviselem, csak o mindig jobban tud mindent es mindig mindenkit kidumal es ezt el kell viselni. Most sokat unokaztak, jo, hogy nem hoztak a kis unoktesot, mert a multkor az mar sok volt. Marmint a dajdajozas.
Igen, munka es terhesseg. Legalabb szamithatnek egy kis GYES-re. Sajna nem sokra. Ez nem Norvegia. Sokat agyalunk a visszateresen. Dubai is felmerult. Vandormadarak lettunk....
Na megyek... puszko
Irjatok :!:
 


Senki :?: :(
Na akkor megyek... :roll: :lol:
 


Szia Katavirag! :)

En itt vagyok, csak vartam hatha jelentkeznek a tobbiek . :(
Epp most szabadultam meg a nyakdugomtol es oszinten meg egyaltalan nem vagyok felkeszulve a szulesre, majus 5 a datum, remelem jovo hetig kihuzzuk :) . Most azt sem tudom, hogy nagytakaritsak (a lakas uszik a koszban) vagy tanuljak...

Annyira, de annyira csodallak, hihetetlen, hogy milyen eros vagy, engem teljesen tonkrevagott volna, ami veled tortent, bar gondolom, hogy ilyen helyzetben a ket gyonyoru kisfiad ad erot, legalabbis engem ha csapas er, Leonbol meritek erot. Anyos meg nem semmi, bar jot mosolyogtam azon, amikor azt irtad, hogy elviseled ot, azt hiszem mindenki igy van az anyosaval. Nyaron Magyarorszagon lesztek?

En nem csak a pasikat hibaztatom, ugy vagyok vele, hogy it takes two to tango, vagyis mindket fel hibas, az en legnagyobb hibam, hogy hihetetlen mennyire naiv vagyok. Mindent rozsaszinen latok es mivel en nem artok senkinek, nem verek at senkit, nem ertem, hogy miert verne engem at barki, csak hat ugye ez a vilag nem igy mukodik. Pl en nem vagyok hajlando hiradot nezni vagy ujsagot olvasni, mert a napomat tonkrevagja egy rossz hir... Tudom, egy kicsit fura vagyok :lol: ..

A pici apja meg nem rossz ember, csak hat olyan mint az angol idojaras... O jon ki majus kozepen, bar nem neveznem segitsegnek, mondjuk ugy hogy hirtelen lesz harom gyerekem otthon, fogalmam sincs, hogy meddig marad, mert mivel olyan mint az angol idojaras, igy hol ezt mondja, hol azt. Viszont juniusban megyunk haza 3 honapra, persze csak ha minden siman megy, aztan Leon szeptembertol iskolas nagyfiu lesz. :)

Dubai nagyon nagyon jol hangzik, bar az ott elo emberek kicsit kiabranditoak, de palmafak es meleg, nekem nem kene tobb a boldogsaghoz. :) De Norvegia sem rossz valasztas, marcsak az eletszinvonal miatt sem, meg hat elso kincsetek ott szuletett :wink: . Megis mi az ami miatt nem jon be Nemetorszag?

Megyek vissza a konyveimhez, nagyon kellemes hetveget :)

puszi

Kép Kép
 
 


Kedves Rima!

Sokat gondoltam Rad a napokban. Valahogy ugy oszinten belegondoltam a helyzetedbe es hat konnyet is ejtettem, mert olyan egyedul vagy. Kuszobon a szules, nehez elso hetek, es ez a sok nehez pasi az eletedben, a sok bizonytalansag. Kivanom, minden siman menjen, mint Leonnal es onnon belso kedvesseged adjon Neked boldogsagot is es ne sirj! Az csak a rosszat vonzza!
En nem vagyok eros, bar igyekszem pozitivan gondolkodni. Ami velem tortent, sokmindenkivel megtortent mar. Amikor az ovodaban latok Down koros gyerekeket, az utcan tolokocsis, nyalukat csorgato fitalaokat es azokat apolo, mosolygo szuloket, akkor tudom, hogy nekem mindenem megvan es az a kis lelek, aki elhagyott velem van, elsirattam, elengedtem es ha akarja, majd visszajon. De komoly terhet nem viselek (leszamitva a ferjem rossz hangulatat idonkent...) :roll: A hala a meglevo dolgainkert nagy kincs, a jot vonza a jovonkbe. Es ha valami rossz tortenik, az is nyilvan tanitas a sorstol.

Irj es kuldj kepeket!
 


Sziasztooooook!
Tegnap este 23:30kor 3380grammal es 51cmvel megszuletett Zara Elia! Egyszeruen tokeletes, alomszep, most mar van ket oruletesen nagy szerelmem :).
Delben ki is dobtak minket a korhazbol, igy Zara alszik, anyja meg takarit ! :lol:

puszi

Kép Kép
 
 


Draga Rima,

Szeretettel gratulalok a lanyodhoz! Nagyon szep nevet valasztottal neki es orulok, hogy rendben ment a szules. Ha lesz idod tegyel fel kepet mindket csemetedrol. Remelem azert anyukad vagy valamilyen mas segitseg a kozeledben van es tudsz pihenni par napot amig ujra a regi nem leszel.
Puszi
Edu

Kép
Kép
 


Sziasztok,

Bocsanat a hirtelen eltunesekert de nalam ez mar csak igy megy. Legutobb a ferjem irt, hogy 1 honappal tovabb kell maradnia aztan igy telt el majdnem 2 honap nelkule M-mel kettesben. Najo vegul athivtam anyukamat elkeseredesemben de azert az nem ugyanaz (habar rengeteget segitett) mintha harmasban lennenk. Ezt most nem panaszkodaskent mondom mert itt mindenkinek megvan a maga keresztje es ahogy Katavirag mondta orulok annak amink van es elfogadom a helyzetet.
M a 4. szuletesnapja ota teljesen megvadult naponta kozelharcot vivok vele mindenert. A terrible 2s, 3s es ezekszerint 4s tovabbra is folytatodik. Megy az iskola meg juniusig, terapiak nonstop es junius kozepen megyunk a szokasos Ausztria-Nemetorszag korutunkra ahol osszeszedjuk daddy-t is es ha minden jol megy julius-augusztusban egyutt leszunk W-ban.
Ketteske kerdese lassan napirendre kerul csak M ne tantoritana mindig el ettol. Ki tudja talan egyszerre leszunk terhesek Kataviraggal meg Aranyesovel. Es az kulon jo, hogy itt mar jopar masodik gyerek is van es tudtok tanacsot adni, hogy mit kell maskeppen csinalni veluk.
Szokas szerint most mennem kell de legkozelebb igyekszem hozzaszolni a beszelgetesekhez es nem mindig leirast adni, hogy mi van velunk.
Puszi
E.

Kép
Kép
 


Kedves Rima! Sok szeretettel gratulalok es nagyon orulok, hogy jol vagytok! Sok boldogsagot kivanok a kis Zaraval! Irj!

Edu, en a rovid beszamoloiddal is megelegszem, semmi komment nem kell, csak gyere gyakrabban!
 


Sok boldogsagot es egeszseget kivanok Nektek Rima! :D Hatalmas gratula.

Sziasztok, epp jokor ugrottam be :) nagy rohanasban vagyunk ill. koltozesben.... 1 honap alatt tobb orszagban jartunk, mint 1 ev alatt :lol: de most mar a "kozelben" vagyunk mi is! Fincsi francia kaja, hmm... ha valaki a fovaros fele jarna, jelezzen :D

Rohanok, puszi
 


Rima, azert ugye kapunk szulesbeszamolot :lol: Az mindig akkora elmeny! Ha gondolod priviben. Apa Nr 2 ott volt a szulesnel? Nem ajult el :?: :lol: Most otthon van veletek :?: Mikor utazol haza :?: Es kitakaritottal :?: :lol: :lol: :lol:

Aranyeso :!: En nem tudlak kovetni :!: Akkor most Parizs :?: Meddig :?:

Edu, ne add fel :!: Nehez gyerekkel neha jobb, neha nehezebb. Nekem Olival tavaly osszel eleg nehez volt, akkor meg terhes voltam, talan turelmetlenebb is. Mostanaban konnyebb vele, sokat javult az ovodai logopedus es pszichologus nenik hatasara. Most mar vegre mas szamara is lathato es ertheto, mennyire okos, ertelmes es nem csak a duhongeseket es hisztiket szurik le. Sokszor mar maga is eszreveszi, hogy a hisztije nevetseges es elrohogi.
Kivanok kellemes nyarat neketek egyutt. Merits erot a kozos nyaralasbol! Ferjed meddig lesz azutan meg tavol, marmint szeptembertol?

Nagyon ugy nez ki, juniustol dolgozom, ha jovoheten alairok egy allasszerzodest. Utana utazunk Magyarorszagra. Majus vegen talan eggyel tobben leszunk :wink:
 


Na, bar en irtam utoljara, meg kell tornom megint a csendet :lol: Ennyire nem tortenik veletek semmi :?: :?: :wink:

En mar az uj munkahelyemrol irok :lol: Tiszta nosztalgia... mint anno 4 eve, amikor elkezdtem ide irni eloszor a norveg munkahlyemrol. Latjatok, most sem pusztolok bele a munkaba. Junius 1 ota egy uzemorvosi cegnel dolgozom es tetszik, sot! Igazi orom ujra emberek kozott lenni, jonni, menni, csinalni. Ugy szotarozom, mint gimis koromban Ausztriaban. Kinait szem minden ebedre. Hirtelem nagyon szabadnak erzem magam, pedig a 100% anyasaggal sincs semmi gondom. Fiuk oviban, Gyuro Muro pikk pakk beszokott. Hetvegere jut egy kis plusz hazimunka, de osszessegeben minden siman megy, marmint haztartas-fiuk-melo.

A majusi babaprojekt sajna nem sikerult, a vidam otthon toltott 2 hetet csupan megint csakis anyosom randitotta el. 10 ev utan vegervenyesen megszuletett bennem a dontes, soha tobbet nem talalkozom vele, se Gyorben, sem sehol. Megint csak egymasnak estek a ferjemmel, amit persze en szivtam meg sokadjara: anyosom nehany perc leforgasa alatt mindennnek lefestett engem a ferjemnek, az egesz visszaut azzal telt, hogy a ferjem utalkozott, hogy anyosomnak igaza van, en nem szeretem a gyerekeimet, azert rosszalkodnak, kulonosen Oliver, meg hogy rossz haziasszony vagyok, henyelek, nem dolgozom, kihasznalom a ferjemet...stb. Ferjjel szokas szerint 2 nap alatt megbekeltem es ujra el tudtam vele hitetni mindennek az ellenkezojet, ami persze igaz is, de neheny nap mulva a szuleim talalkoztak Balatonfureden, mert anyukamek epp arra jartak, ahol anyosek nyaraloja van, es kepzeljetek, anyosom 2 es fel oran keresztul engem szidott a sajat szuleimnek. Konkretan megviselte oket ez a par ora, es meg anyukam, aki mindig mindenkirol csak a jot allitja, meg o is azt mondta, tartsam magam tavol tole, mert megkeseriti az eletunket. Egyfolytaban arrol beszelt nekik, hogy nekunk el kell valnunk, nekunk nem kell 3. baba, es meg hogy a szart jobban megkavarja, meg olyanokat is mondott nekik, hogy a ferjem mondott neki olyan dolgokat, amiket nem is mond inkabb el.... na hat akkor most mindenki gondolkotzzon, mi lehet az? Es kepzeljetek, mindenkivel igy askalodik, minden heten valakit igy utal...

Na, ezek fenyeben nem is csoda, hogy nem lettem terhes.

Ennyit anyosrol. Augusztusban majd megtapasztalja, hogy a sok gonoszsagnak vegre az en vegtelen turelmem ellenere is megvan az eredmenye. Ugyanis ha en nem megyek hozzajuk, a ferjem sem fog, na meg persze a gyerekek sem. Pedig en oket engednem, csak en nem akarok tobb konfliktust, mert elegem volt.

Na megyek, jott egy kuncsaft. Puszko, irjatok! Rima, foleg TEEEE!
 


Na latom en hiaba irok ide....

Mondom en blogot kene nyitnom :lol:

Vegre Hamburgban is bekoszontott a nyar. Kokemeny 24 fok van :lol: Megint csak itt ulok nyakig a munkaban es alig alig jutok internetkozelebe :lol:

Irjatok mar, annyit gondolok Ratok!

Edu, mizujs Veletek? Most epp Europaban vagytok?

Rima, neztelek am Benneteket a Facebookon, olyan edesek egyutt a gyereklek es olyan egyformak! Hogy alakul regenybe illo eleted?

Bambi, Te is jossz meg erre? A Face-en ugy tunik, sokat bulizol, jol nezel ki. Mi ujsag?

Es Veled Aranyeso? Hol is eltek most? Parizs? Olyan ritkan jossz! Baba?

Kolyok, Te meg csak 2 eveben 1x vagy erre...
 


Szia Kata!

Koszi a privit, az e-mailemet azert nezegetem.

Nagyon sokat utaztunk az elmult 3 honapban, aztan pakolas, borondbol elunk egeszen most hetvegeig, amikor is koltozhetunk a lakasunkba, igen itt Parizsban :D
Megjartuk Japant, Tibetet, Mo-ot, Olaszorszagot, Anyosekat, Hollandiat, most mar pihi.
Ha megkapom az eu kartyam megyek klinikat keresni. Addig pedig frissitem a francia tudasom.

Felenk sincs 20-24 foknal tobb, most hetvege kiveteles volt, a hofeher labam kicsit barnult. Amugy minden nap esik. A 40-ekhez kepest ez nekem maga a mennyorszag :lol:

Sajnalom az Anyos problemakat - szerencsere nekem nincs ilyen gondom. Mikor mehetsz vissza Gyorbe? Illetve mikor szeretnel? Nagyon drukkolok barmikor legyen is...

Kellemes nyarat kivanok mindenkinek :!:
 


Szia Aranyeso :!: De jo, hogy irtal! 2 ev Ausztaralia utan nekem is mindegy volt az idojaras, de azert most mar ugy erzem, el tudnek viselni egy kis hosget. Szeretem, ha folyik az izzadsag a labamon, ha keresztbe teszem ulesnel. Na de itt meg egy szoknya sem jon nagyon szoba. Hetvegen kimegyunk a tengerpartra, ott talan en is kiteszem a labaimat egy kis UV sugarzasnak, legyen egy kis szinem a szabadsagra. 4 het mulva utazunk Magyarorszagra, akkor mehetek Gyorbe. Persze anyoshoz nem, csakis babaugyben Korosihez.

Parizsban egyszer voltam. Nagyon otthon ereztem magam. Bar a franciak eleg buszke emberek, mondjuk van is mire, nem tetszett nekik, hogy en nem beszelem a nyelvuket :lol:

Varom mar hogy bebabasodj. Talan tobbett jossz majd ide is. Az elso terhesseg nagy elmeny am. Nemreg terhes lett az a 37 eves baratnom, aki mar remenyt vesztett. Allitolag spontan, bar en nem kerdezgettem, az o dolga. Lenyeg, hogy mindjart szul es nagyon boldog. Elobb utobb mindenkinek osszejon :!:
 


Sziasztok!

Azt se tudom, hol kezdjem. Nagyon ego, hogy ilyen sokaig nem irtam, de egyszeruen annyi a dolgom, hogy eppen csak az e-maileimet szoktam megnezni, ennyi szorakozas jut csak nekem az interneten.

Rima, nagy-nagy gratula neked! Nagyon szep nevet valasztottal. Sok-sok oromot kivanok mindket gyerkocodhoz es remelem, hogy hamarosan rendezodik az eleted es most mar nyugodtabb pillanatokat elsz majd meg!

Aranyeso, teged mar egyszeruen nem tudlak kovetni. Mire felfogom, hogy pillanatnyilag melyik orszagban elsz, mar odebb is alltok. :lol: De igy legalabb neked biztosan nincs annyi lomod, mint nekunk. Gondolom minden koltozesnel alapos selejtezest tartasz.

Katavirag, mi is megyunk haza hamarosan. A Vihar-sarokban mikor lesztek? Jo lenne osszehozni egy talit!

Korulottem annyian szulnek mostanaban, hogy lassan nekem is megjon a kedvem a 2. babahoz. :wink: Katavirag, Aranyeso, a vegen majd egyszerre fogunk babazni. :lol: Jo, azert en meg mindig fontolgatom, de vicces lenne, ha egyszerre jonne ossze. Sot, meg lehet, hogy Edu is csatlakozna. :wink:

Edu, nalatok mi ujsag? Hogy alakul az eletetek mostanaban?

Bambi, ti hogy vagytok?

Kolyok, nalatok mi a helyzet? Apjuk talalt munkat?

Apanknak ket szakmaja van es az egyiknel teljes pangas, alig van munka, ugyhogy most a masikra, a fenykepeszetre fog rahajtani. Eddig nem volt web oldala, mert csak szajrol szajra terjedt a hire es csak eskuvoket fenykepezett, de most rajott, hogy a fenykepeszetre kene rafekudni es nem csak eskuvoket, hanem portrekat is kene csinalnia. Ennel jobb lehetoseg szerintem nincs is, mint most belevagni, amikor Lolli iskolas koru es rengeteg gyerek, szulo kozott megfordulunk. Igy sokkal konnyebb lesz a reklamozas. Most keszul a web oldal, ugyhogy ki se latszok a munkabol, egyfolytaban retusalok. Mivel eddig az eskuvokon volt a hangsuly, gyerek- es csaladi portrejaink csak ezer evesek voltak. Ezert most egy osszeszedtunk egy csomo ismerost es apank megallas nelkul fenykepez, en meg retusalok. Kozben Lollinal az iskola is esemenydus es ott is sokszor be kell segitenem, na meg mar a nyakunkon a nyaralas es az ajandekvasarlassal sehogy sem allok.

Itt meg nem volt nyar, max. csucshomerseklet 20 fok szokott lenni, de mostanaban meg annyi se volt, inkabb 17 fokok, mindennapos esovel. Annyira orulok, hogy nem vagyok angol es nem kell itt ulnom egesz augusztusban, mert abba mar belehulyulnek. Vicces, hogy barkivel beszelek az otthoniak kozul, mindenki kivan mar a hosegtol, en meg mit nem adnek mar erte?!
Kepzeljetek el, eddig meg a nyari cuccaimra nem is volt szukseg, meg csak most hoztuk le a padlasrol a nyari ruhas borondomet! Meg azokat is at kene mosni, de igy is van eleg mosnivalom es nem tudok mar hol szaritani ennyi ruhat. A hazban hiaba van 24 fok, annyira paras a levego, hogy nem szaradnak a ruhak. Borzalom. Szoval, en mar alig varom a jo kis magyarorszagi hoseget! :lol:

Sok mindent tudnek meg irni, de orulok, hogy ennyire futotta idombol es vegre tudtam eletjelt adni magunkrol.
Most meg rohanok Lolliert az iskolaba.

Puszi mindenkinek es remelem a tobbiek is jelentkeznek!

Olive

KépKép
 
 


Ja, Katavirag kezet foghatunk anyos teren. Nekem is "szuper" anyosom van. Csak az a szerencsem, hogy a ferjem latja, hogy milyen, ugyhogy koztunk nincs ebbol konfliktus. Csak az a baj, hogy a ferjemet is kikesziti, minden telefonbeszelgetesnel vagy talalkozasnal jol felidegesiti. :(

KépKép
 
 


Sziasztok Csajok,
Megtöröm a hallgatásomat. Katavirágnak és Rimának megírtam, hogy mi történt nálunk. Kemény évem van, azt hiszem eddigi életem legrosszabb éve.
Ketten maradtunk D-val, apjuk lelépett. Igen, lett neki egy nője, bár ő máshogy magyarázza a történteket. Persze, lehet önigazolni, mást mondani, stb. Nem akarom részletezni különösebben. Én rengeteget próbálkoztam, tettem, h ne menjen el, de süket fülek voltak, ő már elég régóta "máshol" volt, mást tervezett. Sokáig küzdöttem. Nem aludtam, nem ettem, stb., tudjátok, hogy van ilyenkor. Rendesen sárba lettem típorva, baromira meglettem alázva szavakkal, mondatokkal, tettekkel, a rengeteg hazugsággal. Kész voltam, nagyon.
Most már viszonylag jól vagyok. Eléggé összeszedtem magam. Erős vagyok. Baromi nagy érzelmi hullámokat jártam meg, de most már talán jó. Sokan segítettek, hogy lábra álljak. Minden ismerős kiakadt és értetlenül áll a dolgok előtt.
Hát, én sem így terveztem az életemet.
Most a jelenben élek, sajnos a jövőt még nem tudom tervezni. A jelent élvezem, élem, teszem a dolgomat, stb. A múltidézés sem megy, még mindig csak az elmúlt fél év visszaidézésre vagyok képes a kapcsolatunkban. Olyan, mintha az agyam blokkolna dolgokat.
Ha D. nincs itthon, menekülök itthonról. Utálok itt lenni. Szóval katavirág igen, járok el itthonról. Kell. Szükségem van rá.
Viszont én egy baromi jó belső átalakuláson mentem át lassan 3/4 éve, és szeretnék ebben az állapotban maradni.
D-t nagyon-nagyon sajnálom. Hogy az apja, ugyanolyan szülő lett, mint az ő szülei. Mindig leszólta és lenézte őket, és talán ő mégrosszabb dolgot követett el. Szörnyű, hogy a védelmi-szeretet burka egyik pillanatról a másikra szétrobbant, hogy 4 évet sem kapott. Hogy az apja úgy ment el, hogy szia d.! Apa most elmegy. - ennyit tudott neki mondani. Találkoznak azóta, van egy rendszer, de D-nak nagyon fontos a megszokások, a rutin, stb. Elég jól viseli, de benne belül valami történik. Szerencsére nem történtek nagy bajok nála (bepisi, stb.). Ha jön érte az apja, akkor kérlel, h ne kelljen vele elmenni, ha haza jön sokszor mondja, h menjen már el az apja. De van amikor nekiáll sírni, h maradjon itt, költözzön vissza. Elszomorító, a szívem szakad meg. Remélem, h ezeket a szomorú pillanatokat az apja is megjegyzi és a lelkisimerete, stb-je háborog majd az egész életében. Remélem, hogy egész életében szégyellni fogja magát emiatt, amit tett. Bár nem tudom, néha eljutok odáig, h látom, h az érzelmi iq-ja egy nagy nulla.
Szóval az életünk fenekestül felfordult, teljesen újra kell tervezni az egészet. Nehéz, főleg, h az ember nem számított erre. Szerencsére az életterünk maradt a régi, "csak" a lelki sérüléseket kell valahogy rendbe hozni.
D. viszonylag jól viseli, bár van 1-2 dolog a viselkedésében, ami egyértelműen ennek az elhagyásnak a számlájára írható. És ez nagyon rossz. Hogy még +ban ez a teher is rárakodott, az életkori terhek mellett. Hogy hirtelen kellett nagyfiúnak lennie, h néha nagyon bánatosan néz rám, h több a hiszti, h sokkal jobban csüng rajtam, h fél néha, h én is elhagyom, h csak ketten vagyunk egymásnak, stb.
Nem könnyű egyedülálló szülőnek lenni. De pár dologban jó hatással van rám. Pl. alig nézek tv-t, helyette amikor lefekszik D., magammal foglalkozok. Kiülök a teraszra, vagy olvasgatok, stb. Elég keveset alszok, de elég jól bírom.
Hála az égnek elég sok barátom van, így nem unatkozom, nem vagyok egyedül a szabad időmben.
De ez egy nagyon szemét helyzet. Nagyon rossz, ami történt.Daninak is, nekem is. Az életemet én és D. hármasban gondoltuk, és ez szét lett zúzva. De majd lesz valahogy. Optimista vagyok már, mert ennyi rossz után csak jó jöhet. Nekünk is kijár majd a jó.
Most kicsit önző módon csak magunkról írtam, de majd jövök még vissza.
P.B.

Kép
 
 


Olive, koszi a privit is!

Amiota elhataroztam, hogy anyosomat kiikatom a forgalombol, sorra talalkozom (a neten) olyan ismerossel, akinekaz anyosa az unokakat sem latta evek ota. En tutira jo anyos leszek :!: :!: :!:

Micsoda unalmas, hogy allandoan az idojarasrol beszelek... :cry: De hat ha az ember egeszen egyszeruen szenved miatta :!: Bezzeg az otthon toltott majusi 2 hetunk alatt nem volt 20 foknal tobb :?

Tesom is fotos, elkuldhetem a honlapja cimet priviben, ha erdekel. Adhatna otletet a tietekhez. Konkurrencia ugysem lennetek, egeszen mashol laknak :wink:
 


Aranyeso, vasalashoz ajanlom:

72 Hours (Russel Crowe)

Limitless (magyarul Csucshatas)


Megint senki :?: :?: :evil:
 


Sziasztok lanyok,

Par napja ertunk vissza az 1 honapos Nemetorszag-Ausztria turnerol. Osszessegeben nagyon jol sikerul kiveve a szuleim autobalesetet.
Iskolanak vege szeptember masodik hetetol kezdodik ujra addig M nonstop a nyakamon van. Jarok vele ujra uszni meg rajzorara, sokat vendegeskedunk baratoknal es szeretnenk meg rovidebb idore utazgatni az orszagon belul. Ferjem hazajott par nappal utanunk es marad is az iskola kezdeteig aztan meglatjuk hogyan tovabb.
Hamar Olive is megemlitette tenyleg szeretnenk megegy gyereket sot mar 3 honapja eldobtam a tablettat aztan majdcsak osszejon valamikor.
Szokas szerint most megyek de majd jelentkezem es igerem nem 4 havonta.
Meg egyvalami mert nem szeretnek figyelmetlen lenni de amit Bambi irt attol majd leestem a szekrol. Nem tudom elmondani mennyire sajnalom de inkabb majd e-mail-ben irnek errol neki.
Puszi
E.

Kép
Kép
 


Szai Edu :!: De jo hallani feloled :!: Remelem, nem tortent nagyobb baj szuleiddel, csak az ijedseg.
Jo, hogy nem irsz most Monsterrol nehezsegeket. Talan konnyebb is vele, nem :?:

Akkor hajra babaprojekt :lol:
Edu, Aranyeso, Olive :!: No meg szerenysegem :lol: :lol: :lol:

Bambi, valahogy csak most vettem eszre, irtal. Valoban megdobbento, ami Veled tortent, meg nekunk is nehez felfogni. Derult egbol villamcsapas. Nem is tudom, milyen tanacsokat adhatnek, ami segitene. Talan azt, hogy sose csuggedj el annyira, hogy nincs tovabb, mert sokan a masodik hazassagukban lesznek igazan boldogok. Es jo, hogy torodsz magaddal, ez onbizalmat ad. Es ne gondold, hogy az ex-ed hosszutavon is ugy gondolja majd, jol dontott.
A legnagyobb nehezseg itt most D. Kerdezd azokat, akik hasonlo cipoben jarnak, hogy oldodott meg az elszakadas.
Igazabol az en fejem folott lebeg mindig a valas gondolata, ezt mar sokszor irtam neketek. Ez azert van, mert a ferjem egy nehez termeszet, pozitiv es negativ erzelmekkel, mikor melyikkel. Es nekem ezeket a kilengeseket 10 eve el kell viselnem. Tudom, hogy szeret es a csaladja a mindene, de amikor tulsgosan leterhelet es kimerult, bizony komoly feladat elviselni az utalkozasat es haragjat, ugy felem, mint a gyerekek fele, ami aztan elmulik es mindig szivbol bocsanatot ker. Bizony, nekem ez a feladat jart. Es pluszban elviselni a gyermektelensegunket (ami hala a modern orvostudomanybak megoldodott). De en ugy vagyok ezzel, hogy az en feladatom ezt az erzelmekkel es kitoro energaval rendelkezo ferfit magam mellett tartani, boldogga tenni, mert hat mar hozzamamentem, megeskudtem. Es nem is vagyom masra. Ha kulonvalnank, biztosan egyedul maradnek, ellennek a munkammal a gyerekekkel. Ha pedig megcsalna, meg talan azt is megbocsatanam. Nem tudom. Ilyesmit nem nagyon tudok elkepzelni.

Bambi, Te is mindent megtettel, megbocsatottal volna, es meg igy is mashoz ment. Hagyd elmenni, ne alazkodj tovabb, mert mar ugy sem lenne semmi olyan ezek utan. A lelkunkon sokszor nehez terhek vannak (az en karacsonyi esemenyeim vagy nezd, ami Rimaval is tortent) es tovabb kell menni. Mert elni kell es torekedni a boldogsagra. Adjon neked erot a kisfiad, mert o mindig veled lesz es o a legnagyobb kincs az eletedben. Kivanom Neked, hogy ez az ev teljes felepulest hozzon a lelkedben es hogy boldog legyel :!:
 


Köszönöm Lányok! Annyira jól esik amit írtok, hogy olyant csinálok most a soraitoktól, amit már rég nem tettem: csorognak a könnyeim. Köszönöm.

Kép
 
 


Aranyeso, vasalashoz "This means war".

Itt bekoszontott a hamburgi kanikula, egeszen 5 napig fog tartani :lol: De sebaj, 5 nap mulva hazautazunk Magyarhonba.

Anyosom nem is tudja, hogy milyen jot tett velem, hogy visszakuldott dolgozni. Osszessegebn sokkal konnyebb, mint egesz nap a gyerekekkel lenni. Es igy ugy hianyoznak nekem delutan mar, hogy sokkal turelmesebb, elnezobb vagyok veluk. Mert ez a ket gezenguz am nagy kope :wink:

Na megyek is ....
 


Sziasztok!

Ismet jol eltuntem. :oops: Juliusban rogton az iskola utolso napja utan indultunk nyaralni. Az utolso hetekben nagy hajraban voltam, hogy meg be tudjam fejezni a munkamat. A pakolast is utolso napra hagytam, ugyhogy egesz ejjel ebren voltam, eppen csak sikerult osszepakolnom a hajnali indulasra.
Szuleim varosaban meg nem sokat voltunk, mivel eloszor korbejartuk a rokonokat, baratokat, na meg a szuleim is jottek velunk a Balatonra nyaralni, Kataviragra holnap racsorgok, de az is lehet, hogy ok mar nem ezen a videken jarnak, pedig mar nagyon szeretnek veluk talizni.

Bambi meg utolso napokban otthon olvastam, mi tortent veled, de egyszeruen annyira meglepett, hogy nem jutottam szohoz. Erre aztan tenyleg nem szamitottam. Remelem, azota mar konnyebben veszed az akadalyokat es megszoktatok mar az uj helyzetet. Sok-sok erot kivanok neked az "uj" eletetekhez es meglatod majd, hogy igy is boldog leszel majd, meg ha most ezt nem is latod valoszinunek! Lolli legjobb baratnojenek az anyukaja is a masodik hazassagban talalt ra az igazira. Az a lenyeg, hogy ne logasd az orrod es ne ragodj a multon! Legyel nyitott az ujra es probald pozitivan latni a dolgokat!

Edu, a szuleid hogy vannak? Ugye nem lett komolyabb serulesuk?

Remelem mindenkinek kellemesen telik a nyara. Ne hari, de nem tudok most hosszabban irni! Rengeteget rohangalunk es nagyon elfaradok estere, most is mar aludnom kene. Nekem 2 honap se lenne eleg Magyarorszagon mindent elintezni es talalkozni mindenkivel, akivel szeretnek.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Koszi a telefonodat Olive, nagyon orultem neki, de en mar 2 napja ujra Hamburgban dolgozom. En ugyanis nem kaptam 3 het szabadsagot, csak kettot, ezert most egyedul vagyok itt. En szegeny, 5 teljes napig egyedul. Tegnap sikerult is munka utan annyit bumliznom a varosban, hogy elkoltsek egy kis sajat keresetet ruhazkodasra. de ennyi kiljar :lol: Ja, szombaton grillparty lesz a munkatarsaimmal es 2 napig igazi nyar 30 fokkal. Juhejj. Tiszta kiralysag, hogy a munkan kivul semmi dolgom.

Ujabb 2 embriot kaptam 8 napja Gyorben. Augusztus 25 utan kiderul, sikerult-e. Na puszko, tovabbi jo nyarat :!: Jo lenne szeptembertol uj szezont kezdeni es beindulhatna a topik :lol:
 


Sziasztok!

Katavirag, szoritok ezerrel es nagyon fog furni a kivancsisag, mert pont akkor nem leszek gepkozelben. Akkor eppen Nemetorszagban leszunk par napig es csak 30-an tudok leghamarabb internet ele ulni. :( Kar, hogy ilyen nagy ez a Nemetorszag, igy messze leszluk unk toletek. Kulonben beugranek egy kavera hozzad. :wink:

Huu, azert egy kicsit irigyellek azert a par napos "szabadsagert"! Nekem ilyen meg sose jutott, amiota Lolli megszuletett. Sot, elmondhatnam, hogy apjukat is beleszamitva, 2 gyermekem van es sose tudok megszabadulni toluk egy kis vasarlasra (sajat reszre). Ma ra is beterveztem, hogy beugrok nehany boltba a Cs. Centerben, mert jo kis leertekelesek vannak es nem artana vennem magamnak nehany felsot, de a ket gyermekem kozbeszolt. Egyik jobban nyavogott, mint a masik, hogy ok fagyizni akarnak es hazamenni, de en nehogy maradjak egyedul, menjek veluk. :roll:

Mennyire szoritsak, mind a ket embrio megtapadjon vagy csak egy? :wink:

Megyek es atgondolom, hogy meg miket kell vennem, elinteznem, mert mar meg vannak szamlalva a napjaink Csaban. Raadasul meg unnep is lesz hetfon, ugyhogy zarva minden.

Puszi mindenkinek es remelem, hogy lassan a tobbiek is elokerulnek!

Olive

KépKép
 
 


Hat tovabbi jo nyaralast Olive, es a tobbieknek. A nyar meg tart, ugy latom. Bar itt mindig csak enyhe formaban erezheto :wink:

Gyurokamat meghozta apjuk, ma mar vittem oviba. Mar nagyon hianyzott, bar jo volt 5 napig semmit tenni. Meg is neztem egy par noknek valo filmet, amit apjuk nem viselne el, Aranyeso, vasalashoz atlagos nocis amerikai limonadek:

The Rebound
What´s your Number?
The women

Na, madj jelentkezem :lol:
 


LAPTETÖ :D :D :D
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: